Új privát üzeneted érkezett!

Én leszek :lol:

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Látszik, hogy k...vára unatkozom(vagyis nincs kedvem vasalni-- inkább így fogalmaznék)

megnéztem a matekérettségi feladatait :shock: :shock: :shock:
apám......., ha ezt velem csináltatták volna meg, tutti olyna egyest írtam volna, mint annak a rendje :shock:
Még szerencse mi matekból nem érettségiztünk(de bizony volt helyette fizika :shock: )

http://oktatas.origo.hu/20080506/nyomta ... k_a_diakok
asszem a narancsos ment volna legkönnyebben :lol: :lol: :lol: :lol:
vas
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lolCsak ezért jöttem :lol: :lol: :lol: :lol:

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 

 
 

Azt látom Ildi ,hogy nagyon unatkozol :lol: :lol:

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Edit, itt sunnyogtál eddig, csak ezért, hogy te legyél felül?????? :lol: :lol: :lol: :lol:
Kiszámoltad, mikor vált új lapra???? :wink: :wink: :wink: :wink:
vas
 
 


ne legyen még laptetej,mert olyan jó erre az oldalra belépni és végig nézegetni az újszülött Andor babát :)

Na akkor úgy tűnik elkeltek a leandereim :) Lehet, hogy a macskákat is beültetemcserépbe, hátha úgy kapósabbak :)

Sárváron már én is gondolkodtam, de Ildi most lebeszéltél :wink:

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Mondjuk én nem váltanék dokit, meg szülésznőt sem, de muszáj lesz, mert szerintem Mamacka volt az utolsó a dokinknak, akit az Istvánban szülesztett, ő már csak Nyírős lesz, az meg magánosztály lett. (150 ropi a szülés, plusz minden egyéb ellátás)

Lehet, hogy a szülésznőmnél maradok, mert őt nagyon szerettem, és tőle kérek majd ajánlást, hogy ő most kivel szeret dolgozni.

Legszívesebben maradnék a régi dokinál, annyira bízom benne, és kedveltem is, nem szívesen váltok.... :roll:
Vendég
 


Mondjuk én nem váltanék dokit, meg szülésznőt sem, de muszáj lesz, mert szerintem Mamacka volt az utolsó a dokinknak, akit az Istvánban szülesztett, ő már csak Nyírős lesz, az meg magánosztály lett. (150 ropi a szülés, plusz minden egyéb ellátás)

Lehet, hogy a szülésznőmnél maradok, mert őt nagyon szerettem, és tőle kérek majd ajánlást, hogy ő most kivel szeret dolgozni.

Legszívesebben maradnék a régi dokinál, annyira bízom benne, és kedveltem is, nem szívesen váltok.... :roll:
Vendég
 


Bakker valami baj van a nettel, mire beírtam már új oldalon is vagyok :shock:

Ildi:A második feladatsor olvasása után inkább becsuktam az oldalt. Egyébként a tesóm ma írt, és azt mondta,hogy a magyar nehezebb volt szerinte

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Eszti:nagyon úgy írogatsz mintha...., csak nem? :D

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


pgyöngyi írta:Lehet, hogy a macskákat is beültetemcserépbe, hátha úgy kapósabbak :)


Ez kéééééééééész. :D :D
Vendég
 


Gyöngyi, attól még lehet, hogy jó hely Sárvár.
Én a 20 évvel ezelőtti emlékeimre gondolván mondtam, hogy uncsi :lol:
De a szálloda jól néz ki, meg a fürdő is. :D
Sőt, van már egy 5csillagos is
http://www.spirithotel.hu/
nagyon tuti :D :D

Macska még mindig nem kell, köszi :D :D


Eszti, elhiszem, hogy nem váltanál szívesen dokit, meg kórházat.Én is így vagyok vele, végre megtaláltam az igazit, én már csak hozzá akarok járni. :)
Igaz, a Kosztolányin van, baromi messze tőlönk, de kibírom.
Így vagyok a fogorvossal is, ő mondjuk az Őrsön rendel, de inkább bejárogatok mindegyikhez Pestre, meg Budára, de itt már keresgeti nem nagyon akarok újakat.
A nőgyogyim is kb. a 4., akinél voltam Pesten, és nála is maradtam már ötödik éve.

Mondjuk a háziorvost szívesen lecserélném(ő meg az Erzsébet kr.né útján van), de oda meg olyan ritkán megyek, hogy még nem tartottam szükségét.
vas
 
 


Gyöngyi, nem nem, csak gondolatban előreszaladtam ma. Kertet tervezek, meg azt, hogy szülöm a másodikat, de még telkünk sincs, meg baba sem. :lol:
Vendég
 


Gondolatban szabad szaladgálni jó messzire!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D

(én se itt vagyok néha.Vettem is hatoslottót múlt héten, 600 millka volt a nyeremény, gondolván , na azt most én megynyerem. :shock: Aha....., ló....t :lol: :lol: :lol: , igaz egy hármas találatom lett, bár még a feladott 8 szelvény ára se jött vissza),
Na abból a 600 misiből én is jó messze elkalandoztam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
vas
 
 


Az egyik ismerősőm a storyban töltött ki valami rejtvényt, és most szóltak neki, hogy nyert fél milkát. Az is jó nem?
Én meg ötös lottózok, be is voltam tojva hétévégén,mert elfelejtettem feladni. Na mondom, biztos most húzzák ki a számaimat (de nem)
Na akkor lehet, hogy megkukkantjuk Sárvárt :wink:

Eszti:kalandozz csak nyugodtan :)

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Nektek is ilyen dög lassú a topik, vagy csak az enyém szarakszik

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Gyöngyi, az enyém is k..... lassú.... :evil:

épp most gondoltam, hogy a nlc-n kitöltöm az összes nyereményjátékot, hátha nyerek :wink:
(egyszer nyertem egy bögrét :lol: :lol: )

Hülyéké a szerencse :lol: , hátha....


félmilka már szép :D
vas
 
 


Ildi: A Kosztolányin a nőgyogyid van?

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Aha, ott rendel, ahol a Praxis van :D
vas
 
 


Én sudokuzni szoktam, de csak amatőr hobbi szinten ha hagy a Lili

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


vagyis nem ahol a praxis van, hanem ott van, bent a Praxis rendelőben. :D
és Bartók Béla, de a Kosztolányiig szoktam menni busszal(vagy az uram elvisz, mert ha nem visz el, álatlában elájulok valahol félúton :lol: )
vas
 
 


Na akkor ez lehet, hogy érdekelne bővebben is. Nekem nem lenne olyan messze a Kosztolányi, és ha te meg vagy veleelégedve, az rossz nem lehet :) És Ő szülészorvos is vagy csak nőgyógyász?

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


azóta is voltál rosszul?

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


vagy ez csak egy kis női rafinéria? :wink:

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Na most meg én töltöm az oldalt :wink:
Nézi valaki a Lostot? Én már tök káoszos vagyok ezzel kapcsolatban. Úgy félúton a múlt és jövő között elvesztettem a fonalat :shock:

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


A sudoku engem nem izgat, soha nem próbáltam :roll:

Aha, ő nőgyógyász is, meg szülész is, adjunktus a szent imrében, de az a baj csak vele, hogy minden hónapban elutazik valahova.
Vidék-külföld- előadások....stb.
Szóval nem biztos , hogy itthon van, ha esetleg szülzs.
De korrekt, mert jó előre megmondja, és segít esetleg , hogy ki legyen benn szülésnél. :)
Szeret szülésznőkkel együtt dolgozni, szerinte fontosabb, hogy a szülésznő legyen benn végig , mint a doki.

Ha érdekel, megadhatom az elérhetőséget.
vas
 
 


itt vagyok még én is, nyugi :lol:

Lostot???Az meg mi a szösz??? :lol:
Az első évadot néztük, de már az az agyunkra ment, így nem foyltattuk tovább.
Elég a Született feleségek, meg a Barátok közt(bár már azt is hanyagoljuk, mert olyan szinten unalmas, meg idegesítő, hogy nem bírjuk nézni, de csak nézzük, és közben szidjuk őket-jó kis esti prorgamm) :lol:


Azóta nem voltam rosszul, nem voltam a kora reggeli Budapesti forgalomban éhgyomorra tömegközlekedéssel 8)
vas
 
 


aha, átküldenéd pü? A magánkórházas gondolataimat elvetettem a horrorisztikus árak miatt. A Szent Imre is megoldható távolság nekem.Egyébként én is a dokid véleményével értek egyet. A fogadott szülésznő veled van szinte végig, míg a doki csak vizsgálni és a kitolási szakasznál jön (legalábbis a Lilinél így volt)

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Hehe, csak nehogy lánclevél legyen a szadista anyukából aki úgy akart túladni a macskáin, hogy beültette őket cserépbe... :lol: De tényleg nem kell, köszönjük. Így is csuknom kell a garázst folyton, mert egy a környékbeli macskabandából feltűnően nagyhasú és állandóan itt őgyeleg... még az kellene! grrr Mármint nem a macskákra általában, hanem erre a tényre grrr... :lol:

Ildi, Edit! Sipirc takarítani, meg vasalni! :wink: :lol: Én is megyek vásárolni. Mit is kell vennem? :lol: Én is mindent kitalalálok, csak ne kelljen tanulni! (Még mindig nem dőlt el, melyik gyerek lesz az alany. Mindjárt kezdem a rajzelemzést, aztán az eldönti, hogy melyikről találok több infót.) Így nem biztos, hogy írok Ildi, max. este! Menj csak nyugodtan! :)

Gödöllőre senki nem ugrott rá? És a jövő csüti??? Netán a péntek?

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Ja! Akkor vegyek egy sztorit? :lol: :lol: :lol: 8) Fél millió pontosan jól jönne. Holnapra egy vas se lenne belőle... :roll:

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Sziasztok!

Hű, ez aztán termékeny nap volt!

Anita!
Szuper, hogy a dokid támogat a szülésben! Kismamajógáról majd számolj be, engem érdekel (hátha lesz még rá szükségem :wink: )

Boscó!
Fannika nagyon vagány! :lol: És továbbra is gyönyörű!
Igen, Déva idősebbnek is néz ki, a méreteire meg azt mondta a doktornéni, hogy a félévesei ekkorák. :shock: Én ezen egy picit bánkódom, mert én sose tudom egy pici babával kibabázni magam. :? :wink:
Miért pityergett Fannika tortaevés közben?

Vali!
Igen, csat van a lányom hajában! :D 8) Sőt, ami most a képen benne volt, az a fésűs csipesz, csak kicsi kiadásban! Már annyi haja van, hogy meg is tartja. Lehetett vagy három hetes amikor az első kis rózsaszín csatokat megvettem neki, és fülig érő szájjal hoztam haza! Jó nagy majom vagyok! :lol:
Mindenképp Sárvárra akartok menni? Az nem jó, hogy adott időpontban máshová, ahol van hely? Barátnőmék voltak itt, azt mondták, jó volt.

Annácska!
Déva Thomasos könyvet hozott. Eredetileg egy Elmót akart hozni, csak mire elmentünk megvenni, elfogyott, így maradt a Thomas. Nagy sikere volt, Keve még sokáig mesélte a rokonságnak, hoyg "Kistestótól kaptam!". Izgulsz, hogy Petka hogy fogja fogadni Dondibabát? Biztos örülni fog, én is izgultam, aztán egyelőre a testvérféltékenységet még hírből sem ismerjük. Ha a Déva megnyikkan, a Keve előbb ott van, mint én, és ordít hozzá, hogy "Jövök, Débácskám, jövök!" :lol:
Mi öt héten át minden hétvégén úgy mentünk bevásárolni, hogy ha én kórházban leszek, akkor minden legyen itthon. :lol:
Annamari milyen figyelmes! :D Nekünk olyan mosógépünk van, ami hét kiló ruhát bír el, és előre programozható, így reggel, mire felkelünk (vagy mire hazajövünk) frissen ki van mosva a ruha. Imádom! (Már csak teregetnie kéne)
Nagyon izgulok már miattad!

Ildi!
Szuperül nézel ki! Natika is! Nagyon jó a kis táskájával, anyja lánya! :lol:
Mi a nagytali előtti nap lagziban leszünk.

Gyöngyi!
Lili micsoda kis nő! :D
Engem érdekelne egy kismacska, csak az Uramat kéne meggyőznöd! Már volt közös cicánk, őt sem akarta, csak nem volt elég gyors amikor fölkaptam, és hazáig futottam vele. :lol: (De aztán nagyon megszerette.)
Dokimat én is (és szerintem Cory is) jó szívvel ajánlom, ő is a Kosztolányin van (nem Praxis).
Én pont ezért tartottam a fogadott szülésznőtől. Mert hogy velem van végig. Én meg azt nem akartam volna.

Lyly!
Sajnálom, hogy még nem jött össze a kistesó, de december óta nem olyan sok, főleg, hogy még szopi is van, meg a menzid se állt még vissza rendesen. Én nagy Czeizel rajongó vagyok, ő azt írja, hogy az átlagos idő, mire megfogan a baba, az nyolc hónap. Azért szerintem beszélj nőgyógyásszal, hátha kicsit rá lehet nálatok is segíteni. Én drukkolok!

Edit!
Barátotok esete durva! Mielőbbi felépülést kívánok neki!

Eszti!
Na, telektulajdonosok vagytok már???
Nekem az első gondolatom az volt az erdőről a telek háta mögött, hogy lesz sok kullancs. :oops: De ez a mindkét vége zsákutca, jól hangzik! Ott semmi forgalom nem lesz!
Én a Dévával homeóztam is, málnalevelet is ittam, aztán mégis 32 óra volt és császár a vége. Jó negatív vagyok ma, mi? :? Azért egy percet se adnék belőle oda, én nagyon élveztem az egészet! :wink:

Melitta!
Én benne lennék a taliban, csak sajna jövő csütörtökön dolgozom.

Mi ma voltunk homeós dokinál, majd holnap mesélek, most húzok szundizni.

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Lidke: No, akkor majd teszek fel a cicusokról képet, megmutizod Apának és szerelem lesz első látásra :). Köszi a doki infót, most letesztelem Ildiét, és ha nem vállalna akkor jelentkezem privibe :)
A holnapot mára értetted? Érdekel nagyon mi volt a dokinál, minden képpen írd le

Mi meg szinte semmit nem aludtunk éjjel. A Lili össze-vissza dobálta magát, beszélt álmában és sírva ébredt vagy 6x. Reggelre elindult a taknya és közölte, hogy fáj a torka (hogy ezt honnan szedte :shock: ). SZóval kezdődik előről az egész. Délelőtt vagy 100-at tüsszögött :(

Voltunk micimackós szőnyeget venni, de nem volt olyan amit kinéztem, így most várni kell 1 hetet rá. A Lili meg akkora hisztit csapot, hogy neki most kell a szőnyeg, végűl vettem neki egyet kicsibe 2000-ért.
Tényleg, nem tud valaki gyerekmintás falvédőt (mármint ne gyerek legyen rjta, hanem mesefigura :) ). Néztem a neten, de készen nem láttam, nekem meg hétvégére kéne

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Sziasztok!
Gyöngyi,
Lili nagyon cuki az esernyővel. :) Már nem akarsz ott szülni, ahol először?
Vali,
a spirit hotelt az ismerősöm főnöke épitette. Jókat mesélt róla. Egy kis pihi biztos jó lesz mindenkinek! :)
Eszti,
mi ujs van a telekkel? A 2 házas elképzelés tényleg jobb, mint az ikerházas. Drukk nektek!
Ildi,
csini bandád van. :D Szegény Nati a bibissel az orrán. Gyógyul már? Ügyi vagy a Norbis diétával.
Boscó,
Fanni babád nagyon szép. A haja meg :D , irigylésre méltó.
Lidke,
akkor kiváncsian várom, hogy mi volt a dokinál.
Edit,
örülök, hogy a barátotok megúszta a zuhanást.
Annácska,
szülés holnap esetleg vagy a 7végén? Dobhatnál 1 utolsó pocakképet.
Anita,
tényleg rendes a dokid, hogy támogat a természetes szülésben. Nekem pont tegnap fejtette ki a dokim helyettese, hogy mit kockáztatnék 1 nem császárral. :( Szóval ha ebben a kórházban maradok, akkor tuti császár lesz a 2.nál is.
Ja, Lidinek emgmuattam Boti képét és azóta is emlegeti, hogy B. focizik. :D

Jó sűrű napjaink vannak, nem unatkozunk. Pénteken elmegyünk pihizni 4 napra, már várjuk. :)
Ja és befestettem a hajam tegnap a fodrászommal. De "kicsit" sötétbarna lett. Nem akartam ennyire sötétet. :? Na ez van, majd fakul.

angi79
 
 


Gyöngyi,
jobbulást Lilinek!!
Mi a falvédőnkhöz az anyagot az Ikeában vettük. De az csak az ágya felett van. Te milyen nagyot szeretnél?
angi79
 
 


Angi: A szobájában a függöny micimackós,most ehhez néztem szőnyeget, és szerettem volna ilyen falvédőt is. Annyira jókat csinálnak, csak jó pár hetet kell rá várni, én meg a hétvégén szerettem volna felrakni neki :? Méretre is gázos, mert 70x200cm-t szeretnék
Nekem a Sote nagyon kiesik, ezért gondolkozom a Szent Imrén. Amíg Pesten dolgoztam simán megoldottam a dokihoz rohangálást, de itthonról egy gyerekkel már macerásabb.

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Leraktam a Lilit aludni, és kimentem a bejárat elé a kiskertbe virágot ültetni. A szomszédom meg elkezdett füvetnyírni. Mikor leállította a gépet, akkor hallottam meg, hogy sír a gyerek. Szegénykém, már jó pár perce ordíthatott, úgy hüppögött. Mondtam neki, hogy ne haragudjon rám, meg, hogy szeretem. Most olyan lelkiismeretfurdalásom van.

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Jaj, szegény Gyöngyi!!
Biztos nem vette annyira zokon Lili, hogy otthagytad :wink: :D
Egy-két csók aztán teljes a béke.
Írtam privit :D
Jobbulást Lilinek!!!!
vas
 
 


Angi, jó pihenést a hétvégére!!
Majd kicsit megkopik a festék, aztán világosabb lesz :D
Én jövő héten készülök festeni :D

Lidke, akkor nem leszek egyedül a nagytalin, aki fáradt lesz :D
Majd támasszuk egymást ketten :D

Annácska, igen, Angi ötlete nagyon jó, hoyg egy utóló pociképet tegyél fel.
Sőt, ha jól emlékszem, volt egyáltalán pociképed most?????? :wink:


Falvédő nekem is kéne még mindig :D
Meg nagyszőnyeg is :D

na, msot megyek, kicsit ki az udvarra, nehogy itt ragadjak, mint tegnap.

elkezdtem kenegetni a fájós csípőmet voltarennel, majd meglátjuk mi lesz belőle.

Eszti, sikerült elérni az embert ????

Vali, hol vagy ma?
Rita üzeni, hoyg csábítsalak vissza :D
vas
 
 


Sziasztok!
Tegnap hazajöhettünk... most épp alszik mindkettő... ki tudja meddig :roll: Áront másfél óra hosszat altattam... elhatároztam, hogy valami szigorúbb napirendet be kell vezetni a nyugalma érdekében.... vettem a kórházban egy nagyon jó könyvet! Egy dada írta, Szuperdada a címe, szerintem nagyon sok hasznos tanács van benne.



Képzeljétek az utolsó nap betettek mellém egy 15 éve kismamát... a nagymama 33!!!! tehát mi már bőven mind nagymama korúak vagyunk :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Áronom is rákapott a cickókra... aminek amúgy nagyon érzem áldásos hatását, hogy végig szoptattam... semmi seb, fájdalom... sokkal jobban viselik a cickók a dolgot, engem csak az zavar, hogy nagyobbak lettek mint a fejem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Jaj szegény Nati! :(

Eszti írok püt!


Szüléstörténetem:

2008 május 2-án reggel bementem ctg-re ami semmi fájást nem mutatott, közben símogattam a hasamat és mondtam a kis bentlakónak, hogy holnap meg kellene születnie mert kétnaponta nemtudunk majd bejönni és különben is már nagyon szeretném látni.Utána megvizsgált a szülésznő és közölte, hogy ez bizony 4 centi ha burkot repesztene pikk-pakk meglenne. Nem akartam a burokrepesztést és még el akartam menni az Ikeába is... de azzal, hogy megvizsgált elkezdtem már érezni a hasamat és a nyákdugó is folyamatosan távozott... elmentünk ikeázni, de mondta a szülésznő ha bármi van görcsölök, fájok elmegy a víz uzsgyi vissza mert második gyereknél innen már nagyon gyors lehet. Lejártuk a lábunkat jól bekajáltunk nehogy éhenhaljunk szülés alatt :lol: :lol: :lol: , elmentünk az Árkádba is... férjem egyre idegesebb lett, vettünk muskotályzsályát, málnalevélteát, majd hazamentünk vártunk és figyeltünk... lefőztem jó adag teát iszogattam, pakoltam még a szülőszobára is. Este észrevettem valami enyhe furcsa nyomást a hasamba amit elkezdtem mérni és kiderült, hogy 5 percenként érzem. Közben hasmenésem is volt. Férjem is elkezdett türelmetlenkedni, sógornőm hívogatni, hogy menjünk már be de én tök nyugodt voltam... azért rászántam magam, gondolván ha ott várok nagyobb esélyem lesz az alternatív szobára is. Lezuhanyoztam majd elkezdtünk készülődni. Felhívtuk Annát, hogy akkor mennénk... szegény akkor ért haza és próbálta valahogy a migrénes fejfájását csillapítani... mondta mérjem még egy kicsit ha változatlan menjünk be... változatlan volt így bementünk (közben sógornőm tesója is hívott, hogy ne vicceljek siessek már, meg nehogy beüljek ám a kádba :) :) :) stb stb... mindenki pánikolt rajtam kívül...)
Elindultunk... vagyis csak szerettünk volna... Ádám izgalmában nem vette észre, hogy egy fa kicsit közel van a kocsihoz így sikerült az autó komplett elejét letépni... illetve csak félig a másik felét férjem próbálta lecincálni, hogy valahogy elindulhassunk jól el is vágta a kezét... bedobtuk hátra és elvergődtünk a kórházig... ctg-re tettek, 11 óra körül Anna megint megvizsgált majd burkot repesztett (tartottam tőle de nem volt semmi különös és legalább beindultak a fájások). Legnagyobb örömömre szabad volt az alternatív szoba. befészkeltem magam a vágyva vágyott kádba. Fájásoknál zuhanyoztam a hasamat, sokkal kevésbé fájt így, erős menstruációs görcseim is fájtak ennyire. Nagyon gyorsan telt az idő sokat nevettünk Ádámmal, égtek a mécsesek.... háromnegyed egy körül beért a dokim, megvizsgált, addigra 8 centi voltam, de a méhszájam felemásan alakult... a fele már elsimult a másik fele még tartotta magát. Kérdeztem a dokit, hogy még mennyi lehet hátra, azt mondta jó esetben egy óra múlva meglesz, ekkor már hajnali egy volt. Anna javaslatára négykézláb próbálkoztam pár fájással, hogy így a fejecske a másik oldalt nyomva segít a méhszáj elsimulatlan felének is a munkában. a Dokim elindult egy emelettel lejjebb... hirtelen a fájások nagyon besűrűsödtek szinte összefüggő fájásaim lettek majd elkezdtem érezni a székelési ingert, de nem tudtam eldönteni, hogy ez már valóban tolófájás vagy a wc-t kellene meglátogatni :) Szóltunk Annának megvizsgált és mondta, hogy próbáljak nyomni... Andor fejecskéje fel is bukkant a kijáratnál! Jót mosolyogtunk, hogy milyen hajasbaba, ezek szerint nálunk bejöttek a népi babonák miszerint hajasbaba gyomorégést okoz. Áronom tök kopasz volt és nem volt ilyen panaszom. Gyorsan szaladtak a doki után, hogy jöjjön mert kinn a baba feje... mikor vissza ért csak pislogott, hogy ez komoly? :) :) :) :) Ezután az volt a nehéz, hogy nem szabadott nyomnom a gátvédelem miatt, a fájások maguktól nyomták ki a kis fejét, egyet még nyomtam és kicsusszant a kis teste is egy óra 19 perc volt ekkor... (jól sejtettem, a zsinór a nyakára volt tekeredve) fantasztikus érzés volt, a hasamra tették, nem sírt csak nézelődött, pár perc után elkezdett nyöszörögni mert fázott akkor meleg vizet zuhanyoztunk rá ettől megnyugodott. Egy idő után Ádám elvágta a köldökzsinórt, én megszültem a lepényt, lezuhanyoztam, majd kikászálódtam egy vizsgálatra. Minden rendben sehol sem repedtem csak egy kis horzsolásom volt. Sokkal könnyebb volt a mozgás is így, pedig legutóbb is csak belső varrataim voltak. Andort lefürdették, megmérték. 3410 gramm és 57 centi volt. Lefeküdtünk az ágyra férjestül szopizni, összebújni, puszilgatni, szeretgetni egymást így töltöttünk vagy másfél békés órát. Kedves kicsi férjem rengeteg szeretettel halmozott el minket. Ezután elvitték engem meg letoltak az osztályra. Nem volt vészes az a pár nap, jó szobatársakat kaptam, csendes babákkal. Csak az utolsó nap tettek be mellém egy 15 éves kismamát 33 éves nagymamával! :) :) :) Kicsit besárgultunk, de azért hazaengedtek minket időben.

Gyönyörűszép élmény volt ez a szülésem is, pedig már az előzővel is nagyon megvoltam elégedve. Két óra kell is, hogy az ember fel tudjon készülni. Hálás vagyok a jó Istennek, hogy megadta ezt az élményt, hogy ilyen drága gyermekeket adott ilyen társat... annyit imádkoztunk, hogy minden rendben legyen, mégis állandóan csak aggódtam meg hitetlenkedtem... olyan egy hitetlen majom vagyok... :( és hálás vagyok az én drága férjemnek, hogy mellettem volt és szeret.

Andor teljesen más baba mint Áron, hosszú ujjai vannak, hosszú haja, duda orra... elsőre egyáltalán nem hasonlítottak, most már azért látok hasonlóságot. Áron nagyon szereti állandóan puszilgatja, szeretgeti.

Lipovszky család
Marcsi, Ádám, Áron, Andor

2008 május 7

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Mamacka!
Köszi a szüléssztorit! :D
Nagyon szép szülésed volt! (És jó gyors. Abban én is egyet értek, hogy kell bizonyos idő, hogy fel tudjon az ember készülni, meg tudja élni. Nekem, azt hiszem, a két óra nem lett volna elég.)
Autóban mekkora a kár?
Nekem az exsógornőm ugyanez az eset a 15 évesen, 33 éves nagyszülőkkel. Azóta három gyereke van (a kicsi is már 9 éves, a nagy meg 16), akiket szuperül nevel, anyaságban nekem valamennyire ő példakép (ha lehet ilyet mondani). És főleg, ő a bizonyíték, hogy nem az életkortól függ, hogy valakiből milyen szülő válik. Vele a válásom óta továbbra is tartjuk a kapcsolatot, két percre lakunk egymástól, Attila is jóban van vele, és a gyerekeit is bírja. :D
Milyen napirendre gondoltál? Vigyázz vele, nehogy Áron Andor érkezésével kösse össze a szigorítást.
Majd ha lesz időd, írj, hogy boldogultok otthon. Van segítséged? Ádám otthon van szabin? Meddig? Szóval majd gyere, mesélj! :wink:

Gyöngyi!
Lilinek jobbulást! Sajnálom, hogy megint beteg! :(

Angi!
Jó pihit nektek!

Annácska!
Hol vagy? Tessék bejelentkezni sűrűn így a vége felé!
Nekem is eszembe jutott a pocakfotó éjjel, majdnem föl is keltem hogy még megírom, aztán lebeszéltem magam. :lol:

Ildi!
Gyógyulgass!

Eszti!
Csak Ilditől csípek el foszlányokat. A telkes ember tűnt el?

Többiek?

Ma megsütöttem életem első kacsáját! Isteni lett! Izgultam, nehogy kiszáradjon, de tökéletes lett! :D 8)
Tegnap elmentünk a homeós dokinénihez, akit a sógornőm ajánlott. A neve alapján Attila rögtön arra tippelt, hogy görög (vagy az akar lenni :lol: ). Két órát voltunk ott, töviről-hegyire kikérdezett minket a Déváról, terhességről, meg az eddigi dolgairól, aztán kaptunk egy szert, amit holnap kezdünk használni. Egy hét múlva kell őt hívnom beszámolni, addig meg naplót kell vezetnem a kölökről. Egy szimpi, idős doktornéni, a Bethesdában volt gyereksebész. Amik nekem nem igazán tetszettek: Húzta a száját arra, hogy beadattuk a rota elleni védőoltást, és készülünk az agyhártyagyulladás ellenire is. Elkezdte sorolni a statisztikákat, amik meg szerintem igen örvendetesek, de csak addig, amíg nem az én gyerekem benne az adat. Azt is ellenérvként hozta föl, hogy visszaveti az oltás a gyereket a fejlődésben, de ezzel is úgy vagyok, hogy inkább legyen kicsit lemaradva, de ne legyen súlyos beteg, vagy ki tudja...
Az sem tetszett, hogy engem a vércsoport szerinti diétára akar fogni. Na, ez az, amiben én k...-ra nem hiszek, de azért majd 1-2 hétig nagyjából betartom, ne érje szó a ház elejét. :?
Végül, három szer közül úgy választott, hogy az ölembe kellett venni a Dévát, oldalra nyújtani a karomat, ő a gyerek ölébe tette az üvegcséket egyesével, az én karomat meg lenyomkodta közben. :shock:
A többi dolga tetszett, a Déva is rögtön rámosolygott, úgyhogy neki is bejött (nekünk ez nagyon fontos).
Mikor a diétámról volt szó, a tengeri herkentyűkre (amiket imádok) közölte, hogy olyat én úgyse eszek, mert csak az eszik, aki jár Görögországba. :shock: :lol: Addigra már észrevettük, hogy még a szőnyeg is görög mintás nála, így itt rákérdeztem, hogy ő görög-e. Kiderült, hogy igen, és az is, hogy a férjem nagymamájának a testvérével (akit nagyon szeretek) osztálytársnők voltak! :D Szó szerint egész ledermedt, mikor a férjem mondta neki, hogy hogy hívták a nagymamáját. Kicsi a világ!
A legjobb az volt, mikor Attila hazafelé közölte, hogy annyira nem is látszott a házán, hogy görög. Ja, csak a korinthoszi oszlopok hiányoztak! :lol:

Mára egyébként szebb lett a Déva bőre, gondolom, a szteroidos krémtől. :cry: Szegénykémről kiderült, hogy súlyos formában van nála, az egész testére kiterjedően. Kicsit utánaolvastam ennek, és totál kibuktam! Én nem is tudtam, hogy ez az ekcéma ennyire durva dolog, úgy voltam vele, hogy néha egy kis száraz, piros folt nem olyan nagy ügy. Hát, most egy este alatt fogytam szerintem vagy két kilót az idegességttől, a fejem is belefájdult, de mostanra megint optimista vagyok! :D Valahogy nem tudom elképzelni, hogy az én gyerekeimmel ennyire durva dolgok történjenek, vagy ilyen életet kelljen élniük! És nem is akarom elképzelni!

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Lidke: Úgy tűnik, hogy a hómeos dokiknak ez a vércsoport szerinti diéta a heppjük. Engem is ezzel nyaggatott. Én nemnagyon tudok semmit az ekcémáról,tud durva lefolyású is lenni? Én azt hittem, hogy ez kinőhető betegség :shock:

Mamacka: nagyon megható volt a szüléstörténet, köszömöm,hogy megosztottad velünk. Kocsit sajnálom, remélem nem lett nagy baja

Én meg viszem dokihoz a Lilit mindjárt. Tiszta takony sűrű és sárga Biztos kapunk antibiót. Majd jelentkezem.

Láttam a Brendon katalógusban 70x200-as falvédőt, lehet elszaladok Budaőrsre megnézni

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Vagyok én is, csak olyan nyomi voltam :( Ma reggel megjött, szal egy lövés nem lövés, főleg a ciklus végén, így hármaska továbbra is kérdéses. Kicsit elszontyolodtam, de talán jobb is így.

Ildi: Sárvárra nyaralni megyünk, 6 napra, most már tuti, tegnap lefoglaltam a szállást :) Megy az egész família, ellepjük a hotelt :D

Megnéztem a másikat, amit belinkeltél, a szobaáraknál dobtam egy hátast, mondjuk nem csoda ... 5 csillagos. Jó nekünk az ócsóbb is :wink:

Szőnyeg engem is érdekel, jó nagy méretben és minél olcsóbban. Jah .. és lehetőleg bordós beütéssel :)

Angi: Múltkor én is így jártam mikor vörös csíkokat akartam a hajamba, és a végén majdnem az egész fejem piros lett, szal tudom, hogy milyen szar érzés. Mosd gyakran, hogy hamarabb kopjon :D

Gyöngyi: Hát ez nem igaz, hogy benneteket megint utolért egy kórság :( Jobbulást a csajnak!
Hátha még megússzátok antibio nélkül!

Lidke: Jajj ez az ekcéma ügy nagyon csúnyán hangzik :( Ez nem olyan, hogy ha még idejében elkezditek a kezeléseket, akkor nem durvul el nagyon? Ne olvass annyi hülyeséget (tudom, könnyű mondani ... én sem tudnám megállni :oops: ), biztos nem lesz semmi gáz!

Eszti: Na mi van a telekkel? Összejön a biznisz? :)

Mamacka: Köszi a szüléstörténetet, nagyon szép! Látod, kár volt ennyire paráznod a részleteken. A végén minden tökéletesen összeállt :)

Melitta: Nekem jövő hét egyáltalán nem jó, egy 3 napos konferenciára megyek Zalakarosra. Asszem végre kialszom magam, remélem esténként nem kell nagyon zülleni :oops: :oops: :oops:

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Vali:Sajnálom a mensit, de legalább így én is kaptam 1 hónap haladékot nekünk se jött még össze. Apa lesz a gyerkőcökkel amíg karoson vagy? Kicsit alszol legalább :wink:

Apósom kitalálta,hogy vesz 2 lovat. Én meg vettem neki egy lótartás könyvet, hátha meggondolja magát :) . Speckó imádom az állatokat, de egy ló elég nagy felelőség, meg meló szerintem. Apósom meg olyan, hogy az elején marha lelkes, a végén meg ránk marad a munka.

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Vali:kaptunk antibiót, az én dokim nem mondta, hogy a fogától van :roll: . Tényleg Alíz nem beteg, ő is sokszor taknyis nem?

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Gyöngyi: Nem, Aliz nem szokott taknyis lenni, néha fikis, ő csak simán belázasodik. :( Az tart 1-2 napig, aztán ennyi. Még 4 foga hiányzik, szal még várható, hogy hamarosan újból kezdi :( Csak ne a nyaralásra időzítse!

Sajnálom az antibiót :( Nektek mit mond a doki? A mandulájától van most is?

Jövő héten Vince se lesz, mert mennek az osztállyal Ravazdra erdei iskolába. Apára csak Aliz maradna, de lecsábította anyukáját, így napközben bölcsi, esténként meg mamázás lesz :)

Drukkolok nektek, hogy összejöjjön a kistesó ebben a hónapban, mi még asszem beszélünk erről megint apával. Ilyen minden mind1 alapon nem szeretnék belevágni :?

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Vali: ja persze,nálatok a láz szokott aratni. Nekünk is még a 4 hátsó rágó hiányzik, de még a nyomát se látom. Úgy néz ki,megint a mandula,de most a garat mandula is piros.1 hét múlva kell kontrollra menni.
Akkor Apának nem is lesz semmi extra dolga Alízzal :) . Hát igen, babaprojektbe akkor jó belevágni, ha mindenki tuti biztos benne, de ha összejönne a babó, biztos úgy gondolnád,hogy jól döntöttél.

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Sziasztok!

SIKERÜLT!!! megcsináltam a képeket... :D juhééé

Viszont van mit mesélnem is, de akkor elsőkéne a művésznő:

Kép 4 naposan

Kép Születéskor

Kép 1 éves szülinap

Kép Első torta

Kép Második torta

Kép itt jól látszik a sebe

Kép sminkel

Kép végeredmény

Kép


Kép kedvenc baba és időtöltés :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Vok,
és akkor nem mesélsz?????
Le vagyok döbbenve, hogy Hanna mennyit nőtt. Olyan nagylány már. Smink: :D :D :D . Igazi nőci.

Nekem doktórnőm van. Ma bekente a babákat fenistillel és kaptak "lázcsipitót" is. :)

Gyöngyi,
továbbra is jobbulást Lilinek!
Vali,
ezt szerintem is meg kell beszélnetek. Menj csak aludni Zalakarosra. :) A hajam annyira nem rossz, mert Ferinek tetszik. Csak 1 valaki mondta eddig, hogy jobb volt a világos hajszín.
angi79
 
 


Vok: Nagyon helyes Hanna, és neki is mennyi haja van :shock: Kis smink hercegnő :D (na ezt mond ki hangosan)

Csak,hogy pontot tegyünk a mai nap végére:A Lili 2 órával ezelőtt megfogta az álló lámpánk izzóját, ami tök forró volt. 1 órát engedtük rá a hideg vizet, majd egész idáig fújtam neki. Most aludt el.

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Sziasztok!

A mesélés már nem fért bele délután.. kertet rendeztem :D

Szóval:
Kedden este 7 fele Hanna lányom épp incselkedik velem egy valamivel, amit bevett a szájába. Mondom neki,h ogy köpje ki, erre ő nem-nem és közben felemeli a fejét. Egyszercsak furán néz rám, mint amikor egy naaagy dolgoz nyel le az ember a torkán... Kérdezem tőle kissé ingerülten, hogy mit nyelt le.. mondja pénzt, de addigra már hányt. Rohantunk ügyeletre, ahol meghallgatta a nagyon "okos" orvos és közölte, hogy szerinte a gyomrában vana pánz, és hogy csak biztonság kedvéért menjünk el az ügyeletes kórházba, mert úgy se lesz semmi. Mondtam neki, hogy 3x hányt otthon a gyerek és én hallom, hogy ott a pénz... Sebaj. Megyünk 1es számú gyerekklinika. Ott doki rögtön nekem esik, hogy én tehet arról, hogy a gyerek lenyelte a pénzt. Mondtam remek, próbálkozom... Felküldött röntgenre. Lejön miután megnézte a röntgent és közli, hogy egy óóóriási pénzérme van a gyerek torkán akadva... Én már láttam az 50est... És kifejti,hogy egyébként nem jó helyen vagyunk, mert van olyan ügyelet, ahol erre specializálódtak... Király...
Felvették a sebészetre. Kicsi manókának beraktak a kézfejébe egy branült, kapott folyadékot azon keresztül, mert kihányt szegény mindent magából. Ez az altatás szempontjából viszont jobb volt.
Este 10kor vittem a műtőbe. Megvárhattam, amíg elalszik. Aztán 45 perc múlva már hozták is. Előtte a doki hozta a haaatalmas pénzérmét: Egy 5 Ft-ost.... Majdnem csúnyát mondtam neki. De inkább örültem,hogy kiszedte belőle.
Hajnali 3ig aludt a manó. Majd felébredt, ugrált az ágyon, kiabált... stb. Szóval jól volt. :D Persze más aludni próbált mellettünk, így próbáltam csitítani igen kevés sikerrel... Aztán nagy nehezen visszaaludt és majdnem a reggeliig nyomta egyhuzamban. 9kor jöttünk el reggel, és majd postázzák a zárót... Ez is egy érdekes szokás. Azóta a kiscsaj rosszabb, mint valaha... Azzal kezdte,h ogy hazaértünk és nekiállt a szájába rakni a Bigyó száraz kajáját... és persze nem akarta kiköpni... Kérdezem: megint kórházba akarsz menni? Válasz: Igen! Na, mondom remek... :D:D Jó fej a csaj. :D
A héten így itthon maradtunk és extra hosszú lett a hosszú 7végénk.

Kórház: Szitu a megszokott: a szülők széken alszanak és az ágyra még csak ülni se lenne szabad.... Hanna nagy ágyat kapott így én azon aludtam alatta. Tojtam a szabályzatra. Így tudtam aludni 1,5 órát. Nővérke aranyos volt és segített mindenben. A kórház tiszta és kultúrált volt, leszámítva, hogy nem volt wc papír, meg szappan, de ez a legkevesebb.

Tanulság:
Mivel nagyon sok rákos baba és gyerek volt ott, Hannának semmi baja és nagyon hálás is vagyok ezért! :)

Lidke!
Az ekcéma nagyon szar dolog. :( Remélem a homeós néni talál rá egy jó kis szert. :)
Én majdnem a vércsoportom szerint eszem... kb igaz, ami benne van. Csak a csokit tuti rosszul írtál oda, hogy nem ehetem. :D:D:D

Angi!
Mennyire lett sötét? Dobsz egy képet?
A doki néni is jó "szakma" :D:D:D Hanna egyébként fal festőművésznek készül. :D A szobája már alakul. :D Még jó, hogy most festettünk... de szerencsére van még belőle festék bőven, így lesz mivel javítani... :D

Vali!
Nem egyszerű a pasikkal... Remélem hamar dűlőre juttok.
Milyen jó lesz neked... irgyikedem. :D Én is mennék egyet aludni. :D Még hajlandó lennék agytágításon is lenni hozzá. :D:D:D

Többiek?

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: