Új privát üzeneted érkezett!

Szia Emese!
Úgy néz ki, ketten tartjuk a frontot... :roll: Házdicséretet köszönjük, ngayon jólesik :D
Örülök, hogy jól alakulnak nálatok a dolgok, kívánom, hogy soha rosszabb ne legyen! :D
Zselykének nem semmi étvágya van!!! :D Kis édes! :D
Képekre mindig vevő vagyok, amikor tudsz, akkor teszel én bármikor szívesen nézem őket!!! :D

Nekünk ma egész jó napunk volt, Tücsök többnyire jó hangulatban volt, játszottunk, bohóckodtunk sokat, itt volt délelőtt a szomszédasszonyom, délután voltunk tejért, aztán beugrott Tünde keresztapja, Tünde pörgött mint a búgócsiga, azt hittem, le kell majd ütni, de nem, 1/4 9-kor ásított egyet, megfogta a kezem és indult aludni. Ooolyan édes volt :D Aztán kitört a hiszti, nem akart levetkőzni, nem akart felöltözni, üvöltött, rúgkapált, csapkodott, még szerencse, hogy Apa nem túlórázik, ketten valahogy csak beleszuszakoltuk a hálózsákba. Aztán már nem volt gond, nagyon hamar elaludt, csak épp az esti szertartáshoz nem volt kedve. :shock: Így aztán csak úgy otthagytam, kijöttem, ennyi. Később meglestem, micsoda szerencse, félig kibújt a hálózsákból... :roll: De most már minden OK, mélyen alszik. :) Remélem, reggelig egy mukk nélkül, az utóbbi időben visszatért az éjjeli 1-4x kelés. Igaz, hogy csak max vizet iszik, és visszaalszik, de én nem, és kicsit kezdtem kifáradni. Na, mindegy, nem panaszkodom, örülök, hogy nem ül fenn órákig. Kop-kop-kop...

Lassan nekem is ideje lenne lefeküdni. Jó éjt mindenkinek! :D Ja, és bújjatok elő irgum-burgum, különben mindenki feketepontot kap!!! :wink:

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Jéé laptetejjjjj!!! :lol: :lol: :lol:

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Meli, még egyszer köszönöm, hogy "tudósítottál" és bár én sem kérdeztelek meg, hoyg megtesze-e majd, azt írtam, hogy még fogsz írni rólunk, ezentúl is, amikor nekem nincs érkezésem rá. :D Úgyhogy kvittek vagyunk! :P

Amúgy köszi, hoyg érdeklődtél felőlünk, és elnézést kérek, hoyg sms-t azóta sem írtam. :oops:
Örülök, hoyg sikerült a költözés időben, és hoyg otthonra leltetek a házban. :) NAgyon szépen, hangulatosan berendeztétek, én is jól érezném magam benne. :) És jó a nőivonalas vonalzód. Bezzeg, reggel óta egy második is született! :wink: :P Én is regisztráltam oda, de végül úgy döntöttem, nem módosítok. Egyelőre legalábbis.

Emese, gratulálok Zselykének a növekedéshez! :) Biztos kis haspók baba. Jaj, bárcsak ilyen lenne az én babócám is! Kriszta is sokkal többet megevett az elején, mint amenyit "előírtak", és emlékszem, akkor mennyire aggódtam emiatt, de most már biztos nem tenném. Tudják ők, mennyi kell nekik. Bukni meg nem biztos, hoyg attól bukik, hoyg sokat eszik. Kriszta 4 hónapig állandóan bukott, aztán mintha elvágták volna.
Örülök, hogy ügyesen alszik is, és hogy ti ügyesen menedzselitek a két babát. NAgyon remélem, hogy nekünk is sikerül a legjobbakat kihozni magunkból. :)
És képeket én is, én is, én is akarok látni!!!! :D :D :D

Zsuzsa, veletek mi van? NAgyon eltűntél! Remélem, azért nem vagytok betegek! :roll:

Ági, te is jelentkezz! :)

Puszilok mindenkit, most megyek.
JAj, mi tegnap voltunk orvosnál és mindent a legnagyobb rendben talált. 4 hét múlva még mennem kell egyszer (pedig reméltem, megúszom az újabb 120 lej kiadását :roll: :oops: ), ha addig nem történik semmi, de az első terhességből kiindulva, miért is történne? :roll: Pedig annyira szeretném, ha kibújna olyan 15-20a körül, hogy ne a kórházban ünnepeljünk! Annál is innkább, mert IStvánnak az ünnepeken vannak "kötelező" programjai, a zenélések, amiket nem mondhat le még akkor sem, ha éppen szülök. Igy van 18-án egy cégbuli, karéácsony eslő napján este egy bál, és szilveszterkor egy vendéglőben zenélnek.

Meli, arra gondoltam, de jó lenne, az a 20-a!!!!!!! :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol:

NA, mentem.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 

 
 

Edith!
Végrevégrevégre!!! :D Azért többet ilyet ne csinálj, jó??? Rendesen izgultam értetek! A tavasziaknál legalább jelentkezz be, ha csak annyira is, hogy minden OK veletek, jó? Én főleg miattad mindig átfutom azt a topikot is :D És persze, hogy írok rólatok, ha úgy van. :D Sőt, nagy megtiszteltetésnek venném, ha majd én kapnám azt a bizonyos smst :oops: :D :D :D
Köszi a ház- és vonalzódicséreteket :D
Örülök, hogy a picivel minden rendben!!! :D :D :D És drukk a 20-ához!!! :D :D :D Az tényleg jó dátum! :wink: :wink: :wink:

Nálunk gyönyörű idő van, délelőtt kint voltunk az udvaron, én fát hordtam be a pincébe, Tünde meg ott bogarászott körülöttem. Aztán "fociztunk", jól elfáradtunk. Most akklimatizálódik :D aztán lassan megy aludni. Lehet, hogy én is lebújok vele, mert nagyon elálmosodtam. :roll:

Jó lenne, ha a többiek is előbújnának! Pörgessük fel a topikot kicsit!!! :D

Kellemes délutánt! 8)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Ja, Edith, még azt akartam írni, hogy hallgatok, mint a sír. :wink: :P

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok!

Végre jelentkezett Edith is! Azt én is remélem, hogy majd, ha arra kerül a sor, ti is ügyesen rendezitek a gyerkőcöket. De majd a "muszály" kihozza belőletek is a legjobbakat. Nem tagadom, mostanában kezd kihatni rám is az elmúlt 3 hét nemalvásai. Már elég hamar elfogy a türelmem, hamar kitör a sirás belőlem....De hát ez van, ezen is túlleszünk majd. Nem görcsös a baba, csak nehezen bölizik, igy éjjel is elég sok időt eltöltünk ezzel.

Meli, az nyugtatólag hat rám, hogy ti is hasonló fektetési gondokkal álltok szemben. Jankának is vannak ilyen napjai, hogy sokszor Levivel ketten alig győzzük átöltöztetni, lefektetni stb. Aztán meg Jankának vannak már véleményei.....például mostanában kezdte, hogy amig mellette vagyok az ágyban (úgyebár ő velünk alszik), nem viselhetem a szemüvegem. Egyszerűen rámutat, hogy "sze" (szemüveg) "oda", és közben mutatja a polcot, ahol tartani szoktam. Ha nem teszem le, elkezd sirni. :) Már csak fáradtságában is teszi. De egyébként is napközben be nem áll a szája. Mindent utánoz, amit egyszer kiejtek a számon.

Nálunk is szép idő volt ma, de elég csipős ..a napon kellemes volt, de most esére brrrrr, naaagyon hideg lett. Én sajnos eléggé házhoz vagyok kötve, pedig nagyon kivánkozok sokszor kimenni. A kicsivel viszont nem mindig merek vállalni egy kinti utat, éppen a hideg miatt.....

Ja, Edith, azt a bizonyos sms-t nekem is elküldheted majd, de az sem baj, ha Melitől fogok értesülni a nagy eseményről. :wink:

Jó éjszakát nektek! Kééérlek aludjatok helyettem is egyet. :wink: :roll: :lol:

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Jó reggelt! :)

A reggel már mosolygós, szerencsére, de az este akkora ijedtségben voltunk! :shock: Kriszta ugrándozott az ágyon meg rajtam :roll: , és egyszer akkorát vetődött, hogy pontosan az ágy fatámlájába verte az arcát. Úgy megijedtem! Pár mp-ig nem kapott levegőt a sírástól, bele volt vörösödve. Aztán hamar hideg vízzel mostam meg, akkorra már eleredt az orra vére is. Aztán elállt és ketten Istvánnal, de még a húgom is vigasztalta. Nehezen nyugodott véglegesen meg, bár baj szerencsére nem történt. Egy icipici horzsolás (kb. félcentis) maradt az orra alatt, ennyi a nyoma. :roll:
De természetesen az bánt, hogy ismét úgy történt valami, hogy OTT VOLTAM MELLETTE. Az eszem tudja, hoyg általában ilyenkor történnek a kivédhetetlen dolgok, de felfogni talán és főleg nyugodtan elviselni, megemészteni ezt nem fogom tudni soha. :roll: :evil:

Emese, tudom, hoyg főleg az első hetek nem éppen az alvásról fognak szólni! De ahogy mondtad, ezen is túlleszünk egyszer! :) Nincs lehetőség arra, hoyg a férjed vagy anyud elvigye bár egy órácskára Jankát sétálni, és azalatt te is pihenj? Persze, tanácsokat könyű osztogatni, azt is tudom!
Ami az sms-t illeti, aki benne van a telefonomban, annak mind el fogom küldeni :D , ez Krisztával is így volt. Tehát, persze, hoyg neked is írok sms-t. Hogy ki tudja hamarabb megírni ide, az majd eldől. :lol: :lol: :lol:
Meli szokta olvasni a másik topikot és tegnap arra céloztam, hoyg majd, ha írogatok neki, akkor oda is beírhatja. NA, persze, ez idő függvénye. :roll:

Meli, amúgy a "nagy hírt" megírom egy ottani csajnak, hogy mégiscsak őket is értesítsem. Aztán majd úgysem írok neki minden nap! :)

Emese, még annyit, hoyg köszi az alvási kívánságot, sajna nem tudok még magam helyett sem aludni. :P Tegnap du.-este olyan savam volt, hoyg alig tudtam lefeküdni. Aztán 1-kor pisilni keltem, és 5 percre rá Kriszta hívott. Kb. fél 3-ig fel-felsírt, még ölbe is vettem, mert gondoltam fáj valamije. Az alsó rágói is útban vannak, és a Chamoillából is csak 3 golyócska jutott már az éjjel. Na, de aztán elaludt és nem volt baj reggelig, csak én ébredeztem többször is a savam miatt.

Szép napot nektek! Itt már gyönyörűen süt a nap, bár minden meg van fagyva! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 



Sziasztok!
Isten éltessen Zselyke, legyen az egész életed olyan szép, mint amilyen anyukád számára a születésed volt (az egyébb szülésekhez viszonyítva). Sok türelmet, örömöt a szüleidnek.
Én azért nem írtam, mert mostanaba nem jutok géphez, nincs energiám....
Nem tudom, hogy hogy szokott az nálatok lenni, de nekunk a baj mindig csőstől jön....ha pl. kirugunk a hámból Bécivel és hosszan beszélgetünk, filmet nézünk vagy csak ugy jön össze, de még akkor is amikor sok munka miadt késún fekszünk le...garantált, hogy Margó gyakran fog felkelni, sőt néha ilkyenkor fordulnak elő azok a ritka alkalmak amikor Andris is felkel. Ha meg reggel nem tudok aludni késöbbig, mert pl. fogorvoshoz kell menjek 9-re, és ezért 7:45-kor legkésöbb fel kell , hogy Margót megszoptassam indulás elött, akkor garantált, hogy késön tudok csak lefeküdni....
Mert hat persze ilyenkor jukad ki az embernek pont az a foga, amelyik dupla gyökerű (az emberek 9%-nak van ilyen), és azért 3 héten keresztűl fogorvoshoz kell járni, míg kikezelik....
Na nem olyan rossz a helyzet, csak ki vagyok faradva, akadva.
Megint betegek vagyunk....és a háziorvos dolog kiborít: nem a saját háziorvosunkhoz járunk, mert az fizet egy gyógyszermániás doktornőt, hogy helyettesítse, már hónapok óta, hanem a vele váltásva levővel, de már az is megkergült, szerintem túl fáradt. Margónak antibiotikumot ad, mert mintha egy picit piross a torka, nehogy a betegseg kezdete legyen....Andrisnak is azt adott volna, amikor Nurofentől helyrejött.Margónak Olynth cseppet akar fewlirni amit 2-6 éves gyerekeknek is csak orvos tanácsára lehet...kisebbeket meg sem említenek. Margót tegnap délután elvittem, mert szortyogot, és néha köhögött....azt mondta semmi baj. Ma inkább be volt dugulva az orra...azt mondták kezelni kell, mert hörhurut lehet belőle....remélem, hogy így megusszuk antibiotikum nélkül. A magán rendelőben sajnos csak szerdánként vannak....
Tünde gratulálok a szép házhoz....csak így szégyelem magam, milyen szorgosak vagytok...mi már 1 éve befejeztük az építést, de még mindig nem végleges :(.
Edith könnyű szülést kívánok.
Szép napot!
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Sziasztok!

Tegnap nekünk is rosszul végződött a napunk, bár Tündével nem volt semmi gond, de nekem szörnyen megfájdult a fejem... A végén már bőgtem... :cry: S persze ketten voltunk itthon Tücsökkel... Bár ő kivételesen nagyon rendes volt, lefeküdtem a hálóban, ő meg ott sertepertélt, nem akart egyedül hagyni, simogatta a fejemet, puszilgatott, meg bújt hozzám. Annyira édes volt! :D Aztán szerencsémre Apa hazaért mire le kellett fektetni a jányt. :) Én meg elaludtam, mint akit fejbevertek, reggel 1/4 8-kor arra ébredtem, hogy Tücsök áll az ajtóban, néz engem, és magyarázza a babájának, hogy Anya alszik... :lol: :lol: :lol: Ma is extra szép időnk volt, délelőtt kint voltunk az udvaron, labdáztunk, hátrajártunk a patakhoz, tüzeltünk, cicáztunk, szomszédoltunk, hamar eltelt az idő. Délután rengeteget bohóckodtunk, táncoltunk, bújócskáztunk, kiscsaj úgy elfáradt, hogy 8 előtt 10 perccel már kereste a babáját, és nagyon hamar el is aludt. :)

Emese!
Drukk, hogy Zselyke belejöjjön a böfizésbe, hátha akkor nyugodtabbak lesznek az éjszakák és jobban ki tudod aludni magad!
Janka édes lehet, ahogy dirigál! :D Ilyet Tünde is szokott csinálni :lol: :lol: :lol:

Edith!
Jaj, elég ijesztő amit írtál! :shock: :shock: :shock: Hála Istennek, hogy Krisztának nem lett nagyobb baja!!! Én is ezt utálom a legjobban, amikor mellettem/mellettünk esik el!!! Ilyenkor olyan rossz anyának érzem magam, újra és újra visszapörgetem az eseményeket, hogy miként tudtam volna kivédeni. Aztán elgtöbbször rájövök, hogy csak akkor, ha jós lennék, de mégsem tudok igazán megnyugodni. Azért lassan elmúlik az érzés... a következő esésig... :? Ne utáld nagyon magad, oké?
Sajnálom az éjszakát, meg hogy megint a savval küzdesz! :(

Zsuzsa!
Ismerős a helyzet: ha jó későn fekszem le, Tünde tuti felkel vagy 3x, és reggel se bír 6-fél 7-nél tovább aludni... :? Elhiszem, hogy fáradt vagy, nincs lehetőséged aludni egy jót, amíg valaki más vigyáz a gyerekekre?
Háziorvos: :evil:
Köszi a házdicséretet, de nehogy azt hidd, hogy nálunk véglegesek a dolgok, még messze nem azok. De lassan kialakul remélem, és mindennek megtaláljuk a helyét. :)

Na, én mára ennyi voltam :) Jók legyetek, és írjatok sokat!!! :D Szép holnapot mindenkinek! 8)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok!

Most egy kézzel pötyögtetek néhány sort, amig bökiztetni próbálok. (mostanig elég sikerrel :D )

Zsuzsa, az utóbbi időben ez a jókivánság hatott rám a legjobban, amit Zselyke születése után hallottam. :lol: Annyira igazad van ebben! Én is remélem, hogy legalább ennyire jó élete lesz kicsi manónak....

Ami azt illeti, pontosan el tudom képzelni, hogy milyen állapotban vagy két gyerek mellett. Legalábbis ami a fáradtságot illeti. Nem irtál semmit arról a bizonyos látogatásról, amire a multkor tanácsot kértél. Végül jól sült el?
A háziorvosok mindenhol ilyen furák? (most hirtelen más jelző nem ugrik be). A mi háziorvosunkról nem panaszkodom, de azért a legtöbb orvos itt is igy gondolkodik. Gyógyulást a csemetéknek!

Edith, ne is aggódj ilyen balesetek miatt, vagyis tényleg ne magad hibáztasd. Habár én is mindig igy teszek. Remélem Krisztával tényleg minden rendben van!!!!!
Mosz, hogy emlitetted a savproblémákat, és az éjjeli pisilések, felkelések ügyeit felelevenedtek bennem is a "régi szép emlékek" :lol: Azért igy visszagondolva, annak is megvolt a maga szép oldala.
Jankát délutánonként átviszik nagymamámhoz, nagyon jól elvannak ketten. De én ezalatt nem biztos, hogy tudok aludni. Ez Zselykétől függ. Nem mindig alszik ez idő alatt. Akkor meg nincs ki rá is vigyázzon rajtam kivül. De általában akkor tudok pihenni egy keveset, amikor mindketten alszanak délután. Janka is kb másfél órát szokott aludni. De ez sem napirend.

Ma először voltunk kint csak hárman sétálni. Janka, Zselyke és én. Izgultam egy keveset, de végül ok volt minden. Csak szegény Jankának kellett szorosan fogjam a kezét, mert jég volt, és csúszott a csizmája. A babakocsit is meg kell tanulni egy kézzel is irányitani, ami sokszor elég erőpróba, főleg, hogy nem teljesen sima az út sem. Ma viszont kellemes meglepetés ért. Egy számomra ismeretlen fiú (legalábbis én nem tudom, hogy ki lehet) megkérdezte, hogy segitsen-e felvinni a kocsit a járdára, mert úgyebár ott volt a magasabb járdaszegély. Mondtam, hogy magam is boldogulok, de annyira jól esett, hogy felfigyelt erre..... :P

Na, akkor megyek aludni, vagy legalábbis ágyba bújni. :roll: :lol:

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


A néhány sorból szinte regény lett. :lol: :lol: :lol: Hogy mire képes az ember még egy kézzel is!!!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Sziasztok! :D

Egész jól indult a napunk, semmi extra, csak nem volt hiszti, meg tiltakozás... még. :D Nem bánnám, ha ilyen jól folytatódna... :D :D :D

Emese!
Örülök, hogy délutánonként kapsz egy kis "felmentést": :D Azért gondolom, pihenés az is, még ha aludni nem is tudsz mindig.
Gratula az első hármas sétához! :D És merre jártatok? Úgy értem célzottan mentetek valahova, vagy csak úgy sétáltatok? A kellemes meglepés jól hangzik! :D :D :D

Hurrá, kisütött a nap!!! :D Megyünk is ki az udvarra!!! :D :D :D
Kellemes délelőttöt mindenkinek!!! 8) 8) 8)

Mire mindezt megírtam, odalett a net, úgyhogy már be is jöttünk az udvarról, Tücsök még szomszédolt is :), ebédelt és most alszik. Nekem persze lenne egy csomó dolgom, de úúúgy unom... Ezért inkább itt lebzselek... :oops:

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Kedves Édesanyák, Édesapák!

Ezúton szeretném megköszönni bizalmukat azoknak a kedves látogatóknak, akik már írtak. Bízom benne, hogy sikerült megfelelő lelki támaszt nyújtanom azok számára, akiknek erre volt szüksége, és megoldást találni és kivitelezni azt mások esetében.

Továbbra is várom leveleiket a pszichotanacs@freemail.hu címre. További információkat a www.pszichologia.mlap.hu oldalon olvashatnak. Újabb értékes, érdekes gyerekdalok stb. kerültek feltöltésre a www.pszichologia.multiply.com oldalra – érdemes ellátogatni és kinek mi tetszik letölteni.

A legjobbakat kívánva: Nisreen
nisreen
 
 


SENKI SEM ÍR????????????????? :( :( :( :(
Én csak azért nem tettem, mert szinte csak panaszból állna az amit írok, úgyhogy inkább nem tettem. :P Amúgy nincs baj, csak valami mindig előjön. Legutóbb is egy derékfájás volt. :roll: :(

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Én meg azért nem irtam, mert amire leülnék, hogy irjak vagy felsir Zselyke, vagy Janka mászik rám, hogy vele is foglalkozzak, vagy éppen valamiházimunkát kelle elvégezni.

Edith, megértelek, hiszen a terhességen utolsó szakasza nekem is legfőképp panaszból állt....és legfőképp olyan anaszok voltak, amelyek valahogy természetesek voltak, de mégis már elegem kezdett lenni belőlük. Még egy kis türelem a részedrő, és aztán ujabb formában jelennek meg a "panaszok" :lol: :lol:

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Én most meg azért írok, hoyg elmondjam, az éjjel fél 1 fele három jóslóm volt 10 és 11 perc különbséggel közöttük. Aztán elmúltak, de a derekam most is fáj. Ezért leszek ilyen "hosszú" most is. :roll: :) Kibújnia még nem kellene, de azt is remélem, hoyg nem egy hónapig fog nekem "jósolgatni", mint Kriszta. :P

Emese, a nagylány már egyhónapos, jesszus, hoyg eltelt az idő! :shock: További sok egészséget, nektek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Hú, Edith, ez nem hangzik túl jól, mármint a jóslók... Remélem, Mütyürke nem csinál rendszert ebből... Meg azt is, hogy még jó darabig bent marad!

Velünk minden OK, nagy a hó, Tücsök nagyon élvezi, sajna ma viszonylag keveset voltunk kint, mert erős szél fújt, hátha holnap jobb lesz. :)

Nem tudom, mi bajom, de vagy két napja állandóan fáradt vagyok, semmihez sincs kedvem, energiám, legszívesebben ülnék egy helyben amíg elmúlik... :?

Majd valamikor jövök még...

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Ma már jól voltam, semmi nyoma jóslóknak... Hát, még benn is kellene maradjon Mütyi egy ideig, de (most ne akadjatok ki :oops: ) nem bánnám, ha hamarabb jönne a kiírt időpontnál! :roll: Írtam már a 15-20-ával olyan jól kiegyeznék! :wink:

Meli, mi ez a fáradtság, stb... ? :wink: Csak nem mondani szeretnél valamit? :wink: :wink: :wink: Tudod, így kezdődik. :P

Képzeljétek, "nagybani" üvegmatricázást végzek tegnaptól. A tesóm kitalálta, hoyg hátha vennének az osztálytársai és hát rendeltek is egy csomót. :D Élvezem is csinálni. :)

Jó éjt!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith!
Örülök, hogy tegnap már jól voltált!!! :D Drukkolok a dec 17-hez, ahhoz mit szólnál? Tünde arra volt kiírva annak idején :)
Fáradtság: bár lenne mit mondanom, de sajna nem az, amire gondolsz... :? :(
Üvegmatricázás: de ügyi vagy!!! Csak aztán ki ne fáraszd magad!!!

Megyek, hiányol a lányom...

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Edith, én is drukkolok, hogy az általad elgondolt dátumon akarjon kijönni Mütyürke (nagyon kiváncsi vagyok már a nevére!) Az üvegmatricázás egyenlő a festéssel? Vagyis úgy képzeljem el, hogy különböző méretű üvegdarabokra festesz? Érdekes lehet, és neked most jó, mert nem igényel nagy fizikai munkát.

Én az idén sem úsztam meg, vagyis minden munka mellett muszály adventi koszorúkat is disziteni. Szivesen csinálom, csak lenne több időm. :cry: :? A koszorúalapokat megvesszük készen, én csak diszitem. De már kis munkától is eléggé fáj a hátam....a szülés után is van néhány "nyavalya" :lol:

Meli, szerintem a fáradtságod az őszi energiacsökkenés miatt lehet. Vagyis úgy tudom, hogy tavasszal és ősszel jelentkezik ilyen. Pihenés is, de főleg vitaminpótlás segithet.

Már két napja egyedül vagyok a cseppségekkel...valahogy igy jött össze. Szerencsére elég jól boldogultunk, habár fárasztó, mert folyton szüksségelnek....hol egyik hol a másik.Ma még kint is voltunk sétálni. Nehéz volt az elkészülés, mert sietni kellett, nehogy túlságosan bemelegedjenek, amig mindenki elkészül...A lényeg, hogy kezdünk belejönni. :lol: :lol:
Kint volt még egy kis zűr, mert Janka nem akart a lábán jönni. Ölben már túl nehéz, igy kieszeltem, hogy ráültettem a kocsinak a fogantyújára, háttal nekem, és úgy toltam a kocsit. Ez nem mindig van igy, de ma már álmos volt, mire induljunk. De ha nem viszem ki délben Zselykét, akkor miután felkel Janka, már túl késő....

Szép estét!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Sziasztok!

Ma már számtalanszor próbáltam jönni és írni, de olyan lassú volt minden (gép, net), nem győztem kivárni, amíg betölti az oldalt...

Ezt elküldöm, remélem, nem száll el a net, aztán megpróbálom elolvasni a délelőtti termést... :wink:

Hol van mindenki???? :shock: :shock: :shock:

Emese!
Nem vagy semmi, hogy ilyen hamar bevállalod egyedül a két kicsit. Jó, tudom, a muszáj nagy úr, de hogy még sétálni is egyedül mész velük... le a kalappal!!! :D Nagyon ügyesek vagytok!
Köszi a tanácsot fáradtság ellen. Pihenni ált. csak éjszaka tudok :wink: a vitaminpótláson dolgozom... :)

Itt pocsék idő van már 2 vagy 3 napja... :? A szép, nagy hó mind elolvadt, csak sár és trutyi maradt... Csomót esett, úúútáltam! :evil: De tegnap délután voltunk Udvarhelyen, megvettük a Mikulásajándékot kiscsajnak, meg vettem neki egy óccccsó csizmit az udvarra, a keresztfiamnak és egy másik lurkónak a karácsonyi ajándékot, az jó volt. Addig Tücsök Anyukáméknál volt, mindenki jól szórakozott. :) Készültünk a gyerekdokihoz is a szűrővizsgálat miatt, de annyian voltak, hogy épp csak bekukucskáltunk a váróba, s el is húztuk a csíkot... Mondjuk, nem késtünk le még semmiről, december vége messze van még, csak ebben a betegséges időszakban nem tudom, mikor fogunk ki egy olyan napot, amikor nem lesznek sokan... Na, mindegy, majd elválik...

Apa mindjárt jön haza, megyek megmelegítem az ebédet.

Jó Mikulásozást mindenkinek!!! :D :D :D
És írjatok!!!!!!!!!!

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok!

Tegnap járt nálunk a Mikulás! Remélem, ti is jók voltatok :wink: , és ha enm si személyesen, de azért ajándékokkal megtisztelt Titeket is! :lol: :lol: :lol: :lol:
Érkezik a Mikulás:
Kép
Leült a Mikulás:
Kép
Vajon, mit hozott?
Kép
Kép
Elfogytak a csomagok:
Kép
Pacsi a Mikulasnak:
Kép
Elmegy a Mikulás:
Kép
Ajandékbontogatás, felfedezés:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Bocs', kicsit sok lettem... :oops: :oops: :oops:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Edith!
De jók a képek!!! Aztaaa!!! :D :D :D Kriszta még mindig csuda aranyos! :D És milyen bátor! :D Neked meg jó nagy pocid van, mindjárt itt a vége! Jaj, úgy irigyellek... :oops: Nálunk még sehol semmi, s most megyek is vissza dolgozni... Muszájból, a következő GYES miatt, egy porcikám se kívánja... :? Ma este megyünk megbeszélésre, itt a faluban van helyi tévé s ott fogok dolgozni ha igaz, nagyon izgulok, tiszta görcs a gyomrom, szorítsatok lécci, hogy jól alakuljon! Egyelőre még azt sem tudom, milyen mukakörben kellene dolgoznom, és ami a legjobban aggaszt, hogy gőzöm sincs, mit csinálok majd Tücsökkel, amíg én dolgozom... :roll: A faluban csak ovi van, oda nem veszik fel 3 éves kor alatt... Bölcsibe meg be kéne vinni Udvarhelyre, ami jó bonyolult, stb. Úgyhogy mostanában lesz min gondolkozzunk...
Krisztának nagyon jó ajándékokat hozott a Mikulás!!! :D :D :D Tünde is kap mágnestáblát karácsonyra, és vennék neki olyan összerakóst (én se tudom, mi a neve, de nekünk is volt anno és nagyon szerettem), ti honnan szereztétek, ha nem titok? Az utolsó két kép valami tündéri!!! :D
Tücsök is nagyon élvezte a Mikulásjárást, bár mi titokban "intéztük". Nem mertem hívni senkit, olyan rapszodikus mostanában az idegenekkel, nem kockáztattam meg, hogy bömbölés legyen a vége. Majd jövőre :D Jó volt így is, azt se tudta, hova nyúljon, úgy meglepődött, mikor meglátta a tele cipőket. :D Édes volt nagyon. Mindjárt teszek képeket is, csak még le kell kicsinyítenem.

Többiek!!!
Milyen volt a Mikulásozás??? Úgy el van tűnve mindenki... :? Bújjatok elő és írjatok!!!

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Itt van pár kép tegnapról :D

Egy egész szaloncukrot betömött a szájába :shock: Aztán kiköpte és fújjolt, nem ízlett neki, mert zselés... Fura gyerek... :roll: Kép Kép
Anya, nézd , mit hozott nekem a Mikulás! Kép

Jajj, de vicces! :lol: :lol: :lol: Kép

Csíííííííííííz! :D
Kép

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Meli, jaj, de édes Tünde! :) ÉS oylan virágot hol vettetek neki????
Akartam is kérdezni, hoyg végülis hoyg lesz a munkával, és főleg, hogyan oldod meg Tünde vigyázatát?

Mi azokat a korongokat itt vettük az oroszpiacon egy játékboltban (bolt a piac területén), és én is megörültem neki, emrt anno ilyennel játszottam az oviban. :) Csak 7 lej volt, 30 darabos a szett. Az az igazság, hyog Kriszta még nem igazán tud játszani vele, de előszeretettel gyűjtögeti egybe a különféle mértani alakzatokat, főleg a "hemösző"-t, de külön rakja a "kő"-t és a "nézet"-et is. A téglalap kimondása még nehezen sikerül. A háromszög viszont a kedvence, bárhol lát egyetrögtön hangosan szajkózza. :D

Na, enm állt szándékomban ennyit írni, de a szakmai ártalom kezd előjönni.
Tulajdonképpen most csak annyit akaratam, hogy: [color=orange]EMESÉNEK ELŐRE IS NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNJAK!!!!!!!!!!!!!!! :) :) :) :) :)


MOst megyek és lefekszem (majd reggel - ha megérem :wink: ) teregetek. A fürdőt még fel akartam sikálni, de már nem megy. MA egész nap szúrkált a hasam, egészen alul, de fogalmam sincs, mit jelenthetett, mert ilyet még nem éreztem. Mindenesetre ülni nem sokat tudtam, mert nagyon rossz érzés volt és fájt: vagy csak álltam, vagy feküdtem. Sőt, egy adott pillanatban olyan rosszullét kapott el, hoyg alig értem el a vécéig. :roll: :oops:
Ezen a hétvégén még nem, de a másikon már szívesen indulnék szülni! :wink:

JÓ éjt! :) [/color]

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Csak egy szora ugrottam be, hogy Emesenek utolag bar :oops: de

BOLDOG SZULETESNAPOT kivanjak!!! :D :D :D


(Anyukameknal vagyunk, s ezen a gepen nincsenek ekezetes betuk... :evil: Bocsi.)

Szep vasarnapot mindenkinek! 8)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Most csak gyorsan benéztem, és muszály megköszönjem a szülinapi jókivánságokat. De ez most meglepetésként ért, hiszen nem is tudtam, hogy Edith, hogy tudod, mikor születtem.... :roll: :D Hát mégegyszer köszi!

Most nincs időm visszaolvasni, igy nem is reagálhatok, majd irok bővebben, most nagyon nagyon fáradt vagyok, és kihasználnám az időt a pihenésre, mert úgy néz ki, hogy mindketten alszanak....Csakhogy hamarosan kell kelni szopiztatni... :o :? Majd valamikor csak kipihenem én is magam...

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Emese, használj is ki minden percet! Rádfér, és nagyon muszáj is. :)

Nem vagyok én táltos a szülinapodat illetően, hanem az iwiw súgta meg! :wink: :wink: :wink: Remélem, szép napod volt! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Kedves Édesnyák!

A napokban sok-sok karácsonyi zenével gazdagszik a www.pszichologia.multiply.com oldal. Lesz hangszerrel játszott zene, lesz magyar nyelvű és angol nyelven is – kicsiknek és nagyoknak egyaránt. A feltöltött zenék listáját itt is megtaláljátok az „Érdekességek” menüpont alatt: www.pszichologia.mlap.hu Mindenkinek kellemes időtöltést kívánok. Természetesen a tanácsadás lehetősége a továbbiakban is fennáll.

Barátsággal, Nisreen
nisreen
 
 


Sziasztok!

Nincs itt valami nagy forgalom... :roll: :(
Mindenki eltűnt... :cry: Legalább néha egy-egy képet dobjatok fel!!! Én pl. nagyon kíváncsi vagyok, ki hogy mikulásozott... :)

Velünk minden OK, tegnap voltunk Tücsökkel dokibácsinál a szülinapos vizsgálat miatt. Minden rendben, még a torka se piros. :D Egész jól viselte, csak a hanyattfekvés fájt nagyon... :roll: De aztán elmúlt az is szerencsére, mikor jöttünk el, úgy integetett, mintha a doki a legjobb barátja lenne :D A váróban meg udvarolt egy nagyobb kisfiúnak, a társaság nagy derültségére.
Mindjárt szülinapozunk, úgy néz ki, 3 részletben: szombaton jönnek sógoromék, csütörtökön Anyuék + Anyósék, jövő szombaton/vasárnap pedig a barátok. És hétfőn már jön az angyal... :wink: A szülinapot jobb szerettem volna egyszerre, de így jártunk. :D
Munka: egész jó ajánlatot kaptam, nem egy nagy durranás maga a feladat - számlanyomtatás, faxolás, adásrögzítés - de csomó előnye van: 1. itt van helyben, nem kell ingázni, 2. rugalmas a munkaidő, 3. 8 órát írnak a munkakönyvbe, 4. ha gáz van (pl. Tücsök beteg), itthon maradhatok simán, 5. ha már belejöttem, lesz olyan munka, amit itthon is meg tudok csinálni. (Ezzel együtt nemsok kedvem van hozzá... :? :oops: )
Tündevigyázás: még kérdőjeles, sokszereplős a dolog, ha tisztábban látunk majd, megírom :)

Edith!
A virágot egy ajándékboltban vettük, azelőtt egy csomó helyen kerestem, sehol semmi, aztán végül lett, s ez volt az utolsó :D
Koronginfót köszi. :D Kriszta milyen ügyes!!! :D
Tünde még mindig csak úgy kommunikál, mint Tarzan és Jane... :roll: Mutogat, s mondja a szavak szótári alakját, ha van kedve, és keveset úgy, hogy más is értse... :wink:
Gondolkozol-e a koktél bevetésén? Gondolom, más úton is próbálsz hatni Mütyürkére :wink: Mivel fogod kiprovokálni, ha "nem ért a szép szóból"? :wink: :D

Emese!
Pihenj amennyit csak hagynak a manók!!! :D De azért egy-két képet úúúúúgy megnéznék már róluk... :wink:

Mivel más nem írt, elküldöm...

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Képzeljétek! Tegnapelőtt levágtam Tücsök haját :D Pontosabban csak megigazítottam a frufruját, a fülénél és hátul. Már nagyon hosszú volt, de az ünnepekre nem akartam megnyíratni, így maradt a házi megoldás. :D Ahhoz képest, hogy én ilyen esetekben milyen béna szoktam lenni, egész jól sikerült :D

Íme: :D

Kép

Valamit akartam még, s jól elfelejtettem... :oops: Na, ha eszembe jut, jövök még... :wink:

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Ja, eszembe jutott :D Nálatok milyen idő van? Itt ma röpke órák alatt teljesen más lett minden. :shock: A sáros, lucskos, utálatos falu mesebeli tájjá változott, annyi hó hullott!!! :D :D :D
Még a nagy havazásban készítettem 2 képet, azóta még vastagabb a hótakaró, csak időközben lemerültek az aksik... :evil:

Szóval:

Ezt láttam, ha kinéztem az utcai ablakon:

Kép

És ezt, ha az udvart lestem:
Kép

Estefelé elsétáltunk a boltba, oda-vissza egy óra :D (egyedül 15 perc vásárlástul mindenestül :lol: ) De jó volt nagyon, élveztük mind a ketten :D

Kéne menjek aludni, mostanában olyan későn feküdtem, hogy most úgy érzem, esik le a fejem... :roll:

Pussz nektek, jó éjt, szép álmokat mindenkinek!!! 8)

U.I.: Edith!
Nagyon várjuk ám a híreket!!! :D

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Most tényleg csak néhán képre van energiám. Remélem az ünnepek után leülepedünk. Ráadásul Karácsonyban keresztelünk is.

Kép Kép Kép Mikulásról rövidebb beszámolót itt olvashattok.

http://matezselyke.blog.babaszoba.hu
http://matejanka.blog.babaszoba.hu

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Majd írok még, de Kriszta éppen issza a tejcsijét és elméletileg annyi időm van. :roll:

Meli, nem hiszem, hogy koktélozok. :roll: :oops: Végülis utánaolvastam és csak hasmenést csinál, ami nem biztos, hoyg mást is beindít, legalábbis Krisztával majdnem 1 hónapig f...stam :oops: , mégsem jelentett semmit.
És más módszert sem igazán erőletetek. Iszogatom a málnalevél-teát, ami puhítja a méhszájat és fájást idézHET elő, de nem mindenkinél, ezenkívül szóba jöhet a hosszú séta (mikor? :roll: ) és a szex. Más nem. De azért nem akarom mindenáron kizavarni onnan, na, majd jön ő magától, mégha januárig is kell várnom rá! :D Azért imádkozok, hoyg ne 21 és 25-e között kelljen menni, mert akkor már itthon sem lennénk, és ünnepig haza sem engednének. :roll:

Remélem, még jövök ma... (Az éjjel azt hittem, indulunk, de a meleg vízben elmúlt minden. :roll: )

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith, én csak azt tudom ajánlani, ami nálam mindkét terhesség során bevált. Annak idején Jankával olvastam a svédbitter (Maria Treben) papirján, hogy ajánlott szedni a terhesség utolsó két hetében. Akkor neki is fogtam szedni, egy evőkanállal reggel, egyel este teában higitva. Két nap után meglett Janka. Az idén Zselykével is ki akartam próbálni, hogy tényleg van-e hatása. Úgyanúgy két nap múlva beindult a szülés. Ez lehet, hogy csak nálam volt ilyen hatással, de azt tudom, hogy ártani nem árt, sőt inkább segit. Egyébként nem irták volna a használati utasitására.
Egyébként igazad van abban is, hogy amikor eljön az idő, amúgy sem marad bent többet. :lol: :wink: Csak éppen az nem mindegy, hogy hogyan jön ki.....Próba szerencse, vagyis ha nem árt, akkor biztosan használ valamit.

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Na, itt vagyok...

Emese, persze, hyog igazad van abban, hyog nem mindegy, hoyg hogyan bújik ki... MIvel én Krisztát sem szültem nagyon nehezen és a testemben (remélem) még friss ennek az emléke, azt is remélem, hoyg most sem lesz olyan borzasztó.
Nem tudom, ha kapnék pár kanálkával valakitől ezt lehet, hoyg kipróbálnám, de én most (őszintén :oops: ) csak ezért nem adnék ki pénzt rá. Persze, megmaradna és felhasználható lenne, de eddig nem alkalmaztam semmire. Anyósomtól kérdeztem, de neki nincs.
Amúgy gyönyörű az a csupanős :D kép. És mindegyik. Látom, angyon jól fogadja Janka a kistestvért! Remélem, Kriszta is ügyeske lesz majd! :)

Meli, akkor jó, ha ilyen a munkád. Mármint a leendő munkád. Szerintem is egyelőre fogadd el és aztán majd meglátod, hoyg hoygan lépsz tovább.
Tücsöknek nagyon jól sikerült a haja, mintha igazi fodrász vágta volna! :wink: NA, nálunk is én vagdostam eddig Krisztának a haját, sőt a nyírást is én csináltam! :roll: Azért ezután nem szándékszom hamarosan lenyírni, akarom mondani, ilyen rövidre azt hiszem, sosem vágatom majd le neki. De a bretont úgyis igazítanom kell!
Tegnap itt is hullt valami daraféle, amiből itt-ott meg is maradt valami, mert mára meg jól le-befagyott minden, de azért nincs hótakaró. Majd mutass még képeket, ha lesz nálatok szép "paplan"! :)

Na, most megyek, lássam, lesz-e alvás, mert amúgy fájdogálok, csak nem rendszeresen és nem erősen. Igen, Emese, tudom, hyog nálad is így volt, abban reménykedek én is, hogy hátha-hátha hamar, gyorsan, könynen zajlik minden.
NA, szép álmokat! :wink: (Igen, ezt ilyen kétértelműen akartam fogalmazni! :wink: :P ) Jó éjt. Aztán ha van valami, mennek az sms-ek!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Mielőtt azt hinnétek, hyog szültem, csak elfelejtettem üzenni :wink: :P , megírom, hoyg még szó sincs róla. Csak tegnap nem tudtam gép elé kerülni. Elolvastam a rengeteg termést most, de már nem jut időm írogatni, mert Kriszta felkelt.

NA, mentem..., még próbálok ma jönni...

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Azt hittem/reméltem, hogy Tücsök alszik ma min. 3 órát, délelőtt jól lefárasztottuk, de nem, alig kettőt. Mire ebédeltem, elmosogattam és összekaptam a házat már fenn is volt... :roll: Most meg ő akar gépezni, úgyhogy gyorsan dobok pár képet a ma délelőtti szánkózásról, s húzom is el a csíkot... :wink:

Csííííííííz! :D
Kép

Így jó szánkózni... :D
Kép

Ennyire élvezte :D
Kép

Összebarátkozott egy kutyussal, aztán sikítva szaladt előle :D
Kép

A végén már meg is merte simogatni... :D
Kép

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Emese!
Annyira jóóóók a képek!!! :D :D :D Nekem is az a kedvencem, ahol hárman vagytok! :D :D :D Egészen meghatódtam... :oops: Még egyszer sok boldogságot kívánok nektek!!! :D :D :D

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok!

Most van kis időm, kihasználom egy rövid beszámolóra....

Itt már a mult héttől elég nagy hó van, de ami még inkább karácsonyi hangulatot idéz, az a hideg. Brrrr. Janka is nagyon szeret szánkózni. Mostanig csak a párom tudott vele kimenni. Nekem bőven akad tennivalóm a házban. A karácsonyi sütiket már elkészitettem, és dobozokban vannak. Mindig hamarabb szoktam megsütni, hogy időben megpuhuljanak és összeérjenek az izek. Az idén 4 féle sikerült, de majd még lesz két torta is. Elvégre fog kelleni a keresztelőre. :) De ez csak hétvégére van tervezve. Egyébként sem lesz nagy keresztelő, Jankának is csak a család volt. Ha leszünk 10-en....

Úgyhogy most legalább szánhatok időt a karácsonyi diszekre is. Ezt is csak két szopi között csinálhatom, feltéve, ha édesanyám időben hazaér, és marad Zselykével. Janka mostanában szinte minden délután nagymamámnál van. Olyan kis akaratos kezd lenni. A kedvenc szava a NEM. Sokszor könyörögni kell neki, hogy jöjjön már, öltöztessem fel, hogy mehessen szánkózni...habár imád kimenni. Végül az válik be a legjobban, hogy azt mondjuk neki, hogy ő akkor itthon marad, táj táti, menj egyedül. Akkor aztán van sietség. :lol: "Danka is!" (Janka is). Annyira összeköti a szavakat, hogy amikor az ő kis mondataival akarja kimagyarázni magát, elfog a mosolygás, ha nem direkt nevetésbe törünk ki. Ami még érdekes, hogy annyira megfigyel mindent, hogy mit honnan veszek el, hová teszem vissza, mit kérdezezek vagy mondok, hogy ha nem azonnal, de később visszacsinálja amit látott vagy hallott. :roll: :lol: :lol:
Zselyke is egyre figyelmesebb lesz. Már elég sokat ül ébren. Metörtént már az is, hogy a hintaszékében üldögélt, és én a konyhában voltam. Egyszer meg arra lettem figyelmes, hogy mondikálni próbál. Igaz, nem sok ideig, de már a gügyögés kezdetén vagyunk. :wink: :D
Szép estét kivánunk mindenkinek!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Kép Itt a mi szánkós képünk.

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Utólag is:
Boldog születésnapot Emese!
és amíg el nem felejtem:
Isten éltessen Tücsök! Nőjj nagyra!
Mi elég fáradtak vagyunk, sokat voltunk meghülve a télen....Mindig mindennel el vagyok maradva...A nagytakarítás már összejött, de sütemények még nincsenek, pedig még almasajtot is akarok készíteni, szaloncukor helyett (mert nem eszünk csokit). Képeslapokat készítettünk, de még nem sikerült befejezni, meg el is kell küldeni. Meg Andrisnak van adventi naptárja is. Az a helyzet, hogy mi csak annyi munkát tervezünk az ünnepekre, amit négyen, külső segítség nélkül meg tudunk csinálni.
Andris nagyon élvezi a havat, de képeket most nincs időm tenni. A baj az, hogy mostanában közbe-közbe rájön az agresszívitás, és rug-üt, jó lenne, ha ez megszünne, mi igyekszünk mindent kipróbálni. Valami ötletetek van?
Ma felhuzott egy orvosnő (megint), mert azt mondta, hogy a gyerekek meg kell duplázzák a születési súlyukat 4 hónaposan. Én ezt 6 hónaposra tudtam, meg egyébbként is úgy tudom, hogy a születésükkor nagyobb babák ezzel késhetnek. Valahogy nem tudom elhinni, hogy a hurkás leényzó, aki jól mozog (hasról-hátra fordu, és sokszor vissza is sikerül, mászó pozicióba tudja már húzni magát és már kúszik is), kiderüljön, hogy nem fejlődik jól....meg egyébbként is, 7,8 kg sok lenne egy 4 hónapos babának. Ti hogy tudjátok?
Edith drukkolunk neked és várjuk a híreket.
Szép napot mindenkinek!

Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Köszönjük a köszöntést! :D

Lejárt a szülinapi "buli", csak mi voltunk és Anyósomék (sógoromék szombaton köszöntötték, komámék meg szombaton jönnek, Anyukámék vasárnap, a barátaink kisfia megint/még mindig beteg, így ők halasztották a dolgot). Nem volt semmi extra, Apa elfelejtett tortalapot venni (nem bízom magamban és a sütőmben sem eléggé :wink: ), itt a boltban meg elfogyott, helyette vettem babapiskótát, csináltam egy tál somlóifélét 2 féle pudinggal, banánnal, óriásmazsolával, mikor megdermedt, kiborítottam, bemátyikáltam tejszínhabbal, s akkor rájöttem, hogy a csokireszelékem rég kiment garanciából :evil: Úgyhogy csóré maradt a torta :roll: De így is tetszett a kiscsajnak, ügyesen elfújta a gyertyákat, aztán kanállal osztogatott belőle mindenkinek. :D
Képeket mutatok valamikor. :D
Nagy munkába kezdtem, üvegfestek. :D Eddig egy művem kész, ott virít az ablakban :D. Tegnap este-éjjel megcsináltam 15 kontúrt s ma ki kellene színezni. Egyre jobban tetszik, teljesen rákattantam, Apa is be van zsongva, kinyomtatott egy csomó sablont, holnap vesz még festéket, mert rájöttem, hogy kellenek még színek :)
Tücsök már alszik, legalábbis nagy a csend :D Mostanában épp csak bekukkintani volt időm, amíg Tücsök alszik, próbálok takarítani (ablakpucolásnak még fele sincs meg :? ), stb. Még nem tudom, 24-én mit eszünk, a többi napra nincs gondom, bent leszünk Udvarhelyen :D

Emese!
Nagyon jó a szánkós kép!!! :D
Nálunk szuperül megmaradt a hó, még az utcán is. :D Falun tényleg ezerszer szebb a tél!!! :D :D :D
4 féle süti? De ügyi vagy!!! :D Én eddig csak egy óriási adag mézest sütöttem, és nem is tudom, csinálok-e mást... :roll:
Tücsök mindenben segíteni akar, vagyis dupla idő kell egy-egy művelethez, István este 7-től reggel 7-ig dolgozik, s szombaton még vendégek is lesznek. Na, majd meglátom. A mézes viszont isteni! :D
NEM: ismerős... :roll:
Janka de ügyes az utánzással!!! :D És Zselyke már gügyögni próbál??? Jesszus, hogy telik az idő!!!! :shock:

Zsuzsa!
Sajnálom a sok betegeskedést, rátok férne már egy jó kis pihi.
Doktornő :evil:

Edith!
Írtam privit! :D

Most mennem kell, várnak a sablonok. :D

Szép estét, jó éjszakát mindenkinek!!! 8)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


TUCSOK BOLDOG SZULETESNAPOT!!!!(bocsi a tegnap kelett volna)



Kép


Szoval ne hari, hogy mostanaig nem jottem de sajnos sokat jartuk a korhazat Jazminnal!
Emese Gratulalok Zselykehez nagyon gyonyoru baba!!!

Puszi nektek, megprobalok jonni ezentul!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Ági!
Köszönjük szépen!!! :D Átadtam :)
Sajnálom hogy sokat voltatok kórházban, remélem, most már egészségesek vagytok mind. Mi volt a baj? Jázmin miket csinál mostanában. Gyere írj magatokról, úgy eltűnt mindenki... :?
Na, mentem, vonalzót kell cserélnem :wink: :lol:

Szép napot mindenkinek! 8)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok!
Leányzó alszik, fel akartam tenni a képeket, s nem műkszik... Olyan lassú, mint a tetű, mindegyre időtúllépés miatt pofázik. Este próbálkozom még... :roll:

Kellemes délutánt mindenkinek!!! 8)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok!
Hulla vagyok (mostanig matricáztam :D), de a képeket megígértem :D

Reggelizik a kétévesem :D Felvágottat kanállal :roll: :lol: :lol: :lol: (A müzlit meg kézzel enné ha hagynám... :lol: )
Kép

Pózol :D Kép

Ha már 2 éves, lehet, hogy belenőtt az apja bakancsába? :lol: Kép

Menjünk sétálni! :lol: Kép

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Szülinap:

Anyósék ajándéka - először hozzá se akart nyúlni...
Kép

Aztán megbarátkozott vele :D
Kép Kép

A macit tőlünk kapta :D
Kép

És a kockákat is :D
Kép Kép

Építsünk! :D
Kép

Családi fotó :D (Szegény torta teljesen csóré maradt, kiscsaj ahogy elfújta a gyertyákat, rögtön ki is szedte... :lol: )
Kép

Tünde hány éves vagy? Kettő :D (Rámnézni nem volt ideje... :wink:
Kép


Matricákat már csak holnap mutatom meg, mindjárt beszakad a hátam... :?
Jó éjt mindenkinek! 8)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Jó reggelt!

Csak gyorsan míg reggelizek...

Edith!
Ne haragudj, de én akkorát röhögtem, amikor benéztem a tavasziakhoz!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: (A privit csak utána olvastam :wink: )

Matricák:

Nappali egyik ablaka: Kép

Külön-külön :)
Kép Kép
Kép
Nappali másik ablaka:
Kép

Külön-külön:
Egyébként az ajándékot szorongató gyerek az első munkám :) Látszik is :wink:
Kép Kép Kép Kép

Kettő még kész csak még nem tettem fel az ablakra, Apa be akarja vinni melóba ízelítőnek :D
Kép
Kép

Szép napot mindenkinek! 8)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Edith!
Sajnálom, úgy néz ki, várnod kell még az új oldalra... :roll:

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: