Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Remélem fetétek jobb idő van ,mint itt. Nálunk borongós az idő,néha szemerkél az eső és hideg is van:(
Julcsi most szopizott és közben álomba szenderült. Én kb 5és fél hónapos korábanadtam neki 1-2kanál meggyet. Azt nem szerette túlságosan. Utána őszibarackot kóstolt; na az már ízlett neki. A favorit az alma volt. Abból néhány nap után már egy egészet megevett. Múlt héten kapott répát:) Azt is szereti. A gyümik és a répi után is szopizott pedig én azt hittem kicsit telíti a pocit. Inkább nagyobb étvágyat csinált :lol: eddig se volt kicsi :wink:
Bár én sem tudom mikor kell kiváltani majd egy szopit teljesen főzivel. Talán majd kialakul a ritmus.


Annababának,Timibabának és Botondbabának sok boldogságot kívánunk kicsit megkésve a 6hónapos szülinapjukra :lol:

Csibb! Köszi még mindig :lol:
Fanni nagyon édi a képeken! Milyen kis huncutul mosolyog apájára pancsi közben :D

Tünde! Mi meg 21-én megyünk Balatonkenesére. Én is nagyon remélem,hogy addigra visszatér a jó idő! Nem kell 35 fok,elég lesz a 30 is :wink:

Anita! Milyen szép kisfiú Boti! Tök jó ,hogy volt tortája. Én is mondtam a páromnak(aki cukrász),hogy kapjon Julcsi a fél éves szülinapjára egy fél tortát. De végül nem kapott. Helyette vettem neki egy csini farmerrucit.,bár az meg még nagy.

angika
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk Krétáról, nagyon jó volt, gyorsan eltellt az egy hét sajna :?
Márk is nagyon jól érezte magát, extázisba esett, minden alkalommal amikor vizbe tettük, de még akkor is, amikor ő a medence partjáról figyelte ahogy labdázunk a vízben. :lol:
Nagyon édi volt.

Mutatok képet az új autó-úszógumijáról:

Kép


Holnaptól megpróbálok visszaolvasgatni hogy mi újs veletek :P

Jó éjt Alina és Márk
Vendég
 


Sziasztok! :)
Én jönnék sűrűbben is ha hagyná a lányom.

Csibb :D
Nagyon szuperek a képek. A 3 grácia tetszik a legjobban, olyan cukik. :lol:
Hozzátápi: mi is elkezdtük a barackkal, nagyon bejött a csajomnak. De cicit ugyanúgy kér, sőt talán még többször is. Engem már éléskamrának tart. :?
Az ágyat még mi se tettük lentebb de Timi még csak hátról tud hasra fordulni, a kúszást próbálgatja de nem halad előre és hátra se, így ez a tevékenység nagy ordításba szokott befejeződni. Most rátalált egy új hangra amit ordításkor csinál. Szörnyűűű mint akit nyúznak. :shock:

Tünde :)
A ti nyaralásotokkor jó időt jósolnak! Merre mentek? Bocs ha már írtad de szita az agyam.

Anita :)
Nagyon jó ötlet volt ez a torta. Kár h még nem ehetett belőle.

Alina :)
Nagyon jó ez a járgány, úgy látom Márknak is bejön.

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 

 
 

Sziasztokl!

Voltunk ma KIstápén, anyám férje fiának van ott panziója+elhoztuk az etetőszéket!most jöttünk meg, csak gyorsan pár kép: Kép Kép Kép Kép Kép

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Alina: örülök, hogy jól sikerült a nyaralás!! :)
Majd írj részletesebben!!

Angika: jó időt mondanak, mennyi időre mentek?

Petri: Zamárdiba megyünk, a férjem ott dolgozott és kiadják nekünk az egyik apartmant ahol a konyhát csinálta.
Nálunk is ez van, hogy kinéz magának egy játékot és elkezd érte menni. Kalimpál kezével, lábával, 'mellúszik', fejével bólogat közben, de nem halad semerre. Utána meg elkeseredik, egyébként ilyenkor nagyon cuki :D

Bea: anyukád férjének fia...lehetne akár a tesód is :lol: - de gondolom nem az :P
Jó kis hely mindenesetre!!!
Döntöttél már??

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Halihó Mindenkinek!
Nem tudom, mi ez a rossz idő már megint??? :shock:
Lesz még nyár???

Bea
Én úgy tudom, hogy 6 hónapig jó a csak anyatej, aztán már kevés nekik a vitamin, meg a tápanyag, ezért kell mellé adni mást is. tehát a főzit én elkezdem most. először krumplival, aztán lehet variálni továbbiakkal.
szilvát én most kezdtem el neki adni, de nálunk ugye voltak kakigondok, úgyhogy nekünk külön jól jönne a hatása. ha nálatok ok a kakilás, akkor óvatosan! de szerintem kipróbálhatod, csak a héját szedd le és úgy turmixold össze!
Anyukád nagyon csini!!!! :D
Ez a panzió is jó helynek tűnik... hol van ez a Kistápé??? és bababarát a hely? esetleg érdemes lenne megnézni !? :roll:

Alina
Kérünk beszámolót a nyaralásról, és főleg a repcsiútról!!!
Úszógumi nagyon menő! 8)

Petri
Azért néha próbálj meg elszabadulni!!! Mármint ide a gép elé!!! :lol:

Utólag is minden féléves babócának gratulálunk!! :oops:
Boti tortája nagyon szép!

Fanninak másodjára már nem csúszott annyira a krumpli, de az is hozzátartozik, hogy a barátnőmnél kicsit turbósabbat kapott, mert az répával, cukkinivel, és petrezselyemmel főtt együtt, és olyan lével lett higítva, másodszor meg sima krumlit kapott, ici-pici sóval főzve.. :?
tegnap szuper napunk volt, megjött egy barátnőm Barcelonából, és még nem látta Fannit, meg a barinőm kisfiát sem, ezért csináltunk egy partit, 4-en csajok, plusz a gyerekek, (barátnőm párja is otthon volt, de ő inkább elvonult azért), és hiper szuper jó volt, nagyon sokat nevettünk, rég éreztem ilyen jól magam!
Fanni meg tipikus csajszi volt, nem aludt sokat, szerintem alig várta, hogy felébredhessen, és bekapcsolódhasson a női csevegésbe, ott ült az ölemben és nagyon figyelt, kagylózott ezerrel, mint az anyja kiskorában... :oops:
Nagyon édi volt! :lol:

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én egyre szerelmesebb vagyok a gyerekembe... nem tudok betelni vele, napról napra okosabbak, ügyesebbek, szebbek, ugye???!!! Kis cukorfalatok!!! :D

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Pár kép a buliról:

Kép
Zsuzsi barátnőm mesél Marcinak (10,5 hónapos)

Kép
a Ki tud több mindent a szájába pakolni verseny győztese!!!

Kép
Marci is szórakoztatott minket!

Kép
arcocska

Kép
kicsit közelebbről

Kép
Kör közepén állok... csak a házigazdák hiányoznak a képről!

Kép
remek a buli!!! :D

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


ez lemaradt...

Kép
estefelé már nem bírta, elaludt Kinga barátnőmön fotónézegetés közben :wink:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Csibb!Szekszárdtól van nem messze.Gyönyörű parkhotel, annyiban bababarát, hogy tiszta a levegő, vannak pacik, csacsi, van játszókuckó, ping-pong, billiárd, kívül-belül medence, nagy tó, szallonnasütőhely, az étteremben van etetőszék, a szobák klasszikus hotelszobák.Erdőben van, hatalmas parkban.Szerintem bababarát, én lesírom magam még egy hétre, ha idén nem is, jövőre biztosan.

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


közben a barátnőm kiokosított, hogy nem is KELL félévesen hozzátápizni, csak LEHET!!!!!!!! :oops:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!
Élümk s virulunk,csak kicsit hosszabbra sikeredett a nyaralás, de már itthon vagyunk!!!

A nyaralás szupi volt, csak most látom a hátrányait itthon, hiszen az elmúlt 2 hétben mindig kenguruban volt (várat néztünk, hegyi túra) vag yautóban és általában el is aludt ahol csak jól esett neki mindenféle sírás nélkül. Most pedig itt a rácsos kiságy,meg az egyedül alvás- lenne, ugye- és ez nem tetszik a kisasszonynak! Az örjöngése meg nekem nem...

Eszik már almát, barackot, meg bébidesszertet. És szoipk ezerrel még mindig. És éjjel is...

Most elhatároztam,hogy "nevelés" jön. már nem bírom ezeket az éjszakákat. de még lehet hogy nincs erőm..

Szóval,majd olvasgatok, de sok a pakolni való.
lane
 
 


Sziasztok!
Tegnap nem tudtam jönni, nem jött be a babanet... :(

Petri
Köszi, igen nagyon tetszett neki!

Bea
Nagyon jók a képek!

Csibb
Jó lehetett a buli, a képek is nagyon jók!

Nem tudok most többet írni, mert a kistöki fennt van, és nem igazán játtszik el egyedül, megszokta a nyaralás alatt a folyamatos foglalkozást :?

kérdés:
ti mit adnátok fel a keresztelőn egy fél éves fiúra :roll: :shock:

A.
Vendég
 


játtszik ....bocs :oops:
Vendég
 


Timi eddig őszit evett, ma pedig megkóstolta az almát. A csajszimnak mindegy h mi a kaja, csak legyen jó sok. Ezután azt hiszem krumplival próbálkozok talán attól nem lesz még éhesebb.

Csibb :)
Hát igen, én is egyre jobban beleszerelmesedek a lánykámba. Kis önző módon kisajátítom magamnak.
Jó nektek h társaságban voltatok. Sajnos itt (még) nem találtam hasonló korú babákat és mamákat.

Bea :)
Nagyon jól hangzik ez a hotel, elhiszem h mennél oda kikapcsolódni. Használd ki a lehetőséget.

Lane
Sajnállak h éjjel még mindig keltek. Nem próbálsz meg valami laktatóbb kaját adni Linettnek. Gondolom a desszert se olyan, bár azt nem ismerem.
A gyümitől Timi is inkább többet szopik de szerencsére éjszaka nem, nappal viszont kb 2 óránként éhes, ritkán kibír 3 órát is de akkor alszik.

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Csibb: jó kis buli lehetett!! :) Nagyon szép az arckép! :)

Lane: nekem egyik gyereket sem sikerült leszoktatni az éjszakai kelésekről, maguktól hagyták abba (Bettina még kel egyszer éjjel).
Mondjuk Dorinánál próbálkoztunk azzal (DE 1 éves kor után), hogy fürdés előtt szoptattam meg, utána engem már nem látott, apja vitte fürdeni és az ágyikóba.
Próbáltuk, hogy jól teletömjük kajával, de nálunk sem segített.
Kíváncsi vagyok Ti mit tudtok kitalálni?

Egyébként július elején mi is voltunk nyaralni 4 napra és Bettus azóta nappal a babakocsiban alszik, néha tudom csak lerakni a kiságyba ha már nagyon kómás a szopi után.

Alina: fehér kisnadrág és kising, rá egy kis mellény??

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Bea, Csibb, jók a képek! :)
Alina, te még tehetnél egy párat!!! :) Vágyom egy kis mediterrán hangulat után. :) Milyen volt a repcsiút Márkkal?

Mi jövő nyáron mennénk majd külföldre nyaralni, szeptemberben, talán Ciprusra, vagy Krétára. Akkor már igazi nyaralás lehet, Bence is már másfél éves lesz, lehet nagy várakat építeni, motorozni, uszizni, tyűűű, de jó lesz.

Nálunk az alvás teljesen változó. Egyet figyeltem meg: vagy egyet sem kel, vagy pedig ha kel, akkor 2-3 óránként (szerencsére ez a ritkább), szóval olyankor biztosan van valami baja, front, fogacska, vagy bármi más.

Tegnap teljesen gyagya napja volt, mondjuk nekem is irtóra fájt a fejem, szóval lehet, hogy front volt. Alig vártam, hogy vége legyen a napnak, amikor Peti hazaérkezett, odaadtam a kezébe, hogy csináljon vele valamit, bármit, de én most beülök egy kád vízbe, és legalább fél órát szeretnék nyugizni. Játszottak, és persze tündéri volt.... :roll:

Ma meg megyünk kerti babzsúrra, az István kórházas topikkal, még pancsi is lesz. :)

Pusszanat mindenkinek
Vendég
 


Sziasztok!

Juj de régen voltam. A téliekhez írogatok de ide sosem érek, pedig szeretnék. Majd most úgy csinálom, hogy egyik nap ide, másik nap oda nézek be.

Kicsajszik és kispasik gyönyörűek!!!!

Alina! Én is pont ezt akartam kérdezni, hogy mibe lehetne öltöztetni a gyereket a keresztelőre? Nálatok mikor lesz?

Alvás: tegnap aludt összesen 3/4 órát. Ahhoz képest elég jól bírt az esti fürdetésig.
Mióta feláll, nagyon nehezen alszik el. Akár csukott szemmel is képes felkapaszkodni de már alig áll a lábán és persze sír. Van hogy vagy 50X fektetem le, Ő pedig 51.szerre is felkel.

Amúgy nagyon élvezi, hogy sikerült felállnia és most már mindenhol próbálkozi: kanapénál, falnál, labaknál. Csak fittipallizik és amikor már áll elengedi nagy merészen amibe kapszkodik és akkor jön a popóratotty. Annyira drága!!! Csak nagyon félek, hogy beveri magát, mindig a nyomában kell lenni.

Vasárnap lenyírtuk a vad tincseit, most igazi nagyfiús pofija van.

Kincs és Csongor
KépKép
kincs
 
 


Sziasztok!

Kincs
Igen, tessék szépen gyakrabban jönni! Mi még nem is hallottuk a nagy hírt, hogy Csongi felállt!!! :shock: :shock: :shock:
Nem semmi!!! Gratulálunk hozzá! :)
És kérünk fotót az új séróról!!!

Eszti
Nekünk olyan jól sikerült a nyaralás (időjárásilag) :? , hogy lehet, hogy még idén ősszel elmegyünk valahova, lehet, szeptemberben, ha jó idő lesz, a Balcsira megint.

Fanni mióta újra itthon vagyunk, ismét átalussza az éjszakákat. Napközben rövideket alszik eléggé, olyan félórás, háromnegyedórásokat, viszont azt sűrűbben. Van, hogy már másfél óra után gyűri az arcát. Viszont azt figyeltem meg, hogy inkább délelőtt alszik, és du. van, hogy egyáltalán nem. Így aztán nem kell kicsit sem altatni este. Lerakom az ágyába, és már csukja is a szemét, és alszik.
Viszont, ami nem jó hír, hogy már lassan két hónapja nem hízik!!!
Nem tudom, miért, mert ugyanannyit szopizik, mint máskor, sőt inkább többször, plusz kap gyümit, és mostmár ugye krumplit is, de nem szopi helyett. Pedig most pont azt gondoltam, hogy biztos hízott, erre tegnap lemérem, és kaja előtt még kevesebb is volt, mint legutóbb... :? :shock: :(
Tapasztalt anyukák!!!!! Help!!!
Viszont azt is gondolom, hogy egy gyerek nem alszik 11-12 órát egyhuzamban éjjel, ha éhes???!!!
Látszatra nem sovány, jó kis hurkák vannak a combján, mondjuk a felsőteste nem kövér. Teljesen jókedélyű, vidám, alszik rendesen, nem sír, nem nyüglődik, két foga már kinn van.
Nem tudom, mi lehet... Kaja után 6280g...

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Csibb!

Ne aggódj Fanni súlya miatt! Erről igazán Babcika tudna Neked mesélni és megnyugtatni!
Ahogy írod is, Fanni jókedvű, kiegyensúlyozott és ez a lényeg. Nem fog olyan ütemben hízni mint eddig és valószínüleg most már többet is mozog, sok minden foglalkoztatja, ahhoz pedig kell az energia!!

Dobok képeket Csongiról:

Kép

Kép

Odavagyok a lábaiért!

Kép

Kincs és Csongor
KépKép
kincs
 
 


Jó estét!

Kincs
Nálunk szept vége. Nálatok? Te mit adsz rá?
Csongornak gratula :) :!: Nagyon édi a képeken!

Eszti
Teszek majd több képet, csak nehéz kiválasztanom a szalonképeset. Szinte minden képen többen vagyunk, (anyukám, apukám), fürdőruhában virítunk 8), szóval azokra gondolom nem vagytok kiváncsiak! :wink:
Tali hogy sikerült?

A.
Vendég
 


Jó reggelt!

Hogy telt az éjszaka?

Nálunk jól, este is hamar elaludt, most nem kellett küzködni. Sőt reggel kajcsi után még pelust sem tudtam rajta cserélni annyira álmos volt, hogy vissza kellett tennem az ágyába. Ilyet még soha nem csinált, remélem nem valami betegség jele ez.

Alina! Nálunk is szept. vége felé az időpont még nincs lefixálva. Egyelőre fogalmam sincs milyen ruci lesz rajta. Rugit nem akarok, de öltönyt nyakkendővel sem. :lol: Te mire jutottál?

Kincs és Csongor
KépKép
kincs
 
 


Sziasztok!

Már ezer éve nem jártam erre. Ugye nyaraltunk illetve őszeltünk a Balcsin és utána anyóséknál voltunk. Ma meg anyuék jönnek hozzánk. Holnap irány Galyatető, hármasban egy 7végére!
Lidi mászik és felül és őt is ezerrel kell figyelni, mert minden érdekli és vetődik is mindig olyanokat...
Eszi a krumplit almával és a sütőtököt is. Éjjel ő is ébred még és eszik illetve cumit dugok a szájába. Úgy tűnik, hogy újabb fogacska van indulóban...

Kincs,
nagyon ügyi Csongor!!! Tényleg cukik a tappancsai.
Csibb,
akkor Ti is hasonlóan jártatok a nyaralással... Szerintem is oké minden Fanni súlyával!
Alina,
tuti a kép! Még!!! Én ha fiam lenne akkor egy kantáros sötét gaytót adnék rá és olyan bodyt, aminek van kihajtós gallérja. Meg persze cipőcske.
Bea,
milyen csini vagy a képeken! Hinta hogy tetszik Annának? Mi is vettünk, mert a nyaralás alatt nagyon bejött Lidinek!

Dobok pár képet ( a tavasziak már látták, bocsi...)
Kép
Kép
angi79
 
 


Sziasztok!

Voltunk ma dokibácsinál, és azt mondta a súly dologra, hogy ő teljesen egészségesnek látja Fannit, virgonc, mozgolódik, a tekintete is értelmes, vidám, úgyhogy nem hiszi, hogy gond van, de azért adott egy beutalót a gasztroenterológiára. ma már nem sikerült időpontot egyeztetnem, de hétfőn azzal kezdem a napot.

Nagyon nem izgulok, de azért mégis... :?

Tudja valaki, hogy ilyenkor mit csinálnak a gyerekkel???
milyét vizsgálják???
mindjárt körülnézek a neten...

Jó hétvégét mindenkinek

Angi
Lidi nagyon édi a képeken!!!
Fanninak is van hasonló, de lehet, hogy ugyanilyen sapkája! :D

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok! 1000 éve nem írtam, de eléggé elvagyok havazva. Azért olvasom a topicot,meg gyönyörködöm a képekben. Remélem hamarosan tartalmasabb hozzászólást is sikerül írnom. Bocsi.

Ne felejtsetek el azért! :D
lane
 
 


HM...mindenki sétálgat? Senki sincs az éterben? :(
lane
 
 


Tényleg elég kihalt a topik, de azért remélem, nem az érdeklődés hiánya ez, csak mindenki nyaral vagy programozik!!! :)

Mi tegnap esküvőn voltunk, csak a szertartáson, ma meg felmentünk a várba a Mesterségek Ünnepére, nagyon szupi volt, ettünk töki pompost, ami csúcs finom! :lol:, Fanni kapott fajátékot. Sajnos nem tudtunk sokáig maradni, mert Fanni elfáradt már és nagyon meleg is volt, még maradtam volna, de mondjuk én is kitikkadtam a hőségben. Jó nagy tömeg is volt, de azért élvezhető volt így is!

Lane
nem felejtünk, gyere, amikor csak tudsz!

Fanninak nagyon csúsznak a gyümölcsök, óriás adagokat vág be belőle, ha kevésnek találja, hisztizik, hogy kér még! :D A krumplit is nagyon szereti, egy bébikaja üvegnyi adagot evett meg belőle legutóbb. és még sem hízik, én ezt nem értem... :?
Na mindegy, nem aggódom, biztos beindul majd a hízás is!
holnap hívom a gasztroenterológiát időpontért, nagyon kiváncsi vagyok, mit fognak mondani.

Na puszi nektek!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Köszi Csibb! Úgy látszik ketten vagyunk csak! :D
lane
 
 


Sziasztok!
Nekem most olyan lassú a bbnet :evil:

Gyorsan írok egy pár sort. Mennénk a barátnőmékhez..már indulni akartam de előtte úgy gondoltam megciciztetem Timcsit -ugye nálunk igény szerinti szopi van. Mikor kinek az igénye szerint- és nem elaludt. Sebaj gondoltam addig gyorsan összekapom magam és ha felébredt már nyargalunk is. Persze most nem fél órát szunyál. :x
Délelőtt is 2órát aludt most is több mint 1 órát. Biztos álomkórt hozott a szél. :wink:
De legalább tudok írni. :lol: Remélem nem lesz beteg.

Ma megkóstolta a krumplit. Jó kislány révén nyelte lefelé de olyan fejet vágott hozzá, hogy megsajnáltam és utána kapott almát is. Holnap inkább együtt kapja.

Csibb
Mi mondtak a hízásra illetve a nem hízásra?

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Sziasztok!

Ha nem gond, csatlakoznánk mi is, mint legifjabb februáriak: Dóri febr. 28-án született 2960 grammal és 57 centivel. Most már 7500 gramm, a hosszát nem tudom, mert legutóbb nem mérték. A képeket mindig meg szoktam nézni, és minden kisbaba tündérszép! Dobok én is bemutatkozásul pár képecskét, ha nem baj!

Kép


Kép

Kép

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Petri
Nagyon durva!!! csak szept. 20-ra kaptam időpontot, addig rághatom a kefét. De már úgy döntöttem, hogy nem idegesítem magam, tök jó húsban van a kisasszony, és iszonyú jókedvű, úgyhogy nem hiszem, hogy bármi baja lenne. Most elkezdtem neki több kaját adni, erre sokkal többet is kakil. 5-6-szor egy nap!!!
mennyit evett a krumpliból?? Fanni is furcsa fejet vágott elsőre, de mégis mindig nyitotta a száját utána a következő kanálért, és végül be is falta az egész tálat! :lol: viszont közben szoktam kínálni neki vizet is, azt nagyon issza! pedig amúgy nem nagy vízivó most, hogy nincs meleg.

Évi
Üdv közöttünk, nagyon helyes a kis Dóri!!! (aki nem is olyan kicsi már :D )

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Csibb!

Köszi az üdvözlést, és a bókot Dorci nevében :) Fannika is nagyon dögös kis csajszi :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Csajok!
Meséljetek már, hogy telik egy napotok!!!
Fanni mostanában annyit változik! Már elég nagy sebességgel kúszik a földön a játékok után, teljesen beindult! :D
Arról nem beszélve, hogy 2-3 napja, olyan jókedvű, hogy csak na, egyfolytában mosolyog, sikítozik örömében, mintha azt kiabálná, hogy Juhéééjjj!!! :lol: , és kacarászik!!! meg kell zabálni!!! :lol:
Az alvást napközben eléggé hanyagoljuk, van, hogy du. már semmit nem alszik 1-től, olyankor azért eléggé elfárad estére, és beájul az ágyába rendesen!

Évi
Mi is köszönjük a bókot! :wink:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Csibb!

Akkor majd én mesélek, ha nincs itt senki :lol: :twisted: Szegény Csibb, hihi... :lol:
Én már néha kezdek izgulni Dóri miatt. Alig "beszél", illetve csak akkor, ha nem 100%-ig elégedett a pozíciójával, vagy ha tele van a szája rágókával. Egyébként nem gagyog. Védőnő szerint ez gáz, a gyerekorvos szerint nem. Kúszni csak az ágyában hajlandó, sehol máshol. Az ágyban remekül boldogul, de járókában, földön, pelenkázón nem akar. Vagy nem tud? Hasra tud fordulni már három hónapja, de vissza nem. Védőnő szerint gáz, gyerekorvos szerint 8 hónapos korig belefér. Én meg hogy legyek így okos?
Nálunk ez a helyzet. Szerinted? Kellene aggódnom?

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Hallihóó Évi :lol:
Nagyon édi Dóri :lol: Timire már nem hasonlít annyira. Te már etető székben eteted? Biztos dönthető.. a miénk nem ezért én a hordozóban kezdtem de már csak az ölembe szoktam. Sokat megyünk kocsival és utálom állandóan ki-be rakni. Több hordozót kellett volna venni.. :wink:

Csibb
Timi is ügyesen tátog, el se hiszem h ilyen könnyen megy a hozzátápi. Vízzel én is kínálgatom főleg kanalazás után. Eléggé változóan iszik, hol többet hol kevesebbet. De a csőrös poharat imádja rágni. Te miből itatod?
Hát jó sokára kaptatok időpontot. Azt hittem már voltatok.
Szerintem egyébként nincs semmi baja Fanninak. Ha már tök sokat kúszik akkor ledolgozza a kaját azért nem hízik. Van kakis pelus (jó sok) és mosolyog ezerrel..szeinted ilyen egy beteg baba? dehogy...

Évi
Elvileg egy gyerekdoki sokkal okosabb :wink: a védőnőd pedig biztos a suli mellé járt. :wink:
Kisebb korában Timi is többet gagyogott, mostanában nincs mindíg kedve. Én nem tulajdonítok ennek sok jelentőséget.
Timi még az ágyában se tud kúszni. Forogni is csak kb 2-3 hete tud úgy igazán. Szóval nyugi. :lol:

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


A mi napjaink még nem olyan mozgalamasak. Csak a tengelye körül forog. Változó mennyit alszik nappal, általában keveset de tegnap és ma is aránylag sokat. Timi manapság elég sokat igényel enegem mert mintha megunta volna a játékait és egyedül unatkozik. Szorakoztatni kell és akkor semmi baja.
Ha meg megyünk valahová akkor egy angyal.

Évi
jut eszembe. Dóri jobban bírja már az idegeneket?
A múlt héten volt egy kis elintézni valóm és Timit ott hagytam a sógornőmnél. (30 perc volt az egész) Vele már találkozott egy párszor de azért nem túl sűrűn. Ritkán ott is hagyom nála egy pár percre. Még mindíg elvoltak. De legutóbb negyed óra után olyan üvöltésbe kezedett az én angyalkám hogy csak na. Igaz megérkezett a sógornőm tesója (pedig ő óvónő) Nagyon megijedhetett tőle. Telefonáltak h menjek gyorsan. Még én se tudtam megvígasztalni hüppögve aludt el. Úgy sajnáltam.

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Petri!

Dóri etetőszéke dönthető, úgyhogy nagyon vagesz benne. Me megint csak barackot kapott, és egyértelműen az a kedvenc. Jó erősen kell fognom a kanalat, nehogy azt is lenyelje :) Viszont inni nem akar se utána, se közben, se vizet, se gyümölcslevet se semmit. Próbáltam cumisüvegből, csőrösből, pohárból, de sehogy se kell neki.
Az idegeneket jobban bírja, de megválogatja, hogy kit. Pl. a Sparos biztonsági őr sose fog a kedvencei közé tartozni. De a gyerekek, az idősek, és úgy általában a szemüvegesek bejönnek neki :) Szegény Timi, jól megijedhetett, ha ilyen sokáig hüppögött. Szegényke.
Alvás: napközben a Dóricica sokat alszik, kétszer kb. 2 órát. Este 7 kor meg fürcsi, legkésőbb 8- kor már alszik is, viszont újabban megint ébred éjjelente.

Csibb!

Nem semmi, hogy milyen későre adnak időpontot a kórházban :evil: De tényleg nem aggódj, amíg ilyen kis jókedvű, addig nagy baj nem lehet! :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok, itt vagyunk ám mi is. :)

Csibb, nálunk is volt ilyen nem hízik para, ezt úgy küszöböltem ki, hogy nem mérem :wink: Ugyanis sok a pisi, kaki, jól eszik, jókedvű, husis, biztosan semmi probléma. Azóta csak ritkán mérjük, a dokinéninél, az meg bőven elég. :)

Szia Évi! :)

Nálunk is megy már az alma-barack, Bence imádja, már elég sokat is eszik belőle, kb. 200 ml-t. Dokinéni azt mondta, hogy ha kéri, akkor adjak neki nyugodtan.
Tegnap főztem neki először főzit, répát rizzsel, nagyon ízlett ez is. Remélem marad ilyen jóevő. :) (krumplitól öklendezett)

És ami érdekes, hogy a szopik maradtak, nem szopizik kevesebbet. :)

Hétvégén kipróbáltuk a hintát a játszón, nagyon tetszett Bencének! :) Ezentúl még egy program, amit beveszünk.

Nekünk most kezd rendszer lenni az életünkben, mert már 1 hónapja kb. uakkor alszik napközben, de. egy óra, és kora du. A többi időben játszás, kaja, séta van.

Mi beizzítottuk a járókát, eljátszogat benne, meg ha épp dolgom van, nagyon jól jön. Azért többet van kint, sokat garázdálkodik a szobában. :)

A tavasziak már tudják, hogy Bencém már feláll, felhúzza magát mindenhol, nézzétek csak:

Kép
Vendég
 


Eszti!

Nagy döbbenet ül a képemen, kár, hogy nem látod :shock: 200 ml?! Atyagatya!!! Én meg azt hittem, hogy a Dóri sok gyümit eszik (kb. 70 ml). És ezt szopi után kb. fél órával. Akkor mostantól nem sokallom :)
Mi még nem próbáltuk a játszóteres hintát, de lehet, hogy mi is bepróbálkozunk. Már ha az itteni neki való. Már lassan két éve lakunk itt, de a játszót még nem vettem szemügyre, pedig itt van az udvarunkban :)

Hogy csinálod a répás-rizses hamit? És a krumplit hogy csináltad? Keverted valamivel, vagy csak magában?

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi, szerintem a 70 is csudaszép! :)
A krumplit répával csináltam, de nem jött be. Aztán inkább kipróbáltam a rizzsel. Felvágtam a répát, vizet rá, rizst bele, és együtt megfőztem, aztán botmixerrel neki, és pépesre. :) Ez ízlett neki, de bevallom, hogy nekem is jobban ízlett.
Vendég
 


Évi
szerintem sem kell aggódni, és tényleg inkább az orvosra hallgass!!! de leginkább magadra!!! minden babának más ritmusa van, látod Eszti Bencéje már áll, míg a többi még a közelébe sincs, még csak nem is ülnek!!! :)
Egyébként meg ha az ágyban tud kúszni, akkor máshol is biztosan képes rá, csak nem akar! :lol:

Eszti
rizst is lehet már adni??? ezt nem is tudtam!!!
Fanni is simán bevág egy nagy hippes üvegnyi gyümit (abba szoktam belerakni, ha leturmixoltam, hogy tudjam, mennyit eszik

Petri
akkor ezek szerint többször kell társaságba vinni, és akkor mindig kisangyal lenne! :wink:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


közelében :oops:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Ugye a húslevesben főtt krumpli és répa még nem való a piciknek? Azért abba belefő annyi zsír a húsból, hogy ne adjam így a Dórinak, ugye? Vagy szerintetek? És esetleg azt lehet, hogy a krumpli mellé dobok a főzővízbe mondjuk egy szelet zellert, zöldséget, répát, hogy kicsit ízesebb legyen? Persze ezeket nem turmixolnám bele a papiba, csak hátha így fincsibb lenne. Szerintetek mehet?

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Én a húsleveses zöldséget még egy kicsit pihentetném, de hogy együtt főzd más zöldséggel, az szerintem mehet, sárgarépát, spenótot, cukkinit bele is turmixolhatod! én még egy kis petrezselymet és zellerzöldet is szoktam belerakni, attól is jó ízű!
ma szeretném kipróbálni a spenótosat!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Rizs mehet, első kaják között szokták ajánlani, és sokkal könnyebben emészthető, mint a krumpli.

Évi, husilevessel én még várnék, a zöldség passz.
Vendég
 


Évi
a húslevesest még én se adnám..abba sót is teszel.

Eszti
Te a botmixerrel rendesen tudsz pépesíteni? Én a barackot és a krumplit (tejjel) próbáltam de darabos maradt. Szűrön is át kellett nyünyizni :lol:

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Petri
Nekem teljesen pépes lesz a kaja a botmixerrel, szerintem ha elég sokáig csinálod, akkor neked is jó lesz! :)

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Botmixerrel még nekem se sikerült tökéletesen a pépesítés, de akkor ezek szerint csak türelmetlen voltam :) Viszont vettünk hétvégén egy turmixgépet is, na azzal lehet nyenyőkézni rendesen, az mindent visz :)
A főzibe egy csipet só se mehet? Iszonyú íze lehet anélkül... Meg azt se értem, hogy akkor hogy fogja majd a törpi megenni, amit mi eszünk, ha abszolút só nélkül főzünk neki? Vagy később már fokozatosan mehet egy icipici só?

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Ma én is a turmixal csináltam és azzal tökéletes lett. 250ml alma krumpli tejcsi lett. Délelőtt már bevágta a felét a délután jön a második adag.
Úgy látszik a botmixerhez én is türelmetlen vagyok. :oops:
sózás: ezt is mindenki másképp csinálja. Én még nem sózok majd később fokozatosan akarok.

felébredt..

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


A botmixer nekem eddig mindent vitt, már ami leveses. Kinek mi válik be, én ezt azért szeretem, mert használat után nincs annyi trutyis edény. :lol:
Én tettem eddig a főzőlébe kis sót, tényleg minimálisat. Én a levest inkább a husiból kifőtt zsír miatt nem adnám, bár az is igaz, hogy nálunk egy húsleves azért brutál: csirke aprólék, karajcsont, sok zöldség, szóval nem olyan betegeknek való gyenge leves. :wink:

Én ma szőlőt paszíroztam át a barackhoz, az is ízlett a kölyöknek, ajánlom nektek is. :) És van sok most belőle.

Úgy látom, jóevő kisbabák vannak a topicon, juhhhhééééé! :)
Vendég
 


Igen én is úgy látom, hogy mindenki jól eszik!!! :D

Közben nekem is az jutott az eszembe a botmixerrel kapcsolatban, hogy úgy lesz jó pépes, ha rak hozzá az ember elég lét. Amiben fő a zöldség, abból öntök hozzá.
Ha megeszi a baba só nélkül, akkor szerintem nem kell még adni neki, csak ha kiköpi rendszeresen, akkor lehet próbálkozni. De egy pici sótól szerintem semmi baja nem lesz.

Mi ma a brokkolis krumplit próbáltuk ki!!! nagyon ízlett a hölgynek!!! :D 20 dkg-nyit bevágott belőle du.
A spenótos holnapra marad!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: