Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Megjöttünk, sok a teendőm, a képeket már felvarázsoltam Gery honlapjára!
Akinek van kedve nézze meg!!!!!
Jó sok!! :lol: :lol:
Isteni volt minden, Gery imádta!!!!! Nagyon jól érezte, éreztük magunkat!!!!!!!! Majd jövök mesélni is!!!
Puszi mindenkinek!!!!


www.gerybaba.g-portal.hu

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


egy kis ízelitő:

Kép
Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 

 
 

Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Kép Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Sudi!
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat! :D Majd kérjük a beszámolót!
Gery nagyon édes! :P A szeme tuti a tiéd.

Volt nálunk ma sok manó!!! :D :D :D
Jöttek unokatesómék a három gyerekkel. :D Hogy milyen zsivaj volt itt!!! :shock: :shock: De olyan jó érzés volt nézni a 4 picurt. 8) A legnagyobb lányzó 5 éves és 3 hónapos volt, Kende volt a legkisebb. :oops: Csak sajnos rövid ideig maradtak, mert Kende is fáradt volt már, meg ők is. :( Nagyon jól éreztem magam. :D
Kende nincs hozzászokva ehhez a hangzavarhoz, így amikor kicsit jobban rákezdtek a gyerkőcök, kicsit meg is ijedt. :cry: Igaz, csak amikor már fáradt is volt. Eleinte nem annyira. De a legújabb harci feladatom, hogy többet viszem kisgyerekek közé. :roll:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Na akkor kicsit mesélek a Balcsiról!
Először is az utat nagyon jól viselte Gery, oda és vissza is szerencsére jó sokat aludt. Naggyából próbáltam úgy időzíteni az autókázást, hogy már fáradt legyen és így jól alszik. Amúgy nagyon izgága ott is. Feláll, megfordul és a menetirány felé fordulva ül, meg csimpaszkodik apa fejtámlájába, és huzigálja a haját miközban vezet. Jó móka. Meg hát ugye ha ezt a rendőr meglátná, biztos ejnye-bejnyézne!
Na aztán a szállodai szoba egész jó volt, kicsit átrendeztük és így még kis játszó tér is maradt Gerynek. Vittem neki jópár játékot. Laughing Az ágya ilyen utazóágy volt, de szerencsére rendesen aludt benne, jó nagyokat is! Biztos a friss balatoni levegő miatt is, de sokkal többeket aludt mint talán, mint itthon. Igazából ettől tartottam a leginkább az egész nyaralással kapcsolatosan, de Gery ügyes volt, és jó nagyokat aludt. Sőt volt hogy már 8 után picivel húzta a lóbőrt, reggel fél 8-ig!!! Úgyhogy rá is tudtunk állni a korábbi lefekvésre és ugyanúgy kell mint régen! Tök jó!

Ahogy tudtunk sétáltunk ott füreden a Tagor sétányon, meg sokszor átmentünk Tihanyba. De ezeket a képeken láthatjátok is. Egyedül kedden volt elég szar idő, akkor nem jutotunk messzire. Meg a szállónak van egy bazi nagy parkja, szintén látható a képeken, na és ott pl minden reggeli után sétáltunk, megmutattuk Gerynek a kacsákat, hattyúkat meg a nagy magyar tengert!
A park tele volt mindenféle jobbnál jobb játékokkal, Gery ki is próbálta a hintákat, nagyon tetszett neki! (Képek)
Reggeli és vacsi járt nekünk, a nagy étteremben voltak jó kis etetőszékek és abban magunk melé ültettük Geryt. Mindig amit tudtam adtam neki, főleg vacsinál főtt krumplit, csirkét, és gyümölcsöket. Meg oda is mindig vittem neki egy-két játékot és azzal elvolt. Meg persze bámulta a pincéreket meg a többi vendéget. De mindenki oda volt Geryért, a nők már megint olvadoztak a lábai elött!!!
Viszont az utolső vacsinál, csütörtök este hisztis volt Gery. Egész nap, akkor volt a legmelegebb, sétáltunk Tihanyban, mindenfelé, aztán a szálló parkjában is sokat piknikeltünk, ami Gerynek nagyon bejött, leheveredtünk a fűbe egy pléden és Gergő kertészkedett. Olyan apró részletességgel nézte a fűszálakat meg a faleveleket!! Kis drága. Akkor még fürödtek is páran a Balcsiban! Akadnak még bátor emberek!!!! Na szóval nagyon kifáradt Gery alig aludt és a vacsira teljesen hisztis lett. Nem akart megülni az etetőszékben sem, sokan is voltak, úgyhogy apa megkajált gyorsan, addig az ölemben volt Gery, és utánna felvitte a szobába én meg egyedül megvacsiztam. Hát nem volt valami jó érzés ott egyedül kajálni, de gyorsan bekaptam két husit és mentem is fel. Kicsit duzzogtam is, de hát mi basztuk el, többet kellett volna Geryt altatni. Ez van, tanul az ember! A párom monta, hogy inkább örüljek neki, hogy mindez csak egyszer fordult elő az egész nyaralás alatt. Amúgy végig mindig rendesen megtudtunk kajálni!
Aztán hazafelé 11 körül indultunk a szállóból, akkor még megint átmentünk Tihanyba, ott sétiztünk, aztán tovább indultunk és még megálltunk pont 1 körül azt hiszem Kenesén, de nem vagyok benne biztos. És ott is leheveredtünk a fűbe, átpelusolta és megetettem Geryt. Aztán ott is elmélyült a fű és falevelek világában. Erről is láthattok képeket. Aztán elindultunk haza olyan 3 körül végleg. A kocsiban megint alvás, és nagyon hamar hazaértünk, jól jöttünk, alig volt forgi is.
Amúgy Tihanyban nagyon sokan voltak, és elég sok kisbabát láttunk, szóval nem voltunk egyedül, voltak babakocsis társak.
Na, azt hiszem tömörem ennyi, nagyon jó volt, csak rövid. Imádtam, hogy nem kell háztartással foglalkozni, takarítani, mosogatni, főzni! Egyedül Gery két kis cumiját mosogattam reggel és este meg a kis tányérját. És Gery imádta, hogy vele foglalkozunk állandóan! Apjával iszonyú sokat játszottak, volt nagy vigyorgás, nevetés. Geryn is látszott, hogy boldog, jól érzi magát!

Aztán most lehet visszazökkeni a régi kerékvágásba. Hazajöttünk, egyből a takaritás, mosás stb.............
Remélem jövőre is el tudunk menni valahova nyaralni! De akkor már a melegben akark menni, és Geryt fürdetni a nagyvízban!
Ja azt nem is mondtam, hogy ugye kiskádat nem akartam vinni, ( elég vicces lett volna ) épp ezért is mindenképpen olyan szállót kerestem, ahol kád van és nem zuhanyzó. Így Gery először fürdött egyedül a nagykádban. Nagyon tetszett neki, azóta már itthon is így fürdik, a kiskád le van tudva.
Majd akarok valami csúszásgátlót, láttam már ilyen aranyos babáknak valót.
Hát valaki meg kérdezte, vittük e a fél házat. Háát, két nagy táskánk volt, abból az egyik a Geryé a másik a kettőnké apával. Jó sok cuccot vittem a Mütyürnek, de végülis azt hiszem felesleget nem. Nekem a lényeg a vízforraló volt és a sterilizálója Gerynek. Ez utóbbit azért, mert lehet benne cumit és bébiételt melegíten. Mivel mikro nem volt a szobában így abban melegítettem a kajáját. Meg vittem a kis cumimosó keféjét, egy kis mosogatólét, meg a cumikat és a kistányért meg kiskanalat. Igazából ennyi, és minden tökéletes volt. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Jaa és amit nem mondtam!
Szombaton kibujt Gery 3 foga, a bal felső!!!!!
Szerintem napok kérdése és a jobb is kijön, mert már az is látszik, csak még az inyét nem törte át.
Most így sokat csücsörít meg cuppog Gery.

Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Még nem olvastam vissza, csak jöttem egy kicsit szomorkodni közétek. :( Ma voltunk gyerekorvosnál és kiderült, hogy a Ricsi bal szemöldökénél egy kötőszöveti csomó van és meg kell műteni. :( :( :( Eddig is ott volt, de mindig mindenki azt mondta, hogy majd elmúlik, ahogy alakul a fejformája. Ma megmutattam és ez lett az eredmény... Szerencsére egy jóindulatú elváltozásról van szó, de akkor is egy műtét... Ráadásul itt helyben nem is tudják megcsinálni, Szegedre kell mennünk. Pénteken kapunk időpontot, ha minden jól megy. Nem jelentene veszélyt műtét nélkül sem, de valószínűleg nőni fog és előbb-utóbb le kellene vetetni, főleg, hogy közel van a szeméhez. Annyira sajnálom az én picurkámat... :( :( :(

Kép

Kép
diverse
 
 



Sudi!
Örülök, hogy jól sikerült a nyaralás.

Diverse!
Ne keseredj el. Remélem hamar túl lesztek rajta. Drukkolok!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!!

Sudi!
Bátrak vagytok, hogy így engeditek mászkálni a kocsiban Geryt. :shock: Mi csak és kizárólag a babaülésben, szakszerűen bekötve. Nem élném túl, ha ezért lenne valami baja esetleg egy balesetnél. 1-2* voltunk csak, hogy nem volt hordozóban, és engem végig a frász kerülgetett. :? De ha itthonról együtt indulunk, soha. Csak amikor bkv-ztam, és nem volt előre megbeszélve, de bent taliztunk apával, ő meg hazahozott minket. Meg most a babataliról mikor ismerős hozott haza. Ennyi. Amikor előre megbeszéltük a városban a találkozót, akkor elvitte apa magával a hordozót, és nála volt a kocsiban. Sajnos sok a hülye az utakon, és te hiába vigyázol nagyon! :(
Örülök, hogy jó volt a Balcsi. :D Biztos tetszett nagyon Gerynek is, ha ilyen ügyes, jó kisfiú volt. :D :D Az az egy hiszti pedig szerintem belefér. Sokan cserélnének veletek, hidd el! Gergő így is tündérmanó volt! :P
Az alvásokért nagyon-nagyon irigy vagyok. :roll: Küldhetnél ide fénypostán pár álommanót! :wink:
Tudom, milyen rossz egyedül kajálni, mikor már más megette. Én mostanában mindig így járok. :? Hiszen Kende követeli a kaját, ha látja, hogy más eszik. Tehát, amíg a többiek esznek, én Kendét etetem falatkákkal. Mire befejezi Kende, addigra végeznek a többiek, és egyedül kell ennem. :( Tényleg rossz.
Húúúú! Nagy gratula a harmadik fogacskához!!! :D :D :D

Diverse!
Nagyon sajnálom. :cry: De hidd el, semmi gond nem lesz, és most még jobban forr a bőre, nem is látszik majd a helye! Meg ilyenkor hamarabb el is felejti majd! Azért tényleg sajnálom. :( A lényeg, hogy nem fáj neki. Drukk-drukk :) . Majd írd meg, mikor lesz a nagy nap. Szorítok nektek!

Ja, a tegnapi éjszakánk már tényleg horror volt. :twisted: Letettem háromnegyed 10-kor (addig nem volt hajlandó elaludni), felébredt fél 11-kor. :shock: 11 után elaludt, és felébredt 2-kor. :? Cici, de nem akart visszaaludni, és fent volt 5-ig!!!! :shock: :twisted: :( :evil: :roll: Nem tudtam semmit sem csinálni vele. Volt, hogy nyüszögött, volt, hogy elvolt egyedül a sötétben az ágyában, de nem aludt, és addig én sem tudtam. :? 5 előtt feladtam, és kapott cicit. :? Azzal végre elaludt. De háromnegyed 8-kor megint fent volt. :shock: Persze csak délelőtt 11-ig bírta, akkor aludt 2,5 órát, meg este 6-tól is 1 órát. Lehet, hogy aludt volna tovább, de felkeltettem, mert különben megint kialussza magát nekem. Persze 10 perc után már tiszta nyűg volt. :cry: Mégis csak most negyed 11-kor volt hajlandó végre aludni nagy birkózások árán. Áhh. 22:50 megint fent van. :evil: 5 perc cici után letettem az ágyba, pedig nyitva volt a szeme. Azóta csend van. Nem értem. Magától elaludt. De akkor miért ébredt fel? :?: :roll: Nem tudom, mit tegyek, hogy este aludjon.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Sudi!
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat! Szerintem is nagyon hasonlít Rád Gery! :) Feláll az ülésben? :shock: Nem kötitek be? Nálunk Ádám szól is, ha elfelejtenénk becsatolni, úgy megszokta, hogy csak bekötve szabad elindulni!
Fogacskához gratula! Minket a 3. nagyon megvárakoztat, pedig nagyon készül, dokinéni is mondta!

Diverse!
Ez tényleg nem jó hír! :( De a babák állítólag nagyon gyorsan gyógyulnak és felejtenek, szerintem hamar túllesztek rajta! Majd szorítunk!

Szilpa!
Kendének kicsit megkésve, de nagyon boldog névnapot kívánunk! :P
Nálunk most a nappali alvások borultak kicsit, de remélem visszaáll a rend. Itt voltak két napot anyósomék, hogy mi a párommal tudjunk haladni a kerttel, meg tegnap is itthon volt Ádám meg Apa.
Nagyon keveset aludt Anna napközben.

Na megyek, mert odaég a milánói!

Ludmilla és

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 



Szilpa!
Sajnos vannak ilyen időszakok. Márk is elromlott, ébredezik éjjelente.
Egy pár napja a következő a menetrend:
Márk éjjel valamikor keservesen sírni kezd. Barna is felébred erre, átjön a szülői ágyba. Én pedig Márkkal befekszem Barna ágyába (170cm hosszú ágy!), és ott visszaaltatom.
Én úgy tapasztaltam, hogy előbb-utóbb magától megszűnik a probléma, és újra jönnek a jó éjszakák.
Kitartás!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!
Megy a drukk! Ez mit jelent, hogy 30.000,- -ből megússzátok? Kint nem kell fizetni az ellátásért? (Bocs, ha hülye a kérdés)

Sudi!
Gratulálok Gerynek a fogacskához :)

Diverse!
Nagyon sajnálom Ricsit :( Remélem, hogy könnyen átvészelitek. Én nagyon rosszul állok hozzá az ehhez hasonló esetekhez, még az is megvisel, ha Emma kúpot kap, és emiatt sir.

/nem működik a hosszú i betűm :shock: /

Szilpa!
Mi is gy vagyunk alvás terén. Kész horror. Eddig csak egy éjszakát aludt át, az meg nem sok közel kilenc hónap alatt. Napközben kevesebbet alszik, és rengeteget mozog, estére úgy elfárad, hogy szinte összeesik, de mégis kel lefekvés után fél órával, és megy a cirkusz. Eddig szépen elaludt egyedül, most meg mellettünk alszik el, utána csempésszük az ágyába.

Most szerencsére alszik a tündérkém. Szinte hihetetlen, de egyik napról a másikra "leszokott" rólam. Nagyon jól eljátszogat egész nap, csak érdekes feladatokról kell gondoskodnom.
Mászás nem jött még össze, viszont fel tud ülni. Eddig még nem láttam, hog csinálja, mert csak akkor ül fel egyedül, és kúszik, ha nem vagyok a közleben, és nem tud ugráltatni :) Utólag látom, hogy mennyire elrontottam, hogy nem hagytam kicsit nyafogni, hanem mindig "kiszolgáltam". Ha lát, semmit nem akar magától csinálni. Kis rosszcsont.

Az evéssel jól haladunk, egész szép adagokat eszik. Szopizni ugyanannyit szopizik még, gondolom lassacskán leszokik a napi 10-12-szeri kajálásról.

Autósülést akarunk venni, de olyan nehéz dönteni. Először Concord Ultimaxot akartam, de felvilágostottak, hogy abban háttal bekötve nem lehet a gyereket ültetni, csak fektetni, gy azt kilőtük. Még nem kicsi a hordozó, csak Emma nem már nagyon ülni szeretne, és megy a balhé minden alkalommal.

Pénteken indulunk Amszterdamba, vasárnapig maradunk. Lassan elkezdek pakolászni.

Vezetés közben:

Kép

Kép
dzsú
 
 



Dzsú!
30000 a repülőjegy négyünknek. :wink:
A kintlét + műtét + stb. költsége sajnos hétszámjegyű lesz. :(

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 



Ja, és jó utat!

Boeske
boeske
 
 


Sziasztok!!!

Ludmilla!
Köszi Kende nevében is. :oops:

Boeske!
Oké, kitartok. :) Akkor már csak pár hónap, és tudok egyben jó sokat aludni? :D :D Akár 4 órát is??? :D :D Ugyanis egész éjjel 1-1.5 óránként ébredt. :evil: :evil: Egyszer volt, hogy 2 óra múlva kelt :? , meg 2*, hogy fél óra múlva. :twisted:

Dzsú!
Kende meg most szokik épp anyára rá. :? Ma is apánál voltunk, és a vége felé, mikor már kezdett fáradni, ha eltűntem a szeme elől, olyan visításba kezdett, hogy apja sem tudta megvigasztalni. :cry: :cry: :cry: Pedig eddig mindig ment neki. Apját imádja kezdetek óta. :roll: Úgy fájt a szívem, hogy apa nem volt neki jó. :cry: Elárulhatnád, milyen érdekes feladatokat adsz neki, hogy még ott sem kell lenned, és elvan egyedül.
Amszterdamra irigy vagyok! :oops: Jó utat nektek!
Pénteken mentek 3 napra, és már most pakolsz???? :roll:
Nagyon ügyesen vezet a lányzó! :D Drága volt neki a jogsi? :) Nem is tudom, manapság már mennyibe kerül. :D :D

Boeske!
7 számjegyű????????????????? :shock: :shock: :shock: Te jó ég!!!! Erre azért nem gondoltam. Huhh.. Ez elég húzós. De sajnos az egészség drága. :evil:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Boeske!
Nagyon ismerős, amit az éjszakáról írsz! :roll: Nálunk is ha nagyon sír Anna, akkor Ádám is ébred és jön hozzánk aludni. Szerencsére ez csak hajnaltájt szokott bekövetkezni.
Repülőjegy tényleg nem drága, de a többi... :(

Dzsú!
Engem is érdekelnek az Emmát elfoglaló feladatok! :wink: Örülök. hogy jól megy a kajálás! Anna hétvégén rekordot döntött, és 370 g patiszon-krumpli-pulykahusi mixet benyomott ebédre! Attól féltem, rosszul lesz! :shock: Egyébként 200 g körül eszik.
Jó utat!

Szilpa!
Ez rosszul esik az apáknak/nagyiknak, de nálunk is ha meglát Anna, rögtön nyafog és én kellek. Pedig ha nem lát, jól elvan mással is. Majd elmúlik ez is!

Tegnap Anna összevonta a nappali alvásokat és 10-től 1-ig aludt! Aztán este 8-ig persze már semmit. :roll:
Ma szülői van az oviban, későn jönnek a fiúk. Fura, Ádám is nemrég született és már szülőire járunk! :lol:

Ludmilla és

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 



Hát igen, nem olcsó mulatság ez az egész.
Tavaly az OEP még kifizette a kinti műtétet is. Most meg már itthon sem biztos. (Legalábbis halogatják, amíg lehet.)
Mindig arra gondolok, hogy milyen szerencsések vagyunk, hogy össze tudjuk szedni a pénzt a műtétre. De sokan vannak, akik ezt nem tehetik meg. Velük mi lesz?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!
Nagyon sajnálom itt az alvásproblémákat. Akkor Én tényleg nem panaszkodhatom! Gery legkésőbb 1/29-től reggel 1/2 8-ig szokott aludni. Mintha lenne egy kis órája, mert mindig pontosan ugyanúgy kel reggelente. Szóval kitartás mindenkinél, akiknél nincs ennyi tenti-manó!!! Én küldenék szívesen mindenkinek!!!!! :lol: :lol:

Dzsú! Mi is már megvettük a 2. autósülést, de még egy picit várok vele, mivel ugye az 9 kilótól van, Gery meg még nincs annyi, viszont ülni már nagyon tud!!! Mi Römer Lordot vettünk.
De nem értem, hogy írod amit kinéztetetk az nem jó, mert háttal ültetve nem lehet bekötni???!! :shock: :roll: Biztos Én olvasom rosszul meg érthetetlen vagyok, de arra gondolsz, hogy a menetiránynak háttal akarod ültetni az ülést??? Mert Én úgy tudodm, hogy ilyen nincs is! Mert a 0-tól használható babaüléseket kell a menetiránynak ellentétesen bekötni és a többit, pl a 9-18 kilóig az már a menetiránnyal megeggyező irányba néz. NEEEEM???? Rosszul tudom?
Mindenesetre amit vettünk, a Römer azt a menetiránynak megegyezően fogjuk bekötni. Már alig várom, Gery jobban szeret előre nézni!!! :lol: :lol:
Egyébként Mi is vigyázunk nagyon! Mindig az autósülésben van Gery, csak itt a lakótelepen, ha nagyon nyügi, szoktam kivenni, meg hagyni hogy felálljon! De hát itt alig van valami forgi. De nagy utakon és a nagy forgiban mindig beültetem és bekötöm rendesen!!! Én is fosós vagyok ám!
Ja és Dzsú nektek jó utat!!!! :lol: :lol:

Ricsinek reméljük semmi gond nem lesz a műtéttel, biztos rutinnak számít, nem lesz gond!!! :lol: :lol:
Na asszem ennyit akartam hirtelen!

[img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/att
achments/1159341244.01.jpg[/img]

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Boeske Én nagyon drukkolok nektek a műtét miatt, és tényleg aza jó, hogy van rá pénzetek!!!!!!
Valaki nem is rég egy másik topikon arról írt, hogy a melleit csináltatná meg tb-re, szülés után. És pszichológus véleményezését mondta, hogy az kell és akkor meg lehet valahogy csináltatni. Valami levél meg mit tudom Én. Hát engem ez mélységesen felháborított!!! Nekem nem lenne pofám ehez! Ha annyira akarok magamon szépíteni, akkor fizessem a saját zsebemből! Mások meg komoly betegségekkel küszködnek és nem támogat a tb semmit! Szóval nem semmi dolgok vannak azért, nem is értem ezt! Na mindegy............. :cry:


A képem meg nem látszik!!!!!!!!!!! :evil: :evil:
Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


ÁÁÁ, most néztem, kint van Gery 4. foga is most a jobb felső! :lol: :lol: :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Boeske!
Sajnos, pedig azt hittem, sikerült valami alapitványon keresztül kimenni.

Sudi!
Gery jól nyomja, gyorsan jönnek a fogai.
Vannak olyan ülések, amiket 0-18 kg-ig lehet használni. Azért akartam ilyet venni, mert Emma már állandóan hisztizik utazás alatt, mert ülni szeretne. Nem akarom még menetiránynak egyezően bekötni, ezért akartam olyan ülést, ami fordtva is beköthető. A bökkenő csak az, hogy ennél a tipusnál háttal csak úgy lehet bekötni, mintha hordozó lenne, tehát nem nyertem vele semmit.
Most Bébé Confortot akaork venni, ezt is be lehet kötni háttal, de ez sem jó, mert ezt meg csak telejesen ülő pozcióban használható. Nekem a kettő kombinációja lett volna jó, de olyan még nincs.

Ma elég szörnyű napunk volt, nagyon sokat sirt a foga miatt. Már szinte látni a felső kettőt. Remélem, hogy ma kibújik.

Emmának nem adok nagy feladatokat, csak valami pakolászni valót. Imád a táskámban kutatni, vagy a vasalásra váró ruhákat dobálni, együtt főzőcskézni velem.

Engem akar, mennem kell :)

Igy rak rendet a táskámban:

Kép

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!
Én is januárban szültem,pici fiamat Szabolcsot.Olvasgattalak itt titeket,és a gyerekűlés téma felkeltette az érdeklődésemet :)

dzsú!Nekünk Concord ultimaxunk van.Bár bevallom töredelmesen,még nem próbáltam menetirénynak háttal bekötni de,ma ki fogom próbálni,és beszámolok a tapasztalatokról.Amúgy a fiam,sokkal jobban érzi magát menetiránynak szemben(a hátsó űlésen).
De kíváncsi vagyok,mert nem tudtam,hogy a Conkordot ha háttal kötöm be,nem lehet csak fektettni.Amúgy jó kis űlés de,nagyon nehéz az autóba bekötözni,főleg kiszedni,annyira profi a biztonsági rögzítő rebdszere.

mimi12
 
 


Sziasztok!

Üdv Noémi! :P Ha van kedved, gyere gyakrabban közénk!

Sudi!
Gratula az újabb fogacskához! :P Nálunk most mintha leállt volna a dolog, egyenlőre mégsem akar bújni a többi.

Nekünk a hordozó és a 0-18 kg -os ülés is Brevi. Ádám korban és súlyban is épp télre fogja kinőni az ülését, úgyhogy azt örökli Anna. Nagyon szeretjük, kényelmes, stabil. Úgyhogy én a 15-36 kg-os üléseket kezdem tanulmányozni, mit is kéne majd venni.

Már nem is tudom, írtam-e, de megkóstolta Anna a natúr joghurtot és a sajtot (trappista :oops: ) is, egyiktől sem lett pöttyös. Így ma tízóraira körtés túrót kapott, remélem, ezzel is minden OK. Olyan jó, hogy már lehet kicsit variálni a kajákat!

Hétvégén Apa folytatja a kerítés-projektet, biztos kipurcanok a két gyerekkel egyedül. :roll: De legalább haladunk! És ha már nagyon kivagyok, kapok egy kis pihenőt, mondjuk néhány növény elültetésére! :lol:

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 



Ludmilla!
Jó, hogy haladtok! Engem is ez éltet. 2 hete a tetőt kopácsolják felettünk, rettenetesen idegesítő. (Bővítjük a házat.)

Sudi!
Éljenek a kibújt fogacskák!

Noémi!
Ne csak olvass, írj is néha!

Autósülés téma: Márk hamar megörökölte a bátyja 9-18 kg-os Maxi Cosi ülését. Háttal végig ordított, így jobban bírja az autózást. Barnának meg vettünk egy 15-36 kg-ost, Concord lift pro-t. Igaz még nem érte el a súlyhatárt, de elég magas gyerkőc, úgyhogy jó már neki a nagy ülés. Meg különben sem akartunk pár hónapra még egy drága ülést venni. Szóval őt már nagyfiúsan az övvel kötjük be. Élvezi is.


Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a szives fogadtatást :D
Edig valahogy nem találtam ide,a szülészetes topikban írogattam csak,néha.
Van egy nagy lányom is 11éves(Fanni).Neki volt Concord Lift űlése,nagyon jó,és jó sokáig használtuk,kb:2.-os koráig.Sajni elajándékoztam :(
Szabolcs fiacskánk,Január 16.-án született a Schöpf-Méreiben.
Mára igazi kis örökmozgó ördöggé nőte ki magát.
Ludmilla,már én is adok a Szabinak natúr joghurtot,túrót is,és sajtot is.Joghúrtból,túróból és gyümiből,igazi csemegét lehet csinálni.Ja és a körtét kifejezettem ímádja a Szabi :D
Rakok ide képet a csemetéimről
Fanni lányom,és a pár hetes Szabi
Kép
No és Szabi már egyedűl próbál enni
Kép

mimi12
 
 


Sziasztok!

Tegnap este már nem volt erőm/energiám írni. :?
Megint másfél órát harcoltunk Kendével, mire elaludt... :twisted: 22:30 volt már!! :x :? :x
És utána fél óra múlva megint fent volt. :evil: :evil: (23:00 :shock: ) Cicin 20 perc alatt visszaaludt. (23:20)
Ééééééééééééééés!!!!
Egy-két álmában nyekkentést leszámítva átaludta az éjszakát
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Csak reggel 3/4 8-kor kelt fel!!!!
Jó, tudom, ez még nem az igazi, mert úgy lenne a sima, ha este8-9 körül elájulna, és úgy aludna reggelig, de ez elég nagy lépés volt szerintem a jó út felé. Most tiszta heeeepppppi vok!!! :lol: 8) :lol: 8)
Előtte való éjjel szintén fél 12-től aludt reggel 8-ig, és csak egyszer kelt fel közben fél 5-kor. Már ennek is nagyon tudtam örülni! :oops:
Szal most majdnem minden rózsaszín.

Na, ha tudom, elolvasom még amit írtatok, meg megpróbálok válaszolni is. majd meglátom, mennyire hagy a manó. Csak ezt gyorsan közölnöm kellett.
:lol: :D :) 8) :P :wink: :lol: :) :D :P :lol: :wink: :) :P :D :wink: :lol: 8) :oops: :P :D :wink: :oops: :D :) :P :lol:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Gyorsan bekukkantok, mielőtt jönnének a barátnőmék a szokásos péntek esti dumapartira.

Egy hónapja dolgozom, kezdek elhavazódni, de szerencsére azért 5 körül sikerült eddig mindig végeznem. A délelőttök általában elég gyorsan eltelnek, de kb. 3-tól már bolha van a fenekemben, hogy mehessek már haza. Péntekenként rövidre szoktam általában venni a napot, és 3 körül lelépek. Mondjuk mások is, úgyhogy nem gáz.

Roncsi szerencsére egész jól megszokta, hogy napközben vagy az apjával vagy a Margit nénivel van. Ha időben hazaszabadulok, el szoktunk még menni egy kicsit sétálni, aztán játszunk, vacsi, fürdés és az altatós cicizés jön. Tejem már nincs sok, igaz Roncsi is csak pár kortyot iszik csak, szerintem lassanként már csak megszokásból, aztán inkább elszundizik az ölemben. Fél 9 felé már alszik, viszont éjszaka még mindig kelünk min. 2x, mert szomjas. Eleinte megpróbáltam egyedül vinni az éjszakai műszakot is, de mivel itatni apát is elfogadja, ezért mostanság a férjem kel fel hozzá, csak fel kell keltenem, mert nem hallja meg Roncsit.

Enni szinte mindent megeszik, egyedül a túrós dolgokat nem szereti. Nem főzünk neki, hanem bébiételeket kap. Viszont a tápszert nem hajlandó megenni, eddig kétfélét próbáltunk teljesen sikertelenül. Valamennyit tud még szopizni reggel meg este, de kéne azért még egy kis tápszer is, úgyhogy most tesztelünk mindenfélét. A régi lefagyasztott tejet sem eszi meg, pedig régen azt megette legalább. Úgyhogy most ezzel kűzdünk. Sajnos nem igazán jó evő, bár a husis főzelékekből általában megeszik egy üveggel.

Lassan megpróbálkozunk a bögréből való ivással is, mert mindig lenyúlja a bögrémet, poharamat és inni akar belőle. Próbálkoztunk egy párszor a varázsitatóval, de azzal mindig az ínyét masszírozza.

Térdel már, egész szépen ül egyedül, bár ülésbe még nem tudja teljesen egyedül felhúzni magát. Viszont villámgyorsan gurul. Kibővítettük már a játszószőnyegét, de hiába rakom középre, mire leülök, már a szélén tapicskol a csempén. Ezért mostanában néha berakjuk a járókába, bár nem szeretem bezárni a rácsok közé.

Szerencsére továbbra is igen kiegyensúlyozott, vidám, cserfes kislány és nagyon szeret ismerkedni idegenekkel. Teljesen felvillanyozódik, ha bárki odajön hozzá, és csak dumál, dumál. Apja szerint tiszta anyja.

Hétvégenként kirándulunk, meg sokat sétálunk, kihasználjuk, hogy szép idő van. Igaz, ő szinte egész nap kint van a kertben hétköznaponként is, de én is nagyon élvezem a kintlétet.

Októberben megyek szüretelni a kollégáimmal pénteken, úgyhogy lejön velem a kis családom meg a barátnőmék, és lent töltjük a hétvégét. A 23-i hétvégén meg Egerbe készülünk, úgyhogy remélem szép időnk lesz októberben is.

Na befejezem, mert megjöttek. Olvastam, hogy kivel mi történt mostanság, majd írok nektek is.

Üdv mindenkinek:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Szia Mimi!!!!!!
Először is gratulálok mind a két gyermekedhez!
Másodszor meg pláne Szabinak, mivel egy napon születtek Gergő fiammal, csak Ő a SOTE I-en született!! Gyönyörű szép kék szemei vannak Szabinak is, mint Gerynek!! :lol: :lol: :lol:
Pontosabban melyik órában született Szabi?
Gery 14.25.-kor látta meg a napvilágot!!! :lol: :lol:
Puszi mindekinek!!!!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Szia Lilla!
Kicsit megnyugvásként olvasom, hogy Te is bébiételes kajákat adsz Roncsinak! Én ahogy tudom bővitem Gerynek, de a java részt Ő is üveges kaját kap. Néha úgy érzem, lehet rosszul teszem és így kissé egyhangúvá teszem az étkezéseit, de talán mégsem. Így teljesen változatos ételeket kap, amiket esetleg sokkal macerásabb lenne elkészíteni. Ma pl kapros tökfőzeléket kapott marhahusival. Azért szoktam neki igazit is adni, de nem mindent szeret. Pl a krumplit csak nagy ritkán, azt mindig keverem valamivel. Meg már sütöttem neki igazi sütőtököt is, azt nagyon kedveli. Tegnap meg rizst és sült csirkehusit kapott a mi vacsinkból.... :lol: :lol:

Olvasom, hogy többen már elkezditek a túrót és a joghurtot. Én még félek adni, kicsit várnék, mert Én is tekérzékeny vagyok és lehet hogy ez hajlamosító tényező. Remélem nem lesz Gery is az!!!!! Most a glutén ugye ami új, hát volt egy két hasfájós éjszaka, de konkrétan ugye nem deríthettem ki mitől, de mot már jók az éjszakák ugyanúgy és kiütések sincsenek!!!!! :lol: :lol: :lol:
Remélem a tejtermékkel sem lesz gond!! Bár már kapott Gery Hippes bébiételt ami spenótos volt és volt benne tejszín, de ilyen bio. .............. háát, nem esküszöm meg, hogy akkor nem e fájt neki a pocója................ :? :shock:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Szilpa!
Örülök, hogy kezdenek alakulni az éjszakák!!! Meglátod lesz ez még jobb is!!!!! :lol: :lol:

Jaa, most már értem azt a babaülést. Én nem tudtam, hogy van ilyen nagy intervallumú is, ami ilyen sokáig jó. Mondjuk Én is már alig várom, hogy az új ülést használjuk, mert Gery is nagyon nézne előre!!!!! Csak az az igazság, hogy ha megyünk anyámékhoz ( elég sűrűn ) ott még abban szoktam etetni Geryt!
Ott még nincs etetőszéke mint itthon, de már eléggé sürgetem e téren a nővérem, hogy jó lenne ha beszerezne már egyet!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Na elteszem magam holnapra!!
Pussz mindenkienk!!!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Szal lehet nem voltam érthető, hogy a régi vagyis a mostaniban szoktam etetni Geryt, az a kivehető bébihordó......... :lol: :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Tegnap előtt este több, mint 2,5 óra volt míg elaludt őnagysága. :evil: :shock: Nem használt sem a cici, sem a lefárasztás-birkózás. :evil: Már a végén kivonultam a szobából. Én kint bőgtem, ő meg bent. :cry: Amikor jól kifárasztotta magát, anyu jött be, hogy lefektesse. Ha ilyenkor én jövök, akkor rá jön a cicizhetnék, és pláne nem alszik el. :? De anyunak is még fél órájába került, míg elaltatta!! :roll: Szal már a hajamat téptem. De legalább utána aludt fél 5-ig. :) Utána gyors cici, és alvás tovább háromnegyed 8-ig! :D :D Igaz, hogy jó későn aludt el, de 1 keléssel átaludta az éjszakát! Legalább ennyi örömöm volt az éjjelben! :D
A tegnapi meg álom volt!

Tegnap voltunk dokinál mérésen: 9 kg, 74 cm a fiatalúr! :D

Kende déli alvása fél óra volt. :evil: Ebből nem tudom mennyi volt az alvás, mert felállt valószínűleg, és elborult. Ezért sírt, mikor bejöttünk. :cry: Hogy mióta lehetett ébren, azt nem tudom. Persze délután kb 2 percet aludt :evil: :evil: . Remélem, az este menni fog megint. De az is jó, amit tegnap előtt csinált, hogy csak 1* kelt fel. Már azzal is kiegyezek. :?

Ma megtanult kimenni az erkélyre! :D :D Az erkély ugyanis kb 20 cm-el magasabb, mint a szoba padlója. Eddig csak kitámaszkodott, és a lábai nyújtva voltak. Így állt négykézláb. Ma viszont többször is kimászott. Rájött, hogy ha jó magasra emeli a bal térdét, akkor fel tudja rakni az erkélyre, és akkor csak rá kell arra a lábára támaszkodni, amíg utána felhúzza a jobbot is. :) Utána folyamatosan csak azt akarta gyakorolni. Persze befelé még nem megy, mindig le kell vennem, mert ő jönne, és csak fejre esne. :roll: Semmi félelem érzete nincsen. :? Úgy szokott dőlni, mint egy zsák. :shock: Általában állásból. Ülni nem tud, nem is erőltetem, mert csak felborulna. Mászásból is borult sokszor, ha nagyon sietni akart. Volt, hogy oldalra, de általában orra esett. Térdelésből vissza tud menni mászópózba, de állásból nem. Vagy hisztizik, vagy elfelejti, hogy kapaszkodni kéne, mert valami érdekességhez épp kell a keze, és akkor azonnal zsákosat játszik. Dől. Puff! :cry: :cry: Mikor tanulja meg vajon, hogy ha kitolja a popsit, akkor nem esik fejre? Nem tudom, de jó lenne már. :roll: Viszont ha ott vagyok, és elkapom, akkor is elkezd sírni. Amikor meg szólok neki, hogy nem is esett el, mert elkaptam, akkor hüppög egyet, és abbahagyja a sírást. És kapcsol, hogy tényleg, hát ez nem is fáj! :lol:

Ludmilla!
Nem tudom, apának rosszul esett-e, de valószínű, hogy igen. :? Nem kérdeztem. De nekem kicsit szar volt. :( Mindegy. Majd elmúlik.
Körtés túró? Nyamiiii. :D Az fincsi lehet.

Boeske!
Tényleg szerencsések vagytok a pénz miatt. Műtéthez nagyon drukkolok!! :) :)
A télieknél hiányoltak téged.
Barnus már elég nagyfiú!! :)

Sudi!
Azért írta Dzsú is, hogy háttal kell bekötni, mert kb 1 éves korukig így kéne utaztatni őket, ugyanis a nyakuk addig még nem elég erős, hogy a hirtelen előrebicsakló fejüket meg bírják tartani egy ütközésnél. A legtöbb hordozó ezért van 0-13 kg-ig. Az ülőkék meg azért vannak 9 kg-tól, mert vannak 9 kg-os kisebb egyévesek is. Igazából a háttal utazást nem a súly, hanem a kora dönti el épp ezért. És ezért nem is veszek én sem gyerekülést még amíg csak lehet, mert nem is ültetném előre felé Kendét, hiába van már 9 kg-s.
Bocs, nem okoskodni akarok, csak azért írtam, mert kérdezted, hogy is van ez. :oops:
Nagy-nagy gratula a 4. fogacskához!!!!!!!!!!!! 8) 8)

Dzsú!
Kutatós-rendrakós Emma nagyon édes! :P
Remélem, ma már előbújtak azok a felső fogacskák!!

Mimi12!
Üdv itt. :D
Fanni és Szabi nagyon édesek! :P Gratulálok hozzájuk!

Lilla!
Hogy bírod egész nap a manód nélkül??? :roll:
Roncsi is milyen ügyes nagylány már! :P Képet is felrakhatnál.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Kende nagyon ügyes, hogy kimegy az erkélyre! :lol: :lol:
Gerynek sincs félelemérzete, ezt úgy utálom. Ha fent van velünk mondjuk a nagyágyon, simán leugrana fejjel lefelé, mi meg mindig elkapjuk, megfogjuk. Én is várom, hogy ez ne így legyen már. Viszont Gerynek mág sikerül az állásból leülés tök óvatos és olyan kis ügyes, de sikerül és letérdelni is szokott. Ha esik, akkor már az is egyre ügyesebb, mert húzza fel a fejét, próbálja tompítani és nem beverni a buksiját. Van hogy már sikerül is, hogy nem ér le a feje a a földre. asszem érthető voltam.. :shock: :roll:

Hát még várok Én is az új autósüléssel. Csak ami van az a 0-13 kg-os, az már most elég szűkös Gerynek, igazából hosszúságban! A következő meg ugye 9-18kg-ig van, de az is fekvő pozícióba is dönthető. Így szerintem nem lenne gond a nyak dologgal.............
Hát lehet akkor mi is megvárjuk az 1 évet, végülis nincs is olyan mesze már! Csak tudom, hogy Gery már jobban szeretne előre tekinteni! :lol: :lol: :lol:
De azért köszi amit leírtál, nem okoskodásnak vettem, köszi mégegyszer!!!! :lol: :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Megint hintáztunk!!!! :

Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Amióta kint van a két felső foga, így fintorog állandóan!!!!!! :
Kép Kép

Lógás!!!! :
Kép

Maszatka! :
Kép

Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Mimi!
Nagyon szépek a gyerkőceid! :P És a lányod micsoda nagylányos! Még csak 11 éves??
Nem olyan régi ez a topic, lehet, hogy ezért nem találtad korábban!

Lilla!
Nekem úgy tűnik, egész gyorsan eltelt ez a hónap! Neked persze biztos nem annyira. :roll: Én úgy gondolom, Roncsi azért viseli jól, mert azért mégiscsak otthon van, nem kellett bölcsibe adnod. Szerintem az jobban megviselte volna.
Én is mostanában kezdtem igazán főzőcskézni Annának, de így is kap üvegeset is időnként. Szerintem nem mindennel éri meg pepecselni, főleg amit egyébként nem eszik a család. De a lánykámnak mostanában az 1 üveg kezd kevés lenni, ezért is jobb a főzés, mert akkor tudok nagyobb adagot is csinálni.

Szilpa!
Azért csak kialakulnak azok az éjszakák! Úgy látom, nekünk szerencsénk van az elalvással, mert ritka kivélelektől eltekintve könnyen megy nappal és este is. Persze ha iithon van Ádám, akkor nappal nehezebb. :?
Szép nagy Kende! :P
Ülést szerintem se erőltesd, ha még nem tartja magát szépen. Én is akkor kezdtem ültetni, amikor már rövid ideig megült egyenes háttal, és kb. 2 hét alatt rengeteget fejlődött, most már nagyon szépen ül. Egyébként állásból nem leüléssel ereszkedik vissza, hanem térdeléssel. Lehet, hogy Kende is ezt az utat fogja választani! Most már nálunk nagyon ritkák az esések.

Sudi!
Látom, ez a hinta nagyon bejön Gerynek! :) Hát igen, ahhoz még egy kicsit ügyesedniük meg okosodniuk kell, hogy megtanuljanak háttal lemászni az ágyról! De annak is eljön az ideje, nyugi! :wink:

Dzsú!
Megjöttetek már :?: Milyen volt Amszterdam, hogy bírta Emma? Boldog 3/4 éves szülinapot a kisasszonynak! :P


Szerintetk mennyi folyedék kell naponta a gyerkőcöknek? Én kiváltanám a napközbeni 3. kaját is kanalasra, de félek, hogy akkor kevés folyadékhoz jut Anna. Ugyanis a tápin kívül kb. 0,5-1 deci folyadékot iszik csak. (Mondjuk Ádám se volt egy kacsa sohasem!)

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Tegnap este jöttünk haza, hulla vagyok. Emma imádta a kiruccanást, nagyon jól sikerült, csak borzasztó fárasztó volt.
Indulás előtti éjszaka nem aludtam semmit, először azért, mert Emma nem hagyott, aztán meg azon kezdtem el parázni, hogy mi lesz, ha nem brja a repülést. Kár volt, mert tetszett neki, szoptattam, itatgattam közben, párszor a füléhez nyúlt, de ezt leszámtva semmi nem volt.
Élvezte a sok csavargást, a nyüzsgést, alig aludt valamit napközben, ennek ellenére az éjszakáink szörnyűek voltak. Visszafelé a gépen volt egy kis nyűgi, mivel fél órát kellett a gépen várakozni a felszállásra, gy majdnem egy órán keresztül volt hozzám csatolva.
Azt hiszen egy ideig nem megyünk vársnézős kiruccanásra, mert sokszor nem tudtam figyelni, mivel a gyerkőccel voltam elfoglalva. A foga még mindig nincs kint, pedig nem sok kellene hozzá, emiatt állandóan rajtam csüngött. Sajnos megfázott valamelyik nap, pedig jó idő volt, gy most tiszta trugyi, de szerencsére más baja mincs, azon kvül, hogy az orra eldugul néha.

A gyerekülésnél nem a kilók a számtanak, hanem az, hogy a gyerkőc tudja -e magát jól tartani, vagy sem. Ez sem egyszerűbb, mint a babakocsi, legalábbis nekem, aki mindenből gondot csinál :) Amit kinéztünk, arra azt mondják, hogy jó, de oldalütközésnél gond lehet abból, hogy az oldalát álltani lehet, nem elég stabil.

Mimi!
Üdv, nagyon szép gyerkőceid vannak. Először csak a képet néztem, és azt hittem, Te vagy rajta :lol:

Lilla, örülök, hogy Roncsi ennyire jól tűri, hogy nem vagy egész nap mellette. Szerencsés vagy.

Kende nagyon bátor, és ügyes, hogy ki tud menni az erkélyre. Emma öt centis emelkedőt sem küzdene le, knosan ügyel arra, hogy a térde nehogy piszkos legyen :)

Ludmilla!
Nem tudom mennyi a folyadékigénye a babáknak, de ha nem akar többet inni Anna, akkor nem tudsz vele mit csinálni. A kajában is sok a folyadék.

Kép

Kép

Kép

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok csajszik!

Abban a dologban kérném ki a véleményeteket, hogy Ti mit tudtok a pesti bölcsikről, működésükről, bejutásról stb!? Most azt olvastam egy napilapban, hogy alig vannak bölcsik, épp ezért várólista van és minimum egy évvel érdemes már feliratkozni a listára, mint ahogy szeretnénk odajáratni a gyereket.............. :shock: :shock: Nem semmi!!!!! Ha Gery 2 éves elmúlt, utánna szeretnék visszamenni melózni és ugye szükség lesz a bölcsire. Van valakinek valami tapasztalata???????? Lehet hogy már tényleg ezekben a hónapokban érdemes lenne megnéznem a kerületi bölcsiket és feliratni Geryt????!!!! Egyébként elég sok baba van itt a környéken, nagy a lakótelep!!!! És ehhez képest kevés bölcsi! Nem tudom mi lesz.

Dzsú! Jók a képek! Jól érezte magát a lányzó ez látszik!!! :lol: :lol:

Az fiam sem iszik sok folyadékot, ha 50-60ml lemegy egy nap az már jónak számít. Bár az tény hogy az ételben is van folyadék meg ugye amit reggelire is estére kap tápi is az. :lol: :lol:
Szép napot!!!!!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Eddig én is csak olvasgattam a topikot (ritkán, mert kevés az időm 2 gyerek mellett), gondoltam, most írok is, ha nem gond. A fiam, Barangó is januári baba, 19-én született, most 9 kiló, 8 fogú, stb..., Kincső 2004 februári, ő már nagylány. :lol:
Kép

Noémi, Szabolcsot már meg sem ismerem, akkora lett. Üdv újra, rég beszéltünk.
Megj: Noémival együtt voltunk a kórházban, a srácok már ismerik egymást. :lol:

Sudi, igen, a bölcsiben rengeteg a gyerek, harc megy a férőhelyért. Legalábbis nálunk a lakótelepen. Nálunk májusban van a beiratkozás, szeptembertől a kezdés. Nálunk számít a beiratkozási sorrend, az, hogy kerületi lakos-e az illető, munkáltatói kell az apától, anyától és még sorolhatnám, milyen papírokat kérnek a szülőktől. Ezt azért tudom, mert lányom barátai mind bölcsisek lettek, jódarabig téma volt a játszón a bölcsi.

További szép napot mindenkinek, ébredezik a csapat, lassan megyünk a játszóra.

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Picit lemaradtam. :roll:
:arrow: Napok óta fél 12-12 körül tudom letenni a manót, mert az esti fürdés utáni szopin ugyan elalszik, de amint elveszem tőle a cicit, vagy át akarom rakni, megébred :evil: , és utána semmi pénzért nem hajlandó visszaaludni. :evil: Játszani, birkózni kell vele vagy másfél órát, mire elfárad. És csak ezután alszik el. Persze akkor is csak cicin. Már nagyon fáradt vagyok. :?
Most nem is értem, mi történt, de 50 perc szopi után elaludt, és nem ébredt fel se arra, hogy elvettem tőle a cicit, se arra, hogy átraktam a kiságyba. :D Így gyorsan ideültem.
:arrow: Ráadásul tegnap estére megint begyulladt a bal mellem. :twisted: :twisted: Éjjel háromnegyed 2-ig masszíroztam, mire kinyomkodtam belőle azt a 3 :!: nagy csomót. Már csillagokat láttam, meg sírtam. :cry: De reggelre szerencsére híre-hamva sem volt. :D
:arrow: Kende mostanában imádja felhúzni az orrát. :lol: :lol: Folyamatosan fintorog, meg olyan érdekesen fújtat. :D :D Ha örül, ha szomorú, ha finom a kaja, ha játszik, folyamatosan ezt gyakorolja. 8) Ha tudom, majd lefényképezem így.
:arrow: Egyébként napok óta hisztis napjai vannak. :( Nem tudok elszakadni tőle. Mindenhová követ, nyüszög utánam folyamatosan. :shock: :? Állandóan kérezkedne fel. Nem tudok tőle semmit sem csinálni. Viszont ha már nagyon beleéli magát, akkor már ölbe sem jó. Már idegileg kezdek kilenni az állandó nyávogástól. És mivel nem igazán veszem fel a hiszti miatt, nehogy teljesen rászokjon, egész nap az alapzaj a sírás, vagy a hiszti. :roll:
:arrow: Ma voltam a Mária nagykerben, végre megvettem azt a kis babakocsit, amit kinéztem már egy ideje. :D :D Meg vettem neki még egy itthoni-kocsikázós kiscipőt, 2 térdzoknit, egy kissapkát (inkább kalapot), 2 bodyt, meg egy fürdőszivacsot, amire rá tudom fektetni a kádban. Ma végre először nem fájt a hátam fürdetéskor. :D :D :D

Remélem, a fáradtság, meg a főnök hagyja, hogy visszaolvassak, és reagáljak.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sudi!
Jó neked, hogy Gery már tud kicsit tompítani eséskor :) . Valószínűleg Kende azért nem, mert keveset esett, állandóan elkaptuk. :roll: Ez jó is, meg nem is. Pedig muszáj lesz megtanulnia. Csak sajnálom szegényt. Nem is mozdulunk mellőle, amint feltérdel. Pláne, ha feláll. Mindig van valaki, aki ott áll mellette. Biztos, ha több házimunkám lenne, én sem érnék rá annyira, hogy folyamatosan körbefogjam, csak szemmel tartanám. Mindig elhatározom, hogy nem ülök mellé, akárhányszor feláll valahol, de mindig csak utána jut eszembe, hogy meg kéne tanulnia borulni. Gery már nagyon ügyes! :D És tündéri a hintában. :P Látszik, mennyire tetszik neki.
Most nézem, amit szept. 30. 9:34-kor tettél fel képeket, a második képen, ahogy fintorog, valami ilyesmit szokott csinálni Kende is. :D Gyönyörű nagy kék szemei vannak! :P
Szerintem nézz körül már bölcsi ügyben! :!: Én is ilyesmit hallottam.

Ludmilla!
Képzeld, azt hittem, téged jelöltelek meg Milgram-on, erre kiderül, hogy nem. :oops: :oops: Én meg még ott bizonygattam a másik Ludmillának, hogy innen ismerjük egymást. :oops:
Hát, majd csak kialakul az az ülés nálunk is. :? Már kétszer előfordult (ma volt a második), amikor elfelejtkezett arról, hogy ül, és pár másodpercig úgy maradt, mielőtt kapcsolt volna, és elborult volna. :D De szerencsére ilyenkor nincs kopp, mert letámaszkodik. Egyébként ha épp felállt volna, de mégsem, visszatérdel. Vagy felállt, de már menne is le, akkor próbálkozik a visszatérdeléssel. Szóval remélem, alakul. :roll:
A folyadék kérdést én úgy oldottam meg, hogy kínálgatom kaják közt is folyamatosan. Pohárból is, meg cumiból is a vizet. A poharat imádja. Már szépen iszik is belőle. A cumisüveggel eleinte csak játszott, így mindig folyt pici a szájába, amit az esetek többségében lenyelt. Most már tudja, hogy igyon is belőle, ha szomjas. Persze játéknak sokkal jobb. De elég szépen elfogy így napi 1 dl körül. Néha akár 1,5 is.

Dzsú!
Örülök, hogy hazajöttek. :)
De jó, hogy Emma nemcsak hogy bírta a repülést, hanem még tetszett is neki. :D
Mi baj volt az éjszakákkal? A foga miatt volt nyafi? :cry:
Hozzád kötik felszálláskor őt is egy biztonsági övvel? Nem külön gyerekülésben van? És hány éves korig? Hogy van ez, Én semmit nem tudok erről, bocsi. De érdekelne. :wink:
Szegény, biztos elég kellemetlen lehetett egy órát lekötözve ülni. :( :(
Sajnálom a megfázást. :( Remélem, hamar rendbe jön.
Milyen ülést néztetek ki?
Kende már mindenre fel akar mászni. :roll: A térde a sok küszöbözéstől, meg játékra térdeléstől épp megint lila. :? De nem is foglalkozik vele. :)
Emma nagyon édi a repülővel a repülőn. :P Meg a többi kép is jó!

Ed26!
Szia! Ödv itt!
Örülök, hogy megszólaltál te is a nagy hallgatás után! :D
Gratulálok a két babóhoz! :P
Kincső gyönyörű kislány!!! :P
Barangó. Érdekes név. Honnan jött? :?: Mi a jelentése? Egyébként nem rossz név, csak ízlelgetni kell. Elég ritka.
És már 8 foga van? :shock: Ez igen! :D Szép teljesítmény! Gratulálok!
Írj még magatokról, ha van kedved! Hány éves vagy? (A 26 a nevedben a korod?), Merre laktok? Hol szültél? Sima szülés volt? Természetes? Császár? Vagy akármit írj, amihez van kedved. Szívesen hallunk rólatok is. :?: :?:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Előszőr is,mégegyszer köszönöm!Márami a gyerekeim dícséretét illeti :D
Hát remélem,hogy a szemszin,ennyi idősen már nem igen változik :)
Szia Edina :D .Hú de,hatalmas lett Barangó,hát rá sem lehet ráismerni.És 8foga van már Barinak?De jó nektek,nekünk még csak 4 de,az is kínkeservesen jött ki.Szó szerint,óránkénti keléssel,és fél éjszakás cicinlógással.
Sudi,a Shöpf-Méreiben szültem/szültünk,Edel együt.Ráadásúl tök véletlen,egy dokinál,és véletlen egy korterembe is kerültünk.Bár ez nem volt nehéz,mert azon kevéske anyucikhoz tartoztunk,akik baba-mamás szobába kérték magukat,és ebből ott a korházban csak 1van,ami nem fizetős(no és ugyi mi nem álltunk úgy,hogy napi 6-8000-ért,fizetősbe menjünk)
Folyadék:A Szabi még mindig nem iszik semmit,csak szopizik ha szomjas.Szerintem,ha valaki tud szoptattni,akkor amíg a gyerkőc nem igényli a külön folyadékot,nem is igen kell.No meg tényleg a kajcsikban,tápszerben is van annyi amennyi nekik még kell(de,aztán lehet ez nem így van),mindenesetre,szerintem,vannak már akkorák,hogy jelezzék,ha több folyadékot igényelnek.

mimi12
 
 


Sudi!

Bölcsi témában szerintem akkor kapod a legtöbb infót, ha a helyi topikban érdeklődsz. Nekem a zuglói csajszik sokat segtettek, illetve sokuknak van tapasztalata nagyobb gyerekeik révén, melyik a jobb bölcsi. Az tény, hogy jó előre kell jelentkezni, mert nagyon kevés a férőhely.

Ed!
Tündériek a gyerkőcök. A fiad azt hiszem minden itteni babát beelőzött kilók és fogak tekintetében :)
A lányodnak fantasztikusan szép szeme van, és az a göndör haj...
Tavaly nem rogattál a téli babásokhoz Te is?


Szilpa!
Nem semmi Kende. Emmával össze kell őket kötni, bűn rossz alvók.
Nálunk is csak a cirkusz megy állandóan. Mindig találok okot, hogy miért lehet rossz az éjszakája. Nálunk azóta van ez, mióta a kengyelt megkapta. Azt hittem, ha leveszik, majd visszaáéll minden, de nem.

Tegnap áthoztuk a kiságyát hozzánk, levettük az egyik rácsot, és odatoltuk az ágyunk mellé. Nincs erőm tovább rohangálni éjszaka, együtt meg nem tudunk jól aludni, mert kitúr az ágyból, pedig nem kicsi. gy is egész éjjel forgolódott, kiesett a cumi, akkor vistott...

Ha már nem lesz megfázva, valósznűleg elmegyek a Madarászba alváslaborra, mert nem tudom mi okozza ezt a rossz alvást. ha együtt alszunk, akkor is állandóan felébred. Esetleg hajnal felé alszik gben egy-két órát, egyébként kb. 20 percenként kel.

Szilpa, este válaszoloki a repcsis kérdésekre, mert Manócska nem hagy rni.

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!
Most csak gyors bekukk!!!!
Néhányfriss kép!
Gery a szokásos rágicsálás közben :


Kép
És már fogselymet is használ!!!! :lol: :lol:
Kép Kép
És íme az első lesifotó a 4 fogacskáról! ( azóta már még jobban kijött!)

Kép

És amikor nem akarja a fotózást :
Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


ED!!!

Gyönyörű a kislányod!!!!! Az a göndör hajzuhatag!!!!!!!!!!
A kisfiad pedig tényleg jól belehúzott mindentéren! 8 fog!!
:shock: :shock: :shock: Huh, nem semmi, akkor neki már nem okoz gondot a rágás! :lol: :lol: És szép nagy baba!

Köszi a segitségeket bölcsi téren, asszem még idén felkeresünk párat a közelben! De ez hogy ennyi minden kell a szülőktől?????

Szilpa! Igen nehéz látni amikor borul a baby, nekem sem könnyű, de Én sokszor sajna nem tehetem meg, hogy ott vagyok melette! Pl mosogatok, ott toporog a lábam alatt, aztán már borult is. Voltak ilyenek, de mondom ma már szerencsére egyre ügyesebben tompítja az esést!!!
Ez a fintorgás azóta van, amióta jött a két felső foga!!!! Fúú, de mennyiszer csinálta!!!! Még mielött kijött neki! Most már nem is csinálja, így hogy írtad megemlítettem magamban a TÉNYT!!! :lol: :lol: :lol: Úgyhogy lehet Kendének is a felső fogacskái adnak eme fintorgásra okot!!!!! :lol: :lol: :lol: Sajnálom a rossz éjszakákat, de lehet hogy most az időváltozás miatt is nyűgösebb Kende nem?!? Remélhetőleg átmeneti!!

Húú, Dzsú titeket sem irigyellek a 20 perces alvásokért!!! :shock: :shock: :shock: Kép Kép
Ez az alváslabor érdekes lehet, reméljük meghozza az isteni szikrát!!!!! :lol: :lol: :lol:

Na sziasztok, megyünk fürizni-enni-aludni!!!!
Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Délelőtt azért ültem géphez, hogyeldicsekedjek a harmadik fogacskánkkal !!!!!!! Amilyen lökött vagyok, pont ezt felejtettem el :lol: A negyedik is hamarosan kint lesz, már látszik, d még nem érezhető.

Gery szép fogselymet választott magának :)

Szilpa!
A gyerkőcöt két éves koráig ingyen lehet utaztatni, ha az anyja ölében ül. Ez az ingyen dolog nem teljesen igaz, mert kellett valamennyit fizetni Emma után, de ez elenyésző volt, nem akarok hülyeséget rni, de talán 2.000,- volt.
Lehet külön is ültetni, de nincs gyerekülés, de akkor fizetni kell utána.
A bekötése az elég gatyi, mert az én biztonsági övemhez kellett az övét csatolni, semmit nem ért volna. Összekötve is tudtam szoptatni, igy el tudod képzelni, hogy minden, de nem biztonsági öv. Kifelé szerencsénk volt, mert sok szabad hely volt a gépen, és úgy kaptunk helyet, hogy Emmának is jutott külön ülés, amiben akkor utazott, mikor elértük azt a magasságot, amikor ki lehet kapcsolni az öveket.
Végülis nincs lekötözve a gyerek, csak jelentősen korlátozva, vagyis nem rohangálhat, hempereghet, de semmi rosszra nem kell gondolni, tényleg elég szabadon van.

Teszek fel egy alvós képet, ahol szintén hozzám van csatolva, meg még egy párat :)

Ülés:
Bébé Confort Iséos , http://www.bebeconfort.com/ itt meg tudod nézni. Még nem végleges a döntés, de most ő vezet :)

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a fogadtatást és a dicsérő szavakat. :lol: Majd megmondom a gyerkőcöknek.

Sudi, most hallottam, hogy sok 22. kerületi anyuka inkább a 11. kerületbe viszi a csemetéjét bölcsibe, mert ott sokkal jobb a helyzet.

Barangó: azt hittük, ősi magyar név. Aztán kiderült, hogy még nem lehet anyakönyvezni sem, kérvényezni kellett. Így az anyakönyvi neve még Bendegúz. Írtunk az MTA-nak levelet, meglett a név eredete is, mert csak így fogadták el. Petőfi Szerelem átka c. versének főszereplője Barangó, a vitéz. No innen a név, valszeg végvár lehetett régen Barangó, onnan vehette Petőfi. Majd kap új anyakönyvet a kiskölök, ha lesz végre felesleges tizenxezer forintunk. Remélem érthető. :oops:

Dzsú, de igen, kb 2* írtam, aztán nem.

Próbálok olvasni, úgyhogy be is fejezem az irka-firkát.
(Ma napközben nem volt időm, az állatkertbe vittem a csemetéket. :lol: Holnap Anyuékhoz megyünk, így megint csak este lesz időm netezni, ha nem dőlök le a székről.)

Azért a fotókat megnéztem, nagyon helyesek a gyerkőcök. :lol:
Itt vannak rólunk képek - a csavargó család, én csak így hívom magunkat. :lol: : Vigyázat, rengeteg fotó van fent. :oops:
http://babaszoba.hu/services/albums/lis ... h=berhidai

Jó éjt, leléptem aludni.

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: