Új privát üzeneted érkezett!

Üdv mindenkinek!

Eddig vártam a bejelentkezéssel, mert az orvosom még nem hagyja, hogy igazán beleéljem magam a várva várt feelingbe. De most már egyre jobban bízom benne, hogy minden rendben lesz.


Munkahelyen szerintem is jobb tiszta vizet önteni a pohárba, amint biztos bébike, mert az őszinteség megerősíti a főnök bizalmát, ami még jól fog jönni, ha GYES után visszamennél dolgozni.

Én is ebben bízom: most nem dolgozom és éppen kaptam egy nagyon jó állásajánlatot aug.21-től, de optimistán inkább elpasszoltam, mert nincs képem 12 hetesen kezdeni. Talán pár év múlva újra jelentkezem náluk... :D
Szép napot és igyatok sokat!
Kata
Vendég
 


ja, a táblázatba:
már 2004 nyara óta próbálkoztunk és a bébike éppen egy újabb laparaszkópiás műtéttől ill. a lombikprogramtól mentett meg. Első baba, a 07.18-i UH szerint 17mm és várhatóan a János kórházban fog születni.
Vendég
 


Szia BigSista',

Udv nalunk! :) Szoritok neked, hogy a bebike biztos legyen :)

Egy biztos: az en fonokom nagyon halas volt, amiert szoltam neki. Tobbszor is megkoszonte, meg a nap vegen is. Vegulis nem titokban akarok lelepni es szeretem annyira a munkam, hogy hagyjak idot a fonoknek megtalani a megfelelo uj embert es rendesen betanitani...
kami
 
 

 
 

Üdv köztünk Bigsister!
Gratulálok a bébihez és mi itt mind szorítunk neked,hogy minden rendben legyen!

Az én főnököm nagyon nem örült a bejelentésnek így a nyári szabadság közepén.Ugyanis én el is jöttem betegre.Szerencsére ezt megértette mert hát más megoldás nem volt.Gyakran felhív és érdeklődik utánam.Béke van!

Magamról egy kicsit:29 éves vagyok,7 éve vagyunk együtt a párommal és most május 27-én volt az esküvőnk.
Eddig altató asszisztensként dolgoztam...hiányzik! :cry:
A fő hobbym a sport,legfőbbképpen a stepaerobik és a biciklizés,az előbbiről már sajna le kellett mondanom.
A szalvétatechnikát én is szeretem,de üvegfestést és hűtőmágneseket és csinálok.
Vendég
 


Na, van egy kis idom! Jo olvasni hogy milyen hobbiaitok vannak, nekem csak voltak baba nelkul, kettovel meg aztan meg levegot venni se lesz nagyon idom nemhogy kreativkodni. :lol:

BigSister:
Isten hozott!!! Biztos minden rendben lesz erre gondolj! En is nagyon feltem az elejen es elegge pesszimista voltam pedig nem szabad!!! MINDEN RENDBEN LESZ MINDANNYIUNK PICIKEJEVEL ES KESZ, PASSZ!!!

Magunkrol: Mi 4 es fel eve ismerkedtunk meg es 3 es fel eve elunk egyutt, rogton babat akartunk es meg is lett hamar. :D En idekoltoztem Spanyolorszagba a paromhoz a munkaja miatt es feladtam az enyemet de nem bantam meg!!! :D
Egyenlore a csaladomnak elek, de gondolkodom hogy mihez kezdjek majd magammal ha mar a gyerekeim (olyan jo igy tobbes szamban mondani!) nagyobbak lesznek.

Kami: Norika? Ennyire biztos vagy hogy kislany? :lol: En is szeretnek mar biztos lenni benne!!! En bevallom csalodott leszek ha kisfiu, csunya dolog, nem?

Cat: Szuper ez a kep Rolatok! Drukkolok hogy minden rendben legyen de OPTIMIZMUS!!! Nem lesz itt semmi baj!!! (Amugy engem is mindig a frasz kerulget uh. elott :oops: )

Lanyok, kepzeljetek a hugimnak mar csak 1 hete van vissza, olyan izgatott vagyok!!! Kisfia lesz es Matenak fogjak hivni.

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Mindenkitol elnezest kerek akinek nem irtam kulon de sajnos most nem megy! :cry:

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Szia Kata!
Üdv a kis csapatban! Miért nem hagyja az orvosod, hgoy beleéld magad a babavállalásba? Ahogy látom már túl vagy a 9. héten! :) Biztos nem lesz semmi baj, hisz másként nem is lehetne! :)
Tontica!
Jól vagytok? :wink: Nemsokára jövő hét van és mehetsz uh-ra! :)
Cat!
Na, mi volt?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Már tudom! Ez a biztatás hiányzott, amit most Tőletek kaptam, nagyon aranyosak vagytok, köszi!!

Timocska! A doki csak azért int óvatosságra, mert tavaly endometriózissal kezeltek, ami vagy elmúlt vagy nem + már 34 éves vagyok.

Sági és Kami,
de jó nektek, hogy szeretitek/szerettétek a munkátokat! Bár én is csak a túlterheltség és a stressz miatt hagytam ott a "munkásnyúzó multit", de emiatt már a végén nem is szerettem.

Tontica,

Téged külön irigyellek Barcelona miatt!! Kedvenc városom nemcsak a fekvése, de főleg Gaudi tevékenykedése révén: legszivesebben a Park Güellben laknék! :)
Akkor drukkolunk a hugidnak is, hogy Máté könnyen kibújjon.
Nekem is várandósak a húgaim, mindkettő: az egyikük augusztusban, a másik pedig novemberben fog szülni, úgyhogy a szüleink csak úgy ragyognak a boldogságtól. :lol:

Most ennyit, a páromnak is kell hagynom gépidőt....

Buenas noches, muchachas!
Kata
Vendég
 


Tontica, dehogy vagyok biztos benne :) De en mar csak Norikanak hivom, vagy Zsebibabanak :) Ma vettunk egy induripinduri babarucit, vilagoskek szinut - jo lesz fiunak is, lanynak is. Ez az elso babaruham, egy kis rovidujju body, nem is akarok tobbet venni most meg, de ez mostantol ott van az agyunknal :) Kabala :P

Bigsister, hat munkasnyuzas az alunk is van, gondolhatod, de mar megszoktam. Nekem mar szerintem hianyozna, ha egy alloviz-cegel kellene ucsorognom egesz nap es neteznem mondjuk a napi 3 teendo mellett. Volt ilyen is, ket multi kozt, a falat kapartam mar a vegen, pedig eleinte ugy gondoltam, isteni dolgom van... En szeretek porogni (bar mara mar visszavettem a tempobol), meg igy sokkal gyorsabban eltelik az ido napkozben! Na, majd a gyerek elveszi a folos energiamat!!!

Cat, mi van veled??? Ja, biztos a meglepi progi van most nalatok :)

Pusz mindenkinek, meg csinalok egy CD-t holnapra a Balcsira, aztan megyek csicsikalni.

Kamika
kami
 
 


Sziasztok!

Kata, üdv a csapatban! Nem semmi két év lehet mögötted! De szerintem is légy bizakodó, biztos minden rendben lesz!

Főnök téma:

Hát. Én az előző terhességem alkalmával a próbaidő alatt tudtam meg, hogy terhes vagyok, és bizony nem mertem elmondani amig le nem telt a próbaidőm. Az akkori csapatban (2005 nyári babák) volt is egy kismama aki naivan megmondta a főnökének, és úgy repült, hogy a lába sem érte a földet, neki nem volt szerződése meg ilyesmi. Elég nehéz anyagi helyzetbe is kerültek a párjával. Tehát ez szerintem nagyon attól függ, milyen a család anyagi helyzete, milyen a munkaviszony, stb. Magyarul hogy mennyire lehet biztosra venni, hogy a főnök nem talál valami megoldást arra, hogy kirúgjon, és ha ez LEHET (pl próbaidő alatt vagy szerződés nélküli állás esetében) és a család nem áll úgy anyagilag, hogy a nő keresete nélkül meglegyenek, akkor szerintem jobb titkolni amig ez a veszély el nem múlik. A legfontosabb szerintem hogy a baba körül rendben legyenek a dolgok, hogy ő ne szenvedjen hiányt egy főnök esetleges szemétkedése miatt. Persze egy olyan helyen, ahol több éves munkaviszony van, minden le van szerződve, és jó a kapcsolat a főnökkel, ráadásul még oda is akarsz visszamenni dolgozni, ott persze érdemes előtérbe helyezni a jó kapcsolat megtartását. De ezt nem mindenki engedheti meg magának.


Bemutatkozás:

Én 32 éves leszek nemsokára. Párommal 4 éve vagyunk együtt. Itt ismerkedtünk meg Magyarországon, bár ő amerikai, én pedig kint éltem 16 évig. Pszichológus végzettségem van, dolgoztam már mint kutatóasszisztens szaporodásbiológia laborban, szoftver cégnél mint project manager, aztán 3 évig itt Magyarországon mint angoltanár, és most legutóbb mint pszichológus. (Visszatérek a gyökereimhez öregkoromra. :lol: ) Első kislányom Zsuzsa most majdnem 11 hónapos, ő véletlenül jött össze, védekezés ellenére kapaszkodott meg, azóta is látszik, hogy makacs, stramm kis csajszi. A kistesót direkt terveztük ilyen hamar, tulajdonképpen Zsuzsa születése óta nem védekeztem, de igazi próbálkozásnak csak 6 hónapos kora óta mondható amit csináltunk. Igy pont 18 hónap lesz a két gyerek között.

Röviden ennyi. :)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Bigsister: én is nagyon drukkolok neked, meg persze gratulálok, tutkó, hogy minden rendben lesz! Fő a pozitív hozzáállás! ;)

Timocska, Kami, és persze mindenki: először is nagyon szépen köszönöm a bíztatást, no meg persze azt a viccelődést, ahogy tegnap számoltuk az órákat! Így könnyebben és gyorsabban telt el, jól éreztem magam, köszönöm nektek!
A dokinááááál: babás vagyok!!!!! És aaannyira boldog! A petezsák 8mm, és látott egy picike foltot is, ami a baba. Vissza kell még azért mennem, hogy biztos legyen benne, majd 5-én. De annyira nagyon örülök! :) Kis helyesbítés a terhességi korral kapcsolatban: nem ma vagyok 5 hetes, hanem 5+4 vagyok. :shock: :shock: Sebaj, nekem így is tökéletes! :lol: Vonalzót mindjárt átalakítom.

Móni: ez a te napod, nagyon izgulsz? Csak 2,5 óra van hátra, pik-pakk el fog szállni! Majd gyere és számolj be nekünk.

Köszi, hogy velem voltatok, nagyon édesek vagytok!

Pusza

KépKép
catrine
 
 


Szia Cat!
Gratulálok a babához!!!Látom sugárzol a boldogságtól! :)
Igaz mi tudtuk,hogy ez csak így lehet! :wink:
Vendég
 


Jaj, Sági: de aranyos vagy. :) Igen, nagyon jól látod, hihhetetlen boldog vagyok. Éjszaka megint alig bírtam aludni, pedig ezt egyszer már eljátszottam, amikor pozitív lett a tesztem. Hát ez még jobb élmény volt!

Ma lesz a bejelentés egyik fele: megmondjuk a szűk családi körnek: anyu, apu, tesóm; anyósom, apósom, és a párom tesója. A barátokkal még mindig várunk, nekik majd 5.-e után, ha a doki 1000% biztos lesz benne, hogy minden oké.

Akartam írni, hogy tök jó, hogy mindenki írt magáról kicsit bővebben, akitől ezt még nem láthattuk. Én a bemutatkozásnál már megtettem. :)

Táblával még mindig szeretnék kicsit várni, majd ezt is aug. 5. után, ha minden tök okés lesz. Hjujj, fránya babona, de hát sajna ez van, ilyen vagyok. Naggyon babonás.

KépKép
catrine
 
 


Cat!
Először is gratulálok a kis petezsákodhoz! :) Na, látod, hogy nincs semmi baj és minden rendben lesz a későbbiekben is a bébivel! :) Jövő héten már lehet, hogy hallod a szívét is! :D
Rokica!
És Zsuzsának angolul vagy magyarul beszéltek?
Móni!
Neked is szurkolok nagyon, majd mindenképp gyere beszámolni! :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm a szívélyes fogadtatást. Nagyon jól esett!!!

Catrine:
Gratulálok a babához, a picike folt nagyon gyorsan fog nőni (naponta 1 mm).

Magamról, illetve magunkról annyit, hogy 2005.szeptemberében volt az esküvőnk, januárban hagytam abba a gyógyit, április óta próbálkoztunk. Ha minden jól megy a továbbiakban is,akkor a 3-as lesz a szerencseszámom (a 3. hónapra jött össze). Tegnap voltam UH-on, ahol egy picit meglepődtem. Azt mondta a doki, hogy a baba mérete 11 mm és a terhességi kor pedig 6+1.
Szerintetek ez csak tévedés, vagy lehet ekkora a baba? Egy kicsit megijedtem, hogy vajon két hét alatt növekedhet ennyit? 4 hetesen voltam UH-on, de akkor csak a petezsák volt látható (6,1×4,5 mm).

Amúgy 25 éves vagyok, az idegenforgalomban dolgozom.

Tontica:
Spanyolország miatt, én is nagyon irigyellek. Az egy fantasztikus hely. Mindig visszavágyom oda, pedig csak egyszer voltam.

Tudna valaki segíteni "vonalzó" ügyben: hol, hogyan ??

Szép napot mindenkinek!
miaa
 
 


Mia! :)
Gratula a csöpphöz! :) Én is 4 hetesen voltam először, ahol 6 mm-es volt a petezsák. A héten pedig 6.3 mm-es a bébi! Úgyhogy szerintem norális, hogy ennyit nőtt ennyi idő alatt! :)
Vonalzó: kattints rá valamelyikünk vonalzójára, ott értelemszerűen be kell állítani az adatokat. Aztán ha kész a vonalzó, akkor az url-es kódot be kell másolni az aláíráshoz. (lap teteje, segédletek-profil). Remélem érthető. Ha nem, segítünk! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timocska: jahajj, ne is mondd, azt a szívhangot is úgy, de úgy szeretném már hallani, hogy csak na! Köszi a gratulát és az egész eddigi bíztatást. :) Megnéztem a képtáradat, az esküvőn gyönyörűségesen csudaszép voltál! És a nyaralós képek is szuperek. :)

Mia: nekem is a 3. hónapra sikerült, április óta próbálkoztunk mi is. Én is nagyon megszerettem ezt a számot. ;)
A doki UH-val nézett, nem? Akkor tulképp lehet, hogy ennyit nőtt a magzat. Bár én ezen a téren még oltári kezdő vagyok, inkább nem mondok semmit, nehogy hülyeség legyen. (Ha csendben maradok, bölcs maradok... Mondjuk.)

Vonalzó: naddon egyszerű!

Oldalak, ahol csinálni tudsz:
www.lilypie.com
www.tickerfactory.com
www.baby-gaga.com

Sztem ezek a legjobbak, és regisztrálni sem kell.

Lilypie:megadod a várható születési dátumot és az utolsó mensi idejét, választasz vonalzó alapot és kis figurát, ami számol, ha akarsz, töltesz fel képet és írsz vmi nevet a babucának. És leokézod és kész.

Tickerfactory: választasz a rengeteg oldalnyi vonalzóalap és számláló közül (fontos, hogy a számokra klikkelj, ne a "Next"-re, mert úgy tovább lép. Ide csak akkor, ha megvan az alap, és a figura), és megadod a dátumot, ahogy ki vagy írva. Lejjeb a dátum rendben van, az órán kell állítani. (9 am)

Baby Gaga: bal oldalra születés várható ideje, kiválasztod a vonalzót és kész.

Mindegy, hol csonálod, a BBCode-t kell bemásolni a profilba, amit így érsz el: ott van fent, hogy Társalgó, Társalgás, Segédletek. -> Nekünk ez kell. Lenyitod, megkeresed, hogy profil és abban pedig az aláírást, bemásolod a kódodat és készen is vagy. Jelöld be, h mindig hozzá adja az aláírást.

Remélem, értehtő volt, béna magyarázó vagyok. :oops:

KépKép
catrine
 
 


Babona...
Én még csak az anyukámnak mondtam meg,de őt is titoktartásra kértem a 12.hétig.Ilyen buta vagyok,de nem merem még nagydobra verni!

Mia
Gratula a nagy babához!Szerintem a mérete változó minden babánál,ez teljesen rendjénvaló.

Móni
Már csak 2 óra! :lol:
Vendég
 


Timocska: látom, megelőztél vonalzó-ügyileg, sebaj. ;)

Sági: és akkor mi lesz nálunk a ruha-m eg bútorvásárlással? Mondjuk tudom, hogy ez hülyeség, de én mégis nagyon félek. A párom csak az esküvőn látta meg a mennyasszonyi ruhámat, és (kopp-kopp-kopp) soha nem volt még probléma kettőnk közt. Persze biztos nem ennek köszönhetően, de ha vki babonás...

Móni: lassan már csak másfél óra. Hol vagy? Jelentkezz! De ha esetleg nem jönnél UH előtt, utánna akkkkkor is, különben megeszünk. :D

Mia: na, sikerál a vonalzó? Egyébként a www.youngnutrition.net is nagyon jó ticker oldal, de csak azoknak, akik szeretik a delfineket. :) És ott regisztrálni is kell.

KépKép
catrine
 
 


Sziasztok,

köszi a sok segítséget, most próbálkozom vele.Hátha összejön!

Kép
miaa
 
 


Próba!

Kép
miaa
 
 


Mia: ne ezt a kódot másold, hanem azt, amihez az van írva, h BBCode. Az a Lilypie oldalán a 2.

KépKép
catrine
 
 


Nálunk a párom sokkal babonásabb, mint én. Ha rajta múlik, a saját édesanyámnak is csak a 12.hét után mondta volna el! :) De meggyőztem, hogy ha a baba velünk akar maradni, akkor nem azért teszi, mert elmondtuk vagy sem. Vásárlásnál hajthatatlan: még legalább félidős-6 hónaposak nem leszünk, még egy popsikrémet sem vehetünk! :) Ami nem baj, de magamat ismerve, biztos nehéz lesz megállni! :wink:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Na, látom, mire elküldtem, már sikerült is. :) Aranyos lett. És mostmár legalább téged is nyomon tudunk követni! ;)

KépKép
catrine
 
 


Sikerült!
Köszönöm a részletes magyarázatot!

Egyébként, hogy viselitek ezeket a heteket? Rosszulétek vannak nálatok is? Milyen vitaminokat szedtek?

Kép
miaa
 
 


Timocska: ez velem is baj, ha meglátok egy babaruhát, egyszerűen elolvadok. :roll: Annyira édes darabok vannak, ráadásul tudom, hogy terhes vagyok, hamarosan nekünk is kelleni fog... És ez jó érzés, de párodhoz hasonlóan: 6 hós terhes korig semmi. Nálunk meg a párom nem babonás, de elfogadja, hogy én ilyen vagyok.

Na befogom, már megint túl sokat dumáltam. Most lemegyek a boltba, hülye vagyok, h ilyen időben, de ha muszáj, akkor muszáj. Aztán nekiállok főzni, aztán pedig jövök ém vissza.

Móni: drúúúúkkk, szorítok neked nagyon!! Majd gyere beszámolni.

Sziasztok addig is! :)

KépKép
catrine
 
 


Mia!
Nekem a munkahelyen van légkondi, ott egész jó! Otthon viszont a panel ontja magából a meleget, kb 30 fok van, éjszaka, hajnalra lemegy 26-27-re. Úgyhogy nehezen, jó lenne egy kis felfirssülés! :)
Én szedek Elevitet (nekem a doki is javasolta), meg napi 1 folsavat is bekapok! De néha elfelejtem! :)
Te szedsz valamit?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Folsavat és MagneB6-ot szedek.
Az bosszant igazán, hogy az egyik orvos azt mondja, hogy ezt szedjem, a védőnő mást mond, a nőgyógyász meg megint mást mond. Sokan vannak az Elevit mellett, sokan ellene. Egyszerűen néha magam sem tudom, hogy mikor cselekszem jól. Azt az egyet biztosan tudom, hogy a folsav nagyon fontos, pláne az első 3 hónapban (a nyított hátgerinc megelőzésére)! De a magnéziumra már megint kettős véleményeket hallottam: jó is mert a tűdő kifejlődésénel nagy szerepe van, de rossz is mert a születendő baba koponyacsontja hamarabb megkeményedik, ami állítólag baj. Szóval tanácstalan vagyok ez ügyben!
Én nagyon nehezen viselem ezt a meleget, de egyszer csak vége lesz. Arra gondolok mindig, hogy a terhesség vége könnyebben elviselhető lesz a téli-tavaszi időben. remélem!
Mázlist avgy, hogy legalább a munkahelyeden van klíma, nekünk "szaunánk" van az irodában. Az is valami, nem?!

Kép
miaa
 
 


Bocsi az utolós mondat: Mázlista vagy.....

Kép
miaa
 
 


Na jó nem tudok írni, feladom a helyesbítést!

Kép
miaa
 
 


Mia
Jó lett a vonalzód! :)

Babonától függetlenül egy apró babaruhától elovadok,de erős leszek és meállom legalább a 6.-7. hónapig!!ű

A rosszullétek nálam ingadozó.Tegnapelőtt nagyon pocsékul éreztem magam,tegnap egy kicsit,ma megint hányingerre ébredtem.Eleviet szedek,napi egy.

Nektek is nő a pocakotok?Vagy csak én foglalkozom túl sokat magammal?
Vendég
 


Sági!
Én is úgy érzem, hogy nő a pocim! De szerintem csak attól, hogy rossz a gyomrom és sokszor fel vagyok puffadva! :) Bár, testalkattól függ, kinek mikor látszik! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sági!
Szerintem ez természetes, hogy ilyenkor az ember minden nem megszokott jelet a terhességnek tulajdonít. A férjem folyamatosan mustrálja a pocakomat, és keresgéli óvatosan, hogy vajon hol is lehet a bogyócska. Szerinte, ő már megtalálta, és határozottan állítja, hogy ott van.
A rosszullétekről csak annyit: az orvos kérdezte, hogy vagyok. Mondtam neki, hogy hányinger, (néha hányás), szédülés. A válasz erre: minden oké, ennek így kell lennie!

Kép
miaa
 
 


Szia Mindenki!

En tegnap vettem egy db babaruhat. De csak egyet. Nem vagyok babonas, en is ugy vagyok vele, mint Timo: ha minden OK, velunk marad Zsebibaba, ha pedig nem OK minden, akkor a termeszet vegzi a dolgat... A babaruhanak ehhez nem sok koze van... igy viszont van valami az agyam mellett, ami lefekveskor-ebredeskor megmosolyogtat, fogdosom, nezegetem (hu, eleg nehez lesz belepreselni a gyereket, azt neztem!!!), mivel a pocakomat meg nem nezegethetem, mert meg nem nagy (viszont hatarozottan MAS: szelesebb, nagyobb a felulete... de meg nem domborodik...)

Ma hallottam egy szomoru tortenetet, amit NEM osztok meg veletek, mert nekem is szornyu volt hallanom. Kicsit megijedtem, de szerencsere a parom "keznel van" (egy szinttel lentebb dolgozik), igy gyorsan talalkoztunk, elmondtam neki es kiokositott, hogy az ilyen dolgokat nem kell magamra vennem... es hogy nem ez az atlag tortenes...

Mindjart indulunk a Balcsira. HURRA! Tipp: vegyetek otthonra ventilatort es tegyetek az agyatok melle! Mi ezt csinaljuk es egyaltalan nincs melegunk ejszaka!!! Idebent nalunk is duborog a legkondi, en szerencsere megintcsak Timohoz hasonloan nem szenvedek... Timo, en mar nem is csodalkozom, hogy mindketten az Uzsokiban fogunk szulni :lol:

Pusz mindenki, elmentem Balcsi. vasarnap jovok. Mindenki vigyazzon magara meg a babara!!!

Kami
kami
 
 


Kami
Végülis igazatok van,nem egy ruhán múlik.Lehet,hogy beruházom egyre én is :lol:
Vigyázz magadra ebben a melegben!Jó pihenést!
Vendég
 


Mia: én is folsavat és MagneB6-ot szedek, de nem tudom, hogy melyik a jobb, az Elevit, vagy a MagneB6. Majd mindjárt keresek vmi leírást róluk, mert engem nagyon idegesít, hogy az orvosok 50%-a ezt, a másik 50%-a pedig azt mondja és ajánlja. (Persze ez nem rosszindulat ám. :))

Sági: sztem nekem még nem nőtt a pocakom, és a formáján sem látok semmi változást. Nem tudom. De ami késik, nem múlik, az tuti. Tavasszal már arról fogunk beszélgetni, hogy mennyire nehéz a nagy pockónkkal. ;)

Kami: jó Balcsizást, vigyázz magadra! Vasárnap várunk vissza egy kis beszámolóval, remélem, jól fogjátok érezni magatokat!

Móni: az én órám szerint 3 perc, hajrá-hajrá, drukkolunk!

KépKép
catrine
 
 


Én azt olvastam az Elevitről,hogy jó,mert minden szükséges vitamint tartalmaz amire szüksége van a babának,de hogy nem kell végig szedni,mert túl nagy lesz a baba vagy csak a fejecskéje nő túlságosan nagyra.Az én dokim azt ajánlotta,hogy félidőig szedjem,aztán teljesen el is hagyhatom vagy amikor eszembe jut akkor bekapok egyet.
Vendég
 


Nekem is azt mondta a doki, hogy az első 12 hétben szedjek naponta egy Elevitet, aztán amikor eszembe jut! :)
Kami!
Én hiába teszek ventillátort az ágyam mellé, fáj tőle a fülem, úgyhogy ez a megoldás kilőve! :) Jó pihenést! :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sági, Timocska: akor sztetek álljak át az Elevitre a 12. hétig, és utána legyen a MagneB6? Vagy hogy?

Help mí plíz!

KépKép
catrine
 
 


Cat!
Nekem még egy orvos sem mondta, hogy szedjek MagneB6-ot. Én úgy tudtam, hogy az görcsoldásra nagyon jó. Szoktam olvasgatni más babás topicokat itt is, de ők sem szedték. Úgyhogy Cat, nem tudom. Én mindenesetre szedem az Elevitet.

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timocska: köszi, akkor beszléni fogok a dokival, hogy ő mit javasol.

Lányok: ti miket esztek, és miket nem esztek? Mire kell nagyon figyelnem?

Köszi előre is, és bocsi, h ilyen sületlenségeket kérdezek. :)

KépKép
catrine
 
 


Cat!
A doki semmitől nem tiltott el, azt mondta, ami jól esik, egyem meg nyugodtan. Olvastam, hogy a penészes és kék sajtokat nem javasolt fogyasztani, illetve nyers vagy félig sült húsokat (pl.tatárbifsztek). Én másról nem tudok! Ja, és persze sok gyümi és zöldség (bár az utóbbiakat én nem bírom). Édességet sem lehetne kilószámra enni! :) De egy-egy elcsábulás szerintem megengedett... :wink:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!

Egy picikét utánaolvastam ennek az Elevitnek, és elég sok hasznos dolgot írnak. De minden esetben azt találtam, hogy csak 12 hetes korig ajánlott szedni. Még egy Czeizel Endre cikk is erről szólt.
Úgy döntöttem, hogy szedni fogom még 6 hétig a folsav mellett.

Catrine:nagyon nagy chips és kólaimádó voltam. Na ezeket már vagy 2 hónapja elfelejtettem. Elsősorban nem a kalóriákat nézem, hanem azt hogy lehetőleg kerüljem azokat a termékekek, amikben tartósítószer van. Ezt a védőnőm is javasolta. Nagyon fontos, hogy elsosorban ásványvizet kell inni, lehetőleg, amiben vannak egyébb ásványi anyagok is. Tilos kút-, illetve forrásvizet inni. Sőt, ez annyira így van, hogy Veletek is aláíratott egynyilatkozatot a védőnő, hogy tájékoztatott arról, hogy nem szabad kútvizet inni. Furcsa volt.
Amúgy, egyél , ami jólesik. Pláne, ahogy látom, jó vékony vagy, a hízásra sem kell figyelned

Kép
miaa
 
 


Mia, Kata,
Üdvözlet az újakank itt a topicban. Gratuláció a babákhoz, remélem gyakran hallunk felőletek.

Niki,
Kórházat váltok, azt a tömeget, ami a SOTÉn van, nem viselném el még egyszer. Meg időm sincs arra, hogy 3 órát várjak a kényelmetlen váróban, annak ellenére, hogy időpontra mentem. Ráadásul a szülés után a négyszobásban ketten betegek voltak, el is kaptam. Utána átadtam a gyereknek a náthát. Az, hogy én beteg voltam, nem volt nagyon megrázó, de Nat nem tudott szopizni a bedugult orra miatt és az már szenvedés volt. A másik pedig a kosz. Lehet, hogy nem járok jobban és csak véletlenek csúnya egybeesése volt, de nem szeretnék visszamenni.

Felébredt Gyöngyvirág, jön a délutáni menet...
lorca
 
 


Sziasztok!

Most értem haza a dokitól. Minden rendben van, látott egy 8,9 mm-es petezsákot és benne a szikhólyagot. Annyira boldog vagyok! Majd 9-én kell mennem legközelebb uh-ra azt mondta, akkor már a szíve is dobogni fog.

Mindgyárt megpróbálok visszaolvasni, mert látom jó sokat írtatok reggel óta, csak előbb ebédelek.

Puszi: Móni
móni23
 
 


Timocska, Mia: nagyon köszi a választ! Én a chipset nem szeretem, és az édesség sem tartozik a kedvenceim közé... Persze egy kis csokika. Nyamm! De a tortákat, sütiket nem szoktam megenni, akkor már inkább pogácsa, vagy vmi ilyesmi.

Mia: én is erre jutottam az Elevittel kapcsolatban. Mondjuk még meginterjúvolom a dokit, de biztos vagyok benne, hogy nem fogja ellenezni. (Elég, ha csak a háziorvost kérdezem, ugye?)

Móni: GRATULA!!! Szuper, hogy minden rendben van. Akkor ezek szerint egyedül van a baba, ugye? Vonalzót még mindig nem csinálsz? :)

KépKép
catrine
 
 


Móni!
Gratula a kis pöttyhöz! :) Vigyázzatok magatokra!
Most elköszönök, mert indulunk a céggel kertipartizni! Hétvégén nem tudom, jövök-e, mert elég sűrű lesz a programunk!
Mindenkinek jó hétvégét, vigyázzatok magatokra és a babákra! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Bigsister,
Üdv köztünk és gratula a pocaklakóhoz.

Catrine,
Neked is gratulálok! Ezek szerint kb. egy idős babásak lehetünk, metr én meg 5+2 vagyok.
Igen egyedül van a baba, és vonalzót majd mindjárt megpróbálok csinálni.

Lorca,
A Sote I-en, vagy a II-n szültél? A dokim, akihez járok a II-en van, de oda majd csak vérvételre kell járnom, amúgy a magánrendelőjébe.

Babona: Mivel nálunk elég sokan tudták, hogy meddőségi kezelésre járok és, hogy lombikon voltunk így kénytelen voltam elérulni pár embernek, de még in is várni akarok legalább addig, amíg szívhang lesz. A vásárlással pedig a 30. hétig szeretnék várni, mert ha esetleg előbb jön nem szeretném, ha nem lenne semmi holmija Babónak.

Vitamin: Én is Elevitet szedek napi egyet. De emellett igyekszem egészségesen táplálkozni, sok gyümölcsöt és zöldséget enni. Anyát kérdeztem és azt mondta akkor semmi vitamint nem szedtek, mégis megszülettünk egészségesen.
A Magne B6-ról meg úgy tudom, hogy a terhesség alatti görcsölésre szokták felírni.

Móni
móni23
 
 


Sziasztok!
Egy kicsit shoppingoltam! :lol:

Nekem is azt mondta a doki is és a védőnő is,hogy azt ehetek ami jól esik.De kerüljem a szénsavas italokat,ásványvízből nekem azt mondta,hogy az alacsony Na tartalmút igyam és kerüljem a zöld teát!Viszont a doki ajánlja a vörösbort egy egy pohárral-vérképző.
Amúgy érdekes a szervezet,én nem kívánom azt ami különben sem egészséges.
A magnéziumot én úgy tudom a végefelé ajálják a korai görcsök ellen.Vagyis,hogy az utolsó hónapban már azt sem kell.

Móni
Gratula a jó eredményhez!!!!! :D

Cat
Szerintem elég az Elevit,de ezt beszéld meg az orvosoddal vagy a védőnővel.

Lorca
Tudom ajánlani az Uzsokit,én sok jót hallottam róla.Meg ebből a kis csapatból hárman is odajárunk.De sok jót hallottam a Péterffyről és a Budai Honvédról.Természetesen ezek csak ajánlatok. :wink:
Vendég
 


Timocska: jó hétvégét, jó partizást, vigyázz magadra/magatokra! :)

Móni: jujj, de jó, hogy van vki, aki kb. velem egykorú babás! Örülök. Bár mindenki szinte egykorú, de ott van Mia meg Timocska, nekik is tök jó, hogy szinte teljesen ugyanott járnak. :)
Kíváncsi vagyok a centidre, sok sikert, ha elakadnál, szólj nyugodtan, itt vagyunk.

Sági: jaj anyám, annyira hülye vagyok. :? Arra nem is gondoltam, hogy a védőnőt hívom fel. Akkor 2 perc és már meg is kérdezem. Köszi. :) De sebaj, van mire fogni. Ez a meleeeeeeeeg... :D

KépKép
catrine
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: