Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kinga, ezek szerint újra otthon? Hogy érzed Magad?

Nagyon jól hangzik amit írtál a gyerekszobáról, kívánom, hogy mindent meg tudj valósítani úgy ahogy elképzelted. Lassan nekünk is el kellene gondolkodni a gyerekszobán és a neveken mert még azzal is hadilábon állunk.

puszi és vigyázz nagyon Magatokra!
chello
chello
 
 


Sziasztok Pocakosok!
Én is 2004 nyarára várom a picurkát,pontosan 2004.júli. 5-re,és a Szent Imrében fogok szülni!Az első babámat a Mávban szültem,de kórház váltás miatt a Szt.Imrét választottam!Akinek van esetleg már tapasztalata,írja meg Nekem.és ha tudtok egy jó szülésznőt is ajánlani,nagyon megköszönném!

köszi,nanda

Évici,és a HÁNYÓSOK!
Én az elsővel a 14.hétig végig hánytam reggeltől-estig.Most azt hittem megúszom,de sajnos ki sem tudok mozdulni némelyik napon a házból.Talán már a vége felé járok,de borzasztó,hogy bármit megeszek minden kijön.Ami nekem bevált:jéghideg mandarin,és ha elmegyek itthonról,viszek magammal egy félbevágott citromot,és ha érzem,hogy rosszabbul leszek,beleszagolok!Ez bejön mindig!A hideg dolgokra állt.csillapodik az INGER,én jégkását csináltam itthon,és gyümölcslevet öntöttem bele,kortyonként kell inni,nem egyszerre nagy mennyiséget!vagy jégkockatartóba önts valami gyümölcslevet,és fagyaszd le,ezeket el lehet szopogatni.Ne igyál savas gyümölcslevet,hanem inkább hígítsd vízzel!+Mélyhűtött gyümölcsök!Folyadék bevitel nagyon fontos,de ne csak sima víz legyen ,mert leeshet a vércukor,és ez a babának sem jó!
Nekem ezek nagyon bejöttek!
nanda77@freemail.hu
10+4
Mindenkinek hányásmentes babavárást kívánok!
nanda
 


Haho Lanyok!Kép
Csak tegnap nem tudtam benezni es mennyi hozzaszolas...ugy felrazodott ez a topik,hurra!
Barbara!Kép
Koszi a tablazatot,nagyon ugyi vagy.Adataim:26ev,8+6,julius 19 es nem tudom a korhazat meg...
Kinga!Kép
Remelem hamarosan jobban leszel,en is sokszor szedulok,de meg el nem ajultam,az eddig kimaradt.Minden egyeb nyalaksag kijutott nekunk is.
Chello!Kép
Ez nagyon erdekes,en is meg vagyok/voltam fazva,nagyon sokan a kismamak kozul es mindenki ilyentajt.Ez furcsa.
Bori!Kép
Ne haragudj,hogy ezt irom,de annyira megorultem,mikor a fejfajasodrol hallottam, en egyszeruen nem tudom mire velni ezt a sok fejfajast,ami nekem van.Mindig migrenes voltam,de a quarelin segitett,mostmeg ugye semmi gyogyo.Volt,hogy 3 nap-3 ejjel nonstop fajt.Szornyu...Teljesen bepanikoltam tole,hogy ez mar nem lehet termeszetes egy terhessegnel es biztos gond van odabent.Akkor ezek szerint mas is van igy?

Meg megyek visszaolvasni,mert nem sikerult mindent.
Kellemes hetveget!!!
szoszi
8+6
szoszi
 
 

 
 

Lanyok!Kép
A gyerekszoban mar en is sokat almodoztam,de semmit sem veszek meg a 6-7.-ik honapig,babonabol.A csaladom mindig lehurrog,hogy meg nem szabad.Olyan jo tudni,hogy mas is gondol mar ra.Akkor nem csak en vagyon ilyen turelmetlen!Most ugysem lenne ra penzunk,de majd tavasszal...En is barackviragszinu szobat kepzeltem,es arra gondoltam,hogy megkerem egy baratomat,aki tehetseges festo,hogy fessen nekunk korbe manokat,koboldokat...A butor az standard lesz:kisagy,pelenkazo felette polccal es egy szekreny.Szeretnem,ha a lampaernyo,fuggony,baldachin egyforma lenne,de nem fogom babaaruhazban megvenni,mert keszen iszonyu draga,hanem megprobalok valami szep anyagot venni es megvarratni a sogornommel,talan sikerul es olcsobb lesz.Kiskadat,ruhakat,etetoszeket,sportkocsit es hordozot kapunk a noveremektol,csask egy babakocsira vagyom az elso idokre,kineztem, egy travel systemet,de sajnos 100.000 ft-ba kerul,arra nem fogja futni,meg keveset is hassznalja a gyerek.Talan ha ugyanolyan hasznaltat talalnek valahol...Mikor lesz bababorze?Csak oktoberben van?

Arra gondoltam beteszek ide par aranyos gif-et,ha lementitek magatoknak,akkor barmikor lehet oket hasznalni a kov modon: \ image { gif neve }.Termeszetesen space nelkul.
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Ja!Eddigi nevvaltozatok:Kata Dorottya/Balazs Bendeguz.

szoszi
8+6
szoszi
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép
szoszi
 
 


Szöszi, aranyosak a gif-ek. Hajnal óta iszonyúan fáj a fejem, ilyenkor semmit sem szabad szedni? Szokott fájni de ez most elviselhetetlen. Biztos a náthától van.

Nagyon szép lesz a gyerekszobátok. Kép Én is csak a 6-7 hónap körül akarok majd vásárolgatni, addig nem merek.

chello
9+6
chello
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is bejelentkezni Hozzátok!

Mi már a harmadik babánkat várjuk 2004 nyarára. Van már egy 3 és fél, és egy 2éves lányom.

Hányás, rosszullét: az elsővel végig hánytam a 9 hónapot, még az utolsó napot is. A másodikkal már "csak" a 14. hétig, most meg igazán 2-3 hét volt rossz, de az nagyon, volt, hogy 11x hánytam egy napon. Most már jobb, csak rettenetesen álmos vagyok mindig, ami az előző kettőnél nem volt. Most szerdán voltunk dokinál, minden rendben, baba kb. 1 héttel kisebb mint kéne, de tudom, hogy 6 nappal később készült, mint ahogyan ők számolják. Találtak egy bevérzést, vérömlenyt a belső méhszájnál, amire azt mondta a doki, hogy az elején lévő sok görcstől lehet, de valószínű hogy fel fog szívódni, de azért próbáljak pihenni.

Nem tudom, szed-e valaki duphastont, ha igen, veletek meddig szedetik?

Ha lehet, szeretnék én is bekerülni a táblázatba:
Név: Lino
kor: 27 év
terhességi kor: elvileg 13+2
szülés várható ideje: jún. 19-24. közt valamikor
Kórház: Szent Imre

Mindenkinek jó hétvégét!

Lino
13+2
lino
 
 


Szia Lino !

Akkor Te már tapasztalt Anyuka vagy !! Üdv. a csapatunkban.

Én is hallottam ilyen vérömlenyekről, tényleg pihenni kell vele és fel fog szívódni.

Én is kapok progeszteron pótlást de én Utrogestant (ez ugyanolyan mint a Duphaston úgy tudom) kaptam és kb. a 13. hétig kell majd szedni. A 12. héttől kell majd folyamatosan csükkenteni az adagot és utána el lehet hagyni. Szerintem Neked mostanában kellene abbahagyni de ezt úgyis a doki mondani fogja. Mikor mész hozzá legközelebb?

chello
chello
 
 


Szia Lino!

Üdv a csapatban!

Én Duphastont szedek 3*1-et és a 12. héten az első 3 nap 2*1 és a következő 4 nap 1*1 kell majd szednem, tehát a 13. hét elejére befejezem. Gondolom miután abbahagyatják a Duphastont mérnek egy progi szintet is, hogy beállt-e a normális szintre, de nem vagyok biztos benne.

A táblázatba hétfőn felviszlek!

Barbara
babar
 
 


Sziasztok!

Barbara: tényleg szép a táblázat. Adataim: 28 év, 9+5, 2004.júl.17., Szt. Imre Kórház

Nanda: én is Mávban szültem a kislányomat és most váltok a Szt. Imre Kórházra, sokan dicsérték, azt mondták olyan mint a Máv. Nekem az tűnt fel, mintha az orvosok jobban összetartanának.

Kinga: ájulásKép remélem hamar elmúlik

Lino: gratulálok a lányaidhoz!Kép Nem lesz könnyű 3 babával, lesz segítséged?

Gyerekszoba: mindenképpen lemosható tapétát válasszatok, mert nagyon hamar összefirkálják vagy összekenik. Bár a fürészporos fehérről sima vizes szivaccsal is lejött a zsírkréta.Kép

Én is megvoltam fázva, fájt a torkom, a férjem még mindig nagyon betegKép Ami használt: kakkukfüves, orbáncfüves, orvosi zsályás tea, mézzel, pirítós, sós vizes öblögetés, infra lámpa.

Megkaptam a kiskönyvemet.Kép

Üdv: zsuzsi
zsu26
 
 


Lino,Barbi!Kép
Erdekes.En is szedek Duphastonet,3*1-et es nekem azt mondtak,hogy a 36.-ik !!! hetig kell szedni.Ez meg hogy lehet?
szoszi
8+6
szoszi
 
 


Halihó Kismamák!
Lino, Nanda, Isten hozott benneteket! Megint egy kis biztatás, hgy a 14.hét is vízválasztó lehet a hányás-rosszullét szempontjából...

Barbara!
Sok táblázatot láttam már itt a Babaneten, de egy sem volt ilyen gyönyörű, mint a miénk! Öröm benne lenni! Köszönjük!
Én a Dél-Pesti Kórházban fogok szülni.
Nálunk a lány biztosan Dorka lesz, fiú nevet nem találtunk eddig D-betűvel, mert az egyetlen, ami tetszik, már a fiamé, Danié, más meg nem tetszik...Bár most találtam egyet: Dorián, szerintem elég aranyos név, férjem ízlelgeti, de a fiam kijelentette, hogy azt neki kell eldönteni, ő pedig Dominiket akar. A nagyitól hallotta, nekem tetszik, de apának nem, tehát eleve elvetettük.

Kinga, kedves Ájulástársam,
aki a kórház miatt is társam vagy, hiszen én is bekerültem oda(a kiszáradás miatt), arra vigyázz, ha érzed a rosszullét közeledtét, próbálj valami földközelbe kerülni, ne magasról ess össze! Székre hiába rogysz, onnan lefordulsz egy másodperc alatt, de ha leguggolsz, esetleg leülsz, szerintem jobban jársz, mégha az utcán vagy is. Én most éppen csak elhagyom az 50 kilót, erős sportoló férjem mégsem tud megtartani,ha ájulok, főleg a múltkor csuromvizesen szedett ki a kádból, még fogást sem talált rajtam, hihihi...Még az is segíthet, a rossszullét elején, ha fejedet lehajtod, kezeddel nyomod lefelé, közben erővel próbálod felfeszíteni a fejedet.(vértolulást okoz a fejben)Persze, ha vércukor miatt esel össze, ez nem segíthet.

Süncsi,
tehát a mensesnaptár szerint 5 nappal hamarabb kellene szülnöm nálad, de a babám kisebb méreteket mutatott, szóval elfogadom a második helyet. Vigyázz magadra és növekvő pocidra! Az enyém is látszik már, főleg a sok fogyás miatt, hiszen alig van rajtam hús, háj. Képzeld, Mikulás napján éreztem először, hogy mintha érzékelhető lenne a baba mozgása! Hihetetlenül hangzik, de állítólag a második gyereknél hamarabb megérezzük, jobban el tudjuk különíteni a bél- és szélmozgásoktól, főleg ha a mama ilyen egyszálbelü lesz! Anyukám szerint ez kizárt, én sem mondtam, hogy 100%, de azóta is szinte minden nap érzékelek hasonlót.

Barbara,
ha a többieknek is tetszene az ötletem, mi lenne, ha a terhességi heteket kiiktatnánk ( naponta változik...)és helyette beraknánk a babaneveket? Mit gondoltok róla? Tudom, hogy nem mindenki gondolkodik még a neveken, csak úgy eszembe jutott.
Abbahagyom, mert nem lesz hely a ti írásotoknak...

Sziasztok, és ahogy Babaneten szokás elköszönnni:
Jó pocakosodást!

Infó: Bababörze legközelebb május 9-én lesz a BNV-n, szerintem a világ legjobb találmánya!!!Minden alkalom óriási sikerélmény, csodajó cuccokat találni, töredék áron! Amikor első babámat vártam, azt gondoltam, hogy a gyerekemnek csak újat, csak érintetlent, de aztán rádöbbentem, hogy egy-két hónap alatt kinő egy rugit, bodyt, iszonyú pénz megy el ruhákra, és hamar a pincébe kerül, szóval új és érintetlen maradt a cipőkre, a többi jöhet a börzéről.

Sziasztok

Bori
drbusborbala
Budapest, XX.
 
 


jó reggelt lányok!

Akkor most én is szeretnék bejelentkezni hozzátok, hogy ne Chello legyen a legidősebb, vagy legalábbis ne egyedül. Én is 34 éves vagyok és én is a 3. gyerekemet várom, mint Lino.
Tényleg Lino, nem ismerjük mi egymást valahonnan?

Rosszullétekről: Állítólag minden terhesség más és nem alkati dolog, hogy rosszul vagy-e, ehhez képest nekem egyik terhességemnél sem volt soha semmi bajom, egyelőre most sincs, remélem nem is lesz.

Egyébként van egy 5 és fél éves fiam és egy 2 és fél éves lányom.

Barbara,
beírnál engem is a táblázatba?
Adataim: 34, 6+3, 2004.augusztus 5., Szent Rókus

Szerintem a terhesség korát semmiképp ne vegyük ki a táblázatból, meg lehet csinálni a táblázatot úgy, hogy magától frissíti minden nap az adatokat. Persze én nem tudom, hogy kell, de hátha Barbara tudja!

Mindenkinek jó hétvégét, már ami maradt belőle!

Panó
panó
 
 


Jo reggelt!Kép
Latom megint megszaporodtunk...Udvozlet az ujaknak!!!Kép
Szerintem a terhesseg korat ne vegyuk ki,az a legtobb infot hordozo adat!Ha valamit kiveszunk,akkor inkabb valami mast...
Bori!Kép
Kozben en is utananeztem a Bababorzenek,lattam,hogy a Kismama szervez egyet majusra,csak nem tudtam,hogy ez-e a hagyomanyos.DE ezek szerint igen.Koszi!

Kepzeljetek,mar 2 este nem hanytam!

szoszi
9+0
szoszi
 
 


Sziasztok!

Köszi a kedves fogadtatást. Tegnap jól elkiabáltam, hogy már milyen jól vagyok, egésznap hánytam + hasmenésem volt. Ma reggel meg úgy szédültem, hogy két órán keresztül fel se tudtam kelni az ágyból.

Nekem még nincs kiskönyvem, majd egy hét múlva találkozom a védőnővel, aki amúgyse szimpatikus, meg én se neki. Nóránál is (második gyerek) egyszer találkoztunk amikor ideadta a kiskönyvet, aztán szülés után se nagyon igyekezett kijönni. Mindegy.

Duphaston: én is 3x1-et szedtem, aztán 2x1-et most még van 9 szem, azt mondta a doki, hogy szerinte ha azt beszedem egyesével, az már elég lesz. Szöszi: én is hallottam, hogy van akivel egészen a 36. hétig szedetik, hogy egész biztosan ne legyen baj. Nekem az elsővel is kellett szednem (a másodiknál nem volt gond), de ott se végig.

Én meg még vérvételen se voltam, sőt majd csak januárban megyek az AFP-vel egyidőben, akkor vesznek majd mindenhez. Nem kapkodta el az orvosom.

Zsuzsi: segítségem úgy lesz, hogy a szülés után két hétig apa lesz velünk, aztán kéthétig anyu, aztán majd meglátjuk. A lányok már most nagyon várják, és a korkülönbség is nagyobb lesz; a két kicsi közt 2 és fél év. A nagyok közt 19 hónap van.

Babamozgás: Lilinél 18. hét, Nóránál 14.hét, most meg a 13. héten mozgott a kispicur, ha hason fekszem, mert azt úgy látszik nem bírja.

Panó: dehogynem! Holnap ½ 10-kor, Lili is itthon marad!

Terhességi kor szerintem is maradjon a táblázatba!!

Lino
13+3
lino
 
 


Sziasztok!

Egy napig nem néztem be, aztán annyi az új info, hogy hihetetlen! Tökjó! Kép

Évici!
Sajnos, magam sem tudom, hogy hogyan fajulhattak el a dolgok eddig. Mindenesetre az a legjobb, hogy van ez a kis Zsebibaba, mert miatta azt tudom mondani, hogy kit érdekel, mi van apucival, akkor is lesz egy édes csöppség. Különben mindig sietős voltam, de most olyan szinten nyugodt vagyok (mármint mióta tudom, hogy Pocakos vagyok), hogy hihetetlen. És ez így jó. Kép

Nanda, Lino, Panó!
Örülök, hogy itt vagytok ti is, igazi babaszaporulat lesz a nyáron!

Szöszi!
Én sem veszek még semmit, majd később, de azért bőszen nézegetem a cuccokat és pl a babaágyat már el is rakattam. Hál Istennek, ismerősé az üzlet, úgyhogy nem gáz, hogy hónapokig ott fog állni. A függönyt, baldachint, párnahuzatokat én is varratni akarom, mert azok az anyagok szebbek is jóval. A kiságyhoz különben is fehér a baldachin, az meg annyira ne, jön be.

Bori!
Köszi a jótanácsokat, igyekszem megfogadni őket. Most már legalább számítok rá, hogy gáz lehet, mert az első úgy jött, hogy még csak nem is hallottam arról, hogy ilyen is lehet. Remélem, Veled is rendesek voltak a kórházban!

Chello!
Most jól vagyok, de jobban is vigyázok magamra. Ti hogy érzitek magatokat? Írd ám meg, ha már lesznek nevek!

Látom, akár egy csomóan összefuthatunk a bababörzén! Én is ott leszek, mert hallottam, hogy mennyire jó dolgok vannak, meg a hangulata is jó. És addigra már biztosan felismerhető pocakom lesz! Kép) Egyelőre csak nevet rajtam Anya, hogy milyen ügyesen tolom ki a lapos hasamat, de szerintem már igenis nagyobb. Én csak jobban tudom! Kép

Puszi mindenkinek Kép
nyinike
 
 


Sziasztok!
Ezer bocsi, nem írtam alá, szóval az előző szösszenet Kingától volt.

Puszi, Kinga
nyinike
 
 


Sziasztok!

Én is gyarapítanám szines társaságotokat, ha lehet. Én 28 éves vagyok, van egy csodás férjem és egy csodálatos 18 hónapos ördögfiókám: Dani.
Volt már két vetélésem -a legutóbbi 4 hónapja- és most ha minden jól megy végre jön a tesó! Még csak a petezsák látszott ami 11mm-es volt, legközelebb már kéne látszania a babának is. Az a nap 23-a lesz...Szedek én is Duphastont, napi kétszer. A doki szerint 5-6 hetes lehetek.
Remélem nem hamarkodtam el, a látogatást nálatok és most már minden ok. lesz!
Az émelygést most kezdem, de a fejfájás már egy ideje megvan. Hol elmúlik, hol visszajön. Én úgy tudom ha muszáj akkor algópirint lehet bevenni.

Sziasztok:
Bellana
bellana
 
 


ChelloKép
Következő UH 22-én. A héten meglátogatom a védőnénit a kiskönyvemért!Kép
Jobbulást!Kép

KingaKép
Jobbulást!Kép Nem tudom hány éves a baba apukája, de a leírtakból nekem úgy tűnik, hogy még elég éretlen. Reméljük hamar észhez tér!Kép
A babaszoba ötleted nagyon tetszik, biztosan szép lesz,pláne, ha ilyen ügyes az egész család.Kép

BarbaraKép
Adatok a táblázathoz:Egcsi,30 év,szülés várható időpontja julius 30,Markóth Ferenc Kórház, Eger.A terhesség kora jól van a táblázatban.
Köszi szépen és nagyon tetszik a táblicsku háttere!Kép

A babaszobán még nem igazán gondolkodtam, mert nálunk ez annak is a függvénye, hogy belevágunk-e májusban a nagy felújításba. Neveink már régóta vannak lány:Bianka v.Bettina; fiú: Bence v.Bertold,esetleg Bendegúz.Kép
Hála Istennek tegnap és ma jól voltam, egy-egy futó hányingeren kívül semmi. El tudnám viselni,ha ez már így is maradna.Kép

Üdv az újonnan jött kismamiknak!Kép

Egcsi
7+0
egcsi
 


Sziasztok!

Elöször is, üdv a Topicban Nanda, Lino, Pano és Bellana és gratula!


Bori!
Te mar érzed a mozgast! Hihetetlen! En semmit, csak bélrotyogastKép Mondjuk az igaz, hogy mar tapasztaltabb vagy!

De jo lenne, ha én is eltudnék menni a bababörzére, bar akkor mar jo nagy pocakom lesz és lehet, hogy az utazas is be lesz tiltva.Kép

Csajok,
nekem megjött az étvagyam! Reggel gyorsan ennem kell valamit, elmulik az émelygés és ezutan az evésen jar egész nap az eszem. Pl. azon, hogy milyen jo lesz karacsonykor végre otthon a nagymamam töltött kaposztajat enni (csak a kedvemért csinalja, mar megrendeltemKép, bocsi, aki még a gondolatatol is rosszul van). Szinte beteges, ennyire soha nem volt nekem fontos az evés!
(Ja, épp az imént sütöttem egy fincsi sütitKép).
Szoval azt hiszem, beindulnak a kilok, jo lesz vigyazni!

Kinga, Szöszi!
Gyerekszobaötletek nagyon jol hangzanak, nekem még nincsennek ilyen konkrét terveim. Kispapaval megbeszéltük, hogy a karacsonyi örület utan elkezdünk szétnézni baba- és butorboltokban. Nekünk nem nagyon van ismerösünk, akitöl babaruhat vagy barmit örökölni tudnank, valoszinü mindent meg kell majd vennünk. Bar itt Svajcban is van lehetöség hasznalt dolgokat venni, majd szétnézek.

Fejfajasra az én dokim csak Panadolt engedelyezett, de végül is nem vettem be semmit, bar csak egyszer-kétszer volt nagyon erös fejfajasom.

Feltettem Dömperkét a profilomba!

Mindenkinek jobbulast kivanok!

Puszi
Süncsi
süncsi
 
 


Sziasztok,
Először is bocs, ha hülyeséget javasoltam a táblázattal és a terhességi hetekkel kapcsolatban, azt hittem, ezt naponta (hetente) kell átgépelnie Barbarának, ha naprakész akar lenni...Persze, hogy ez az egyik legfontosabb adat! Utólag szinte szégyellem, hogy belekotyogtam a dologba - pedig tényleg azt gondolom, hogy ilyen szép táblázata nem volt még egy mami-klubnak sem a neten.

Szia Panó,
az én fiam is 5 és fél éves! Feltettem az egyik fotóját a profilomba, ez az egyik kedvencem. Amikor alszik, olyan mint egy angyal, ha ébren van, kis ördög fióka. Hiperaktív fiúcska, ezért sem vállalkoztunk eddig kistesóra.

Szia Süncsi, kedves Pocaktársam,
milyen sütit sütöttél...? Éppen ma mondtam Daninak, hogy már csak kis kitartás, anya nemsokára teljesen rendbejön, és süti a jobbnál jobb süteményeket - de sajnos az idei karácsonyi kalács és bejgli elmarad. Nekem most az is sikerélmény, ha egy krumplipürét össze tudok hozni...Sokat sütsz-főzöl egyébként? Én nagy örömömet lelem benne, és hálás a "közönség" is. Emlékszem, annak idején imádtam a kisfiamat is megismertetni a normál kajákkal - ugyanolyan lelkesedéssel főztem neki az egy szem krumplit a fél szál sárgarépával, mintha valami rendkívül bonyolult ételt készítenék.
És Dömperke fotója is aranyos, várom már, hogy egy "igazi" fotó is felkerüljön majd róla!!! De messze van az még.

Most elköszönök, vigyázzatok magatokra, ne ájuljatok, ne émelyegjetek, ne hányjatok, csak óvatosan gyarapodjatok.
Minden jót!

Bori
drbusborbala
Budapest, XX.
 
 


Sziasztok Lányok !

Először is üdv. az újaknak ! Kép

Kinga, örülök, hogy jobban vagy de vigyázz ezzel az ájulással. Neveink már vannak, szűkíteni kellene a kört de még nem megy.

Jaj de jó Panó, hogy csatlakoztál, így már nem vagyok egyedül 34 éves. Kép

Egcsi, én is 22-én megyek megint uh-ra és már alig várom pedig csak 1 hét múlva lesz.

Szöszi, én úgy tudom, hogy a 12. hét után a méhlepény veszi át a progeszteron termelését és azért lehet abbahagyni a Duphastont/Utrogestant. De majd megkérdezem a dokimtól ha megyek. A dokid biztos tudja miért kell Neked olyan sokáig szedni.

Süncsi, hogy tudom megnézni Dömperkét? Én is megpróbáltam felrakni egy képet de túl nagy lett, nem is lehet kivenni mi van rajta.

chello
10+1
chello
 
 


Sziasztok kismamik!

Bori,
nagyon aranyosan alszik a fiad. Akkor te visszamentél dolgozni, amikor 3 éves lett? Én is tettem fel képet a profilomba az enyémekről.

Süncsi,
Dömperkét is megnéztem, tényleg olyan Dömperkés.

Nekem még nincs ultrahangos képem, mert csak szerdán megyek dokihoz először.

Chello,
Dömperkét úgy tudod megnézni, hogy rákattintasz Süncsi hozzászólásánál bal oldalon a nevére.
A te képedet pedig valami képszerkesztőben ( azt hiszem a Windowsnak is van ilyen ) próbáld meg lekicsinyíteni.

Panó
panó
 
 


Köszi Panó, kipróbálom ! Tündériek a gyerekeid.Kép

chello
chello
 
 


Sziasztok!
Egcsi- Te ezek szerint egri vagy? Én is. Ki ott az orvosod?
Szívem szerint ott szülnék, csak az a baj, hogy nagyon ritkán megyek haza és nem mertem kockáztatni.
babanyúl
 
 


Jo reggelt Kismamik!Kép
Hogy van ma mindenki?Remelem jol sikerult a hetvege es nem faradtatok ki a sok bevasarlasban...
Mar alig varom a mai tablazatot,ez lesz az elso amiben minden adatommal benne leszek!Hurra!

szoszi
9+1
szoszi
 
 


Sziasztok!

Először is üdvözlet az újaknak. Csak a hétvégén nem voltam fenn a neten és alig győztem elolvasni a hozzászólásokat.
Sajnos péntek óta nagyon rosszul vagyok. Állandóan hányok. Gyakorlatilag semmi sem marad meg bennem. Szombaton 7x hánytam, bár olvastam feljebb, hogy valaki ezt 11x is megtette egy nap.
Sajna mind fizikailag, mind lelkileg elég gyenge és lehangolt vagyok. De remélem hamar vége lesz mert így azért nehéz lesz hízni, most napról napra csak fogyom. Na de többet nem panaszkodom.

Barbara! Nagyon jó a táblázat. A hiányzó adataim: időpont 2004.07.11. (minusz két hét ikrek miatt), Nyírő Gyula Kórház.

Most megyek, mert azt hiszem ismét "kedvenc" tevékenységemnek kell hogy éljek.

Sziasztok!
Vali
C.Vali
 


Vali, sajnálom, hogy ennyire rosszul vagy, remélem hamar elmúlik. Én még csak a majdnem hányok kategóriába tartozom de már az is sok.

Képzeljétek, tegnap vett a férjem egy kismama nadrágot mert már a farmert nem bírom elviselni annyira szűk. Alig várom, hogy hordhassam karácsony után mert hogy karácsonyi aji lesz. Ti még belefértek a nacikba? Engem már minden szorít.

chello
chello
 
 


Sziasztok Kismamik!

Köszönöm a kedves fogadtatást, jól esett! Kép
Gondoltam jövök panaszkodni, hogy milyen vacak a gyomrom, meg milyen rosszul tűröm a pelenkázást, de látom én még jól jártam. Mindenkinek jobbulást, bár ezen csak az eltelt hetek segítenek. Vicces, hogy hogy aggódtam, hogy nincs semmi bajom, aztán most, hogy megjöttek a tünetek már ez sem jó. Kép

Gondoltam felteszem ide a címeket ahol ha van kedvetek megnézhetitek atomanti kisfiam!

http://babanet.hu/album/main.php?album=144
http://babanet.hu/album/main.php?album=848

Mindenkinek puszi:

Bellana
bellana
 
 


Bellana, egyszerűen csodálatos a kisfiad !!! Kép

chello
chello
 
 


Na csajszik, íme az aktuális!
Rendesen megszaporodtunk!

Kép
babar
 
 


Sziasztok LÁnyok!

Szeretnék én is csatlakozni a táblázathoz. Bár regisztrálni nem sierült magam többszöri próbálkozás ellenére sem, így megmaradok Névtelennek.Kép

Nevem: Timi
ÉLetkor: 24
Terhesség: 7+5
Dátum: 2004.07.28.
Kórház: Markóth Ferenc, Eger

Köszönöm szépen!

Timi
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!
Kb. 3 hete nem írtam már (vagy régebben?) Remélem még emlékeztek rám! Én üdvözlök mindenkit, az induló csapathoz képest rengetegen vagyunk! Szeretnék én is felkerülni Barbara gyönyörű táblázatába: 26 év, 10+1, 2004. július 5., Kórház: Esztergom. Eddig csak lánynevünk van, ami biztos: Dana. Ha fiú, most a Noel a befutó.
Egyébként én is émelygek egy kicsit, főleg este van hányingerem. Eddig csak egyx hánytam, ez kész szerencse. Pénteken megyek idén az utolsó UH-ra, kíváncsi vagyok mekkorát nőtt a picim és hogy a dokim fogja-e módosítani a heteket.
Végre az újból van internet, úgyhogy figyelemmel tudlak kísérni benneteket! Addig is visszaolvasgatom, amiről lemaradtam. Szép napot mindenkinek, jobbulást és kitartást a rosszullevőknek! Esztergomban esik a hó!!! Idén még jobban várom a Karácsonyt, mint eddig. Cserepes fenyőt vettünk, hogy a pici születésének évében ültethessük el a kertben. Olyan jó lesz majd vele sétálni és nézegetni a fát, ami egyidős vele...
Puszi mindenkinek mégegyx
Teamy
teamy
 
 


Szerintetek az normális, hogy a dokim csak a 12. hétre hívott újbol uh-ra?

Timi
Névtelen
 


Barbara!Kép
Valami nem stimmel...En ma 9+1 vagyok...A tablazathoz megadott adat a szombati.Atjavitanad?
szoszi
9+1
szoszi
 
 


Sziasztok!

Üdvözlet az újaknak! Bellana, remélem, minden rendben lesz és maradsz velünk!

Egcsi!
Kispapa 44 éves, amúgy igazad van, bizti éretlen. De ez engem már egyáltalán nem izgat. Jelen pillanatban kapom a szeretlek SMS-eket, de nem is nagyon olvasom már el.
A Bendegúz tökjó név, lehet, hogy ugynolyan nevű babáink lesznek? Bár szerintem nekem lányom lesz. Kép

Süncsi!
Nagyon aranyos Dömperke!Annyira felismerhető!

Chello!
Én 22-én megyek tanácsadásra és most 18-án dokihoz megint. Már alig várom, hogy lássam a pöttömöt.
Nacit már én is cseréltem, de inkább azért, hogy nehogy a babának kényelmetlenek legyenek a szoros nadrágjaim.

Vali!
Sajnálom, hogy ennyire rosszul vagy, vigyázzatok magatokra!

Puszi, Kinga 9+5
nyinike
 
 


Sziasztok!
Én is köszöntök mindeki újat a csapatban!
Teamy!
Nekem is este van hányingerem!

Timi!

Én ma vagyok a 7. hét 4. napon és január 10 körül kell a köv. UH-ra mennem........

Évici

Éva
Évici
 
 


Kinga, Kispapa akkor már nem is olyan kicsi! Még van kb. 6,5 hónapja, hogy megkomolyodjon. Kép

De jó, hogy három nap múlva már láthatod a pöttömöt, biztos nagyot nőtt azóta. Szoktál képet kapni róla?

chello
chello
 
 


Évici!

Akkor megnyugodtam. Türelmesen várom a január közepét!Kép

Timi
Névtelen
 


Talán a Borinak mégis igaza van ezzel a 9+1, 8+2, stb.-vel. Sajnos ide csak képet lehet feltenni ezért nem tudom minden nap átjavítgatni az adatokat és újra feltenni. Lehet, hogy mégis ki kellene venni a terhesség korát és neveket betenni helyette.

Barbara
9+2

Mi a véleményetek? Úgyis szinte mindenki aláírja a korát! Kép
babar
 
 


Chello!Néha meggyőződésem, hogy kispapa nem is normális. Jó, ez túlzás, agyilag valszeg rendben minden, csak hülye a drágám. Nekem meg most nincsenek idegeim a toleranciához. Majd eldől idővel, hogy mi lesz, de most nem állok túl pozitívan életem eddigi értelméhez.

Barbara!Ha Neked úgy könnyebb, írd a neveket. Az talán tényleg nem változik olyan gyakran. Kép

Kinga 9+5
nyinike
 
 


Barbara,
csináld meg EXCEL táblában például az adatokat, az majd számolja automatikusan a heteket, napokat és azt be is tudod majd illeszteni ide képként.
Andi
Névtelen
 


Sziasztok!

Pano!
Nagyon aranyosak a gyerekeid! Gratulalok!

Bori!
Edes a kisfiad! Igy tényleg nehéz elképzelni, hogy ördögfioka is tud lenni. Majd tegyél fel arrol is képet, amikor éppen rosszcsontkodikKép
A süti, amit sütöttem nagyon finom lett, elöször porbaltam, a neve: Lusta asszony sütijeKép
A receptet itt talaltam:
http://www.mindmegette.hu/main.php?app=recept/recept.php&r=4757
(mazsola nélkül csinaltam, tényleg gyorsan kész van és finom)
Amugy inkabb kezdö szakacsnö vagyok, de szivesen fözögetek és probalok ki uj dolgokat. De a terhességem elején én is nagyon keveset föztem, most kezdek ismét belerazodni.

Chello!
Hogy boldogulsz a képfeltevéssel?
Nekem a legtöbb nadragom még jo, de mar nem mind. Furcsa, hogy derékban lett szük egy-két ruham, korabban ha hiztam, az mindig a fenekemre jött. Azt hiszem meg kell szoknom az uj alakomat, de persze örömmel teszem!

Egcsi!
OFF: En Egerbe jartam középiskolaba, nagyon szeretem azt a varost! Olyan szép és pezsgett a diakélet.

Vali!
Jobbulast! Napi 7 hanyas, Te szegény! Ennél mar remélem csak jobb lehet!

Bellana!
Edes a kisfiad!

Barbara!
En is benne vagyok, hogy atird a tablat, ha ugy jobb Neked.

Pusz
Süncsi
13+5
süncsi
 
 


Sziasztok!

Hát tényleg elkiabáltam, hogy már milyen jól vagyok, most már 3 napja megint nagyon rossz. Ma is minden bajom van, de legalább befejeztem azt a pár tonna sütit amit holnapra kell bvinni az ovis karácsonyra.

Vali: kitartás! Én is csak azzal bíztatom magamat, hogy csak javul már a helyzet.

Bori: nagyon aranyos a kisfiad! Majd igyekszem a lányokról képet felrakni, de ehhez apát kell még egy kicsit kapacitálni.

Süncsi: megnéztem Dömperkét, egész hasonlít a mi GömböcünkhözKép

Nevek: hát az még nincs. Már az első kettőnél is gond volt, mert a lányneveknél nem nagyon jutottunk sehova, ami nekem tetszett, az apának nem, és fordítva. Most talán Kata vagy Bálint.

Én legközelebb már csak januárba megyek orvoshoz, akkor lesz UH is.

Mindenkinek kevésbé hányós, rosszullevős napokat!

Lino
13+3
lino
 
 


Sziasztok Lányok,

akkora itt a forgalom, hogy ha nem jövök fel 2-3 napig, már nem is vagyok képben. Milyen táblázatról írtok?
Amúgy szerdán megyek 12 hetes ultrhangra a férjemmel, nagyon kiváncsiak vagyunk már. Egy barátnőmnek már megszületett a kisfia, de most mutatta meg az ultrahangos felvételt. Képzeljétek el, hogy aludt a pici éppen, és ezért szólt neki a doki, hogy köhögjön, mert attól felébredhet. Így is lett. Nyújtózkodott kifeszítette a lábait, már mindene megvolt neki írtó édes volt.

Én amúgy továbbra is tünetmentes vagyok, csak a hasam akkora , hogy már másik nadrágot hordok. Itt a cégnél még nem is tudja mindenki, majd elég ha januártól publikus. Addig takargatom, bár a közvetlen környezetemben sokkan tudják.
Nálatok mennyire publikus a dolog?

Neveket nagyon nehezen találok, lánynevem nincs is.Persze még van idő.

Bori, nagyon édes a kisfiad, jól alszik? Van egy könyv ami a hatékony altatással foglalkozik, és kb neked is aktuális lehet 4-5 hónapos kórtól. Ha érdekel megnézem a címét.
Sziasztok
Ági
12+0
pocakos Ági
 


Lányok, sikerült végre normális méretben feltenni a 10 hetes UH képet a Babánkról.

chello
chello
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni hozzátok. 6 évig vártunk a babára, jártunk kezelésekre és amikor feladtuk az egészet, akkor spontán sikerült.32 éves vagyok, 12+6, 2004.június 17-re vagyok kiírva a szegedi klinikára. Duphastont én is szedek 3*1-t és még két hétig kell szednem. De nekem semmi olyat nem mondtak, hogy csökkentve kellene abbahagyni. Irígykedve látom, hogy a velem egyidős kismamák már hízogatnak. Hát ez rám nem mondható el. A 12. héten -2 kg-nál jártam, pedig nem voltam nagyon hányós.
Üdv: Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


Chello!
Naggyon jó a babád!Már rég nem láttam, de akkor Zsebibaba is majdnem ilyen! Kép Annyira jó így látni!

Mucska!
Üdv köztünk.

Kinga 9+5
nyinike
 
 


Szisztok!

Chello: nagyon jó az uh-kép a manóról! Kép

Kinga, elég ijesztő ami veled történik! Ne hagyd magad gyötörni, bár tudom, hogy én könnyen beszélek innen. Azért nagyon szorítok, hogy egyenesbe jöjjenek a dolgaid!!!

Én a szomszéd szüleitől fogok megőrülni hamarosan.
Már hónapok óta "lakástfelújítanak". Ez azt jelenti, hogy reggelente idejönnek elszöszölnek valamivel majd délben nekiállnak és ütvefúróznak, kalapálnak...És persze a fiam nem tud aludni, vagy ha még elötte elaludt akkor a rémülten sír fel a zaj miatt...Már ezerszer kértem őket és a férjem is, hogy legyenek már belátók ne fúrjanak már dél és három között, de reménytelen. Nem az a baj, hogy fúrnak, de miért pont csak dél körül kell ezt elkezdeni??!! Kezdem azt hinni, hogy direkt. Ma is előadták a műsor. A férjem ment át hát ne tudjátok meg mit elő nem adott az a nő! Végül rávágta a férjemre az ajtót szó szerint, mert nem igaz, hogy a gyerek nem tud a kalapálásban aludni! Ráadásul a tulaj csaj sosincs itthon, nem tudja, hogy mi folyik itt, bár gondolom nem is érdekli. Én viszon már minden délben rettegek, hogy most letehetem e a kicsit, vagy ne. Nyáron még inkább lemenekültünk az utcára sétálni és a kicsi a babakocsiba aludt, de mot már ez nem megy. Sötét és hideg van. Állítólag nem tehetek semmit, de azért marha jó, hogy ennyi jó érzés sincs azokban az emberekben.
Kivagyok miattuk én sem tudok pihenni és felrobbanok a méregtől!
A múlt héten este 10-kor merészeltünk szólni nekik...

Ne haragúdjatok a szóömlésért, de már nagyon tele a hócipőm velük.Mit nem adnék 1 kertesházért!

Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!

Üdv az új kismamáknak!
Annyira forgalmasak lettünk, hogy mostmár napjában többször is rá kell nézzek erre a topikra.

Köszönöm mindenkinek a lelki erősítést. Ma egész jó napom volt, csak kétszer hánytam eddig, azt is a délelőtti órákban. Tartsatok ki ti is.

Chello! Nagyon édes a kis csemetéd! Csütörtökön mi is megyünk megnézni őket UH-n, ha jól láthatóak lesznek majd megpróbálom én is feltenni a képüket. Örülök, hogy te (és a többiek is) jól vannak, leszámítva a kisebb rosszulléteket. Amikor már nagyon el voltam kenődve a hétvégén én is azzal vigasztaltam magam, hogy végül is erre vártunk már régóta és ennek örülni kell. Persze a WC felett ez kevés vigasz volt.

Barbara! Remálem megtaláltad a hiányzó adataimat, de azért leírom mégegyszer:
2004.07.11. Nyírő Gyula Kórház.
A nevek: Tamás, Gergő, Alina, Szonja

Kinga! Sajnálom, hogy ilyen ramazurid van a kis"nagy"papával. Remélem előbb-utóbb benő a fejelágya és rendbe jön minden. Szorkolok neked.

Mindenki másnak is nyugalmas, tünetektől mentes jó éjszakát kívánok!

Vali
10+1
C.Vali
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: