Új privát üzeneted érkezett!

Vacsiztunk Apával, Zita kint ült velünk. Majd' kinézte a szánkból a kaját. Odatartottam neki a húsleveses kanalat, megnyalogatta, aztán tettem bele egy kispicit, és ízlett neki, lenyalogatta, és nagyokat vigyorgott Apára! Ezt annyira nem értettem, hogy miért Apa kapja a vigyort, amikor én adtam neki a kaját, és én főztem! Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Gratulálok Zita fogaihoz! Nekünk még se híre, se hamva, csak a duzzadt fehér íny, és annak dörzsölgetése (mármint ő dörgöli a nagyujjával). Any (nagyi) szerint már nem sok kell hozzá, de most már elbizonytalanodtam. Majd meglátjuk.

A járókás kép úgy készült, hogy nagy hiszti után úgy találtam rá Jackre, hogy az egyik lába kint volt a járókából (ahogy látszik is a képen), nyújtottam neki a kezem, hogy kivegyem, felhúzta magát, majd megragadta a járókát, és nem volt hajlandó elengedni.

Timi,
Tök jó a szülinapi kép, melyik vagy te?

Tegnap este én is eljutottam a koncertre, és olyan jóóó volt, teljesen belefeledkeztem, pedig előtte olyan fáradt voltam, hogy gondolkodtam rajta, hogy kihagyom. Éjszaka viszont fájt a hasa Jacknek, csak a masszázs segített.

Tudnátok, hogy írígyellek titeket, hogy a babák átalusszák az éjszakát. Én el sem tudom képzelni, hogy az milyen lehet. Minden reggel hulla fáradtan ébredekKép.

Tünde, voltatok anyósnál?
Küldöm a mélt.

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka,
tápszerrel könnyebb átaludni az éjszakát, esti adag 260ml. A szopi meg elvileg mégiscsak jobb, mint a tápszer. Jack hányszor kajál éjjel? És este csak szopi van?
Milyen koncerten voltál? 1x mintha írtad volna, de most nem találom. Kép

A kilókról annyit, hogy vadférj keresztlánya megkérdezte, hogy miért ilyen nagy a hasam? Megint kisbaba van benne? Én meg mondtam neki, hogy azért, hogy olyan jó puha legyen, amikor hozzám bújik. Ugyanis éppen hozzám bújt, a feje a hasamig ér. KépKépKép
Anyósnál a vártnál jobb volt, nem volt semmi beszólás, sértődés. Én is meglepődtem, de persze jobb volt így!
Vendég
 

 
 

Csak szopi egész nap, este is, még kihúzom a sítúráig (márc. 2-5), és utána komolyan elkezdem a hozzátápit. Jack csak egyszer kajál elvileg, és azzal nem is lenne semmi baj, de mostanában óránként kel, és valamikor olyan fáradt vagyok, hogy egyszerűbb mellre tenni, hogy ott 2 perc alatt visszaaludjon. Tudom, hogy ez így nem jó, úgyhogy most elkezdtem az "aludni tanítást".

Tegnap Jamie Winchester+Hrutka Robi koncerten voltam, ahol vadférj vendégzenél. A Művészetek Palotájában volt egy unplugged koncert a Mendelsson kamarazenekarral.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Tünde,
Aranyos a keresztlány, látom te is gyorsan kapcsolszKép.
Nekem az a bajom, hogy nem csak a hasam lett "jó puhaKép", hanem a fenekem, combom és karom is, és ezzel már nehezebb elszámolniKép.
Kezded a tekercselést a héten?

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


A hátsóm nekem se a régi, a karjaim már nem olyan veszélyesek, Zitacipelés hatott. Bele kéne húznom vmiféle hatásos testmozgásba, mert májusban megyünk vhova az Alpokba kirándulni, de állítólag hiperkönnyű lesz a terep (hmm... annyi kikötés volt, hogy szédülősök és magasban félők ne jöjjenek).
Tekercselést majd csak a húsvét előtti böjt után csináltatom meg.

Egyébként az előbb már írtam, csak elszállt.

J.W.-t én is szívesem meghallgatom, ha vhol adják, de nincs tőlük albumom. A régi zenefüggőségem ma már csak a rádióra, és a lejátszóban található 3 cd-re terjed ki. (Halász Jutka, Nyomorultak, Ghymes Kép)Szörnyű, még a cserére is lusta vagyok.

Anyukád már el is ment haza? Dolgozik még?

Holnap 12-re megyünk Zitával a dokihoz. Kép Nagyon aggódok érte. Fájni nem fog neki, de nagyon meg lesz ijedve. Kép
Vendég
 


Na igen, megvan mit írtam az előbb, ami elszállt:

Apával vacsiztunk, húslevest. Zita ott ült velünk, kinézte a számból a kaját. Odatartottam neki a kanalat üresen, megnyalogatta. Aztán tettem bele egy icipicit, csak levest, leszippantotta a kanálról, és nagyokat vigyorgott Apára. Így kapott egy kis repetát, de az összes kb. egy fél kiskanálnyi volt.
Persze a hálátlan kölök, Apjára vigyorgott, amikor én főztem, és én is adtam neki a kaját. Kép
De legalább tudom, hogy jó az ízlése, ha a főztömet megeszi. Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Megjöttünk este mi is, akkor már nem volt erőm, most meg időn ninc, de majd később írok is rendeset.

Tünde!
Gratula a fogakhoz!Kép
És szorítok Nektek, hogy Zita jól viselje a vizsgálatot, és ne derüljön ki semmi komoly!

Márti

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Tünde!

Az ágy állítható magasságú( felső, alsó), strapabíró és 12000 helyett volt 9000 asszem, tavaly decemberben volt akciós a tescoban

Képek: Kép, én fehérben vagyok, de úgy nagyjából látszik, h ki nem szolizik: a csajok és anyósom is tök barna hozzám képest.
Zitának nagyon tetszett a saját neves bodyja és gartula a fogaihoz, Nálunk még mindig semmi.Forgás is csak addig, amíg beakad a válla.
Drukkolunk Zitának.
Holnap megyünk oltásraKép
J.W-t mi is szeretjük.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Eltelt a hétvége éjszakai szopi nélkül, de sírni nem hagytam. Egész jól viselte. Az első nap, az első ébredésnél hagytuk sírni max. 5 percet. Először a férjem kezdte el nyugtatgatni, sikertelenül. Utána én mentem oda hozzá. Ahogy rátettem a kezem a fejére elhallgatott. 15 perc múlva már aludt is. Éjjel még egyszer ébredt, akkor sikerült is visszaaltatni sírás nélkül. Végül 1/2 6- kor evett először.
Ma éjszaka párszor felébredt, de ahogy visszatettem a cumit a szájába már aludt is tovább. 4- kor kis simogatással aludt csak vissza, végül 6- kor evett először.
Elég hamar megértette, hogy nincs éjszaka kaja. Persze lehet, hogy így sem az igazi, de bízom benne, hogy talán hamarosan végigalussza az éjszakákat anélkül, hogy fel kéne kelni hozzá.

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Sziasztok,

Réka, gratulálok a szopi nélküli éjszakához, nagyon ügyesek vagytok.

Nálunk sajnos kilátástalan a helyzet. Tegnap este kaja után ébren tettem be a kiságyba, minimális nyüszögés után elaludt, álmában hasra fordult, úgy aludt 1-ig (eddig soha nem aludt még hason), néha emelgette a fejét, de nem sírt fel, ahogy szokott, úgyhogy reménykedtem, hátha jó éjszakánk lesz. Hát nem. 1kor elkezdett sírni, nem lehetett vígasztalni, sem simizéssel, sem cumival, csak cicivel, úgy evett, mintha egy hétig éheztettem volna. Kaja után újra ügyesen elaludt, viszont ezek után már fél-1óránként ébredt, és csak sírt, nem segített semmi. A hasa is fájt, alig aludt valamit, én meg persze semmit semKép. Fogalmam sincs mit csináljak, mert az éjszakai sírás nem tűnik hisztinek, vagy a hasa fáj, vagy a foga, vagy mindkettő. Ja és rendszeresen beszorul a kiságyban keresztbe, nem győzöm visszapakolni.

Tünde,
zitának milyen hálózsákja van? Eddig az ikrektől örökölte Jack az övét, de már látom, hogy a legnagyobb is kezd kicsi lenni.
Zita levesevéseKép. Lehet, hogy úgy gondolja, hogy most, hogy már van foga, rátérhet a felnőtt kajáraKép.
Mi is teljes erőből drukkolunk a holnapi vizsgálat miatt.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok,

Réka, gratulálok a szopi nélküli éjszakához, nagyon ügyesek vagytok.

Nálunk sajnos kilátástalan a helyzet. Tegnap este kaja után ébren tettem be a kiságyba, minimális nyüszögés után elaludt, álmában hasra fordult, úgy aludt 1-ig (eddig soha nem aludt még hason), néha emelgette a fejét, de nem sírt fel, ahogy szokott, úgyhogy reménykedtem, hátha jó éjszakánk lesz. Hát nem. 1kor elkezdett sírni, nem lehetett vígasztalni, sem simizéssel, sem cumival, csak cicivel, úgy evett, mintha egy hétig éheztettem volna. Kaja után újra ügyesen elaludt, viszont ezek után már fél-1óránként ébredt, és csak sírt, nem segített semmi. A hasa is fájt, alig aludt valamit, én meg persze semmit semKép. Fogalmam sincs mit csináljak, mert az éjszakai sírás nem tűnik hisztinek, vagy a hasa fáj, vagy a foga, vagy mindkettő. Ja és rendszeresen beszorul a kiságyban keresztbe, nem győzöm visszapakolni.

Tünde,
Zitának milyen hálózsákja van? Eddig az ikrektől örökölte Jack az övét, de már látom, hogy a legnagyobb is kezd kicsi lenni.
Zita levesevéseKép. Lehet, hogy úgy gondolja, hogy most, hogy már van foga, rátérhet a felnőtt kajáraKép.
Mi is teljes erőből drukkolunk a holnapi vizsgálat miatt.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Utálom, amikor ezt csinálja, azt mondja, hogy nem tudja elküldeni az üzit, próbáljam újra, erre meg kétszer küldi.
A másodokat olvassátok, mert az elsőben a Zita nevét véletlnül kisbetűvel írtam. Bocs.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka gripe water-t probáltad már a hasfájásra?

KépKép
tibicsoki75
 
 


Na, itt vagyok, amíg Bendegúz alszik.

Hétvége nagyon jó volt, miután túléltem a hányós pénteket. Gyerkőc imádnivalóan viselkedett, megint sikkantgatott nagyokat a nagyiknak, majd elolvadtak tőle.
Viszont jól beijesztett, mert hat napig nem kakilt a szentem. Eddig meg ugye naponta többször. Igaz mióta eszünk gyümit is ritkábban, de ez nagyon soknak tűnt. A dologhoz hozzátartozik, hogy a múlt héten keddtől csak üveges papit kapott nem rendes gyümit. Szerintem ettől dugult így be. Aztán vasárnap otthon csináltam neki két fél barackbefőttből, meg kis almából pempőt (tudom hogy a befőttet nem kellene, de muszáj volt valami olyat adni ami hatásos), és itattam vele jó cukros vizet. És szerencsére estére meg mára lett eredménye. Kijött a kis dugó (egész kemény kis kakagombócok, aztán jött a többiKép) Ha tudnátok hogy megkönnyebbültem én is. Meg biztos ő is Kép.

Tünde!
Remélem minden rendben ment Zitánál. Mi holnap megyünk Bendegúzzal csípőröntgenre, mert ugyan fizikális vizsgálattal rendben volt legutóbb a csípője, de kiknyeráltam egy UHt, mert neki egyáltalán nem volt még.

Oréka!
Gratula az éjszakához!Kép

Manka!
Biztos klassz volt a koncert! Kép Én eddig csak sétálni, meg boltokban voltam egyedül, amióta Bendegúz megvan, se mozi, se semmi.Kép

Az almával tényleg vigyázz, nehogy leszippantsa amit leharap belőle.
Mi újság fogfronton?
Az a járókás kép csúcsaranyos.Kép Jack nagyobbnak néz ki szerintem a koránál. Olyan nagyon kisfiús már, és nagyon helyes. Kép
Szerintem az éjszakai átalváshoz kell nagy adag szerencse is, mert Bendegúz is nagyrészt szopizik este, és csak kicsike tápit kap (40-50 et, ha kér utána), és ő már régóta átalussza az éjszakát. Szép fokozatosan tolódott ki az éjszakai szopi ideje a reggel fél 6-fél 7körülig. Ami most a reggeli.
Persze hajnalban általában benézek hozzá, mert néha felmászik egész az ágy végébe, és az zavarja ha a feje nekimegy a fejvédőnek, olyankor hallom hogy mocorog, én meg gyorsan lejjebb pakolom.

Közben megebédeltünk, és aludtunk egy nagyot együtt, amit nem szoktunk gyakran, de most elaludt rajtam, és én is olyan álmos voltam, hátradőltem, és szunyáltunk másfél órát. Olyan aranyosan ébredt, teljesen döbbent arcot vágott, hogy felemelte a fejét, és én rögtön ott vagyok Kép.

Manka!
Közben olvastam az éjjeli kálváriátokat, ez tényleg nagyon fárasztó lehet, nem lehet hogy éhes , és nem is a hasa fáj? Ez lehet hogy hülye kérdés, Te biztos jobban tudod mi a baja. Bár simán kelhet ennyiszer a foga miatt is szerintem.

Pénteken egyébként Bendegúz szabadulóművészt játszott Kép. Dokumentáltam hogy milyen pozitúrákban találtam a nappaliban:

KépKépKép
KépKép

Jó sokat írtam, most be is fejezem.
Márti

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Most olvastam mit írtam, nem csípőröntgenre, hanem UHra.

Manka!
Zitának ma volt a vese vizsgálata.
Tünde!
Annyira drukkolok, hogy ne találjanak semmi nagyobb bajt.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Közben rájöttem, hogy az üzenetet Tünde tegnap írta és nem ma, csodálkoztam is, hogy múlt héten hétfőt mondott.
majd még jövök később, most csak bekukk, hogy van-e hír Zitáról. Az ősziekhez sem írt még Tünde, remélem minden rendben.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!

Megvolt a vizsgálat, szerencsére jó lett az eredmény, nem folyik vissza a pisi a vesék felé.
Zita üvöltött ezerrel, amikor lefektették a rtgasztalra. Tegnap jól begyakorolta a forgást, szegényem ma így akart menekülni. Megkatéterezték, és így töltöttek bele egy kis folyadékot, amit aztán kipisilt. A katéter miatt 3 napig antibiotikumot kell kapnia (tök keserűKép), és jövő héten pisit kell vinni, nincs-e baci.
Most kezdi zavarni a fogzás, tök nyűgös. Már hagyja, ha a Dentinox-al kenem, vagyis eddig is hagyta, csak lenyalogatta az ujjamról, mielőtt rákenhettem volna az ínyére.

Manka,
ha még mindig fáj Jack hasa, érdemes lenne utánajárni a dolognak. Nem akarlak ám rémisztgetni, de az én dokim azt mondta, ez is a tejallergia egyik tünete. Sok tejterméket fogyasztassz? A Gripe Water nekünk is bejött, de amikor este fáj a hasa, akkor Infacol-t adok.

Réka,
ügyesek vagytok!
Vendég
 


Tünde,
Kép
Nagyon örülök a jó eredménynek, Zita már biztos elfelejtette a katéterezés kellemetlenségeit.
És most ezzel vége? Vagy kell még újabb vizsgálat?

A hasfájás pár napja kezdődött újra, azóta tele van levegővel, de csak éjszaka. Jó, hogy mondod, holnap megkérdezem doknénit.
Mi annak idején kipróbáltuk a Gripe Watert és az Infacolt is, és az Infacol jött be úgyahogy.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Tünde! Kép
Nagyon örülök, hogy jó lett a vizsgálat eredménye! Jó hogy nincs reflux a hólyagból!
Kell még kontroll később?

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti,
szegény Bendegúz, a kakidugóval! Mekkora volt a hasa?

Az előbb elküldtem Apát Chamomilla vulgaris-ért és Viburcol-ért a fogakra. Erre Kamillavirágot hozott, ami jó borogatni. ÁÁáááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
A Viburcool-ban meg nem sok szó esik a fogzásról.
Manka,
jól emlékszem, hogy ezt Te használtad? Egyáltalán nem segített?

Az Infacol érdekes, hogy hosszú távon nem jó Zitának, csak akutan. A G.W. pedig hosszú távon jó. Kép Kép
3 hónap múlva megint kell menni uh-ra, hogy csökken-e a tágulat. Azt mondta a dokinő, hogy aza lényeg, hogy elkezdjen csökkeni, akkor már sínen vagyunk, mint József Attila. De emellett lehet, hogy még 2 évesen is meglesz, de kinövi. Állítólag nagyon kevés gyerek nem növi ki.

Ja, és kösz, tök jó, hogy így aggódtatok Zitáért!
Kép

Manka,
nem értem annyira a hálózsákos kérdést. Így inkább lefotóztam töltelékkel és üresen: KépKépKép

KépKép

Ez még jó Zitára, de örököltünk nagyobbat is.
Vendég
 


Tünde!
Én is örülök, hogy jó lett az eredmény! Szegényke, biztos nagyon rossz lehetett neki, de mostanra már biztos tényleg elfelejtette.

Ma amúgy Ágoston is nyűgös. Szerintem a foga az oka.
Van valakinek tapasztalata a Viburcol kúppal. Arra emlékszem, hogy Manka múltkor írtad, hogy nálatok nem jtt be. Többiek?

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Tünde!
Én is örülök, hogy jó lett az eredmény! Szegényke, biztos nagyon rossz lehetett neki, de mostanra már biztos tényleg elfelejtette.

Ma amúgy Ágoston is nyűgös. Szerintem a foga az oka.
Van valakinek tapasztalata a Viburcol kúppal. Arra emlékszem, hogy Manka múltkor írtad, hogy nálatok nem jött be. Többiek?

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Bocs.

Amikor az előzőt írtam, még nem láttam Tünde írását, hogy ugyanaz a kérdése.

Ezt Zitának küldjük, hogy jobb kedvre derítsük a mai megpróbáltatások után.
Kép

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Réka,
nagyon helyes kispasi Ágoston!
Levágtátok a haját, vagy már ekkora?
Vendég
 


Tünde,
Azt szerettem volna kérdezni, hogy hol vettétek, aztán meg nem azt kérdeztemKép. De ezek szerint örököltétek. Chamomilla vulgaris-Kamilla virágzat - végül is hasonlóKép. Én a Viburcolnak semmi hatását nem láttam, de azért próbáljátok, ki hátha nektek bejön.

Márti,
Azért tudom, hogy a hasa fáj, mert ha masszírozom és haspréselünk akkor kijönnek a pukik, és ettől megkönnyebbül.
Nagyon aranyos Bendegúz, a kedvencem amikor iszkol a dinnyévelKép. Õ már előre is tud kúszni? Jack még csak a hátrafelé kotor, kanyarokkal cifrázva. A lila tükröt leszereltem a játszószőnyegről, és ma megkaparintotta, a hátára fordult, két kézzel fogta, úgy nézegette magát benne.

Timi,
A szülinapi képen szerintem neked és Fanninak van a legjobb színe, szép hamvas.

Réka,
Milyen nagyot nőtt Ágoston, és a mosolya!!!

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka,
igen, addig oké a dolog, hogy mind a kettő virágzat. De egy csecsemőnek hogy a túróba borogassam be az ínyét? KépKépKép
Ügyes Jack, Zita még nem kúszik.
Ma egész du. kézben volt, amikor éppen nem aludt. Kép
Édesköményteát próbáltad? Nálunk a hippesből pár korty is hat pukira.
Kép
Vendég
 


Manka!
Akkor biztos a hasa fáj Kép szegénykének. Pedig ilyen korukra azért nagyrészt már ki kellene hogy nőjék a hasfájósságot, vagy legalábbis enyhülni kellene.

Nem tud még kúszni Bendegúz se, csak valami féregmozgásszerűvel araszol néha Kép. De a szökési kísérletek egy részében, amikor igazán messze került, az átfordulással történt. És ahol hanyatt fekszik az a bizonyíték, hogy ha nem látom képes a hasáról a hátára átbillenni Kép. Amit eddig kétszer produkált összesen. De olyan kis diadalittasan nézett rám a parkettáról, meg kellett zabálni.

Tünde!
Nem volt vészesen nagy a pocakja, ezért is nem aggódtam annyira, meg mert láthatóan nem érezte magát rosszul. Lehet hogy már sokkal jobban is emészt, mint eddig. De ma is produkált nekem kis bűzcsomagot szerencsére kétszer Kép . Azt hiszem a barack a megoldás, ma fagyasztott barackból kapott pempőt.

Réka!
Nagyon aranyos Ágoston Kép, és szerintem sokat nőtt és változott az utolsó kép óta, amit láttunk.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Én el sem tudom képzelni, hogy mekkora trutyit pakolna a pelusba Jack 6 nap után. Nekünk a rekord eddig 2nap volt és már akkor is óriási mennyiséget produkált.

Tünde, köszi a tippet, holnap beszerzem a Hipp teát.

Nya most már megyek aludni, amíg lehetKép.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka,
a teszvesz-en is árulnak hálózsákot, olcsóért.
Nálatok jobb lett a helyzet fogzás-nyavajgás ügyben? Vadférj estére totál kész volt, ő ezt nem bírná naponta.

Képzeljétek, vadférj jó sok vizet csinált Zitának. Nem is volt szokásos mozdulatlan öregasszonyos popóáztatás, hanem pancsolt a kiscsaj ezerrel. Szó szerint úszott az egész fürdőszoba. Fel is vettem videóra.
Lehet, hogy a nagykádba kéne tenni a kicsit, de jaaajjjj, a derekam belesajdul, ha erre gondolok.
Mindenki, Nálatok hogy megy a fürdés?

Kezd elegem lenni magamból: úgy látszik, nézni se bírom, ha a gyerekemmel történik vmi. Megint kijött a szememen az árpa. Életem első jégárpája Zita 2 hós oltásának napján lett, a következő a 3 hósnál, és most megint. A gyerekdoki azt mondta, hogy csak a hátát puszilgathatom, nehogy megfertőzzem a vírussal. Kép És most sajna be kéne tartanom, a fogzás miatt neki is gyengül az immunrendszere.Kép
Vendég
 


Na hol vagytok már?
Mindenki sétál, csak én várom a kazánszerelőket?
Vendég
 


Tünde!
Nem értettem a hajas kérdést, de már sejtem, hogy az árnyékot nézted a hajánakKép Teszek fel más képeket is, azon talán látszik a haja. Ha le akarnám vágni körömvágó olló kéne hozzá, és sok türelemKép
Kép
Nem értem nem tudok több képet feltölteni. Ha rányomok a Melléklet feltöltése... feliratra nem történik semmi.
Mindegy, akkor a következőben csak sikerül majd.

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Tünde!
Nálunk a fürdetés még ugyanúgy zajlik mint újszülöttkorában, vagyis a kiskádat apa vízzel tele beszállítja a kisszobába, és ott van a pancsi. Ez azért alakult így, mert a fürdőszobánkban nincs fűtés, csak amit a háló felől kap, és hát elég zimankós. De tegnap is akkora pacsálást rendezett Bendegúz, minden tiszta vizes lett körülötte, hogy pont tegnap határoztam el, hogy áthelyezzük a fürdetést a fürdőbe, és inkább kicsit bemelegítem hősugárzóval. Eddig egyszer fürödtünk ott, amikor együtt fürödtünk. De ez nálunk is a kád mellett térdeplést fogja jelenteni, viszont nálunk apa fürdet Kép.
Mi sem sétálunk, pedig süt a nap, de majd délután.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Réka!
A tüsihaja olyan Ágostonnak, mintha nullásgéppel le éett volna vágva. Kép

Márti!
Először mi is a ygerekszobában fürdettünk, ma se értem miért cipeltettem be vadférjjel a vizet, amikor a fürdőben is jó meleg van. KépKépKép
Vendég
 


Most jövök a sétából Cleóval, jól elfáradtam, meg lefagyott a fülem.
Megettem egy szelet Norbi kenyeret Norbi sonkával. A kenyér olyan volt mint ha fűrészporból sütötték volna a sonka meg sós gumiból volt, úgyhogy most csokis kekszet majszolok, nyam, nyamKép.

Mi fürdőszobában kiskádban fürdünk, de költözünk hamarosan a nagyba, mert már Jack végigéri a kicsit. Viszont a hátamat én is féltem.

Majd még jövök estefelé.

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Fürdetés: mi régen a mosógépre tettük a kiskádat, de egy idő után annyira rugkapált , hogy a mosógép mögött, alatt, mindenhol tiszta víz volt minden. Utána beletettük a kiskádat a nagykádba. De mostanra már kinőtte, mindig jó nagyokat rúgott a kádba, így kb. másfél hónapja a nagykádban fürdetjük.
Ágoston viszont mindig ezerrel kalimpál, kivéve tegnap, amikor teljesen elbűvölte a zuhany és percekig így feküdt.
Kép

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Réka,
tök jó ez a kép! Kép
Vadférj ezt nevezi öregassszonyos popóáztatásnak, csak Zita ilyenkor minket bámult.
Nem merem lekopogni, de talán vége a hisztinek. Asszem írtam, hogy hétvégén mindenki Zita körül zsongott, és itthon is ezt követelte. Délelőtt betelt a pohár, erélyesen (nem kiabáltam) mondtam neki, hogy na ebből elég, nekem aztán hisztizhet, meg se hallom. És láss csodát, most megjavult, szépen játszik a járókában, és ha meglát, vigyorog. Kép
KépKép
Vendég
 


Aranyosak a képek!Kép Zita nagyon nőcisen néz!Kép

Voltunk csípő UHon, minden rendben szerencsére.
Aztán sétáltunk egy jó nagyot, majdnem ráfagytam a babakocsira, másfél órát tekeregtem Bendegúzzal, mert olyan jól aludt.

Holnap kapjuk az 5 hónapos oltást, remélem nem lesz nagy nyügi.

Na, megyek befűtöm a fürdőtKép.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti,
tök jó, hogy jó lett az uh! Kép
Holnap szorítok, hogy Bendegúz jól viselje az oltást. Jól emlékszem, hogy a régit kapja?

Ma a nagykádba tettem a kicsit, és jól teleengedtem vízzel. Tegnap gatyát cseréltem fürdés után, ma pólót. Kép A kád mellett térdelve eléggé derékkímélő és térdromboló volt. Kép

Manka,
Norbikaja KépKép Erre mondja az én vadférjem, hogy maradjunk a jól bevált dolgoknál.
Én viszont holnap kezdem a húsnélküli böjtöt, ezért ma csináltam lasagna-t (vagy lasagne?) és dödöllét.

Apa benyalta a fosóshányós vírust, wc-re rohangálás volt a fő délutáni-esti program. Tök jó lenne, ha holnap itthon maradna, és én galád vadfeleség elmennék csavarogni délelőtt. Kép/Kép
Ez nagyon nagy bunkóság lenne tőlem?
Vendég
 


Sziasztok!

Jó kis éjszakám lesz megintKép, Jack 8óra óta 3x sírt fel, mert a hasára fordult és úgy nem tud aludni. Ilyenkor csak visszafordítom, és alszik tovább, viszont ez nem mehet így tovább. Sokszor úgy el vagyok keseredve, nem látom a fényt az alagút végén. Már arra is gondoltam, hogy valami baj lehet veleKép. Nappal viszont olyan kis édes, vigyori, aktív, mindenre figyel. Ma különösen jó gyerek volt, olyan aranyosan elbeszélgetett a játékaival a járókában.

Na de evezzünk vidámabb vizekre, pontosabban Ágoston fürdővizéreKép. Olyan aranyos az a kép, mi is kedvet kaptunk a nagykádhoz.

Lányok, ti minden nap mossátok a gyerkőcök haját? Mármint akinek vanKépKépKép.

Imádom a Zita képeit, éppen ma mondtam Cleónak, hogy Zita úgy tud nézni, hogy meg vagyok róla győződve, hogy ő egy 100 évet élt bölcs reinkarnációja, aki beutazta az egész világot az előző életében, és most ül az etetőszékben és azt gondolja "na jó, játszom még egy ideig nekik a kisbabát, hagy örüljenek"Kép.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Majdnem egyszerre írtunk.
Fosós-hányós vadférj. Holnap reggel már jobban lesz, úgyhogy szerintem nyugodtan csavarogj egyet.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka,
néha nekem is olyan érzésem van, hohy Zita tud mindent. Legalábbis úgy tud nézni, hogy az embernek viszket tőle a veséje. Gondolhatod, tegnap amikor mentünk a vizsgálatra, hátraültem mellé. Egész végig engem bámult (máskor nézelődik inkább), mintha mondani akart volna vmit a szemeivel.

Én nem mosom a haját minden nap, a gyerekdoki tanácsára. Ált. hetente 1x, de ha beizzad és büdi, akkor azért persze megmosom.
Manka, nem lenne megoldás, ha együtt aludnál Jack-el, amíg így forgolódik, és akkor csak odanyúlsz, helyreteszed, és alszol tovább? Vagy nem tudod vhogy kitámasztani, hogy ne tudjon átfordulni?
Vendég
 


Nálunk is ált. heti egyszer van hajmosás. Erről jut eszembe, hogy holnapután megyünk síelni, és arra nem is gondoltam eddig, hogy a szállodában hogy fogom fürdetni.

Tegnap éjszaka 2től Jack velünk aludt a nagyágyban, úgy nem forgolódott, csak kajálni ébredt. Csak azt sem szeretném, ha "odaszokna".
A kitámasztás nekem is eszembe jutott, végső esetben kipróbálom, ha nem javul a helyzet, csak azt sem szeretném, ha kényelmetlen lenne neki.

Hátha a hegyi levegőn megjavul az alvókája - hát igen a remény hal meg utoljára.

Nem semmi, hogy Bendegúz már kapja az 5hós szurit, persze mi vagyunk elcsúszva.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Húúúúú, Manka, de jó lesz Nektek!
Többen mentek? Jack mit fog csinálni, amíg Ti síeltek?

Sztem ha kényelmetlen Jack-nek, úgyse hagyja szó nélkül, nem?
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap Ágostonnak is elkezdett kibújni a foga! Sokat szokta rágcsálni a kezemet. 1/4 -kor még nem volt semmi, 1/2 6- kor pedig megszúrta az ujjamat. Szóval én ennyire pontosan fogom tudni, hogy febr. 28- án 1/2 4 és 1/2 6 között "jött ki" az első foga.

1/2 7 körül pedig először fordult át hasról hátra. Aztán még az este folyamán átfordult háromszor, és ma is párszor! Hurrá!

Viszont oly nyűgös!
Tegnap itt volt mind a két nagymama. Nekik eljátszotta a kisangyalt, ahogy elmentek elkezdett nyűgösködni és hisztizni. De ha vagyunk valahol, vagy hozzánk jönnek mindig ezt csinálja. Mindenki azt hiszi, hogy egy nagyon nyugodt baba. Persze nem rossz, de azért nem is szokott olyan jó lenni, mint társaságban.

Manka!
Én is bíznék a hegyi levegőben. Különben nem tudom miért, de van egy olyan érzésem, hogy ott tényleg meg fog javulni az alvókája.

Ajándékba kaptunk babasampont. Talán majd 5 éves korában kipróbáljuk.

Tényleg nagyon nőcisen néz Zita!

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Jóreggelt!

Elegem van már a télből, nálunk ma reggel is esett a hó Kép. Szerencsére már elállt, de irtó hideg van.

Tünde!
Igen Bendegúz is a régit kapja, és most tök be is paráztam, mert olvastam Ayse Gergője hogy belázasodott tőle. Remélem Bendegúz nem fog.

Hogy bírja Zita a Zinnatot? És vadférj jobban van? Nehogy elkapd Te is! inkább menj el csavarogni!Kép

Mi megmossuk minden este ezt a kis hajkezdeményt Bendegúz fején, annyira jó illata lesz tőle, imádom szagolgatni. De lehet hogy ritkítani fogom én is kicsit.

Manka!
Tök jó lesz Nektek, hogy mentek síelni! Kép Én már el is felejtettem olyan régen volt az a január közepe.
Lesz valaki akire rá tudod bízni közben Jacket kicsit?

Elújságolom örömöben, Bendegúz tegnap akkorát kakkantott, úgy megdicsértem érte! Kép Barackos almát evett, és kóstoltattam vele egy kis körtét is. Nem tudom melyik volt ilyen hatásos Kép, de nagyon büdi volt.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Jelentem, itt mintha tavaszodna! Süt a nap ezerrel, és nincs is olyan hideg, biztos pluszban van! Kép

Vadférj jobban van, el is ment dolgozni. Kép/Kép
Én meg csavargás helyett mentem a szemészetre, mert nekem nem elég az árpa, éjjel felébredtem, össze voltak gyógyulva a szemeim. Bár ki se nyitottam volna, megijedtem magamtól, a piros szemű nyulak elbújhatnak szégyenükben. azt mondta a dokinő, hogy allergia. Kérdezte csodálkozva, hogy mire vagyok allergiás, hogy ilyen korán kezdem... Anyós buzi tollpárnájára. Vagy a benne lévő atkákra.

Réka,
nagyon nagy gratula Ágostonnak! Nem semmi, milyen ügyes, egy nap alatt több dolgot is elintéz! Kép Kép
Zita ugyanazt csinálja, mint Ágoston. Már felvettem a vendégek utáni hisztit, mert nekünk se hitte el senki.


Márti,
Bendegúz is ügyes, hogy nagyot kakilt. A szaga is nagy volt? Kép Kép
Zita egész jól nyeli a Zinnatot. Komolyan, mintha tudná, hogy ez most kell neki, és lenyeli. Persze ha ezt most vki más írná, hogy az 5 hós gyereke tudja..., akkor forgatnám a szemeimet és magamban kiröhögném. Kép Kép
Vendég
 


Gratulálok a fogakhoz!
a végén még mi leszünk az utolsók, pedig én minden reggel úgy kelek fel, hogy na akkor majd ma.
Jack hajnal háromtól a nagyágyban ragadt, de még ott is nyügizett olykor-olykor. Kipróbáltam a kitámasztást, és akkor meg arra ébredt fel, hogy nem tud hasra fordulni. Szegény akkorákat nyögött, de az a fránya párna nem adta meg magát.

Síelni sokan megyünk, 22-en, köztük a szüleim, húgom, barátok, úgyhogy lesz aki Jackre vigyáz amíg én a lejtőkön suhanokKép.

Márti,
Megkaptátok a szurit?

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka,
akkor ötletek nem jöttek be. Kép Nem is tudom, miért írtam a kitámasztást, Zita is begurul, ha fennakad vmin.
Vettél borostyánkő láncot? Kiváncsi lennék, az hatásos-e.

Most nem tudom, mit csináljak. Anyukám jövő hét szerdán el tudna vinni B.örsre, épp erre jár majd. De közben dolgozik, én meg halálra unnám magam Náluk. Még net sincs. Kép Vagy elmehetenék végre minden nap pénzt költeni az Ikeába, Auchan-ba, Kikába. De ebbe vadférj vmiért tuti nem menne bele. Kép Kép Kép
Vagy mennék én kocsival csüt. du., de kicsit még fosós vagyok hosszú távon. Kép
Vendég
 


Basszus, Zita megint meghempergett a hányásában!
Tök büdös, fúúúúj!
És pont séta előtt! Kép
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?