Új privát üzeneted érkezett!

Kuha!
A védőnőm adott egy listát a 4 hós kortól adható dolgokról:
sütőtök, alma, répa, krumpli, zöldborsó, banán, körte, cékla, brokkoli, spenót, sóska, saláta, meggy, őszibarack, sárgabarack.

Az édeskömény tea csak a pukin segít, a székletet nem lágyítja asssssssszem.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Jézusom Gabuska!

MEnnyi minden, amiről nem is tudtam!!!

Zöldborsó, körte, brokkoli??? Én azt gondoltam, hogy ezek csak felfújják... ?!

Mea!
Olvasod ezt? Na, mindjárt megoldódnak a problémáink, és nem is lesz olyan uncsi a hamika!

Örök hála Gabuska!! Kép Kép

Kép
kuha
 
 


benéztem ide is, szerintem ez is a 2005. őszi topik, szóval engem érdekel a téma, bár még nem tartunk szerencsére a hozzátápinál.
nagyon helyesek na babák!! a meggyes Gergő és a sütőtökös-neogranormonos "lepcses" ZitaKép
Uxi! Emi nagyon szépen tartja a fejét, most már le se fogja tenni, biztos élvezi! szopi ügyben le a kalappal!!!

and

KépKép
KépKép
and
 
 

 
 

Kuha,
a zöldborsótól nem lett semmi baja Lívinek, a csaj szerint a másik kettő sem puffaszt. Ha meg igen, azt úgyis észre fogod venni a gyerekecskén.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Kuha!
A januári Kismamában van egy naptár, aminek az utolsó oldala egy táblázat. Melyik hónapban, mi adható!
A.

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Duda!

Ma tiszta jót teszel velem, ezt is köszönöm!

kuha

Kép
kuha
 
 


Basszus, miért nem írtátok előbb, hogy a banántól pöttyösek lesznek a bébik? Holnap jön hozzánk a gyerekdoki a pöttyök miatt. Tök ééégőőőő!!! Sajna maradunk a HA-s tápszernél, szintén a pöttyök miatt.
De tudatlan vagyok, a mindenit!
Vendég
 


Tünde!

Ne vedd készpénznek, hogy a banántól vannak a pöttyök. Csak én úgy vettem észre, hogy attól, aztán abbahagytam, elmúltak, majd megint adtam neki, és megint előjöttek.
Ettől gondolom, hogy a banántól. De azért jobb, ha a doki is megnézi!

Kép
kuha
 
 


Sziasztok!Kép

Köszönöm a sok sok infotKép

Amúgy ma végül alma-krumpli párosítás voltKép

Ezt egy könyvből lestem ki.

A krumplit mindig sűrítésre ajánlják mindenhez.

Megann!Kép

Üdv. itt isKép
Már nincs semmi tejcsi???
nálunk nincs, Lívi nem hajlandó szopizni sajnos...
Már be sem kapjaKép

Kuha!Kép
Nálunk ugyanez a helyzet kaki ügyben, szerintem a hozzátápitól van nem?
Azóta szenvedünk vele...

Mea
mea
 
 


Ja Megann!Kép
Mondjuk nagyon ügyin kihúztátok, nem semmi teljesítmény volt!!!KépKépKép

Mea
mea
 
 


Lányok, nem akarok okoskodni, de ez a tábli a banánt 7hós kortól ajánlja. Nem lehet, hogy korán kapták a babók és még nem bírja a pocakjuk?

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Mea!

Nem tudom, hogy mitől van, de azt gondoltam, hogyha elkezdjük a gyümit meg a zöldséget, akkor sokkal jobb lesz a helyzet, és megy majd a kakilás, mint a karikacsapás. Mindenre számítottam, csak erre nem.
Pénteken jön a védőnő, rá is kérdezek nála, hogy mi a franctól van ez.
Majd küldöm az infót, hogy mit mondott.

Tényleg, mentek végül a wellnes-hétvégére Siófokra?

Ja, és azt akartam kérdezni, hogy van már foga Lívikének? És ha igen, akkor mennyi?

Kép
kuha
 
 


Duda!

Én már semmit sem tudok...Kép Nekem a védőnő mondta, hogy az almával az elsők között vezethetem be.
Ja, és az ilyen baba-táplálkozási könyvekben is olvastam, hogy banánt lehet adni. (azt hiszem legalábbis). De mostmár el vagyok bizonytalanodva.
Majd erre is rákérdezek a védőnéninél.

Kép
kuha
 
 


Kuha!
Lassan írd össze a kérdéseket!KépKépKépKépKépKépKépKép
Táblicsku szerint 6hóban adható:alma, meggy, őszibarack, burgonya, s.répa, sütőtök, cékla, gesztenye(!?).
Illetve: gabonapelyhek: búza, zab, rizs, kukorica.
Némelyik érdekes.

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Lányok!
A 6-7. hós bevezetés a szopis babákra vonatkozik. A tápisok előbb kezdenek.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Igen, én is úgy tudom, hogy tápis gyerkőcöknél akár 3 hósan el lehet kezdeni a hozzátápit.

Duda,
ha jól tudom, Te még csak szoptatsz, gondolom Te erre vonatkozóan olvasol a hozzátápiról.
Vendég
 


Sziasztok!

Én új vagyok köztetek, remélem nem zavarok.
VAn egy pont ma 4 hónapos fiam, aki 6 hetes kora óta tápszeren "él"! Szombaton kezdtünk almát enni. Szeretnék hozzátok csatlakozni!
belyjuska
 
 


Szia Bea!

Üdv itt, írj többet magatokról!
Vendég
 


Levente fiam pont ma 4 hónapos. Egy kicsit elöbb, a 35. héten érkezett meg 2500g-mal és 48cm-vel. Spontán szülésnek indulva, de császár lett belőle. Két oldali dongalábbal, amit gipszeléssel kezelnek. A történetünk a www.dongalab.freeweb.hu -n olvasható, Levi történeteként. Tegnap kapta meg a 4 hós oltást (a régi szerint), ezért a héten nincsen gipsze. A súlya: 5940g és 57cm jelenleg. Az éjszakát 2 hónapos kora óta átalusza (21-6). Nagyon boldog baba!
belyjuska
 
 


Oké, bocsi, eldugultam!Kép

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Davallia!

Én megjöttem!
Jó pár írás elveszett, de jó, hogy megint itt a topic!
Juhhhéééééé!!!!
Kép

Ui: Davallia, nem is tudtam, hogy minket is olvasol! Kép
Vendég
 


Sziasztok!Kép

Itt vagyok én isKép
Majd jövök később és írok sokatKép
Puszi mindenkinek!Kép

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Az én kis irományom elveszett Kép
Akkor újra bemutatkoznánk Angi vagyok van egy 4hónapos kisgengszter kisfiam Lackó, mi is tápszeresek vagyunk 3 hetes korunk óta. A cicizés még megy de mostanába nem mindig fogadja el én meg próbálom átverni mert félálomba még mindig rácuppan :D egyenlőre még én vagyok az okosabb

Hát ennyit rólunk Örülök hogy van ez a topik és hogy Ti is vagytok

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok,
de jó újra látni Kép Titeket 4

gangi,
üdv itt Kép
Tök jó, hogy frissíteni kell a táblicskunkat Kép ha megadod az adatokat, beleteszlek Kép
nagyon ügyik vagytok, hogy még kitarta a cicizés! lackó kap már mást is, vagy szopcsi és tápi van még Nálatok?

Davallia,
Nálunk is a hozzátápi óta normalizálódott a kaka, több is lett, meg nem okoz gondot a Lelkemnek. Meg azt vettem észre, hogy sokkal könnyebben pukizik, azelőtt mindig megébredt, ha pukiznia kellett, most már álmában is elintézi minikém, de olyanokat, hogy az Apucijának is javára válna Kép

ide teszem a táblicskut, hogy aki még nincs benne, tudja miből maradna ki, ha nem írná le az adatokat Kép
Kép
pankata
 
 


Sziasztok!

Na végre, azt hittem, már elveszik a topikKép.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Bocsi, lehet hogy küldtetek azóta infót, de nekem 4 nap nincs meg, gondolom másnak sincs Kép
pankata
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok.
Adatok: nevem: Beáta, baba neve: Levente, szül: 2005-09-18 14:55 2500gr 48 cm (35. hétre) Dújv. Szent Pantaleon Kh. Hozzátápi: 4 hónaposan. Testvér nincs.
belyjuska
 
 


Nnnna végre!
Meggyógyult a topic!
Kuha,
azt hiszem Tőled kérdeztem, hogy mennyi idő alatt váltottatok ki egy kajcsit. De mindenki más gyakorlati tapasztalata érdekel! Kép

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Ja és Kata,
nagyon fini az alma-vanília pép, pár kanál cukorral én is benyomnám! Eddig 2x2 kanállal ettünk, szerencsére semmi gyanús tünet, mikor emelhetem az adagot?

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Dora,
Mi az első kaját (ebédet) 1 hét alatt váltottuk ki, az uzsit tejpéppel pedig 5 nap alatt.
Sztem emelheted az adagot, napról napra és figyuszkáld a Manót Kép
pankata
 
 


Sziasztok!

Segítsetek!
Ez az én kisasszonyom olyan finnyás, mint az anyja. Nem ízlik neki se az alma, krumpli, sütőtök, répa. Mit csináljak vele? Várjak még a kajával?

Kata!
A táblicskuba nem lehetne egy kis rendszert vinni? mondjuk a babák kora szerint? persze csak ha van időd és energiád!
Vendég
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni ehhez a topikhoz is, szerintem sajnos Kép előbb, mint hittem, de aktuális lesz.
Benedek 10 és fél hetes, eddig csak szopizik (nyelvletapadás miatt 1 és 2 hetes kora között kapott csak pótlást). Most délben éreztem először, hogy a 120ml után éhes maradt.
Van elég sok lefejt tejem, nem fogadta el.
Igaz üvegből próbáltam adni, nem tudom elképzelni, hogy ennyit bekanalazzunk.
Ti hogyan kezdtétek a pótlást?
Nekem talán 1-2 hétig még lenne tejem a fagyasztóból, aztán jöhetne valami hozzátápi, így el tudnánk kerülni a tápszert. Mondjuk, ha ennyire fogy a tejem, akkor nem fogjuk tudni elkerülni. Látom 14-15 hetesen már lehet próbálkozni.
A Húgom nem volt hajlandó szopni annak idején, ő már 8 hetesen paradicsomot és őszibarackot evett. (Júniusi baba volt) És gyönyörű, egészséges 21 éves nő vált belőle is.

Olyan szarul vagyok most, hogy a kis manóm szopizza a semmit, éhes, más meg azzal küzd, hogy állandóan folyik a tej. Pedig mindent megteszek, mint tettetek ti is!

És kivagyok a dokitól is, aki szerint ilyenkor sűrűbben kell cicire tenni a babót. Jó fej, csak nem ő látja, ahogy iszonyú csalódottan néz a szemeivel, hogy akkor most miért nem jön tej. És ha pótlok, akkor csak kanállal. De hogy? 150ml tejet hányszor melegítsek újra, míg bekanalazzuk???
Segítsetek!!!

Bocsi, hogy így kifakadtam, de muszály volt leírnom, tökre kivagyok, a sírástól, meg idegeskedéstől csak rosszabb lesz a helyzet.

Ha hozzátápi nélkül be lehet kerülni a táblába, akkor:
Benedek
2005.11.10.
Szent István Kórház, Bp.
3060g, 57cm
Tesó nincsen.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szia Ilba!

Ne keseregj, az nem tesz jót a tejnek!!!
Ha kell szopi után tápszer, az még nem a világ vége, nem mérget adsz a babádnak, hanem kaját!!! Ez is tök szép teljesítmény, hogy eddig csak szopizott! Nem tudom, milyen a gyerekdokid, de HA-s tápszert irass fel, mert az keserü, és továbbra is elfogadja majd az anyatejet. Én anno nem kanalaztam, hanem cumisüvegből kapta Zita a tápit, és nem lett cumizavaros. De ez biztos gyerekfüggő.
Sztem 150ml már akkora mennyiség, hogy ha azt kanalazod, mindenki idegbajos lesz. Te is, Benedek is. Vannak olyan kütyük, amitől nem alakul ki cumizavar, ha esetleg ettől félsz.
Itt vki már írta, hogy a fagyasztott tejet frissel keverte, és így itta meg a babája. Próbáld meg, és ne hagyd abba a szoptatást. A tápszertől meg tényleg nem kell kétségbeesni, az egy nagy baromság, hogy ha nem szoptatsz, nem alakul ki kötődés. Nem tudom, ki volt az a vadbarom, aki ezt kitalálta. Már bocsánat, de nagyon belendültem. Esetleg próbálj meg tejligásoktól tanácsot kérni, gondolom előfordult már, hogy segíteni is tudtak, nem csak okoskodni és lelkiismeretfurdalást kelteni az anyukákban.

Tünde
Vendég
 


A tejligás újságíró még nem válaszolt a mélemre...
Vendég
 


Na végre! Azt hittem már, befellegzik ennek a topicnak. De tényleg elszállt jó néhány iromány!!! Kép

Tünde!

Azért várható volt, hogy nem fognak válaszolni, nem? Meglepődtem volna, ha válaszolnak... Kép

Jdora!

Azt hiszem, mi kb. olyan 2 hét alatt jutottunk el odáig, hogy teljesen kiváltottuk az ebédet.
Most ebédre mindig valami zöldséget kap, holnaptól elkezdjük az uzsit is kiváltani, ott meg majd kapja a gyümiket.

kuha

Kép
kuha
 
 


Szia Tünde!

Persze tudom, hogy a tápszer az nem méreg, 1 hetesen, mikor kiderült, hogy nem tud szopizni a nyelve miatt rendesen, a gyerekorvos nem volt hajlandó felírni tápszert, hiába mondtam, hogy a gyerek egyre csak fogy és max. 20miliket eszik. Szerinte elég ha sűrűn mellre teszem. Mi mentünk le a gyógyszertárba és könyörögtünk ki tápszert és én elkezdtem neki adni, és csodák-csodájára a gyerek végre elkezdett hízni.
Szóval én nem vagyok tápszer ellenes, én is azon nőttem fel.
És én is cumisüvegből adtam neki, és a lefejt anyatejet is és ő sem lett cumizavaros, igaz csak 8 napig kapott összesen pótlást, felvágták a nyelvét és sikerült utána a tejem még visszahozni.
A szopit nem szeretném abbahagyni, amíg csak lehet, de friss tejet sajnos már nem tudok lefejni.
Most jön majd egy evés, megpróbálom most is cumisüvegből, ciciben alig van már valami. Kép
Ha nem kéri, akkor csinálok tápszert, még van abból, amit vettünk, holnap meg megpróbálok a doktornővel feliratni HA-st.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Tünde,érdemes inkáb felhívni őket, anno én is írtam nekik mailt, mikor Emi 10 napos volt, mai napig nem válaszoltak...

Pedig segítséget kértem.

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi!

Én anno mélt írtam, válaszolt a W. Ungváry Renáta, de nem tudott segíteni. Igaz, nem az ő hibájából, de én hiába tettem többször mellre, hiába ittam a teákat, nem lett több a tejem. Írtam még 1x, na arra már nem jött válasz.
Vendég
 


Pankata!

Köszi a lehetőséget kisfiam László Balázs 2005. szeptember 16-án 19.35-kor látta meg a napvilágot 3170g és 50 cm-el Tatabányán a Szent Borbála Kórházban tesó nincs (egyenlőre) a hozzátáplálást 4 hónaposan kezdtük.

Ilba!
Az én kisfiam soha nem itta meg a melegített anyatejet ha frissen lefejtem akkor igen, de melegítve soha. Kiváncsi leszek hogy a főzelékbe ha belerakom akkor megeszi e. Nekem is mondták a kanalas etetést én mondtam, hogy akkor jöjjön el és etesse meg Õ a gyerekemet mert én nem vagyok hajlandó kínozni. 3 hetes kora óta eszi a tápszert cumisüvegből és még mindig cicizik is.

Havtünde
Nekem azt mondta a védőnőm ha nem izlik a gyümi és zöldség akkor várjak 1-2 hetet és akkor próbáljam újra, mert nem bizti hogy fel van rá készülve. Lehet igaza van, próbáld meg.

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Gangi, Ilba
enyém kisördög megitta a melegített anyatejet, viszont most a főzelékbe nem tűri meg. Ravasz kis manója!!KépKépKépKép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!
Délután 20ml-t pótoltam KANÁLLAL, elfogadta, tágra nyílt szemekkel nézte, hogy honnan is jön ez a tejcsi. Kép
Most pedig 50ml-t, de képzeljétek, kihányta. Mert gyorsan beette? Ugye attól lehet? Még sosem hányt, picit megijedtem. Még hátul a kis haja is olyan lett. Teljesen át kellett öltöztetnem. Lehet, hogy több jön ki, mint amennyi bemenne?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba!

Le a kalappal én tuti nem győzném az én kis gengszterem azt is alig bírja kivárni, hoyg a cici után a cumisüvégért nyúlok hiszti van ezerrel. Kép

Mi megyünk alukálni Jó éjt mindenkinek!!!

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Gangi!

Én Tatán laktam, és Tb-ra jártam középsuliba! Kép
Most azt mondták gyakorló anyukák, hogy próbáljam napokig kóstoltatni, és aztán csak rákap majd a kaja ízére!
Nálunk is hiszti van, amíg kajci közben beadagolom a Gripe Watert.
Néha azt hiszem, mentem éhen hal... Kép Kép Kép
Vendég
 


Gangi,
abszolút nem tudja, hogy mit kezdjen a cumisüveggel. Kép
Játszik a nyelvével vele, pedig 1 hetesen úgy rácuppant, hogy szinte ellen kellett tartani.
Nem baj, ok mégiscsak a kanál, mondjuk, ha egy egész kaját kell majd pótolni ....

Nektek is jó éjt!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!Kép

Na most tudtam jönni mert nagy volt ma a nyűzsiKép

egy fontos kérdés, mi 4 x eszünk egy nap két hónapja.
Egyszer reggel 8-kor, egyszer 12-kor , egyszer 16-kor és egyszer fürcsi után 20-kor.


Az a bajom, hogy délre már majdnem csak zöldséget kap, de mit tegyek a délutánival, kiváltsam gyümivel de akkor csak 2x kapna tápit és az csak 460ml lenne....

Az meg gondolom kevés, nem???

Szóval az a bajom, hogy mi csak 4x eszünk és nem 5-ször, akkor hogy oldjam meg ezt az átállást uzsira meg tízóraira???
Nem lesz kevés akkor a tápi???

De nagyon változtatni sem akarok időpontokon, mert ez nagyon bevált?!?

SegítsetekKép

Mea
mea
 
 


Mea!

Ha a folyadék miatt aggódsz, akkor adjál neki ebéd és uzsi után vizet v. teát. Sztem. De Kata biztos jobban tudja, neki nagyobb a gyakorlata. Azt írtad, szépen fejlődik Lívike, akkor sztem ne aggódj.

Tegyél fel képet!
Vendég
 


Mea!

Ha a folyadék mennyisége miatt aggódsz, akkor sztem adj neki kaja után vizet v. teát. De Kata és Gabuska biztos jobban tudják, nekik nagyobb a tapaszatlatuk.
Tegyél képet Lívikéről! Kép
Vendég
 


Najóvan!

Az elsőről azt hittem, elveszett!

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Pankata!
Mi is bekerülhetünk a táblába?
Adatok: Leon, 2005.09.01, 4070 gr 53 cm Péterffy kórház. tesó: Noel: 2004.04.17
Hozzátápi: 4,5 hó

Leon már megeszik egy fél nagy üveg gyümit is, vagy 1 alma + fél banán. Jó gyorsan haladunk, egész jól megy már neki.
Hipp tejpépet is megkóstoltuk, rögtön bevágott egy egész adagot, de nem lett semmi baja tőle.
Mondjuk eddig semmitől nem lett hasfájós, remélem ez marad is.
Egy hét múlva már ki akarom váltani a du. evést gyümire. Mi du. eszünk, mert 1/2 9 körül ébred, utána csak 1/2 1 körül eszik és az az ebéd. Ha már du. csak gyümi van, akkor próbáljuk ebédre a zöldségeket is.
Látom Meánál is ez a probléma......

Barbi

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Mea!

Nálunk Gergő a következőképpen eszik:

Reggel 5-6 között kel először, ekkor tudok neki adni cicit, igaz, ez nem túl sok. Aztán visszaalszunk, kb. fél 8-8 -kor kel újra, ekkor megeszik 200 ml tápszert. És innentől kezdve 3 óránként eszik . A következő kb. 11- fél 12 felé, ekkor CSAK zöldséget vagy gyümit kap. Majd 3 óra felé megint 200 ml tápszer. Aztán 6 óra felé megint nyűgösködik a kaja miatt, de ekkor megin rárrakom cicire. De szinte nem is eszik semmit szerintem, mert kb. 5 percig aktív, után kiköpi a cicit, és engem bámul. Majd ugyanez a másik cicivel.
De legalább lenyugszik egy kicsit, és telik az idő fürcsi-ig. Mert ugye a fürcsivel le tudom kötni, akkor nem foglalkozik azzal, hogy éhes.
Nálunk fél 7- háromnegyed 7 felé van a fürcsi, azzal kb. negyed 8-ra szoktunk végezni, és utána jön rögtön a vacsi, megint csak 200 ml tápszer.
Aztán alvás reggel 5-6-ig megint.
Szóval ez 600 ml tápi + a zöldség-gyümölcs, meg az a semmiség anyatej.

De nekem is azt mondta a védőnő, hogy kezdjem el kiváltani az egyik délutáni kaját is. Azt hiszem, ez a három órási lesz, mert talán az este 6 óra már késő a gyümihez.
Ugyanis azt mondta, úgy csináljam, hogy a déli az mindenképpen valami zöldség, főzelék legyen, és a délutáni meg csak gyümölcs. Tehát ne keverjem a kettőt.
Majd meglátom, hogy bírja, holnap kipróbáljuk. LEgfeljebb, ha a délutáni gyümi kevés, kap még egy kis tápit.

Ha jól értem, Lívi egy kajánál kb. 230-at eszik meg. Ez elég is neki? Vagy megpróbálhatnád, hogy a tápis kajánál többet adsz neki, nem? És akkor nem csak 460 ml lenne egy napra.
Egyébként tök jó, hogy Lívi kibírja a 4 órát is kaja közben.

Mi, ha itthon vagyunk, Gergő bizony néha a 3 órát is alig bírja kivárni.
Bezzeg, ha nem vagyunk itthon és pont úgy jön ki a lépés, hogy nem tudom megetetni, akkor nem reklamál, simán kivárja, míg enni kap.
Szombaton is, reggel fél 7-kor evett, majd legközelebb 11-kor, és nem reklamált egyáltalán.

Én igaziból ezt a reggeli 5-6 órás kelést, és etetést hagynám már el szívem szerint. Igaz, ha nagyon -nagyon ritkán is, de nem kel ilyen korán, akkor mondjuk alszik fél 7-ig. De akkor viszont kajcsi után már nem alszik vissza. Kép
Így legalább még alszunk utána egy kicsit 8-ig.

Kép
kuha
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: