Új privát üzeneted érkezett!

Szia!
Beni szeptemberben volt 7 éves, Dani pedig most 4 és fél. Nagyon örülnek a tesónak, csak abban nem tudnak megegyezni, hogy mi legyen? Beni lányt szeretne, Dani fiút Kép Mi a Párommal a két fiú után kislányra vágyunk, de ha fiú lesz, akkor is jöhet Kép A fiúk nevelésében legalább már gyakorlottak vagyunk Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Melinda,
kösz az infót, hétvégén vendégségre készülünk, de asszem, nem a cukiból hozzuk majd a sütit, inkább a Spar-ból, ahol szintén finomm, és olcsó is. Tipp: most ott lehet kapni nagy vödör narancsot 990 ft-ért, isteni! Anyu szerint drága, szerintem megéri, mert jó nagy a vödör (amit aztán másra használhatsz...), és annyira púpozod meg, amennyire akarod.

Képzeljétek, tegnap én is émelyegtem kicsit, egész megdöbbentem.

Macifülke,

miket eszel mégis? Én egy változást vettem észre étrendileg: nagyon szívesen eszem kalácsot. Eddig ez nem volt jellemző. Átütő változás nincs, nem kívánok például tejet inni (utálom kölyökkorom óta), bár a kálcium miatt legyűrök naponta 1 joghurtot. (Néha kaláccsal helyettesítem :-)))

Írtátok, hogy tilos a tengeri herkentyű. De ugye a füstölt lazac nem???? És mikor nem szabad narancsot enni a fogak miatt? Ha most, hát a két bébi engem átkoz majd egész életében, mert amennyi déligyümölcsöt én eszem, napsárgák lesznek a fogaik :-)))

Szia, Jubi, gratula a harmadik csemetéhez! Gyere gyarkran!

Mirmurr,
részvétem, én is elmormotásodtam teljesen, bár most, a 9. héten már csak minden 2. nap vagyok totál álomkóros. Most alszom egy kicsit, ha már így szóba került :-))))

Szép délutánt nektek!

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!
Vagyok en is csak a szokasos emelygek hanyok kategoriabol es nincs nagy kedvem meg oromkodniKép
Latom nem vagyok egyedul, de sajnos ez nem segit. A fiammal mindig kivantam valamit, most egyszeruen csak undorodom mindentol es ehes vagyok, na es persze fogyok ezerrel. Ami nem baj, mert sok maradt rajtam a szopival. En az a fajta vagyok aki a terhesseggel nem, de a szopival sokat felszedett.

Kata, a herkenyuket is csak a bacik meg ilyenek miatt tilos. Ha ugy gondolod, hogy a fustoles kiolte a bacikat a lazacbol, hat edd. De nyers halat ne egyel, meg angolos husitKép

Jubi, en is igy vagyok mindegy milyen nemu, lanyt is szeretnek, de a fiunak is orulnek.

Az elso babasoknak irnam, hogy nem kell annyit agyalni mikorra varod a gyereket. Eltalalni ugysem fogjak. Az utso mensitol szamold a heteket. Az uh egyszer ezt mondja, egyszer azt. Majd nezd meg a dokit, ahogy a kis keresztet a feje bubjahoz, meg a senyekehez rakja. Ha egy picit feljebb rakod, mar is 2-3mm az elteres. Akkor egy perc alatt 4 napot nott volna a baba? En csak azt tartom fontosnak, hogy nehogy tulhordasrol beszeljenek a vegen. Szoval csak arra kell figyelni, hogy nehogy megintitsak a szulest. Amikor szultem volt benn egy lany, napokig kinoztak, mert az uh szerint 4 kilo feletti a babaja, meg amugy is mar 2 nappal tulhordta. Szegenykembol kicsaszaroztak a 2800g-os kisbabajat. meg egy hetet biztosan ellett volna benn szegenyke. Ja es ennyit az uh saccrol. (mondjuk nalam nem tevedtek)

Udv:
csengo 11+6

Narancs tilalomrol nem hallottam.
Vendég
 

 
 

Szia Kismamák!

2 napig nem volt net, de szegény párom kénytelen volt lépni, mert nagyon nyűgösködtem érte. Kép
Tegnap ráadásul be kellett mennem a munkahelyemre tüzet oltani, pedig nem éreztem magamat fényesen; dehát ez van ha az ember nélkülözhetetlen. Kép Kép Meg ha csak 3 fős a cég.. Kép

Ákata

A tejet én is pólyás korom óta utálom Kép Most sem változott a helyzet.. Azért kakaó formájában megiszom néha. Ez az evés kérdés nagyon érdekes. Nem kívánok semmit! Mindig órákat agyalok délelőttönként,hogy mi is az, amit azért valahogy mégiscsak kívánok annyira, hogy meg tudjam enni. Viszont narancsot és körtét elég szép számmal fogyasztok. Narancsot nem lehetne??
A füstölt lazac mehet nyugodtan, mert az egyik kismamis könyben pl. pont szerepel a heti étrendben. (Mondjuk a narancs is) Kép Viszont az lehet, hogy nem mindegy, hogy melyik a terhesség melyik harmada.. Most elbizonytalanodtam.. Mikor is mész UH-ra? Nagyon klassz lenne, ha fel tudnád rakni a képet ide; engem nagyon érdekel ez az iker téma Kép A Pataki cukiban én egyszer voltam, de akkor nagyon finom volt a sütiKép Bár most még azt sem kívánom Kép

Bujka,
Mi Pécelen építkezünk, a kilátás pazar, viszont most ébredtem rá, hogy a dombtetőt mégsem nekem találták ki, mert állandóan orkánszerű szél van, és még egy sarkvidéken remekül üzemelő ruhában is úgy érzem magam, mintha 1 szál semmiben lennék. Kép Próbálok nem belegondolni, hogy mennyi rohangálással jár ez az egész, mert akkor tutira megrettenek.. Kép
Viszont mielőtt Egerbe mentek, beszélnünk kell, mert férjemnek köszönhetően jól ismerem a klassz éttermeket, szállókat és kirándulóhelyeketKép Szerencsére elég gyakran járunk "haza" 3-4 hetente. Mindig iszonyúan irigyeltem, hogy ott nőhetett fel, ráadásul még a Dobó téren is lakott, sőt gyerekkorában még a várba jártak katonást játszani!
És igen, megköszönöm, ha belerakod a táblába, hogy a Nyírőben fogok szülni Kép Legalább is reményeim szerint.Amúgy nagyon klassz 5let ez atábla dolog!!

Kriszti (Angel 79)

Én azóta is bőszen járok a talpmasszázsra, bár már teljesen máshogy csinálja, ezt már lehet élvezni Kép Én is sokszor csillagokat láttam, úgy fájt. Hozzánk az István lenne a legközelebb és csak jókat hallotam róla, de az élet másképp hozta.

Mirmurr

Pont a szülinapomra vagy kiírva a babócával Kép Bár mivel nekem szept. 18. a várható, a dokim azt mondta, hogy lehet, hogy szülinapi baba lesz. Az igaz, hogy ez lenne életem legszebb szülinapi ajándéka. Kép Kép

Jubi gratula a 3. babócához. Azért abba belegondoltál, hogy mi lesz, ha 4 férfivel kell "megküzdeni" ? Kép Kép Kép

Mindenkinek szép napot, most én is elmegyek egy kicsit csicsikálni.. Kép

puszi: J. E.
macifülke
 
 


Sziasztok!

Mirmurr!
A gázosabb hányingeresebb időszakomban néha már én is a rókakomáért rimánkodtam, hátha könnyített volna, de ha még provokáltam, úgy sem jött Kép
Kitartást Neked, egy-két vacak hét (a nagy átlagban) aztán jobb lesz Kép
Mikor mész uh-ra? Most már valszeg szívecske is dobog ott Kép

Juborka!
Üdv itt közöttünk és nagy-nagy gratula! Harmadik, minden elismerésem Kép Én Marci mellett így is meggabalyodok, belegondolok, hogy még egy kisördögöm lesz, hogy fogom bírni. De tudom, rutin teszi az anyukát Kép
Helyesek a Fiaid Kép Meglestem őket Kép Látom, Te is debreceni vagy, nagyon szeretem azt a várost Kép A hétvégét épp ott töltöttük!
A "hányós-hányingeres-elalvós" korszakhoz kitartást! Az előző terhességeidhez eddig mennyire hasonlít a mostani?

Kata!
Jól hangzik ez a narancsos akció! De mi ugye Corásak vagyunk Kép
Émelyegtél és csodálkoztál? Én most már azon csodálkozok, ha nem émelygek Kép

Csengő!
További kitartást! Nagyon sajnállak az állapotod miatt Kép
Voltatok már 12. uh-on?

Macifülke!
Aranyos vagy, hogy segíteni szeretnétek Egerrel kapcsolatban. Majd az utazás előtt tényleg fogok egy kis infot kérni. Egyébként pont ma foglaltattam le az apartmant a május elsejei hosszú hétvégére (szombattól keddig). A Szent István Hotelbe megyünk, lehet, hogy a Párod ismeri is. Szerencsére félpanziós, de az ebédre majd kell találnunk valami klassz helyet Kép
Eger tényleg nagyon szép hely, én még általános koromban jártam ott, de meg maradtak bennem a szép emlékek. Most frissítünk egy kicsit Kép
Mi is dombos részen lakunk Érden és tényleg szelesebb a szokottnál, de itt Érden például elég rossz a felszíni vízelvezetés és sok házat elönt a víz a nagy nyári esőzésekkor. Na ilyenkor nagyon imádom ezt a dombot, mert tőlünk csak lefolyik a víz Kép Pláne ha Nektek még szép kilátásotok is van Kép

Kajcsiügy nálam is elég nehézkes, mert bármennyire érzem is, hogy éhes vagyok, néha valahogy nem kívánok semmit. Ma is mit össze agyaltam, hogy mit ebédeljek. Én előtte imádtam a joghurtot, most viszont meg nem tudom enni. Tejet én is kakaó formájában fogyasztom, a kálcium miatt (nekem még a szopi miatt is ügyelnem kell erre). Viszont a húst valahogy olyan nehezen nyomom le, hogy hihetetlen. Inkább főzi, az is feltét nélkül. Reggelire nálam nagyon bejött mostanság a melegszendvics, Marcival együtt burkoltunk belőle Kép
Narancstilalomról én sem hallottam. Viszont ha belegondolok a gyerkőcök a répától és a sütőtöktől tudnak besárgulni, ha sokat esznek belőle, így nekem logikusabb lenne, hogy attól sárgul a foguk. Na mindegy én eszek narancsot, banánt, almát, ezeket legalább kívánom Kép

Párocskám hazajött, úgyhogy most megyek!

Mindenkinek puszi és hányinger mentes estét: Melinda


Kép

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok, lányok,

legutóbbi hozzászólásom óta hiába próbáltam belépni ebbe a topicba, mivel a 2003-as babák után nem látszott semmi az oldalon. Aztán ma már a 2005-ös babákat is láttam, végül most minket is... Nem értem a dolgot, hiszen Ti tudtatok írogatni... Írtam egy levelet a webmesternek, sajna, nem válaszolt :-((( De lényeg, hogy működik!

Ma voltam a vérvételhegyek eredményéért, minden OK, pajzsmirigyem javul.

MELINDA, azt mondta a dokim, hogy mehetek a védőnőhöz. Tudsz segíteni, hogy vegyem fel a kapcsolatot a hálózattal? Hívjam az SZTK-t? És kérlek, javítsd a szülési időpontomat szept. 4-re :-)))) (Rövidebb ciklusom miatt egy héttel nagyobb a magzat.)

MACIFÜLKE, én mindig szerettem volna panorámás, dombos részen lakni. Nem jött össze, a telkünk sík. Viszont szél- és vízvédett. Ezzel vígasztalom magam :-)))
21-én megyek a naaagy UH-ra, de nem kapok videót, sem képet (nem csinálnak). De a férjem fotózhat digigéppel, úgyhogy családi program lesz :-))))

ÉS BIZTOS, HOGY KÉTPETÉJÛEK, uis azt mondta a dokim, hogy nagyon korai időben, mikor még kisebbek a bébik, mint a méh, és jól elférnek, a kétpetéjűek elkülönülnek egymástól. Csak későb kerülnek úgy egymás mellé, hogy nem lehet látni, hogy egy- vagy kétpetéjűek. Fiú-lányban bízunk.

Asszem, holnap veszek egy kis lazacot :-))))

Puszi mindenkinek, és remélem, hogy sikerül visszatérnem, mármint hogy látni fogom a mi topicunkat.

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Kata!
Gratula a kétpetéjű babákhoz és drukkolok, hogy vegyespárosotok legyen Kép
Az uh-on a kórházban már nálunk sem adnak videót (régen lehetett kérni), viszont kinyomtatja és itthon digigéppel lefényképezzük. Jó ötlet, hogy vihettek digigépet Kép Mi Marcival kétszer voltunk 4D-s ultrahangon, ott videóra is fel lett véve az egész és CD-n voltak fényképek. Nagyon klassz volt Kép
Az SZTK-t hívd: 365-232/160 mellék. Ott lakóhely alapján megmondják, hogy melyik védőnőcihez tartozol (valószínűleg) és hol érheted utól. Mindenképp kérj telefon elérhetőséget hozzá, hogy leegyeztethesd az időpontot, amikor menned kell hozzá és ne kelljen várnod rá.
Azért írtam, hogy valószínűleg megmondják, hogy kihez tartozol, mert pl. nálunk az utca páros ill. páratlan oldala más és más védőnőcihez tartozik. Viszont konkrétumot nem tudtak mondani, csak két nevet és elérhetőséget, majd ezután nyomoztam. De nem volt gáz! A lényeg csak annyi, hogy itt semmi sem egyszerű Kép
Oké, javítom a táblát! Kép

Pusz: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


sziasztok!

Mirmurr, sztem napra uakkora a babánk! én is 23.án voltam először uh-n, és petezsákot láttunk, 5mm-eset. legközelebb 10.én megyek.

Simigabi, a szülinapomon szülsz!!!Kép

Ákata, a 20. héten alakulnak ki a baba fogkezdeményei, akkor nem ajánlott sok narancsot, sütőtököt, répát enni, mert elszínezhetik a fogait. persze a genetika is belejátszik. van egy könyv,
Devics Józsefné: Várandós kismamák életmódja, étrendje, abban olvastam ezeket, meg a penészes sajt tilalmát is.
Nálam émelygés hullámokban van, napszaktól függetlenül. A melleim annyira érzékenyek, hogy csak hanyatt tudok aludni, pedig én aztán egy anti-Pamela Anderson vagyok..Kép!

Puszihegyek mindenkinek!

Kriszti (6+2 kb)
Vendég
 


Sziasztok

Nekem már nyolc napja késik megcsináltam kettő tesztet és mind a kettő pozitiv lettKép
Nagyon feszülnek a melleim és a bal petefészkemnél folyamatosan nem is tudom nem fájdalom ez hanem egy kellemetlen érzés olyan mintha zsibbadna vagy kapirgálnák enyhén... nektek is volt már ilyen tünetetek?

Kép
picurk
 
 


Sziasztok!

Picurk!
Gratulálok a két pozitív teszthez Kép
Nekem is épp a bal petefészkemnél voltak kellemetlen érzéseim, de nekem inkább tompán nyilalt. Dolgoznak benn a hormonok Kép
Gyere közénk, ha úgy gondolod!
Ja és azért aludj is Kép

Puszi: Melinda (11+0)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok,

imént elszállt szép hosszú levelem :-((( Most rövidebbre fogom...

MELINDA,
köszönöm a számot, fel is hívtam, nem volt gond, rögtön tudták a körzetet. Kedden megyünk :-))) Nekem a doki a 18. héten javasulta a 4D-s ultrahangot - aszonta, akkor már tán a nemük is látszik, ha úgy fexenek... Neked már látszik a hasadon, hogy várandós vagy? Mikor mész UH-ra?

Angel,
köszönöm az infót, narancs egyelőre akkor maradhat :-)))) Könmyvet terhesség témában semmilyet nem szeretnék olvasni, mert hipochonder vagyok, csak a rosszat jegyzem meg, és szétizgulom magam a semmiért... Amiben bizonytalan vagyok, megkérdezem a doktort, eddig minden skrupulusomra válaszolt :-)))

Picurk,
üdv és gratula, bal petefészek nekem még most is nyilallgat, pedig (legfrissebb számítás szerint) már a 10. hétben vagyok. Dokim szerint a sárgatest-hormon termelődése miatt van. Kezdeti időben sokkal jobban éreztem, és szinte folyton. Próbálj sokat pihenni! Orvoshoz mikor mész?

Puszi nektek - Kata

Kép
Ákata
 
 


Szisztok!

Köszönöm szépen válaszotokat és én is gratulálni szeretnék nektek nagyon megnyugtattatok, akkor nem csak én vagyok ezzel az érzéssel igyKép.
Bujka aludnék ha tudnék este 9-kor olyan álmosság szokott rámjönni de mihelyt ágyba bujunk nem birok aludni csak forgolodom...nállatok nem volt ilyen?
Kata:most lehetek az 5. hétben ugy gondoltuk hogy 2 hét mulva megyünk dokihoz bár szerintem ugysem fogom addig kibirniKép. Azt mondják hogy nem kell rögtön dokihoz menni mert még ugysem lát semmit.
Kata akkor te már nemsoká tul leszel a nagy vizválaszton (12. hét)de jó ..
Nekem olyan lassan megy még az idő még csak egy hete mult hogy nem jött meg de olyan mintha már legalább egy hónap telt volna elKép

Kép
picurk
 
 


Picurk,
Én is már nagyon várom a 12. hetet :-)))
Nem is a sok alvás, hanem a sok pihenés a lényeg (ezt olvastam legalábbis). Ne forgolódj, lazíts :-))) Mondjuk én bármikor, bárhol el tudtam/tudok aludni. Onnan kezdtem gyanítani, hogy terhes vagyok, hogy elszunyókáltam a munkahelyemen. Munka közben... És többször is lecsukódott a szemem a képernyő előtt. Olyannyira, hogy hideg vízes arcmosás sem segített. Akkor megnéztem a naptáramat, és kiderült, hogy már öt-hét napja késik :-))))) (A karácsonyi hajcihő miatt ki is ment a fejemből a dátum.) A következő tünetek csak innentől jelentkeztek (petefészek-szurkálás, mellfeszülés). Hányós nem vagyok, szerencsére, bár mostanság egyszer-egyszer émelyegtem kicsit esténként. Most is nagyon álomkóros és fáradékony vagyok, bár már nem annyira - úgyhogy minden tiszteletem azoké a kismamáké, akik ilyesmivel küzdenek, és mellette babát nevelnek/dolgoznak. Én itthonról dolgozom, a benti tempót nem is bírnám most.

Orvoshoz én is csak a nagy felfedezést követő héten mentem, mert nem akartam elsietni... (tesztet is csak az orvoshoz menés reggelén csináltam.) Annyit már meg tudott állapítani, hogy nem utal semmi méhen kívüli terhességre, egy hétre rá pedig már az UH-n is látszottak a bébik. (Többieknek bocs, hiszen ezt már írtam korábban.)

CSAJOK,
hova tűntetek? Az elmúlt napokban szinte csak Melinda, Macifülke és Angel van jelen a régiek közül... Remélem, mindenki jól van...

Kép
Ákata
 
 


Kata,
ugy látszik nagyon hasonló nekem is a tünetek én nekem sincs még hányingerem bár azt mondják hogy majd csak ezután lesz, csak esténként szoktam én is émelyegni egyébként én is olyan vagyok egész nap, majd elalszom de mikor lefekszem akkor nem nagyon tudok aludni valoszinű hogy nem vagyok álmos csak fáradt.
Azt hiszem hogy én is elmegyek jövöhéten a dokihozKép
Legyetek jók majd még jelentkezem

Kép
picurk
 
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.19 22:40-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Kata!
Örülök, hogy egyszerű volt a védőnénis "nyomozás". Ki a védőnőd? Hátha ismerem...
Mi Marcival a 17. héten voltunk először 4D-sen és nekem a doki már 150%-ra megmondta, hogy kisfiú lesz. Persze ehhez az is kell, hogy jól feküdjön a baba és ne legyen szégyenlős Kép
Kedden megyünk a köv. UH-ra. Egyik pillantban izgulok, hogy minden rendben legyen, viszont a másikban arra gondolok, hogy mi baj lehetne, hisz akkor a jó Isten nem adta volna nekünk ezt a babát karácsonyi ajándéknak Kép
Épp tegnap vizsgáltam magamat, hogy a méhem, már domborodik kifelé egész alul. Ez írható Ketteske javára. Viszont a hasam néha úgy néz ki, mintha 5-6 hónapos terhes lennék, ami egyrészt annak köszönhető, hogy Marci után nem dolgoztam rá a hasamra, így egy kicsit plötyi maradt Kép, másrészt nagyon puffadok. De visszahúzni nem akarom, mert már kényelmetlen.
Neked biztos előbb fog látszani és jó nagy pocakod lesz két babával Kép Ti felfogtátok úgy igazából a Pároddal, hogy rögtön két babátok lesz?
Végig otthonról fogsz dolgozni, vagy visszamész még később?

Picurk!
Nem elalvás nem volt, viszont éjjel, ha felkelek, kimegyek pisilni, utána néha nehezen alszok vissza. Mondjuk nálam belejátszik, hogy állandóan figyelem Marcit, hogy nem kel-e fel Kép
Az elején tényleg lassan megy az idő, aztán majd úgy meglódul, hogy csak lesel, hogy a kórházi cuccot kell bekészíteni Kép

Gabi!
Kitartást a kellemetlen tünetekhez!
Petid mennyi idős is? 2,5 éves? Jól emlékszem? Talán Te írtad, hogy a gyerekek szülinapja közel lesz egymáshoz? Gondolom Neked sem lehet egyszerű egy kis törpével. Te mennyire tudod még lefoglalni, vagy nagyon igényli már a gyerkőc társaságot?

Már én is elgondolkodtam, hogy nagyon sokan nem írnak, és én is elkezdtem miattuk izgulni.

Piró!
Remélem minden rendben Veletek! Vagy ennyire kemények a tünetek? Puszi Neked Kép

Mindenkinek sok-sok puszi: Melinda(11+0)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


A tábla lemaradt!

Kép

Pusz: M

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Bujka!

A nagyobbik fiúnknál félidőig tudtam dolgozni, nem voltam rosszul, viszont minden reggel - menetrendszerűen - hánytam. A nap többi része simán telt. A kisebbiknél hasonló volt a helyzet, mint most. Nálam a reggeli fogmosás a rizikós, ilyenkor szokott kijönni a reggeli. Bár most olyan fogkrémet vettem, ami nagyjából semleges ízű, így egy kicsit jobb. Most a harmadikkal az a nagy különbség, hogy éjszakánként nem tudok aludni, a másik kettővel mormota voltam Kép Elkezdtem szedni az Elevitet, aztán olvastam a papírján, hogy alvászavarokat okozhat, így abbahagytam. Az alvászavar maradt Kép Újra szedem, de nem minden nap, néhány naponta bekapok egyet...és közben nagyon várom már azt a bizonyos 12. hetet Kép
...a táblázathoz: én Debrecenben a Kenézy Gyula kórházban fogok szűlni, és ha kislányunk lesz, akkor Jázmin lesz a neve...ha kisfiúnk, akkor passz Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Melinda,
sajna, elfelejtettem a védőnő nevét... Valamilyen -né, plusz lánykori név. Csak az időpontot tudom (mármint hogy mikor kell mennünk), meg hogy a 16. körzet vagyunk.
Ne izgulj az UH miatt, inkább örülj, hogy mennyi mindent fogsz látni :-))) (Bár én is izgulok...) Döbbentets, mostanában minden este émelygek. Normális, hogy ilyen későn jön elő? Elvégre ez már a 10. hét... Tábla szép nagyon...
Nehéz kérdés, hogy igazából felfogtuk-e már, hogy két baba jön. Merthogy én még azt sem tudom, milyen, amikor egy van :-)))) Viszont a kettőnek nagyon-nagyon örülünk. Biztos nem lesz könnyű az első időszak, viszont milyen jól tudnak majd együtt játszani később. És az ikerbabakocsik olyan aranyosak :-))) A kocsinkat családi autóra kell majd cserélni, hogy elférjünk a két babával, két kutyával, sok csomaggal... Lehet, hülyeség, de én már úgy várom, hogy nőjön a hasam... meg hogy rugdaljanak már a bébik...

Juborka,
én minden reggel szedem az Elevitet, és úgy alszom, mint egy mormota... Viszont azt olvastam itt a társalgóban (pontosabban nem emléxem, hol), hogy sokaknak okoz hányingert. Érdekes, tegnap a közértben tört rám az émelygés este, a sok kaja látványától. Igaz, szinte egész nap nem voltam éhes tegnap, alig ettem, tán ez is közrejátszik. Este viszont csak akkor kajálok, ha az émelygés már elmúlt, nehogy baleset legyen belőle... Fogkrémre immunis vagyok, a tisztítószerek szagaira viszont egyre háklisabb. Asszem, le fogom cserélni a készletemet...

Simigabi,
érdekes lenne, ha most is ugyanaznap szülnél, mint az elsőt :-))) Ilyenről még nem is hallottam (mármint nem ikrek esetében).
Megnyugtattál, hogy nemcsak nálam vannak a gondok a topikba jutással. Azóta egyszer megint volt ilyen problémám, de akkor hamarosan be tudtam jutni. Majd rövidebbeket írok, hogy gyorsabban végigolvasd, és legyen időd válaszolni :-))))

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok Csajok!
Nagyon sokan vagytok újak, legalábbis ahhoz képest, hogy én kb. 3 hete nem voltam. Annak idején Pitypalatty és én voltunk az induló tagok.
Azóta itthon kínlódok, ugyanis 25x15mm-es haematoma miatt a doki ágyba parancsolt. A vérömleny mérete lecsökkent 17x9mm-re és elvileg elmúlt a veszély, de képtelen vagyok visszamenni dolgozni, mert napról napra élek a rosszullétek miatt.
A babu iránt sem érzek semmit, mert csak azt akarom, hogy vége legyen és egyenlőre kizártnak tartom, hogy mégegy gyereket bevállalnék, pedig 3-at szerettem volna.
Éjszaka sem tudok rendesen aludni, minden fordulásnál felébredek, annyira szar a gyomrom. A helyzetem az, hogy vagy epét hányok, vagy savat, már a szám is kezd érzékeny lenni a marástól. Minden kajától undorodom, pedig annyira szerettem enni. Ha nagy undorral nekiállok enni, kicsit jobb, de amint abbahagyom rossz ízű lesz a szám és várom, hogy mikor kezdődik a gyomrom zubogása.
Már teljesen befordulok és nincs kedvem semmihez, attól rettegek, hogy annyira tönkre megy a gyomrom, hogy amikor már elvileg jól lennék akkor derül ki, hogy valami visszafordíthatatlanul elromlott odabent.
A baba egyébként 2cm volt múlt csütörtökön, tehát 8 hetesen, tegnap voltam 9 hetes, a legközelebbi uh a 12. héten lesz és már visszaszámolok és reménykedem, hogy addigra vége lesz ennek a rémálomnak.
Ja és 4kg-ot fogytam.

Pitypalatty
Szegény! Olvastam, hogy együtt érzel velem, nagyon sajnálom, ugyanakkor vigaszt is jelent, hogy nem valami egzotikus betegségben szenvedek, hanem más is így van ezzel. Nem én vagyok aki nyavajás és nem bírja elviselni ezt a "kis" rosszullétet, hanem igenis vannak akik nagyon meg kell, hogy szenvedjenek a babájukért.

Kép
manka2
 
 


Ja és Bujka!
Néhány adat, hogy kiegészíthesd a táblázatot:
Lánynév Luca, Júlia; fiú Ábel
Szülés helye: Székesfehérvári Szent György Kórház

Kép
manka2
 
 


Ákata!
Érdekes, hogy azt írtad, hogy sokaknak hányingert okoz az elevit, pedig nekem a doki az ellen is javasolta Kép...én csak az öblítőnk illatát nem bírom, most le is cseréltem. Ja, és eddig úgy szerettem a fiaim hajába fúrni az orrom, és úgy puszilgatni a fejüket, hát most a hajuk illatát sem bírom...

Manka!
Csak annyit tudok mondani, hogy kitartás...szerinem nagyon meggazdagodna az, aki felfedezné a kismamák rosszullétének ellenszerét...

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Ezen már én is gondolkodtam, hogyan lehetséges, hogy erre még nem találtak ki semmit!?

Kép
manka2
 
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.19 22:41-kor.
Vendég
 


Manka!
SorstarsKép En mar minusz 10kgnal tartok. Ez karacsony ota ment le.Tenyleg iszonyu, hogy egyesek nem is hanynak, masok meg kiforulnak a vilagbol babasan. Nekem a fiamnal is ez volt es akkor is csak sirtam...Most talan par napja enyhult a tunet, de ugyanugy emelygek es ugyanugy hanyingerem van csak nem kerulget a sirogorcs. En is azt mondtam, hogy megegy babat csak akor vallalok, ha kitalalt valamit az orvostudomany. Amugy szinte egesz nap nyomozok, hogy valamitol hatha jobb.

Erdekel, hogy mi irt az egyik dula? Eleg sok variacio van rajta arra, hogy mi segithet. Nekem igazabol csak arra volt jo, hogy elterelje a figyelmemet.
Tobbieknek is kitartast!

csengo 12+2
Vendég
 


Sziasztok!

Juborka!
Ebből is látszik, hogy nincs két egyforma terhesség, még egy nőnél sem Kép
Lánynévvel mi is rendben vagyunk, viszont a fiú nagy csata lesz. Ami nekem tetszik, az a Páromnak nem és fordítva.
Elevitet mikor veszed be? Ha reggeli közben, akkor is probléma lehet az alvásnál? Ahogy elnézem, Nálad sincs messze az a bizonyos 12. hét Kép

Kata!
Szerintem ez a hányinger kérdés annyira változó. Látod itt is ahányan vagyunk, szinte annyifélét írunk. Meg sajnos nem Szentírás, hogy mindenkinél elmúlik a hányinger a 12. héttel Kép Egyébként nálam nappal szinte már semmi baj, aztán este itt fetrengek, minden bajom van és izgulok, mikor kell rohannom a mosdóba.
Az biztos, hogy még egy baba érkezését is olyan nehéz felfogni, nem hogy kettőét. Az eleje biztos nagyon rázós lesz. Lesz segítséged? Anyukád, anyós stb?
A babának betudható hasnövekedést már én is várom. Majd meglátod, hogy mennyire megváltoznak az emberek, ha egy kismamával találkoznak. Mindenki kedves, szóba elegyedik majd Veled, én legalábbis nagyon élveztem ezt az időszakot Kép
Családi autó már 1 gyereknél szükséges volt nálunk, kettőnél meg pláne Kép

Manka!
Szomorúan olvasom, hogy ilyen rosszul vagy Kép Tudom, hogy ez most nem vígasztaló, de tényleg elmúlik és nem lesz ott semmi baj a gyomrod környékén. Ne aggódj! És hidd el, lesz még 2 babátok, mert az ember lánya minden szörnyűséget, fájdalmat, nehézséget elfelejt, ha feltámad benne a(z újabb) baba utáni vágy Kép

Gabi!
Nem semmi, hogy már most ennyire érdeklődik és ragaszkodik Petid a számítógéphez. Mit csinál/csináltok rajta? Zenét hallgat? (Nálunk az egyszervolt a sláger Kép) Mi köti le a már ilyen pirinyókat a számítógépben?
Mi is reménykedünk, hogy nem kell agyalni a fiúneveken Kép

Csengő!
Tudom, hogy nem sok, de legalább enyhült a dolog. Segít valaki a kisfiad mellett? Mert gondolom így nem nagyon győzöd.

Az adatokat felvittem! Kép

Kép

Sajna a délelőttünk elég vacakra sikeredett, mert Marci folyamatosan hányt. Eddig reggelente fagyasztott anyatejcsivel pótoltam Marcinak a szopihoz, mert a tejem már fogyóban. Viszont ma kipróbáltunk egy tápit, amit szépen el is fogadott, viszont 1 óra múlva mindent kihányt. A reggelijével is így jártunk, aztán mostanra már javult a helyzet, a főtt krumpli és az alma benne maradt. De most nagy bajban vagyok, hogy milyen tápit adjak Szegénykémnek.

Mindenkinek Puszi: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok,

Melinda,
jobbulást Marcinak. Nem is hallottam még olyat, hogy egy tápra így reagál a kisgyerek. Ezt én a tápgyártók hibájának érzem... Bár én laikus vagyok (még :-))))

Manka,
jobbulást neked is ezerrel! Az orvos mit mond a gyomrodra? Nekem már az a néhány esténkénti émelygés is több az elégnél... Sovány vigasz, de én hallottam olyan kismamákról, akik annyira rosszul voltak (hányás) az első hónapokban, hogy 1 kórházban 2 otthon voltak jóideig. De a gyomrukkal semmi baj nem lett.

Egyre többet/többen írtok a nevekről. Nálunk ez úgy alakult, hogy mi már az esküvőnk előtt - több mint két éve - kitaláltuk, mi lesz a kislányunk neve. Aztán fiúnév is felmerült, szintén közös megegyezéssel. Viszont a férjem még egy-egy neven gondolkozni sem akar. Pedig lehet, hogy nem fiú-lány összetétel lesz, holott mi nagyon bízunk benne. Addig viszont, míg ki nem derül a dolog, kabalából nem szeretném leírni a neveinket.
Az interneten fent van egyébként az utónévkönyv, ha valaki szeretne mazsolázni benne. Link:
http://origo.hu/utonevtar/index.html?keresztnev=Z
Nagyon jókat lehet vigyorogni rajta. Engem például a Hadúr fogott meg :-))) (Várúrnőt sajna nem találtam :-)))))

Szép hétvégét nektek!

Kép
Ákata
 
 


Melinda,
bocs, most látom, elfelejtettem válaszolni arra a kérdésre, lesz-e segítségem. Anyukám biztosan szívesen segít, számítok is rá, de azt hiszem, az oroszlánrészt megoldjuk a férjemmel. Õ már apuka, van rutinja, Anyu pedig messze lakik. Most olvastam egy cikket arról, hogy igenis lehet ikreket egyszerre szoptatni, úgyhogy bízom benne, nem lesz duplanehéz dolgom. A két kutyánk is egyszerre került hozzánk, és mindenki azt hitte kicsi korukban, hogy duplaannyi dolog van velük, mintha egyedül lennének, pedig ez nem így volt. Tudom, más a kutya és más a gyerek, de akinek már volt újszülött kiskutyája, amelyik percenként bepisilt és napi hatszor kellett etetni ugyanabban az időben, és hajnaltájt már randalírozott, és vinnyogott, ha egy percre egyedül hagyta a gazdi, az tudja, miről beszélek... És most milyen jó, hogy ketten vannak, mert sosem unatkoznak :-))))

Kép
Ákata
 
 


Szia Kata!

Köszi az utónévtárat! Belenézegetek, aztán lehet, hogy marad a Hadúr Kép Kép Kép
Az biztos, hogy elején nehéz lesz nagyon a picúrokkal, hisz eggyel sem könnyű, de aztán mindenki belejön, amit "ráosztott a jó sora" Kép A szembeszomszédainknak vannak ikerlányaik (már 10 évesek), de az anyukájuk tényleg csak a kezdeti nehéz időkről mesélt. Viszont ő is tudta 1 éves korukig szoptatni őket. Kép

Megyek, mert Marci elég nyugtalanul alszik. Kép

Puszi és jó éjszakát: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Szia, Melinda,

remélem, Marcival nem lesz gond. Hogy bírod egyébként a terhességet a kicsi mellett? Nem merít ki nagyon?
Ha nem sikerülne eladni a házatokat, megoldott nálatok a második baba elhelyezése, szobája? Ez csak azért jutott eszembe, mert mi már a jövendő átépítésen gondolkodunk. (Persze csak pár év múlva, elvégre még ez sincs kész teljesen.)Két szobát gond nélkül hozzá lehetne toldani a házhoz - persze tetőt cserélni kéne. (Nincs tetőterünk, és nem is szeretnénk, meg az itteni beépítési szabályok szerint nem is lehet.)

Nekem van egy ismerősöm, akinek ikrei vannak. Szoptatni nem tudta őket, mert nagyon sokáig voltak inkubátorban. Õ egyáltalán nem panaszkodott, viszont lazábban is vehette a dolgot, mert a férje is tudott tápszerrel etetni. Ráadásul nagyon jók voltak a kislányai :-)))

Puszi, és nyugodalmas jó éjszakát - Kata

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki rendben van a körülményekhez képest! Én is vagyok, bár az esték még mindig nem az igaziak és a mai reggel is meglepett hányinger téren Kép
Marci zizis, egész nap nyavalygós, úgyhogy mi drága szülők is kezdünk megkergülni. Ez van, de remélem az új hét csak szépet és jót hoz és nem csak nekünk, de itt mindenkinek Kép

Kata!
A fentiekből láthatod, hogy nem mindig könnyű a kis terroristámmal a pocakosság, de most még nem szólok semmit, de majd 6 hónap múlva jobban nyavalygok azt hiszem Kép
Egyenlőre biztosan közös szobában lesznek, amíg ilyen picurik. A szoba elég nagy még egy ágyacskának is Kép Viszont, ha új helyre megyünk, akkor két szoba van Rájuk tervezve! A hétvégén végre valahára (3 hónapos hirdetés után) megnézték a kérót, én már ennek is nagyon örültem. És este is érdeklődtek mások. Sajna az ünnepek körüli időszak elég sivár volt még érdeklődők tekintetében is.

No megyek, mert jön a pancsi Marcikámnak! Szopi és végre alszik Kép

Puszi Mindenkinek: Melinda (11+3 Kép)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok!
Én a hétvégén nagyon magam alatt voltam...
Szombat hajnalban elájultam az előszobában, estem egy nagyot... persze bébike miatt nagyon megijjedtünk... szerencsére, minden rendben vele... gyorsan voltunk UH-n...

Jubi
Most jutott el a tudatomig, hogy debreceni vagy te is...KépKép
Vendég
 


Bujka!
Igen, reggelenként vettem be az elevitet, de teljesen mindegy volt álmatlanság szempontjából...

Gigaboszi!
Te is? És hol fogsz szűlni? Kinél?

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Név
Én már régen eldöntöttem, hogy Petink leszKépKépKépKép (Petra vagy Péter....) Ez nagyon jól hangzik a hosszú, két részből álló vezetéknévvel...
Egyébként se vagyok híve az újhullámos utóneveknek...

Jubi
Klinika... (a Kenézyt elvetettük a nem teljes rooming-in miatt... doktor ott is lett volna)
Klinika mellett szól, hogy ott dolgozunk...
Vendég
 


Gigaboszi!

Én mindkét fiút a Kenézyben szűltem. Éjszakára elvitték őket, de reggel hattól este tízig velem voltak. Nekem mondjuk jó volt így, mert tudtam pihenni, így is nagyon elfáradtam este tízre, reggel meg fél hatkor már kukorékolt a kakas Kép Pont most beszéltem a védőnővel, holnap kapok kiskönyvet Kép Nem akarom elkiabálni, de mintha kevésbé lennék rosszul...mintha...

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok, Kismamák!

Melinda,
tapasztalataim szerint tavasszal indul be jobban az ingatlanpiac, úgyhogy kitartás! Mi anno nagyon nehezen adtuk el a lakásunkat, pedig ingatlanossal, így-úgy-amúgy hirdettük. Ami végül bevált: az internet. Feltettem egy nagyon részletes bemutatószöveget az expressz-re, tök ingyen (képet nem, mert az pénzbe kerül), és másnap már csörgött is a telefon... Egy tanács: ha van a házatokon jelzálog, mielőtt árulnátok, szedessétek le (át lehet rakatni más ingatlanra), mert ez hosszú procedúra (saját tapasztalatból tudom), ráadásul elriasztja a vevőt. Mi például (többek közt) azért nem vettünk meg egy házat, mert nem volt tehermentes, és nem volt kedvünk három hónapot várni, míg leszedik róla a jelzálogjogot. Mindenesetre sok-sok kitartást...
(Ha nincs kedvetek hirdetni, és szükségetek van egy jó ingatlanosra, tudok egyet ajánlani Érden, nagyon kedves, lelkiismeretes, nekünk nagyon sok vevőjelöltet hozott anno, nem az ő hibája volt, hogy nem kelt el a lakás - és semmit sem kért érte, mivel sikerült a "boltot" nyélbeütni. A házunkat végül az ő segítségével vettük.)

Gigaboszi,
elképzelem, mit érzehettél az ájulás miatt. A vérnyomás-leesés okozza ilyenkor az ájulatot? (Azt olvastam egyébként, hogy az ájulás/ebből adódó elesés nem szokott ártani a babának, de azért ez a kijelentés tényleg nem megnyugtató.)

Amikor a mamám velem volt két-három hónapos terhes, a barátnőjével kutyát sétáltatott a budai várban. A kutya - valami nagytestű, bárányszelíd jószág volt egyébként - meglátott egy macskát, és leiramodott egy kilométeres lépcsősoron, vonszolva anyámat, akinek a csuklójára rácsavarodott a póráz. Végül anyu - és a kutya -egy hatalmas esés után állt meg. És akkor még ultrahang se volt... viszont én rendben megszülettem :-))))

Kata

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni hozzátok :-)
Egy másik fórumba már írtam itt a babaneten, de most vettem észre, hogy van egy ilyen topik is :-)
Én ma vagyok 11 hetes kismama, 2006. augusztus 28-ra vagyok kiírva :-)))) Első baba lesz, és valószínűleg a Nyírő Gy. Kh-ban fogok szülni. Hálistennek minden rendeben velünk. Legutóbb múlt pénteken voltunk ultrahangon, a Picurikánk már 4,2 cm-es, igazi kis emberke! Azóta már biztosan nagyot nőtt. Persze, még nem tudjuk hogy fiú-e vagy kislány. Én szívem mélyén úgy érzem, hogy kisfiú lesz. Nagyon tetszik a táblázat melyet itt láttam, belekerülhetek én is? :-)
Lányok, a jövő héten megyek a 12. heti ultrahangra. Valamelyikőtök már túl van rajta? Az érdekelne, hogy pontosan mit néznek, és mik a normál értékek?
Szép napot mindenkinek!
Mamy (11+0)

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

cSak gyorsan olvastam, mert Mankához hasonló az állapotom, bár annyira nem durva.
Én is bármikor tudok hányni. De ez a doki szerint az erőteljes terhesség jele, azt jelenti megmarad, és ez nekem nagyon fontos.
Manka
Én is otthagytam a munkahelyemet, és nem vágyok vissza, az egész napomat azzal töltöm, hogy kiatlálom mit egyek, aztán megcsinálom, de akkor már undorodom tőle, viszont azért valamennyit mégis enni kell belőle. Már a szakácskönyvet nem merem fellapozni, mert ha megkívánom az elérhetetlent, akkor az kín és szenvedés (túlzás nélkül) pl. görögdinnyét.

Azon túl hányok és hányok, aztán megint.
Kitartás Manka! Hamarosan eljön a bűvös 12. hét, aztán minden jobbra fordul majd!!!

Közben a felújítás is megy - megyeget.

Rosszul vagyok, de még majd jövök - remélem.
Puszi
p
pitypalatty
 
 


Még egy kérdés:

Ha most nem iratkozom be egyetemre erre a félévre (de előtte világ életemben hallgatói jogviszonyom volt), akkor szeptemberben milyen gyes/gyed akármit remélhetek?
Ti tisztába vagytok ezekkel a dolgokkal?
(Munkahelyem nem volt papíron, csak feketén.)

Köszi a választ!
És mindenkinek jobbulást, vagy még jobbat.
p
pitypalatty
 
 


sziasztok!

Nagyon aggódom, mert összeszedtem egy hörghurutot, gondolom, vmi vírusfertőzés...ettől elmehet a baba?
Amellett, hogy szenvedek, mert se levegőm, se hangom, +köhögök, még a baba miatt is megy a para...
pénteken megyek uh-ra, de nagyon félek.

Hát, ha a hányinger az erős terhesség jele, akkor én akár fel is adhatom...semmi bajom, csak a mellfeszülés. egyre mélyebben süllyedek a depibe...
most megyek, megvigasztalom magam egy kis szilvásgombóccal..
Az én dokim azt mondta, hogy aki számított a babára (tervezte), az nem nagyon szokott rosszul lenni.


sziasztok!
Kriszti
Vendég
 


Sziasztok!

Először is Macifülke üzenetét továbbítom, mert sajna már 3 napja nem látja a topikunkat Kép Úgyhogy nem tűnt el, csak a technika ördöge játszik Vele. Egyébként ma én sem láttam a topikunkat Kép

Gigaboszi!
Ez az ájulás szörnyen hangzik Kép Jó, hogy elmentetek UH-ra és megnyugodtatok, hogy Babóval semmi baj. Sejted, hogy mi lehetett az ájulás oka? Hányinger, vérnyomi?

Kata!
Én is ebben a tavaszi fellendülésben bízom. Szerencsére teljesen tehermentes a ház, úgyhogy ilyen problémánk nincs, de most azért tervezünk egy tulajdoni lapot kikérni a földhivataltól,hogy lássuk tényleg tiszta minden. Sajnos annyi szörnyűséget hallani mostanság...
Mi is hirdetjük 2 ingatlanossal, de eddig még semmi tőlük. Megköszönném, ha megsúgnád ennek a szupi érdi ingatlanosnak az elérhetőségét. Priviben is, ha gondolok, hogy ne fárasszuk itt a lányokat: gyetvai.melinda@t-online.hu Köszönöm Kép

Mamy!
Gratulálok a "nagy" babához Kép Üdv itt közöttünk és persze, hogy bekerülhetsz a táblicskuba! A levelem végén bizonyítékát is adom Kép
Én holnap megyek a 12. heti UH-ra, úgyhogy beszámolok róla. De ha időm engedi, akkor előszedem a nagyfiam uh leletét és megnézem, hogy a nyaki redőn kívül mit mérnek. De a lényeg a nyaki redő lesz, annak a határértékeit is megkeresem (könyvtárnyi anyagom van a terhességgel kapcsolatban Kép)
Gondolom első baba. Kép Egyébként eddig hogy viselted a terhességet? Hányinger, ne adja hányás, fáradtság volt?

Piró!
Nagyon sajnálom, hogy Nálad is így eldurvultak a tünetek. De én is mindig ezzel nyugtattam magam, hogy a Baba nagyon ott akar maradni, mert megdolgoztatja a hormonokat és Anyája szervezetét Kép Kitartást, lassan vége!
Amennyire én tudom, hallgatói munkaviszonyra nem kaphatsz se terhességi gyermekágyi segélyt (168 napig jár a baba születése után), se gyed-et, mert ezek biztosítotti jogviszonyhoz kötöttek. Ilyenkor asszem sajnos csak a gyes jár, ami egyenlő a nullával Kép Itt a Babaneten a főoldalon (Hol-mi/Iránytű) van egy nagyon jó rész, ahol anyukák tesznek fel kérdéseket és minisztériumokból válaszolnak. Én is ezekből mazsoláztam éppen az előbb, hogy mi jár Ketteske után. Hát nem lettem túl boldog.

Kriszti!
Ne aggódj, a hörghurut nem veszélyes a babára, amennyiben a gyógyszerezés a terhességi kornak megfelelő. Én homeós bogyesszel kezeltem magam, mert kb. 1 hónapja én is bekaptam valamit és 2 hétig köhögtem, mint a ló. Ajánlom a Stodal szirupot ez köptető (homeos) és sok-sok citromos gyümölcstea, méz! Nem lesz semmi baj! De ha nem javulsz, mindenképp mutasd meg magad dokinak.
Nem kell ahhoz folyamatos hányni, még hányingernek sem kell lennie, hogy babád legyen. Marcinál semmi bajom nem volt, és tessék ma is megörjített a 14 hónapos kis porontyom Kép! Ne tessék depizni, inkább csak szilvásgombócozz!!! Kép Kép Kép Nekem is küldhetsz, imádom! Kép


Azt hiszem van valami a levegőben, mert én is olyan nyomi vagyok. Marcikám nem fogadja el a mai tápikat, babatejeket sem, úgyhogy csak görcsölök emiatt egész nap. Éhen azért nem fog halni, attól nem félek Kép
Ketteske jól van, nekem ma semmi bajom nem volt, de még itt az este, amikor még bármi lehet.

Kép

Mindenkinek sok-sok puszi: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Hát tényleg nagyon megijjedtünk... valószínű az volt, hogy hírtelen keltem fel... a vérnyomásom meg maradt a béka feneke alatt...

Angel
Akkor én biztosan nem terveztem eléggé ezt a gyereket...KépKép

Piró
http://www.magyarorszag.hu/ugyintezo/ugyleirasok/szocell/gyertam?mohu_location=C _Advisor


Babanet technikai malőr... sokszor tényleg nem lehet elérni a topikot...
Kicselezés: mikor megnyitod a topikot, jobb egér katt, hozzáadás a kedvencekhez...

Mamy
Én majd febr. 14-én megyek UH-ra...


Internet indítás után kedvenceknél be tudsz lépni...
Vendég
 


Jó estét, illetve jó éjszakát!

Csatlakozom az előttem szólókhoz, én se tudtam idejönni egész délután. Csak azt nem értem, hogy másoknak meg sikerül. Szerintem nálunk azért nem akkora a pörgés, hogy az indokolná...

Mamy,
Isten hozott :-))) Úgy tudom, a 12. heti UH-n a nyaki redőt mérik (Down-kórra utaló eltérés), de lehet, hogy most félretájékoztattalak. Úgy látom, mindenki tart egy kicsit ettől a vizsgálattól. Én azzal pezsdítem magam, hogy végre láthatom őket (ikreket várok) :-)))
Azt mondják, ez az az idő, mikor a baba már jól látszik, de még ráfér a monitorra (egészben), ezért itt a jó alkalom a fotózásra. Nálunk (SOTE II) nem csinálnak videót, de lehet fotózni a monitorról. Úgyhogy kalandra fel :-)))

Pitypalatty,
jó hallani felőled, mégha ilyen szomorú dolgokat is (hányás). Gyes, beiratkozás tekintetében szerintem hívd fel az egyetemet, és vázold a helyzetet. Biztos segatenek, ill. tájékoztatnak. Múlt évben (2005 egésze) nem volt legális munkaviszonyod? Úgy tudom, az előző évet nézik, mikor a gyedet, ilyesmit kiszámítják (ezért hiába is emelik a terhes nő fizuját :-(( )

Angel,
engem is elkapott a torokfájás és a nátha, hársmézet nyaltam rá. Szerintem az ilyesmi nem árt a bébinek. Lázra viszont figyelj, mert az gond lehet. Ha belázasodnál, hívd a dokit, hogy mit vehetsz be rá.

Szerintem nem attól függ a hányinger, számítottál-e a babára, mert nálunk meglepetés volt, mégse hányok, legeljebb émelygek kicsit esténként. És abban sem hiszek, hogy fiúnál van émely, lánynál nincs (vagy fordítva), holott ezt is mondják. Sőt, azt sem hiszem, hogy ez a terhesség fokmérője. Inkább úgy hiszem, hogy ez egyedi, és nemcsak mamánként, hanem terhességenként is változó dolog...

Melinda,
mail megy, és sok-sok drukk az UH-hoz! (Érdekes, hogy Te a 11+4. napon mész, engem viszont a 12+2.-ra osztotak be... Bár nálam van pár nap "csalás", mert rövidebb a ciklusom. Lehet, ez az ok?...) Írj majd, hogy milyen volt, már nagyon kíváncsi vagyok... Macifülkét visszavárjuk :-)))

Puszi nektek - Kata

Kép
Ákata
 
 


lányok, azért írok, mert én sajnos nem fogok tudni ide írogatni mégsem, de nem akartam szó nélkül eltűnni. a babával minden ok, de annyi más dolgom van, h nem fogom tudni követni ezt a topikot. kérlek, vegyetek ki a táblából is, mindenkinek jó pocakosodát!
azért néha majd benézek. üdv: mirmurr
mirmurr
 
 


Gigaboszi,
kösz az infót, kipróbálom - bár inkább ne legyen szükség rá :-)))

Jó éjt mindenkinek, megyek aludni, reggel vár a védőnő. (Ti már mind voltatok?) Nagy nap az életemben: lesz kiskönyvem :-)))))

Puszi - Kata

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Kata!
Majd mesélj a védőnéniről! Kép
A nyaki redős uh-ot a 12-13. héten szokták általában csinálni, de ugye semmi sem biztos a baba korát illetően.
Köszönöm szépen a nevet és a telefont. Átadom Páromnak, mert Õ intézi ezeket az ügyeket, és az expresszt is megemlítem. Egyébként hírdettünk a neten több helyen is ingyen, nem tudni, hogy onnan hányan hívtak fel.

Mamy!
Megnéztem a nyaki redő "normál" értékeit. Többet is találtam, de a lényeg, hogy 2-3 mm feletti értéknél lehet esélye a Down-kórnak, illetve Turner szindrómának. De természetesen ez sem 100%! Ilyenkor gondolom pótlólagos vizsálgatokat csinálnak majd. Marcinál 1,5 mm-es értéket mértek Kép Emellett megmérték az ülőmagasságát (CRL-fejétől popsiig), és a fej méretét fültől fülig (BPD).

Mirmurr!
Sajnálom, hogy úgy érzed, nem tudsz jönni. Kép Annak azért örülök, hogy pocaklakóval együtt jól vagytok. A táblából még nem veszlek ki, hátha... Kép

Marci ma megivott a babatejből 120ml-t! Madarat lehetett volna velem fogatni örömömben Kép
Tegnap este a fogmosás eredményeként majdnem hánytam. Jól meglepett a dolog. Mi jön még?

Puszi Mindenkinek: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok Lányok!
Bocs, hogy ilyen sokáig hallgattam, az igazság az, hogy sajna kórházban voltam egy hetet, mert vérezgettem. Most már itthon vagyok, egyenlőre mindketten jól vagyunk, csütörtökön kell uh-ra mennem, akkor már többet tudok majd. A kórházban is néztek uh-t, már látni lehetett a babucit, de szivhang még nem volt, kb. 4-5 hetesre saccoltak. Jól bemajréztattak, mert először egy kis gépen néztek meg, ahol csak a petezsák látszódott, akkor rögtön közölték, hogy biztosan felszivódott az embrió. Ez persze szombaton volt, és nagy UH csak hétköznap volt, igy hétfőig majd megőrültem, hogy megtudjam végre mi van. De a nagy gépen azonnal látni lehetett a bébit. Most nagyon boldog vagyok. Azt hiszem a melónak lőttek, itthon kell tengődnöm. Bánom is, meg nem is. De első a bébi egészsége!!!
Itthon elég lassú a net, de azért majd benézek.
Mindenkinek jó egészséget és sok örömöt!
Üdv
Krisz
Ja, még nem emlitettem, hogy én is érdi vagyok.

Kép
kriszkrosz
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha lehet. A második babát várom a 7+3 héten vagyok. 2006. szeptember 24. a nagy nap. Tegnap voltam először uh, már volt szívhang is. Bp-en a Rókus kh. járok és ott is fogok szülni. Az első gyerkőc Dávid ő 2 éves. Jelenleg itthon vagyok vele gyesen.
Sajnos a rosszullét engem sem került el, egész nap hullámokban jön rám. Ilyenkor mindig ennem kell egy kicsit, amivel egy darabig jó. Szerencsére még vissza nem jött semmi.
Nagyon jó ez a táblázat, és milyen szuper, hogy ilyen sokan jöttetek itt össze.
Mindenkinek jó közérzetet és boldog babásodást!

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


sziasztok lányok!

Kata, igazad van,
szerintem is butaság ez a vártad-akkor nem hánysz, nem vártad-akkor hánysz dolog...nekem ezt a dokim mondta, de vszínüleg azért, hogy vígasztaljon. Szerintem mindannyian különbözően reagálunk ugyanazokra a hormonokra, ennyi az egész.
Gigi, nem úgy gondoltam...ne haragudj.
ha ezeknek a hiedelmeknek lenne tudományos alapja, már rég máshol állna a világ.
nem akartam senkinek se belegázolni az érzéseibe, ne haragudjatok. örüljünk annak, amivel a baba "megörvendeztet" minket. Ha hánytok akkor annak, hogy tuti biztos, hogy ott van. Ha meg nem hánytok, akkor annak, hogy kellemesebben telnek a mindennapok.
Előbb-utóbb úgyis eltelik az első 12 hét, és minden szebb lesz! különben is, 22 nap múlva tavasz van...Kép!

virtuális szilvásgombócokat küldök mindenkinek, aki szereti! tegnap sokat lendített a kedélyállapotomon..az már kevésbé, hogy egész eset tompán fájt a hasam..most aránylag nyugi van. Bocs a fura kérdésért, de a ti melleitek is őrült tempóban alakulnak át? most már oldalt aludni sem tudok...

Melinda, Kata, drukkolok uh-hoz, védőnénihez!Kép

Kriszkrosz, első a te és a baba egészsége! pihenj, a meló megvár! most csak egymásra figyeljetek, a babó növekedjen, te pedig pihenj, erősödj! minden rendben lesz!

Melinda, köszi a bíztatást, hatott...már szebbnek látom a világot!KépÚgy látszik, Marcid is, mert szépen evett!Kép

Puszi mindenkinek, megyek inhalálni, hurrá....

Kriszti
Vendég
 


Sziasztok!
Bujka, köszi szépen hogy betettél a táblázatba, jó hogy ilyen sokan vagyunk! Remélem, idővel még többen leszünk. A nevet illetően még nem tudok nyilatkozni, mert még nem találtuk ki biztosra. Köszi a tájékoztatást, hát nagyon remélem, hogy nálunk is normál értékek lesznek a nyaki redőt illetően. Én úgy érzem, hogy minden oké a Picurkával :-)
Gigaboszi! Képzeld, én is febr.14-én megyek a 12.heti UH-ra, és engem is Áginak hívnak! :-) :-)
Időben is majdnem egyszerre fogunk szülni :-) hát ez jól összejött. :-) Csak kicsit távol vagyunk egymástól, látom Te debreceni vagy, én meg bp-i.
Na, majd "cseréljünk eszmét" :-)
A többieknek is köszi az infókat!
Szép napot!
Mamy (11+1)

Kép
mamy
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?