Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Itt minden okés, ma megjáruk ugyan a dokit, de szerencsére hiába. Az volt ugyanis, hogy kis Leevi (már napok óta lestem) a jobb fülét birizgálta, de módszeresen. Na, ma összeszedtem magam, felhívtam a védönöt, nem jelenthet-e ez fülgyuszit, azt amikor bevallottam, hogy éjjel alig aludtunk, mondta, inkább menjünk el dokihoz. Így jól elmentünk (Nyuszimanóval(alias Zsó-fi), aki olvassa a friss kismamákat, biztos ôt is ismeri, képzeljétek, idestova már a 23.hetet nyomja, helyes kis pocakkal Kép ) de szerencsére azt mondta a dokinéni, hogy semmi gond, ez a bébi olyan egészséges, hogy még!!!! Ja, és Babar olyan kis jó volt, belesimult az ölembe, és meg se moccant, amíg a füleit sklubbolták. Amúgy meg bolhapiacoltunk, kapott a kislegény 2 kanáros farost meg egy plüssgatyót, tuti édesek, tuti új formával. Kép
Juca! Nálunk a vacsi rugalmas dolog, ha párom is itthon van este (változó, beosztástól függ) akkor mindenképp együtt vacsizunk, akár 9-kor is, nekem se kéne olyankor már enni, de ez van. Leevi fél8-kor vacsizik vízben fött rizs vagy zabkását gyümölccsel, utána játszunk még egy kicsit vele (labdagurigatás, de tegnap pl. párom Leevi zokniját a kezére húzta, és költött egy "Én vagyok a zokni úr" sorral kezdödö remek nótát, még ma reggel is ezen vigyorogtunk, mondtam is neki, remélem úgy belemászott a fülébe, hogy egész nap a munkahelyén is ezt fogja énekelgetni. Alig néznének furcsán rá ... Kép ) Aztán f9 körül fürdés, aztán cici és ágy. Ja, és Juca, tessék merni képet küldeni ide is, jó???
Emese! Nagyon is olvasom, söt, nem is vagyok tökély, pont ezért volt ekkora élmény önállóan a takarítás!
Anikó! Tuti kis baba ez a Lili!!! Otthon ránk is mindig furán néznek, hogy na ne, ekkora baba, és még csak ennyi idös? Pedig képzeld, finn táblázat szerint Lili pont megfelelö! Kis finn vér a családban esetleg? Leevi is sok kiló, és hetvensok centi, jövö szerdán megmondom, mennyi is pontosan, de tuti, hogy 9 kiló feletti a maga kis pont8 hónapjával!
Pele! Kép Nagy mosoly a kis Babszemnek!
Snoopy! A Törpeharcsa név nem törv. védett, és nálunk valahogy nagyon találó, olyan kis Törpeharcsa forma ez a Leevi, legalábbis néha, mikor épp nem Marci, Marci bácsi, Bubó, Babar, Dezsô vagy Nyúlpinty forma. Na, azért néha Leevi forma is! Kép
Verus? Merre jársz? Na és a többiek, akiket szintén hiányolok?
Puszi
KAdri
 


Sziasztok!

Ma voltunk méreckedni, Kittikém ma 8 hónapos, és 9.260 grammos, a centijét nemtom, ugyanis dumcsiztunk a dokival, védõnõvel, közben automatice felöltöztettem a gyereket, aztán szépen elköszöntünk, és már messze jártunk mikor eszembe jutott, hogy azt elfelejtettük. Itthon megpróbáltuk megmérni, de valahogy nem jött össze. Szerintem akkora lehet mint Geri Lilije, mert olyan egyformáknak tüntek egymás mellett ácsorogvaKép
A doki azt mondta, hogy Kitti túlsúlyosKép Most mi a nyavaját csináljak vele. Az utóbbi idõben (több mint egy hete) még kaját sem kapott, mert "belesült" a kaka, csak egy kevés baracklevet kapott, meg meggylét, a tejcsin kívül, hogy rendbejöjjön. Még jó, hogy nem mondta, hogy fogyókúrázzon a gyerekKép Azt is mondta, hogy emiatt a túlsúly miatt nem mászik még(nehéz megmozdítani a tömegközéppontjátKép). Viszont megdicsérte, hogy milyen szépen ücsörög, ácsorog, milyen vidám kiscsajKép
Felirattuk az agyhártya-gyulladás elleni oltást is.

KAdri! Leevi is túlsúlyos?Kép Vagy az én lányomban is finn vér csordogál?Kép

Ildi! Örülök, hogy írogatszKép Az iskolaválasztási mizéria nagyon ismerõsKép A mi sulinkban van ebéd utáni fogmosás (kötelezõ jelleggelKép).

Ancsa! Dehát Te tudtad, hogy lesz tali! Írtad, hogy nem bizti, hogy tudsz jönni, mert anyukád kórházba megy. Nagyon sajnálom, hogy így alakultKép Jó lett volna Veled is megismerkedni már személyesen.

Jázminmama! Kutacsot minden alkalommal nézi a dokibácsink, de nekünk a szöveg utána: "minden OK, de adja még anyuka a D vitamint!" Ó, ha tudnáKépKépKép

Juca! Képeket nekem is nyugodtan merjél küldeniKép csorekati@freemail.hu

Emese! Én negyed négyig maradtam, és így csontra érkeztem Alexért a suliba. Gondoltam rátok, hogy vajon elalszik e Lili, meg odaérsz-e a fiúkért. Néha azért nem árt egy kis görbe napKép

Snoopy! Nekem nem fért be két fájás közé az EDA szúrásKép Szabad altatóorvos választás is van? Mert akkor legközelebb Téged választalak! Jókivánságokat elteszem vasárnapigKép

Szilvi! Neked is olyan fiatal anyukád van ezekszerint, mint GerinekKép

Pele! Nagggyon örülökKép.. bõvebben?Kép Kendõt meg még megbeszéljük. Nem csak a leírásra gondoltam ám, hanem a kendõre is, hogy jól megvizsgálhassamKép Lehet, hogy van valami hasonlóan erõs anyagom itthon, de nem biztos. Ebben igazad vanKép

Verus! Nagyon eltüntél, pedig Jancsi meggyógyult, azt hittem jöttök a taliraKép

Többieket én is hiányolom!

Jó éjt!
Kati
Csőre Katalin (cskati)
 


Jaj, bocsi...

Nem is írtam, hogy én is jól éreztem magam köztetek ismét!!! Az idõjárás pedig úgy látszik szeret minket!!!

Geri! Nov. 3. szombat - még a férjemet nem kérdeztem ugyan, de úgy tûnik nincs akadályKép

Na mostmár tényleg eldugulok...
Kati
Csőre Katalin (cskati)
 

 
 

Sziasztok Mindenki!
Most nem tudok egy hétig ide írni mert utazunk el vidékre anyosékhoz.Remélem minden rendben lesz.Ígérem jövõhéten írok egy nagyon hosszú monológot.
Sziasztok Barika és Dórika
Anikó!Majd sms-ezzünk!Nekem ez így most a legalkalmasabb!
Névtelen
 


Sziasztok!

Na akkor bõvebben: kicsi Babszemem pörgött-forgott, ugrált az UH-n, integetett a kis kezével, kinyújtotta a lábát, nagyon aranyos volt.Kép Azt mondta a dokibácsi, hogy anomália nem látható!!Kép Nekem meg a szemem is könnybe lábadt, ahogy láttam a cseppemetKép
Szegény Hannus viszont jól kiborult a mai naptól, mert alig látott engem. Délelõtt mentem az UH-ra, mire hazaértem, már aludt. Ugyan egy kicsit fölriadt, akkor megszoptattam, de vissza is aludt nyomban. Aztán még mielõtt felkelt volna, én elindultam az oviba, és mivel szülõi után még be is vásároltam, csak vacsiidõre értem hazaKép De addigra már folyamatosan sírt, és úgy csimpizett rajtam, mint egy majmocskaKép Nem túl jól jött ki a mai nap.
Áron tegnap olyan aranyos volt, mert mikor hazaértünk, akkor Hannussal mi ledõltünk egy kicsit, õ meg bekapcsolta a "betûírót" (értsd: szövegszerkesztõt), és azon írogatott. Félálomban meg hallottam, amint hangosan betûzi, hogy miket ír: "Váckisújfalura veszünk még fehérkezû majmot..." (ezt a majmot most nemrég látta egy állatos könyvben). Aztán idõnként berohant megkérdezni, hogy hol van az É meg az Û. Jót mulattam rajta, hogy milyen aranyosKép

Anikó!
Lili tényleg magas, Áronom 75 cm volt 1 évesen, és az volt teljesen átlagos!
Nov. 3. jónak tûnik, be is írom a naptárba!!!! Ha a párom nem dolgozik éppen, akkor megpróbálom õt is rávenni az eljövésre. Az a máltais játszótér nekem jó helyszínnek tûnt, amit Snoopy javasolt!

Kati!
Most néztem utána, Hanna ápr. 13-án, nem egészen 8 hónaposan 9700 gr volt. Akkor erre mit mondott volna a dokinéni??? A miénk nem szólt semmit, csak mindig hüledezett, hogy milyen hatalmas. És õ már mászott akkor (kb. 6 hónapos kora óta)! Tehát nem a nagy súlytól van!
Egyébként nálunk is beletelt pár hétbe, mire az emésztõrendszere átállt a vegyes táplálásra, addig Hannusnak is székrekedése volt. Aztán rendezõdött szerencsére.
Kendõ ügyben akkor még értekezünk. Rájöttem közben, hogy pl. a jövõ szerda is jó délelõtt.

Adri!
Én is pont ilyen hülye neveken bírom szólítani a babáimatKép A párom mindig csak röhög rajtam, hogy hogy bírok ilyeneket kitalálni.

Jázminmama!
Én is úgy tudom, hogy a kutacsbenövés inkább a D-vitaminnal, mintsem a kalciummal függ össze. Szerintem jobb, ha nem adsz tejterméket 1 éves kor alatt.
Tök jó könyveket vettél. A Szeret engem a világ-ot mi is szeretjük. Jó régen nem jártam már könyvesboltban, mert tuti, hogy én is otthagynék egy csomó pénzt, aztán most kevésbé van rá keret. Na majd a szülinapom elõtt meglepem magam!

Adri!
Kíváncsi leszek, hogy bírja Leevi a szaunát. Bár lehet, hogy õ is a kolbászosra szavazna?KépKép

Evey!
Ez tényleg így van az elsõ évben, hogy 1 hét az oviban, 1 otthon (néha még a másodikban is). Új baciflórával találkoznak, meg aztán a stressz, amit az új helyzet jelent, eléggé lecsavarja az immunmûködést. Szóval ne szomorkodj, ez az idõszak arrõl szól.
Remélem, azért a következõ talira eljuttok!!!!

Iboly!
Lenne egy kérdésem szopi ügyben. Úgy érzem, hogy már nem túl sok mennyiségileg a tejcsi, amit Hanna ki tud szopizni (két mellbõl szoptatok már, de sokszor rángat meg harap, ebbõl gondolom, hogy nem sok, no meg a tejleadó reflexet sem érzem-hallom úgy, mint elõtte). Persze õ ettõl függetlenül lelkes, de hát mint tudjuk, a szopi nem csak a tejrõl szól. Viszont nem tudom, hogy jut-e így elég kalciumhoz. A rendes tejtõl sajnos pöttyös lesz, úgyhogy nem tudom, hogy kéne-e fölíratnom esetleg valami szójás tápot (merthogy eddig csak vizet ivott az étkezésekhez), vagy lehet valahogy tejmentes étrend mellett is biztosítani a megfelelõ kalciumbevitelt? Vagy mégiscsak elég neki a napi 5-6xi szopi? Tanácstalan vagyok.

Jó éjszakát mindenkinek!

Pele
Pele
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy találkozhattam néhányótokkal, igazán vidám társaság, gyönyörû babákkal.
Most gõzerõvel "tanullak" Benneteket mert elég sok az elmaradásom és még nem ismerek mindenkit "késség" szinten, de nagyon igyekszem...

A ti doktornénitek ( bácsitok ) panaszmentes baba estén csináltat vérképet és milyen idõs korban?
Azért kérdezem mert nekem a naggyal nem kellett mennem, a picivel meg már másodszor megyünk, a doki költözés miatt változott.
Ildi: Suli ügyben én sem irigyellek, de megéri rágódni. Én az utóbbi évek legjobb döntését hoztam az ügyben , de nem volt könnyû. Merre laktok? ( Lehet hogy csak én nem tudom bocsi!)
Evey: remélem hamarosan megismerlek.
Felébredt Hanna mennem kell, sziasztok:
F. Dia
fd (fd)
 


Sziasztok!

F. Dia, tudod, a chaten egyszer kitárgyaltuk a Fazekast, ha még emlékszel. Hát kacérkodom, de tõlünk (XVII. ker.) reggel csúcsban bejutni kész katasztrófa. Úgyhogy majd inkább csak gimire. Tényleg, ott most melyik réséze hány osztályos gimi? Ha jól tudom a spec. mat az 6 osztályos, de a többit nem tudom. Lehet, hogy a srácok bírnák, de az utazást nem akarom. Én azóta is hülezek, hogy juttok be ti reggelente, anno laktunk Békáson, a HÉVrõl röhögtem, szegény autósok, na de azért HÉV-vel se tíz perc, nap mint nap, télen stb.

Képzeljétek, egy csoporttárs szülei pékek, és tegnap ott volt a csoport a pékségben. Így ma a gyerekeim által sütött péksütit reggeliztünk!

Vérkép: anno a nagyfiamnál kitalálta a drnõ (93-ban, amikor õ még nem fogadta el a 6 hóig (4 hóig) csak anyatej képet, és emiatt 6 hetes kortól gyötört), hogy sápadt, biztos vashiányos. 3 hónaposan vérvétel. Bár a drnõ azt mondta, ujjából veszik, de nem így volt. (...) Viszont teljesen jó lett. Ezek után 95-ben már teljesen elfogadta a drnõ a hosszantartó csak anyatejes táplálást. Szóval bizony mi aktívan közremûködtünk abban, hogy egy drnõ bizonyítva láthassa az elmélet helyességét, és alkalmazhassa (nem is tudják az azóta levõ "betegei"..)

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

Évi! Mostoha vagy, mert ide nem írsz, csak a másik topicba!!! KépKépKép Légyszives ide is.

Én érzem csak vagy tényleg megcsappant a topic forgalma? Máskor --en írtatok egy nap, most pedig ennél sokkal kevesebben. Vagy a jó idõ, ami tegnapig volt?

Adri! Csak semmi finn vér. Bár az anyanyelvünk finn eredetû. és mivel Lili egyfolytában dumál... Hogy én milyen hülyeségeket tudok írni... Milyen volt a szauna (ne részletezdKépKépKép) Nem tudnál feljönni nov. -án Bp-re? Ha csinálunk talit eljöhetnél. Akkor leszel itthon, nem?

Évi, Jázminmama! Miattatok talizunk hétvégén, ha lehet gyertek el.

Pele! Nagyon örülök, hogy nincs semmi baj és láttam a lelki szemeim elõtt, ahogy könnyes lett a szemed. Ez olyan jóKépKépKépKép

Kati! Ne is foglalkozz az orvossal, szerintem Kitti cuki baba. Aztán majd 16 évesen a magazinok címlapján fog virítani, mint modell. És akkor hol lesz már a doktonéni...

Emese! örülök, hogy személyesen találkoztunk. Gyönyörû ez a kis arabKépKépKépKépKép lányka, meg a két kisfiad fenekestül mindenestülKépKépKépKép

Másik Dia! Örülök, hogy veled is talizhattam, Hanna is édes kislány a szõke hajával, nagyon szép és gyertek máskor is.

Madárka, Verus mi van veletek?

Kriszta! Én sajnos nem tudok állást foglalni bébiszitter ügyben (árilag). Nem azt mondtad, hogy Pötyi 1 éves korában mész vissza? Vagy rosszul emlékszem?

Menthetetlenül itt az õsz és kezdek bepánikolni, hogy otthon kell majd ülnöm a hideg miatt. Ti nem?

Szilvi! Remélem Zsófi tényleg hamar megszokja a kengurut és legközelebb eljöttök ti is.

Juca! Én is akarok KépKépKép képeket!!! hogy hogy nem mertél küldeni, nem értem. Cím: kudi75@hotmail.com

Evey! Tényleg kár, hogy lemaradtatok, még kérdeztem is Diát, hogy miért nem jöttetek vele. Dehát tudtad, hogy mikor lesz...

Jázminmama! A kutacsnak 1 éves korban kell elvileg benõnie, de mindenkinél más. De az az átlag. Nincs okod aggódni. Már úgy várom, hogy találkozzunk... Mi napjában még kb. 10x szopizunk és nem adok Lilinek tejterméket egy éves koráig. Minek? meg nem is szabad. Na jó reggelente csen a joghurtomból 1 kanállal, de az csak az íz kedvéért. És az a mennyiség nem árt. Fõleg, hogy csak a kanál végén van joghurt... KépKépKép

Ancsa! Sajnálom, hogy lemaradtál. Pedig már korábban írtuk, hogy kedd legyen. Én igyekeztem mindenkinek küldeni e-mailt is.

Szilvi! Örülök, hogy megoldódott a kocsiülés dolog.

Most megyek, puszi mindenkinek:

Anikó
gerianikó
 


Sziasztok!

Jamina az én babám majd nem májusi ugyanis április 30-án született. szóval majdnem egy idõsek.

szerintetek mitõl van az hogy a Norbi a bal kezével kapkod, csapkod mintha ideges lenne?
Nincs valami baja? Egy pár napja csinálja.
Képzeljétek már négy kézlábra áll és rugózik, és hátra felé kúszik. Olyan édes, fõleg amikor elakar érni valamit és nem sikerûl neki, akkor keservesen sír.
Holnap megyünk oltásra, gondojatok ránk. Jó lenne elmenni a talira, eddig mindig pont akkor volt valami és az miatt nem tudtunk menni.

snoopy nem tudom hogy honnan jött a mentõ sajnos.

PM engem is érdekelne az átalvás legl@matavnet.hu

Kriszta szerintem ez a 700 Ft nem sok, van egy barátnõm aki szintén vállal és õ azt hiszem többet kér.

Most megyek altatni. Sziasztok

Gabi1
gabi1 (gabi1)
 


sziasztok Lányok!


Én csak most értem haza a taliról...KépKépKépEz vicc volt de tény, hogy 5-ig " boldogítottam" a Snoopyt és nagyon jót dumcsiztunk. Nagyon jó volt veletek. nekünk is jó a nov. 3 de tuti, hogy zárt helyre kell mennünk kiindulva a mai idõbõl. Kedves vidékiek, ugye megismerhetünk végre Bennetekt is?

Pele! Naggggggyyyyyyon örülök a makkmarci Babszemnek. El is hiszem, hogy meghatódtál. kalciumot egyemek között tudod pótolni olajos magvakkal is.
Kenyérrecept: grammban
200 graham liszt, 225 teljes kiörlésû búzaliszt, 1 ek. olajos mag, 1 ek. zabpehely, 1 mk. só és 1mk. szódabikarbóna. Összekevered 3 dl tejjel vagy szénsavas ásványvízzel és kivajazott gerincformába sütöd 1 óra 10 percig. ha éget a teteje akkor 40 perc után tegyél rá alufóliát. Sok sikert!
Kati! Ez a doki kretén. Miért nem mondtad neki, hogy ezentúl csak 10 franciakrémest fogsz neki adni a napi 20 helyett?KépKépOlyan ari a Kitti/ is/
Kati, ugye te pénzügyi területen dolgoztál szülés elõtt és jobbkezes vagy? Kontaklencséd van?

Evey! Azt kérdezem, hogy nincs valami baj, vagy volt valami baj Kikkó bal fülével? Akár évekkel ezelõtt is? sajnálom, hogy ismét beteg, gyógyító puszik mennek. Üzenheted is a választ ha az kényelmesebb. A te elemzésed is folyamatban.

Ancsa! Én is sajnálom, hogy lemaradtatok és felírtam a számodat.

Adri! én is várom a beszá,molót a szaunázásról.

Juca! Kérek képet! udvari@axelero.hu

Verus! merre vagy?

Emese! Nagyon örülök, hogy hatott Rátok az irgum-burgum és legközelebb a rejtegetett családtagokat is várjukKépKép

F.Dia! Örülök, hogy megismertelek Titakat is személyesen, nagyon ari a lánykád és milyen eleven.

KingAndi! Köszi a furikát még1X'

Anikó! Jó fej a barátnõd mondd neki, hogy csatlakozzon!!

Nálunk fog azóta sincs, nem mászunk de Panka rászokna a kenyeremre, de nem adok neki. Rengeteg fõzit, gyümit megeszik, és masszívan üldögél hiába nem lenne szabad. ez van.

Évi! Sok sikert az altatáshoz!

Mára ennyit és tényleg írjátok meg, hogy ki jön a köv. talira és hogy hová menjünk, mert nem lehet elég korán szervezkedni.


Pusszantás mindenkinek.

Üdv:Pankamama
PM
 


Sziasztok!

Geri, nem vagyok mostoha, csak
ha délelõtt jövök, akkor mire ideérek Csongi már felébred,
napközben ha bekapcsolom a gépet, akkor térdepel fel, mászik rám, és ütögeti a billentyûzetet, na az kész káosz,
este meg már mire végigolvasom nincs erõm írni. Sorry.

Amúgy üzenem a lusti gyerkõcök anyukáinak, hogy addig örüljenek, míg egy helyben tudják õket. Csongi egy hétördög lett mióta mászik, semmi nincs biztonságban, sehol nem merem egyedül hagyni, minden olyat amit el kellene tenni elõle ott felejtem (egybõl megtalálja), nincs egy lélegzetvételnyi idõm tõle. De közben meg olyan büszke vagyok rá, hogy ilyen kis ügyesKép

Most nagyon gyorsan fejlõdik, a mászással egyidõben elkezdett térden "állni" és húzná fel magát állásba. Na ebbõl esett ma akkorákat...Ja, meg képzeljétek, bemászott egy szék alá, de kijönni már nem tudott, hát kiabált nagyon!

Snoopy, fõleg hozzád intézném a kérdést. Irtóra be tudja néha verni a fejét. Ma meg kétszer hátravágta magát ülésbõl, eszméletlen koppant a feje a szõnyegen. Mekkora koppanásból lehet agyrázkódás? Kezdek aggódni, a múltkor olyan ijjesztõ dolgokat írtál róla! Tanács?

PM, Dia alvással kapcsolatban: Most ott tartunk, hogy kb. 3-4 körül ébred elõször (ez már haladás), bemegyek, de nem tudom alkalmazni a módszert, mert ha simizem, nyugtatom, és cumit adok, akkor visszaalszik egybõl. De utána kb. másfél óra múlva megint fenn van. Módszer a leírtak, alvás. Lehet a cumi a hibás? Bár már arra is gondoltam, hogy írtátok itt, hogy az elsõ két fog elég gyorsan követi egymást. Lehet, hogy a második bántja?

A nov-i hétvégi talival kapcsolatban már most gondolom, hogy nem lesz jó. A férjeméknek marha nagy megrendelése van. Ha nem dolgoznak azon a hétvégén, akkor meg tutira megyünk a mamiékhoz Nagyszalontára.

Amúgy szalma vagyok.Kép A férjem elutazott Marosvásárhelyre az anyukájával, és a tesójával. Tegnap sík ideg voltam, marha nagy köd, hegyek, és a férjem nem a lassú vezetésérõl híres. Sajnos még most sem tudom, hogy odaértek-e, mert ott nem mûködik a mobil, sõt most cserélte le feltölthetõre és eszembe jutott, hogy lehet, hogy abszolúte nem tudja kinnt használni. Na gondolhatjátok, elég rossz éjszakám volt. Holnap jön az anyukám, hogy ne érezzem magam annyira egyedülKép

Jó éjt!

Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

Kedves Mindenki! Azért nem "mertem" képeket küldeni eddig, mert az elején írtam, hogy nekem is küldhettek nyugodtan Magatokról és a csemetékrõl. Egyedül Snoopy küldött. Én pedig nem szerettelek volna feleslegesen "elárasztani" Benneteket. Szóval most elküldöm a képeket mindjárt... Kép

Jázminmama! Valamiért visszajött a küldött levél.

Úgy döntöttem, hogy holnap csak elviszem Vilit a gyerekorvoshoz. Lehet, hogy hülyének fog nézni, de végül is rokon, majd elviselem. Kép Írtam, hogy micsoda ijedség volt a fogával. Nos, még mindig ott van az a valami, de most tüzetesebben megnéztem, mintha valami kinövés lenne.

Pele és Madárka! Örülök, hogy minden rendben! A férjem itt noszogat, hogy nehogy kiváltsam azt a gyógyszert! Kép

Üdv: Juca
Juca (juca)
 


Sziasztok!

Úgy örülök, hogy így is tetszik Nektek KittiKép Imádom a hurkácskáit, viszont kevésbé imádom babakocsistúl cipelgetni.

Pele! Hanna se semmi csajszi, hozzá képest Kitti manöken alkatKép Babszem nagyon édi lehetett. Felvettétek videóra?

F.Dia! Én is örülök, hogy megismerhettelek. Nem lenne kedved egy pár sort írni magadról? Nem tudom mióta olvasol minket, vagy mennyire mész vissza az "idõben", mi anno dióhéjban elmeséltük az életünket.
A kérdésedre meg a válasz. Mi egy ideig vidéken lakunk. Az ottani dokinéniknél az volt a módi, hogy 1 éves korban teljesen átfogó vizsgálatokat csináltak. Vér, vizelet, EKG (õ szívzörejt hallott, ez nem tudom egyéb esetben is rutinvizsgálat-e), szemészet. Asszem ennyi. Itt már rákérdeztem, nem lesz semmiféle vizsgálat. Hát nem tudom, talán kár kitenni feleslegesen macerának az egyébként tünetmentes gyereket, engem anno viszont nagyon megnyugtatott a dolog. Tuti kiderült volna, ha bármi gáz van a háttérben.

Geri! Én is úgy vettem észre, hogy megcsappant a forgalom. Hova lettek a többiek?!
Kittikém szegénykém nem hinném, hogy magazinok címlapján szerepelhetne 16 évesen. Bár Alexka is ilyen dundi volt kicsinek, most meg normális alkat, azért látszik rajtuk az anyjukKép Hosszú combja egyiknek sem lesz... De az is lehet, hogy mire Kitti 16 éves lesz, a kurta comb lesz a menõKép

Gabi1! Nagyon ügyi a kis Norbi! Remélem a következõ talira már nem jön közbe semmi Nektek. Nem lehet, hogy mérges valamiért Norbi és azért csapkod? Oltás miatt szorítok!

PM! Franciakrémes tök jó duma, mint az az "óhéberül visszafelé"KépKépKép
Csodálkoztam a kérdéseiden, aztán kezdtem kapisgálni, hogy az elemzéshez kell. Igen, pénzügyi területen dolgoztam, igen, jobbkezes vagyok, viszont nincs kontaktlencsém, de van szemüvegem, amit viszont nem hordok. Már alig várom, hogy mit hozol ki belõlem. Tudod!!! csak csupa szépet és jótKépKépKép

Évi! Nagyon sajnálnám, ha megint nem tudnánk találkozniKép Szerintem legközelebb Te mondj idõpontotKép Büszke is lehetsz a kis Csongira! Munkás a dolog, de hálás!!!

Juca! Remélem nem lesz semmi komoly Vilivel. Képeket várom!

Ildi! Ne hagyd abba!!!Kép
Gyerekeknek izgi lehetett a pékség, nameg milyen fincsi a végeredmény.
Valakinek biztos én is köszönhetem a mi dokink szemléletváltásátKép

Tegnap nem meséltem, mert nem akartam hosszúra nyúlni, de ma már akkor is elmesélem, hogy megvolt a rendkívüli közgyûlése a háznak a tûz miatt. Én voltam a levezetõ elnök. Szabályosan rámerõltették a dolgot, azt se tudtam mit kell csinálni. Az országgyûlési képviselõnk súgott (az anyukája a házunkba lakik). Szóval én vezényeltem le az egész közgyûlést, hogy mikor milyen témáról beszéljünk, ki kaphat szót, mikor szavazzunk, és én utasítottam állandóan rendre a társaságotKép. A végére elég jól belejöttem, az elején még kaptam csúsztatott papírlapot, hogy most ezt kéne mondaniKép A tûzrõl esett egyébként a legkevesebb szó. Amúgy nem is igazán tudtam figyelni, mert próbáltam koncentrálni a feladatomra.
Na nem untatlak tovább ezzel titeket, végülis nem nagy dolog, csak nekem volt az.
Ma voltam piackutatáson. Törlõkendõkrõl kellett beszélgetni, tök jót dumcsiztunk.
Holnap pedig jön a volt fõnökasszonyom (Emese! Mégse keddenKép).

Na most elteszem magam holnapra!

Ja, még annyit, hogy tegnap éjjel huzogattam a strigulákat az éjszakai szopikkor. 7 vonalka lett reggelre. Szóval jól éreztem én, hogy ez azért már mégiscsak sok... Tenni egyenlõre nem teszek semmit, csak reménykedekKép

Jójcakát!
Kati
Csőre Katalin (cskati)
 


Sziasztok!

Juca!
Én is szeretnék képet, meg amúgy is mindenkitõl!!!! ( gmagdi@freemail.hu) Még seniktõl sem kaptam. Kép

PM!
Milyen elemzéseket csinálsz? Mikor talizzunk?

Már nagyon álmos vagyok, ezért elköszönök. Mindenkinek jó éjszakát!
Sziasztok
Magdi
gallainemagdi (gallainema
 


Sziasztok!

Vagyok ám még én is. Folytatom a napló stílust, mert ez segít abban, hogy ne hagyjak ki semmit.

Szóval: KEDD:

Borzalmas egy délutánunk volt. Bori végig visított, nyüszített, nyöszörgött, folyamatosan hisztizett, csapkodott. Közben meg mászott folyamatosan rám. Ráadásul én sem voltam a toppon. Úgyhogy a végén, még mielött rá emeltem volna kezet, felkaptam a kisasztalát, és teli eröböl odacsaptam a parkettához. Döbbenet. Aztán a kedve rohamosan javulni kezdett. Estére már mosolygott és röhögcsélt. Persze azért még a délután folyamán sikerült a következö baleseteket elszenvednie: a bejárati ajtónál, a fémrácsot rácsukta az ujjára (nem történt semmi baja, csak a fájdalom), utána megfogott egy forró villanykörtét (álló lámpában, égö állapotban). Fürdetésnél meg fogta és bedugta a fejét a vízbe, persze jól megijedt, de végülis nevetés lett a vége, mert elkezdtem utánozni a hüüüügetését, ahogy levegö után kapott...Kép

SZERDA:

Na, ez a nap viszont 180 fokos ellentéte volt az elözönek. Mosolygás, hancúr, huncutság, jókedv, humor, vidámság. Bori megevett egy teljes zacsi mazsolát, teli is lett a pelus, úgy fél órával utána. Vacsoránál pedig megetette a plüssnyusziját sajttal, a plüsskutyusnak is elöször a sajtot kínálta, aztán rájött, hogy vsz. a sonka kell neki. A végén meg meggondolta magát, és disznó módon szegény kutyus orra elött befalta az egészet...Kép

CSÜTÖRTÖK AZAZ MA:

Ma vagyunk hat évesek a párommal. Ennek örömére elmentem neki ajándékot venni, kisasszony meg kapot egy "vidám hernyót" azaz egy LEGO kukacot, csak a boltban így hívták.Kép Az egyik eladó meg megkérdezte, hogy én hány évesen szültem a gyereket, és lepadlózott, amikor mondtam neki, hogy 24. Merthogy sokkal fiatalabbnak nézett...Kép Már megint. Terhesen 17-nek néztek. Jaj. Bori ma is jókedvü volt, egy-két zökkenötöl eltekintve. Este pedig elmentünk a párommal vacsizni, meg beszélgetni. Olyan jó volt. Kicsit kimozdultunk, csak egymásra figyeltünk, beszélgettünk. Lehet, hogy gyakrabban kellene ez?

Bori újabb mondásai: ÁJVI (fogalmam nincs, mit jelent, de gyakran mondja), PÜTYI (Na, tippeljetek..Kép).

Évi! Szerintem próbáld meg, hogy több cumit teszel be az ágyába, ha esetleg nem akarod leszoktatni róla. Így ha kiesik a szájából, csak nyúl egyért, és már ott is van, nem neked kell betenni a szájába. Amúgy a hátsimit nem javaslom, egyszerûbb csak szóban csitítgatni... De vsz. csak a cumiját keresi, ha a szájába téve már alszik is tovább. A könyv (Aludj Jól, GYermekem) is azt írja, hogy cumizó babának rakjunk egy rakás cumit az ágyába, mert ha kiesik a szájából, akkor arra fog felébredni, ha esetleg nem találja meg azonnal. Remélem segítettem.

Lányok! Sajnálom, hogy lemaradtunk ISMÉT a taliról, de pont aznap du. jött a számcsógépemet javítani az ipse...Kép

Puszi mindenkinek, én eldugultam:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Nem is meséltem tegnap, hogy Hannusnak valszeg olyan 3napos láza lehetett, mert tegnapra telis teli lett piros pöttyökkelKép Aztán mára már halványodtak, szóval nem bárányhimlõ vagy ilyesmi. Meg nem is viszket neki.

FDia!
Én is örültem, hogy eljöttetek. Fõleg hogy még druszák is a lányok, a 2 kis szöszkeség!
Én még nem hallottam ilyen vérképes dologról, bár nekem mind2 gyerekemnél csináltak, de nem csak rutinszerûen, hanem Áronnál feltételezett vashiány, Hannusnál meg tejallergia miatt. Tünetmentes gyereket én nem tennék ki a macerának, de hát mindenhol más a bevett rutin.

Ildi!
Irigylem a gyerekeidet a pékségi élményekért! Tök jó lehetett!!!

Anikó!
Lehet, hogy csak mindenkit lehangol az õsz, azért nem tüsténkednek itt! Bár pont akkor kell írni, hogy felvidíthassuk egymást!!! Engem legalábbis felvidít a topik!
Ne aggódj, azért ha nincs nagyon sz*r idõ, õsszel-télen sem kell otthon ülni. Legalábbis egy kis séta mindig belefér, csak jól fel kell öltözni!

Gabi!
Édes lehet Norbi! Majd szurkolunk az oltásnál!
Hannus is csapkodott a kezével, már a pocakban is, mindig csodálkoztam, hogy mi ez a fura mozgás, ilyet Áron nem csinált! Aztán mikor elõször láttam, hogy "kint" csinálja, akkor rájöttem, hogy ezt éreztem. De már nem szokott ilyet.

PM!
Köszi a receptet! Jövõ heti szülinapok elmúltával rögtön ez lesz az elsõ, amit sütni fogok (jövõ hétre most sok az elõirányzott torta és egyebek)!!!! Annyira finom volt, és tök jó, hogy nem élesztõs! Nem is bonyolult a receptje.

Évi!
Ezt a billentyûcsapkodást ismerem! No meg azt is, hogy semmi sincs biztonságban, kedvencem, amikor - míg én pl. fürdöm, és Hannus felügyelet nélkül marad - belekotor a szemetesbe, és diadalmasan megjelenik pl. egy joghurtosdobozzalKép
Hát tényleg én is aggódnék a páromért hasonló helyzetben. De azért tud majd üzenni valahogy?

Juca!
Inkább nézzen hülyének a doki, mintsem hogy aggódjál, hogy vmi nem oké.
Na, csak nem ti is kistesó tárgykörben utaztok???Kép

Kati!
Én is szerettem, hogy hurkások voltak a babáim! Aztán Hannus 11 hónaposan elérte a 11 kg-t, és azóta nem moccan onnan. Pedig rengeteget eszik, de le is mozogja. Meg láttad, Áronból is milyen szúnyogláb lett. Majd mutatok róla kiskori fényképet, el se hinnéd, hogy az a holdvilágképû gyerek õKép
Alex meg szerintem nagyon is csinos, majd csk gyõzzétek hessegetni a fiúkat!Kép
Igazán ügyi voltál a közgyûléssel, hogy így megoldottad a feladatot!
Szopi ügyben meg ne add föl a reményt, Hannust is mondtam, hogy ennyiszer kelt, aztán egyszer csak elkezdett egyre kevesebbszer.
Hannus ma 10fogú lett! Most már ahogy elnéztem, csak a két alsó 4es van hátra ebben a menetben, mert azok látszanak még át az ínyen. Aztán lehet, hogy mire azok is áttörnek, valahol megint elindul...

Na, jó éjszakát, kedves topiklakók! Én máris várom az új talit!
Tényleg, bababörzére Katin és rajtam kívül jön még valaki?

Puszi: Pele
Pele
 


Dia!

Imádom olvasni a hozzászólásaidat Bori és a ti mindennapjaitokról! Nekem nagyon tetszik ez a napló-stílus!

Puszi: Pele
Pele
 


Szijjasztok!

Nagggyon jó volt a találkozó! Sajnálom, hogy nem maradtunk tovább. Gergo már a kocsiban "elájult", aludt hazáig, de este se kellett altatni. Mondjam, hogy engem se...? Odabújtam a lurkóimhoz elaltatni oket, aztán reggel ébredtem. Egyébként a szigeten még várni kellett pár percet a férjemre, azalatt jött két rendorségi kisbusz, kiözönlött belole vagy egy tucat egyenruhás és elindultak az Árpád-híd irányába. És amikor kérdeztem, mi baj van, azt felelték, remélik, semmi. Nagyon titokzatos, nem?

Dia! Idokozben megjavult a Babanet, elég rejtélyes.
Szerintem, csuda jó, hogy Bori jelzi, ha kaki van! Így kezdodik...

Jamina! Pilisszentléleken lakom, de surun elofordulok Esztergomban is. A kisfiam a Dobóba jár, nekem pedig szopis csoportom van a Máltai Játszótéren havonta egyszer. Ti merre laktok?
Andris, a középso kisfiam májusi, bár határeset, mert május 31-i. És cseppet idosebb a te babádnál, 95-ös. Kép

Szilvi! Elofordulhat, hogy a Continuin miatt csökkent a tej, bár nem tartalmaz ösztrogént. Egyébként, mibol gondolod, hogy csökkent a tej mennyisége?

Évi! Toled is kérdem, mibol gondolod, hogy kevesebb a tejed? Egyébként, bármikor így érzed, a módszer ugyanaz, mint korábban: gyakrabban tedd mellre Csongit és nagyon hatásos, ha egy-egy szopi alatt ide-oda "pakolod": egyik melledrol a másikra, majd vissza, kétszer-háromszor. Írj emilt, ha aggódsz, azt majdnem mindennap megnézem!

Ildi! Jó, hogy újra felbukkantál. Ez a sulikezdés valóban elég fejtörést okoz. Nálunk is jövore lesz elsos Andris, jó lenne találni egy klassz tanító nénit.

Adri! Olyan jó humorod van! Öröm olvasni a soraidat. Akárcsak Snoopyét, Emeséét, jaj, ki mindenkit hagytam ki???!!!

Jázminmama! Szerintem se aggódj a kalcium bevitel miatt, a kutacsot nálunk is a D-vitaminnal hozták összefüggésbe.
Már többször is megfigyeltem, hogy hasonlóképpen gondolkodunk néhány dologról, most a könyvekkel kapcsolatban is így érzek. Az általad felsorolt könyvek nálunk is kedvencek. Én egyébként lassan már be sem merek menni egy könyvesboltba, mert fájó szívvel jövök ki (minimum egy óra múlva) tudván, hány könyvet tettem vissza a polcra, hogy na, majd legközelebb.

Evey! Jobbulást Kikkónak! Sajna, az ovi elso idoszaka így szokott telni. Ildi által említett Broncho-vaxom nálunk is bevált az egyik gyerkocnél. Mi a helyzet az éjszakáitokkal? Nyugodtabb Kikkó?

CsKati! Ez a tömegközéppont-szöveg oltári!

Pele! De jó, hogy ilyen kis pörgos-forgós a kis Babszem! Örülök, hogy megnyugodtál!
Kalcium ügyben csatlakozom Pankamama javaslatához, és esetleg kérdezd meg a dokitokat is, van-e még valami javaslata. Úgy tudom, sok tejallergiás baba allergiás a szója alapú tápokra is. Hogy álltok a kecsketejhez? Azt nagyon sok tehéntejallergiás ember bírja. Valahol írtam róla, talán a szopis rovatban, de ha érdekel elobányászom a gépembol. (Én boszen ajánlgatom mindenkinek a kecsketejet meg a belole készült tejtermékeket, de én még képtelen voltam meginni. Viszont a sajtja izlett.) ja, és úgy emlékszem, Lieselék kecsketejet isznak, van tapasztalatuk e téren.

Képzeljétek, Istinek már 22 ötöse van a gimiben! És egy négyötöde! Nagyon büszke vagyok ám rá!

Na, befogom a csoröm.

Jó éjt
Iboly
Iboly (iboly)
 


Pele!

Hannusnak valószínuleg Roseola nevu fertozo gyermekbetegsége lehetett, ezt hívják nálunk 3napos láznak.

Puszi
Iboly
Iboly (iboly)
 


Sziasztok!

Na, akkor szép sorjában:

Kati! Gratulálok az új szerepedhez! Igazán ügyi vagy! Azért (soron kívül) a tüzröl is szót ejthettél volna. Vagy legalább fel kellett volna szólítanod valakit, hogy beszéljen már róla! Kép
Jövö hétröl még beszéljünk, mert egy csomó minden összejött, de még semmi nem biztos. (Hú, de értelmes mondat volt!)
Megnéztem, az én gyerköceim kb. 8 hónaposan: Dani: 9,60 kg, Gergö:9,80 kg, Lili: 9,03kg (na, ö azért soványka volt). Most meg "normálisak", legalábbis alkatilag!Kép Úgyhogy nyugi!
Ma éjjel már aludj is, ne csak vonalakat húzgálj! Kép

Magdi! Képek mennek!

Anikó! Jó lenne a novemberi tali, de tényleg fedett hely kéne. Nem hiszem, hogy ilyen idövel kihúzzuk addig, bár én el tudnám viselni akár tavaszig is. Mi a helyzet a müvházas ismerösöddel???? Mert az jó lenne, nem?

Pele! Nagyon örülök, hogy Babszemmel minden rendben van! Ja, és nagyon bocs, ha megijesztettelek a hüvelyi UH miatt, lehet, hogy nem kellett volna!!!

Juca! Köszi a képeket, remélem, megkaptad a választ is! Kíváncsi vagyok, mi lesz a fogatokkal!

Évi! Én is visszasírom azt, amikor még nyugton feküdtek! Katinak meséltem kedden, hogy nálunk Lili volt fura, mert már állt, majdnem tudott járni is, de hasra fordulni még nem. Dokinéni azt mondta, ilyet még nem látott, de nyugodjak meg, baj nincs, fejlödik rendesen. Ha azt akartam, hogy ott maradjon valahol, elég volt hanyatt fektetni, ordított, mint a csacsi, de legalább nem ment el. aztán ripsz-ropsz rájött a technikára, és hajaj....Kép

PM! Azt meg jól elfelejtettem kérni Töled, hogy ha lehet, elemezz ki engem is! Lehet? Nagyon kíváncsi lennék rá!

FDia! Tényleg jó, hogy jöttetek! Legközelebb Eveyt is pakold fel, légy szíves! Köszi!
Nálunk egyik gyereknél se volt vérkép csak úgy, rutinból. Szerintetek baj ez?

Evey! Lásd Diánál! És különben is: hiányollak! Kép

Gabi! Már nem emlékszem, melyik gyerekem, de csapkodott. Igaz, csak akkor, ha nagyon fáradt volt, és nem tudott elaludni. Nem lehet ezért?

Ildi! A Fazekasról nem sokat tudok, de a mi nagylányunk a Madáchba jár (a 6 osztályosba), arról tudok mesélni, ha érdekel.

Adri! Jó, hogy nem volt baj Leevi fülével! A Zokni úr nagyon tetszett, leírhtanád nekünk is, persze csak ha nem finnül van. Bár Anikó szerint úgyis rokonok vagyunk, majd ö lefordítja. Kép

Snoopy! Kár, hogy nem találkoztunk! Na, majd legközelebb, ugye? Kép

Nem tudtok valami csodaszert száraz, ugatós köhögésre? Gergönek van, de csak akkor csinálja, amikor alszik, napközben semmi. Dokinéninél még nem voltunk (hú, most Snoopytól, lehet, hogy kikapokKép), hátha van valami házi praktikátok.

Azt hiszem, egy kicsit fellendítettem a forgalmat, már ami a hosszúságot illeti. Bocsi érte, és jó éjt Mindenkinek! Holnap (illetve már ma) jövök! Sziasztok!
Emese
Emese (emese)
 


Dia, Pele, Iboly! Amíg én írtam, megelöztetek! Most olvasom, holnap írok is!
Emese
Emese (emese)
 


Snoopy!
Ugye tudod, hogy nem bántani a kartalak a "kikapok Töled" megjegyzésemmel? Tudom jól, hogy a fejreesés más, mint a köhögés, és nagyon is jólesett, hogy akkor úgy helyretettél. Az a rossz ebben a gépelt szövegben, hogy az ilyeneket nem lehet egy kacsintással elintézni, mint élöben, amásik fél meg félreértheti. Ugye egy icipicit sem bántódtál meg?
Emese
emese
 


Sziasztok!

Ildi: jajj most már emlékszem...bocsi,de azért gondoljátok meg a Fazekat. Fannit próbáltam többször is eltántorítani, mesélni az itteni iskolák elõnyirõl ( helyi barátnõk, korai hazajövetel, korábbi önállóság stb.),de hallani sem akart róla.Imádja a sulit szõröstül-bõröstül.
Persze ez alkat kérdése is. Ergo marad a maratoni utazgatás, meg az idõbéli teljes kifeszülés.
Sajna az ált.-gimi bontásokkal nem vagyok teljesen tisztában, nem akarlak félrevezetni, azt tudom hogy folyamatosan érkeznek gyerekek gyakorlatilag minden évfolyamra.

Pele: most olvastam hogy anno készültetek a Chagall-kiállításra, láttátok?

Kati:Az "élettörténeteket" sajna nem láttam, de akkor röviden...
35 éves vagyok eredetileg ózdi, de 10 év Pest után most Szentendrén nevelem két scajszimat.
Fanni 9 éves, Hanna 15 hónapos.
Jogász vagyok és állandó lelkiismeretfurdalás gyötör hol a munkám hol a gyermeknevelés miatt. Lassan teljesen döntésképtelenné válok, mert sajnos "normál " dózisban nem lehet dolgozni...
A férjem mérnök és apró gyerek korunk óta ismerjük egymást. Szüleim hál'Istennek (a sors nagy ajándéka!)itt laknak a közvetlen szomszédban, de igen aktívan dolgoznak, csak imádni tudnak átszaladni megnézni az unokákat heti 1-2-3 percre, de az is nagyon jó.
Na azt hiszem ennyi elég, talán sok is..

Vérvétel: túl vagyunk rajta, nem volt vészes. Én nem szoktam vitába szállni a dokinénivel, most sem tettem, csak feltünt hogy Fanni még életében nem volt laborban Hannát meg már másodszor vittem.
Ráadásol az elsõnél azt mondták hogy olyan pici még hogy "nem várható el" a tökéletes vérkép. Nem is lett az...lehet ezért kellett. Na majd kiderül..
Sziasztok:
F. Dia
fd (fd)
 


Sziasztok!

Valaki írta, hogy majd hajtani kell a fiúkat a lánya mellõl. Na errõl beugrott valami. Lányom (6 éves volt júliban) immár a 3. udvarlóját számolhatja. Az elsõ -tán a régiek még emlékeznek - a Haraszti Timi középsõ fia volt, még tavaly nyáron. Aztán most õsszel nagycsopiból lejött (lemaradt az nem jó szó, szóval még egy évig ovis) több kisfiú, és abból immár kettõ is szerelmes belé! A durva csak az, hogy az egyikük ezt úgy próbálja észrevetetni Ilcsivel, hogy piszkálja a Gergõt (történetesen innen derült ki az egész, miért is bibis a srác), pl. csavargatja a kezét, és közben "nézd Ilcsi" szövegel a lányomnak. Na, szegény Gergõ, azt eddig is sejtettem, hogy nagyobb korában neki kell majd Ilcsire vigyázni, de hogy már most rajta mutatják meg az "udvarlók" az erejüket...!

Emese! Száraz, ugatós köhögéssel legyél résen, ugyanis a KRUPP legfõbb jellemzõje! Ilyenkor biztos ami zicher (legalábbis amíg nem rutinos benne az ember) jobb megmutatni dokinak is. Ami nálunk a "csodaszer": Fluimucil 100-as, napi 3 (ez por, és teába (nem melegbe!) vagy vízbe, gyümölcslébe (tej nem jó) kell feloldani. Acetilcystein-t tartalmaz, ugyanúgy, mint az ACC 100-as. Az is jó. Az én gyerekeim a flui-t szeretik,ez narancsos ízû. Mindkettõ lényege, hogy a sûrû, letapadt váladékot oldja (a száraz,ugatós köhögés mellett sokszor ez van a háttérben).

SZiasztok:
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok Lányok!

Nagggyon sajnálom, hogy nem tudtam elmenni a szigetre, de 1 hétig nem volt gépünk..KépKép Múlt pénteken még tudtam írni ide, szombat-vasárnap nem voltunk itthon, hétfö reggel meg (ez egy elátkozott hétfö volt!!) tönkre ment a számítógép.
Egy szótár program miatt lefagyott, és kész.. Azóta sz*rakodott vele Zali, már tiszta ideg volt,( ö is úgy volt idönként, mint az a manus, aki péppé verte a gépét!) De sikerült, így tegnap este leszedtem azt a sok-sok írást, amit egy hét alatt írtatok, mostanra sikerült elolvasnom!
Hétfön reggel pedig megjött nekem isKépKép Bíztam benne, hogy most is csak 10-11 (söt Johannánál 13) hónap után fog ez bekövetkezni!
Évi, Pankamama, bocsi, lehet, hogy kicsit intim leszek, de Nektek mennyire volt erös az elsö vérzés szülés után? Én ugyanis igencsak erösen vérzek, a dokimmal is beszéltem, Ö azt mondta, hogy valszeg vastagabb volt most a méhnyálkahártya, mint normális esetekben, és hogy a köv.-ö már nem lesz ilyen durva! Tényleg így van/lesz?

Kati, Geri: gratula a lányok súlyához, meg egyéb méreteihez!Kép Szerintem tökéletesek!Kép

Évi, nektek meg a fogacskához, az új kocsihoz gratulálok!Kép

Pele, fülészetre elvitted végül Áront?
Úgy irigyellek a kis Babszem miatt, és nagyon-nagyon örülök, hogy minden Ok lett! (Nem megmondtuk..!)

Mi egyébként jól vagyunk, Jancsi szépen gyarapszik,( 74 cm., 8,5 kg.,) újabb fogat nem növesztett, és olyan gyors, mint a szél. Akárhova megyek csattog utánam, olyan cuki, nem lehet elöle elszökniKép
A sulisoknak holnap is lenne tanítás, de Tomiék bábszínházba mennek, Hannusék "tanulmányi sétára" (szerintem csak kódorodni fognak a környéken..)
Kari a minap közölte, hogy a Kis Tomi, aki eddig az ö barátja volt, már nem szereti öt, csak a Petrát, és emiatt a Petra nem a barátja többet! (Félek kissé korai ez a nagy "haragszomrád, mert elszedted a fiúmat"...)
Ja, és ma megvolt a "jármükezelési vizsgám", ez is sikerültKép Úgy örülök!Kép

fDia, szia, azt hiszem nem találkoztunk még itt!
Nekem soha egyik gyerekemet sem kellett külön vérvételre vinni.., csak akkor, ha beteg volt.

Magdi, tényleg nem írtam még ide januárban, csak április-májusban fedeztem fel a babanetet! Köszi Magatokról az infókat!Kép (Egyébként az én Tamásom még Miklós is..)

Nagy hirtelenjében ennyi, puszi mindenkinek:
Verus
verus (verus)
 


No, megint én..Kép

Szóval Emese: ez tényleg a krupp elsö tünetei lehetnek, és amit Ildi írt, ahhoz méd annyit, hogy a hideg pára nagyon fontos!! Megoldhatod úgy, hogy éjjelre kinyitod Gergö szobájában az ablakot, ill. ha már rohama van, öt magát állítod ki az ablakba, vagy vizes lepedöböl sátrat csinálsz, ez persze rácsos ágynál nagyon egyszerü, mert leteríted az ágyat miután elaludt a gyerköc. Mi sajnos a sok roham miatt beszereztünk egy spéci párásítót, amihez maszk is van, így kicsit könnyebb hideg párát csinálni.(Meg ebbe bele tudom rakni a köptetöt is!) És tényleg mutasd meg Gergöt dokinak!!

Kati, Nagyon ügyesen vagy!!! Én is dicséretben részesítelek!!KépKép
És Alex szerintem is nagyon helyes kislány!Kép

ÉS ADRI, nem akartalak ez elöbb kihagyni, csak...csak..tudod..
Szóval nagyon jókat mosolyogtam én is a kolbis sztorin: azért ennyire nem irigyeltünk Pankamamával! (És úgy tudom, csak a szemmel-verés számít rossz ómennek, a szimpla irigység nem..Kép)
Jó lenne találkozni már Veletek is!! Nem jársz Bp.-en novemberben egy kicsit sem??

Dia, nagyon sok boldogságot kívánok így utólag Nektek, és még legalább 10x ennyi szép évet!

Verus
verus (verus)
 


Jajjajajajajajajaj,
tegnap voltam tornázni, szülés óta elõször és most minden porcikám sajog. Persze itthon is volt egy kis tornácska, de semmi megerõltetõ, csak nem fogom magam kinozni-gondoltam. Most ráfáztam. Tegnap este 8-9-ig kemény aerobic órán voltam, egy kis súlyzóval megspékelve.
Úgy kell nekem!!!
Vki kérdezte, ki megy még bababörzére. Én tervezem.

Iboly,
beszéltem vmelyik nap Liesellel, írta, hogy szoktatok találkozni. Hol van ez a máltai játszó? Én az Irinyi u.-ban lakom, a kórház mögött.

Jamina
Jamina
 


Hello Lányok!
Örülök, hogy jól sikerült a tali. A novemberi egyenlöre jónak tünik. Felraktam a többi fotót is.

Kati! Nekem nagyon tetszik mindkét lányod! Tudod nekem mindig az a bánatom, hogy Adri nem elég hurkás! Nézd meg a fotókat, Kitti a föszereplö rajtuk! Kár, hogy a többieket már nem tudtam lefotózni, de letöltöttem magamnak PM képeit és azon rajta vagytok! Most is készültek képek?

Pele, Geri!
Hogy-hogy ti napi 10x szoptattok? Én csak 5-6-szor és még nem is eszik mást!

Pele! Örülök én is, hogy Babszem egészséges! Csak így tovább!

PM!
Köszi az elemzést, a rajzokat próbálom megcsináltatni vele, de szerintem csak irka-firka lesz! A fülével nem volt semmi!

Iboly!
Gratula fiadnak!
Kikkó most átlagban 2-3-szor kel (azért jövök ritkán, mert eddig este 9 után jöttem és most inkább alszom az éji müszak miatt.

FDia!
Én is szívesen megismernélek, remélem erre is sor kerül hamarosan! Vérvétel nálunk sem volt még!

Emese!
Tegnap kaptam Larától levelet, holnap fekszik be a kórházba, aztán már babával fog kijönni! Gondoljatok rá ti is lányok! Neked is írtam!
A kutacs miatt föleg betartom a D-vitamint, meg a múltkori ping-pong labda effektus miatt! Jól beijedtem! Köhögésre mi is a fluimucil 100-at isszuk! Az nagyon jó! Remélem nincs más komolyabb baja!
folyt
Evey
 


folyt.
Dia!
Gratula az évfordulóhoz! Lányod kódszövegén gondolkodunk az anyuval, de szerintem ezt senki nem fogja megfejteni. Kikkónak is voltak ilyen sokszor használt szavai egyéves korában.
Juca, Magdi és mindenki, akitöl nem kaptam képet: kovacseves@axelero.hu
Én is küldök, ha megírjátok, hogy ki nem kapott még, mert már annyian vagyunk, hogy nem vagyok képben.
fDia! Te is küldj légyszi!

Ildi! Szedi Kikkó a broncho-vaxomot már 11 napja, nem tudom, mikor fejti ki hatását! Igaz, elég hamar átfut rajta a kór! Küldhetnél te is képet! Talinkra miért nem jössz sosem?
Képzeljétek Adri beszél: Bababa, Papapa. Olyan ari.
Évi! Gratula autóhoz! Mi is jó nagy ktg-be verjük magunkat az új autó miatt. Nem tudom mikor kapjuk már meg végre. Annyit tötyölödnak az önkorminál a papírokkal.
Most elkezdtem szoliba járni, remélem senki nem tud rossz hatásról ezzel kapcsolatban?!
Snoopy!
Alvó Zsombi ment!

Puszi, Evey
Evey
 


Sziasztok!
Nagyon köszi mindenkinek a köhögéses jótanácsokat! A Fluimucilig én is eljutottam, ma meg dokinéni is látta, azt mondta, az elég is. És sokkal kevesebbet köhögött ma is, azt hiszem, kifelé megyünk belöle. Úgyhogy nincs nagy gáz, remélem, nem kell használnom Verus krupp elleni ötleteit.

Kati! Azt nem írtam tegnap, hagy Dani nálunk a súlya ellenére 9 hónaposan járt. Ki tudta mozdítani a tömegközéppontját elég korán, bár a doktor néni is azt mondta, hogy erre késöbb számított, épp a súlya miatt.

Dia! Jól jegyezd meg az ájvit és a pütyit! Daninak a kedvenc szójárása ebben a korában a likkalakka és a kalikka-milakka volt. Amikor már tudott beszélni, megkérdeztük töle, hogy ez mit jelent. Odament a szekrényhez, és határozottan rámutatott a zsanérra (ugye, így hívják, amin fordul a szekrényajtó?), és azt mondta: ez a likkalakka. Próbáld késöbb megkérdezni Boritól, aztán nehogy nagyon meglepödj! Kép

Pele! Hannus jobban van már? Remélem, pöttyök sehol!

Iboly! Gratulálok a nagyfiadnak a jegyeihez! Ezt teljesen magától csinálja, vagy "rugdosni" kell miatta?

Evey! Emil megjött, válasz megy, de bocs, ha nem ma. D vitamint már mi is eszünk egy hete.
Tényleg, igaz az, hogy 3 éves korig kell adni, de csak télen? A telet értem, mert nyáron a napfénytöl van neki elég, de Ti olyan nagy D vitamin szakértök vagytok, kell ez 3 éves korig?
Ja, és szép barna legyél a novemberi talira! Kép

Jamina! Nem akarlak elkeseríteni, de az okosok azt mondják, hogy rá kell dolgozni az izomlázra! Úgyhogy elö a súlyzókkal! Kép

Verus! gratula a vizsgádhoz! Meg a pasizós lányodhoz! És ez még csak a kezdet... Kép

Ildi! Neked is! Szegény Gergö meg issza a levét! És mi lesz, ha ö fog becsajozni?

FDia! Köszi a történeted! A mieinket az "Elsö napok, hetek" topicban találod meg, már biztosan alaposan archiválva, mert elég régen volt.

Zsóka meg biztosan jót pihen a mamánál, kár, hogy nincs túl szép idejük!
Jó pihenést mindnyájatoknak, remélem, holnap nem dolgoznak, akik egyébként szoktak!
Puszi:
Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!

Na, most aztán senki nem panaszkodhat a termésre!

Mi de. lótottunk-futottunk piacra meg boltba, hogy mindent bevásároljunk, aztán du. elmentünk a Brendon játszójába, mert a játszótéren nagyon hideg van, és minden csupa sár meg lucsok. És képzeljétek, most vettem észre elõször, hogy nemcsak hogy együtt játszanak a lurkók, hanem Hanna kezdeményezett Áron felé játékot! Olyan édesen mutogatott és magyarázott a bátyjának, hogy mit szeretneKépKép

Nincs már Hannuson pötty szerencsére, de Iboly most megijesztett, hogy fertõzõ, remélem, senkire nem ragasztottuk rá a talin! Azt gondoltam, hogy már meggyógyult, mivel a pöttyök csak a köv. nap jöttek ki. Vagy akkor már nem fertõz?

Iboly!
Köszi a kecsketejes tippet, a sajtját én imádom, bõszen ettem, amikor - Hannus tejallergiája miatt - el voltam tiltva a tehéntejtõl. Mondjuk a tejet én sem ittam, de lehet, hogy Hannának ízlene.
Isti meg nagyon ügyes, büszke lehetsz rá!

Emese!
Nem ijesztettél meg (nagyonKép), mert már sokszor csináltak nekem a többi babánál is, és sose volt gond, bíztam benne, hogy most is így lesz. Azért jó, hogy a köv. már hasi lesz!!!

FDia!
Voltunk, igen, pénteken a Chagallon, nagyon-nagyon szép volt!!!! Örülök, hogy végül eljutottam. Áron a végére kicsit telítõdött a sok színtõl-élménytõl. Hannus meg nagyokat rikkantgatott!

Pethes Ildi, Verus!
Nem semmi, ez lenne az akceleráció, hogy már ilyen korán kezdik???KépKép Mire is kell fölkészülnünk...
Fülészetre reményeim szerint jövõ héten megyünk, most úgy állunk, hogy hol jobb, hol rosszabb a hallása, de egészben véve nem az igazi.

Tessék nektek is jönni a köv. talira!!!

Evey!
Én mindig igény szerint szoptattam, így jött ki idõnként a napi 10-12. Sokszor kért a játszón is, meg ahol épp eszébe jutott. Most már ált. csak 5-6 szopi van. De lehet, hogy a te babád kevessebbet igényel, szerintem ez változó.
Aranyos lehet a beszélgetõ Adri, remélem, mihamarabb mi is halljuk!

Nálunk Áronnál a sztudu volt a megfejtetlen szó, Hannusnál meg a tüte.

Jó éjszakát, puszi nektek: Pele
Pele
 


Sziasztok!

A taliról változó okokból szoktam lemaradni. Hol a hétközben -ugyebár mi dolgozunk, hol az adott dátumra épp két másik program van. A nagyobb gond, hogy a párom túl sûrûn nem rajongana érte, meg a srácokat is rá kell beszélni, szóval félõ, hogy igazán kedvbõl csak én mennék egyedül... Meg hát mi már nem vagyunk annyira pici babák, édesek és érdekesek. De majd igyekszem, megígérem! KÉppel meg az a helyzet, hogy se scanner, se digitális fényképezõ...

Na, a lányom. Tegnap megint szóba jött, közölte, hogy az ominózus kisfiú már nem is szerelmes belé, ellenben x igen (ez a negyedik). Mondjuk x minden kislányba szerelmes szok lenni, Ilcsit is puszilgatta már tavaly is, de a nagy szerelme idén elment suliba. Szerintem ez a kulcs, van 19 fiú, 7 lány, lányok közül a krém elment suliba, mi tagadás Ilcsi az egyik (A) legnyerõbb, aki szerelmet választ magának, õ adódik neki...
A fiaim most pihennek. Gergõnek még kiscsopiban volt szerelme, a kislány akkor hozzá hasonló vékony alkat volt. Azóta megerõsödött, dundibb is lett, meg fél fejjel nagyobb a fiamnál, hát így mégse lehet... A nagyfiamnál is volt ovi idején 2 kislány, mindkettõ elköltözött...

Szavak, ezt fejtsétek meg, Bálinté volt, úgy mésfél éves korában: koffukás kukka és vadkancsóka. (ez utóbbi tök jó, ott van benne: vad, kan, vadkan, kancsó, csóka) Sose derült ki mit jelent, pedig amikor használta, már beszélt.

Sziasztok:
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok csajok!

Emese!
Dehogy sértõdtem meg! Hogyne lehetne észlelni a kacsintásokat!
Egyébként én sem tanácsoltam volna mást mint a többiek. Köptetõ, ha meg nincs is váladék (azaz köptetõre sem kerül elõ) akkor meg köhögéscsillapító. Kruppos gyermekem még nem volt, csak mentõvel láttam olyat, de nála nem volt kérdés, hogy sürgõsen kórházba kell vele menni. Szóval elsõre nem is jutott eszembe, hogy ez is esélyes diagnózis, de szerencsére vannak tapasztalt mamák, akik segítenek. Tényleg, Verus!
Hallottam olyat is hogy nyitott hûtõajtó elé kell állítani a gyereket. Próbáltatok ilyen praktikát? Tapasztalatok?
Hideg víz csobogtatása nem csinál esetleg párát?

Valaki kért tanácsot a spontán fejre esésekkel kapcsolatban. Az jutott eszembe, hogy a Természet Anyának csak volt elég esze ahhoz, hogy ha a gyerek saját mozgásfejlõdését csiszolja és „csak” ennek során puffan mesterséges tereptárgyak (ágy, pelenkázó, lépcsõ) nélkül, valamint maga a gyermek egészséges (pl.: nem hiányos csontfejlõdésû, egyensúlyérzéke átlagos) akkor nem eshet olyat, ami jelentõs bajt okoz.
Mindamellett, ha kétségeitek vannak egy-egy eséssel kapcsolatban és nincs egyértelmû sérülés (törés, vérzés), akkor csak figyelni kell a gyereket, hogy nem viselkedik-e másképp, mint szokott. A szokatlan viselkedéshez természetesen nem tartozik a fejlõdés eredménye, mint felállás, fordulás, stb. J. Különösen az aluszékonyság, hányás, hányinger, zavartság, fejfájás (ha már beszél) utal agyrázkódásra, vagy esetleg nagyobb bajra. Hálistennek az ilyen produkciókat leginkább nappal adják elõ, így nem lehetetlen megfigyelni, hogy utána hogyan viselkedik.

Vérvétel. Szerencsére a mi gyerekorvosunknak nem jutott eszébe, hogy az egészséges gyermekünket döfködje, de reális magyarázat nélkül biztosan elhajtottam volna. Barátnõm gyermekét azonban az orvos (aki C és B1 vitamint ajánlott a szoptatott babának kezdetektõl) vérképet csináltatott a három hónapos Eszternek. Kiderítettük, hogy azért, mert ilyenkor van a fiziológiás, azaz élettani vérszegénység. Igen, és akkor mi van???? Minden babának van, mert ekkor kezd teljes mértékben kinti vörösvértesteket használni, és teljesen elfogynak a magzatiak. A gyermekgyógyászat könyv leírja ennek mértékét, de nem ír hozzá terápiát, mert természetes úton elmúlik. Az olyan vizsgálat, aminek nincsen terápiás konzekvenciája, pedig teljes pénz, munkaerõ és gyermekkönny pocsékoló eljárás L. De ezt a gyerekorvosnak ugyanolyan jól kell tudnia, mint nekünk.

Adri!
Köszönjük a névhasználati jogot, de gyermekünk elvesztette Törpeharcsa jellegét mostanra. Sikerült leszoktatni a harapásról J. Emellett egyre kevésbé illik rá a Kopasz Gombóc is, ugyanis nõ a haja. A Hajas Gombóc pedig meglehetõsen bután hangzik, nem? Újabb kreálmányok várhatók hát hamarost.
Leevi hogyan viseli a szaunázást? Lelkes rajongó már? Kutyátok is gyakrabban jár oda? Hátha csurran-cseppen neki egy kis kolbász J

Evey!
Itt is köszi a képet. Ilyen bonyolult dolgokat Zsombi még nem mond, de apjával torokhangon beszélgetnek, azaz mindketten megvárják, amíg a másik befejezi a mondanivalóját. Hasonfekvésben a környéken található összes tárgyat begyûjti és rájuk fekteti az állát, hogy a Tököt ne neki kelljen tartania.


Bocs a hosszúra nyúlt szövegért. Mindamellett a gyermekeknek sok szerelmet, fájdalommentes fogat , és sikeres mozgásfejlõdést! No és persze Nektek is mindenféle remek dolgot!

Snoopy
snoopy
 


A nagyon okos gépünk átalakította a világot: a J, nem más mint: Kép, az L pedig Kép, a kriksz-kraksz éppen az idézõjel. Bocs.
Snoopy
snoopy
 


Sziasztok!

Mi ez a pangás?

Nálunk az a helyzet, hogy Csonginak kibújt a MÁSODIK foga. Már rutinos voltam általatok (így szép magyarosan). Vártam rá, mivel egy hete bújt ki az elsõKép Mindenesetre két sírós éjszakánkba került.

A másik történés, hogy Csongi tegnap kétszer is FELÁLLT. Teljesen le voltam döbbenve, hisz alig két hete mászik. Na erre ma próbálkozott, próbálkozott, de nagyon nem jött neki össze! Esett, bukott szegénykém. Egyébként is kész életveszély amit csinál. Gondolom erõsödnie kell még, a próbálkozásokból vagy buksi koppanás, vagy orraesés lesz. Egy pillanatra sem merem magára hagyni, így elég fárasztó. Azt még hozzátenném, hogy ma is csak 2X40 percet aludt. Apa ugye nincs, beszerveztem egy-két látogatót magunknak, hogy nagyon ne zakkanjak meg.

Tegnap itt volt nálunk egy 2,5 éves kislány. Jó indulatból sem tudom szegénykét fajin kis csajszinak nevezni, elég sok baja van (eü), de azt hiszem a nevelésénél is elrontottak valamit. Elég sokat nyavajgott, de a csúcs az volt, amikor az én gyermekkedvelõ kisfiam nagy vehemenciával, vigyorgó pofival elindult felé. A kislány úgy elkezdett visítani ijjedtében, hogy Csongit ki kellett vinnem a szobából. Pedig úgy örült a kis játszópajtásnak! Errõl ennyit.

Milyen önzõ vagyok, csak magunkról írokKép
Az igazság az, hogy elég nehezen tudom követni az eseményeket.
Mindenesetre Pelének én is szeretnék gratulálni a kis Babszemhez!

Tényleg Madárkával vajon mi van, rég jelentkezett!

Adri, ez a szaunás dolog teccettKép Szerintem a kutyátok oda fog szokni, azt hiszi ott a napi kaja!

Ja, vérvétel. Mi is voltunk, de megfogadtam, hogy legközelebb akkor viszem, ha már irtó beteg, és minden más kizárva. Nekünk ugye a sokáig tartó hõemelkedések miatt kellett menni. Szegénykémnek nem találták a vénáját, tényleg nem látszott neki. Az aszisztensnõ ide-oda tette azt a szorítógumit, a gyerek lefogva, majd beledöfött azzal a szöveggel, hogy középen mindig szokott lenni valami, és a tût ide-oda mozgatva nagy nehezen megtalálta. Hát sírva jöttem ki! Ha nem muszáj, ne vigyétek!!!!!!!!!!!!!

Evey, nem értem, hogy mit tökölnek az önkormányzatnál autó ügyben. Lemaradtam?

Menstruáció. Nekem az elsõ elhanyagolható volt, a második óta azonban megszenvedek vele. Hasfájás, és erõs vérzés, ami nekem elõtte nem igen volt jellemzõ. Nem tudom, hogy ez általános, vagy egyéni adottság? Kép

Kicsit össze-vissza csapongok. Jól van, na, nagy a lemaradás!

Jó éjt

(még mindig szalma) Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy csak most jelentkezünk természetesen mi is nagyon élveztük a talit a Kingával. Sajnaírni alig va idõ, mert mindig történik vslsmi. Tegnap este, egy hang nélkül lefeküdt a Kinga,és mi nagyon örültük, hogy halleluja használ Pankamama által ajánlott dolog hát negyed óra múlva csak elkezd sírni. Bementük, és képzeljétek a pelenkázójáról leszedte a popsikenõcsös tégelyt, és egyenletee elkente mind a 200 grammot a fején, arcán kiságyon, kezén, a szájába is juttatva tetemes mennyiséget. Én röhögtem, de az apja nagyon kiakadt. Azt, hogy hogyan szedte le olyan magasról máig nem értjük. Én gyorsan letisztitítottam a törpét addig apja felhívta az ügyeletet, hogy mi várható a belsõ használat miatt de azt mondták legfeljebb hányás, hasmenés. Reggelre megjött a pelusba, tiszta fehér volt az egész. Persze ezek után fél óra üvöltés jött alvás helyett és a cici sem segített. Na, de túl vagyunk rajta kép készült, majd megmutatjuk, a talis képekkel együtt.

CsKati!
Te ne elégetlenkedj a lánykáddal, tüdéri kiscsajszi a Kitty, olyan bájos és kedves Kép

Hú menem kell valamiért sír a Kinga, késõbbmég próbálokíri!

Szisztok!

KingAndi
KingAndi
 


Sziasztok!

Kingandi! Bocsi, de jót derültem azon, amit írtál... Elképzeltem. Múltkor én is Lili szájából szedtem ki egy kisebb mennyiségû popsikenõcsöt, mert leszedte a tégely tetejét. Azóta az üres tégelyt kapja.

Évi! Szörnyû ez a szalmaság... Én is az leszek holnap és már elõre megõrülök. Anyukámék Németországban, párom meg motorozni megy. Kuka leszek... Holnap még barátokat se lehet hívni, mert mindenki családozik brühü-brühü. Lili is gyerekimádó és képes az utcán kurjongatni, ha meglát egyet. Meg a kutyákat imádjuk.

Képzeljétek ma Lili hason emelgette a fenekét, csak mindig oldalra esett. Így kezdõdik a mászás? és ülésbõl is elõrenyúl, próbálja magát tartani, aztán bumm elõreesik. Ma este úgy raktuk le, hogy sírt, de mostmár kemény leszek. Tegnap éjjel is vagy 6x kelt és akárhány szakirodalmat olvasok mind azt írja, hogy ne altassam el cicin, mert azt keresi éjszaka és, hogy 1 hét alatt le lehet szoktatni az éjjeli kelésrõl. Persze nem olyan durva módszerrel, hogy be sem megyünk hozzá, hanem várunk pár percet, hátha visszaalszik és, ha nagyon sír bemegyünk hozzá, megpróbáljuk megnyugtatni, de semmiképpen nem vesszük fel. És ezt ismételni 5 percenként. A lényeg, hogy érezze rajtunk a határozottságot. és lehetõleg Apuka menjen be, mert állítólag anyukán (már aki szoptat) érzik az anyatej illatát és akkor rögtön a cicire asszociálnak.

Kati! gratulálok a elnökségedhez. indulsz a választásokon is?

Verus! Máskor ne csinálj ilyet, komolyan aggódtam miattatok. Légyszi írd meg a számodat, hogy máskor el tudjunk érni KépKépKép

Mos megyek csicsikálni, reggel megyünk úszni. Már elõre félek, mert múltkor nagy sírás volt.

Puszi:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok Lányok!

Anikó! Meg tudlak érteni, én is szalma vagyok 2,5 napig, apuci bulizik 300 km-rel arrébbKépKép Még jó, hogy az uncsitesóm most jött el látogatóba így nem zakkanok meg egyedülKépA mászás valszeg így kezdõdik, mert Pank a is tolja fel a fenekét és riszélja. Meg kell zabálni. Most olyan gyorsan fejlõdnek. Ügyi legyél altatásban!

Andi! Én is mosolyogtam a történteken, bár az aggodalmat is el tudom képzelni, mert amikor PAnka megcsócsálta a piros krepp-papírt én is ideges voltam, hogy nem mérgezõ-e.

Verus! Örülök, hogy megvagytok, e tényleg írjál telcsiszámot, mert akkor tudunk érdeklõdni. Legközelebb gyertek.
Nekem is nagyon erõs vérzéseim vannak szülés óta, és mintha tovább is tartana. Hát ez vanKép

Kati! Nagyon ügyi vagy, el is tudom képzelni rólad ahogy vezényled a társaságpt.

Magdi! Az ünnepek után megbeszélhetünk talit. Grafológus vagyok és erre a lányok rájöttekKépKépKép

Emese! A köv. talin hozzál írásmintát.

Évi! Mi szalmák tartsunk összeKépKép

Na most eldugulok, mert reggel nem bírok kelni. Majd jövök.
Üdv:Pankamama
PM
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a gratulációkat, ha rendezõdtünk egy kicsit, majd leírom a történetünket is a MÁV-os topicba.Kép
De most sürgõs segítségre lenne szükségem. Tudom, hogy már sokszor volt szó a szoptatásról, de most nincs idõm visszakeresni, ha tudtok segítsetek, legalább, hogy hol találom ezeket a dolgokat. Kezdek tanácstalan lenni, nem mintha nem lenne tejcsi, eddig jó is volt minden, de az utóbbi napokban fáj a pocakunk. Én meg nem tudom, hogy mennyi a sok vagy kevés, ami elég a kis gézengúznak. A védõnõ szerint max 20 percig lehet szoptatni, de ez nekünk rendszerint kevés, aztán meg kihányjuk a felesleget. Ráadásul ha ébren van egyfolytában tátog, mint aki még nem evett. A másik meg a büfizés. Szopi után rendszerint elaludna, de büfizésnél felébred, aztán megint enni akar és ez így menne... Arra nem szeretnék gondolni, hogy esetleg nem jó a tejcsi neki, mert eddig nem volt semmi gond. Már arra is gondoltam, hogy a köztes idõkben adok neki sima cumit, mert állandóan mégsem szopizhat.
Remélem tudtok nekem segíteni.Kép
És egyáltalán mennyit kell aludni egy majd két hetes babának? SOS!!!!

Sziasztok Katica
Katica
 


Szia Katica!

Ne aggódj, gyermeked teljesen rendeltetésszerüen müxik...Kép Komolyan!!!
A védönéni tanácsa nem túl okos, mivel 20 perc szopi általában nem elég, föleg nem ilyen korban!!! Bori ennyi idõsen volt, hogy másfél órákat szopizott, közben persze el-elaludt, deha levettem róla, felébredt és kiderült, hogy még nem volt elég. A bukás teljesen normális jelenség, hat hónapos korra általában elmúlik, és valóban az a funkciója, hogy a felesleges kaját és a gyomorban lévö levegöbuborékokat kihozza a babából.
A tátogás is szerintem tök normális. Megintcsak a lányommal tudok példálozni...Kép Bori általában 2 óránként ébredt ennyi idösen, de volt, hogy 1-1,5 óra múlva kért. Én adtam... Pedig akkor is mindenki azt mondta, hogy nem túl tanácsos, de ha éhes, akkor minek éheztessem, ha meg nem volt éhes, és mégis elfogadta, akkor csak dudlizott rajta. Ez is kell nekik, természetes szükséglet, és szerintem inkább a cicin élje ki, a testközelemben, mint cumival. Szóval, ha nem muszáj, ne adj neki cumit, késöbb csak a gond lenne vele.
Hasfájás: az elsö hat hét rákfenéje. Borzalmassá tudja tenni ezt az idöszakot. Egyébként sajna általában a legtöbb baba átesik rajta. A lényege az, hogy a baba bele még nem emészt tökéletesen, és a tejedben lévö laktóz egy része emésztetlenül megáll a belében és erjedni kezd. Gázokat fejleszt, ez pedig szegény babának jó erös hasfájást okoz. Amit tenni tudsz ellene:
1. Figyeld, hogy nem-e valami általad evett kaja után jön ki, ha igen, egyelöre iktasd ki. (Ami ilyesmit okozhat: káposzta, karalábé, karfiol, cseresznye, szõlõ, olajos magvak, kávé, fekete tea, kukorica, bab, borsó, lencse, stb. Ezeket legtöbbször eheted úgy, ha kétszer fözöd meg, másodszorra friss fözölevet használva. (kivéve persze a gyümiket))
2. Igyál Laktoherbet, nemcsak a tejednek tehet jót, de van benne édeskömény és ánizs is, ami a tejedbe átjutva megkönnyítheti a baba emésztését is. (Vigyázz, vannak babák, akiknek az édeskömény még erösebbé teszi a hasfájását!)
3. Esetleg próbálj meg kifejni egy kicsit szopi elött a tejböl, hogy kicsit kevesebb laktóz legyen benne
4. Próbáld meg úgy szoptatni, hogy az egyik cicidet teljesen kiürítse, csak utána kínáld meg a másikkal
5. Masszírozd finoman a pociját
6. Tornáztasd: combjánál fogva mellúszás lábtempója
7. Valami finom meleg dologgal melegítsétek a pocakját
8. Szopi közben büfiztesd meg többször is: elöször az elsö 2-3 mohó korty után, utána megint úgy 10 perc múlva, aztán úgy 10-15 perc múlva, és megint egyszer a végén

Remélem segítettem. Kitartás, általában 2-3 hónapos korukra teljesen kinövik.

Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok Lányok!

Geri, édes vagy, hogy aggódtál miattunk..KépKép Jól esett!!Kép A telefonszámom: 06-30-240-65-60.
Úszás hogy ment? (Tényleg, miért sírt Lili, nem tetszik már neki az uszi? Vagy hideg a víz?)
És igen, nagyon valószínü, hogy Lili így kezdi a mászástKépKép (Jancsi mindig elörelökte magát, és ha a kezét elfelejtette elörerakni, akkor jól orra esettKép De jó hamar megtanulta, hogy mikor mit kell csinálnia, bibi nélkül..

KingAndi, ne haragudj, de én is jót derültem a krém evö kislányodonKép És jó, hogy nem lett semmi baja, a hasmenésen kívül.

Évi, gratulálok a 2. foghoz! A férjeddel azért sikerült már beszélned? Jól van, minden OK?
Szegény Csongi...ki kellett vinned..ez olyan borzasztóan hangzik!Kép

Na, mi meg ismét dögrováson vagyunk: ui. a távhöszolgáltató nem szolgáltat távhöt. 15.-e óta minden nap bejelentem, persze egyre türelmetlenebbül, ök meg intézkednek! Gondolom azért van telefonos bejelentés, mert így nem lehet rájuk borítani az asztalt! Szóval meghültünk, taknyosak lettünk. Még szerencse, hogy nincs mínusz 10 fok...
A babanyelvröl: a kedvenceim ezek voltak: afaja(elefánt, Hanna); vaffapöpi (maci füle, Tomi); sziszibagó (cumisüveg, Kari) és persze nagyon sok ilyen van még. Mi egy füzetbe gyüjtjük, ebbe a jó dumák, félreértések meg egyéb vicces dolgok kerülnek. Ja és Jancsiról se feledkezzek meg: ö még csak annyit mond: HÖ! meg Papppapaa, meg Átá -ezt az apukájának mondja- és Mammmmammma -a cicimre.

Idöközben megjártam az ügyeletet is, mert Jancsi belázasodott, és Kari is fájlalja a torkát: visszatért a mandulagyulladás, új AB. Nagyon nem örülök annak, hogy ismét gyógyszert kell adni a kis Hömbinek. (Jancsi) Azért sem, mert képtelenség belenyomni a szirupokat, a fülén is az folyik, a felét kilötyköljük így. És persze emiatt fogalmam sincs arról, hogy mennyi gyógyszert kapott...többet meg nem merek Neki adni. Na, mindegy majd megoldom vhogy!

(Bocs, ha olyat is kérdeztem, amire már idöközben válaszoltatok, de kapcs. nélkül írom, és délelött szedtem le az írásokat.)

Puszi: Verus
verus (verus)
 


Sziasztok!

Kitti ma bemutatta a sejtésemet, tökéletes profizmussal felült!!! Semmi próbálgatás, kepesztés, szépen elegánsan, mintha örökké ezt csinálta volna hasonfekvésbõl felemelte a popóját (ezt azért már idõnként bemutattaKép), kibillentette oldalra, majd a felsõtestét egyenesbe hozva már ült isKép Ahogy ismerem nem sûrûn fogja mutogatni a tudományát, csak ízelítõt adott, hogy ne károgjunk már annyit a feje fölöttKép Én tökre örültem a dolognak, az apja meg tiszta pánik lett, hogy biztos valami nem okés a gyerekkel, merthát tudja, de nem akarja csinálniKépKépKép Állandóan pánikol, állandóan orvost akar hívni hozzá, nem bíííírom...Kép
Ma volt az elsõ házassági évfordulónk, étteremben ünnepeltük meg a csajszikkal együtt. Annyit ettem, hogy akkora lett a hasam (majdnem), mint egy éve ilyenkorKép Kitti nagyon rendesen viselkedett, egy kicsit szundított, aztán nevetgélt, kurjongatott, szóval jól érezte magát. Alex meg már mint egy kész hölgyKép
Holnap faleveleket megyünk gyüjteni a városligetbe kettesben. Bár (állítólag) jó idõ lesz, akár családi programként is ki lehetne menni, de holnap kifejezetten Alex-anya napot tartunk.

Pele! Boldog szülinapot az ünnepelteknek így elõre isKép Gratulálok Hannus fogához!!! Az éjszakai szopi a "felmérés" óta érezhetõen kevesebb. Úgy látszik a változó, ilyen-olyan éjszakákból pont a legrosszabb verziót sikerült tesztelniKép

Iboly! Van is miért büszkének lenned Istire!!! Gratulálok a sok-sok ötöséhez!!!

F.Dia! KösziKép Sikerült megtalálni a mi élettörténeteinket? Én kimentettem magamnak word-be is, így ha gondolod el tudom külden emilben, és akkor könnyebben "be tudsz lõni" minket.

Verus! Jármûkezelési vizsgádhoz gratula!!! Jobbulást minden gyengélkedõnek. Júj, elég vacak lehet most fûtés nélkül lenni. Eléggé felháborító a dolog, mert valahogy az ár nincs összhangban a szolgáltatással minõségévelKép

Evey! Megnéztem a képeket, le is tölöttem mindet magamnak, és ezúton is köszi. Én fotóztam a mostani talin, de nem digitálissal.

Jaj, most, hogy látom Emese is írt a D-vitaminról... ma eldöntöttem, hogy elkezdem adni... hát nem megint elfelejtettemKép Na jó ezzel többet nem is "dicsekszem".

Évi! Gratulálok Csongi második fogához, meg a felállásához!!! Húúú, tiszta horror amit a vérvételrõl írtálKép Gondolom Csongi is megijedt a "játszópajtás" reakciójátólKép

KingAndi! Köszönöm Kitti nevében isKép Jót mulattam én is a történetetekenKép Örülök, hogy nem lett nagyobb baj!

Geri! Valahogy csak el kell kezdeni a mászást, nem?Kép Szalmasághoz kitartást (Évinek, PM-nek is!!!) Ha leültök a babanet elé, már nem is vagytok egyedül!!! Kiváncsi vagyok meddig tart most a keménységedKép (éjszakára gondolok!)
Választásokon nem indulokKép

PM! Panka is nagyon ügyike!!! Tényleg el tudod képzelni, ahogy vezénylem a társaságot? Én tiszta tutyimutyinak ismerem magam. Jól be is tojtam mikor odaállítottak mindenki elé...

Mindenkit hiányolok!!!!

Sziasztok!
Kati
Csőre Katalin (cskati)
 


Sziasztok Lányok!

Túl vagyunk az elsõ szoktatásos éjszakán, 1óra 15 perc panaszkodás volt, negyede sírás többi panasz és reakció várás. Szorgalmasan mentünk be a végén már nem is feküdtünk vissza, csak a kanapéig jutottunk és ott vártunk. Ez volt éjféltõl negyed 2-ig. Aztán alvás 5-ig, akkor adtam cicit, majd 7-ig, akkor is és 9-ig, de közben 3 szopi. nekem nagyon jó lenne, ha csak reggel 5-kor szopizna elõször. Már a második este, hogy nem cicin alszik el, ma már nagyon rövid volt a sírás. Éjjel egyébként a párom volt az "erõsebb" (majd meg szakadt a szívünk), ha rajtam múlott volna felveszem Lilit. Kíváncsi vagyok a ma éjjelre.

Verus! Mostmár aztán nem menekülsz, ha tali van... Srácoknak, lányoknak 5 gyógypuszi fejenként!!! Átadni ám!!!! KépKépKép Ma Lili nagyon élvezte az úszást, írtó jó kedve volt. na jó a merülést kevésbé, de rövid panaszkodás után vigyorgott tovább. Múltkor rossz napja volt, vleg azért sírt többször is.

Katica! 4 hetes kortól lehet adni a SAB SIMPLEX nevû, kizárólag gyógynövény alapú készítményt hasfájásra, nagyon hatásos. Olyan mint a Gripe Water. Tulképpen mindegy melyik. Eleinte végtelennek tûnnek a szoptatások és csak az zsong a fejedben, hogy a védõnéni ezt meg azt mondta, a könyvek ezt meg ezt írták... A gyereked pontosan tudja mit szeretne és hamar beletanultok "egymásba". Cumit ne adjál, ha nem muszáj, mert megzavarhatja a szopireflexet. Nálunk (csakúgy, mint Diáéknál) 1;1,5;2 óránként volt és van a szopi. hamarosan gyorsabban fog szopizni kicsikéd és akkor többnek fog tûnni az idõ. Lényeg: ne hallgass senkire csak a megérzéseidre. Figyelj oda, hogy mit eszel: tojásleves, husleves nagy mennyiségben és igyál sokat, de ne 100%-os leveket, mert attól is lehet hasfájása a kicsinek. Meggylé, õszilé stb... és a lényeg ne legyél ideges, mert megérzi a pici és attól is lehet feszült. Ha úgy érzed gyakran szopizna foglald le, sétáljatok (nekem bevált, mert elaludt a friss levegõn), ha nem az utcán a szobéban, vagy énekelj neki, tereld el a figyelmét. De ilyen korban még a séta a leghatásosabb.

Képzeljétek Lili mondja, hogy PÁ-PÁ és integet hozzá. ma 4x csinálta, tehát olyan mintha megtanulta volna. Lehet ilyen?

Emese! A fedett hely ismerõsöm elutazott. Majd beszélek vele.

PM! Kössz a bíztatást!!! Igyekszünk.

Most puszi mindenkinek:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!
Felraktam a nyári fényképekböl néhányat. A Margitszigeten ugyan már mutogattam (Geritöl meg is kaptam, hogy montírozva vanKép, de ha megnézitek, láthatjátok, hogy apukám hiányolta az újabb képeket. Szerintetek a nagypapák is rá tudnak szokni a babanetre?Kép
Képzeljétek, ma moziban voltunk! Ez nagy szó ám, mert 1000 éve nem voltam. A Moulin Rouge-t néztük meg, szerintem jó volt. De amilyen állapotban mostanában voltam, bármit megnéztem volna. Jó volt egy kicsit kimozdulni, a gyerekek anyunál vannak még holnap is, úgyhogy megpróbálom behozni az itthoni elmaradásaimat is.

Kati! Nagyon meköszönném, ha nekem is el tudnád küldeni az "élettörténeteket", mert szerintem nekem sem sikerült mindet elolvasni. Köszi!
A jövö hét után nekem is jó, de majd írok emilt is. Bármelyik nap, egyelöre.
Ja, és nagyon könnyü ám úgy elintézni a hiányolást, hogy "Mindenkit hiányolok"! Tessék NÉV SZERINT felsorolni, az esik csak igazán jól! KépKépKép

Verus! Ma ugyan jobb idö volt, de azért remélem, fütenek már! Piszok dolog, hogy fagyasztgatnak, aztán meg tiszta nátha lesz töle mindenki! Gyógyuljatok gyorsan!

Andi! A krémes sztori nekem is tetszett, kíváncsi vagyok a képre is! Nálunk is lelkesen ette a leányzó a krémet, azóta tubusban kérem a patikában, azt nehezebb kinyitni neki. Kép

Anikó! Kitartás az éjszakákhoz! Tényleg jobb, ha apja megy be hozzá, én annak idején be se mertem dugni az orrom, mert messziröl megérezte a tejszagot, és még jobban üvöltött.

Snoopy! Köszi, megnyugtattál nagyon! (Most is kacsintottam egyet, láttad?)KépKép

Ildi! Ha hétvégén találkozunk, GYERE! Ha a férjed nem akar jönni, hagyd rá a 3 gyereket, lehet, hogy inkább a talit választja... Kép

Pankamama! Köszi nagyon, viszek mintát! Mennyit kell írni? Tényleg nem szabad vonalas papírra, mert a sorok dölése is lényeges?

Bocs, ha valakinek nem írtam, nekik külön puszi:
Évi, Pele, Evey, Dia, Iboly! (Látod, Kati?Kép)
Emese
Emese (emese)
 


Emese!
Na ezt nem tudom szó nélkül hagyni, pedig most csak elmenteni akartam a topicotKép
Az az igazság, hogy azért nem írok név szerint hiányolást (mindig elkezdem, aztán letörlöm), mert tökre félek tõle, hogy valakit mégis véletlenül kifelejtek, és az bizony nagyon rosszul tud esni a kifelejtettnek. Voltam már én is kifelejtettKép
Te például miért nem hiányolod (Kép) Krisztát, Jucát, Lieselt (meg még biztos kihagytam valakit)!!!
Szóval ezért nem írom név szerint, pedig azért igazad vanKépKépKépKépKépKépKépKép
Én tényleg mindenkit hiányolokKépKépKép
Kati
Csőre Katalin (cskati)
 


Drága Kati!
Amikor kiléptem innen eszembe jutott egy csomó mindenki, akit kihagytam! És most ezerszer megkövetlek, és bocsánatodért esedezem! Kép és Kép
A történeteket pedig nagyon köszi, már olvasom is!!!!!
Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!

Kedves hiányolók, már itt is vagyok!Kép Babszem éppen nagyon aktívkodik, hogy végre leültem, mert mostanáig mostam, mosogattam, no meg persze megsütöttem apucinak a tortát. Nem azért, de nagyon szép lett: túrótorta, a tetején meg barack- és meggybefõtt van.
A fiúk holnap cirkuszba mennek, Áron ezt kapja tõlünk a szülinapjáraKép Remélem, tetszeni fog neki. Este meg azt tervezzük, hogy elmegyünk egy kicsit Ákossal valahová csak beszélgetni meg kajálni.
Jaj, és képzeljétek, tegnap voltunk a Kikában, és vettünk a lurkóknak egy emeletes ágyat már majd Váckisújfalura. Áronnak nagyon tetszett, és egybõl eltervezte, hogy majd ott fognak esténként sutyorogni a HannussalKép És direkt szólt, hogy "Anya, majd ne gyere be, hogyha beszélgetünk!"Kép

Évi!
Nem semmi ez a fejlõdés: fogacska meg felállás!!!
Szegény Csongit sajnálom a vérvétel miattKép Egyébként én is úgy vagyok, hogy akkor viszem csak a gyerkõcöt dokihoz, ha nagyon muszáj.

KingAndi!
Örülök, hogy nem lett nagyobb baj a popsikrémevésbõl. Egyébként Hannus is mindent kinyit-kiönt a pelenkázón. Kedvencem, amikor a fülpiszkás dobozból szórja ki a 200 fülpiszkátKép Aztán persze meg is kell kóstolni...

Anikó!
Remálem, sikerrel jártok az éjszakákat illetõen. A határozottság tényleg fontos, jó, hogy a párod tartotta benned a lelket, mert ha a közepén mégis föladod, azzal biztos, hogy csak összezavarod a babát.
Meglátod, nemsokára mászás lesz ebbõl! Akkor aztán vége a nyugis idõknek!!Kép
Nagyon ügyi Lili a pápával! A következõ talin, remélem, be is mutatja!

Emese!
NAGYON JÓLESETT A HIÁNYOLÁS!!!!Egyébként én is pont így vagyok vele, mint Kati, nem merek névszerint hiányolni, mert biztos kihagynék valakit...

Katica!
Én úgy tudom, hogy MINIMUM 20 percig kell szopiznia a babának. Anno Áronnál az én védõnõm is ezzel jött, hogy max. 20 perc, be sem mertem vallani, hogy õ 1,5 órákat eszik. Persze én is jól megzavarodtam. Ma már tudnám, hogy miért van 2 fülem... Az pedig, hogy mennyit alszanak, nagyon változó. Hannus, mint a nagykönyvben, a szopik között egyfolytában aludt. Áron viszont egész nap össz. 1 órát 3 részre elosztva. Pedig testvérek!
Szóval nyugi, arra pedig tényleg ne gondolj, hogy nem jó a tejcsid! Anikó és Dia már sok hasznosságot leírtak elõttem, amik tényleg beválnak.

Verus!
Remélem, mihamarabb elkezdik azért nálatok is a fûtést! Ez elképesztõ, hogy nem kapkodnak gyorsabban, mert fõleg éjszaka azért nagyon hideg van. A mi lurkóink még így is ki szoktak hûlni, hogy nálunk fûtenek (igaz, elég lagymatagon). Mielõbbi javulást a betegeknek!

Kati!
Ez igen, szép ajándékot kaptatok Kittitõl! Nagyon cseles a kisasszony! Pedig már azt hittem, aggódó apuka ettõl megnyugszikKép
Gratula a házassági évfordulótokhoz!
És örülök, hogy jobbak az éjszakák.Kép

Puszi mindenkinek: Pele
Pele
 


Sziasztok!
Nagyiéknál voltunk hétvégén, ezért a nagy csönd... azér pusza mindenkinek, alig gyözöm olvasni, mi minden történt veletek! Nálunk kissé zürös volt a vasárnap: Leevi náthával ébredt, aztán reggel kapásból feborult ülésböl (azaz mondjuk ki inkább nyíltan: a labda után vetette magát teljes sunggal) és a karosszék lábán landolt a feje. Hatalmas sírás, bödületes lila folt, ami már mára alig látszik, de nagyon megijedtem, elég döbbenetesen nézett ki. Aztán vasárnap du. a nagyszülök egyik kutyája kinyújtózott az ágyon, ahol Leevit épp tisztába tettük, és megkarmolta véletlen a kis arcát. Megint sírás minden mennyiségben, de ez 10 perc után meg sem látszott. Mindez eldugult nózival... tuti tipp náthára? Itt nincs porszívós orrszívó, csak pumpás van, de avval SEMMI se jön. Ja, meg ami még hír: -6 fok, és ma este gyönyörü sarki fény villózik az égen.
Ne haragudjatok, nincs eröm többet írni, de mindenkit nagyon szeretek! Kép
Puszi:
Adri
KAdri
 


Sziasztok lányok,

jó olvasni, hogy micsoda élet zajlik itt!
Tudom, hogy régen nem voltam már, de csak látszólag, mert igazából mindent olvastam csak írni nem volt kedvem.

A krémes sztori állati,én is nevettem volna. Pötyi a múlt héten egy névjegynek a negyedét csócsálta be, de nem lett semmi baja.

Én csak amiatt aggódtam, mert újaban 2-3 naponta kakilt,a dokinõ javaslatára megpróbáltam vele kamillateát itatni, de mivel sehogy nem akarta, elveim ellenére elõvettem a cumisüveget, kifõztem, aztán Pötyi nem tudta, hogy mit kell vele csinálni, rágcsálta a cumit, ha meg benyomtam mélyebbre, akkor kinyomta.... Kép pedig úgy féltem, hogy megzavarja a szopóreflexét.....KépKép

Anikó, minden megértésem a tied, én ha kivételesen kétszer kelek, már kiakadok, nemhogy 6x....szóva legyél tényleg következetes, ennyi idõ utn azt hiszem már tényleg illene átaludniuk az éccakát. Én azt határoztam el, hogy 8 hónapos koráig ne mcsinálok semmit, de aztán én is megpróbálom ezt a módszert. CSak azért lesz nehezebb, mert a férjem tuti nem fog felkelni hozzá.

Egyébként Pötyi már egész jó adagokat eszik a fõzelékbõl délben, persze még szopizik utána, de úgy látom, hogy már nem sokáig. Tegnap pl. nem is kért. Enne kcsak azért örülök, mert így ha novembertõl újra bejárok majd dolgozni ( hetente kétszer kb. 5 órát), akkor nyugodtabban hagyom itt, hiszen más is megetetheti. De lehet, hogy felhasználom a lefejt és fagyasztott tejcit, és majd azt kapja.

Na, tovább nem untatlak benneteket, jó lenen már találkozni veletek... ti már mind ismeritek egymást, azért úgy mégis más írni, nem?

Pele, kicsit irigyellek.. visszagondoltam, tavaly ilyenkor voltam két hónapos terhes és tök jó volt....

Sziasztok: Kriszta
Kriszta
 


Sziasztok!

Meg volt az oltás, semmi nyügi, semmi láz. Szerencsére ezt is jól viselte, szegényke a szúrásnál annyira sírt, hogy én is majd nem vele együtt. Már 7100g, 69cm.
Ma este nagyon nehezen aludt el, ordított 1 óra hosszát.

Lehet hogy tudunk menni a talira, harmadikán lesz?

Sajnos Norbi egyre kevesebbet szopizik, nekem pedig egyre nagyobb lelkifurdalásom van, azt hiszem, hogy én rontottam el valamit.
Hamár nem szopizik annyit akkor mikor jön meg a menszesz?

Bettit elvittük fodrászhoz, mert már sehogy sem állt a haja, végig nézte magát a tükörben. Nagyon tetszett neki. Olyan édes volt.
Egyfolytában az oviról beszél, alig várja már hogy mehessen.
Na jó most megyek aludni

sziasztok

Gabi1
gabi1 (gabi1)
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?