Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szabolcsnak jobbulást!!!Kép
Remélem 'csak' a fogacskától van.

Húúú és képzeljétek Dorkának is kint van a bal alsó szemfoga, én meg észre sem vettemKépKépKépés a jobb oldali is duzzad rendesenKép

Annyira jókat hallok/olvasok ezekről a homeos bigyókról, de nyúl vagyok kipróbálniKép

Na ennyi voltam, megyünk játszaniKépKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Krisz,
ne félj kipróbálni, nincs mellékhatása Kép.
Fogacskákhoz gratula!

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

No, úgy tűnik, vége a dolgonak, ma már nem volt semmi, bár éjjel még felment 39-re..

Viszont nekem megfájdult a fogam, vagyis az állkapcsom. Kiserült, hogy a bölcsesség fogam gyökere valahogy rosszul nőtt, és összeér a mellette lévő foggal. Most gyulladáscsökkentőt kell szednem, aztán még nem tudom, mit fognak velem csinálni...

Krisz! Tényleg az a jó a homeobogyókban, hogy nincs mellékhatásuk, semmit sem árthatsz velük, sőt... és a hagyományos bogyókkal együtt is szedhetőek...
Akkor most ti is tizennégyfogúak vagytok?
Fulescsacsi
 

 
 

Eszter,
fogászati problémákra:

<font color="ff0000">Belladona 9 CH
napi 3-4x5 golyócska
Fogínygyulladás, fogfájdalom esetén adható szer. A gyulladás erős, lüktető fájdalamat okoz. a fogíny duzzadt, sötétpiros, láz is felléphet.</font>

<font color="ff6000">Hypericum perforatum 15 CH
napi 2-3x5 golyócska
a fájdalom hasogató, kisugárzik az idegpálya mentén, a legkisebb rázkódásra rosszabbodik.</font>

<font color="0000ff">Mezereum 9-15 CH
napi 2x5 golyócska
az arccsont fájdalmát csillapítja, amikor a csonthártya is megsérült.</font>

<font color="119911">Belladonna, Apis, Chamomilla Staphysagria 9 CH
napi 3x5 golyócska
fognyak szuvasodás, hidegre romló fogfájás, metszett sérülések. Postoperativ fájdalom esetén. A fogíny duzzadt, fájdalmas, vérzékeny.</font>

Remélem, találsz megfelelőt Kép.
Jobbulást!

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Lányok,
szégyelljétek magatokat, amiért nem jöttök!!!


Kép

Kriszti Kép

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Mi hétvégén nagyokat buliztunk, ezé nem jártam felétek. Kép (nekem szüli- febr.29, apának névnapját ünnepeltük - Tamás)
Gratula ehhez a sok-sok fogacskához! Bogámnak még csak az első rágófoga indult meg bal fönt, de még nem törte át az ínyét. Lehet, hogy ezért, de ma este nagyon nyügi volt. MEg éjjelente is fel-felébred, oda kell menjek mellé, és megnyugszik.
JAJ! Nem is mondtam még mi a csajom legújabb szokása!! Kép Puszit ad!! Ezelőtt nemhogy nem adott, de nagyon adni se lehetett neki. Mostmeg néhány napja mindent puszil! Még a zoknimon a szivecske-mintát is megpuszilgatta. Kép De ezen kívül a kaját, a kanalon, amit adnék a szájába, (persze lepotyogottKép ), a képeskönyvében az állatkákat, a macskának lenyomott egy cuppanósat a barátnőméknél. ... NAgyon cuki! MEgzabálom! Kép

A gyerkőcökről a fotók nagyon aranyosak! Annyira klassz ez az időszak!

Reklámokat említettétek páran, Bogám egyenesen reklámfüggő. Kép Ha az megy a tv-ben, se kép, se hang. Illetve mondja, amit lát, már az első taktusokból fölismeri, hogy mi jön, és mondja: pl. gogli-gogli-gogli (ez a joghurtot jelenti - jogi), kájé-kájé-kájé (kávé), cicc, vagy brrr (autó). Hát ez van. Kép Reklám alatt lehet etetni is, amikor egyébként már nem érdekelné a kaja. Ilyenkor jól jön. Kép
No megyek csicsizni, JÓÉJT!

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Fülescs.,
remélem minden ok. Nem lehet, hogy háromnapos lázatok volt? Nálunk Boginak már volt, de csak sajna 3. nap után derült ki.Mivel Én nagyon parázós vagyok, elvittem dokihoz az első lázas nap után.Akkor persze kapot gyogyit, és persze a harmadik nap után láz el, kiütés megjelenése.Ekkor hívtam a dokit és Ő mondta, hogy akkor háromnapos láz volt.Ez is egyébként a torokkal van összefüggésbe.De így szerintem nem kellett volna a gyógyszer.Bár sajna mi általában kapunk, mert a dokink a további súlyosabb megbetegedések elkerülése végett írja rögtön.(pl.fülgyuszí, tüdőgyuszi..)Azt mondja, hogy ilyenkor kisebb dózisú az antibogyó, mintha a komolyabb betegségre kellene, hogy adja.Hát nem tudom, de néha kétkedve fogadom az álláspontját.

Kriszti,
remélem vérvételt könnyen vette Esztered, és persze minden rendben is lesz .
Természetesen Bogi rudievés közben kente így össze magát.Van amikor a hajába is belekeni a kajót.Néha úgy néz ki......., hiába szólok vagy ezerszer, hogy ne csinálja....

Csajok, Bogi kapott hétvégén egy bilit.Nagyon tetszik neki.Sokat űcsörög rajta, csak mindig a pelust is venné le, de még elég hideg van, és persze hosszas könyörgések után hajlandó csak visszaöltözni.Lehet, hogy el kell dugnom míg ilyen hideg van.(mert sajna nálunk elég hideg a lakás).

Andi,
így utólag boldog szülinapot,párodnak névnapot.

Bocsi, de lépnem kell, tudjátok clgfdékj.......
kamagi
 
 


A tegnapi vérvétel meghiúsult, mivel Eszter reggel 5-kor szopizott, így az már nem volt éhgyomros. Picsanő elküldött bennünket otépébe ügyintézni, vagy séta (-7°volt), vagy bevásárolni. És menjünk vissza 1-1,5 óra múlva, de akkor sem garantált, hogy érvényes lesz a vérminta.

Szal íme a mai sztorink:

Hajnali 2-kor szopizott Eszter, reggel negyed hatkor már fenn kukorékolt. Megértette, h nem szabad most szopizni, elmondtam Neki, h megyünk vérvételre. Nem volt gond, nem sírt, nem hisztizett.
Odaértünk 7:23-kor, mondom, nem kell parjegyet likasztani, hamar végzünk, a nőci azt mondta, előre veszik az éhgyomros babákat.
Gergő adta be a papírokat (én tuti kikaptam volna, ha meglátom) és elkezdtünk várni. 1 év körüli kislány be, ki, majd 10 év körüli be, nem ki. Nő ki a helységből (fehérköpenyes), ismerős-puszipuszi, 2 perc múlva ismerősék be. Előző nő ki a gyerekével. Mi vártunk.
Szólítás, megenn 10 év körüli gyerek be, Gergő ablakhoz és elkezdett balhézni a nővel, hogy legyen kedves elmondani, megmagyarázni a kilányunknak, miért nem kap enni este (ezt mondtuk uccsó kajának) óta. Mert az 5 éves érti, a 10 éves tudja, h a vérvétel miatt nem, de egy 15 hósnak hogy mondjuk meg.
És hogy mikor kerülnünk sorra. Erre azt mondta a nőci, hogy ÉRKEZÉSI SORREND SZERINT! Erre bedurrant az én agyam is, mondtam Gergőnek, h tegnap nem erről volt szó. Erre Gergő mondta, h jó, akkor legyen szíves és szóljon az oszt.vezetőnek, vagy a felettesének, mert beszélni akar vele (előttünk 10 perccel is balhézott 1 apuka, ő is a felettessel akart..). Szal bement Gergő a feletteshez, majd kijött. Megmondta, h micsoda dolog ez és mit szórakoznak az emberrel.
Mondta, h menjek ki parkccédulát tenni a kocsira.
Mire visszaértem, már bementek, hallottam Mackómat - nagyon sírt és rohadt sokáig benn voltam. Úgy éreztem, mindjárt bemegyek... Kijöttek, hát nem találták a vénát, majd másik kézen szúrtak, nem jött vér, így a kézfejéből vették le.
Apa-Lánya csuma izzadt volt, Eszterem hüppögött, majd nyakalta a vizet és úgy ette a kiflit, mint aki 3 napja nem evett.
Majdnem elbőgtem magam az idegtől.
Itthon rögtön szopi, úgy elaludt rajta szegénykém...

Kérdem én,
mire jó ez? Egyik nap ezt mondja, másnap meg mást. Szal nagyon durva volt, Gergőt nem hallottam még így veszekedni senkivel.
Holnap eredmény.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Ági! Elmúlt, nem háromnapos láz volt, olyanunk már volt. Ez két napig tarott, és nincs olyanfajta kiütés - csak az a néhány kanyarós, de az már több napja... A mi dokink eddig kétszer írt antigyogyót, torok- és gégegyulára, én még akkor sem nagyon akartam beadni, de hát én nem értek hozzá... Az viszont túlzás, hogy egy alig több, mint egyéves mindenre azt kap, szerintem... A bátyám gyomra teljesen tönkrement már kamaszkorára ettől a hozzáállástól, bár a mai gyogyik lehet, hogy mások...

Andi! Isten éltessen benneteket utólag is!

Kriszti! Köszi! Így elolvasva talán a Mezerum lenne a rámszabott, de én a Szabolcs Chamo-ját szedem Kép. A doki meg Augmentint írt. Nehezen szállok szembe, hogy inkább homeóst akarok... Miért nem tudják ezek maguktól is...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Hú Kriszti,
hát összeszorult a torkom, amikor olvastam mi történt veletek. Iszonyúan felháborítóKép
Amúgy meg nem értem miért kellett éhgyomros???
Vagy ez csak gyerekeknél van?
Én gyakran jártam vérvételre vérszegénység miatt és simán de 11-kor mentem át a laborba persze reggeliztem is. Soha nem szóltak hogy éhgyomorra menjek. Vajon mit befojásol ha eszel előtte hiszen a vas nagyon lassan és elég nehezen rossz hatásfokkal szívódik fel.
Szóval nem értem, azt meg végképp hogy vizet pl miért nem ihatottKép

Remélem legalább jó lesz az eredmény. Az a gáz, hogy a vashoz sok vért kell levenni. Na én tuti nem viszem Dorkát pedig vérszegény Ő is, de nem hiányzik ez a macera.

Fcs,
még csak 13 fogúak vagyunkKép
Szabolcsod remélem már el is felejtette, hogy lázas voltKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Kriszti! Ez nagyon durva! A szemét állatok! Ilyet még nem is hallottam!
Fulescsacsi
 


Kriszti,
hát igen jellemző.
Nálunk az a szokás a laborban, hogy a kismamik és a gyerekesek a kartonozóba előre mehetnek.
Amikor kismama voltam kétszer bepróbálkoztam azzal, hogy előre álltam a kartonozóba, de azokat a megvető pillantásokat amiket kaptam???!!!! legközelebbi alkalmakkor kivártam a soromat.
Meg volt egy olyan esetem amikor csak eredményért mentem(körzeti kis laborba)és reggel 8-9 között volt leletkiadás.Akkor még dolgoztam, és ugye 8-ra kellett volna mennem.A munkahelyemen nem is volt gond, hanem már a váróban vártak egypáran VÉRVÉTELRE.Mondom az első természetesen nyugdíjas(nem vagyok ellenes)néninek, hogy fél másodperc alatt elkérném a leletem, mert dolgozni kell mennem(persze már elég nagy volt a hasam, tehát láthatta mi újság).azt hiszitek előreengedett?Ő már több mint fél órával ezelött itt volt, miért nem jöttem korábban.Nem szóltam rá semmit csak udvariasan megköszöntem a kedvességét.A következő vérvételre váró beengedett.Hát az ajtót sem csuktam magamra, az egész nem tartott tovább 20 másodpercnél.Az öreg nő még a sebeit nyalogatta a váróban(aki nem engedett be)Én meg már mentem is el, és mégegyszer megköszöntem a kedvességét.
Csak az egészben az a szomorú, hogy ha kismamikkal műsoroznak is egye a fene, de hogy az ilyen pici babákkal???.....felháborító.
Még jó, hogy a babáink elfelejtik ezeket a rossz élményeket, de a Mi lelkünk megsínyli nagyon.

Ági
kamagi
 
 


Köszke az együttéező szavakat Kép.
A nyugdíjas gonosz nyanyákról nekem is megvan a vélemányem Ági, utálom is őket ezerrel Kép! És a hasonló adottságokkal rendelkező tatákat is. Azt hiszitek kitér 1 is előlem amikor babakocsival megyek? Dehogyis. Megáll és megvárja, h kikerüljem.
Eccer az egyik be is ugatott. Mondta, h nem tudom, h a jobb oldalon kell közlekedni (járdán voltunk és esett az eső. én az ereszek alatt mentem). Mondom nem, csont hülye vagyok, de ha már így felvilágosított, +köszönöm. És remélem, h ez élete legnagyobb boldogsága most Kép.
Tuskók.

Itt Szegeden a gyerekeknek 14 éves korig külön laborban veszik le a vért. Szerencsére, nem kell vegyülni és nagyon profik, aranyosak a kölkökkel és szépen dolgoznak.

A másik, várandósan cukorterhelés (gyanú miatt nekem 4-szer volt): szóltam, hogy ájulós vagyok, terheléses vérvétel, egyebek, szal jó lenne, ha minél hamarabb behívnának. Aha, 9-kor sikerült (1/2 8-tól voltam ott) is, majd végigfeküdtem a 2 órát hol benn az ágyon, hol kinn a váróban a padon.
Hát, Csajok senkinek nem kívánom az a halálfélelmet!
Iszonyú volt. Egyedül...
Ha felültem, megint jött az ájulás...
A mai napig nem tudok elindulni itthonról reggelizés nélkül.

Ezektől függetlenül jókedvem van Kép.

Panu,
ma +megfőztem a tésztádat Kép. Brokkolis...

Lányok, Ti külkeitek miben vannak otthon (lábbeli)?

Puszi,
Kriszti Kép

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


külkeitek=kölkeitek Kép

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Fcsacsi
én a chamomillát csak krémben ismerem,de valami gyógyszerként adod ? Múltkor sem értettem miért volt baj, hogy elfogyott ?Kép


Én sem tudok semmit a homeós gyogyókról csak innen onnan hallok ezt - azt, de még sosem jártam utána.
Andi
Reklámfüggőség nálunk is megy. Boldog név és szülinapot Kép
Kamagi
Mi is gondolkodunk a bilin, bár engem még nem érdekel, de Niki legújabb szokása, hogy ahogy lekerül róla a pelus egyből kakilni akar (már sikerült is neki) Bár nem tudom, hogyha bilire ültetném lenne-e értelme ?
Kriszti
Ezek olyan köcsögök !!!! Hogy lehetnek gyerekekkel ilyen szemetek ???? Szegény Eszter KépKépKépKép
az én külköm Kép mezítláb van itthon és abszolult zokniellenes, ezért folyton azt is leszedi. Így gyakran előfordul, hogy két fél pár zokni van a lábán Kép

Ja még azt akartam, mert olvastam a munkahelyi nyalánkságokról, hogy mikor én terhes lettem, együtt egy m.helyen dolgoztunk a férjemmel és mivel én kiestem a munkából, ezért már Őrá sem tartottak igényt (mert úgy nem érte meg nekik) Tehát gyakorlatilag mind a kettőnket kirúgtak. És ráadásul ez külföldön volt.
Dorki
dorki
 
 


Sziasztok!

Kösz a jókívánságokat! Kép
Kriszti! Átérzem amit leírtál. Bogának kicsinek elhúzódó sárgasága volt, így 1 hónaposan kellett vigyük vérvételre. Először a körzeti rendelőintézetbe vénásra, majd utána vissza az Istvánba, ahol született, ott a kézfejéből. De ellentétben veletek, nálunk nem voltak attrocitások, gyorsan sorra kerültünk, nem kellett sokat várni még a kórházban sem. Még csak az kellett volna! Tomi meg én így is sík idegek voltunk. Nem elég ilyenkor, hogy a gyereked fájdalmát, te sokszorosan érzed, még az egészségügyben dolgozók szemétkedésit is el kell viseljed. Kép
Elnézést, tudom nem nekem írtad, de milyen brokkolistésztáról van szó?
Nálunk itthon zokniban, vagy mezítláb van a kiscsaj, mert padlófűtésünk van, és így jó meleg. Kép a cípőt meg amúgy is mindig leszedi. Kép

Zsuzsi! Fannikádnak nagyon boldog névnapot kívánunk Bogámmal együtt!

Andi
<!--attachment: tigris-197145.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*14.1**tigris%2ebmp --><center><pre>
Kép
tigris.bmp (14.1 k)</pre></center><!--/attachment-->

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


nemtom mér nem a képet tette ide !?

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Na, végre működik...

Dorki! A Chamomilla egy homeopátiás bogyó fogzás könnyítésére való. Nekünk nagyon beválik.

Kriszti! Szabolcs szandálban van itthon, először is, mert a zoknit ő is leszedi, másrészt a kőlapos konyha nagyon hideg zokniban, harmadrészt irtó nagyokat tud esni a csúszós parkettán. Ahogy felállt, kapott egy Dr Batz szandit, éppen most növi ki, de szerintem ugyanilyet veszünk, mert nagyon klassz.

Lányok, a gyerekem érzi a tavaszt! Alig tudtam rábeszélni, hogy feljöjjünk a sétából. Tényleg, ti hány réteget adtok rájuk gyalogos sétákhoz?
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Na, végre működik...

Dorki! A Chamomilla egy homeopátiás bogyó fogzás könnyítésére való. Nekünk nagyon beválik.

Kriszti! Szabolcs szandálban van itthon, először is, mert a zoknit ő is leszedi, másrészt a kőlapos konyha nagyon hideg zokniban, harmadrészt irtó nagyokat tud esni a csúszós parkettán. Ahogy felállt, kapott egy Dr Batz szandit, éppen most növi ki, de szerintem ugyanilyet veszünk, mert nagyon klassz.

Lányok, a gyerekem érzi a tavaszt! Alig tudtam rábeszélni, hogy feljöjjünk a sétából. Tényleg, ti hány réteget adtok rájuk gyalogos sétákhoz?
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Nekem a tegnapi üzim után eltünt az egész babanetes fórum(kor szerinti).Látom azért Ti tudtatok írni.

Dorki,
ezek szerint külföldön is hasonló magatartás dívik a munkáltatók részéről, mint itthon.
Merre dolgoztatok?
Boginak sem konkrétan-még-a bilire szoktatásért vettük a bilit, hanem talán egy kis ismerkedés gyanánt.Amúgy tök jól eljátszik vele, lehet mondani, hogy most kedvenc szórakozása a bilivel való játék.Ráülteti a babát, meg belepakolja a kockáit......

Zsuzsi,
Mi is csatlakoznánk a köszöntőkhöz, sok boldog névnapot Fannidnak.

Kriszti,
örülök, hogy visszatért a kedved.
Mikor lesz meg az eredmény?
Bogim általában szandiban van itthol.(siesta)
Mi a másodikon lakunk, meg járólapunk, és parkettánk van így elég hideg van alsó magasságban, de néha meg "tutyiban"aminek gumis az alja, és jó vastag.
Most, hogy a mi topikunkba nem engedett be, körbenéztem egy kicsit máshol, és rátaláltam a főzös topikotokra.Hát nem semmi miket készítetek.
Hogy tudod a mindennapi főzést megoldani Eszter mellett?
Bevallom, Mi heti három alkalommal iskolából hozzuk a kajót.

Többiek merre????
kamagi
 
 


Sziasztok Csajok!

Ági,
eredmény ma van, este 6-ig lehet menni érte. Remélem, lesz időm elszaladni érte, mert a szomszédasszonyommal elmegyünk sopingolni. 7 végén a keresztelőre leendő keresztszülők révén mi vesszük meg a szerkóját keresztlányunknak, így azt megyek nézni. Apa meg csajoz6 Eszterrel Kép.
Jó kajcsik vannak, ugye? Gyere Te is, írj, ha van jó 5leted, vagy bevált kajád - illetve Mindannyiótoknak!
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/69090/149626.html?1106752673
Leírjuk a heti menünket, meg ilyenek.

Én mindennap főzök, mire Gergő hazaér munkából meleg kaja várja Kép.
Hogy van időm? Most csoportosítom át az egészet, mert eddig délután 4-5-re főztem, azonban Eszter miatt mostmár délre akarom átteni, hogy Neki is a főtt kaja délben legyen és tudja, mi az ebéd. Szal az elmúlt napokban az új menetrend szerint írom:
Így:
Hozzáteszem enyém gyerek kelése fél 6 és 6 körül történik Kép.
Reggel játék, Eszter alszik másfél órát, én felteszem a kaját - de ha Eszter még nem alszik, akkor együtt pucoljuk meg a hozzávalókat.
Amíg alszik, megfőzök, netezek, majd felkel, öltözés és séta. Haza, kaja, játék, bár az új zserint hamarabb kiüti magát és elalszik kaja után.
Délután megint alszik másfél órát, majd Apa haza, kaja, játék (végre sokáig van világos, lehet séta du. is), én mosogatás, gálya, fürcsi, szopka és csicsi. fél 9 körül (Barátok köztre letesszük)

Ezelőtt:
Reggel játék, alvás, szomszédolás játék, kaja, séta, játék még mindig a szomszéddal (Tomika, 1 hóval idősebb a Csajomnál), alvás, közben én megfőz, innen meg a fenti.
Mostanában nem nagyon talizunk a szomszédommal (nem ő az, akivel vásárolni megyünk), kicsit jobb is így sztem. Sokkal szabadabbak a programjaink.

Takarítani is reggel szoktam, ha Gergő elmegy dolgozni (fél 8), akkor porszívózom, Eszter meg lovagol rajta Kép.
Nagyon segítőkész, szeret velem foglalatoskodni a konyhában is - remekül tépkedi a vöröshagyma szőreit és szórja szét a frissen takarított kőre Kép. Ezért is tudok Vele és mellette sokmndent csinálni Kép.

Nagyon ügyeltem arra, hogy kiszámítható napirendünk legyen, így tudja, h délelőtt fél 9 körül csicsi van.

Persze van kivétel (melegfront példa), amikor 1-szer alszik per nap, de akkor estére csontra kiüti magát Kép.

Bocsi az offért, mindjárt folytatom.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Itt újra:

Nálunk is padlófűtés van, de olyan jó a szigetelés, hogy csak éjjel 2-től kb. 6-ig megy a fűtés, így napközben a kövek , laminált padló kihűl.
Ma vettem Eszternek szandit itthonra, mert a zokni, vagy harisnya csúszik nagyon - előbbit meg ő is lecibálja állandóan. Így inkább adok rá szandicsukát, ebben lehet dzsavelni Kép.
Mamától meg kapott kafa Ciciban csukát utcára. Úgy néz ki, hogy meg sem áll már, nyomja a menést ezerrel Kép.

Köszönöm, amit lábbelikről írtatok.

Andi,
a fenti hsz-ban leírtam a linket, ahol a mi kis szegedi csapatunk leírja a kajákat, amiket főz, klassz receptek is vannak, lehet 5letbörzézni.
Van egy kakukktojásunk is: panu Kép. Nagyon klassz recepteket ír be Ő is, és a brokkolis tésztáját készítettem el ténnap Kép. Ami nemcsak orális gyönyör, hanem vizuális is Kép.

Dorki,
munkahely: hol történt? Nagyon tuskók voltak, bakker!
Külöd - teccett Kép.

Bili:
Mi 1 éves laborra küzdöttünk pisigyűjtéssel, végső elkeseredésünkben vettünk bilit. Eszter is imádja: tologatja, ráül, az alvóskutyáját ráülteti, stb. Szal remekül elvannak ők ketten Kép.

Zsuzsi,
merre vagy?
Fancsinak boldog névnapot kívánunk a Csajommal Kép.


Kriszti


Kép

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


sziasztok, itt a kakukktojás Kép jelentkezik!
ha megengeditek néha írogatok Kép

igen, szegediekhez társultam a főzős topikban, mert tök jó kis társaság, sok ötlettel. mivel én csak azóta főzök, amióta itthon vagyok a lányommal, kell az ötlet, meg a módszer, és én is szívesen adok cserébe. pedig dunántúli csaj vagyok eredendően Kép, igaz, most már régóta Bp-en élek.
magunkról annyit: első gyermekem Liza Júlia, 2003. szeptember 18-án született. én egy kicsit túlkoros vagyok, mert már a 35-öt taposom. XI. kerületben lakunk, családi házas övezetben, ahol sokat lehet sétálni mindenféle zavaró tényező nélkül, mint pl. a forgalom, de a kutyagumitól nem szabadulunk.

Kriszti, a vérvétel-történet egyszerűen felháborító, vérlázító, nem is találok rá szavakat.

főzés: sokszor este főzök, amikor Liza elaludt, de van, hogy mellette, ő játszik közben, vagy engem nyúz Kép, és akkor együtt főzünk. mi csak délben eszünk meleg kaját. apa főleg, ezért könnyen megoldható. készítek félkész kajákat is, mirelitből.

Dorki, itt is?? Kép Kép

mindenkinek ajánlom az Én, a Pán Péter (Finding Neverland) című filmet, gyönyörű. nagymamit kihasználva megnéztük.

most ennyi, mert ordít a gyermek a kialvatlanságtól, meg egyébként is anyás napjai vannak Kép

panu
panu
 
 


panu,
nagyon jó, ha itt is írogacc Kép!
Az Anyukám szomszédjában is van 1 Liza, nagyon szép neve van a Csajodnak Kép.
Túlkoros?!
Én sem vagyok mai tyúk a magam 33 (majd aug.-ban töltöm) évemmel. De nem érzem magam annyinak Kép.


Enyém Ancikám holnap befexik a kórházba sajnos, remélem, nem lesz semmi baj. Nőgyógyi műtét lesz, de csak rutin.
Amúgy tegnap rájtem, hogy mennyire szeretem, Mióta Eszter megvan, átértékelődött minden bennem.
Sokkal jobban szeretem az Ancimat, mint gondolltam. És Eszterrel imádják egymást.

Szal, amint tudjuk, megnézzük a filmet.
Attól függ, Mama mikor ér majd rá Kép.

Megyek, mert szopka van.

Jó éjt Nektek!

Kriszti


Kép

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Panu! Üdv itt, de jó! A Finding Neverlandet mi is megnéztük, tényleg egyszerűen gyönyörű...

Zsuzsi! Boldog névnapot Fanninak! (Ez kimaradt...)

Főzős csajok! Vegakajákban nem utaztok?

Ma összevesztünk Szabolccsal Kép. Délelőtt elaludt tízkor - ő már csak egyszer alszik déltől kettőig -, és négy körül álmos volt megint. Betettem az ágyába, és vagy egy fél óráig simogattam, énekeltem neki, ahogy szoktam ilyenkor, de ő csak nyekergett, forgolódott. Kivettem, na, ekkor kezdődött a balhé igazán... Semmi sem volt jó, se víz, se cici, se tánc, se ringatás, se éneklés, se játék... A végén leültem olvasni, ő meg üvöltött a szoba közepén, de azért sem jött oda hozzám. Aztán elkezdte behergelni magát, teljesen beparáztam, szinte nem is tudott magáról. De ekkor már annyira fáradt volt, hogy mikor cicire tettem, egy perc múlva elaludt. Azért nagy esemény ez, mert ő amúgy egy nagyon kis vidám, nyugis gyerek, és főleg ekkora balhét még sosem csinált... Kezdhetem felkötni a gatyám, és kitalálni az ilyenekre való reagálást, mert azért eléggé megviselt, és tisztára lelkifurdalásom van, hogy milyen rossz volt neki... Mostanában annyit bizonytalankodom, hogy mivel gázolok a kis lelkébe, mert egyre több mindent ért, és úgy figyel...
Fulescsacsi
 


Jó estét!

Hát minden elismerésem a rendszeresen főző mamiké.
Valóban lehet, hogy szoktatás kérdése az egész.Azt hiszem talán Én túl "szabadjára" engedtem Bogit.Nem nagyon volt olyan mint pl. a főzés ami miatt esetleg egy időre önállóan kellett volna ellennie.A pórszívózás meg a házimunka azt totálisan megy együttes munkával, de ahogy a konyhában elkezdek tevékenykedni rögtön húz,nyúz.....szóval ez nekem nagyon ritkán megyek.(mondjuk nem látszik rajtunk, hogy éheznénk)Meg Bogim nagyon hamar leszokott a napi kétszeri alvásról.Kb.10 hós kora óta csak egyet alszik naponta ebéd után, ráadásúl az is egyre rövidülő hosszúságú.Várom a tavaszt hogy jobban lefáradjon az alvás elött, hátha kicsivel többet aludna.
A szandiban levést nálunk a doktorbácsi is javasolta.Kérges betétes szandit.
Érdekes amit mondasz a lány anya kapcsolatról.Nálunk is így van.Annak idején elég sokat vitáztam anyukámmal, még utána is, hogy már külön laktunk.(persze ezek a viták amilyen gyorsan jöttek olyan gyorsan mentek is)Aztán mióta Bogink van lényegében megszüntek a surlódások.Valóban átértékelődtek a dolgok.Nem is tudom mi lenne velem, ha nem lenne.
Anyukádnak gyors gyógyulást kívánok.

Panu,
Én nyáron leszek 30 éves.De ugyanúgy érzem magam mint huszon évesen.Remélem minden évtized fordulókor ezt mondhatom majd el.

Fülescs.,
remélem Szabolcsod jó kis időjós, mert már a tartalékom tartalékán vagyok, és most már jobb időt akarok.Ma kínunkban céltalanul autókáztun Bogival.Nálunk olyan barom szél fut, hogy 15 perc séta után beültünk az autóba, és körbajártuk a várost.

Na megyek csicsikálni, bár apa ma a tv rabja..meccs van......

Ági
kamagi
 
 


Fcs, van egy vegás csaj is a topikban és tett fel linket, mingyá' megnézem

sajna' nálunk is van ilyen, mint amit leírtál. azt vettem észre, hogy azt nem viseli Liza, ha haragszom rá, de tényleg, akkor jön a behergelős hiszti, és nagyon nehéz kezelni. még én sem jöttem rá pontosan mit tegyek, de már próbálkozom.

panu
panu
 
 


jéé, Kriszti tette fel a linket Kép
http://gobeshop.com/GobeForum/viewtopic.php?t=175

Ági, köszi Kép hasonlóan érzem én is

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Én is minden nap főzök, nagyon szeretem, főleg, mert még csak egy éve nem eszünk húst, és nagyon jó kísérletezgetni. Érdekes, nálunk az van, hogy a főzést simán hagyja Szabolcs - mondjuk ő amúgy is kicsi korától jól elvan valameddig egyedül is -, de ha mosogatok, attól kiborul... Most gondolkodtam, hogy esetleg abba be tudnám vonni, de oltári nagy locs-pocs lesz a vége, az tuti.

Anyukák: én úgy érzem, azóta kezel igazán felnőttként az enyém - vagy legalábbis felnőttebbként, mert azért még most is gyerek vagyok neki nyilván -, amióta én is anya lettem. De azért én egy csöppet ifjabb vagyok, mint ti Kép.

Panu! Én is tudok pár linket, sőt a mindmegettén is vannak klassz vega receptek.
Fulescsacsi
 


Még itt...

Fülescs.,
hogy ezek a gyerekek, milyen egyformák.
Velünk is mindig ez van.Bogi kb 1/2 13-től alszik egy órát, ami azt jelenti, hogy 1/2 14-kor már javában kiabál, hogy vegyem ki az ágyból.
És hol van ilyenkor még a fürcsiidő?
Hat órától már alig bírunk vele, ilyenkor szoktam mondani neki, hogy mennyivel jobb lenne ha egy kicsit többet aludna, akkor nem lenne ilyen fáradt.De persze nem érti..........és nem jó semmi, meg megy a nyüglődés.
Azt hiszem erőt kell venni magunkon, és legyőzve lelkifurdalásunk meg kell mutatni neki, hogy hol van a határ.Talán már régebben írtam, hogy ha Bogi hisztizik vagy valami olyat csinál amiért rá kell szólnom, és többedszeri(sokadszoria)rászólás után is csinálja, akkor mondom a szemébe, hogy ha nem fejezi be akkor megy a kiságyba, és ha nem fejezi be akkor bizony megy.És ott bizony szoktam hagyni sírni.Persze ott esz a fene az ajtajában, és már százszor bevitt volna a szívem, de nem lehet minden mindíg úgy ahogy Ő akarja.Aztán, hogy jól csináljuk-e majd elválik az biztos, hogy egy ilyen kiságyas hiszti után olyan jókat szoktunk turbékolni,kiengeszteljük egymást, aztán minden folytatódik tovább.....
Szerintem a hisztikre nincs igazán jó megoldás, mert vagy teljesíti az ember a hiszti tárgyát, vagy próbálsz kompromisszumra jutni, ami ugyen nem valószínű, hogy tetszik a gyermeknek.
Azt hiszem Szabolcsod nagyon fáradt volt, és ez zavarta meg szegénykémet.
kamagi
 
 


Sziasztok,
én egy új látogató lennék,ha beeresztetek ebbe a jó kis társaságba,kb.2-3 napja olvaslak Titeket,hát egy élmény! Eszteranyu dumája csúcs,főleg mert az én lánykám is Eszter,mostan lesz 17 hónapos.Remélem még beférünk ide,mert azért inkább őszi bébi,mint téli.(október 19.)
Várom a reagálásotokat,üdv:
Bori (egy keveset alvó,sokat szopizó,reklámfüggő kislány anyukája)

Kép
Bori
mbori
 
 


Zsuzsi
Fancsinak boldog névnapot
Kamagi
én pont ezért nem vettem még bilit, hogy ne játszon vele. azt akarom, hogy azt csak "rendeltetésszerűen " használja és csak a wc-ben vagy a fürdőben. Szerintem így egyszerűbb megértetni vele. Én csak a nyárra terveztem a beszerzést, de lehet, hogy veszek mégis hamarabb.
Kriszti
te nagyon rendes vagy, hogy mindíg meleg kajával várod a ház urát. Gondolom ő is szereti ??Kép Én felváltva főzök a férjemmel és hétvégén mindíg megyünk a nagyszülőkhöz, úgyhogy az még egyszerűbb. Nikivel csak rövid dolgokat lehet főzni, mert hamar elunja.
Ezzel a nagymamás dologgal én is egyetértek. Olyan jó nézni, ahogy tanítgatja anyu Nikcsit és szépen játszik vele. Gyakran szólítja véletlen Dórinak is Kép (az én lennék) Anyukádnak jobbulást Mivel csinálod a zöld fejet ?
Panu
én mindenhova befészkelem magam !!! Kép (2 helyre)
Bori
üdv itt, jöhetsz nyugodtan bármikor, feltéve, ha egy képet is láthatunk a te Eszteredről Kép

a munkahelyünk 5 év hajózás után végre szárazföld volt. Antigua szigetén dolgoztunk egy hotelben a kaszinóban. A férjem unokatesója volt a főnök, a férjem a helyettes én meg utánuk + a helyiek, de arról inkább ne beszéljünk. Katasztrofálisak. Ott laktunk, mi is egy házban a szigeten. Az un.tesója a feleségével lakott ott, aki éppen terhes volt . Szülni hazajött és utána a gyerekkel visszament. Aztán én is terhes lettem és mi is úgy gondoltuk,hogy apa marad én terhesen húzom, amig lehet, szülni hazajövök és utána visszamegyek a gyerekkel, ahogy ez a másik családnál működik. Hazajöttünk 6 hétre a terhességem elején apa visszament én még maradtam volna 3 hetet megvárni at afp-t. Erre egyik nap apa telizik, hogy jön haza, mert kirúgták. Ugyanis a tulaj, úgy döntött, hogy nem éri meg neki, hogy mi ketten lakunk egy házban, amit ő fizet, de csak a férjem fog dolgozni. Ezt persze az un.tesója közölte vele (az ő keze is benne volt, mert féltette az állását) na szóval hazajött és azóta itthon van. Viszont a terhességem minden pillanatában velem volt, ami szerintem nagyon fontos és sokat pihentünk azon a nyáron. Nem mulasztott el egy pillanatot sem Niki születése utáni időből, úgyhogy a gyerek szempontjából jót tettek velünk. De azért mégis én azt mondom menjenek a k...............annyukba ! (bocs) A tulaj, aki egy angol milliomos még azért is szólt, hogy ne kapcsoljuk be a karácsonyi égőket, mert sokat fogyaszt. Az a kis, apró lámpás kínai szar ??????
Na befejezem, mert csak felidegesítem magam. Bocsi attól, akit nem érdekelt.
Dorki
dorki
 
 


Sziasztok!

Remélem most már nem száll el a hsz-omKép

Szia Bori,
hát persze, hogy beférszKép gyere csak és írjál magatokról a lánykádról vagy bármi másrólKép

Azért szeretem én is az ilyen topikokat, hogy végülis mindent leírhatunk, ami nyomja alelkünketKép
Szóval Dorki, egyáltalán nem untatott, sőt simán írigy is vagyok, milyen érdekes lehet hajón dolgozni és a sziget is biztos gyönyörű volt. Esetleg van egy pár képed? kedvcsinálónakKép

Jó a főnök sztori pofátlanságKép

Engem is tegnap hívtak fel a volt munkahelyemről, hogy nem mennék-e vissza AZONNAL! dolgozni, mert 2 kollega is hosszabb tp-re ment. Ebben az a vicces, hogy igazából engem kirugtak mikor kiderült, hogy terhes vagyok, szóval nem értem, hogy gondolják, hogy most meg mindent hátrahagyva rohanok vissza. Nyilván nemet mondtamKép

Dorka is most kezd rákapni a hiszti ízéreKép, eddig simán leszereltem azzal, hogy ha kezdett elfajulni bezártam a szobájába, vagy alvásközeli időben be az ágyba. Kis méltetlankodás után minden OK voltKép

Fcs, azért Szabolcsod hisztije nem lehetett semmi, azért ilyet még nem produkált a jányKép

Jaja és lécci írjátok le nekem a brokkolis tészta receptjét!!!KépKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Jó reggelt Mindenkinek,
köszi a bebocsájtást,nagyon élvezem,h.itt pezseg az élet,az előző topikban,ahová írogattam,kb.hetente volt mozgás.

Próbálom visszanézni az archívokat,h.mindenkiről megtudjak "mindent".
Rólam röviden annyit,hogy kis családommal (Eszter,Jani,én) Vácon lakunk,ahogy látom itt az ország minden pontja képviselve van.Eszti októberi,sima terhesség,nagyon nehéz szülés,a kórházban ő újszülött intenzív,én szülőszoba.Borzalom volt,be is fordultam utána egy kicsit.Paráztattak mindennel,én utána olvastam mindennek,gondolhatjátok.Mondtak oxigénhiánytól kezdve mindent,biztatóan indult

anyaságom!Persze a gyerekem makkegészséges,egyszer volt náthás,agyilag meg kb. ott tart,hogy tízig számol,mondókákat, dalokat ordít egész nap,mondatokat variál össze,ügyi nagyon.
Az alvásbeszámolóitokat is nagyon érdekes volt olvasni,Eszter még nagycsaj kora ellenére sem aludt át EGYETLENEGY éjszakát sem,de nem balhézik,cicizik és alszik tovább. Délután pedig déltől alszik kb.fél háromig,este a Bari szünetében dől ki.
Sokat van vele apukája,most ők leálltak a melóval,így én hetente pár napot a nővéremék cukrászdájában besegítek.Nagyon jól megvannak nélkülem!(...ki érti ezt,meg kéne állnia az életnek anya nélkül,eddig legalábbis így nézett ki!!)
Egyébként egy könyvesboltban dolgoztam érettségi óta,onnan jöttem el szülni,ja és 27 éves vagyok.
Most Esztivel kell rajzolnom,apu megy boltba.Amint lesz szabadidőm,informálódom rólatok,üdv :
Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


Jó reggelt!

Szia Bori!Üdv!
Jó is ez a net, meg nem is.Sajna sok sokkoló írást lehet olvasni.Ha például Bogim beteg, vagy valami szokatlant művel akkor rögtön utána szoktam keresni, és néha bizony teljesen kiborulok egy egy információ után.Néha (még régebben)a párom szokta mondani, hogy letílt róla.Ugyanakkor jó, hogy mégis több információd van egyes érintő dologról.
Jó nektek, nálunk apa csak hétvégére teljesen a miénk.Hétközben van úgy, hogy Bogi még alszik mikor elmegy, és már alszik mikor hazaér.
Nagyon ügyi dolgokat művel a kicsi lány már.

Fülescs.,
elfelejtettem még az öltözésről írni.Mi már keményen nyomatjuk a sétát kb. ilyen szerelésben:harisnya,overál alsó(kantáros még plusz egy réteg a háton),bady,vastag pulcsi,overál kabát,sapka,sál.Szerinet elég mert mindig megnézem Bogi testmelegét séta után, és olyan jó meleg szokott lenni......

Na megyek kezdődik a nap.Ja és itt száz ágra süt, de ez a rohadt szél persze fúj.......
kamagi
 
 


Sziasztok!

Hova lett, amit írtam reggel?

Affene...

Bori! Üdv itt! Nagyon ügyes a másik druszám is ezek szerint! Szabolcs még semmit sem beszél - apa, anya, víz, cici Kép a szókincs...

Dorki! Annyira irigylem azokat, akik bele mernek vágni egy ilyen kalandos külföldi melóba! A férjem is nagyon pedzegeti, hogy menjünk külföldre, amíg Szabolcs iskolás nem lesz... Én egy kicsit félek ettől, nyúl vagyok, mitagadás...

Ági! Mi is mindennap sétálunk egy órát, én eddig három nadrágot adtam rá - harisnya, sima nadrág, overáll -, de lehet, hogy sok... Ha kocsiban ül, akkor nem sokallom, de ha gyalog jön, akkor fölösleges talán... Szabolcsnak a lábfeje mindig hideg, de már nem izgatom magam miatta, mert négy zokniban ugyanolyan hideg, mint kettőben, vagy egyben... Közben a teste és a kézfeje - még kesztyű nélkül is - kifejezetten meleg...
A neten olvasás tényleg kiborító tud lenni... Próbálom is visszafogni magam...

Hiszti: hát nem is tudom, Szabolcs eddig nem nagyon csinálta, vagy ha volt valami kezdemény, akkor könnyen el tudtam terelni a figyelmét. Mostanában már én is fegyelmezni kényszerülök: pl. rázárom a szobarácsot. Aztán vagy bejön, vagy nem. Nappal ő sajna nem alszik el egyedül az ágyában, csak este... De olyat biztosan nem csinálnék, hogy valahol otthagyom bezárva, szerintem egy ilyen kis gyereknek ez borzasztó lehet, nem érti mi történik, az összefüggést sem fogja fel... Persze biztosan van gyerek, akinél beválik, Szabolcs legfeljebb eszméletlenre üvoltené magát... Más így, hogy rázárom a rácsot, mert ebben az óriási lakásban lát mindent, ami a konyhában zajlik, közben beszélek hozzá, hogy miért zártam be, és lassan lecsillapodik.

Itt is süt a nap, de hideg van cefetül...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Nálunk is 1000-el süt a nap, de nagyon hideg van, tisztára mintha január lenneKép
Tegnap nagyot sétáltunk Dorkával, sőt két kisfiúval is összehaverkodott. Látszik, hogy igénylené a gyerektársaságot, a családban sajnos rajta kívül nincsen pici. Ezért alig várom a tavaszt, hogy lehessen a játszin bandázniKép

Dorka harisnya, pulcsi + overálban nyomul, nem is mindig adok rá plusz zoknit de így is olyan kis meleg mindig a keze és a lába is. Egyedül a pofija hidegKép

Hiszti,
én sem hagynám, hogy eszméletlenre üvöltse magát a gyerkőc, nálunk a magárahagyást kb 5mp követelőző sírás követi, aztán nyugodt játékKép szal ez annyira nem viseli megKép

Enyém gyerkőc is sokat van nélkülem és jól el van a nagyanyjával, apájával, tesómékkel stbKép bár 3 hetes kora óta megszokhatta hogy rá van bízva néha másra, mert elmegy anya, de aztán visszajönKépKépKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


ja és a brokkolis tészta senkinek nincs meg?? Hogy kell azt finoman elkészíteni? van itthon tészta, tejszin, brokkoli.
Simán főzzem meg a brokkolit kuktában???
HELP!!

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok !

Bori! Panu! Üdv itt! Majd nézzétek meg lécci a táblicskunkat, hiányzó adatokat beleteszem, ha megírjátok.
Bori vagy Marianna? ?!
Bori! Esztid nagyon ügyes nagylány már! Kép A kezdeteket nem irigylem, szar lehetett.
FCS! Hiszti minden gyerkőcnél előjön előbb vagyutóbb, nálunk az a gáz, hogy ilyenkor pl ha ül, hátravágja magát, ami elég rosszul szokott elsülni. Ha meg nincs ilyen veszély, akkor egyszerűen azt mondom neki, hogy "ezt most fejezd be", ha nem megy, akkor otthagyom. Így abbahagyja hamar. Általában. Kép
Krisz! Igazán jófejek a munkahelyeden... Hol dolgoztál?
Dorki! Klassz lehetett ilyen egzotikus helyén élni, bár a távozás nem volt valami jó befejezés. Sajnálod hogy végül itthon ragadtatok, vagy amúgy is jöttetek volna vissza?
Kriszti! Jobbulást anyukádnak!Milyen jók is azok a mamik! Kép Mi anyósomtól kaptunk mára két színházjegyet, így este ő + a papa Bogázik, mi meg kimozdulunk végre a párommal. Ezer éve nem voltam színházban..., és most úgy örülök!
Én anyukám már más tészta, néha úgy érzem, hogy én vagyok az ő anyukája. Kép Azért persze nagyon szeretem, csak másképp jobb lenne.
Főzni én is szoktam mindennap, vagy másnap, ha két napra főzök. Apa 1/2 3 felé ér haza, így neki mindig van meleg kaja. Mostmár tényleg megnézem milyen kajákat főztök ti! De ma biztos, hogy rizseshúsi lesz.

Andi<!--attachment: Babanet__szi-t_li_bab_k-197462.xls*mime_msexcel.gif*application/vnd.ms-excel*17.9**Babanet+%f5szi%2dt%e9li+bab%e1k%2exls --><center><pre>
Kép
Babanet őszi-téli babák.xls (17.9 k)</pre></center><!--/attachment-->

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Fülescs.,
Én sem szoktam ajtót rácsukni, meg órákra otthagyni.Olyankor amikor bekerül a kiságyba ,akkor szoktam rögtön játékot is betenni neki,akkor egy kicsit még pityereg aztán elöbb utóbb jobban kezdi érdekelni a betett játék, és elfelejti miért is hisztizett előtte...
De ahogy írtad nevelő szándék van mögötte.
Olvastam valahol, hogy 2-3 év között kell "megfogni"(elég ronda szó, nem tudtam jobbat)a gyerekeket.Ilyenkor próbálgatják a határokat.Ezt most is észreveszem Bogin.Mondom neki, hogy nem szabad, akkor Ő úgy próbálgatja tovább a dolgokat, hogy közben néz rám, és csinálja is meg nem is(elvileg szerintem érti, hogy nem lehetne).Várja, hogy szólok -e továbbra is rá, érte.Olyan kis huncut.Remélem nem értettél félre, és nem gondold, hogy gonoszkodom.

Na megyek szekrényt visszapakolni, mert ez most kedvenc időtöltése Boginak, és olyan élvezettel mutatja, hogy kipakolt ismét.........
kamagi
 
 


Sziasztok!

Ági! Nem, nem, és én sem kritikának szántam igazából, bár lehet, hogy annak hangzott Kép, és különben is minden gyerek más. Amúgy most olvastam egy nagyon furát, valamelyik régebbi hiszti topikban, ITT , az egész elég érdekes, mármint szerintem durva, mégha van is pár dolog, amiben egyetértek. De kimásolsom ide azt a részt, amit idevágónak érzek. "

Én bevallom (itt valaki már írta) úgyszintén ezt a "járókába pakolást" használom büntetésnek. Amikor már nem bír magával, és hülyeséget hülyeségre halmoz vagy rosszalkodik (ez általában este, a lefektetés előtti fáradt-nyűgös szakaszban van), akkor felkapom és bevágom a járókába. Szájacska görbül, 1 perc múlva zokogás egymillió decibellel, hogy a fél utca hallja, krokodilkönnyek potyognak literszám. Ránézek és kinevetem: "Sírj csak, engem nem zavar! Sírj hangosabban, mert az utca végén még nem hallják!" Belead anyait-apait, de közben látszik, hogy zavarja a nyugalmam és cinikus "kinevetésem" (érdekes módon ez gyakran a Vágó műsorára esik időben, fürdetés előtt). Én pedig fullra felhangosítom a tévét, mert ez az eszköz meg az én kezemben van. Van egy szint, amikor mindketten megtébolyodunk, de rádöbben, hogy ezt a hangerőt képtelen túlüvölteni, és képzeljétek csak: fél percen belül lenyugszik! Tévé lehalkít, könnyes szemmel áll vagy ül a járókában és lehiggadva, megnyugodva nézi a Vágót.
Kiságyban is voltak a "hiszti-szerű" magatartás miatt hatalmas esések... de higgyétek el, hogy 2x-3x nagyon beveri magát, és le fog szokni az effajta, számára "fájdalmas" megnyilvánulásokról. Rájön, hogy fáj, és nem fogja csinálni."

Az a fura, hogy az illető elég jól áll a dolgokhoz - elméletben. De a gyakorlat...
Fulescsacsi
 


Szomorú......
Nálunk esti hisztire a mielöbbi fürdés, és ágybatevés a bevállt módszer.......
kamagi
 
 


közkívánatra a brokkolis tészta:
megfőztem külön-külön két rózsa brokkolit (apróra szedve) és 4-5 darab felkarikázott sárgarépát, felkockáztam két csrkemellet, és feltettem párolni kevés olajon, majd amikor már fehér volt a hús, beletettem a már megfőtt zöldségeket, és megfűszereztem (só, fehérbors, zöldfűszerek -oregánó, bazsalikom, rozmaring, stb. ízlés szerint-). ha kevés a leve, akkor tegyél bele egy kis vizet. amikor minden megpuhult beletettem egy dobozka tejszínt (főzőtejszín) és összerottyantottam mégegyszer. a brokkoli már pépessé vált a végére, de nem baj. fussili (orsó) tésztát főztem ki hozzá. zabálta a család. egy kicsit édeskés az íze a sárgarépa miatt.

panu
panu
 
 


Panu,
imádlakKépKép köszeeeKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Panu! Nyamm, ez jól hangzik, a csiri helyett, majd gombát teszek bele Kép.

Ági! Nálunk is ez a módszer este Kép. Sőt a fürdés általában teljesen feldobja, utána alig lehet lelőni, akkor még egy nagyot vacsizik, és két perc alatt elalszik.
Fulescsacsi
 


Szaiasztok!

Először is köszi mindenkinek Fanni nevében a jó kivánságokat.

Üdv köztünk az újaknak gyertek minél többet!

Mindent elolvastam amit irtatok csak lusta voltam reagálni boccccccsssssi.

mi különben mamuszban vagyunk itthon,
én is minden nap vagy ha olyat főzők akkor másnaponta főzők,
jaj nagyon tetszik ,hogy a Szegedi anyukák anyi kaját föltesznek tők jó ,

jaj most megyek mert ma jönnek anyosomék én nagyon nem birom őket már előre minden bajom van.

Zsuzsi
szuszoka
 
 


Asztacsajok...
Nem semmi a termés ma!
Visszaolvastam, próbálok írni mingyá Kép.

Addig is puszi,
Kriszti

Kép

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Bori,
üdv itt, jó, hogy jöttél!
Fotót akarunk! Azonnal!
Leányod csúcs-szuper, hogy milyen sokat tud! Ügyes vagy, a Te érdemed Kép!

Dorki,
köszi a bizalmat, h leírtad. Tényleg gáz Kép.
Tuti azért milliomos az ember, mert zsugori.
Meleg kaja: próbálom levezekelni a "asszony, mindig pörölsz velem"-et Kép. Elég hisztis csaj vagyok Apával, minden elismerésem az övé, hogy ennek ellenére szeret Kép. Én már frászt kaptam volna magamtól Kép.
Játszás a bilivel: mondasz valamit a dologról. Majd én is elteszem.

Zsuzsi,
teccet amit anyósodékról írtál Kép. Remélem, sikrül átvészelned.
Legyen ez a bünti, amiért nem írsz nekünk Kép.

Eszter,
csiri - ammicsoda?
Amit írtál (idézetre gondolok), az elég durva. Szegény gyerek basszus, milyen lelki világa lehet?
Ajtót én sem szok rácsukni Druszádra. Ha hiszti van (hanyattdobja magát és megfeszíti a hátát, mint állat), 1. ráhagyom, 2. megmutatom a tükörnek 3. elpoénkodom (szintén tükör és mondom a tükörnek, nézz oda mit csinál a Baba?)- Baba-asszem írtam, h így hívja saját magát.- erre elröhögi magát 4. ha a lefekvés miatt van hiszti (nem akar, pedig totálkár az álmosságtól), akkor mosolygok rá és nyugodtan felkapom és megmondom neki mosolyogva végig, hogy akkor is csicsí lesz. Beteszem az ágyba, adok előtte puszit és megmondom, itt vagyok , szóljon, ha szüksége van valamire.
Van egy "kabalája" is, amit mindig visz magával alváshoz, ill. nyuginak az Ágikutya. Akkor mondom Neki, h nézd csak, Ágikutya is alszik.
Aztán vagy bejönnek, vagy nem. 99%-ban igen.
Szabolcs sem eszik húst?

Krisszie,
feljebb elküldtem a linket, hol van a panu-tészta, ezek szerint Magácska is rest volt végigolvasni Kép???
Én a zöldségeket Zepterben pároltam meg icipici vízben. Nem főztem.
Nálunk is döghideg van, reggel napsütés, fél órára rá hószakadás, de mint az állat, majd délben megenn napsüti, de jeges szél.

Andi,
köszke Mamim nevében is. Ma megvolt a műtét, holnap haza is engedik, 10 nap múlva szövettani eredmény.
Színház: szupi! Irigykedek csak Kép. Érezzétek jól Magatokat!
Milyen darabot néztek +?

Ági,
net: ja, nem rossz, de osztom a véleményeteket Bogiapuval Kép. Néha én is parázok, hogy Eszter keveset tud - lásd Bori Eszterét, aki 2 hónappal idősebb nálunk.
Van egy könyv, aminek az a címe, h: Kell a gyereknak a korlát. Az a sorozat, mint a Testbeszéd, Szó-beszéd... Meg akarom venni, mert valóban meg kell húzni a 6árokat.

panu,
én tettem fel a vegás lniket, mert az egyik csaj férje betartja a böjtöt. És nem tudott már mit csinálni Neki.

Amúgy itt a kajás link még1szer:

http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/69090/149626.html?1106752673


Van egy sztorim a laborlelettel, majd este megírom és felteszem.
Tegnap azt hittem, megáll a világ, amikor ránéztem a papírra. ESTE 7-kor hívtam a háziorvosunkat.
Eszter vashiányos, erősebb vasat kap, holnap váltjuk ki.
Szal később megírom az újabb történetet a szegedi laborról Kép.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Kriszti! De, Szabolcs eszik húst, bár csak baromfit és halat, legalábbis eddig, amikor már tud dönteni, felőlem ehet mást is, bár azért kicsit remélem, hogy nem fog. Nyilván befolyásoljuk majd valamennyire, ha megkérdezi, mi miért nem eszünk, de próbálok majd valahogy semlegesen beszélni erről, több szempontot végigvéve...
Érdekes, amit arról írtál, hogy hisztis vagy Gergővel: én is az vagyok Péterrel...
Csiri: csirkeKép

Zsuzsi: én is vettem egy mamuszt itthonra Szabolcsnak, de annyira melege volt benne a lábának, hogy szandira váltottunk.

Ma voltunk a Lurdi házban, vettünk egy új szandit, meg abban a fura Ártörő nevű ruhaüzletben egy aranyos kantáros kék kordbársony gatyót, olyan kis békebelit Kép.

Olyan jó volt kicsit kimozdulni, remélem, nem kaptunk el semmit...
Fulescsacsi
 


Eszter,
hiszti Kép, mi nők már csak ilyenek vagyunk Kép.
Tetszik amit írtál (majd a Fiad eldönti, akar-e hús nélkül enni), én sem akarok Eszterre semmit ráerőltetni, hisz különálló lény. NEm akarok olyan lenni, mint sok szülő - nem adatott meg az orvosi, a gyerekem mindenképp az lesz, ha belegebedünk is. Szal én nem akarom a gyerekembe a meg nem valósult álmaimat ráerőltetni.

Asszem ma már nem írom le a történetet, nagyon álmos vagyok.
Holnap este jön az öcsém és a Mamim is nyilván elugrik Vele Orosházáról.

Apa fürdet, megyek én is, mire elküldi a gép az üzit, végeznek is.

Zsuzsi,
élsz még Kép?

Valamelyikőtök kérdezte, hogy csinálom ez a zöldet.
Ki volt?
Visszaolvastam, de nem találtam.

jÓ ÉJT!

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?