Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a jótanácsokat. Sajnos mint kiderült légcsőgyulladásom van, a lázam fel alá ingadozik. Most választottam háziorvost is, ma reggel itt volt nálam, és azt mondta, a legjobb ha kifekszem a dolgot. Mondta, algopyrint tényleg szedhetek, tanácsos 38 felett, és adott egy pár javaslatot a légcsövem fájdalmának enyhitésére is. Antibiotikumot nem akart felirni, amivel egyetértek, mert egyrészt azt mondja, valószinűleg virusos, másrészt meg inkább megvárná, leküzdöm-e magamtól egy-két napon belül.

Egyébként azt mondta, mind az aszpirin, mind az algopyrin szedhető terhesség alatt, de tapasztalataim szerint az aszpirin mit sem ért a lázam ellen.

Hát ez van. Kérdeztem tőle, hogy ez csupán pech, hogy terhesség előtt nem emlékszem mikor voltam utoljára beteg, most meg szinte egy hónapon belül összeszedtem egyszer egy gyomorvirust, most meg ezt. Azt mondta, igen, ez pech.

Amúgy a kamillás gőz inhalálása nagyon-nagyon jó, gyorsan csillapitja azt a késszúrásokhoz hasonló fájdalmat a légcsövemben.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Rókica!

Fel a fejjel és gyógyulgass!!

Böbe
böbike
 
 


Rokica!
Stodal szirup! Szintén homeo, több szerből összeállított kombinált szer, nagy valószínűséggel hat!

Létezik még pár kombinált szer, afféle "jolly jokerek" mint pl az aszpirin, létezik torokgyuszira, influenzára, allergiára...
Na, jó, abbahagyom az ajánlgatást, de ezek tényleg tuti dolgok, én 2 éve csak ilyesmivel kezelem magam.

Gyors gyógyulást kívánok!Kép

üdv
Penna
penna
 
 

 
 

Adtak a gyógyszertárban ilyen hurutoldó teakeveréket, van benne minden finomság, kamilla meg édesgyökér meg fehérmályva. Nagyon finom izű és ráadásul tényleg ez is enyhiti a fájdalmat, megnyutatja a feldúlt szöveteket.

A Stodal szirupot is lehet recept nélkül kapni?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Rokica,
igen, minden homeocucc r.nélk, de ha a tea használ, az is szuper!!!
GyógyulgassKép
P
penna
 
 


Rokica,
bocsi hogy közbeszólok az Aspirin NEM ajánlott terhesség alatt, az első harmadban pedig különösen NEM, helyette a paracetamol tartalmúakat esetleg algopyrint kell szedni.
Tudom mert majdnem megjártam vele.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki megjelent szép számmal..

KginaKép
Igen én is 7+1 vagyok ma!
És van itt egy lány, Mea, aki szintén velünk idős!
Mivel őt otthon marasztata az orvosa úgy látom egy ideig nélkülöznünk kellKép, de azt monta, bevezeti a netet otthonra...Türelmetlenül várom!KépKép
KépKépKielőztelekKépKépEgy picit csak...
Én holnap reggel megyek az első uh-ra!
Annyira izgulok, hogy minden rendben legyen, bele sem tudok gondolni, hogy mi lesz, ha nem....KépKép
Tudom,tudom,...ne aggódjak előre...csak el ne ájuljak a rendelőbeKép

Helyzet változatlan nálunk, csak annyit tudnék mondani, hogy egy ici picit megint szurkált a hasam, ja és annak ellenére, hogy még nem híztam, a gatyazippzáram szét akar szakadni!
Hogy hogy van ez????KépKépKép

Prüntyi!
KépKépKépDobogós szivecskeKépKépKép
Deeeeeeeeeeeeee jóóóóóóóóóóóóóóóóóKépKépKép

Penna!
Igaz ma voltam gyógyszertárba, de lehet hogy holnap megint benézek, mert elolvasnék egy ilyen tájékoztató micsodát!
Én allergiára próbáltam egyszer, ugyan nem jött be.Azért én is hibás voltam, mert nem is kezeltem magam már a gyom megjelenése előtt 3 hónappal, úgyhogy csodát azért nem lehet várni...

Kép

Kép
megann
 
 


Krisszie! PARACETAMOL??? TILOS paracetamol tartalmú szereket szedni, főként a terhesség első harmadában. még itt a Babaneten is hangsúlyozzák. az Aspirin is tényleg nem javallt. Algopyrin ok, meg a Rubophen, valódi láz esetén. Én átvészeltem gyógyszerek nélkül egy hasonló torokgyulát + rommá dugult orrot, de nagyon nehezen. Vettem valami Salvus sprajt, amit a szájba, orrba lehet fröcskölni. Lényeglében ásványi anyagok vannak benne.

ROKICA! nagyon sok citromos-mézes teát (főként hígat, va ne feketeteát, mert a koffein is ártalmas) igyál. folyton mosd a torkod.

Tegnap voltam az első UH-n, a profilomban látható a fotó. Hatalmas élmény volt! Fickándozott a kőc!

Ancsipancsi
10+5
mamapoc
 
 


Szia Megann

kb mi is egy idősek lehetünk...orvosilag 8 hetes, de az én számolásomban 7+1.

Bár ma egy kicsit megijedtem, mert enyhén barnás folyásom volt, ami nem tudom mennyire köszönhető egy egyórás zötykölődős buszútnak?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Ancsipancsi,
Nagyon tündéri a babádKép

Igazad van abban, hogy lehetőleg gyógyszerek nélkül kell megoldani, de van olyan láz amit már csilapítani kell.
A Rubophen hatóanyaga a paracetamol! Szedhető a terhesség alatt, az Aspirin viszont vérzékenységet okoz ezért adják trombózisos betegeknek, ezt TILOS a terhesség 1. és 3. harmadában szedni.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Prüntyi!
Jajjjj, a busszal nagyon kell vigyázni....főleg a hátulján nem szabad megállni, ezt direkt kiemelte az orvosom amikor megállapítottuk, hogy terhes vagyok!

Egyébként már megjártam az orvost, de du ujra megyek, mert valamit elbeszéltünk egymás mellett és csak du van uhdiagnosztika...
Tapintásos vizsgálattal viszont mindent rendben találtKépKép
De azért én még nem nyugodtam meg!Kép
Most várhatom a délutántKép Már a mai napot is alig bírtam kivárni...borzasztóan ideges vagyok, a párom is...pedig ő megpróbál magabiztosnak látszani, de látom hogy ő is ideges egy kicsit...

Mamapoc-Ancsipancsi!
ANNYIRA ÉDI A BABÁD!AZONNAL MEGNÉZTAMKépKépKépKépKép
ÉN IS ILYET AKAROK!!!!!!KépKépKép

Lányok!Azt hiszem én is elkönyvelhetem az első kilómatKép
Repednek a zippzárjaim...most mit csináljak????Milyen gatyát vegyek magamnak??
Már most valami kismamagatyát, de az olyan nevetséges 7+2 idős terhesnek, nem???
Ha így haladok, 20kg ig meg sem állok!!!Kép
Egyébként ma valahogy a cicim se fáj...
Létezeik ez???

Kép

Kép
megann
 
 


én sajna karácsonykor 4-5 kilót felszedtem csak úgy, úgyhogy most vissza kéne fognom magam. legelőször is a nacik lettek hasban szűkek, pedig soha nem hasra hízok. nem szabad szűk nadrágokat hordani!
terhes gatyát azért nem vennék még, mert az csak annak a nőnek jó, aki kizárólag hasra fog hízni, tehát csak a babája nő, ő nem. amúgy jó drágák az ilyen gatyák Kép.

szerintem is édi a babám, de főleg mozgás közben volt édi!
mamapoc
 
 


Kriszie! én barom meg se néztem, hogy a Rubophennek mi a hatóanyaga, de a Babaneten azt mondják, hogy paracetamolt ne. közben meg a Rubophent is engedik. 38 felett kell csillapítani, az fix! sajnos most nálunk a cégnél is 3 ember lázas beteg. megőrülök, ha én is elkapom Kép
mamapoc
 
 


Megann,

Köszi a tanácsot, elkerülöm a buszt!
A hízásról annyit (szerintem), hogy a cipzár nem feltétlenül jelenti a hízást! Hisz először a méhed alakul át hogy a picurka elférjen benne! Annak a petezsáknak is már több hely kell mint normál esetben!

Én kb.1-2 hete kigombolt gatyával járok...persze lezserebb felsőkkel ami ezt takarja! Én kb 3-4 éve 58-60 kg közt mozgok és a védőnőnél pénteken 57,5 kg voltam! de a hasam körmérete (mert én mértem akkor mikor megtudtam, meg amikor ki kellett gombolni a gatyám, kb 4-5 cm nagyobb!

Szóval szerintem ne foglalkozz a gatyával! Kép

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Mamapoc!

Szedjél C vitamint, Cetebe a legjobb!

Én a karácsony és szilveszter között örjöngő hányás hasmenéses lázas dolgot így megúsztam!

Mivel 2003 karácsonyán lázas beteg voltam, 2004 ben nem akartam így járni, így december eleje óta szedem a cetebet! Akkor még nem is sejthettem hogy januárban baba lesz!

De bevált azóta csak egy kisebb 2-3 napos hasmenésem volt!

Egy próbát megér!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


én szedem a mamavitamint, abban van cé is, de lehet, hogy még veszek.
mamapoc
 
 


Én is szedtem folyamatossan az Elevitet, de mint tudjuk a C- vitamin vízben oldódik, és hamar kipisiled, fel sem tud igazán a teljes mennyiség szívódni! cetebe viszont tényleg fokozatossan oldódik fel biztosítva az állandó c vitamin ellátást. (több orvostól is hallottam)

Kép

Kép
prüntyi
 
 


okécska, akkor veszek ;-)
mamapoc
 
 


AncsipancsiKép

NAGYON-NAGYON ARANYOS A BABÁD!

Ha minden renben van ,akkor az enyém is kb. ekkoraKép
De én sajnos csak szombatom fogom látniKép
Ki sem bírom addígKép

MegannKép

Azt hittem ,mire benézek már te is láttad a babaátKép
Most várhatok délutánigKép
Örülök,hogy a vizsgálattal rendben találtaKép
Mostmár ne idegeskedj,mindjárt délután,és már meg is láthatodKépKépKép

Hízásról: Már én sem férek bele ,a régi nadrágokba(farmer)
De van egy-két elasztikus szövet nadrág ami még jó!

Ma reggel ment a hasam! Nagyon! De szerintem az idegtől van! Mindíg rámegy a gyomromra!

Mint írtam én 29.-én megyek uh-ra (11+1)
De bejelentkeztem febr.4.-re 4-D uh-ra is!
10.000 ft az első alkalom.De adnak videófelvételt és képet is! És a férjem is bejöhet!

Csilla
csillam
 
 


Prüntyi!
Készülj fel, hogy most nem túl jó dolgokról fogok írni, de a te és a baba érdeke miatt muszáj leírnom!
Ha barnázás jelentkezik a korai terhességben az 2 dolgot jelenthet: Vetélés kezdete vagy egy ártalmatlan dolog, ami több kismamánál jelen van az 1. trimeszterben. Én tudom miről beszélek, így vesztettem már el 2 babát a 7. héten. Az akkori orvosom rám sem hederített. A mostani babámnál is elkezdődött a 7. héten, az orvos azonnal táppénzre vett és feküdnöm kell, kapok Utrogestan kúpot, hogy minden rendben legyen.
Noh, hogy mit is kell most tenned? Igazából normális orvos azonnal behív megvizsgálni vagy azt mondja, hogy pihenj és kicsit későbbre hív be. Ha az UH-n azt mondja, hogy a méhen belül nincs bevérzés, az jót jelent, a barnázás ebben az esetben vhonnan máshonnan jön, ami némileg veszélytelen, de nagyon kell magadra vigyázni. No sex, sok pihi, fekvés, no cipekedés.
Jah, van akinél az előző napi sextől volt "csak" a barna, ilyenkor persze le kell állni vele egy kis időre.
Szóval sztem hívd fel a dokid és kérdezd meg tőle, hogy mit javasol!
Falina
9+5
falina
 
 


Csilla,
a Praxisban mész 4D-re? Videokazit ők adnak vagy vinni kell? A második alkalom olcsóbb?
F.
falina
 
 


Mamapoc,
gratula a pocakmanóhoz, nagyon édesKép

A gyógyszer-témához: én úgy tudom csak Algot lehet, első harmadban ha lehet azt se, vagy végszüks. esetén. Nekem anno még orrdugulásra is valami kenőcsöt adtak, nem spayt. Bár nem hiszem, hogy a Sterimartól (ami fiziológiás sóoldat, és már kisbabának is adható) bármi bajom lett volna, de mindegy.

De jó nektek, uh meg ilyesmi...én a 8. hétig dokihoz sem megyek sztem, igaz, még nincs is. Az előzőt semmiképp sem akarom, és már szept óta próbáltuk a kistesót, pont ebben a hónapban voltam úgy, hogy na jó, megjön, és akkor csináltatok legalább egy rákszűrést, megismerkedem egy dokival...most meg már hova kapkodjak?Kép
üdv
Penna
penna
 
 


Felina,

Köszi a tanácsot, megfogadom! beszélek a doktornővel is!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok,

Nekem sajnos kiujult a hatfajasom, mivel az elso terhessegemnel a magamra szedett 22 kiloval nem sok jot tettem a gerincferdulesemnek. Ma voltam az elso gyogytornan, hat csak jobban faj.Irodaban vagyok, igy egesz nap ulok es estere mar alig erek valamit. Van valaki aki segiteni tudna, talan valamilyen homeopatias szer?
Koszonom elore is.

Pruntyi,
koszi a valaszod, de azt hiszem fent emlitettek alapjan nekem inkabb a gerincferdules mint a mehem okozza a derekfajast.
udv
Aniko 11+6

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


FalinaKép

Nem a Praxisba megyek! Hanem Kecskemétre,nekem az közelebb van! A második alkalom olcsóbb,de hogy mennyi azt nem tudom!
Majd ,miután voltam megírom!Kép
( Nekem kell kazit vinni)

Csilla
csillam
 
 


Sziasztok!

Megvolt az uh!1 db babám van!!!!
És ÉL, ÉL, ÉL!!!!!!!KépKépKépKépKépKép
18-19 mm az apróságom!
Mindent rendben talált az orvos, jó helyen tapadt meg, 5-6 hetes lehet a mérete alapján!
Végülis stimmel(7+2-2 hét= 5+2)
Tök jó fej volt az uh-s doki, miközben mutogatta a babámat és magyarázott, mondta hogy a nemét nem tudja megmondaniKépKépKép Mondtam neki: Pedig arra számítottam hogy megmondja!KépKépKép
Jót derültünk rajta!

Nagyon megkönnyebbültemKépKépKép

Lányok, a doki nekem is a Rubophent mondta, hogy azt vigyek az útra, ha esetleg elér valami nyavalya!!!

Prüntyi!
Mi újság veled? Elmúlt már a barnázásod????

Kép

Kép
megann
 
 


MegannKép

De jóóóóóóóóKépKépKépKépKép:

Nem akarok okoskodni
18-19 mm??? Ez érdekes: Vagy nagyon nagy baba ,vagy több mint 5-6 hetes!
Vagy félreértettél valamit??

5-6 hetesen 2-3mm szokott lenni..
A Babaneten ,az ultrahang hétről-hétre-ben nézz utána!

De ,az sem szentírás! Szerintem Kép
És inkább nagyobb legyen az a baba,mint kisebbKép

Csilla
csillam
 
 


Sziasztok!

Én is bejelentkeznék ide, ugyanis ma láttam kisdrágámat teljes életnagyságban (fejtől fenékig 8,5mm, mint egy pici babszemKép), dobogó szívvel az ultrahangon.Kép Nagyon örülök, bár megnyugodni csak a 13. hét után fogok majd. Nekünk ő a második gyerekünk, már van egy 17 hós csibész kislányunk.Kép Az uh-s dokinő azt mondta, hogy 6+6 a kora, ami pontosan megfelel a mensi szerint számoltnak.Kép

Megann,
üdv itt is!Kép De jó, hogy neked is látszott a babád szívverése! És milyen jó nagy!Kép

Megpróbálok majd bekapcsolódni a beszélgetésbe, de nem tudok mindig jönni a kislányom miatt. Azért igyekszem majd.Kép

Kóbor (6+6)
kóbor
 
 


Megann,
ez a 18 mm engem is megfogott. Nekem a 9. héten volt 16 mm. Vmit máshogy mért, mint az én dokim.
Hol van ez az UH-s orvos? Ezek szerint nem ő a nőgyogyid? Beutalóval lehet oda menni UH-ra vagy belóghatnak kívülállók is?
F.
falina
 
 


Lányok,
azt hiszem, kicsit elsiettem a bejelentkezést, ugyanis este elkezdtem barnázni.Kép Kérnék drukkokat, hogy minden oké legyen, reggel megyek dokihoz, most eléggé el vagyok keseredve. Köszönöm!

Kóbor
kóbor
 
 


KóborKép

Ne legyél elkeseredve!Kép

Én nagyon drukkolk neked!Kép

Fel a fejjel,nem lessz semmi baj!Kép

Majd felír a doki,valami progiutánpótlót és meg is szűnik a barnaKép

Csináltál valami megeröltetőt???


Csilla
csillam
 
 


Penna! a Sterimár-féle cuccok nekem nem használnak. így ártalmatlanok is egyben Kép

én is 4d Uh-n voltam, és nekem is 10eFt volt, én vittem a kazettát és egy fekete-fehér képet adtak (amit láttok)

Kóbor, ne félj! minden rendben lesz, még jó, hogy mégy dokihoz!

Szerintem a méret attól függ, hogy mérik. Biztos 18-19 mm a 6 hetes babája, nekünk meg (nagyobb babáknak) csak az ülőmagasságot mérik! (ebben nincs benne a lábmérete Kép ) Így van, hogy az én kiskőcöm 3,5 cm-es. (lábaival együtt meg hüvelykujj nagyságú)

Csillam! hol lax te? Kép

Ancsipancsi
10+6
mamapoc
 
 


AncsipancsiKép

Erre én is gondoltam,hogy van ahol az ülőmagasságot mérik,és van ahol a baba teljes hosszátKép
Így már érthetőbb a méretkülömbségKép

Én Táborfalván lakom.
Fél úton kb. BP.és Kecskemét között!
( Nem szeretek itt lakni,mert se barát se ismerős nincs)
De 4-km-re van Örkény ,ahol a szüleink laknakKép
Meg a barátok. Oda járunk át minden napKép
Mi azért lakunk Táborfalván ,mert az esküvő után itt kaptunk házat viszonylag olcsón!
El akartunk már költözni,de úgy néz ki ,hogy maradunk! Tavasszal kezdünk hozzáépíteni,meg ablakcsere, meg tetőcsere stb...
Ennyi pénzt még elő tudunk teremteni,de másik házat egyenlőre nemtudunk venni!
Sebaj,majd pár év múlval! Addíg is ezt szépítjük-nagyobbítjuk ,mire jön a baba!

Már alig várom,hogy elkezdjük! Olyan jól kitaláltamKép Nagyon szép és nagy lessz!Kép

Na befejezem,mert nembiztos ,hogy kíváncsiak vagytok a kisregényemreKép

Csilla
csillam
 
 


AncsipancsiKép

Nekem ,azt mondták Kecskeméten,hogy az első 4D-t
12-13-hétben csinálják (ott)!
Úgy is adták az időpontot!

Most te csak képet kaptál,vagy a kazira is felvették amit láttatok???

Ide összesen 4-alkalommal " kell,, menni!
I: 12-13.hét
II: 18-19.hét
III:28-30.hét
IV: 36-38.hét


Csilla
csillam
 
 


Csillam! én is Alföldi lyány vagyok, csak elszármaztam 3 éve ;-)

nekem adtak video kazit is, én vittem a kazettát. 10,5 hetes voltam akkor (tegnapelőtt Kép ), és egy fekete-fehér képet is.
legközelebb 18-20 hétben megyek genetikai UH-ra.

ancsipancsi
 
 


Szia Megann,

Nagyon örülök, hogy jól vagytok, a 18-19 mm és a 5-6 hét engem is meglepett! nekem a múlt héten (7.) volt 6 mm es a picur. De jól vagytok az a lényeg!

tegnap du már nem volt semmi barnás csak amolyan tisztulós, még ma reggel sem volt, de figyelgetem. Beszéltem a dokinővel, azt mondta ha erősebb vagy pirosabb lesz feltétlen menjek, de ha ilyen halvány marad vagy nem jön tovább akkor ráérek péntekig! És kikötötte szedjek C vitamint!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


AncsipancsiKép

Te honnan származtál el?

Szombaton nekem is lessz ,hasonló képemKép
REMÉLEM!
Ngyon -nagyon izgulok!

Nekem eddíg 3- uh képet adtak!
Az elsőt rögtön a beültetés után! Első nap-4-sejtes állapotban(Azon még hárman voltakKépKép)
A következőt 12-naposan! -egy fekete foltocskaKép
A harmadikat:25-naposan! -Nagyobb fekete foltocska ,benne 9,5mm baba-dobogó szívvel!
De ekkorra már 8-hetesnek könyveltek el ,az utolsó mensi idejétől! Pedig pontosan 25-napos voltKép(a beültetéstől)
De mindeggy ,ezt ők jobban tudjákKép

Most várom a 4.-fotót! De nagyon!

Csilla
csillam
 
 


Ja! Ezek mind hüvelyi uh-k voltak!


PrüntyiKép

Ez nagyon jó ,hogy elmúlt a barnaKép
Tessék szótfogadni a doktornéninek ,és nem lessz bajKép


Csilla
csillam
 
 


Köszi Csilla, igyekszem!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Voltam dokinál, és mivel este óta nem volt vér, és mivel pont akkor volt, amikor mensiztem volna, azt mondta, hogy nincsen semmi gond. Azért mostantól fokozottan figyelem magam. Pihenni sajna nem nagyon tudok egy 17 hós mellett...

Prüntyi,
látom, te is barnáztál, neked mennyi ideig volt? Nekem este volt egy határozott vérfoltom, de azóta tényleg semmi.

Falina,
te amikor elvesztetted a babákat, folyamatosan barnáztál? Szerinted az egyszeri kevés vér még belefér? Bocsánat, hogy ilyenekről kérdezek, remélem, nem érzed tőle nagyon rosszul magad, de még nem vagyok teljesen nyugodt, ezért próbálok infokat gyűjteni. Bízom én az orvosban (bár az sztk-ba járok, és még alig ismerem, szóval kicsi biztonytalanság van azért), de jobb több oldalról tájékozódni. Köszi!

Kóbor
kóbor
 
 


Sziasztok!

Kóbor, nagyon örülök, hogy minden rendben van, pihenj sokat! Kép

A kilókat én sem sajnálom a fenekemtől, de már le kell állnom a csoki zabálásról, ami sajna elég nehezen megy, mert szoptatom még a lányomat és nem tudom mért, de a szoptatás alatt az ember megőrül egy kis/sok csokiért. Kép

Ancsipancsi, nagyon édes a kis pocaklakó. Kép Én most jelentkeztem be az orvosomhoz, és 2-3 hát múlva megyek UH-ra. Remélem addig minden rendben lesz.

Kóbor, amikor én elvesztettem a babámat, akkor először barnáztam, majd egyre élénkebb lett a színe a dolognak, másnap vérzés, görcsök magzatvízelfolyás. Kép (az egész 2 nap alatt zajlott)

Megann! Gratula, látod nem kellett volna izgulnod, teszi a dolgát a picúr.Kép

Én még sosem voltam 4D-s videózáson, megéri? Mennyiben már mint a normál UH?


Szép gömbölyödést
Böbe

Most beszéltem a védőnőmmel a szobabiciklizéssel kapcsolatban (asszem volt ez téma régebben), azt mondta minden további nélkül lehet, mert ez nem olyan, mint az utcai bicikli, ez ugyanis nem rázza szét az embert. Csak arra kell figyelni, hogy a pulzus tartósan ne menjen 120 fölé
böbike
 
 


Sziasztok!
Végre tudok írni!
Kóbor, ne izgulj. Amikor nekem tavaly elhalt a baba, folyamatosan barnázgattam!Elkezdte, aztán csak egyre erősebb lett.Nálad biztos nincs baj! A mensi ideje alatt előfordul vérezgetés, van, akinek végig a 9 hónapban. Nyugodj meg, biztos rendben van minden!
Mamapoc, Megann, és mindenkinek gratulálok! Olyan jó látni, hogy fejlődnek a babák.
Én hétfőn megyek dokihoz, remélem elküld UH-ra is.
Egy kérdés: Most lenne a mensim, és azt vettem észre, hogy nagyon erős folyásom lett. Teljesen vízszerű, színtelen, szagtalan. Mint aki bepisilt. (bocs, ha közönségesen fogalmazok, de ez van...) Tudom, hogy ilyenkor erősebb folyás előfordul, de ennyire??
Vizelet vagy magzatvízszivárgáshoz még nagyon korai az idő, nem? Nagyon félek, mi lehet.
Tapasztalt valaki hasonlót?

Dunyi 8+2

Kép

Kép
dunyi
 
 


Sziasztok!

Hát most jól megdöbbentem....
Én nem tudom mi a fászt mért az orvos....
Elő is szedem a papírt gyorsan....ááá , már elő is bányásztam...
Tehát:
"petezsáknak megfelelő cystosus képlet, melynek legnagyobb átmérője jelenleg 20 mm.......ezen belül kimutatható egy kb. 18-19 mm-es magzati echocsoport, mely saját pulsatiot mutat...vélemény:kb 5-6 htetes graviditasnak megfelelő kép..."
Hát ennyi.... ennél többet nem tudok...de ez szeintem elég egyértelmű...
Te jó ég...lehet hogy óriásbébim lesz???KépKépKép

Prüntyi!
De jóó hogy jobban vagy!KépKépKépzeld, ma én is bekényszerültem egy autó hátsó ülésébe,KépKép hát többet nem ülök be amíg terhes vagyok, mert úgy zötykölődik....remélem nem lett baja a babámnak....Ugye nem??
Ha nem mutatkozik semmilyen barnázás ilyesmi, akkor minden ok? Ugye? Nyugtassatok meg!!!!!!!!!

Kóbor!
Sajnálom a rosszulléted, remélem tényleg és végérvényesen is helyreáll a rend nálad is!!!

Falina!
Ez egy magán kft-nek az uh-s dokija volt...egy épületben van a nőgyogyim, meg a uh- meg van szemészet is, meg még biztos egy csomó minden!%
Az, hogy bemehetnek e külsősök is, nem tudom, de szerintem biztos, mivel ugye pénzes a dolog!
Az uh-ért 2500Ft-ot fizettem!És a XIII. kerületben van!Nekem a nőgyogyim egy formanyomtatványt adott beutaló gyanánt, ott beixelte, hogy terhességi vizsgálatot kér..
Ha esetleg érdekel a dolog, egy telefonszámot meg tudok adni, és ott nyíltan rákérdezhetsz,(akár személytelenül is), hogy be tudsz e jelentkezni csak uh-ra???

Kép

Kép
megann
 
 


Kóbor, mikor nálam hasonló volt a helyzet mint a többi csajnál, kb. 6-7 hetes voltam, és egyik nap délelőtt barnázás kezdődött + hasnyilallás, aztán estére iszonyat haspuffadás, másnapra jó sok vér és ez még így ment 1 hétig.

Csillam! bocs, de azt most nem írnám be ide Kép. a beültetés után természetes, hogy a sok megtermékenyítettből egy marad?

Dunyi! nekem is volt ilyesmi folyásom, de már nincs. viszont van valami indikátorpapír (patikákban lehet kapni), ami a hüvely ph-ját méri. azt hiszem ha magas, akkor az utalhat magzatvíz folyásra.

ancsipancsi
 
 


Megann! nem lesz óriás bébid, hiszen a méretéből számolták ki a korát a gyerkőcnek. Kép)

mondom, nem mindegy, hogy ülő méret, vagy teljes méret.

ancsipancsi
 
 


Köszi Ancsipancsi!

Neked meddig tartott?
Délután benézek a patikába, aztán majd meglátom!
Lehet, hogy hétfő helyett el kéne mennem ma a dokihoz?

Kép

Kép
dunyi
 
 


Dunyi!

Nekem is volt az első hónapokban erős folyásom, az orvos (persze vizsgálat után) azt mondta, hogy ilyenkor a hüvelyben is rengeteg változás megy vágbe és ez azért jelentkezett nálam, pár héten belül, megszünt a tünet, gondolom, helyreállt az egyensúly.
A helyedben a biztonság kedvéért elmennék orvoshoz, vagy legalább konzultálnék vele előtte telefonon.

Remélem minden rendben van!

Üdv.
Böbe
böbike
 
 


Jaj csajok, most du megint volt egy kis barna, de ez igazi barna, a tegnapi csak halvány barnás volt??? Kép

Mennyiségre még nem több egy mogyorónyinál, de akkor is aggaszt!

Aki sajnos tapasztalt olyat hogy elment a baba, akkor mit éreztetek? Látszott valami, vagy csak felszívódott? Mire számítsak?

Jaj, amióta tudom hogy bennem lakik a picur minden este beszéltem hozzá(gondolatban).

Tegnap is kértem, hogy ha egészséges és szépen fejlődik, akkor maradjon odabent és ne ilyesztgessen, ha meg úgy érzi gyenge erre a világra vagy beteg, akkor menjen el békével, csak ne kínozzon!

Szerintetek hülye vagyok? Én már kezdem azt hinni! Kép

Kép

Kép
prüntyi
 
 


AncsipancsiKép

11-petesejtből 9 termékenyült meg!
6-osztódott rendesen!
2-t lefagyasztottak!
3-at ültettek vissza!
Abból 1 tapadt meg!

Csilla
csillam
 
 


Prüntyi!

Nem vagy egyáltalán hülye! Ez természetes, hogy minden megfordul ilyenkor a kismama fejében
Beszéltél az orvossal? Ő mit mond? Mikor mész hozzá? Tudot, itt mindenki a saját tapasztalatait tudja csak megosztani veled, de senki sem szakember (úgy tudom).
Az biztos nem segít, ha stresszeled magad.
Menj orvoshoz, lehet az is, hogy valamilyen gombás fertőzést szedtél össze, amit kúppal kikezelnek gyorsan.

Vigyázz magadra!
Böbe
böbike
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: