Új privát üzeneted érkezett!

Krisztina:Hál Istennek minden rendben! :D Azt mondta a dr bácsi,hogy kristálytiszta! :D Láza sem volt ma már..úgyhogy Én csak nem adom neki a gyógyszert :oops:

Karácsonyi vásárlás??? :roll: Apa nélkül nem indulok semerre! :? Vannak már ötletek..ugye kapom az infókat a kölköktől.. :D
Jövő héten Jázmin szülinapja..kedden,utána mikulás,kilencedikén a hugim kisfának a szülinapja,19.-én Bence szülinapja,utána karácsony,Ádám névnap,Apa és Pisti névnap :roll: Vááááááá!Csupa buli lesz a decemberünk.Hjaaa még kész anyagi csőd!

Nem igazán érzem jól magam :( Fáj a torkom,ég a fülem és olyan gyenge vagyok...

Csöre vagy Gabi:Pontosan nem tudnátok leírni annak azimmunerősítőnek a nevét?Vagy Kriszti Te írtad,hogy ismered?Lusta vok vissza olvasni :oops: Vagy ha valakinek esetleg van otthon,szívesen látnék róla egy fotót,hogy pontosan mit is keressek :oops: :) Kösziiiiii!
tünde733
 
 


Tünde: csak nem szedtél össze valamit a rendelőben! Jobbulást!
Örülök, hogy Bence pisijével minden rendben!

Kriszti: értem én, hogy nem skarlát, de az sem vészes :wink:

Karácsonyi bevásárlás? Izé, sehol sem tartunk.

Bááááá, itt ül a két nagyobbik, és olvassák, amit írok. Szerintetek??? Inkább elküldöm, és visszajövök, amikor nyugi van.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Tünde: Kép én ilyet szoktam venni
nem ér nézni a csempémet, még nem takarítottam le :oops:
Örülök, hogy rendben van a vizelet :D

Rakok egy képet az ifjú úrról is
Kép

Csöre: így van, majd írod később, mikor nem kukucskálnak - csak később se leskelődjenek bele a topikba :wink:
A végén még lebukunk :lol:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 

 
 

Nekünk is olyan van, mint amit Kriszti feltett!

Benedek egy gyönyörűség :lol: ugyanolyan jóképű lesz, mint a nagytesói :wink: Sacinak is tetszik, itt rötyög neki :lol:

Közben karácsony témában annyit haladtunk előre, hogy tudjuk, hogy a család gyerekei (de nem a sajátok) mit kapnak, és öcsém kisfiának meg is vettük.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Pénteken reggel megszületett Móni fia, Joakim: 3290g 50 cm!!! Ma jöhetnek haza!

Hatalmas gratula Móninak!!!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 



Móni: HATALMAS NAGY GRATULA!!!!!!!!!! ÜDVÖZLÜNK JOAKIM!!!!

Hát gondolom egész el leszel foglalva, azért egy rövid kis leírást és 1-2 fotót szívesen fogadnánk :wink:
Milyen jó, a Mikulás már Joakimhoz is jönni fog :wink:
Olyan izgi, csepp kis babácska!!!
Jó hamar hazaengedtek, ez külön jó szerintem :D

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kriszti
Teszek majd föl képeket, de az még a fényképezőgépen van, de ígérem, ha fönn lesz gépen máris rakok föl ide is.
Azért engedtek haza ennyire hamar, mert nagyon sok volt a szülés, és mivel velem és a Joakimmel is minden rendben volt ill. tapasztalat anyukának számítottam, így 1 nappal előbb engedtek el, de ma vissza kell mennem délután, mert a varratokat ma szedi csak ki a dokim és a zárómat is ma kapom meg.

manocskak
 
 


Móni: Hatalmas gratula a kicsi Joakimhoz! Örülök, hogy minden rendben.


Nálunk iszonyat pörgés volt hétvégén, de jól sikerült a szülinapi buli, rakok fel képeket, ha nem bánjátok :oops: :)

Szombat:

KépKép
KépKép

Vasárnap:

KépKép
KépKép
KépKép


Karácsony: páromnak már megvan, mert most sikerült jó áron megvenni, anyumnak anyósomnak sálat kötök, azzal már 90%-ban kész vagyok, többi passz...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gyors bekukk!
Nagyon sok boldogságot, egészséget, sok tejcit kívánunk Joakimnak!

Nálunk mandulagyulladás van, Kira ma belázasodott. Norbika megint egész éjjel sírt, megint a foga? A család kidőlt. Dokinő szerint hagyjuk a fiatalurat 1 hétig sírni, mert különben megszokja az éjszakai foglalkozásokat. Szerinre ridegtartás következzen. Hát, nem tudom, kezdő szülők vagyunk még ehhez, a szívünk megszakad, ma is velünk aludt. Csak így meg mi nem alszunk...
Arra is gondoltam, hogy éhes. Reggel, este tápi, közben 3X étkezünk. Adjak neki este vacsit, úgy következzen a tápszer? És ki hányszor alszik napközben? Mert eddig 2x aludtak, most pedig reggel visszaszunyáltak és ebéd óta húzzák a lóbőrt.

Ma vagyunk reggel 9.08-kor és 9.10-kor 1 évesek, de csak a hétvégén ünnepelünk. Képek akkor jönnek majd.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Tünde: hogy vagy? Remélem, már jobb.

Kriszti: hát, valami tüneményes ez a gyerkőc! :D

Ja, és majd' 2 hét kínlódás után végre ma reggelre áttört a két felső fog... takony el is múlt...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Szöcske: boldog szülinapot az ikreknek!
Kép

És mielőbbi gyógyulást.

Nálunk egy ideje már kiadós vacsi van a tápi előtt... Úgy néz ki, hogy 4-5 között uzsi (ez gyümölcs kicsit felturbózva), 1/2 8 - 8 közt vacsi (szendvics, rántotta, virsli, bundáskenyér sötöbö), aztán fürdés, aztán 1/2 9-3/4 9 körül még kb. 250-300 tápi hangulattól függően.

Alvás: pár hete leginkább 1x naponta ebéd után, de edébnél már ölég fáradtka, ha meg van valami ektiviti délelőtt (ma pölö Ringató), akkor kicsi szunya ebéd előtt és kicsit későbbi délutáni alvás

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi: mekkora Kristófod! Hihetetlen, milyen nagyfiús :D

Szöcske: én nem hagynám sírni. Vagyis nem hagyom Sacit sem. Kelek. És köztünk alszik, ha kell. Ez van. Ha ettől nyugodt, akkor így alszunk.
Saci 1x alszik, olyan déltől 2-ig, vagy 11-től 1-ig.
Ha azt gondolod, hogy éhes, adj gyakrabban neki enni, esetleg kevesebbet, hátha pici a gyomrocskája, és egyszerre csak kevés csúszik neki!
BOLDOG SZÜLINAPOT KIRÁNAK ÉS NORBINAK!!!

Móni: várjuk a történetet! Hogy bírod? Párod, nagyok segítenek?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre: ne is mondd! Egyébként szerintem a haja meg a szemöldöke miatt :lol: ... múlt héten a szülinapi vásárlásokkor kétszer is azt kérdezték, hogy ugye a második szülinap? Én meg csak pislogtam, hogy hát, nem éppen...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi: pedig tényleg hihető lenne :wink: a haja tényleg csúcs! Végül gesztenyetorta volt?

Szöcske: épp most írtam le a másik fórumon Saci napi kajálását, bemásolom ide (persze ez nem mérvadó, gőzöm nincs, mennyit szopizik, és keveset eszik egyebet)
reggeli: szopi
tízórai: natúr gabonapehely (rizs, 7 gabonás, köles) vagy sinlac vagy babamüzli (hipp) kis gyümölccsel (kb negyed körte, alma)
altatáshoz cici
ebéd: főzelék, tészta, sült husi krumplival, stb.... hát, olyasmi, mintamit mi eszünk vagy kb 1/2 üv eg bébikaja, ha nem akarja megenni, amit főztem
uzsonna: mint tízórai
vacsora: fél szelet kenyér bele megkenve vajjal, vagy tojássárgával vagy egyéb viszonylag natúr cuccal, 1 pici sajt, pici joghurt (3-4 kanállal), paradicsom, gyümi (ezek nem mind egyszerre, hanem opcionális)
Lefekvés előtt szopi.
közben szopi igény szerint (mivel nem nagyon iszik még)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre: igen, mind a két nap azt sütöttem.. biztos ízlett, mert rögtön elfogyott :)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Kajcsitémákat mindig nagyon köszönöm. Az a baj, hogy Norbika irtó keveset eszik. Állandóan feláll az etetőszékben, el akar iszkolni. Az ebéd lemegy rendesen, de a többi katasztrófa. Iszik, mint a víztorony. A lombikosok között van egy 3éveske, hasonló gondokkal, felszívódási zavara van, lehet, hogy lisztérzékeny lesz, várják az eredményt. Erre én meg jól bepánikolok, lehet, hogy kipróbáljuk a Kriszti-féle tesztet.

Bundáskenyér is mehet? Paradicsom meghámozva vagy natúr is már?

Köszöntéseket köszönjük.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Sziasztok!

Beteg vagyok! :cry: Influenza.. :cry: Nagyon gyenge vok,fáj a fejem és rettenetesen köhögök..sőőőt minden nap van lázam :cry: :cry:
tünde733
 
 


Tünde: ó, szegénykém, jobbulást!

Szöcske: először csak a paradicsom húsát adtam, most már az egész megy. De Saci régóta kap paradicsomot. Szerintem először próbálkozz a húsával, és ha nincs semmi reakció, akkor mehet a többi is.
Bundáskenyeret még nem adtam... mi még csak a tojássárgánál tartunk, Kristóf több, mint 1 hónappal idősebb Sacinál (neki már mehet a fehérje).

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Most kiszerkesztem a duplázást :?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok.
Leszek továbbra is csak lehet, hogy nem rendszeresen, de próbállak majd titeket követni.
Köszönöm jól vagyunk, ma elég nehéz éjszakánk volt, nem tudom mi lehet vele, remélem nem hasfájós lesz/lett.
Este 7-kor már fürdettem, mert kakis volt, szopizott és elaludt, de sajnos nem sokáig hajnali 1(2 4-ig összesen, ha aludt 3 órát a többit végig sírta a párom végül lejött a galériáról és felvitte magához, ott reggel 1/2 7-ig aludt így addig én is tudtam egy kicsit aludni.
Ha majd a két fiú egyszerre alszik ma, akkor bepótolom az esti alvás hiányomat is.

manocskak
 
 


Manócskák! Biztos rendeződik a helyzet, nálunk az első időkben akkora káosz volt, hogy 1 órát aludtam, 2-t felvoltam. Aztán a párom etette a gyerekeket délután, így valamicske 4 órát tudtam egyben aludni. De már ki emlékszik erre? Csak arra emlékszünk, hogy valahogy túléltük. Kirácskánk hasfájós volt, az első 3 hónap telt nehezen, utána rendeződött a helyzet.

Ma aludtunk, néha nyöszörgött Norbika éjfélig, most még nem kelt fel.

Bilizést kérdeztem? Van valaki, aki próbálkozik? Minden reggel Kirát ráültetem a bilire, sikerül neki, kb. egy hete. Kérdeztem a dokinőnket tegnap, azt mondta, napi 3x5 perc nem árt neki, de ne többet és ne legyen kényszer, fő a rendszeresség, ha van türelmem, nyugodtan el lehet kezdeni. Szívesen üldögél rajta. Norbika leugrik rögtön, így vele várok.

Tünde: mára én is beteg lettem. Be vagyok pánikolva, nem oltattam magam.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 



Sziasztok! :D
Móni, gratulálunk a kis jövevényhez, sok boldogságot, egészséget és persze tejecskét. Biztosan nagyon tapasztalt vagy igy hamar belejöttök a rendszerbe. Joel hogyan viselkedik? Szoritok, hogy ne legyen semmi gond.
Szöcske, Boldog szülinapot a Kirácskának és a Kis Norbinak, szerintem is a kisNorbikának szűkebb lehet a gyomrocskája, tehát próbáld őt többször kis adagokkal megkinálni. Jobbulást kivánunk
A múlt héten már elegem volt,abszolút nem voltam kialudva, az Alex továbbra is folytatta az éjjeli 10szeri felkelést
:roll: :cry: ,és ráadásul még nappal sem akart délután aludni, nagyon kikészültem. Azt hittem hogy már átállunk egyszeri alvásra, csak ez még szerintem még nagyon korai. :( Aztán kaptam egy tanácsot az éjjeli alvásra, hááát remélem bejön. :oops: Igy most már nem szoptatom éjjel csak inni adok neki, persze az első nap borzasztó volt minden órában fenn volt, megitattam és visszaaludt, de hálistennek sirás nem volt. Tehát folytattam ma éjjel is, és eddig úgy látom működik, mert csak 3/4 2kor volt fenn, és aztán már csak 5kor hajnalban. Igy most már megbizonyosottam afelől,hogy Alex nem is éhes csak szomjas :wink: . De majd meglátjuk, nem iszok előre a medve bőrére
Tünde, mielőbbi gyógyulást kivánunk
Na megyek, fő az ebéd, pusziljuk a csöppségeket :D

Kép
gyurcsy marcela
 
 


Móni: ó, sajnálom a sok sírást! Lehet, hogy szokatlan volt neki az új környezet, nem? Remélem, nem lesz hasfájós. De Joelnek is bejött az infacol, nem? Hátha az segít, ha mégis. Pihenj sokat napközben!

Szöcske: én úgy tudom, hogy a szobatisztaságra a legtöbb gyerek 2-3 éves kora között érik meg. Eszembe sem jutott biliztetni Sacit... Azaz korábban ráültettem (olyan 6 hónapos kora körül), mert akkor könnyebben jött a kaki, de csak úgy, ruhában, nem meztelen popsival.
Jobbulást Neked is! Ne légy bepánikolva, pihenj nagyon sokat, sok folyadék, lázcsillapítás, és nem lesz semmi gond :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Marcela
A párom átrakta a fiuk szobájába a kiságyát a Joelnek így éjszaka már ott alszik velük, és meglepő, mert már azóta átalussza az éjszakát is.
Úgy nincs a Joellel semmi gond, most olyan édes volt majd meg zabáltam. Még a Joakim aludt a Joelt áthoztam a mi szobánkba (bent van a járókában), amikor a picur elkezdett ébredezni a Joel fölállt és olyan mintha énekelt volna a Joakimnek (te-te-te). Nagyon édi volt.

Csöre
Hát először én is a környezet változásra gondolok elsősorban, de én is remélem, hogy nem lesz hasfájós. a Joelnek igen elég jól bejött az Infacol, majd, ha kell a Joakim is abból fog kapni, ha lehet neki adni.

manocskak
 
 


Móni: hamar össze fognak nőni, és jól eljátszanak majd egymással :wink:

Marcela: hajrá, remélem, bejön valami... Saci még szopik éjjel, de csak 1x. Nem lehet, hogy az ágya van olyan helyen, hogy nem tud aludni?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Manócskák, még nem késtél le semmiről, vasárnap lesz a nagy szülinapi parti.

Marcela, legyél következetes, dokinőnk mindig ezt mondja nekem. Ha eltökélted, hogy csak inni adsz, akkor úgy legyen. Megpróbálhatod a vizet is, hátha azért már egyszer sem fog felkelni. Nálunk Kira este 8-tól reggel 7-ig gyönyörűen végigalussza az éjszakát, Norbikával vannak gondok, forgolódik, mocorog, beveri a fejét a kiságyba, cumiját keresi, gondolom, a foga is fáj, szóval ő a macerásabb, de tegnaptól mégis megpróbáltunk kevesebbszer berohanni hozzá és talán műlödőképes lesz a dolog. Jó az, ha alszik a baba is, a család is éjszaka.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 



Sziasztok!
Szöcske, nálunk is pont ez a probléma, az Alex állandóan hason akar aludni/ezt biztosan tőlem örökölte, nagy pocakkal sem tudtam leadni róla, dehát úgy már egy kicsit kényelmetlen volt és a picit sem akartam összenyomni/, igy ha megfordul 2 percen belül nyűgösködik, aztán félálomban fel akar térdelni, dehát olyan kis mámoros és aztán beveri a kiságyba a kis buksiját, és meg a baj.

Kép
gyurcsy marcela
 
 


Na, voltunk ma mázsálni: Saci 8230 g és 74 cm! Hatalmasat nőtt :lol: (250 g és 3 cm)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Kriszti, Tünde, Bea! Mi van veletek?
Tünde: influenza? Remélem, meggyógyultál, és nem söpört végig a családon!
Marcela: Saci is hasonalvó, én is... de nem nyöszke, ha meg kell fordulnia :roll:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre: örülök a gyarapodásotoknak :D

Ha most jobb kedvem lenne, röhögnék - 10 napig nem volt Dávid oviban előbb hányás - hasmenés miatt, majd az az idétlen vírus a vörös tenyérrel - vörös szájjal, mire mentünk volna vissza oviba (kedden) kijött rajta a bárányhimlő :S
Rengeteg pöttye van, már nem lehet megszámolni, annyi... Kedd óta minden nap volt lázas, remélem ma már nem lesz.
Egy darabig elegem lesz a betegségekből megint, doktornéniék szerint Karácsonyig kiderül, hogy Benedek is átesik -e most rajta...

Benedek még 2-3-4* kel éjszaka egy-egy szopi erejéig, tulajdonképpen nem zavaró. Egyelőre nem csinálok vele semmit másképp. Viszont teszveszeltem neki is egy fotelágyat, 2 éves kora körül megpróbálom majd oda szoktatni.
Úgy örülök, hibátlan állapotú ágy, alig használták, és kb. negyedáron jutottam hozzá, mivel a gazdájánál útban volt :D

Már megtöltötte a Mikulás a bakancsokat, úgyhogy megy a csokizabálás!

Nektek is jó Mikulásozást!!!!!!! :D :D

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok
Már elég tűrhetőek az éjszakák, most pl. Este 6 órától 3/4 9-ig aludt utána fürdés szopizás, 1/2 12-kor, 1/2 3-kor 1/2 5-kor és 1/2 6-kor szopizott és aludt 3/4 9-ig. Most szopizott megint és édesen alszik.
A Joel tegnap addig hisztizett amíg nem adhatott a Joakimnek egy puszit, olyan aranyos majd meg zabálom.
Amúgy jól vagyunk, napközben a Joel is itt van velem a szobában, nehogy kirekesztve érezze magát a tesó miatt. Nagyon élvezi, hogy együtt vagyunk.

manocskak
 
 


Kriszti: ó, szegény Dávid, jól összejött neki! Az én gyerekeim is karácsonykor voltak himlősek, sőt, sógoromék gyerekei is (nem uabban az évben). Karácsonyi vírus lenne?
Gratula a fotelágyhoz!

Móni: ó, ez egész jó éjszakai program! Remélem, tudsz pihenni nappal is!

Rólunk: takonykórnak talán vége, de pöttyös a Lyány... vmire allergiás lehet :? de még nem jöttem rá, mire.

Megyek, elaludt Saci, vacsizunk... nem függ össze, csak így alakult.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok Mindenki!

Nemsokára díszítjük a fát, meggyújtjuk a gyertyákat és örömmel figyeljük majd, amint a gyerekek mohón bontogatják az ajándékokat.

Addig viszont még van pár hét! Nyitottam egy topikot, gyertek, ötleteljünk, készüljünk a Karácsonyra együtt! Mert biztos, hogy mindenkinek van legalább egy olyan remek ötlete, ami másoknak nem jutott eszébe.

http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... t=&start=0

Üdv, és mindenkinek jó ráhangolódást, készülődést:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok! :D
Ma megyünk anyukámmal vásárolgatni karácsonyra, még nem vettem meg az összes ajándékot, de remélem ma sikerül, már nincs kedvem a boltokban keresgélni. :roll: Amúgy milyen karácsonyfátok van, élő fenyő v. műfa? Én mindig élőfenyőt veszek, nagyon szeretem az illatát. Már nagyon várom Alex reakcióját, ha majd karácsony reggel feldiszitve meglátja. :lol:
Csöre: Gratula Sacinak a méretekhez,
Móni: Hááááááát jó kimeritő még az első hónapok, próbálj egy kicsit pihenni nap közben, amúgy le a kalap előtted :wink:
Kriszti: Mielőbbi gyógyulást, látom nem kimélnek titeket a bacilusok :(

Kép
gyurcsy marcela
 
 


Csöre
Szoktam pihenni, pláne,ha a két fiú egyszerre alszik el.

Marcela
Köszi.
Hát most már kezdek hozzá szokni az éjszakákhoz.
Mielőtt leköltöztem volna a páromhoz, akkor állandó éjszakás voltam egy éjjel-nappali boltban Pesten.
Így nem áll tőlem messze az éjszakázás.

manocskak
 
 


Mi komoly előrelépést tettünk hétvégén ajándék ügyben... haladgatunk, hafladfgatunk... (Saci meg belepiszkál...)
Nekünk gyökeres élőfenyőnk lesz, majd megy ki a kertbe... bár a tavalyi kinyúlt... de előtte mind megmaradt.

Móni: akkor jó, ha tudsz pihenni!asx

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


sziasztok :D

már minden oké velem :D
többet holnap,mert Bence őrülten csapkodja az asztalt :wink:

Kép Nálunk is volt a télapó.
tünde733
 
 


Sziasztok!

Nálunk mű fenyőfa lesz... Sajnálom a sok fát, amikor kivágják őket néhány nap ékességért, tudjátok, eszembe jut Andersen Kis fenyőfája :roll:
A gyökeres élőfenyő jó ötlet, csak nekem nincs hova kiültetni :P
S nem elhanyagolható szempont az sem, hogy így olcsón megúszom :lol:

Az ajándékvásárlás jórészt letudva, most ugyebár szobafogság van a bárányhimlő miatt (de sokat teszveszeltem :wink: )

Csöre: Bálint fényes nyáron volt bárányhimlős, még közösségbe járás előtt (!) fogalmam sincs honnan szedte össze
Egyébként azt olvastam róla a neten (ugyebár jókat olvasgattam róla) hogy jellemzően télen szaporodik meg a bárányhimlősök száma.

A pöttyeitek: nem eszik véletlenül sok banánt Saci? Te elég óvatosan adtad a holmikat, szerintem a legelső, amit megnézhetnél, talán ez lenne. Nem?

Marcela:elég nagyocskák már a fiaink, biztos áhítattal szemlélik majd az illatozó, fénylő csodát :wink:
(Csak érdemes valamihez hozzárögzíteni a fát, nehogy felborítsák :S)

Jujjuj: Benedek ma leszedte a konyharuhákat a tűzhely fogantyújáról, oda szoktam tenni őket , és berakta a mosógépbe - milyen rendes gyerek, segít az anyjának - igaz még nem szántam mosásra őket :lol:
A maracast kidobta a kukába, milyen jó, hogy pont láttam mit művel.
És mindeeeeeen apró szöszt, morzsát és apró vackot nagy élvezettel pakol a szájába, igaz néha ingerli a torkát és visszajön kicsi az elfogyasztott rendes ételből :? (Félre ne értsetek rend van, és takarítok - nem nehéz ekkora lakást körbetakarítani)
Dávid is pakolt mindent a szájába, 2 éves korig eltartott :shock:
Most még messzinek tűnik Benedek 2 éves kora...
A szobaszökőkútból kiszedi a kavicsokat - minek egy kisgyerekes családba ilyen :wink:
És alapvetően a DVD-k leszedegetése a tv állványról olyan jó elfoglaltság - régen megoldottuk a gyerekbiztos szobát/lakást
mostmár viszont annyira belaktuk a lakást (nevezhetjük zsúfoltságnak is) már nem tudom hova elpakolni őket :oops: :roll:
Ha túl nagy a csend a gyerekszobában akkor tuti Bálint íróasztalában turkál - ezt ma megoldotta a férjem, végre szerelt rá rendes zárat :D Láttátok volna azt a meglepődést, mikor ment oda, és már nem tudta kinyitni :o

Na most ennyi jutott eszembe Bencus "rosszalkodásaiból"
meséljetek ti is a kicsikről, hogyan játszanak.
Nálunk a fisher price és playskool csodák nem vonzzák annyira a játékra, mint a tesók holmijai, na meg amivel mi foglalkozunk.
A saját játékaival akkor játszik Benedek, ha én odaülök mellé és elkezdem piszkálni őket :)
A világítós optikai egér az ász, azt mindig meg kell fogdosni, na meg a billenytűket püfölni, azt anya is úgy szokta...
A számítógép ki és bekapcsolása is tökéletesen megy már 8)

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok!

Manócskák:Gratulálok a kis bébihez!! :D Sok tejcsit és sok erőt,türelmet kívánok neked! :D ..és természetesen még mindig nagyon irígy vagyok rád :lol:

Kriszti:jobbulást Dávidnak!Hogy viseli?Viszket neki nagyon?Nálunk még Ádám és Bence nem volt himlős...


Csöre:Nem váltottál mosóport,vagy öblítőt?attól is lehetnek pöttyök... :roll:

Nálunk is élő fenyő lesz.Méghozzá a hagyományos luc fenyő.Szerintem annak van a legjobb illata :D Mondjuk a padlófűtéstől nem igazán bírja sokáig szegénykém... :)

Kriszti:Nálunk is nagyon szereti Bence összeszedni a földről a külömböző kis szösziket,morzsákat. :D Most hogy elkezdett mászni a lelkem,az egész lakást bejárja.A Jázmin szobáját szereti nagyon :D Ott aztán lehet pakolni :lol: Szétdobálja a könyveket(amiért Jázmin nagyon mérges),,kiszedi a szekrényből a ruháit.. :lol:

Megyek mert felébredt...Szép napot mindenkinek :D
tünde733
 
 


Halihó, látom, szépen visszataláltok :wink:

Rólunk: pötty ügyben előrelépés, hogy megnézte a doki, megyünk bőrgyógyászhoz hétfőn.
Nem használok új öblítőt, mosószert, nem kapott sok banánt (félnél többet soha nem evett még meg), nem evett semmi olyat, amit nem szokott, szóval passz. Egyébként most nem pöttyös. Kérdés, mit mutatok a bőrgyógyásznak.

Milyen dolgos gyerek Benedek :lol:
Ilyen szétpakolászás, nagyok cuccaiba beledisznózás nálunk is van :wink: érdekes, hogy Sacinak Zaza cuccai tetszenek jobban... lego hegyek, na, onnan elrángatni sem lehet. De kell, mert a szájába veszi.
Szeret mostanában képeskönyvet nézegetni, hozza, és addig ver vele, amíg nem állok neki olvasni, mesélni. Babázik, veri a járássegítőjén a gombokat, rohangál csörgővel a kezében, és rázza a fenekét :lol: Szeret dolgokat összeilleszteni, bepakolni, kipakolni. Nekünk nem nagyon vannak fp játékaink, ezért nem tudom, azzal mit kezdene.

Szösz-szdés: nálunk annyira nem jellemző, bár szösz van :oops: én képtelen vagyok naponta porszívózni, ha meg nem csinálom, akkor bizony van szöszi bőven.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Tünde
Hála Istennek tejem van bőven, és talán több is a türelmem.
Ma sikerült elintéznem a családit és az anyaságit is, most már csak a pénzt várom.
:wink: :lol:

Csöre
Majd írd meg, hogy mi volt a bőrgyógyásznál, jobbulást kívánok addig is.

manocskak
 
 


Csöre: a bőrgyógyásznak ha elmondod, hogy csalán (?) jellegű kiütések voltak a lánykán, biztos hinni fog neked - ha rendesen viselkedik a bőrgyógyi és nem sajnálja az oep pénzét, akkor valószínűleg elküld vérvételre, amiből kiderül/het, hogy mi az amire allergiás Saca
Meg lehet ír nektek antihisztamint....
Csak nem küld el úgy, hogy nem csinál semmit :?

Tünde:a szekrényekre én készítettem pántot, táska csattból, és ruhákat így nem tud pakolni kifelé az én szorgos kicsi fiam :lol:
megpróbálom lefotózni milyen...
Sőt olyat a konyha alsó szekrényre is tettem...

Legó: az magasan van, azt hál Istennek nem éri el Bencusom - úgy tudnak vele játszani a nagyok, hogy olyankor rácsot teszünk a szoba ajtóba. Két sín van felfúrva a félfára (tudom nem igazán esztétikus) és felülről kell becsúsztatni a rácsot - ezer éves kiságy egyik oldala méretre igazítva...
Ezek a "biztonsági felszerelések" még Dávid idejében lettek elkészítve :wink:
Kép
Kép
Kép
Kép

Ha már raktam képeket, akkor van egy a pötyis Dávidról is :wink: egyébként szerencsére nem nagyon vakarózott, inkább fájtak neki a pöttyök, sok volt/van a popsiján is, és ülni is kellemtlen volt szegénynek.
Néha szólt, hogy vakarjam meg a hátát (ilyet egyébként is szokott kérni, biztos pasis dolog) és olyankor átsimogattam neki...

És mivel közeledik a Karácsony, elkészült az ajtódíszünk is, azt is idefotóztam :wink:

Móni: az a jó, hogy van bőven tej :D maradjon így még jó sokáig :D Ügyesen, gyorsan intézed a papírokat - bár így Karácsony táján, a sok szünet miatt, ki tudja mikorra kapod meg :S
Benedeknek a lakcímkártyára és a szül. akvi. kivonatára kellett sokat várni, addig meg ugye semmit sem lehetett intézni...
Ahhoz képest, hogy Karácsonykor született, január végén tudtam leadni a papírokat :? Bár szerencsére a hivatal akkor már nem ült rajtuk sokat.
Szóval tényleg ügyesen - gyorsan sikerült akkor rendezned :wink:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kriszti
Hát mondjuk nekem sem sietették el a papírok kiküldését, mert a Joakim születésiét, lakcímkártyáját és az én személyimet pénteken kaptam meg, a Taj kártyáját pedig csak hétfőn kaptam, meg.
De tegnap a biztonsági őr elküldött, hogy nem tudom intézni egyiket sem, mert csak a gáztámogatásokat intézhetők, olyan pipa voltam tegnap, hogy azt el sem tudom mondani, így most a héten, vagy a jövő héten kapom meg csak az anyaságit, de a családit, hogy most kifizetik-e hó közben vagy majd visszamenőleg a jövőhónapban azt nem tudom.
Remélem én is, hogy sokáig lesz tejem.

manocskak
 
 


Sziasztok!
Alig tudok jönni, a 2 lurkó teljesen lefáraszt. Egész nap pakolok és még nem járnak! Kircsike feláll, de néha nem tud leülni és nyöszörög, Norbika pedig rámol őrülten. Játék-hegyek nálunk is, de a porszívó a sláger, ha nincs bekapcsolva. (Orrszívótól félnek). Telefon sincs biztonságban, száámítógépet ki-bekapcsolták, a hétvégén újra kellett telepíteni, azt hittük, elment róla az összes családi fotó, de azok megmaradtak, így gyorsan kiírtuk mindet.

Az etetőszékben állandóan felállnak, a szívbaj kerülget, már csak egyet tudok etetni egyszerre. Fürdéskor ugyanez. Ha vasalni akarok "véletlenül", az egyik a zsinórt rángatja, a másik a lábam között kapaszkodik.

Szerintetek lesz ez még jobb is?

Szülinap jól sikerült, végül rendeltünk tortát, gesztenyés volt, de minimális mennyiséget ettek belőle.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Ennyi sok tortánk volt:Kép

Apa, ez mi? Kép

Hű, de finom ez a marcipán nyuszi! Kép [/img]

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Tegnap írtam, de látom, nincs itt a hsz-om! :evil:
Szóval gyorsan:

Kriszti: nem csalánkiütés. Eltérő méretű foltok amiknek a felszíne és a színe is inhomogén. Hétfőn megyünk, akkor okosabbak leszünk, talán. Egyébként hol kijön, hol elmúlik...
Látom, Dávid jó pöttyös. Az enyémek ennyire nem voltak!

Lego: mivel Zalán játszik vele, a szobája alja terítve van vele. Ha nyitva az ajtó, Saci arca felragyog, és szalad be :lol: Látni kéne azt az arcot. Tudja, hogy nem szabad, tologatja ki-be a nyelvecskéjét, és kajánul vigyorog :D

Móni: köszönjük!

Szöcske: ó, elhiszem, hogy kettővel sokkal nehezebb! Szegényem, kitartás! Lassan járnak! Tündériek a képeken! Milyen kis pihe haja van Kirácskának is :D
Kimásznak az etetőszékből? Kösd be őket egy sállal! Nekünk van biztonsági öv, de abból kimászik, arra még rásegítek néha, ha otthagyom egy picit.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre, sajnos nincs hajunk. Nekem is olyan vékony szálú, férjemnek volt valaha, de kihullott, így az egész család kopirnyó.

Biztonsági öv van az etetőben, az egyikben csak 3pontos, na az semmit nem ér.

Járás, nem tudom, mi a jobb, ha járnak vagy ha még nem. :shock:

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: