Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kanga: most már mindjárt kibújik, bírd ki! Kép Kép Kép (bár én is alig gyõzöm kivárni a hátralévõ 7 hetemet Kép)

Gerianikó: Barika él és virul, csak nagggyon lefoglalja a gyerkõc. Múlt héten írt egy SMS-t, hogy a hónapban csak 2x jutott nethez, én meg válaszoltam is Neki, de csak röviden és ígértem még üzenetet, aztán persze elfelejtettem. De ma megírom Neki, hogy mizújs errefelé, és hogy hiányolod!

Momo: én annakidején a járókát is kivittem a kertbe, jól elvolt benne, 100x olyan jól, mint a szobában. És minden nap ott is aludt, mert elfáradt a levegõtõl és a látványtól. Amikor meg mászkálni kezdett, mint Timike, akkor egy-egy fûszállal órákig elszötyörgött, figyelte a hangyákat, üldözte a szöcskéket. Kép
Fõzni úgy szoktam vele, hogy piciként az autós gyerekülésbe ültettem a konyhába és kezébe vmi játékot, esetleg darab almát adtam (csak erre jobban kell figyelni), amikor meg már szépen, stabilan ült, az etetõszékébe raktam, annak a tálcája kiváló játszófelület, még tésztát is gyúrtunk rajta. "Kicsi" lassabb a munka mellette, de hát azért vagyok GYED-en! Amikor már járt (10 hónaposan), akkor már segített a mosógépet is bepakolni: én kikészítettem a földre gép mellé a ruhácskáit (persze a kakisat nem), Õ meg vidáman szórta szanaszéjjel az egészet, néha még a gépbe is tett. Kép Persze, mivel könnyen elérhetõ helyen volt és megszokta, hogy hozzányúlhat, mindig kihúzva tartottuk. Ma is csak addig dugjuk be, amíg lejár a program, mert utána Krisztám pakolja ki a mosott ruhát a kosárba. Ezek az apró trükkök jutottak eszembe, talán segít valamelyik a kisasszonyka lefoglalásában, hogy ne kelljen mindig cipelned.

ildikó
ld
 


Sziasztok!

Feksi: amit látsz, az nagy valószínûséggel nem heresérv, hanem vízsérv. Viszonylag nem is ritka. (az én nagyfiamnak is volt). Teljesen magától elmúlik, nem kell aggódni miatta.
Apropó:sérv ügyben kezdek profi lenni. 3 gyerek = 3 féle sérv. Bálintnak vízsérv (magától múlott), Gergõnek köldöksérv (leragasztották, ami ugyan ma már abszolút nem divat, érdekes módon viszont neki anno 2 hét alatt ettõl elmúlt és azóta is oké...), Ilcsinek lágyéksérv (mûtötték). Ez utóbbi nekem is volt anno. Márcsak a párom "szûz" ilyesmiben...

16-án a késõbbi dózisban tornázik a lányom, ez azt jelenti, hogy kb.fél 5-5 tájban kell Kõbányán lennünk. Ha elég korán kezdjük azt a bográcsozást, akkor esetleg tudunk menni! Ez esetben kb 4 egész adagnyival számoljatok velünk (BÁlintra örüljünk ha az 1 egész elég...)

MOst ennyi, majd talán még jövök ma.

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek! Tegnap reggelre olyan történt a lányommal, amirõl még életemben nem hallottam hogy létezik ilyen- nõ létemre (lehet hogy csak az én tudatlanságom, de a közvetlen környezetemben sem ismerõs dolog)
Tegnap reggel majdnem infarktust kaptam!!! Vikit tettem tisztába, akkor vettem észre, hogy a kis hüvelynyílása mintha benõtt volna, nem tudom széthúzni...
Felhívtuk a dokit, és azt mondta, sok kislánynál van ilyen, nyugi, nem kell megijednem, mára keres egy jó gyereknõgyogyit, és hozza a beutalótKép(( olyan ideges voltam, csak potyogtak a könnyeim:'-(
De Viki semmit nem észlel belõle, de én viszont iszonyúan megijedtem, annyira hogy az orvossal sem tudtam beszélni, a férjem beszélt vele.
Állítólag van erre valamilyen céleszköz, amivel 'kinyitják' de soha nem hallottam ilyet, nem is tudtam hogy létezik ilyen, pedig nem mondtható egyáltalán, hogy nem vigyázunk rá, itthon meg már nem is hord pelus, bugyiban van mindíg, szellõzik..stb..
kiváncsi leszek, hogy mit kell tenni vele. A szívem meg fog szakadni, apja kijelentette hogy Õ nem viszi el,el sem jön velünk, nem tudja végignézni bármit csináljanak is Vele, hogy lássa ha esetleg fájdalmas lesz Neki. Hát még én KépKépKépKép
Viszont Viki nagyon jó kedvû, tényleg nem lehet látni rajta hogy valami is lenne vele.
Úgyhogy most várjuk a dokibácsit, és valószínû utána megyünk tovább..
Azt szeretném kérdezni tõletek, volt valakinél ilyen? Mitõl lehet? Most próbálok keresni vmit a neten róla, hátha okosabb leszek valamivel.

Bocsi hogy most csak magunkról írtam, de még vigig sem tudtam olvasni amit írtatok, de bepótolom!!!!
Remélem mindenkinek jól telt ez a hétvége! KépKép

Puszi mindenkinek!!!
Hajni
0611viki
 
 

 
 

Sziasztok!

PM! Mivel mûtötték a körmödet, ami most megint fáj? Ha az, amire én gondolok, akkor tuti megoldásom van. Nekem anno legalább 10X mûtötték 2 körmömet is, míg elkerültem egy csodálatos bõrgyógyászhoz, aki a lehetõ legegyszerûbb megoldással (mûtét nélkül!!!) egy életre megoldotta a gondomat! Ha írsz róla, akkor ha ugyanaz a gond, ami nekem volt, elmondom, hogy mit kell csinálnod.
A másik pedig, ha érdekel, akkor ház ügyben is tudok segíteni, ugyanis mi egy rönkházat építettünk, és itt éljük mindennapjainkat december óta. Ha szeretnétek látni, hogy milyen is élõben, szívesen látunk is benneteken (Szadán).

Szile
Szile
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is, kicsit futkosósan telt ez a három nap, de szép színünk van, sokat voltak a gyerekek levegõn, egyszóval jól vagyunk.

A kicsi fiam 6 és fél hónapos létére meg már néha kúszik, olyan aranyos ilyenkor (is)!Kép
A lányaim a szokásos módon vannak, se veled, se nélküled, ilyenkor amikor ovi van, azért kissé nyugisabban telnek a napjaink (játszóterezés, vásárlás, stb.).

PM. Mi akarunk építkezni, már a tervezõnél van a skicc, úgyhogy hamarosan tervünk is lesz, és már a nyáron belevágunk. És a jövõ õsszel meg már be is akarunk költözni, legalábbis a szuterén részébe, és a lakás árából fogjuk majd befejezni. Nálunk az alja mindenképpen tégla lesz, a ráépítményt meg meglátjuk, a családban több készház van, de mindent egybevetve jóval drágább mint a hagyományos tégla-megoldás. Szóval mi már beindulunk. A telkünk egyébként gyönyörû, egy fél domboldal, nagy, szép a kilátás, és most kifejezetten gyönyörû, mert az egészet árvalányhaj meg mezei virágok tömege borítja.Kép

Hajni. Én még ilyesmirõl nem hallottam, nálunk szerencsére ilyesmi nem fordult elõ egyik lánnyal sem.

Bocs hogy most nem írok többet név szerint, de tényleg csak olvasgatni van idõm.

Pussssz, szép napot mindenkinek! Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a sérvvel kapcs. válaszokat!

Ildianyu! Sógórnõd kisfiánál elmúlt magától, vagy mûteni kellett?

PIldi! Bálintnál mennyi idõ kellett amíg elmúlott?

Egyébként ma voltunk dr. néninél, és megállapította, hogy Dávidkának vízsérve van. Azt mondta, hogy várunk 1 - 1,5 évet, reménykedünk, hogy elmúlik, és ha nem, akkor megmûtik.
Eléggé aggaszt a dolog, azért is, mert egy év múlva én már újra babázni szeretnék, és akkor nem lesz valami jó az idõzítés egy mûtétnek. Meg egyáltalán, jó lenne a mûtétet kihagyni.
Nagyon reménykedek, hogy magától elmúlik majd.

Most sajnos neki kell látnom 1000-rel dolgozni. Csinálom a társaságiadó bevallásokat, meg az éves beszámolókat, mert május 31-ig le kell adni.
Jövõ hónaptól bõvebb leszek.

Addig is sziasztok!

Feksi
Feksi
 


Norcsi,
csak csorog a nyálam olvasva a telketekrõl!

Mindenki, aki építkezett már, vagy most építkezik!
Szeretném a segítségeteket kérni. Mi mostanság szeretnénk belekezdeni, de semmi tapasztalatunk, azt sem tudjuk, hol kezdjünk hozzá (ráadásul elég bonyolult a jelenlegi ház jogi része, de ez most mellékes), szóval néhányótokkal szeretnék személyesen leülni 1-2 hónapon belül, hogy megoszthassátok a tapasztalataitokat. Ha van valaki vállalkozó szellemû Kép, az lécci írjon egy mélt, jóóóóóóó?

Hajni,
ilyet még életemben nem hallottam. Nagyon sajnálom. Remélem, semmi komoly, és fájdalommentes lesz az egész beavatkozás.
Virág (fiore)
 


Sziasztok,
PM, milyen névnaphoz? Kézrepuszit köszi Kép

Hajni,
remélem, minden rendben lesz! Ne izgulj, a kicsi megérzi, inkább próbálj nyugodt lenni. Ambuláns mûtét, vagy benn kell maradni?

Feksi,
keress rá itt a babaneten, de nem biztos, hogy itt olvastam a köv. tippet (lehet, hogy a Kismamában). Ha jól rémlik, Ágnes pelenkabetétet vagdosott fel az anyuka kisebb darabokra, egy db-ot összehengergetett, és a kicsi zacsija alá tette, így megemelve azt. Utána rendesen bepelenkázta. Nagyon hamar, hetek alatt elmúlt a sérv.

Pele olvasgat minket (amikor géphez jut), de írni nincs energiája. Majd otthon... (Most az anyukájánál vannak). Puszil mindenkit.
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Feksi!
Meg kellett mûteni, de azt mondja, reggel bementek, délután már mehettek is haza.
És egyáltalán nem fájt neki.
Azért remélem, elmúlik.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Végre, végre!!!! Már nagyon hiányoztatok mindnyájan!!!! Csak persze az öcsém lóg általában a gépen, azon kevés alkalmakkor meg, amikor nem, akkor én aludtam el a gyerkõcökkel együtt rajtaütésszerûenKép Vajon miért is?Kép

Mindenkinek nagyon köszönjük a jókívánságokat! Tényleg gyors szülés volt, a dokibácsi szerintem az elindulásától számított másfél óra múlva már újra otthon voltKép

És olyan jó megint babázni!!!!! Imádom Bálint kis újszülött-szuszogását! Lelkes kajás õkelme, úgyhogy máris észrevehetõen gömbölyödött. Persze Hannus is átállt megint az anyatejalapú táplálkozásra (kísérletezem a különbözõ együttszopizási pózokkal, a párom meg nagyokat vigyorog), és õ is rohamos gömbölyödésnek indult tõleKép
Viszont Bálint-babának nem erõssége az alvás, de már kezdem megszokni, hogy éjszaka kb. 4 órát alszom, azt sem egyszerre. Még szerencse, hogy délután is tudok valamennyit aludni.
Valódi "hordozókendõs baba", nem is tudom, mit csinálnék kendõ nélkül, mert abban békésen szenderegKép

Jaj, az öcsém már jelentkezik a gépért, úgyhogy még csak gyorsan annyit, hogy 30-án és a bográcsozásra is szeretnénk menni.

Bocsi, hogy most nem válaszoltam senkinek, de megpróbálok majd még harcolni a jogaimértKép, aztán többször jönni.

Puszi mindenkinek: Pele
Pele
 


Feksi!

Nálunk is volt a fiamnak vizsérve. Hidrokelének hivják másnéven. Nekünk nem kellett mûteni csak UH-val nézték rendszeresen. Születéstõl kezdve volt és kb. féléves korára múlt el. Felszívodott.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


A here vízsérve /hidrokele/
Ha a herét körülvevõ burkok között folyadék szaporodik fel, herevízsérv, orvosi nevén hidrokele jön létre. Mindkét oldalon elõfordulhat. Kialakulásában szerepet játszhat a mellékhere gyulladása vagy sérülése, de általában nem lehet kideríteni az okát. Fokozatosan növekszik, kezdetben tojásnyi, de lassan akár emberfejnyire is megnõhet. A here egyik fele rugalmas, sima tapintatú, olyan, mint egy feszes labda. A folyadékkal telt tömlõ erõs lámpával átvilágítható.
Hogyan ismerhetõ fel a vízsérv?
Fõ tünetei a duzzanat, a többnyire enyhe, húzó jellegû, tompa fájdalom, de nagyra növekedve akár a mozgást is akadályozhatja. Ultrahangvizsgálattal jól elkülöníthetõ a többi hereduzzanattal járó betegségtõl, így a gyulladásoktól, a daganatoktól és a heresérvtõl. Ez utóbbi esetében a hasüreg tartalma türemkedik a herezacskóba, és nem folyadék veszi körül a herét (20. ábra).
A vízsérv kezelése
A vízsérv kezelésében próbálkoznak a folyadék tûvel való leszívásával, de ilyenkor mindig javasolt a hereburkokat összeragasztó, speciális gyógyszer beadása is, különben a folyadék hamarosan újratermelõdik és a hidrokele kiújul. A gyógyszer beadása esetén is gyakran kiújul a hidrokele, ezért a mûtéti kezelés ritkán válik elkerülhetõvé. Ennek során a folyadékot leeresztik, a tágult hereburkokat eltávolítják. A mûtéti eredmények jók, a panaszok rövid idõn belül megszûnnek.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


[url=http://www.babanet.hu/szak/seb33.htm" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/szak/seb33.htm[/url]

[url=http://www.babanet.hu/szak/seb26.htm" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/szak/seb26.htm[/url]

[url=http://www.babanet.hu/szak/gy11.htm" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/szak/gy11.htm[/url]

[url=http://www.babanet.hu/publ/fityma.htm" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/publ/fityma.htm[/url]

[url=http://www.babanet.hu/szak/seb01.htm" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/szak/seb01.htm[/url]


Na igérem mára eldugulok, egy fél óra és holnap van Kép akkor jövök megint

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Mi is mennénk a bogrács-bulira, írok gyorsan, mert már egy hete minden nap szeretnék jelentkezni, csak elfelejtem Kép
Szóval 1 gyerkõc+2 felnõtt a létszám.

köszi:

ildikó
ld
 


Sziasztok,

Pele,
úgy örülök, hogy írtálKép! Nem akarok dicsekedni, de Rebekával kb 20 percet kell ébren lenni egész éjjel pelenkázással együtt. Na jó, ebben az Espumisan L-nek is szerepe, csodaszerként hat Rebekára, minden nyûgössége megszûntKép. Sõt, tegnap éjszaka már ébren tettem be az ágyába, és elaludt. Igaz, négy napja szoktatom ahhoz, hogy nem csak cicin lehet elaludniKép.

Feksi,
a babázást ne hagyd ki! Bízz benne, hogy nem lesz semmi gond, de ha mégis kell a mûtét, akkor biztosan meg tudod majd oldani, hogy mindnekinek jó legyen! Fõleg, ha csak egy napot kell bentmaradni...

Hajni,
szegény pici lány! Mi történt azóta?

PM,
azért örülök, hogy nem vagyok egyedül krónikus romeltakakrítókéntKép. Hétvégén lementünk a szüleimhez, ahol két óra alaltt mindent szétszedett Petrus, pedig állítólag ketten figyeltek rá. Bár most a kedvenc szórakozása, hogy a kiságyalvó hugijának mindent odaad. Labdát, legót, babát, WC-papírt, joghurtosdobozt stb, sokszor úgy kell a Rebekát elõvakarnom a sok kacat alólKép. Amikor megkérdezem, hol van Rebeka, akkor félig belemélyeszti az ujjacskáját Rebeka kutacsába...
Egyébként müzlit nem eszem, mert nem szeretem. Mondjuk a szerintem a Lactoherb is ritka rossz... Diétával minden OK? nem bánom, ha itt-ott bónuszként egy-két kilót is elhagyok.

Kanga,
Úgy eltûntélKép

Most mennem kell, Rebeka fölébredt

Madárka
madárka (mad&aacut
 


Sziasztok!

Pele! De jó, hogy itt vagy. És, hogy jövõ héten találkozunk. Már alig várom, hogy lássam Bálintot és Hannust, ahogy szopizik az öcsikéjével. Meg persze Ájont is. Az egyik ismerõsünk szerint nem egészséges 2 gyereket szoptatni egyszerre. Azt nem tudta megmondani miért. De én ebben kötöm az ebet a karóhoz. Már, ha Lili is akarja. Kitartás az éjjelekértKépKép

Madárka! Jó keresést... KépKép Ti is jöttök 30-án? gyönyörû lány Petrus és nagyon huncut...

PM! Ma már csak 6x ciciztünk, de annál gyakrabban hangzott el a cici szó. Aztán mondtam, hogy most a cici pihen és nem volt gond. Lili nagyon rágja a kezét, szerintem fog lesz. De éjjel hálistennek alszunk. Romeltakarítás ismerõs, bár nálunk inkább a lakásba széthordott játékokat kell összeszedni. Ma egyébként a melltartóimmal sétált Lili.

Lili már egyre több énekbe tud szavakat illeszteni. A Süti, süti pogácsához õ mondja, hogy mama, papa, Lili baba, ma megtanultuk a Cirmos cica haj (ezt õ mondja), aztán mondja, hogy vaj, meg, hogy jaja. Kb. 3x mondtam neki és megjegyezte. Favorit még a Csicsijja babája (Lili mondja, hogy baba) nincs itthon a (Lili mondja Mama) Szóval egész jól elszórakozunk ezek ismétlésével.

Kati! Ügyes Kitti lány, hogy nem sírt az oltásnál. Én kicsit félek tõls és azért, mert a dokink nagyon jó barátunk is, együtt voltunk Balcsin is, sikerült végre kicsit újra visszaszereznie Lili bizalmát, és a szurival megint rosszabb lesz. Az sem mellékes, hogy már jobban felfogja Lili, hogy mi fog történni. Te elmondtad Kittinek, hogy hova mentek és, hogy meg fogják szúrni?

Feksi! Szorítok, hogy elmúljon és megússzátok mûtét nélkül.

Hajni! Brrrr. Én még nem is hallottam ilyenrõl. Csak úgy belegondolni rossz, pedig ezek szerint nem káros. Küldök puszit Vikinek.

Vica! Ismerhetlek vhonnan? Csak most ne írd, hogy voltatok talin, mert elsüllyedek szégyenemben. Nagyon szép kislányod van.

Puszi:

Anikó
Gerianikó
 


Hajni!

Én már hallottam ilyenrõl. A lényeg, ami miatt írok, hogy nézd meg, tényleg a hüvely zárt vagy esetleg csak a kisajkak vannak összenõve, mert ha az utóbbi, akkor azon hormon tartalmú kenõccsel is lehet segíteni! Szerintem az I-es Nõi Klinikán biztos találsz gyermeknõgyógyászt! És ne félj, nem lesz semmi baj! Kép
Menta
menta
 
 


Sziasztok!!

Pele!
Olyan jó olvasni rólad és a babáról. Kiváncsian várom az együtt szopizós tapasztalataidat, biztos iszonyú édes lehet a két gyerkõc.

Nálunk egy kis elkeseredés van, mert Zsófika 2 hét alatt fogyott 30 dkg-t.Kép 11 hónapos létére még nem volt 8 kiló, de most lement 7,65-re, ami már elég aggasztó. Volt a két hét alatt egy kis egy napig tartó láz, egy kis nátha, de végül is semmi komoly. Nem hajlandó enni, csak a cicit fogadja el, aminek ez lett az eredménye. Szerintem már jól van, de még mindig csak szopik. Most úgy érzem, hogy már soha nem fog rendesen enni... Lehet hogy túl aggódom az egészet, de látott már valaki közel egy éves gyereket, aki 7,65 dkg ??? Ja, mindezek mellett vidám élénk, fürge kis ürge, szóval semmi levertség.
Ja, a másik: anyukám kitalálta, hogy én rontottam el a gyerek evési szokásait, mert hagyom, hogy játszon a kiflivel, nem fogom le, ha kalimpál a kis kezével. Azt hiszem régen voltam így magam alatt.

Sziasztok,


Zsorka
zsorka
 


Sziasztok!

Szeretnélek tájékoztatni Benneteket arról, hogy tartok babás-mamás németórákat. Ez annyit jelent, hogy a mama (vagy mamák) tanul, a babócák pedig mellettünk játszanak. Többektõl hallottam, hogy nem tudják megoldani a nyelvórára/tanfolyamra járást a baba miatt, és gondolom, ez megoldást jelenthetne.
Magamról annyit, hogy félig német vagyok, két nyelven nõttem fel, van felsõfokú nyelvvizsgám és most végzem a némettanár szakot. 25 éves vagyok és van egy 10 hónapos Zsombor fiam.
1500 Ft egy óra (60 perc), vagy 2000 másfél óra. Persze ha a babák miatt megállunk, az nem számít bele! Budán lakunk a Moszkva tértõl nem messze.
Ha érdekel valakit, írjatok magánba:
kerbela@freemail.hu, vagy hívjatok: 06/20-446-1455
Sziasztok!
Mariann
Fürgeujjak
 


Sziasztok!

Mi is hazaértünk, jól éreztük magunkat, bár Csongi utolsó nap közelrõl tanulmányozta a betonjárdát, orra bánta.

Nem akarom elszólni magam, de a bogyók óta, csoda étvágya lett a kölöknek, és hajnal 4-ig alszik! Na, a kiütések maradtak, sõt romlottak, de ebben lehet, a bogyó és lehet a mama által etetett eper is ludas. Szóval nem állítom, hogy fantasztikus a javulás, és azt sem, hogy a bogyók miatt van, majd meglátjuk!

Zsorka! A gumigatyát finn barátnénk (KAdri) Leevi fia viseli,és mindenkinek nagyon megtetszett! Adri felajánlotta, hogy hoz haza, akinek kell! Nem tudja, mibe vágott beleKép

Hajni, szegény lánykád, szegény Te! Ilyet még nem is hallottam! Szorítok Nektek!

Geri, Lili úgy van a cicivel, mint Csongi a cumisüveggel. Szerintem gyakran csak azért kéri a vizet, mert pihizni akar az ölemben, hozzám bújni, "anyázni". Lehet, hogy hülyeség, de a folyadék némiképp betölti a kaja helyét, lehet ezért nem lesz éhes. Gondolom Lili is inkább a szomját oltja vele, ami persze nagyon jó. Ügyesen csináltad, hogy "pihentetted" a cicit. Próbáld meg, hogy pl. tízórai után kap, ebéd után kap, uzsi után kap. Vagy elõtte, ahogy jónak látod. Esetleg ha egy kis rendszert vezetsz be, õ is tudni fogja, hogy mikor következik a cici. Vizet, gyümi levet, meg adhatsz neki pohárból. Bár ez nehezebb, nekünk mindig egy öltözet ruhánk bánjaKép
A beszédhez nagy gratula. Csongi még csak BA-t mondd mindenre! De mozgásban két gyereket is kitesz!

PM! De jó lehet, ahogy mocorog a kis Zsoma! Jól értem? Fiút vártok?

Pele! Örülök, hogy jól vagytok és jelentkeztél végre! Édes lehet a pici, meg a kicsi ahogy együtt szopizik! Ájon nem kéredzkedett még cicire?Kép

Madárka, Te mázlista! Én 14 hónapja megelégednék egy egyszeri pelenkacserévelKép Petra igazi kis pajkos csajszinak látszik a képen! Nagyon várom a képeket Rebirõl is!

Kanga? Egyben, vagy kettõben?Kép

Ja, és mindenkinek köszi a fényképeket, fantasztikus gyereket, klassz mamák, jó köztetek!

Kápos fejem, bocs akinek nem válaszoltam!

Tényleg Emese, merre jársz? Verusék jól vannak?

Csók Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Zsorka!

Jelentem az én fiam, 8 hónaposan is 8 kg körül volt, majd egyévesen 8,10 kg nyomott! Szóval szinte semmit nem hízott! De! Állandóan mozgott, szépen fejlõdött, és nem is láttam mérleget csak az egyéves mérésen!
Minek méregeted? Csak idegesíted vele magad! Ha kiegyensúlyozott szépen fejlõdik, felejtsd el a mérleget!

Csongi is ilyen kaja közben, most kezd stabilizálódni a helyzet. Meg kell tanulniuk használni a kezüket, megtalálni a szájukat, megnézni, mit is esznek. Persze nem tûnnek túl jól neveltnek, és a konyha is egy disznóól, de én úgy gondolom ez kell a fejlõdésükhöz. Csongi most kezdi megtanulni, hogy az étel nem játék, nem muszáj neki ledobni a földre!
Ez van.
Türelem, nem aggódj, tök normális a gyermeked!
Amúgy egy kis vas sokat javít az étvágyon!

Szia Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok!

Egy elég sürgõs kérdésem lenne: holnap vinném a lányomat a 15 hónaposoknak járó oltásra. A kérdésem az lenne, hogy ennek is van-e valamilyen reakciója (láz stb...), mert du. el kéne utaznunk. Csak 1 órás az út, de nem tudom, hogy e miatt elhalasszam-e az oltást???

Gerianiko: Még nem voltam talin. Úgyhogy nem kell elsûllyednedKép De ettõl függetlenül ismerhetsz Kép

Puszi: Vica
vica
 
 


Sziasztok Lányok!

Mindenkinek köszönöm a jótanácsokat, megpróbám hasznosítani õket. Timi továbbra is sportot ûz a nemalvásból és anya cipelõizmának fejlesztésébõl. Újabban az esti fürdés elõtti egy órát az apja vállalta át, így némi levegõhöz is jutok. Képzeljétek, ilyenkor szép csöndben elmosogathatok, összehajtogathatom a ruhákat, vasalhatok...:-))) Idilli, nem?
A legújabb körvonalazódni látszó gondunk, hogy az eddig éjszakánként békésen alvó gyermek újabban 1x-2x felriad, és keservesen sír. Ha fölvesszük, rajtunk percek alatt visszaalszik, de amint vízszintbe helyezzük, indul elõlrõl az egész. Egy foga már kint van, akkor miért csak most kezdõdött ez az éjszakai nyûg? Ki érti ezt?

Zsorka, ne keseredj el! Én is hasonló gyerek voltam anyukám elmondása alapján, egyévesen alig 8 kilóval és többszöri vitamininjekció kúrával. Ma már ezt senki nem hinné el rólam, sõt pár éve némi fogyókúra is rám férne. Anyukám is ezekkel szokott engem vígasztalni, mert az én pici lányom sem egy evõbajnok.

Hajni, mi van a kicsi lánnyal? Remélem, semmi komoly!

Napocska, köszönöm a kérdõívet. Ha végigrágtam magam rajta, neked kell visszaküldeni?

Ha nem veszitek tolakodásnak, olvastam, hogy találkozókat is szerveztek és szeretnénk a párommal mi is csatlakozni (persze, ha az elfoglalt kenyérkeresõ ráér). Szóval a lényeg: mikor lehet veletek találkozni legközelebb?


Momo
momo
 
 


A nagy gépelésben csak elköszönni felejtettem el.

Üdv mindenkinek Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat kaja, illetve "nem-kaja" ügyben, azt hiszem így már nyudodtabb vagyok.

Köszönöm,

Zsorka
zsorka
 


Sziasztok Lányok!

Pele! Örülök, hogy tudtál jelentkezni, kitartás az éjjelekhez. A tandem szopit meg csak gyakoroljátok, hogy aztán majd átadhasd a tapasztalatodat nekünk is. Talitunk jövõ héten.

Madárka! Ez van, mondjuk régebben idegbajt kaptam volna, most meg csak röhögök. Titeket is várunk csütörtökön /is /.

Zsorka! Én láttam ilyen 11 hónaposat. Az én lányom. Itt már legendaszámba megy a soványsága, bár szerintem nem az, csak a mérleg szerint. Szerintem sz..j a mérlegre /bocs/ ha amúgy a kedélye jó. Panka most múlt 15 hónapos és 8,90 kg. Ehhez mit szólsz?

Hajni! Szerencsére nálunk sincs ilyen, de én is olvastam róla, hogy ilyen lehet. Meglátod hamar megoldják és ha fájdalmas beavatkozás esetleg, akkor úgyis altatják, szerintem. Szorítok, ne aggódj!

Feksi! Jó bevallást. Nektek meg múljon el az a fránya vízsérv. Meglátod minden rendben lesz.

Szile! Nagyon aranyos vagy. Köszönjük a meghívást, fogunk is majd vele élni valamikor, amikor majd a tapasztalatokat és a véleményeket is elmondjátok és a költséeket, ha nem titokKép megbeszéljük. A körmöm a benövõs fajtából való, lézerklinikán vágták ki és azóta sem okés. Mit csináljak vele?

Zsóka! bocsi, olyan álmos voltam már, hogy összekevertemKép
Akartam írni a múltkor, hogy Emese fogára lehet tenni valami trutyit, ami bevonja a fogait és nem lesz érzékeny /ha a te dokid nem tudja mi az az enyém igen/ és gyermek Elmex fogkrémmel kellene mosni a fogát. Remélem megoldódik.

Ildi! De jó, hogy tudtok jönni.

Anikó! Itt is írom, hogy nagyon ügyi Lili és ne aggódj a szuri miatt.

VirágKép

Norcsi! Merre van az a gyönyörû telek? Na majd beszámolsz akkor az építkezés örömeirõl Kép

ld! 7 hét már csak? De jóóóóó.

Kanga! Mi újság?

Lányok! Lehetne majd, hogy valamlyik tali máshol legyen mint a Margitsziget? Most, hogy a Hungáriát bontják, elég macerás, meg fõ a változatosság. Helyszínre javaslatok jöhetnek. Ha egyetért a társaság. Ha nem ........

Mi holnap indulunk Balcsira, hétfõn jövök, addig legyetek jók és küldjétek a jó idõt.

Jó éjt!

Üdv:PM
Pankamama
 


Sziasztok csajok!

Jelentkezem, élünk.

Bori egyre nagyobb, és nagyobb, és nagyobb. Egyre szebben beszél, már kivülrõl fújja az "Ez elment vadászni..." mondókát, a végén saját magát csikizi a kerekecske-gombocska alatt.Kép Be nem áll a szája. Borzasztó...Kép Hogy is van a mondás? Két évig kéred, hogy beszéljen, húsz évig, hogy fogja be a száját...Kép

Pele, de jó, hogy írtál! Küldesz majd képet a kicsi Bálintról?

Madárka, neked meg gratula a kisasszonyhoz, milyen jó neked! Áldott egy lányod van!

Zsorka! Bori két éves lesz júniusban, és még csak kb. 10 kiló. Pedig eszik rendesen, hosszra kb. 90 centi lehet, de annyit mozog, mint egy sajtkukac.Egyévesen kb. 8 kiló volt, aztán lefogyott 7-re. Utána egy hónap alatt hízott egy kilót. Betegség után meg tök normális, hogy fogy és csak cicit akar. Majd bepótolja, ne izgulj.

Én meg átestem a tûzkeresztségen: szombaton meghúztam egy kocsit. Úgy kiborultam, ott bõgtem, mint egy hülye.

Na, most ennyit, megyek aludni, puszika:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Mielõtt elfelejtem, kezdem a lurkók névnapjával:
István aug.20.
András nov.30.
Gergõ nov.17.

Bigacsiga Kata, hû a mindenit, nem lehet most könnyû nektek! Nehéz okosat mondani mindarra, amin most keresztülmentek, küldök gyógypuszit a kicsi fiadnak, hogy minél hamarabb gép nélkül szaladgálhasson!

Adri, ki se fogsz látszani a gatyókból! Kép Alszik még Leevi?

CsKati, már szerettem volna írni többször, hogy a családomnak nagyon tetszett a kép, amit Emesével csináltatok, köszi még1x!
És nagyon tetszett a szopi-órás történet!

Móni, kitartást a vizsgákhoz és egy nagy kalappal!

Ancsa, írtad a múlt héten, hogy készítettél bodzaszörpöt. Én is figyelgettem a bokrokat, de még nem nyíltak, ám a hétvégén sikerült leszüretelnem néhány tányér virágot, forgalmas úttól távol esõ helyen. Ma már kész is a bodzaszörp, és lett egy csomó teának való virág is. Most pedig még szemezek Bigacsiga Kata néhány receptjével, pl. a bodzabort ki kéne próbálni. Kóstolta már valaki, milyen?

Kanga, hét közepe van!!! Mi van??? Kép Hú, de borzasztó ez a kérdés, nem? Pelének is ezt mondtam, hogy ilyenkor folyton csörög a telefon, hogy mi van már, mikor lesz már baba. (Amellett, hogy alapvetõen jól esik, hogy ennyien érdeklõdnek, nem?)
Ma is bent voltam a kh-ban, kûgyed az esemest!

Anikó, de jó lehetett nektek a nagy pancsiban! A képek is klasszak lettek!

De jó, mindenki nyaralt a hétvégén? Zsóka, ti is Kutasón. Mi csak a közelben voltunk, sziklát mászni, apa kint is aludt a nagyokkal, odavoltak, hogy végre sátorozhattak, mát olyan rég volt rá lehetõség. De apánk nem volt elragadtatva a dologtól, fõleg, hogy õ nem is tudott mászni, csak amíg fölszerelte a kötelet. Ráférne már egy kis család nélküli túrázás!
Sajnos, Isti befulladt, elõjött a pollenallergiája, ma kapott új homeopátiás szereket, állítólag ezektõl két nap alatt rendbe kéne jönnie. remélem, mert nem szeretném, ha el kéne kezdeni a spricniket, amik szteroidot tartalmaznak! A hörgõtágítót már az elmúlt 3 éjjel be kellett vennie. Kép

Andriskámat felvették a suliba, elsõ cés lesz! Ahhoz a tanítónénihez, akihez szerettük volna, aki amolyan tyúkanyó-típus (Emese Kép) Csuda büszke ám magára, mi is persze. Szegénykémet ennek örömére ma megörvendeztettük egy oltással, de meg se nyikkant! Pedig õ eddig mindig jó elõre ordított, bepánikolt a szuriknál (kivéve egy vérvételt), most viszont szó nélkül tûrte a bökést. Olyan büszke vagyok a kicsi fiamra!

Na, bezzeg Gergõre most kevésbé. Az én tündéri kicsi fiam, olyan klasszikus, fölhözverõs hisztit produkál mostanában, hogy csak ámulok. Késõbb meg olyan édes, hogy meg lehet zabálni. Kiváncsi vagyok, a következõ talin bemutatja-e nektek is. Kép

Pankamama, de soká leszünk szomszédok! Hogy vannak a csöppök? Nem görcsölsz? Jó Balcsizást!

Szile, rönkház? Az az álmunk! Sajnos, most nem fog összejönni, de azért fából építkezünk és majdnem olyan lesz, mint a rönkház. remélem, még az idén felépül. Ti melyik céggel csináltattátok és ha nem titok, mennyiért?

Peleeee! De jó, hogy megjöttél! Aludj, amikor csak engedik a lurkók!

Hajni, van valami változás?

Zsorka, szerintem nyugodtan rá lehet bízni Zsófira, hogy mit szeretne enni. Persze, nem jó, ha fogy, de vajon ugyanazon a mérlegen mértétek? Nem lehet, hogy rossz a mérleg? Miért kellett két hét alatt kétszer mérni? Lehet, hogy két hét múlva, jobbat mutat a mérleg.
Persze, azért kínálgasd mindenféle gyümivel, meg zöldséggel, husival, de ne erõltesd, mert még kevésbé fogja elfogadni.

Vica, a 15 hónapos kori oltás reakciója késõbb jön elõ, azt hiszem, hogy 10 nap múlva (?). De akkor 3 hétig is eltarthat a nátha, és kiütések is jöhetnek.

Pusssz
Iboly
iboly
 
 


Sziasztok

Kicsit le vagyok maradva, ugyhogy ha valakinek nem valaszolok az figyelmetlensegembol adodik. Talan a het hatralevo reszebe rendszeresebben fogok tudni topicot olvasni ugyhogy levlistasok ha most itt jelentkeztek az is jo.


Szoval lelelezo listara aki szeretne jelentkezni az a tul_elso_napokon@yahoo.com cimen tudja megtenni. Ahol ugy nez ki hogy szunet szerepel ott alahuzas jel van.


Zsorka Irtad hogy 3 napos laz termeszetgyogyasz segitseggel mulasztotatok el egy nap alatt. Milyen termeszetgyogyasz modszerrel? Levlistaval kapcsolatba valoszinu kihagyod az alahuzas jelet a nevebol. Itt nem talatam semerre se a levelcimed, igy nem tudok meghivot kuldeni

Helga kultem a jegmadar@mailbox.hu-ra meghivot a levlistarol megkaptad?

Bobita mi ujsag az uj teszttel?

Marti valoszinu kihagytad belole az alahuzas jelet, neztem profilodat nagyon szep a kep , de levelcimet nem talaltam benne igy nem tudok meghivot kuldeni.

Momo kuldtem meghivot azt is megkaptad? Ugyan oda a hova a kerdoivet. Ha a levlistara feljelentkezel akkor oda kene kuldeni a kitoltott kerdoivet , igy mindenki megkapja, Mi most vadasszuk ossze a regieket Zsoka egybe rendezi es utana mindenkinek elerheto lesz.

Geri Aniko Lili csodalatos a kepeken. Tunderi egy holgyike. Ahogy elnezem nem csak en lanyaim fagyi maniasak.

Edoka Aposodnak mielobbi felepulest. Neked meg sok drukk mara.

Hajni Vikinek mielobbi gyogyulast es varjuk a hireket feloletek.

Pele Dupla szopiztatas tetszik nagyon Kép

Feksi gyors gyogyulast kicsi fiadnak.

Szile te megkaptad a meghivomat?

Virag en se tudtam olvasni leveled. Jelold ki a kerdoivet es masold bele az emailedbe es akkor nincs problema.

Vica nagyon tetszettek a kepek tunderi a kicsi lanyod.

Mivelunk szerencsere semmi extra nem tortent igy nem igen van mirol irnom , mondjuk nem banom.

Mindenkinek szep nyarat jo idot es betegseg mentes heteket.

Napocska
napocska
 
 


Iboly,
sajnálom, ami Istivel történt, minél hamarabb gyógyuljatok meg! Andrishoz gratulálok, Gergõhöz sok türelmet! Kép

Puszi:

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Én is élek még, bár elég fáradtan. Napok óta túrom a földet a kertben, terasz csinálunk a ház mögé. A föld kemény, mint a beton, tele kõvel, tégladarabokkal meg egyéb kincsekkel, szóval nem egy ilyen "gyenge" nõnek való munka, de hétközben csak én vagyok itthon. A telek elég meredek, és nehéz vízszintes terepet csinálni. Ma pihi van, már nem bírja a lábam. Hétvégén ráadásul a gép is darabokban hevert, a férjem szétszedte.

Bóbita! Lucát nekem sem ismerte fel 3 tesz sem (abból 2 gyári hibás volt), de én tudtam, hogy van valami... Hát lett is Kép

Momo! A tali jövõ csütörtök, ha nem változik, akkor a Margitszigeten. Gyertek bátran!
Én is csatlakozom azokhoz, akik azt tanácsolták, tedd ki Timit a fûre! Luca is ott van velem amikor ások. Természetesen nem marad meg a takarón amit leterítek neki, a fû sokkal érdekesebb. Mindent a szájával akar megvizsgálni, figyelni kell rá. Már tudja, hogy rá fogok szólni, én mielõtt bekapná, egy huncut mosollyal mutatja felém a megszerzett kincset.

Pele! Már nagyon vártam, hogy jelentkezz, örülök, hogy jól vagytok! Pihenj amennyit csak tudsz!

Anikó! Zsófi ma is azzal indított reggel, hogy meg szeretné nézni Lili képét. Kép
2 gyerek szoptatása nem csak egészségtelen, hanem lehetetlen is (mármint a szakemberek szernt, akik soha sem szoptattak...) Ugye, Pele Kép Kép Azért elég sok anyuka megbirkózik a lehetetlennel.... Éneklõs Lilinek nagy gratula!

Zsorka! Nem is értem, miért nem fogod le azt a gyereket evés közben? Kép Egyszer volt nálunk egy ismerõs házaspár a 9 hónapos kisfiukkal, és dicsekedtek, hogy rengeteget eszik a gyerek. Alig tudott mozogni, nem bírta el a súlyát, még négykézláb sem tudott megállni, olyan nehéz volt. Ebéd alatt tényleg megevett több, mint egy üveg bébiételt, de úgy, hogy az elsõ pár kanál után elkezdett hadonászni, erre jól lefogták a kezét, és tömték tovább. Hiába, a könyv ennyit írt elõ, akkor neki azt meg is kell ennie....
A gyerekek persze ritkán olvassák a könyveket, Zsófi is nagy nehezen érte el a 10 kg-t, úgy is maradt vagy másfél évig. Közben állandóan mozgott, ugrált. Ha Zsófidnak jó a kedve, ne aggódj, ne erõltesd az evést. Betegség után különben is veszíthet a súlyából.
Luca sem eszik többet, és ugyanolyan mozgékony mint Zsófi ilyen idõsen, és 9 hónaposan 9.5 kg. Más alkat. Ez csak nekem rossz, mert leszakad a karom.
Ha magad alatt vagy, gyere el hozzánk, és nézd meg, mi mennyit eszünk... Néha Zsófi is szinte csak iszik egész nap. Igaz, a bölcsiben jó az étvágya, nem válogat, mindent elfogad. Én nem is aggódom, tudja õ, hogy mennyi kell neki.

Feksi, Hajni szorítok nektek, hogy minden rendben legyen!

ld! Már ilyen közeli a nagy esemény? A dokibácsidért még mindig irigy vagyok, majd mesélj, milyen volt vele szülni!

PM! Jó Balcsizást nektek! A tali nekem mindegy, hogy hol lesz (csak legyen). Kép Van valakinek ötlete?

Hétvégén nem jön valaki gyermeknapozni a Ligetbe? Mi tervezünk elmenni valahová, szombaton úgyis elegem lesz a kertrendezésbõl.

Puszi mindenkinek
Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok,

Iboly,
hiszti miatt együttérzek veled, nekem is van egy idõzített bombám...
Istinek jobbulást. Tényleg hatnak ilyenkor a homeopata bogyók? Hogyan lehet rávenni egy gyereket, hogy betartsa a homeopátiás kezelés elõírásait?

PM,
jövõ hét csütörtökön megyünk!

Zsorka,
én vagyok a védõnõk réme, mert már Petránál is közöltem, hogy ez egy gyerek, és nem egy disznó, hogy folyamamtosan méregessem. Na nem is nagyon volt mérve. Újévkor volt egy helyes fosós-hányós vírusa Petrusnak, na akkor, amikor már hat napja nem evett semmit, elvittem dokinénihez, és lemérettem. A 10 hónapos gyerek 6 kiló volt... Azóta összeszedte magát, kb egy hónapja ráraktam a mérlegre, akkor volt valamivel 10 kiló alatt. Igazából ha egy gyerek egészséges, vidám, akkor csak arra jó a mérleg, hogy anyuci görcsöljön miatta...

Andi,
ez a lefogós történet kicsit erõs.... ha nem tudnám, hogy az emberi hülyeség határtalan, akkor azt mondanám, hogy ez nem lehet igaz.

Lehet irigykedni! Rebeka 2-kor evett, utána kilenckor ébredt csak Petrussal együtt, így akár alhattam is volnaKép!
Petrának egyhuzamban kibújt négy rágófoga, szerintem több üveg Panadol bánta. nem bánnám, ha most már az összes többi fogon is túllennénk, mert amennyire nem tûnt fel az elsõ nyolc, most annyira szenved mindegyikkel. Szegény gyerek már vigyorog a Panadolos üvegre, meg a fogkefére, mert amikor nagyon visít, akkor gyógyszer, plusz irány a fürdõszoba, és sikálom az ínyét és a fogacskáit kb 20 percen keresztül. A 14 hónapos gyerekemnél már fogkefét kellett cserélni.
Most megyek , mert mindkét gyerek alszik, és kiyhasználom az idõt némi vasalásra.

Madárka
madárka (mad&aacut
 


Ti hova mentek gyereknapozni?

Ezt láttátok?
[url=http://www.extra.hu/Cimbora2002/cimbora.htm" TARGET="_top]http://www.extra.hu/Cimbora2002/cimbora.htm[/url]
Egész jónak tûnik.

A Városliget nem vonz annyira, voltunk május 1-én, borzalom volt. A felnõttek egy méter alatt nem látnak és folyton meg akarták taposni a gyerekeimet.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!!


Köszi a sok jótanácsot!! Nem is tudom eddig hogyan boldogultam Nélkületek ? Elcsomagolom a mérleget, ugyanis a miénk, voltam olyan ...,hogy vettem egyet. Megy a szekrény tetejére.

Iboly!
Zsófi eszeget minden félét, a természetgyógyász szerint tele van vitaminnal, úgyhogy igazad van , nem fogom mérni.

Napocska!

Nekünk van homeopata doktor nénink és van egy természetgyógyász nénink is. A term. gyógyász energiával gyógyít, hihetetlen ereje van. Eredetileg én sem hittem benne igazán, de amikor minden vizsgálat nélkül különb diagnózisokat állít fel mint az orvosok, akkor megadtam magam. Sajnos õ "idegent nem gyógyít, a Zsófit is csak azért, mert közös a legjobb barátnõnk. E-mailt megpróbálom úgy, ahogy mondtad. Ja, az én címem : szokanka@freemail.hu


Üdv mindenkinek,

zsorka
zsorka
 


Sziasztok!

PM! Én is erre a benövõs dologra tippeltem. Nekem nagyon sok mûtét, és emiatt sok kellemetlen év volt a hátam mögött, mire a Debreceni Klinikán egy csodálatos dokinõ megoldotta a dolgot. Addig nekem is csak kivágták, vagy levették a körmöt, és senkit nem érdekelt, hogy újra és újra benõ. A lényeg nagyon egyszerû: lápisszal (ez, ha jól tudom, tömény ezüstnitrát rudacska) be kell dörzsölni a gyulladt felületet – ahova benõtt a köröm (annyira fáj, amennyire fáj a magához a gyulladt részhez való hozzáérés, maga a lápisz külön nem fájdalmas), ami gyakorlatilag leégeti a gyulladt részt. Ez úgy néz ki, hogy néhány óra vagy néhány nap (már nem emlékszem) múlva befeketedik az a rész. A bedörzsölés után Digifungin hintõporral kell beszórni. Estére meg be kell kenni Bactroban kenõccsel és gézzel bekötni. Ezt esetleg néhányszor ismételni. Nem tudom, hogy ezek közül mit tudsz kapni recept nélkül a patikában (szerintem Bactroban-t igen), nekem lápiszt adott a dokinõ házihasználatra is. Egyébként vigyázni kell vele, mert az ember ujja is befeketedik, ha közvetlenül fogja meg. Ha orvos nélkül nem megy, akkor ne sebészetre menj, hanem harcold ki egy bõrgyógyásznál, hogy ezt csinálja meg neked. Én, mielõtt idáig eljutottam, már sugarazást is kaptam, annyira kritikus volt a helyzet, csak pont ezt a végtelenül egyszerû megoldást nem javasolta senki (merthát ez nem a sebész szakterülete)
Ház nézõben szívesen látunk benneteket majd, és még a költségek ügyében is tudunk segíteni, ugyanis minden egyes kiadott fillért felírtunkKép
És küldöm a jó idõt a hétvégére…Kép

Madárka!
Mi az az Espumisan L? Egyébként gratula az alváshoz! Nagyon ügyesek vagytok! Én meg végtelenül irigyKép - nálunk nagyon nehéz volt az elsõ 7 hónap ilyen szempontból.

Anikó!
Én Borcsának már a néhány hónapos korban kapott oltások elõtt is elmondtam (egy barátnõm tanácsára), hogy most szurit fog kapni, ami fájni fog valószínûleg, de én ott leszek és megvigasztalom, megpuszilgatom majd, és a fájdalom nagyon gyorsan elmúlik. Ezek után (ez már csak a második oltástól volt így) szinte alig sírt. Pedig az én szívem majd megszakadt, mikor a kis husi combijába belevágták azt az óriási tût…

Zsorka!
Nem rontottál el semmit!!! Nagyon különbözõek a babák evési szokás téren is. Én is hagyom Borcsát játszani a kajával (nagyon édes, ahogy a fõzeléket szétpancsikolja a kis kezévelKép) és mégis nagyon jó evõ. Nem ezen múlik! Ha lefognád még a kezét is, és szigorú táplálékbevitel lenne minden étkezés, akkor szerintem maximum azt érnéd el, amit az egyik ismerõsöm anyukája. A rossz evõ gyerekébe olyan “sikeresen” sikerült belediktálnia a kaját, hogy a srác a mai napig (huszonx évesen) is csak egy kellemetlen szükséges rossznak tartja az evést. Nagyjából akkor eszik, amikor már majd elájul az éhségtõl. Bízz magadban, jól csinálod!

Dia!
De jó hallani rólad! Üdv a druszának!

Iboly!
Mi egy erdélyi céggel csináltattuk, és maga a ház (59m2, +24m2 tornác, +kb. 60m2 tetõtér – még nem beépítve) – anyag és összerakás -, valamint a cserép felrakása, szigetelõ és gipszkarton felrakása (ez mind anyag nélkül) 9000 dollár volt (benne vannak a nyílászárók is – üveg nélkül)+ fuvar és vám, valamint szállás és ellátás a munkásoknak.

Napocska!
Nem kaptam meg a meghívót.

Minden jót a többieknek is!

Szile
Szile
 


Szile,
Espumisan L: csodaszer hasfájásra. Az egyik a sokszázból. Mázlink volt, ezt próbáltam elsõre, és be is jöttKép. Petránál annak dején egy másik jött be.
Madárka
madárka (mad&aacut
 


Zsorka, Szile

Most kuldtem nektek meghivot. Ha nem kapjatok meg szoljatok.

Szile lehetseges hotmail betete neked junk levelek koze a meghivot. En is ugy jartam elejen vele.

Pildi Sajnos nem tudom miert, de peldaul nekem se engedi sajtam nevenhez a yahoos azonositot. Mar ezer fele keppen probaltam. Valoszinu valami el van allitva a gepemen, de nem talaljuk egyenlore mi, de ha rajovok megosztom veletek.


Mindenkinek szep idot es egeszseges gyerekeket.

Napocska
napocska
 
 


Sziasztok lányok!

Hát elég húzós volt a múlt hetünk. Gyerekeknek 38 fokos láza lett, szegény Adriánt úgy ünnepeltük, hogy ö szinte ott sem volt.Kép Három éjjel nem alszunk, szinte csak 1-2 órát, mert náthás, köhög és a foga is nagyon duzzadt. Kikkó is itthon van, ö is beteg. Ráadásul alig tudok járni, mert elkezdtem az edzéseket, mondtam az edzö csajnak, hogy nyár végére úgy akarok kinézni, mint Madonna a terhessége elött, szerintem komolyan vette, mert eléggé megdolgoztatott.
Adri zsúrja nem sikerült túl jól, mert kedves családtagok között, volt akinek nem volt aznap kedve eljönni, volt aki máshová ment, volt aki oda sem ült az asztalhoz, bár ez töle a megszokott forma (após), szokás szerint fel sem köszöntött, ami jó, hogy rágyakoroltam a bográcsgúlyásra, elég fincsi lett. Adrián kapott egy óriási oroszkrém tortát, sok-sok ajándékot, de szegényke a betegsége miatt semmit nem élvezett, nagyon meleg is volt és lázas is volt.Kép Most már pár fokkal jobb. Hétfön újfent vendégek voltak.

Bogrács: mindenki írja le, hogy pontosan hányan jönnek és ki szeretne gúlyást enni! Nem szeretném, ha a nyakunkon maradna egy csomó kaja (bár ez még a jobbik eset, ahhoz képest, hogyha kevés a kaja)
Arra gondoltam, hogy a kenyeret, evöeszközt, tányért és az italokat mindenki hoz otthonról magával. Ha tudok kb. pontos létszámot, akkor megveszem a hozzávalókat azon a héten és ott ahányan ettünk belöle annyifelé osztjuk el a költségeket. Oké?

Kérdöívek és táblicskuk az email címet megadóknak és a többieknek is mennek

Andi3! Felölem fözhettek ti is külön, csak nekem fontos tudni, hogy hányan esznek az "én kajámból" a fenti okok miatt.Kép

Ildi! Gondoltam kint leszünk már délelött Lajosforráson, ha borjút veszünk, akkor hamar kész is lesz a hami. Ha sietös, akkor elöfözhetem elözö nap kuktában a húst is. Szegény Bálint, pont az a fajta, aki sajnos csak a betondzsungelben érzi jól magát a pollenek miatt, de ott meg nagy a szmog!Kép

Madárka! Hogy vagytok így négyesben?Kép Apuci ügyi dada! Rebekáét tudom, mert még a születése napján gyorsan megnéztem.Kép

Pele! És ti ötösben?Kép

Kanga! Izgi-izgi! Nagyon várjuk a fejleményeket! Tudod! Könnyüt és gyorsat! De föleg egészségeset! Jó lenne, ha tényleg a névnapomra szülnél! Nem vagyok önzö, mi?Kép

Ancsa! Sajnálom, hogy nem jöttök! Már olyan régen láttalak!Kép Nekem sem jött még meg, bár mi még csak egy évesek leszünk.

Bigacsiga! Annyira rosszul esett olvasni, amit írtál magatokról, nagyon nehéz lehet ez most nektek, föleg Donátnak. Reméljük hamar "elszáll" az a pár év és utánna teljesen egészséges lesz a kisfiad!Kép

Adri! Köszi a pisis tanácsot, most hallottam egy másikat is. Egész egyszerüen reggel kicsavarom a pelenkáját egy üvegbe. Régen is így csinálták.Kép

Anikó! A zseniális Lilinek gratula! Lehet, hogy ö is csodagyerek lesz!?KépKép

Rebi, Márti és Momo! Üdv nektek! Akkor már túlképpen "ismertek minket", ha olvasgattok egy ideje? Nyugodtan jöhettetek volna elöbb is, nem kell kivárni, amíg tényleg túl lesztek az elsö napokon. Vannak itt olyanok is, akiknek nincs is már pici babájuk. Itt egyszerüen jó fej csajok vannak, de ez az olvasgatásból már biztos kitünt. KépKép

Hajni! Nem számolok Vikinek egész adagot, ha már egyszer így kitaláltuk és mindenkinek megfelelö, akkor maradjon így. Azért az egész adag elég nagy, annyit már csaknem ehet egy kislány?!Kép Nagyon drukkolok neki, hogy "könnyen" megússza a beavatkozást. Én sem hallottam még ilyenröl.Kép

Évi! Mi is vittük a nagyit az elsö alkalommal, bár Adriánnál már nem. De ö akkor még nem volt igazán pakolós. Reméljük sikerült megtalálni a megfelelö alkati szert, kiderül kb. 6 hét múlva, nálunk addigra múlt el az ekcéma, közben pedig rosszabodott!Kép

Edóka! Szorítottam!Kép

Helga! Elsö fogacskához gratula!Kép

Bóbita! Gratulálok a vizsgádhoz és remélem bejön a teszt, ha nem ez, de nemsokára!KépKép

Zsorka! Engem mindenki rá akar beszélni a kullancsos oltásra, de én még nem adattam be. Nemigen járunk olyan helyen, most a bográcsozás után viszont meg kell nézni, mert ott aztán böven van hosszú fü és bozót. Viszont a Menjugate oltást beadattam és Adrián is most fogja megkapni, az is agyhártyagyulladás elleni oltás. Amiröl te beszélsz a Pedvax, az is más szerintem.?

Zsóka! Már épp akartam kérdezni (vagy már kérdeztem?), hogy mi van a házatokkal? Nyárra leköltöztök?Kép

Anikó! Autóhoz gratula!

PM! Mi a Zso és mi a Ma?Kép

Momo! Nálunk a fûevés még egy kis kutyaszörrel és kutya általi szájon csókolással is társult, desszertként pedig homoksüti jött.Kép A fözés nálunk úgy megy, hogy Adrian közben kipakolja a konyhaszekrényt, ez nagyon sokáig lefoglalja.

Szile! Tudnál nekem emailt írni a rönkházatokról, hogy milyen, megérte-e, vannak esetleg dolgok, amire figyelni kell, stb. Megköszönném.Kép

Norcsi! Egyik ismerösöméknek is készháza van és kevesebbe került, mint a többi hasonló nagyságú ház, ami téglából épült. Hol fogtok építeni?

Kedves új lányok (is)! Mindenkit, mindenkit, mindenkit szeretettel várunk a június 16-i bográcspartira Szentendrére!

Iboly! Gratulálok Andrisnak, Istinek pedig jobbulást kívánok!Kép

Most megyek, letöltöm a leveleket is és beírok mindenkit a táblicskuba, aztán felteszem.

Puszi, Evey
evey
 
 


Sziasztok!
Megint dögunalom leszek, de Kép A 15 hónapos oltás óta mi kész vagyunk. Leevi majdnem 2 hete nagyon lázas, nyügös, semmi se jó... szerintem jól elkapta a kanyarót szövödményestöl. Tiszta pötty, és csak akkor nem 38 feletti a höje, mikor tele van Panadollal. Madárka, szerintem itt mi leszünk sajna a nyerö törzsvevök... és itt más láz- és fájdalomcsillapító nincs is elterjedve, pedig a magyar dokinénink szerint nem jó Panadolt pár napnál tovább alkalmazni, mert májgondokat okozhat. Múlt éjjel meg szinte semmit sem aludt Leevi, a rekord a 30 perc egyhuzamban volt, különben keservesen sírt. Na, erre ma tök véletlen kiderült, mi is a baj: játék közben a füléhez értünk, és rettenetes sírás lett belöle. Persze vittük egyböl az ügyeletre, és sajna bejött a tipp: kétoldali középfülgyulladás, ritka oltási szövödmény. Kép Ja, pedig már kezdtem magam hülye aggódós anyának gondolni: szombaton is bevittük az ügyeletre, hétfön a körzetihez, ma meg megint... kapott egy 10 napos antibiotikum-kúrát, reméljük a legjobbakat. Most is 39,2 a láza, még csak 20 perce alszik, de egyszer már felébredt... Szóval, bocs, lányok, most nincs idöm/energiám írni mindenkinek, de a betegeknek jobbulást kívánok, a képeket meg mindenkinek nagyon köszi!
Sok puszi:
Gumigatyásék (akkor Zsorka már te is tudodKép)
kadri
 
 


Sziasztok!
Végre tudok egy keveset írni.A 16.a ha nem jön közbe anyós akkor megyünk,mert tudjátok rá egy hétre a lányom 1 éves. Anyós pedig csak úgy tud jönni,ha az anyukája nem lesz korházba.Szóval lehet,hogy pont akkor lesz nálunk amikor ez a szuper program lesz.Remélem tudunk menni mi is!!!!
Képzeljétek el a Dórikának már 5 foga van egyszerre jött neki a felsö 3.Mondja hogy sziszi=cici és huzza a pólomat!Olyan aranyos,még jó,hogy van tejem egy kevés!Egy zaba gépem van,annyit eszik,hogy az csak na.Ja és reggel 9-töl este 6 ig levegön vagyunk!Olyan jó,hogy jó az idö!Voltunk anyóséknál,nagyon jól éreztük megunkat,csak nagyon hosszú volt az út!4,5 óra!

Pele:Köszike a tanácsot tudod mivel kapcsolatban,sikerült!Annyira örülök,hogy fordúlhatok hozzád és segítesz!Köszönöm!KépKépKépKépKép,hogy megismerhettelek!

ld:köszike az infókat nagyon jól esett,hogy gondoltál rámKépKépKép!

GeriAnikó:Neked is jól esett a hiányolás!KépKépKépKép!

Evey:Elöre is Nagyon Boldog Névnapot Kívánunk!Sok KépKépKépKép-ben és remélem a gyerköc már nem beteg,SokKépKépKépgyógypuszit neki!

KAdri:Nagyon sajnálom Leewit,remélem nagyon hamar meggyógyúl.Sok gyógypuszit neki!Legyen végreKépKépKépnapotok!

Napocsak:Ne haragudj,hogy leiratkozom a levlistáról,de az elmúlt hónapban rengeteg vírust kaptam és a gépem nem bírja.Szóval amint jobb gépem lesz vissza iratkozom!

Többikenek sokKépKépKépKépKép!Névnaposoknak és Születésnaposoknak nagyon Sok Boldogságot!
Remélem tudok még ebben a hónapban jönni ide közétek,ugyan is a gyerek már csak 2 órát alszik napközben a többin pedig foglalkozni kell vele!Elrontottam!!!!
Sziasztok
barika_andi
 
 


Sziasztok!

Köszi a sok érdeklõdést!
Most egy kicsit magam alatt vagyok. A dolog úgy kezdõdött , hogy kedden nem mozgott a bébi és a doki berendelt ctg-re. Nem volt tul jó az elején , de a véglére magához tért a kicsike. Utána megvizsgált és kiderült , hogy végre beilleszkedett a kicsikókusza. Az uh. azt mutatta , hogy a "pirinyóm" 3900 gr. Így a goki megkérdezte , hogy mit szólnék , ha csütörtökön megindítaná , mivel a méhszáj már jó két ujjnyi. Én örültem , hogy végre kicsomagolhatjuk.
Ma reggel kellett bemenni , hogy a fõorvos is megnézze , hogy lehet-e repeszteni. Két órás várakozás után kiderült , hogy a drágám visszhátrált és így nem repesztenek , mert a zsinor elõre eshet és az gáz. Így csalódottan haza baktattunk. Pedig azt hittem ma már babázhatok és küldhetem a boldog sms-eket.
Hát ez történt velünk. Otthon még egy óra hosszat voltak 10 perces fájások , aztán azok is elmultak.KépKépKép

Remélem nektek jobban telt ez a nap.

Evey!
Nem szeretnék a névnapodig várni!!! Az legyen csak a Te ünneped! Kép (Csak ezért)Kép Na persze csak részben igaz!Kép
Szeretnénk mi is bográcsozni menni , de ez még sok mindentõl függ. Fõleg az albérlõmtõl.
Különben Gergõm az elõzõ nap fogja betölteni a 3. életévét! Már kész férfi!Kép

Most megyek pihizni , mert az izgalomtól két napja alig aludtam!
Pussz mindenkinek :
A nem kicsit csalódott Kanga

Ui.: Tudom , hogy minden gyerek kijön egyszer (csak az enyém nem) Kép
Kanga-Zsebibaba
 


SZiasztok!

Zsóka, Napocska!
Köszi a segítséget, beszúrom akkor a _-kat!!! KépKépKép Addig is a címem: neth@posta.net

Ármin (igaz, már hat hónapos elmúlt) de csak ma kapta meg az öthónapos oltást, szegény, nagyon rosszuél viselte, már a rendelõt meglátva kiabálni kezdett, de akkor még meg tudtam nyugtatni azzal, hogy felvettem. Az oltás után már szopizni sem akart, csak sírt Kép Pedig én is elmesélem neki születése óta, mikor, mi történik vele (vérvétel, oltás, vizsgálat meg minden egyéb), és mellette vagyok, sõt, az ölemben tartom, de azt hiszem, ma megsértõdött, hogy hagytam megszúrni Kép De már megbékélt KépKépKép

Üdv mindenkinek!

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok

Marti meghivot kuldtem neked.

Kanga Mielobbi gyors es konnyu szetvalast kivanok neked.

BArika_Andi Levegyelek a listarol vagy le tudsz iratkozni? Virusos levelek meg sajnos elofordulnak, mai virusoknak van egy olyan rossz tulajdonsaguk hogy a meglevo cimlistakat hasznaljak. Ha valakinek egyszer irtal es az valaszolt neked akkor automatikusan cimlistajaba kerulsz tobbnyire. Ami tulajdonkeppen jo dolog, csak egyesek ezt kihasznaljak. Levelezo listan egy modon tudnank kiszurni virusokat elore, ha valaki magara valalna azt hogy o vegig olvassa a leveleket elore es o engedelyezi levelek listara keruleset. Igy kiszurhetok lehetnenek a virusos levelek. En erre nem valalkozok.


NApocska
napocska
 
 


Sziasztok,
PM, gondoltam, hogy a Zsófia névnappal keverted össze KépKép csak én Erzsébet vagyok Kép. Fogorvos javasolta az ELMEX érzékeny fogra való szájöblítõt, hogy azzal ecseteljem, mert van vmi ecsetelõ, de az két hétig tart, ami tartós lenne, az vmi ick-oxid (na lehet, hogy egyáltalán nem ez, nemtom, honnan szedem), csak az meg fekete. A két felsõ egyesén meg hogy nézne ki fekete izé??? Mit ajánl az orvosod? Nagyon szeretném szegényt megkímélni attól, hogy nem mer harapni, mert fáj neki, és hát sok idõ még, mire váltja ezeket a fogacskákat... Kép

Evey,
a ház úgy áll, ahogy emgvettük. Rednbe kellene tenni, az úgy kb. 2 mila. Kép Szóbval van a négíy fal. Reggel lemegyünk, este vissza. Aludtunk már ott polifoamon, hálózsákban, de Zoli azt mondta, abból elég az expedíciók alkalmával Kép. Szóval jólk jönne egy kis pénzmag Kép. A ikullancsoltást ma írattam fel, még nem vettem meg, 1300 forint KépKép tavaly vmi 700 ft körül volt Kép. A dokinéni azt mondta, egy éves kor felett már lehet adni. Itt meg mindenhol (Pele férjétõl is) két éves kort hallok. Akkor most mi van? Asszem nem fogom Emesének beadatni, ha nem biztos az egy éves kor, mert ha nem ered meg, akkor kár a kicsit kitenni a szurkálásnak, meg kár a sok pénzt kidobni az ablakon.

Kanga, drukkolunk Nektek! Sok KépKépKépKépKép

puszi
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Köszi az együttérzést! A tegnapi éjszaka egész jó volt, Isti nem fulladt, csak néha köhögött. Meglátjuk, mit hoz a ma éjjel. Ma ugyanis tombol a szél és most nem tudom, hogy ez elfújja a polleneket vagy inkább fölkavarja??
Mindenesetre tiszta takony a gyermek és nagyon levert, fáradt, ma még szemtelenkedni is elfelejtett, úgyhogy biztos nincs jól.

Madárka, remélem, használnak a szerek, tavaly idõben kezdtük szedni és nem is volt baj a parlagfûig. Hogy betartja-e Isti a szabályokat? Hát amint meglátja a kezemben a golyócskákat, rögtön éhes lesz és szomjas... Kép De azért igyekszünk.

Mi ez a mazochizmus: vasalsz, amikor mindkét gyerek alszik? Petrának gyógypuszik a fogzáshoz!

Adri, szegény Leevi!!! És csillapítja a lázát a Panadol? Én úgy vettem észre, hogy magas láznál hatástalanok a paracetamol készítmények. Mit mond a doki, meddig tart ez a betegség? Mihamarabbi gyógyulást és gyógypuszik mennek!

Barika Andi, dehogy rontottad el! Teljesen egészséges Dórika, ha azt igényli, hogy foglalkozz vele.

Evey, jól elrontotta a család az ünnepet Kép A srácoknak jobbulást, neked kisebb izomlázat és madonnás alakot! Kép
Továbbra is úgy néz ki a dolog, hogy megyünk a lurkókkal bográcsolni, kettõ adagot számíts lszi! De biztos, hogy borjú legyen? A kergemarhakór miatt kérdem. Mit gondoltok?

Puszi
Iboly
iboly
 
 


Sziasztok!

Én is gyors leszek!Kép

Iboly, Evey,Adri gyors gyógyulást, sajnos csatlakozunk a betegeskedõk listájához. Bánk ma reggelre belázasodott, meg köhécsel is, a két nagyobb is amolyan köhögõs, szörcsögõs mostanában, Julcsinál tegnap a homeopata doki mondta is hogy enyhe vírusos nyavalyája van, kis pöttyök a torkában, duzzadt nyirokcsomók.
Szóval a hétvégén mi utaznánk gyereknapozni meg búcsúba, de így nem tudom hogy lesz-e belõle valami.Kép

Bográcsozásra azért meggyógyulunk (remélem), úgyhogy nekünk továbbra is két felnõtt meg két gyerek-adagot számít légyszi Evey. Köszi.

Megyek, sziasztok, nagyon jó hétvégét mindenkinek, jó gyereknapozást, Kanga nektek meg mielõbbi gyors kicsomagolódást kívánok!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
(Ha még emlékeztek rám! Kép)
Jelentem, hogy mint Móni, én is végre megírtam a szakdolgozatomat, és újra tudlak olvasni Titeket. Olyan jó érzés, nagyon felszabadultam! Végre újra családozhatok, ahogyan kell! Kép
Evey!
Megkaptam a kérdõívet, köszönöm. Neked küldjem vissza?

Közben dolgozunk a kistesón, de még sajnos nem sikerült. Egyébként a szakdoli miatti idegeskedés jól felborította a szabályos, 29.31 napos ciklusomat, most 35. napra jött meg. Veletek is elõfordul iylen, hogy zaklatottak vagytok, és amiatt késik?

Beírattam a kisfiamat (4,5 éves) úszótanfolyamra, amíg az oviban lesz a szünet, akkor fogunk járni, három hetes. remélem tetszeni fog neki.
Király Kati, hol vagy?

Mindenkinek üdv: Judó
judó
 
 


Kedves Pele! Kép

Nagyon nagy gratuláció Bálinthoz, és minden jót kívánok Nektek, jó egészséget, és sok örömöt!Kép Kép
Judó
judó
 
 


Zsorka, Evey, Zsorka,
szerdán megkérdeztem a doktornéninket a kullancsencefalitis elleni védõoltásról, s azt mondta, hogy teljesen felesleges egyelõre, amíg a gyerekek nem mennek nélkülünk táborba, mert a kullancs a befúródást követõ 24 órán keresztül nem szív vért, és nem is bocsájt ki magából semmiféle váladékot, így nem is tud megfertõzni. Ha anyuci-apuci átnézi este, nem fertõzõdhet meg.

Kanga,
hamarosan vége lesz. Szorítok. Kép

Evey,
2 felnõtt, 3 gyerek. Adrinak sok-sok gyógypuszi! KépKépKép

Norcsi,
ti is gyógyuljatok! Bográcsozásig mindenképp!

Márti,
Árminnak puszi a lábacskájára! Unalmas óráidban(heheheKép) pedig küldheted a listát! KépKépKép

Adri,
Leevinek is küldök gyógypuszikat! Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Mostkerültem igazán gépközelbe, de megint csak pár percre. Ma a kistarcsai korházban voltunk Vikivel, az ottani orvos azt mondta, hááát ennek így kell kinéznie anyuka!
Én meg megkérdeztem, hogy az hogy lehetséges, mikor születése óta nyitva van, mint minden kislánynak és hát Miminek sincs zárva, és eddig Vikinek sem volt soha. Erre adott egy ecsetelõt, és azt mondta, valszinû volt valami kis gyulladása attól tapadt össze -ez annyiban igaz lehet hogy 'sima' pelenka kiütése volt, amit a harmadik gy.orvos kezelt ki- és ültessem kamillás vízbe, ecseteljem, de ha nem hagy nyugodni, akkor vigyem be a Heim Pál korházba, és adott egy nevet.Még annyit kérdezett, hogy váladélkozott-e. Mondtan hogy nem, hisz nem is tudna, mert nincs egy ici-pici lyuk sem!!
Lányok, rendesen hülyének nézett a doki, hogy én ezt miért nem tudom, hogy ennek ilyennek kell lenni. Holott életemben ilyet nem láttam, sõt nem is hallottam.. és senki más nem halott itt a környezetemben. Keddre kaptam idõpontot a doktornõtõl, de végre egy olyanhoz mehetünk aki -orvos létére!- hallott, tud errõl.....
Teljesen le vagyok tompulva.Kép ezzel az orvossal most csak annyit értünk el, hogy szegénykém alig engedi magát beecsetelniKépKépKép pont ezt akartam elkerülni, hogy nehogy ne engedje magát megnézni. Vagyis hogy nekem se engedjeKép
Ja, még annyi, gyereknõgyógyász itt két éves gyereket nem néz meg!!!
Menta, a hüvely zárt, nem a kisajkak Kép

Bocsi lányok, hogy megint csak magunkról írok, most kezdelek igazán olvasni Titeket, eddig nem volt idõm, de itt a neten is próbálok keresgetni, de nem igazán találok semmit errõl a témárólKépKép

Puszi mindenkinek, hamarosan leszek.

Hajni

Judó! Ide viszed az uszodába a fiad úszni??
0611viki
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?