Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Marcsi, köszi kérdésed, háááát szarul. Ma már süket vagyok a fülemre, nálunk Bibu nem aludt éjszaka, így én is hulla vagyok!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
Igen, nem rossz ötlet így fürdetni...ez eszembe se jutott...Nálunk még azt hiszem vergődni fog, de már kezdi magát fölhúzni, így lehet nemsokára jobb lesz. De most az ötletedtől eljutotta, ode, hogy nekünk van ilyen "szék" szerű mosdatónk, amiben félig fekszik. Sztem abban kipróbálom. Bibu utálta... :roll:

Andi, örülökm, hogy Laura jobban van!!!!

Reni, te is az azaliat szeded? Ott az van, hogy lehet vérzés eleinte, de nekem a dokim azt mondta, hopgy nem fog megjönni....Remélem is, hogy csak emiatt nem jött meg... :shock: :? Mondjuk a hasam rettenetesen fáj, szinte menni sem bírok. Na remélem ilyen a gyogyó melletti "mensi".... :? Az tuti, ha most nem vagyok terhes, gyorsba föltetetk egy spirált vagy vmit. Basszus, nekem Bibu elött semmi ilyen bajom nem volt, azt hittükj Ő is nehezebben fog összejönni....azóta viszont... :roll: :roll: :roll: :roll:

Mi is koszmósak vagyunk én is a Babet akarom megvenni. Nálam Bibu is az volt, de neki a kopi fejéről 2-3x lekapartam és elmúlt, de Lillusnak a nagy csumpi hajától nem tudom megoldani. :?

Na megyek. Nem tudom lesz e megint internetem! Ha nem jövök, akkor ez csak attól lehet!
Vendég
 


Sziasztok!

Andi örülök, hogy Laurával minden rendben van és már mehet bölcsibe :) Jaj, de jó!

Marcsi tudom mit élhettél át ma a nem alvás miatt :S az én lányom szokás szerint követelte a hajnali szopizást :S

Koszmó nekünk nincs és nem is volt. Azt sem tudom, hogy néz ki. Mindenki csodálkozik ezen, hogy-hogy nincs, de nincs :) hála az égnek ezzel nem kell bíbelődni.

Reni nektek milyenek a napjaitok? Szabolcs segít Eszti körül? Mit szólt az éjjeli nem alvásokhoz, mert ugye Ő rossz alvó. :(

Én ma megcsináltattam az útlevelét Jázminnak :) így megyünk a nagyszüleimhez is akiket 2 éve nem láttam :S vagyis már csak a mamám maradt meg :S
Úgyhogy boldog vagyok :)

A másik ami miatt szomi, ma voltunk kontrollon és kiderült, hogy Jázmin csípője kattog. Ultrahangozni kell, de ma 4 órát kellett várni, így időpontot kaptunk csütörtökre. Eddig nem volt semmi, erre most meg van :S :S :S

Megyek, mert ma éjjel egyedül leszek Jázminnal! Kész vagyok előre is.

Eszti sokat sír Lillus??

Bea, Fanni merre vagytok?

Kép
Vendég
 


Itt vagyok, holnap jövök ígérem! :oops: :oops: :oops:
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Kicsit eltüntem de tudjátok hogy van ez van jobb nap kevés dologgal és elintézni valóval.Hol temérdek.
Már nem is tudom jó régen irtam ha lesz egy kis időm vissza olvasok.

Grétinek vannak napjai nagyon amikor nagyon nyugi nem lehet letteni elaltatom ölben lerakom 5 perc múlva felkel .ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ már néha kész vagyok kis fiam teljesen más volt de hát tudom minden gyerek más .Még jó hogy itt hon van a kisfiam és segít olyan drága ahogy énekel neki és beszélget , mesél neki tologatja a babkocsit .A cicizéssel nyuglődunk napközben nem fogadja el egyáltalán csak ha lefejem .hajnalban szopizik akkor nem fejem le.
És a többit potolom táppival.Aztán nem bírt kakilni szegényke kapot glicerines kupot az segített neki de piros lett a popsija tőle :-(
Hétfőn hőemelkedése volt keddre lázas lett és kaki is többször van neki kicsit híg.Voltunk dokinál mert szerdától meg szabin van. Hét azt mondta a foga miatt nyugi és lázas meg a popsija is azért pirosodott ki :evil: meg a füle is piros délután még a füllészeten megnézettük picit piros volt de nem láttak semmi gyulladást .
Már mindent ki probáltam sudokrém ,neogranormon de nem sok sikerrel :(
Most is itt van mellettem a pihenőszékébe és ha látnátok hogy bosszankodik. Igzi csaj.
A párom is dolgozott hétfőtől vasárnapig csak hárman voltunk itthon gondoljátok már égnek állt néha a hajam.
:twisted:

közben gréti is segít irni igy az ölemben már egész jól érzi magát. :lol:

koszmóra én a patikában vettem napraforgó olajat azt rákened fürdés előtt a fejére kb 5-10 percig rajta hagyod és fürcsikor lemosod. fürcsi után megfésülőd és olyan szépen lejön nekik.

megyek mert ez a fél kézzel irok hát nem az igaz.
ja ma még esküvőre is megyünk délután a párom melozik .még jó hogy múlthéten végre eljutottam fodrászhoz és befestettem a hajam az ősz hajszálaimat :(



mindenkinek kitartás

KépKép
manojoco
 
 


Sziasztok!

Éjjel szenvedtük a hasfájással, már kész vagyok. Keltünk 24-kor, 2:30-kor, 5:20-kor, utána nem aludtunk csak 8-9 felé :S már kész vagyok :S

Irigy, Irigy az esküvő miatt, de jó lagzi, kaja :) nyami...én is nemrég voltam októberben a sajátomon :D de az persze nem olyan, erre figyelni meg arra...

Szegény Gréti sajnálom és jobbulást+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Fanni várunk...

Szilvi a fülbevaló már a borítékban már csak fel kell adnom :)

Merre csavarogtok?

Itt az idő gatya!!!

Kép
Vendég
 


Sziasztok

Csütörtök-péntek itt volt tesóm nálunk, azért nem jöttem, olyan jü volt, legalább nem voltam egyedül. :)

Eszti remélem jobban vagy. :)
Nagyon édik a Csajok, Lillusnak az a sok haj! Tiszta Te vagy szerintem! :D :D :D

Reni ne hari, de én szerintem is szar le,hogy ők mit gondolnak. Ha egyszer nincs,akkor nincs, nem tudsz mit tenni.
Nekem is tolta após,hogy az anyatej a legfontosabb a gyereknek, én is kivoltam tőle,és ha emlékeztek én eleve nem is akartam szoptatni,hanem fejni és üvegből adni neki,de végül kb 2 hétig volt ugye tejcsi, úgyhogy ez is megoldódott.
Szóval ne foglalkozz velük,csak fölöslegesen felidegesíted magad,és ezt Esztike is megérzi. Nyugi! 8) :D

Anna nekem is mondta a fogdoki,hogy a szoptatás majd még jobban megviseli a fogakat.
Szerintem igyál calcium sandozt, én terhesség alatt is volt h ittam egy pezsgőtabit. :)

70 cm Lillus???? Aztamindenit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Mi sem fürdünk a nagy kádban, bár nekünk is van olyan székféle amit bele kell tenni,és kicsit ül benne, mondjuk nekem nem szimpi,majd ha ülni tud mehet pancsolni a gumikacsákkal meg a többi játékkal. :lol: :lol: :lol:

Voltunk tegnap csípőszűrésen, szerencsére minden rendben, de a beutalót otthon hagytam véletlenül :) hétfőn vihetem be a dokinak. :S

Koszmó nekünk is van, és nem tudom mit kéne tenni,hogy eltűnjön. Most azt csinálom, hogy a doki még az elején írt fel napraforgó olajat,fürdés előtt azzal bekenem a fejét,rajta hagyom kb 15-20 percig,majd lemosom és frottír mosdókesztyűvel dörzsölöm le, de nem akar így sem lejönni. :( Olyan csúnya.

Nem msn-eztünk, mert nekem Marcsi és Anna van fent, Marcsit még nem is láttam bejelentkezve, néha Annával beszélünk este egy kicsit. :D

Mondtam, hogy Barnusnak a zacsija alatt kipirosodott,meg kijöttek rajat pelenkakiütés szerű kis piros pöttyök. Amit a doki felírt popsikrémet attól nem múlt el, a sudocrem sem volt jó rá, de volt itthon ilyen nivea popsikrém termékminta kipróbáltam, 2 napja kenem azzal , és tök szép lett,már csak halványan látszanak a pöttyök is,meg a zacsi alatt is múlik el a pirosság.

Majd később jövök,mert 10-kor evett, azóta fent van, de már k..va álmos látom rajta,és sehogy nem bírom elaltatni, de nyávog. :(


na hazajött Balázs, akkor rásózom. :P

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Köszi Anna!! :D :D :D :D

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Most sül lusta asszony rétese a sütőben! :) :) :) :)

Balázs is "elromlott". Ahhoz képest hogy már vagy két hónapja szinte minden éjjelt átaludt.. már egy hete minden éjszaka felkel 1x, ma éjjel 2x kelt már.. nem tudom mi lesz ebből. :( :oops:

Na megpróbálok visszaolvasni, csak vendégek vannak nálunk. Dávid tesója és a párja, kedden mennek el..
Vendég
 


Szilvi,nálam nem működik az msn,azért nem látsz. :twisted:
Be sem tudok jelentkezni,annyi mindent próbáltam,aztán elegem lett és feladtam... :twisted: :twisted: :twisted:
Bocsi... :oops: :oops: :oops:

Koszmó nálunk sincs,de állítólag a Babé sampon nagyon jó...bár az intézetben mi is csak olajat használtunk,ahogy valaki írta is.Azzal kicsit macerásabb ugyan,de elvileg ugyanolyan hatásos.

Bea,elvileg hasmenés tényleg lehet a fogzás miatt,mert ilyenkor nagyon sokat nyáladzanak és nagy részét le is nyelik,ez okozhat hasmenést és popsi-pirosodást is...persze nem tuti,hogy attól van,de lehet...
Panka is ezt csinálta vagy 2 órán keresztül:nyafogott,bepunnyadt,aludt 5 percet,újra nyafogott,megint szundikált 5 percet...és így tovább... :twisted: :twisted: :twisted:
Közben persze tiszta nyüzüge a fáradtságtól...10.nekifutásra végre bealudt rendesen....
Éjjel megint felébredt 3kor,de mire az apja behozta a tejet a hűtőből,el is aludt. :lol: 6kor evett aztán és 10ig aludt...én is szundiztam 9ig,ilyen már ezer éve nem fordult elő,de olyan jó volt. :oops: :oops: :lol:

Eszti,szedsz valamit a megfázásodra?Ha már a füledre is ráment,az elég gáz!!!

A nagykádtól én is féltem,de ez volt mostanában a legjobb döntésem! :lol: :lol: :lol:

Bea,remélem jól érzitek majd magatokat! :lol:

Fanni,tőled,mint vegától kérdezném,hogy te fogsz husit adni Bazsunak???
Nálunk apa vega és már volt néhány vitánk emiatt...ő azt szeretné,ha Panka se kapna,szerintem meg szüksége van rá...szerinted?Kíváncsi lennék egy vega-mami véleményére... :?: :?: :?:

piki
 
 


Sziasztok!

Jön a fürcsi! Csak egy két szó :D

Szilvi feladtam a fülbevalót ajánlva így holnap sztem max. hétfőn ott lesz. Sötétkék és ezüstözött (gyógy). Ami Jázminnak van a fülében azt megtartjuk emlékbe, ne hari :S a másikat meg nem találtam, de sztem ez is szép lesz :) Remélem tetszik.

Marcsi hm én nem vagyok vega, de annyi ismerősöm vega, hogy csak na :) Ők a gyermekeknél úgy csinálták, hogy amíg pici volt adtak neki husit és amire nagyobb lett, addigra eldönthették mit akarnak enni. Sztem ez lenne a legjobb, hogy majd Ő döntse el.
De szerintem is kell a husi picinek még!

Fanni sajnálom, hogy felkel éjjel :(

Kép
Vendég
 


Popsi pirosodásra nekem az unguentum infantum jött be, ez gyógyszertári popsikenőcs, vagy ott keverik vagy előre elkészített tubosos, nekem egyedül ez jött be, ha egy kicsit pirosabb, már második kenésre olyan szép, hogy csak na. és nem mellesleg, sztem ez a legolcsóbb, bár nem tudom, hogy pontosan mennyi.

Kép
ire81
 
 


recept nélkül 5-600, receptre 250-300ft, sztem kibírható és sokáig elég, én az elsőt már azért dobtam ki, mert közben lejárt a szavija, a kis punijára nem kennék romlottat :?

Kép
ire81
 
 


Nálunk még nem igazán volt piros a popsi. :oops:
Ha nagy ritkán használunk kencét,akkor az a dm-es babylove popsikenőcs.
Általában mindenből babylove-ot használunk,fürdetőből,néha testápolóból,naptejből(bár erre nem igazán volt szükség mostanában),stb.Pelusból moshatózunk már jó pár hete,amikor hasmenése volt,akkor abból is a dm-st nyomtuk.
Ezeket a cuccokat nagyon szeretem,jó minőségűek és nincs bennük a rengeteg felesleges vegyi anyag,mint a "vezető márkákban". :?
Kipróbáltunk már a bébikajáikból is néhányat,a bio kölespép nagyon bejött Pankának. :lol:
Na,jó kis reklámot csináltam,pedig sajnos nem fizetnek érte. :lol:

piki
 
 


Sziasztok!

Tegnap láttam a Tescoban a bébikajákat és elég drágák :s na nem ezért írok, hanem van az a Milupa 4 hós kortól ilyen massza, amit vízbe kell összekeverni. Vanília ízű. Itt használja valaki? Nem tudom, hogy van-e benne tartósítószer, gondolom igen :S de azért írtam, mert rengeteg tej van a fagyiban és arra gondoltam, hogy felforralom a vizet egy kis anyatejben, mert ugye elég zsíros a tej és odaégne így meg felöntöm egy kicsit. Sztetek merjem majd egy hónap múlva használni?? Mert szeretnék tejbegrízt is csinálni simán, de nem tudom lehet azt majd 4 hós babának adni anyatejessen megcsinálva!
Előbb a vizet felforralnám, bele az anyatejet meg a grízt és összekeverni...és utána nyami-nyami.
Vagy ez a Milupa sem rossz dolog? Van több íz :S meg van a gyermektea...nem tudom az jó??? 4 hósan lehet adni és van egy csomó íz belőle.

Puszi

Popópirosodásra nem tudok mit ajánlani, nekünk nem volt. Igazából a hasfájáson kívül szinte semmi más bajunk nem volt. Most az ökle a sláger meg az ujja. Nem tudom, hogy szoktassam le róla. Már lassan hányni fog úgy lenyomja :S

Kép
Vendég
 


Anna, szerintem simán csinálhatsz a saját tejedből ilyen bébikaját! Sokkal jobb lesz, mint egy bolti "vanília ízű" valami.
Én úgy tudom 6 hónapig jó a lefagyasztott tej. Nekem is van a hűtőben még az első hónapból is..
De ha először milupát eszik, utána már nem hiszem hogy megeszi amit te főzöl..

Marcsi, mi emiatt szerencsére nem veszekedünk. Én nem tiltakozom a hús ellen. Csirkét és halat eszik néha a párom is, halat néha én is.
Azt nem hiszem, hogy a bébikajába fogok majd húst tenni, de később ha látja hogy párom eszik és ő is enne, nem fogok tiltakozni. Nem fogom elvenni a kedvét tőle. Sőt ha a párom csinál neki csirkés babakaját felőlem azt is megeheti. Annak ellenére hogy nem eszem húst, nem hiszem hogy egészségtelen.
Viszont kizárólag házi baromfi jöhet szóba, boltban kapható "akármi" biztos nem.
A héten már leszedtük, fejtük a saját borsónkat is! Bár olyan kevés lett, hogy azt hiszem csak Bazsu fog enni belőle.. :roll:

Reni, mi újság tej ügyben? Felkeltél végül éjszaka fejni? vagy visszaállt a mennyiség?
Nekem mikor Balázs felkel éjjel, utána mindig több a tejem. :roll:
Vendég
 


Anna, milyen teára gondolsz? Nekem a füves teákkal semmi bajom, de ami granulátum és teának hívják??? :? :? :?
Vendég
 


Sziasztok!

Bea, remélem műár jobban vagytok! Elhiszem, hogy beleőszültél, néha én is kivagyok a két gyerektől... :oops: :?

Popópirosság: kamillás hintőpor. Nekem Bibu érzékeny bőrű és ez volt csak ami használt. Ja hozzátápinál még rosszabb lesz, készüljetek. Próáljátok ki, akinek idáig ajánlottam, mindenkinél használt! Csak vastagon kell szórni és a krémet is vastagon kell kenni...

Fanni, óóó nagyon sajnálom a keléseket. Nekem Bibu kezdte jó pátr hete, néha totál fáradtak vagyunk, van hogy többször kell, mint Jázmin-baba, pedig Ő 19hós... :evil: :evil: :evil: :evil:
Lehet a foga miatt!

Marcsi, nem , nem voltam dokinál, mert nincs lázam. Mivel még van tejem, így gyogyót sem kaphatnék, így nem voltam dokinál...Mézes-citromos tea! De sajna mára tiszta takony miundkettőm. Remek!!!! :evil: :evil: :evil:

Ja, Anna, nekem Bibu szerette ezeket a pépeket egy darabig, esetleg neked érdekes lehet este adni, hátha jobban alszik tőle.
A granulátomos tea cukrozott. Én néha adtam neki, de leginkább vizet iszik (mármint Bibu). Ő most a Jana Ice tea-ra van rákattanva, szabályosan dugdosom előle... :roll: Nem cukor ellenes vagyok, de mi is úgy nőttünk fel, hogy ne volt nassolnivaló otthon, meg cukrozott italom sem... De azért időnként van túrórudi kaja után (ebéd), meg uzsira túrókrém, csakhogy érezze a "filinget" :lol: Na, azért nincs nálunk spártai szigor, mert sokszor sütök is...Abban meg van cukor... :?

Szilvi, Lillus rám hasonlít??????? :lol: :lol: Szteünk tiszta Apja!!!!De nagyon is!!!! :lol: :lol: :lol: Talán Bibus hasonlít rám, de Ő szakasztott mása Hugomnak ennyi idősen.... :lol: :lol: :lol: Nagíon furi. Viszont viselkedésben rám ütött... :? :? :?

Na, mennem kell!
Vendég
 


Nálunk Panka még csak a babylove Kölespépet ette,tápszerbe kavarva,(mert a tejet sajnálom ilyesmire ellötykölni)abban nincs hozzáadott cukor.
A Milupás tejpépből mintát kaptunk,majd megkóstoltatom vele.
Az a szerencsénk,hogy ő szinte mindent elfogad,eddig egyetlen dolog volt,amit kiköpdösött,egy répapüré,már nem emlékszem,milyen gyártmány-annak tényleg vacak íze volt.
De nem minden baba ilyen...sok olyan gyerkőcöt ismerek,aki a bolti kaja után már soha nem akarta megenni az otthon főzöttet,az instant "tea" után undorodott a víztől,vagy a gyümölcsteától...szóval azért nem árt résen lenni.
Én a hozzátáplálást csak otthon készített kajával kezdeném,amiben tutira nincs semmi adalék,hozzáadott ez-az-amaz... :roll:
Ha az megy gond nélkül és úgy alakul,akkor jöhet a gyári kajcsi...szerintem...

de ez csak az én véleményem... :oops:

piki
 
 


Marcsi, totálisan egyetértünk. Én miondent magam csináltam Bibunak, nem is ette a gyári-kaját. Mostanában néha kénytelen, de csak az 1-3éves Nestlé menüt eszi meg. Sajna, nem mindennap készülök el délig az ebéddel. Így Ő van, hogy csak este eszi.... :shock: Délre meg a fagyóból veszek neki elő vagy a gyárit kapja... :oops: :oops: :oops:

Megint esik az eső... :cry: :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Eszti,remélem,a lányok azért nem lesznek nagyon betegek... :(

Én nem vagyok az a típus,aki habzó szájjal utasítja el a bolti bébikaját,én is adok a lányomnak.
Nagyon nem görcsölök a hozzáadott cukron sem,kerülöm,ha lehet,de ez minden...
Ha ésszel csinálja az ember,lehet egyensúlyt tartani és attól még kialakulhatnak helyes étkezési szokások és élhet egészséges életmódon a gyermek,hogy néha eszik mondjuk egy vaníliás tejpépet...
Ha CSAK azt eszik,az már gáz...de az egyikünknél sem fordulhatna elő,mert nem vagyunk olyan beállítottságúak... :D

piki
 
 


A húsevéssel meg én is úgy vagyok,hogy majd pár hónap múlva igenis szüksége lesz rá a szervezetének,hogy egyen néha...
Aztán ha pár év múlva még mindig ugyanez lesz a felállás,hogy én eszek húst,apa nem,eldöntheti,ő mit szeretne.
Én tutira nem fogom ráerőltetni az akaratom...
De azért a tudomány mai állása szerint csecsemő és kisgyermekkorban fontos tápanyag a hús...

Igazából annyira én se vagyok azért nagy húsos,ha főzök,vega kaját csinálok,én akkor eszem húst,ha anyósom csinál...ha végre sikerül elköltöznünk,magamnak szerintem elég ritkán fogok készíteni... :oops:

piki
 
 


Ja, félreérthető voltam!!!! :oops: :oops: :oops:
Tejpépeket mi is ettünk és én is sütök-főzök, nyilván cukorral, sőt én fűszereztem Bibunak a kaját elég hamar... :oops: :oops: :oops:
Szóval én sem ellene vagyok, csak én a sajátomat biztonságosabbnak ítéltem.
Persze az előző védőnőm szerint meg az nem jó, mert úgy kerülnek bele a vegyszerek. Sztem meg nem, meg a bio termesztésnek speci dolgai vannak, aminek kb. a cégek nagy része meg se felel. Pontr most hívtak vissza Ovko termékeket, mert kiderült, hogy vmilyen vegszer került bele. Na, mi pont azokat vettük néáha télen, amikor nincs csak alma... :oops: :oops: :oops: :oops:
De Bibunak ízlett... :lol: :lol: :lol:

Én amúgy sztem totál laza vagyok ezen a téren,, mindig azt szoktam mondani, hogy elzárni nem tudom, ebben a világban élünk, a fővárosban. Farmra nem költözök ki, hogy bio élelmiszereklet termesszek, nevlgessek, tartsak...Így meg vmikor meg kell szoknia, nem? Ez van, sajna...

Én is úgy tudom, hogy fonots a husi. Én semmilyen vizi állatot/élőlényt nem eszek, de Apa igen. Sőt, én undorom tőlük is, meg se főzöm/fogom, semmi. Ne is érezzem. Ezért pl. én a halasakt üvegesen veszem. Jaj, ez terhesen nagyon nehéz volt... Főleg, mikor Bibu kitalálta, hogy én mindig kostóljam meg... :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Vicces, gyerek mi????
Vendég
 


Panka végre elérte a 6 kilót!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szerintem pezsgőt is bontanék,ha nem enne anyatejet... :oops: :lol:
Erre gyúrunk már másfél hónapja... :oops: :roll:

piki
 
 


Eszti,nem értettelek félre!
Csak általánosságban fogalmaztam,nem neked címezve!
Veled egy követ fújok kaja-ügyben! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Gratula Pankának!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Remélem lassan mi is elérjük... :?
Mi van, ha nem esz meg a súly duplázás fél évesen????? :shock: Nekünk még ahhoz legalább 900gr kéne, de necces... :roll: :roll: :roll:

Marcsi, nem vettem föl, csak javítottam magam, mert ilyen anti-bébi kajásnak tüntem... :lol: :lol: :lol: :lol:
De Lillus lehet ezeken fog fölnőni, mert 4 különbözőt főzni... :shock: :shock: :shock: :shock: Most olyan lehetetlennek tűnik. :?

Jaj, én is innék már vmit... :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Eszti,még van addig 2 hónapotok! :lol:
Amúgy se KELL megduplázni,csak ILLIK/AJÁNLOTT...ha hiányzik hozzá pár deka,az semmit nem jelent! :lol: :lol: :lol:

Még jó,hogy ez ránk nem vonatkozik.Panka már a triplázáson is túl van... :shock: :lol: Azt ugye egy éves korra kell abszolválni. :lol:

Eszti,nálatok tényleg nem egyszerű a kaja-kérdés. :lol:
Bibu nem akarja azt enni,amit ti?
Jó,nem pacalpörköltre vagy kaviárra gondolok(bár nem tudom,esztek-e ilyet egyáltalán :lol: ),csak egyszerűbb ételekre...levesre,tésztákra stb.

piki
 
 


Háát, én fogyózom, a kutyánk allergiás a szárnyasokra.... :oops: :lol:
Jó, mi?
Szóval 1x főzök magamnak, mást Apának meg Bibunak és azt nem eheti Iciri....majd ehhez jön Lillus... :?

Azért kérdeztem, mert Bibu már ilyenkor rég megduplázta... :lol: Őt fogyóztatni akarták... :?
De a triplázás is megvan... :lol: :lol: :lol:

Reni, az Azalia mellett van az, hogy nincs mensi ugye?
Vendég
 


Sziasztok!

Én is itt, csak voltunk falunapozni. Kürtöskalács, gumicukor meg egy kis málna :P nyami, remélem Jázminom nem lesz tőle hasfájós :(

Én is úgy gondoltam, hogy én is főzök neki és utána jöhet a gyári kajcsi. Igen a cukorral és is így vagyok. Én a vízbe, teába nem teszek és Jázmin nagyon szereti a sima forralt vizet, a köménymag teát meg egyenesen imádja. Megiszik napi 2 dl-t :) és azóta hasfájás is kevésbé jelentkezik. (ez a normális magvas).
Úgy örülök, mert sokan panaszkodnak, hogy a gyerekeik amikor nagyobbak nem isznak vizet, pedig sztem az nagyon fontos, hanem ezeket a löttyöket ( üdítő). Az nagyon hizlal és egészségtelen. Így előrébb jutok, mert Jázmin ha nagyobb akkor is szeretni fogja, mert már most szereti.

Veszek majd sima búzadarát és abból csinálok neki tejbegrízt. Csak abba azért kell tennem cukrot, mert a nélkül gatya íze van :S

Ma ettem almát és odatartottam neki, megnyalta fintorgott :D utána megint odatartottam és nyalogatta. Majd ha 4 hós lesz akkor megkóstoltatom lereszelve.

A másik dolog. Eszti most amit írtál :S nem igazán értem, mert este van és hulla vagyok, vagy nem tudom, de akkor a bio kaja sem jó.
Annyi bajom van, hogy bio almát, répát vegyek, majd a bio piacon, mert itt az is van, vagy a zöldségesnél vagy a piacon amit megveszek az is jó?

Lehet unjátok, de nagyon érdekelnek a tapasztalatok :)

Remélem a két kiscsaj nem kapja el a betegséget. Strepsilst nyugodtan szopogathatsz, vagy Tantum verde pasztillát, az lehet segít.


Holnap buszozok egy jót, megyek fog röntgenre.

Bea gondolom a panelban nektek is elegetek van ebből az időből, itt jönnek a felhők :S

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Eszti, én is úgy tudtam, hogy a gyogyi ( én is azalia ) mellett nem fog megjönni, a doki is mondta, hogy nem kell szünetet tartani, folyamatosan szedni kell, erre csak megjött. :?

Anna, a tejpépet már én is néztem, és sztem én is ki fogom próbálni, főleg, ha nem lesz elég tejcsi.
Fanni, köszi kérdésedet, győzött a lustaság, nem tudok felkelni éjszaka, bár mostanában, Eszti kel éjjel is megint, ma is fél 3kor bejelzett a kis pocakja, pedig este 170-et evett meg, felét cicből, felét üvegből, utána meg altatásnál megint nyammogott egy kicsit a ciciből. Olyan 90-eket szív ki a kettőből és általában le tudok még fejni átlag 40-et, van, amikor csak 20-at, de van amikor 60-at. Most az utrcia-t szedem, mintha kicsit jobb lenne a helyzet, de azt veszem észre, hogy egy idő után hozzászokik a szervezet a szerhez és megint leáll a tejgyarapodás. Lehet ha megint more milk-eznék, az használna, csak k...va drága. :? Görögszénamagot iszok teába, de mintha az kevésbé lenne hatásos.

Én szerintem majd fogok neki bébi-papit is adni, főleg, ha nem otthon leszünk, és pl nem tudok neki készíteni, meg sztem elég nehéz is egy bébiadagot főzni, pl. menjek oda a piacon egy árushoz, hogy kérek egy rózsányi brokkolit?????? :lol: :lol: :lol: :lol: Na jó, ez csak vicc volt természetesen. Igyekezni fogok, de attól sem áll meg az élet, ha kap egy kevés üvegeset. Én mindig azt mondom, hogy elvégre mi is felnőttünk és a mi időnkben sztem sokkal kevésbé figyeltek oda a bio-ra és a természetes-re.

Marcsi, örülök, hogy Panka végre elérte az álomsúlyt! A múltkori pelekázós forgolódása óta is forgolódik továbbra is? Nekem Esztike még semmi jelét nem mutatja, hogy nagyon meg akarna fordulni, bár úgy tudom, a duckóbb babák egy kicsit később kezdenek el mozgásilag fejlődni, több idő kell, hogy az izomzatuk eléggé megerősödjön a mozgáshoz a súlyuk miatt és ugye Nyuszika a 6,65-jével elég daginak mondható :lol: Ja, 2 napja csak a saját tejemmel pótolok neki :lol: , eddig elég volt, de ma lehet megint hozzá kell nyúlnom vmihez.

Fanni, Te ajánlgattad egyszer Marcsinak a szoptanít-ot ( Medela SNS ), megvettem, egyszer ki is próbáltam, majd ma rákapcsolok, nagyon nehéz bánni vele, elég macerás, de ha segítene, eldobnám az összes cumisüveget és soha többet nem kapna, már tudom, hogy ez volt a baj. :cry: :idea: Ha ez sem válik be, feladom, úgy érzem, már mindent megtettem :?

Nálunk végre süt a nap, lehet megyünk egy kicsit flangálni a városba, anya eszik egy fagyit :lol:

Kép
ire81
 
 


Reni,6 hónapos korig illik elkezdeni a forgolódást,de ha picit később,az se tragédia-lehetnek egyéni eltérések és vannak lustább babák.Azóta Panka se strapálja magát,a hátán fekve oldalazva közlekedik,ha valamit el akar érni,hason meg felhúzza a lábait,popsi pucsít és így próbálja elrúgni magát,hogy haladjon.Érdekes és szórakoztató technika... :lol: De végre nem csak fekszik egy helyben...
A szopiért pedig bőven megtettél mindent,ami emberileg elvárható,én ezt írásba is adom bárkinek! :lol: :lol: :lol:

Ma nálunk is szép idő van,egész nap kint voltunk a kertben,a lányom ma mintagyereket játszott,elvolt az utazóágyban órák hosszat és hosszasan társalgott a nagyanyja futómuskátlijával... :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Ja, Marcsi, el is felejtettem mondani, hogy egy ismerősöm októberben fog szülni és a kislányát Panna Sárának fogják hívni. Olyan ismerősen hangzik, Neked nem???? :lol:

Délután megbeszéltem magammal és rászántam magam, hogy azt a 100 grammot, ami néha hiányzik megkapja tápiban, majd ügyeskedek, hogy ne tudják meg anyósék, be is kevertem este egy adagot, gondoltam, hátha hamar elalszik és tovább is bírja, erre egy az egyben kiköpte azt az egy kortyot, amit kiszíviott. Korábban pedig elfogadta :cry: Lehet veszek beba-t, amit mondtál, meg még várok egy tejforrástól választ, hátha...

Jó éjt, Babók aludjatok, hagyjátok Anyátokat!

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!

Tegnap betett a málna :S jó kis gyomorrontásom van. A széntablettát lehet szoptatás alatt szedni? Mert egy két linket nézve úgy látom, hogy igen
http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekval ... ak__292508

Elég gáz, mert mennem kell a fogászatra + nincs időm órákat trónolni a wc-n. Tegnap úgy görcsölt a hasam, hogy már majdnem sírtam. Ilyen az én formám!

Reni jól döntöttél, hogy nem kelsz fel éjjel fejni. Pihenj inkább az többet jelent!

Az én ismim is októberben szül egy Lacikát :)

Kép
Vendég
 


Anna, :( :( :( !
Remélem,azért megúszod hasmars nélkül az utazást,ez olyan kellemetlen tud lenni...széntabletta nyugodtan mehet,én is vettem be a múltkor,mikor egy hétig ment a hasam... :shock:

piki
 
 


Én is úgy tudom, hogy lehet széntablettát enni.

Képzeljétek, Bazsu hátról hasra fordul. :lol: :lol: :lol:
Hintán csinálta először tegnap este, ma meg már simán megy a habtapin is! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Örülök, mint majom a farkának. :oops: :oops:

Kép
Vendég
 


Írtam egy csomót, erre elveszett :S :S :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Bazsu nagyon ügyes, büszke lehetsz rá. A képen nagyon aranyos. Igazából Ő kire hasonlít jobban? ÉN az apukáját és anyukáját is látom benne, olyan kis vegyes.

Az én Jázminom tiszta apja. Le se tudja tagadni. A lába ujja meg a szemöldöke az enyém csak :D persze a nunci is inkább engem igazol :D

Jaj Marcsi ne is mond. Nem csak a hasmars, hanem a görcsölés :S kész vagyok már.

Elmentem a körzetorvoshoz, persze nem volt ott. 12-re értünk oda és persze, hogy már elment, pedig 13-ig rendel. Így holnap is mehetek :S Hétfőn eltekertem a belvárosba, kész katasztrófa volt, mert túrják szegedet minden felé és alig tudtam tekerni, de elmentem erre ez a hapsi kakál rá :S Miért nem dolgozik. És ez már nem az első eset!!

Szilvi megkaptad a fülbevalókat? Ezeket vettem 100Ft-ért per darab+10 Ft volt a két kis csat :) Már fölteszem, ha megígértem.




Kép Fülbevalóim

Megcsináltattam Jázminnak az útlevelét. Ezt a képet vittem el, csak lekicsinyítve.

Kép Útlevél kép

Kép
Vendég
 


Talán mindkettőnkre hasonlít! :)
Én szinte minden nap eszem málnát, eddig szerencsére semmi bajom tőle. Már 14 dobozzal le is fagyasztottam, lesz belőle jó kis zabos málnás sütemény.. Nyammm :D
Vendég
 


Mikor itt vagyok nem jöttök????? :(
Vendég
 


Gratula Bazsunak,nagyon ügyes! :lol: :lol: :lol:
Nem csodálom,hogy örülsz,Fanni! :lol: :lol: :lol:

Jázmin nagyon tuti azon képen! :lol: Igazi igazolványkép-arcot vág! :lol: :lol: :lol:

Én nem miattad nem jövök,Fanni,megnyugodhatsz. :D :D :D
Egyszerűen nincs időm... :(
Holnap talán nem lesz ilyen pörgős... :roll: :oops:

piki
 
 


Sziasztok!

Csak bejelentkezem, hogy még élünk és minden okés Pannával, csak én rohangálok már 3 napja a wc-re. Vmitől olyan hasmasom van, hogy egyszerűen nem tudok mit csinálni, mint kibéreltem a wc-t. :( :( :(
Ráadásul holnap be kell mennem a munkahelyemre, ami nagyon érdekes lesz így, de hát a muszáj nagy úr.
Ha hazaértünk, akkor visszaolvasok és írok még bővebben.

Jázmin kész hölgy már a képen.-)))

Andi


Kép

Kép
denesandi
 
 


Engem is elért a hasmars! Mi ez, hogy neten terjed?????

Bazsu tegnap óta azzal van elfoglalva hogy minél jobban begyakorolja új tudományát! Nagyon édes, már nem is tudom hányszor fordult át. :) :)
+érdekes, hogy hátról hasra kezdi. De szerintem hason szeret lenni, azért nem jutott még eszébe onnan forgolódni.
+tényleg igaz, hogy kell valami motiváció, ő is játékot akart elérni.
Kb. egy hete próbálkozik azzal hogy megfogjon valamit.
Gondolom innen a gyors fejlődés.
Vendég
 


Sziasztok!

Hasmars ez tök jó, mindenki elkezdte :D hmhm tudom elég kellemetlen. Lehet, hogy a gyümölcsök teszik. Remélem hamar vége lesz!

Én ma viszem a 3 hós oltásra, de hogy beoltják-e nem tudom, mert holnap megyünk ultrahangra a csípővel :S remélem a kattogás nem lesz gond!

Bea, Szilvi, Eszti...merre vagytok?


Kép
Vendég
 


CSAJOK, EZ MOST KOMOLY????????

Miért nem jön senki :S :( :( :( :( :? :? :? :?

Már lassan be sem kapcsolom a gépet, ez szörnyű. Legalább pár sort.

Hm mi jövő héten kapjuk meg az oltást, mert holnap megyünk ultrahangra és nem akarta a doktornő beoltani-e miatt!

Elég jól aludt Jázmin, este 21:30-2:30-ig, utána 5:30-ig és még egy kicsit 6:30-ig. Nekem ez az álom :)

Nagyon szomorú vagyok a Topik miatt.

Kép
Vendég
 


Anna, miattam van! Amikor én is itt vagyok, nem jön senki rajtad kívül.. :oops: :cry:
Mi jövő csütörtökön kapjuk a négy hónaposat..

Előbb utóbb csak belejön és átalussza majd az éjszakát! :wink:
Bazsu egy ideje megint felkel egyszer.. :?
Napközben ritkábban eszik és kevesebbet, gondolom a meleg miatt.. legalábbis most épp erre fogom, mivel oltást már két hete nem kapott.. pedig az szokott a mumus lenni nálam. :? Bármi baja van, tuti az oltás a hibás!!! :oops: :)
Vendég
 


Bocsi... :oops: Mi egész nap kint vagyunk szinte,ha meg alszik a Töpi,akkor csinálgatom a dolgom...
Leghamarabb ilyenkor szoktam egyáltalán bekapcsolni a laptopom...
A jövő héten meg szerintem még ennyit se leszek,mert hétvégén jön anyukám és hozza a keresztlányom nyaralni... :shock: :D

Pankának esze ágában sincs megfordulni,szerintem hamarabb fog beszélni,mint járni. :lol:
Állandóan jár a szája,olyan édes,ahogy gagyarászik... :lol:
Napközben nagyon keveset alszik sajnos,így estére már teljesen K.O...7-8 körül bekómál,aztán alszik 5-6ig,akkor eszik,majd utána még alszik 1-2 órát... :oops: :D

Vettünk neki kis felfújható medencét,ma már elég meleg volt,hogy kipróbáljuk.Holnap majd csinálok képeket! :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Hasmenősökkel együttérzek,nekem egy hétig tartott a múltkor,azóta se tudom,mitől volt... :oops: :?
Ha a neten terjesztitek,akkor elindítok valami jó kis vírusirtó progit! :lol:

piki
 
 


Én is vagyok, csak nem tudok mindig írni.

Ma már tápiztunk délben, ha éhes, akkor elfogadja. :?

Marcsi, Te már mered pancsiztatni ilyen kerti medencében? De jó, már én is úgy szeretném, de ez már csak jövő nyárra marad sztem.

A hasmenősöknek jobbulást kívánok!

Anna, ne félj, nem haalunk ki, csak nyár van, mindenki örül, ha kint lehet a szabadban, és ez ránk kismamákra sztem extrán vonatkozik, mert mi jórészt be vagyunk zárva. Várd ki az őszt és ismét fellendülünk.
Nekem egyszer kel manóka hajnalban, kb 3-4 körül, majd 7-8 körül szopizik, tisztábaa teszem, kb fél órát elnézelődi a zenélő forgóját, majd amikor elkezd nyűgösködni, megint szájába adom a cicit és visszaalszik kb 10-ig :lol: , igaz, így 11 előtt sehova sem tudunk elindulni. :? Nem tudom mi lesz, ha oviba kell majd menni, de ezen még ráérek gondolkodni.

Na megyek fejni, mert most este megint kiköpte a cicit, nehogy elapadjak. :cry:

Mi a 3 hós oltást jövő hét elején kapjuk. Holnaap leszünk 3 hónaposak!
Jól elrepült.

Kép
ire81
 
 


Én vagyok, holnap jövök visszaolvasni. Minden nap volt vmi program,szerencsére. :D

Anna igen,megkaptam, köszönöm még1x. :D

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Esztikének boldog hófordulót! :lol: :lol: :lol: :lol:
Reni,mért ne merném pancsiztatni??? :shock: :shock:
Nincs cukorból,a medencéjében már most 34°c-os a víz,mert a napon van egész délelőtt.Délután már árnyék van azon részen,meg olyan sokáig amúgy se lennénk ott,hogy leégjen...szerintem sokkal jobban érzi magát,miután felfrissült kicsit...
Az intézetben csaphideg vizet kapnak a kicsik a pancsolóba,hogy hűtsék magukat,igaz,ők nem fekszenek bele,csak a kezüket,lábukat dugják bele,ha akarják...

Én amúgy se szeretném túlfélteni,a széltől is óvni...azt szeretnénk,ha stramm kiskölyök lenne belőle. :lol: :lol: :lol:
Ha meg nem érzi jól magát valahol,akár a vízben,akkor úgyis szól,jó hangosan! :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Ma megérkezett a hintája is,nem tudom,mondtam-e egyáltalán,hogy a teszveszen lőttünk neki egy Wingbo-hintát,ami speciálisan korababáknak lett kifejlesztve,terápiás jelleggel,hogy segítse a mozgásfejlődését.
Majd csinálunk arról is képet,remélem,szeretni fogja...

piki
 
 


Kép

Kép

Kép

Na,ezért hal ki a topik... :( Most is csak én tobzódok itt...
Szóval ilyen a hintája,úgy tűnik,szeretni fogja... :lol:

Este még jövök,remélem,addigra ti is benéztek!

piki
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: