Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csöre: Gratula Sacinak! Így ő lett a második. :lol: :lol: Várjuk a 3. helyezettet. :lol: :lol: :lol:

Fürdetés: Mi már régóta a nagykádban pancsizunk . Az első fürdésnél használtuk a fürdetőkarikát,de nekem nem jött be. :? :? úgyhogy nekünk is a szekrénytetején porosodik. :lol: :lol: :lol:
Vettem csúszásgátló szőnyeget,de még ki sem volt bontva és szerintem nem is lesz! :oops: :lol:
Kristóf fel szokott állni,de utána szépen leül. Néha becsúsznak balesetek,de mindig csak nevet egyet rajta :). Van pont egy olyan kép amikor éppen kiesik a képből,csak még mindig anyuméknál van,de holnap már tényleg elhozom a képeket! :oops: :lol: :lol: :lol:

Na kipróbáltuk a kakaót!Azóta állandóan azt követeli! Most ez a sláger! Még egyenlőre csak tápszerbe tettem,de így hogy nincs semmi baja tőle kipróbálom majd tejjel is.

11óra óta alszik a drágám,de szerintem lassan felkel úgyhogy megyek előkészítem az ebédet hogy már csak melegíteni keljen majd! :lol: :lol:

Szép napot mindenkinek!

Kép

Kép
kbeya
 
 


Bea: lehet, én maradtam le valahol :oops: de nem is mondtad, hogy már Kristóf is jár!
Gratula a mindjárt egyéves kis fickónak :wink:

Tünde: az nem baj, ha sok a dolgod, csak időnként jelentkezz be, hogy minden ok :wink: :lol:
Van valami teendőd neked is az időközi választásokon??? :o

Csöre:várjuk majd a beszámolót a keresztelőről :D ezen a hétvégén lesz, ugye?

Móni: szorítunk értetek, a kicsike meg majd úgyis eldönti ő mikor akar kijönni :D
Jaj, hogy fogsz boldogulni a két picikével :?: :D
Elnézem az én Benedekemet, és nem tudom elképzelni egy még kisebb baba társaságában :lol:
Biztos sikerül majd összeegyeztetni nekik valamilyen napirendet, és ügyesek lesztek!!!! :wink:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kriszti
Szerencsésnek érzem valahol magam, hogy van 2 csodálatos nagy fiam és párom akikre számíthatok, ha segíteni kell.
Mivel már elég a vége felé járok, így az esti fürdetés a páromra vagy a fiukra terelődik, nagyon ügyesek a fiuk.
Hát mi arra leszünk nagyon kíváncsiak, hogy a Joel mit fog szólni a babához.

manocskak
 
 

 
 

Sziasztok!

Móni: ÚÚÚ de elszaladt az idő :). Már csak 19nap? Most így vissza emlékezve már én ilyenkor nagy takírítást csináltam lépcsőn jöttem fel a 4.-re mert már nagyon "szenvedtem". Én is dec.4-re voltam kiírva csak 20-án Manóka úgy gondolta hogy nem akar tovább bent lenni.
Vigyázz nagyon magatokra és kitartás!!! :lol: :lol: :lol: Jó hogy segítenek neked a fiúk. :lol: :lol:
Joel biztos örülni fog neki,csak majd egyből játszani akar vele. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kriszti: Azért mert én csak annyit mondtam,hogy megtett -két lépést magától és utána már nem írtam a fejleményeket :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: .


Na megyek ,mert Kristóf éppen az apukáját költi fel aminek ő annyira nem örül :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
kbeya
 
 



Sziasztok!
Bocsi, vagyok, csak visszaolvasni sem nagyon tudok, sütök, főzök a keresztelőre (most is receptért jöttem a netre :D)
Saci taknyos, Zaza lázas, jó kis keresztelő lesz :(
MIndenkinek jó hétvégét!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre: sajnálom a gyerekeket :(
Azért remélem sikerül lebonyolítani a keresztelőt!
Ez annyira tipikus, hogy jön egy esemény, és valaki kidől :(
Zazának van valami a lázon kívül?

Mi a végén úgy döntöttünk, hogy beoltatjuk a gyerekeket is, meg magunkat is - már túl vagyunk rajta. (Benedek még kicsi ő maradt ki egyedül) Nekem meg fizetni kellett nemcsak az oltóanyagért, de a beadásért is :evil: Az orvos pedig közölte, hogy csak saját felelősségemre olt be, a szoptatás miatt... :evil: Még jó, hogy korábban a gyerekorvost is megkérdeztem a dologról (Benedek állapota miatt) és azt mondta, hogy lehet szoptatósan is oltatni.
A férjem más orvoshoz jár, ő meg ingyen megkapta :roll:

Bálint itthon töltötte az egész hetet, most pótolgattuk, amit tudtunk...

És már megint esik az eső!!!! Elegem van belőle!

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 



Sziasztok

Visszaolvasni még nincs időm, de pótolni fogok.

Gyors helyzetjelentés Rólunk: Sajnos Niki még szeptemberben elkapott egy csúnya vírust, amitől nagyon magas láza volt. Az akkori dokinknak hiába jártam a nyakára, hogy csináljon valamit, mindig elküldött, hogy ez csak torokgyuszi, csillapítsam a lázát. 1 hét után dühömben elvittem a Heim Pálba, ahol azonnal bent fogtak minket. A "csupán vírus" felülfertőződött, és megtámadta a máját és veséjét. Időzített bomba volt a gyerek, nem akarok belegondolni, hogy mi lett volna, ha dühömben nem megyek kórházba, és ott mondjuk beutaló híján elküldenek.
Szerencsére 1 hónap alatt rendbejött Niki, de a fejlődésünket rendesen visszavetette.

3 hetet voltunk egészségesek, aztán Viki hazahozott az oviból egy kis mandulagyuszit. Mindkét gyereken átment. Volt megint 2 nehéz hetem, de ma már újra oviban van.

Gondolom már mindenki nagyon ügyes, mi még csak a felállásnál tartunk. Viszont van 7 fogunk és jön a 8. is. Már egy kicsit súlyban is sikerült vissza szednünk 11,6kg Niki és 81cm :D
Ráadásul 20-as a lába, így kinőttük a legnagyobb kocsicipőt. Most vastag zoknit húzok rá jobb híján.

Most megpróbálok visszaolvasgatni. Igyekszem képet is rakni.

Puszi minden picúrnak.

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Közben visszaolvastam. Gratula Sacinak a járáshoz! :lol:

Üdv az újaknak!

Oltás: felnőtteket beoltattuk, gyerekeket még nem.

És még pár kép:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Sziasztok!

Na!Megjöttem! :D

Katica:Örülök,hogy van hír rólatok!Sajnos nem a legjobb,de szerencsére már minden rendben!Hááát hallod!Jó nagy baba Niki! :shock: :D Össze kellene egyszer rakni az Én Bencémmel :lol: Úgy néznének ki,mint két kis summózó :lol: :lol: :lol:

Csöre:Milyen volt a keresztelő??Remélem a gyerekek már jobban vannak!

Manócskák:Mindjárt itt a nagy nap!Olyan irígy vagyok rád! :oops: :D

Kriszti:Mi is úgy döntöttünk,hogy megkapják a gyerekek a szurit.Apa nem szeretné magát beoltatni :x Ugye nem volt semmi mellékhatása a szurinak?

Rólunk:Bence erőteljesen gyúr a mászásra és a felállásra :lol: :lol: Több kevesebb sikerrel össze is jön neki a dolog.
Ami nagyon jól megy neki az a beszéd :D Mindent mond utánunk!A sláger amit Jázmin tanított neki az a :Csá :P :lol: De tegnap beszélgettünk a sogórnőmmel és mondta,hogy mennek a bálba.Erre megszólal Bence:bálba.Majd elájultunk.. :lol:

Na léptem!Mennünk kell egy előadásra,amit az óvonéni tart :x 1000 dolgom van :x

Szép napot mindenkinek!
tünde733
 
 


Sziasztok!

Csak egy pár sor aztán megyek is tovább majd du leszek még.

Kriszti: Én pont most jöttem haza a dokitól és mi ingyen kaptuk amiért van egy év alatti gyerek a családban. nálatok nem így van?

Tünde: Nekem zsibbad a kezem,de már kezd elmúlni. Eddig ennyi a mellékhatása.

Na megyek mert megyünk az egy éves státusz vizsgálatra,meg megkérdezem a dokit az oltásról Kristófnak.

Utána jövök még! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
kbeya
 
 



Katica:jó hallani rólatok :) a lányok aranyosak a fotókon, mint mindig;) Örülök, hogy már jól vagytok!
Súlyban tényleg ti vezettek meg Tünde Bencéje - szerintem ezen végképp nem kell aggódnod :wink:

Tünde: nem volt mellékhatás :wink: a helye érzékeny volt utána való nap, de szerintem ez bármilyen injekciónál így van...
Bencéd nagyon ügyi, biztos édes, ahogy mondja utánatok :D

Bea: hát, szerintem orvost fogok váltani, mert pofátlanságnak tartom, amit az enyém csinált, azt hiszem írtam is, a férjemnek más az orvosa és ő is ingyen kapta... ezek szerint neked is jó az orvosod :wink:
Kíváncsi vagyok, mit mondanak Kristófodra, kap - e oltást, azért majd írd meg, jó?

Csöre: aggódom, hogy nem írsz. Minden rendben? Nem szoktál ilyen sokáig távol lenni!

Ma Benedek is megtett 2 lépést önállóan, aztán egyszer ismételte is a mutatványt! :D Kíváncsi vagyok, mikor számolhatok majd be én is folyamatos járásról :lol: Rögtön jókedvre derített a kis pasim, mert nem voltam épp a legjobb passzban.

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Olvasok én is, csak írni nincs időm. Mi még nem járunk :oops:
Vagy inkább örüljek neki?

Kriszti: orvost egyszerű váltani, kinézed a szimpit, megbeszéled vele, ő meg kikéri a régitől a papírokat. Nekem postán kérte ki, még találkoznom sem kellett a régivel.

Katica! Nagyon nagyok vagytok. Mi beíratkoztunk a MiniManóKlubba és szerintem ott is ragadunk. Bár Kirácska szépne gömbölyödik, talán meglesz szülinapra a 9 és fél. Dönikém meg jó, ha eléri a 9-et. Nagyon rossz evő és hisztis. Ha valami nem tetszik, úgy dobálja magát az etetőszékben, hogy megy fel bennem a pumpa. De akkor mindig arra gondolok, hogy a hülye anyja még rosszabb volt...

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Sziasztok!

Tünde: mellékhatása nekem annyi volt hogy kb. 1órs hoszát egy kicsit zsibbadt a kezem,de ma már semmi. Ez is egyén függő.

Kriszti: Váltsál dokit! Nekünk a páromnak nem tudják már beadni a héten és ezért beírták hogy tegnap megkapta (csak hogy ne kelljen fizetnünk érte) és majd csak jövőhéten kapja meg addig az oltóanyag meg félre van téve.
Gratula Benedeknek az első lépésekért!! Kristóf is így kezdte,és rá 2-3napra már el is indult!!Azóta már tényleg nincs semmi nyugtom! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tegnap kicsit kiakadtam,mert 12:15-re kellett mennünk a státusz vizsgálatra és 14:15-re értünk haza! :twisted: :twisted: :twisted: Ráadásul le sem mérték :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: . Az oltással kapcsolatban azt mondta a doki,hogy a vírusnak és az oltásnak is lehetnek következményei és ez a szülők felelőssége hogy beadatjuk-e vagy sem. azt tanácsolta hogy a család összes tagja legyen beoltva,mert neki még nincs olyan nagy rizikófaktor hogy elkapja,mivel hogy még nem jár közösségbe.De én úgy gondolom hogy beadatom neki. De még hétfőn megkérdezem a védőnőt!

Csöre: Hogy vagytok??? Milyen volt a keresztelő???

Szöcske: Ne aggódj a súlyuk miatt!! Tudják ők hogy mennyit akarnak enni!!! Ha lenne valami baj velük azt úgyis észre vennéd!!!

Katica: De jó hogy jöttél!! :lol: :lol: :lol: :lol: Jó súlyban vagytok nagyon!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Manókám este 8-tól alszik és jele sincs annak hogy fel akarna kelni!!! :lol: :lol: :lol: 7:30-8 körül szokott kelni,de az előbb fordult át a másik oldalára!! :lol: :lol: :lol:

Megyek addig legalább egy kicsit rendbe tudom szedni magam!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

További szép napot Mindenkinek!!!!

Kép

Kép
kbeya
 
 


Halihóóóó!!

Hol vagytok???? Eltűntetek????

El sem hiszem!! 1 éves lett a Kisfiam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:. Szalad az idő. Tegnap a testvéremmel körbe jártuk a plázát megint ugyanúgy és ugyanabban az időben amikor 1éve elfolyt a magzatvíz és persze megint anyukámnak kerestünk ajándékot. :lol: :lol: :lol: :lol: És ezt mind nem is terveztük csak így alakult és utána jöttünk rá :lol: :lol: :lol: :lol: ,hogy hoppá fél5 van mindjárt jön a mentő :lol: :lol: :lol: . Jókat nevettünk tegnap.
Ma sikerült elsírnom magam,amikor felköszöntöttem Kristófot :lol: :lol: :lol: :lol: .
Már nagy készülődésben vagyunk,mert a nagy köszöntés az vasárnap lesz anyukáméknál!! Csak nehogy megint elsírjam magam! :lol: :lol: :oops: :oops: :oops:

Na megyek mert Manókám elaludt és addig rendet kéne csinálnom,meg apának valami ebédet csinálni mire hazaér.

További szép napot mindenkinek!!!!

Kép

Kép
kbeya
 
 


Bea: reggel voltatok ám az eszemben, csak nem tudtam korábban jönni:

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT AZ 1 ÉVES NAGYFIADNAK!!!!!!!!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
bfkrisztina
 
 



Nagyon sok boldog szülinapot kívánunk Kristófnak: Kirácska, Kisnorbi, Andianyu, Norbiapu

Kicsit elsírtam én is magam a soraidon, nemsokára nekünk is szülinap... Na akkor hogy potyognak majd a könnyeim!

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Beya:

Nagyon boldog első szülinapot Kristófodnak!


Kép


EnyémKristóf tegnap óta taknyos :( Nem tudom eldönteni, hogy a foga miatt vagy valami más (a bal felső 1-es már nagyon kibújna). Csak folyik az orra, és ennyi. Meg néha köhög, de az sztem attól, hogy hátrafolyik neki a trutyi...
Azért kapja homós bogyókat meg néha porszívózzuk az orrát. Annyira ügyi, a harmadiknál már nem is sírt...
Viszont az éjszaka nagyon gáz volt. Szegény aludt fél órát, aztán fél órán keresztül 5 percenként megébredt pityeregve, hogy nem kap levegőt az orrán (egyébként tök ügyesen veszi szájon át), aztán újra fél óra alvás, és ez így ment reggelig... annyira sajnáltam :( Amúgy meg napközben tök kis vidám, pörgős, csak a hangja mintha kicsit náthás lenne, de nagyobb baj úgy tűnik, nincsen... (kopp-kopp)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok Lányok!

Kristófnak boldog szülinapot!

Bocsi... csak bekukkantok, hogy ne aggódjatok. Influenzásak vagyunk, hétfőn dőltünk ki (én... kedden Apa). Mesi egyelőre megúszta, Saci sincs jól, de csak 1x volt lázas, egyelőre masszívan taknyos. Nagyon cudarul vagyunk/voltunk, régen volt ilyenben részem :( Ha jobban vagyunk, jelentkezem.
Addig is mindenkinek betegségmentes napokat kívánunk!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Akit érdekel autóra való fényképes háromszög matrica, annak szeretném a figyelmébe ajánlani egy nagyon jó barátunkat, aki most elkezdett ezzel foglalkozni, a háromszög eső és időjárás álló, bármilyen kép megfelelő hozzá, és a rajta levő szöveg is bármi lehet, mintának beteszem ide a sajátunkat.

Kép

Két matricát gyárt le (mivel a legtöbb családnak biztos van még egy olyan autó a családon belül, amire fel tudják tenni) ennek a kettőnek az ára 1800 Ft., az elkészült háromszöget nyomtatás előtt mailben meg lehet nézni, és ha megfelel, akkor megy a nyomdába, aztán a készet postázzák.

Mail cím: dvst2001@gmail.com

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


Sziasztok!

Boldog szülinapot Kristófnak!:)

Csöre:Nektek meg mielőbbi jobbulást!

Most csak ennyire tellett tőlem.Pisti itt áll mellettem,a géphez akar ülni :twisted: :twisted: :twisted:
tünde733
 
 


Sziasztok!!

Csöre: Jobbulást nektek!!!


Köszönjük szépen a köszöntéseket!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép
kbeya
 
 


Sziasztok!
Megpróbáltam visszaolvasni, tök esélytelen. Ennyit írni? :)
Gratula Bea Kristófjának a járáshoz, Benedeknek a lépegetéshez!
Katica: örülök, hogy megkerültetek, Niki hatalmas baba :shock: emlékszem, eleinte egy súlyban voltak Sacával... most meg 3,5 kilóval elhúzott :shock: Mindkét lány nagyon édes, és Viki is mekkora már!
Szöcske: sebaj, az legyen a legfőbb bajunk, hogy minik :wink: most éppen pozitívan állok a kérdéshez, de tudod, hogy én is szénné aggódom néha magam Saci táplálkozási szokásain....
Bea: nagyon aranyos Kristóf, milyen kis tanácstalan arcot vág :lol:
Gabi: Kristófod hogy van???

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre: de jó hogy jöttél :D Remélem már jobban vagytok!
Nálatok már ennyire járvány van? S vajon ez az új mizéria vonult végig rajtatok? Te asztmás vagy, hogy bírtad?
És még a kersztelőről se tudjuk, hogy sikerült - e lebonyolítani! Tessék csak mindent sorjában elmondani! :D

Bea: nem nagyon értette még Kristóf, hogy mi történik? Falizott a tortácskából? Jó választás volt a Verda :wink:
Játszik rendesen a pacival?
Várjuk a beszámolót!

Dávidon valami furcsa kiütések vannak :? a szája tök piros, mostmár inkább sebes, a popsija illetve combhajlata égővörös, valamint a tenyere volt nagyon piros és a lábfején vannak apró pöttyök
Attól tartottam, hogy skarlát, de ma megmutattam doktornéninek, azt mondta, hogy ez vírus - nincs teendő különösebben. Higított betadinos oldattal törölgessem a csepp száját, hogy gyógyuljon szépen.
Benedek is a változatosság kedvéért taknyos és köhög :? Mindig összeszedi a tesóktól. A gond csak az, hogy míg Bálint és Dávid váltják egymást a göthölésekkel, ő mindegyiktől elkapja az épp aktuálisat, ergo 2x annyit beteg :evil: :evil:
Na mindegy, remélem hamar túl leszünk megint rajta :wink:

Benedek még a múltkori után nem lépegetett :wink: sőt, azt se hagyja, hogy lábra állítsam, mert rögtön tekeri hátra magát :lol:
De majd beindul :)

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kriszti: jobbulást a csapatnak! Látom, azért Nektek is kijut :(

Igen, nagy valséggel H1N1 új influenza suhant végig a családon (ma mondta a doki, hogy Zaza egyik osztálytársában kimutatták). Oltatni csak Mesit és Apát tudtuk, de Apa másnap elkapta. Hogy mennyire viselte meg az asztmámat? Hát, őszintén, Apát jobban megviselte köhögésügyileg, mint engem. Én gyengébb voltam viszont. Ami még gáz volt, hogy nem ment le a lázunk SEMMITŐL. Tényleg nagyon vacakul voltunk :(
Azt is megkérdeztem ma a dokitól (itt volt 11 hós státuszon), hogy milyen járványok vannak a faluban, hát "csak" kettő: ez a H1N1 és egy hasmenős-hányós valami.... remélem, utóbbit nem nyeljük be.

Keresztelő: már aznap köhögtem, ezért úgy döntöttünk sógornőmmel, hogy mindenki a saját gyerekét fogja (dupla keresztelő volt), hogy ne keveredjenek a vírusok/bacilusok (ők is taknyosak voltak). Saci végig nyesztette a hirdetést meg a többi beszédet, majd amikor a keresztelőre került sor, nagy csodálkozó szemekkel nézte a lelkészt, majd "megköszönte" a keresztvizet: elkezdett dumálni :lol: :lol: :lol: annyira édes volt :lol: :lol: :lol: Nem ültük végig az istentiszteletet, mert amint a padok közelébe értünk, újra hisztis lett, kimentünk a kocsiba szopizni, pelusozni. Akkor vettem észre, hogy tiszta pötty a kis teste, ami másnapra foltokká terebélyesedett......... a doki azt mondta, adjak claritine-t, attól elmúlt. Soha nem derült ki, mire allergiás...
A templom után a családi rendezvény a helyi kastélyban volt, szerintem jól sikerült, jól éreztük magunkat. Saci is aludt a hordozójában, játszott, nézegette a kertben az állatokat a többi gyerekkel.
A kaja is jó volt, 3 tortát sütöttem (túrós, csokis, puncs), meg a család többi tagja is hozott sütit.
Estére én már beteg, onnantól szürke köd az agyamon.
Mennem kell, sziasztok!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Csöre:Szívesen néztem volna egy pár képet a keresztelőről!:)Három tortát is sütöttél???Minden elismerésem a tiéd! :D

Kbeya:Nagyon édes Kristóf! :D Tetszett neki a torta?Nem akart belemászni? :D


Kriszti:Hogy van Dávid?Elmúltak már a pöttyei?

Nálunk sajnos megint beteg Ádám :? Nincs mese,ki kell veteni a manduláját.1 hetet volt oviban...bosszantó...
Mára már az Én torkom is fáj...Apa meg elment hetelni :cry: :x
tünde733
 
 


Csöre: örülök, hogy rendben sikerült lebonyolítani akkor a keresztelőt! :wink:
Hát, influenza: legalább túl vagytok rajta és már nem kell stresszelni rajta májusig, vagy ki tudja meddig. Gondolom sovány vigasz az elmúlt napok után... :roll:

Tünde: Ádámnak a mandula gyulladás a mindig visszatérő mumus?
Mielőtt kivetetnétek neki, tényleg őszintén ajánlom, hogy próbáljátok ki az echinacea valamilyen formáját. A DM-ben szoktam venni grapefruit - echinacea cseppek kombinációját, teába kell tenni. Hátha bejönne, és megerősítené kicsit, ellenállóbbá tenné Ádámot.
Vagy az aloe verát hallottam még a természetgyógyászati varázsszerek közül, hogy segíthet - erről nekem még nincs tapasztalatom.
Gyógyuljatok hamar!

Dávidnak a popsija és a szája most hámlik, krémezgetem neki szorgosan,azt hiszem már jobban van, köszi a kérdést :)

Lányok: elkelne már pár egészségben eltöltött hét itt a topikban
:lol: kívánjuk egyszerre!

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Ádámnak jobbulást! A grépfrút csepp echinacea-val (kasvirág?) vagy anélkül is tényleg jó immunerősítő! Mi gyümölcslébe tesszük, sőt, egyenesen grépfrútlébe, akkor kevésbé érezni, hogy maga a csepp is keserű.

Kriszti: Dávidnak is jobbulást! Még ilyen fura kórt nem is hallottam.
Influenza: tényleg jobb, hogy szövődménymentesen túl vagyunk rajta, bár valóban jobb lett volna sehogy... mindegy, ez van, még köhögünk egy kicsit, azaz én jobban, Apa kevésbé. Csak Saciból ömlik még a takony... éppen az orrszívót szereli, hátha akkor megússza a szívást....
OK, én is kívánom egyszerre a betegségementes topikot!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Halihó!

El vagyok havazva, szervezem a hétvégi partit, már naggyon várom :)

Csöre:
hú, szegények! Örülök, hogy már jobban vagytok és szövődménymentesen megúsztátok...
Kristóf még taknyos, de már nem annyira, és még mindig fehéres átlátszó cucc jön neki (bár elég mélyről), és más tünete nincs, és a foga se bújt még ki, szóval még mindig nem tudom eldönteni, hogy a foga miatt vagy valami más, de a homeót még mindig kapja (olyat, ami fogra is jó meg náthára is).

Katica:
gyönyörűek a gyerkőcök.
Huh, akkor nektek is kijutott a betegeskedésből. Örülök, hogy Niki már rendben van.

Kriszti:
gyerekeknek jobbulást, Dávidnál azért ijesztőek lehettek ezek a tünetek (én biztos szétparáztam volna magamat... :oops: )

Tünde:
Ádámnak jobbulást! Én is az echinacea-ra esküszöm, nagyon jó immunerősítő, Kristóf is fogja most télire kapni a C vitamin mellé.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Kedves Mindenki!

Olvassátok el Ti is, milyen vicces történetek kapcsolódnak a Mikuláshoz, és szavazzatok a legjobban tetszőkre!

http://koloknet.hu/975-mikulsok-innen-onnan/

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 



Sziasztok! :D
Végre itt vagyok, nem működött az internetünk :evil: .
Manócskák:Látod azért kihúztad 25.éig, de most már mindent bele, gondolom már kényelmetlen az a nagy pocak. :wink:
Bea:kicsit megkésve, BOLDOG SZÜLINAPOT KRISTOFNAK
Csöre:sajnálom a betegeskedést, nagyon rossz lehetett főleg hogy mindegyikőtök ágynak dőlt, remélem már rendben vagytok. Itt nálunk Szlovákián nem nagyon foglalkoznak az influenzával, a legtöbb gyógyszertárban nem is kapható az oltóanyag.
Gabi: szintén BOLDOG SZÜLINAPOT KIVÁNUNK KRISTOFNAK
Na muszáj mennem, mert nyafogunk, meg volt a reggeli, megyek leteszem Alexet alukálni.
Pusziljuk a csöppségeket, Papa

Kép
gyurcsy marcela
 
 


Marcela
Várj még nincs vége a 25.-nek, majd ha holnap is még egyben leszek.
Hétfőre még van idő pontom NST-re és utána megint a dokihoz.
Bár a Joelnél is így volt, hogy az utolsó NST idő pontom hétfőre szólt, de már addigra megszültem. :wink:

manocskak
 
 


Amúgy már mi is büszkélkedünk 2 alsó fogacskával, annyira örülök :lol: :lol: :lol: , tudom nem vesztettünk semmit, mert az inyével már meg tanulta szétrágni a darabos ételt :wink:
Kriszti:mielőbbi gyógyulást a gyerkőcöknek
Most az éjjel végre kialudtam magam, Alex 1szer kelt fel szopizni, nemtudom mi történt :roll: , amúgy a szokása a 3-4szeri szopi és közben még teázik :evil: , nagyon jó volna leszoktatni, egy anyuka azt tanácsolta, hogy hagyjam őt éjjel sirni és ne én keljek fel hozzá, hanem apa, dehát nem tudom mit szólnának a szomszédok itt nálunk/panelházban lakunk/, és én sem vagyok hive ennek a büntető módszernek :oops:

Kép
gyurcsy marcela
 
 


Gabi: Kristófodnak nagyon boldog szülinapot!!!!

Marcela: igen, hallottam, hogy nálatok nem nagyon lehet oltatni (Apa szokott Pozsonyban is dolgozni, hozza a híreket). Ezért bosszantó, hogy itthon micsoda összeesküvés-elméleteket szőnek az oltás körül, ahelyett, hogy örülnénk: ha akarjuk, be tudjuk magunkat oltatni. Van választási lehetőség.
Gratula a fogacskákhoz!!!
Leszoktatás az éjszakai kelésről: hát, nem tudom. Nálunk is kitörne a palotaforradalom, ha Apa kelne hozzá helyettem... :roll:

Móni: tényleg bármikor szülhetsz! Izgi :lol:

Gabi: ha a foga miatt taknyos, akkor átlátszó a cucc teljesen, szinte víztiszta. Viszont jöhet mélyről, ha lecsorog neki hátul. Milyen homeos bogyót kap? Vagy kúpot?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Köszönjük a köszöntést, ma totál el voltunk havazva és ez így lesz holnap is, ráadásul megyünk 1 éves státuszra délelőtt.
Viszont apa itthon marad velünk pénteken, így sokkal jobban fogok haladni mindennel.

Marcela:
éljenek a fogacskák! Még nekünk is csak kettő van.

Csöre:
hát, főleg olyan cucc jött neki, most kezdett talán kicsit besűrűsödni, de még mindig fehér.
Oscillot adtam neki 3 napig, és párhuzamosan a pulsatillanak a 15 ch-s hígítását. Azt még most is kapja...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

Sajnos DM üzlet csak Debrecenben van :? Megpróbálom megnézni Tiszafüreden a Rossmannban,hátha ott is van az a immunerősítő csepp.Betározok télire belőle :)
Sajnos este Bencének 38 fokos láza volt :cry: Gőzöm sincs,hogy mitől :shock: Mondjuk egyszerre jön 4 foga :shock: Remélem semmi komoly.Holnap viszem doki bácsihoz.

Manócskák:De izgi! :D Lehet a Télapó hozza a kis bébit? :D

Gabi:Boldog szülinapot Kristófnak!! :D

Marcella:István fiam anno,3 éves koráig teázott éjszaka :oops: Addig egy nyugodt éjszakám sem volt.Na de a többi gyerkőccel már nem csináltam ilyen bakit!Jázminnak sem és Ádámnak sem adtam cumisüveget.Sőőőt!Bencének még teát sem adok.Csak vizet iszik,azt is pohárból.Mondjuk...Bence is felkel még szopizni 3x-4x éjszaka :?
tünde733
 
 


Sziasztok.
Szerintem már hétvégén én babázni fogok.
Már kezd távozni a nyákcsap dugó reggel óta, de amikor a Joelnél ezt tapasztaltam akkor még 2 napot voltam itthon ugyan úgy mint most, szerintem szombaton szülés lesz a vége. Ha nem jönnék hétvégén akkor ezért. :wink:

manocskak
 
 


Hehe, Móni, majd hozom a hírt :wink:

Tünde: jobbulást Bencének is! Azért 38 fokos láz ritkán van fogzástól, bár nem kizárt. 4 foga jön? Melyik 4?

Gabi: értem, a pulsatillát mi is használtuk egy ideig... az oscilot nem ismerem.

Nálunk semmi változás takony fronton, Sacinak folyamatosan szívom, már nem köhög, szerencsére, csak taknyos.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 



Sziasztok!

Voltunk ma 1 éves státuszon. Kristóf "paraméterei"
10,43 kg
79 cm
48,5 cm buksi
44 cm cici
2 fog
2 golyó :oops: :lol:

Dokinéni megvizsgálta, takony a fogtól van, semmije nem piros, gyulladt vagy ilyesmi.
Bár apa most taknyos, reggel mondtam neki, hogy ne nagyon csókolgassa a gyereket, mert most amúgy is ölég instabil az immunrendszere...

Ja, és holnap apa itthon marad, hogy segítsen a mindenfélében :D
Jó lesz, mert egy csomó mindent kell még csinálnom a hétvégi nagy köszöntgetések előtt...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi: Kristófod szép szál legényke :lol: :lol: :lol: Saci minimum 2 kilóval és 2 golyóval kevesebb lesz a státuszon :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Holnap lehet, hogy én is megméretem, ha nem lóg nagyon az orra.... kíváncsi vagyok, hízott-e egyáltalán.
Apa jó fej, hogy otthon marad segíteni!
Nálunk az lesz a mázli, hogy még szünetben lesz a szülinap, akkor még itthon van mindenki.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Gabi: BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK a KISKOBOLDNAK!!! :D :D :D :D :D :D :D :D
Tényleg szép szál legényke :wink:

Lehet leírva durvábbank tűnt Dávid, én mielőtt orvoshoz vittem, meg voltam róla győződve, hogy skarlátos a gyerekem :lol: gyorsan utána is néztem a neten (bár ott nem említenek tenyér meg láb vörösséget) de alapjában penicilinnel jól kezelhető, mára már megszelidült fertőző betegségnek írták le.

Csöre:várjuk az eredményeket :wink:

Móni:nagyon drukkolunk nektek :D

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kriszti: hát, nem biztos, hogy megyünk, mert este még nagyon taknyos volt Saci, eszméletlen adagot szívtam ki neki. Pedig már nagyon izgulok, hogy mekkorát nőtt, de nem akarom betegen egészséges gyerekek közé vinni. Meglátom, ha felébredt.
Skarlátja volt Mesimnek, érdekes, hogy ő nem vörösödött, csak a nyelvén látszott neki. Vagy korai fázisban csíptük el (vagyis az ovi orvosa, aki a járvány miatt végigjárta az óvodákat, és a gyanús gyerekeket kiszűrte), vagy nála ez a tünet nem jött ki. De tényleg nem volt gáz....
És hogy vannak most Dávid foltjai?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Csöre:Fent jön mind a két szemfoga és alul a nyakfog vagy minek mondják.állandóan könyékig jár a szájában :?

Tegnap elvittem a dokihoz....nem piros a torka,tiszta a tüdeje.A doki szerint sem lehet lázas a fogzástól :? Adott neki Ceclorettát..azt mondta,hogy ha éjszaka is lázas lesz ,akkor adjam neki.De mire adjak neki antibiotikumot??? :shock: Aztán mikor öltöztettem a váróban,átsuhant a fejemben a veséje :shock: Kopogtam a dokinak,és mondtam neki,hogy holnap hozok egy Bence pisit nézze már meg.Bementem a gyógyszertárba és kértem vizelet gyűjtő zacsit.Erre a patikus néni azt mondja,hogy már elment a holnapi rendelés,(mert ők ilyet nem tartanak :shock: ),megpróbál csinálni egy utórendelést,nézzek már be reggel fél 8-kor.Kérdezi,hogy mennyit kérek.Mondtam neki,hogy 5 db elég lesz.Legalább lesz tartalék otthon.Erre reggel hozza a sógorom ,30 darab!!Ennyi van egy csomagban és meg kell vennem mindet,mert Ők mit csináljanak a többivel?! :shock: 1200 ft volt.Na most aztán jó sok tartalékom lett :shock:

Gabi:Jó paraméterek :lol: :D
tünde733
 
 


Tünde: 30 pisigyűjtű zacsi? Az nem semmi :shock: a cecloretta érdekes, főleg, ha nem talált semmi bajt nála :roll: (Zaza egyébként allergiás rá: megdagadt a kis tenyere és talpa tőle)
Akkor ezek a fogacskák már a 9-10-11-12-es? Nem semmi! Jó tempósan nő Bence fogsora :lol: És az tény, hogy a szemfog igen megkínozza őket!

Mi biztos, hogy nem megyünk ma Sacit mérni... már másodszorra szívtam ki az orrát, még mindig nagyon masszív a cucc benne... vége lehetne már! :?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Tünde: mit mondott az orvos a vizeletre?
Nem tartom magam antibiotikum pártinak, de hasonló esetben engem megnyugtat, ha szedni kell :?

Csöre:majd eljuttok jövőhéten :wink:
lehet félreérthető voltam - végülis ez nem skarlát Dávidnál, hanem vírus, nem volt teendő vele
Csak mielőtt orvoshoz mentünk, elkönyveltem, hogy biztos ez a skarlát (ami ugye jól kezelhető antibiotikummal)

Azt hiszem már jól van, most hámlik le a helye a pirosság helyén a popsiján, meg a szája is eszméletlen cserepes.

Elkezdtem a karácsonyi bevásárlásokat, efelől már kezdek megnyugodni, bár elég nagy a család, úgyhogy még van gondolkodnivaló, kinek mi legyen még :roll:
Ti hogy álltok?

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: