Új privát üzeneted érkezett!

üvegkép:
a matricás festék igaz sűrűbb, de azért szerintem a függőleges abalakfelületről elfolyik. Amikor én csináltam, akkor hagyományos nylon zacskóra, nem nem, hanem ilyen lefűzhetős tasakra festettem. Arról simán lejött. Mondjuk nem tudom hogy adnak hozzá valamilyen anyagot amire festhetsz?

kenyér:
Már a gépben összeesett sülés közben, hideg nem érte. De a 2. kenyér végül is jó lett ízre is, állagra is. De a kovászt meg dobhatom ki. még abból a fél adagból is annyi lett, hogy azt a mennyiséget nem tudom egy hét alatt elsütni.

A receptet én is elteszem.

orsi, nekem is nagyon tetszenek a képek, és tényleg a habtapin ülős a legjobb, nem csodálom hogy ez a kedvenc.
Jó sok habtapitok van! Én is mondtam a páromnak hogy szőnyeg helyett ebből kellene többet venni és azt lerakni. Szép is, meleg is, olcsóbb is, de nem díjazta az ötletemet. Pedig Lilihez kell valami, mert ott hideg a padló. Ezér sem ott játszunk.

Kép tegnapelőtt csináltuk, ez az egy lett normális, most már így fürdünk, mármint a kádban.

KépKép
domidina
 
 


viggyancs-lili is nagyon ari, s nem ugy nez ki a kis hurka a csuklojan, mintha fogyna:-)
ilyen kemeny foliat adtak hozza!

Kép
Kép
momoska
 
 


[quote]b írta:orisz vegyel fel arca

hát én erre inkább azt mondanám, "vegyél már ki anya!" kicsit mintha mérges lenne borisz :lol:

amúgy jók a képek, Alíz helyes a mikulássapiban.

Mi is így fürdetjük kolost már jó ideje, hpgy belerakjuk a kiskádat a nagyba. koli is mindig feláll, ha leültetjük akkor is rögtön. állva jobb fürdeni úgy látszik. :)
tényleg édes a vigyori-Lili!!!

igen, jó sok habtapi, tele van a nappali - én szeretem, mert jó puha játszani rajta, meg ha bukik, vagy nyáladzik, vagy narancsot eszik kolos...stb , könnyű felszedni.
Vendég
 

 
 

jóreggelt!

Úgy tűnik van abban valami, hogy este nem tápot adok neki, hanem pépet, persze tápot is ha még kér, de megint csak 1x kelt fel. Talán elmondhatom, hogy ez használ. Lekopogom azért!

Tegnap 5x kellett kakis pelust cserélnem, abból délelőtt volt 2. Tegnap sóskát csináltam, úgy ahogy magunknak szoktam tejjel és abból kapott. Lehet ettől? Bár tejföllel már csináltam neki habarást és nem volt ilyen gond. Még ma reggel is híg volt neki a kaki. De kiütése nincs. Vagy készülődik a foga? Mert már 2 hónapja semmi.

KépKép
domidina
 
 


Kép

Jó sokat írtatok! :) Megpróbálok pár sort írni, talán hagyja.

Nagyon jók a képek, minden babó vigyorog boldogan! :D Bár Borisz inkább vicsorog. :) Nincs bedagadva alul az ínye? Szerencsére a kiskádban lehet irányítani Levit, hogy ne álljon fel.

Edina én is azért nem adok Levinek tejterméket, mert azt vettem észre, hogy olyankor ment a hasa. Persze aztán lehet semmi köze hozzá, de azóta minden oké.

Nem is tudom már ki mit írt... :oops:
A mikulás nálunk ugyebár disznótorban telt, de jövőre kiviszem ide Veresre a fő térre, azt mondják nagyon jó szokott lenni! Pénteken délelőtt bementem Jászberénybe ( a nagyik Jászfényszarun laknak), addig anyu vigyázott a gazfickóra (igen gyorsan megtanulta, hogy a nagyinál mindent lehet :roll: ), mikor visszaértem nem vett rólam tudomást egyszem gyermekem (egész nap!!), még a kaját sem fogadta el tőlem! Jó, nem? Orsi Kolos nem csinált ilyet? Biztos írtad volna.
Egyébként kézenfogva már elég sokat sétál. Levente-buldózer és rombológép keményen be van indulva! Sajnos én nem nagyon tudom elkerülni a nem szabad kifejezést. A nevét mondva- csúnyán nézve még annyit sem érek el. Rászokott a könyvtépkedésre amiért külön nagyon haragszom!!! :evil: :twisted: Ütlegeli az üvegajtót + a sütőajtót (ami szintén üveg) amivel csak tudja. Nem tudom honnan szedi ezeket. Tegnap mondjuk jó kisfiú volt, meg is lepődtem, semmit nem csináltam pedig másképp. Az éjszakáink nem változtak. :roll: A nagyik meg szétolvadtak, elég mama-mániás a gyerek. :) Mi apával nem is léteztünk.

Na azt hiszem idáig volt türelme...

KépKép
kora
 
 


sziasztok,

Edina, ez tök, örülök, hogy Lili végre jól alszik ha még 1x fel is kel, azért gondolom ez így sokkal jobb.

ma itthon volt szabi, vagyis itthon dolgozott, de nem igazán tudtam tanulni. kolos állandóan rajtam lógott...
mondjuk nem is veszem vlmi komolyan a dolgot, mármint a tanulást. annyira nehéz, és nem érdekel. :twisted: :evil: :x

nekünk a nap 3 kaki megszokott, de nálunk is volt már olyan, hogy pár napig több voltén akkor a fogára gyanakodtam. de azóta sem történt semmi fog terén, pedig már ideje lenne. nagyon nyúlkál a szájába - hátra.
de elképzelhető, hogy a tejet nem bírja Lili.
Vendég
 


jóreggelt!

Orsi,
én is örültem tegnap estig, éjjelig, megint 3x kelt, hogy mi volt a baj?....... Remélem most ez lesz az átmeneti. Valóban jó hogy ki tudom aludni magam, de sajnos ez a kipihentség csak estig tart, addigra elálmosodom. Pedig igazából nem sok mindent csinálok, csak a kiscsajszival vagyok. Én általában otthonülős vagyok, de ez a monotonság, már kezd nekem is sok lenni. Örülök hogy anyós most itthon van így általában jön hetente 2x.

Tanulás,
én mindig csak elismeréssel tudok szólni azokról akik talulásra adják a fejüket, én ehhez lusta vagyok, pedig az angolnak jó lenne nekifeküdni, de valahogy nem tudom magam rászánni. Nem akarom eléggé azt hiszem. Ezzel meg én vagyok úgy mint Te Orsi. Hát igen ha valami nem érdekli az embert úgy elég nehéz, hiába tanulod, nem nagyom marad meg semmi belőle.

Kora,
Na, na hogy megindult Levi is, gratulálunk neki a sétához. írod hogy nem voltozott semmi az éjszakákkal. Még egy kis javulás sincs?
Olyan jó lenne ha tudnánk mi a baj, miért ébrednek fel, tudnának már kommunikálni, akkor legalább tudnánk valamit tenni, változtatni, mást csinálni, hátha az használna. Én már úgy várom hogy beszélni tudjon valamennyire is. Persze ezt az időszakát is imádom, meg tudom néha zabálni.....

A babatejen gonolkodtam hogy venni kellene, valaki már használt ilyet?

Még egy kérdés. Úgy veszem észre hogy Lilinek száraz a bőre. Nem mindenhol, a könyökénél, meg a lábszára külső oldalán olyan "érdes" a bőre. Van nívea neki való krém. Volt valakinek ilyen problémája, vagy tapasztalat máshonnan? Jó ha használom?

Na most már eldugulok. De tessék írni, mostanában valahogy ritkulnak a jelentkezések.

KépKép
domidina
 
 


Edina pedig már éppen gratulálni akartam az éjszakáitokhoz és hogy így "megjavult" Lili. Nem, a mi éjjeleink egy picit sem javultak, néha ( nagyon ritkán) vannak jó éjszakák. Mint régebben is.
A múltkor a Manó klubban volt 1 kineziológus. Megkérdeztem ezt azu éjszakai dolgot. Azt mondta, hogy lehet fél mi lesz ha elalszik és nem leszünk ott vagy rossz szülésélmény. Persze tudna segíteni alkalmanként 5ezer pénzért. Persze már előre figyelmeztetett lehet nem is ezzel a problémával kell kezdeni és egy probléma kiküszöbölése 1-3 alkalom. 8) Jó, nem? Nem is tudom hogy lehetne-e erre alapozni és a mi pénztárcánknak sajnos elég drága is (ugyebár kb min. 15000).

Én nem próbáltam a babatejet. Mitől baba egy tej? Valamit kivonnak belőle?

Levinek csak akkor volt száraz a bőre amikor eát akartam térni a gabi fürdetőre. Akkor bekentem nivea babakrémmel, elmúlt, én meg visszatértem a gyógyszertári keverős fürdetőre. Azóta nincs gond. Ha nem vagy biztos a babkrémben szerintem használhatsz olajat is. Végülis amikor megszülettek akkor is azzal kellett kenni őket.

A tanulással sajnos totál ugyanúgy vagyok, mint Edina. :oops:

Igen-igen elindulgatott Levi is, de én nem nagyon szoktam sétáltatni, hagy fejlődjön a mászással még az agya. Magától meg még nem is próbálja ezért gondolom, hogy még nagyon kezdeti a dolog.

KépKép
kora
 
 


Én gabi levendulás fürdetőt használok, lehet ettől van????? :shock:

babatejt, tul.képpen úgy tudom olyan majdnem mintha tápszer lenne, por és vízzel kell higítani. Gondolom kivonnak belőle valamit, mert akkor ihatná akár a sima tejet is. Majd megnézem a neten mit írnak erről. Nagyon nem néztem utána, csak tudom hogy 1 éves kor után ezt javasolják a tej helyett még egy darabig.

Levi meg csak akkor haladjon a saját tempójában, nem is kell erőltetni a járást, csak ha ő akarja. Ráér még bőven, semmiről nem késett le.

Többiekkel mi van?

KépKép
domidina
 
 


sziasztok,

tényleg megcsappantak a hozzászólások pár napja. ne tudom mi van a többiekkel... remélem borisz nem kergette őrületbe momoskát a nem evésével, hogy ezért nem jön. Évi, Csilla? Tina?

én már adtam kolosnak olyan babatejet ami 10 hónapostól volt, de tul.képpen folyékony tápszer volt. ami 1 éves kora fölött van azt én sem tudom mi.
meg is akartam már kérdezni a dokit, hogy nem lehetne-e elhagyni a reggli tápot vagy estit, hogy koli azt egye mint mi, plusz tejet/babatejet igyon.

képzeljétek ma koli nem itthon fog aludni. apa jött érte reggel, elvitte hozzájuk és csak holnap hozza vissza. mindezt azért, hogy nyugodtan tudjak tanulni, mert jövő csüt vizsga. :roll: :evil:
máris hiányzik! olyan fura lesz, hogy este nem kell fürdetni, nem jön narancsot kunyizni, most sem sír a lábamnál, hogy vegyem fel had játszon az egérrel...

megyek eszem vlmi...
Vendég
 


sunyiban bealudt a piacon a kis dog!! igy megint ket alvas lesz:-(
babatej: aliz ivott neha, de inkabb 3as koveto tapszert kapott 1 eves kor utan, de kajakban sima tejet. borisz tegnap kapott csak eloszor a spenotba igazi tejet, mar ha a dobozos tej igazi, mert az is csak por felhigitva.
aliznak minden telen ilyen erdes a bore itt-ott. karja-nyaka stb. 1 eves koratol, ezert nala is a furdetokremet hasznaltuk sokaig, mostnaban mar gabit, de csak a sima tusfurdot. gyogyszertari hidrataloval kentuk, tunetileg segitett.

hat en, miutan a 2. diplomamat megszereztem, azt mondtam, tobbe nem tanulok, legalabbis nem vizsgazgatok, s mikor aliz 1.5 eves lett, annyira hianyzott mar valami kis szellemi felfrissules, hogy elmentem egy suliba, majd egy masikba, s egy harmadikba, megszereztem egy akkreditalt oklevelet, egy kiegeszito diplomat es egy szakvizsgat, s nagyon elveztem, talan meg az igazi sulis koromban sem ennyire. borisz szuletese elott 2 hettel hagytam abba.:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


ja orsi,
borisz mar eszik, persze magahoz kepest. valszeg 2 napig extra etvagytalan volt, a torka vagy valami miatt, mert azota kohog, de mar eszik.

Kép
Kép
momoska
 
 


Orsi,
én tul.képpen elhagytam az esti tápot, részben, mert 7-kor vacsizik pépet és nem csak tápot kap. Igaz azért csinálok egy keveset és felkínálom neki, vagy napközben adok egy keveset, hogy azért "tejet" is igyon. Már csak azért is, mert reggel meg keveset iszik, van hogy csak 1 dl-t. Egy éves kor után egyébként lehet, legalábbis azt olvastam valahol.

Ezt találtam válaszként egy babatejes/anyatejes kérdésre:

Az utóbbi években jelent meg a piacon a tápszercégek un. babateje. 9 hótól 3 éves korig ajánlják. Ez a szó szoros értelmében nem tápszer. Ellenőrzött tehenészetekből gyűjtött / ólom, vegyszer tartalom szempontjából / nagyon jó minőségű tehéntejből készülnek ezek a tejporok. Vassal, kálciummal, vitaminokkal dúsítják őket, hiszen a tehéntejben, főleg az 1,5 %-ban ezek messze nincsenek benne kellő koncentrációban a kisdedek optimális fejlődéséhez. Tehát Ön a mai álláspont szerint ideálisan táplálja kislányát. Lehet ebben a korban már tejet is adni, akár már 2,8%-t is, de mint az előbb leírtam az ebben a korban nem optimális. Főleg a nyári időszakban nem tanácsoljuk a tehéntejre való átállást, mivel még a jobb minőségű dobozos tejek is a nagy melegben tartalmazhatnak olyan csírákat, amelyek kicsi gyermeknél hasmenést okozhatnak. Hűvösebb időszakban célszerűbb tehát az átállás, eleinte érdemes a tejet forralni akár 3-4 hétig is.

Borisz jól viselte a tejet?
Lilinél azóta is többször van híg kaki, lehet mégsem a tej?

Orsi,
akkor azért csak belehúzol a tanulásban. Tényleg nagyon furi lehet egész nap Koli nélkül. Tudsz így a tanulásra koncentrálni, vagy Kolin jár az eszed inkább?

KépKép
domidina
 
 


borisznal nem vettem eszre semmit. o is naponta 3x kakilt mindig, nem is tudom, mit, mert neha tobbnek tunik, mint amennyit megeszik.

babatejrol en is ezt tudtam, en pont ezert adtam ritkan aliznak, mert a feherjetartalmat viszont nem modositottak, ezert azt - allitolag - a babatejnek is nehezebben emesztik meg a kolykok, azaz a tapszere jobban hasznosul. de sztem ugyis a kolyok donti el, mit szeret. aliz siman nyomta a natur beba 3-at anno, pedig extra szar ize volt. boriszrol nem hinnem el, h. csak ugy lenyom 1-2 dl-t onszantabol barmibol.

ugy bealudt 11 elott a piacon, h. meg mindig alszik a babakocsiban, en meg fagyok meg a felig nyitott erkelyajto miatt.

Kép
Kép
momoska
 
 


kolos is megeszik/iszik mindent - nála nem lesz gond, bármilyen szar ízű tápot adok neki az is jó. :)
bár mostanában reggel sztrájkol, nem hajlandó megenni a joghurtos-tápot, ma pl. elcsórta a mézeskalácsomat. pár napja ebédelni nem akart, akkor 1 babakekszet + 1 mandarint evett.

Edina, próbálok én, de még így sem megy. eddig legalább kolosra foghattam, hogy nem ahgy tanulni, de most tök egyedül vagyok mégsem bírom rávenni magam. jó azért haladtam vele, de közben elmosogattam, kimostam az előkéit. még porszívózni kéne, meg felmosni...

hát engem -miután elvégzem ezt a sulit- rá nem vesznek többet, hogy könyvet vegyek a kezembe tanulás céljából.
Vendég
 


[quote]h írta:át engem -miután elvégzem ezt a sulit- rá nem vesznek többet, hogy könyvet vegyek a kezembe tanulás céljából.


hat en is ezt mondtam....anno:-) najo, nem vagyunk egyformak, de azert 1-2 ev egy kiskolokkel itthon, nagyon le tudja huzni az embert. persze az sem mellekes, h. sikerult olyan teruletre ratalalnom, ami nagyon erdekelt, s nagyon jofej uj embereket ismertem meg, ami masfel ev gyes utan szinten nem volt utolso szempont:-))

Kép
Kép
momoska
 
 


ez is igaz, hogy én még csak 1 éve vagyok itthon kolossal, néha már sok tud lenn... de én ekkor sem azt keresném/keresem, hogy mit tanuljak, hanem, hogy hol vannak hasonló helyzetben lévő anyukák akikkel ki lehet kapcsolódni, vagy fogom kolost és elmegyek vásárolni... átmegyek anyáékhoz... szóval én mindent elkövetek csakhogy ne kelljen tanulni. :lol:
mert egyszer ilyen picik a gyerekek, hamar felnőnek és én ki akarok használni, hogy vele (majd pár év múlva velük. :)) legyek.

engem mondjuk a lakberendezés, és ilyesmi kreatív dolgok érdekelnek...néztem is lakberendező tanfolyamot, már majdnem el is kezdtem (januártól lett volna) de aztán gondoltam előbb legyek túl ezen, és ha megvan a diploma jöhet a "szórakozás". apa szerint ezek csak kamuszakmák, de mit tehetek ha nem érdekel a közgáz, hanem hogy-hogy lehet berendezni egy lakást a legjobban. úgy élveztem mikor a mostani lakásunkhoz kerestünk bútorokat. :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

jo sokat irtatok tenyleg, nem is tudom visszaolvasni, de bepotolom igerem!

a kepekig eljutottam, Borso nagyon vagyik hogy anya felvegye :), Koli jol mutat a szines szonyegen (meg amugy is helyes kis "csavo"), Lili meg ellenallhatatlan ahogy mosolyog.

Most jovok a nogyogyasztol, aszondja valoban terhes vagyok de neki nincs uh-ja, ugyhogy jovo szerdan mehetek egy sztk-ba uh-ra (az elozo orvosnal volt uh, nem tudom nalatok?). nagyon izgalmas most az eletunk, kiveve azt hogy a ferjemnek bizonytalan az allasa, egeszen pontosan az egesz ceg helyzete a nemfizetesek miatt. mindegy, ugyis talalunk valamilyen megoldast, olyan nincs hogy lehetetlen! :)

nori azota nem kel fel ejjel (irtam hogy a napokban felebred ejjelente) hogy odafigyelek mennyit alszik, probalom csak egyszer letenni de nem mindig sikerul, de ha ketszer alszik akkor felebresztem ahogy Momoska is teszi/tette.

mennem kell

KépKép
Kép
csillaz
 
 


[quote]m írta:ert egyszer ilyen picik a gyerekek, hamar felnőnek és én ki akarok használni, hogy vele (majd pár év múlva velük. Smile) legyek.


sztem ezt nem zarja ki a tanulas, mint ahogy egyeb mas szorakozas sem. en azert vegkepp nem vagyok azzal vadolhato, h. keves idot toltok a gyerekeimmel, epen azon rohogtunk minap a kedvesemmel, h. mi mar csak ilyen bulikba jarunk: http://picasaweb.google.com/olahnora1/20081105#, sotmitobb...ezeket elvezzuk igazan, de az egyik sulim (1 evig) csut delutanonkent volt, a masik ketto pentek delutan es szombaton, altalaban kethetente. ennyi siman belefer, sot apa is megizlelhette a gyerekkel valo intenziv egyuttletet, mert valljuk be, ok azert a konnyebb veget latjak a gyereknevelesnek:-)))
a gyereknek meg eppoly fontos az apja, az meg vegkepp, h. kepes legyen o is ellatni legalabb 1 napig folyamatosan.

Kép
Kép
momoska
 
 


én nem azt mondtam, hogy rosszul tetted, hogy tanultál mikor kicsi volt Alíz, nem vádolni akartalak. mindenki maga tudja mire van szüksége, meg a gyerekeinek is.
én tudom magamról, hogy szívesebben játszom Kolossal mint hogy egy könyv fölött üljek. előbb-utóbb biztos elegem lesz a játékból, de olyan aranyos, és édes ahogy játszik, nevet..stb... biztos én is vágyni fogok felnőttek közé, vagy hogy vlmi mást csináljak, de most még élvezem. amíg jó ez így (és megtehetem) addig miért ne tenném...?
Vendég
 


dedede! tegyed!:-) bar ha azt a konyvet elvezed, s heti egy delutant olvasgatasra szanhatnal, akkor azert azt bevallalnad, nem?:-)


egyebkent nem ereztem vadnak amit irtal, meghat en bevallottan nem mindig elvezem, ha csak honapokon at a gyerekeimmel kellene jatszanom, vagy oket nezegetnem, de hat en sose voltam egy igazi anyatipus:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


persze. nyáron volt is rá példa, hogy alig vártam, hogy kolos aludjon mert akkor olvashattam végre. jó feltöltődni egy kis kikapcsolódással. :lol:
[quote]s írta:ose voltam egy igazi anyatipus:-)
hát szerintem én meg igen. én boldog vagyok ha vele lehetek. nem azt mondom, hogy néha nem visz a sírba, amikor már 10x pakolom vissza a zoknikat a fiókba, meg a szennyes a kosárba... de mindig is vágytam egy ilyen kis fickóra, és felőlem már most jöhetne a köv. ha nem kéne tanulnom be is vállalnám. :lol: na jó most mégsem, mert akkor nyáron szülnék, meg 30fokban lenne nagy pocakom... de a lényeg, hogy vele (is) jól érzem magam.
Vendég
 


megnéztem a képeket, de jó sok gyerek. :) Alíz minek volt öltözve? olyan mint a macskafogóból az egyik egér ruhája, annak a japán egérnek. :lol: (ha ismered)
Vendég
 


Sziasztok,

Edina, Norit szoktam niveaval kenni, de ritkan mert annyira nehez feloltoztetni az esti furdes utan hogy orulok ha az sikerul… Mi is a gyogyszertari furdetot hasznaljuk meg.
Most tiszta kiutes az arca, az álla piros (gondolom az a kifolyo nyalatol), de mashol nem, a vedono szerint kifujhatta a szel, most kenegetem sudocream-mel. Olyan cuki amikor eloszor magamat kenegetem es utana az o arcat es olyan arin hagyja, meg a fesulest is birja 

Babatejet meg en sem adtam, gondoltam raer meg 1 eves kora utan. A szomszed lany a 14 honapos kislanyat sima bolti tejjel itatja, mar nem fogadja el a tapszert. Ejszakara kakaot kap, reggelre meg tejet.

Nori meg nem jar egyaltalan, maszik ezerrel, meg felallogat. Most birt ki eloszor 6 es felorat, 13tol 19.30ig.

Ortopedia: nektek kell mennetek? Ott azt mondtak, ha felall. A doki azt mondja ha mar jar. Váaaaaaaaaaaa akkor most mikor kell menni???

Orsi, kitartas a Kolimentes ejszakahoz, biztos hianyozni fog, de annal jobb lesz majd ujra latni!

En legszivesebben spanyolt tanulnek, de itt Vecsesen nincs suli csak angolt meg nemetet lehet tanulni :/// Magantanarhoz meg nincs kedvem.

szoval kerdeztem Toletek hogy nalatok hogy volt a kismamas vizsgalat, ultrahang vizsgalatra kulon mentetek-e vagy a nogyogyasznal tortent?

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok!

csilla,
Azt Lili is élvezi, odaülök a fürdőbe a fésülködőasztalhoz és odaületem az ölembe, azt nagyon szereti. Igazi nő lesz belőle! :) Krémezem az arcom és neki is ugyanúgy az arcocskáját (persze krém nélkül) bekenegetem.
Nekem ő szokta fésülni a hajamat, ahogy a kezembe veszem a fésüjét kiveszi és engem fésül.

Ezt az ortopédiát meg én nem is hallottam, senkitől, hogy kellene vinni őket. Fogalmam sincs. Többiek?

Nődoki. Én pestre jártam magánrendelésre, ott volt külön UH-ja. Itt a városba ahova most járok a dokinak nincs. Ezt nem is díjazom nagyon, persze most mindegy nem szükséges az UH, de ha állapotos lennék, biztos olyan helyre mennék, ahol van. Utálom, hogy külön kell szervezni még az UH-t is, nem elég hogy be kell hozzá jelentkezni, el kell caplatni hozzá, és még normálisan, teljes körűen meg se tud vizsgálni. Persze aztán a korház infrastruktúráját meg használja a magánbetegeinek is..... Persze ha nincs más megoldás....

Ma Lili is 1x fog aludni, mivel 7-kor kelt, nem hiszem hogy könnyen aludna el, de majd meglátom. Persze éjjel fönt volt többször azért aludt ilyen "sokáig"

orsi,
mi egyébkén sokban hasonlítunk, mármint az érdeklődési körünk, Ezek a kreatív dolgok engem is nagyon érdekelnek, ilyen tmában én is szíves8ebben tanulnék...

na ewddig hagyott írni.... persz aztán elfelejtem mit is akartam még.... áááááááááá

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!
Én Gabi sampont használok, azzal mosok minden nap hajat Ancsinak és a habbal megmosom a kis testét is, a popsiját pedig általában folyékony szappannal. Nagyon jó bőre van, az arcára használtam néha babakrémet, amikor nagyon hidegek voltak, mert akkor látszott, hogy kicsit kiszáradt neki. A testén sehol sem száraz a bőre.
Mivel még sokat szopizik, semmilyen tejet nem adok neki inni, sem tápszert, de tejes dolgokat kap, Geri mellett elkerülhetetlen. Persze, ha nem bírná, megoldanám valahogy, de semmi baja és így jobb. Az este volt az, hogy nem akarta azt enni amit Geri, de az fokhagymás-vajas pirítós volt :D

Nagyon tetszenek a képek, imádok képeket nézegetni.

Kora, megvettétek a hámot?

Csilla, amikor én tavaly elmentem az itteni nődokihoz először, akkor ő ultrahanggal megállapította a terhességet. Aztán attól kezdve a klinikára jártam terhesgondozásra. Ott viszont az UH külön van, nem a doki végzi, hanem szonográfus.
Majd még jövök, de nem hagy.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


jóreggelt,

fura volt koli nélkül egy egész nap, plusz az este, hogy nem kell fürdetni; a reggel, hogy nem arra kelek, hogy vlki nyafog. :)
bevallom, jó volt egy kicsit kettesben lenni szabival, legalább át tudtuk rakni a gépre a sok felvételt amit kameráztunk, ha kolos itt van lehetetlen, mert kihúzza a kábelt a gépből. :( + ki is írtuk DVDre őket, hogy ne foglaljon sok helyet a gépen.
fenn is maradtam viszonylag sokáig, megnéztük a dr house-t.
de már kezd nagyon hiányozni, olyan csendes a lakás nélküle.

otopédia, én sem tudtam hogy kell menni. nekünk senki nem mondott ilyet.

nődoki: én a kórházba jártam rendelésre, (minden héten 1 délelőtt rendelt a dokim) és ha vlmi vizsgálat kellett, akkor írt beutalót és ott a kórházban megcsinálták. jó volt mert minden egy helyen volt, de az is igaz, hogy nem minden vizsgálat, UH meg ctg esett egybe azzal amikor hozzá is kellett mennem. de legalább megismertem a szülésznőket. az UHt nekem sem a saját dokim csinálta, hanem aki éppen ott volt. én pénzt nem adtam neki minden vizsgálat után, csak szülés után.

Csilla, húgom spanyolt tanul, de elég nehéz azt mondja. bár neki könnyebb volt mint az angol, szerintem meg az angol könnyebb. :) én olaszt tanulnék, az vlmivel egyszerűbb mint a spanyol. kéne egy másik nyelv is, de mikor fogok én oda eljutni, hogy nekiállok??...
és hogy vagy? fáradság?
Vendég
 


csilla,
nektek nem csak azert kell ortopediai kontroll, mert volt vmi kis gond norival anno, ugy remlik.
en is korhazba jartam nodokihoz mindket gyerekkel, anno a II. klinika, most az uzsoki, s ott helyben voltak a dolgok, bar nem a doki rendelojebe, tehat kulon kellett UH-ra varakozni.

orsi, edina,
hat pont ezt probalom boncolgatni, ha olyant tanul az embber, ami nagyon erdekli, az olyan, vagy tan jobb is, mint egy jo konyv:-) a kozgazt en se vallalnam, azt utoljara 17 eve tanultam:-) azota max. csak tanitom, de nem szeretem.

[quote] írta:n boldog vagyok ha vele lehetek.


na ez asszem, ram is igaz, sot igazi boldogsagot mar csak ok tudnak okozni, s a termeszet nagyon jol megalkotta, nem ismerek meg ilyen szep, aranyos, kedves, vicces gyereket, s az allatkert reklamjan ki van irva a kis orrszarvuhoz: anyukamnak en vagyok a legszebb.:-) legokosabbnak nem tartom oket, mert abban magasra tettem a mercet, s ugy latszik az nalam nem erzelmi kerdes:-))
s a legszivesebben azt nezem, mikor jatszanak, nevetnek, jol erzik magukat, s a legtobb jot ok huztak ki belolem eddg.
de nagyon nagyon tudom hosszu tavon unni, ha nekem kell napok hosszat szorakoztatni oket, pedig alizzal ez nem ritka, s akkor eled az intellektusom, s vagyik valami masra. bar talan 1-1.5 evig a termeszet megszunteti az onzo vagyaimat is, addig nemigazan vagyom semmi sajatra!!! csak utana....

ja. orsi,
aliz mulannak volt oltozve, de a japansag stimmel, ez egy kimonoszeruseg!

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Annyit irtatok, azt hittem már nem is jutok a végére. (persze, aki ritkán olvas... :oops: )

Nődoki: ahová én jártam magánrendelésre, ott nem volt UH, a kórházba kellett bemenni és ott szonográfus vagy nődoki csinálta, volt hogy éppen az, akihez jártam.

Babatej: én nem adok Dávidnak. Nálunk még szerencsére megy a szopizás, ha szükséges, akkor meg Sinlac pépet adok neki. Egyszer egy gyerekorvostól hallottam, hogy 1 éves korig legalább napi 2x ajánlott a tsz. adása, a megfelelő összetevők miatt, utána el lehet hagyni.

Tanulás: nekem sokszor nagyon hiányzik, hogy megmozgassam az agyam. Rámtör, hogy valami új ismeretre vágyom, akkor beugrik, hogy kéne valamit tanulni, de aztán rájövök, hogy még így is alig bírom, persze ez inkább elhatározás kérdése. Most inkább várakozó álláspontra helyezkedtem.

Ortopédia: nekünk kell menni, de csak azért, mert Dávidnak a megszületés után a kórházban kissé kötöttebbnek találták a csípőjét. Nekünk azt mondta a doki, hogy akkor menjük, ha Dávid már stabilan jár. Szóval arra még várhatunk...

Na megyek teregetni.

Sziasztok!

Kép
Kép
tina82
 
 


Boldog hofordulot, david!!!!

Kép
Kép
momoska
 
 


boldog 11. hónapot DÁVID!!!

momoska, te hogy tudtál két vonalzót is berakni? én is akartam, de azt írta ki, hogy "túl hosszú aláírás". nektek hogy fér el?? igaz én a lylipie-on csináltam ott talán hosszabb a cím? csak erre tudok gondolni. vagy lehet rossz címet akarok beilleszteni, mert csinál vlmi html-t, meg bbcoce...fogalmam sincs ezek mik.
Vendég
 


[quote]m írta:omoska, te hogy tudtál két vonalzót is berakni?


miert, te is terhes vagy?:-))

egyebkent en mar nem is emlkszem, hova kell berakni, s milyen kodot :roll: , de valszeg nem a lilypie hosszusagatol fugghet, mert van aki 3-at is berak, sot....

Kép
Kép
momoska
 
 


nem, nem vagyok! :lol:

karácsonyi visszaszámlálót akajok!! :oops: :lol: és nem tudom berakni.
Vendég
 


Boldog hofordulot DAVID!

NAGYON KOSZONOM a valaszokat uh-val kapcsolatban!!!!!!!!!!!!
Igaz hogy tok szar majd bejarogatni kulon uh-ra bp-re a IX kerbe de most ez van, bizom ebben az orvosban, eleg hiteles, viszont az idegesito hogy allandoan felveszi a telefonjat (headsettel) es meg vizsgalat kozben is beszel. de amikor kiszolt hogy mehetek, a ferjem epp wc-n volt es bevittem Norit, akit a feleseg-asszisztens az olebe vett es egyutt irogattak az asztalnal, vizsgalat kozben mindent latott es nevetett en pedig integettem neki. hm. eleg csaladias volt. amikor pedig indultam volna visszaoltozni, hozzam akart jonni, atvettem es egy szal poloban alldogalltam norival a kezemben egy darabig es ugy beszelgettunk. vicces. de nem ereztem magam kellemetlenul. hm.

Igen Momoska, igazad van, tenyleg, csipo uh-ra kellett menni Norival, mert nem volt eleg laza, lehet hogy ezert kell ujra mennunk.

Orsi,
A faradtsag az sajnos megvan, sokszor erot kell vennem magamon, de ha ez megtortent akkor utana mar ok. Bizony ez nem lesz olyan mint az elso, nem is mindig van a fejemben a teny, csak ha Nori mar alszik, vagy neha.
Biztos nem konnyu a spanyol de ha a hugodnak konnyebb volt az angolnal akkor nem lehet “annyira” nehez. Vagy nem tudom.
Kozgazt sajnos nekem is kellett tanulnom, itt bement ott kijott az egesz, rovidmemoriaban taroltam. En kisse bohem vagyok ehhez a temahoz.

Nori ma is egyszer aludt, este 19.30kor meg beajult tapszer eves vegere, kis draga.

Edina, tok jo hogy fesuli a hajad Lili, ezt megneznem!!! Nori most ujjabban az apjat megpuszilja ha hazaerkezik este, apja meg olvad el.

Vettem egy furulyat Norinak, haaaaaaaaat nem vagyok egy nagy tehetseg, de hogy ezeket a lukakat tuti hogy lefogom mind es megis szarul szolal meg!!!!! Szegeny nori csak megijedt tole.

D vitamint ti adtok meg? Nekem majusig mondta az orvos, de van hogy elfelejtem adni es akkor elegge lelkiismeretfurdalasom van.

Orsi, en a masodik vonalzom a http://www.nagyonbaba.hu/ -n csinaltam es ott megadott egy masodik kodot is abban az esetben ha az elsot nem engedi. De pl en nem latom most a masodik vonalzomat. Ti latjatok?

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok!
Nálunk Ancsi még csak magát fésüli és puszit csak Gerinek ad!!!
De azért hozzánk is odahajol. nyitott szájjal.

Nekem is májusig kell adnom a D-vitamint, aztán októberig szünet, aztán megint.
Volt, hogy én is elfelejtettem, de az inkább nyáron volt, most olyan helyre teszem, hogy lássam.

Itt nálunk is a doki felesége az asszisztens :)

Momoska, szeretném kérdezni, honnan veszed, hogy a gyerekeid nem olyan okosak? Persze, tudom, Aliznál már lehet következtetni dolgokra, na de Borisz???? Ilyen kicsin miből szűröd le??? Amúgy meg Aliz esetében is vitatkoznék, még nem is iskolás!?!

Az anyai ösztönök tekintetében Orsihoz csatlakoznék, én is hasonló vagyok. Ha olyan pasival találkozom, aki nagycsaládot akar, akkor ma nekem 4-5 gyerekem van.
Egyébként ahogy olvastalak Momoska, mintha a páromat hallottam volna. Nem kell gyerek, kényelmesebb nélküle stb., aztán most el sem tudná képzelni az életét nélkülük. Sőt, ha én vállalnám, jöhetne a harmadik is. Csak abból már kicsúsztam.
Ha nincs Attinak szívműtéte, Ancsi sincs.
2006 novemberében leszakadt az egyik szívbillentyűje, műteni kellett, meggyűrűzték. A műtét után az első éjszaka volt kérdéses, hogy felébred-e. Na, akkor éreztem azt, hogy Gerivel ketten kevesek vagyunk. Egy széknek is legalább három láb kell, hogy megálljon. Akkor elhatároztam, hogy ha összejön, szülök még egy gyereket. Főleg mert a gyógyszerem is azon a héten járt le, a 3 hónapi adag. Úgy éreztem, ez jelzésértékű.
Aztán májusban megfogant kis Ancsi. Június 4-én mentem el dokihoz, aki megnézett UH-val és rögtön látta a petezsákot. Nem kicsit lepődtem meg, hát még az apja!!! :D


Momoska, megnéztem a képeket. Jó sokan vagytok. Sok gyerek. Én nem tudom, hogy bírnám-e mosolyogva ezt a tömeget. Gyakran találkoztok ennyien?
Mert akkor lehet, hogy én kevesebb emberre vagyok hitelesítve. :oops:

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Még valami. Amíg Geri első-másodikos olt, észre sem vettem, minden nagyon könnyen ment, nem is láttam könyveket.
Na de harmadiktól!!!!!!
És nem a kötelező iskolai dolgok, hanem ami plusz. Kiderült, hogy jó matekos. Készültünk már tavaly is a Zrínyire, 880 indulóból 68. lett. Ez idén is folytatódik. Aztán bejött a nyelv. Nem vészes, de kell azért otthon gyakorolni. Aztán készül a gimibe. Most arra csináljuk a típusfeladatokat. Sajnos vagy nem sajnos, nem tudom, én is maximalista vagyok, ha az 50 pontból 40-et ér el, már nem tetszik, max. 10 %-ot vagyok hajlandó tolerálni. De akkor azon is dolgozunk.
Úgy érzem, nagy a tananyag, több, mint nekünk volt és nagyon észnél kell lenni, hogy jól is tanuljon, de ideje is maradjon erre-arra.
Tavaly meg idén első félévben járt színjátszóra, de már nem akar, más a csoport idén, komolytalan a szervezés, elmaradnak foglalkozások. De ugye jár úszni egy héten 3x, már 6 éve, aztán indult kézilabda a suliban, oda is, most még vívni is. Ma volt a próbaóra és nagyon tetszik neki. Hát menjen, ha akar. Nagyon fontos a mozgás egy ekkora gyereknek.
De a szervezés része nekem marad, ami nem piskóta.
Persze nem panaszkodni akartam, csak leírtam, hogy mi van.
Jó éjt nektek!!!

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


!!!!tÜNCI ELTÜNTETTE AMIT ÍRTAM, UH TÖBB IDŐM MÁR NINCS... MAJD JÖVÖK KÉSŐBB, TALÁN, BÁR MA APA ITTHON, DU. MEG VENDÉGSÉGBE MEGYÜNK, UH. MAJD MEGLÁTOM

Na, na, talán hagy írni, akkor gyorsan
BOLDOG HÓFORDULÓT DÁVIDNAK!

Szóval egy szar éjszaka után vagyok, vagy 5x kelt, nem tudom mi volt a baj, és 5.50kor meg kukorékolt.
Elég szita az agyam, elolvastam amit írtatok, de azt hiszem még egyszer majd átfutom ha idejutok a géphez.

Apa ma itthon lesz, du. vendégségbe megyünk, majd még meglátom.

D vitamin, adom, sajnos én sem minden nap, elfelejtem néha :oops: , de a doki azt mondta egyszer hogy ez nem olyan nagy baj. Van amikor 2 csepp sikeredik, akkor másnap kihagyom.
Tegnap próbáltam 1x, nem akarta kinyitni a száját, pedig mindig így szoktuk. Aztán később persze elfelejtettem.

Csilla, látszik a vonalzód!

Egyébként Orsi, nekem se sikerült 2-őt feltennem, nekem is azt írta ki hogy túl hosszú cím. Nem most, korábban próbáltam. És én se vagyok terhes! :lol: Anyai ösztönök???? Hát akkor én azt hiszem Momoskához tartozom e tekintetben.

Na eddig tartott Tüncikém elfoglaltsága....

KépKép
domidina
 
 


evi,
hat igen, igy vagyok vele. gyerek nem volt, nem hianyzott, nem ereztem szukseget, most hogy van, meg el sem tudom kepzelni, mi a sz@rt csinalhattam, mielott nem voltak:-)

picit ppersze ironizalok ezzek a "nem okosokkal". nem butak, persze! csak okossag tekinteteben en - ugy erzem - nem vagyok olyan "az en gyerekem a legokosabb"-tipus, inkabb olyan atlagosnak latom alizt. verbalisan az atlagnal jobban, a szamok tekinteteben is, de a memoriaja pl. az atlag alatt van valamivel, a problemafelvetese mely, de a problemamegoldo keszsege mar nem annyira. kb. ennyi! nem iskolas meg!

borisz meg meg olyan kis egyugyu leny! csak les!:-)

ilyen nagyobb gyerekes bulik csak szulinapokon (a gyerekeken) vannak, ez halloween volt, szoval max. evente 6x-7x. szeretem a sok gyereket egyben, foleg ha elvannak magukban, mi meg dumalhatunk a baratokkal!

Kép
Kép
momoska
 
 


Boldog hófordulót Dávid!

Tegnap bementünk Pestre a munkahelyemre. Képes volt 3/44ig nem aludni, akkor is csak 1 órát! És nem is hisztizett! :shock:

Nőgyógyász: az enyém eleinte a kórházba hívott be, majd kialakított többedmagával egy magánrendelőt. Illetve szerintem már megvolt és ő csak becsatlakozott. Mindig másnak van ott magánrendelése. Elég fullos, még ctg-jük is van, szóval nekem azért sem kellett máshova mennem. Pénteki nap az én dokimé.

Anyaság: gondolom már kiderűlt előbb is, én Edina és Momoska táborát bővítem. Én például soha nem féltem a szüléstől, de attól igen mit fogok kezdeni egy olyan csöppséggel. Igaz ezt a természet jól kitalálta, nem volt gond, jött minden magától.

Otropédia? Nekünk sem mondtak semmit, pedig Levinek a csípője miatt kellet kb 1 hónapig terpeszbetétes pelust hordani.
D vitamint adom tavaszig, majd ősztől újra. Én is inkább nyáron felejtettem el adni, mostmár ki van rakva az ebédlő asztalra, így nem felejtem el.

Évi, pont tegnap érkezett meg postán a hám. Azt hittem egyszerűbb lesz a használata, igaz Levi még nem hagyott időt, hogy próbálgassam. Persze most írás helyett csinálhatnám azt...

Edina sajnálom az éjszakádat, azt hittem Lili már "megjavult". Nem is tudom, talán Csilla vagy Tina írta, hogy vmit másképp kezdett el csinálni és jobban aludt a lurkó, hogy is volt? Vagy teljesen meg vagyok tévedve?

Évi nektek sem lehetett könnyű akkor a tavalyi év! Mostmár minden rendeben a férjedel? Gerinek sem lehet könnyű ennyi elfoglaltság mellett4 Tényleg több dolguk van a mai gyerekeknek.

Levinél az arcunk bekenése nyállal és a harapás a puszi. Az apjánál meg orrbekapási kényszere van. Csak nála. :wink:
Most egyébként elég kínlódós napunk van, vhogy semmi nem jó neki. Jön hogy vegyem fel, felveszem akkor le akar menni, ha puszilom az nem jó, ha nem akkor az stb. Fogalmam sincs mi gondja van. Mindenesetere igen látványosan tud szenvedni. :?

KépKép
kora
 
 


Momoska akartam írni milyen jók a képek! Tényleg jó sokan voltatok! Lehet gyerekből nekem is sok lett volna! :oops: :wink: Mindenestre látszik a gyerkőcökön igazán élvezték a bulit! Borisz meg hol itt tűnt fel, hol ott... olyen jól elvan ő is végig?

KépKép
kora
 
 


Hát Kora nem tudom, ha igen sajnos nem emlékszem rá mi volt az. De én is változtattam! Vacsira most tápot kap 7-kor, és még csinálok azért egy kevés tápit is, mielőtt altatom, adok neki és így is 1 óráig vagy 4x kelt. Aztán már adtam neki enni is, mivet megette. Szóval nekem ez nem vált be.

Nappal se alszik túl sokat. van hogy összesen 1,5 órát, max 2-öt kétszerre. Szerintem ez nem sok.

Most megint be kell fejeznem, jött hogy akar valamit. A hinta kapcsológombjához kell felemelnem, azokat nyomkodja..... Mindig akar valamit, hogy csinájunk, már elég határo zottan tudja mutatni mit szeretne.

KépKép
domidina
 
 


ez ketszer ment el
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára momoska 2008.12.12 12:57-kor.

Kép
Kép
momoska
 
 


kora,
borisznak terapia, ha emberek kozott lehet. nagyon jol elvan mindenutt, barmekkora tomegben. felvehetik, elvihetik, foleg a ferfiak, azokat birja. ha meg nyugos, vendegeket hivunk, vagy mi megyunk, s megnyugszik:-)
mikor megyunk oviba alizert, teljesen rutinosan megy mar be a csoportszobaba, s vegig ott van a tobbi kiskolokkel, mig aliz kinn oltozkodik.

Kép
Kép
momoska
 
 


[quote]V írta:acsira most tápot kap 7-kor, és még csinálok azért egy kevés tápit is

Edina mi a különbség táp és tápi között?
Én a szopit próbáltam ide-oda tologatni (nálunk az ugyebár vacsi után van) eredménytelenül. Próbáltam már előbb-később altatni is. Sokszor úgy jártam, mint tegnap is: 8 körül apa elaltatta, 20 perc múlva kellt és olyan kis élénk lett, hogy éjfélkor alig bírtam elaltatni. :? :x :roll: Viszont így egész nyugiban aludt, én többször ébredtem, mint ő. Biztos a megszokás. Ő ha jól emlékszem 2x, én 4x keltem. :roll:

Borisz biztos nagy bandás lesz! :)

Tegnap avattuk a hámot, először ettünk hárman egyszerre az asztalnál, nagyon élveztük! Igaz Levi lelkesen hajigált volna le mindent az asztalról most hogy elérte a dolgokat. :)

KépKép
kora
 
 


Sziasztok,

csilla, nekünk kell adni folyamatosan a d-vitamint.
köszi a vonalzó tippet, nem tudom miért nem sikerül nekem berakni. mind1.

évi, aranyos, hogy Anna már ad puszit, kolos nem tudja, igaz nem is gyakoroljuk vele. de integetni már tud.

akkor nekem/nekünk párommal mázlink volt, mert mi mind a ketten szerettünk volna gyerekt. nem is egyet.

vonalzó: edina, pedig nekem régebben volt 2 is, emlékszem a te szülinapod is ott volt.

momska, nektek van chicco ponee xs babakocsitok? avgy vlmi ilyesmi nem? bevált, jó? mert most nézek ilyet anyához, van egy alig használt vaterán.

bocsi a kisbetűkért, siettem, mert kolos iszonyat nyűgös...
Vendég
 


sziasztok!

Kora, bocs, most néztem a hozzászólásomat, hááááát elég zagyvára sikeredett.
Vacsira pépet adok és ha még kér, tápist is egy keveset. Aztán volt még egy érthetetlen mondatom. Ha sokszor kel még éjjel is adok neki tápit és mivel mindet megeszi, hát gondolom olyankor éhes volt.

Egyébként megvan már mi a gond. Kibujt az alsó jobb 2-es fog, mát látszik neki, és a másik oldalon is jön. Sajnos ezt is alig tudtam megnézni, mert nem engedi hogy a szájába nézelődjek. Ezért a sok híg kaki, fosi is. Tegnap is vagy 5x volt neki. És már hétfő óta. Akkor csináltam tejes kaját, azt hittem akkor még hogy attól van. Ha emlékszetek írtam is, hogy előfordult-e valakinél, ill. lehet-e attól.
Viszont nem tudom, hogy ezzel az egy hete húzódó "hasnenéssel" kell-e kezdeni valamit? Mert ha még a másik fogával is ez megy még egy hétig..... Nem baj ez? Ráadásul olyan piros kiütéses lesz mindjárt az egész popsija, meg ahol a kaki éri. Pedig nem hagyom benne, de 10 perc is elég ha azonnal nem veszem észre amikor kakil. És most nem nagyon veszem észre, mert ugye nem nagyon látom hogy nyomna és sajnos nem is nagoyn érzem. Ezért aztán lassan már negyed óránként nézem a pelusát.


Ja tegnap anyuéknál voltunk, disznót vágtunk. Lilit aztán nem tudtam délelőtt elaltatni. délben aludt csak el kemény 40 percre. És délután se aludt, bezzeg hazafelé a kocsiban elpilledt fél órára 3/4 6-kor. Azt hittem nem fog este aludni, de a szokott időben elaludt szerencsére.

Orsi, hogy neked, meg általában a többieknek micsoda memóriátók van, az én agyam olyan szita, sokszor arra sem emlékszem mi volt tegnap :oops:

KépKép
domidina
 
 


nézzétk mit csináltam! remélem működik így is, elvileg ez aláírás lenne, de nem tudom berakni.
Kép

mások is mondják, hgy jó a memóriám, de inkább a vizuális dolgokban. sokszor van pl, hogy elolvasom amit írtatok és mikor válaszolni kéne egyszerűen nem jut eszembe.

gratulálok Lilinek az új foghoz és ami még jönni fog. szegényke. kolos is sokat kakil, de neki nem lesz piros a popsija, pedig mi is van, hogy sokáig bennhagyjuk, mert én sem látom mindig mikor nyom.
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönjük a köszöntéseket.
Furcsa, hogy sokatoknak már nemsokára az 1. szülinap közeledik. Hamar elmúlik egy év.

Orsi!
Nagyon jó ez a kép.

Aláírásba azt hiszem valamilyen bbcode-ot kell írni.

Megyek, mert már kinézte, hogy írok.
Ma megyünk Prevenar oltásra.

Kép
Kép
tina82
 
 


sziasztok!

Ma én is fölhívom a dokit, mert ez nem jó hogy ilyen sokáig megy a hasa, legalábbis szerintem.

Ma képzeljétek 8-kor!!!!!! kelt fel. Na persze f4-kor arra mentem be hogy áll a kiságyba és sír. Gonolhatjátok hogy teljesen fölébredt, 1,5 órát voltam bent nála mire végre betettem az ágyba másodszorra aludni. Közben már kaját is adtam neki, hátha az éhség miatt nem alszik. Aztán fölsírt f7-kor, 7-kor, akkor be is mentem nagyon halkan, forgolódott, de a szemét szeretncsére nem nyitotta ki mert már ott álltam a kiságya mellett, de tovább aludt. Uh. ma tényleg csak egy alvás lesz belőle.

Tegnap nem is írtam hogy mi is voltunk lakásavatón pénteken egy barátunknál (lakásfelújítás igazából). Lili még nem volt így idegen helyen, eddig mindig úgy jöttek hozzánk. Annyira jól elvolt, otthon érezte magát és úgy csodálkozott mindenen. Minden annyira új volt neki, más környezet. Nem győzött ide-oda mutogatni hogy nézzük meg. A legjobban a konyhában lévő függöny tetszett neki, tele volt csibékkel. Na meg a csillár!!!!

Lili elkezdett táncolni. Énekelünk vagy mondom neki, hogy tánci-tánci-tánci......, már jár a keze, rogyasztja a lábát.

KépKép
domidina
 
 


sziasztok!

Ma én is fölhívom a dokit, mert ez nem jó hogy ilyen sokáig megy a hasa, legalábbis szerintem.

Ma képzeljétek 8-kor!!!!!! kelt fel. Na persze f4-kor arra mentem be hogy áll a kiságyba és sír. Gonolhatjátok hogy teljesen fölébredt, 1,5 órát voltam bent nála mire végre betettem az ágyba másodszorra aludni. Közben már kaját is adtam neki, hátha az éhség miatt nem alszik. Aztán fölsírt f7-kor, 7-kor, akkor be is mentem nagyon halkan, forgolódott, de a szemét szeretncsére nem nyitotta ki mert már ott álltam a kiságya mellett, de tovább aludt. Uh. ma tényleg csak egy alvás lesz belőle.

Tegnap nem is írtam hogy mi is voltunk lakásavatón pénteken egy barátunknál (lakásfelújítás igazából). Lili még nem volt így idegen helyen, eddig mindig úgy jöttek hozzánk. Annyira jól elvolt, otthon érezte magát és úgy csodálkozott mindenen. Minden annyira új volt neki, más környezet. Nem győzött ide-oda mutogatni hogy nézzük meg. A legjobban a konyhában lévő függöny tetszett neki, tele volt csibékkel. Na meg a csillár!!!!

Lili elkezdett táncolni. Énekelünk vagy mondom neki, hogy tánci-tánci-tánci......, már jár a keze, rogyasztja a lábát.

KépKép
domidina
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?