Új privát üzeneted érkezett!

Csöre, Szöcske: létezik házi gyorsteszt a lisztérzékenységre
Szerintem ha van ilyen gyanútok, akkor érdemes utánanézni.
Abban igaza van Csörének, hogy inkább ez a gyakori széklet jellemzi a lisztérzékenységet.

http://egeszseg.origo.hu/cikk/0642/5899 ... es_a_1.htm

http://www.elelmiszerallergia.hu/websho ... arget=list

3200 Ft, hát nem olcsó, de lehet, megérné megnézni :roll:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Szöcske: a fütyit óvatosan lehet fürdéskor tisztítani, csak egy kicsit megmozgatni a bőrt, ameddig enged magától, erőltetni nem szabad.
Ha egy kicsit piros a vége, lehet, hogy érdemes kis kamillás vízbe ültetni fürdéskor.
bfkrisztina
 
 


Kriszti: köszi az infót, utána nézek ennek a tesztnek. Egyelőre azt figyelem, mikor van több széklet. Az is lehet, hogy azért, mert most éppen aktuálisan többet eszik... hogy meddig? :wink:

Ma megyünk zenebölcsibe, majd beszámolok, milyen volt :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 

 
 

Sziasztok! :)
Na itt vagyok, csak mostanában vhogy kevesebb időm van, vagy én lustultam el, közben olvasom mit irtok.De vhogy nem tudom utolérni magam, az Alex is 2 napja nagyon nyűgös, az alsó inye nagyon meg van duzzadva, remélem már kibújnak azok a várva várt fogacskák, mert hát az éjjeli alvás rettentő. :cry:
Fütyitéma:nálunk is különböző vélemények merülnek fel, vki azt mondja húzogatni kell egy kicsit, csak amennyit enged, mások pedig hogy úgy kell hagyni és majd a kicsi korával megenged, na igy most már abszolút nem tudom :roll:
Vasárnap összebalhéztunk a férjemmel, nagyon megbántott :( ,igy most csendes házasságunk van,. :evil: :evil: És arra jöttem rá, ha én nem ölelem át, neki eszébe sem jut, eddig nem is vettem figyelembe, vhogy ösztönös volt hogy odabújok hozzá, de éppen most tudatosult bennem. :cry: :cry: :cry:
Szöcske,Csöre: ne legyetek megijedve, ha lisztérzékenyek volnának a kicsik már régen észrevettétek volna, mert hiszen már több mint 3 hónapja adtok nekik ételt.
Na megyek mert lassan felkel Alex, szép napot, puszi a pöttömöknek :D

Kép
gyurcsy marcela
 
 


Sziasztok!

Most jövünk mérekezésből és azt hittem hogy ilyet már soha nem fogok hallani az én védőnőmtől :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: . Jelenleg 8750g és 73cm Kristóf és azt mondta hogy most eleget gyarapodtunk. 2hét alatt 200g. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mosógép: sajnos az a szerelő aki kijött nem tudta megcsinálni :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: ,mert vmi különleges műszer kell hozzá,mert sajnos a szoftverrel vagy mivel van a baj vagyis az agyával :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: . Amit jó esetben csak frissíteni kell,de ha az sem segít rajta akkor 30eFt annak a cseréje alaphangon :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: És a szennyes csak halmozódik......

Marcela: Sajnálom ami a férjeddel van. Sajnos tudom én is hogy milyen rossz ez. Próbáljátok meg megbeszélni hogy nehogy rossz legyen a vége.

Csöre: Várjuk a beszámolót. Már én is elakartam vinni Kristófot ,de még egyenlőre nem vettem rá magam. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Szöcske: Szerintem is a fogacska lesz ott a probléma az alvásnál.

Mint utólag kiderült mi i s amiatt nem aludtunk most egy jó darabig,mert a felső kettővel nagyon megszenvedett. De amint kibújt neki máris megint végig aludta az éjszakát. De sajnos ez kb 1 hétig tartott,mert megint alig alszik éjszaka és olyan mintha alul készülődne az 5. fogacska.

Na most megyek főzök valamit ebédre.
További szép napot mindenkinek!!!!!

Kép

Kép
kbeya
 
 


Marcela! Mi is "néha" elválunk a férjemmel, aztán jót nevetünk a hülyeségünkön. Nekem csak egy bajom van vele, ő ugye szabadabban mozog, időnként barátok, főzés, stb. én pedig ha kimozdulok, akkor sem kikapcsolódni, hanem pl. fogászat, bevásárlás, ügyintézés. Tegnap este mondtam a fogorvosomnak, hogy jöttem hozzá bulizni, apa pedig telefonon kapta az utasításokat.

Kijött alul a 3. fogunk. Gondolom én is, hogy ez a fogdolog volt a háttérben, viszont az 5. étkezést is lehagyja a fiatalúr, úgyhogy este álmában még megitattam, talán ez is oka volt a nemalvásnak. Olyan keveset eszik, szerintem ő itt a legkisebb a csapatban. Kirácska veri itthon a mezőnyt, vele nincs ilyen gondom.

Kiütést írtam? Az minek lehet a jele?

Lisztérzékenységet este átolvasom. És a tejallergia hogy néz ki? Gondolok itt túrórudira, sajtkrémre, ezeket ette mostanában. Joghurttól nincs baja.

Fütyihúzogatást köszi, úgyis kamillázok nekik éjjel-nappal a köhögés miatt, akkor beteszem fürdeni is.

Lábzsákot kutatok egy hete az e-bayen, de ezek az angolok olyan faksznisak, alig akarnak Magyarhonba postázni. Szerintem az is a gondunk, hogy a babakocsi nyári, overállban meg már fáznak benne. Elég speckó lábzsák kell, ezért nézek kint+ jó lenne a szánkóba is, hátha viszi a férjem őket 1-2 kört, télen úgysem építkezik!( :lol: ) Csak vizsgázik, meg diplomázik.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcske: Saci nincs 8 kg, na, ki a legkicsibb? :wink:
Tejérzékenység: lehet hasmenés, lehet egyszerűen nem megfelelő gyarapodás, kiütés, hascsikarás. Saci unokatesója nem nagyon gyarapodott, 1 évesen meg elkezdett hányni, teljesen legyengült, infúzió, kórház....
Lábzsák: nem elég egy jó vastag takaróba beletekerni őket?

Marcela: Saci pár hete kap csak gluténes kajákat.
Sajnálom a balhét Apával, béküljetek ki szépen :wink:

Bea: azta, micsoda szépen gyarapodott Kristóf!!!!
Zenebölcsi: Saci volt a legkisebb, volt még egy 11 hós kisfiú, a többiek nagyobbak. Volt versikézés, éneklés, mesemondás, mutogatás, "verseny", utána játék a gyerekeknek, pletyi az anyukáknak :lol: Jól éreztük magunkat, Saci is nagyon élvezte, elvegyült a nagyok között :lol: :lol: :lol:
Mosógép: :evil: múltkor hasonlót szívtunk a mosogatógéppel :?

Saci most öntött magára fél bögre teát :? meg a szőnyegre.

Kriszti: megdícsérték az utcán a kendőmet :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre! De ti lányból vagytok. Férjurammal állandó vitában vagyunk, hogy a trónörökös nem megfelelően fejlődik. Pedig én ugyanúgy kínálom, etetem, mint a másikat. Kirácska jó vastag combú, amolyan húsos bébi, Kisnorbi pedig pipaszár lábakkal, kis vékony, törékeny alkat. Ha jön egy betegség, nincs miből leadni, semmi tartaléka nincs.

Bögréből isztok? Mi csőrösből, csak kajcsik után adok nekik pohárból a konyhában. Biztos agyament anyuka vagyok, de én annyit takarítok utánuk, hogy a szobában nincs evés.

Tegnaptól szobafogság van, apa szerint megfázásra és nyavalyákra legjobb az egyenletes hőmérséklet, kikötötte, hogy 3 napig ne vigyem le őket. Ilyen még nem nagyon volt, délután mindig séta van, nem is nagyon bírtam velük. Most elaludtak nagy nehezen.

Takaró vagy lábzsák: takarót mindig elhagyjuk, becsúszik a kerekek alá, macerás nekem. Írtam vagy 20 angolnak, max. 6 font a posta (1800.-) és 5 font a lábzsák. Itthon a teszen árul egy csajszi 8000.-ért+posta.
Annyiból kintről megvan a 2 és garantáltan nem fognak fázni.
Megyek teregetni, felkészülök az esti műszakra.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcske: nem egyformák, ezt Apának is meg kell értenie. Kisnorbinak (tényleg, a neve így egyben Kisnorbi? Ismertem egy Kisannát, de Kisnorbit még nem :D) lehet, hogy több kajára van szüksége, mert máshogy dolgozza fel. Tényleg, azt próbáltad, hogy nem egyforma kaját adsz nekik? Hogy Kisnorbiét felturbózod?
Az is lehet, hogy egyszerűen csontosabb fajta... Nekem Mesim volt olyan, hogy hihetetlen vézna kis lábai voltak (de jó hosszúak :mrgreen:), ehhez képest Zaza egy tömör kis vasgyúró volt az első pillanattól, pedig nagyon rosszul evett mindig is.
Saci még egyáltalán nem iszik :lol: :lol: :lol: na jó, egy-két kortyot, az mindegy, hogy miből jön, csőrösből, vagy bögréből, a felét így is, úgy is kiköpi... igen, belemegy a szájába, és onnan jön ki berregés kíséretében :?
Szobában evés nálunk sincs, csak az etetőszékben eszik/iszik... az ominózus bögre az enyém volt :roll:
Én hordozós takarón agyalok, hogy be tudjam csomagolni a kis hátizsákomat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Vagy átalakítom az egyik kabátomat... már gyűjtöm hozzá az erőt, de nem vagyok nagy varróművész :oops: sebaj, azt gondoltam, a varrást elfedem egy kötött nyakvédővel :lol: :lol: :lol: Már kaptam hozzá tippeket, hogyan kellene kivágni.
Na jó éjt Nektek, megyek, pakolászok.
Tünde, merre csavarogsz????

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Marcela: szerintem a fütyi is abszolút alkatfüggő, lehet, hogy nem csinálunk vele semmit és nem lesz gond, az orvosok/védőnők is teljesen másképp állnak a dologhoz.
A nagyfiamnak, hiába mozgattam óvatosan talán egyéves kora óta, 5 évesen sebészeten húzták fel neki teljesen, mert még akkor is több, mint a fele le volt tapadva -semmi durva nem történt, bekrémezték neki, és hátrahúzták óvatosan, utána itthon kellet kamillázni, meg krémezni napokig - de azért kellemetlen nekik. Van olyan orvos, aki 2-3 évesen már elküldi a gyerekeket, ha nem jön teljesen fel nekik.

Bea: gratulálok a szép gyarapodáshoz :D

Szöcske: igaza van Csörének, tudod, tesókat nem hasonlítgatni :wink: Születési súlyaik? Milyenek voltak? Lehet érdemesebb ahhoz viszonyítani. Nem kőbe vésett szabály, de az átlagos súllyal született gyerekeknél féléves korra várhatjuk a duplázást, egyéves korra a háromszorozást.
Nálunk is az egyik fiú válogatós, a másik szépen eszik - a súlyaikon ez látszik is.

Csöre: :o mindjárt elolvadok a dícsérettől :)
A kabát dolog, lehet engem is érdekelne. Nem tudsz eljutni turiba, ahonnan beszereznél egy kabátot, megpróbálni azt átalakítani?

Tuti információim vannak, Tünde is jön nemsoká :wink:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


SZIASZTOK! :D

Nagyon örülök,hogy ennyire hiányoztam-tunk,nektek! :wink:

Hú!Alig győztem vissza olvasni,annyit írtatok! :shock:

SZóval sajnos Ádám megint beteg volt.A megint az hülyeség,mert éppen örültem,hogy szeptember óta nem volt beteg,erre bekapott egy csúnya tüszős mandula gyuszit :x Már 2 hete itthon van,de úgy néz ki,hogy hétfőn mehet az oviba!
Közben totál bedöglött a gépünk,úgy hogy sajnos ki kellett dobni :cry: Most egy kölcsön gépről nyomom...

Hát a Bencém az egy tündér! :D Napról -napra okosabb lesz :D Na meg rosszabb is :wink: Amióta nem voltam itt ,azóta kijött a nyolcadik fogacskája!Megkapta a BCG oltást.Közben meg is mérte védőnéni,és 3 hét alatt hízott 50 dekát és nőtt 2 centit!Tehát most 11 kiló és 78 centi! :D

Később jövök még,csak Ádám szeretne(AKAR) a géphez ülni :x
Na ez is egy ok amiért ritkán tudok jönni hozzátok :twisted:

HJaaa! meg a képzeljétek!Már fogytam 10 kilót! :P :D
tünde733
 
 


Csöre: hivatalosan a nevünk Z. Norbert, de ugye apa is Z. Norbert, így vagy Kisnobinak vagy Dönőnek hívjuk, mert eleinte ő volt a nagyobb súlyú, így a Döncikéből valahogy ez a Dönő amúgy franciásan rajtamaradt.

Szül.súlyok: Kisnorbi 2,20, Kira 2,00. Tegnapi mérés: Kisnorbi 8,40 Kira 9,00. Havi szinten mennyit kell egyébként gyarapodniuk? Kb. 200 g/hó. Vagy változó így 1 éves kor körül már?

És mivel turbózzam fel a kaját? Ma tízóraira Kira benyomott 1 joghurtot, fél banánt és kiflivéget, "Dönőkénk" megelégedett a joghurttal meg egy pici kiflivéget evett. Utána megfeszíti magát és ki akar szállni az etetőszékből. Séta közben szoktam nekik adni babapiskótát, azt is csak Kircsike túrja befelé, Kisnorbi jó ha egyet eszik, aztán elalszik rajta. Nem is aggódnánk, ha közel egy súlyban lennének. Ha kézbe adok ételt, mindig egyszerre, hogy lássa a másikat enni.

Bögre: ma nálunk is kiömlött...persze szintén az enyém volt, este ottfelejtettem a szekrényen... :D

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Helló!
Szöcske:szerintem ne aggódj, minden baba más, és ahhoz képest hogy koraszülöttek a súlyuk pont jó.Az Alex 5és fél hónaposan volt9,52 és azóta csak kb.1kg hizott. :wink:
Tünde:Gratula a fogyáshoz :wink: ,én 25 kg hiztam a terhesség alatt, de már hálistennek 20 lement, de az az 5 kiló nagyon nehezen megy le vhogy megállt, akárhogy étkezem,
Csöre:én is használom az etetőszéket, de az Alex nem hajlandó normálisan enni, ha 5 kanállal belenyomok, aztán megfesziti magát, igy az ölembe ültetem és ott szépen megeszi az egészet. :roll:
Manocskák:Hogy vagytok? Remélem minden rendben van, bocs de annyira irigyellek :oops: , azért amit most átélsz, én is néha visszaemlékezem amikor Alex még a pocakomban volt, és az annyira jó érzés.
Na pápá :)

Kép
gyurcsy marcela
 
 


Ja még elfelejtettem, az Alex ma vhogy sokáig alszik.Letettem őt fél 10kor,és még mindig alszik.Nem tudom mit jelent ez :?: :roll: Ti még 2szer alszotok napközben, lehethogy át kell állnunk az 1szeri alvásra? :shock: De aztán mit fogok vele csinálni este 7ig?

Kép
gyurcsy marcela
 
 


Hű, de pörögtök!

Én meg most írnék, erre hallom, hogy kuruttyol... mindegy, még nem reklamál....

na, közben csend lett...

nem szeretem ezt a sötét nyákos időt, lelomboz...

Hétvégén viszont voltunk kirándulni Királyréten, nagyon jól sikerált, felavattuk a háti hordozót is, Kristóf élvezte nagyon.

Fütyitéma: dokinénink aszonta, hogy 1 éves koráig ne nyúljunk hozzá... mondjuk pont eleget markolássza magának... valahol olvastam, hogy ettől belülről válik el a letapadás és hogy ez így jó... na, majd utánanézek...

Marcela:
kibékültetek a férjeddel?
ettől a nyomi időtől simán alhat ennyit... bár jó sok :shock: éjjel hogy aludt?
Tegnap Kristóf is iszonyat aluszékony volt, pedig átaludta az éjszakát...
Hú, az az 5 kiló rajtam is nagyon ittmaradt...

Tünde:
nagyon ügyi vagy, gratula a fogyáshoz! Bence szép nagy fiúcska. Bár Kristóf is ugyanekkora és 10 kiló.

Bea:
mosógép :evil: :evil: :evil:
hű, már ti is készültök gondolom a szülinapra... olyan furi, hogy már egy évesek lesznek a bébik... mostanában minden nap eszembe jut az utolsó időszak és a szülés...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabilány:arra én is gondoltam hogy az idő miatt alszik ennyit, és különben éjjel nagyon nyugtalanul alszik, még mindig 3szor szopik, és többször felébred, dehát kb.a fogacskái jönnek már :roll: ideje volna :wink: Hááááááááááát a Tomival még mindig nem békültem ki, ő szeretne, mindent megcsinálok neki, kiszolgálom, de még duzzogok, sokszor majd elröhögöm magam :lol: , de majd ma meglátom mert már nem birom sokáig, elvégre ő a kisfiam apja,és nagyon szeretem, még nem voltunk a 10 év alatt ennyire összezördülve ,igy hát most nem tudom hogyan járjak el, hogy legközelebb megint ne nőjön a fejemre, lehethogy kisgyerekes amit irok de én igy érzem :oops: :roll:
Ja és voltunk sétálni, hazajöttünk, Alex szopizott egy kicsit és megint alszik :shock:

Kép
gyurcsy marcela
 
 


Lányok, volt egy hsz-om, ami nincs meg :shock: mindegy :?

Tünde, sajnálom a betegséget, jobbulást Ádámnak! Gratula a fogyáshoz is :D
Bence 11 kg???? Nem semmi nagy kisfickó :lol:

Lányok, én -3 kg-ban vagyok... lassan lánykori súlyomnál :mrgreen: valahogyan lecsusszant ez a pár kiló :roll:

Szöcske: nincs ilyenkor már olyan, hogy mennyit kell hízniuk, ha egyenletesen gyarapodnak, akkor nem lehet gond.
Turbózás: pl. gabonapehely a joghurtba? Vagy gyümölcs? Akkor nem enné meg? Kb ugyanannyi mennyiségre, csak több kalória. De ne tedd, tényleg, hogy egymáshoz hasonlítod őket, nem szabad. Ha mégis kétségeid lennének, sztem beszéld meg a dokival. De látod, Sacinak is hasonló az étvágya, mint Kisnorbinak, és hasonlóan pindurka is, és hasonlóan aggódok is :roll: :oops: lehet, nem kéne.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Kilók: Háát én már egy jó ideje rá sem mertem állni a mérlegre,mert hiába mindenki azt mondja hoyg fogytam :lol: :lol: :lol: a mérleg nem ezt mutatja :twisted: :twisted: :twisted: .

Marcela: Akkor én nyertem a 26kg-val. :lol: :lol: :twisted: :twisted:

Szöcske: Még hogy kicsi??? :shock: :shock: Ahhoz képest hogy nekünk a születési súlyunk 3400g volt és most vagyunk 8750g ahhoz képest Kisnorbi igen is szépen gyarapszik!

Tünde: 11kg???? :shock: :shock: :shock: Gratula Bencének hogy ilyen szépen gyarapszik! :lol: :lol: :lol: Neked is gratula a fogyáshoz és Ádámnak pedig jobbulást!!!!

Gabi: Igen már nagyon készülünk!:) Már megvettük neki a szülinapi ajándékát

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=37

meg a kiskalapokat is az egész családnak,még majd tortát kell rendelnem csak még nem döntöttem el,hogy milyen figura legyen. Először autóra gondoltam,de mivel hogy én nagyon micimackó mániás vagyok :oops: :oops: :oops: (főleg Füles) ezért lehet hogy az lesz.
Hihetetlen hogy nem rég még a pocakomban volt és úgy el röppent ez az egy év! :shock: :shock:

már lassan mindenki készülődhet a szülinapokra!! :lol: :lol: :lol:

Lányok, Borcsiról tud valaki valamit??????Ja és Dóráék is hova tüntek??

További szép napot mindenkinek!

Kép

Kép
kbeya
 
 


:lol:
A fenti kacagós fejecskét Bálint küldi nektek :D
Ideült az ölembe és alig tudok gépelni 8)

Lányok: szerintem az evésen tényleg ne aggódjatok! Ilyen kis emberkéknek ezernyi fontos dolguk van, nem még az ennivalóhoz leülni..Mit gondolunk mi? :lol:

Csöre: kaptam a Müllerben babamüzlit
bio-getreide-brei Guten Morgen! Bircher - muesli
Ilyesmire gondoltál?
Még nem ettünk belőle, de hamarosan megkóstoljuk :wink:

Szöcske: most jut eszembe, te németes vagy! Mit jelent a babamüzli felirata? (A jó reggelt, azt értem :wink: )

Bea: hát tényleg jól szalad az idő!!! És észre veszed /vesszük már el kell őket engednünk oviba :shock:
Nem próbálsz esetleg te készíteni valamilyen tortát neki :wink: ?
Emlékszem Dávidnak banános muffint készítettem, egyet cakk-pakk megkapott ő, abba kényelmesen elfért az egy kis gyertya :lol: És tutira olyan hozzávalókból készült, amit ő is megehetett :wink:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok!

Megint eltüntem egy kicsit :? Csütörtökön Jázmint hozták haza a suliból..hányt és ment a hasa :? Péntek reggel meg Pistinek fájt a torka.Mondjuk szerintem az övé csajk iskola undor volt :x

gabi:Én is egyre többet gondolok a tavaly ilyenkori dolgokra...Olyan jó volt....Hogy vártuk ezt a kis manót..most meg mindjárt 1 évesek lesznek! :D hmmm...

Jázmin azt találta ki,hogy Bencének egy picike szülinapi tortája legyen.Szerintem csinálok Én is neki egy olyasmit amit Kriszti.

Bea:Bence eleve nagy súllyal született...Amúgy meg teljesen kétségbe vagyok esve az evészetétől!Alig eszik valamit!!!Viszont rengeteget szopizik.

Na lépek...gyorsan csinálok valamit amíg alszik Bence.

Szép hétvégét mindenkinek!!!

Tényleg!!HOL VAN BORCSI??? :roll:

http://picibaba.hu]Kép[/url]
tünde733
 
 


Tünde:Ha Alexemnek nem nőtt volna fütyije, akkor Jázmin lett volna, úgy hogy irigy,irigy :oops: :lol:
Torta:én szeretnék neki egy jó nagyot és rengeteg krémmel, amit majd mindenhol szét tud kenni :wink: ,anyósom megcsinálja, vmi mesefigurát
Esik az eső, de uuuuuuuuuuuutááááálom :evil: , lőttek a délutáni sétámnak
szép napot mindenkinek :)

Kép
gyurcsy marcela
 
 


Kriszti: bio-gabona-kása. És mibe teszed ? Tápszerbe keverhetek kakaót? Valaki adott már krémtúrót vagy Kinder-tejszeletet?

Mai ebéd: húsleves (Kira 1! foggal úgy ette tésztástól, répástól, mint a felnőttek, Norbika meg 3 foggal nem bírta nyelni, csak a püréket hajlandó enni.

Banános muffin nagyon jó ötlet, én is agyalok a szülinapi tortán, de répatortát nem nagyon akarok :shock: A gesztenyét viszont imádják.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Sziasztok!

Szöcske:én már adtam és nagyon imádja Kristóf legalábbis én mindenféle tejes dolgot (puding,krémtúró,túró rudi,joghurt tejbegríz vagy rízs) adok neki de nekünk nincs semmi gondunk a tejtől. Mivel hogy Kristófom már csak azt eszi amit mi ezért nem kérdés hogy mit egyen :). A kakaóról nem igazán tudok nyilatkozni,de én is a napokban akartam kipróbálni,csak én már tejbe.

Torta: Én biztos hogy nem fogok sütni. Keresztanyukám cukrász volt,de én mindeképpen valami figurásat szeretnék úgyhogy nem vele fogom csináltatni. Én a muffinnal úgy vagyok hogy én azt reggelire szoktam csinálni. Lehet hogy most lehurrogtok,de én úgy vagyok vele hogy hiába veszem meg a boltban a dolgokat hozzá és tudom hogy mi van benne,sajnos azt már nem tudom,hogy amit vettem abban mi van.És mivel hogy ő már eszik mindent (bocsánat ami neki való lenne azt nem :lol: :lol: :lol: ) ezért a cukrászda mellett döntök.

Na megyek,mert éhes a drágám és melegítenem kell neki egy kis pörköltet.

Kép

Kép
kbeya
 
 


Bea! Pörköltet is eszik? :shock: Én annyira parázok mindentől, de ma kipróbálom a krémtúrót. Tul.képpen nem látom, hogy gondjuk lenne, szerintem a kiütések a Rhinatioltól voltak. Amikor valamilyen gyógyszert kapunk, mindig jön a kiütés: Kirának az Amoxicillinre jött elő. Petit Danone-t adtam már és ízesített joghurtokat is, nincsen semmi bajuk és a Mildibé tápszer is tejalapú, azt isszák 4 hónapos kortól.

Védőnő azt mondja, nyers tejet ne adjak, 2 éves korig tápszer, ha meg tudom fizetni. :roll: Hát, nem tudom, szerintem az is hamarabb lesz. Majd jönnek a tapasztaltabbak, aztán begyűjtöm az infókat.

Szépen alszanak megint, úgy, hogy 8-kor elalvás és 9-kor még muszáj vagyok megitatni őket álmukban, mert nagyon keveset isznak. Kisnorbi 1x kel éjszaka, úgy hajnal 3 körül. Eddig csak cumiigazítás volt, de feladtam az elveimet és adtam neki egy kis tejcsit. Ivott, aztán rögtön visszaaludt. Még most is húzzák a lóbőrt...

Megyek, bedobok valami reggelit, aztán úszás.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcske: Nekem Kristóf tényleg mindent eszik a bébikaján kívűl,mert azt kiköpi.A tegnapi ebédje sajtos-tejfölös tészta volt.De azt te tudod kitapasztalni hogy van-e valamitől valami baja. Mondjuk nekünk pont az egyik krémtúrótól volt egy kis kiütésünk ez az alföldi volt,de a milli-stől semmi baja nem volt. Én soha nem tartottam be azt amit a védőnő mondott :oops: :oops: ,mert az enyém csak is a nagykönyv szerint mond mindent!És ha meg megkérdezi hogy mit adok neki azt mondom amit hallani akar :lol: :lol: :lol: :lol: .
Igaz a családban nálunk senkinek sincs semmi allergiája ételre,nekem volt az olajos magvak,chips...,de ezeket még úgysem most kapja (na jó néha egy kis chipset kikönyörög apától,de azzal én is óvatos vagyok,de eddig nem vettem észre semmit).

Na megyek én is főzök egy kis tejbegrízt reggelire Kristófnak meg magamnak,apának meg még kitalálok valamit,mert ő nem szereti. :twisted: :twisted:

Kép

Kép
kbeya
 
 


Sziasztok!

Tejes dolgok:
savanyított tejterméket már én is régóta adok (joghurt, túrórudi, krémtúró, körözött, tejföl), de a tejjel meg akartam várni az 1 éves kort.
Védőnéni szerint mostanában már elkezdhetem neki adni a tejet, először a 1,5 %-ost, aztán ha minden oké, akkor a 2,8-ast. Ja, és 3 éves koráig a dobozosat is forralni kell szerinte.
Ja, és szerinte mehet a kakaó is (akár tápszerbe), de azzal is várok, mert egyrészt koffein van benne, másrészt kicsit hasfogó.

Evés szinten én úgy vagyok vele, hogy ami nem allergizál extrém módon, azt már mindent kap... Pöriben pölö nincs olyan összetevő, amit ne ehetne, mi meg amúgy se főzünk nagyon fűszeresen.

Mondjuk gyümölcsjoghurtot azt én csinálom, mert hallottam érdekes dolgokat, hogy miket tesznek bele, szóval natúr activiába vagy friss gyümi vagy üveges és kész. Nagggyon fincsi.


Bea:
enyémKristóf tegnap nem ette meg a pörit, pedig szereti... Mondjuk jó fáradt volt, meg kicsit későn is lett kész az ebéd.

Kriszti:
babamüzlit én is megnézem Müllerben! Köszi!

Akartam még valamit...
Ja, Szöcske:
Van gesztenyetorta receptem, ha szeretnéd, szívesen leírom. Nálunk az lesz, mert apa is imádja... Ráadásul nem is olyan bonyolult...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Halihó!
Mi is megjöttünk :) osztálytalálkoztam a hétvégén.
Ééééééééééééééééés Saci JÁR! Nem lépeget, mint eddig, hanem hosszúkat megy bárhová :lol: ügyes kis Libám :lol:
Kakaó: én várnék 1 éves korig... ismerek egy csokiallergiás kisfiút, sztem megéri kivárni,inkább, mint hogy egy életre ne ehessen.
Kriszti: igen, az a müzli! Én vízzel, gyümölccsel adom.
Szöcske: még akartam írni, hogy a 3 gyerekemnek 10 hósan a következő volt a súlyuk: Mesi: 8,75, Zaza: 10,3, Saci majdnem 8. Bár nem ikrek, a Tieid sem egypetéjűek, egyszerűen más alkatok :wink:
Torta: még nem agyaltam rajta. Gyűjtöm az ötleteket :mrgreen:
Tünde: jobbulást a gyerkőcöknek!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Helló anyukák! :D
Gabilány:a pörköltet milyen húsból készited?Azthiszem már én is kipróbálom, mert kifogytam az ötletekből főzés téren :roll:
Tegnap disznóölésen voltunka anyáéknál, hát nagyon sokat nem tudtam segiteni, Alexet kocsiban altattam kb.1órát :? , vhogy nekem a kiságyban jobban alszik, igy csak 1 órát aludt délután.
Az este érdekes programmal végződött, szegénykém 2 órát szenvedett nagyon sirt, még mindig nem bújtak ki a fogacskái.Először azt hittem hogy a hasa fáj de végül kipukizta magát :wink: :lol: :lol: , igy gondolom az előző bántotta.Végül a karomban hintáztattam, csak igy tudott megnyugodni és aztán 9kor elaludt.
szép napot mindenkinek pápá :D

Kép
gyurcsy marcela
 
 


Csöre:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Én megmondtam... hihi... Saci nagyon ügyes!

Marcela:
egész csirkéből és a melléből kap vagy csináltam már nyúlból (nagyon egészséges a húsa), azt ismerős tenyészti, és ő adta.
Kristófom csak a kiságyban tud aludni napközben, vagy mozgó autóban, ha megyünk valahová, extrém fáradtság esetén keveset babakocsiban is...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi: köszi :D Jók a pompomvigyorik :wink: :lol:
Nyuszi: Saci is kapott már, hát, hasonló a lelkesedése, mint minden máshoz :lol: ez van...

Hétvégén keresztelő :D ma ezt intézgettem.

Marcela: ó, baba mellett esélytelen a disznóvágás...
Sajnálom a nyafit. Mit evett, hogy fájt a pocak?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre:Háááááááát Saci aztán jól belehúzott :wink: :D ,csak igy tovább,ügyes,ügyes :D .Tegnap Alex nem evett semmi újat, reszelt alma keksszel, egy darabka banán és kenyér, de igy szoktam máskor is, s nem volt probléma :roll: .Biztosan a fogacskái, most már alszik, de szerintem még fel fog ébredni. :(
Gabilány:nagyon cuki, jó ötleteid vannak.Amúgy köszi a tippet :D
Alex ha igy halad továbbra is, akkor lassan ő is elindul, mindenhol feltérdel és húzza fel magát állásba, na jó azért egy kicsit még gyakorolni kell, és addig jó amig csak mászik, nem annyira veszélyes ha megüti magát :wink:

Kép
gyurcsy marcela
 
 


Na nem jövök pár nap, és miről maradok le!!! :D :D :D Gratulálok Sacinak!!!Olyan ügyes 8)

Szöcske: közben írta Csöre is, gyümölccsel és vízzel fogja kapni Bencus is a babamüzlit, köszönöm a fordítást :D

Gabi: a gesztenyetorta receptet szívesen várjuk!! :wink:

Hát lányok, a bátrabbak úgyis adnak mindent hamarabb, nővérem is 9-10 hós korától adott tejet a lányának, nem volt baja - de ezt előre sosem lehet tudni :roll:

Dávid fiam 13 hós volt, mikor egy csúnya tüdőgyulladással bekerültünk vele a kórházba, és a nővérek azon voltak kiakadva, hogy miért tápszert kap, miért nem iszik tejet (elmondtam nekik, hogy már kóstolgatjuk, csak még nem álltunk át) :shock: szóval akkor is engem néztek hülyének.... :wink:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok.
Bocsi, hogy eltűntem de azt sem tudom, hogy hol áll a fejem.
Múlthéten voltam a dokimnál, ott mindent rendben talált és szóba került a H1N1 oltás is amit ő nekem javasolt, mert a babára nézve veszélyes lehet, ha én elkapnám.
Hétfőn délelőtt el is mentünk a párommal az oltásra megmérték a vérnyomásom és aszerint elég magas volt 150/90, délután elvoltam az utolsó uh-on és az első NST.
Voltam a védőnőnél is ő csinált egy vizelet gyors tesztet amiben talált egy kis fehérjét a vizeletemben. Ma beszéltem a dokimmal elmondtam neki, hogy mi van velem ő csütörtökre kérte, hogy menjek egy újabb NST-re és természetesen hozzá is. Remélem lányok nincs semmi komoly baj, mert ilyen még nem volt velem.

manocskak
 
 


Köszi, Lányok :)

Marcela: igen, akkor lehet a fogacska, ilyenkor megváltozik egy kicsit az emésztésük...
Ne is mondd az eleséseket... Saci akkorákat bukik, nekem fáááááj!

Móni: drukk, hogy ne legyen baj! Ha közelebb lennél, kölcsönadnám a vérnyomásmérőnket... de a patikában, vagy a védőnéninél minél gyakrabban méresd, ha megy fel, azonnal doki!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Móni, nem vizesedsz? Kíváncsi vagyok, mit mond a doki. De már a célegyenesben vagy, nem lesz semmi gond!

Szóval gyümijoghurtot felejtsem el? Tejbegríz is mehet? Én annyira béna vagyok. Még van itthon 4 doboz tejpép, ha elfogy, jön a rendes uzsonna.

Tegnap fogászaton voltam, addig a férjem megtanította őket tapsikolni. Norbika még félig álmában is tapsikolt. Meg kell őket zabálni, már nyiladozik az értelmük.

Alvás most jó, hál'istennek. (KOP-KOP-KOP)

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Mald' elfelejtettem: gesztenyés torta receptje jöhet ezerrel. Úristen, már csak 2 hét és 1 évesek!

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Hehe, nekünk még másfél hónap szülinapig, majd lesem az ötleteiteket :wink: :lol:

Tejbegríz: nem tudom, az elvileg nyers tej, de ha a tejtermékeket elég régóta eszik, és semmi bajuk, akkor talán mehet...
Na, én is bepróbálkoztam a sajttal... nagyon népszerű voltam :lol: de csak pár forgácsocskát merek adni, többet nem. Eddig semmi baja, még a kakik száma is csökkent, és a mennyisége is! Azért maradok óvatos, de ez bíztató!

Gratula a tapsikához Kirának és Kisnorbinak! :lol:

Saci ma motorozott :lol: talált egy elég alacsony motort a zenebölcsiben, és meglovagolta :lol: :lol: :lol: a kis sejhaját nem tette le, de nyomult vele ezerrel :lol: :lol: :lol:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csak gyorsan...

ez az időjárás... Kristóf több, mint 3 órája nyomja a szunyát :shock: én meg dolgozom...

tortarecept:

Gesztenyetorta:

6 tojás
6 evőkanál cukor
6 evőkanál liszt
1 sütőpor
2 evőkanál víz
5 dkg gesztenyepüré

A tojássárgáját habosra keverjük a cukorral, és vízzel. Hozzáadjuk a lisztet, a sütőport a gesztenyepürét, és a felvert fehérjét. Kikent, kilisztezett formában megsütjük.

A krém:
10 dkg margarin
3 evőkanál porcukor
2 vaníliás cukor
kis rumaroma
20 dkg gesztenyepüré

Ezeket kikeverjük jó habosra, a torát kettévágjuk a belsejébe is teszünk a krémből, és a külső részét is ezzel borítjuk be.

Bébinek nyilván rumaroma nélkül, és a krém sztem kicsit kemény így, én tettem hozzá tejszínt vagy tejszínhabot. Van olyan növényi alapú, hulala vagy mi a neve :oops:
Díszíteni bármivel lehet, amit már ehet, tejszínhabbal, ilyesmivel.

Na, menek, meglesem a mormotát...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Ja, és így nézett ki, amit apának gyártottam (asszem, hogy akkor is mutattam :oops: )
Kép

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi:köszi a receptet :wink:
Igen, így már emlékszem a tortára is 8)

Szöcske:gratulálok én is a tapsikához!

Nálunk beindult a nyelvnyújtogatás :D Ha kidugom a nyelvem, Bencus is kidugja a csöpp nyelvét!
Szoktam neki mondani, hogy most még nagyokat nevetünk rajta, később meg mérgesek leszünk érte :lol:
Ugyanez igaz a pancsira a kádban - szó szerint rúgja ki a vizet :lol:
bfkrisztina
 
 


Sziasztok!

Továbbra is várjuk a Te Történeted rovatba a szüléssel, gyermekvállalással, neveléssel kapcsolatos vicces, nevettető, megható, megkönnyeztető, tanulságos írásaitokat 1-2 oldal hosszúságban, Word dokumentumban a szerkesztőség email címére: szerkeszto@babanet.hu

A Kölökneten pedig még lehet nevezni a Mikulás-pályázatra, a legjobb történeteket remek gyerekkönyvekből álló csomagokkal díjazzák majd! Még odaérnek majd a Télapó előtt! Itt a következő mélcímre írhattok: szerkeszto@koloknet.hu

Mindenkinek további szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Kriszti!Ti már kádban nagy fürödtök? Az enyémek még csúszkálnak, nem mertem betenni a nagykádba és még külön-külön fürdenek. Szerintetek mikor lehet őket egyszerre betenni? Már biztonsággal ülnek a szőnyegen, de a kiskádban állandóan kapaszkodnak felfelé, nem biztos, hogy tudnék kettőre figyelni.

Ma kipróbáltam a mézet, tettem a joghurtba egy picit.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Kriszti:
fürdésnél nálunk először kihajigálja az összes játékot, aztán elkezdi a kezével kimerni a vizet... most még mi is csak nevetünk rajta...

jaj, és tegnap azt hittem, megzabálom... felállt a fürdőkádban, vigyorgott meg minden, aztán elkezdett pisilni... hát, olyan rémülettel vegyes meglepetéssel nézett le, hogy akkor ez most mi????, hogy nem tudtuk nevetés nélkül megállni :lol:

Szöcske:
ikres barátnőm úgy oldotta meg, hogy vett két fürdetőkarikát (teszveszen, mert egyébként sztem horror ára van) és mikor már tudtak ülni a törpök (kb. 7-8 hós koruktól), abban fürdette őket a nagykádban.
Mondjuk ez nálatok már lehet, hogy nem érné meg a beruházást...

Hű, én a mézzel biztosan várok még picit :roll:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Szöcske:a kiskád be van téve Benedeknek a nagykádba, így nem gond a kipancsolás :wink:
Én is tanítgatom, hogy a kádban nem kellene felállni :wink:
(ha a nagykádba engedek kevés vizet az sajna túl hamar kihül, ezért fürdetem inkább még a kiskádban)

A nagykádban pedig van odatappancsolható gumiszőnyeg, biztos ismered, azon elég stabilan meg tudnak ülni már ebben a korban szerintem.
Hát nem tudom, ha a helyedben lennék biztos én is külön fürdetném őket, mert tényleg kell a 2 kéz egy ekkora csöpphöz.

A mézzel én is várnék, ha rákeresel a neten, biztos ott is megtalálod:valami botulizmus nevű betegséget/mérgezést (?) tud okozni a kicsiknél.
A Vészhelyzetben láttam még régen :lol:

Gabi: biztos édes volt Kristófod a fürdésnél :D

Ma Benedek megállt egy kicsit egyedül, megtapsoltam, hogy milyen ügyes - és ő is tapsolt :D

Olyan édesek tudnak lenni ilyenkor, mikor már nyiladozik a kis értelmük 8)

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Akkor a méz elfelejtve.

Fürdetőkarikáink ott figyelnek a szekrény tetején, megvettük őket, kipróbáltuk 8 hónaposan, nem tetszett nekik, akkor úgy döntöttünk, eladjuk, azóta ki sincsenek bontva.

Valaki felkelt...

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcske: enyém Saci 2 hónapos kora óta a rendes, nagy kádunkban fürdik. Van egy csúszásgátló szőnyeg, az meleg is, és bátran elállhat, nem csúszik el, max sejhajra esik. Én már merném az ikreket együtt fürdetni, de Te ismered őket, és magadat, én nem pánikolok, ha elesik Saci, vagy a feje víz alá kerül, így is tanul. Egyébként olyan 8-10 cm-s a víz, amiben fürdik.

Igen, a méz a botulizmus miatt veszélyes, de gondolom, a feldolgozás (főzés) elöli a bacikat. Azért nem hiszem, hogy sokat ártottál vele, 1 éves kortól lehet, ahhoz nektek pár hét kell :wink:

áááááá, megint nem tudok többet írni, rendezem a Csajszit! Majd jövök :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok.
Bocsi, hogy ismételten eltűntem, tegnap SOS NST voltam és a dokinál a vérnyomásom, lábdagadásom és a fehérje a vizeletemben miatt.
De Hála Istennek nincs semmi baj, nincs toxémiám, mert a lábam nem olyan vészesen van megdagadva.
Már 1 ujjnyira kivagyok tágulva, jövő héten megyek megint NST-re, de a dokimhoz csak 2 hét múlva megyek, mert a jövő héten szabin lesz, de meghagyta, ha bármi lenne ő elérhető lesz.

Mi a párommal hétfőn kaptuk meg a H1N1 oltást. De azon kívül, hogy most egy kicsit taknyosak vagyunk semmi más bajunk nincsen. De ez csak az oltás miatt van, beszéltem a dokival is erről. Ez normális.

manocskak
 
 


Sziasztok! :D
Na itt vagyok, nagyon helyesek lehetnek a gyerkőcök ahogy tapsolnak.Már én is 5 hónapos kora óta tanitom Alexet, csak még nem nagyon sikerül neki, összekulcsolja a két kis kezét és fel alá hadonászik. :lol: :lol:
Fürdetés:Nálunk is a nagykádban a kiskád, akrobata mutatványok ezerrel :roll: , amint leültetem fordul és feláll.
Gabi: de cuki :lol: :lol: :lol:
Manocskak:Örülök hogy rendben vagytok, hát közeleg :wink: , én úgy voltam, hogy hétfői napon voltam kontrollon, a doki azt mondta már rövidül és csütörtökön megszültem.Te meg már 1 ujjnyira ki vagy tágulva, háááááááát nemtudom.Alex igy is 1 héttel korábban jött a világra.Csak mi egy kicsit rosszalkodtunk Tomival 1 nappal előtte :lol: , ha siettetni akarod piszkáljátok meg egy kicsit :wink: :lol: , de jó értelemben.

Kép
gyurcsy marcela
 
 


Marcela
Én még ki szeretném húzni egy kicsit 25.-ig, ha lehet.
Amikor a Joellel voltam babás mi beszélgettünk a párommal (péntek este volt), hogy ő mondta, hogy szombaton itthon lesz nem megy sehová majd csak vasárnap, én egyből rávágtam, hogy jó akkor szombaton szülünk és szerdán haza is jövünk a kórházból, így is lett. :lol:

manocskak
 
 


Sziasztok!

Megint eltüntem egy kicsit :oops: Bocsi :oops:
Látom mindenki rendben van :wink: Sacinak pedig átadjuk a képzeletbeli arany érmet! :D

Nálunk is minden oké...kész káosz minden :lol:
Lépek is mert ezer a dolgom. :x

Ha lemennek a választások(vasárnep,időközi vál.)akkor remélem már többet itt tudok lenni.

Szép napot mindenkinek!
tünde733
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: