Új privát üzeneted érkezett!

Szöcske: szerintem megoldás lehetne a takaró helyett az a bélelt hálózsák, bár elég drága (nekem legalábbis :wink: 3 E körül) én polárból varrnék inkább egyet, lehet szögletes is, 2 kis vállpánttal. :roll:

Marcela: bébikompot mi sem használtunk egyik gyereknél sem, nélküle hamarabb megtanulják állítólag az önálló járást. Olyasmi kis járássegítő most Benedekkel nekünk is van, amilyet Csöre mutatott.

http://jatekkastely.unas.hu/shop_artdet ... cikk=05545

csak én teszveszen vettem 3500 -ért használtan :wink:

Csöre:nem ciki a házhozszállítás :wink: szerintem ha nem Anyáéktól hordanánk a kajcsit, én is rendelnék :roll: Pont amiatt, hogy állandó felügyelet kell egy ekkora gyerek mellé :D

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Ja, óraátállítás: :wink: nem lesz biztos gond az ikrekkel sem!
Én egyszerűen átállítom az órát, és aztán az új idő szerint "viselkedünk"
Még sosem volt gond belőle, pedig nálunk is napirend rendszer van :wink:


Csöre: mi erről a véleményed?
http://www.bohem-mama.hu/hogyan_hordozzuk
Ilyenem még nincs, a Nők Lapjában láttam, azért kerestem rá
:?: :?: :?:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kriszti: ó, nekem eszembe sem jutott volna a járássegítő (nem is hallottam róla korábban), ha egyik ismerősünk nem adja oda (ezer más babacuccal együtt - tartsa meg jó szokását!)
A babazsák: szerintem praktikus, ha csak rövid távra mész a babával, tehát nem hosszú távra: csak felkapod, zsupsz, bele a gyerek, és mehetsz is. De hosszú távon az asszimmetrikus terhelés szerintem fárasztó. Kendőben nem szoktál csípőn hordozni? Próbáld ki! Nekem azért egy idő után fárasztó. De ha nyűgös a baba, jobb, mint háton. Viszont Saci, a kepesztő, simán kimászik a csípőkötésből :? ebből meg depláne, mert egy réteg csak (ok, 2, de egymáson, és nem egymással keresztbe).
A háti hordozánál nekem egy kicsit lazának tűnik :roll:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 

 
 

Csöre: A csípőkötéshez az én kendőm elég hosszú :wink: nem akarózik elvágni, lehet készítek egy rövidebbet (még van ugyanabból az anyagból)
Ja, a kendőm majd 6 méter hosszú :lol: http://www.youtube.com/watch?v=O78_qhy2 ... re=related ezt szoktam kötni, és elöl még a térdem alá lelóg :lol:

A babzsákról nekem is az jutott az eszembe, hogy mi van, ha kicsúszik alul :roll: túl azon, hogy a mondjuk ruhával 10 kg-os gyerkőcömet meddig bírom félvállon :roll:
Ezt úgy lenne jó kipróbálnom, ha a közelemben lenne valakinek, és ha nem jön be, nem vennék :P :lol:
Mindegy spórolok magamnak 5-6 E ft-ot, ha nem áhítozok :lol:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Ja a járássegítő: egy játékboltban akadtam rá a Playskool játékok katalógusára, ahogy lapozgattam, szemet ütött ez a játék.
Itthon a neten beütöttük, hát gondoltam nem olcsó, no de 10 E-ért nem vennék ilyesmi játékot, mert hosszabb távon annyit nem játszik vele :wink:
a teszveszen meg ráakadtam, és annyiért nem volt szívem kihagyni :oops: 8)

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok!

Na vagyok és most már tényleg többet leszek és persze akkor naprakész!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Bébikomp: Nekünk is van,de Kristóf nincs el benne inkább azt is tologatja! :lol: :lol: :lol:

Járássegítő: Nekünk a Fisher Price-os viziló vanés az nagyon szereti meg most keresztelőre kapott egy ilyet:
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =2&whid=37
vagy is ilyet csak más színben és ezt is tudja tolni és emellett is szépen megy!

De hogy egy kicsit dicsekedjek :oops: :lol: :lol: tegnap délután megvolt az első 2 lépés magától,ellökte magát az ágytól és két lépés után lecsücsent! :lol: :lol: :lol:

Járóka: Csöréhez hasonlóan nekünk is játéktároló funkciót tölt be :lol: :lol: :lol: ,csak kb. 10 percet van el benne de azt is csak akkor amikor jó kedvében van!

Gabi,Csöre: Visszatérve a betegségre,nekünk 4napig volt lázunk és még utána hőemelkedés,de szerintem a foga is rájátszott,mert most már kint van teljesen mind a kettő fent is!

Bébiétel: Háát nálunk már szóba sem jöhet!! Csak azt eszi amit mi,de legalább eszik! :lol: :lol: :lol: És persze még este meg reggel tápszer!

Ja nem is mondtam nektek,hogy (ez még a betegség előtt volt) a védőnő és a doktor elküldött minket vérvételre a súlya miatt,és persze semmi baja sincs,de legalább most már remélem hogy ők is megnyugszanak emiatta súly dolog miatt!Szegénykém olyan jól viselte az egészet!De ez a pisi gyűjtés nem is olyan egyszerű dolog! :lol: :lol: :lol:

Visszaköltöztünk a férjemhez még egy utolsó esélyt kap,de ez tényleg a legutolsó neki!

Na most már megyek,mert megyünk "kirándulni" és még össze kell pakolnom!

Kép

Kép
kbeya
 
 


Bea:de jó, hogy jöttél megint :D :D
Örülünk a jó híreknek, remélem mostmár rendben lesz minden köztetek!

Gratula az önálló lépésekhez!!!! :D :D

Lehet, hogy írtad már, de emlékszem... :oops: miért milyen súlyban van Kristóf? És a havi gyarapodások?
Mit gondoltak vajon, mit látnak majd a vérképen? Vashiányra gyanakodtak?

Többiek, merre vagytok? Mi újság?

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kriszti: Háát remélem most már tényleg minden rendben lesz :lol: :lol: :lol: ,mert nem szeretném ha Kristóf ezt még egyszer végig szenvedné!
a havi gyarapodás 100-150-200g változó,de most a legutolsó 150g volt (és ez betegség után). Vashiányra gyanakodtak,de végülis semmi. Csak én szerintem lemozogja ,mert nincs meg állás ha fel van,de a "nagykönyv" szerint ő még nem mozoghatja le! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
a lényeg hogy nincs semmi baja amit én eddig is tudtam :lol: :lol: ,de nagyon gondolkozok egy doki váltásban sajnos a védőnőt nem tudom leváltani :evil: :evil: :evil: :evil: !

Mennem kell,mert úgy hallom hogy éhes Kristóf!Úgy imádom amikor mondja hogy ham-mam-mam.Nálunk ,most ez jelenti hogy evés idő van :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !megyek is még mielőtt elkezdene sírni a kaja után!
jövök még ma!!!

Kép

Kép
kbeya
 
 


Huh, nem jó ez az óraállítás... bébi még nem állt át... bár nem tudom, mit panaszkodok, mert reggel 6-kor kuruttyolt, apa fél hétkor odasúgta, hogy pihengessek csak és pasis reggelt tartottak a fiatalemberrel.
Viszont éjjel sem aludt valami fényesen, most már lassan egy órája nyomja, de a hétfők mindig ilyenek ált., bepótolja a hétvégi pörgésből fakadó nemalvást.

Tegnap otthon voltunk, anyám-update: gulyásleves, körömpöri, rántott pipicici és sült malac-valami (comb, lapocka, passz) meg némi süti...
Hazaértünk, megnéztük a Made in Hungáriát, bébi rázta a Csókkirályra meg a Csavard fel a szőnyeget-re aztán betolt egy szelet kenyeret sonkával meg sajttal... :D

Ja, és megtanult felmászni a kanapéra, fotelre, szupppper, mert lemászni még nem tud, hiába tanítom neki már hetek óta :twisted:

Bea:
de jó, hogy írtál! Örülök, hogy adtál a férjednek még egy esélyt, és szívből kívánom, hogy rászolgáljon.
Nem akarok okoskodni, de komolyan nem értem a védőnénidet... nálunk azt mondták, hogy ilyen idős korban, mikor már pörögnek, a stagnálás is normális, sőt még akár fogyhat is... hány kiló is most Kristófod?
Enyimbébi már 3 hónapja nem volt mérve, majd az egy éves státuszon kiderül, hogy hol tart.

Bébikomp:
hát, én se használtam, azt hallottam róla, hogy nem tesz jót a gerincnek, izomzatnak, lábaknak. Persze szerintem mértékkel azért lehet, csak ne egész nap abban lógjon a bébi...

Járássegítő:
nálunk a gurulós széket tologatja :lol:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Helló lányok!
Gabilány, az óraátállitás terén nekünk is gondjaink vannak, kis bogyónk már 6kor nagyon nyűgös, igy hát mászkálunk fel alá a lakásban, persze a karomon, és húzzuk az időt. OTTHON, te is igy fejezed ki magad, legalább nem vagyok egyedül.A férjem mindig megszólja, hogy még mindig nem tudok elszakadni anyukámtól, de nem haragszom érte, igaza van. :oops: :wink: Látom anyukáink mindig túlteljesitenek, kaja téren.
Bea, örülök a döntésednek, és remélem a dolgok helyrerázódnak. A szavaidból úgy vettem ki, hogy a Kristófnak nincs meg a kellő súlya, hát ezen ne rágódj.Van egy ismerősöm akinek a kisfia már elmúlt 1 éves, és csak 8 kg, de nagyon eleven.Gratulálunk az önálló lépésekhez, haladtok :)
Kaja:Alexnek külön főzök bébiételt, és eddig még nem volt probléma, kopogjam le :wink: ,
Gabilány,Bea: Gratulálunk a Kristófoknak a 11. hónaphoz
Kriszti:Úgyszintén gratula Benedeknek a 10. hónaphoz
Na pá, megyünk sétálni, szép napot, puszi a csöppségeknek :D

Kép
gyurcsy marcela
 
 


Hú, Csajok, lassan 1 évesek a gyerkőcök????

Bea: remélem, rendben lesztek Apával!!!
Kristóf súlya: örülök, hogy rendben van a vérképe. Saci is ennyiket gyarapodik, a doki meg röhög rajtam, amikor aggódok... na jó, nem szó szerint, de azt mondja, amíg ilyen ügyes, eleven, addig ne aggódjak. Most hány kiló Kristóf?

Kriszti: én így kötöm elöl: http://www.youtube.com/watch?v=knkiOnBd ... re=related de a 4,8-as kendő bőven elég
háton meg így: http://www.youtube.com/watch?v=wsewka-U ... re=related ehhez a 4 m-es kendőm is elég. 6 m nagyon sok! Te csináltad? Milyen? Muti!!!!!

Óra: Saci egy nappal előtte átállította magát.
Alvás: azt hiszem, lassan átállunk a nappali 1x alvásra... egyelőre nem megy még, de a 2x az már sok... mindegy, majd kialakul.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Hónapok óta Benedek is 150-200 gr-okat hízik. A védőnő eddig nem szólt, én mondjuk itthon méregetem. Doktornő még nem tud róla, nem tudom mi lenne az ő véleménye.

Óraátállítás: nem vették észre a változást :wink:

Benedek a napi 3 alvásról igyekszik áttérni a 2 alvásra. De én is emlékszem Dávid ilyen idős korára már csak 1* aludt egy nap :o

Igen, Csöre, már közeledünk az 1 év felé!!! Gyorsan telik az idő.. :roll:
Csak a te kedvedért fotózkodtunk ma este kendőben (no meg pizsuban) - jó sok kép van a masinán, eléggé lassan töltődik fel a gépre, most arra várok éppen :wink:
Úgyhogy nemsoká jövök a képekkel :)

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kép Benedek a kendőben

Kép Carolino kendő
Ilyenem is van xl-es, de ezt eddig kevesebbet használtam, vastagabb, mint az sk készült

Kép Jöttek a többiek is fényképezkedni :D

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kriszti: kösziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :lol: :lol: várom

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


védőnő: ezt már kitárgyaltuk hogy az enyém nem normális!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :oops: :oops: Én nem aggódom a súlya miatt,meg amúgy is mindenki azt mondja hogy szép nagy baba. Most 8550g

Ez az óraátállítás nálunk sem egyszerű.

Köszönöm a jó kívánságokat apával kapcsolatban :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !!

Na megyek mert pancsi lesz és már hiszti van!!!

jó éjt mindenkinek!!!

Kép

Kép
kbeya
 
 


Kriszti: ez a barna gyönyörű!
Holnap jövök bővebben :lol: Jó éjt!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Közben látom, hogy miért nem láttam a 2-vel ezelőtti hsz-om előtt Kriszti képét: egyszerre küldtük el :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Szóval: Kriszti, nagyon tetszik az sk kendőd! Milyen anyagból készítetted? Nem nyúlik nagyon? Ez a barna nagyon a színvilágom :roll:
A fiúk édesek, hogy odatódultak fényképezkedni :lol: :lol: :lol:
Nekem nandu kendőim vannak, egy xxl-es natúr és két m-es. Utóbbi kettőt kaptam.

Bea: á, még így is fél kilót ráver Sacára :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre: örülök, hogy tetszik a kendő: hát hogy nyúlt -e, azt nem tudom :roll:
Sajnos van benne valamennyi műszál is (amúgy lenvászon anyag) de nem tiszta, ezt csak onnan tudom, hogy picit odatartottam öngyújtót, és olyan ragacsos lett rögtön :roll:
Végülis csak hosszában elvágtam a beavatott anyagot, és körbeszegtem, ahogy sikerült :wink:

Érdekes, amikor elhatároztam, hogy kendőt szeretnék, akkor Nandu-ra vágytam :wink: inka, vagy indián vagy valami ilyesmi volt a szín megnevezése :) A Carolino olyasmi lehet, mint a Nandu. És a végén ez a könnyebb, véknyabb anyag nekem tényleg jobban bejött.

Arra gondoltam, még valószínű sokáig hordozol, ha megmondod milyen hosszban, akkor nagyon szívesen beszegem neked a "párját" :wink: a posta meg elviszi :wink:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kriszti: inka és indián is van :wink: nekem az egyik kicsi inka, sajnos azt a színt már nem lehet kapni :( az enyémet a kolléganőm vette korábban, és most, hogy Saci született, nekem adta.
És, tyű, komolyan? Jaj, nagyon drága vagy, írok privit!!!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Kriszti! Nagyon szépek a gyerekek!

Óraátállítás: átállították magukat apósomnál. Idegen ágy, sírás este 9-ig, mert anya kicsit kiruccant volna apával, de nem sikerült. Haza kellett mennem a partiról, nélkülem egyszerűen nem alszanak el.

Férjem beteg, úgyhogy kaptam harmadik gyereket. :lol: Alig várom, hogy meggyógyuljon, de már van remény. Gyorsan elküldtem hétfőn az orvoshoz és mondtam neki, hogy ne Kalmopyrint írasson, hanem valami turbó-gyógyszert.

Evés: annyit kínlódok. Reggeli tápszer 7-kor, tízórai mostmár 9-kor: joghurt kiflivel, ebéd főzelék, délután már nem eszik meg a főzit, sem a pépeket, egyszerűen csak amit kézzel lehet enni. Jön megint a kifli, banán vagy alma, de már nem tudok mit kitalálni. Tápszert egyre kevesebbet isznak, és szerintem reggel kevés nekik a tejcsi, azért tették át a tízórait 9-re.
Szerintetek sonkát vagy vajat vagy valamivel megkent kiflit is adhatok már? Ti miket esztek?

Ja és még egy kérdés: Kisnorbinak kint van a jobb alsó foga, csinos picike, viszont a 2. fog bal felül jött és nagyon nagynak tűnik. Ez azt jelenti, hogy jó nagy lapátfogai lesznek? Az ínye pedig nagyon meg van duzzadva, ahol kibújt a fog.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcske:köszi :)

Ti 2 héttel idősebbek vagytok nálunk :wink: nekünk már mondta a védőnő, hogy sonkát (esetleg megdarálva, margarinnal összekeverve adhatok szendvicsen) , virslit, tésztát, aztán ha azzal nincs gond - és a családban sem volt, akkor tojást is adhatok.

Ebből tésztát és virslit már ettünk is;)

Mi le vagyunk tiltva Benedekkel 1 éves korig minden tejtermékről, de ebben a korban már joghurt mellett - főleg, ha nem okozott gondot, akkor adhatsz sajtot és túrót is (túrórudi - kézbe való :wink: jó kis uzsi)

A fog miatt ne aggódj, sokat nő még az ő kis fejük, állkapcsuk - arról nem beszélve ezek csak tejfogak, 6-7 évnél tovább nem maradnak meg az elülső fogacskák :D

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok! :D
Kriszti:Benedek allergiás a tejre?Én is 1 éves koromig nem ihattam tejet, mert kipattogtam tőle, most meg napi fél liter az adagom, biztosan most pótolom be, amit csecsemőkoromban elmulasztottam. Nagyon helyesek vagytok a képeken, már csak egy kislány hiányzik melléjük :wink: :lol: :lol: , na jó csak vicceltem.
Szöcske:úgy ahogy Kriszti irta, megkenheted a szendvicset, vagy még sajtot is lehet. Tizóraira szoktam gabonapelyhet megáztatni egy kanállal, és különböző gyümölccsel összekeverem.Édesvizi halat próbáltatok már, azt is lehet, mondjuk nem tizóraira. Hát sajnálom hogy befuccsolt az estétek, mi is mentünk volna szeptemberben osztálytalálkozóra, de a kicsi egy héttel előtte kezdett huncutkodni esténként, letettem 8kor és fél óránként felébredt, mintha érezte volna,hogy anya és apa készülnek vmire. :(Végül lemondtam. De sebaj majd eljön az az idő is mikor elalszik vki mással is. :roll:
Manocskák eltűntek, nem tudjátok mi van velük?Reméljük nem történt semmi baj, és a pocaklakó még nem akar kibújni.
Szép napot, majd még jövök, puszi a csöppségeknek :D

Kép
gyurcsy marcela
 
 


Marcela
Bocsi, hogy eltűntem, de a héten elég rossza passzban vagyok. hétfőn mennem kellett a házi dokihoz, mert egész éjjel ment a hasam és semmi kaja nem maradt meg bennem.
Hétfőn délután is csak a sós kifli és a sós krumpli maradt bennem semmi más, mára már jobban vagyok. Kaptam B6 vitamint és széntablettát.
Elméletileg pénteken megyek dokihoz, de előtte még hívnom kell, mert nehogy akkor menjen a műtőbe.

Ma viszem a Joelt méretni a doki nénihez, ja és úgy látom, hogy már kint van a bal alsó első foga.

manocskak
 
 


Hali!

Piac megjárva, bébi szokás szerint alszik az autóban, még szerencse, hogy ilyen ragyogó idő van... :lol:

Kaja: hát én a tejen és tejszínen kívül szinte mindent adok Kristófnak. Husi (csirke, pulyka, nyúl főleg), hal, máj, tojás (na, ez utóbbit mondjuk nagyon ritkán, eddig 2x kapott), sonka (ebből meg nagyon jó minőségűt, mert úgyis tele van rengeteg sz*rral), vajaskenyér, sajt, joghurt, tejföl, túrórudi, krémtúró, tészta (felváltva tojásosat és durumot).

Ebédre lehet azt csinálni, hogy a zöldségeket (borsó,répa, bármi) alaposan megfőzni és apró kockákra törve letenni elé. Hétvégén nálunk a közös ebédnél ezzel kötjük le bébit, azt szedegetheti, mellé pedig esetleg kis sajtdarabokat, tésztát (ha nem akarsz még tojásosat adni, akkor durumot)...

Kriszti: ugyanilyen mintájú kendőm van nekem is, csak világosabb az anyaga, egyik barátnőm varrta... csak én nagyon béna vagyok, így Kristóf sem szeret "kötve" lenni :roll: :(

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Szöcske: sajnálom az elmaradt partit :(
A fogacska miatt ne aggódj, a felsők nagyobbak, mint az alsók, és valóban, a feje hozzánő :wink:
Jobbulást Apának!
Evés: hát, Saci egyelőre tízóraira, uzsonnára szopizik.... vacsorára kap "kézbevalót": kenyérfélék, margarint kenek rá, vajat még nem, paradicsomot (magozva, megpucolva), almát, körtét, rizs- és kölesgolyót, rizstallért, kukit.
Sonkát én még nem adtam, virslit sem, csak tiszta husit. Volt már pár csík reszelt sajtocska is, még tesztelem, hogy van-e tőle baja.
De ha a bolti feltétekkel kapcsolatban fenntartásaid vannak, csinálj nekik répakrémet, húskrémet, sajtkrémet, padlizsánkrémet, stb...
Szerencsére újra megeszi a pépes kaját (nem tudom, mi volt ez a dili, hogy nem ette meg.
Édesvizi hal: még nem próbáltam, igaz, a tengerit sem. Lehetne már pedig....

Csajok, rájöttem, mitől folyik megint Saci orra... a kamillától. Adtam neki teát, megindult az orra... lehet, allergiás rá? Múltkor, amikor folyt neki, akkor is kapott...

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Ezekben nagyon szuper ilyen-olyan krém receptek (is) vannak...

szakácskönyv 1

vagy ebben is
http://www.kismamablog.hu/szakacskonyv2.pdf

Csöre:
te milyen margarint adsz Sacinak? én is azt akartam, de védőnéni mondta, hogy a legtöbb tele van "fincsi" E-vel meg minden mással (megnéztem és a "mezei" margarinok tényleg), úgyhogy inkább vajat adjak...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi: mi még nem tartunk a tejnél, vagyis most kezdem szépen lassan... aldis margarin, sztem ez is tele van E betűvel :? de nagyon minimálisat eszik Saci, és ha beérik a tej dolog, akkor váltunk. Én sem nagyon eszek margarint.
Köszi a linkeket!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Marcela: nem, szerintem nem allergiás a tejre Benedek :? fél liter tejet én is iszok naponta megszületésétől fogva, és még mindig szopik... Azt mondják a tehéntej az egyetlen, ami úgymond anyatejen keresztül is allergizálhat :roll:
Biztonsági okokból tiltotta le a doktornéni, asztma gyanúja áll fenn nála, ezért az elővigyázatosság.
Ami a kislányt illeti :wink: nem tervezünk több gyereket :wink: jól elvagyok a pasijaimmal :D

Margarinból én a Liga nevezetűt használom Benedeknek, ebben nincs tejpor sem, csak növényi olajok, meg egy csomó más, amit nem ismerünk úgysem :lol:

Gabi: a kendő megkötését én is a youtube-ról tanultam :lol: amíg kicsi volt a pocakom, a középső fiúval fejtettem meg a technikáját(2,5 éves volt akkor), aztán Benedekkel tökéletesítettük. Szerintem nagyon kényelmes, mert a sima kenguruban egy ekkora gyerek lábikája már a combomat "verdesi" és nehéz benne menni, a kendő és a mei tai viszont úgy tartja a kicsit, mintha szemből a derékon ülne. Látszik is a képen, hogy egészen oldalra lóg Bencus lába.
Úgyhogy szerintem még most is érdemes kísérletezned vele :wink:
Kristófról úgy emlékszem gyakran írtad régen, hogy kenguruban milyen nagyokat sétáltatok, nem? Biztos ezt is megszeretné, ha megismerné jobban. :wink:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Csöre:
köszi!
Még mi sem tejezünk, vajat is csak 2x kapott eddig... hát, ja én se vagyok nagy margarinos, se vajas, de a tegnap esti vajas kifli olyan fincsi lett, majdnem megettem előle :oops: :lol:


Kriszti:
igen, imádtam kenguruzni Kristóffal, csomót sétáltunk, piacoltunk meg minden.
Asszem, hogy az is lehet a baj, hogy valószínűleg túl hosszúra csinálta barinőm a kendőt, kéne belőle vágni. :? szerintem nekem is 5-6 m körül van... :oops:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi: sztem neked bőven elég egy akkora kendő, mint nekem :wink: 4,6-4,8 méteressel minden kötést meg tudok csinálni. Én is a youtube-ról tanultam, mint Kriszti :wink: nagyon tuti videók vannak fent. Háton meg nagyon szeretnek lenni, mert sokkal jobban látnak, mint elölről. Saci már rötyög, ha a hátamra kerül :lol: :lol: :lol: szóval hajrá, szerintem nagyon kényelmes a babának is, és anyájának is :wink:

Kriszti: az asztma és a tej hogy függ össze? Csak mert asztmás vagyok... lehet, nem kéne tejet innom? Vagy ez csak a babáknál érdekes? Nekem eddig senki nem mondta :roll:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre:
köszi ismét! :lol:
Akkor elvágatom anyóssal a kendőt és próbálkozunk manóval... majd mutatom az eredményt :)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok! Evés dolgot köszi, vettem mackósajtot, túrórudit és egy picit kaptak is. Valószínű, hogy elkapták a nyavalyát apától, mert folyik az orruk, úgyhogy ma ennyi, mert majd összeesek...

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcske: mielőbbi gyógyulást a kicsiknek!

Gabi:hajrá!! Hátha meghoztuk a kedved a kendőhöz :wink:
Várjuk az erdményt!

Csöre: én sem vagyok szakértő :wink: olyasmi lehet az oka, hogy akinek ilyen típusú betegsége van, az hajlamosabb ekcémára is, illetve más allergiákra. A tej pedig gyakori allergén. Szóval tényleg csak megelőzés jellegből vagyunk letiltva.
Arra gondoltam, hogy biztosan az ekcémától félti a doktornő, mert fürdetőből is nagyon hangsúlyozta, hogy csak gyógyszertári készítményt használjak.
Az a baj (illetve nem baj), hogy eléggé népszerű a doktornéni, és sok kérdésre nincs idő alaposan átbeszélni, pláne, hogy ha megyünk többnyire mindhárom gyerkőccel van valami apróság, hol egy recept, hol egy igazolás, és mindig sokan vannak nála.

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Lányok: ti szoktátok oltatni magatokat és a gyerekeket influenza ellen?
És most oltatjátok majd magatokat/őket?

Én még sosem voltam beoltva ellene,a gyerekek sem,de most annyira tépelődök, hogy mi legyen :oops: :roll:

Most oldalt abban a cikkben olvastam róla, dehát amúgyis minden ezzel van tele.

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Lassan lelövöm magam, csak még annyit, hogy Tünde jelentkezz, mi van veletek!
bfkrisztina
 
 


Kriszti:
oltás: egyértelműen nem.
15 éves kor alatti gyerekekre nincs is specifikus oltóanyag, nagyon kevés a tapasztalat, alig vannak tesztek, kevés az infó és annyira nem veszélyes betegség, mint ahogy beállítják. Szerintem.
Legyártottak egy raklap vakcinát (szám szerint 6 milliót), ami most nem fogy...
Szoktak bedobni hozzánk ingyé ilyen félig hirdető-újságot, és abban van egy érdekes cikk (ez is milyen már, hogy csak ilyen helyen jelenik meg) a Magyar Orvosi Kamara országos ügyvezetőjével, aki kategorikusan nemet mond az oltásra és el is mondja, hogy miért...
Ja, és orvos ismerősök sem adatják be a gyerekeiknek és maguknak sem...
Egyébként nekem Czeizel-papa volt a legundorítóbb fogás mostanában, aki valami olyasmit nyilatkozott, hogy ha a kismamák nem adatják be a cuccot, beteg gyermekek százai fognak a világra jönni... úgy látszik, jó pénzért bármit.

Na, de ettől még mindenki úgy dönt, ahogy jónak látja :) és én is lelövöm magam...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Kriszti: értem én, ok, akkor továbbra is vedelem a tejet :wink:

Oltás: én egyelőre nem akarom beadatni, nem szoktunk influenza ellen oltani...

Szöcske: jobbulásta kicsiknek!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Ma is hoztam egy képet, Saci csirkecombevős képe mellé :lol:

Kép Benedek és a káposztás tészta :D

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok!
Oltás: mi sem oltatjuk be Alexet, nem is kérdeztem a dokitól.Én és a férjem sem voltunk soha beoltva influenza ellen. Hát reméljük elkerül.
Szöcske: Miharabbi gyógyulást az ikreknek.
Manócskák:már azt hittem megszültél, de remélem hogy jobban vagy már.Gratula a fogacskához.Hány kg Joel?
Kriszti:Benedek olyan mint az én kis Alexem a haja miatt, mindig feláll neki hátul :wink: :lol: ,de cuki!

Kép
gyurcsy marcela
 
 


Kriszti: Benedek nagyon édes, látszik, hogy jó étvágya van :wink: (nem küldesz azt is fénypost? :lol:)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Marcela
A Joel már 8520g és 71 cm hosszú. Fogjuk rá, hogy jól vagyok, már elég nehezen bírom ezt az állapotot.
Ma végre elmentem a házi dokihoz is az EKG miatt, már nevetett doki nő, mert már azt említette nekem, hogy nem fognak engedni szülni, ha ez nincs meg.
A nőgyógyász dokihoz, ma nem jutottam el, mert egész délelőtt a műtőben volt, agy majd jövőhéten kedden megyek hozzá 10-11 óra között.
Nagyon nem tetszik, hogy mind a két lábam nagyon be van vizesedve, de a házi doki szerint ez normális. Hát nem tudom.

Az oltással kapcsolatban nekem azt ajánlották, hogy mivel én nem kaphatom meg a baba miatt a családom többi tagját oltassam be, hogy ők legalább ne hozzák nekem haza és a Joelnek.
Tavaly a két fiam közül a nagyobbikat beoltattam a sima influenza ellen és kisebbiket nem, hát a kisebbik nagyon beteg lett, a nagyobbik hamar túl lett rajta. Bár nekem a nagyobbik fiamat ingyen oltják, mert asztmás.

manocskak
 
 


Csöre: Benedek étvágya elég változó, néha olyan nehéz kitalálni mit enne szívesen :wink:
Dávid volt olyan, hogy kicsinek bármikor bármivel megkínáltam, mindig kiürült a tányér :lol: Ő most is elég szépen eszik, szerencsére.
Bálint meg nagyon válogatós. Szerintem Benedek kettejük között fog elhelyezkedni, ha Bálint nem rontja el :roll:

Móni:ha jól hallottam minden 18 év alattinak ingyenes lesz az oltás. Ha oltatsz az idén, kérdezz rá a gyerekorvosotoknál.

Elég nehéz helyzetben vagyok oltás terén: anya mindenáron rá akar beszélni, a doktornéni, ha kérem, beoltja, de szerintem nem áll egyértelműen mellette :?
Magyarázta azt is, hogy egy kisgyerek évente akár 8-10 alkalommal is beteg, ebből csak 1 az influenza. A legtöbb vírusbetegségre pedig igaz a hirtelen kezdet és a magas láz...
Hát még mindig nem tudom... :oops:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Oltás: szerintem mi is azt csináljuk, amit Móniék: akik hazahozhatnák, azokat beoltatjuk. Azért az is riasztó, hogy Ukrajnában 30-an haltak meg az utóbbi napokban az új influenzától :( Sacit nem akarom beoltatni, pici még.

Móni: Joelnek szépek a méretei, ügyesen növöget :)
Vizesedés: normális, ha nem társul magas vérnyomással. Szóval addig ne aggódj, amíg a vérnyomásod rendben. Esetleg ha egy kicsit csökkented a sóadagodat, akkor könnyebben adja le a szervezeted a vizet, kevésbé fogsz vizesedni. Pihenj sokat felpolcolt lábakkal.

Kriszti: szólj rá Bálintra, hogy ne rontsa el Benedeket :wink: ő már nagyfiú, megérti, hogy néha "viselkedni" kell.

Rólunk: a szünet kicsit pörgősre sikerült, próbáltam mindent bepótolni, ami az utóbbi időben elmaradt, kevés sikerrel. Voltam a gyerkőcökkel Bp-en kiállításon, múzeumban, jól lefáradtunk, de már rutinos tömegközlekedők vagyunk :lol: :lol: :lol:
Hétvégén meg körbejártuk a családot. Szóval most jól esik a pihi :wink:

Szép napot!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre
A vérnyomásomat most mérte a házi orvos 110/70 volt, mostanában ennyi szokott lenni kb.
manocskak
 
 


Sziasztok!

Móni: Nagyon szép méretei vannak Joelnek (egy kicsit irigykedem is) :lol: :lol: :lol: :lol: . mOndjuk gondolom cipelni nem lehet őt könnyen főleg így az utolsó hetekben :lol: :lol: :lol: :lol: !!!A vérnyomásom az nekem is végig ilyen volt. A 90/50 volt egyszer a csúcs,akkor a védőnőm meg is ilyedt,de háát az én védőnőm...... inkább már nem is mondok róla semmit :lol: :lol: :lol: :lol: .

Csöre: Akkor jó kis mozgalmas hetetek volt :lol: :lol: :lol: :lol: .

Oltás: Ez számomra is egy nagy kérdés hogy beadassam-e vagy sem annyi rém hír terjeng és a legijesztőbb az egészben hoyg az orvosok véleménye is megoszlik. :? :? :? :? Én úgy gondoltam először hoyg beadatom mindenkinek a családba,de ebben már nem vagyok biztos már inkább afelé hajlok hogy nem.

Szombaton elromlott szerencsére a mosogépünk épp hoyg kibírtam mosni a párom munkásruháit és bekrepált :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: .Most 3éves mosógép,úgyhogy Kristóf ruháit küldtem anyukámhoz hoyg mossa ki a többi meg még itt hever. Ma jön a szerelő kíváncsi vagyok,hogy mennyit kér el! De ez annyira idegesítő,hoyg mondhatni hoyg most vettük a gépet és már rossz is.... :twisted: :twisted: :twisted: mert ha még egy olcsó szar lenne akkor megérteném de nem majdnem 100ezer Ft-volt.Direkt így csinálják meg???????? :twisted: :twisted: :twisted:

Kendő: Nekünk csak kengurunk van,de őszíntén megmondva én egyszer használtam,mert nekem "bonyolult" :oops: :oops: :oops: :oops: . Pedig néha olyan jó lenne babakocsi nélkül menni.

Rakok én is képet Saci és Benedek mellé:
Kép Már a husi elfogyott :lol: :lol: :lol: és már csak a csonttal játszik,így szoktuk lekötni addig amíg mi is megebédelünk

Majd rakok még képeket,csak egyenlőre még anyukáméknál van a gépen az összes új kép,mert oda raktam fel amíg ott laktunk.

Na megyek,mert jött a szerelő!

További szép napot nektek!!!

Kép

Kép
kbeya
 
 


Móni: akkor rendben :wink: (tudod, a toxémia miatt) kitartás, kevés só!

Bea: de helyes Kristóf :lol:
mosógép: sajnálom, tényleg direkt c@rra csinálják meg! :evil:
kendő: nem annyira bonyolult, közelben laknál, megtanítanám :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre: :oops: szólok én Bálintra, de néha elég nehéz vele ! Itthon még nem is annyira jellemző, de anyáéknál az uncsitesói jelenlétében úgy jön az asztalhoz, hogy fúj, én ebből biztos nem eszek - mikor azt sem tudja, mi lesz az ebéd :shock:
Tanítottam már, hogy nem fogok veszekedni vele, ha otthagyja az ételt, de az elvárás, hogy odaüljön, és legalább 1 kanállal belekóstoljon.

Irigyellek a pörgős szünidőért!

Nekünk még garanciában szedték le a penészes gipszkartont, javították vissza, és festették, úgyhogy leginkább ezzel telt a szünet.

Bea:én is sajnálom a mosógépedet! Nem is tudom, 1-2 hónapja jártunk mi is így, anyáéknál kellett befejezni a mosást. Csak nekem szerencsém volt, apa és a párom megoldották a hibát házilag
:wink:
A képeket várjuk!! :D

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kriszti: Zaza dettó, mint Bálint! Ha rájöttél a megoldásra, oszd meg lécci, én is azt fogom tenni :wink:
Hú, a penészes gipszkartonért nem irigyellek! Én is ma vettem észre, hogy a fürdőben van egy vízfolt a plafonon :? remélem, csak pára, vagy mittoménmi, mert ha beázás, akkor gondolom, meg kell bontani :(

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Gyors leszek, nem alszunk már lassan 2 hete. Kira köhög még mindig, de ő legalább szépen átalussza az éjszakát. Norbikának jön a 3. foga, éjszaka óránként felkel, alig eszik, egyébként is ő a hártányoshelyzetű az ikrek között, úgyhogy aggódás van ezerrel. Mára kiütései lettek, nem tudom, hogy a Rhinathioltól vagy valami kajától, mert egy picit bátrabban adok nekik enni. Szerintetetk a fogzás miatt nincs alvás vagy valami étkezésbeli gond van nála? Kérdeztem dokinőt is, hogy lisztérzékenység, stb., de azt mondta, hogy az nem a nemalvással kezdődik. Ha holnapig nem múlik a kiütés, viszem le hozzá.
Ja és a fiúknál kell húzogatni a fütyikét fürdetés közben? Mert ő már húzogatja magának, én meg gyorsan adok játékot inkább a kezébe. Viszont a pisilője vége elég piros, annyira kezdő anyuka vagyok néha, arra gondoltam, azért, mert nem mosom neki. Vagy ez valami fertőzés?
Na jó hosszú lettem, megyek aludni...

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcske: sajnálom a nemalvást :( szerintem is inkább a foga, az allergia ilyen tüneteket nem okoz... ha lisztérzékenységre gyanakszol, inkább a hasmenésben jelenik meg....
(én pl. most éppen azért aggódom, mert Saci napi 5-6 tele kakis pelust produkál)

Bocsi, rohanok, megyünk usziba...

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: