Új privát üzeneted érkezett!

Lizának sok boldog szülinapot!!!!!!!!!!


Lacának sok boldog szülinapot!!!!!!!!



Andi,
Örülök neki,hogy Csillussal rendbe volt minden.
Apa féle ott alvós bulik engem se szoktak feldobni tehát nem vagy ezzel egyedül.

Brigi,
Ügyi Marci és Barnus nem akar ott maradni az oviba nem szokott belógni a csoportba?
szuszoka
 
 


na én mit mondjak? az én férjem fél évig nem alszik itthon... :roll:
dorki
 
 


Sziasztok,

Hogy vannak a kis ovisok? Klarissza veletek mi van?

Andi, Örülök, hogy Csillussal minden rendben. És azt is jó volt olvasni, hogy meg voltatok elégedve a kórházzal. Sajna ilyet is ritkán hallok. Viszont Boga jó sokat betegeskedik mostanában :( Remélem azóta jobban van. Jár már oviba?

A BArnus pelusnélküliségét tulajdonképp ő maga kezdeményezte. Már nyár előtt is sokszor rá akart ülni a bilire, amikor a Marci WC-re ment. Ez még kisebb-nagyobb sikerekkel járt csak. Utána mikor nyáron meglátta, hogy a Marci a fához szalad pisilni, minden alkalommal neki is le kellett venni a pelusát és addig erőlködött míg meg nem locsolta ő is a kertet. Aztán egy idő után már nem adtam rá pelust és mondtam, hogy szóljon, ha pisilnie kell. Hááát, eleinte igen sokat járt a mosógép :wink: , de szépen belejött. Érdekes, hogy mostanában megint többször játssza el az időt és már csak az utolsó utáni pillanatban jutunk el a WC-ig. Aztán nyár vége felé észrevettem, hogy majdnem minden reggel száraz pelussal ébred. Egyik este megkérdeztem tőle pelusban vagy bugyogóban akar-e aludni és ő a bugyogót választotta. Azóta így alszik. Mostanában 6 vödör kakót iszik meg esténként, úgyhogy van, hogy éjszaka ha felébredek kiviszem pisilni és utána szépen alszik tovább. Szóval szerintem majd a Csillus is maga jelzi, ha készen áll. Azért az a fél év különbség ilyenkor sokat számít még!

Dorki, Gyermekeid gyönyörűek :lol: És a Csabi olyan nagy fiúnak tűnik az ágyikós képen. Látod-látod, hogy a fiúk minden családban ennyire fiúsak!!! Csak a lányos anyukáknak fura ez. Nekem fel sem tűnt a saját gyerekeimen.

Panu, Liza jobban van már, na meg az egész család? Majd mesélj mi volt a szülőin. Eleve kíváncsi vagyok, hogy pár héttel az ovikezdés után miről lesz szó :wink:. Vagy nálatok nem volt előtte szülői? Munkahelyeden mi a helyzet? Sokat dolgozol még mindig? Azért remélem hamarosan összefutunk veletek is. Ja, és cicomás Lizára azért kíváncsi lennék. Dobhatnál róla egy képet :wink:

Bori, Kriszti, Veletek mi van? Munka, ovi? És Klarissza, Te is aggódtál hogyan veszi Laca az első akadályokat az oviban. Majd írj!

Ma igazi büszke anyuka lehettem. Míg ebédeltek a gyerekek az oviban az egyik óvónéni kijött és nagyon megdícsérte a Marcit. Nagyon aranyos, jó!!! gyerek :shock: , igen közlékeny :lol: és szépen csinálja a közös dolgokat és megmutatta a pókot, amit ma gyurmázott, és amire én azt hittem nyuszi :oops:. Ott volt még egy anyuka meg egy apuka én meg irongtam-pirongtam, de nagyon büszke voltam a Marcira!

Egyébként szeret oviba járni, bár azért reggelente bepróbálkozik, hogy mi lenne ha ma nem menne. Ott viszont úgy szalad be a terembe. Hazafelé meg szépen elmesél mindent. Azért majd biztos eljön a sablon "-Mi volt az oviban? - Semmi." beszélgetés ideje is. :lol:

Mindjárt próbálok képet is felrakni, mert tegnap ráparancsoltam apára, hogy erre a gépre is töltse fel őket.

Brigi
b_brigi
 
 

 
 

Milyen jó, ha két fiúnak buszsofőr a papája :wink:

Kép

és így szeretem a tesómat :?

Kép

és így szeretjük a kutyákat :lol:

Kép
b_brigi
 
 


sziasztok!
Lacának mi is megkésve bár, de nagyon boldog szülinapot kívánunk!

köszi a jókívánságokat. Fotót most nem tudok felrakni, apa gépéhez van kötve, azt pedig a gazdájával együtt nem sokat látom :(

Andi, örülök, hogy ennyivel megúsztátok, annak már kevésbé, hogy ennyit betegek a lányok. Ráadásul most jön a hidegebb, könnyebb megfázni is.

Brigi, nagyon aranyosak a fiúk :) és gratula Marcinak, hogy ilyen ügyes az oviban.

Ovi: azt gondolom nem kell részletezni, hogy az én gyerekemnek nincsenek beilleszkedési zavarai 8) A kicsit keményebb óvónénivel is kiegyeztek a második héten, ez az akta is lezárva. A szülői elég érdekes volt. Az eleje összevont volt, amit az intézmény vezetője tartott. Megpirongatta a jelenlévő szülőket, hogy az ovi előtti "kert-szerű" részről elveszik a gyerekek a kavicsokat (szép nagy díszkavicsok, én is alig tudom lebeszélni róla Lizát :oops: ), és azért is kaptunk, mert szerinte a kapun kívülre érve a gyerekek rohannak az autóhoz és az veszélyes :shock: , miért nem fogja akkor is szép engedelmesen a szülő kezét, egyébként sem érti, miért viselkednek máshogyan a gyerekek, amikor a szülők ottvannak. Na miért???? ez a 10 milliós kérdés!!!! :roll: Szerinte a szülők nem mindig köszönnek egymásnak, ejnye-bejnye, és végül megemlítette, hogy egy apuka a folyósón lévő akvárium fedelét felnyitva az "áram alatt lévő" vízbe belenyúlt, ami aztán felháborító, mert ennél veszélyesebb nincs is, és ezt tanítja a gyerekének, meg más gyerekének is.
A csoport szülői már normális volt. Megtudtuk, hogy zajlik a gyerekek napja, milyen foglalkozások, mikor vannak, mit a terveik, illetve a pedagógiai szemléletük, kérték pl. hogy vigyünk gyümölcsöt, mert azt keveset kapnak a gyerekek az ebédhez, persze önkéntes alapon, beszéltünk a felszerelésről (torna, ágynemű), beszéltek az első benyomásukról (nem egyes gyerekekről, hanem mint csoportról). Szülői Munkaközösséget kellett alapítani, 3-4 taggal, önkéntesen, de azt nem tudom, mi lesz a feladata, illetve csak sejtéseim vannak. Megtudhattuk, hogy az ovi minden rendezvénye ZÁRT! a szülők előtt is, mert ismétlem, máshogy viselkednek, amikor nem vagyunk ott (értsd: kezelhetőbbek), még anyák napja sem lesz, majd megtanítják a versikét és apa is megkapja a szöveget, nehogy belesüljön a kislegény/leány, nagyjából ennyi, a többi "felnőttnevelés" volt, inkább csak beszólás-szerűen, úgy mint ne erőltessük a jobb kéz használatát (mire én megszólaltam, hogy én vagyok a balkezes, és mivel spontán módon a bal kezébe adom néha a gyereknek pl. a villát, ő bizony kétkezeset játszik mindenben, és szó nincs erőltetésről, szerintem ha meg balkezes lesz a gyerek, akkor még épp ezért kétkezes most, azaz a jobbkezes szülő jobb kezébe adja spontán a kanalat, meg mindent, mert neki az jön spontán).
Ja, és szó volt a hiányzásokról, igazolásokról. Azt hiszem ennyi.

Szóval akinek még nem volt esetleg, erre számítson. :wink:

Panu
panu
 
 


Panu,
ez ám a szülői!Mindig ilyen katonásak?A zárt anyák napjához hozzá sem tudok szólni :(
Lizáról légyszi tegyél fel képet,kíváncsi vagyok a művésznőre nagyon!

Brigi,
akkor jól veszi az ovit a Marci,szuper.Barni nem hiányolja őt napközben?

Csajok,visszanéztem az egyévvel ezelőtti írásainkat,ugyanígy az ovival voltunk elfoglalva :D
megaztán elgondolkodtam azon,hogy Zsuzsin kívül mind egy gyerekesként kezdtük a babanetet,és most több kétgyerekes anyuka van itt,mint egy.Tök jó.

Eszti a héten nem volt oviban,a szokásos hasmenős járvány miatt.Minden évben elkapja szegény,de egyre jobban bírja,mostmár jól van.
De az állatkerti kirándulásról így idén is lecsúsztunk :(

Viszont a Decathlonban vettem neki egy jó kis túrabakacs szerűt,8000 ft-ról volt leárazva 2990-re.
Megint hülyét kaptam a 16000.- -os gyerekcipőktől,tiszta rablás egy szezont hordott cipőért ennyit elkérni :evil:

Mindenkinek szép napot! Kép

Kép
Bori
mbori
 
 


Nekem nagy hírem van !! Csabinak észrevétlenül kibúlt a jobb 1-es foga !! Tegnap nézegettem, hogy milyen szépen látszik a csík. Gondoltam most jön a fehéredős, duzzadt rész, aztán most este vizsgálgattam neki, és már lehet érezni a csücskét :))) Csináltam is egy kanálpróbát éééés : kocog !! :)))

8majd írok értelmesebbet is :wink: )
dorki
 
 


Éljen-éljen az új fog!! :D

Nah,ma az állandóan mosolygóskedvesaranyos óvónéniről nekem is megváltozott a véleményem :?
a játszótéren egy anyuka (most szoktak be az ikrei villámgyorsasággal)mesélte,hogy az én gyerekem volt az ottalvás negatív példája(na,nem szó szerint így) merthogy micsoda hisztit lenyomott mindig,amikor eljött az ebéd és hogy grrrr,de rossz gyerek volt akkor :x :cry:

ez biztos igaz is,mert tudom,milyen amikor rájön az ötperc,de ne a beszoktatós anyukáknak beszélje már ki a gyerekem :shock:

áááááááááááá,most ez felhúzott nagyon.

Kép
Bori
mbori
 
 


Sziasztok!

Brigi! Nagyon jók a képek a fiúkról! Nálunk sincs túl nagy beszámoló, ha érdelődök arról, hogy mi volt az oviban. KB. így szokott hangzani:-Kivel játszottál?-A Krisztiánnal. És mit játszottatok?- Nincs kedvem megmondani... És ezzel le is zárta a kisasszony a beszélgetést. :lol: De lányokkal nem játszik, csak fiúkkal, vagy egyedül... Vajon miért??? :wink:

Panu! Az óvodavezetőtök igen értelmes embernek tűnik! :roll: Még jó, hogy őneki nem kell a gyerekekkel napi szinten kapcsolatban lenni... 8)

Bori! Ovónéni:Csak nyugiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! Lesz ez még így se!
A méregdrága gyerekcipőktől én is teljesen ki vagyok akadva. Most őszre vettem Bogának egy kínai sportcipőt a piacon 1500-ért, ha legalább ezt őszt kibírja már oké. Tavasszal meg majd kap újat, akkorra lehet, hogy úgyis nagyobb kell majd.

Dorki! Gratula az új foghoz Csabinak!

Nálunk meg ma az oviban az egyik kisfiú lázgörcsöt kapott. Pont akkor jött érte a mentő, meg a szülei, mikor mentem Bogáért ebéd után. Hááááát , én biztos megőrülnék, ha ilyen hírrel telefonálna nekem az ovónéni... Állítólag először csak azt hitték az ovónénik, hogy álmos a kisfiú, aztán meg a barátnőm mesélte, hogy ő látta, hogy tök merev volt a gyerek, mikor kivitték a csoprtszobából.. Húú, szerintem ez nagyon gáz! :!:

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Kép

Kép

Andi
ez a lázgörcs tényleg gáz lehet. :( Borzasztó ilyet látni, hátmég átélni.
Én sem tudok jóformán semmi infót kiszedni Nikiből. Egyébként sem egy nagy mesélős fajta, de azért érdekelne, hogy miket csinál. Azt még néha elmondja mi volt az ebéd, de aztán ennyi.

Panu
én gyerekem pl. nem csak összeszedné a kavicsot, hanem haza is hozná. Asszem a vezetőnő letörné a kezét. Nooormális??? Egy kicsit csömöre lehet a gyerekektől nem? Talán el kéne mennie egy nyugdíjasotthonba, portásnak. Ezt javaslom neki, ha találkozol vele... :wink:
Amit a balkezességről mondtál nekik, azt megértették ? :lol: :wink:
Nálunk is volt szülői, az első fél óra gey apuka bizniszbemutatójával telt, mégpedig, hogy milyen koszos a vizünk és vegyünk azonnal víztisztítót 160 ezerért. Na nem az oviba, hanem otthonra. (az oviban van) na én ettől kicsit mérges is lettem. legközelebb a zölsdéges hoz be diót, mogyorót ? Vagy a kőműves téglát ??? De hát mégiscsak az első szülői volt, nem akartam rögtön hangosan felháborodni... :wink:
Viszont mivel elment az idő, pont a pedagógiai személet magyarázása maradt el.... na engem meg pont ez érdekelt volna.

Egyelőre nagy örömöt nem lelek a vegyes csoportban, mert 12 nagycsoportos van, és a szülői javarésze is azzal telt, hogy őket hogy okítsuk, tanítsuk, fejlesszük, stb. És tényleg nem egyszerű koordinálni a különböző korú gyerekek, más-más igényeit.
"a nagyok vigyáznak a kicsikre" részt még nem láttam. :(

Holnap mennek először úszni, és megkért az óvónő, hogy menjek velük segíteni. (én szóltam még múlthéten, hogy tudok menni, ha kell) Kiváncsi leszek, mert 8-ra viszem Nikit, aztán eljövök, fél 10-re visszamegyek és úszás után megint eljövök.

Valszeg jól meg fogom keverni a gyerekemet. Aki mostanában rendszeresen elpityeredik, mikor reggel eljövök. Szivesen indul itthonról és nem is az a baj, hogy ott kell maradni, hanem azért sír, hogy majd siessek érte... De így meg nekem olyan rossz eljönni.

Csabi továbbra sem alszik éjjel. Fog ide vagy oda. legalábbis 1-2 óránként ébred. Én meg reggelre olyan vagyok, mint a mosott szar. Kiveszem az ágyból, mondjuk fél 7-kor, mert akkor úgy dönt, hogy köszöni elég volt. Átviszem a pelenkázóra, ő repked, vigyorog, magyaráz, tök jól érzi magát, én meg állok mellette és bámulok. Egy hang nem jön ki a torkomom csak nézek nagyokat és ásítozom...
Aztán kb. fél óra múlva elálmosodik a szentem..., de addigra meg ébred Niki, juhéjjj

Bori
meséld el mosolyogva az óvónőnek, hogy hallottad mit mesélt a gyerekedről... jaj,de éééédes :evil:
én ugyan nem veszek az idén csizmát előre. Tavaly vettem egy 26-ost, aztán 2x volt a csajon...

valakit nem érdekel ? piros, drytext

Apával meg soppingoltunk. :lol: Ő hívott engem telefonon, éppen egy plazaban volt, mászkált a gyerekboltok között. Én meg itthon ültem a gép előtt, néztem a neten a bolt web oldalát. Aztán magyaráztam neki, hogy pizsama, rózsaszín, rövid ujjú, nyuszis, 4-es méret. Ő meg megkereste, megbeszéltük, hogy jó vagy nem és vásároltunk. :lol:
Éljen a technika :lol: (tök jó volt) :wink:


van valaki pillangós ovisjellel ?? Van ruhára vasalható 2x2 cm-es rózsaszín pillangóm, kb. 25 db. Szivesen elpostázom.
dorki
 
 


Bori, a csajom épp tegnap mesélte, hogy az egyik óvónéni egyszerűen "banyának" szólítja, amit felfoghatok így is, meg úgy is, de inkább az optimista részét választom :wink:

Dorki, éljen a fog! :) Csabinak pedig küldök postán cecelegyet :roll: viccet félretéve, nincs javaslatom a megoldásra.

Ovi: Dorki, ez elég gáz, mármint az apuka, feltehetően az ovinak adott kedvezményt, ezért elnézték neki (pénz beszél!).

Szerintem rövid távon nem fogja a gyerek az élményeit mesélni, mert nem napi rutin számára. Liza, mostanra már mesélget, de mindig kérdezgetni kell. És persze a legváratlanabb helyzetekben nyög be egy történetet, mint mondjuk tegnap is az apja után kiabálta, hogy "banyaként" szólítsa meg. Innen tudtuk meg az egészet. Az én gyerekem nem kisdumájú (rettenetesen sokat beszél és gyakorlatilag szünet nélkül :shock: ), de ő is kérdésekre mond el dolgokat. Emellett figyelni kell, amikor egyedül játszik, mert az sokat el tud árulni a benti viszonyokról. Nekem pl. még az utcabeli kiscsákó is beszólt, hogy sokat beszél és néha nyávog a csajom az oviban :roll: , és ezek után ketten, nagy hangerővel előadták a legújabban megtanult versikét.


Andi, a vezető óvónő is foglalkozik gyerekekkel, neki is van csoportja. Itt az dívik, hogy az egyik óvónő idősebb, a másik fiatal. De legalább jól kiegyensúlyozzák egymást. Legalábbis a mi esetünkben.

engem sokkal inkább idegesít az, hogy 6 órában dolgoznak és felróják a 8 órában dolgozónak, hogy 16.45kor túl későn jön a gyerekért, másnap reggel pedig közlik, hogy fél 8-kor kicsit korán van. Itt van, aki bébszitterrel oldja meg a délutánokat, vagy nagyival, van, aki még otthon a kisebbikkel, és van, aki valahogy megoldja, mint mi, ahol apa hétvégén sosincs otthon, csak részlegesen, és hétközben is logisztikázunk rendesen.

panu
panu
 
 


ezt le kell írnom,két napja ezen röhögök

Játszótér,Eszti nyomja a szokásos dumáját egy kisfiúnak.
-Bibi,nem vagy a barátom!
Kisfiú:
-Te meg akkor tudod mi vagy? egy....egy ...köcsög! :oops:

Hazafele menet Eszti nagyon gondolkozott,nagy kerek szemekkel rámnéz:
-Anyu,miért mondta a Barni,hogy én egy hörcsög vagyok???

A szitu kissé kényes volt,de Eszti jól hall,az a lényeg :lol:

Kép
Bori
mbori
 
 


Bori
ez még mindíg jobb, mintha a köcsögöt kellett volna magyarázni :lol: :lol:


Upssssz

Csabi két fogú lett :lol:
dorki
 
 


Brigi
Barnusnak most van a szülinapja ?

ha igen akkor boldogságosat neki !!!!!!! :lol: :lol: :lol:
dorki
 
 


Sziasztok,

Dorki,

Képek szuperek! Niki annyira helyes a virágos képen :lol:

A köszöntést köszi szépen :) 4-én volt. Hétvégén tartottunk is egy rögtönzött szülinapi bulit, de az igazi majd 2 hét múlva lesz a Marciéval együtt. Van egy naptár amiben x-elgetjük a napokat. Szerda este a Marci x-elés után óriási csatakiáltások közepette rohant be a fürdőbe a Barnushoz: "Barnus!!! Neked holnap lesz a szülinapod!!!" Mire a Barnus: "Neeeem!!!" Én: "De holnap leszel 2 éves!" Barnus: "Neeeem!!!". Úgyhogy itt abba is hagytuk. Másnap megint előadta ugyanezt, aztán amikor jött a torta akkor már azt mondta fülig érő szájjal, hogy ez az ő szülinapja :)

Tőlünk egy Aquadraw nevű rajzolót kapott. Van hozzá egy nagy anyag lap és arra kell egy vízzel feltöltött tollal rajzolni. Aztán egy idő múlva felszárad a rajz. Nem tudom ismeritek-e. Csak egy ötlet, mert közelegnek az ünnepek és nagyon klassz. Főleg, hogy nem lehet vele falat firkálni!!! :wink: Bár lehet, hogy ez csak amolyan fiús dolog. Nálunk lassan minden falon van valami műalkotás :oops:

Csabinak meg gratula a fogakhoz!!! Ezek szerint nem is nagyon szenvedett meg velük.


Panu,

Huh, jó kis szülői lehetett. A vezető óvónő is jófej lehet :( Még jó, hogy ti nem hozzá kerültetek. "banya" :roll: Szerintem nézd a jó oldalát! Azért Liza nagyon sokat változhatott az utóbbi időben, legalábbis a leírtak alapján.

Ovi, Borzasztó, hogy mindenütt vannak hülyék. Szerencsére mi későn megyünk, korán jövünk és szülői sem volt még, úgyhogy ezeket eddig megúsztuk. Viszont most már 3. helyről hallom, hogy az óvoda 2 legjobb óvónőjéhez kerültünk! Még beiratkozáskor a vezetőóvónő is mondta, hogy az ovi legjobb párosához fog kerülni a Marci (persze akkor még kételkedtem, gondoltam mindenkinek ezt mondják :roll: Aztán egyik nap amíg vártunk a gyerekekre ebédnél az egyik anyuka szinte könnyes szemmel áradozott róluk, merthogy neki a nagylánya is hozzájuk járt. A kisfiú még épphogy csak 3 éves, tulképp jövőre kezdte volna az ovit, de kérte, hogy jöhessen idén, hogy ehhez a 2 óvónénihez kerüljön. Aztán itt a szembe szomszédunknak is odajártak a lányai, az egyik ehhez az óvónéni pároshoz és ő is könnyes szemmel mesélt róluk. Úgyhogy így egy kicsit megnyugodtam, hogy nem hiába adtam be a Marcit. Tudom hülyeség, de eleinte olyan lelkiismeret furdalásom volt, hogy én itthon vagyok, őt meg lepasszolom. De látom, hogy nagyon szereti, meg tudom, hogy jó helyen van és mostmár kicsit jobb érzéssel viszem be reggelente.

Bori, "Hörcsög" :lol: Még jó, hogy ilyen jó a lányod füle :wink:

Andi, Veletek mi újság? Meggyógyult már mindenki? Ez az ovis sztori :shock: Fú, nem is tudok mit mondani rá :cry:

Kép

Brigi
b_brigi
 
 


csak szólok előre, hogy Niki megrendelte a topikcsajokat és fiúkat a szülinapjára !

meg egy vitorláshajót is. :lol: Hát van izlése a szentemnek :wink:
dorki
 
 


Sziasztok Csajok,

bocsánat, amiért nem nagyon jövök.
Azért olvasni mindig szoktam :).

Andi,
fogadd részvétemet Édesanyád miatt :(.
Nehéz megszólalni most.

Dolgozom ezerrel, sajnos géphez ritkán jutok, mert ovi után Eszter igényel ezerrel. Aztán vacsora, fürdés, mese és a Barátok közt, ami alatt elalszom :oops: .
Már Csongrád megyében járok június óta. Nagyrészt a gyes előtti területet kaptam vissza, 50%-ban pedig új.
Mostmár klassz nagyon, a Vállalatnál mi vagyunk a teszt-csapat, rajtunk egész Dél-Afrika és az egész magyar felsővezetés szeme.

Ezért nem is írtam eddig. Mindent mélen kapunk, küldünk és ha sikerült gép elé kerülnöm, akkor is céges dolgokra használom.

Eszter imádja az ovit, az egyik ovónője sajnos nincs jól: kivizsgálásra jár, ezért dáéután mindig oda vannak csapva valamelyik csoporthoz.
Engem már ilyen aprságok nem is hatnak meg: amibe nem halunk bele, az megerősít. Hiszem, h alkalmazkodóbb lesz ezártal.

A "nem leszek a barátod" - duma hála'istennek leáldozóban van, de nagyon dívott és a tökünk tele volt már vele (bocs), h ha nem tetszett valami, akkor ez volt a válasz... Aztán szépen lassan leszoktattuk róla. Mi a szülei vagyunk, nem a haverjai.

Duma:
Anyucika, kérek szépen vizet, vazze....

2 hét után kiderült, h a tesómtól (öcsém, 32) tanulta :wink: .

Persze az apjával komoly pofával osztottuk, h ilyet nem mondunk, majd amikor betettük a fürdőkádba, ott pukkadoztunk a röhögéstől :lol: :lol: :lol:

A meló klassz, imádom, már nagyon kellett (iwiw -en az ismerőseim száma 10 %-kal nőtt :) ) nekem ez.
Tesó sajnos nem sikeredik, úgy látszik 1 gyerekes anyuka maradok.

Viszont szuper, h ilyen nagy, jó fej (tiszta anyja :oops: :lol: ), lehet Vele mindent csinálni.
Voltunk Mezőkövesden, Egerben, Zalakaroson, 1 hét múlva Erdély.
Fantasztikus, h milyen jó Eszter anyukájának lenni.




Csöppek édes kis Mazsolák, a kortársak meg -istenem- kész nagylányok, nagyfiúk már.

És a topik még most indult....


Puszi Mindannyiótoknak, írjatok, olvasok és jövök majd!!!

Kriszti

ui,
fotó az iwiw-en, a legfrissebb a vonatos.

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Elnézést a csapongásért és a hibákért, Anyukámnál vagyok, Eszter és az apukája otthon kettesben.
A gép nem a megszokott, a billentyűzet sem.

Visszatérve:
Eszterrel lehet menni mindenfelé, nem nyavalyog, nem fáradt, sőt...

Olyan jó lenne találkozni veletek!!!

Mikor lesz tali?
Esküszöm, veszek ki szabit!

K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Nahát-nahát,újra a régi a topik!!Juhéééé
Mostmár csak az Ági meg a Krisszie hiányzik!!

Kriszti,
de jó,azt hittem teljesen eltűntél.Jó olvasni,amit Eszterről írsz és tényleg annyira más most a kapcsolat Velük.
én is mondom Eszternek sokszor(amikor a barátom :lol: ),hogy vele szeretek lenni a legjobban......
(mert azért-valljuk be- vannak napok,amikor egyedül szeretnék lenni,nagyon messzire a gyerekemtől és az apukájától és haggggyon békén mindenki :D )
de sokszor pont az Eszter feledteti ezt a "hagyjanakbékén" állapotot.

Tegnap betette a dvd-ba a jóbarátokat,merő kedvességből,mert tudja,hogy szeretem :wink:

Vazze :lol:

Dorki,
éljen a második fog!
Milyen az ovi??
Online vásárlás tetszett!Hol van most apátok?

Brigi,
utólagosan boldog szülinapokat!!Volt nagy muri?

megyek Kép Kép Kép

Kép
Bori
mbori
 
 


bori
gyorsan javítok... csabi már 3 fogú :lol:

Kriszti
nikinek novemberben lesz a szülinapja és idén is lesz buli nálunk. azért írtam, hogy ő már meg is rendelt mindenkit. gyere te is + bori is.
dorki
 
 


:shock: ezt hogy csinálja?!?!Minden nap növeszt egyet??
éljen éljen
és ha nem jönnék pár napig,akkor gratulálok az ötödik és hatodik foghoz is :D

meghívást köszi,megyünk!! 8)

Kép
Bori
mbori
 
 


Dorki,

Ha így haladtok a Csabinak lassan több foga lesz, mint a Barnusnak. Szerintem ő is növeszt most újakat, mert folyik az orra és egész nap a szájában kotorász :lol:

Szülinapi bulin ott leszünk mi is :wink:

Kriszti,

De jó, hogy jelentkeztél. És mindig olyan szépen írsz az Eszterről. El is hiszem, hogy jó az ő anyukájának lenni.

Bori,

Köszi a köszöntést! Még nem volt buli. Emeletes ágyat kapnak a fiúk és az majd 21-én érkezik, úgyhogy a nagy buli csak valahogy akkoriban lesz.

Megyek, mert csak meglógtam a munka elől egy kicsit. A fiúk padlásfeljárót készítenek és én vagyok az ő jobb kezük :wink:

Brigi
b_brigi
 
 


Bori

:lol: :lol: Esztercsajnak sok boldog negyediket holnapra !!!! :!: :lol:


mi lesz az ajándék ?

Nálunk fél év után most került elő a duplo. Tavaly kapott hozzá egy hidat (tök feleslegesen, nem is tudom mi a francért vettem), amit most már beépít a rendszerbe. Legot (az eredeti méretűt) nem veszek, mert az Csabinak pont megevős méretű lenne, ezért Niki most hátrányos helyzetbe kerül emiatt... :?
De mivel veszett nagy Thomas rajongó lett, valszeg kap vonatos kiegészítést a duplohoz. Természetesen van Thomas-os féle, csak olyan brutál áron nyomják. És ha 1 hónap után nem is játszik majd vele, később ez még tökéletes lesz Csabinak. Addigra Niki már úgyis valami királylányos bűvöletben fog élni :lol: és remélhetőleg nem csavarja ki a kezéből :wink:

Egyébként most, hogy Csabi már nyúlkál dolgok után , Niki kezdi is a féltékenységet meg az irígységet. Ha csabi már profin fog kúszni, biztos vagyok benne, hogy Niki óránként 5x kioktatja majd a tulajdonviszonyokról. :? :lol:

:arrow: Más: :!:
időpont javaslatokat kérek a bulira !!!
Hivatalosan nov. 8. a dátum (Fannié is)
Szóval hétköznap vagy hétvége ? (nekem mindegy) délelőtt, délután ???

kérem a topiktagok aktivizálódását !!
dorki
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy csak úgy eltüntem valamikor, de eléggé zajlik az élet nálunk :-)

Ovi:
Nagyon nagy szerencsénk van az ovival, naghyon aranyosak az óvónénik és minden szuper! Én is elég későn érek oda, de még sohasem szóltak be, nem is értem, olyan kedvesek.
Mondjuk 2 évig a bölcsi nekünk a gondozónénink miatt horror volt, úgyhogy megérdemeljük ezt a szupi ovit :D
Lackó az első pillanattól fogva szívesen jár, a bölcsiben két év után is csimpaszkodott az ajtófélfába, ha a mi gondozónéninket látta reggel a szobában, a többi gyerek meg egyszerűen sírt, mert nem akartak bemenni hozzá :roll: Ideális gondozónéni volt.

A konzervatív munkaidő hozzállás is pozítívabb, mint a bölcsiben. Ott, ha 4 előtt nem vittem el a kiskölköm, akkor már rossz anya voltam, de fel sem merült, hogy valaki ne tudjon odaérni, olyan helyzetet teremtettek.
Ja, mondjuk érdekes a kormány hozzáállása is ehhez. Mindenhol ezt lehet olvasni, hogy "modernebb szemléletre és módszerekre ("kultúraváltásra") van szükség" ehhez képest a legjobb munkahelyek közé az pályázhat eséllyel, amelyik hamarabb elengedi a kisgyerekes munkatársakat, hogy azok minél hamarabb elhozhassák az intézményekből a gyerekeket. Szóval nem az van, hogy teremtsük meg a feltételeket, hogy 1 órával tovább maradhasson a gyerekközösségben, hanem díjazzuk azt, aki behódol az ovi, bölcsi diktatúrának. Például ez is közre játszik abban, hogy miért nem vállalok még egy gyereket.
Esélyem sincs 8 órás munkakörbe visszakerülnöm a versenyszférába, ahol eleve a 8 óra is, inkább 9-10 óra.
(Így 6 órás vagyok, de szerencsére papíron 8 :-))))
Na nem is puffogok tovább. Az is hozzátartozik, hogy a gyerekeknek sokkal inkább apára és anyára lenne szükség, szóval jobb lenne, ha a világon eltörölnék a 8 órás munkaidőt.

Katasztrófális körülmények között, de leadtam a szakdolgozatomat, decemberben államvizsgázom :lol:

Lackóval most indítjuk fittnesz programunkat, hetente egyszer megyünk úszni a Széchenyibe, és éppen most keresgélünk neki korcsolyát, itt az ideje, hogy végre megtanuljon jégen csúszni :lol:

Majd hétvégén teszek fel Róla képet, a Zentai nagyitól kapott egy igazi, nagyfiús kerékpárt!!!! (igaz, még pótkerékkel használja)

Annyi mindenről írhatnék még, de sajna nagyon sok a munkám :-(

Puszi mindenkinek!

Klarissza
klarissza
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

Kép
kajla
 
 


Dorki,
köszönjük Eszter nevében!Megünnepeltük!Jó volt,családtagok mind eljöttek,majd teszek fel képeket!

Kép
Bori
mbori
 
 


Bori
na de mi volt az ajándék ???
dorki
 
 


Háhá,a lényeg lemaradt,mi? :D
Mindenféle csajos cucc jött össze neki,mert ő most a csuparózsaszín állapotban leledzik!
Szóval:kapott zenélő öltözőasztalkát,kisszékkel,sminkcuccal (na milyen színű :roll: ),táncoló kiskutyát,TündériLonkás babaházat,kosárpalánkot,célbadobót bogáncslabdával,kacsás fogmosópohártartót,
ja és az oviból is kapott egy kacsaplüsst meg zsírkrétát.
Azt hiszem ennyi.Megyek,mert (szégyengyalázat!!!) itt csipogtatja mellettem a kacsát.

Kép
Bori
mbori
 
 


Boldog születésnapot kívánunk mi is Eszternek!

bocsánat, hogy így lemaradtam az írásokkal, kicsit zsúfoltabb az életünk :(

A gyerekek gyönyörűek :)

Dorki, gratula a fogakhoz, gyorsan bújnak ki :)

Nálunk semmi új: bent hajtás-pajtás, itthon minden, ami a családos élettel jár :) kis időt kiszorítottam apából, az a tornaidőm (vagy néha fodrász, kozmetika)

A csajomnak még mindig nagy a szája és a társaság-hiánya, azaz csak alvás közben nem csacsog, és győzöm lebeszélni a mindennapos baráti látogatásokról ovi után. Az oviban sok mindent tanulnak, minden héten átlag 3 új dal, vagy vers beugrik neki, és új, kifejezetten társas játékok is. Most már nemcsak minket majmol, hanem az óvónénit is, pl. ha azt akarja mutatni, hogy ő mérges, akkor 1in1 Terike óvónénit mintázza. :roll:

Panu
panu
 
 


Sziasztok!

Most nyitottunk egy webáruházat, ahol használt angol, márkás babaruhákat kínálunk!

Ha érdekel titeket, látogassatok el oldalunkra!

http://www.angolbabaruha.extra.hu

KépKépKép
bogyra
 
 


zenélő öltözőasztalka... óóóó, mit nem adtam volna érte kiskoromban .... :lol:



Na jó ,akkor mondok időpontot :

November 17 vagy 28 ? Szombat, szülinapi buli nálunk
(tekintettel a dolgozó anyákra és a forgalommentes utakra)

délelőtt 10-től vagy délután 3-tól
lehet választani
dorki
 
 


Dorki,
légyszi írd már meg,hogy jutunk el hozzátok,akár privibe is
valószínűleg nem kocsival megyünk.
Nekünk talán a 10 órás időpont jobb lenne,mert 3-ra Eszti tuti nem ébred fel,ha meg nem alszik,félek nagyon rossz első benyomást gyakorol :shock:
de igazodok a többséghez,ha ez így nem jó

egyébként jól vagyunk,ovi megy,meló megy
ma kaptunk új Anna és Petis mesekönyveket,nagy az öröm minálunk :lol:

Kép
Bori
mbori
 
 


Sziasztok,

Dorki,

Épp javasolni akartam a hétvégi bulit, mert forgalom szempontjából nekünk tuti jobb. Dátum nekünk mindegy.

Bori,

Ha nem kocsival mentek én szívesen elviszlek Titeket, ha valamelyik Dunakeszi vasútállomásig el tudtok jönni. Van pót gyerekülésünk is :wink: Nem tudom milyen a tömegközl. Dorkiék felé, ha egyszerűbb lenne így tényleg szólj és megbeszéljük :D

Nálunk is megvolt a nagy szülinapi buli. Eszter rózsaszín bulijával ellentétben nekünk igazi lovagos bulink volt, egy kis dínóval megspékelve, mert hogy az is nagyon menő a fiúknál mostanában. Szóval volt váras torta, amire Playmobil lovag figurákat raktam. Kaptak Playmobil lovagokat, egy műanyag lovag felszerelést :lol: , lovagos könyvet, meg tőlünk egy lovagos fürdőjátékot (olyan habtapi féle direkt a kádba). Ezen kívül egy dínós könyvet, meg néhány műanyag dínót. Volt nagy öröm. :) Majd képeket is próbálok rakni.

Ovi: Nekünk még mindig nagyon megy. Ma mondta pont a Marci, hogy :" Anya, most már soha ne irass ki az oviból!" :lol:

Ma megyünk a fiúk ágyáért. Már mindannyian nagyon kíváncsiak vagyunk. Kicsit tartok tőle, mert megkérdeztem apukám és én is estem le az emeletről éjszaka. Asszem pár napra beköltözöm a fiúk szobájába egy hálózsákkal a szőnyegre :lol:

Brigi
b_brigi
 
 


hú,Brigi,hát az nagyon jó lenne!!!
mert Dunakesziig eltalálok 8)

Kép
Bori
mbori
 
 


Oké Bori, Megbeszéljük :D
b_brigi
 
 


:!: Na akkor maradjon a november 17. szombat délelőtt !

Bori, Brigi
örülök, hogy sikerült leboltolni az utat :)


Múlthéten nem voltunk oviban, mert oviszünet volt. ma reggel nagy dérrel-durral bevonultunk és kiderült, hogy ezen a héten van a szünet.... :roll:
Így kimaradt a sze-csü-péntek összeállítás, amiben pedig volt egy úszás is.
Én vagyok a béna, simán elnéztem... :oops:
Pedig szegény Niki lelkesen ment volna. Így most csináltunk 2 hetes szünetet magunknak...
dorki
 
 


húha,csajok,azt hiszem,nekem 17.-én dolgoznom kell
holnap lebeszélem a váltótársammal,remélem belemegy

mindenki jön??

Kép
Bori
mbori
 
 


Csajok,nekem nem jó a 17.-e. :cry:
A kolléganőm végig szabin lesz azon az egyhéten és elutaznak,szóval nekem tutira dolgoznom kell.

ffffrancba

Kép
Bori
mbori
 
 


Bori
egyeztetünk és eltoljuk akkor nov. 24-re. Az jó ?
dorki
 
 


Nekünk is oké a 24.-e!!


Csajok képzeljétek van egy 13 hetes lakásba élő vérebünk.....hát olyan mint ha lenne még 2 gyerekem :twisted:



Kép
szuszoka
 
 


Bori !!!

Nov. 18. vasárnap??????
dorki
 
 


Bori
:!:

Panunak, Zsuzsinak, Briginek, Andinak jó a vasárnap :lol: !
dorki
 
 


Sziasztok,
ami elmaradt:
Boldog szülinapot Esztercsajnak, Anyukájának boldog névnapot!

Ma érkeztünk haza, voltunk majd' 2 hetet Erdélyben.

Nagyon fasza volt minden, íme 2 kép:

Ja, akkor nov. 18. vasárnap 10 óra lenne a buli? Még képlékeny nálam, addig mindenképp jelzek.
Pesten laktok, Dorki? Jöhet priviben is a cím.
K

Kép

Kép

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!
Mivel babát tervezünk, igyekeztem olyan munkát találni, amit a kicsi mellett otthon is tudok majd végezni. Ez egy internetes munka. Én már regisztráltam, csinálom is.
Ha érdekel valakit, írjon e-mailt, és küldök neki egy tájékoztatót!
Sziasztok

uvme.mn@gmail.com

(freemail- ről ne írjatok, mert a válaszomat nem fogjátok tudni megnyitni)
uvme
 
 


Jó!!!!
Akkor megyünk!Nekem csak a szombat volt a gázos a fent említett okok miatt!!És nagyon köszi,hogy miattunk áttettétek :D

Kriszti! Köszi!!Azta,Ti már láttatok idén havat :shock:
lehet,hogy mi egyeltalán nem fogunk,ha olyan lesz,mint a tavalyi
Akkor rendesen kikapcsolódtatok!

Brigi,akkor mehetünk Veletek?

Kép
Bori
mbori
 
 


Hahó, mi is boldog szülinapot kívánunk Eszternek :)

bocsánat, hogy így elmaradoztam....

nov. 18. rendben, felvéstem a megfelelő helyre :)

Kriszti, ez igen! jó kis őszi szünetetek volt!

Zsuzsi, ez egy vérszomjas állat :lol: honnan szereztétek be? melyik gyerek könyörögte ki?

mi is tegnap este jöttünk meg Zalából, hogy a dolgozó apája is lássa néha a lányát...

megyek legozni, mert különben kapok... :wink:

panu
panu
 
 


na Bori
reméltem, hogy nem pont te leszel, akinek nem lesz jó a vasárnap ! :? :lol: :lol:


Na akkor november 18. vasárnap, délelőtt 10-től !!! (én is felírom, mert hajlamos vagyok keverni, pont az előbb akartam anyámat meggyőzni, hogy ma szombat van...) :shock:

Zsuzsi
én is azt akartam kérdezni, hogy melyik gyerek találta ki, hogy házörző is kell a kertesház mellé. :lol: :lol: aranyos nagyon :)

Kriszti
küldök majd címet, jó lenne ti is tudnátok jönni.
dorki
 
 


Sziasztok,

A buli nekünk is jó!

Bori, Persze, hogy elviszünk Titeket :lol: Majd a részleteket megbeszéljük.

Kriszti, Jók a havas fotók :wink:

Most ennyi. Megpróbálok még egy kicsit aludni.

Brigi
b_brigi
 
 


Jesszus,Brigi,mit csinálsz Te 4:10-kor a gépnél??? :D

Dorki,
mikor kezdődik a parti?Várjuk már nagyon!!

Remélem mindenki jól van,holnaptól nálunk ismét ovi,1 hét kimaradt most őszi szünet miatt.

Zsuzsi,
véreb jóóóó!!

Kép
Bori
mbori
 
 


Eszterkének kicsit megkésve boldog szülinapot kivánunk!!!!


két drága gyermekem és édesapjuk döntőt úgy ,hogy annyira unalmasan telnek napjaim ,hogy igazán kell egy kiskutya a házhoz :twisted:


Brigi,
nem semmi ennyire kipihent vagy???
szuszoka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: