Új privát üzeneted érkezett!

Gabi! Dévényeshez járunk, kis bólogatós kutya volt a kisfiunk, aztán az ortopédián mondták, hogy kissé kötött a csípője, erre bepánikoltunk, azóta rendszeres a mozgás, de nincs semmi gond vele, négykézlábazik, feláll és ráááááámol.
Hosszanti vágás: nem tudom, szerintem nem akartak kockáztatni, én is a műtétkor szembesültem a dologgal, kérdeztem a férjemet, hogy ugye hosszanti a vágás? De akkor és ott senki nem válaszolt. Ma már nem bánom, nem zavar, hallottam sok-sok rosszat ikresekről, az a fő, hogy szívós, irtó egészséges gyerekeink lettek.

Fogunk 1-1 van, én nem adok semmit, de férjuram szerint kellene. Minden mű-dologtól ódzkodok, én is kibírtam a fogzást, akkor ők is átvészelik. (Bár anyának néha nehezebb, mint a gyereknek.)

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Sziasztok!

Gyorsan,mert alszik Bence,Én meg mosok,főzök takarítok! :evil:

Nem tudom mi van Bencével..egész nap csak az ölemben akar lenne,és egész nap azt mondja,hogy:Mamma,mamma.Számolni sem tudom már,hogy egy nap hány féle kaját adok neki,de egyiket sem eszi meg! :shock: :twisted: ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ kész vagyok! :cry:


Kép
tünde733
 
 


Marcela! Mi végigalusszuk az éjszakát, Kira nagyon nyugisan, Kisnorbi vándorolva a kiságyban és ha elhagyja a cumiját és rájön, akkor sírdogál. Cumi vissza és alszik tovább. Aki mesterségesen táplálja a gyerkőcöt, állítólag annak könnyebb az éjszakai alvásra rászoktatni őket. Én 3 hós koruktól nem adok semmit éjszakára, és kezdettől fogva éjszaka csak szűrt fényben, hang nélkül etettünk. Mondjuk, az első 2 hónapban így is megőrültünk a férjemmel. 3 hós koruktól alszanak, nekem muszáj volt kicsit kíméletlennek lenni, mert reggeltől estig talpon vagyok és nincs idő fátyolos szemmel odaállni a kiságyuk fölé és nézegetni őket. (Sajnos :cry: )

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 

 
 

Marcela és Szöcske: sziasztok!!! :D Jé, még valaki miskolci :D :D :D

Jól belehúztatok, lányok :D

Fogacskák: nekünk is most emlegette doktornéni, hogy milyen sok szép fogacskánk van (8 db) ahhoz képest, hogy egyéves kor körül a 6 az átlagos :)

Tünde, Gabi, Csöre: mégegy ilyen beszólást már biztos én sem nyelek be a dajkától :wink:

Tünde: Bence meg a beszédfejlődésében tart előrébb :wink: (legalábbis mi még egyáltalán nem beszélünk)

Esték: Benedek köztünk alszik a nagyágyban, számolni se tudom, hányszor ébred meg, szopizik kicsit, majd vissza is alszik.Egyelőre még taertható a dolog, később meg majdcsak kialakul :wink:

Szöcske: mindig is csodáltam az ikres anyukákat!!Minden elismerésem a tiétek. Első fiamnál, mikor éjszaka kelni kellett, gyakran eszembe jutott a szomszéd ikres anyuka, és mindig arra a megállapításra jutottam, hogy nekem akkor is könnyebb :lol:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Szöcske: nagyon édesek az ikrek :) Hát, a szülés környéki élményeid miatt nem irigyellek, de ez a két gyönyörűség gondolom, kárpótol :wink:

Marcela: szélesre csomagol? Úgy érted, a lábacskáját? Én nem csomagolom szélesre, egy percig sem tettem. Igaz, nekünk az első perctől minden rendben volt csípőügyileg. Viszont kendőzünk, mei-tai-ozunk, mindkettő rendesen szélesen tartja a lábikóit, egészséges a csípőnek.

Rólunk: megtettük az első önálló lépéseinket :lol: :lol: :lol: na, ezt még nem nevezem járásnak, de már gyúr rá a Csajszi, az látszik :lol: :lol: :lol: és kerek 8 kg (bodyban, pelusban).
Éjszaka: mi nem alusszuk végig... 4x kel átlagosan :roll: igen, védőnéni is mondta, amit Szöcske, hogy a szopizós babák tovább kelnek fel éjszaka. Én teát sem adok, csak cicit éjjel. Olyankor pótolja, amit nappal nem ér rá megenni :roll: :? legalábbis Saca tutira.

Na szép hétvégét, megyek teregetni :D

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Csöre, igen a lábacskáját, nálunk Szlovákián az orvosok bele vannak betegedve ebbe módszerbe, nekem sem vot kellemes ezt használni. Úgy tudom hogy az osztrákoknál és a cseheknél sem praktizálják,az a meggyőződésük hogy a baba növekedésével majd kialakul. Csak a mi államunk hát már bocsánat a kifejezésért, vissza van maradva. :roll:
Majd még jelentkezem, pusziljuk a többi csöppséget, és kellemes napsütötte hétvégét kivánunk :wink:
gyurcsy marcela
 
 


Csöre: :lol: :lol: :lol: látod - látod :wink: 1-2 nap és szaladni fog a leányzó!!!! És grt a 8 kg-hoz! Biztosan megnyúlt hozzá, ahogy írtad is - nem kell rögtön kétségbe esni, hogy fogyott!!!!!!

Kendő és MT nálunk is megy, még jobban széthúzza a kis lábukat, mint akármilyen pelusozó technika :wink:

Dávid a torkát fájlalja, a kicsi meg lázas - úgyhogy szerintem irány az ügyelet.... Jaj, remélem hamar rendbejönnek :roll:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok

Kriszti
Jobbulást kívánok, A Joelt én is vittem dokihoz csütörtökön, mert hétfő este lázas volt (38,3), de mivel utána már nem volt láza így nem is vittem akkor dokihoz, mert arra gondoltam, hogy a foga miatt (még 1 foga sincs).
de aztán szerdán már hasmenése is volt, sőt csütörtök reggel hányt így inkább már el is vittem őt dokihoz, mert ez már biztos, hogy ne a foga miatt van.
A torka egy kicsit piros, és kapott laktózmentes tápszert ill. egy port a hasmenésére.
Ja és természetesen antibiotikumot a torka miatt, amit csak úgy tudok neki beadni, hogy felszívom fecskendőbe a megadott mennyiséget és úgy adagolom bele.

Most már egy kicsit jobban van, már nem lázas (bár hétfő óta nem is volt) a közérzete is jobb, bár éjjel még nem akar aludni rendesen sokat föl ébred. de talán már a hasmenése is javul, tegnap már nem volt olyan híg.

manocskak
 
 


Sziasztok!
Kriszti, Manocskak mielőbbi gyogyulást kivánunk.
Manocskák akkor fog téren nem vagyunk egyedül :wink: :cry: , Milyen állagú ételt adsz Joelnek, mivel hogy nincs foga, v. már tud az inyével rágni? Én Alexnek még mindig mixelem a kaját, mert ha valami nagyobb darab kerül a szájába, meg akar fulladni :roll: .
Csöre, Saci nagyon ügyes, de ez mind annak tudhatóhogy nincs elhizva Na Pápá :wink:

Kép
gyurcsy marcela
 
 


Jobbulást a kis betegeknek!

Marcela: hát, a szélesre pelusozától biztosan nehezebben mozognak a babák, nem?
A darabos kajától való fulladozás nem csak fogacskák függvénye :wink: enyém Saci egyébként besztrájkolt... úgy döntött, hogy nem eszik több pépeset, adjunk neki felnőtt kaját :shock: hát, ez van, legalább tudom, mit eszik meg szívesen. Egyelőre nem kanállal, csak kézzel eszik, szépen bepakolja a neki tetsző falatokat a szájába. Néha rázkódik egyet, ha nem várt íze van a falatkának :lol: Ja, és kitalálta, hogy ő már nagy, és egyedül akar inni a pohárból. Jelzem, még inni sem tud, mert nem tudja lenyelni, de már fogja a poharat, emeli a szájához, iszik, majd elegáns ívben köpi ki :lol: :lol: :lol:

Kriszti: nem nyúlt, fél centit nőtt csak, de sebaj, nem aggódok, ha ennyi, akkor ennyi, lényeg, hogy nem fogyott :wink:
Tényleg, hogy öltöztök ilyen időben a kendőzéshez/MT-ozáshoz?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre: én vagy Benedek hogyan öltözik?
Benedek rendesen téliesen volt már öltöztetve - body, vékony hosszúujjú, vastagabb pulcsi, harisnyanadrág és overall. Ebben az összeállításban a kendő valahogy újra kényelmesebb, mert az MT nem olyan magasan ért már így fel a hátán. (Még mindig elöl hordom :oops: )
Rajtam Anyukám szövetkabátja, várandósan is azt hordtam, mert jól beleférek :lol: ha nagyon akarnám még Benedekkel a hasamon is fel tudnám húzni a zippzárját :lol: de elég terebélyesek vagyunk így télre

Mindenféle jópofa ponchókat szoktak varrni/varratni/vásárolni a hordozós anyukák, amik alkalmasak lehetnek a háti hordozáshoz. Van itt a babaneten egy hordozós topik, régebben beleolvasgattam.
http://www.kekpanda.hu/category.php?bid=POP59100
(Nekem sajna túl drága, de nagyon tetszik :wink: )

Itt meg kötöttek vannak:http://www.tramontana.co.hu/kotode/poncso.php -és megfizetehetőbb

És ami már kabát: http://www.happy-baby.hu/product_info.p ... d8719dc0cf

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Marcela
Adtam már a Joelnek úgy répát, pláne most, hogy diétáznia kellett, hogy csak villával törtem össze neki, persze próbáltam minél apróbbra törni neki, voltak azért benne darabok, de nem fulladt tőle sőt olyan édesen rágta a kis ínyével, most vettem neki észre, hogy alul már eléggé be van neki duzzadva 2 foga helye, remélem nem egyszerre akar kijönni neki a 2 fog. :roll:

manocskak
 
 


El is felejtettem az "előbb": köszönjük a gyógyulós kívánságokat :)

Móni: ha szedtek antibiotikumot, érdemes mellette adni a Normaflore-t, nem tudom ismered-e, segít helyreállítani a bélflórát, pláne, ha volt hasmenés is :roll:
Szerintem eléggé esélyes, hogy együtt fog jönni a 2 alsó fogacska, ha mindkettőt duzzadtnak látod :wink:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kriszti: köszi a linkeket! huszonixezer az nekünk is drága :? van még a mamamin egy lány, aki mindenféle kabátot átalakít hordozóssá... lehet, rámozdulok.
Nekem is van egy kabátom, ami alá befér Saci, ha elöl van, ezért én kicsit vékonyabban öltöztetem: body, pulcsi, dzseki, harisnya, bélelt naci, kiscipő, kendő a nyakába, sapi. De szeretném háton cuccolni, kéne vmi kabát... esővédős mindkettőnknek :roll: álmodok?
Háton hordás: lennél itt a kezem alatt, már rég a hátadon cuccolnád Benedeket :wink: :lol: :lol: ne aggódj, nem esik le, biztonságban van ott is. Tömegközlekedésen is be lehet úgy fészkelni, hogy ne érjék idegen kezek :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Helló anyukák!
Mi újság, hogyan telt a hétvége? :) Szombaton megint egyedül voltunk Alexszel, mert apának most annyi munkája van. Tegnap a szüleimnél voltunk látogatóba, két faluval arrébb laknak, a kicsi nagyon jól érezte magát mivel hogy most már mászik, mehetett a felfedező út, és hát otthon már olyan megszokott az útvonal. :wink:
Végre felmelegedett egy kicsit, igy hát a fél délutánt kint töltöttük. Voltunk bevásárolni is a kicsinek, mert hát növekszik és még téli kabátja sem volt, csak a tesóm kölcsönzött neki ami lemaradt a keresztlányomról.
U.i.: még nincs fogunk :( , dehát ahogy olvasom még ráérünk hiszen még csak ma töltötte be a 8. hónapját.
Pápá :wink:

Kép
gyurcsy marcela
 
 


Sziasztok!!

Vagyunk csak eltűntünk egy kicsit!! :oops: :oops:

Üdv az újaknak! :lol:

Nagyon édes az összes csöppség!

Mi most estünk át egy csúnya kis vírusfertőzésen 4napig volt Kristófnak 38-38,5 fokos láza,de szerencsére végig aludta az egész napot és az éjszakákat is amíg beteg volt így gyorsan ki jött belőle! Azt mondta a doki néni hogy ez az ő korosztályukra jellemző vírus a nevét nem jegyeztem meg mert elég kacifántos,és most meg jönnek ki rajta a kiütések,de ez a betegség vége! Persze most jött ki a felső 2 fogacskánk is amikkel eléggé megszenvedtünk és még egy kicsit szenvedünk is,mert még a bal oldali nincs kint teljesen csak egy kicsit.

11-én megvolt a keresztelő!Szerencsére találtam egy olyen templomot ahol anélkül megkeresztelik hoyg nem vagyun tempolomba összeházasodva!

A "férjem" már most nagyon teper hogy menjünk vissza,de nem tudom hoyg mit csináljak,mert azért egy gyerekkel nem lehet ezt megcsinálni.

Na felkelt Manóka úgy hogy megyek!

Jövök majd még!(remélem)

Puszi mindenkinek!!!!!

Kép

Kép
kbeya
 
 


Bea: de jó, hogy jöttél, gyere gyakrabban!
Sztem 3 napos láz lehetett, nem? Csak dokinénid szeret latinul hadoválni :wink:

Hétvége: háááányás :( Sajnos konkrétan. Mesi, most Zaza, és Saca is elég hisztis, bár ő még nem hányt...
Megyek, femosok domestossal....

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Hát próbálkozom a vonalzókkal, de azt a másikat nem akarja igy bevenni, mint a lilypie-set. Nem ért hozzá valamelyikőtök?Odamásolom a kódot és nem a kép jön be, hanem a kód. :roll:

Kép
gyurcsy marcela
 
 


Helló!
Na már valami sikerült.
Szia Bea, kösz a fogadtatást. Jaj hát a kis Kristóf is beteg, nem valami járvány van nálatok, hogy mindenkinek hasmenése van és hány? :( Sajnálom a dolgot a férjeddel kapcsolatban, igaz a helyzetbe nem látok bele, és nem is illik belebeszélni, de az utolsó esélyt meg kell adni mindenkinek. :roll: :wink:
Sok szerencsét kivánok! :)
Csöre, nem irigyellek, 3 kis gyermek, és végig kell nézned hogyan szenvednek.
Manocskák, hogy érzed magad, úgy irigyellek :oops: :wink: , Joakim szót fogad a pocakodban?Amúgy terveztétek a második babát?
Pápá :wink:

Kép
gyurcsy marcela
 
 


Normaflore-t én is támogatom. Nekünk volt hasmenés, hányás úgy augusztus tájékán, aztán az Amoxicillintől kiütés, jól meg is ijedtem.

Marcela: nekem azt mondta a védőnő, hogy amikor 4 foguk lesz, akkor adjak darabosat. Most 1-1 fogacskájuk van, kb. 1 hónapja kapnak kiflivéget és kenyérhéjat, banánt egészben, minden kézzel fogható ételt. Az ebédet mindig kanalazom, turmixolom, hogy minél több férjen beléjük. Kirácska szépen eszik kézzel, önállóan, Kisnorbit néha ki kell kapni az etetőszékből, mert megfullad.
Vonalzó: bemásolod a profilodba a linket. Szerintem ez is jó.
Szlovákiában merrefelé laktok? Régebben imádtuk a Slovensky raj-t, de a férjemet még nem tudtam elcsábítani oda, most meg még picik a gyerekek. Olyan csodálatos heteket töltöttem kint túrázással, síeléssel, jó szilveszteri bulikkal.

Bevásárlás nálunk is megvolt, kaptunk sógoromtól 2 overállt, 4 kesztyűt, sapkákat, sálakat, + én is vettem 2 overállt, úgyhogy fázni már nem fogunk. Még a cipőn kínlódok, vegyek, vagy ne, csizmát, benti szandit, vagy várjak, amíg elindulnak, vagy mamuszkát, hogy meg ne fázzon a lábuk? :roll:
Ma Kira másfél órán át ordított, úgy gondolom, fájhat a pocija, mert kevés a széklete, szó szerint veri magát a földhöz. Most elaludt, dokinő nem vette fel a telefont, várok még a köv. etetésig. Nem tudom, mi lehet vele.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Ami kimaradt: a babáknak jobbulást!

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Na, itten vagyok.
Hétvége egész jól telt, bár anyós kiakasztott, de már a tököm tele van vele (sőt, most már apának is)

Jobbulást a kis betegeknek!

Csöre:
tudtam én, hogy ti lesztek az elsők! :lol:
és jobbulást a gyerekeknek...

Bea:
felénk ezt 3 napos láznak hívják (na, közben látom, hogy Csöre doktornő megerősítette a diagnózist :lol: )
Hát, nem lehet könnyű a döntés, de azért szorítok, hogy minden jól alakuljon...
Keresztelő: nekünk van pap rokon, és elméletileg BÁRHOL meg kellene keresztelni az apróságot templomi esküvőtől függetlenül.

Szöcske:
mi is dévényeztünk, Kristófnál is a nyakával volt gond elsősorban, nagyon hátrabicsaklott a feje (hátsó nyakizom túl kötött, elsők túl lazák). Meg az egyik karja volt nagyon merev.
Hű, szegény Kira, remélem, el tudtad érni már a dokinénit és tudott segíteni.

Éjszakák: hát, én befogom, mert Kristóf kb. azonnal végigaludta az éjszakákat. Pont most néztem a naplóját és két kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor aludtam 6 óránál kevesebbet. De persze ő a nappalt is végigaludta volna az elején, így keltegetni kellett enni, na attól is megbolondultam egyszer-kétszer, mikor 3/4 óra alatt se tudtuk felébreszteni.

Darabos kaja: Kristóf 0 foggal úgy harapott és rágott mindent, hogy öröm volt nézni.

Valamit még akartam, de majd legközelebb, most nem jut eszembe...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Szöcske: Kirának is jobbulást!
Cipőcske téma: amíg nem járnak, én nem vennék merev talpú csízmát, cipőt. Bentre egy tapadós talpú zokni a harisnyára, hogy ne essenek nagyokat, vagy kis puha talpú mamusz, kintre kemény talpú kiscsízmát többezer forintért venni egyelőre tök fölösleges, mert akár egy hónap alatt is kinőhetik, ráér akkor, amikor már járnak. Én még várok... Saci sincs még azon a szinten, hogy megérné neki venni egy csízmát, bélelt cipőt. Télire kelleni fog, de mi lesz még addig :roll:
Saci lába most 18-as, ehhez van a "giga" termete, szóval nem lesz könnyű dolgom :lol: :lol: :lol: :lol:

Marcela: sztem is jó ez a vonalzó :wink:

Szöcske: én most is simán elindulok túrázni Sacival: be a kendőbe, vagy a Mei-tai-ba, aztán uzsgyi :lol: :lol: :lol: :lol: persze két kicsivel más, de akkor Apa háta is foglalt, maximum :wink: Saci nagyon élvezi a pörgést, magyaráz a hátamon :)

Úgy néz ki, Saca még nem hányt, viszont van egy enyhe hasmenése (a másik kettőnek nem volt), Zaza pedig jobban van, már evett is. Lehet, hogy holnap már mehet suliba.

Bea: igazad van, Apától nem túl érett dolog így viselkedni, de remélem, hogy mindketten bölcsen döntötök, ahogy Nektek a legjobb :wink: hajrá kapcsolatépítés! Sajnos nem egyedi, hogy egy kisbaba születése ennyire megkavarja a párkapcsolatot :(

Na én el, megnézem a középső gyerekem...

További szép napot!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre: és kintre mit adsz a lábára? Ha mondjuk babakocsiztok (már ha szoktatok :P , sose írod) vagy csak simán autóban autósülésben van...
Múltkor vettem valami olcsóbb bélelt cipőt (járásra totál alkalmatlan sztem), mert piacolás után Kristófnak még úgy is hideg volt a lábija, hogy vastag harinnya, zokni, kocsicipő, pléd.
Vagy van téli kocsicipő is? Ez most jutott eszembe... de hülye vagyok...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi: egyelőre a harisnyára húzok egy vastag zoknit, és van egy kis bőr puha talpú cipője, abban nyomul kint a homokban, a hátamon, az autóban. Mi nem babakocsizunk, lassan egy hónapja nincs el benne Saca :cry: cipelhetem mindig a hátamon... nem mintha nem szeretném, de sokszor praktikusabb lenne a kocsi, mert cipekedik mellette az ember :?
Láttam a C&A-ban bélelt kis velúrcsizmát, puhatalpút, azon gondolkodom, hogy a DM-es 50%-os kuponommal megveszem :roll: ha érdemes egyáltalán, de simán lehet, hogy igazán járni csak 1-2 hónap múlva fog... bár akkor is tudom használni, ha háton, vagy kocsiban viszem....
Azt mondtam már, hogy kaptunk egy overált, 68-74-es, és bőségesen jó Sacira? Édes minimanóm :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Azért kell egy váltás télre, vagy nem? És a kenguruban voltak 390-ért tavalyi téli sapkák, nem az a marha trendi, de jó meleg és puha :mrgreen:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre: mielőbbi gyógyulást a gyerkőceidnek!

Bea:de jó, hogy jöttél végre :D

Cipő: a lakásban mi is harisnyában/zokniban vagyunk, odakint pedig babakocsiban/autóban/kendőben rendes utcai kis fűzős bakancs. Volt a nagyobb fiamról egy 20-as bélelt, ő már járt akkoriban, de úgy néz ki jó Benedekre :wink:
Nem tudom nektek mi a tapasztalat a csizmával, de szerintem, ha nem fűzős, akkor könnyen lerúgják magukról :roll:

Az overallban is csalódtam kicsit, amit beszereztem, mi 80-ast hordunk, azzal nincs is baj, de az ujja hosszú, ha pedig ölbe veszem, a lábán nagyon felcsúszik... Így persze rögtön eszembe jutott, hogy emiatt jobb szerettem már ilyenkorra a külön nadrág, külön kabát kombinációt..

A 2 kisebb nálunk is beteg, azt már írtam. Benedek még mindig lázas volt éjszaka :? tegnap este óta kap antibiotikumot is... Kis hurutos köhögés van még mellette, de az lehet akár az asthmától is :wink: Lehet, hogy nálunk is a 3 napos láz játszik? De neki ez már a 4.nap - na igen, ha lesznek kiütések, akkor az...
Dávidnak ocsmány piros a torka, ő is elkezdett melegedni hozzá, neki pedig korábbi lázgörcs miatt nem mehet magasra a láza, úgyhogy csillapítanom kell a hőemelkedést is. Antibiotikum nála is indult.

Csöre: 390-es sapiért irigy-irigy
:D Hát ha lenne a közelemben valaki aki háton hordoz, én is biztos jobban bevállalnám :lol: Mifelénk a kendőt is nagyon megnézik :roll: És lényegesen nagyobb a babakocsizó anyukák száma :?
Szerintem afféle csodabogár lennék hátonhordással.

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Marcela
A Joakim már nem a 2. babám, hanem 4. babám :oops:
Csak a 2 nagy fiamnak nem raktam föl vonalzót.
A nagy fiam már 14 éves és januárban lesz 12 éves a másik.
Ez a baba is tervezve lett, de, hogy őszinte legyek nem ilyen hamar, de mi csak terveztünk Isten végzett helyettünk.
De több babát már nem tervezünk, mert valamelyikünk el lesz kötve.

manocskak
 
 


Manócskák! 4 gyerkőc, igazi nagycsalád lesztek!
Imádom én is a gyerekeket, de a terhesség annyira megviselt, hogy én befejeztem+a sok kezdeti nehézség...

Cipőinfókat köszi, csak azért gondoltam mielőbb, hogy szokják a cipőt! Sapkamániás vagyok, nyáron is hordtak kendőt, sapit, így nem tépik le magukról, ellentétben a szomszédgyerekkel, akin nyáron sose volt sapi, most meg tépi le magáról. Nem szeretnék a cipővel is így járni.

Sziasztok, jön a tízórai

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Sziasztok!
Manocskak, elnézést a figyelmetlenségemért, legközelebb aprólékosabban fogok olvasni :oops:. És gratulálok a gyerkőcökhöz, biztos sok örömet leltek bennük. Ezt most komolyan gondoltad, hogy vmelyikőtök el lesz kötve :shock: :?: .Remélem csak vicceltél.
Szöcske, hát nálunk sincs tervben újabb kisbébi, csak talán egy 10 év múlva, én mondjuk nagyon szeretnék, dehát a férjem nem nyilatkozik pozitivan a témában :roll: .Meg hát a varrás nem volt vmi fenséges élmény.
Gabilány, hát vmelyik nap dühömben olyanokat leirtam anyósommal kapcsolatban, de aztán inkább kitöröltem mikor átolvastam, és látom hogy e téren nem vagyok egyedül. Amúgy elég rendes asszony, csak ne beszélne bele a kicsi nevelésébe, vissza kell tartanom magam hogy ne válaszoljak neki vmi csúnyát. :evil: Ha kinyitnám a számat tuti tüzet hánynák, már bocsánat.
Szép napot, puszi a babuciknak :wink:

Kép
gyurcsy marcela
 
 


Szöcske
Egy kicsit irigy, hogy ikreid vannak, bár gondolom nem könnyű velük se. Bár nekem is volt egy osztálytársam akinek ikrei lettek és azt mondta, hogy nagyon jó.

Marcela
Ne mondj ilyet, hiszen nem tudhattad.
Igen azt komolyan írtam és mondtam, hogy vagy én vagy a párom lesz elkötve, mert már nem szeretnénk több babát.

manocskak
 
 


Sziasztok!
Köszi a jókívánságokat, úgy néz ki, jobban vannak a gyerkőcök.
Kriszti: a fiúknak továbbra is a legjobbakat, remélem, mostmár ők is hamar rendbejönnek.
Háti hordozás: szerinted az én 5000-es kis falumban hányan hordoznak háton rajtam kívül? (1-en. Tényleg... csak ő ritkábban :wink:) Egyébként eddig csak pozitív beszólást kaptam, hogy de jó helye van a babának, stb... ne érts félre, csak a derekad miatt aggódom, azért Benedek elég nagy baba, nehéz lehet már elöl.
Szöcske: én is adom Sacira a sapit mindig, télen, nyáron, de ha nem kötős, azonnal lerántja :lol: :lol: :lol:
Anyós téma: türelem, Lányok, két fületek van :wink: engem már nem lehet felhúzni, igaz, így harmadik gyerkőccel már igen edzett vagyok :lol: :lol: :lol: és "iszonyú tapasztalt" :lol: :lol: :lol:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sajna, nekem már nincs anyósom... :( Pedig jó lenne, ő is ikreket szült, biztos tudott volna segíteni.

Manócskák! Néha, de csak nagyon néha szerettem volna 1 gyereket egyszerre. De elmúlt... Igaz, ma, amikor 45 percig öltöztünk sétához és 2X elhagytuk a merev talpú kiscsizmákat útközben, akkor hirtelen elgondolkoztam megint.

Cipő: drágát nem tudom megfizetni, egyelőre veszek bélelt kocsicsizmiket, itthon mezítláb, aztán ha járnak majd, akkor úkra napirendre veszem a témát. Bár annak örülnék, ha ki sem szállnának télen a babakocsiból. Nagyon jó gyerekek, soha nem kéredzkednek ki.

Szánkónk készül, a férjem műanyagos cégnél dolgozik és az egyik üzlettárs önt neki ikreset. Annyira izgi, irtó kíváncsiak vagyunk rá.

Ma uzsi közben vérzett Kisnorbi ínye, gondolom ez megint a foga. Létezik, hogy jobb alul van fog és most bal felül jön? Úgy fog kinézni, mint egy kis kalóz.

Kira jobban van, este volt széklete, vasárnap apósomnál a helyi asszonyok jól megtömték mindennel.

Megyek mesét olvasgatni nekik.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Sziasztok!
Ma voltunk az orvosnéninél, na és már több mint 10 kilósak vagyunk :wink: ,csak hát nagyon elkeseredtem, mert az Alex még nem tud ülni, :( és a dr is megjegyezte hogy már rég kellene.
Annyira örültünk mikor megtanult mászni, erre ő meg elveszi a kedvemet.Én úgy tudtam, hogy a babák először másznak,aztán felülnek majd járnak. Igy hát ha nem tanul meg a 9.hónapig ülni, akkor megint megyünk ellenőrzésre.
Kriszti, háti hordozás: Dettó, én ha kimennék a mi kis falunkban, akkor 2 hétig csak erről beszélnének, de végül az sülne ki belőle hogy a kisfiam mozgásképtelen./szájról szájra pletyka, mindenki mond vmit hozzá/ :?
Na jó éjt, pusziljuk a babákat :)

Kép
gyurcsy marcela
 
 


Ja még elfelejtettem hozzátenni, irjátok meg, hogy a ti babáitok mikor tanultak meg ülni?
Na pá :lol:

Kép
gyurcsy marcela
 
 


Marcela:
anyóssal nálunk is dettó ugyanez a gáz... és nagyon nehezen tűröm, hogy ilyen... ha anyámnak mondok valamit vagy kérek tőle a gyerekkel kapcsolatban, akkor az úgy van...
ülés: Kristóf baromi későn (mint mindent). Most nézegettem a képeket és van egy aug. 17-i, amin ha jól emlékszem, az első üldögélése van megörökítve (ami tovább tartott, mint 5 másodperc :)) és itt még a kezére támaszkodott... viszont utána egyik napról a másikra mászni kezdett.
Én mondjuk úgy tudom, hogy konkrét sorrendiség nincs, egyik mozgásforma megelőzheti a másikat és mehetnek párhuzamosan is. A felülés lehet pölö oldalfekvésből (dévénynénink manöken póznak hívta :), Kristóf így csinálta) vagy négykézlábadozásból visszahuppanva popsira...

Egyébként ez pölö hasznos (persze csak tájékozódásnak):
http://www.kismamablog.hu/mozgasfejlode ... asfejlodes

Csöre:
köszi!
Sapkák tuti áron voltak!

Kriszti:
gyógyuljatok hamar!
overál: én teszveszeltem egy egyrészest meg egy kétrészest, ezek nagyon szép állapotban vannak, de pont ma jutott eszembe, hogy kéne egy "lepukkantabb" is, amiben az udvaron kóricálhat így vizes időben... ezeket sajnálom ráadni ilyen célra...

Szöcske:
én is sapka- kendő mániás vagyok... már most kb. 6 téli sapink van... meg vagy 8 kendő... nyakában... 200 forintért turkáltam őket a piacon (mármint a kendőket, macis, számos, ufós, libás)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Marcela! Kb. most már szépen ülünk, de nyilván az egyes szülöttekhez kell inkább hasonlatíni magatokat. Szerintem rendben van, hogy még nem nagyon ül. Kilókért irigy-irigy, Kira 9 kg körül van, Kisnorbi 8,5 kg. Ja és a fiúk állítólag lustibbak.
Dokinő sima háziorvos vagy szakember?

Gabi: teszvesz hajrá, én is állandóan kutakodok ott. Készülünk az első szülinapra, mikulás-rucikat onnan szereztem be.

Ma megyünk bemutató-angolra, Helen Doron, de szerintem ennyi lesz, mert még magyarul sem beszélnek és esténként néznek nagyokat, amikor lapozgatom nekik a háziállatos könyvet.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Marcela
Nekem a Joel nekem még pár nap híján nem volt 7 hónapos amikor ült egyedül, és pont a 7. hónapot töltötte amikor már fel is állt.
Most azzal próbálkozik, hogy kapaszkodás nélkül is álljon.
A 2 nagy fiam viszont már 6 hónaposan fel álltak és 13 hónaposan indultak el egyedül.

Én jövő héten szerdán megyünk a doki nénihez méredzkedni.
Hát nagyon kíváncsi vagyok, hogy már mennyit hízott és nőtt a Joel.

manocskak
 
 


Sziasztok!
Gabilány, köszi a linket , egy kicsit megnyugodtam.Igen anyukám is tiszteletben tartja ha vmit megtiltok, történt olyan is hogy anyósom Alex 4.hónapjában már piskótát akart neki adni, nemtudom hogy nálatok létezik e ilyen/édes keksz amiben még tojás is van/, hát elképzelhetitek ,majd fejre álltam.
Csöre, mivel te is tapasztalt anyuka vagy :wink: :), légyszi te is ird meg hogyan fejlődtek a gyerkőcök.
Bea, gratulálunk a 11. hónaphoz :D :wink:
Szöcske, hát a kiló tényleg sok, biztosan ezért is még nem ül.Nemrég kérdezted honnan vagyok. Galántai járásban Felsőszeli faluban, a fővárostól/Pozsony/kb.50km.Egészen lenn délen közel a magyar határhoz.Amúgy a doki egyszerű háziorvos és már nagyon idős,azthiszem nyugdijas is. Elejétől kezdve jó tanácsokat osztogat/gondolja ő/, mikor Alex még kisebb volt mindig azt hajtogatta hogy ne szoptassak olyan gyakran, mivel minden szopás után hányt, és tartsam be a 3 órát, mert nagyon hizott. Dehát én nem tudtam lemérni mennyit iszik, és ha hányt akkor 1 órán belül kért megint.A kedves doki meg mindig azt hajtogatta, ami a nagy könyvbe meg van irva. :roll:
Manocskák, nagyon ügyes csemetéid vannak, irigyellek.Hát remélem hamarosan mi is felülünk.
Még 1 kérdés, ti használtok járókát?
Na megyek teregetni, és felrakodok főzni,
Puszi :)

Kép
gyurcsy marcela
 
 


Marcela
Igen szoktam neki használni. Van itt a faluban egy család neki iker fiai vannak, de már nagyobbak, ő tőlük kaptuk meg a járókát és a gyülibe ahová járunk onnan is kaptunk egyet.
A nagyot inkább nyáron használtuk amikor jó volt az idő és kivittük a Joelt, most inkább jobban a kiságyában és a földön szokott játszani.

manocskak
 
 


Járókánk nincs, következésképpen mindent szétrámolnak, amit érnek. Ha megunom, bedobom őket a szobájukba, ott lehet rumli. Szerintem jó dolog, de én már nem tudnám őket beleszoktatni. Nappal kint vannak, aludni járnak csak az ágyukba. Így azt is tudják, hogyha beteszem őket az ágyba, ott aludni kell. Nincs ringatás, ceremónia, éjjeli fény, hókuszpók, csak alvás van a kismacival, vagy a kisvakonddal.

Angolóra: kész vagyok tőle, 2 gyerekkel ezt nem lehet megoldani és nagyon horribilis. Marad az úszás, azt legalább mindenki élvezi.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Köszönjük a jókívánságokat a gyerkőcöknek: ma végre nem volt láz, remélem mostmár rendben leszünk :)

Sapi:nálunk is télen - nyáron megy a fejfedés :D Én is szoktam furcsállni, ha egy anyuka 30 fokos hőségben tűző napon nem tesz semmit a kisbuksira, vagy ha a bölcsis gyerekeken 10 fok körül még nincs sapi :roll: és túl gyakran látni ilyet

Marcela: ne haragudj, hogy belebeszélek :oops: de a tesótémát lehet érdemesebb hamarabb elővenni, mint 10 év... olyan jókat tudnak játszani/birkózni egymással, és olyan aranyosak mikor este lámpaoltás után még dumcsiznak kicsit egymással :wink: ehhez persze jobb a kisebb korkülönbség
Nálunk lett harmadik is, pedig egy időben a párom a kettőnél meg akart állni :wink:
Nektek vannak tesóitok? (Mi a párommal szintén nagycsaládokból kerültünk össze)

Ülés:szerintem mindjárt rájön arra is a kicsi :roll: én Benedeket hordtam gyógytornára enyhe hypotonia miatt, itthon is kellett tornáztatni, ennek része volt az ülésbe húzás is, igaz amiatt, hogy tartsa meg a kis fejét közben - ezzel a gyakorlattal nem nagyon volt gond, sőt észrevettem, hogy nagyon jó az egyensúlya, így kb. 5 hós korától megült akkor, mikor én felhúztam - a Gabi által belinkelt oldalon pont azt írták, hogy ezt inkább ne :oops: és az önálló ülést a kúszás és mászás fázisok között kezdte el éppen 8,5 hónaposan :D

Mi sem használunk járókát, sőt kiságy sincs - néha hiányzik valami, ahová letehetem pár percre biztonságba, akkor legfeljebb bekötöm a babakocsiba:oops: elég nagy a család, sokat vagyunk Anyukáméknál, így legtöbbször van kinek szólni, hogy nézzenek már a kicsire, sőt a nagyobbik fiamra is szoktam hagyni, hogy figyeljen már rá egy kicsit, nehogy magára rántson valamit valamelyik polcról, vagy valami apró vackot vegyen a szájába.

Csöre: köszi, hogy aggódsz a derekam miatt :D én az aranyerem jobban féltem :oops: :lol: tényleg jobb lenne háton :D
Na, van valami előrelépés kabát ügyben?

Szöcske: ha nem túl indiszkrét a kérdés, mennyivel akartak lenyúlni az angolért?
Azt mondják a pszichológusok, hogy nem olyan gond, ha nem tanulnak a gyerekek még ilyen kicsinek nyelvet
:wink: Egy kis nyelvi hátteret te is adhatsz nekik azzal, ha énekelgetsz 1-2 angol dalocskát nekik, annál több még ilyenkor tényleg nem kell.
Az úszásért irigyellek, de azt hiszem én nem tudnám beszervezni a nagyok mellett...

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Tünde: hol vagy? Úgy eltűntél :roll:
bfkrisztina
 
 


Angol-lehúzás: 17.000 az alaptáska + 15000/hó/2gyerek/45 perc. Szerinted????????

Anya perfekt német, így angol dalocskákat legfeljebb majd az óvónéni énekelget vagy apa.

Úszás: ikrekkel is macerás, szombaton megfőzök előre és minden vasárnap fél 11-kor úszik a kiscsoport. Valahogy így:
Kép

Már merültünk is, csak nincs aki fotózzon, mert ugye apa-anya keze foglalt.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy nem jöttem, engem is elkapott a fosós-hányós :? tegnap alig voltam magamnál :( Hehe, az utóbbi időben lement 2 kg, most a tegnapi napon 1 kg, lassan lánykori súlyomnál vagyok :lol: :lol: :lol:

Marcela: Sacihoz TILOS hasonlítani! Ő mindent nagyon korán csinált. 6 hónaposan felült (07.09. manöken pózban :wink: most is tanultam vmit :lol: :lol: :lol:). Felállni még korábban. Ez egyáltalán nem átlagos és elvárható, szerintem a reális inkább a 8-9 hónapos kor, amikor már másznak. És szerintem is a mászásból jöhet majd, úgy rémlik, Zazánál is így volt. Azaz, Saci akkor már mászott (6 hósan), mégsem mászásból ült fel, hát, nem egyformák :roll: Egyébként én sem húztam fel, nem is ültettem, csak amennyit az ölemben ült.
Mesi 7,5 és Zaza 6,5 hónaposan kezdett mászni, mindketten már előtte ültek, Mesi 7 hósan ült fel önállóan, Zaza nem egészen 6 hósan.
Tesó téma: egyetértek Krisztivel, szerintem is jó a kis korkülönbség :wink: most is egymást nyúzzák :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kriszti: örülök, hogy jobban vagytok :)
Kabát ügyben semmi előrelépés, kint sem voltunk azóta.... pedig vmit csinálni kéne, mert az, hogy pillanatnyilag nem kell, az nem azt jelenti, hogy nem is fog :?

Szöcske: őszintén, szerintem az angol tök fölösleges. Az meg, hogy ilyen drága :shock: Semmit sem veszítenek, ha később kezdik el. :wink: Ha jól beszélsz németül, miért nem énekelgetsz nekik német dalocskákat?
LÁtom, élvezik a kicsik az uszit :lol: :lol:

Súly: hát, továbbra is mi vagyunk a legalján a 8 kg-al :lol: :lol: :lol:

Járóka: nekünk van, tök jó játéktároló :wink: kivettük két rácsát, ki-be tud mászkálni :D szóval nem ketrecnek használjuk, de ott mégis biztonságban van, ha akar, és fel tud állni mellette.

Elalvás: Szöcske, irigy vagyok :lol: enyém Lány csak cicin alszik el :?

Na én el, kaput nyitok :D jön az ebéd lassan :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre. miért, házhoz hordják az ebédet?? :wink:

Én is irigy vagyok az elalvásért az ikrekre, dehát minden nem lehet tökéletes :wink: Benedek is úgy alszik, mint Saci :)

Szöcske: perfekt németet viszont tessék kihasználni :D tényleg :D
Hát tényleg méregdrága az angol!! Jó lenne hallani valakitől tapasztalatot is róla :roll: ne te légy a 2 kicsivel a "próbababa"
Úszás: látszik, mennyire élvezik a kicsik :wink: :D Nagyon aranyosak!!

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Hehe, azt hiszem, tudom, mivel kell Sacit rávenni az evésre :lol: majdnem mindet megette :shock: mit neki bébikaja? :lol:
Kép

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre! Ilyet is lehet nekik adni? Ma olyan csúnyán néztek rám a céklafőzeléknél.

Ebéd nekünk is házhoz jön, a 3 felnőttnek rendelek (férjem, anyukám, én), a 2 kicsinek főzök. Ha majd azt eszik, amit mi, elgondolkodok a főzésen.

Elalvás: az első 3 hónapban kértem a Jóistent, vagy bárkit, hogy csak 1X aludjak 6 órát egyben. Szerintem meghallgatott, de előtte viszont nagyon próbára tett. Jó lett volna nekünk is szopizni, de ez van, már túltettem magam rajta.
Éjszakánként Kisnorbi kitakarózik, kicsit nyöszörög, betakarjuk, aztán visszaalszik. Most arra gondoltam, varrok a takarójára gumit és valahogy odatépőzárazom a kiságyhoz. Ha fordul, ne rúgja le magáról a takarót. Jobb ötletem nincs.

Ma a kisfiunk lepisilte a gyógytornász nénit. Torna közben meglazítják a pelusát, ő meg gyorsan kihasználta a helyzetet, amíg ölben volt. A néni ennek örömére ma felad egy lottót.

Óraátállástól nem izgul senki sem? Olyan kötött és szigorú a napirendünk, majdcsak sikerül csalni egy kicsit.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Sziasztok!
Szöcske, én is már gondolkoztam azon, mi lesz ha átállitják az órát. Mi már 7 óra körül pancsizunk, kb. fél 8kor már alszik. Igy hát nem tudom, próbáltam már neki elhúzni a fürdetést, de már negyed 8kor rettentő nyűgös. :( Nagyon helyesek az ikrek úszáskor, hát sajnos nálunk itt a közelben nincs ilyen lehetőség.Nem baj majd kivárjuk a nyarat, különben is Tominak most nagyon sok munkája van, és szükség van a pénzre. :oops: Hát rettentően irigyellek,hogy nem kell főznöd,de megértem az ikrek mellett nehéz lenne.Én minden másnap főzöm,és most már az Alex mászik, jobban kell rá figyelnem,sokszor van úgy hogy csak 2 óra körül végzek.
Csöre, aranyos a kis Saci, de úgy nézem nagyon hamar fel akar nőni. :wink: Jó neked a súlyoddal kapcsolatban, rajtam még mindig 5 kg a felesleg.De ahhoz képest hogy 25 kg hiztam a terhesség alatt,tehát 60 voltam és 85tel mentem szülni :oops: . Jó mi?
Nekem a járókát muszáj használni, mert ha megyünk sétálni, le kell mennem a babakocsiért a pincébe, mivel egyedül vagyunk, és igy biztonságban tudom.
Elalvás:Nálunk is úgy van beleteszem a kiságyba, és egyedül elalszik a kis párnájával/a párnát használom szoptatáskor, biztos ezért ragaszkodik hozzá/, de nem a feje alatt van, hanem átöleli, szorongatja. :D
A bébikompot/azthiszem igy hivjátok, nálunk pók/ hány hónapos kortól használtok?
Megyek, pusziljuk az összes csöppséget és szép napot kivánunk
Pápá :)

Kép
gyurcsy marcela
 
 


Szerintem bébikomp már mehet netek is, azt hiszem, 6 hós kortól ajánlják, de mi később kezdtük el. Napi 1 órát használjuk, félek, hogy görbe lesz a lábuk, de ez lehet, hogy csak az én hülyeségem.
Inkább kapaszkodnak rá kívülről.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcske: hát, mivel a bébikaját nem eszi meg, az kell neki, amit mi eszünk, gondoltam, megpróbálom. Bejött. Azóta a mi kajánkat eszi (persze ésszel, tejeset még nem kap, tojásosat sem, fűszereset sem, szóval figyelek). Azt hiszem, a 0 evéshez képest (ok, 20-60 ml főzi) mindenképpen előrelépés, amit most produkál. És mivel a hiúságát kielégítettem, így reggel és este hajlandó megenni a gyümölcspépet, esetenként az egész gyümölcsöt is a kezébe adom, szépen elrágcsálja. De neki már 7 foga van.
Kriszti: igen, bevallom töredelmesen, rendelem a kaját. Nincs időm főzni. Eddig elmentem érte, de most máshonnan rendelem, és erről a helyről házhoz szállítják, az ára benne van a kaja árában. Ciki, nem ciki, ez van. 650 ft, 2 fogás, és nagyon finom, változatos.

Óra kérdés: nekünk nincs napirend, vagyis nem percre pontos, remélem, szépen lassan el tudjuk tolni neki egy órával.

Bébikomp: mi nem használunk, Mesinek volt, de én nem szerettem. Olyan kortól szabad, szerintem, amikor már egyedül áll. De szerintem jobb a járássegítő, amiben nem tud leülni, csak tologatja maga előtt. Ilyen:

Na szép estét, és jó hétvégét!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csöre74 2009.11.02 22:18-kor.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: