Új privát üzeneted érkezett!


Betto,meg bekukkantottam hogy megnezzem voltal-e,es milyen jol tettem. :wink: Örülök hogy minden rendben van veletek!!! :wink:

Juti,mi a baj?Mi törtent ma?Ha van kedved ird majd le.

Csajok most en is elköszönök,megyek alukalni.Mindenkinek szep almokat!!!!

Kép
ami6
 
 


Halihó!
Juti Drága mi történt?

Ami édes vagy :wink:

Én is várom az nst-t, meg hogy a dokival beszéljek. Ma jöttünk haza a tékából és a kis tündérkém folyamatosan a gátamat, vagy mimet nyomta és nyilalt de nagyon. Még most nevettem rajta, hogy hogy nyilal, de gondolom pár hét múlva, amikor erősödik ez a dolog már nem fook nevetni :lol: Szegény férjecském meg el sem tudta képzelni, hogy mi van velem, olyan kis édes pánik arcot vágott :D

Szép álmokat!

Kép
bettó
 
 

 
 

Halihó!

Na most meg én vagyok, ti meg sehol. :(
Csajok ti a kismamás könyvben írjátok a magzatmozást, meg a méhösszehúzódást? Mert nekem kell, de ezzel a méhösszehúzódással zavarban vagyok egy kicsit. Azt mondta a védőnő, hogy akkor van ilyen, amikor mensis fájdalom van és hogyha sokszor előfordul, akkor megvizsgál a doki. Ez az. Nekem hogyha nem is minden nap, de minden másnap van. A múltkor itt meg azt beszéltük, hogy ez már általános és sorozatosan fogjuk érzeni. Akkor most hogy is van pontosan?

Pusssz
Megyek reggelezni :D

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Ma reggel én is megijedtem, mert amíg elmentem a boltba, folyamatosan volt menzi szerű fályásom, de nem is kicsi, aztán leültem reggelizni, és szépen elmúlt, de közben nem voltam kemény egyáltalán, délután megyek a védőnőhöz, azért rákérdezek, aztán, ha nem tud értelmeset mondani, akkor holnap megyünk a barátnőmhöz, kettő szülésen túl van, és majd tőle megkérdezem.
Tudom, hogy tegnap azt írtam, hogy nincs senki, akitől kérdezhetnék, hát szépen elfelejtettem a Mónit, de ő is már lassan 3 éve szült és nem mindig emlékszik ilyen apróságokra, hogy mit csináljon a pici babával, de azért az általánosságokat tudja.

Úgy döntöttem elmegyek lefekszek egy kicsit, mivel tegnap csináltam Bolognait ma nem kell főznöm, csak estére ígértem az uramnak Goofrit. Délután védőnő után majd még benézek.

Driennke

Kép
driennke
 
 


sziasztok!

Bettó:nekem nem kell most sem írnom(eddig)+Levivel sem kérte se a doki se a védőnő.Igaz én nekm ő a második babám,de meg nem tudnám neked mondani biztosra mikor kell a könyvecskébe beírni.

Holnap én is megyek a nőgyógyászhoz.Táppénzespapírért+gondolom meg is nézi a méhszájat.Lehet elküld majd UH-ra meg esetleg NST-re is már.Hiszen kb 3 hét múlva megyek hozzá legközelebb,akkor meg már 37 hetes leszek és az már "késő" elkezdeni talán.

A sógornőmék ma jelentették be ,hogy babát várnak ismét! :D Nem volt tervezett baba,de persze nagyon örülnek neki.Szegénynek biztos nehéz lesz majd 3 gyerkőccel.A nagy most lesz 6,a kicsi ápr.30-án 1éves,és a pocaklakó szeptemberben születik+mellette fősuliba is jár.Még jó hogy itt laknak tőlünk 5 percre!
Hála Istennek nagyon segítőkészek vagyunk egymáshoz!Na mostmár a2 családban 5 gyerkőc lesz.Talán ő már lány a 4 fiú mellé :D

Kép

Kép
lecso
 
 


Lecso! Nem kis csalás :wink: Nálunk még képlékeny a dolog. Amikor kicsit nyűgösebb vagyok, akkor azt mondja Gézu, hogy elég egy. Na ebbe én nem mennék bele, ezt ő is tudja, mert legalább egy tesó kell. Viszont amikor belelendül, akkor meg már 3 babóról beszél. :lol:
Az egyik barátnőmék is múlt héten szóltak, hogy jön a harmadik gyerkőc szeptemberben. Most 7 hetesek. Milyen régen voltunk mi már 7 hetesek :roll:

Nekem a lelkemre lett kötve, hogy a 34. héttől x-el jeölgessem a dolgokat benne. Na majd szól a doki, hogy hogy csináljam.

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!
Bettó:Evvel az írásal én is gondba lennék remélem nem kell írni.Nem tudnám eldőnteni mikor mit írjak tudod régebben petefészek cisztám volt ami elég erős fájdalmakat okozott gyógyszer nélkűl else tudtam volna víselni,ezért nem tudom a gyengébb fájdalomnál miaz ami még megengedet.kisfíamnál is a gép erős fájdalmakat mútatott mégsem éreztem semit még az orvos is ki volt akadva rajta.

Kép
[url=http//babafalva.hu]Kép[/url]
szasza84
 
 


Giga:ti a két picit egy szóbába teszitek majd?Most a párom kitalálta rendezük át az egész lakást,hogy a két pici nezavarja egy mást alvás közbe.jó lehet igaza van mert a kisfíamat ha felébred elég nehéz víssza altatni.Pedig már ugy elterveztem hogy mese figurákkal díszítem a szobájukat de ez már csak akkor lessz ha a kicsi is átalusza az éjszakákat mert akkor akarom külön szóbába tenni.
Ja tudtok valami őtletet adni hogyan lehet falra ilyen figurákat tenni.A gyerek rendelőbe láttam meg annyira megtetszet.

Kép
[url=http//babafalva.hu]Kép[/url]
szasza84
 
 


Szasza! Akkor neked jó magas lett a fájdalomküszöböd :shock:

Juti a figurákban lehet jobban tud majd segíteni, ő ilyen kis kreatív :wink:

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Van probléma bőven, nem szívesen írnék most ide erről, anyagi dolgok.

Nekem is mensiszerű fájdalmaim voltak az éjjel, de semmi feszülés nem volt mellé. Csak enyhe görcs, de aludni is tudtam, pedig pluszba még a lábam is fájt. Lehet, hogy már nagyon fáradt voltam, azért aludtam olyan hamar.

Driennke! A gofri szuper ötlet, én is sütök estére. Imádjuk mi is.

Bettó! Én nem írkálok semmit, mert most nem mondott semmit sem a doki. Csak megnézte az nst-t, azt mondta az jó, és ennyi.

Szasza! Nekünk is lesz a babaszobában Micimackó a falon, én festem, ha meg nem szülök addig. Diszperzit-színező festéket kell vanni, avval lehet falra festeni. kis tégelyben van, és sima festékboltban lehet kapni.

jutiboszi
 
 


Szasza!
ÉN S ILYEN FÁJDALOMKÜSZÖBÖT KÉREK!!!!! :wink: DE KOMOLYAN!

Nekem meg a béka vagy véka :wink: feneke alatt van.Levi szülése közben már remegtem a fájdalomtól.Sőt azt mondták a dokik,hogy a pici szívverése is azért esett le ,mert ő sem viselte jól a méhösszehúzódásokat!Ez ezek szerint családi vonás :wink:

Kép

Kép
lecso
 
 


ja meg van még mit akartam írni.
Én nem merem a 2 gyerkőcöt egy szobába rakni.Kiszámíthatatlanok a gyerekek,a féltékenység nagy Úr!+zavarná is éjszaka.
Levinek mi azt is mondtuk,hogy azért van a Tomi kiságya a mi szobánba,hogy éjszaka ne zavarja!Végül is nem hazudtunk neki :roll: :lol: ,de ez csak az egyik ok.

Kép

Kép
lecso
 
 


Én nem tudom, hol a fájdalomküszöböm. De amióta babát várok, biztos változott. Már nem nyekergek annyit, hogy itt fáj, ott fáj, mert hozzászoktam. Nem tudom mi lesz szülésnél. Megpróbálom nem végigüvölteni az egészet. Majd elmesélem milyen voltam!!!

Már csak egy hónap van csajok!!! Kb. 1 hónap.

Egyébként azért is keseredtem el annyira, mert még lenne néhány dolog amit meg kellene venni a babának, pl. kád, pelenkázó, eldobható pelenka, ilyesmi, de nincs rá pénzünk. Csak február elején kapunk pénzt, addig örülök, ha kajálni tudunk. Remélem tényleg kihúzza 19-ig, mert akkor teljes felszereltséggel tudjuk fogadni. Ha hamarabb jön,akkor nem is tudom, hol fog fürdeni. Csak anyuban bízom, ha tud jönni, ő tud segíteni is ezeket megvenni.

Pusz, este jövök!!!

Juti

jutiboszi
 
 


Juti:sajnálom,hogy ilyen anyagi helyzetben vagytok! :cry: Fel a fejjel!
Üvölteni én sem üvöltöttem,de az is igaz,hogy nem kellett kinyomnom a babát.Az már császárral történt.Azt olvastam az egyik honlapon,hogy ha üvöltesz nagyobb energia szabaul fel benned.Azért van az,hogy egyes sportoknál (pl:súlyemelés) ilyen üvöltő,mélyről feltörő hangokat lehet hallani!És ezek állítólag akaratlanok!
Persze az más ha a vajúdás közben üvölt valaki,mert azt azért tudja kontrolálni az Anyuka! :wink:

Kép

Kép
lecso
 
 


Edina!

Nekem azt mondta a barátom, hogy a kitolásnál már egy hang se jött ki a torkán, mert rájött, hogy azzal kevesebb lesz az ereje, ha még kiabál is. Az elején a görcsöknél nyöszörgött még, de a kitolásnál csak a nyomásra koncentrált, és nem is nyögött már. Hááát, kíváncsi leszek.

Ez mondjuk pont ellentmond azzal, amit írtál, de mindkettő logikusnak tűnik nekem.

jutiboszi
 
 



Lehet igaz amit a barátnőd írt! :D A fene tudja,ahogy írtam nekem nem volt részem benne!De az is lehet,hogy embere válogatja :D

Kép

Kép
lecso
 
 


Halihó!
Juti! Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagytok, de a pici fiad már ott bent is tudja, hogy ügyesnek kell lennie és hallgat a szüleire :wink:
Amúgy szerintem nálam is más a fájdalomküszöb, ma is elég erős mensis fájdalom volt, de közel sem úgy éltem meg, mint eddig.
Remélem így is marad.
Jut eszembe ti gondolkodtatok már, hogy milyen érzéstelenítést kértek?

Kép
bettó
 
 


sziasztok!

Egy kis klipp hangolódás gyanánt :D

http://youtube.com/watch?v=-cgkx1HShFk&feature=related

Kép

Kép
lecso
 
 


Lecso! Ez nagyon megható volt. Jajj legyen már február!!!! :roll: :D

Kép
bettó
 
 


Bettó:igen gondolkoztam már a fájdalomcsillapításon.De nem sok jó hír van számomra.A mi kórházunkban csak nagyon kevés orvos van aki ad be EDA-t.Ők is csak akkor ha őket fogadod meg szülészorvosnak.
Hétfőn megyek szülés előkészítőre,a téma:a fájdalomcsillapításos szülés lesz.Remélem valami jót is fogok hallani.
Egyébként állítólag a CONTRAMAL nevű 100mg injekciót lehet kérni.De az is igaz van aki azt mondta kakit nem ért.

http://www.hazipatika.com/drugs/prod?pid=1362

Egyébként én titkon reménykedem(lehet szörnyen hangzik),hogy császárral fogok szülni.Én Levivel 10 órát fajúdtam,már jöttek a tolófájások amikor elvittek császározni,de akkor már én azt sm bántam volna ha a földre fektetnek,úgy ki voltam a fájdalomtól.Én személy szerint rosszul viseltem,sőt embertelennek éreztem.De vannak olyan asszonyok akik "szinte nem " is éreznek nagy fájdalmat.

Kép

Kép
lecso
 
 


Uh szegény :roll: Az nagyon nem jó. Én is gondolkodtam az EDA-n, de kicsit félek tőle. Tesóm azt a maszkos dolgot kapta :oops: Nem tom mi a neve pontosan.
Hallottam olyat is, hogy valaki kérte az epidurálist és szinte tényleg fájdalommentesen szült, mert mondták, hogy mikor nyomjon. Nem tudom. Pedig lassan el kellene döntenem.

Kép
bettó
 
 


Bettó:pont mához egy hónapra vagy kiírva! :D

Kép

Kép
lecso
 
 


És persze azt mondanom sem kell, hogy Gézu drágám sem pártolja az epidurálist. No de ki fo szülni. Ő vagy én :?

Kép
bettó
 
 


hétfőn én is okosabb leszek,hogy tényleg milyen lehetősegek is vannak.
Levinél nem érdeklődtem utánna,de ez már késő bánat! :lol:

Kép

Kép
lecso
 
 


Bizony ám. Bárcsak ott tartanánk már. Nem félek a szüléstől, inkább kiváncsi vagyok magamra, hogy hogy fogom viselni.

Kép
bettó
 
 


OKÉ hogy nem pártolja,de ha neki kellene átélnie adolgot biztosan felmérné ő is a lehetőségeit!

Kép

Kép
lecso
 
 


Szerintem én is kikérdezem majd a dokimat, meg megkérdezem a véleményét is, benne teljesen mebízom.

Kép
bettó
 
 


konkrétan én sem félek,de valahogy tartok azért.Én maga vajúdástól.Ha szerencsém van pikk-pakk megszületik.

Kép

Kép
lecso
 
 


Csórikám még az elejére sem szeretne bejönni, annyira nem bírja, hogyha nekem fájdalmam van. Úgyhogy megmondtam neki, hogy ezt én fogom eldönteni és nem ő 8)

Kép
bettó
 
 


Lányok, vannak nálunk sokkal rosszabb helyzetben élő családok is, szóval nem panaszkodom, majd megoldjuk valahogy. Nem félek semmitől, eddig is megvoltunk valahogy, ezután is megleszünk. Nekem az számít a legjobban, hogy szeretjük egymást a férjemmel, és a családomat is nagyon szeretm, vannak barátaink is, szóval annyira nem vagyunk elveszve. Mit ér a pénz, ha nincs szeretet? Nem igaz? Lehetnék boldogtalan milliomos is, de inkább így élek. Szerelemben, boldogságban. Minden rosszban van valami jó, nem igaz?!

Én nem kérek érzéstelenítőt, mert egyrészt azt hallottam, hogy nem mindenkinek segít, másrészt meg elhúzódhat a szülés. Megszülöm úgy,ahogy anya szült meg engem, ki fogom bírni, elvégre erre készültem egész életemben. Lehet, hogy ott nem ezt fogom mondani, de más is kibírta, én is bírni fogom, mert akarom!!!!

jutiboszi
 
 


Persze neked másabb, van viszonyítási alapod. Én viszont közel sem tudom, hogy milyen lehet. Jó volt már olyan erős mensis fájdalamam, hogy semmilyen bogyó nem segített és csak feküdtem még Gézu simizése is fájt, de szerintem nem gondolom rosszul, hogy a vajjúdás ennél még keményebb lesz. :oops:

Kép
bettó
 
 


A 36.-37.héttől málnalevél teát fogok inni!(Levinél nem tettem)Állítólag jó hatással van a szüklésre,izomlazító vagy mi a fene hatása van.Pedig már ahéten nézelődtem a neten utánna.

Kép

Kép
lecso
 
 


Bettó!

Én hallottam olyan szülést is, hogy azt mondta az anyuka, hogy neki néha a mensis fájdalom erősebb volt, mint most a szülés! Embere válogatja, úgy ahogy ezt Edina is írta!

Én is kíváncsi vagyok magamra, biztos, hogy szülés után az egész életet átértékelem, és nem fogok annyit nyavajogni egy kis fájdalom miatt, mint eddig.

jutiboszi
 
 


Én is inni fogom a málnalevél teát, a barátnőmtől kapok, mert maradt még neki. Szerinte hasznos, állítólag neki segített.

jutiboszi
 
 


Juti!
Teljesen igazad van, szépen leírtad :wink:
Nagyon bátor vagy érzéstelenítő nélkül szülni. Persze ebben is van igazság, régen nem volt semmi ilyesmi, mégis megszülettek az emberek.
Én viszont, hogyha már így fejlődött a tudomány, valamelyik részét kihasználom :wink:

Kép
bettó
 
 


én is úgy mentem le szülni,hoyg én igen is meg akarok szenvedni a babámért,de mostmár nem vagyok ilyen nagy szájú :lol:

Kép

Kép
lecso
 
 


Én is gondoltam a málnalevél teára, lehet veszek is holnap, hizsen 36. 0 napba lépek :D
Az csak jó lenne, hogyha az a mensis fájdalom erősebb lenne, mint a szülés, mert akkor én sem kérnék semmit. Viszont inkább felkészítem magam rosszabbra és max. kellemesen csalódom majd egyet :roll:

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Mostanában leginkább csak olvasgatok... írni nincs igazán erőm...
Fáj mindenem, borzasztóan vizesedem :cry: a lábaim elefántlábakhoz hasonlítanak...
Kedven a béka feneke alatt...

Lézezik szülés előtti depresszió? :roll:
Vendég
 


Az igazság az, hogy én nem is érzem magam annyira erősnek. Bár lehet, hogy most csak azért érzem így, mert beteg voltam. Nem tudom.

Kép
bettó
 
 


Nem tudom, hogy mennyire vagyok bátor! Majd kiderül. Remélem minden simán fog menni. Összeszedem magam!!!

Csajok, Ti szedtek vasat? Én már egy hete szedek, felírta a doki. Nem tudom, hogy miért, lehet, hogy a véreredmény miatt, de lehet, hogy mindenkinek kell?

jutiboszi
 
 


Szia!igen Laura,létezik!De az időjárás sem kedvez most neked!

Kép

Kép
lecso
 
 


Juti!
Én folyamatosan szedtem a ferro-forgammát (vas+folsav). Nekem a véredményem sem volt tökéletes, de a szülés után is szedni fogom. A gyerkőcnek is több vitamin fog jutni. Hogyha esetleg vashiány lépne fel szopi alatt, nagy az esélye, hogy a babó is vérszegény legyen. Én ezt is foom szedni, míg szopizik Kincső meg a gravidát is.

Kép
bettó
 
 


Juti:én kb 5 hetes terhes voltam amikor elkezdtem szedni a vas+folsavat napi 2x1-et

Kép

Kép
lecso
 
 


Dettó Bettó!

Kép

Kép
lecso
 
 


Laura!

Igen, van ilyen!!!!! Meg szülés utáni is van!

Tegnap óta engem is elkapott némi letörtség, azt ajánlom csinálj valami olyat, amitől tuti jó kedved lesz!!! Én már a gofri gondolatától jobban lettem, főleg azért, mert a párommal együtt csináljuk, és mi annyit hülyéskedünk a konyhában, hogy elfelejtem minden bánatom!

Szóval Lau, most durva leszek: szedd össze magad, és találj ki valamit, amitől tudsz nevetni!!! A nevetés a legjobb orvosság!

jutiboszi
 
 


Cegény Laura! Fel a fejjel!!! Hamarosan egy gyönyörű kis srácnak adsz életet. :wink:

Bár könnyen beszélek, nem vizesedem (még a karika gyűrűt is ugyanúgy fel tudom venni) és eddig 9 kilónál járok.
Most írta a barátnőm, hogy neki szörnyű volt mindkét terhességnél az utolsó hónap. Folyamatosan mensis fájásai voltak, fájt mindene. Akkor nekem nincs is okom panaszra, annyira nem vészes. Eddig :roll: :lol:

Kép
bettó
 
 


Na, akkor nem tudom, nekem eddig miért nem kellett szedni. Na mindegy, most már szedem, nagyon fincsi, csokiízű rágótabletta. Reggel ahogy felkelek, az az első, hogy beveszem, olyan fincsi!

jutiboszi
 
 


Lecso! :lol:

Kép
bettó
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?