Új privát üzeneted érkezett!

Klarissza, Üdv köztünk :D

Panu, De jó, hogy ilyen jól alakulnak a dolgok a munkahelyeden :D Liza meg ahogy olvasom hozza a régi formáját. Kezelhető hisztik :lol:

Nagy jelenetes hisztik nálunk éppen most kezdődnek. Ráadásul mivel a Barnus mindenben utánozza a nagytesóját, természetesen ebből sem maradhat ki. Amint a Marci rázendít, ő is kreál magának valami okot a hisztire. Csak halkan jegyzem meg, hogy ilyenkor majd meghalok magamban a nevetéstől, mert olyan cuki pofival vinnyog :wink: Viszont nagyon fárasztó. A Marci mindenre ugrik, csak egy szó ami nem tetszik neki és máris rázendít. Kedvencem mikor a tömeg kellős közepén műveli ezt. :oops:

Sajnos a veszekedéseket sem unják még. Minden nap összekapnak valamin, nem is egyszer.

Olvasta valaki a Suttogó ... c. könyvet? Vajon abban a napközbeni alvásról is van szó? Mert mi ezzel is küszködünk. Abba már beletörődtem, hogy a Marci már nem nagyon hajlandó aludni napközben. De most már a Barnus sem minden nap alszik el :evil: És így a hisztis korszak közepette ez marha leterhelő számomra. Szóval nem unatkozunk manapság.

Takarítás, mosás, főzés nálunk sincs napközben :oops: Én mostanában hajnalban kelek és akkor próbálom a lakást kicsit normál állapotba hozni. Ez csak azért nehéz, mert ilyenkor zajos dolgokat nem tudok megcsinálni. Egyedül porszívózni szoktam napközben. Azt meg azért utálom, mert 3 órát tart, mivel akkor mindkét fiú velem porszívózik :wink: Vásárolni meg egyre ritkábban megyünk, olyankor viszont egy vagyont otthagyunk.

Egyébként mikor nincs hiszti nagyon jófejek. Most már szoktak együtt játszani. A Barnus mindent mond és most kezd mondatokban beszélni. Már a 3-4 szavas mondatoknál tartunk. És min. 10 dalt énekel elejétől a végéig. Sőt múltkor az egyik mesekönyvet mondta kívülről :roll:

A Marci imádja a könyveket. Felőle mesélhetnék egész nap. Van egy új tornyos csúszdánk a kertben, oda felmegyünk és ott kell olvasni.

A MArcinak óriási a fantáziája. Mindenféle kitalált barátai vannak. Van egy tehene: "Buta" a kertben. Azt minden nap megeteti-megitatja. A fűszálak a "drágái", azokat is gondozza. A közeli rétre minden nap kimegyünk, mert ott egy vaddisznó garázdálkodik szerinte. Egyelőre nem sikerült levadásznunk. :wink: És sorolhatnám. Szerintem az óvónők felköthetik a gatyájukat szeptembertől.

Ha bent vagyunk megyünk a játszótérre (így hívja a Barnus a gyerekszobát :wink: ). Ott elszöszmötölnek egy darabig, de folyamatosan jelen kell lennem, figyelni, odaülni, segíteni, játszani stb. Szóval egymagukban nincsenek soha. 24 órán keresztül szórakoztatni kell őket. :oops:

Viszont 1-2 hete átvittük az ágyaikat a gyerekszobába és most már ott alszanak. A Marci hajnaltájt átkóvályog még. A Barnus legtöbbször az ágyában ébred reggel. Így én is végre 4-5 órát tudok egyhuzamban aludni. Senki nem rúg hátba, könyököl a hasamba, vág pofon az éjszaka közepén :wink:

Ma voltunk a gyerekszigeten Gryllus koncerten. Utána a Marci végig csinálta a Pöttyös rudi próbáit és kapott egy fa kardot. Nagy volt az öröm. Most éppen azzal vannak a réten levadászni a vaddisznót. :lol:

Andi, Veletek mi van? Hogy vagytok?

Ki mit csinál az oviszünetben a gyerekekkel? Egyszer egy közös program?

Brigi
b_brigi
 
 


Ja, és még mindig lovag lázban égünk. Gyereknapon Hollókőn voltunk, és a Marci is beszállt a várvédésbe. (Balról a 3. kis lovag zöld sapiban :wink: )

Kép [img]

Kitömött zoknikkal kellett "harcolni". Tényleg ötletes volt az egész. És a gyerekeknek nagyon bejött.

Kép
b_brigi
 
 


Brigi
tényleg nagyon jó ez a lovagos játék. És milyen bátor a fiad.
Klarissza
szia itt, Laca hogy van ? :lol:

Nitust felvették az oviba, német nemzetiségi vegyes csoportba. A szülőiről viszont lecsúsztunk, mert éppen Zalakaroson áztattuk magunkat. :lol: Össze kellett hangolni, hogy hogyan jussunk le legalább az ebédlőig együtt, lévén Csabi sokat alszik napközben is. Erre a pár napra a babakocsi lett az "otthona", mert Niki persze kitúrta a kiságyból. De azért jó volt nagyon. Nikinek uszonyai nőttek, alig lehetett kivarázsolni a vízből.
Jövőhéten megyünk Siófokra egy hétre, remélem addigra felmelegszik megint a Balcsi.

Csabi minden nap kap egy csillagos ötöst a viselkedésére tőlem !

Apa júli 20-án megy vissza hajóra. Nem tudom mit fogok csinálni ennyi gyerekkel... :wink: :cry:
Kép

Kép

Kép
dorki
 
 

 
 

Sziasztok!

Régen jártam már itt nagyon... Sajnos azóta anyukám kórházba került, és a 10. napon meghalt. Tök váratlan volt az egész. Múlthéten temettük. Nagyon nehéz időszak volt. Most Tomi szabin van, megpróbálunk kikapcsolódni egy kicsit. 3 napot voltunk Siófokon, ma pedig Miskoctapolcára indulunk 4 napra. Sajnos csak ilyen rövid időkre tudunk menni, mert még egy csomó dolgot kell intézni.
Itthon nagyon nem jó, nagyon türelmetlen vagyok a lányokkal. Ráadásul minkettő összeszedett valami vírust, Bogának fáj a torka, köhög, Csillunak meg tegnapelőtt 40 fokos láza volt, azóta extra nyűgös, hisztis, mindenért nyávog, bár már látszólag semmi baja, csak nem eszik semmit.

Gyerekek nagyon szépek, tehetnétek még föl képeket!

Brigi, átérzem a 24 órás szolgálatot, nálunk is dettó.

Dorki, jelentkezz majd, ha apátok elment, talizunk. Addig meg használjátok ki az időt együtt!!

Klarissza, üdv itt!

Panu, klassz, hogy jól mennek a dolgok a melóhelyen, de nem lehet könnyű utána otthon is teljes műszakban szolgálni a családot...

sziasztok, mindenkinek jó nyaralást!
Kép Kép

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi
Nagyon sajnálom, részvétem az egész családnak.
dorki
 
 


Andi!

Nagyon sajnálom, részvétem.

Zsuzsi
szuszoka
 
 


Andi
Ja akartam írni, hogy az úszós kép király !
dorki
 
 


Andi,

Nagyon sajnálom. Részvétem az egész családnak. Neked sok erőt és kitartást!


Dorkihoz csatlakozom, Az uszis kép király! És a két lány annyira hasonlít egymásra.

Brigi
b_brigi
 
 


Andi, részvétem. Sajnos, tényleg nem könnyű, el tudom képzelni. És meg tudom érteni, hogy kevesebb türelmed van a lányokhoz.
A fotó róluk nagyon jó. És Csilla is milyen nagylány már! :)

Vírus pedig van. Nálunk is megérkezett. Liza vasárnap este óta beteg. Bár minden gyerek ilyen beteg legyen, ha már egyszer elkapta azt a fránya vírust. Ugyanis, ha lázas, akkor csendesen, komolyan viselkedik, ha pedig éppen nincs, akkor felszabadultan játszik, de semmi nyávogás nincs. LEKOPOGOM, persze.

Dorki, és apa most is félévet lesz távol? Talán az ovi segít egy kicsit a helyzeten, talán napközben könnyebb lesz, persze mindaddig, amíg valami kórt, bacit, vírust haza nem hoz a csaj.

Brigi, helyes lehetett Marci, mint várvédő vitéz :)

Mi is megyünk a hétvégén (ha addigra meggyógyul a csaj és minket nem vesz le a lábunkról a vírus) anyósékhoz Erdélybe, de csak pár napra, egy hosszabb hétvégére. Aztán majd augusztusban leszünk szabadságon hosszabb időre.
Voltunk az oviban szülőin. Kellemes volt. Határozottan jó hangulatú az intézmény. A leendő óvónéni pedig erősen szimpatizál apával 8) egyébként ugyan kissé régi vágású, de fejlesztő pedagógus, az újabb irányzatokat ismeri és beépítette a repertoárjába, 2 unokás fiatalos nagymama. A másik óvónéni fiatal, a gyermeke hasonló korú, de másik csoportban lesz. Liza készül, gyakran kérdezi, hogy az új oviba holnap megyünk?

Zsuzsi, veletek mi van? semmi hír szőke lánykádról és nagyfiadról?

Kriszti? nálatok milyen az első dolgozó nyár? hogy oldjátok meg a nyarat?

Bori, és ti hogy vagytok?

jó pihenést, nyaralást mindenkinek, Panu
panu
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy bejelentettem magam/magunkat, aztán meg nagy semmi, csak hát kicsit elsodortak a munkahelyi események :D

Először is feldobom a fiam képének linkjét, aki Panu Lizája utáni napon született, ugyanabban a kórházban :)

http://kepfeltoltes.hu/view/070627/S360 ... es.hu_.jpg

Zuglóban éldegélünk, remélem most már nem sokáig és lépünk valamerre. (Apa kicsit nehezen mozdulós :-))

Lackó 2 évig volt bölcsis, most kezdi az ovit. Bölcsiről jót, vagy semmit.
Kistesó nincs, ha nem sikerül megfelelő körülményeket biztosítani a közeljövőben a kiscsaládunknak, akkor nem is lesz :-(

Amire büszke vagyok :lol:
Lackó 1 nap alatt lett szobatiszta a folyós ügyben, a szilárdos dolgokhoz két hét kellett, azóta semmi baleset és éjszakai bepisi sem volt soha. (Ja és a közösségbe kerülést megúsztuk 1-2 betegséggel, hát igen, mivel nincs segítségünk, ezért tudta, hogy nem lehet beteg :-))

Amitől frászt kaptam hosszú ideig :oops:
3 éves korában mondott először magyar szavakat, de mostanában, lassan 4 évesen kezdett el komolyabban foglalkozni a magyar nyelv tanulásával.

Bocs, hogy ilyen röviden mutatkozunk be, de majd úgyis lesz még lehetőség...

Mindenkinek szép nyarat!

2 hét és kényszerszabira megy Lackó!!!! :-)

Klarissza
klarissza
 
 


hahó,
alapjában véve dicsekedni jöttem, de látom írt Klarissza, ezért inkább először erre reagálok :D

Gratula a gyors szobatisztasághoz. Egyébként mi éppen ezért nem mentünk már tavaly az oviba, mármint mert szeptember elején még bőszen ragaszkodott a pelushoz, amiről aztán pár nap alatt sikerült lebeszélni.
A beszédhez: mi is szenvedtünk, hogy 2 és és félévesen kezdett el beszélni rendesen, aztán most meg győzzük le állítani annyit szövegel :)

A dicsekvés: megkomolyodott a csajom :lol: de komolyan 8) mivel kedd este jöttünk haza egy hosszú hétvégéből, tegnap elég sok dolog volt a házban, ráadásul az asztalos is megjelent. És Liza egésznap játszott ezerrel a szobájában, néha lehurcolkodott a nappaliba, hogy lássam én is, reggel 8-tól este 6-ig ezt tette, és csak ritkán kért magának pár perc figyelmet. És annyira játszott, hogy mikor felajálottam a sétát, akkor sem akart élni vele, számomra is meglepő módon. Mondjuk már pár hete úgy viselkedik, ahogy kérjük tőle. Nincs hiszti a játszótér elhagyásakor, nincs hiszti egy-egy elutasító válaz adásakor, igza, mostanában kínosan ügyelek arra, hogy ne a NE szócska szerepeljen, hanem valami más. Emellett teljes a szerelem... imád a gyerek, puszikata ad, többször odajön és megszeretget, újabban az apjável is szerelembe esett, nemcsak én kellek neki, egyszóval teljes a családi harmónia :)
mindenkinek kívánok pár ilyen napot!

panu
panu
 
 


Panu:
Hmmm de jó ezt olvasni Lizáról, néha Lackó is így viselkedik, mintha kicserélték volna, csak ez az állapot nem igazán tartós 8)
Vége Liza hiszti korszakának :D
Tudományosan is így kell lennie, vagy nem?

A messengeremben még mindig benne vagy az ismerősök névsorában, majd ha nem zavarlak, akkor kérdezhetek Tőled?

Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok,

Klarissza, Lackó nagyon helyes fiú. Én külön örülök nektek, mert eddig mi voltunk a csapat egyetlen fiús családja (egészen addig amíg a kicsi Csabi meg nem született Dorkiéknál :) )

Mi a baj Zuglóval? Én ott laktam pár éves koromtól kezdve + a család is majdnem mind Zuglói. Én legszívesebben oda költöztem volna, de ott egy kicsit elszaladtak a lakásárak :cry: .

Panu, Milyen volt a "nyaralásotok"? De jó volt olvasni a soraidat :D Mintha nem is a te örökmozgó Lizádról írtál volna.

Nálunk sajna semmi nem változott. A Marci vagy egy angyalka vagy egy kisördög (de abból is a még ördögebbik fajta :oops: ). Ha vele foglalkozom, akkor olyan kis tündér és olyan hálás, ha már megoszlik kettőjük között a figyelmem, akkor már hajlamos a hisztikre. Viszont ha én beszélgetni kezdek valakivel, vagy telefonálok, levelet olvasok stb., vagyis amikor valami "felnőttes" dologgal kezdek foglalkozni, akkor kibújik belőle az ördög. Ilyenkor nem lehet vele mit kezdeni :oops: Tudom, hogy nem túl jó felfogás, de abban reménykedem, hogy majd az oviban rájön, hogy nem mindig körülötte forog a világ.

Azért mostanában egyre többször angyalok. Mondjuk valamiért én is egy kicsit nyugisabb vagyok velük. Ilyenkor olyan klasszak a napok. Egész nap együtt vagyunk, kicsit kint a kertben, aztán mindig elmegyünk sétálni valamerre. Délután meg mivel sokáig világos van Apa is csatlakozik hozzánk, fagyizunk egyet aztán négyesben bóklászunk a környéken.

Az esős napok is ilyen összhangban teltek. Itthon tettünk-vettünk hármasban. Hol takarítottunk, hol főztünk, hol játszottunk egy kicsit. Persze mindent szigorúan csak hármasban :wink:

És már egyre többet játszik együtt a két fiú. Sőt, szövetkeznek ellenem :D . Ilyenkor nagy az egyetértés köztük. Nem szólok rájuk, mert igazából örülök, hogy végre kezdenek összhangban lenni. Tulajdonképp az egész azzal kezdődött, hogy a Barnus elkezdett beszélni. Képzeljétek pár hete teljesen normálisan beszél. Olyan tisztán mondja a szavakat, hogy bárki megérti. És egész nap be nem áll a szája :lol: .

Ezen kívül nagyon sokszor szól, ha pisilnie vagy kakilnia kell. Volt, hogy egy nap többször is kakilt a WC-be. Nagyon tetszik neki. Viszont ki is használja a helyzetet. Most pl alvás előtt kb 5-ször kérte a bilit. Persze tudtam, hogy csak ürügy, hogy ne kelljen aludnia, de mindig bennem volt, hogy és ha mégsem... Természetesen egyszer sem volt semmi a biliben :wink:

Mi kedden megyünk a Balatonhoz 2 hétre. Nem tudom kinek hogyan alakul a nyara, de aug. első két hetében valamikor tarthatnánk nálunk egy kis kerti "partit". :D (Utána megint nem leszünk itthon.)

Írjatok! Sokat szeretnék olvasni mikor hazajövünk. :lol:

Brigi
b_brigi
 
 


egy gyors kukis kérdés:

Csabi kukijának piros a vége. Szerintem a pisi csíphette ki. Pont ma volt itt a védőnő (bejelentés nélkül a legnagyobb kupi közepén, ami a nyaralás utáni hazaérkezésből és állandó mosásból áll :evil: ) neki megmutattam. Szerinte elég, ha kamillával lemosom pelenkázáskor.

Egyébként azt mondta, nagyon le van tapadva és húzogassam.
Hát hogy ne lenne letapadva 10 hetesen ??? Nem ? :shock:
Na mindegy, én nem akarom húzogatni. A lényeg, hogy kamillával lemosom pelenkázáskor, de tehetek-e mást is ? Tapasztalat ?

ja és megőrülök az olyan kérdésektől, hogy :
- mi van a menzeszeddel ??? :o :roll:

Elhiszem, hogy ez a dolga, de annnnyira nincs semmi köze hozzá ! Kérdezte még azt is, hogy adok-e gyümölcsöt már a gyereknek ? A 10 hetesnek ! Minek adnék ?? :shock: Meg milyen szerencsés vagyok, hogy van annyi tejem, amennyi kell !
Eszem megáll ! Olyan kicsi még a gyerekem, miért olyan nagy csoda ez ??? :?


Csibinek savanyú volt a lehellete pár hete. Megkérdeztem a gy.orvost is, szerinte vízhiányos. Próbáltam itatni vízzel, de nem kellett neki. Kapott gyerekteát, de attól meg nem kakilt. Most kamillateát adok neki, hátha az már jó lesz. :lol:
Egyébként átváltott étcsoki illatúra. Komolyan ! Kiveszem a kiságyból és csoki szaga van. :lol:

Zalakaroson túránk még Csabinak is tetszett, nagyokat aludt a babakocsiban. Ezen felbátorodva mentünk le egy hétre Balcsira. Sajna ezt már nem vette olyan jól, nappal nagyon keveset tudott aludni. Éjjel még úgy-ahogy, de tényleg meg volt szegényke zavarva. Úgy sajnáltam és lelkifurdalásom volt, hogy itt kínzom. Viszont Niki nagyon jól elvolt, csomót játszott más gyerekekkel egyedül, pedig nem szokott. Csak németek voltak és Niki este mesélte :

-Van egy új barátnőm, úgy hívják, hogy Danke

és csomót halandzsázott, aminek tényleg németes hanglejtése volt. :lol: :lol:



Aztán mikor hazajöttünk Csabit visszaraktam a kiságyába, a jobb fölső sarokba, ahova be szokott fészkelni, ééés azóta rend van !!! :) Féltem tőle, nehogy elromoljon. :lol:
Dorki
dorki
 
 


Kép Niki lazán a vidámparkban

Kép

Kép Csibi komolyan

Kép

Kép Buborék
dorki
 
 


Dorki, mekkorát nőtt ez a csaj! alig hiszek a szememnek. Csabi is szép fiú, látszik, hogy nyugis gyerek :) És nem is tudom,kire hasonlít :)

védőnő :( nekem szerencsém volt/van mindkettővel

Klarissza: jelentkezzél nyugodtan a msn-en, nekem frissíteni kellett, így nincs meg a te elérhetőséged, bár ha keresgélnék, akkor biztosan megtalálnám valahol. Lackó hova megy szabira? 8) nagyszülők lesznek befogva? vagy együtt mentek? Mi ez a lakásvásárlás projekt? Hova szeretnél költözni?

Brigi, ezek szerint mégis változott a helyzet a fiúknál :) együttjátszanak, időközönként kevesebb a hiszti, ezek is eredmények :)

a találkozóval kapcsolatban kicsit szkeptikus vagyok, mert eléggé be vagyunk táblázva, mégnézem a naptárunkat, aztán írom az időpontokat. Egyébként mi is augusztusban leszünk szabadságon, két hetet.

Panu
panu
 
 


Sziasztok!

Dorki:
Mekkora csaj lett Niki!!!! :-) És gratulálok a kisfiadhoz! Nagyon édes!

Nekem is szerencsém volt a védőnővel, nálunk inkább az anyósom talált ki furcsaságokat :shock:

Kukis kérdés:

Hát nekünk látta még kiskorában (3 hónapos volt Lackó) 2 sebész is, mindkettő azt mondta, hogy ezt aztán macerálthatom, mert annyira rátapadt, hogy tuti műteni kell. Szóval én nem maceráltam, viszont még nem is műtettük meg, igaz eddig nem is volt gond vele. Most írtam a Ranschburgnak, hogy szerinte mikor lenne/lett volna jó? :?
Kiváncsi vagyok mit válaszol.

Brigi:

Vidékiek vagyunk, én debreceni, úgyhogy mióta van Lackó valahogy nem szeretem annyira Budapestet, hiába mondják, hogy mi még örülhetünk is, mert zöldben lakunk Zuglóban :?
Az igényeimhez képest kicsi a lakás és nincs teraszunk sem :-( Szóval én nagyon mennék már évek óta, férj viszont jól érzi magát, meg fél a hitelvállalástól, gyáva alak 8) Vagy nagyobb teraszos lakás itt Zuglóban, vagy kiköltözés. Jövőre eldöntjük, nem húzzuk-halasszuk tovább. Lift és terasz nélküli negyedikre nem akarok szülni :-), bár lehet, hogy csak egyszerűen önző és gyáva alak vagyok... :oops:
Egyébként tényleg sok előnye van Zuglónak, azért nem panaszkodom... :-) de egy kis füvecske a ház előtt, mögött...

Panu:
Ok, akkor majd írok mostanában :-)
Lackó szabi:
a héten bezár a bölcsi, pénteken leviszem Debrecenbe a drágát, majd anyukámék hozzák vissza jövő hét pénteken, mert szombaton levisszük egy hétre a másik nagyihoz Zentára, aztán mi a férjjel vissza is jövünk vasárnap Budapestre, de aztán a következő pénteken lemegyünk ismét Zentára, hogy 3-ban eltöltsünk egy hetet ott. Aztán visszajövünk Pestre, de anyukám felutazik ide, hogy levigye egy hétre Lackót Debrecenbe, aztán pénteken visszahozza és lemegyünk férjjel, Lackóval hármasban a Balcsihoz nyaralni, aztán egy hét után férj Budapestre visszautazik és anyukámék még lejönnek egy hétre hozzánk a Balcsira, aztán jön szeptember 3. hétfő, az első óvodai nap :lol:
Ilyen mozgalmasan telik el a 6 hét Lackónak.

Most pedig dolgozom egy kicsit :-)

Üdv minden babának és mamának:
Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok!

Hát akkor most reagálok magamra :-)

Dorki:
A Ranschburgnak írt levelmre megjött a meglepő válasz 8)

http://www.egyszervolt.hu/napocska/hogy ... index=last

899. hozzászólás vagyok én :-)


Klarissza
klarissza
 
 


Panu
melyik gombot kell megnyomni a gyereken, hogy megjavuljon ??? :lol:

Brigi
ti aztán nem fáztok ott a Balcsin :lol: :wink:

Klarissza
esküszöm most akartam kérni, hogy írd le mit válaszolt. R. J. :lol:

És alapvetően egyet is értek vele. Ne piszkáljuk, ha nem muszáj. De ugye az anyák azért vannak, hogy aggódjanak. És minden gyerekorvosnak ez az első kérdése a fiúkkal kapcsolatban, hogy mi a helyzet a férfiasságukkal ?
Én (most) a nem piszkálás, nem húzogatás mellett vagyok, de lehet, hogy jövőre váltok. ( és egyébként rettentően idegesít, mikor a védőnő piszkálja a fiamat)

Mi is szeretnénk kijutni innen a gettóból... 3. emelet, lift nélkül. Zaj, szmog, kutyaszar... Borzalmas. ÚÚÚÚtálom
De hogy mikor és hova ? Ez még rejtély ! A férjem egy 100 millás házzal megelégedne csak ahhoz még hiányzik, cirka 100 milla... :lol: :lol: :lol:

már elgondolkodtam azon, hogy mit fog szólni a gyerekem, ha egyszer ezeket az hozzászólásokat visszaolvassa ? Mert egyszer eljön ennek is az ideje. Én pl. már csomót írtam Niki kakilási mizériájáról ,most meg Csabi pirosságáról....
Remélem nem küldenek el a búsba.... :oops:
(jaj gyerekek, hát anya csak jót akart... :wink: )


Zsuzsi
mi lesz Ricsivel ? marad vagy megy az új suliba ?

Bori, Kriszti !
nem ér így eltűnni



Niki veszedelmes ragadozó
Kép
dorki
 
 


na csajok, ez már szégyen... :evil:
dorki
 
 


Hello!!!!!!!!!!!!!!!!!

Számomra más mentség nincs csak pusztán a lustaságom...

Mi jól vagyunk telik ezerrel a nyár .Ha minden jól megy talán jövő héten megyünk pár napra Hajdúszoboszlóra de még képlékeny a dolog.

Nagyon élvezzük a kertes házas életet. Azt leszámítva ,hogy szép zöld gyep helyet kiszáradt gyomos gyepem van amin ezerrel dolgozom illetve dolgozunk,hogy valami változás történjen.

Fancsi nagyon nagy lány már olyan hihetetlen hogy ő is így meg nőtt már. Szeptembertől ő is megy oviba .
Igazi kis erőszakos hiszti palánta Ricsit állandóan rendezgeti .Nagyon sokat segít a konyhába igazi kis kukta.

Dorki kérdésére válaszolva Ricsi idefog járni Veresre suliba sok-sok mérlegelés variálás után úgy döntöttünk ez a legésszerűbb megoldás. Az iskola ás az óvoda elég közel van egymáshoz
a gyerekek hozás vivés szembotjából is egyszerűbb lesz így nem beszélve arról,hogy így könnyebb lesz Ricsinek is barátokat találni itt. További életét itt kell kialakítani.
Igazából ez az egész dolog azért volt kérdéses,hogy hova fog járni mert az én kis fiam a táborba az egyik osztálytársába szerelembe eset és ez egy kicsit őt megzavarta és igazából nem akart elválni a régi osztályától. De azért tudjuk az ilyen szerelmek nem egy életre szolnak ezért nem lehet erre alapozni .Hála a jó istenek nehezen de ő is megértette .

Na most lépek mert már Fancsi itt noszogat,hogy menjünk kifelé.


Zsuzsi
szuszoka
 
 


sziasztok!

Hát igen, telik a nyár ezerrel, a gép körül nem sokat vagyunk mi sem.
Mi Siófokon voltunk egy pár napot, utána pedig Miskolctapolcán, mindkettő nagyon jól telt, eltekintve attól, hogy mire Miskolcra érkeztünk , Boga belázasodott. Semmi extra nem volt, 2 nap alatt lement róla. :roll: Úgyis minden nap vonatozni kellett menni :D , ott meg elvolt, nem voltunk napon.

Boga is nagyon makacs, hisztis, akaratos. Már szinte egyáltalán nem alszik délután, és így olyan 4-5 körül kerül a mélypontra, amikor aztán semmi sem jó. Mindenre nem-et mond, elviselhetetlenül viselkedik. Tegnap is pont egyik barátnőméknél voltunk, ott hisztizett többször is, és rettentő undokul viselkedett mindenkivel, hiába kértem tőle bármit, a válasz "nem" volt. Égett a bőr a képemről :twisted: , mikor Boga a kislányt (2 éves) nem engedte be, vagy kizavarta a saját kis házikójából, és még a kis műanyag játékokat is kicsavarta a kezéből.
Tényleg néha már tanácstalan vagyok, hogy mit tehetnék, mert sem a jó szóra, kérésre, sem arra, ha erélyesen rászólok nem reagál.
Na, asszem, mennem kell, Csili is felébredt, mert csöngött a telefon. Éjféltől 5-ig nem aludtunk vele, nem tudom, mi a túró baja volt :shock: ... majdkiderül, vagy nem...

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


hello mindenkinek,
én is benéztem :)
Nálunk most jön a szabadság, eddig dolgoztam. Apa már otthon van, vendégeink vannak (4 éves kisfiú, apa, anya). Így most Állatkert, Csodák Palotája, Tropicarium és tsai a program.
Mi megyünk a hétvégén Zalába, onnan kirándulgatunk a megyei nagy fürdőkbe, illetve Ausztriába. Aztán megint elmegyünk Erdélybe. Liza nagyon élvezi, hogy van játszótárs, és még azt sem bánja, hogy fiú, sőt :lol: Hiszti van nálunk is, de nem vészes, legalábbis nem tartom annak. A délutáni alvás nálunk is felejtős már, néha lehet csak rábeszélni. És valóban 5 körül van a mélypont. De én annyira élvezem a mostani korszakot a sok "miért"-tel, azzal, ahogy tükröt tart nekünk, ahogy szocializálódik, meg okosodik. Pozitívumként megemlítem, hogy nemrég vásárolgatni voltunk hármasban, és bár tököltünk Apával, és vásároltunk is rendesen, Liza nagyon jól tűrte, se hiszti, se elfutkosás, csak néha követelt magának valamit, de még azt sem mondhatnám, hogy ezek nagy dolgok voltak. Apa nagyon elgedett volt a csajjal :)

Zsuzsi, sajnos gyomlálgatni kell folyamatosan, nekünk fű alig volt az első évben, viszont parlagfű dögivel, meg az a szúrós gyomnövény, amit csak kesztyűvel lehetett kihúzogatni :( De jövőre már sokkal jobb lesz, hidd el. :wink:

Panu
panu
 
 


Sziasztok!

Lackó már két hete nyaral, első héten Debrecenben volt az anyukáméknál, most éppen Zentán, a Vajdaságban van a másik nagyinál. Nagyon jó kisfiú mindenhol, büszke vagyok rá, állítólag sehol semmi hiszti, egész nap fel van dobva, vigyorog egész nap, jó az étvágya.... :D Istenem csak ilyen maradna szeptemberre... :wink:

Nem unatkozik, Zentán csónakkal járnak a Tiszára fürdeni, igazi háziállatokkal ismerkedett, végre személyesen, nem mesekönyvből, igaz nem a nagyinak van ennyi állata, de otthon ők is tartanak kutyát és macskát is. Na azok eleget kapnak Lackótól :lol: :lol:

Most pénteken mi is lemegyünk a párommal hozzájuk nyaralni, aztán egy hét nyaralás után, ismét egy hét budapesti robot, de aztán megyünk két hétre a Balcsira, pihizni. Alig várom!!!

Klarissza
klarissza
 
 


Ja, nálunk még elég rendes adag délutáni alvás van, általában 2-3 óra ájulás, igaz, reggel 7-kor kel és este 10-kor fekszik, úgyhogy kell is a délutáni alvás.

Kiváncsi vagyok, hogy változik-e ez az oviban, állítólag, ott nem hagyják aludni őket, csak max. 1,5-2 órát. Hát majd meglássssuk :-) Jajj ovi, remélem, hogy jól be fog illeszkedni....

Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok,

Megjöttünk a szuper nyaralásunkból. Nem is hiszem el, hogy ilyen nagy szerencsénk volt az idővel. Az első hetet szinte a vízben töltöttük és utána is minden nap fürödtünk. Szerencsére az üdülőn belül volt medence is (kicsi is nagy is), úgyhogy az első héten 6 előtt le sem mentünk a partra. 9-kor még zsúfolásig tele volt a Balaton.

A fiúk nagyon élvezték. Alig lehetett őket kivarázsolni a vízből. Aztán alig lehetett őket ágyba varázsolni. Ált. 11 előtt nem aludtunk el. Viszont 8 előtt nem is nagyon keltünk :lol:

Egyik nap voltunk a Veszprémi állatkertben. Minden évben elmegyünk egyszer és mindig megállapítjuk, hogy nem egy nagy szám. Idén még istenes volt. Volt egy szakasz ahol minden ketrecben találtunk állatot :wink: Általában üres ketrecekkel találkoztunk eddig. A belépő ára pedig lassan vetekszik a fővárosi állatkertével.

Vannak képek is, de Apa gépén :oops: majd később rakok fel párat. :lol:

Dorki,
Fütyi - nálunk 1 éves korukban nézte meg először a dokinéni. A Marcinak már akkor minden rendben volt, a Barnusnak akkor még le volt tapadva egy kicsit, de azóta az is oké. Bevallom mivel ennyire nem volt vele gond mi nem is nagyon piszkáljuk, lehet, hogy kéne? :oops:

Zsuzsi,
De jó, hogy te is írtál :D Mi lassan már 2 éve lakunk itt és gyep még sehol. Mondjuk nekünk mindig el is marad a füvesítés. Nemrég voltunk egy rokonunknál Tahitótfaluban és mezitláb szaladgáltunk a "talpcsiklandozó" gyepén. Azóta minden nap én is húzogatom a gazokat és egyre gyakrabban nyüstölöm a Lacit, hogy csináljunk a fűvel valamit. Per pillanat a kánikula óta inkább barna színű a kert, mert egyelőre locsolni sem szoktuk.

Andi,
Alvással mi is hadilábon állunk. (Habár most épp mindketten alszanak :wink:) A Marcinak is vannak holtpontjai és akkor aztán felköthetjük a gatyánkat. Nála most a favorit az: "úgyis". Bármivel próbálom "fenyegetni" az ő reakciója úgy kezdődik, hogy "Úgyis..." És egy igazi pukkancs. Úgy fel tudja fújni magát, ha valami nem tetszik neki, hogy jaj annak aki ilyenkor a közelébe kerül :wink: Ráadásul a Barnus is gyorsan tanul és ő is olyan hisztiket levág.

Panu,
Képzeld el, pont én is mindenkinek a Marcival való vásárlásról dicsekszem. Eddig egyáltalán nem jártam velük vásárolgatni, max. a szükséges kajabevásárlás, de arra is már csak akkor vállalkoztam, amikor kiürült a hűtő. Viszont a nyaralás előtt felpróbálta a Marci az összes cipőjét, mindet kinőtte, egyedül az idén szerzett szandi jó rá. Úgyhogy kedd-szerda kis bevásárló körúton voltunk, és a Marci élvezte :) Nézegette a cipőket, szó nélkül próbálgatta őket, nekem is keresett cipőt. Vettünk neki tréningnacit, azokat is maga elé tette: "Na, ehhez mit szólsz, Anya?". Olyan édi volt. Azért, hogy ne legyen könnyű az élet most a Barnus kezdte ugyanazt mint régen a Marci. Úgy beszaladgált a sorok közé, hogy azt hittem soha nem találjuk meg. A Marci megpróbálta elkapni, persze erre ő azt hitte, hogy ez egy jó kis játék és mégjobban elkezdett szaladni. A bevásárló kosárban a kis ülőkében feláll, ha a nagy bevásárló részbe teszem megpróbál kimászni :shock:... szóval tiszta rémálom. Asszem ezentúl is maradunk a ritka vásárlásnál. Majd úgy 2 év múlva ...

Klarissza,
Lackó nyara igazán mozgalmasan telik. Majd rakhatsz fel pár képet róla. Alvás - szerintem az oviban magától fel fog ébredni mikor már a többi gyerek mellette játszik.

Tali - Én továbbra is fenntartom, hogy szeretettel látunk bárkit itt nálunk a jövő héten. Illetve, ha a távolság rettent el valakit, akkor kitalálhatunk valami központibb árnyékosabb :wink: helyet, ahol kicsit tombolhatnak a gyerekek. ???

Brigi
b_brigi
 
 


Panu
nektek jó nyaralást :)
Brigi
velkámhóm :lol:

Tali nálunk is lehet a szigeten. Én Csabival nem szivesen indulok útnak kocsival, mert úúúútálja a szentem. :lol:
dorki
 
 


sziasztok,
elnézést, hogy ismeretlenül jelentkezem, de GYES vége felé hátha érdekel Titeket egy álláslehetőség:
részletesen: www.julianus.hu

Beusa

Recepciós - irodavezető-helyettes
Határozatlan időtartamra keresünk egy rátermett, a feladatoktól meg nem rettenő recepcióst, aki képes kitalálni ügyfeleink és munkatársaink gondolatait és elébe menni kérdéseiknek, igényeiknek. Pályakezdőket és végzős évfolyamba járókat is várunk!
Elvárásaink:
• irodai alkalmazások (Word, Excel) internet és levelezőprogram magabiztos kezelése
• legalább középfokú végzettség vagy diploma előtti félév
• élő angol vagy német nyelvismeret (ha mindkettőt tárgyalási szinten beszéled, az plusz előny) Kérjük csak akkor jelentkezz, ha beszélni tudsz, nem csak papírod van!
• Pontos, precíz munkavégzés, határidők betartása
A feladatokról:
Feladatod irodavezetőnkkel együtt cégünk belső és külső kommunikációjának bonyolítása, megszervezése, a felmerülő problémák megoldása.
Amit a próbaidő után kínálunk:
• fiatalos légkör, rugalmas munkavégzés
• határozatlan időtartam
• szakmai fejlődési és előrelépési lehetőség
• jó kereseti lehetőség
A felvételi eljárás menete:
Ha úgy döntesz, hogy szeretnél bekerülni csapatunkba, kérjük, hogy mielőbb küldd el szakmai önéletrajzodat és motivációs leveledet, megjelölve fizetési igényed az alábbi címre: julikft@freemail.hu.
A levél címében tüntesd fel a megpályázni kívánt pozíciót.

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok Csajok,

Mi is megvagyunk,szuperul telik a nyár,persze az újabb költözés miatt idén sem nyaralunk :D ,de sebaj!

Eszti egy hete újból ovis,tartottam az összevont csopottól,de minden fasza,nagyon szereti ezeket az óvónéniket is,sőt :D

Olvaslak Titeket mindig,csak időm nagyon nincs írni,mert meló után szinte azonnal viszem ki Esztit a játszóra,ott leledzünk estig.Aztán meg az itthoni katasztrófaelhárítás :roll:
Ilyen a csajom mostanság:
Kép [/img]

Kép
Bori
mbori
 
 


Hú,nagyon belejöttem a kicsinyítésbe,talán ez jobb lesz :D Kép

Kép
Bori
mbori
 
 


hello!


Csajok valaki át tudja küldeni nekem a táblázatunkat
amibe benne vannak a nevek születéi időpontok .

Köszi
Zsuzsi
szuszoka
 
 


Sziasztok,

A lányoknak hogy tetszik az ovi? :D Kíváncsi vagyok ki hogy bírta. Meg hogy mennyit voltak, Ti ott maradtatok-e stb.

Mi kb két hét múlva kezdjük, de hacsak nem a Marci kéri, hogy ott aludhasson én egyelőre elhozom majd ebéd után.

Bori, Eszter nagyon nagy lány és nagyon helyes is :D Az "újabb költözés" azt jelenti, hogy megint elköltöztetek vagy ez még AZ a bizonyos új lakás?

Mi jól vagyunk. A fiúk változatlanul egész nap egymást szekálják, de ettől függetlenül elválaszthatatlanok. Reggel kinyitják a szemüket és az első dolog, hogy megkérdezik hol a másik :D A Marcinál a legújabb, hogy "Tökfej"-nek titulálja a Barnust. Nem tudjuk honnan szedte, mert egyikünk sem használja soha ezt a szót. Egész nap bicikliznek, motoroznak, bogarakra vadásznak botokat meg kavicsokat gyűjtenek. Tegnap pl. a Barnus egy féltégla nagyságú követ hozott haza a sétából. Szóval igazi fiúk :wink:

Képem még mindig nincs róluk ezen a gépen, de pótolom majd.

Brigi

Szülinapos táblázat nekem is jöhet :lol:
b_brigi
 
 


Brigi,
Esztinek mostmár minden gond nélkül megy az ovi,persze az elején volt sírás-rívás meg nyakról lefejtés :shock:
Persze ez nem azt jelenti,hogy a Marcinál is lesz,mert- ahogy írod- ő már nagyon várja az ovit meg az új pajtikat.
Az ebéd utáni elhordás nekünk nem nagyon jött be.Az ovónénik azt mondták,akkor aludjon ott,ha már biztonságban érzi magát,nahát ezt ő elhúzta egy jó fél évig.Megszokta,hogy12 -ig van óvoda és így maradtunk.Aztán egyik napról a másikra saját akaratból ott aludt és azóta flottul megy minden.
Tökfej :P

Újabb költözés az azt jelenti,hogy idén márciusban költöztünk egy nagyobb lakásba,az előző csak egy szobás volt,tudtuk,hogy nem maradunk sokáig.Soha többet nem költözök,csakis a lottó ötös után!!

Pénteken megyünk néptáncra!Remélem tetszik majd neki :P

Remélem ez a trutyis,esős idő meghozza az itteni forgalmat,én már nagyon kíváncsi vagyok,milyenek a kölkök!!
Viszont a játszótér nélküiség nehéz lesz,annyira jó volt ez a nyár ott.Lett egy csomó barátja Esztinek,elég jó barátságok is kialakultak ott a szülők részéről is.Szinte minden délutáni program volt,nagyon megszoktuk(én is 8) )

Kép
Bori
mbori
 
 


Bori,

Örülök, hogy az Eszternek ilyen jól megy már az ovi. Ottalvással én úgy vagyok, hogy amíg itthon vagyok a Barnussal nem gond ha nem akar ott aludni. Persze más lenne a helyzet, ha dolgozni mennék.

Na, azért annyira nincs oda a Marci az oviért. Amikor nem megyünk várja, de eddig 2x kellett elmennünk oda (beiratkozás+szülői) és mindkét esetben hevesen tiltakozott. Viszont mikor meglátta a játékokat, akkor már semmi gond nem volt. A szülői alatt főzött, kivasalt és elaltatta az összes babát :lol:. Aztán megszomjazott, persze én nem vittem neki inni (hogy is gondoltam volna rá, mikor még az otthoni papucsomat sem cseréltem le a nagy rohanásban :oops:), és akkor kezdődött a "MOST" c. műsora, amit itthon is többször előad egy nap. Már a Barnus is minden kéréséhez hozzáteszi, hogy "MOST" :oops:

Költözés :) Úgy repül az idő. Emlékszem, hogy költöztetek Ti is, de valahogy sokkal régebbinek tűnt. Bocs.

Játszótér nélküliség effektus nálunk bicikli nélküliség effektusként ismert. Itt ugyanis játszótér nincs :( Gyerek annál több. Viszont jókat lehet az úton, az autók között biciklizni, mert, hogy egyelőre járda sincsen (lehet, hogy nem is lesz :?) Viszont megsínylettük mi is az utóbbi esős napokat. Tegnap a Marci kb 1 órán keresztül vonyított, mert nem engedtem őt ki biciklizni. Ő ugyanis a nap 3/4 részét a biciklijén tölti :lol: Ja, és a legjobb, hogy a Barnus semmiből sem maradhat ki, úgyhogy ő is rázendített, hogy ki akar menni biciklizni. Remek délutánunk volt :wink: Ma az egész délelőttöt kint töltöttük, bár én majd megfagytam, szerintem ők is :) Most viszont végre mindketten alszanak mint a bunda :lol:

Többiek hol vannak? Írjatok, meg képeket is szeretnék már nézegetni :wink:

Még dicsekszem egyet, aztán megyek kicsit rendbeteszem a lakást. Képzeljétek a Barnus kb 1 hónapja napközben már pelus nélkül van, és kb 2 hete pelus nélkül is alszik. Úgy örülök, mert a Marci ilyenkor még hallani sem akart biliről vagy WC-ről. Így havonta megspórolom a Marci ovibefizetését :D

Brigi
b_brigi
 
 


Sziasztok!



Ovi nálunk idáig egészen jól halad remélem, nem kiabálom el. Hétfőn kezdtük akkor ott voltunk Fannival 3 órát kedden ott voltam vele 1 órát ő utána még ott maradt 2 órát.
Szerdán reggel bevittem ott hagytam és ebéd után mentem érte szó nélkül elvolt. Ma pedig reggel vittem és háromra mentem érte ma volt az első ott alvós napunk kicsit zsörtölődött,hogy ő nem akar aludni de az az igazság,hogy Fanni már egy ideje nem is aludt délbe tehát most kezdünk vissza szokni a délutáni alvásra. Na de végül is gyorsan elaludt háromkor úgy keltették mikor mentem érte.
Igazából, amire még nagyon kíváncsi leszek, hogy fog tudni alkalmazkodni a gyerekekhez Fanni. Ugyan is itthon nem mindig tudja elviselni, ha nem úgy van valami, ahogy ő elképzeli. Remélem ezt a fajta kitöréseit az oviba mellőzni, fogja.

Viszont ez a ramaty idő megkeseríti a napjainkat Fanni is állandóan, menne ki .Ma végre már nem szakadt egész nap az eső de nagyon hideg van .Tegnap este a fürdéshez kicsit be is kapcsoltam a fűtést ugyan is igen csak megfagyni készültünk.


Zsuzsi
szuszoka
 
 


Én nagyon örülök, hogy van légkondink, mert most azzal fűtök :lol: :lol: Egyébként megfagynánk. Most kellemes 21 fok van a 19 helyett. :) Télen meg 26 lesz, az a hülye főtáv annyira szokta felfűteni a kérókat. Ablakok egész télen nyitva és boldogan fizetjük a horror számlát..

Hétfőn reggel bementem a kölökkel, aki viszonylag lelkes volt. Kb. 2 perc után, már szóltak, hogy ugyanmár menjek, miközben én úgy terveztem, hogy ott maradok vele ebédig és utána haza is viszem... (be is reggeliztem, nehogy éhenhaljak ) És Nikivel is ezt beszéltem meg.
Arról volt szó előző héten, hogy ők azt akarják aludjon is ott a gyerek már az első napon. Na szerintem ez rettentő durva dolog elsőre, ezért mondtam, hogy köszönjük, de én érte megyek ebéd után. hát nem tetszett nekik, de nem vitatkoztak.
Szóval ott álltam a friss ovis gyerekemmel, aki addigra pánikba esett.
És... hát megint a kommunikáció teljes hiánya.
Ha előző alkalommal megmondják, hogy ezt így tervezik, akkor vagy szólok, hogy ez nekem nem jó vagy így beszélem meg a gyerekemmel.

na tehát, a kölköm elkezdett sírni és kétségbeeesve könyörgött, hogy ne hagyjam ott, hanem vigyem haza. Kb., mintha a Tajgetosztól akartam volna a mélybe lökni. Az a marha óvónó, pontosabban kettő, meg nem jött volna oda egy marék szarért sem, hogy segítsen lefoglalni Nikit, hogy legyen valami oka maradni. Én szóltam neki, hogy segítsen már,mert mégsem szeretnék a gyerekemet visszalökdösve kimenni a teremből. Olyan ideges voltam rájuk, hogy az nem igaz. Azt mondta, hogy az ő munkájuk akkor kezdődik, amikor én elmegyek.
Na de könyörgöm hát valahogy össze kéne kapcsolni a kettőt!!! :roll:

Én is láttam annó a bölcsiben sírós gyereket, akit az anyja ott akart hagyni. Akkor a bölcsisnéni (hű, de jó lenne, ha óvónő lenne) odament és segített, együtt beszéltek a gyereknek, vigasztalta és vitte játszani. teljesen pozitívan állt hozzá a dologhoz. Volt olyan kiscsaj, aki egész nap az ölében ült és nem volt belőle semmi gond.

na otthagyni egy sikitva visító, bőgő gyereket....azt nem kívánom senkinek (a másik 3 új gyerek egyébként már ott volt és játszottak) ez valami iszonyatos érzés. Kimentem a kocsiba és úgy bőgtem, mint egy ovis (szellemes, mi ??) :lol:

Itthon anyám vigyázott addig Csabira, míg én elmentem. Próbáltam magam összeszedni mire hazaérek,de nem nagyon sikerült. (és egyébként kurva mérges voltam a férjemre, hogy mi a szarért nincs itt ilyenkor, mikor tényleg szükségem lenne rá..Mondjuk abban biztos vagyok, hogy ő nem hagyta volna ott Nikit) na hazajöttem, anyám meglátott és elkezdett bőgni.

Hát szép páros voltunk mi, azt hiszem... )

Egy órán keresztül szidtam neki az egész világot, hogy milyen törést okozott ez most a gyerekemben és hogy fogom holnap megint elvinni és biztos, hogy éjjel még be is fog pisilni stb... De tényleg borzalmas érzés volt. :cry:
na 10-kor betelefonáltam az oviba, hogy mi a helyzet (óvónő mondta) Gondoltam, hogy majd azt mondja: semmi baj anyuka, a kislánya szépen játszik a többiekkel és egy hangja sincs, bla,bla....
De ehelyett elmondta, hogy sírt és még most is néha fesír, de azért beszéget és szeretne az udvarra menni. Ott ül a másik ovisnéni ölében és a tesójáról mesél. (na gondoltam, legalább nem hazudik) És akkor a telefonban megbeszéltük, amit 2 hete kellett volna, hogy hogyan is van ez a beszoktatás és miért, merre, hány méter.

Na ezek után, már úgy gondoltam, hogy életben marad a gyerekem, mire érte megyek.
Bementem ebédre, pont háttal ült nekem és nem látott. nem is zavartam, hagytam enni. csak hallotam, hogy beszélt az óvónőnek: -én tudok nagyot kakilni és én vagyok a főnök !
na gondoltam, ez a gyerek már jól van. ha nem megyek érte , simán ott is aludt volna.
De hazahoztam, mert megbeszéltük előre. És itthon egy rossz szava nem volt, mesélt, hogy mit evett, ivott, mit csinált. megbeszéltük, hogy holnap is megyünk és nem tiltakozott.

Szóval a reggeli nehézségek ellenére, lehet, hogy ez a módszer mégis működik csak mivel nem beszéltük meg előre, ezért nem is tudtam rá felkészülni.
Azon is gondolkoztam már, hogy lehet én vagyok az hülye és túlféltem, túlaggódom ezt az egész hülye ovis dolgot. mi lesz vele az iskolában, nem lehetek ott akkor sem, ha pasizni megy, szóval próbálom magam nyugtatni, de azért az "apa" jelenléte ilyenkor igencsak hiányzik.

Másnap reggel már itthon sírt, hogy nem akar menni, de azért jött velem. megint sírva maradt ott, de nem volt olyan vészes. Akkor is érte mentem ebéd után. Szerdán szó nélkül bement és ott is aludt. Csütörtökön megint pityergett az oviban kicsit, de megint simán ott aludt. És ma sem volt semmi gond.

Végülis nálunk olyan a beszoktatás, hogy nincs beszoktatás. Csak nekem ezt elfelejtették mondani. Arra voltam felkészülve, hogy ott fogok ücsörögni délelőttönként 1-2 órát veleé s ebéd után hazajövünk. Ehelyett volt ez a hétfői horroros, anyakínzó visítós otthagyás. Mostmár lenyugodtam, de akkor nagyon felhúztam magam.
És a legjobban az zavart, hogy én ott küzdöttem Nikivel, próbáltam magyarázni neki, hogy milyen jó is lesz itt és visszajövök érte , közben az a marha óvónő nem jött oda , hogy bevonja a többi gyerek közé.
Na ilyen volt az első hét...
Délutánonként különben teljesen vidáman, felszabadultan jön haza, semmi látható gond nincs vele.

Zsuzsi
Fannit ne féltsd. hamar helyrerakja ott a bandát és ő lesz a fővezér !! :wink:
dorki
 
 


Dorki,
hát hallod,a Liptait simán kiüthetnéd a maximás babázós rovatából,(most úgyis őt utálja mindenki)! 8) Ez jó volt!!
Egyébként abszolút megértelek(vízöntők,éljen -éljen)mert nálunk is volt hasonló,hogy óvónéni szart a gyerek után menni ,én vittem vissza a folyosóról.Mi van ha,kimegy az udvarra,onnan tovább....elképzelni is borzasztó.Persze ,túlparázzuk ezt,de nekünk ez a dolgunk,nekik meg az,hogy vigyázzanak a legdrágábbjainkra.Ordítás kb.egy hétig volt Esztinél is.,állítólag csak amíg én ott voltam.De itt két hétig jártam vele beszoktatni,imádtam ott ücsörögni a miniszékeken és figyelni őket :D
Egyébként milyenek az óvónénik??

Zsuzsi,
Fanni melyik oviba jár?Ma voltunk Veresen a Medvefarmon,meg a barátnőm az Árnyas utcai oviban fog dolgozni,azt néztük meg.Csak lestem a mi kis "szoci" óvodánk után ,hogy ilyen is lehet egy ovi.Kicsit jól néz ki.
Te dolgozol már?

Brigi,
a Barni milyen ügyes!Ő pontosan mennyi idős is?Nem tudok lesni a vonalzódról :D
Esztinél a pelusba kakilás volt nagy dilemma nekem,ő jóval három éves kora után is csak abba volt hajlandó.Mikor meg már túlpörögtem volna ezt a dolgot,hogy jááááj,akkorra meg az én okos nagylányom végre hajlandó volt a vécébe nyomni.
A hisztik még megvannak mindig,de már ritkulnak.Mostmár úgy napi 3-4 nyűszítés van csak :D
nálunk az van,hogy olyan decibellel képes sikítani,ha valami nem jó neki,vagy kell,hogy húúú... :roll:
Néhány napja a reggeli öltözésnél,nem rózsaszín felsőt találtam neki és ő azt nem veszi fel,deeee,ezt veszed fel,de neeeeem :roll:

szóval ez a tény annyira kiborította,hogy ha még 3 percig ordít,akkor kihívják a gyermekvédelmiseket,miszerint ölöm a mi gyerekünket.
Nahát engem ezzel borít ki sokszor..és hogy fog ez hiányozni,amikor majd a diszkóról lesz szó :wink: Kép

Kép
Bori
mbori
 
 


Dorki,
Hát nem semmi a történetetek nem csodálom,hogy kicsit kiborultál azt hiszem én is így reagáltam volna.
Azóta milyen a helyzet óvónők hozzá állása ?

Bori,
Hát szóval a mi ovink is a szocreál kategóriába tartozik nem kicsit emlékeztet az én ovis éveimre .Teljesen leeset az állam mikor megláttam kicsi a csoport ősrégi bútorok. A barátnőd amelyik oviba megy az ha jól tudom az magán ovi ugye?

Brigi,
Marcinak,hogy tetszik az ovi?

Panu,
És nálatok mi a helyzet rég írtál már?


Fanni nagy lelkesedéssel jár még oviba idáig semmi gond nincs vele reggel fut be a csoportba egyből játékba kezd.

Zsuzsi
szuszoka
 
 


Sziasztok,

Dorki, Szörnyű volt olvasni a sztoridat. De ha jól értem tulképp nem is sült el olyan szörnyen mint ahogyan hangzott. Szerintem hiába mondanak bármelyik oviban is bármit, ez az ovónőknek ugyanolyan munkahelye mint nekünk az iroda. Reggel nyűg elindulnia, délután meg már alig várják, hogy hazamehessenek. Nekik a mi kis drágaságaink, akiket a széltől is óvnánk csak egyek a sok közül. Persze nem ennyire szélsőségesen gondolom én se, de azért mi tuti 1000-szer többet aggódunk miattuk.

Niki azért szeret odajárni?

Zsuzsi, Szerintem a Fanninál nem is volt kérdés, hogy ilyen hamar beszokik. Nagyon belevaló kis csaj :lol: És a Ricsi szereti az új sulit?

Bori, A Barnus októberben lesz 2. Ezért is vagyok olyan büszke rá :D Biztos nem egyedi eset ezzel a szobatisztasággal, de én azért későbbre számítottam.

Mi még nem kezdtük el az ovit. Majd jövő héten. Holnap benézünk, mert ebédbefizetés lesz. Már említettem a Marcinak és nagyon várja :wink:

Brigi
b_brigi
 
 


Sziasztok!

Látom, ovikezdés ezerrel... :lol:

Dorki, gáz amit az ovónéni mondott :shock: ,hogy az ő munkájuk akkor kezdődik...című... nálunk is volt vonyító gyerek, nem egy , nem kettő... ovónéni lefejtette anyukáról a kicsit, magához ölelte, vitte a gyerekek közé játszani, vagy csak beszélgetni, hogy megnyugodjon. Szerintem ez teljes mértékben a munkájuk része. Ha nem bírja ezt a konfliktushelyzetet kezelni, megoldani, akkor mit csinál egész nap a sok veszekedő gyerekkel???? :cry:
Apahiány- no comment. Mikor jön haza? Még jó, hogy anyukád ott van a közelben :roll:
Amúgy a hétköznapok hogy telnek? Csabi jó baba még mindig?

Bori, klasszak a fotók!! Most mekkora a lakás? Nálatok nincs még kistesó-projekt?

Brigi! Először is gratula Barnusnak a pelus-nélküliséghez! Nagyon ügyik vagytok! Ő kérte, hogy vedd le róla, vagy hogy alakult ki a dolog? Már én is nagyon várom, hogy Csili elhagyja a pelust, de erre még azért várnom kell.- Talán majd jövő nyáron... :roll:
Marcinak is biztos fog tetszeni az ovi, bár ő nem az a nagyon középpontban levő fajta. :roll: -ha jól emlékszem.

Boga is elkezdte hétfőn a z ovit. Már nagyon várta, de múlt héten dokihoz hordtam, mert állandóan bepisilt- valszeg felfázott. Kapott Sumertolimot, bár a vizeletlelet negatív lett. Teljesen még most se százas, pár csöpp majdnem mindig becsurog, bár persze csak az utolsó utáni pillanatban szokott elindulni a wc-re :twisted:
Ovi nálunk ez a két nap minden gond nélkül eltelt, bár mi már nem leszünk ottalvósak. Első nap se volt sírás, ment be simán, és mikor mentem érte ebéd után, mondta az ovónéni, hogy egész nap pörgött, a középpontban volt. Hát, lehet, hogy nem is az én lányomról beszélt?! Na mindegy.Lényeg, hogy ha kérdem, hogy megyünk holnap is oviba, azt válaszolja: ühüm.., nem holnap, hanem ma!
Sajnos Csilivel csütörtökön a Heim Pálba kell menjünk, nőgyógyászatra. Meg kell nézetnem a sunciját, mert úgy nézem, hogy a szeméremajkai egy kicsit össze vannak nőve. Már előre parázok, hogy mi lesz. :cry:

Megpróbálok kicsinyíteni képet, és teszek majd föl!

Panu, Kriszta! Eltűntetek?
Én azért legalább olvasni szoktam, ha írni nem is :oops:

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Lefekvés: Kép

ölemben a hugi:
Kép

don't look!
Kép

hülyéskedünk apával:
Kép

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi
Bogacsaj tiszta apja!!
Sajna igazad van, az óvónők reggel ugyanúgy mennek a gyárba, mint a mrós meg az esztergályos...
Bori
gondolkodtam kicsit ki az a Liptai, akit ki kéne ütni, de aztán eszembe jutott... Hát nem érek én erre rá mostanság:))

tesók
Kép


Csabi így parádézik alvás helyett
Kép

megyek, mert mindkét gyerekem megébredt
dorki
 
 


hahó,
jól vagyunk, jövök egy regénnyel.
Holnap ide megyünk, ha esetleg mást is érdekel:

http://www.vendegvaro.hu/gen

http://www.mavnosztalgia.hu/esemenynaptar/158

Kriszti, a lusta :wink:

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Minden gyerek gyönyörűűűűűűűű 8)

Kriszti,
jó pihenést!Eszternek hogy megy az ovi?És neked a meló?

Dorki,
ahogy így bemértem Csabit a kiságyban :D ,jó nagy gyerek lehet!
Vagy csak nekem tűnik olyan szépszálnak hosszra?
Végeztél a sulival?

Andi,
Boga is csúcs,dehogy Csillus azon a képen milyen aranyos!!!!Azok a nagy,ártatlan szemek..,meg kell zabálni!!!
Te jól vagy már?

Brigi,
nagy mákod van a pelusnélküliséggel!Marci mikor szokott le?

Eszti ma hiperextrabrutál nyűgös volt. :roll: A piacról úgy húztam ki,mert az általa kiválasztott virág hirtelen tüskéket növesztett és AZONNAL venni kellett egy másikat(amit én marha nem tettem meg) és fél Vác előtt még nyomtunk egy ordítós műsort.
Most alszik én meg megyek kókuszgolyókat gyurmázni.Ma ott alszunk a barátnőméknél.lesz kerti muri meg ivászat :P

Jó hétvégét mindenkinek!

Kép
Bori
mbori
 
 


hahó,mi is megvagyunk :)

Liza 3 napot járt oviba, beteg lett. Nem komoly: nátha, kis hőemelkedés, tegnaptól már én is hasonló cipőben, mára a nagymami, már csak apa bírja :)

A gyerekek gyönyörűek, rég láttam a társaságot :oops:

Andi, mit mondtak a Heimben? milyen volt a vizsgálat?

Zsuzsi, te dolgozol már?

Ovi: nálunk az első héten csak délig lehettek a gyerekek, itt is hasonló volt, mint Dorkiéknál, azaz "tedd le a gyereked és menj". De mi nem is készültünk másra. Az egyik óvónőt imádja, a másikkal gyűrik egymást :roll: , idősebb, merevebb személyiség, de remélhetőleg csiszolódnak majd egymáshoz :) apát különben is imádja, talán ez segít. jövő héten lesz szülői, majd beszámolok róla.

egyébként nagylány, tud szépen egyedül játszani (bár elég hangos), csüng rajtunk, ha vele vagyunk, könyvek még mindig jól mennek neki, mostanra szereti cicomázni magát (ékszerek, szép ruhák), bár ezt egyáltalán nem viszi túlzásba.
Képet majd később, apa gépén vannak.

Panu
panu
 
 


Lizacsajnak boldok negyediket !!!!



volt buli ? Kérünk képeket !!!
dorki
 
 


Lizának mi is BOLDOG SZÜLINAPOT kívánunk! Majd rakj fel szülinapos képeket.

Rólunk: hétfő óta jár a Marci oviba. Minden rendben vele. Már első nap önként és dalolva bement. Itt is a Panu által "tedd le a gyereket és menj"-nek titulált módszer dívik, de szerencsére nálunk bejött. Az óvónénik azt hitték járt már a Marci oviba :wink: Szóval nem akarom elszólni, de eddig minden rendben. Egyébként meg még jódarabig elhozom ebéd után.

Brigi
b_brigi
 
 


Klarissza Lacájának is boldog szülinapot !!

Brigi
ez jól hangzik. Ha úgyis csak délig van, akkor biztos tetszeni fog neki. Majd az lesz az érdekes, mikor rájön, hogy mindennap menni kell. De szerintem magától fogja kérni, hogy ott aludhasson. :lol:
dorki
 
 


Sziasztok!

A szülinaposoknak nagyon sok boldogságot kívánunk!

Szerencsére nekünk nagyon jó volt a tapasztalat a Heimben, a doktornéni nagyon klassz volt, kb 5 perc alatt végeztünk, apa öléből le se kellett tenni Csilit. Sírás is kb fél perc volt. :) Szerencsére nem volt összenőve,csak összetapadva végig, és ezt a dokinéni széthúzta egy gyors, de óvatos mozdulattal. Most A-vitamin olajjal kell kenegetni, hogy tapadjon vissza, meg neogranormonnal. Aznap volt még kicsit érzékeny neki pisilésnél, azóta úgy néz ki, hogy minden oké.

Nálunk Boga megint beteg, lázas, de amúgy semmi más,illetve a torkát fájlalja egy kicsit, de se köhögés, se orrfolyás. Ennek ellentéte Csilinél, nála láz nincs, csak orrfolyás, de az dögivel :evil:
Délután megyünk fül-orr-gégére velük... Boga már több hónapja tök gyakran krákog- nem tudom, hogy csak rossz szokás-e, vagy esetleg az orrmandulájával van valami gebasz.

Liza hogy van? Javulgattok?

Bori, milyen volt a buli?
Erről jut eszembe- nálunk apuka megy szombaton egy céges ottalvós bulira. Biztos bennem van a hiba, de valahogy nem tudok vele együtt örülni!!! :twisted:
Köszi, Borikám, én per pillanat még mindig a derekammal kínlódok, most éppen gyógymasszázsra utalt be a doktornéni, csak az első alaklom után kék-zöld lett a derekam. _Nem tudom, ennek így kell- e működni??!!

Brigi! Gratula Marcinak az ovikezdéshez! Ezek szerint nem csoda, ha az ovónénik azt hitték, hogy már tapasztalt ovissal van dolguk!

Na megyek Boga-csutakolásra :lol: épp végzett a festéssel... 8)

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


8) hogy NE tapadjon vissza 8)

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: