Új privát üzeneted érkezett!

Katinka!
Hát szerintem a taplóság minden határán túl ment a család akiről meséltél. Én ilyen helyzetben teljesen leblokkolok, mert egyszerűen nem hiszem el amit tapasztalok és így nem tudok reagálni. Utána persze zsörtölődöm meg kitalálok mindenféle okosat, hogy mit is kellett volna tenni.
Egyébként szerintem minimum a pénztárosnak le kellett volna állítania. De a pénztárosok már valószínű immunisak az ilyen esetekre.
Gyorsan felejtsd el az egészet és vigasztaljon, hogy bizonyára nem neked szólt a taplósága, hanem zsigerből ilyen az ürge. Már ha ez vigasztaló lehet.

A porszívós orrszívót mindenki nagyon dicséri, de engem is riaszt a hangja, ezért nekem az elemes felé húz a szívem. Csak hát nem épp az a legolcsóbb.

Én nagy hordozókendő párti vagyok és eléggé utána jártam a dolognak. Azért tettem le a varrásról mert az igazán jó hordozókendőnek speciális szövése van, ez biztosítja a megfelelő tartást (azaz ahol kell nyúlik, ahol meg tartania kell ott tart). Mindenképp egy ilyennel szeretném kezdeni a hordozást, aztán lehet, hogy felbátorodom majd és már nem leszek annyira finnyás. Jelenleg két ilyen kendőt lehet kapni Magyarországon egy nagyon drága svájcit www.hordozokendo.hu és egy olcsó magyart www.bababolt.com. A kismama magazinban hirdetettet a fentebb említett okok miatt nem ajánlják a gyakorló kendős anyukák.

lili(35+3)

KépKép
savitri
 
 


Katinka, nem tudom, milyen anyagból varrtok hordozókendőt, de azt hallottam a készítőtől, ahonnan rendeltük (4900 Ft volt), hogy nem mindegy, milyen, mert ha nyúlik, nem tartja a baba derekát, ami a lényege lenne. Ők maguk csinálják, és amennyire utánanéztem, ez a legolcsóbb. Házhoz szállítják, és adnak hozzá használati utasítást. Az anyagban nem vagyok biztos, hogy mi... a baba.lap.hu oldalon találtam egy linket a hordozókendőről, és ott lehet megrendelni. A hűzhozszállítás is ingyenes. Na jó reklámot csináltam, igaz? A Kismama újságban hirdetett kendő azt hiszem, 2000-rel drágább, és állítólag nem ez a bizonyos anyag.

Egyébként tényleg szörnyű a boltos sztorid, nem is bánom, hogy nem kell emberek közé mennem...

Mi is porszívósat vettünk, mert ahogy Aura írja, nagyon hatékony, ls fontosabb, hogy ne legyen arcüreggyulladása, meg ne kelljen felszúrni a fülét, orrát, nekem volt, hogy hetente kellett kicsi koromban. Úgyhogy szükséges rosszKép

Egyébként, Aura, nem hiszem, hogy lehet annyi kiló a baba, a méretei alapján is nagyobbnak kéne tűnnie akkor, mert abból következtetnek, nem? Nekünk most van 2 kg körül kb. a 33. héten. Nem értek hozzá, de szerintem ha tényleg ekkora lenne, az UH-n nagyobb hétszámot mondanának. Vagy nem?
Meg az is eszembe jutott, hogy kilóra a nagy és a kicsi babák is inkább a végén híznak, a 30-as hetekben.
Egy csomóan mindjárt szültökKép És Aura, te is mindjárt a 3. harmadba lépsz!!!Kép De jó!!!

Puszi nektek,
Noémi
vghnoémi
 
 


Na, Lili, jól összecsengtünkKép És Tüni, te is most írtál, mikor én... Kép

Egyébként ne adjátok föl tényleg, az elején én is gyakran éreztem, hogy hiába kérdezek, nem válaszol senki, aztán valahogy megváltozott. De írjatok, mert olvasni tényleg nagyon jó, és én speciel emlékszem rátok ám!!Kép

Lehet, hogy nem teszünk föl olyan kérdést, amire reagálni lehet. Pl. Katinkára most mindenki reagált. Ált. leírjuk a tapasztalataink, és arra meg mit mondjon a másik, nem igaz? Azt hogy de jó, vagy de nem jó? Szóval szerintem függ attól, hogy mit írunk, hogy van-e reakció vagy nincs. Én pl. tök szeretem Bagzer írásait, de nem tudok reagálni rájuk. Ettől még hiányzik, ha nem ír. Na ezt jól megmondtamKép

Noémi
vghnoémi
 
 

 
 

Sziasztok!
Hát tényleg megérzi a topic Kikocska hiányát. Ettől függetlenül reméljük sokáig marad, mert az azt jelenti, hogy jól érzi magát. Persze a következő tali előtt jöjjön haza, az nem lenne az igazi nélküle!!

Esztyx!
Tényleg nagyon jó az az oldal, én is jól elidőztem rajta. Azért olvastam rémtörténeteket is.

EDA:
Tegnap voltam egy előadáson, ahol érzéstelenítésről is szó volt, és jó sok mindent elmondtak róla. Hát én továbbra is borzongok tőle, hogy tűvel matassanak a gerincem mellett (bár ha tényleg császár lesz, akkor tök mindegy) de azért mondott elgondolkodtató dolgokat. A lényeg az volt, hogy ha egyszer megadatik az a lehetőség, hogy csökkentett fájdalomérzettel éljük át életünk nagy pillanatát, ráadásul semmilyen kockázata nincsen, sőt sokkal gyorsabban tágul általában a méhszáj, mert nem feszül meg az ember görcsösen, akkor igazán nem bűn ezt kihasználni. Azt mondta, őt az győzte meg igazán, hogy látta az elgyötört arcokat újra kivirulni. És aztán a tolófájásoknál már úgysem érezni a hatását (általában) úgyhogy a fájdalomból is jut, viszont legalább addigra nem fogy el az ember ereje. Az injekcióról azt mondta, ez ugyanolyan, mint hogy a fogorvosnál is kérünk, hogy egy kis kellemetlenséggel elkerüljük a nagyot. Szóval nagyon lelkesen kampányolt mellette a doki. Hát nem tudom. Szerintem azért én megnézem, hogy bírom nélküle, majd ha már a falat kaparom, akkor esetleg... meglátjuk.

Katinka!
Ez a sztori tényleg nagyon durva. Mit reagált rá a pénztáros??? Szegény gyereke Kép
Engem a múltkoriban egy transzvesztita leszólított, elmesélte az élettörténetét, aztán kért pénzt, de mindezt olyan agresszív stílusban, és nem voltak túl sokan a környéken, nagyon rossz volt. Máskülönben nem tettem volna, de jobbnak láttam, ha adok neki. Ott álltam egyedül, kiszolgáltatottan, és leordította a fejemet közben. Aznap este egy csomószor felriadtam arra, hogy bevillan a képe Kép Ti nem érzitek magatokat kiszolgáltatottnak? Én sosem féltem az utcán, de mióta babát várok (és főleg ez az eset óta) egyre kevesebb a bizalmam az emberekben. Nem, hogy nem lehet rájuk számítani, de még ki tudja, mi telik ki tőlükKép
Na jó, abbahagyom mielőtt teljesen lehangolódnék.

Viszont a torkom még mindig fáj, enni se tudtam túl sokat (ez mondjuk nem katasztrófa) meg olyan kótyagos voltam egész nap. Megpróbálom kikúrálni magamat teával meg vitaminokkal, nem szeretnék gyógyszert szedni. Nincs valami csodareceptetek???

Már akartam írni, mindig elfelejtem:
Egy csomót agyaltunk azon a problémán, hogy miben lehet egy gyerekadagnyit lefagyasztani a mélyhűtőben. Kerestünk olyan pici mikros-mélyhűtős tálat, de nincs. És most olvastam valahol, hogy tökéletes rá a kiürült bébitápszeres üveg. Nagyon jó ötlet, és akár a tejet is lehet benne fagyasztani.
Egyébként mindig van valami ilyen praktikus dolog, amin agyalok, előző problémám az volt, hogy mivel lehet mosni az újszülöttek ruháját KépKép

The End!!!

Regényem végére érve búcsúzom mára:
Orbis (30!!!!)
orbis
 
 


Orbis!
csodarecept torokra: a jógások mindig azt javasolják ilyenkor, hogy csináljon az ember fejkörzéseket és mindenféle nyakat megmozgató gyakorlatot, meg (ne nevess)nyújtogasd a nyelved amennyire csak bírod. Ez fokozza a vérkeringést és ezáltal segít küzdeni a testednek a kórokozó ellen. A sós, langyos vizes gargalizálás is nagyon jó. (kb. húsleves sósságú vízre gondolj)
A párom viszont az egész éjszakás dunsztkötésre (vizes kendő a nyakad köré, majd arra egy száraz, hogy egész éjjelre nedvesen tartsa) esküszik és neki igen nagy tapasztalata van ebben, ha beteg mindig a torka fáj. Én ezt a módszert utálom, nem tudok úgy aludni, hogy valami a nyakamra van kötve.
Nálam a literszámra fogyasztott mézes, citromos forró tea a nyerő.

Egyébként én is szörnyen kiszolgáltatottnak és elesettnek érzem magam az emberek közt így várandósan. Nem extra figyelmet igényelek csak egyszerűen több kockázat van így az életben. Egy egyszerű esés is komoly gondot okozhat a babánál, míg régen az ember megúszta egy horzsolással.

A babarucik mosását megoldottad már? Én a mosószóda mellett döntöttem, ecetes öblítéssel. Most épp a kipróbálási szakaszban vagyok saját ruhákkal és egész jól működik. Ezen a címen egyébként egy csomó vegyszermentes háztartási technikát olvashat az ember:http://www.okoszolgalat.hu/page7.php?PHPSESSID=16c3f4931b41608daacb2e3d1f00b9d0

üdv Lili(35+3)

KépKép
savitri
 
 


Katinka! jó kis história! nem is tudom mit tettem volna a helyedben!!!! kedves fickó nemmondom!

hordozókendőt, ha minden igaz, végre holnap szerzek, hosszas várakozás és hirdetésfeladás után, jelentkezett egy álomajánlattal teganp egy nő!! már több ajánlatot is kaptam, de ez tűnik legjobbnak!! hurrá!! merthát ne is legyen drága, meg szép is kell hogy legyenám, meg ilyenek.... de ha valakit érdekel, van egy kontaktom, aki németországból hozza a kendőt és 2000ért, plusz postakölt. mert csepelen laknak, vagy hol, és szééép kendők!! tört fehér kék virág hímzett mintával meg a negatívja. szóval én végül nem bírtam rászánni magam az útra, nehogymá még postát is fizessek ha el tudok menni....hát aztán jól nem jött össze. de ha valakit érdekel (és végig is bírja olvasni ezt mind) megadom az elérhetőségeit!!

Orbis! igyál kamilla teát, az gyulladásgátló meg mindenjó.... a többi persze nem jut eszembe, csak az, hogy nagyon hasznos, én is azt iszom, ha ilyen gondom van!! forrón, sokszor, este meg még nyugtató hatása is van, lehet hogy átalszod az éjszakátKép
-ja, és mivel kell mosni az újszülött ruháját??

Aura! te nem jársz kismama tornára az imrébe?? én ma voltam és tök jó volt!! mondjuk a másikhoz képest kicsit furi volt elöször, kb 30an voltunk. de a lényeg hogy jól átmozgatott! gyere, járjunk együttKép de izgíííí

no, rögvest elalszom....remélem nem lesz megint vádligörcs, mert ma is volt! magnézium ide vagy oda, nekem ezen nem segít....

bagzer
30+2

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


ja, a mosószódát én is használom már egy ideje, és ugyanolyan jó, csak nincs illata!!

a tv mögötti utcában vannak, nem jut eszembe az utca név, de utána tudok nézni, ha érdekel valakit

bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Na sziasztok!

Ember legyen a talpán, aki követni bír benneteket!
Fél napja sincs, hogy kiteszem a lábam, aztán, már a végét sem látomKép!

Voltam a dokinál, és én most homeopátiás szereket szedek, remélem gyorsan hatnak!

A találkozó lehet bármikor, kivéve hétfőt(mert férjemnek akkor van általában szabadnapja, illetve szerdán, mert akkor meg megint csoportom van!)Garázdálkodjatok a többi nappal, lényeges, hogy minél előbb konkretizáljuk, mert ahoz mindenki könnyebben tud alkalmazkodni, illetve a férjem aznapra nem kér szabadnapot!A címet mindenkinek át fogom küldeni, egyébként Zuglóban lakom a Hungária és a Thököly u. sarkához közel!Illetve a Stefánia úthhoz is közel van, csak hogy belőjjétek!Na miben maradjunk időpontban?Kikocsnak írok sms-t, ha van konkrét, és akkor Ő sem marad le!

Rékacs!Pszichodárma csoportokat vezetek ezt művelem hetente egyszer!

Jó éjt!Igyekszem gyógyulgatni, és köszönöm a jó kívánságokat!

Puszi:Katy
29+6(majdnem 30!!!)
Katy
 


Bagzer!

Ha megvan a hordozókendő, le tudod fotózni és fel tudnád tenni, engem nagyon érdekel!!!
Köszi:
Katy
Katy
 


Katy!
Hát valaki (már nem emlékszem ki Kép) írta, hogy neki csak a kedd jó. Meg ezek szerint neked is. Nekem is belefér.
Még valaki? Vagy ellenvetés?? Kép

Köszi a tippeket, a mézes kamillára már én is gondoltam, de úúúúgy úútálom a mézet KépKép de asszem rászánom magamat.

Babaruha mosásra kaptam több tippet is, de még nem választottam. Azt mondták, drogériákban van kimondottan babáknak folyékony mosószer. Talán megnézem. Most kilátásban van, hogy kapunk egy rakatnyi cuccot, majd egyszerre kimosok mindent. Már nagyon várom, hogy mindenhol kis csöpp rucik száradjanak KépKép

Olyan vicces, hogy mindig hosszas pangás, aztán egyszerre jön egy csomó üzenet.

Jó éjt:
Orbis
orbis
 
 


Bagzerka!
az a hordozókendő engem is érdekel, bár én még várok az új színű Nandu-félére. Azt ígérték lesz bordó meg sötétbarna.
Én alapvetően mindennap ráérek talizni 18h-ig. Na és vannak napok amikor tovább, de azt csak pár nappal előbb szoktam megtudni.

mosószódalelőhely: Zöld Bolt Nádor u.34.

Lili (35+4)Kép

KépKép
savitri
 
 


Katy, épp aszondom, hogy én végül máshonnan veszek, egy anyukától, akinek már nem kell. aki hozza őket, annak meg tudom adni az email címét. ő küld képet, nekem is küldött, csak olyan fenenagy volt, hogy megnézés után rögtön kitöröltem!!
b

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


jaj, most látom, hogy nekem nem jó a kedd!! csütörtök, 5körül, vagy péntek kb 2től.....
vagy kihagytokKépKépKép
bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


A TERMÉSZET PATIKÁJA

Számos tonizáló gyógynövény használható szervezetünk megerősítésére, élénkítésére, és ezek közül sok alkalmazható biztonsággal akár a terhesség ideje alatt avagy utána. Ezek közé tartozik a gyermekláncfű levele,gyökere, a vörös málna levele, valamint a csalán.

A gyermekláncfű levelében és gyökerében temérdek vitamin és ásványi anyag található, például béta-karotin, kalcium, kálium és vas. A gyermekláncfű levele enyhén vízhajtó hatású - elősegíti a vizeletkiválasztást -, de serkenti az epe ürülését, és enyhíti a terhesség alatt gyakran jelentkező emésztési problémákat is. A gyermekláncfű gyökerét hagyományosan a máj megerősítésére és működésének élénkítésére használják.

A vörös málna levele gyakran emlegetett, hagyományos gyógyszere a terhesség és a szoptatás alatt fellépő egészségi panaszoknak. Ez a növény nagyon gazdag vitaminokban és mineráliákban - különösen vasban -, erősíti a méhet, élénkíti működését, segíti a tejkiválasztást, és támogatja az anya szervezetének helyreállását a szülés után.

A csalánlevél ásványi anyagokban, elsősorban kalciumban és vasban gazdag, enyhén vízhajtó hatású. Gyarapítja és elősegíti a tej kiválasztását, és visszaadja a kismama elvesztett energiáját a szülés után.

A barátcserje. A tejkiválasztás elősegítésére és az anyatej mennyiségének növelésére évszázadok óta számos gyógynövényt használnak. A barátcserje a legelismertebb tejkiválasztást serkentő gyógynövény. Egy régebbi klinikai vizsgálat során megállapították, hogy napi 15 csepp barátcserje-tinktúra megnövelte az anyatej mennyiségét.
FONTOS, hogy senki se szedjen barátcserjét terhessége alatt, csak utána!!

Gyomorsav-túltengés ellen
(terhesség alatt is)
Apróbojtorján 2 rész
Cickafarkfű 2 rész
Mályvalevél 2 rész
Zsályalevél 2 rész
Bodzavirág 2 rész

Tejkiválasztást
segítő keverék
Ánizsmag 2 rész
Édesköménymag 2 rész
Csalán 2 rész
Majoranna 1 rész
Kakukkfű 1 rész

Ezeket most találtam. Gondoltam megosztom veletek!!
orbis
 
 


ááááááááááááááá
tőőők álmos vagyok, de nem bírom óriás testemet lemozdítani a székrőlKép ittaludjak?? végülis nemsokára jöhet marcim is, majd ő betol(gurulós szék) az ágyhoz....hehe
na jó, megyek fogatmosni
jó éjt, ha még van fent valaki rajtam kívül
Orbis, leírom ám a teákat!!Kép
bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


BagzerKép

Kendő engem is érdekelne (ráadásul még nincs is nagyon messze tőlünk).

Köszi
Tüni
tüni
 
 


Lánykák!

Emberek bunkósága-borzalom!!
engem a múltkor nagyon kevésen múlt, hogy
nem ütöttek el, pedig zöld volt, és tök
megijedtem és mondtam, hogy jó hogy nem üt el,
erre kiszált, és üvöltve elküldött...oda...szóval...az emberek gázosak...

én már érzem az utolsó harmad kínjait...fáj a hátam, a lábam, aranyerem lett, a derekam sajog, folyik az előtejem, húzódik a hasam.,és egyáltalán úgy érzem magam mint egy krumpliszsák, akit húz a kiskrumpli...szóval nem egyszerű

tetejébe még a párocskával is volt némi összetűzés, de szerintem igazam volt,mivel ezen a héten is minden nap 10-11re ér haza, és csütörtök, péntek hajnalig forgatnak, annyira nem voltam elragadtatva, hogy akkor ma szerdán elmegy barátozni...mondtam, hogy elegem van, ha neki nem probléma, akkor nekem se lesz, miért nem lehet, mondjuk szombaton menni, vagy valami...arra nem is gondol, hogy mondjuk nekünk, a kettesben lévő programozáshoz is jó ideig az utolsó idő...áh nem húzom ezt hosszúra, szerintem a fenti paraméterek alapján normális, h nem pont erre vágytam volna ma este...
esztyx
 
 


farncba elszállt a rengeteg amit írtam, mert akartam fránya puszit csinálni ide!!!
Fú de mérges vagyok!!!!

Akkor most nem írom le újra.

Katinka. szerintem a porszívós orrszívónál jobb az elektromos pesztonka, mert nem olyan hangos, plána mikor az éjj leple alatt kell orrszívni, és nem kell olyan nehézkesen előszedni, meg a hátuljából nem jön a por. És úgy tapasztalom, hoyg ugyanolyan hatélkony( a szomszédom az unokaöcsém).
Meg még azt is írtam, hogy ime mindenki reagál.
Meg hosszú fejtegetésbe mentem hordozókendő ügyben, amit nem ismételek meg, mert lehet a sors keze, hogy minden kitörlődött, mehogy itt mindenki megorroljon rámKép

Tüni! Szia! csak, hogy tudd én reagálok, meg meg is szólítalak és levegő sem vagy!!!Kép

Orbis! Szerintem legjobb, ha a ruhákat kimosodKépNincsenek cukorból a babák és régen, mondjuk a mi anyukáink vajon mennyit foglakoztak vele, hoyg mivel mossanak?
Ja, meg az jutott eszembe, hogy az aventnak van olyan is anytejfagyasztó zacsija.

Szerintetek eljutottam tegnap jógára???
Talált! Nem! Annyiora esett., hoyg ízem nem kívánt kimenni az ajtón:o Legközelebb csütörtökön mehetnék, de akkor nőgyogyi túrám lesz. hát ilyen!

Megyek bútort festeni, azt tuti nem szabad, mi?

Rékacs(34)

ui:sikerült azért az a bitang puszi:oKép

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Jaj esztyx,
mostanában nagyon rád jár a rúd. Igazad van a pasival kapcsolatban, de ne veszekedj vele sokat mert attól csak rosszabb lesz mindkettőtöknek.

Aranyérre: mindenképp gyakorolj intimtornát, nem baj ha nincs gyakorlatod, állítólag két hét alatt meggyógyítható így. Első hét napi egy két percig: belégzés összeszorítod, kilégzés ellazítod (mintha pisit kakit egyszerre szeretnéd visszatartani) Második hét 3-4 percig: belégzés összeszorítod, kilégzés tartod, belégzés tartod, kilégzés ellazítod. A legjobb ha oldalt fekve gyakorolsz, úgy hogy a felső lábadat egy párnán támasztod kicsit magad előtt.
Ha nagyon fáj a jégkockás borogatás segíthet.

A pocidat meg kenegesd. Nekem a natur mandulaolaj vált be a legjobban, ebbe ráadásul a kedvenc illóolajodat is belekeverheted. olyan fini bársonyos lett tőle a pocim.Kép

Lili(35+4)

Egyébként jó reggelt mindenkinek!

KépKép
savitri
 
 


Jó reggelt mindenkinek!!!

Bagzer!Megírod az e-mail címét a lánynak?

Na már most látom, hogy nehéz lesz összehozni, hogy mindenkinek jó legyen ez a találkozó!!!Ki írta, hogy a kedden kívül nem jó neki más nap? Jelentkezzen!!!Csütörtök, vagy péntek jó Nektek? Olyan jó lenne, ha sokan el tudnátok jönni!!!
Rékacs Vica, Tüni Lici és a többiek, aki még nem volt!Nagyon hallgattok a találkozót illetően, jó lenne ha eljönnétek!!!

Hát lehet,hogy rosszul gondolom, de én arra gondoltam,hogy mosom azzal a pocak ruháját, amivel a mienket, és ha gond van belőle, még mindig válthatok!Maximum valami sensitivet használok majd!!!

Puszi:Katy
29+7Kép
Katy
 


na mi van, már megint sehol senki?
Kezdem kicsit úgy érezni, hogy mindenki eltűnik ha írok valamit. Valamiféle átok ülhet rajtam. vagy ennyire taszítóak a hozzászólásaim?Kép
Akkor legalább egymással kommunikáljatok, hogy legyen mit olvasni. Így kell:KépKépKépKépKépKépKép

Lili(35+4)

KépKép
savitri
 
 


Szerintem ha valaki nem akar bio-ban gondolkodni, meg variálni a mosással, akkor elég annyit betartani, hogy nem használ öblítőt, és jobban kiöblíti a ruhákat, hogy semmiképp ne maradjon mosószer benne. Az én mosógépemen van egy intenzív öblítés nevü gomb, gondolom az erről szól.

Katy! Tök örülök, hogy végre van hozzászólásKépKépKép

Lili(35+4)

KépKép
savitri
 
 


Jó reggelt!

Vagyis szép napotKép

Jó sokat írtatok és mindenféle hűdejót, úgy örülök. az jutott eszembe, hogy mikor Kikocs elutazott, jól be voltunk lassulva (így ni, szép magyarosan) szóval szerintem ellustultunk, mert ő írt helyettünk is. Mostanra meg milyen szépen összekaptuk magunkat. Én olyan olyan büszke vagyok a topikunkra!!!
Na, a reggeli "szeressük magunkat" kezdés után megpróbálok valami érdemi hozzászólást is produkálni.

Orbis!
Pont ugyanazt gondoltam, mint Rékacs meg Katy. Én is mosok amivel a sajátomat, még az öblítőt se szándékozom elhanyagolni. Ha a bébi mégse bírná, ráérek akkor váltani. Én attól félek, hogy ha nem rögtön a mindennapi dolgokhoz kezdem szoktatni, később késő lesz rájuk áttérni, mert addigra tényleg érzékeny lesz rájuk. Szóval félek, ha túl sok az "óvintézkedés" azzal tulajdomképpen kitolok vele ahelyett, hogy segítenék. Hű, remélem nem voltam túl zagyva.
Az Aventes zacsi tényleg szuper, nem csak anyatejnek, és most lehet valami poharat is kapni (szintén a mellszívóhoz) amit 1×használatosnak mondanak, de az eladó szerint lehet sterilizálni, szóval használható többször is! Én asszem olyat veszek majd!

EDA: Nekem is pont azokat mondták amiket neked, kiviruló arcok, stb... viszont engem se győzött meg. Egyszerűen nem hiszem el, hogy a gerincbe szúrt bármi az rizikómentes, a másik meg, hogy dehogyisnincs mellékhatása, iszonyú fejgörcs és ehhez még sokszor jó adag hányinger is társul. Csak ezt szeretik kihagyni. Nekem könnyű, az én dokim nem szúr és kész, mert nincs rá képesítése, szóval egyszerűen eldőlt a kérdés. Kép

Bagz!!!
Affeneaffeneaffene!
Hát tegnap nagyon akartam menni a tornára, mert tényleg isteni, néha járok, csak olyan messze van, szóval mikor majdnem elindultam, mégis belustultam. Ha szólsz, hogy mész tuti megyek én is! Nagggyon jó a tornászné szerintem. mit szólnál egy csüt. délelőtti Keveház u-hoz?! Biztos most is hirdették. Azt mondják nagyon szép hely, és kevesen vannak!!! Már írtam egyébként mindkettőt, de semmi lelkesedés nem volt sajna. Pedig oda még a nagyobb gyerkőcöket is lehet vinni. Na, írjál, mert jájunk együtt naná!!!!

Katy!
Köszi, örültem ám, hogy így figyuzol a harmadik harmadomra! és már csak egy nap!!! Dejódejódejó!!!

Noémi!
Neked meg a megnyugtatást köszi, az óriásbébivel kapcsolatban. Hát csak nem szülök kisbálnát?! Kép

Most már asszem mindenre reagáltam jól, puszka
Aura 26+6
aura
 
 


SziasztokKép
Valaki segíítsen..... akkora a bokám mint egy bálnának. Tegnap este vettem észre elöszőr, és most is olyan már megintKép Kép bálna bokáju lettemKép ez mitől van??????

pussz
edwig aki aggggódik
35+3
Vendég
 


Sziasztok!
Hát a mosószer ügy azért aggaszt, mert anyukám mesélte, hogy nekem elég sokáig az összes öblítőtől meg a legtöbb mosószertől kiütéses volt a bőröm, már teljesen meg voltak ijedve, mire rájöttek hogy ez az oka, és egy csomó ideig babaszappannal kellett mosni a ruháimat. Én úgy tudom, öblítőt semmiképpen nem szabad. Nekem gyakorló anyukák mondták, hogy a babaszappan lereszelve a mosószertartóba még ma is divat, de van már külön sensitiv mosószer babáknak, illatmentes.
Bár én külön eset voltam, a krémeket se bírta a bőröm, na abból még a direkt babakrémet se,meg az összes tápszert kihánytam. Szóval lehet, nem hozzám kéne mérni KépKép

Aura:Szerintem is képtelenség, hogy ekkora legyen a baba! Úgy tudom, a 30. hét körül szokott olyan másfél körül lenni. És az elefántbébikről is csak a végén derül ki, hogy azok, mert az utolsó 1-2 hónapban híznak, mikor minden más teljesen kifejlődött, akkor alakul husi meg zsírréteg.
Ja, és az EDA-ról azt mondta a doki, hogy a migrénes fejfájás csak akkor szokott előfordulni, ha túlszalad a tű és megszúrják a gerincvelőt, mert akkor szivároghat a gerincfolyadék és csökken az agyban a nyomás. És azért nincs mellékhatás, mert nem a gerincbe adják, hanem a gerinc melletti üres térbe. (nem akarok kampányolni, én sem vagyok mellette, csak ezt mondták)

Rékacs!
Arról a tejtárolós zacsiról én is olvastam, megnéztem azokat az Avent cuccokat, én is szimpatizáltam velük, csak az a baj vele, hogy ha egy dolog avent, akkor minden másból is azt kell venni, mert ezek ilyen egymáshoz valók és máshoz nem. (na ez remélem érthető Kép) És ahoz túl drága, hogy én mindenből olyat vegyek. Ráadásul a zacsival csak a tej tárolása oldódott meg, az egy adag sütőtökpüré nem Kép

Na további szép napot mindenkinek, kiugrom anyukámékhoz, állítólag vár ott egy csomó babaruha KépKép
Este még jövök,Kép
pussssz:
Orbis
orbis
 
 


Edwig!
szerintem ez az utolsó harmadra nagyon jellemző vizesedés. Pihenj feltett lábakkal! Jó sok párnát alá! Csinálj lábfejkörzéseket, meg integess velük előre hátra. Mozgasd jól át. Ne legyél egyszerre sok időt talpon. Akkor sincs nagy gáz ha nem múlik el csak szülés után, de ezek általában segítenek.
Kitartás!!Kép(gyógypuszi)

Lili(35+4)

KépKép
savitri
 
 


SavitriKép
akkor ez természetes...húhh kissé megnyugodtam... már mindenfélét beképzeltem. Akkor valószínű azért dagadt be, mert dolgozom és így nem tudom feltenni, lóg egész nap. Olyan dundi bokám lett, meg zsibbad kicsit....de mennék már haza, és még hol van öt óra. Mindenesetre kösziKép
pussssszzzzi Kép
edwig(35+3)
Vendég
 


Orbis!

Az Aventhez nem kell mindent megvenni, elég a zacsi, ahhoz lehet külön csatot kapni, ami lezárja és a főzeléket ugyanúgy bele tudod tölteni. (Bébisziteres tapasztalat) az üvegnél én félnék, hogy elreped, vagy ez hülyeség?!
Aha! Már értem az EDÁ-s no mellékhatást, csak engem se győz meg (nincs az az orvos akiben annyira bíznék, hogy nem szúrja tovább) szóval önszántamból nem és nem. Mi makacsok tartsunk össze Kép!

Edwig!
Szerintem is az lehet amit Savitri írt, a vizesedés. Az teljesen normális, örülj,hogy eddig nem volt.
Azt halottam sokat kell inni, nagyon!
Megnéztem a hókusz-pókuszos könyvemben, és azt írja, hogy a vizesedés természetes jelenség a terhesség 30. hetétől. segíteni lehet rajta úgy, hogy elsősorban megszabadulsz a stressztől, pl. munka!
Aztán segít a megnövelt folyadék és sóbevitel, mert ez gyorsítja a szervezet vizeletkiválasztását.
Segít még a sós lábfürdő, felpolcolt lábak, ételben pedig szuperjó az ubisali és a nagyon megtisztított héjában főtt krumpli, de héjastól kell megenni! Fűszerben a lestyán a nyerő (az fincsi levesbe szerintem).
Hirtelen ennyit tudtam összekaparni. azért ne egyszerre próbáld ki mindet (a végén még elsivatagosodsz Kép )

Óriáspuszik, Aura
aura
 
 


Kukucccccccccsssssssssssss!!
Sziasztok sok-sok aranyos kismamik!
Szabadna nekem is.... ide ... hozzátok.... beleszólni...meg minden...???????????

Már hónapok óta szinte naponta olvaslak benneteket és ezt vegyétek nyugodtan dícséretnek. Másokat is olvasgatok és Ti vagytok azok, akik tényleg figyeltek a másikra, és nem divat a másik leb...ása. Szóval, jókat derülök az írásaitokon, és sokszor billentyűt ragadtam már, hogy "elégmáahallgatózásbólvégre", de mindig elhalasztottam. Azt gondoltam, nem lehetek elég érdekes...szóóóóóóóóval, léééééééééécccccccciiii, ha befogadtok, reagáljatok rám, mert különben elbátortalanodom.

Én még nem érzem magamat feljogosítva (szépen magyarul) az "észosztásra", csak néhány dologra szeretnék reagálni.

Nekem is fájdogál a hátam, volt két hét, amikor mindig erre ébredtem reggel, meg sem tudtam mozdulni. Aztán anyu kitalálta, hogy emeljem meg a párnámat, azóta remekül megy minden és alig fáj. Akinek más nem használt, esetleg próbálja meg, hátha..

Orbis!
Torokfájásra a mentolos, eukaliptuszos cukrokat ajánlották (Negro, dr. Theiss), ez nem gyógyszer, és bevált. Megspékeltem mézes-csipkebogyós teával, az olyan szép piros!! És teli van c vitaminnal.

Esztyx!
Aranyérre a gátizomtorna tényleg jó, gyógytornász ajánlotta a kismamatornán. Kimondott ilyen panasznál a végbélzáró izmot úgy kell összehúzogatni, hogy közben a hátsó feled az égnek áll. Vagyis úgy állj négykézláb, hogy az alkarodon támaszkodsz, így a hátsód lesz a legmagasabb pont. Ilyenkor megszűnik ott az erek nyomása-feszítése és már ez is használ állítólag.
A párod haverozgatását és hogy bosszant téged, nagyon meg tudom érteni, egy időben én is sokat szenvedtem ettől. Az igaz, hogy a macerálgatás nem használ, de speciel én sem tudtam megállni, hogy ne morogjak. NÉha azért sikerült.. Aztán mostanában talán kevesebbet megy el, és én ezt értékelem, és kevesebbet is morgok. Meg felállítottam-tunk egy sorrendet, hogy ha már elmegy, legalább akkor, amikor én sem vagyok otthon, vagy csak este, hogy kicsit találkozzunk előtte, ne egész napra, stb. Talán beválik.

És ezzel kapcsolatban szeretném a világgá kürtölni, hogy tegnap milyen jó volt nekünk este!! A párom sörözgetés után, én torna után otthon találkoztunk, beszélgettünk, aztán a rádióban szóló nagyon szép romantikus számokra elkezdtünk táncolni a nagyszobában gyertyafénynél. Nagyon habos-babos volt!!!

Szóval, így elsőre, mit gondoltok, befogadtok?? Képbár én csak ezt a két jelet ismerem.. Kép

sziasztok,
Ttika, aki 27+4
ttika
 
 


Lili, írokKép! De most álmos vagyok megint, és nincs annyira kedvem, mert Péter sokáig dolgozott, későn feküdtünk, és igaz, hogy aludtunk 8 órát, d az nekem így a nappalba nem elég.Kép

Edwig, te meddig dolgozol még?! Ne aggódj, biztos attól van,hogy ülsz, de azért irtó kellemetlen lehet... Szegény...

Én is a magunk mosószerével fogom mosni azt hiszem, meg a Lili által írt oldalon volt, hogy lehet higítani a mosószert, meg ilyenek, na azt lehet, hogy kipróbálom. És egyetértek Aurával a túlóvásban.

Orbis, tök jók a teák! Én is leírom. És tényleg ne magadból indulj ki, lehet, hogy nem lesz ennyire érzékeny a baba.

ARANYÉR - nekem is kijött, jajj... De visszament!!! Kép Nekem a Reparon kenőcs segít, azt ugye lehet használni? Azon kívül még az is segít, ha úgy intimtornázol, hogy a feneked magasabban van, mint a fejed. Négykézláb mondjuk. Hát, az egyik legkellemetlenebb dolog...

Katy, ez a pszichodrámás dolog tök érdekelne, én drámapedagógiát tanultam, meg csináltam, és szívem csücske. Majd megbeszéljükKép A találkozó bármikor jó nekem, döntsetek.

Rékacs, remélem, túlélted a bútorfestést...Kép

Puszi,
Noémi
32+3
vghnoémi
 
 


Aura drágaKép
Köszönöm szépenKép felírogattam amiket írtálKép délután hívlak csak most elvagyok havazva mégKép millió puszi

TtikaKép
Üdv a legaribb kismamik körébenKép Biztos szeretsz majd ide járni, én már függő leszek lassanKép Kép Kép
Tudod már mi lesz a babócád?? Az a habos babos dolog nagyon klassz lehetett, néha de jó lenneKép Kép
pusssz mindenkinek
edwig 35+3 (aki most egy picikét irigykedikKép )
Vendég
 


Szia Ttika, hát persze!!! Gyere közénk, gyere találkozni meg minden! És nehogy elbátortalanodj, már nagyon sokan vagyunk, biztos néha nem reagálunk mindig.

Na üdv, csak ennyit szerettem volna, és ugynanazt írtuk aranyérreKép

Noémi
vghnoémi
 
 


jaj TItka!
ne viccelj!Egyértelmű!Közénk tartozol!Kép
és én is csak ezt a két jelet szoktam csinálniKép
egyébként ez a habos-babos jelenet nekem
nagyon tetszettKépKépédik lehettetek...
közénk tartozol KSZ-KISMAMIK SZÖVETSÉGEKép
egyébként ezt az intimtornát ki fogom próbálni...
gondoltam, h még az utolsó hónapban el is megyek egy ilyen tanfolyamra, de a tanár elküldött, hogy utolsó hónapban már nem szabad elkezdeni, majd csak szülés utánKépsebaj...
addig is gyakorolgatok!
edwig-
szerintem bár tudom nem olyan olcsó, bár anyukád is ráveheted, egy jó lábmasszázs csodákra képes, és polcold fel a lábad...és és és gyógyulj!

savitri-én is mindig úúúgy elszontyolódom mikor csak egyedül írok a topicba soksok időn keresztül, és arra gondolok, mit is csinálhattok tiKép, én ma egyetemen voltam, no nem mintha annyira tudtam volna figyelni, de tetszett, ahogy mindenki odavolt, hogy milyen hős vagyokKép, szóval csak ezért nem voltam...de olvastalak, és szeretem amiket írszKépKép
nononopuszszszszszszz
eszti
esztyx
 
 


EdwigKép

Vizesedésre én pont az ellenkezőjét hallottam, mint amit Aura írt, mégpedig minél kevesebb folyadék, és sómentes diéta (mert a só megköti a vizet). Na, most legyél okosKép Egyébként a hugomnak a szülésznője ajánlotta még, hogy egyen rengeteg almát, és tartson időnként gyümölcsnapot. Én eddig szerencsére megúsztam, és Gergővel sem vizesedtem soha. Remélem, most is elkerül.

KatyKép
Egyszer talán én is el tudok szabadulni talira (nagyon szeretnék ámKép), de sajna több hátráltató tényező is van (egyrészt nem vagyok bp-i, másrészt a gyerkőc felügyeletét még akkor is nehéz megoldani, ha dokihoz kell mennem, harmadrészt pedig nagyon sokat kell dokihoz járnom). De ha egyszer egy ilyen orvosos napon lesz, akkor ígérem elmegyek.

TtikaKép
Üdv itt, és gyere gyakranKép Van ám nekünk táblázatunk is, amibe bele lehet kerülni, ha megírod az adataidat (ezt most pontosan nem tudom, miKép)

Pussssz
Tüni
tüni
 
 


Köszönöm, köszönöm, annyira kedvesek vagytok! Akkor nem bátortalanodom el, jó??


Noémi!
Sajna a találkozókra nem tudok menni,mert úgy 100 km-re vagyok tőletek, Győrben. De azért lelkesen várom a beszámolókat, mint a korábbiakét is. Aztán meg eszem a kefét, hogy vajon mire gondolhattok, amikor visszaidéztek valamit. Hát ugye, ott már nem tudok hallgatózni..

Edwig!
Így ismeretlenül is annyit gondolok rád, meg Aurára, és mindig kalapot emelgetek előttetek, hogy ilyen jó hangulatban bírjátok az egyedüllétet. És annyira drukkolok nektek, hogy legyen végre valaki, akihez oda tudtok bújni és aki szeret benneteket!!! Mert enélkül olyan nehéz az élet!! Nekem is sokáig kellett várnom az igazira, azt gondolom, hogy megtaláltam, de addigra bizony sokszor elkeseredtem. De már tudom, hogy azért volt, hogy ő addig felkészüljön a találkozásra és olyan legyen, amilyen most.
Tegnap haragudnom "kellett volna" rá a sörözés miatt, de olyan jó, hogy mégsem tettem, mert így annnnnnnnnnnyira jóóóóó volt! KépKépKépKépKépKépKép
Kell, hogy ti is megtaláljátok a saját igazitokat!!!!!!!!

Ja, és állítólag "biztosan" kislányunk lesz, de nem akarunk pofára esni, úgyhogy "koedukáltan" készülünk..

sziasztok, Ttika
ttika
 
 


Sziasztok!

Ttika!
Üdv közöttünk!!!Jó, hogy mertél írni, látom már jó ideje olvashatsz BennünketKép!!!
Ha van kedved, felírlak Benneteket a táblázatba! Csak annyit kell leírnod, hogy: mikorra vagy kiírva, hányadik gyerkőcödet várod, hol fogsz szülni, és milyen neveken gondolkodtok!A találkozón nem egymást szoktuk kibeszélni, hanem ugyanezt műveljük, mint itt, csak személyesen!

Tüni!
Nagyon sajnálomKép,akkor ha jösz dokizni szóljál, és alkalmazkodunk!!!

Noémi!
De jó, de jó!!!Kíváncsi vagyok!

Esztyx!Néha az az érzésem, hogy nem minden hozzászólást olvasol el!No nem probléma, csak írtam Neked,tali után, hogy átküldhessem Neked a Schöpfis dokumentumokat, meg a Kenguru Goldos boltokat!No megírod az e-mail címedet?

Aura, Edwig!Rátok is számíthatunk jövő héten?

Puszi:Katy
29+7Kép
Katy
 


Szevasztok csajok!

Szia Ttika!(meg azt is írd neg a táblicskuhoz, hogy hány éves vagy, mert én azt is mindig jól megnézem, hogy ne én legyek a legöregebb kismamiKép)

Annyira lehetetlen nő vagyok. Mindig elfelejtem, hogy hol vannak a határaim és úgy bevertem a csipőmet, mert felálltam a szennyestartóra, úgy hírtelen és nem toltam arrébb semmit....na bonyolult leírni, de még szerencse, hoyg nem a hasam állt arra, hanem a bal csípőm. Még mindig fáj kicsit!Kép

Edwing! szerintem is szimpla vizesedés. Ne ess kétségbe, hanem hagyd abba azt a fránya munkát és kicsit pihenj! rá a babádra, hisz már mindjárt itt van.
És én is úgy tudom, hogy sokat kell inni, és petrezselyem a jó, meg a friss ananász.
meg ahogy Lili írta felpócolt láb. Úgy nem tudsz ülni a dolgozóba, hoyg valamit a lábad alá pakolsz? meg leveszed cipődet.

Tali ügyben én mondtam már hétfőt, de már vissza is szívtam, mert az pont nem jó Katynek. Szóval én tökre szeretnék eljutni, de fogalmam sincs menni fog-e. Tehát várom,hogy mikor lesz és megpróbálok hozzá alkalmazkodni, jó?

Noémi! meglehetősen túléltem, mivel nem is festettem, a pasim ugyanis kinn hagyta a garázsba a festeni valót és mivel cipelnem nem szabad, így járt! Mert amúgy neki festem a kisfiókosát, amit ide az asztal alá vettünk Ikeás Ivar három fiókos és nálunk minden csresznye színű, Rékica festiKép, így ez is olyan lesz. És azért vettük, mert rájöttem, nincs más módszerem, hoyg rendetrakjon az asztalán(ami a nappaliban van),csak az ha vannak fiókjai ahová mindent jól begórhat!!!
Szóval pénteken újabb kisérlet a festésre.
Holnap nem, mert nem leszek itthonKép Úgy örülök már, hogy kimozdulhatok. Reggel megyek nőgyogyihoz, elvisz a pasim és aztán átvisz a kisunokatesomhoz és majd este értem jönKép Tök jó lesz!!!!

na, pofám lapos!
Rékacs

ja, Aura egyet értek a túlóvás elméleteddel!

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Rékacs!

Nem akarlak elkeseríteni,de nálunk a fiókos megoldás sem jött be!Most a férjem úgy gondolja, hogyha esetleg vennénk neki egy nagyobb asztalt,akkor jobban elférnének a holmijai, mert tulajdonképpen emiatt van a kupi...Kép
De hátha nálatok másképpen lesz!Na add fel a reménytKép

Én nagyon örülnék, ha eljönnél!!!

Katy
Katy
 


Rékacs, nekünk is IVARunk van! De sima fenyő színű. És én mint családunk rendetlenje azt mondom, hogy teljesen mindegy, mi van az ember körül pakolóhelyileg, úgyis rendetlenséget csinál, ha olyan típus. És én olyan vagyok, és mindig csak átmeneti rendet sikerül teremtenemKépDe tényleg ne add föl!

És nagyon jó lenne,ha el tudnál jönni a találkára, én is azt mondom. Sőt, azt mondom, hogy nem teheted meg, hogy nem jössz.Kép

Ttika, kár, hogy nem tudsz a találkozóra jönni... Nem teszel föl képet magadról? Olyan jó arcokat társítani a nevekhez!
És nekem is nagyon tetszett a keringős sztorid, mi is ilyen romantikus alkatok vagyunk a férjemmelKép

Na puszi mindenkinek,
Noémi
32+3 (mindig 31-ez akarok írni, lemaradtam magamtól...)Kép
vghnoémi
 
 


Katy!
Ne haragudj, igazad van, mert valóban néha inkább csak átfutom és nem olvasom végig,
de ez csak azért van, mert otthon korlátozott
az internetezési idő...anyuéknál tudok csak netezni,valószínű az üz.pont akkor jött, mikor otthon voltam..sorry!
e-mailem:rothmann@freemail.hu

MILLIó puszka-eszti
esztyx
 
 


Sziasztok előrehaladott kismamik.
Segítségre lenne szükségem. Karácsony elött leszünk 24hetesek és szeretnénk elmanni 4D-re, hátha sikerül valami jó kis képet elcsípni amit a nagyszülök kaphatnának. Ez persze csak ürügy, igazából most vagyunk a hosszú pauzában a 18. és 28.heti UH között és még ilyen hosszú idő nem volt eddig hogy ne lássam hogy fejlődik. Szóval a kérdésem az hogy aki találkozott lelkiismeretes UH-ossal aki mindent megpróbált megtenni a jó felvételek érdekében, (ha már az emberlánya ennyi pénzt kiad), azt irjátok meg légyszi.
Szerintetek mennyivel elötte érdemes bejelentkezni? Van valakinek 4D-s képe ebből az időszakból? Várom az jótanácsokat.
Egyébként kicsit el vagyok maradva az olvasásotokban, mivel a nőklapjásokat sem hagytam cserben és a kettő együtt kicsit sok.
Eszter esete vészesen hasonlít az enyémre a párjával, bár az eltávolodás nálunk nem fenyeget, csak néha kicsit házisárkányosnak érzem magam. Az én férjem is késő estig dolgozik, néha nem is tudom megvárni és ez nagyon rossz, pláne hogy hétvégén is. Ő azt modnja ez azért kell most, hogy ha meglesz a baba jobb legyen, de én egy kicsit félek. Vajon akkor be tud majd fékezni, egyáltalán akar majd otthon lenni? Most még hagyján ez az állapot mert elfoglalom magam és élem az életem, de ha majd otthon leszek és csak a lift hangját lesem egész este, abba bele fogok hülyülni. Szóval kitartás Eszter, én általában lecseszem telefonon ha nem az igért időben jön, de otthon tejben-vajban fürösztöm hogy jól érezze magát. Egyébként igazán engedékeny vagyok vele mert van egy fix és egy mobil havernapja a héten. Igyekszem nem hárpiásodni.
split
 
 


Ja, még egy-két kérdés:
Gátvédelemmal kapcsolatban van valami kence amivel a 6.hónaptól keni az ember akkor jó eséllyel pályázik a metszés elkerülésére. Összetétele: búzacsíraolaj és orbáncfű, de nem tudom milyen arányban vannak, és hogy lehet beszerezni, vagy előállítani. (aztán miután hónapokig keni magát az ember megcsászározzák haha)
Melyik pocakkrém vált be nektek leginkább. Én most avonozok elég jónak tűnik, csak nehéz az utánpótlást beszerezni.
És a harmadik: a ti kórházatokban is 300napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot kérnek?
És a 4.: Választottatok szülésznőt előre? Mikor? Mennyi mostanában a hálatarifájuk?
split
 
 


Szia Split!
Ha bemész a profilomba(kétszer ráklikkelsz az imolyozsra itt balra), ott megtalálod Hanga 24 hetes 4ds képeit. Szerintem igen jól sikerültek. Mi a Megatoysban voltunk, és a nő, valamilyen Tánya csinálta a képeket. Igen kedves volt, de nem kellett küzdenie, mert Hanga már most fotómodellKép.És pénteken telcsiztem és keddre volt időpont.
Én Söfis vagyok és ott 300 napnál nem régebbi kell.
És mi választottunk szülésznőt, meg itt ez volt is téma,és általában mindenki választáspárti, ha jól emlékszem. Úgy tudom, hogy az árfolyam 10 és 20 ezer között van.
Pocakkrém az nekem baba testápoló.

Noémi! Mindent megteszek, hoyg el tudjak menni, de ez a kocsihiányos állapot igen kiborító!!!!Amilyen a formám tuti mire leesik a hó már kész is a kocsimKép Tavaly sem vezettem hóban!!! Akkor idén?!

na, megyek vágóbácsi aztán Megasztár, eddig meg m1-es hiradó, megosztom magam a remek csatornák között.

Eszti, az én pasim ma kb 1/212-kor jön haza. Edzés! remélem leszokik róla, ha meglesz HAnga!!!!!!

Amúgy nekem is feltünt, hogy nincs Kikocs! de bABgzer is nagyon lapul, meg a többiek is, mi újság a szél a baj????

sziasztok
rékacs(34)

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Ciao Lányok!

Köszi mindenkinek a reagálásokat Kép, most már tuti megmaradok! Kép

Jó, hogy hordozókendő ügyben felvilágosítottatok, így lemondtunk a varrásról. Viszont Bagzer, az a németországi engem is érdekelne, elküldenéd nekem is a címet? (Asszem megadtam az emailemet a profilomban) Köszi!

Az orrszívós javaslatokat, tapasztalatokat is köszi Kép, azt hiszem, akkor a porszívós mellett döntünk, az elemest én is drágának találom.

Közben beugrott a szomszédasszonyom és el kellett dicsekednem az új bébiszerzeményeinkkel. Kép

Orbis! Én egy kevésbé természetes módszert tudok ajánlani a torkodra, amit ma ajánlott a védőnőm. (Aki ma reggel fél 9-kor vert ki minket az ágyból váratlan látogatásával Kép) Bioparox a neve, inhaláló cucc, amit szájon és orron át is lehet alkalmazni, terhes és szoptatós anyák részére is. Hátha... Ja, és vény nélkül kapható.

A mosószeres dolgot már jól kiveséztétek, én is azzal a csapattal értek egyet, hogy egyelőre a saját mosópor és öblítő, aztán majd kiderül. Meg jól átgőzölöm őket vasalóval.

Ttika! Én is üdvözöllek a csapatban, újabb "vidéki" kismami! Kép

Esztyx! Totál átérzem a problémáidat, vagyis az aranyéren és a hasfeszülésen kívül mindegyik megvan nálam is. Ráadásul tegnap este becsípődött valami a csípőmnél (vicces, nem? Kép), alig bírtam közlekedni itt a lakásban. Kép

Jajj, azt még muszáj elmesélnem, hogy amíg ma egész délelőtt a dokinál dekkoltam (megint műtőbe hívták), addig Petim nekiállt babasarkot gyártani a hálónkban. Átrendezett, meg falat javított meg babaágyat festett, szóval kezdünk alakulni. Olyan büszke vagyok az én kis ezermesteremre! Kép És holnap folyt. köv, majd teszek fel képet.

Puszilok mindenkit, azokat is akikhez külön nem szóltam Kép

Megyek megasztárt nézni, Lilikém is imádja. Kép

Katinka
katinka
 
 


Sziasztok!

A Tescos sztori nagyon brutális. Az a baj, hogy én is olyan lépcsőházi gondolkodó vagyok, aki az ilyen helyzetekben nem tud jól reagálni, de bezzeg utánna otthon olyan jó visszavágások jutnak eszembe, hogy csak na. Velünk is történt hasonló, szintén Tesco. Mivel már kicsit nehezen mozgok úgy döntönttünk férjemmel, hogy éjjel tartjuk ez évi utolsó nagybevásárlásunksst. 22.00- 01.00-ig voltunk az üzletben.Minden tök simán ment, de a pénztárnál okoztunk mi is egy kis fennakadást. 2 részletben vásároltunk, bankártyával fizettünk és számlát kértünk...nagy luxus..nem???Összesen volt még vagy 6 ember a Tescoba, de addigra mind a pénztérnél kötött ki. Szerencsére nekünk nem szóltak be, de az ábrázatok elég viccesek voltak. Gondoltam csak kibírják valahogy, ha én is ott állok 117cm!!!-es pocakkal.

Eda

Én sem szeretnék!!!Most olvastam a Kismamában, hogy lehet összefüggés az Eda és a depresszió között. Eléggé hiszek a természetes dolgokban, így szerintem van aalpja a dolognak. Nem véletlenül kell "fájdalommal" szülni.

ÁÁÁÁ, most megy a Megasztár, és csaj, elég borzasztó hangja bántja épp a fülem.

Mosás
Biztos tök tájékozatlan vagyok, de én nem is tudtam, hogy más szert kellene használnom. Nekem már minden "tiszta"és én annyit tettem, hogy Sensitive öblítőt használtam, és azt az extra öblítés funkciót bekapcsoltam a gépen.

Split

Nekem bevállt a Prxis, és ott is Hajdú drnő. Nem túl barátságos, de szerintem nagyon jó fej, és én inkább kedvelem a távolságtartó órvosokat. 31. heti kép van a profilomban.Szerintem jól sikerült, de nagyon függ a babától is.
Krémet én is avonosat használok, a hasamon nagyon jól bevállt, más helyen nem. Biztos függ attól, hogy alapjáraton milyenek a zsírszövetek...vagy ez hülyeség ????

Nekünk is van szülésznőnk, én fontosnak tartom, mert biztonságot ad. Én asszem 10 e Ft-ot és ajándékcsomit adok neki.
Az anyakönyvi kivonatot egyenlőre nem tudom.A szülésznőtöl fogom megkérdezni a jövő héten amikor talizunk.Szerintem mondjuk baromság ez a 300 nap.Bár engem már az is kiakaszt, hogy Pesten kell minden hivatalos papírt intézni a babának, holott nem is ott lakunk. Kicsit írtozom ezektől a hivataloktól. Inkább fekszem 2 hétig kórházban, mint egyszer elmenjek egy ilyen helyre.

Hosszú voltam...sziasztok

Hulcsi (37)

hulcsi
 
 


Na lányok!Felteszem a táblázatot!!!Szóljatok, ha valamit írjak, javítsak!

Már mindenre reagálatok,úgyhogy nincs mit hozzáfűznöm!

<pre>
Név: Kora Szülés ideje baba Baba neve: Méretei: Kórház neve
1. MaricaKép 35 2004.11.13.Kép 2 Mariann 4200g/53cm Szeged/ Klinika
2. BendegúzKép 30 ? 1 Bence Bp./Szt.István kh.
3. Márti05Kép 31 2004.11.01.Kép 1 Brigitta 3450g/50cm Bajcsy kh.
4. BringaKép 29 2004.nov.18.Kép 2 Bernárd 3400g/54cm ?
5. Eszti dec. 1. 1 Laci/ ? Bp./ Schöpf-Mérei kh.
6. Smille 23 dec. 10. 1 ? Gyula
7. Diána 28 dec. 15. 1 Dominik/Dorka Bp./Szt.István kh.
8. Babar 28 dec.14. 1 Szonja, Barbara Bp./Szt.István kh.
Mackósajt 32 dec.15. 2 ? Bp./Szt.István kh.
9. Csilla 29 dec. 16. 2 ? ?
10. Hulcsi 28 dec. 16. 1 Benedek Bp./Szabolcs u.
11. Katinka 27 dec. 23. 1 Lili Székesfehérvár
12. Lili 31 dec.25. 1 Hana Bp./MÁV kh.
13. Edina 23 dec. 29. 1 Bálint v. Olivér Bp./Szt.János
14. Noémi 23 jan.? 1 Levente, Donát Bp./Szabolcs u.
15. Rékacs 30 jan. 7. 1 Hanga Bp./ Schöpf-Mérei kh.
16. Márti 29 jan.8. 1 Péter,Benjámin Bp./ Schöpf-Mérei kh.
17. Hanitka 29 jan.10. 1 Hanna Bp.
18. Kire 33 jan. 11. 2 Erik ?
19. Tüni 28 jan.12. 2 Kincső Bp./MÁV kh.
20. Brigi 30 jan. 18. 3 ? Bp./ Bajcsy K.
21. Dorye 25 jan.21. 1 Vilmos/Johanna Bp./Szote,II Női
22. Eszter2004 28 febr.1. 1 Petra Bp./MÁV kh.
23. Orbis 23 febr. 1. 1 Botond Merse/ Csenge Borka Bp./Margit kh.
24. Vica 29 febr. 2. 3 ? Bp./Szt.István kh.
25. Bagzer 26 febr. 2. 1 Simon, Gábor Otthon
26. Katy 27 febr. 3. 1 Dávid Bp./ Schöpf-Mérei kh.
27. Cicmerák 24 febr.8. 1 László,Gergő Bp./Szt.István kh.
28. Flo 28 febr.10. 1 Matyi Bp./Szt.István kh.
29. Zsuzsi 29 febr. 13. 1 Marcell/ Zsófi, Ágnes Bp./Szt.János
30. Kikocska 26 febr. 13. 1 Réka Bp./ Schöpf-Mérei kh.
31. Vera 30 febr.20. 2 Matyi Bp./Szabolcs u.
32. Timi 26 febr.23. 1 Máté, Levente Pécs/Szülészeti klinika
33. Zsuzsa 28 febr. 26. 1 ? Bajcsy kh.
34. Aura 23 febr. 26. 1 Erika Bp./Szt.Imre kh.
35. Viki 27 febr.27. 1 Dani/Márk,Dorina/Réka
</pre>

Küldök egy jó éjt puszit!Kép
Katy
29+7
Katy
 


sziasztok!!!

Ttika! üdv közénk!! jó kis csapat vagyunk, kár hogy nem tudsz jönni találkozni, de azért télleg tegyél fel képet ha tucc!!

Split, mi most voltunk a praxisban, meg 13 hetesen. az első jobb tapasztalat volt, jobban is sikerültek a képek, meg kedvesebb volt a fickó is, most tökre bűnösnek éreztem magam hogy alszik a baba és nem tudja megmutatni..... de meg is nézheted őket az albumban bagzerka picije, asszem, de megtalálod!
-gátmasszázshoz én úgy tudom hogy az orbáncfűolajat kell 1/1hez valamilyen bázisolajjal hígítani! ami akár sima napraforgóolaj is lehet.... és gondolom nem elég csak bekenni, de ki tudja....

emberek!! írtam a kendősnek, hogy tegyen ide képpel a kendőiről, még nem reagált vissza, de ha emailben kéritek, megírom nektek a címét!!

az, hogy mostanábban nem írok ide annyit, több oka van, az egyik hogy sokat rohangálok, és tök lusta vagyok hogy mindent visszaolvassak!!!! sajnaaaa?( a másik meg hogy próbálok figyelni picurra, nem akarom agyonsugároztani őt itt a monitorral..... meg ilyenek, persze a fő a lustaságom....hehe

Aura, menjünk jövő héten együtt a tornára! nekem a reggeli időpont nem teccik, nem bírnék úgysem felkelni!!

bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Katy, most néztem, nincs fent az email címed a profilodban!!! írj az enyimére, és elküldöm

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Edwig!! itt egy angol nyelvű link pont a te probélmádról!! most találtam:
http://health.yahoo.com/health/centers/pregnancy/233.html

-látjátok milyen sokat írok!! az elmúlt 20percben nem is jutott szóhoz másKépKép

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Bagzerka!
Jó, menjünk a jövő héten, majd egymást noszogatjuk Kép

Split!
Nálunk a kórházban a gólyanéni aszonta, hogy ilyen gátmasszázsolajat lehet kapni a gyógyszertárakban előre kikeverve. a terhesség 36. hetétől kell kencézni, két ujjal, "Ú" alakban (az u alja a végbélnyílás felé legyen), nagyon finoman, 2-3 percig max és egy nap 1× elég. Ja és növeli a sikeres gátvédelem esélyeit, ha iszod mellette a málnalevélteát. Az első héten, hogy elkezded napi fél litert, aztán napi egy litert. (Ez lazítja a méhizomzatot, írtunk róla egy csomót korábban). Ezeket mind a gólyanéni mondta, remélem segített!

Ttika!
Ezennel én is szertartásosan üdvözöllek a
Pocak Egységfrontban! Nekem is tetszett a táncis este, édik lehettetek.
Sipirc a táblázatba Képés írjál sokat, ha meg nem reagálnánk, akkor még többet Kép

Jó éjszakát mindenkinek!
Aura 26+6
(holnap 27, utána harmadik harmad, juhú)
aura
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?