Új privát üzeneted érkezett!

Ildi
Boldog névnapot! :D


Eszti
Már nekem is volt hajszál a fülembe.
Nekem is fáj a szemem,+ tiszta herpesz is. :evil: Na meg az arcomra is nőtt egy szép nagy. Szóval jó szarul vagyok továbbra is. :( Levi még bírja, de ha ezt nem, kapja el akkor semmit.

Angi
Utána járok ennek az Sambucol immunerősítőnek. Gondolom van a neten infó róla.

Ildi
Akkor mostantól gyereknélküli duma partikra járunk. :lol:

Most indulok a batyumért az óvodába.
:wink:

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Fannika köszöni a köszöntés!!!

Ildi: Sok boldog névnapot kívánunk Neked!!!!

Eszti: Jobbulást Nektek!!!!
Vendég
 


Eszti: mi jöhet még? :evil: Egyébként ez a kötőhártya milyen? Elég sok anyukától hallom mostanában, hogy van a gyerekének. Viszket, fáj, piros?

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 

 
 

Piros a szeme. Meg egy kicsit összeszűkült, de csak reggel, most pont olyan, mintha semmi baja nem lenne. És csipásabb volt reggel, mint normál esetben.
Szemcsepp egy ideig, ennyi. Másnál szokott lenni orrfolyás, köhögés is, Benyónak nincs.
Vendég
 


Eszti,
gyógyulást Benyónak. A cseppentés megy? Lidinek egyszer volt khgyulladása és emlékszem milyen nehéz volt.
Gyöngyi,
akkor holnap találkozol a szülésznővel? Utána írj majd!
Ildi,
eleinte biztos furcsa lesz, hogy nem csacsog ott Natasa, de azért unatkozni nem fogsz, az tuti. :)
Edit,
jobbulást! Jól lebetegedtél...
angi79
 
 


Halihow!

Fannika! Nagyon boldog névnapot így utólag. :)
Ildi! Neked is hasonló jókat kívánunk! :)



Melitta!
Nem semmi izgalmak vannak nálatok. Nyáron is hangyás storry.... egyszer csak vége lesz már.

Eszti!
Jobbulást nektek! Sajnálom Benyót, de a tubutól bizti jobb lesz!!! Te jobban? Petinek is gyógymanók.
Jah, Gabibácsi ilyen kis jófej. :) Köszike! És sikerült szerezni másik radiátort? :) Thomasos kérdésben tényleg nem lehet megfogni, annyit nézzük, h már könyökömön jön ki... :)
Nah, én megyek, mert pancsi, meg egy kicsit dinkák most. Épp dobkoncertet adtak most nekem, ami annyira nem jött be, most meg itt röhögnek, vagyis Gabi röhög Alán, mert ő meg nem nevet, hanem konkrétan csipog, amikor röhög. :) Nah mind1, megyek. Jóéccaka, meg ilyenek. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nancsika 2009.03.11 07:47-kor.

Kép

Kép
nancsika
 
 


Sziasztok!

Fannikának utólag boldog névnapot!

Olivérnek utólag boldog szülinapot!

Ildi!
Boldog névnapot!


Cory!
Kitartás! Hogy van az Urad? Valamit nem tudunk segíteni?

Edit!
Hogy tetszik Levinek az óvoda? Te mikortól dolgozol?
A szemeden van herpesz? :shock: :shock: :shock: :cry: Jújjjjjjjjjj, ez nagyon durva lehet! :cry:

Melitta!
Szegény kis Szofica! :cry: De azért ez a jobbik eset! Hányás megszűnt? Nekünk Déva takonykórságánál a félig ülve, vagy ölben altatás jött be.
Nálunk Déva legalább egy hónapja nem esett hanyatt, erre tegnap háromszor is. :? Az utolsónál Keve bohóckodott, egy macit tett a szeme elé, úgy kezdett hirtelen futni, Déva meg pont elindult felé... Olyan lendülettel ütköztek, hogy még Keve is esett egyet. Dévára azt hittem, hogy szétloccsant a feje, még meg is pattant a becsapódás után, pedig mindez a szőnyegen történt. Éjjel is vacakul aludt szegénykém, de valószínűleg csak a hetedik fog volt a bűnös, ami mára bújt ki.

Eszti!
Szegénykéim! :cry: Annyira rossz olvasni, hogy ilyen sokat vagytok betegek! Nagyon szorítok, hogy Benyó füles dolgait megoldja a tubus, Te meg akkor nem szedsz majd össze tőle mindent. Már csak két hét... :roll:

Gyöngyi!
Szerintem nagyon jól döntöttél! Így már nyugodtabb vagy? Ki lesz a doki+szülésznő? Egy utolsó pocakfotót dobsz?

Angi!
Te meg ne utolsót! :wink:

Nancsi!
Férjed teljes cirkós fűtés+vízszerelést is csinál? Csak mert költözés előtt állunk, és még nem döntöttünk, hogy utána hogyan tovább, de ha lepusztult lakást veszünk, akkor a felújításnál szólunk.
Vidáman zajlik nálatok az este! :lol:

Keve javulgat, halványodnak a pöttyei. Tegnap azért elvonszoltam a saját doktor néninkhez. Ő azt mondta (és benne bízom), hogy akkor a tüszős mandulagyulladás mégis vírustól lehetett, és néha a vírus+antibiotikum csinál ilyen mellékhatást pár nap múlva. Tehát nem allergia! :D
Én gyerekeim egyre jobban "összenőnek", sokat játszanak együtt. Keve egy csomó mindenbe igyekszik bevonni Dévát, tegnap a rendelőben pl. nem a vele egykorú gyerekekkel játszott, hanem Dévával, mutogatta neki a pelenkázók alatti "alagutat", meg a képeket. Itthon is ez megy.
Mai párbeszédünk:
Keve: Déva, toljál ki engem a biciklivel!... Déva! Nem hallod?!... Déva! Válaszolj!
Én: Keve, volt már olyan, hogy a Déva válaszolt?
Keve: Igen, amikor kisfiú volt. :shock: :lol:

Pár napja:
Délelőtt fél 10-kor mondtam Dévának, hogy menjen, ébressze fel Kevét. El is ment kétszer is, de nem járt sikerrel. Harmadszorra már én mentem, Keve ébredezett. Déva is bejött, odabújt a báttyához, közben mondta, hogy "Jaaaaajjjj!". Erre Keve: "Anuszi! Küldd ki innen a Dévát, mert csúnyát mondott rám!". Kérdezem tőle, hogy miért, hát csak azt mondta, hogy jaj. Keve: "Igen, de közben valami csúnyát gondolt!" :lol

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Jó reggelt!

Uhh, de suttyó vagyok! :(
Ildi bocsi. Olivérnek is nagyon boldog szülinapot kívánunk!
Ne hari!

Lidke!
Apuka azt mondja, h igen. Szóljatok bátran! ;)

Kép

Kép
nancsika
 
 


Edit: neked akartam még tegnap írni, hogy mit használsz herpeszre? Az én bőrgyógyászom még régebben íert fel egy gyógyszeres kúrat. 6 hónapig tart, napi 5 szem gyogyit kellett szedni. 2 évig tök tünetmentes voltam és azóta is csak hébe-hóba jön elő, és fele akkora területen. Ha gondolod megnézem a gyógyszer nevét

Lidke: írok pü-t

ez meg egy mai pocak:

Kép

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Gyöngyi, párom Telviran-t szokott szedni, ha kijön. Neki nagyon beválik, a kenőcsök sosem használnak semmit.
Pocak szépséges. :)
Vendég
 


Nancsi!
Még odébb van, meg nem is biztos, de azért jó előre tájékozódni. :wink:

Gyöngyi!
Nagyon szép az Eszter-lak! Köszi a képet!

Eszti!
Hogy vagytok? Javul Benyó szeme? Tubus előtt kell neki valami kivizsgálást csinálni, vagy ez nem olyan műtét? :roll:

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


25 hetes pocak:
Kép
Kép
angi79
 
 


Lidke,
Keve-Déva páros nagyon jó. Főleg ezek a beszólások. :D :D :D
Gyöngyi,
szép pocak. :)
angi79
 
 


Eszti: én is ezt szedtem :)

Angi: van ám ott poci :)

köszi a dicsit :)

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Most jövök a kórházból. Egyik szem kötőhártya ,másik szem herpesz. :( Szuper. :evil: Nagyon sokan voltak , de mikor meglátta a nő ,hogy herpesz van a szememen , mindenkit megelőztem. Két szem ,két féle kezelés,de ha a herpesz oldali is elkezd pirosodni ,és rá megy a kötőhártya ,akkor azonnal vissza kell menni. Na ,akkor lesz csak igazán gáz. :cry: Már pedig tuti megkapom azt is. Jaj csak Levi ne kapja el.

Levi ma nem akart menni óvodába,és volt nagy sírás is. :cry:
Szerintem beteg lesz,de már ő is mondogatta ,hogy beteg vagyok nem megyek óvodába.
De az igazi ok: tegnap balhé volt egy fiúval ,és nagyon megviselte a lelkét. :( A dadus is mondta reggel,de sajnos nem tudta elmondani a történetet.,mert pont együtt érkeztünk azzal a fiúval,és kitört a nem akarok itt maradni ,anya ne menj el. :( Tudtam ,hogy ezzel a fiúval lesz sztorink csak nem gondoltam,hogy ilyen hamar. :wink: Melitta szerinted ki lehet az? :?: :?:


Pocakok nagyon helyesek :)

Most megyek kezelni a szemeim.
:cry:

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Lizi, boldog 3. születésnapot!

---------------------------

Edit, húúú, de durva. Jobbulást. :) Levinek remélem nem lesz baja, ovihoz hajrá.
Bencét nemrég úgy megharapta egy kislány, hogy vérzett a háta, hetekig megmaradt a nyoma, mindezt azért, mert nem akarta odaadni a kislánynak a saját alvós takaróját......mondjuk ez a kislány szerintem teljesen lelkibeteg, az arcán olyan szenvedés látszódik, és nagyon-nagyon sokat sír bent a bölcsiben, dehát akkor is......Peti amikor meglátta, nagyon kibukott, mondta, ha még egy ilyen lesz, ő fog beszélni az anyukával. :evil:

Nálunk két hete teljes hisztipánik uralkodik, Bence majdhogynem kezelhetetlen, egész nap dacol, én persze próbálok higgadt maradni, de a szabályokat mégis valahogy betartatni......húúúú, kemény dolog. :roll:
Másnak vannak ilyen korosztályos tapasztalatai?

Lidke, egy vérvétel lesz jövő héten, mert ha abban van vírus, vagy baktériumra utaló jel, akkor persze nem műtik, de amúgy más nincs. Most nem lesz altatás, csak kábítás, és délután már jöhetünk is haza, nem alszunk bent. De jövő héten nem megy már bölcsibe, hogy ne szedjen össze valamit, aztán jöhet a mehet.
Vendég
 


Angi, rettentően csinos vagy. :wink:
Vendég
 


Ja és persze, már a szemén semmi nem látszik, de azért hétvégéig kell cseppenteni.
Vendég
 


Edit: ráment a szemedre a herpesz? Úr Isten, ilyet még nem is hallottam. Ez nagyon durva.

Szegény Levi, remélem óvonéni lerendezi az a kisfiút :evil:

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Liza: Én is nagyon boldog születésnapot kívánok. Bocsi, de nem egészen vagyok itt mostanában agyilag :)

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Eszti: küldtem pü-t

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Eszti,
huu ez a kislány. :shock: Szegény Benyó, meg persze a kislányt is sajnálom, mert nem ő tehet arról, hogy így vezeti le a feszkót.
A hisztipánik hogyan nyilvánul meg? Mindenre az a válasz, hogy nem és kész?
Edit,
ezt tényleg jól benyelted. Remélem megúszod a másik szemeden a gyulladást! Levinek meg drukk, hogy ne legyen beteg. Sajnálom, hogy rögtön balhé van. :(
Gyöngyi,
van ám és még milyen nagy lesz! :D

Liza,
boldog 3.szülinapot!!! Kép
angi79
 
 


Angi, a hisztipánik úgy, hogy gyakorlatilag egész nap küzdünk egymással...ő szabályokat borogat, én meg betartatnék (pedig tényleg nem vagyok szigorú), miközben őszülök.
És az utcán egy perc alatt elfut egy háztömböt, ma pedig a piacon ezer ember közt elillant, leszakadt rólam egy liter víz, mire kukucskált az egyik asztal alól. Vigyorogva.
Úgyhogy most keményebb szabályok vannak, nincs motor, kézenfogva megyünk az utcán, itthon pedig a hisztinek semmi, de semmi foganatja. Ja, és az ugráltatásnak sincs (kérek kakaót, inkább vizet, nem pohárban, bögrében, nem bögrében, pohárban....stb.stb.). Na, és ehhez hasonlók. :wink: 8) :?
Vendég
 


Angi, látnád a kislány anyukáját, megértenéd. Lóvé persze van, agy már kevésbé. Szegény kislány...
Vendég
 


Eszti: de jó, hogy így be tudsz keményíteni. Én olyan engedékeny vagyok és iszom is a levét sokszor. Ha megjelenik az első könnycsepp egyből megszánom és megcsinálom/megengedem amit akar. Asszem ha meg lesz a kistesó be fogok csavarodni :? :)

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


mondjuk a megengedést úgy kell érteni, hogy megvalósítható a dolog és belefér a normális viselkedésbe :) Ha olyan dolgot akar, ami veszélyes, nem nekivaló akkor azért szigorú is tudok lenni :wink:

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Lizi!
Nagyon boldog születésnapot kívánunk!



Na, ezért nem megy még Keve sehova nélkülünk! Egyszerűen még mi se vagyunk érettek az ilyesmire! Az biztos, hogy ha az én gyerekemet harapná így meg valaki (bár tudom, hogy ez előfordul...) akkor ott olyan cirkuszt csinálnék, amilyet még nem láttak! Anyukával, óvónővel, mindenkivel! Attila dettó. :roll: Én nem tudom most se a kislányt sajnálni, bár tudom, hogy az ilyen gyerekek szülei legtöbbször milyenek, de nem ő a mi fórumunk kölke!!! :evil: SZEGÉNY BENYÓ!!! :cry: :cry: :cry:
És Benyó mit reagált erre? Eszti, Te mit mondtál neki, vagy mondtál-e valamit, hogy az ilyen helyzetet hogy kéne megoldani? Mert én szívem szerint ilyenkor azt mondanám, hogy vágja jól szájon a kislányt, de persze valójában nem lehet erre tanítani a gyereket, mert ez nem megoldás. De akkor mi az? Ha hagyja magát, akkor a kis terrorista esetleg rászáll, ha meg arra buzdítom, hogy szóljon az óvónéninek (aki hol volt, amikor ez történt :?: :?: :?: ), akkor ha hosszú távon is így oldja meg a problémáit, anyámasszony katonája lesz az iskolában. :roll: Na, ez most elég zavarosra sikeredett, de baromira feldühít az ilyesmi! Remélem, azért ki tudjátok hámozni, hogy mit akartam... :wink:

Angi!
Nagyon csini vagy! Én tegnap éjszaka nézegettem a terhesképeimet, és rájöttem, hogy gyakorlatilag egy hónap alatt nőt meg a hasam. A 20. héten kezdett látszani, a 23-ra lett egyértelmű terhespocak, és onnantól elszabadult, 28 hetesen már óóóóóóóóriási volt, akkora, mint amekkorával más szülni megy. :roll: Aztán a következő 14 hétben alig változott. :roll:

Edit!
:cry: :cry: :cry: Gyors gyógyulást Neked! Levinek volt már herpesze? Van, aki nem fogékony rá. Hátha...
Majd írd meg, mi volt a balhé tárgya az oviban!

Fúúúúúúú, de dühös vagyok! Megyek, felhívom Attilát, felbosszantom őt is, nekem attól jobb lesz! :lol: 8)

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Szép babaházak. :)

Tyű Edit! Én sem hallottam ilyet még... Biztos nem lehet kellemes. Fáj is egyébként? :shock:
Levit sajnálom. :(

Eszti! Nem lehet egyszerű a Ti bölcsizésetek sem így. :( Hisztipánik, passz. Ha rájött Alexre, akkor mi hagytuk. Nekünk rendszeresen csinálta, mikor haza jöttünk az oviból. Beléptünk a lakásba, és kezdődött. Konkrétan nem akart levetkőzni, és nem is hagyta, h bármit levegyek róla. Volt, h majdnem 1 órán keresztül ment a disznótor. De hála az égnek leszokott erről.

Lidke! Persze, gondoltuk, h nem most. ;) Ha kell, és uram kell, majd szólsz. :)

Kép

Kép
nancsika
 
 


Lidke, Bence egy éve jár bölcsibe, és soha semmi atrocitása nem volt még, és remélem, hogy nem is lesz.
A gondozónénik sajnos már régóta panaszkodnak a kislányra, az anyukájának mondták, hogy menjenek el pszichológushoz mindketten, mert a bölcsis pszichológus bácsi is sok-sok zavart lát a kislánynál. Őt már tavaly is megpróbálták beszoktatni, de akkor abszolút nem ment. Most nagyjából bent tud maradni, de semmilyen benti szabályt nem hajlandó elfogadni.
Anyuka bámul tátott szájjal, hogy ő ezt nem érti, a kislány olyan rendes és szófogadó. Bár nem tudom, miért nem tűnik fel neki, hogy minden áldott nap sírva fogadja őt a kislánya és annyira kimerültnek tűnik (idegileg), hogy az borzasztó.

Bence azóta is mondogatja, hogy nem szereti a kislányt (inkább nem írok nevet nyilvános fórumon), és mai napig emlegeti, hogy megharapta őt.
Én azt mondtam, hogy ne játsszon vele (nem mintha játszana, hál istennek), de ha megint el akarja venni a saját alvósát, akkor ne engedje, és szóljon a Zsuzsi néniéknek. Ők nem is tudtak erről a konfliktusról, sajnos nem tudnak mindig mindenkire figyelni, és az oviben meg pláne, dupla annyi gyerekre.

Sajnos meg kell majd tanulnia Bencének, hogy lesznek a közösségben ilyenek, de szerintem őket ki is közösítik, mert nem a normáknak nem tudnak megfelelni. (és itt nem veszekedésről beszélek, hanem antiszociabilitásról). Erről pedig a szülő tehet, hogy ilyen gyereket nevelt.
Az a vicc, hogy én állandóan keresem magamban, hogy mit hogyan tudnék változtatni, hogy lenne helyesebben, hogy kéne nevelni, de az ilyen anyukáknak meg el se jut a tudatáig, hogy valami nem ok az ő "aranyos, szófogadó" gyerekével.
Vendég
 


Sziasztok!

Tavaly egy kisfiú megharapta Hanna hátát. Utána 3 hétig ő harapdált mindenkit. Hiába magyarázta neki mindenki, hogy attól, hogy őt megharapták, az nem egy ismerkedési mód... nem igen akarta megérteni.... :( Szóval igen furcsa dolgokat hoz ki a közösség a gyerkőckből.

Angi!
Naaaagyon csini vagy! :D

Gyöngyi!
Szerintem jól fogod csinálni a kettő törpével is. :)

Edit!
:shock: :shock: Bakker! Durva lehet!!! remélem nem marad heges! mit mondtak, kb mennyi idő, amíg meggyógyul??

Hiszti:
Hát, Hannának is vannak próbálkozásai, de nekem ehhez nincsen türelmem. Már az első próbálkozásait is másokhoz képest hamar rövidre zártam. Nem hagytam, hogy teljesen belelovalja magát a hisztibe itthon sem. És nem volt olyan, hogy nem azt csinálta a végén, amit kellett. Persze ez nem azt jelenti,h ogy nem csinálhatja azt, amit szeretne, de ha öltözni kell, akkor öltözni kell. Én nem rohangáltam utána a lakásban a ruhával (szíve szerint csinálhattuk volna), vagy ha már láttam,h ogy fáradt, mentünk aludni, akármennyire állította, hogy nem álmos. :D:D Ettől függetlenül, ha láttam, hogy nem álmos nem vittem el 8kor aludni. Szóval vannak olyan dolgok, amit mások nem engednek meg. :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Köszi a bókokat. A hasam amúgy tényleg nagy már.

Eszti,
ilyen jellegű hisztik nálunk is vannak. És én is valami hasonlóval próbálkozok, mint Te. Ő is hajlamos az ugráltatásomra, Ferivel meg kiabál, hogy nem neki szólt. De Feri felkínálja neki az alternatívát, hogy vagy ő teljesíti a kérését vagy nem kapja meg, amit kér. Lassan megtanulja.
angi79
 
 


Eszti!
Értem én, hogy miért kéne a kislányt sajnálni, és valahol mélyen biztosan sajnálom is, de amikor a "mi" gyerekünket harapja meg egy idegen, akkor nekem egyszerűen nem megy. Mert mi lett volna, ha nem a hátát harapja meg, hanem mondjuk az arcából harap ki egy darabot, ami aztán egy életre nyomot hagy, és nem "csak" lelkileg?! A másik, hogy hol van az az életkori határ, ameddig a szülőket hibáztatjuk, és a gyereket sajnáljuk? Nem konkrétan erre a kislányra gondolok, hanem úgy általánosságban...
Valóban, egy darabig kiközösítik, később viszont lehet, hogy pont ő lesz a falkavezér, rá fognak felnézni.

Hiszti: Volt egy húzósabb időszakunk, kb. azokkal a tünetekkel, amikről írtok. Hát..., nehéz volt néha higgadtnak maradni, néha meg nem is sikerült. :lol: Nálunk az jött be (de lehet, hogy amúgy is vége lett volna), hogy megint megpróbáltunk leereszkedni a gyerek szintjére, megérteni a lelki hátterét, kicsit "sajnálni" őt, amikor ment a cirkusz. Előtte hetekig nem vettük észre a hisztit, aztán próbáltunk bekeményíteni, de ezeknek nem volt hatása.
Nálunk szerintem most azért jött megint elő ez a dacolás, mert Keve elkezdett önállósodni, és próbálta a határait feszegetni. Sok eddigi szabályt eltöröltünk, átgondoltuk, hogy már nem olyan kicsi, hogy bizonyos dolgoktól védeni kelljen. Csak a nagyon fontosak maradtak, a többinél meg viselnie kell a tettei következményeit.
Mostanában nyugi van, és ez nagyon jóóóóóóóóóóó! 8) Heti két-három laza hiszti meg belefér. :wink:

Eszter!
Hanna szerintem felnézett a kisfiúra, amiért "legyőzte" őt, azért akart ő is úgy viselkedni. A csúnya beszéd is ilyen. Valaki hozza otthonról, a többi meg átveszi, mert az olyan "menő". :?

Gyöngyi!
:?: :?: :?: Csak nem marasztaltak?

Nancsika!
Keve is csinálta a se nem vetkőzik, se nem vetkőztethetem hisztit. Én ilyenkor egyszerűen otthagytam az előszobában, mondtam neki, hogy szóljon, ha moshatom a kezét, és becsuktam magam mögött az ajtót. Pár perc alatt mindig rájött, hogy ez nem jött be. :twisted:

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Lizi
Boldog születésnapot :D

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Most nem bírok írni,mert nagyon fáj a szemem,nem bírom nézni a monitort. A kötőhártyás sokkal durvábban fáj. Én nem gondoltam ,hogy ez ilyen szar.Most már az orrom is tiszta seb .
Á utálom már az egészet.
Egy kép
Kép

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Ez tegnapi ma még rosszabb :cry:

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Bakker Edit... ez nagyon durva!!!!!! :(:(:(
Remélem hatnak a gyógyszerek és ma már janulni fog.
Igen, a kötőhártya fájhat is. Nem mindig. Nekem volt olyan,h ogy meg se éreztem, csak ha hozzáértem, volt olyan, hogy azt hittem kiszúródik a szemgolyóm... :(
Mennek az energiák!

Lidke!
Lehet, hogy igazad van, nem tudom. De a lényeg, amit mondani akartam, hogy én tényleg nem agyok az a típusú rossz szülő, mint akit Eszti is leírt, Hanna mégis harapott. Én bőszen minden nap elnézést kértem mindenkitől és a Hannával minden nap megbeszéltük, hogy miért nem szabad harapni, de nem hatott. Amikor vége lett a harapásnak, jött a lökdösődés... És azokkal is teszi, akiket kedvel. Nem tudom. De ő is kap bent, szóval itt nem lehetünk elég okosak, mert nem vagyunk ott.

Hiszti:
Hannával tegnap hazaértünk. Már a bölcsiből kifele is mondta, hogy ő Ikába akar menni. Aztán javított, hogy szeretne. Mondtam, hogy ma nem megyünk, majd max jövő héten. Ma postára megyünk. A kocsiban még elvolt,de amikor ide értünk a kapuhoz elkezdett veszekedni,h ogy Ő NEM AKAR HAZAMENNI! Ő IKEÁBA AKAR MENNI. Mondtam semmi gond, maradhatsz a kocsiban, ha nem akarsz feljönni. Az se volt jó. Akkor felhoztam és még vagy 20 percet mondta a magáét full felöltözve. Egy darabig az előszobában állt, aztán bejött hozzám és ott mondta tovább. Vicces volt :D Szerencséjére jó kedvem volt és bírtam :D:D Megvártam, amíg lehiggad, aztán nekiálltunk színezni :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Lidke, persze gondolhatod, hogy első körben én sem a kislányt sajnáltam, és persze, hogy nekem is az első gondolatom, hogy menjen oda...., de mivel a gyerekem közösségbe jár, fel kell készülnöm ilyen és hasonló atrocitásokra, ezt nem fogom soha tudni kiküszöbölni, legyen az óvoda, iskola (ott meg aztán már tényleg keménybe megy). Akkor maradhatnánk otthon, az pedig megint nem jó, és nem is lehet egy idő után. Szóval ez van.
Én direkt nem tanítom arra, hogy adja vissza, én azt sulykolom belé, hogy ne hagyja magát, és védje meg a sajátját.

Na, tegnap óta a hisztirendelkezéseim elég jól működnek. 8) Asszem egy kicsit elkapattuk ilyen téren, én mindig lelkisérüléseket akarok elkerülni (nem nevet :lol: ), de ez már nagyon elfajult.
Úgyhogy tegnap nem kiabáltunk, de ha valami nagyon nem volt ok, akkor mehetett a szobájába, és amíg dilis volt, nem álltunk vele szóba, és ki se jöhetett. :roll: Fél óra volt, és utána teljesen kezelhető volt.
Szóval asszem annyi a lényeg, hogy ezeket a hisztiket higgadtan kezeljem, de abszolút következetesen tudtára adni, hogy ezzel semmit nem ér el.
Remélem hosszú távon is jó lesz.
És persze továbbra is sokat foglalkozunk vele, de ha hiszti van, akkor nyista.

Edit, szegénykém, gyors gyógyulást!!
Vendég
 


Lidke, szerintem egy 3 éves gyerek viselkedészavarát, azt, hogy a lelke darabokban, szerintem a szülőre lehet fogni, vagy arra, aki neveli, és nem másra. (már ha nem születetten beteg)
Vendég
 


Sziasztok!

Az én szám körben olyan, mint Edit szeme. Ez ám a belterjes szilasi bikabaci... :shock: :shock: :shock: Edit! Már 2x akkora, mint tegnap és alig tudok beszélni.

Esztipeszti! Korosztályos tünet? Ami nálunk különféle hatásfokkal kábé 6 hónapos korától tart... Azt vettem észre, hogy a leghatékonyabb (már túlvgyunk a legvadabb üvöltésen) ha egy határozott, de nem hangos nemmel, semmiféle magyarázatot nem fűzve a dologhoz elterelem a nekem nem tetsző cselekvéstől. Az alalevet, nem szörpöt, nem vizet, pohárban, üvgben, csőriben sorozatokat pedig előzőleg tisztázom. Kikérdezem, hogy miben mit és azt kap. Ha nem tetszik mehet legelni...

Szofi ellopott egy kenyérhéjat és nagy cuppogásokkal benyomta. Ugye nyolchósan már nem gáz?

Gyöngyi????

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Szofiról: Jól van, már az orrát sem kell szívni. Zazi még hébe-hóba fújja, nekem pedig maradt a dögrovás. Grrr.

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Kedves Liza!
Nagyon Boldog 3. Szülinapot kívánunk!


Kép

(bocsi, h csak most, de tegnap este megint nem szeretett volna beengedni a bnet.)

Kép

Kép
nancsika
 
 


Gyöngyi,
mi ujs????
Edit,
szegény. Gyógyulgass!!
Eszti,
szerintem jól csinálod a hiszti "kezelését"! Ez hosszú távon célravezető. Higgadtnak lenni néha nagyon nehéz.
Vok,
ha az embernek jó a kedve, akkor könnyebb ezeket a helyzeteket kezelni. :) Nem semmi Hanna, hogy ő Ikeázni akar. :D
Anita,
mi ujs veletek? Jár már bölcsibe Boti? D. A.torna?
angi79
 
 


Melitta,
jobbulást!!!
angi79
 
 


Lizának boldog 3. szülinapot!!!
Kép


én , meg Oli meg köszönjük a jókívánságokat :D


most rohanok ruhákat kiszedni, de mindjárt jövök vissza :wink:
vas
 
 


Apukám 70. szülinapjára is készülünk (jövő hétvége), én nevezetesen egy hatalmas fotóalbummal, Mamacka megint aratott.
Egy pár lap mutatóba, ez apu kiskorából a testvéreivel (4-en voltak fiúk...), szülőkkel. Szerintem gyönyörű lesz. (már 32 oldalnál tartunk, egész életet felölelő nagy album lesz)

Kép
Kép
Kép
Vendég
 


Eszti
Ez nagyon király!!!!!!! :D

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Én csak a nyersanyagot adtam, a dícséret Mamackáé. :) (és látnád a többi oldalt. :))
Vendég
 


Azt hiszem lesz sírás,ha végig nézi majd. :cry: :) Ez nagyon jó ötlet volt. :lol:

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Az tuti. :) De ez örömsírás, úgyhogy :D
Vendég
 


Angi!
hát ja :D de nem mindig van hozzá elég türelmem... szegényem nem élheti ki teljesen a hisztijét nálam :D
Olyan nagy lány már Lidi! Még mindig azt mondja, hogy Lőrinc lány lesz? :D

Eszti!
Húúú, baromi jól néz ki!!!! :D
Apud tuti örülni fog! :D

Melitta!
:S:( Sajnálom a herpeszt!
Ezért az egyért örülök annak, hogy nem voltam bárányhimlős!

Edit!
Hogy vagy? Jobb már???

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: