Új privát üzeneted érkezett!

joli!
természetesen nálunk is megvan mindkettőnk kikapcsolódása,ő pl.pókerezni jár.de mióta megvan a baby,már csak max.2hetente 1x megy el,amúgy közösek a programjaink.mivel én ilyen típus vagyok,ilyen férfit is kerestem magam mellé :lol: mindkeetten visszavettünk a "hobbyjainkból"és ez most már mindkettőnknek természetes.főleg mivel pici a gyerek!épp elég fárasztó egyedül napközben.(aki akarja,félreérti)
hárman voltatok a talin lányok?

Kép
berni1
 
 


Sziasztok!
Szerintem jó volt nagyon a tali, kár, hogy nem tudtatok eljönni, de mi Ártemisszel nagyon élveztük a "pasik" társaságát (Máté és Csanád :) :) :) ) és persze az anyukákét is :wink:
Sajna nekem elég szűkös az időm, 2 hét alatt rengeteg elintéznivalóm van, ezért is volt a késés, bocsi érte...

Ami a kikapcsolódást illeti. Nekem is rosszul esne, de megérteném...Először is, mert ők is (mármint a férjeink) elég nagy teher alatt vannak, hogy rólunk anyagilag gondoskodjanak. Másrészt babával tényleg nem lehet ÚGY kikapcsolódni, de persze még pici, hogy bárki más vigyázzon rá. Nálunk utazás csak részemről van, most ugyebár de ez persze Ártemisszel. Amúgy otthon havi 1-2x megyünk kettesben kikapcsolódni, ezen kivül ő persze horgászni/halászni, vagy haverokkal találkozni néha. De én is megragadom az alkalmat, ha otthon van pl. vasárnap, hogy lemenjek futni, 1 óra ami csak az enyém. barátnőzni-kávézni meg inkább délelőtt szoktam Ártemisszel együtt.

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Kép
születéskori kép
adatok: 3050 gramm, 51 cm

Berni! Dorkó 63 cm volt születéskor????????

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 

 
 

Kikapcsolódás témához: ne felejtsétek el, hogy a férfiak kicsit másképp vannak összerakva, mint mi. Nem védeni akarom őket, de ez tény. :wink:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Berni, az én férjem is nagy póker rajongó és ő is kb annyit megy mint a tiéd!

Évi, (próbálom a neveket rögzíteni) nekem is rosszul esne ha a férjem egyedül szeretne kikapcsolódni, teljesen természetes hogy rosszul esik. Megoldás.... szerintem nincs. Mondjuk én biztos nem engedném, ahogy valameikőtök írta, nálunk váló ok lenne. De nem is igen menne ő se nélkülünk. bocsi de egyszerre nem tudok megjegyezni mindenkit) dehát ahány ház annyi szokás...

Patricia és szám :) !

Egri vagy? Illetve azt látom, hogy Bük van jelölve,csak írtál Egerrők a képekkel kapcsolatban. mert én tulajdonképpen egri vok, csak a sors úgy hozta, h Bp.re költöztünk mikor janka 2 hetes volt. :cry:

Képet sajna nem tudok küldeni, mert nagyok és nincs tömörítő a gépen?!!!!!! majd vhogy próbálkozom....

Talán a köv. talin mi is ott tudunk lenni.... az előbbi ok miatt nem nagyon van itt senki ismerős, barátnőm, főleg nem pici babás. így jó olvasgatni a ti örömeiteket, problémáitokat!


Artamisz anyuka! te görögországben élsz? Ott szültél? mióta? a férjed görög? De izgi... Mi is majdnem spanyolo.-ban kötöttünk ki.

Üdv, mamicsek
mamicsek
 
 


Sziasztok!

Hát sajnálattal hallom, hogy nincsenek képek, brühü. Biztos, jó volt élőben látni egymást és a manókat.

Ma én is elmentem kicsit sétálni, beszélgetni gyerkőcök nélkül. Jól esett, bár mindig az járt a fejemben, mikor jöttem el, meddig maradhatok. Bár kb. 15 perc alatt értem volna haza, bármi baj lenne, de nem volt. Sőt! Megkértem apát vigyázzon a lányokra addig. Elindultam, rá 5 percre elaludtak a lányok (tisztába téve, megetetve általam). Hazaérkezésem előtt 3 perccel ébredtek :shock: . Ennyit arról, hogy apa vigyázott rájuk :lol: . Nagy munkája volt velük 8) .

Nálunk apa nagy karatés, és ő szokott eljárni (a heti 3x-i edzés mellett) nemzetközi és hazai edzőtáborokba. Ált. 1-2 havonta hétvégenként nincs itthon. Gyerkőcök előtt együtt jártunk, most mi itthon maradunk. A karate az élete, így ismertem meg. Nálunk természetes, hogy most is megy.

Mamicsek, én (is) egri vagyok.

No elvonszolom magam vasalni :wink:

Jó éjt!

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


jajjjjjjj!nem 63,hanem 53cm-rel született :lol: :lol: :lol: ezt elütöttem,köszi adri!

Kép
berni1
 
 


szia csillala!

örömmel hallom h egri vagy!

Üdv, mamicsek
mamicsek
 
 


Mamicsek! Nem kell tömörítő program. Paint biztos van a gépen. Bemész, megnyitod a képet, aztán KÉP menü, NYÚJTÁS/DÖNTÉS és ott van a két felső 100%, azokat leveszed mondjuk 15-re. Aztán elmented a képet és itt a mellékletek feltöltésénél feltöltöd! Remélem érthető volt, ha nem, szólj!
Ha esetleg kicsi, vagy nagy, megint megynitod és a szerint változtatod a %-ot!

Most rohanok, mert anyu elvitte Rolit és ilyenkor kihasználom az alkalmat, hogy kicsit rend legyen itthon. Úgyis ha hazajön megint minden játék szanaszét lesz! Majd még délután jövök és megpróbálom összerakni a táblit, ha Jázmin hagy!

Tényleg! Ma megette a legújabb tápszert! Úgy örülök neki! Na nem fog mostanában kapni, mert visszajött a tejcsi, de jó tudni, hgoy van amit megeszik és nem jutunk megint el odáig, hogy alig pisil.

Vettem kecskerutafű teát is (vagyis kaptam) állítólag jó tejserkentő. Majd beszámolok, hogy milyen, de még nem ittam belőle!

Na tényleg rohanok!

Kép
szly27
 
 


Hát Sly!
ennek még a neve se hangzik túl jól! :oops: De lényeg a hatás,éd tök jó,hogy megint van sok tejcsi! :wink:

Én is sajnálom,hogy nem készült kép a taliról,de a lényeg,hogy összejött,ha nem is sok időre!

Mamicsek!
Én is egrinek vallom magam,csak minket a munka hozott el ilyen messzire (350km) 5 éve.De Egerben szültem mindkét manót,és azért lehetőség szerint megyünk is haza néha,pl. hétfőn egy hétre!!! És te miért kerltél ilyen pici babával Bp-re?Nem vagy tőle túl boldog ahogy olvasom,ugye?

Évi!
Teljesen egyetértek veled,én is rosszul venném,ha külön akarna a férjem pihenni.Mi repülőre ültettük a 3 hónapost,pedig én nem akartam még elmenni vele,de ő szeretett volna pihenni,így hát duzzogva :lol: :lol: csatlakoztunk! :D És ha nem is síelni (mert talán az tényleg nem picibabának való),de egy belföldi hétvégére/pihenésre szerintem igenis el lehet vinni egy babát,és nem kell pesszimistán gondolkodni,hogy úgyis történik valami!Szóval igenis kérd ki magadnak,hogy te legalább annyit dolgozol a gyerkőcökkel meg háztartással,esetleg éjszakázol,szóval IGENIS MEGÉRDEMLED!!!!!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


sziasztok.
sajnálom, h nem tudtunk elmenni a találkozóra...
talán majd legközelebb.
inerke
 
 


Sziasztok! Tali jó volt, kár hogy olyan röviden sikerült, remélem, a következőn többen leszünk!
Kikapcsügyban nem tudok mit mondani. Nálunk ez szóba sem jön, pedig hívják a páromat mindenfele:P mondjuk én sem mennék utazni nélkülük. Meg is őrülnék a két pasas nélkül. (volt két hónap külföldi melóm tavaly, rettenetes volt... mindketten megszenvedtük... aztán összejött Máté :oops: )Szóval a kikapcs nálunk közös, 8)

Máté születési adatai: 3700g, 55cm augusztus 1. Kép

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Sly, köszi, sikerült, legalábbis remélem.

Janka 56 cm, 3400 gramm Kép
5 hónapos 1 hetes, 8640 gramm, kb 70 cm és megőrít, még mindig nem alszik!!!!! se cicin, se ringatva....
Kép

Üdv, mamicsek
mamicsek
 
 


Hali!

70 cm :shock: , aztaaaaaaa :lol: ! Bár ekkora súlyhoz :wink: .

Toncsi nagyizik, Bogi apázik én meg netezek 8) .

Bogi egyáltalán nem szereti, ha ringatjuk, nem marad el a hasunkon. Ilyenkor mindig feszíti magát. Pedig Toncsi hogy imádta :roll: .

Pat, mit hallok? 1 hét Egerben? Pláza?

Szly, ez jó, hogy találtál ehető tápszert Jázminnak, az meg még inkább, hogy sok a tejcsi.

Hogy álltok a pelussal? Próbálkoztok megválni tőle? Nálunk most a Mikulás nem örül a pelusnak és nem hoz csokit csak az ügyes kislányoknak :oops: . Tegnap ügyesen szólt mindig (csak a kakkancs ment be :oops: ). Hát ma már moshatok :wink: .

Karácsonyra mit kapnak a gyerkőcök?

Ismét elvonulok vasalni :roll:

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Csilla! Rolinak már vagy 4 hónapja nincs pelusa nappalra. A délutáni alváskor sincs pelenka és nem is pisil be. Estére azért adok rá, mert attól félek, hogy felkel pisilni és akkor hozzá is kelni kellene :oops: Majd egyszer ráveszem már magam, hogy kipróbáljuk pelus nélkül.

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

A tegnap nem tudtam benézni, előző éjjel a gyerkőc teljesen lefárasztott. Nem tudom, mi ártott meg neki, a talin ivott caffé latte, vagy az esti fél pohár sangria, de 2-4 között játszani volt kedve és azon kívül is nagyon sokszor felkelt. Az éjjel szerencsére már jól aludt. Tegnap este még tápszert is próbáltam adni neki, hogy hátha nem elég jó neki a tej, hogy mostanában annyit eszik éjjel, de nem szerette :( Tehát nem tudom, hogy lesz, ha pótlásra szorul. Azon gondolkodom, hogy el kellene kezdjem a hozzátáplálást. Napközben is majdnem mindig 2,5-3 óránként enni kér.
Nálunk is készül beütni a crach:) Apa nálunk is azt mondta, hogy szívesebben vigyáz otthon Csanádra és menjek egyedül szórakozni. Ilyenek ezek a férfiak! Bár az enyém azt is hozzátette, hogy eddig már otthagyott volna csapot-papot a helyemben:) Pedig én minden nap elmegyek otthonról egyedül legalább két etetés közt.
Szly, kecskerútafű teát én is ittam és jó volt. Csak hát ugye kell váltogatni őket, mert megszokja a szervezet
Mamicsek, janka nagyon édes óriásbébi, még akkor is, ha megőrjít téged :)
Csilla, nálunk tegnap már megjött az angyal :) Hozott egy LCD tévét a családnak, persze a mi szobánkba, de így a mi tévénket megkapják a fiúk. Az igazi karácsonykor már csak apróságok lesznek, meg az, hogy mindenki ott töltheti az ünnepeket, ahol szeretné. Ami rengeteg pénzbe kerül amúgy :)

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok!
Csilla!bizony-bizony,1 kerek hét :D Nekem jó a pláza!Majd egyeztetünk (bár 2-szer már véletlenül is összefutottunk :wink: ).
Pelus nálunk is van még,és amíg nem jövünk rá a hasmenésének okára,ddig nem is próbálkozunk nagyon,mert állandóan a híg kakát takarít6nám! :oops: Nálunk a Mikulás a cumit viszi el,ajándékért cserébe.Hogy mi lesz az ajándék még nem tudom,de szeretnék kisasztalt kisszékkel a szobába,hogy ott alkosson a kis művész és ne a konyhafalon! :shock: Anyuék Mikulása számítógépet hoz neki (dalol,ABC-t és számokat mond :lol: ),én meg talán egy 3. fúrókészletet veszek neki,amiben berregős a fúró! :lol: Mircsike biztos puha kockát kap,vagy rucit!

Mamicsek!
Mintha beintene a csajszi a képen! :lol: Egerben szültél? Kinél? Hogyan?

Joli!
Tudod,fejlődési ugrás! :lol: Nálunk is van olyan,hogy 2,5 óra múlva enni kér,de van hogy 5 óráig sem,és tegnap éjjel megint fél 6-ig aludt egyhuzamban!Remélem visszaáll a rend!Amúgy megpróbál6od a hozzátápit is,úgysem biztos hogy egyből elfogadja,hagy legyen ideje hozzászokni.Én próbálkoztam almával,banánnal,egyenlőre sikertelenül,még csak egy fél kiskanál sem csúszott le!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Nagyon gyorsan telik az idő itthon, nagyon mozgalmasak a napjaink, folyton hurcolom a nagylányt, és olyan büszke vagyok rá, milyen jól viseli!!!!! A kocsiban majdnem mindig elalszik. Nagyon féltem, mert anyu kocsijában van légzsák, ezért hátul ül egyedül ha csak kettesben megyünk, és nem sir!!! Mindenkivel olyan barátságos! nagyon élvezi, hogy megyünk mindenfele!

Az alvás továbbra is jól megy, este 8-tól reggel 5-ig( az időeltolódás miatt...nálunk ez már 6 lenne...). Aztán 7-től hajlandó még 9-ig. szopi is rendben. Én csak decembertől tervezem a hozzátáplálást elkezdeni, igy megússzuk a tápszert.

Nagyszülők "szétszeretgetik" :) :)

Mamicsek! Én még nem is üdvözöltelek, mert kicsit el voltam foglalva az utazással. Örülök, hogy jöttél. Az 5 hónapos képen nagyon hasonlit a lányod Ártemiszre. :) Én megértelek, mert kint én sem tudok nagyon más anyukákkal konzultálni, mert a görög nők tök hülyék, a magyar barátnőimnek meg nagyobb gyerekeik vannak. Szóval jó a fórum.
Én Görögországba mentem férjhez, 2 éve élek kint, görög a férjem, és ott is szültem. Most 2 hétre vagyunk Pesten a szüleimnél. Ártemisz most van először Magyarországon :) :)

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a hozzászólást a kikapcs. témához, jó volt látni a véleményeket! Végülis elmegy síelni 1 hétre, de val.leg tavasszal elmegyünk valahova közösen fürcsizni!

Én úgy megfáztam, rettenetesen folyik az orrom, ki se látok a náthából, reggel hangom se volt, ááááááááá, utálom!!!!!!!!!!!!! Alig aludtam valamit az éjjel, és szétmegy a fejem! :(

Ma Vince is nyűgösebb, én végülis pár napja elkezdem neki a gyümit, uzsira kapja, almát, őszilevet és banánt is kapott már, egyelőre babakonzervet, mert az olyan jó pempős, rettenetes fintorok közepette, de eszi! Ő is van, hogy 2 óránként eszik, de ált.ban 3 óránál többet nem bír ki! Így egy nap kb. 7-8x szopizik! :oops:

Bocsi, h. most csak magunkról, de lassan fürdetés, hajmosás, holnap ovi, Violka meg még mamizik! :?

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!
Évi!Mielőbbi jobbulást!
most én is csak beköszönni jöttem,holnap reggel megyünk Egerbe,csak net-kávézóból tudok majd jönni!
Mindenkinek minden jót!
Puszi!!!!!!!!!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Hali!

Nektek mennyit alszik ált. a baba? Most direkt néztem és ha ma már nem ébred, akkor is csak 13 óra :shock: :shock: . Az kevésnek tűnik nekem. Na most kiváncsiságból nézem holnap is 8) . Enni sem eszik sokat. Ma eddig 510 ml-t :? .
Ettől függetlenül jókedvű, mosolygós, pörög-forog.

Jó éjt

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Csilla,
a bukós babák nem szeretik általában a ringatást, de ha szeretik is, nem nagyon ajánlott nekik.

Mennyit alszik? Hű. Utána kellett számolnom. Nappal kábé 3 órát, éjjel meg 9-et, de keltenem kell reggel az ovi miatt, nemtom meddig aludna magától.
Hétvégeken meg összevissza.

Adri,
milyen boldogok lehetnek a nagyszülők!!! :D
Nekem a húgom Mozambikba ment férjhez, elmúlt 1 éves a kislánya, és egyszer voltak itthon, 6 hetet. Épp sikerült még most nyáron a szülésem előtt talizni. Gyönyörű félvér kislánya van. :) 8)

Voltunk ma szurin (3-at is kapott), 5220 gramm, tökre örülök, mert azért izgultam, hogy egyáltalán átléptük-e már az 5 kilót. Múlt hónapban 4660 volt.
Délután meg viszem hasi és koponya uh-ra, kíváncsi vagyok, mit látnak majd a refluxból...

Kép Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Hát, a refluxból mindent láttak. :lol:
Közvetlen a vizsgálat előtt meg kellett szoptatnom. És mivel a hátára kellett utána fektetnem, volt is rókakoma szépen. Látszott az uh-n, hogy liftezik a kaja a nyelőcsövében. Szóval mostmár papírom is van róla. Beteszem a dossziéba Livié mellé. :lol:

Mostmár csak azon drukkoljunk, hogy nála se tartson tovább 8 hónapnál. Amúgy, ha valakit érdekel:
http://www.pirula.net/mszotar/G/gerd/gerd2.htm

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!


Patrícia 83!

Varga zsoltnál szültem -ahogyan a fél város- egy halom pénzért- :twisted:
de velünk semmi dolga nem volt :)
Hajnali fél 3 kor elfolyt a magzatvíz, 4 -re bementünk, nem fájt semmi, burkot repesztett, beöntés, stb..... 7 kor mentünk szülőszobába, kedves férj urammal, labdán vajúdtunk -nekem bejött- ő maszírozott, 9 -kor adtak egy kis oxitocint, nem akartam de azt mondta a szülésznő (szintén fogadott) szerinte jó lenne, én tudtam hogy nem kell, de végülis adott. 10 óra 4 perckor született meg janka.
És V. Zs. varrt.... elküldtem párszor a f......be.
Ennyi.... És te? Milyen munka miatt jöttetek,ill mentetek Egerbe?

Mi a férjem "munkája" miatt jöttünk el :( de már itt is jó, végülis mindenhol jó, csak együtt legyünk.

Most már te jössz.....

Kérdés: miket szokott mondani mostanság a védőnő nektek? Mindenkinek. Mert nálunk egyszer járt, nem nagyon egyezett a véleményünk a szopiról meg gynevekésről....többet nem jött. :?: :?: :?:
Én meg nem megyek.

Üdv, mamicsek
mamicsek
 
 


Hali!

Pat, ezt mind a Mikulás hozza vagy a Jézuska? Nálunk a Miki csak gyümit és csokit hoz, meg egy matricás könyvecskét (feltéve, ha jó kislány :lol: ).
Most sikerült leszokni az esti kakaóról is. A fognyűvő manók megtették a magukét 8) . Egyelőre este még tejcsi van, de már ez is haladás.

Mamicsek, nekem sincs túl jó véleményem V. Zs-ról, nekem az első babó születésekor teremtett le, hogy mi az hogy nem tudom, hogy a magzatvíz szivárog-e :shock: , amikor még a szülésznők is azt mondták, hogy az nem magzatvíz.
Én nem nála szültem :wink:.

Nekem a védőnő sok újdonságot nem mond, csak megkérdezi, van-e valami kérdésem. Megnézi a babát, jegyzetel. Szoptatásról, oltásokról, hozzátáplálásról, alvásról, fürdésről stb. beszélgetünk.
De inkább az a fontos, ha vmi kérdésed van, talán tud tanácsot adni, főleg első gyereknél.

Elárulod a keresztneved, hogy úgy szólítsunk. De ha nem akarod, maradhatsz Mamicsek is :D .

Gabuska, akkor Nóri hivatalosan is köpködhet és hányhat :wink: :? . Akkor most elég jól hízott is. Koponya uh-ra miért kellett menni?

Lehet, unokahugomat is meginvitálom a fórumra, Neki is 5 hónapos az első babája, biztosan szívesen beszélgetne hasonló babók anyukájával. Engedelmetekkel :roll: ? Nem is tudom, miért nem szólam már korábban :shock: ?

Évi jobbulást, Vincének boldog hófordulót!

Joli, jó lehet az új tévé! Ezt nem értem, hogy mindenki ott tölti a karácsonyt, ahol akarja :roll: ?

Adrien, meddig is maradtok itthon? Gondolom, most el vagytok kényeztetve :wink: .

Inerke, hogy vagytok?

Többiek?

Ti a rota elleni oltást beadatjátok?

Jó éjt

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok! Most csak röviden - manókám az apja mellett hortyog, a késői szilvaleki meg a tűzön a kuktában (még sosem csináltam így, de hátha gyorsabb :oops: )...

Mamicsek! Klassz, hogy ilyen simán sikerült a szülés! A dokit meg cseréld le, ha nem volt jó! :wink:

Védőnéni vonalon nekünk egy alapvetően kedves "nénink" van: egy 30 körüli lány, sajna saját gyereke nincs... szóval tankönyvszagú nagyon amit csinál, a gyerekdokink meg elég gáz... (oltást be tud adni, de ha baja van a kicsinek, nem hozzá viszem :twisted: )
Vn egyszer volt nálunk, igazából nem csinál semmit, kiskönyvet nem töltik, mi néha beállítunk popsikrémreceptért. olyankor méricske...

Csillala! Mi nem hiszem, hogy beadatjuk a rotát, sokszor súlyosabb a mellékhatás, mint maga a fertőzés. (emiatt korhatáros a dolog, később sokkal több gondot okoz, emiatt nem adható be) De eléggé el vagyok bizonytalanodva miatta... elég vegyes a dolog irodalma...

Gabuska! Gyönyörűen gyarapodik a nagylány! És a szempillái!!!! :shock: Irigykedek! :lol:
Felforrt a lekvár! szaladok, lekapcsolom...

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Sziasztok!

Védőnő: nekünk egy júniusban végzett fiatal védőnőnk van. Úgy néz ki a beszélgetés, hogy ő kérdez, én válaszolok. Semmi újat nem mond. 10 percig ecsetel dolgokat, amikről én rég tudok, vagy még többet is mint ő. De végighallgatom, bólogatok, mosolygok! Megnézi a gyerekeket és kész. Csak sajna nem 5 perc alatt rendezi le, van hogy egy órát is itt van.

Gabuska! Örülök, hogy szépen hízott Nóri! Kép

Csilla! A rotát én sem adatom be. Várjuk az új tagot!

Jázmin ma is végigaludta az éjszakát, viszont Roli vagy 4-szer felkelt. Tudtam, hogy beteg lesz, mert ilyet nem szokott csinálni. Lázas és megy a hasa. Megitta a Smectát! Rájöttek, hgoy nagyon sz@r és a mostaniak narancs ízűek. Így iható!

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Már alakulok, de még mindig gyötör a nátha! :(

Védőnő: nekem akkor szerencsém van, mert nagyon aranyos, fiatal, kb. 35 éves, de 3 gyerek anyukája, szóval nekem mindig hasznos dolgokat mond, csak sajnos most beteg, így nincs már 2 hónapja! :( A helyettesnek meg van bőven dolga, így nem nagyon találkozunk, csak oltásokkor a tanácsadáson, olyankor méricskél.

Rota: mi beadattuk, már túl van mind a 3 oltáson. Semmilyen mellékhatás nem volt, mi a Rotateq-et kaptuk! Én úgy tudom, hogy a baba 24 hetes koráig be kell fejezni az oltást, így Csilla nálatok talán már nincs értelme. De, lehet, hogy nem így van! :oops:

Csilla!
persze, jöjjön az unokatesód is, várjuk szeretettel! :)

Szly!
Sok gyógypuszi megy Rolinak!

Gabuska!
Nóri nagyon kis édi! Reflux meg tűnjön el gyorsan!!!

Játékügyileg most arra jutottam, h. rendelni fogok neten, mivel itt Pécsen egy nagyobb játékbolt van csak, de mostanában az is elég silány. Meg aztán dédik nevében is nekem kell megvennem, ráadásul Violának febr.-ban van a szülinapja, akkor azt is letudom most, így csak 1x fizetem a szállítást. Most az egyszervolt.hu-n találtam a www.tulli.hu oldalt, asszem onnan fogok, de ha van jó ötletetek még, szívesen veszem! Többiek?

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Sajnálom lányok, a napokban még olvasni sem volt időm a topikot. Jól vagyunk, csak sok a munka. Remélem nemsokára tudok jönni...

KépKép
Kép
el..né
 
 


Csilla,
a mi dokink minden babát elküld hasi és koponya uh-ra. Szűrés.

Nekem szuper védőnőm van. Egy fiatal csaj, lelkiismeretes, segítőkész.
Livinél 6 hétig jött hetente egyszer, utána havonta egyszer. 1 éves koráig.
Nórinál már nem ilyen aktiv, de azért jön.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok'
Már el is repült egy hét, még egy hétig maradunk. Nagyon sűrű a programunk, szegény Ártemiszt hurcolom mindenhova magammal, de nagyon jól tűri!! Büszke vagyok rá. És végre!!! 2 év után bevásároltam jól magamnak ruhákat!!!! Tavaly terhes voltam amikor itthon voltunk :) Annyira jó volt végre egy kis shopping az Árkádban!!!!(addig anyu tologatta Ártemiszt :) )
Nekünk egyáltalán nincs védőnőnk, ez a fogalom Görögországban nem létezik. Nem is tudom, hogy jó vagy rossz. Nekem igazából nem hiányzik, de szerintem ott sok anyukára igencsak ráférne...

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Sziasztok!

Na, most, hogy sikerült egy kicsit olvasgassak, rájöttem, hogy ti sem nagyon írtok :(

A védőnő témához én azt tudom mondani, hogy az enyém jó:) Idősebb hölgy, de nem maradi:) Tegnap bejelentkezés nélkül kopogott be, de nem olyan fajta, hogy ezért aggódjak kellene.

Csanádnak az az új szórakozása, hogy keresztbe fekszik az ágyában, felteszi a két lábát a tetjére, a fejét nekitámasztja a hátsó rácsoknak és emelgeti a fenekét :)

Gabuska, Nóri szempilláira nincs is megfelelő kifejezés :) Én sem bánnám, ha a mi dokink is küldene uh-ra. Minél több dologról tudjuk, hogy rendben van, annál megnyugtatóbb.

Adrienn, örülök, hogy ilyen boldog vagy itthon! Nem fér bele esetleg még egy tali? Ki tudja mikor jössz még! És hátha mások is el tudnának jönni. Amúgy is akartam javasolni, hogy bárkinek volna ideje talizni, csak szóljon, hátha össze tudjuk hozni. Azt vettem észre, hogy Réka is elég mobil, a Belvárosban én is az vagyok :)

KépKép
Kép
el..né
 
 


Jpli, sajna, a passzivitás az ragadós... én is csak olvasgattam, amikor tudtam, de sokszor nem volt semmi újság :? Csanád tüneményes lehet:)
Aztán tényleg szervezhetnénk a következő talit-esetleg kirándulósra, ha bejön a havas idő! Normafa? Kendővel, kocsival ideális. 8)

Amúgy számomra hihetetlen, hogy a dokik meg a védőnénik ilyen aktívak nálatok! Minket a doki 3 hetesen nézett meg először, a védőnő meg egyszer volt nálunk összesen :shock: Azóta is csak akkor találkozunk, ha én megyek oltás/popsikrémrecept ügyben.

Évi, hogy vagy? Nátha?

Többiek? Merre vagytok?

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Sajna nem hiszem, hogy nekünk még egy tali belefér, mert igy is elég sűrű a program, rövid ez a két hét, de azért már jó lesz egy kis nyugi hazamenni :) meg apa is hiányzik :(
nálunk sincs semmi nagy újság egyelőre, drukkolok, hogy forduljon Ártemisz hasra, de még csak 80%ban sikeres :)

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Sziasztok!
Üdv a netkávézóból,itthonról csak így megy! :wink:
Adri!
Én azt hittem,hogy a párod is jött veletek!!Miért nem???
Ha már a fordulást említetted,Mira is megfordult a másik irányba is,múlt vasárnap!Bár hozzá kell tennem,csupasz volt,így semmi ruha vagy pelus nem állta útját!!

Csilla!
Én Mikulásra egy szerszámkészletet vettem Márknak,2ezer Ft volt.anyuéktól kapja a számítógépet,ami 3.500, ettől többet mi sem költünk, az asztalt székekkel karácsonyra gondoltam,bár ha jobban belegondolunk az nem is annyira ajándék,mert hát a ruhásszekrényt meg a kiságyat se névnapra vagy Karácsonyra kapta,tehát lehet valami más lesz!

Mamicsek!
Én azt hallottam,hogy V.Zs.-nál 80 egy szülés!Igaz ez? Én Hernádinál szültem mindkét csemetét,bár szerintem a nagy dolgok a szülésznőn múlnak!De meg voltam elégedve!
Mi vendégházat üzemeltetünk Bükön,úgy kerültünk ilyen messzire Egertől.Egy ismerősé volt a ház,és ő beszélt rá,aztán ottragadtunk! :wink:

Védőnő kérdésben nagyon szerencsés vagyok,Egerben is Bükön is tüneméynes van. Egerben fiatal,gyerektelen,de nem könyvi tudással,nagyon kedves rendes,és hetente jöt,míg Egerben voltam, Bükön középkorú,de nagyon modern jófej,kedves nő.Ott úgy szokás,hogy időpontra rendelnek vissza minden hónapban,akkor van mérés,oltás,és mivel egy helyen van a gyerekorvossal,ő is megnézi minden hónapban!
A védőnő ezen kívül kirándulásokat és baba-mama klubot is szervez Bükön,ami múlt szerdán volt először a nyári szünet után,és mi elfelejtettünk elmenni,pedig meg is ígértem néhány embernek! :oops:
Most mnnem kell,a lánykám 9-kor evett,és még haza is kell érnem!
Sziasztok!!!!!!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Livinek beadattam az influenza ellenit, be is lázasodott tőle. :lol:
De csak kicsit. Oviban nem volt ma.

Volt szülői szerdán. Azt mondták az óvónők és az óvoda vezető, hogy 10 éve nem volt ilyen jó kisscsoportjuk. Okosak, értelmesek, fogékonyak, sokat fejlődtek szept. óta, a középsősöket is lepipálják. És, ami a legfontosabb: szeretik egymást a gyerekek! Meg az óvónőket, dadusokat is. Szóval örülök nagyon. :D

Képzeljétek, megjött! :evil: :evil: :evil: Reméltem, hogy a szopiig nem fog, nem jött össze. :x

Nóresz nagyon sokat fejlődött, Livivel jókat buliznak. Mindig is szerették egymást, de ez mostanra csak fokozódott. Nincs is nagyobb öröm egy szülönek, ha látja a gyerekeit együtt nevetni. :D Zsepi-zsepi! :lol: :lol: :lol:

Inerke, Deako?

Kép
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy mindenki jól van, senki nem panaszkodik betegségre :) Bár tényleg elég sokan nem írtak semmit a napokban.
Livi és Nóri tüneményesek:)
Látom a lányok is igyekeznek forgolódni már :)
A Mikulás nálunk is csak édességet hoz.
A karácsonyt a nagyfiúk az apjuknál szokták tölteni, jobban mondva az apai nagyszülőknél, ahol az apjuk is ott volt. Most is oda szeretnének menni, így még inkább, hogy az apjuk nincs már, legalább ők legyenek ott a nagyszülőkkel. Mi pedig a férjem édesanyjához megyünk, mert ő egyedül él, az én szüleim pedig már elmenetek régen. Nem jó, hogy nincs együtt a család karácsonykor, de mégis így a jobb mindenkinek.
Csanád az éjjel két óránként szopizott, muszáj lesz pótlást adjak neki. Amikor egyik este adtam, akkor hajnalig aludt. Napközben is csak 110-130 grammokat szopizik megint, pedig mindkét mellből eszik :(

KépKép
Kép
el..né
 
 


Itt még nem tudták, hogy fotózom őket
Kép

Itt már igen :lol:
Kép Kép

Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska, el vagyok omolva a lányaidtól!
Joli, kitartás! olvasd el a prividet!
A MIkulás idén nem tudom, hogy hoz-e valamit.... majd talán jövőre, amikor már együtt pucolhatjuk a kiscipőket! (persze ebbe Apjuknak is van beleszólása és etz még nem beszéltük meg :oops: )

Ma egész nap sürögtem-forogtam, mégis úgy érzem, nem haladtam cseppet sem... :? Manócska viszont újat tud: egyrészt hangosan kacarászik, másrészt felfedezte a nyelvét :lol: így már a nyelvét is kidugja, ha valamit el akar érni :lol: Fotó még nincs a jelenségről, de nagyon vicces :P

Puszi, r

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Kindertojás,
ne hozz zavarba! :oops: Köszönöm! :wink:

Hát igen, a hangos kacarászásnak mi is nagyon örültünk, nagy élmény először hallani. :D

Nálunk most az az újdonság, hogy az arcába húzza a takarót, majd lehúzza és rötyög rajta. Meg az egyik csörgőjét megkülönböztetett figyelemben részesíti, ma szopi közben sem adta ki a kezéből, evés közben is rázta. Nagyon cukker volt.

Livin meg most altatáskor tojtam be. Tanuljuk a hónapokat, februárhoz érve mondtam neki, hogy akkor van apa szülinapja, Livi névnapja, Nóri névnapja. Erre Ő: és Te addig mit fogsz csinálni? :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


sziasztok!

nálunk amikor hazajöttünk a kórházból,állandóan cserélődtek a védőnők.(egyik fiatalabb,mint a másik)aki utoljára volt kb.20éves és tőlem kérdezgetett. :shock: tőlem!!! :lol: :lol: szóval megegyeztünk,h elvileg kéne mennem havonta,de én ezt kihagyom.a dokinénink asszisztense is védőnő és mivel havonta megyünk,hát ott teszem fel a kérdéseim vagy telefonban.ha már magán a doki,dolgozzon is meg a pénzért :lol:

Dorián kb 1 hete forog oda-vissza.és megállíthatatlanul!!!bejárja a járókát,kiságyat,már nincs elérhetetlen a számára.igaz,Adri? :)
Adri!
bocsi,nem tudtam még átkűldeni a képeket,de elment a gépemről a freemail,majd átrakom apáéra és akkor onnan.azért ide teszek fel a látogatásotokról,remélem nem baj:
Kép Ártemisz és Dorkó
Kép Ártemisz és Dorkó2

Képzeljétek,ma voltunk Doriánnal Ringatón.annyira élvezte,h hangja sem volt.pedig a vége felé neki már alvásidő volt.néma csendben hallgatta,figyelte a vezetőt meg a gyerekeket,úgyh azt hiszem nekünk megalakult az első programunk :) már itthon is észrevettük,h iszonyatosan muzikális,majd meglátjuk,h ez így is marad-e.annyira édes volt,h egy csomószor könny futott a szemembe a meghatottságtól :oops: tiszta dili vagyok,mi?ő a legfiatalabb a csoportban,de egyelőre a legjobb kisgyerek is.szóval egy párszor elcsuklott a hangom,ahogy néztem a "nagyfiam",ahogy hallgatja a dalokat,mondókákat :) annyira új volt neki ez az élmény,h már ahogy beindítottam az autót hazafelé,elaludt és arra sem ébredt fel,h kivettem,lefektettem és levetkőztettem.kb 1,5 órát aludt :lol:

na jól van,nem fárasztalak titeket :oops:

Kép
berni1
 
 


Dehogy baj Berni!!! Nagyon is örülök neki, hogy láthatom őket, bár amint látom a másodikon Ártemiszem egy kicsit el van kámpicsorodva :) De higgyétek el lányok nagyon élvezték a kicsik a "randit" :)))
azért én még várom a többi képet is!!! Az "ágyjeleneteket is" nem csak a járókásat!
klassz lehetett a ringató! Mi még mindig csak 80%ban fordulunk hátról hasra...De elolvasta nekem anyu az ő régi naplóját rólam, és én is csak 5 és fél hónaposan fordultam meg, szóval ha rám hasonlit akkor van még kb. 10 napja :)

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Sziasztok!

Adri, jaj de klassz lehet, hogy megvan a napló kiskorodból! És az is, hogy taliztatok Bernivel!
Berni, dehogy fárasztatsz, én olyan szívesen olvasom-hallgatom, hogy mit csinálnak más babák... persze mindig nem tudok reagálni. Kösz a képeket is a két kis óriásról! Akkora nagynak tűnnek ott egymás mellett:)
Gabuska, ugye minden kornak megvan a maga szépsége? :) És már pózolnak, ha látják a gépet :P
Réka, kösz, hogy szóltál a priviről, nem szoktam amúgy nézni :oops: Gratula a kacarászáshoz!
Csanád ma egy egész kanál reszelt almát megevett :)

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok!

Apa most megint edzőtáborban van Lengyelországban, így hétvégén csak mi lányok vagyunk itthon, viszont így nincs sok szabad időm.

Nagyon édesek a babók és tündéri az elkámpicsorodott Artemisz. Bogi is szokott ilyen arcot vágni.

Nekem is megvan a kiskori naplóm. Anyu nagyon fegyelmezetten jegyzetelt anno :wink: . Kiderült, hogy folyton beteg voltam (minden héten 1 éves koromig :shock: :x ,tovább nem írt naplót). 10 hónaposan 1 hónapig voltam kórházban. És mindig ROSSZ gyerek voltam, ha sírtam :? . Remélem, az én naplóm nem lesz ilyen ijesztő. Tényleg, Ti írtok naplót?

Toncsi már este 7-kor elaludt, mikor fog ébredni :roll: ? Bezzeg Bogó nem akar aludni :wink: .

Bogi ugyan fordul már hasról hátra és vissza is, de csak egy irányba :shock: . Így már az egész szobát bejárja :D .

Na, megúnta a számítógépet 8) . Megyünk más elfoglaltság után nézni.

Jó éjt!

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Adri!
azt a képet direkt raktam fel,annyira édes ahogy megrémül Dorkótol.
Lányok!
az igazság az,h amikor meglátta egymást a 2gyerkőc,Ártemisz teljesen belelkesedett,Dorkó visszafogott volt(persze csak azért,mert akkor ébredt :lol: )na aztán amikor később "felengedett" és letettük őket egymással szembe,akkor Ártemisz iszonyatosan kekecen nézett,mosolygott Doriánra,aki erre úgy felpörgött,h egyszerre az összes tudományát bemutatta:pörgött oda-vissza,az összes játékát elvette Ártemisz elől,visongott,kiabált és végül elkapta Ártemisz kezét és begyömöszölte a saját szájába :lol: :lol: :lol: talán megkérte a kezét :lol: holnap letöltöm a többi képet és teszek még fel,mert tényleg zabálnivalóak voltak!!!

napló:én jegyzetelek,ami arra vár,h végre bekerüljön valami naplószerűségbe,úgyh nekem is lesz,de szerintem ez a fiúkat nem fogja érdekelni,mint a lányokat.

Kép
berni1
 
 


Hát Bogi nem akar aludni, most megint betettem a kiságyába, cumi be. Majd nagy ívben repült a cumi ki a kiságyból, fülig ért a szája és persze lármázott, hogy nehogy ott merészeljem hagyni. Most megint itt van :lol: .

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Hű, de irígy vagyok a babás randira! Nagyon édesek! Artemisz tényleg tündéri a legörbülő szájával. :D

Nóresznek sem sok hiányzik már a hasra forduláshoz. Annyira érdekli, hogy mi van a háta mögött, hogy mikor a pelenkázón fekszik, a fejét hátrafelé feszíti, csavarodik utána a teste is, így már majdnem hasrafordul. :lol:
Livi ma annyira megnevetette, ha szépen akarok fogalmazni, azt mondom röhögött. :lol:

Elővettem a téliesíthető babakocsit. :x

Kép Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska, így :lol: ?
Kép

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Pontosan! :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Zsinórban a 3. éjszaka volt, hogy nem ébredt Nóresz. 8)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?