Új privát üzeneted érkezett!

Gesztenye!
Hmmm... nem tudok neked privit küldeni?...
Na mindegy, egye kánya, a rendelő neve: OPS BT. címe: I.ker. Várfok u. 15.
Mamy (23+3)

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Mamy, szép a kocsi, tényleg nagy mázlitok van!
UH-téma: sokat olvasgattam mindenfélét erről és találtam egy cikket az UH által gerjesztett hanghatásokról, amit a babák nagyon rosszul élnek meg. A cikkeknek az volt a zárógondolata, hogy az UH csodás találmány, de ne feledkezzünk meg arról, hogy a század elején az úri cipészek röntgennel bizonyosodtak meg arról, hogy nem kicsi-e a cipő a kuncsaftnak - mivel nem ismerték a röntgen káros hatását. Nyilván itt arra gondolnak, hogy annyira még nem régi az eljárás, hogy minden esetleges mellékhatását ismerjük.
Szóval, ezért gondoltam, hogy a 4D-t hanyagolom. (A genetikait viszont 2x is megcsináltattam, abban is volt 4D rész.)
De ha nem bírom ki, akkor nem bírom kiKép majd a kötelező 28. heti kórházi helyett megyek inkább 4D-re.

Dalma, Dorka - az AFP-t betöltött 16. héten kell levenni, nekem is (véletlenül) a 15+3 napon vették le: magas lett, levetettem a 16+1 napon is és tökéletes lett. De már annyit beszéltünk erről, hogy nem akarom szaporítani a szót. Mivel - hacsak nem asszisztált fogamzás volt - nagyon nehéz napra pontosan megmondani a fogantatás időpontját.

Melba, igazad vanKép Az AFP egy sz--r.
Mi amúgy Gazdagréten, illetve mellette (Rejo) lakunk, de szerintem elég egyszerűen meg tudnánk oldani az ide-oda utazást, kocsival bruttó 5 perc a börsi Templom! Kép

visszatérve a négymarkeres tesztre - szerintem nagyon jól tetted, hogy megcsináltattad és szurkolok, hogy jó eredménnyel hívjanak! (valahogy érzem is, hogy így lesz!!! Kép az amnio... hm. Kicsi az az 1%-os vetélési kockázat, de 24 hetesen elvetetnéd a babót, ha kiderülne, baj van? Csak akkor csináltasd meg, ha képes vagy meghozni ezt a döntést.
Az AFP-hez - szerintem - csak azért kellett éhgyomor, mert mást (pl teljes vérképet) is néztek. Az AFP-t nem befolyásolja a teli gyomor, csak mondjuk előző este zsírosat nem szabad enni. Nekem így mondták az Istenhegyin.

Nagyon drukkolok!!!!

Monika, szerintem akkor beszéld meg vele az aggályaidat és ha ezek után is ragaszkodik a szabijához, keress másik orvost... A babák akkor jönnek, amikor nekik jólesik, többnyire nem a doki szabijához igazítjákKép
(Képzeljétek, Anyukám mesélte, hogy annak idején azért indították meg az én születésemet, mert a doki másnap ment szabira. Rohadtul megszenvedett velem, mivel még nem jött el az idő...)

Kata, nekem is nagyon tetszenek a háromkerekűek, de állítólag nem feltétlenül jók. Instabilnak is mondják őket, meg állítólag nehéz manőverezni a 3 nagy kerékkel. De tény, hogy nagyon jól néznek kiKép

Eldugulok, puszi Mindenkinek!

Krisszi

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok Pocakosok!

Tegnap nagy bánatomra nem tudtam felugrani, mert a férjem dolgozott a gépen, és le voltam tiltva a netrőlKép

Hát, jó sokat irtatok Kép

Fitness: Csengő, az aranytizes kismamafitnessre mindenképp elmegyek!
Konditeremben azért voltam, mert ott dolgozik az egyik ismerősöm személyi trénerként, és edzés címszó alatt egy jót dumcsiztunk Kép Amúgy meg felpróbáltam az idén nyáron szóba jöhető ruháimat, ésa tükörben döbbenetes hasonlóságot észleltem a karom és egy rúd párizsi között. Most gyúrtam rá egy kicsitKép

Pocak: Szilárd elhatározásom, hogy szexi kismama leszek, már amennyire a körülmények engedik Kép Szóval, nem fogok leplekben járni, és igenis megmutizom a pocakom, még akkor is, hogyha ez "beles félreértésekre" adhat okot. Most egyébként 3kg hízásánál tartok, és egyenlőre még nem egyértelmű a pocak. (tegnap utánam fütyültek a munkások egy épitkezésnél, nevettem is magamban, hogy ha tudnák...)
Sok cikkben írnak arról, hogy a kismamáknak mennyire nehéz elfogadni saját testüket ebben a megváltozott állapotban. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én életemben először vagyok elégedett az alakommal. Hihetetlenül jól érzem magam a bőrömben. Arról nem is beszélve, hogy nekem mindig is hurkás volt a hasam, most meg szép sima Kép
babaruha: Sajnos, nekünk még a rokonságban sincsenek kisgyerekek, úgyhogy örökölni nem fogunk. Elzarándokoltam az általam már említett baby outletbe, ahola a rugik leárazva 2000 Ft-ba kerültek. Annyira nem vagyok képben az árakkal, de én ezt egy kicsit soknak éreztem. Az egyik felem azt súgja, pénz nem számít, a babám mindent megérdemel, a másik, a racionálisabb énem pedig azt súgja, olcsón vegyél, mert úgysem használja sokáig.
Babakocsi:
Már hetek óta nézelődöm, rágódom, hogy mi lenne a legjobb választás. Elég nehéz, főleg hogy nem értek hozzá. Egyik munkatársam felesége most szült és tapasztalataik alapján azt ajánlották, hogy a választásnál a következőkre érdemes figyelni:
1. Legyen legalább kétfunkciós, így sokáig szolgálja a gyereket
2. Jó havan hozzá hordozó, mert a kórházból már abban lehet hazahozni a babát, és utána sokáig az szolgál autósülésként.
3. Figyelni kell arra is, hogy a tolókar átfordítható legyen, mert amíg fekvő helyzetben van a baba, jó ha látod a pofiját, azaz szembe van veled, de amikor már nagyobb lesz és ül, akkor meg jó ha tud nézelődni, tehát már háttal fog ülni.
4. Legyen könnyű és könnyen összecukható
5. A szélfogója derékszöget zárjon a kocsival, mert a vágott szélű szélfogón pont a baba fejéhez fog besüvíteni a szél
5. A kereke legyen bolygós, de símár állítható is, hogy ringatni is lehessen ababát a kocsiban.
Hát, kb ennyi az infó, de hogy a valóságalapja mi, azt még nem tudom megítélni.

Jadey:
Pozitív gondolkodást agykontroll tanfolyamon tanultam, és bizony, nagyon hasznos. Szerintem, neked is sokat segítene.
az agy olyan mint egy harver, csak szoftverrel együtt működik. és Te vagy az, aki eldönti, hogy milyen szoftvert tölt be Zagyvaságnak hangzik, de engem már sok nehéz helyzeten átsegített.

Gesztenye: Mikor lesz a köv. Istvános előkészítő? Mert akarok ám jönni! Kép

Angel79: Van ám gusztusa a kis BalázsnakKép Nyami nyami, meg is éheztem.. Kép

Bettus79: Jövő hét szerdán és pénteken megyek dokilátogatóba, és utána mindent megírok. Már én is nagyon kíváncsi vagyok ám!

Melba: Te melyik orvoshoz jársz? Nagyon szimpi, amiket írtál róla. És hol fogsz szülni? Tudod, gyűjtök minden infót Kép

Mamy: Gratulálok a kislányhoz! Mi lesz a neve?

Manka2:
Szerintem mindenképp kérdezz rá, hogy akkor most hogyan gondolja a te szülésedet a doki, mert ha nem lesz jelen, akkor kár neki fizetni. Amúgy, meg egyáltalán nem etikus, hogy így bevállal, hogy előre tudja, lehet hogy nem is lesz jelen a szülésednél. Én elgondolkodnék a váltáson, de mondjuk én lehet hogy túl érzékeny vagyok a témában...
sz_kata
 
 

 
 

Sziasztok!
Sz_Kata!
Hát nagyon jót nevettem, azon amit írtál, hogy a karod döbbenetes hasonlóságot mutat egy rúd párizsival Kép Kép jó a hasonlat! Kép Kép Ne érts félre, nem téged nevetlek ki, hanem a hasonlatot! (vizuális típus vagyok Kép)
A kislányunk neve a mai állás szerint Emese lesz, ez a befutó név, de szóba került még az Emőke, és az Angelika is. Ez utóbbival a páromnak még barátkoznia kell, nekem nagyon tetszik de erőltetni nem fogom. Valahogy azért tetszik jobban, mert a vezetéknevünkkel jobban harmonizál. De hát még van időnk eldönteni Kép
Gesztenye!
Azt elfelejtettem az előbb írni, hogy holnap talizom a húgommal, és kifaggatom hogy most akkor megy-e az Istvános előkészítőre, vagy sem?... (tudod írtam, hogy elég pocsék a munkaidő beosztása, tehát nem csak rajta múlik). Hétvégén nem leszek, de hétfőn megírom mit mondott!
Pusz,
Mamy (23+3) Kép

Kép
mamy
 
 


Csajok! Most rövid leszek, mert sírok örömömben és világgá akarom kiabálni! Az előbb hívtak. AFP 0,98, és a Down-kór esélye 1:8700!!! Kép

KépKép
melba
 
 


MELBA!!!
UGYE MEGMONDTUK???!!! Kép Kép Kép
HATALMAS-HATALMAS GRATULA!!!! Kép Kép Kép
SÍRD CSAK KI AZ IDEGESKEDÉST, ÖRÖMBÕL SÍRNI JÓ DOLOG!
Mamy

Kép
mamy
 
 


Manka!

Hogy miért? ...mert addig is nyomod neki a lovét!

Mi pedig megbeszéltük a párommal, hogy mindenképp megtartjuk a babánkat, tehát ha holnap sem nyugtatnak meg, akkor is legfeljebb egy másik dokihoz megyünk, de ettől különlegesebb dolgot nem teszünk... Bárcsak ne így lenne.........

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Melba!

Ez csodálatos!!!!!!!!!!!!! Szívből gratulálok!!!!!!!!KépKépKép

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Sziasztok!

Az előbb szállt el a levelem. Húúúúúúúú de ideg vagyok!!! Kép

Mamy
Jó neked! Mennyi cuccost kaptál!!! Kép Irigyellek
Praxis: nekem is ott derült ki a neme. Amúgy nálam csak 15 perces volt én hosszabbra számítottam. Most olvastam hogy kislány. Gratula, üdv. a lányos csapatban. Kép

Babaruci
Köszi a hozzászólásokat, és a segítséget. Akkor majd veszek ilyet is meg olyat is Kép

Manka
Én is így vagyok ezzel a keményedéses témával, de én is csak nagyon keveset érzem, azt is csak este. De hamar elmúlik nálam. Doki kérdés tényleg érdekes, és hát nagy az esély hogy pont akkor szülj. Nem mondta a doki hogy nem tud elvállalni és ajánlana mást?

UH kérdés
Én nem tudom mennyire zavarhatja a babát. Biztos van benne valami, de ha végigalszik egy vizsgálatot akkor nem lehet olyan zajkeltő? De abba én is egyet értek hogy nem kell minden héten macergálni, én most úgyis el vagyok telve a rugikkal amiket már napközben is egyre többet érzek Kép

Melba
GRATULA!!!!

Sz_Kata
Drukk és várom majd a beszámolód!!! Kép

Sziasztok: Bettus

Kép
bettus79
 
 


Sz_Kata!
Az Istvános előkészítő szerdánként van 15-16 óráig. Jövő héten a 4. alkalom lesz, de az április 20-ai írásomban bővebben olvashatsz róla.

Mamy!
Akkor hétfőn várom az infót a hugicáddal kapcsolatban. Egyébként én pont aznap megyek a UH-ra a kórházba.

Melba!
Egy hatalmas gratula a jó eredményekhez. Végre valami jó hír is kering az éterben!!!!

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok!
No megjöttem. Rendkívül boldog vagyok és kislegény is rögtön meghálálta egy nagy mocorgással és rugdalódzással! Kép
Nagyon köszi a sok-sok drukkot és a kedves bíztatásokat!!! Kép
Olyan jó, hogy meg tudtam osztani Veletek, kaptam tanácsokat és most meg együtt örültök velem!!! Köszi!!! Kép Kép Kép
Azért persze a genetikai uh-ot és a szívuh-ot sem hagyjuk ki.

Bali, ezek után feltétlen azt javaslom Neked is, hogy menj el erre a 4markeres vizsgálatra! Csak hogy megnyugodjatok és ne aggódjatok tovább. Szorítok nagyon és kívánok Nektek is hasonló eredményeket!

Melinda, örülök, hogy tudtatok egy nagyot pihenni! Kép A képekre meg kíváncsi vagyok, úgyhogy csak rakd fel!

Mamy, sajnálom hogy nem sikerült felhőtlenül a 4d-s uh, de a kislányhoz azért mindenképpen gratulálok!!! Kép Miért gondolod, hogy nem természetes, hogy az apuka a kislánynak jobban örülhet? Látom a sógoromon, milyen boldog, hogy a második is kislány lett. Lehetett volna türelmesebb, aki csinálta az uh-ot, de azért vígasztalásul mondom, hogy így a 21-27. hét környékére mondják, hogy nem annyira látványos a dolog. Azért vannak jó képek is abból az időszakból, de nem az a legjobban fotózható időszak.
Ja, én azért egy üres dvd-t kértem volna a helyetekben, mert ez így nem volt valami fair.
A babakocsiról azt mondta a húgom, hogy jó azért, ha márkás és nem névtelen, mert azokat tudják szervízelni és azokhoz kaphatóak plusz alkatrészek. Szóval azért jó, hogy Pierre Cardin.

Csengo, koszi az elozo topikbeli eredményeket, egy kicsit az is megnyugtatott tegnap. Kép

Dorka, a nyaki redőnk a 13. héten volt 1,5 mm, tökéletes. És megvolt az orrcsont is a megfelelő időben.

Kata, osztrákoknál tudsz jó babakocsi lelőhelyet? Mert a férjem rendszeresen jár ki Bécsbe.

Andi, ugye milyen jó, amikor olyan aktívak este? Biztos az apucinak is szól. Kép

Manka, gratula a jó eredményeitekhez! Én is azt hallottam, hogy meg lehet beszélni a babóval a születése időpontját. De azért én keresnék egy helyettes dokit is a helyedben, vagy váltanék. Azt Te tudod megítélni, mennyire ragaszkodsz a mostanihoz.

Gesztenye, én ezek után csak javasolni tudom a 4markeres vizsgálatot. Kép

Krisszi, ha ez tényleg így van, akkor meggondolandó a sok uh. Bár egy kicsit ellentmond ennek, hogy amikor mi a 15. héten 4d-n voltunk, a babát az istennek nem tudtuk felébreszteni, úgy bealudt. Akkor még sem zavarhatta annyira. Persze lehet, hogy ha nagyobb, akkor jobban érzi.
Tök jó, hogy ilyen közel laktok! Én meg oda járok dokihoz, a Törökbálinti út és a Gazdagréti út sarkára, a Dévai Intézetbe. Kép
Én azt gondolom, nem lennék képes 24 hetesen elvetetni a babócát, csak ha olyan baja van, amivel egyébként nem élhetne. Csak az okozott igazán nagy lelki terhet, hogy ez nem túl önző álláspont-e. Hiszen ha betegen születik, neki kell úgy leélnie az életét, nem nekem. De remélem, ilyen adatokkal nem kell ilyesmitől tartanom! Kép
Ha úgy van a kajával, ahogy mondod, akkor lehet, hogy azért lett szar az előző AFP-m, mert húsvét hétfő utáni kedden vették le, a nagy sonkaevések után?

Sz_Kata, valahogy én is úgy vagyok a babarucikkal, ahogy Te. Köszi a babakocsi infókat.
Mi a Dévai Intézetbe járunk, a Dévai dokihoz. Nagyon szeretem őt, 200%-ra megbízom benne. Neki köszönhetjük a babát, inszemmel jött össze ugyanis, 1 éves kezelés után. Foglalkozik terhesgondozással is, és szüléseket is vezet le a János kórházban, meg asszem a Telkibe is van engedélye. Mindenképpen nála akarok szülni, mert benne megbízom, és már rég ismeri a testemet, hormonjaimat. Persze tudom, hogy nem biztos, hogy nagy szükség lesz rá, de ha véletlen mégis, akkor nála érzem biztonságban magam. Tudom, hogy a baba és a mama neki a legfontosabb a világon. Nem olcsó, alkalmanként fizetek 10000 ft-ot. Háromhetente megyek. Ebben benne van egy előzetes konzultáció, van hogy 3/4 óra, bármit kérdezhetek, türelmesen elmagyaráz mindent, ha kell többször is. Utána méhszáj vagy egyéb vizsgálat, kenetlevétel, stb. ami kell. Utána pedig uh, ahol nagyon alaposan végignézi a babát, kb. úgy, mint a jobb helyeken a genetikai uh-nál. Utána pedig még egy rövid konzultáció. Hát ennyi. Ja és bármikor hívhatom, ha pedig valami gond adódik, akkor soron kívül fogad, mint pl. május 1-én. Én semmiképpen nem váltanék, pedig a János nem álmaim kórháza.

No megint sikerült jó sokat írnom. Szóljatok, ha nagyon unnátok!

Ja még azt elfelejtettem, hogy külön jó, hogy voltam hétfőn dokinál, mert kiderült hogy teli van bacival a kenetem. Kép Most mehetnek a hüvelykúpok. Hogy én hogy utálom! Kép Ja és közben lett szép herpeszem is a számon kívül-belül egyaránt. Kép De túléljük, időben felfedeztük, doki szerint nem árt így a babónak. Lehet, hogy valami kajától van. De most ezen nem tudok bánkódni a mai jó hírek után.

Szép délutánt Nektek!

Melba (18+3)

KépKép
melba
 
 


Az a baj csajok, hogy kialakítottam a bizalmat iránta és most nem tudom mihez kezdjek, ha másik dokihoz megyek nem lesz elég ez a három hónap, hogy kialakuljon valami kapcsolat vele. úgy vagyok vele, hogy maradok, szülésig is jó kezekben vagyok (kop-kop-kop, ezt lekopogtam) és végül is egy hét az amíg vissza kell tartanom a babámat, de lehet, hogy addigra meg is születik, legalábbis bízom benne.

Melba
Gratula az eredményedhez. Baci témaKép át tudom érezni, már két hete elmúlt, most megint van valami barnás folyásom.

Bettus
Mondta, hogy majd megbeszéli az egyik kollégájával. de majd 24. héttől kezdődik a szülésfelkészítő és majd szét nézek a kórházban, meg leszűröm a tapasztalatokat, kielemzem, hogy biztonságban érzem-e magam, aztán majd lesz valami.

Az esküvönkön is ez volt, találtunk egy papot, mindketten katolikusok vagyunk, de párom ateista és a katolikus egyház hozzállása túl vaskalapos volt, így evangélikus papot választottunk. Jártunk
felkészítőre, aztán kiderült, hogy pont akkor megy Finnországba amikor az esküvő lesz, így keresett egy helyettesítő papot, végül is jól sült el, mert a helyettes pap még jobb fej volt mint az eredeti és amellett, hogy gyönyörű volt a szertartás, teljesen a mi egyéniségünknek megfelelően, barátságos, emberközeli és kedves hangulata is volt. Lehet, hogy aztán a helyettes orvos még szimpatikusabb lesz mint az eredeti, csak adná a jó Isten, hogy ez is jól süljön el!!

Kép
manka2
 
 


Sziasztok!

Az afp-ről a következőt hallottam a védőnőmtől, aki egy (hál'Istennek) rugalmas, jó fej csaj, hogy pár éven belül meg fog szünni, annyira nem mérvadó. 10 nőből 9-nek félreriaszt, és okoz 1-2 pokoli hetet, sírógörccsel, sorolhatnám...ami persze a babának sem jó. És az esetek legnagyobb részében semmi gond nincs.
Nem azt mondom, hogy senkinek sem pontos, de a 18. heti uh pont azért van, hogy "lecsekkolja", tényleg van-e vmi gond.
a másik tényező: 80 százalékunkat rosszkor küldik el vérvételre....
Úgyhogy az, hogy rossz az eredmény, még nem biztos, hogy tényleg úgy is van!
Ha 2 nappal küldenek később, mint kéne, már az pocsék eredményt jelezthet, még akkor is, ha semmi bajunk.

Gesztenye! Én is Istvános vagyok, de még nem voltam tanfolyamon (a dokim még nem szólt)
Neked ki az orvosod? Nekem Varsányi drnő.

Ma a suli menzáján csülkös bableves volt...képzelhetitek...sonka és kolbászmániás kisfiam benyomta az ANYA ESZIK gombot, és teleettem magam. Most sztem elégetdetten alszik.

Teganp reggel 7-től este fél 9-ig voltam a suliban, azt hittem, sírok, mire hazaértem...beestem az ágyba, Balázs 5 percig várt, aztán kifejezte nemtetszését a túlóra miatt. Így még soha nem mocorgott4 Negyed óráig rúgott, kalimpált, püfölt, amit én modjuk nagyon élveztem..Kép!

Most megyek vezetni....Meg kell szereznem a jogsit, még amíg beférek a volán mögé...Az orvosom azt mondta, nyugodtan csinálhatom.
Van még vki hasonló cipőben?

utolsó kérdésem: Milyen az, ha keményedik a has? Kívülről mindig feszes, de nem kellemetlen. hülye kérdés, tudom, de tényleg fogalmam sincs...


Puszi mindenkinek:

Kriszti+Balázs
19+5
Vendég
 


Angel,
Amikor keményedik a has, akkor tényleg kemény lesz, és nem csak kívülről, hanem az egész olyan belülről jon. és pár párcig tart, néha hosszabb. Hát, lehet, hogy ezt precízebben is el lehet magyarázni.

Melba,

Az én jelenlegi dokim is 10 000 Ft-ot kér, akkor is, ha nem néz ultrahangot. A rendelőben kedves, de pl a múltkor összefutottam vele a kórházban, ráköszöntem és láttam hogy fogalma sincs ki vagyok. Amikor meg elkezdett erősen görcsölni a hasam, hívtam, hogy ez most normális-e és persze három napig hiába kereste, nem értem el. Volt olyan, hogy z asszisztensét hat napon keresztül nem tudtam elérni, pedig már sms-t is küldtem, és csak rendelésre akartam bejelentkezni. Szóval, ezért kutakodok olyan bőszen lelkiismeretes doki után.

Na, megyek csilis babot főzni, mert a nagyobbik gyerekem (a férjem) kívánós, és azt szeretne enni. Kép
sz_kata
 
 


Sziasztok Lányok!(és apukákKép )
Én még uj vagyok itt bár napok ota figyelemmel kisérem az itt leirtakat.Nekem van már egy 11 éves lányom sajnos tavaly elvesztettem a kisbabámat a 12. héten mivel már hetekkel elötte elhalt.De most szinte napra pontossan megint babát várok aki a 18 hetét tapossa,és nagyon virgonc kis csáko.Szerencsére az eredményeim jok lettek az orvosom szerint bár az afp-m 0,67-lett ami szerintem és a labor szerint alacsony.Ma voltam a 18 hetes ultrahangon és 2 hete a 3D-en is hát az örök élmény marad számomra és a párom számára is.A kisfiam egyáltalán nem szégyenlösködve mutatta meg mi is az amit mi olyan kiváncsian keresünk a lába között.Amiröl film és kép is készült korához képest nagyon jo minöségben.
Hát röviden ennyit magamrol .
Vendég
 


Melba - megmondtam, hogy nem lesz baj! Tényleg, megéreztem! mindig megérzek mindentKép
Nem hiszem el amúgy én sem az UH-s hanghatás témát, csak elgondolkodtam rajta... hetente tényleg nem szabad - szerintem - nézegetni a babát, de egy-két extra UH belefér. Márcsak azért is mert így még jobban kötődünk hozzá és méginkább megnyugszunk, hogy nincs semmi gond, sőt.. a boldog anyuka meg jó a babának is.
Na, jól megideologizáltam ezt a kérdést is, mindjárt hívom is a Praxist.Kép

Szerintetek tényleg nem látványos a 28. héten???

(vicces, de nekem a legjobb képeket a 12. héten csinálták, utána alig láttam valamit)

Angel, haskeményedés: örülj, ha nem tudod mi az - ezek szerint neked nincsKép Nem fájdalmas, inkább kellemetlen, nekem olyan érzés, mintha felfújnának egy lufit a hasamban, enyhén görcsöl is néha... nem lehet összetéveszteni mással...

Doki hálapénz vagy vizitdíj: én a dokim sima rendelésére járok a klinikára, de soha nem kell várnom, mert előrevesz mindig a sorban, 5000 ft-ot szoktam neki adni, de nem várja el. egy időben mentem a magánrendelésére is, ott szebb volt a környezet, de fix 8000 ft volt a vizsgálat és a szimpla konzultáció is... a klinika jobban bejön.

oly büszke vagyok magamra, képzeljétek, összelőttem a notebookomat a telefonommal és azon keresztül netezek most itthon. Kép

jó pihit mindenkinek!
Puszi,
Krisszi

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok, Lányok!

Ezt a levelet úgy három órája kezdtem, de aztán közbejött egy (a kőműves) és más (a vacsora), így aztán lehet, elavult leszek. Ha már nem aktuálisak a hozzászólásaim, bocsánat...

Ja, és ma voltunk vércukorvizsgálaton, illetve lettünk volna, de nem jutottunk át Budáról Pestre vmi baleset/útfelújítás/kukásautó? miatt(legalábbis úgy időben, hogy a két vérvétel, és közte a két óra beleférjen), így aztán visszafordultunk... Holnap újra kezdjük... Azért most lenyomtam egy sütit, babák úgyis felfalják Kép

Mamy, Krisszi,
én úgy hallottam, hogy a háromkerekű egyáltalán nem instabil babakocsi, egy gond van vele, hogy az első kereke nem bolygó. Viszont odáig vagyunk érte a férjemmel Kép Hát majd meglátjuk... Most már kacsintgatok a négykerekűek felé is, de a minikerekű kizárt... Krisszi, úgy tudom, pont kedden lesz nyílt nap a SOTE-n. Mingyá megnézem...

Sylvia,
Én kaptam négy képet kinyomtatva grátisz, meg a DVD-t, ami az árban benne van. Arról lehet képet csinálni. Egyébként asszem, plussz egy ezres.
Genetikai UH: automatikusan azt csinálják a 18-20. hétben. De ha bizonytalan vagy, kérdezz rá telefonon...

Manka,
Ezt a keményedés-dolgot én se értem, nekem is szokott feszülni a hasam, de nem érzem keménynek, inkább amolyan izomláz-érzés... Azt mondják, keményedésnél a hasad olyan lesz, mint a kő. Doki: én is megkérdezem az enyémet, mikor készül szabira. Az ilyesmi tényleg elég aggasztó, elvégre ki akar az ügyeletesnél szülni... Bár biztos átad arra az időre egy kollégának, de az mégsem ugyanaz... De ezzel így előre még ne izgasd magad...

Mamy,
Nekünk a Praxisban fél-fél óra körül voltak a vizsgálatok. Nem csoda, ha el vagy keseredve a 10 perc miatt... Ez a Hattyú-házas, nem?

Sz_Kata,
Nagyon jól összefoglaltad a babakocsi-dolgot – ilyen részletesen ezeket még nem olvastam sehol... Babaruhák: egyetértek Kép Kismamaalak: rajtam a 12. héttől látszanak az ikrek – persze csak gyakorlott szemű mamák vették akkor észre Kép A mostani állapotról inkább majd képet teszek fel – annyi tán elég, hogy 110 centis már a haskörfogatom KépKép

Melba,
GRATULA!!!! Örülök, hogy megkönnyebbülhettél - és ezt kívánom Balinak is Kép
Bkocsi-lelőhely: eddig sajna nem találtam semmit, Napraforgó (aki osztrákoknál dolgozott) az ebay-en talált... Egyelőre leállok a témával, mert úgyse vennénk még, viszont itt az építkezés, úgyhogy az anyagbeszerzés vált sürgetővé (persze azért tegnap egy csomót szörföltem külföldi bkocsi-oldalakon Kép) Ja, a www.matti.hu-t nézd meg, szerintem ott nagyon jók vannak (csak ikerből van kevés), ár is van, leírás is. Nekem nagyon szimpatikus az oldal.
Doki: én összevissza járok, ahogy jön, úgy átlagban havonta. UH-t nem ő csinálja, kenetet nem szokott venni (persze rákszűrést csinált), de ha "bekukkant", erre is figyel. Amúgy teljesen meg vagyok vele elégedve, ő is akár egy órán át válaszol a kérdéseimre, és amikor úgy fájt a derekam, azonnal fogadott – pedig már letelt a munkaideje, ment volna haza, és megvárt... Sógornőm nála szült két babát. Az ár pedig a magánrendelőjében ötezer, a klinikán rád van bízva...

Angel,
Érdekes, az ikrek az édeset kívánják, de azt nagyon Kép Gratula a kisfiadhoz Kép

Puszi - Kata

Kép
Ákata
 
 


Fiú-lány arány mai állása Kép

Kép

Kép
Ákata
 
 


sziasztok!
Kata, mit jelent a nyílt nap? Szülőszobát nézni megyünk majd a tanfolyamon, de lehet, hogy itt több mindent meg tudunk lesni? Jó lenne, ha tudnánk talizniKép
Ez a háromkerekű nekem is mozgatja a fantáziámat, de minden boltban azt javasolták,hogy inkább ne ilyet vegyek, aki megvette, meg akar tőle szabadulni. (Tehát lehet, hogy olcsón lehet használtat kapni? Kép ) Konkrétan a hibája - amit legtöbben mondtak - az a nehéz manőverezhetősége volt. Meg amelyiknek fújható a kereke, azzal körülményes bánni.
Nekem ez már évek óta mániám, Hollandiában láttam és akkor határoztam el, hogy nekem ilyen kell. Nem tudom, tényleg. Mindenesetre folytatom a közvéleménykutatást és még kikérdezek pár kismamát és eladót. Kép

110 centi??? Kata, győztélKép ezt nem lehet überelniKép95...

Már régebben akartam kérdezni, hogy nektek hány hüvelyi vizsgálat volt eddig? (Manuális, nem UH.)

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Krisszi,
nálam általában van hüvelyi, ha megyek. (Méhszájat néz, illetve folyást is.) 110 centi: köszönöm a dícséretet Kép A 95 sztem 1 bébinél teljesen király KépKép
Nyílt kórház: május 9., 12-16 óra között, programok: beszélgetés szülésznőkkel, orvosokkal csecsemősökkel; az osztály vezetett bemutatása meghatározott időben; szülőszoba megtekintése.
Link: http://www.szuleteshete.hu/nyitott_korhaz_2006.html
Én tuti megyek, úgyis akkor kell dokihoz is mennem, plusz akkor lesz ugye a felkészítő is... Találkozzunk KépKép
3kerekű: igen, az a baj, hogy nem lehet elfordítani az első kerekét. Ezért vacillálok én is... Aztán majd meglátjuk.

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!
Tina udv itt. Sajnos az elejen mar megtargyaltuk, hogy ebban a topicban szinte mindenki vesztett mar el babat...De a jo hir, hogy most itt vagyunk. Es az afp-t hagyd a fenebe.

Az afp nem lenne hujeseg, csak igy a lebutitott (azaz kevesebb dolgot neznek) formaja nem jo. A teljes verzio meg draga lenne. Szoval tenyleg el kene torolni, mert nem er meg annyit, ahanyan mar itt a topicban sirtak miatta.

Kata! Mink is a fiu aranyt rontjuk.Kép

csengo25+1
Vendég
 


Sziasztok!

Hú de jó sokat írtatok! Kép visszaolvastam és próbálok mindenkinek válaszolni!

Melba!
Természetesen én is nagyon örülök a kislánynak, és annak meg főleg, hogy a férjem is örül Kép tudod vannak olyan férfiak, akik ha megtudják hogy gyerekük lesz, kizárólag fiúként tudnak rá gondolni, már a nevén nevezik stb. és hatalmas csalódást okoz nekik ha kiderül, hogy mégis kislány. Pedig a lányok is ugyanolyan értékű emberek, sőt! A férfiaknak is van anyjuk, ugyebár... Kép Szóval nem szeretem ezt a vaskalapos, régimódi hozzáállást a férfiak részéről. Ezért is örültem nagyon már az elején, amikor megbeszéltük, hogy babát szeretnénk, hogy a férjem a kislánynak ugyanúgy örülne, mint a fiúnak. Ráadásul olyan személyiség, hogy tudom, csodálatos lányos apa lesz belőle! Romantikus és érzékeny, beleérző típus. Tuti biztos vagyok benne, hogy jobban szót fog érteni a lányával, mintha fia lenne. Azért persze később jöhet egy fiú kistesó is Kép
A vizsgálaton már túltettük magunkat, nem tudunk mit tenni, de az üres DVD dolog elgondolkodtatott, igazad van, csak az a baj, hogy olyan sík h... azaz... kis egyszerű felfogású volt a kasszás nő, hogy nem találtam érdemesnek leállni vele vitázni. Nem baj, úgysem megyünk oda többet. Még azt tervezzük, hogy a 30-32. hét körül elmegyünk egy 4D-re, attól függően, hogy a 28. heti kötelezőn mit láttunk. De akkor már a Praxisba fogunk menni, ha úgy alakul.
Babakocsi ügyben igaz, hogy a márkásabb típusokat jobban lehet szervizelni, bár remélem nem lesz rá szükség... Kép
Képzeld, (lehet hogy már írtam?) nekünk is inszemmel jött össze a babóca, mint nektek! Talán ezért vagyunk fokozottan érzékenyek és aggódósak... ami természetes dolog.

Kata!
Nem a Hattyúházas rendelőben voltunk, hanem a Moszkva térnél az OPS Bt-nél. Ez is egy magánrendelő és babamozi rendelő. A géppel nem lenne gond, a múltkor nekünk is fél óra volt, de most (ahogy írtam) egy türelmetlen, kapkodós csaj volt aki olyan felvételt csinált, hogy egy rendes állóképet nem tudtunk kivenni a filmből. Nagyon nehezen sikerült összehozni egy képet a Babócánkról, az üzim végén megpróbálom feltenni. Szóval nem ajánlom senkinek ezt a helyet, mi sem megyünk oda többet.

Lányok!
A babafalvás topikban betettem tegnap egy linket, ide is bemásolom, babakocsi ügyben érdemes mindenképpen körülnézni, és egyéb dolgok is viszonylag olcsón vannak. Egy lány már utánajárt, és a cuccok vadonatújak!
http://www.gyermekules.shp.hu/hpc/ws_member_2g.php?azonosito=gyermekules
nézzétek meg!

Hasméret: "pironkodva" közlöm Veletek, hogy mindenkit lepipálok, ugyanis az enyém: 123 cm! Kép
Na jó, ezen azért van némi fölösleg is... Kép
Hamarosan teszek fel pocis képet is.
Kislányunk nagyon aranyosan mozgolódik egyébként, pici rebbenések, néha-néha (ritkán) nagyobb hólyagkikészítő rúgások Kép Alig várjuk már, hogy erősebben rúgjon amikor nagyobb lesz, hogy a papája is érezhesse Kép

Tina73!
Üdv körünkben, neked is boldog pocakosodást!

Na eldugultam, bocs a hosszúságért.

Pusz,
Mamy (23+4) Kép

Kép
mamy
 
 


Hát nem sikerült csatolnom a képet Babócánkról, mert túl nagy, de majd még kísérletezem... le kell kicsinyíteni előbb.
Mamy

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Melba nagyon örülök én is, hogy a második eredményed már jó!! Minden rendben lesz!

Bali nektek is szurkolok!

Tinának üdv!

Mamynak gratula a kislányhoz!

Kata! Nálunk is fiú!

Manka! Ne szomorkodj a doki miatt! Szerintem is beszéld meg a bébivel, hogy mikor bújjon ki!

Mindenkinek köszi a szurkolást, túl vagyunk az amniocentézisen. Hát nem volt egy leányálom, de abszolút túlélhető és 5 perc volt az egész. Ráadásul megjelent a külföldi medikusok csapata, akik a két órás várakozásunk során folyamatosan fel-alá járkáltak és mondtam is apjuknak, hogy tuti, hogy az enyémen lesznek benn, hát így is lett. De legalább, amikor a doki döfött, a másik orvos angolul magyarázta, hogy mi történik és mutatta az ultrahangon. A végén megkérdeztem, hogy ha baj lesz, akkor mikor, azt mondta a doki, hogy 2-3 napon belül, de nem lesz baj. Szerdán egész nap és tegnap is majdnem egész nap feküdtem, de mára már nem fáj egy kicsit sem. Viszont hivatalos eredmény csak május 29én lesz Kép, Azt mondták, hogy ha baj van, telefonálnak 1-2 héten belül. Hát remélem nem fognak!! Nem vagyok vallásos, de egy pár imát azért már elrebegtem! És annyira azt érzem, hogy nincs baja és a szívén lévő 2 pötty is el fog tűnni a következő UH-ra.

A fekvés eredményeként megint kiolvastam a Szécsi Noémi féle:Egy kismama napjlóját, aki akar jókat röhögni, mindenképpen olvassa el!!!! Kép Kép

Mindenkinek sok sok pusz:
Emese (18+2)

Kép
siba
 
 


Nem sikerül feltenni a képet!!!
Meg kell várnom Apát, hogy segítsen kicsinyíteni... Kép
Siba!
Így van, nem lesz semmi baj!!! Megy a drukk ezerrel! Kép
Pusz,
Mamy (23+4)

Kép
mamy
 
 


Csengo,
hajrá, lányok! Kép Javítom akkor a táblát.

Siba,
gratulálok a fiúcskához Kép Gondoltam rád sokat szerdán... Azért pihenj még sokat, ártani biztos nem árthat! Könyv: köszönöm a tippet, elolvasom! Kép

Mamy,
hű, ez szép méret Kép De nemsoká behozlak, ne félj! KépKép
Kép: nyisd meg a paintet, és méretezd át úgy, hogy ne legyen 400 pixelnél szélesebb és magasabb. Paintben először is vágd meg kockára (ha nem az), az egyik felső ikon az a bal oldalon. Aztán az attribútumoknál (legfelül a menüsorban van) a képméretet változtasd meg. Ha a szélességét átírod, a magasságot önmagától csinálja (ezért kell kockára vágni a képet), illetve fordítva. A méret 400 pixel legyen, és ügyelj rá, hogy az automatikusan hozzáadott méret se nagyon legyen ennél nagyobb. Ezt követően mentsd le jpg formátumban (mentés máskéntnál be tudod állítani).
Link: tök jó, meg is nézem! KépKépKép

Ma voltunk terheléses vércukron, hát tanácsolom: könyvet, citromot mindenképp vigyetek magatokkal! Bébik nagyok, egészségesek, kis fejük öt és fél és hat centis KépKép

Kép
Ákata
 
 


Kata!
Köszi a használati utasítást, megpróbáltam, remélem most sikerül! Kép
Babafej-méretek nagyon arik, nekünk is 5.42 cm a BPD, 7.16 cm az OFD, bár én egy héttel előrébb járok, de ez gépfüggő is lehet... Kép
Mamy
Íme a mi kislányunk, Emese Kép
Kép

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Angel!
Horváth Tamás a dokim és azért jelezte, hogy most érdemes még menni előkészítőre, mert július-augusztusban szünetelnek és utána már nem tudnám végigjárni a 6 alkalmat (hetente 1). A következő és egyben utolsó kurzus a nyári szünet előtt május 31-én kezdődik (szerdánként 15-16 óráig).

Siba!
Remélem minden rendben lesz és elkerül titeket az a fránya hiba %. Gyors gyógyulást és jó eredményt kívánok. Vigyázzatok magatokra!

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok!Megprobálok én is képet rakni az kisfiamról.
16 hetesen voltunk 3D-en nagy élmény volt.
<!--attachment: Felv_tel11-424565.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*106.0**Felv%e9tel11%2ebmp --><center><pre>
Kép
Felvétel11.bmp (106.0 k)</pre></center><!--/attachment--><!--attachment: Felv_tel22-424566.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*107.8**Felv%e9tel22%2ebmp --><center><pre>
Kép
Felvétel22.bmp (107.8 k)</pre></center><!--/attachment-->

Hát nem volt szégyenlös az biztos..Kép
Vendég
 


Hát sajnos nem tudom hogy kell megjelenitteni,csak igy sikerült.
Vendég
 


Sz_Kata!
Ezt írtam neked a várandósok klubjába, de szerintem itt gyakrabban megfordulsz, így ide is bemásolom:
"Úgy néz ki, hogy én megyek 7-én az Aranytízbe.
Engem főleg a Leonardo teremben lévő előadások érdekelnek 12.20-17 óráig (aromaterápia, homeopátia, szoptatás), majd a Borostyán teremben a Birthlight kismamajóga vagy a Legyezőben a hastánc. A szoptatásos és kismamajógás előadás Rolexet is érdekelné. Én egyenlőre ezeket szűrtem ki magamnak az érdeklődési körömnek megfelelően, de azért szívesen kipróbálnám a Mandala spa masszőrjeit is Kép

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Manka, köszi az együttérzést! Kép

Angel, köszi Neked is az infókat! Kép
Egy kicsit irigykedek, milyen jó Neked, hogy ilyen finomakat tudsz enni! Én a babbal meg a kolbásszal már nem is próbálkozom. Pedig milyen nagy zabagép voltam előtte! Mindent megbírtam enni, félelmetes mennyiségekben. Most meg... No de cserébe van egy kislegényem! Kép
Érdekes, nekem is a nagyon aktív, fárasztó napjaim után a legelevenebb a babóca! Kép
Minden tiszteletem a Tiéd a vezetésért! Én imádok vezetni, száguldozni, de mióta terhes vagyok, nem nagyon merek. Szóval gratula! És jó, hogy megcsinálod, mert babó mellett ez nem nagyon működik, látom a húgicámon. Kép

Sz_Kata, nagyobbik gyerek... Kép
Én csak ajánlani tudom a dokimat.

Tina, gratula a kisfiúhoz! Nem semmi a fotó a bizonyítékról! Kép Hol voltatok 4d-n? Nagyon jók a képek!

Krisszi, na mikor mentek a Praxisba? Kép
Örülök, hogy jó a dokid, én azért maradok az enyémnél. Kihez jársz és ez melyik klinika? Egyébként az előző dokim is nagyon jó volt, ő olyan árban volt, mint a Tiéd. Csak ő a Délpesti Jahn Ferenc kórházban van, az egy kicsit távol esik Budaörstől. Meg hát nem foglalkozik oly elmélyülten a meddőségi témával, nekünk meg olyan kellett.
Ja és nagyon ügyi vagy! Kép
Gratula a pocidhoz!

Kata, gratula a pociméretedhez! Persze két babóhoz még nagyobb hely kell. Kép És örülök, hogy minden rendben van velük! Kép
Jó, hogy túl vagy a terheléses cukron! Kép No azt egyáltalán nem várom.

Mamy, hanyadik inszemetek jött be? Te írtad, hogy elsőre? Lehet, hogy tényleg ezért vagyunk még érzékenyebbek...
Örülök, hogy minden rendben Veletek és gratula a Te pocidhoz is! Nekem még nincs ekkora.
Bocs, de tényleg nem nagyon lehet kiigazodni a fotón. No majd legközelebb! Kép

Siba, annyit gondoltam Rátok a héten! Szorítok persze továbbra is!!! Örülök, hogy egyelőre minden ok. Gondoltam, hogy nagyban pihizel utána, azért nem jelentkeztél azonnal. Drukkolok, hogy ne hívjanak!!! Kép
Ja és a Szécsi Noémis könyv a kedvenceim közül való. Már olvastam párszor... Kép Van folytatása is, tudod?

Melba (18+4)

KépKép
melba
 
 


Melba!
Sajnos tényleg elég elmosódott, lehet hogy csak mi, a szülei látjuk amit kell. A lényeg, hogy középen van a kis feje, mellette az arca előtt a jobb keze, valahol a másik oldalon meg a bal keze, és ennyi. A törzse stb. nem látszik. Na ebből is látható, mennyire felületesen vizsgált a csaj, egy 23 hetes babánál már sokkal de sokkal jobb felvételt lehetne csinálni, nem??? Teljesen fel vagyok háborodva. Ez a LEGJOBB kép, amit ki tudtunk hozni belőle.
Tina képeit sajnos én nem tudom megnyitni... Kép
Mamy (23+4)

Kép
mamy
 
 


Ja, Melba, elfelejtettem írni, igen nekem az első inszem jött be, hála Istennek! Kép
Mamy

Kép
mamy
 
 



Sziasztok,
Tegnap este óta nem tudtam megnyitni a topicot, tiszta ideg voltam. Kép

Ákata: az én hasam csak 91 cm, de azért te egy baba forban vagyKép És légyszi engem is írj be a táblázatba, a kisfiú oldalra.

4d: egyre nagyobb kedvet csináltok hozzá, pedig az elején úgy gondoltam, hogy nem akarok sok pénzért jól fejlett karfiolokat nézegetni. De most valahogy mégis mennék már... Kép Már nagyon meg szeretném ismerni a kis boxolómat Kép

Újabb babakocsi infó: a mózeskosár, már ha van a kocsihoz, ne műanyag, hanem textil legyen, mert a műanyag üresen is dögnehéz!
Igyekszem a témát jól körüljárni Kép Férjet is így találtam, a kiváló típusból Kép Kép

Gesztenye: Én is megyek hetedikén, remélem odaérünk időben, mert Szegedről jövök, anyák napi köszöntés után. Engem a vitafórumok is érdekelnek, de majd a helyszínen meglátjuk. A lelendő aucival szeretnék megnézettetni néhány szülős filmet, csak hogy tudja mi vár rám, na meg rá.

Tina: Üdv a társaságban, kellemes gyarapodást!
sz_kata
 
 


Tina,
Te hány hetes voltál, amikor a képek készültek? Nagyon jól kivehető a baba minden porcikája Kép
sz_kata
 
 


Sz_Kata: 16 hetes voltam két héttel ezelöt voltunk.Igen meglepöen sokmindent láttunk.És provokálta is magát rendessen.
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy belekontárkodok a topikotokba, olvasgatlak Benneteket és most muszáj hozzászólnom.

Krisszi,
nekem Jané Slalom 3 kerekű babakocsim van, a fiam születésétől fogva használja és nem szándékozom újat venni neki a későbbiekben sem. Az első kereke bolygósított, iszonyú könnyű vele menni, soha nem adnám oda semmi másért, nagyon szeretem. Felfújható kerekek, tárcsafék, lábzsák, esővédő, autós hordozó volt hozzá, ami a vázára rá is pattintható.
A Babycenter nevű boltokban lehet kapni ezt a márkát, Budapesten most nyílik egy 16-án.
http://www.jane-kinderwagen.ch/

Mindenkinek további szép pocakosodást kívánok!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok, Lányok!

Mamy, Tina,
gratula a fotókhoz Kép

Sz_Kata,
neked pedig a kisfiúhoz Kép

Ilba,
a b.kocsi nagggggyon jó! Most látok először bolygósítható 3kerekűt Kép Nem tudod véletlenül, hol nyílik a Babycenter? És milyen árban volt a babakocsi?

Mai vizsgálatokról még annyit: Lili haránt fexik, Liza pedig fejjel lefelé Kép Múltkor pedig egymással szemben voltak... Mamy, nekem nincs a papíron OFD-érték - mi az?

Jön a módosított tábla:

Kép
Ákata
 
 


Kép

Kép
Ákata
 
 


Ákata,
A Babycenter a Bécsi úton nyílik az Új Udvar bevásárló központban. Én biztosan elnézek, jó akciókat hirdetnek.
A babakocsi ára elég húzós, nekünk hatalmas szerencsénk volt, mert utolsó, kiállított darab volt, jócskán leárazva, szóval megláttuk, beleszerettünk és Keszthelyen meg is vettük.
Szerintem 120 körül lehet, de ez jó a legelejétől addig, amíg kocsiban ül a pici. Én beruháznék újra.
Ja, és 9 kiló körül van csak, most a fiam közel 8 kiló, de még mindig "könnyedén" fel tudom emelni a kocsival.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Kata, jó ez a nyílt nap, valahogy meglógok a melóból és megyek. (Remélem, nem találják ki, hogy nélkülözhetetlen vagyokKép

Ilba, csak azt mondtam, amit nekem is mondtak a boltokban. Tényleg minden eladó azt mondta, hogy ne vegyek ilyet, mert meg fogom bánni. Mivel jó drágák a 3kerekűek, nem hinném, hogy keresekedelmi megfontolásból terjesztenek rémhíreket.

Majd kitalálom, szerintem beleszeretek egybe és megveszem, kerül, amibe kerül.

jók legyetek!
puszi,
Krisszi

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sz_Kata!
Akkor lehet, hogy összefutunk az Aranytízben. Sok sikert a filmekhez Kép Én is kinézek majd a páromnak valamilyen bemutató jellegű anyagot Kandász Andrea műsorából, a Szülőszobából (a sorozat részei fent vannak az interneten is).

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok lányok!

Az uh. kb. 20. másodperc volt, úgyhogy hétfőn megyünk fizetős dokihoz, hátha megnyugszunk, vagy legalább is lesznek infóink... De annyit tudunk, hogy fiús anyuka vagyokKép ...hát nevet még így sem tudunk...

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Ilba,
az ára kicsit télleg húzós, de a súlya... Kép Nekem egyébként iker kell Kép Kösz az infót, megnézem, hátha van honlapjuk...

Krisszi,
ha már kikristályosodik, hogy hogy tudsz odaérni, szólj. Én igyexem már dél körül odaérni Kép

Ja, ma nagyon jó élmény volt az UH - egy fiatal lány csinálta, nagyon részletesen elmagyarázott és -mutogatott mindent - akárha 4D-sen lettem volna - csak persze itt a "mozi" két dimenziós volt Kép

Kép
Ákata
 
 


Bali,
szerintem nyugodj meg így is - nem lesz semmi gond a rohadt AFP-vel!!!!

Én egyébként azt a tendenciát látom, hogy azok a lányok, akik velem kábé egyidőben mentek AFP-re, mind jó eredményt kaptak, ti pedig - mármint akik most mentek nagyjából egyszerre - rosszat. Ezt nem értem, magyarázni sem akarom, de vhogy feltűnt... Nektek nem?

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok Lányok és Angyalkak,
Mostanaban csak olvasgatok, mert teljesen idegbajos vagyok a mar levett, de meg nem kapott afp-tol. Nem lehetne, h azonnal tiltsak be????
Mas:
A vegen gyoznek a fiuk?! Talan 1-2 het mulva mi is tudjuk mar, h fiucskanak v lanykanak koszonhetem a testemben szetarado boldogsaghormonokat. A gyomrombol sugarzik szet a legvaratlanabb idopontokban. Valakinek hasonlo elmeny?
Ma adtak at eloszor a helyet a 11-es buszon. Egy no. Komolyan mondom, majnem elsirtam magam ugy meghatodtam. Majd lanyos zavaromban majdnem visszautasítottam, de idejeben eszembe jutott, milyen 20 percig logni a kapaszkodon a reggeli tomegnyomorban.
Udv,
Rolex
(17)
rolex
 
 


Sziasztok!

Én új anyuka vagyok ebben a topicban Kép A második gyermekemet várom szeptemberre, és szoktalak Benneteket olvasni. Mostanában főleg az AFP-k miatt néztem be gyakran, mert sokatoknak lett alacsony.

Csakúgy, mint nálam. Az én AFP-m is 0,6 lett. A vizsgálatot megismételték egy hét múlva, és ismét ugyanennyi lett Kép Az én orvosom is nyugtatott, mondván, hogy ez nem alacsony, hanem alacsonyabb régióban van, aggodalomra nincs ok, mert a tarkóredő rendben volt, és hétfőn lesz a genetikai uh is Kép De azért újraszámoltatta a leletemet az afp-s laborral. Képzeljétek, az első leletemet elszámolták! Az Afp MOM értéke 0,9 volt!!! Hogy pontosan mit számoltak el, azt nem tudom, de majd hétfőn a genetikai uh-n megkérdezem.

Azért bő másfél héten keresztül én is elég ideges voltam (ez enyhe kifejezés). Tényleg nagy hülyeség ez az afp, pontatlan, megbízhatatlan, nagyon sokszor ad fals eredményt.

A dokim elmagyarázta: az afp-s laborban az aznap beérkezett vérmintákból készítenek egy ún. Gauss-görbét, és amely értékből a legtöbb van, az az 1-es. Ehhez képest a többi érték arányaiban eltér, így kapnak a laborban magasabb és alacsonyabb értéket. TEhát az én 0,6-os értékem azt jelenti, hogy az aznapi (!) vérminták átlagának a 60%-os értéke az enyém. Ez tényleg nem normális... Nem véletlen, hogy Ny-Európában nem végzik, sem az Usa-ban, sem Kanadában...

Még pár szót magunkról Kép Kisfiam, Zsoltika immár 2,5 éves, ő 2003. szeptember 10-én született a MÁV Kórházban. Ha jól láttam, egy napon érkezett Simigabi Marcijával Kép A kistestvért is szeptemberre várjuk ugye Kép Emiatt Zsoltika nem megy oviba, csak 4 évesen. Az én Pindurkám is nagyon mocorog, pár napja igen aktív, persze most sem alszik Kép

Én sem, ugyanis Zsoltikám köhög, gyakran ébred, én meg itt olvasgatok-írogatok, de hamarosan megpróbálok lepihenni.

Ha megengeditek, írogatok még hozzátok, pár témához én is szívesen hozzászólnék.

További jó babavárást mindenkinek!

pgaboka
 
 


Szai Gabi,

Hát ez tényleg kész röhej, ami az aFP körül, kicsiny kis hazánkban történik. Amikor én voltam, meg sem néztem az eredményt. akkor ez lehet, hogy kicsit felelőtlennek tűnt, de mivel a takaróredők is rendben voltak és a genetikai Uh-n is minden okés volt, így nem láttam értelmét még ezen is parázni. Úgy látszik, az elmúlt napok, hetek történései engem igazoltak.
egyeébként is, 100% ban biztos vagyok abban, hogy egészséges a babám! Kép
amennyit ficánkol, már kész atléta Kép
sz_kata
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?