Új privát üzeneted érkezett!

Hú lányok! Tényleg jó kis tankönyv árak vannak :evil:

Manócskák: a múltkor el is felejtettem kérdezni: írtad, hogy te ápolásin vagy otthon. Szóval az lenne a kérdésem, ha megosztod velünk, hogy melyik gyerkőccel és miért? (csak ha nem bánod, hogy megkérdeztem :roll: )
5. osztályos nagyfiú az igen! Biztos jó jegyeket hoz majd töriből, ha így várja :wink:

Csöre: :D gratulálok Saci hízásához! Ügyes kiscsaj :D

Bálint nem emlegeti az iskolát :roll: nem beszél róla :roll:
Dávid valamelyik nap említette, hogy emlékszik az óvodában sírt nélkülem :cry:
Szerintem megint én vagyok az, aki totál parázik az iskolán :oops: hogyan fog tudni beilleszkedni (nehezen barátkozik, az iskolában pedig adott klikkek lesznek,hiszen a többiek az oviból ismerik egymást) lesz - e kellő motivációja a tanuláshoz, megírja -e nyaggatás nélkül a házit, vagy még szorgalmi feladatokat is megold - e... meg úgy minden :shock: Persze tudom, majd kialakul...

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


bfkrisztina
A legidősebb fiammal vagyok itthon ápolásin (ő a 14 éves fiam), tudod ő Hiperaktív Magatartás problémás ami egyes helyzetekben düh kitörést vált ki nála.
Azt, hogy a düh kitöréseit "féken" tudjuk/tudja tartani gyógyszereket kell szednie. (nem élete végéig)
Pesten kezelték őt ott állították be a megfelelő gyógyszereket neki.
Amikor 2 éve elköltöztem Pestről itt Zalaegerszegen mentem el egy gyerek pszichológust keresni aki a gyógyszereit felírja és akihez rendszeresen tudom hordani.
Itt Zegen sajnos elég csúnyán félre kezelték a gyereket, így vissza vittem őt Pestre a főorvosnőhöz aki már őt kezelte, így 1/2 évente elvisszük hozzá, kontrollra és a házi orvos írja föl neki a gyógyszereit.
Szívem szerint a Zegi pszichológusnő miatt beszélni akartam a főnökével, de így nem találtam értelmét, mert másként meg tudtam oldani a helyzetet.
Bár akiknek oda kell vinni a gyerekeit azokat mind lebeszélem, hogy oda vigyék.

manocskak
 
 


Móni: azért ez szomorú, hogy ennyit kell utaznotok az orvosi ellátás miatt. Azt hittem, azért jártok Pestre, mert valami speckó doktor kell, ami nincs felétek.

Kriszti: köszi :) ugye, milyen ügyes? Kicsit rágyúr, 9 hós korára eléri Zaza 4 hós méretét :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Vicceltem, nagyon örülök, hogy végre szépen növekedik, továbbra is pörög, mint a motolla, tuti semmi baja, csak max nem lesz olyan hatalmas, mint a nagytesói :) én sem vagyok xxl-es méret :wink:

Tegnap állatkertbe vittem a 3 gyereket :) Egyedül, úgyhogy nagyon ügyes vagyok :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: tömegközlekedtünk is, nagyon tetszett a gyerekeknek :) Saci igazán még nem élvezte, egyedül az állatsimogatónál jött kicsit izgalomba. Lehet, nem látott ki rendesen a hordozóból, bár ez sem igaz, mert egy idő után kicsomagolta magát, hogy a karjai is kint voltak.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 

 
 

csöre
Hát igen elég szomorú, hogy itt Zalaegerszegen ilyen a pszichológusi ellátás, hogy egyenlő a 0-val.
A Pestre egy főorvosnőhöz hordom aki országosan elismert pszichológusnő. Bárkinek merem ajánlani ezt a főorvosnőt akinek szüksége van.

manocskak
 
 


Sziasztok!

Ahogy olvasom,mindenki gőzerővel készül a sulira! :wink:
Én is még csak most fedtem be István könyveit :? Éppen mondtam a férjemnek,hogy nem tudom ,hogy most mi van velem,de régebben már ilyenkor teljesen kész voltam a könyvek befedésével...most meg??Majd az utolsó napokra hagyok mindent :cry:

Csöre:Ügyik voltatok! :D Úgye hogy milyen hamar bele lehet jönni az ilyen dolgokba is? :D Eleinte Én is mindig féltem,hogy hogy tudok 3 fele figyelni,de mindig jól jöttünk ki a dologból.a strandolás Apa nélkül már szuperül megy :D

Kép Bence segít nekem:)
tünde733
 
 


Kép Apával a meccs előtt vacsizunk:)
tünde733
 
 


Tünde: azta micsoda nagyfiú már Bence! :D
Jaj, a mosogatógép Sacinak is favorit :? pakol belőle :?
Ó, egyelőre csak 2 felé kellett figyelni, mert Saci a hátamon utazott ;) néha elől :) De a két nagy nagyon fegyelmezett volt, teljesen meg lehetett bennük bízni. A moziba (állatkertben 3d mozi) egyedül mentek be, igazi nagy gyerekek voltak :)

Sacikámnak úgy néz ki, jön a 3-ik foga... szegényem nagyon hisztimókus :( és botrányosan nyálazik... komolyan, ennyi nyálat régen nem láttam. Egyébként ügyesedik, okosodik, én meg tiszta büszke anya vagyok :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre:Büszke is lehetsz! :D Mind a gyerekeidre,mind magadra! :wink: :D Lehet ez a front is megviseli Sacit.. :roll:

Sikeresen benyaltunk Bencével valami vírust :x Köhögés ,orrfolyás,egyéb nyalánkságok :? Amúgy meg teljesen kétségbe vagyok esve!Bence nem igazán eszik semmit!Minden nap adok neki kaját.Beveszi a szájába,és már repül is a kaja :wink: A doki szerint elég neki a tejcsi,és tápláló a tejem :shock: Kép Itt éppen a vajat eszi:S
tünde733
 
 


Sziasztok!

Ma játszóterezni voltunk, Kristóf homokozott, míg én elköszöntem valakitől (de úgy hogy közben Kristóf mellett ültem, és csak a fejem fordítottam arra) betolt egy kavicsot, kikotortam, hintáztunk, csúszdáztunk, aztán bepróbálkozott még egy kőevéssel, és amíg elvettem a szájától az egyik kezét, hogy nem szabad, addig a másikkal villámgyorsan belapátolt egy marék homokot arcba. Szóval ma adtunk az immunrendszernek!

Apa meg későn jön, mert Zalából ment egyenesen a Lupa-szigetre és vízen elviszik a csónakot, amit vettek Sződligetre, szóval ma ő a Dunai Hajós!

Ja, és akartam pár vidijót is mutatni a fiatalemberről:

Porszívószerelés:
http://www.youtube.com/watch?v=foxkMGeLuuQ

Mászok, örülök, mászok:
http://www.youtube.com/watch?v=HI_N2lRCZo0

Tudunk kapaszkodva térdelni (közben mindenféle kunsztokat csinálni cumival), aztán nagyot zakózni, és hősiesen viselni :)
http://www.youtube.com/watch?v=-94Mghh- ... re=channel

De fogunk még nincs :lol:

Tünde:
Jobbulást Bencédnek. Annyira nagyfiú a vacsis képen! Tünemény!

Csöre:
tényleg ügyes vagy :) én néha még ezzel az eggyel is nehezen futok neki :lol:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

Tünde- micsoda nagyfiú Bence!Mennyi foga van! Jobbulást! Mi is átestünk most egy hasonló kóron.

Csöre- nálunk is eljöve a pörgés... Kicsike mászik, feláll, lépegetéssel próbálkozik... mindezt pár nap alatt. Jön- megy a lakásban, pakol. Szerencsére mindent alaposan szemügyre vesz, mielőtt a szájába veszi, így van idő közbeavatkozni... Én is betettem már a homokba. Nagyon tetszett neki, utánozni próbálta a nagyokat, majdnem rendeltetésszerűen használta a lapátot.
Nálunk megint teljes a család, előkerült a csaláfő. Ma egyedül voltam vásárolni. Szinte minden eszembe jutott, amit venni akartam...

Most ennyi, sajna mennem kell...

D.
edede
 
 


Tünde: jobbulást Bencének!
Evés miatt: no para! Zaza 10 hónaposan kezdett el enni, most, ha nem is extra jó étvágyú, de bevállalós kis ínyenc :wink:

Gabi: nagyon ügyi már Kristóf :) Lesz még az a váza végveszélyben :wink: :lol:
Ő is mekkora :shock: Enyém lány a legminibb :lol: :lol: :lol: :lol:

Dóra: túrt ki Apa a földből? Saci még csak eszi a lapátot :? :lol: Meg vele a homokot :lol: :lol: :lol:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Gabi:Bence teljesen kész volt Kristófodtól! :lol: :lol: :lol: Együtt néztük meg a videókat,és csak egyit lehetett Bencétől hallani:Hej Te!Hej Te!Baba,baba :lol: :lol: :lol: :lol:
Amúgy tényleg nagyon ügyes Kiskoboldod! :D Bence még nem mászik...csak fogat növeszt :lol: :lol: :lol:

Csöre:De az idegesít benne,hogy olyan "hülye" dolgokat akar enni :roll: mint pl látod a képen,magában a vaj...Bébi kaját már nem is veszek neki,mert "evett" belőle 1-2 kanállal utána nem kellett neki.Másnap meg mehetett a kukába :roll:
Saci meg amilyen mini,annyira ügyes,eleven kislány :D Látod Bence hiába ekkora nagy,abszolút nem mászik és nem is próbálkozik a fel állással :?

Lányok!Borcsával mi van?Tudtok róla valamit?

Kép Ádám baromira unta már magát:)))
tünde733
 
 


Tünde: lassan már ehet "felnőtt kaját" Bence, Zazánál is az jött be, hogy azt ehetett, amit mi. Sztem az nem tetszik neki, hogy ott vagytok mellette 5-en, és teljesen mást kajáltok, mint ő. Saci is meg akarja kaparintani a kajámat, tegnap akkorákat nyelt a levesem láttán, hogy nem bírtam rötyögés nélkül :) Persze ezek után a sütőtököt nem ette meg... (olyan hülye vagyok, mivel eddig mindent megevett, nem gondoltam, hogy nem ízlik neki, azt hittem nem éhes... erre jól beszopizott, ette a rizsgolyócskáit, mire rájöttem, és kapott egy adag gyümölcsöt :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:). Bébi kaját egyébként én sem veszek, bár van itthon vésztartaléknak pár üveg. Főzőcskézek, amíg friss az alapanyag. Télen majd kaphat konzervet, ha nem jutok friss zöldséghez-gyümölcshöz.
Próbáltál kézbe adós kajákat? Azokat sem eszi? Én evés közben a kezébe adok egy köles- vagy rizsgolyót, vagy rizstallért, és közben szépen elfogadja a kaját is.
Ádám: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre:Tegnap délután beültettem az etetőszékébe és elkezdtem enni egy vajas-lekváros kenyeret.Gondoltam kipróbálom csípkedek neki a tányérjára egy pár falatot.Szépen be is kapta de gyorsan ki is köpte.Úgy begurultam,hogy egy fél szelettel a kezébe nyomtam.Lesz ami lesz alapon :D A felét be is vágta a kis manó :D
Egyébként már régóta próbálkozok minden olyat adni neki amit mi eszünk.Pl a húslevest nagyon szereti.De nem adhatok neki minden nap :?
tünde733
 
 


Tünde: édes lehetett :D Én még nem merem a glutént, pedig lassan el kéne indulnom vele, allergológusok szerint jobban árt, ha későn kapja, mintha fél évesen találkozik vele.
Nálunk a mai étvágy is 0 :( Ok, reggelizett valamennyit, de ebédre nem mérhető mennyiséget :( és semmi nasi nem volt közben (na jó, csak szopi, de igyekeztem nem evés előtt). MIndegy, éhen csak nem hal :wink: azért annyit szopizik :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre:Ma már jobb volt a helyzet! :D Reggelire ettem egy kis csokis -meggyes fornettit.Bence rögtön kivette a kezemből!Nem sokat evett belőle,inkább csak szét nyálazta :lol: Utána próbáltam neki adni egy kis danettet.1-2 kanállal evett abból is.Ebédre 3 kanál bébi kaja.Szerintem mint ha ma "éhesebb" lett volna :?

Olyan rossz érzés ha nem eszik rendesen :cry: Úgy sajnálom...azt gondolom olyankor,hogy szegény éhezik :oops: :oops: :P
tünde733
 
 


Tünde: pont úgy néz ki, mint aki éhezik :wink: na ne viccelj már, 3 számmal nagyobb, mint Saci :lol: :lol: :lol: :lol: türelem!
Együtt eszik a család, vagy külön eteted Bencét? Nálunk az a helyzet, hogy külön nem eszik Saci, csak velünk.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


csöre-Sajnos nagyon ritkán tudunk együtt enni :cry: :roll: de én mindig eszek vele :lol: :lol: :lol:

Nem is kérdeztem,hogy Zazának,hogy tetszik SULI?

Ádám sajnos éjszaka lázas volt. :? 3 napot volt oviban..nem tudom mi lesz így :roll: Szegénykém még most is alszik..

megyek mert Bence itt ül az ölemben és már nem bír magával
tünde733
 
 


Ha egy üzlet beindul! Kristóf ma kapaszkodva felállt, azóta folyamatosan ezt gyakorolja. Túl vagyunk két közepesen komoly esésen (nagyobb volt a füstje, mint a lángja) :)

Megjártuk dokinénit, Kristóf 9,35 és 75. Előbbi a kg, utóbbi a centi :mrgreen:

Csajok! Gyerkőceiteknek hogy tetszik a suli?

Tünde: Bence :lol: :lol: :lol: :lol:
Ádámod is micsoda egy kisfickó :lol: jobbulás neki...
Bence szerintem sem hasonlít egy éhező bébire, szóval ne aggódj (mondom én, akinek a gyereke egy béldózer... valszleg én is aggódnék). De ha ízlenek neki a "felnőtt kaják" és baja sincs tőle, akkor én nem tartom gáznak ha azt adod neki...

Nálunk Kristóf még külön eszik.. úgy kényelmesebb :oops: :oops: :)

Na, megyek, mert asszem progi van.. félóra alvás.. ezzel az őrületbe kerget... :twisted:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Ádámnak jobbulást!!!

Zaza és suli: hát, tetszik neki :) elég aggódva indult neki, de egyelőre vidáman néz elébe :)

Gabi: 9,35??????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Hatalmas! A hossza meg pláne! Gratula az ácsorgáshoz és a növekedéshez!!! Nagyon belehúzott Kristófod!

Fééél óra alvás? Mit nem adnék érte... Éjszaka gyakorlatilag NEM ALUDTUNK, délelőtt 1x 5 perc és 1x 10 perc alvás, közte non stop altatás... és NEM ALUDT EL!!!! Pedig becsatlakoztam volna.
De persze nagyon megértelek, kevés a fél óra alvás, csak zombi agyam irigykedik :roll: :lol:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!!

Háát mi tegnap voltunk mérekezni és nem igazán gyarapodtunk :cry: :cry: :cry: :cry: 8230g de 3centit nőttünk így 73cm-ek vagyunk. Manókám állandóan csak enne-enne,de érdekes mert mégsem hízik :? :? :? :? :? . Akkor én alvásilag összetehetem a kezem!! :lol: :lol: :lol: :lol: Délelőtt általában alszik 1órát a délutáni alvásunk az legrosszabb esetben 1,5 óra de általában2-3óra hossza szokott lenni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .

Gabi: Óriási Kristófod!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: KOmoly esések csak egyre többek lesznek!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Mi már most ott tartunk hogy Manókám próbál kapaszkodás nélkül megállni (több kevesebb sikerrel) és mindig van rata 1-2 kék folt de sokszor azt sem tudom hoyg mitől,mert szerencsére nem nagyon izgatja őt az esés inkább csinálja tovább.

Ma már 3szor hoztam el a fióktól,mert direkt azt gyakorolja hoyg hoyg tudja oda csukni az ujjait! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Tünde: Az biztos hoyg nem úgy néz ki Bence mint akit éheztetnek!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Lehet hogy most a frontok meg a nagyon meleg miatt nem eszik evett. Meg az is lehet hogy már nem kell neki a bébikaja mert amit ti asztek az fincsibb. Nálunk amióta kostolgatta a mi kajánkat azóta nem is eszi meg a bébikaját vagy ha neki csinálok külön mert ugye az íztetlen,fűszerezetlen,így most már csak azt eszi meg amit mi! :lol: :lol:
Jobbúlást Ádámnak!!!!!!!!

Nekünk is csak hétvégén megy az hogy együtt egyen a család ez is inkább anyukáméknál,mert én egy nap csak egyszer eszek és hétköznap összevissza de hétvégén azért a családdal eszek én is és akkor Manóka is velünk eszik. Meg apával már annyira nem jó a kapcsolatunk hogy beszélni nem beszélünk egymással nem még hogy együtt együnk! :? :?

Suli: Hogy tetszik a gyerkőcöknek az iskola???

Na megyek mert úgy látom hogy Manókám már álmos és kezdődik a délelőtti alvás :lol: :lol: :lol: .

Kép

Kép
kbeya
 
 


Jaj,de hülye vagyok valamit elfeljtettem!!

Csöre: Gratula Sacinak a gyarapodáshoz!! Na ő is belehúzott!! Már csak nekünk kéne :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .

Kép

Kép
kbeya
 
 


Sziasztok!

Na itt a tanévkezdés, én meg jól eltűntem :oops:

Ádámnak jobbulást!!!

Nem is tudom hol kezdjem: hétfőn orvoshoz mentünk, mert előző nap belázasodott Dávid - torokgyuszi, így az ovit csak 7-én kezdi...
A héten még minden nap elhoztam Bálintot délben, jövő héttől már otthagyom majd napköziben is - eddig tetszik neki az iskola. És már első nap azt mondta, hogy van egy fiúcska, aki kezd a barátja lenni :) Ennek azért örültem, hogy a "van - e már barátod?" kérdésre nem egyértelmű NEM volt a válasz :wink:
Már megjött a diákigazolvány :D Olyan nagyfiús rajta.
A tankönyveket tényleg megkaptuk ingyen, viszont benne van az iskola pecsétje, szóval lehet, hogy majd vissza kell adni őket :? Majd hétfőn lesz szülői, kiderítem...
Na akkor mára folyni kezdett az orra Benedeknek :( (jó sokat kelt éjszaka ő is), Bálint is úgy kelt, hogy kapar a torka - tekintve, hogy nem hőemelkedéses, nem lázas, elvittük iskolába...remélem a hétvégén túlmegy rajta :?

Mi most olyan 9, 20 kg körül vagyunk - otthon mérem csak, annyit járunk orvoshoz, hogy tanácsadásra külön nem járok :wink: A védőnő meg ha akar, úgyis meglátogat...(asszem mondtam, hogy megint újat kaptam)

Ami nálunk új mutatvány: ha leültetem sokszor előredől, letámaszt a karjaival és tulajdonképpen mászópozícióba kerül, az egyik lába nem akarja még az igazságot...de szorgalmasan gyakorol. És ebből a helyzetből vagy visszaül, vagy hasra keveredik, és akkor kúszik.

Kajcsi: egyéves korunkig teljesen le vagyunk tiltva minden tejes holmiról (a fulladás miatt) így még tejpépet sem adhatok neki - ehelyett receptre kaptunk Sinlac nevű eledelt - ez allergén szegény cucc. Rizslisztből meg szentjánoskenyérmagból.
Nálunk megy a bébiétel is, meg a külön főzőcske :roll:
Eléggé óvatoskodok most Benedekkel, de azt hiszem érthető.

Mennem kell, most anyáéknál vagyok, és a bátyám eltúr a gép elöl 8)

Üdv, Kriszti

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok!

Suli:István egy szóval jellemezte az egészet így pár nap után.Ez a szó pedig a kaki :lol: Mondjuk ez a szebbik változata :lol: :lol:
Jázmin szereti a sulit.Ügyesen megcsinálja a házit és csak utána megy ki játszani.

Ádámmal ma voltunk a dikonál :? Tüszős mandulagyulladása van.Fasza..3 nap ovi után :evil:

Az alvás nálunk is kb 20-30 perc,de ez kb 4x-5x egy nap.
:?

Jaaj!Kaptunk egy bicikli ülést,amit előre lehet felszerelni.Apa fel is tette tegnapelőtt :D Imádja Bence!! :lol: Állandóan azt mondja,hogy :tátá! :lol:
tünde733
 
 


Dolgoznom kéne, de nincs energiám ráhangolódni... Na, majd holnap lepasszolom apának bébit, aztán hadd szóljon! Jövő csütörtök a határidő, ez azért motivál valamennyire.

Ja ,és ezt vettem teszveszen. Úgy érzem, jó vásárt csináltam... :roll:
http://www.teszvesz.hu/show_item.php?item=720637027

Alvásügyben asszem, befogtam :oops: :roll: :lol: :lol:
Igazából az őrjít meg, hogy kiszámíthatatlan az alvásideje. És általában, ha nem kezdek bele valamibe (munka, vasalás, stb.), akkor tutira húzza akár (Csöre, Tünde, ez most papapapapa ) 2-2,5 óráig is , ha meg elkezdek valamit, akkor szinte rögtön hagyhatom is abba...

Tünde:
István szerintem pont abban a korban van, hogy "trendi", ha kaka a suli. Párom keresztfia 13 éves és neki is kaka :lol: :lol: :lol:
Szegény Ádám. Remélem, hamarosan meggyógyul...

Csöre, Bea:
Védőnéni is azt mondta, hogy szép nagy gyerek. Hát nem rám ütött, az tuti :lol: Viszont annak ellenére, hogy zabál, mnt a gép, nincs elhízva... ennek azért örülök... szóval télleg nem rám ütött :lol: :lol: :lol:

Bea:
sajnálom, hogy nincs minden rendben a pároddal. és szerinted van rá esély, hogy rendbe hozzátok?

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok csajok!!

Nagyon sajnálom,ne haragudjatok.

MAjd visszaolvasok,ha lesz erőm ígérem.Remélem mindenki jól van.

Kírukám ovis lett :lol: Ez a hét volt a beszoktatás ideje,nagyon sírt :( Apa vitte,de a jövőhét az enyém lesz :shock: :shock:
Eper a jele :lol:
Ovónéni szerint fejlettebb a társainál (éljen fisher price)
Botikám pedig már tett egy lépést egyedül :lol:

Viszont van 1 rossz hírem is :(
Apukám ma meghalt.Állítólag a szive állt meg :(

Megpróbálok többet lenni,puszi nektek
Vendég
 


Borcsi!

:( Őszinte részvétem.

Dóra
edede
 
 


Sziasztok!

Borcsi: Örülök hogy végre vagy,de apukád miatt részvétem!!
Én is fisher price mániás vagyok! Már tanuló székünk is van :D:D.

Gabi: Sajnos nem helyre hozható már :cry: :cry: :cry: . Elég rég óta próbálkoztam,de ma jutottunk arra a végső döntésre hogy hétfőn elkezdek összepakolni és haza költözök anyukámékhoz.

Tünde: Sajnálom Ádámot! Jobbúlást neki mégegyszer!!!!!

Most ennyi,mert pancsi utána meg nem tudok már géphez jönni.

Jó éjszakát Mindenkinek!!

Kép

Kép
kbeya
 
 


Borcsi
Fogadd őszinte részvétem apukád miatt.

Magunkról.
tegnap disznót vágtunk kellő képpen el is fáradtam. Bocsi, hogy nem sűrűn jövök, de mindig akad valami ahová menni kell. El kellett mennem bőrgyógyászhoz is, de szerencsére nem komoly a baj, kaptam egy krémet és most sokkal jobb.
A Joel már egyedül segítség nélkül ül , áll és körbe járja a kiságyat ill. négykézláb mászik. Foga még nincs, de nagyon jó az étvágya. A védőnő azt mondta most nekem, hogy élőflórás joghurtot adhatok a Joelnek, vettem neki, de majd ma kipróbálom, hogy megeszi-e.
Talán röviden ennyi, majd megpróbálok egy kicsit sűrűbben jönni hozzátok.
Móni

manocskak
 
 


Borcsi:
őszinte részvétem apukád miatt! :(

Bea:
sajnálom, hogy így alakult a pároddal a helyzet... nem lehet könnyű. Kitartást és erőt kívánok neked!

Móni:
Joeled nagyon ügyi!
Én Kristófomnak is több feje van még, mint foga :lol: , de dokinéni szellemesen azt mondta, hogy addig se törik ki neki, amikor elperecel...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Borcsi: őszinte részvétem :(

Bea: sajnálom, hogy szétmentetek a pároddal :( nem lehet könnyű :( kitartás!

Gabi: igaza van a védőnéninek! Én néha tiszta frászban vagyok, mikor törik ki az a két pinduri fogacska az attrakcióktól :lol: :lol: :lol:
Hű, az ülés tényleg jó vásár! Nekünk még van egy kis időnk, szerencsére, Saci nem sieti el a hordozó kinövését :lol: :lol: most vettünk neki 4-es pelust először :) Még nem adtam rá, de előre izgulok, hogy nagy lesz :D

Ádámnak jobbulást!
Kaki a suli? :lol: :lol: :lol: Ó, csak nem?

Kriszti: ha pecsétes a tankönyv, lehet, hogy tényleg vissza kell adni. Sok helyen így van. Nekünk nem pecsétes, szerencsére, ellenkező esetben meg kellett volna vennem, mert enyém gyerekek nem tudnak rá vigyázni. Bár kérdés az, hogy mondjuk egy munkafüzetet hogy nem firkál össze a gyerek? Hm.. érdekes.

Móni: ó, ilyen nagy munkákba vágsz pocakosan? Nem semmi! Azért vigyázz magadra!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


csöre
9 óra alatt végeztünk ketten a párommal, a nagyobbik fiam Dávid írogatta a cetliket a zacsikra a Gergő pedig a Joelre vigyázott. A párom csak annyit engedett amennyit el tudtam bírni, nem emeltem, csak ültem a kis székemen és kockáztam a husikát, mert csak szeleteket és kockákat illetve ami olyan volt, hogy le lehet egybe sütni azokat fagyasztottuk le, hurkát és kolbászt azt nem csináltuk, inkább csak a húsi.
De jó sok lett belőle. a disznó 100 kiló fölött volt. De csupa hús, volt rajta már zsír is , mert már készülnek télre, abból csináltunk töpörtyűt, és elég sok zsír is lett.

Ami tankönyvekbe bele van pecsételve azt vissza kell adni, mert nekem is fiuknak vannak olyan könyveik.

manocskak
 
 


Móni: sportmalacok :D biztos a sok mozgás miatt kevés a zsírjuk :)
Mondjuk Após disznói sem zsírosak, pedig ő ólban tartja. És vajon az íze is más egy ilyen kinttartott disznónak? Biztos, ugye?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre
Hát szerintem egészen más a hús íze, mint mondjuk a bolti húsnak.
Nekünk a disznóink csupa izmok, csak akkor van egy kis zsír rajtuk amikor készülnek a télre.
Az mondjuk attól is függ, hogy mivel eteti őket, vannak akik moslékot adnak nekik, a mieink olyat még nem is láttak. Hetente kapnak zöldséget-gyümölcsöt amit zöldségestől hozunk el, mert azokat kidobná egyébként.
Gabonát akkor veszünk nekik amikor vannak kismalacok és szoptatnak az anyák. Télire amikor nincs mit túrniuk az erdőben és a kismalacoknak amikor leválasztjuk az anyjuktól.

manocskak
 
 


Móni: sztem Após gabonázik, de nem állítom biztosan, mert nem szoktam látni, ha etet. Meg van "maradék-gyűjtő" vödre. Hát, tuti olyan a disznó íze, amit megeszik... a bolti csirkéknek is időnként se íze ....

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 



Sziasztok!

Vannak nagyon jó híreim, jöttem elújságolni :D
Benedek is felállt :D :D és hasonfekvésből hátratolja a popsiját, és valahogy így fel is ül!!! :D :D Olyan büszke vagyok a kis pasimra
(és még integet is) szóval sok- sok apróság, és mérföldkő is volt mostanában a fejlődésében.

Bálintnak egyelőre szuper a suli: a tankönyveket nem kell naponta bevinni, hanem egyszer bevittük, és mindig 1-2 darab kerül csak haza belőle - így tényleg könnyű az iskolatáskája.
Beírattam képzőművészeti tanszakra is, végülis mindig szeretett rajzolgatni, ott egy csomó olyan technikát kipróbálhat majd, amit mi nem tudnánk megmutatni neki.
Elvileg ingyenes lesz nekünk az is, ha továbbra is megállapítják a rendszeres gyermekvédelmit.

Ma mindhárom gyerkőc szekrényét teljesen átválogattam, mi az amit kinőttek :shock: hát az egész délelőtt ráment...

Takony van, köhögés van - de azért egész jól vagyunk :wink:

Most éppen nagyon sír valamiért Benedek, lehet hogy jön a foga???
Na megyek is, írjatok ti is :roll:
Üdv, Kriszti

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kriszti.
A Joelt ma vihetem dokihoz, mert neki is folyik az orra láza az 37,3 volt, de elég melegnek éreztem ahhoz képest a kis homlokát.
Remélem csak egy kis nátha, de majd délelőtt viszem dokihoz akkor többet tudok.
Gratulálok a felálláshoz és az üléshez.
A Joel is már 1 hónapja áll, körbe járja a kis ágyát, ül egyedül ja és ami méág cuki, hogy tapsol, ha velemi tetszik neki. :D

manocskak
 
 


Üdv ismét :)

Ilyen is ritkán van: nagy a csend itthon - Dávidot elvittem már az oviba (érte délben megyek) , Bálint az iskolában van már, Benedek pedig nagyban szundizik :) Ilyenkor annyira üres a lakás! Nem is érzem jól magam tőle igazán...
Fog jönni a védőnő, már tegnap rendbeszedtük a lakást, úgyhogy most csak várni kell :wink:

Jól be van borulva odakint :?

Beszereztem egy mei tai-t (kötős kengurut) Úgy szerettem volna kipróbálni ezt a típusú hordozót is :wink: Eddig nagyon bejött, és csodaszép a mintája is, majd igyekszem képet felrakni róla :roll:
Anyától megkaptam, hogy minek ennyi típusú hordozó nekem (2 kendő, 2 féle kenguru):wink: De mondtam, hogy már csak ő a kicsi babám, nem valószínű, hogy lesz még rá alkalmam kipróbálni :wink: És most, hogy sokat buszozunk, kikéredzkedett (na jó kisírta magát) a babakocsiból :lol: Azt hiszem olyankor van baj, ha már túl sokan vannak körülötte, azt nem szereti... :?
Kép

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Móni: mielőbbi gyógyulgatást a kicsi Joelnek! Remélem semmi komoly :( Tesóitól szedett össze valamit? Nálunk mindig a nagyok kezdik...)
bfkrisztina
 
 


Kicsit sötét a kép, most látom, de egyelőre még nincs jobb a kenguról.
bfkrisztina
 
 


Kriszti: örülök, hogy jól megy a suli :)
Gratula Benedeknek a mutatványokhoz :D
Nekem is van MT-om, már 6 hónapja, nagyon szeretjük :) Én már a hátamra kötöm Sacit, sokkal könnyebb úgy cipelni :wink: Meg kendővel is inkább háton viszem, vagy csípőn. Igaz, most a hosszú kendőm kölcsönben van, amivel előre tudnám kötni.

Móni: Joelnek jobbulást, remélem, semmi komoly!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Kriszti és Csöre
Annyian voltak a dokinál, hogy már nem lehetett kivárni így haza jöttünk, majd inkább kérek idő pontot legközelebb, mert vagy 15-en voltak előttünk, pedig már 1/2 10-kor ott voltunk.
Nem valószínű, hogy komoly baja lenn, mert nem lázas, csak annyit mértem neki reggel (37,3 az még nem láz).

manocskak
 
 


Nem semmi, mennyien voltak betegek, Móni! Igaz, a doki itt is mondta (mi az egészséges rendelésen voltunk), hogy nagyüzem van az iskola- és óvodakezdés miatt, illetve az őszi náthás időszak miatt.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre: de jó, hogy írtad! Tudom, hogy már háton "kellene" hordozni, de kicsit óckodom tőle, mert nem tudom megigazítani a sapiját, mert nem tudom megvédeni ha valaki piszkálni akarja a buszon, mert mit csinálok vele, ha elalszik és hátrabillen a feje, mert mi van ha odaütöm valaminek... meg egy csomó ilyen hülyeség jut eszembe :oops:
Hogyan hidalod át az ilyen problémákat??? :oops:

Móni: sajnálom, hogy nem jutottatok be a rendelésre - hát ha takony a legfontosabbat a gyerkőcök mellett már úgyis tudod (orrszívás, orrspray)
Mégegyszer mielőbbi gyógyulást!

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kriszti:
Buszon előre veszem, vagy úgy ülök, hogy ne férjen hozzá senki.
Kötős sapit adok rá, olyat, amit nem tud eltekerni a fején.
Nekem kapucnis a MT, ha elalszik, felhúzom a kapucniját. Amilyen kis kreatív vagy, szerintem tudsz rá varrni egyet :wink: ilyenem van: http://hunbaba.blogspot.com/ a vállára kell patentolni.
Ha nem akarsz hozzányúlni: múltkor kendőben vittem Sacit a hátamon, elaludt, és egy jó hosszú sálat dobtam át keresztbe, hogy megfogja a fejét (fél vállon át, deréknál vissza), de ehhez kellett, hogy otthon történjen a dolog.
Nem ütöd oda semminek :wink:
Mindjárt keresek képet magunkról, hátha van felhúzott kapucnis.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Kép
Jó régi kép, egész mini volt Sacám :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 



Csöre: nekem is van rajta olyan kis kapucni :D :wink: köszi a tippeket, hát még mindig idegenkedem tőle, de majd legfeljebb gyakorolgatunk itthon :roll:
Ez a kép ismerős, akkor állatkerteztetek, ha jól emlékszem :wink:

Jaj, ma délután égetnivalóak voltak a fiúk a buszon, legszívesebben bőgtem volna! Dávid felállt a széken :shock: nagyon hangosak voltak, és alapvetően nem is tudom miért csinálták :? Máskor olyan jókat beszélgetünk utazás közben :(

Móni: enyhe hőemelkedés és takony a foga miatt is lehetett, nem? Azt mondják ez belefér a fogzásba.... :roll:

Tünde, Gabi és a többiek, hol vagytok megint? :(

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Most olvastam itt oldalt a cikket a 12 éves kislányról, aki belehalt a szülésbe... hát ez nem emberi amit ezek művelnek... :shock:
bfkrisztina
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: