Új privát üzeneted érkezett!

Brigi, köszi, keddre már teljesen jól lett a csaj, de oviba nem mehetünk a kötőhártyagyuszi fertőző jellege miatt :( így viszont minden energiáját rajtunk vezeti le, ami nem mindig kezelhető.

Vakondos könyveket mi is ismerjük 2 van is belőle, az egyik az általad említett, és mi is szeretjük.
Én pedig ajánlom Berg Judit Micsoda idő című könyvét, ha eddig nem tettem, és az újabbat is, ennek nem tudom most a címét, de ebben is Csiribi, a tündérfiú és Panka, a tündérlány a főszereplő, ebben talán a járművekről szólnak a mesék, az elején is bicajoznak a tündérkék, ez már inkább ovis korúaknak való mesekönyv, kevesebb rajzzal, több szöveggel, de nagyon édes. Nekünk bejött.

Dorkival beszéltem, úgy tűnik meghalt a gépük, nem tudom, mikor tud jönni és írni, ma a mézes süti készítése miatt hívott, gondolom, jól vannak és készülnek karácsonyra.

Panu
panu
 
 


Panu,

Ma rendeltem meg a Marcinak a Berg Judit könyvet. Tündér biciklin a címe :D Állandóan mesét kell olvasni. És olyan hosszú meséket is elolvastat, hogy néha már én unom :oops:

Brigi
b_brigi
 
 


anyuék gépén garázdálkodom, mert a miénk sajna a végleges kimúlás felé vette az irányt. Még működik, de állandóan lefagy, kikapcsol, stb.
Új gépet kell venni, bár ez most nem hiányzott...

Boldog szülinapot Esztinek utólag is !

Brigi
már beszereztük a Bartos Erika könyvet köszi :lol:

Niki szeméről teljesen elmúlt a pirosság meg a duzzanat is, szóval nekünk nem kötőh.gy. volt. Lehet csak simán beütötte, nem tudom.

Ma megint sírós műsor volt a bölcsiben. Úgy viselkedett, mintha 2 hétre hagynám magára pucéran a hóviharban. Szegény komolyan meg van rémülve tőle, hogy otthagyom és nem megyek érte. Biztos valami fejlődésiugrásosmegmagyarázhatós dolog ez is, de olyan rossz nézni a félelmét.
Az esti elalvásnál is ez van, (ott a kamionoktól fél, meg a zajoktól) de azt mostanában már tudjuk kezelni.

Tegnap megcsináltuk a mézeskalácsot (csak 1 tepsi égett oda... :oops:, nem figyelhetek mindenre...) , holnap meg kidíszítjük. Egyszer majd valamikor meg képet is rakok föl....
A bölcsiben is volt karifa díszítés, az tetszett Nitusnak.

Azért ez érdekes, hogy mindenhol van már karifa, sőt díszíteni is lehet, otthon meg nagy titkolózás folyik. Aztán egyszercsak a semmiből előtűnik. Szóval szerintem ez egy gyereknek olyan zavaró. Pl. a mikulás is ilyen, mert látja, hogy tele van az üzlet csomagokkal és meg lehet venni, hozzá meg titokban surran be egy idegen ipse és rakja a csizmájába a cuccot! De legalább nem kellett kipucolni, mert még a cimke is rajta volt. :wink:

Nálunk egyébként 23-án lesz 24-e, mert akkor megtartjuk a mi karácsonyunkat (Niki délelőtt le lesz adva a mamáéknak, amíg a fa magától odavarázsolódik :D ) és 24-én pedig megyünk mindkét mamához karácsonyozni. Tavaly is így volt és amíg Niki nem ismeri a naptárt így is lesz... :wink:
Apa is meg én is szeretjük a karit és így a mi fánkat látja először a gyerekünk, de nem maradunk le a mamák bulijáról sem. 25-, 26-a már úgyis a népvándorlásról szól meg az evésről :wink: Nekem igazán a 24-e este az igazi karácsony. Így meg duplázhatunk.

Na mennem kell tanulni.
Dorki
dorki
 
 

 
 

anyuék gépén garázdálkodom, mert a miénk sajna a végleges kimúlás felé vette az irányt. Még működik, de állandóan lefagy, kikapcsol, stb.
Új gépet kell venni, bár ez most nem hiányzott...

Boldog szülinapot Esztinek utólag is !

Brigi
már beszereztük a Bartos Erika könyvet köszi :lol:

Niki szeméről teljesen elmúlt a pirosság meg a duzzanat is, szóval nekünk nem kötőh.gy. volt. Lehet csak simán beütötte, nem tudom.

Ma megint sírós műsor volt a bölcsiben. Úgy viselkedett, mintha 2 hétre hagynám magára pucéran a hóviharban. Szegény komolyan meg van rémülve tőle, hogy otthagyom és nem megyek érte. Biztos valami fejlődésiugrásosmegmagyarázhatós dolog ez is, de olyan rossz nézni a félelmét.
Az esti elalvásnál is ez van, (ott a kamionoktól fél, meg a zajoktól) de azt mostanában már tudjuk kezelni.

Tegnap megcsináltuk a mézeskalácsot (csak 1 tepsi égett oda... :oops:, nem figyelhetek mindenre...) , holnap meg kidíszítjük. Egyszer majd valamikor meg képet is rakok föl....
A bölcsiben is volt karifa díszítés, az tetszett Nitusnak.

Azért ez érdekes, hogy mindenhol van már karifa, sőt díszíteni is lehet, otthon meg nagy titkolózás folyik. Aztán egyszercsak a semmiből előtűnik. Szóval szerintem ez egy gyereknek olyan zavaró. Pl. a mikulás is ilyen, mert látja, hogy tele van az üzlet csomagokkal és meg lehet venni, hozzá meg titokban surran be egy idegen ipse és rakja a csizmájába a cuccot! De legalább nem kellett kipucolni, mert még a cimke is rajta volt. :wink:

Nálunk egyébként 23-án lesz 24-e, mert akkor megtartjuk a mi karácsonyunkat (Niki délelőtt le lesz adva a mamáéknak, amíg a fa magától odavarázsolódik :D ) és 24-én pedig megyünk mindkét mamához karácsonyozni. Tavaly is így volt és amíg Niki nem ismeri a naptárt így is lesz... :wink:
Apa is meg én is szeretjük a karit és így a mi fánkat látja először a gyerekünk, de nem maradunk le a mamák bulijáról sem. 25-, 26-a már úgyis a népvándorlásról szól meg az evésről :wink: Nekem igazán a 24-e este az igazi karácsony. Így meg duplázhatunk.

Na mennem kell tanulni.
Dorki
dorki
 
 


Dorki,
nálunk is u.e. van,mármint hiszti ezerrel.A reggeli ovis nyűglődés mindig.de szerintem csk nekem műsorozik,állítólag utána már jól érzi magát.Engem ez nagyon zavar,mert úgy dolgozni egész nap,hogy üvöltve válunk el.....
Viszont már harmadik hete jár úgy,hogy nem beteg,kopp-kopp.
A Mikulásról ugyanez a véleményem már régóta :D

Panu,
mikibuliról mikor küldesz képeket?
Mesekönyvek:mint aktív mesekönyv-eladó :D ,nagyon favorit még a Tündéri Lonka,nagyon csajos,kinyitható-becsukható dolgokkal benne,gondolkodom rajta.
Anna és Peti már lapul egy a szekrény mélyén,ez tényleg nagyon jó.Tudtátok,hogy ő is írja és rajzolja a mesekönyveket?Én az egyik kis történeten majdnem elbőgtem magam,annyira aranyos volt.
Viszont olyan sok mesekönyv van,ami nem is könyv,hanem inkább játék és horror pénzért.... :?
Ezektől függetlenül még mindig járunk könyvtárba,a régi kiadások egyrészt már nem is kaphatóak,másrészt igen rossz átdolgozásúak(pl.Fognyűvő manóból lett fogrontó manó a hátulján bazi nagy Elmex reklámmal :lol: )

Na,megyek dolgozni...

Sziasztok,
Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


pár kép

ilyen díszeket csinálunk Nitussal
Kép
Kép
dorki
 
 


Mézeskalács sütés közben

Kép
dorki
 
 


Helló Csajok,
gyors bejelentkezés erejéig csak :).

Elkezdtük az ovit, egyenlőre nem olyan vészes (4 alkalomból sak kétszer bőgtem :lol: ).
Eszter sírt, h ne hagyjam ott, a 4. alkalommal (tegnap) viszont már csak 1-2 könnycsepp volt.
Amikor megyek érte ebéd után, alig akar hazajönni, ő is fogat mos a többiekkel, akik ott alszanak, meg még elmarháskodik.
Annyira jó látni, h jól érzi magát ott!!! És hihetetlen megnyugvás - noha elég rossz az egész napot abban a tudatban tölteni, h sírva hagytuk ott (Bori, amit Te is írtál).

Azért jó lesz, az ebéd elég klassznak bizonyul, névreszóló diétás kaja van.

Hétfőn fél 4-re megyünk, adventi teadélután lesz, ma sütjük a sütiket :).

Droki,
aztán mesélj, hogy viseled a Ketteske okozta "megpróbáltatásait" :)?

Bori,
munkahely milyen? Kollégák jó fejek?

Felébredt, mentem :)

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Te Dorki,
Niki milyen nagylány már :shock: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kép

Kép

bocsánat, hogy ilyen darabokban, de állandóan lefagy ez a szegény

Dorki
dorki
 
 


na ugye... ez az kiszsákos cucc véletlen, bocsi....

Kriszti
Niki pont 100 cm-es nagylány ! Tesóval jóban vagyok. A gyomrommal összebarátkoztak és mostmár nem harcolnak. Rúgdos is a lelkem, de még szolidan, kellemesen. Mostmár kivülről is lehet érezni, Nikinek is meg akarom majd mutatni.
Múlt héten voltam uh-n, de újat nem tudtunk meg. Azt mondta a doki, hogy nem sovány... :lol: (hát az anyja sem)

Melóval mi a helyzet ?
dorki
 
 


Van egy normális képen Nikiről + egy mikulásos is és nem engedi föltenni......... :evil:

Bori
az jó, hogy mesekönyvekből felkészült vagy !!!! :lol:
Én gyerekem ma a kikában csapott nagyműsort. Megnézett egy babás játékot és egy másik kisebb kiscsaj is odajött. Ez a bohóc meg elkezdett visítani, toporzékolni, hogy ez csak az enyém nem adom oda senkinek, senki nem veheti el és így tovább.
Én meg halál nyugodtan álltam és néztem (láttam már ilyen többször :wink: ) de a másik anyukának kerekedett a szeme. Mondtam neki, hogy az én gyerekem is volt "normális",de már elmúlt. :lol:
Viszont egyedül bement a játszóba, ahova felnőttek nem mehetnek be és aranyosan elszórakozott. Persze csak egy másik fiú volt ott, vele nem kellett harcolni. Nem tudom tesóval mi lesz, bár alig tudtam most is lebeszélni, hogy ne vegyünk még babakocsit, pelenkát, kádat, etetőszéket.

Olyan szépen fel van díszítve a kika, hogy így karácsony előtt érdemes bemenni, feltöltődni. (péntek délelőtt, nincs bolondokháza)

Ja és Niki a 2. hiszti után, amit a pénztárnál csapott, kapott egy adag gumicukrot a pénztáros nénitől. :shock: Mondjuk el is hallgatott.
Dorki
dorki
 
 


Sziasztok, Eszter vagyok a 2006. tavaszi topicból!

Figyelmetekbe ajánlok egy hiánypótló, vadonatúj kiadványt, melyet bátyám, dr. Krivácsy Péter (intenzív terápiás orvos, gyermekorvos) írt.
Mindenkinek ajánlom a könyvet, melynek címe: Gyermekkori vészhelyzetek - S.O.S. megoldások. Idegen szavak nélkül, röviden és egyszerűen, sok képpel illusztrálva segít eligazodni sürgősségi állapotok esetén.

Mikor hívjunk orvost, és mikor mentőt?
Mik az első teendőnk súlyos helyzetekben?
Enyhe vagy súlyos? Hogyan ítéljük meg gyermekünk állapotát baj esetén?
Ilyen egyszerűnek tűnő, de a gyakorlatban nagyon is komoly kérdésekre választ kaphatsz.

Kiknek ajánljuk? Szülőknek, nagyszülőknek, babysittereknek, óvónőknek és mindenkinek, aki gyerekekkel foglalkozik.
Néhány fejezetcím a könyvből: Áramütés, Bőrkiütések, Bölcsőhalál, Csonttörés, Félrenyelés, Gyógyszermérgezés, Kiszáradás, Láz, Rovarcsípések, Szemsérülés, Újraélesztés, Vérzések...stb.

Kapható a nagyobb könyvesboltokban (2850,-Ft), de az alábbi honlapon rendelve olcsóbb.
http://www.leghajo.hu/
Vendég
 


Hahó,
nagy a pangás, mindenki Karácsonyra készül :)?

Bori,
hogy megy a meló?
Eszterednek az ovi?
Hú, nekünk szuper lett a végére (most nem megyünk, mert összevont csoportok vannak.
Szóval tegnap már nem sírt, amikor otthagytam, sőt, puszit is alig akart adni, annyira sietett be :).

Tegnap volt adventi teadélután, karácsonyfa, ajándékok, süti, ilyesmi és énekeltek karácsonyi dalokat. Eszterem is énekelt olyat, amit nem is ismerek. Le a kalappal, megtanulta így az 5 nap ovi alatt, amit eddig jártunk :).
Persze potyogtak a könnyeim, anniyra édes volt :).
Na, ennyit a fényezésről :).

Én jó taknyos vagyok, éjjel arra ébredek, hogy folyik :? , alig győzök előkapni pzs-t.

Dorki,
1 méteres a Csaj, húúú, mi csak 94 cm-ek vagyunk :).

Mentem is, csak gyorsan bekukkantottam,

sziasztok,

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Boldog Karácsonyt kívánunk mindenkinek!

Eszter és Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


Békés Karácsonyt kívánunk mindenkinek!

Eszter és Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Nálunk ugye már holap este lesz kari, utána meg a nagyszülős dömping jön... :lol: Dolgoznak a hormonjaim, mert már egy vers részlettől is sírva tudok fakadni... :wink:


Boldog karácsonyt Kívánunk mi is !
Dorki, Niki

Kép
dorki
 
 


Sziasztok!

Nálunk 2 hete betegségdömping van... már tele van a ...m

De azért nagyon boldog ünnepeket kívánunk mi is mindenkinek!

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok,

Andi :cry: Remélem most már kilábaltok ebből a betegeskedésből!

Nálunk holnap lesz a fa díszítés, ajándékozás. Másnap megyünk anyukámhoz, aztán meg utazunk le a Laci szüleihez. Nem tudom mikor leszünk újra itthon :wink:

Ezért mi is szeretnénk mindenkinek KELLEMES ÜNNEPEKET kívánni!

Kép


Brigi és a fiúk
b_brigi
 
 


Tegnap voltunk a Mesevillamoson :)

Barnuska a nagyok között
Kép

Marci és Gombóc Artúr
Kép

És leszállás után még egy "sztárfotó"
Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok!
Nálunk is ma este fa díszítés reggelre megérkezik jézuska,
holnap anyuékhoz megyünk ,
első nap keresztlányomékhoz második nap anyosomékhoz
utána meg hozzánk jönnek vendégek unatkozni nem fogunk mi se.





Békességet, boldogságot, csengőszót és gyertyalángot, szeretetet kívánunk mindenkinek.
Békés, Boldog Szép Karácsonyt !

Fanni,Zsuzsi
szuszoka
 
 


Mindenkinek örömteli, nyugodt Karácsonyt és sikeres Újévet kívánunk!

Liza, Panu
panu
 
 


Sziasztok,
remélem mindenkinek békésen telik a karácsony.

Oviban bárányhimlő van,most várjuk,vajon elkapta-e vagy sem.

Panu,Liza nem volt még baris?Márcsak azért,mert ő már jó rég közösségben van,de nem emlékszem,hogy írtad volna.
Azt mondják,csak mentholos hintőpor+Fenistil jár ehhez a betegséghez,na meg lázcsillapító,ha kell.
Megpróbálok rá időben felkészülni.
Más:kell még pelus a kakihoz??Eszti az istenért sem akarja elhagyni.A többi frankón megy már ezer éve,de ez... :roll: Simán visszatartja.Ezt meg nem akarom.

Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


Bori,
barihimlő még nem volt, és oltást sem adattunk be. És mennyi is a lappangási idő?
Egyébként beteg a csaj, de "csak" köhög, náthás, kis lázzal 2 napja, most már legalább tudott aludni pár órát köhögés nélkül.

Pelust már jó ideje egyáltalán nem használunk, de tényleg visszatartotta, amíg pelus nem került rá, általában alvás előtt.
Nem tudok újabbat mondani, mint hogy ha tudod kb. mikor kakilna (kaja után), akkor ne adj rá, hanem kérd meg, hogy üljön bilire. Magyarázd meg neki, hogy ez természetes folyamat, stb. Liza bilit részesíti előnyben, a wc-szűkítőt nem nagyon szereti, talán nem érzi stabilnak, inkább a normál ülőkén tartja magát. Különben a legkisebb megjegyzésre is érzékenyen reagált, azaz semmilyen dorgálást nem szeretett, ami a vécézéssel volt kapcsolatos. Pl. éppen akkor volt szorulása, amikor anyósomék legutóbb itt voltak. A nagymama produkáltatni akarta Lizát, ezért állandóan zaklatta, hogy mutassa meg neki, mennyire ügyesen pisil-kakil a bilibe, Lizát ez zavarta, mármint, hogy ennyire ez volt a téma (de tényleg 5 percenként előhozta, szó szerint nyomás alatt volt a lányka), és még jobban hisztizett, hogy fáj neki, ha kakil és követelte a pelust. Sőt, elő is vette, és húzta fel. Anyós erre még jobban magyarázta, még jobban erőltette, amire a gyerek már nyafogott, sírt, hogy neki fáj, és a pelus akkor is kell. Aztán anyósék hamar elmentek, a maradék pelus s éppen elfogyott, és elmúlt ez az egész peluskövetelés, szorulás, 1 nap alatt minden rendbe jött, így, hogy nem zavartuk, nem néztük guvadt szemekkel ahogy ül a bilin.

De azt is megbeszélheted vele, hogy csak éjszakára, vagy csak a délutáni alvás kap pelust, és ha közben kell, akkor ott a bili és a vécé. Egyszóval próbálkozz, s beszélgess vele erről, de ne túl sokat, ne érezze, hogy van benned csalódottság miatta.

remélem, segítettem egy kicsit.

Panu
panu
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinél jól telnek az ünnepek!

Minálunk folyamamtos betegség van, mikulás óta - ld Panuékhoz se tudtunk már menni... Boga kezdte a kötőhártya-gyulladással, majd rá pár napra Csilllus hörgőgyulája következett, ezután szépen mindnyájan elkezdtünk köhögni, és ez azóta is tart, hol jobban , hol kevésbé. Utána én is elkaptam a kötőhártyát, és egy napra a láz is ledöntött a lábamról. Párom is láz, köhögés, bla-bla-bla. Már múlt csütörtökön azt mondta a gyerekorvos, hogy antibiotikum már csak egy napig Csillusnak, köptető hétfőig, Bogának meg már azt se adjam, erre szombat reggelre Boga újra belázasodott, köhögés újra felerősödött, persze két napra rá Csillus is újra, most még rosszabb, mert éjjel is köhög, majd megfullad, aludni is alig bír, állandóan csak szopizna, szinte mást nem is eszik. Ez csak azért gáz, mert kibújt az első foga, és a cicim már eléggé kikészült tőle.
Nekünk így elég vacakul telnek az ünnepek, nem is mentünk sehova, pedig ilyenkor mindig szoktunk többfelé menni rokonokhoz. Kissé már remetének érzem magam. Ja és az összes nagyi dettó, úgyhogy ők se jönnek...

Brigi, jók a sztárfotók! :)

Bori, remélem elkerül titeket a barihimlő!! Bár nem is tudom mi jobb.. :roll: Én éppen akkor kaptam el a bátyám gyerekeitől, mikor főiskolás voltam, és pont vizsgaidőszak... hát muris volt pöttyösen vizsgázni! :roll: Bár legalább így én nem kapartam el a hólyagokat. Egy kicsinek meg úgyse lehet megakadályozni, hogy vakarja, ha egyszer viszket.

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


baris oltáson én is gondolkodtam már. Nekem azt mondta a gyerekorvos, ha ovi végéig nem esik át rajta, akkor érdemes beadatni.

Kari nálunk is jól telt, Niki kapott 8db mindenféle kirakóst :shock: Felét elraktam későbbre, de persze a 60 darabossal akar játszani, amit meg igazából nekem kell kirakni... :? Na mindegy. Kapott babát, kiságyat és kellékeit most elvan vele , mint a befőtt.

Kaka nálunk nagyon változó. 2 hétig magától, szó nélkül, naponta, akár többször is termel, amit termelni kell. Azután kimarad 1 nap és vége a viágnak. kezdődik a visszatartásos marhaság. Azt hiszem már végre kinőtte, de nem, pikk-pakk visszajön. És akkor viszont úgy kell kikönyörögni belőle. És persze, hogy sír, hogy fáj a feneke, mikor végre kinyom egy nagy óriáskígyót. :cry:

Panu
Ezt egyébként én is utálom, mikor gyakorlatilag ba.ogatja valaki a gyereket csakhogy kakáljon vagy bármi mást csináljon. Én a helyedben ugyanennyiszer kérdezném meg anyóst, hogy az ő széklete hogy van, ahányszor ő Lizát. Nyílván őt is zavarná. (vagy nem :lol: )

Andi
nektek is kijut bőven a jóból... szegények. És még milyen messze van a tavasz !
dorki
 
 


Niki meglátja a karifát !
Kép



Nálunk meg az alvás ment át horrorba, mert 32 dolgot kitalál csakhogy ne kelljen aludni. Általában bőgés a vége meg kiabálás. Annyira fárasztó és rossz. Épp most jött ki, hogy valami piros van a kezén, ami nagyon fáj és be kell krémezni...(fél 11 van)
Dorki
dorki
 
 


Hello,

Andi, nagyon sajnálom, hogy ennyit vagytok betegek :( Gondolom, Boga hazahozza, néha Apa is, és aztán otthon terjed tovább. Csilla eszik rendes kaját, vagy csak szopizik?
Liza most a második ovis évre már nem annyit betegeskedik.
Bár most is épp beteg, már köhögött egy ideje, aztán lázas lett, tegnapelőttre a fülét is fájlalta, na, akkor már rohantunk az orvoshoz. De ő jól viseli a betegséget, csak a lázas idő alatt nyűgös, egyébként játszik, dumál, mint máskor.
Jobbulást kívánok Nektek!

Dorki, a "jólneveltségem" visszatart a visszakérdezéstől :roll: megváltoztatni nem tudom, csak távol tartani, az pedig a különböző lakhelyek miatt könnyen megy :wink:

Niki nagyon helyes :D az én gyerekem csalódott volt, mert nem találkozott az angyalkával :lol: , logikus, ha Télapóval 4x is talizott, akkor az angyalkával miért is nem??? aztán hamar feloldódott a kicsomagolás elvonta a figyelmét.

Panu
panu
 
 


Hahó!

Mindenkinek B.Ú.É.K.! Mi most elutazunk egy hétre szilveszterezni :wink:

Panu
panu
 
 


B.U.É.K
szuszoka
 
 


B.Ú.É.K
szuszoka
 
 


BÚÉK mindenkinek, Csajok!

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Boldog Új Évet Mindenkinek !!!

Dorki
dorki
 
 


Boldog újévet Mindenkinek!!!

Kép
Bori
mbori
 
 


BUÉK!
b_brigi
 
 


Boldog újévet kívánunk mi is mindenkinek!

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Nikire ma rászóltam (3 nap után) hogy most már kakiljon.
Válasz:
- várjál anya telefonálok előbb (kezét a füléhez emeli) halló kaki ? Ki akarsz jönni a fenekemből? Nem. Anya nem akar a kaki kijönni , nem kell akkor kakilnom. Rendben van ?

:shock: Hát erre mit mondhattam volna ?? :wink:

Dorki
dorki
 
 


Dorki
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Reply:
Boga kakil tegnap, trónol a wc-n már vagy 20 perce, énekel, stb, a szokásos. :D Én már mennék fürdetni őket (este 8), ezért noszogatom, hogy mehetek- e már törölni a fenekét (ha kakál, nem lehetünk bent a wc-ben mellette). Benézek, erre:
"Anya, még kakálok egy kicsit, te menj ki a partra és nézd addig a vitorlásokat!" :roll:
... nnnna, szóval a lány elküldött melegebb éghajlatra...

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Dorki, Andi
Jók a kakis sztorik :lol:

Mostanában a Marci is olyan elképesztő dolgokat mond, csak pislogok olyankor :shock: Persze most nem jut eszembe egy se :oops:

Andi,
Bárcsak az én fiaim is találnának már valami olyan "elfoglaltságot" amikor én nem lehetek ott :D Mindkettő extra anyás lett, nem tudom miért. :? Pedig épp most töltöttek kicsivel több időt apával is. A Barnus viszi a prímet, ő egy hete szó szerint hozzám van nőve.

Brigi
b_brigi
 
 


Sziasztok,
megjöttünk a "nyaralásból", nagyon jól éreztük magunkat.
B.Ú.É.K. Mindenkinek most utólag.

a sztorik helyesek, látom, van fantáziája a gyerkőcöknek :lol:

Panu
panu
 
 


Bocsánat, hogy megzavarom a nagy csendet :roll:
Van 3 csomag (bontott) úszópelus, amelyet már nem kíván a lányom felhasználni :wink:
márka: huggies, 11-15 kg-osak, azt hiszem
Szívesen odaadom kisebb gyermekekkel is bíró mamáknak (Brigi, Andi előnyben :lol: )

Szóljatok, ha kell (mert másnak is szólok, ha nem)

Panu
panu
 
 


Panu
kipihentétek magatokat vagy majd itthon ? :lol:

Andi
tényleg nagyon kedves Bogától, hogy ilyen udvariasan hajtott el. :wink:

Niki ezen a héten királylány a bölcsiben, mindíg közli előre, hogy ő nem fog sírni, mert okos és én nyugodtan mehetek a dolgomra... :lol:
Két hete meg visított...

Egyébként annyira fárasztó, hogy rengeteget kell vitatkozni + veszekedni vele egész nap. A reggeli öltözködéstől kezdve az esti elalvásig. Provokál ezerrel, direkt, csakazértis, mégegyszermégegyszermégegyszer, amíg anyám le nem kaparja a tapétát. És annyira úúúúúúúútálom, hogy legtöbbször kiabálás a vége. persze pontosan tisztában van vele, hogy mi történik, legtöbbször sunyin vigyorog, mikor valami rosszra készül. Csak fárasztó nagyon. De gondolom ezzel nem vagyok egyedül. :?

Tesó nő, mint a gomba (nem bolond) ficereg, izeg-mozog. Nagyjából megvan a napirendje, hogy mikor aktívabb és mikor szunyál. nikinek is próbáltam mutatni a rugdosást, de nem figyel oda, ezért nem is érdekli. Meg volt döbbenve, mikor először hallotta, hogy engem tesó rugdos. Kérdezte is, hogy miért, mert ugye azt neki sem szabad. Úgyhogy azóta csak mocorgás van :wink:
Múltkor kérdezte :
-anya neked ki túrta ki így a hasadat ?

Egyébként tényleg érdekes, hogy mennyire nincs ideje az embernek annyit foglalkozni 2.0-val, mint első gyereknél. Viszont maga az érzés, hogy gyerekem lesz, sokkal intenzívebb. Mostmár tökéletesen el tudom képzelni, hogy milyen jó fogni egy picit babát, nézni ahogy szopizik vagy alszik. ( a szüléstől viszont parázok)

Jelenleg babakocsit akarok venni, ami ugyan nem kell, mert Nikié jó lesz, de mégiscsak belevetettem magam a kínálat felmérésébe. le tudnám cserélni a mostanit egy sokkal jobbra, 120 ezerért.
:shock: Apa nem volt lelkes ! Pedig szerintem ez ugyanolyan, mint amikor a pasik akarnak állandóan valami faszántosabb autót . :lol:

Hordozót úgyis kell vennem, mert amit kaptunk már visszadtuk. Nikinek is cserélni kell az ülését lassan.

Tényleg, ti milyen tipust vesztek következőnek. nekünk Concord 9-15 kg -os van most és őszre már a 15-36 kg-ost akarom beszerezni. Ki is néztem egyet, aminek a fejrészében már beépített hangszóró is van! Hát ez a minimum , ami jár az jár !!! :shock: Bár a gyedből nem fogja rá futni :lol: :lol: :lol:

na rám nem panaszkodhattok, hogy nem írtam eleget!

Dorki
dorki
 
 


Sziasztok!

Panu, mi passzoljuk az úszópelust, köszi, de ahogy Csillus halad, sose lesz 11kg. :lol: Jelenleg még a 7,3-at se éri el... Nem egy nagy zabagép, na meg a betegeskedés se tett jót az étvágyának.
Amúgy hogy telt a"nyaralás"?

Dorki, tudom, hogy ez nem nyugtat meg, de Bogával is állandóan veszekedni kell mindenért, és én is piszokul unom. :x De azért örülhetsz, hogy legalább már nem vonyít a bölcsiben. Ovi ügyben nincs változás?
Babakocsi árak igen durvák lehetnek..., vagy ez magától tolja a gyereket??? :lol:
Na jó, apa-kocsi példa igen találó volt. A jobb kocsira sose pénzkidobás költeni nálunk se, de minden másra igen. Tegnap pl kedves párom megjegyezte, mikor szóltam neki, hogy töltse fel az én telefonomon is az egyenleget, hogy dec 30-án töltötte fel, mikor CSillussal kórházban voltunk. :shock: Na és???? Hát most ilyen hamar lebeszéltem.. de persze ha 3 hónapig nem kell tölteni, az nem tűnik fel neki... :roll: NNNNaaa. féééérfi!!!

Beépített hangszórós ülés se semmi!! :lol: Nálunk is lassan időszerű lesz a gyerekülések cseréje, de tavaszig még várunk. Addig talán Csillus belenő a Bogáéba. :lol: Egyébként mi szerencsések vagyunk, mert Tomi unokabátyjáéktól kaptuk Boga mindkét ülését, és már beígérték a nagyobbat is - nekik 5 éves a kisfiuk...

Többiek elvesztek az ünnepi forgatagban???

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok,

Dorki, Andi, Végre van mit olvasni :D Én rövid leszek :oops:

Panu, Az úszópelus köszi nekünk sem kell. Még nekem is lapul egy nyitott és egy bontatlan csomag a fiókban. De egyelőre a Barnus is csak lassan cammog a 10 kiló felé. Sztem max 9 kg lehet.

Jövő héten nincs valakinek valami közös programhoz kedve?

Brigi
b_brigi
 
 


Brigi
nekem van kedvem !

Dorki
dorki
 
 


Dorki,

Sajnálom, de nekem is lett volna kedvem. Viszont a Marci mára lebetegedett. Köhög, taknyos és estére a hangja is elment :wink: . Szerintem a Barnusban is lappang valami és én sem vagyok a toppon. Apa kezdte a sort még múlt héten és úgy látszik mostanra ért el hozzánk.

Bocsi!!! :oops: De jövő hétre jó lenne valamit kitalálni. Akár át is jöhettek hozzánk :lol:

Többiek?

Brigi
b_brigi
 
 


Sziasztok,
megint vagy 1000 éve írtam, de mi is megvagyunk :):)

Kép

Dorka folyton beteg volt, na ahogy kigyógyult nagyjából én következtem :( szal nem vagyok toppon.

lekopogom a múlthét óta folyamatosan jár oviba Dorka, de persze tegnap már elég taknyos volt... remélem nem fog visszaesni.

nálunk is elég macerás ez a korszak, egyik pillanatban egy tündéri mosolygós cica :) a másikban ordítva csapkodó igazi rosszcsont. Komolyan ember legyen a talpán aki bírja cérnával...

Így aztán kalandos az élet, mert ha bármire akarom őt rávenni amit ő nem annyira akar, irgalmatan hisztiben tör ki (elindulni, felöltözni, hazajönni, fürdeni, kijönni a kádból, lefeküdni) pl ezek mostanában nem mennek sírás nélkül.

eközben meg annyira nagylány már, nagyon jól lehet vele beszélgetni, mesélni, tök jól eljátszik egyedül. Nyáron panaszkodtam, hogy nem tud biciklizni, most a körbelakásban megtanult :D

Brigi,
jobbulást a családnak! :)
hú de kimerítő ez a sok betegség :(

Krisz
krisszie
 
 


Voltam ma reggel uh-n és cukros vérvételen. Megkérdezte az vérlevevős nővér (hű ez szép megfogalmazás ) hogy megengedem-e a tanuló szülésznőnek, hogy levegye a véremet. (első alkalom ! ) Én meg egy nagyon rendes kismama vagyok és megengedtem ! Nem nyomom el az új generációt !
Ügyes volt, nem bénázott csak irgalmatlan lassan vette, mert a profi nővér magyarázta neki közben, hogy itt fogd, ott szortítsd, erre húzd, stb. Na mire befejezték kérnem is kellett egy pohár vizet, mert megremegtek a lábaim... Pedig semmi horror nem volt csak a részletek lezsibbasztottak. Hát így még nem jártam Én egy vérvétel után simán szaladgálok. Nálunk apa a szédülős. ;)
Tesó lábai keresztben a fejénél voltak, ennél jobban nem is tudott volna összekuporodni. Nem is derült ki semmi újdonság, bár most inkább lánynak mondta a doki. Végülis nem egyeztünk meg semmiben :)
2 hét múlva elmegyünk 3D-re, ott talán kiderül, akkor leszek 29 hetes. Eddig nem izgatott különösebben, bár több bennem a fiús érzés, de ma reggel nagyon kiváncsi voltam és sajnáltam is, hogy nem tudtam meg. Végülis kezeket, lábakat, talpakat láttam és egy szép kerek popsit is !!! :)

Dorki
dorki
 
 


Sziasztok!

Jó nagy a pangás! Többiek, hol vagytok? Panu, Zsuzsi, Bori, Kriszti!?

Dorki, vérvétel elég horror, de az uh-s élmény aranyos. :lol: Kb ilyen idős lehettem, mikor mi is elmentünk 3D-re, klassz volt, de én többet vártam tőle. Persze ez Csilluson múlt, mert ő végig takargatta az arcát a kezeivel és aludt. Nekünk végig lányt mondtak, már a 18. hétes uh-tól kezdve. Nem emlékszem :oops: , eddig neked fiút mondtak a dokik?

Krisz, jó hogy írtál végre te is. Dorka is jó nagy lány lett már!Sajnálom, hogy ti is betegeskedtek, sajnos tudom miről van szó. Nagy szó, hogy eddig januárban még csak egy napot hiányzott Boga az oviból, de azt az elmaradt oltása miatt. Viszont Csillusnak megint kell szívni az orrát, már lassan egy hete, meg hasonlóan hörög is, mint decemberben. Kb másfél hetet volt teljesen jól. Szerencsére láza nincs, így eddig még nem is vittem el dokihoz, csináljuk tovább azt, amit a kórházban mondtak, aztán ha jövő héten se javul, akkor felkeresek egy másik doktornénit, aki homeopátiával is foglalkozik. hátha...

Brigi! Hogy vagytok? Barnus is elkapta a betegséget? Jó lenne talizni, de nekünk így ovi mellett nem olyan egyszerű megszervezni.

Jobbulást a betegeknek!!!!

Dobjatok fel képeket a manókról!!! (Boga mostanában nem nagyon hagyja fényképezni magát, inkább a fényképezőgép mögött szeret állni. :lol: )

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok,

Krisz, De jó, hogy írtál. Milyen nagylány már ez a Dorka is!

Betegség :( Szerencsére mi 1 hét alatt kilábaltunk belőle (kopp, kopp, kopp). Dorka egész nap ovis? És te mész vissza dolgozni? Vagy esetleg még 3 év otthon :lol:

Hiszti az szerintem sajnos automatikusan jár nekünk. Nálunk sem telik el úgy egy nap, hogy ne kellene a Marcival veszekednem :( A legrosszabbb pedig benne, hogy ilyenkor olyan szarul érzem magam, de egyszerűen nem ért semmiből. Viszont ha olyanja van, akkor majd elolvadok tőle.

Ráadásul most már a Barnus is kezdi a dilihoppjait. Úgy dobál ha valami nem tetszik neki. Na meg a Marcinak is visszacsap. Viszont ő is tud édi tündibogár lenni. De hát gondolom mi is ilyenek voltunk.

Lányok, A Marci már régóta nyúz engem, hogy menjünk állatkerti játszóba. Amíg jó idő volt mondtam, hogy oda csak rossz időben lehet menni. Azután mikor beteg lett mondtam, hogy majd ha meggyógyul. Most már tényleg be kellene tartanom az ígéretem. Nincs kedvetek valamelyik nap csatlakozni hozzánk. Nekünk mindegy mikor :lol:

Képek nálunk sem nagyon vannak. Barnuska egész nap mozgásban van azért nehéz befogni, a Marci pedig ha bele is néz a kamerába valami pofát vág és rögtön jön oda, hogy nézzük meg hogy néz ki a képen. :D

Brigi
b_brigi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: