Új privát üzeneted érkezett!

Bea, Barbamami: félre ne értsetek, nincs semmi bajom az üveges bébiétellel :wink: - nálunk kb. fele-fele arányban megy a főzőcske és az üveges - részint olyan jó érzés, ha jó étvággyal eszi Benedek, amit főzök, részint pl. céklás étellel nem találkoztam még üvegesben :oops: a másik az ára: nem igazán gazdaságos :oops: mindig nézem az akciókat, és igyekszem 200 ft alatt válogatni :roll: De pl. zöldborsót nem állok neki passzírozgatni, az egyszerűbb üvegesből, meg a husit is az üveges bébiétellel vezettük be...

Csöre:mit írtam a gluténról?? :oops:

Védőnő: nálunk megint másvalaki lesz, pedig a mostanit épp még kedveltem is :lol: jön a 8. ha jól számolom :twisted: ebből csak 1* volt csere miattam (költözés)

Miért kell félni a szteroidos krémektől? Ha jól lehet kezelni vele az ekcémás foltokat, az orvos által előírt ideig /adagban szerintem nyugodtan lehet/kell használni, nem? :roll: Tudom, hogy sokan tartanak a szteroidoktól, de nem tudom az okát... valaki?

Benedek hasizomból akarja felhúzni magát ülésbe :? pedig tornázgatunk, és ott felkönyöklős - feltámaszkodós módszert "tanulunk" :?
És neki is áttörtek fent a 2-es fogacskák :D

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Eleinte Én is bébiételeket vettem.Sosem ette meg az egészet,és sajnáltam kidobni.
Tegnap reggelire próbáltam adni neki sonkát .Háát mit mondjak? :? Nem igazán jött be neki :) Most is éppen azon töröm a fejem,hogy mit adjak neki? :roll:

Jó hétvégét mindenkinek! :D
tünde733
 
 


Kriszti:
Ezzel az ekcémára való szteroidos krémmel konkrétan az a baj,hogy ha sokat használod,elvékonyítja a gyerek bőrét ott,ahol használtad. És ez pl. azzal jár,hogy nem is napozhat,stb.
Ezt onnan tudom,hogy a férjem unokahuga így járt....... És 20 évesen azért ez elég gáz........ Még napozni se tud.

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 

 
 

Barmami: köszi a választ :)

Hol van már megint mindenki???

Tegnap megint kimentünk mi is strandolni, szép időt fogtunk ki :D Nem tudom nektek mi a taktikátok, de az az igazság, hogy ebbe a vízbe azért én nem vittem be Benedeket :oops: Egy fűzfa árnyékában egész nap "piknikeztünk" a kicsivel - felváltva, hol én, hol a férjem, s a két nagyot vittük csak be a vízbe, ők persze alig akartak kijönni. Dávidot az úszógumival állandóan pörgetni kellett a vízben (szédíteni) :lol:

Írjatok, ki merre van
Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Én itthon, iszonyat kaka idő van, tök sötétség :(

Viszont hétvégén banzáj volt nálunk, fórumtalit tartottunk a decemberi topikkal (Kristóf ugye erősen decemberi lett volna, és hát miután megszületett, eszembe se jutott átmenni a novemberi topikba :oops:), nagyon sokan eljöttek, voltunk kb. 40-en babástól, mamástól, apástól, de szuperül sikerült, mindenki jól érezte magát :)

Ja, és képzeljétek, Kristóf tegnap egyedül felült oldaltfekvésből, és meg is ült majd' egy percig támaszkodás nélkül :mrgreen:
És most már egyre jobban kotor mindenfelé félig kúszó, félig mászó mozdulatokkal.

Kép

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Kép


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Halihó, vagyok én is. Hétvégén nálunk is buli volt, egyetemi barátaink voltak itt. Én meg c@rul vagyok, benyeltem valami fosós vírust, nem vagyok a toppon :(
Szteroid: nekem hörgőtágítóm volt szteroidos, a szervezetembe kerülve tönkrevágta az emésztésem :( Na jó, nem teljesen, de elég sok bajom van vele :cry: tuti a bőrnek sem tesz jót hosszú távon :(
Kriszti: MEsi is hasizomból ült fel először :wink:
Nagyon édes Kristóf, hogy belevigyorog a kamerába :D Gratula a felüléshez :D
Rólunk: Sacika ügyesen lépeget, oldalaz, de előre is halad, ha olyan pozíciót sikerül találnia. Egy percet nem tud nyugton maradni, nagyon pörgős kistyúk :D :D :D KOmolyan, előre félek, mi lesz, ha már jár :lol: :lol: :lol: :lol:
Strandvíz: gyerekmedencébe nem vittem be Sacit, Sárospatakon volt bébimedence (0-2 éves) oda bevittem. Nagyon jól elvolt, semmit sem kaptunk meg (legalábbis eddig nem derült ki).

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok

Bocsi az eltűnésért, de totál havazódok.

Nehéz a 2 gyerekkel, nomeg mi is betegek voltunk a fosós vírustól. Közben felépült az előterünk is, tegnap már festettük. Még 2 bejárati ajtó és burkolat kell, aztán kész. 4nm területre elrepült 500 e Ft. :evil:

Niki közben 75 cm és 10kg. Jó nehéz már cipelni. Szépen ülünk, mászunk is, de sajna könyökkel. Jó muris látványt nyújt :lol:
Szeret járókázni, ami új számomra, mert Viki nem maradt meg benne.

Utazáshoz már kivettem a bébihordozóból, mert kinőtte. Szépen ül a rendes ülésben és imád nézegetni.

Hozzátápi: mi reggelire tejpépet, vagy kekszes gyümit eszünk. Ebédre főzeléket, délután megint gyümi/tejpép variáció van. Este és éjjel tápizunk.
Napközben pedig sokszor nasizik :roll:
Ha meglátja, hogy valaki eszik, akkor nagyhangon követeli, hogy ő is kapjon. Ezerrel mondja, hogy ada-ada.
Gyümit, kekszet, kiflicsücsköt szoktam neki adni. Nagyon szépen elrágcsálja, amíg le nem tudja nyelni. Még 1-szer sem kellett fulladás miatt kiszednem semmit a szájából.

Most avval nehezíti az étkeztetést, hogy már ki akarja venni a kanalat a kezemből. Neki is kell adnom egyet, amivel persze enni akar :lol: Innentől szépen nézünk ki mind a ketten!

Strandolni is nagyon szeretünk, Niki is szépen úszik úszógumival a nagymedencékben. Már nem a beültetőssel, hanem a rendes úszógumival. Esténként is a tesóval fürdik a nagykádban. Ez nagy könnyebbség nekem, mert 10-20 perceket eljátszanak kettesben, addig elő tudok készülni a lefekvésre.

Viki is óriás közel 120cm és 25kg. Szerencsére vékonyodtunk, mert a növés mellé most nem híztunk. Továbbra is nagyon eleven, nehéz leközni. A viselkedése viszont sokat javult, remélem ez az ovira is megmarad.

Most hirtelen ennyit rólunk. Gratula minden csemetéhez! Igyekezek gyakrabban jönni.

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Katica: örülök, hogy jöttél, és hogy minden rendben Veletek!!!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Kép rohanooooook :lol:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Katica: :D jó hallani rólatok! Ez igen, tényleg nagyon behozta Niki a kezdeti alig -gyarapodásokat!! 8) Gratula:D És aztaaa ő már kezd beszélni?? :D Nem semmi kiscsajszi :D

Csöre: Sacidat már nem is dícsérem tovább, mert elbízod magad :D Szupi ügyes nagylány :D
:oops: Ezen a képen látom csak igazán, hogy mennyire szőke ő is! Most egy kalapos pancsolós kép ugrik be róla, meg a kiságyban állós félhomályos :) és ott ugye nem tűnt fel :wink:
Mikor jártatok Patakon? Az nem olyan messze van tőlünk :wink: és a nagymamám oda valósi volt, távolabbi rokonaink laknak is még ott :)

Benedek is kap steroidos gyógyszert (Flixotide) de az azt hiszem inkább gyulladáscsökkentő, nem hörgőtágító (arra szükség esetén Ventolint kap) mert eddig 2* volt egy hónapig tartó obstruktív bronhitisze. A pulmonológus, és az én reményeim szerint, ha megint összeszed valamit, akkor rövidebb lefolyásúnak kellene lennie ennek a mizériának :? A papírján asthma gyanúja szerepel - a tesói is elhúzódó köhögés miatt lettek annak nyilvánítva. Remélem nem lesz gond a gyógyszerrel, nekem Bálint is ugyanezt szedi 1,5 éve - illetve most, hogy egész jól van, lassan majd megpróbáljuk neki elhagyni...nyáron amúgy sem kell adnom, ősztől pedig nem kell az első köhögésre visszaadni neki, hanem megpróbálni kicsit kihúzni az adását. Mikor Bálint kapta ezt a szert,azt mondták róla, hogy nem kell annyira tartani tőle, mint sokan indokolatlanul teszik. (Mellékhatása pedig úgyis lehet bármelyik gyógyszernek is)

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


:oops: Gabi majd ' elfelejtettem mondani: egyszerűen cuki a Kiskoboldod - és sok -sok gratula a felüléshez!!!!!!! :D
bfkrisztina
 
 


Katica: de jó, hogy írtál, és örülök, hogy minden okés veletek :)

Csöre: Sacidon csak ámulok és bámulok :D Neked meg jobbulást, Ha nem szopiztatnál, azt mondanám, hogy kefe-kúra :lol:

Szteroid: hát, nyilván attól is függ, milyet kap az ember. Nekem pár éve kijött egy autoimmun betegség okozta arthritis a tédemen, és azon a nyáron havonta jártam az ORFI-ba térdcsapolásra meg szteroid injekcióra. Aztán egyszer nyaralás előtt jött ki mindkét térdemen, és mivel arab országba mentünk, ami nem a higiéniáról híres, ezért nem szúrták meg a térdemet, hanem tabi formájában kaptam egy szteroidot. Meg négy másik gyógyszert, ami megakadályozta, hogy tönkrevágja a májamat meg a gyomromat...
Viszont pozitívan álltam hozzá, mert legalább ezeknek a bogyóknak köszönhetően nem jött rám az apróf*sás, ami az ezekben az országokban nyaralóknál ugye népbetegség. Vagy az lehet, hogy a magunkkal vitt 50 fokos házipálesz miatt volt? :P :lol:

Pancsi:

http://www.youtube.com/watch?v=zI7Dlurtf5Y

Alvás hernyó-styleban:
Kép

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Jaj, tudom, mit akartam még (ezelőtt 120 évvel :lol:).

Egyen tornacucc: nekem általánosban nem volt, viszont gimiben piros póló, fekete gatya, fehér cipő :)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


sziasztok!

Vagyunk mi is,csak én éppen vasárnap óta fülgyulladással küzdök és alig alszok valamit,mert már úgy fáj és úgy be van dagadva a fülem,hogy aludni nem tudok.Ma éjszaka kemény 2órát sikerült aludnom úgy hogy tegnap csak 4Advilt vettem be.Ebből kettőt éjszaka!Ma remélem sikerül eljutnom dokihoz.
Majd még jövök csak Kristóf itt ordít mellettem!!!Vagyis inkább hisztizik!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
kbeya
 
 


Bea: jobbulást!!!

Gabi: látszik, hogy élvezi Kristóf a vizet :D És micsoda kis tálcás kádja van :D olyan teknőce Zazának is volt :)

Kriszti: sötétszőke, a többiek világosabbak (illetve Zaza csak volt világosabb)
Sárospatakon július végén voltunk, jól éreztük magunkat :wink: :)
Szteroid: azt nem mondtam, hogy nem használ, csak, hogy óvatosan vele :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Én is eltűntem egy kicsit,úgyis sokat okoskodtam a múltkor... :oops:
Barbamami: Szívesen segítek ha tudok!!!Sajnos,nem nagyon kaptok speciális képzést, pedig szükség lenne rá, egy csomó tanulási problémát meg lehetne előzni. Gondolom van egy utazó pszichológus és /vagy logopédus/pszichopedagógus, aki felméri a gyerekeket,majd kap egy kis fejlesztés és ennyi. Ez a tendencia. :evil:
Hát,bevallom őszintén,hogy bekentem tegnap és tegnapelőtt este az elocomos krémmel (nekünk kevert van),mert már kb. 1 hónapja ott van és a Halicar nem sokat csinál vele. Írtam egy oldalra,ahol egy homeopátiával is foglalkozó orvos szerint a fogzás provokálhatta, és ajánlott 2 bogyót,amit adnom kell neki amíg el nem múlik és kenni a Halicarral. Egyelőre jól állunk,de azért nem vennék rá mérget.
Tegnapelőtt megvolt az első balesetünk is...hiába mondtuk,h. ne állj fel,ne menj oda, elhúztuk,stb.,egyszer csak sikerült és le is koccolta a tv-szekrényt. Egy picit sírt csak,piros lett,de megúsztuk felduzzadt és kék szemöldök nélkül. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
bumburka
Budapest IX. kerület
 
 
 
 


Még annyit a szteroidokról,hogy egy ekcémás esetében (mint a barátnőm kislánya) inkább bekeni egyszer mint,hogy felülfertőződjön. Manapság meg már többszörösen hígított szteroid van benne,nem olyan mint régen....a barátnőm is ekcémás volt,ahogy most a lánya is,és neki komoly nőgyógyászati gondjai lettek a szteroidtól.
:?
Kbeya: Remélem már jobban van a füled és nem fáj!!!Fülgyertya nem használna?
Anyukám itt lesz szombatig, a páromat pénteken műtik a térdével. Szegény,soha nem volt még kórházban,de már aznap este vagy másnap hazaengedik...azért aggódom érte! :cry:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
bumburka
Budapest IX. kerület
 
 
 
 


Bumbi: drukk a férjednek!
Baleset: előfordul :wink: Sacinak egy esésnél már a fejbőre is felrepedt hátul... na nem örültem neki, de ez benne van a pakliban. Mert persze olyan doboz mellett állt fel, ami nem bírta el, eldőlt, feje meg a polcba...

Pizsi party:
Kép

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Bea-Remélem, már jobb a füled!

Bumburka - remélem, nem miattam mondtad, h túl sokat okoskodtál :oops: egyáltalán nem, én okosodtam. Köszönöm! A védőnőnek van képesítése, de meglehetősen gyakorlatlan még, én meg amolyan bizonytalan fajta vagyok (vagy mégsem? :) ) állandó kétségek gyötörnek (amik csak erősödnek most, hogy immár két hete vagyok egyedül a gyerekekkel, és leszek még két hétig, bár anyósommal megyünk nyaralni 8 napra... ne kezdjetek régésszel!) Mindegy, 2-án H rg, remélem, mondanak vmit.

Gabilány - édes Kristóf!

Csöre - muszáj, hogy gyorsan exponáljon a fényképezőgépetek, látszik, h Saci a következő tizedmásodpercben már illa berek, náda kerek... :D Tűzrőlpattant kiscsaj!

Katica- örülök, hogy megvagytok!

Mi lehet Dojikáékkal?

Dóra
edede
 
 


Dóra: állítólag én is ilyen pörgős voltam, mint Saci :wink:
Régész: hm... lesz a családunkban is :wink: de azért nem annyira közeli :)
Kétségek: fel a fejjel :wink:

Dojika: nemtom, nem írt semmit, hogy elutaznának, de végülis nyár van, bizti nyaralnak.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Hát már megint nagy a pangás úgy látom...

Nem tudom közületek érint-e még valakit a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény, de mostmár nem elég a családi pótlékról, gyesről igazolásnak a bankszámlakivonat, hanem kérik hozzá az államkincstár igazolását :twisted:

Dávid szívem mindig a tv elé áll, idegesít már egy ideje a dolog, mert én is rövidlátó vagyok. Elvittem emiatt a gyerekszemészetre, és kiderült, hogy se közelre, se távolra nem lát rendesen :shock: Szíven ütött a dolog, mert fel voltam készülve, hogy valami nincs rendben: de azt mondták, hogy ez egy örökletes, veleszületett eltérés miatt van. A vége az, hogy kell szemüveg, ami pluszos lesz, meg cilinderes. Tudja valaki, hogy ez mit jelent pontosan?
Mármint azt tudom, hogy a pluszossal közelre fog látni, attól még távolba nem...De az, hogy cilinderes? Hiába közöltem a szemésszel, hogy nem tudom ez mit jelent - elkérte az én szemüvegem és megállapította, hogy ez "sima" minuszos - kössz ezt eddig is tudtam... Azt hiszem ez nem egy "kinőhető" probléma :(

Bocsi, hogy megint panaszkodtam - de most ez foglalkoztat nagyon.
És ehhez még észrevettem, hogy Benedeknek nem gyenge fitymaszűkülete van- a múltkor, mikor kinyitottam a pelust, éppen csak csordogált a pisi, emiatt néztem rá neki. Elkezdtem kezelgetni, de hátra húzni nem akarom, úgyhogy lehet ebből is orvos lesz.

Írjatok lányok! Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok!

Apa túl van a műtéten. :)
Bfkrisztina: Ezt találtam neked (anyum szeme is ilyen).

"Belső szemtengelyferdülésről beszélünk, ha a szem a beérkező fénysugarakat nem egy pontban, hanem egy vonal mentén egyesíti, így a képek eltorzulnak.
Ez a fénytörési hiba ritkább, mint a rövid- vagy távollátás, lehet veleszületett, öröklődő is, de szemműtétek (például szürkehályog műtét) után is kialakulhat.
Ez a fénytörési hiba ritkább, mint a rövid- vagy távollátás, lehet veleszületett, öröklődő is, de szemműtétek (például szürkehályog műtét) után is kialakulhat.
Ezt a speciális hibát cilinderes szemüveg- vagy kontaktlencsével, lehet javítani."
Azt olvastam még,hogy nem lehet kerek keretet választani és drágább lencse. :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
bumburka
Budapest IX. kerület
 
 
 
 


Bocsi,kétszer másoltam be véletlenül egy mondatot. :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
bumburka
Budapest IX. kerület
 
 
 
 


Köszi, hogy utánanéztél Bumburka :D
Akkor te is figyelhetsz majd a csöppségedre, ha a családban előfordul ilyen :?

Szép napot!

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kriszti: nekem is cilinderes a szemügém, de közben látom, hogy Bumburka már megmagyarázta szakszerűen, mit is jelent :D
Lényeg, hogy a sima rövid- vagy távollátásnál is egy pontban gyűjti össze a szem a fényt, csak a retina előtt vagy mögött, ilyenkor meg még ez is rájön, hogy nem egy pontban.
Emiatt nálam úgy van, hogy a jobb szemem alapesetben nullás, vagyis jó, a bal -0,25-ös, viszont a cilinder mindkettőnél -0,75-ös.
És sajna tényleg drágább a lencse, mert speckó a csiszolása, és nálam hiába jó az egyik szem, mégis mindkét lencsét csiszolni kellett. alapesetben nem is kéne szemüveg, de emiatt hordanom kell (kéne :oops:).
http://www.50plusz.hu/services/betegseg ... mia?id=273

Bumburka: gyors regenerálódást te apának.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

Kriszta,jelentem az én szemem is (mínuszos és) cilinderes. Én általában a Vision Express-nél csináltatom a szemüveget (adj uram, de rögtön!) és ott azt hiszem, nem drágább a lencse, viszont általában nincs raktáron, így az én szemüvegemet nem tudják két óra alatt megcsinálni :evil: , vagy megrendelik, vagy körbetelefonálják a többi üzletet, van-e nekik. A kontaktlencse drágább volt sokkal, kész szerencse, hogy mióta megszületett első gyermekem, képtelen vagyok viselni - sok költségtől kímél ez meg engem :lol: .

Bumburka - minden jót a párodnak!

Csöre - jó fejek a régészek, de ált. messze ásnak, a család meg otthon eszi a kefét :evil:

D.
edede
 
 


Vagyok, vagyok, csak vendégjárásunk volt :D Itt volt a barátnőm gyerkőcökkel, nagyon ritkán látjuk őket, meg a szüleim, öcsémék (ők minden szombaton itt vannak, legalább ilyenkor együtt a család).

Kriszti: Sajnálom a szemüveget, de még szerencse, hogy ilyen korán kiderült, és nem az iskolában szenvedett meg vele. Így talán kevésbé is romlik tovább, nem?

Szem: nálunk Apus szemüveges, de nem cilinderes, én meg kancsal voltam picinek, de kinőttem, viszont ha fáradt vagyok, előjön. A kancsalságot egyelőre egyik gyerkőc sem örökölte, Apa rövidlátását meg remélem, hogy nem fogják.

Bumburka: gyors gyógyulást Apának!

Dóra: hát ja, az ásatást bizony nem lehet házhoz vinni :roll: :?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Halihóóóóóó!

Mindenki elment nyaralni?? :shock:
tünde733
 
 



Sziasztok!

Manócskák: lehet, helyi dolog ez a MÁK igazolás a gyesről, családi pótlékról :? Eddig tényleg elég volt a bankszámlakivonat másolata, mostmár nálunk kérik az államkincstár igazolását is....

Tünde: ha nem is volt nagy nyaralás, azért megvolt bőven a program a hosszúhétvégére :D
Strandolás, névnapozás páromnak ( :!: tényleg, ha most ünnepeltétek István fiad névnapját, akkor neki is sok-sok boldogságot kívánok :D :!: ) aztán barátlátogatás, anyóslátogatás.
És mire mindenkit körbejártunk, leszakadt a kipufogó a kocsiról :evil: :evil: :evil: De minden rosszban van valami jó, már a szomszéd utcában jártunk, mikor ez megtörtént :) )

És képek: Kép Dávid szemüvegben Kép Bálint durci Kép Benedek a hintában

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


bfkrisztina
Mondjuk ez az, hogy ahány önkormányzat annyi szokás.
Én nem kapok GYES-t, mert a nagyobbik fiammal vagyok itthon Ápolásin annak az összege ugyan annyi mint a GYES-é, csak nem 3 évig kapom.
De ha jól látom neked is 3 gyermeked van akkor is megkapod az ingyenességet nem?

manocskak
 
 


Sziasztok!

Kriszti:Nálunk is volt program bőven :roll: Már kezdem unni a vakációt :? A gyerekek sem találják a helyüket..egész nap vergődnek :x
Szerintem aranyos Dávid szemüvegben! :D Szereti?
De édes Benedek ahogy Bálint mellett csücsül?Miért is volt a durci?? :D

Jaaj képzeljétek el,hogy jártam!!! :twisted: Kb 400 db kép volt a digitális gépen.3 hónapja könyörögtem István fiamnak,hogy tegye már fel a gépre őket! :twisted: Egyik reggel,éppen fényképet csináltam a gyerkőcökről,mikor kiesett a kezemből a gép! :twisted: :twisted: Az ÖSSZES kép eltünt róla!!! :twisted: :twisted: :twisted: De ,hogy hova a francba,azt nem tudom! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: A gépnek semmi baja,mert azóta már fényképeztem vele.De annyira sajnálom a képeket :cry: :cry: :cry: :cry: Még olyan képek is voltak amiket a kórházban csináltam Bencéről :cry: :cry: :cry: Közben kiszaladtam ,mert Bence felborította a nappaliban a pálmát :? :D
tünde733
 
 


Kép
tünde733
 
 


Sziasztok!
Vagyok én is, hosszú hétvégén Anyóséknál voltunk, meg a Balcsin, meg Sümegen a várban, meg Ajkán, meg bevásárolni a gyerekeknek az iskolára... Szóval alig ültem a sejhajomon...
Most meg csomagolok, ellenőrzöm a tanszereket, szóval cseppet sem lazább :? Ha kicsit több időm van, jövök ám :)
Kriszti: helyesek a fiúk :) Még durcin is :)
Tünde: áááá, micsoda bosszúság! Sajnálom :(
Pálmaborítás: Saci csak a földet lapátolja ki :( a szájába :(

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Manócskák: nálunk úgy van, hogy 3 gyerekre 50% -os kedvezményt adnak az étkezési térítési díjból, és ingyenes lesz a tankönyv. Most szaladgálok a papírokért, amik a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményhez kellenek: ha 36 E ft alatt van az egy főre jutó kereset, ezt akkor állapítják meg - és akkor teljesen ingyenesen kapják a gyerekek az étkezést az oviban/iskolában.

Dávid azt hiszem szereti a szemüveget :) reggel ő hozza, hogy vegyük fel, öltözéshez, zuhanyozáshoz ügyesen leveszi - eddig szépen óvja :)

Ó Bálint csak azért volt durci, hogy ne fényképezzem :oops: akkor ébredtek fel a kocsiban, és észrevette - úgy akartam a fotót, hogy mindhárman alszanak hátul :D
:oops: és azt sem akarta, hogy felrakjam nektek, na de olyan édi kép :D
Sajnálom a képeiteket, István azért lehetne segítőkészebb is :roll:

Úgy látom mindenki "kipihizte" a hosszú hétvégét :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok!

Vagyunk mi is!!Mi a hétvégén Abádszalókra mentünk egy másik családdal és ott is van egy baba aki 4nappal született később mint Kristóf,úgyhogy így jó volt ,csak a fülem persze 20-án megint begyulladt úgyhogy én alig aludtam :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: meg a vízbe sem tudtam bemenni,meg a legnagyobb bosszúságom hogy nem tudtam wakeboardozni a fülem miatt (pedig ezért mentem le) :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: . Testvéreméknek van ott egy nyaralójuk úgyhogy megbeszéltük hoyg most már minden nyáron megyünk :lol: :lol: :lol: :lol: .

Manókámra most jött rá hogy állandóan engem akar,de persze nem az ölembe,hanem csakhogy játszak vele állandóan vagy legalább üljek lent a földön vele amíg ő játszik így csak akkor van időm amikor alszik,meg délután amikor hazajön apa,mert akkor meg ő kell neki!! :D :D
Szombaton kijött rajta egy pár kiütés,de foggalmam sincs hogy mitől :? :? :? :shock: :shock: :shock: :shock: ,már most kezd elmúlni,mert kenjük neki sudocreammel.

Kriszti: Aranyosak a gyerekek!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Nem is látszik a durciság :lol: :lol: :lol: :lol:

Csöre: Ismerős a lapátolás a szájba :lol: :lol: :lol: :lol: .Nekünk a homokot szokta,múltkor szakállat csinált magának homokból! Sajnos nem tudtam lefényképezni,pedig érdemes lett volna!!

Szem: Én is szemüveges vagyok (cilinderes),meg apának is kéne,csak ő nem hajlandó,mert nem vészes neki! nekem minda két szemem -1,0-es és 0,5 cilinderes ezt a kontaklencsében úgy csinálták meg hogy az -1,5-ös lett. Nekem nem volt drágább a cilinder miatt a lencse.
A gyerekeket mikor kell szemészetre vinni?????? Manónál néha észre lehet venni egy kis kancsalságot (én is az voltam egy kicsit,de kinőttem) emiatt el kéne vinnem?? Mert a dokim,meg a védőnő ezzel nem igazán foglalkozik.

Most ennyit engedett Manókám,remélem most már tudok többet jönni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !!!

Kép

Kép
kbeya
 
 


bfkrisztina
Igen ez így van.
Az iskolások 6. osztályig kapják ingyen az iskolában az ebédet utána 50%-át kell fizetni (eddig). Ez azokra vonatkozik akik kapják a gyermekvédelmit. Természetesen a könyveket is ingyen kapják.

manocskak
 
 


Sziasztok!

Nálunk is ingyenes volt a tankönyv Jázminnak!Most mindenki ingyenesen kapta a suliban !Délután megyünk István könyveiért ..Egy kicsit izgulok,mert lehet elbaltáztam egy-két dolgot :oops: Pl nem vittem be a nyáron a suliba a határozatot,hogy kapjuk a gyermekvédelmit. :? Remélem utólag is el fogják fogadni,és nem kell fizetnem a könyvekért!Hjaa ami 35 ezer forint!!
tünde733
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, csak a másik topikkal átköltöztünk anyatanyára, ezért kevesebbet kukkantok be babanetre :oops: :)

Viszont 2 hét alatt Kristóf nagyon felpörgött. Ül, kúszik, tegnap óta mászik, kapaszkodva feltérdel, én meg csak kapkodom a fejem :)

Mi hétvégén Tiszafüreden voltunk, nagyon szuper volt, aztán jött egy barátnőm bébijével (itthon voltak pár hétig Angliából és meglátogattak), szóval volt progi bőven...

Kriszti: nagyon jók a képek, és tényleg jól áll Dávidnak a szemüveg

Tünde: basszus, én biztosan meggárgyultam volna a képek miatt. és semmi remény, hogy elő lehet bányászni őket?

Beya: barátnőm kislányát elküldte gyerekdoki szemészhez, hogy kancsal (annyi idős, mint Kristóf). Szemész meg kiakadt, hogy minek jöttek, mert 1 éves korig állnak be a szemtengelyek, addig simán előfordulhat...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Tünde
Elméletileg az iskola is megkapja a határozatot, hogy kapod a gyermekvédelmit.
Én is lefénymásoltam, de nem kellett, mert az iskolának is kiküldte a határozatot az önkormányzat. Kérdezz rá szerintem te is.

Gabilány
Nagyon ügyi a csemetéd, nekem is így kezdte a Joel, hogy feltérdelt és 1 hét leforgása alatt felült egyedül és felállt a kiságyában, ja és körbe járja a kiságyat.
Most is áll és egyfolytában visongat, hogy figyeljünk már rá, hiszen ő is fönn van nem alszik. :D :D

manocskak
 
 


Itt vagyok megint!Az előbb szopcsi volt Bencének :D
Hmmm mit is akartam?? :roll: Hjaa igen!Nekünk is azt mondta a vesegondozóban a fődokinéni,hogy 2 évesen vigyük Bencit szemészetre,mert úgy látja,hogy egy kicsit kancsalit a bal szemével :?

Gabi:Miért nem írtad,hogy Tfüredre jöttök??? :D Mi egy köpésre lakunk onnan :D Talizhattunk volna :wink:
A fényképezőgépet meg szerintem beviszem valami szervízbe,vagy mit tom én. :cry: Lehet tudnak valamit kezdeni vele.

Manocskak:Most kérdeztem éppen meg,hogy ingyenes-e nekünk a könyv.állítólag igen!Remélem,mert most per pillanat ki sem tudnám fizetni :P

Szemüveg:Háát sajnos nekem is van :x De Én voltam a marha,hogy ilyen nagy dioptriás kell :oops: Még 15 évesen kellett elöszőr,- 1,5-ös.A férjem meg ráült és eltört :x Akkor úgy voltam vele,hogy lekakilom,nem érdekelt.Aztán az évek múlásával szép lassan már a férjemet sem ismertem meg az utcán,ha elment az út másik oldalán :oops: Tavaly rászántam magam,hogy csináltatok egyet.Mikor a szemdoki mondta,hogy a bal szemem -5-ös a jobb szemem meg -6,5-ös,majdnem lefordultam a székről! :shock: Szerinte baromi nagy marhaságot csináltam,hogy nem hordtam a szemüveget,meg azt is mondta,hogy valószinű,hogy minden szüléskor romlott a szemem 1,5 dioptriát :shock:
tünde733
 
 


Tünde: 3 gyerek fölött jár az ingyenes tankönyv, nekem semmit nem kellett bevinni hozzá (talán igazolást, hogy 3 gyerekre jön a CSP). 27000 lett volna a könyv 2 gyerekre!

Gabi: ügyes gyerek Kristóf :wink:

Én még mindig csomagolok meg beszerzem a szükséges dolgokat :? ma voltunk nejlonbugyiért meg fekete szoknyáért a faluban. Holnap viszem Mesit színjátszó próbára... kezdenek felpörögni az események...
Na megyek is, mert nem haladunk, és szeretném befejezni a pakolást, ha kell még valami, el tudjam intézni, mert csütörtöktől be leszek havazva :?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Móni: akkor Joeled is nagyon aktív kis manó lehet.

Tünde: nem jutott eszembe :oops: :) meg eddig nem is tudtam, hogy hol van Egyek :oops: :oops:

Kép

Kép
gabilany79
 
 



Gabi:Na most már tudod! :D Legközelebb ha erre jártok jussunk eszedbe :wink: :D

Hát lányok fizetni kellett a tankönyvért! :twisted: 17.500-at.Ezek szerint a gimnáziumra nem vonatkozik az ingyenes tankönyv.Csak akkor kapta volna ingyen,ha a suli könyvtárából kikölcsönzi,és év végén vissza viszi a könyveket.
tünde733
 
 


Tünde
Azért ez nem semmi, hogy milyen drágák lettek a tankönyvek.

Van egy ismerősünk ő neki is 7. osztályos a fia mint az enyém és neki 22 000 Ft a tankönyvek és még + a füzetek. Most bele gondolok, hogy mennyi lenne nekem, hát szerintem 40 000 Ft biztos lenne.
A füzetekkel is szerencsém van, mert a nagy fiam ofője olcsóbban be tudja szerezni így a két fiam füzet csomagja (amibe a tollak, ceruzák és minden más benne van) 13 000 Ft.

Ó jaj már csak pár nap a suliig nektek, várják már a csemeték a sulit?
A két fiam már igen, főleg a Gergő ő most 5. osztályos, teljesen oda van, hogy történelmet is fog tanulni. :D

manocskak
 
 


Sziasztok!!

Tünde, Gabi: Háát tényleg megbeszélhettünk volna valami találkozót mert ugye mi is Tiszafüred felé mentünk Abádszalókra!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Gabi: Kristóf nekem is így kezdte hogy 1-2 hét leforgása alatt mindent megcsinált. Most már szépen totyogunk a bútorok mellett,meg ha fogjuk a kezét,de azért mászni még sokkal jobban szeret!

Tankönyv: Úristen milyen árak vannak! Annó már mi is 12-13ezer forintot fizettünk gimiben én már azon is csodálkoztam. És persze én nem is hordtam könyvet soha!!!

Tünde: Nálunk gimiben is járt vagyis az osztálytársaim (mi nem mert mi csak 2en vagyunk) ingyen kapták a könyveket!!!!

Kép

Kép
kbeya
 
 


FÜzetek: én a két gyerekre 14000-et fizettem, a helyi írószerboltban komplett sulikezdő csomagokat állítottak össze a tantónénik listái alapján. Ebben benne volt a füzet, ceruza, festék, rajzlap, írólap, stb.... szinte minden, csak a csomagolót kellett beszerezni ezen kívül, meg a cimkét, táskát. Ha a hülye porpasztel (vesszőparipám, mert 830 forint, és nem is kell, csak a másik tantónéninek) nem lett volna benne, akkor nekünk is kb 13000.
Hogy várják-e a gyerekek a sulit? Nem is tudom. Igen is, meg nem is.
Rólunk picikét: Sacikám egyre szebben eszik, egész rendes mennyiségek, ma mértük, 7600 g és 68 cm. Kis tömör csajszi :D Örülök, mert végre "mérhető" hízást produkált, 380 g-ot egy hónap (3,5 hét) alatt.
Na megyek, szétfő a tészta. Majd még jövök :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre
Nálunk is össze volt állítva ezek a dolgok, de meg is lehetett rendelni, így a tanár szerzett be mindent olcsóbban, mert nagyker áron veszi meg őket.
Most jöttünk haza kapott a Joel oltást (Prevenál) most a súlya 7750g és 69 cm hosszú.

manocskak
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: