Új privát üzeneted érkezett!

elszállt amit írtam :evil:

rövidített változat újra:

roki! én amennyire az írásaidból egyáltalán ez lehetséges, elég tudatosnak? földönjárónak? értelmesnek? ismertelek meg, h azt gondoljam, h az információk birtokában tudtok majd helyes döntést hozni. egyetértek pannal, nálunk, elsőtszülőknél sztm az otthonszülés gondolata fel sem merülhet.

nekem is átadta a helyet a metrón egy fiatal csaj a héten, tök meghatódtam :)

én a baross utcai (nagyobb) bababoltot néztem meg. hát nem szívesen vennék ott semmit, még akkor sem, ha extrajó áron lennének (sztm nem voltak), mert iszonyú dohszag volt...

voltam ma a schöpfméreis genetikai uh-n, itt is azt mondták, h minden oké, semmi nem indokolja a 2.0 afp értéket. viszont ez a kórház elég nyomasztó, szvl rem, maradhat nekem az istván.

nekem csinál minden hónapban az sztks dokinő uht a terhesgondozáson, de én is azt gondolom, h plusz uht már nem fogunk csináltatni.

jó hétvégét mindenkinek!

majus3
 
 


Pann:

A születésház annyiban különbözik a kórháztól, hogy nem kórház. :) Komolyan, gondolom be vannak rendezve szülőszobák amolyan hálószobásra, gondolom hogy vannak azért gyógyászati segédeszközök, stb. Nekem ez azért szimpatikusabb, mert én jobban tartok a kórházi beavatkozásoktól és azoknak a szövődményeitől, mint egy várhatóan komplikációmentes szüléstől. Elég sokat olvastam a témában, és engem meggyőzött amit olvastam, hogy a komplikációkat elég előre lehet látni ahhoz, hogy ha baj van, az ember beér a kórházba. De ha már kórházban van az ember (ráadásul ki tudja milyen szülészeten, ha bejön az új törvény), akkor attól tartok, egy csomó olyan beavatkozáshoz lesz "szerencsém" amiket mindenképpen szeretnék elkerülni, kezdve a szülésbeindítástól, a borotváláson és a gátmetszésen keresztül a császármetszésig.

Tudtátok hogy egy beindított szülés automatikusan 30%-al növeli végül a császármetszés esélyét? És hogy az oxitocinnal rásegített szüléseknél mennyivel gyakoribb hogy a méh izomzata szakad mint egy természetes szülésnél? Hogy egy programozott (tehát nem vészhelyzet okozta) császár 300% (!!!!) növeli az anyai halálozás esélyét? Hogy a császármetszés automatikusan megköti, mikor lehet legközelebb gyereked, és összesen mennyi?

A kórházakban nagyon szeretik használni ezeket a beavatkozásokat, kényelmi okokból is, de a beavatkozások szövődményeiről nagyon ritkán illetve egyáltalán nem tájékoztatják a szülő nőt, aki természetesen megbízik az orvosában, és fel se merül benne, hogy megkérdőjelezze, hogy biztos az-e a legjobb döntés egészségügyileg, amit az orvos hoz.

Én végigolvastam a statisztikákat, hogy az ilyen születésházakban mik a szövődmények, halálozások (anyai vagy gyermeki), és a beavatkozások aránya, és mind-mind jobb mint a kórházakban. Oké, erre lehet azt mondani, hogy mert a születésházakba bábával szülni csak az megy, akinek komplikációmentes terhessége volt és komplikációmentes szülést vár, ellenben a kórházzal, ahol a komplikációkat is tudják kezelni. De sajna ez így van akkor is, ha a hasonlóan komplikációmentes szüléseket hasonlítanak össze. És egy csomó kutatás már azt sugallja, hogy maguk a beavatkozások azok, amik a szövődményeket okozzák.

No mindegy, elég sokat rágódtam a dolgon, és bennem is megvan a félsz, mert én is azon nőttem fel, hogy a szülés egy veszélyes dolog amit feltétlenül kórházban kell levezetni, mert az ember ezt látja/hallja gyerekkora óta mindenhonnan. De a szívem és az eszem is a háborítatlan szülés felé húz, amit szerintem nem tudnék kivitelezni kórházban, és főleg nem idegen kórházban ügyeletes orvos mellett. Az Istvánban amellett az orvos mellet, akivel egyszer már szültem lett volna esély rá... de én is készítem a B tervet, és a B terv nekem az otthon- illetve születésházban szülés.

Az otthonszülés csak azért nem jön be nekem, mert nem szeretném ha a szomszédaim végighallgatnák a szülésemet. TUdom, hogy ez ott és akkor rohadtul nem érdekelne, de előtte és utána igen.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!
Jó reggelt! Nem voltam tegnap, mert esküvőn voltunk. Nagyon-nagyon jól sikerált :D Persze ngem megríkkatott :D

Deako! Mi még nem „találkoztunk”! Szia :D

Gabi, Panni! Örülök, hogy minden rendben veltek!

Panni, boldog névnapot Gergőnek így utólag is! Emmának pénteken lesz :D
Én voltam a Mária Nagykerben, és szuper! Mindenképpen menjetek el, mert iszonyat sok minden van, én nagyon jó áron!!! Nem mondom, hogy nincs olyan, ami máshol nem olcsóbb, de összességéban a legjobb ilyen hely, ahol eddig jártam!!!

Róki! Én is sokat olvastam az otthon szülésről, de az első babával én sem mernék nem kórházban szülni. Hiába olvas az ember sokmindent meg akár néz is, de amíg nem éli át, addig szerintem nem tudja, hogy mire számíthat, meg hát minden ember más :D De ez az én (besz...ri?) véleményem :D

Na, megyek reggelizni, nem éheztetem ezt a gyereket tovább :D
Vendég
 

 
 

Sziasztok! Régen jártam erre, de ezt majd igyekszem bepótolni. Ezt az írást találtam a neten és gondoltam aki nem ismeri annak érdekes lehet!

Szoval. A szules faj. Nagyon faj, nincs mese. Akarki, akarmit mond, a
szules egy rendkivul kellemetlen folyamat. De te is tudod, hogy at kell
menni rajta, tehat a kerdes az az, hogy mikeppen lehet minimalizalni a
fajdalom hatasat rajtad. Mert errol van szo, a pszichologiai tenyezo ami
meghatarozza azt, hogy mennyire engeded meg magadnak a fajdalom
ateleset. Keves ember (meg keves orvos is) tudja, hogy a morfium peldaul
nem allitja meg magat a fajdalmat, hanem a fajdalom tudatosodasat
kapcsolja ki! Az is tudott, hogy nagy sportesemenyeken sportolok neha
repedt vegtaggal vegigjatszak a meccset, mert a tudatuk annyira masra
koncentral, hogy nem tudatosodik bennuk egy megrepedt lab vagy kar altal
okozott, amugy rendkivul jelentos fajdalom. Es amikor a meccsnek vege
van, a fajdalom hirtelen elkezdodik. Tehat a tudaton mulik minden. Az,
hogy te akarod ezt a gyereket, es orulsz neki, az mar egy fel gyozelem.
Hosszu evek tapasztalata szerint, akik orulnek a gyereknek, jobban
viselik az egeszet . A masik felere pedig ezek az egyszerunek latszo, de
egyaltalan nem konnyen betarthato szabalyok vonatkoznak:

Ne VARD a kovetkezo fajdalamat (mehosszehuzodast). Amikor az egyik
elmegy, azonnal iranyitsd a tudatodat valahova mashova. A "hovat" neked
kell eldonteni. Talan paroddal beszelgessel valami MASROL, ha van
TV a szobaba nyugodtan nezzed, ha nincs vigyel magaddal radiot, magnot,
CD-t, akarmilyen zenet amit esetleg elvezel. Ne szegyellj massal
foglalkozni szules kozben!

Teljesen engedd el magad fajdalmak kozott. Lazitsd el az osszes izmodat,
tudatosan. Az ellenkezoje sok energiat hasznal, es a vegere amikor
nyomni kell, nem lesz, ami tobbszorosere hosszabithatja meg a nyomo
fazist.

Nyoges, siras, orditas, akarmilyen variacioja ezeknek ugyan egy
termeszetes reakcio, de attol nem fog semmi kevesbe fajni. Viszont
noveli a fajdalom tudatosodasat, es szinten nagyon hasznalja az
energiat. Egyszeruen utasitsd magadnak vissza, hogy hangokat adjal ki.
Helyette csak lelegezzel lassan es melyeket. Ez nagyon fontos.

Ne vitatkozz az orvossal vagy a noverekkel. Abszolut vesd magad ala
mindennek amit mondanak. Ha valami olyant mondanak, amirol ugy erzed
hogy nem vagy kepes vegrehajtani, akkor is hajtsd vegre. Ha valami
olyant mondanak, amirol ugy erzed hogy teljesen lehetetlen vegrehajtani,
AKKOR IS azonnal csinald meg. (A jozan esz hatarain belul persze (:-))

Szamits arra, hogy sokaig fog tartani az egesz. Nem lehet tudni meddig
tart, es sokszor latom, hogy az elejen meg mennek a dolgok, de amikor
hosszabb ideig tart mint amire az anya szamitott (valami okbol) a
kontroll osszeomlott.

10cm mehnyaktagulasig minden automatikusan tortenik. De onnan neked kell
kinyomni a gyereket. Ez eltarthat 5 percet, vagy tobb orat, es ha
hiszed, ha nem, rajtad mulik a zome. Es az a legfajdalmasabb resz. Tehat
ezt kell leginkabb a fejedbe verni. Es itt kell leginkabb lekuzdeni a
fajdalomtol valo felelmet. Igen, faj, igy is ugyis, de ha gyorsan tudod
csinalni, hamarabb vege van. Hogyan kell nyomni? A kovetkezo hasonlatot
szavalom a betegeimnek, jo eredmennyel (ezt): mintha egy borzaszto
szekrekedesed lenne. Nem vicc. Nem korulbelul ugy, hanem PONTOSAN ugy.
Ha szeklet jon, nemhogy nem szegyen, hanem annak a jele hogy jol
csinalod. Nagyon fontos ODA LE koncentralni a nyomas erejet. A
termeszetes reakcio az, hogy arcba, mellkasba nyomni (szemei kiguvadnak
cimu musor), de sajnos az nem jo. Koncentralni kell tudatosan a nyomast
ODA LE. Es minden mehosszehuzodast maximalisan ki kell hasznalni. Mivel
nagyon faj, a termeszetes reakcio egyszer nyomni, aztan elsumakolni a
hatramarado idot. Ne e ngedd meg magadnak ezt a "luxust". Ha jon a
fajdalom, vegyel egy mely lelegzetet, tartsd benn az osszes levegot, es
nyomj, OTT LENN, mintha szekrekedesed lenne. A fajdalom neha visszatart
attol hogy IGAZAN nyomjal. Ezt se engedd meg magadnak. Minel jobban
nyomsz, annal hamarabb tortenik. Ha elfogy a levego, gyorsan fujd ki, es
ha a mehusszehuzodas meg mindig tart, gyorsan lelegezzel kettot, a
harmadikat tartsd benn, es nyomjal mint egy gozmozdony. Es egeszen addig
csinald ezt amig tart a mehusszehuzodas. De ha elment, azonnal engedd el
magad, minden izmodat, es PIHENJ. Nyomas kozben akarmilyen hangot kiadni
TILOS. Nem, nem azert mert akarkit is zavar, nem errol van szo. A dolog
mechanikajarol van szo. Ha hangokat adsz ki, a tudoben levo levego
nyomasa leesik, es minden joindulatod ellenere nem tudsz igazan nyomni,
de meg ugyanugy faj, ugyanugy hasznalod az energiadat. Tehat meg egy kis
nyogest se engedj meg magadnak.

Ha kepes vagy mindezt beturol beture betartani, sokkal hamarabb
atjuthatsz a nyomason mint az atlag. En neha latok "termeszetes
nyomokat", akik minden atlagot felulmulva, mint egy presgep tudnak
nyomni, es meg az elso gyerekuket is percek alatt kepesek kinyomni. Ne
szamits percekre, ahhoz kell az a termeszetes valami, nem is tudom mi,
ami nagyon ritka, de az bizonyitja hogy lehetseges. Es amikor mar ugy
erzed, hogy "innen mar lehetetlen, ezt nem tudom tovabb csinalni", akkor
meginkabb csinald tovabb. Es ne vitatkozz senkivel, csak csinald. Kiveve
persze akkor, ha az orvos vagy a nover azt mondja, hogy ne nyomj, ami
tobb okbol lehetseges, leginkabb ha a baba szivhangja leesik, nehany
perces piheno gyakran segithet.

Gatmetszes: abszolut bizd az orvosra. Meg akkor is, ha esetleg
feleslegesen fogja csinalni. Miert? Mert a felesleges gatmetszes neked
ugyan kellemetlen lesz egy ideig, de mindig konnyebbe teszi a baba
megszuleteset. Gyakran tenyleg nem kell, de a ketely abba az iranyba
kell hogy eltolodjon, hogy kell. Ugyanakkor, ha az orvos megprobal neked
jot tenni es azert nem vag, esetleg kritikus perceket veszit, aminek a
baba ihatja meg a levet. Tehat ne probald az orvost ezen iranyba
befolyasolni.

Epiduralis:a csabitas majdnem ellenallhatatlannak tunik. De sajnos
nagyon sok olyan esetet lattam, ahol addig minden rendben ment, es utana
nem. Ezzel nem azt mondom hogy utasitsd vissza, de vard meg amig az
orvos ajanlja. Es ha amugyis gyorsan megy a dolog, ne vesd el annak a
lehetoseget, hogy esetleg anelkul. Kerdezd meg az orvost, hogy
hasznalnak-e epiduralis narkotikumot. Az ugyan nem kapcsolja ki teljesen
a fajdalmat, de nem befolyasolja a szulest. Ha hasznalnak, orommel fogja
"csak azt" adni.

Oxygen maszk: nem tudom hogy nalatok hasznaljak-e, de ha igen es adnak
egyet, nagyon zavaronak tunhet, de tartsd az arcodon minden korulmenyek
kozott.

Csaszar: ha kell akkor kell es kesz. Ha a baba bajba kerul, nincs vita,
meg kell csinalni. De ha ugy erzed, hogy az orvos vaccillal, duplazd meg
energiadat, es mond meg neki hogy varjon meg egy kicsit. Mikor fordulhat
ilyesmi elo? Mondjuk ha nagyon lassan megy a szules, foleg a nyomoas
fazisban. A baba ugyan jol van, de valami miatt lassan jon kifele.
Gondolj arra amit mondtam (szekrekedes, gozmozdony) es probald meg egy
ideig. Lehet hogy erre egyaltalan nem kerul sor, de ha igen, jusson ez
eszedbe. Megegyszer: ha az orvos egyertelmuen mondja, csak fogadd el. Ez
csak arra vonatkozik, ha o esetleg belefaradt (van ilyen) es te magad
erzel ketelyt a hangjaban. Akkor csak oszinten kerdezd meg:"Ez
elkerulhetetlen doktor ur, vagy meg probalkozhatok meg egy kicsit?" Meg
fogja mondani.

Fogos szules: sok orvos mar egyaltalan nem hasznalja USA-ban, tobbnyire
a perek miatt. Inkabb csaszaroznak. De az igazsag az, hogy a fogo
teljesen artalmatlan, ha gyakorlott kezekben van, es rendkivul modon
elonyos a babara nezve. Ma mar feltetelezni lehet, hogy aki egyaltalan
hozzanyul a fogohoz, az tudja hogy hogyan kell hasznalni. Tehat ne ijedj
meg ha meglatod. Borzaszto szerszamnak tunik, de zsenialisan lett
kitalalva. En meg egyetlen babat, soha sem karositottam a fogoval (ugyan
ritkan hasznalom csak, de ha kell akkor szoszerint eletmento lehet).

Na es ha most megijedve ulsz a computer elott, akkor majdnem elertem a
celom. Akkor meg egyszer, meg ketszer, meg haromszor olvasd ezt el,
minden betujet verd a fejedbe, es garantalom, hogy jobban fog menni mint
ezek nelkul.

Gabor
bendegúz30
 
 


Szasztok. Ma jo kis mozgalmas napunk van: voltunk a KIKA-ban, vettunk 3 bababodyt, 1 rugit, 1 babaharisnyat, egy korhazba/szoptatasra szant furdokopenyt meg meg par aprosagot. Most meg megyunk nagy kajabevasarlasra. Jo az ido, ugyhogy meg jol is esik porogni. Delutan meg ugyis alszom egyet :)

Remelem nektek is jol telik a vikend. A nap legjobb hire: elkoltozott az alkesz szomszedunk, akitol neha igencsak zengett a lecsphaz (es buzlott a lift). Remelhetoleg nyugalom es tisztasag uralkodik mostantol a hazban! Hurra!!!
kami
 
 


Sziasztok!

Bendegúz...

Hát én elolvastam ezt az irományt, de őszintén szólva a hajam égnek áll tőle. Aztán mikor a végére jutottam, és láttam hogy férfi írta, az első gondolatom az volt, hogy na ez sok mindent megmagyaráz...

A leginkább az vörös posztó nekem, hogy a végére annak örül, hogy sikerült megfélemlítenie az olvasót!!! :twisted: Mintha az ember lánya nem félne önmagától eléggé a szüléstől, és mintha nem saját maga írná pár paragrafussal feljebb, milyen fontos a tudat a fájdalom kezelésében. Ha az ember fél, görcsöl, akkor sokkal nagyobbnak érzi a fájdalmakat. Ez meg hogy "ne szégyellj mással foglalkozni szülés közben" ez mint egyszer már szült anyuka egyenesen röhejes számomra.

Az is köztudott, hogy a száj ellazítása segít a méhszájat is ellazítani, tágulni. Ezért kifejezetten JÓ ha a szülő nő ezt teszi, legyen az kiabálás, nevetés, akár csókolózás révén (ha erre van valakinek kapacitása szülés alatt). Olyat is olvastam, kifejezetten javasolják, hogy az ember állathangokat adjon ki magából, mert egyrészt ellazítja a szájat, másrészt esetleg megnevettet, ami mindig jól jön és csökkenti a fájdalomérzetet.

Nem értek egyet azzal sem, hogy az ember megkérdőjelezés nélkül vesse alá magát a nővér/orvos utasításainak. Az én testem, én döntöm el, mi legyen vele. Mindezt egy olyan kórházi bevett szokások mellett leírni, ahol még előfordul, hogy a hátára KÖTÖZIK a szülő nőt, abszolút felháborító! Hol van a személyiségjog? Ha guggolni akarok szülés alatt de az orvosnak nem tetszik mert neki úgy nem kényelmes, akkor az orvos menjen a fenébe! Nem ő szül, hanem én.

Húúú... naszóval ENNÉL az orvosnál én semmi pénzért nem szülnék... ő maga a megtestesülése annak, hogy miért szülnék inkább otthon mint egy ügyeletesnél, mert lehet hogy egy ilyen ember jutna nekem... Brrrr....

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Bocsánat, hogy belekotty, de Gabor irománya szerintem is borzalmas. Számomra az a legelképesztőbb rész, hogy két fájás között irányítsd a figyelmed máshova...Mindkét szülésemnél semmi másra nem tudtam volna gondolni, mint arra, ami éppen történik!!! Ez a folyamat egyébként is tudatmódosulással jár, szinte mindenkinek vannak olyan pillanatok, percek, amikre nem emlékszik. Nem tudom, hogy ilyenkor hogy lehetne tudatosan valami egész másra gondolni????

Mégegyszer bocsi, de feldúltam magam

( a 2005 ősziek topik lakója vagyok)

ayse
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy en is belekotty! :lol:
Olvaslak am Benneteket rendszeresen es most az egyszer bele kell szolnom.
NEHOGY MAR ALAVESSETEK MAGATOKAT AZ ORVOS UTASITASANAK HA UGY ERZITEK NINCS IGAZA! Na, en is ezt tettem es ide jutottam, mar 7 honapos lehetnek! :cry:
Sajnos olyan vilagban elunk ahol tajekozottnak kell lenni es sokszor fellul kell vizsgalni az orvos donteset, na nem azt mondom hogy minden orvos rossz szakember vagy rossz ember csak sajnos mindenki kovet el hibakat!

Amugy annyira orulok hogy mindenkinel minden rendben van es nemsokara mar szultok! :lol:
Mi a jovo honapban kezdunk probalkozni, abban remenykedem hogy a 2007 osziekhez tudok majd csatlakozni! :D

Puszika!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok!

Jöttem életjelet adni magunkról. Ha nem baj, persze.

Szóval felénk minden a legnagyobb rendben, Martin továbbra is rugizik ezerrel, én meg tökre élvezem. Egy ideje már nem is ébredek fel rá. :D Bár akkor sem zavart.

A ház nagyon szépen alakul. Annyira várom már, hogy végre beköltözzünk.

Áá, nem tudok többet írni, mert apával megyünk el bútorokat nézni, van ugyanis, amit le kell cserélni, és ezt már iktattuk be. Viszont most már szeretnék megint folyamatosan jönni, remélem, már semmi gáz nem lesz

És bocsi, hogy megint csak magunkról írtam. :oops: Ég is rendesen a fejem, de ígérem, holnap reagálok mindenkinek mindenre. Remélem, mindenki rendben van.

Tonti: de jó, hogy benéztél, pont vmelyik nap gondoltam rád. :) Néha majd azért írj, hogy mi van veled. Sok sikert a próbálkozásokhoz, remélem, összejön az őszi pocisság.

pussz

KépKép
catrine
 
 


Sziasztok! :)
Megjöttem a maratoni munkából, nagyon elfáradtam! :cry: Most csak magunkról írok, mert még nem tudtam visszaolvasni sem, csak lerogytam a gép elé.
Szóval, jól vagyunk, tegnap apa is utánamjött Siófokra, aztán ma jöttünk haza. Jót pihiztünk, fürcsiztünk, még ping-pongoztunk is! :D
Buksi is jól van, tegnap este olyan "színjátékot" rendezett a pocakomban, hogy apával csak röhögtünk, hogy vajon mit csinálhat! :)

Lányok!
Senkinek nem fáj a dereka? Nekem mára olyan szinten megfájdult, hogy felállni alig bírok! Mit lehet ellene tenni? Kenőcs, gyógyszer, meleg fürdő? Vagy mi?

Na, futok visszaolvasni, remélem még tudok ma jönni! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Ja, két idegen ember is megjegyezte az elmúlt napokban, hogy nagyon helyes fiús pocakom van! :lol: :shock: :shock: Na, holnap reggel megyek uh-ra, megkérdezem, hogy akkor most mi is van? :roll:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timocska:

A derekad fáj vagy a medencéd? Amúgy szerintem a pihenés, a masszázs és a meleg fürdő a legjobb gyógyír ezekre... ha a medencéd/gerinced fáj, akkor még van egy-két tornagyakorlat amit tudok ajánlani, mert nekem az izületek szoktak fájdogálni arrafelé, és kerestem olyan gyakorlatokat, amik ellazítják ezeket az izületeket. De ha mensiszerűen fáj a derekad, arra nem tudok okosat a fent említetteken kívül.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Szia Timo,

Udv ismet itthon!

Nekem a keresztcsontom szokott fajni, amikor folkelek az agybol pl TV-zes, olvasas utan. Alvas utan reggelente nem faj, csak ha nem teljesen vizsszintes vagyok, mint pl amikor Tv-t nezek. Kerdeztem a jogatanarnenit, hogy tud-e erre tanacsolni nekem valamit, van-e valami jo kis jogamozdulat erre, de sajna nincs: jol tomjem ki a labam kozott, parnaval meg paplannal, az enyhiti...
kami
 
 


Sziasztok!
Ma 2 éves a pici fiam Bence :lol: Nagyon klassz nap volt a mai, élvezet volt látni a kisembert ahogy boldogan játszik az uncsitesókkal. Az első olyan ünnep amin már "értelemmel" és élvezettel vett részt és kapisgálta, hogy róla van szó. Isteni volt :lol:

Szombaton voltunk a dokinál és megállapította hogy sajnos a méhlepény még mindig nagyon közel van a méhszájhoz próbált megnyugtatni,de egyfolytában ezen kattog az agyam ha van pár pillanat amikor egyedül vagyok, egyébként és elsősorban Bálint szépen fejlődik és minden rendben vele.

Rokica!
Érdekes, hogy mennyire másként olvastuk ezt az írományt. Valóban kissé túl magabizosnak tűnt, de számomra az jött át (a megasztár óta utálom ezt a kifejesést) hogy a fájdalmat próbáld uralni és ne fordítva, ne arcra nyomj hanem lent és bízz a dokidban.
Nos, nem vagyunk egyformák.

Otthon szülés
Én képtelen lennék rá.... Annyira kiszámíthattatlan dolog a szülés és a szülés menete és nincs 2 egyforma, én felelőtlenségnek tartom. Biztos azért mert az én teljesen "átlagos" és komplikáció mentes szülésem végén Bence nem volt hajlandó levegőt venni és nekem csak 1 dolog volt a szülési tervemben az, hogy miután megérkezik azután rögtön megkapom. Tudom elég színpadias a kép ahogy nyúlok a bébim után, de a dokik elrohannak vele, mégis ezek közös életünk első pillanatai :(

Aszem ennyi elég belőlem pusz
bendegúz30
 
 


Visszajöttem mert dicsekedni szeretnék. Amikor szültem elfelejtettünk beszerezni aznapi újságokat, hogy eltegyük emlékbe Bencusnak és ez nagyon elszomorított. Nemrég pedig valahol hallottam 1 olyan ötletet, hogy a szülők minden szülinapkor elteszik az újságokat és majd a gyerek 18. szülonapján előhúzzák mint ajándékot, ez is nagyon tetszett és ismét nagyon elkenődtem, hogy nem jutott ez előbb az eszünkbe. Nos az én drága férjem elment a Széchenyi könyvtárba és megszerezte az adott újságokat és dossziéba rendezte őket, majd csinált hozzá egy borítót is virág helyett ezt kaptam, ime:

Kép
bendegúz30
 
 


Jóreggelt! :)

Róki!
Megköszönném a gyakorlatokat, biztos segítene! :roll: Akár priviben is küldheted, bár hátha mást is érdekel! Igazából nem tudom, hogy mim fáj. Néha mensiszerűen, máskor meg csak a saját nagyanyám nagyanyjának érzem magam! :( Mi lesz később? :)

Kami!
Olvastam, hogy szinte minden készen áll Zsebi születésére! Nagyon jó neked, irigyellek is érte. Én mindig csak odázom ezt a vásárlás dolgot, aztán a végén még kapkodnom kell! :) Eddig mi csak a járgányt és egy-két rugit vettünk!

Bendi!
Ez nagyon édi a férjedtől, tök jó ez a dossziés, újságos dolog! És boldog szülinapot a fiacskádnak! Tehetnél fel róla képeket! :)
Ja, olvastam a cikket, kellőképp berezeltem tőle, de próbálom nem magamra venni. És egyáltalán ki ez a Gábor?

Barbi!
Most már neked is jó látványos a pocid, nagyon helyes! :)

Deako!
Örülök, hogy jelentkeztél, már azon agyaltunk, hogy kiveszünk a táblából! Tök jó, hogy a lányok táborát gyarapítod, gratulálok! :)

Lányok!
Észrevettétek, hogy megint elhúztak a csajszik? :) Úgyogy akinél még nem derült ki a baba neme, hajrá fiúk! :)

Ja, és utólag is boldog névnapot a pocaklakó Gergőnek és Emmának!
:D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Bendi!
Nem csinálsz vonalzót? Vagy megmondod, hogy most pontosan hol jársz?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Szasz Timo! Es mindenkinek udv, aki mar folkelt...

Az utobbi ejjeleken (2-3 ejszaka) Zsebi nem olyan hiperaktiv, mint szokott lenni, DE: ha folkelek valamiert, pl WC-zni vagy csak ugy valami miatt, magamban beszelek hozza, hogy "Haho, Zsebi, moccanj 1-2-t, hogy anyu erezze, hogy megvagy" es ha hiszitek, ha nem, max 2 perc es nekikezd! Hogy ez amiatt van-e, mert "ebren" (felalomban) gyorsabb a szivveresem es hozza ennyi ido alatt jut el az "info", vagy amiatt, hogy erzi, hogy anyu ra gondol, nemtom, minmdenesetre mar tobbszor mukodott. Most is. Es ilyenkor olyan jo erzesem van!!!

Timo, agyat, agynemut, autosulest es etetos cuccokat meg venni kell (de ezek mar ki vannak nezve!), meg asszem meg lazmerot, de a tobbi valoban megvan. Ja, meg nekem kell meg par korhazas cucc. De azokat majd szep aprankent, mar a pakkhoz se kell sok... Hat, legalabb ezek miatt mar nem kell aggodnom. Igy lesz idom goblenezi egy kepet Zsebinek (termeszetesen Disney Zsebibabaja lesz rajta, ezt neztem ki:

Kép

Persze viragok es a halvanyabb figura nelkul :)) , mire kibujik, meg a legujabb, hogy csigabigakat meg kagylokat ragasztok fol kepkeretekre - majd kiteszem oket az eloszobaba, hogy feldobjak a nagy csupasz falfeluleteket... Szoval egy kicsit kreativkodok, mielott megszuletik, ez majd segit elterelnem a figyelmemet a szules miatti pararol... Mar csak 3 honapom van hatra es ez kicsit ijeszto neha... nezem a kisagy helyet es alig fogom fol, hogy 3 honap mulva (vagy azon belul?) mar a kis Dzsedi fog ott szuszogni mellettem... Ilyenkor azert megijedek, ha hiszitek, ha nem...

Ja, vettem egy Fitt mamat a hetvegen es van benne egy cikk a polyazasrol, tok klassz, tomor, ertheto, fotok meg a technika leirasa. Meg van egy masik cikk a szoptatasrol, szinten tetszik nagyon: hogy keszuljunk ra, mi javasolt (poz, lelkiallapot, eves-ivas), mi nem... szeretem az ilyen kis cikkeket, nem faradok le, mig elolvasom es nagyon hasznosnak tunnek...

Nya, most megyek reggelizni. Aztan meg dolgozni. Aztan meg jogara... Nektek is szep napot, meg jovok!

Pusz,
Kam + Zseb
kami
 
 


Jó reggelt!

Ma tök hamar beértem melózni, vhogy minden jött, és semmi nem ment el az orrom előtt, úgyhogy mielőtt hivatalosan is idnulna a nap, gondoltam, benézek.

Kami: tök ari a Zsebis kép. És tök jó, hogy kreatívkodsz. Én is szoktam néha-néha, leginkább szalvéta technikával csinálni ezt azt (képeket, cserépfigurákat, ilyesmi), meg matricafestékkel figurát, amiket majd az ablakra teszünk fel. Most gondoltam arra is, hogy üvegfestékkel csinálok vmit, csak még nem tom, hogy mit, majd kitalálom.

Ez annyira aranyos, hogy Zsebi megmozdul, amikor beszélsz hozzá. Egyébként sztem tutira érzi, hogy gondolsz rá, és szeretnéd, ha mozogna.

Bendi: gratulálok a pici fiadnak, sok boldogságot így utólag is :) Az újság nagyon aranyos dolog a férjedtől, és most egy tök szuper ötletet adtál, ezzel az újságeltevéses dologgal, köszi.

Korog a gyomrom, gyorsan leugrok a büfébe, és megetetem magunkat.

Szép napot mkinek!

KépKép
catrine
 
 


Szia Cat! :)
Már rég láttunk tőled pocakfotót! :lol: :lol:

Kami!
Tényleg jó a Zsebi-kép, jó lenne, ha nekem is lenne érzékem a kreatív dolgokhoz. Sajna nincs... :(

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timi: ez célzás volt? :D Nem jó a fotóaparátunk. :evil: De amúgy igyexem majd vhogy megoldani, hogy tudjak feltenni.

KépKép
catrine
 
 


Na most egy ilyet tanátam, lehet, h vki már betette, akkor bocsi. :roll:

Szülőszobai csomag:

Kismamának:

1-2 hálóing vagy hosszú póló. Olyan, amit nem sajnálunk kidobni, ha nem sikerül kimosni, de azért
kényelmes, mert lehet, hogy a folyosón is fogunk mászkálni benne.
köntös
papucs
meleg zokni – vajúdás közben fázhat a lábunk
törülköző
2 kis törülköző (borogatásnak)
eldobható bugyi a magzatvizet felfogó betéthez

4 kicsi ásványvíz (szénsavmentes), lehetőleg csőrös üvegű, így nem öntjük magunkra
szőlőcukor, csoki ha a kórház megengedi

WC papír
tisztálkodószerek (szappan, tusfürdő)
fésű
gátmasszázsolaj
fényképezőgép (feltöltve), film
telefon, telefontöltő
CD, discman, magazinok
óra
terhes kiskönyv
leletek
TB kártya
személyi, lakcímkártya

Kispapának: papucs, póló, kényelmes naci, szendvics

Kisbabának: első ruhácskák (body, rugdalózó, sapka) 56-os, 62-es méretben

Kórházi napokra:

Kismamának:

3-4 (szoptatós) hálóing vagy pizsama – könnyen beszennyeződhet, és a fokozott izzadás miatt is gyakran kell cserélni
köntös
2 papucs (egy szobába való, egy zuhanyozós)
szoptatós melltartók
bugyik
fűzős bugyi vagy haskötő (ha van)
6 eldobható hálós bugyi
2-3 pár zokni
3-4 törölköző (nagy, kicsi) – számítsunk gyakori tusolásokra, a gátsebet naponta 3-4x is le lehet zuhanyozni, hogy ne fertőződjön el az ürülő váladéktól. A langyos víz a fájdalmat is csillapítja.
Étkezéshez:

szendvics, amit szülés után megehetünk
műanyag edény, tányér
evőeszköz
szalvéta
pohár/bögre
szilvalekvár vagy aszalt szilva
sok-sok folyadék
Neszesszerbe:

tusfürdő, szappan
intimszappan
testápoló
sampon
hajszárító
hajgumi, hajpánt
papír WC ülőke
körömolló
zsebtükör
krém mellbimbóra
1-2 csomag Tena Lady normal betét
1 csomag normál éjszakai betét
melltartóbetét
mellszívó (elmosáshoz folyékony fertőtlenítő)
aranyér elleni kúp (patikában recept nélkül kapható), krém
papírzsebkendő

Babának:

- 56-os body
- 56-os rugi
- két sapka – egy vastag, egy vékonyabb
- kesztyű
- 5 textilpelenka
- 1 csomag pelenka
- 2 fürdőlepedő
- takaró
- napraforgóolaj

Anyakönyvezéshez:

kismama és kispapa személyije, lakcímkárytája
300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat vagy apasági nyilatkozat
A hazamenetelhez

Készítsük össze, hogy a család behozhassa a kórházból való távozás napján:

A mamának:

Kényelmes, bő vagy kismama ruhák, mert a szülés után alakunk nem lesz azonnal a régi

A babának:

- évszaknak megfelelő body, rugdalózó
- kardigán vagy kocsikabát
- vastagabb sapka
- takaró
- télire overall vagy bundazsák, kesztyű, kocsicipő
- autósülés/hordozó

KépKép
catrine
 
 


Timo! Ez a goblen nem olyan nagy kaland! En igy fogom csinalni: odabent kinyomtatom a kepet, Zsebit korbevagom es fenymasoloval A4-re nagyitom (akkorara tervezem a kepet), itthon korberajzolom a himzoalapra, ramasolom a szemet-szajat stb, meghatarozom a szineket (es jo megjegyzem / elteszem a fonalak szamat, nehogy kesobb masmilyet vegyek) es nekilatok. Maga a varras tok egyszeru, csak nagyon sok oltes kell, hogy a teljes kep fonalbol legyen. Szoval inkabb turelmet, mint ugyesseget igenyel ez a munka!!! Kell hozza: egy nagy-nagy lyuku homzotu, kb 10 cm hosszu fel cm-es lyukkal, egy himzoalap, meg sok-sok fonal.

Ami meg a csigaragasztast illeti - van egy rakas IKEA-kepkeret, meg meg tobb kagylo-csiga, amiket leginkabb Riminiben szedtunk a parommal meg 1,5 eve. Igy vegul csiga-lombol is kevesebb lesz es a sima fa kepkeret is joval dekorativabb! Pillanatragasztoval csinalom, jo gyorsan megy (bar neha a keze is osszeragad :)) Mar 2 kepkeret meg is van.


Cat! Koszi a listat, ahogy elnezem nekem mar sokminden megvan:)
kami
 
 


Kami: nincs mit, örülök, ha legalább egy vki tudja hasznosítani. :) Amúgy én is végignéztem meg végiggondoltam mindent, hát nem tom, asszem nekem még elég sok mindent be kell szereznem.

Timi: kreativitás mkiben van. ;) Figyeld meg, ha nekiállsz, szuper dolgokat fogsz összehozni Buksinak. Vannak tök szupi ötletek, én pl. egy csomó könyvet megvettem az utóbbi időben, már készülök ezerrel arra, hogy mit is fogok csinálni majd januárban. Vmivel fel kell majd tölteni az új kérót... ;)

KépKép
catrine
 
 


Sziasztok!

Cat jó,hogy újra itt vagy és minden ok!Kicsit megrémültem ettől a listától,hogy ennyi minden kell! :( Nekem még semmi nincs ami kell oda csak egy pár body.Na majd meg lesz minden mire kell!!! :lol:

Timo üdv itthon,remélem minden szupi volt Siófokon és nem dolgoztál sokat!Kreatívkodás:a Catnek igaza van csak el kell kezdeni...Én is úgy gondoltam,hogy képtelen vagyok bármit alkotni,azért mégis belefogtam és még a mai napig is csodálkozom magamon.A gyerekszobába is fogok képeket csinálni és tapétaszegő helyett is alkotok majd valami jó kis dekorcsíkot.Szóval csak fogj bele bátran,szivesen adok hozzá könyvet is ha gondolod.

Bendi,boldog szülinapot a kisfiadnak utólag is!!!Szupi az újság amit kaptál.Na és a szülinapi újsággyűjtés nagyszerű ötlet!Köszi! :lol:

Tontica
Jó,hogy benéztél és minden ok vletek!azért írhatnál többször is!Szurkolunk nektek!!!!!!!!!

Szombaton én is jártam a Kikában és vettem a babónak 3 bodyt és egy pizsamát-ezek az első darabok!Na meg a kocsi amit szinte minden nap tologatok üresen,edzek... :lol: Tiszta hülye vagyok,de olyan jó nézegetni,tologatni és már alig várom,hogy a babó is itt legyen!!!!!
Vendég
 


Halihó! :)
Megjöttem az uh-ról, jelentem minden okés! :) Buksinak nem nőtt ki a kukaca, láttam én is a nuniját! :D :D Már 620 gramm és kb. 28 cm. Nagyon édesen mocorgott! :) Láttam a gyomrát, a hólyagját (volt benne vizelet is), úgyhogy tényleg minden szupi! Pont a korának megfelelő! :) Boldog vagyok!!!!

Na, ezt a kreatív dolgot még kipróbálom, először elméletben utána olvasok kicsit! :lol: :lol:

Ági!
Én is tologatnám a kocsit, de jelenleg a szüleimnél van bedobozolva, még össze sem szereltük. Pedig lehet, hogy jobb lett volna, bármi gond lehet vele! Na, de előbb-utóbb csak elhozzuk onnan! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Ági: most ha hiszed, ha nem, én speckó tökre irigy vagyok, hogy te már tologatom a kocsit. Nekünk még változatlanul nincs meg. Oké, persze időnk az még van, de nem ártana már elmenni végre úgy rendesen, igazából megnézni, hogy milyeneket lehet venni. Még a végén az utolsó pillanatra kell halasztani...

Timi: ezek szerint kiscsaj maradt ;) Gratula, tök jó, hogy Buksi mocorgott az UH-n, és tök klaaaassz, hogy boldog vagy. Örülök.

Kreatív dolgokhoz hajrá-hajrá, csak kedvet kell hozzá kapni, és azon kapod magad, hogy tele a lakás a műveiddel. :)

Ti hányszor esztek egy nap? Lehet, hogy már kérdeztem egyszer, bocsi.

KépKép
catrine
 
 


tologatom=tologatod (Áginak)

Tanulok ragozni :lol: :oops:

KépKép
catrine
 
 


Cat!
Én 5-ször eszek, reggelit rendesen, 10 körül gyümi (ált.banán), ebéd megint rendesen, uzsira gyümi (pl.alma), aztán vacsira vmi könnyű (persze, ezt nem mindig tudom betartani).
Miért, te?
Mennyit híztál már?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok :)
Boldog Gergőnapot utólag!

Most csak összevissza írok mert olyan sokat írtatok, h nem tudom követni...

Nekünk még nincs babakocsi se.. illetve egy barátnőm ad majd, de csak a szülés környékén, addig még használják. És adott egy csomó babaruhát is, szóval az már van :), de azért még veszek, a babaruhavásárlás élvezete miatt..

Nekem tök nagyott nőt a hasam az utóbbi 1-2 hétben, megugrott.

Kami, mennyire strapás az a jóga? Ugyebár én pihenésre vagyok ítélve a méhlepény miatt, de annyira hiányzik a mozgás, legközelebb megkérdezem a dokit, h szerinte a kismamajóga nem fér-e bele. Végülis azóta nem volt se vér, se semmi, úgyhogy szerintem ez a tespedés többet árt.

Erről jut eszembe, valaki a derékfájást is felvetette: nekem pont a fekvéstől fájdul meg. Reggel néha úgy ébredek, h körbe szurkál és feszít a hasam, derekam, és csak akkor múlik el, ha mászkálok. Ennyit a pihenésről :?

Ági

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!

Helló Cat! Jó, hogy jöttél megint :D
Hú, én sokat eszem... Naponta 5x... Reggeli: gabonapehely, De.: vmi péksüti (pogi vagy túrós táska), Ebéd: rendesen, Du.: uzsira ált. szenyó, Vacsi: változó (igyekszem könnyűt) + gyümi
Meg néha napközben nasi :oops: A hétvégén pl. csináltam banános sütit, és nem bírtam megállni, hogy ne egyek belőle :D
Csütörtökön megyek védőnénihez, akkor lesz megint mázsálás :lol:

Hát, babakocsin meg 1-2 rucin kívül nekünk sincs még semmi. Én majd decemberben szeretném elkezdeni az egyéb apróságokat beszerezni szép lassacskán.

El is felejtettem írni, de vettem tök jó melltartót! Nem tudom, ismeritek-e a Konkurencia fehérnemű boltot: na ott vettem! Tök jól tart, 2 rétegű: belül pamut, kívül ez a rugalmas cucc, és még a pántja is lecsatolható! 3200 volt! Nagyon kényelmes :D

Timó! Akkor már nincs több utazás, ugye? Nekem is nagyon szokott időnként (egyre gyakrabban) fájni a derekam... Sokszor a fekvés tesz be neki, ahogy Ágiboldi is írta.

Jaj, el kell még mesélnem valamit! Tegnap képzeljétek TV-nézés közben csak úgy rátettem a kezem a pocimra és ott pihentettem. Egy idő után érzem, hogy Emma elkezd behelyezkedni a "kezem alá"! Elvettem a kezem, és látszott is, hogy ott kidudorodik
a hasam :D Annyira édes volt, meg is könnyeztem :D

Na, megyek, dolgozok egy kicsit, de a fél szemem itt tartom :lol:
Vendég
 


Szasztok!

Agiboldi: joga nagyon nyugdijas. Es ha netan lenne gyakorlat, ami nem esik jol, hat nem csinalod! En ma kb 3-at nem csinaltam. Pl. DE lehet kapni kismamaDVD-t is ilyen gyakorlatokkal + legzessel, nem egy nagy befektetes es otthon is csinalhatod, barmikor, kenyelmesen. En lejarom ezt a berletet es aztan otthon fogom gyakorolni a dolgokat...

Eves: en eleg sokat eszem, a kollegak szernt allandoan :) Sok gyumolcsot-zoldseget, meg mast is. Szenhidratot pl. Burkiflit / lekvaros buktat / fahejas csigat. Meg rizst, meg kukoricasalatat. Husra annyira nem vagyok raizgulva, 1 heten egyszer eszem pulykat altalaban, nagy atlagban. Eddigi kilok kb 8. De fizikailag nem erzem magam rosszul, furge vagyok (mar amennyire a pocak engedi), nem vizesedek, megyek mindenhova. Na jo, a lepcsozest nem csipazom, de azt azelott se csipaztam :) Estere kellemesen elfaradok, megnezem a Helyszineloket es alvas reggelig / pisiig :)

Babakocsi-tologatas: en is szoktam, beleteszem Macikat es meglatogatjuk aput a szamitogepnel :) Egyszer meg apu is taszigalta a babakocsit es debil modjara beszelt Macikaval :)
kami
 
 


Timi: tök jól esett a kérdésed, nem tom, csak így jött. Viszont, ha azért kérdezted, amiért gondolom hogy kérdezted, akkor tök jól esik, hogy emléxel, hogy nekem nagyon ratyin megy a hízás. Ezt most tök ügyesen megfogalmaztam, de remélem, érted.

Nálam egy nap 3x van kaja úgy normálisan: reggel vmi joghurt, zabpehely, v. ilyesmi indulás előtt, délben rendesen ebéd, este meg a vacsi. De persze van olyan, hogy du. bekapok vmit, cerbona szelet, puffasztot rizs, v. vmi hasonlók. Nekem egyébként soxor ég a gyomrom a sajna.

Kilók száma +4. :?

Derékfájás: nekem az még ilyen drasztikusan nincs, inkább a hátam fáj - tudjátok, gerincferdülésem van. Mondta is a doki, viszont azt nem gondoltam vna, hogy máris, így az "elején" érezni fogom.

ÁgiBoldi: megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül, és van más is, akinél még nincs babakocsi. :) Viszont azér még mindig jobban le vagyunk maradva, mert nektek legalább úgy ahogy, de már gyakorlatban is megvan. Nekünk csak elméletben, úgy is csak halványan.

Barbi: juj anyám, de édes lehetett ez a tegnapi Emma-helyezkedős jelenet. Ki is dudorodott a pocid? Hát ez tök aranyos. Martinnak esze ágában nincs ilyeneket csinálni, én azt a "vicceset" tapasztaltam, hogy amikor rugizik, és oda teszem a kezem, abbahagyja. Na majd hozzászokik anyjához. :)

Kami: Macika + babakocsi + apa tologatás ééédi. Vikó annyira lusta, vagy passzív, vagy nem is tudom én mi. :? Ha arról van szó, hogy megyünk ruhát, játékot, ilyesmit venni, akkor persze, tök szívesen jön, de ha babakocsi, akkor most nem megfelelő az idő, ő fáradt, vmi... Mindegy, még hagyom, hadd higgye, hogy engedem magam, majd ráfarag egyszer csak. ;) :P

Kukoricasaláta: nyamm. A húsért most én sem vagyok oda.

KépKép
catrine
 
 


Timo
Hábinál voltál uh-on?Amúgy gratula a jó eredményhez.Adott képet?

Én is 4x-5x eszem,reggeli,ebéd,vacsi normálisan és közte egy kis gyümi vagy joghurt.Nasi:szinte semmi,eszembe sem jut,hogy kellene még ha ott van az orrom előtt akkor sem.Eddig én 5 kilonál tartok.

Nekem van egy jogás kismama dvd-m,tök jó,csak egyedül az is kezd unalmas lenni.

Konkurencia cicifix 32oo ft-ért?Az szupi,kösz!Én is megnézem akkor magamnak.
Vendég
 


Ági!
Igen, Habinál voltam, nagyon rendi volt. Mindent jól alaposan megnézett, képet is adott, este felteszem! :)

Cat!
A kilókkal úgy vagyok, hogy mindaddig nem gáz, hogy ki mennyit hízik, míg jól érzi magát. Ha már terhesnek kezdem érezni magam, akkor majd biztos visszafogom és gondolom ezzel más is így lesz. Én eddig 3 kg-ot híztam, bár nem tudatosan csinálom.

A jövő héten én is elmegyek bevásárló körútra, nekem is kell cicifix. :)
Ja, tegnap áttértem a hálóingre, lassan minden pizsinacim szorít... :oops:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Na sziasztok lányok:)

Elég rég irtam azért remélem még nem tagadtok ki :)

A derékfájás!
Nekem nagyon fáj az egész hátam, van hogy a lapockám is de a derekam főleg, olyan vagyok mint a saját öreganyám amikor meg akarok fordulni vagy fel akarok kelni az ágyból :D
Néha azon gondolkozom kapaszkodót szerelek az ágyba :D
Nem tudom mi lesz később...

Az ujság nagyon jó, én is el akarom rakni az aznapi ujságot, de mi van ha éjfél elött kettő percel születik? Akkor hova rohan már valaki is ujságért? :roll:
Na de ezen majd ráérek akkor gondolkozni ha bekövetkezne :)

Nah, arról meg hogy fius poci, lányos poci...
Nekem hétvégén a sógorom ránézett a hasamra és azt mondja hogy nem kislányotok lesz? Mondom de...erre elgondolkozik, és azt mondja...szerintem kisfiu...látszik rajta...erre ma reggel megyek anyámékhoz és találkozom az egyik barátnőmmel aki egy ismerősével volt, megcsodálják a hasam és azt mondja az ismerőse, mi lesz a neve a fiucskának? Mondom kinek? Hát kisfiam lesz, mondom nem hinném...de-de ő látja...mondom ez is süsü, erre hív egy óra mulva a barátnőm és mondja, hogy nézzük meg az ultrahangon ma mégegyszer mert a csaj jósnő és nem sűrűn téved...
Na ugyhogy ma megyünk UH-ra és megnézzük megint a mi kis drágánk nemét :lol:

Éjjelente már én se nagyon alszom a drágától :D
Amikor felriadok valami zajra (utcáról beszűrődő vagy macskák vagy akármi) utána pár perc mulva rákezd ő...szóval nem nagyon pihenem ki magam, de legalább tudom, hogy ott van és jól van :)

Ha minden igaz akkor a héten megyek cukrot inni meg 3D-re :)

Nagyon várom már!

Na megyek, visszaolvasok még egy kicsit, sokat írtatok az elmult napokba! :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Dejó, h ti is esztek :P
Én is kb 8 kilót híztam, de még nem vagyok szörnyen kövér (60 kg), csak a has meg, a kis úszógumi hátul (ennek nem örülök), h ne essek orra...
Majd csináltatok pocakos képet, h alá is támasszam ezt az elméletemet, mely szerint nem lettem nagyon kövér... :lol:
És igenis eszem péksüteményt, kakaóscsigát, stb. Nagyon kívánom. Arra figyelek, h este már ne egyek ilyesmit, de nem tudom/akarom betartani, h semmi édesség.
A héten megyek a terheléses vércukorra, remélem utána se tiltanak le róla... Képzeljétek reggel 6-ra kell odamenni!! Na ez nekem nagyon betesz, amúgy is általában kidőlök vérvétel után, reggel 6-kor ez szinte elkerülhetetlennek látszik.. Vizet lehet inni előtte??? Elfelejtettem megkérdezni, pedig fontos lenne tudnom, mert ha nem iszok előtte vizet, nem jön belőlem vér egy csepp se, már többször előfordult, így sima vérvételek előtt mindig mondják, h rengeteg vizet igyak. Most is lehet vajon?

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Boldiági!
Nekem a dokim azt mondta, hogy előtte való este 10-től ne egyek semmit, viszont vizet az ihatok. Sőt, miután megittam a cukros lötyit, inni utána is lehet. Nekem 7-re kell mennem vérvételre, a 6 azért elég durva! :shock:

Akíra!
Látod, nekem is azt mondogatták folyton, hogy biztos fiam lesz, aztán mégse! Ezek a népi hiedelmek nem érnek semmit! De este úgyis meglátod megint! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Hát igen már alig várom, meg a 3d után már nem lehet kétség :D

Csak nem tudom mit csinálnék a cuki rózsaszín bodykkal meg a kis overállal amit kapott nagymamijától ha kisfiu lenne...
Elég érdekes lenne :roll: :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akira! En nem hiszek a josnokben :) Mint ahogy babonas se vagyok. A dokiknak / UH-nak viszont hiszek. Mivel lattam mar Zsebi kukacat kb 4x, nem hiszem, hogy lanyom lesz. Ha te is latod ma a tied kukacat / hamburgeret, innentol ne is foglalkozz azzal, ki mit mond! Minek??? Az emberek szeretnek beszelni - na bumm. Meg se kell oket hallanod.
kami
 
 


Sziasztok :D !

Nagyon megtetszett ez az oldal és csalakoznék hozzátok.
Én kecskeméti vagyok, 22 évés és 21hetes és két napos.

Remélem befogadtok?!
b.lin
 
 


Hmm, tök jól azt hittem, hogy belehúztam a hízásba, erre kiderül, hogy alig 2 kilóval vagyok több, mint amennyivel kezdtem. Megőrülök. Most biztos mki hülyének néz, mert más meg örülne, de engem baromira idegesít, hogy amikor 2 hete megmértem magam, még +4 volt, ma már csak +2. Mondjuk a dolgokhoz hozzátartozik, hogy rengeteget rohangálok itt bent... Mindegy, majd csak beindulok, januárban pl., amikor máe nem lesz meló. Nem görcsölök ezen.

Akíra: az újsággal kapcsolatban, sztem ha van egy bizonyos, amit minden nap veszel, akkor nincs gond azzal, hogy el van-e rakva, vagy sem, még akkor sem, ha éjfél előtt 2 perccel születik. ;)

Na most kíváncsi vagyok, de ha az UH azt mondta, akkor csak Kyrátok lesz, nem? Majd mindenképp számoj be. Nekem senki nem mondott még semmi ilyesmit a hasmara, csak azt állapították meg, h szépen nő. :D Na ja.

Timi: nálatok név nincs még? Olyan kíváncsi vagyok, egy csomószor eszembe jutottál, hogy vajon találtatok-e már. Vagy vannak már esélyesek, amikre azt tudjátok mondani, hogy igen, ezek közül lesz?

Én amúgy 4D-s UH-ra szeretnék majd eljutni, de nagyon. Mondjuk állítólag a 3 és 4D között nagyon minimális különbség van csak. Szerintetek?

KépKép
catrine
 
 


Megint sziasztok!

Egyépként úgy néz ki kislányom lesz, amit remélem holnap az ultrahangon a doki is megerősít és Grétának fogják hívni.
Nagyon várom már a kis picurkám megszületését, apuka is, akivel most augusztusban házasodtunk össze, de nem a pici miatt. Öt az esküvő előtt egy héttel tudtuk meg, hogy jönni fog.
b.lin
 
 


Sziasztok!

Timó! Nem is írtam, hogy gratula a jó eredményekhez! :D Este mindenképpen várjuk a fotót!!! :lol:

Én az előző mérésnél +5 kg-nál tartottam, meglátjuk, hogy most mit mutat majd a mérleg :lol: Egyetértek azzal, hogy amíg jól érzem magam a bőrömben, addig nincs gáz! Ágiboldi, én sem tudnék lemondani a péksütikről! Nem is karaok :D Este már nem is kívánok sokat, ált. 1 szelet kenyér sonkával vagy sajttal meg zöldséggel és utána gyümi. Inkább nap közben eszem masszívabb kajákat.

Cat! A gyomorsav engem is gyötör :( Mostmár egyre többet napközben is... Vettem Rennie-t, de borzasztó "íze" van, mintha gipszet rágna az ember :shock: Arra már rájöttem, hogy evés után nem szabad rögtön lefeküdnöm, de ez a napközbeni nyelőcső-égetés most kezdődött :roll:

Annyira nincs már kedvem dolgozni...
Vendég
 


Lin: naná, hogy befogadunk, micsoda kérdés ez :) Csinálhatnál vonalzót, hogy mindig tudjuk, merre is jársz a heteket illetően.

Gréti babához, és a friss házassághoz gratulálok nektek.

Érezd jól magad köztünk, szép pocisodást :)

KépKép
catrine
 
 


Hát ja én is remélem hogy tévednek, de majd ma minden kiderül, holnap megírom :)

Kiváncsi lennék milyen nevek jöhenek nálatok szóba Timi:) Tudom, nem igen tudtok dönteni, de csak van ami neked tetszik és van ami neki, irj már néhányat :lol:

A 3 és a 4 d között azt hiszem ahogy mondani szokás annyi a különbség hogy a 3d-hez képest a 4d az a mozgást jelöli, tehát ugyanugy 3d-be csak mozgásba, de ezt együtt csinálják, tehát én is 3 és 4-dre megyek :)
Alig várom :P

b.lin örülünk, hogy itt vagy te is :)
Csinálj te is vonalzót mint mi hogy láthassuk hol tartasz :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Barbi: most önző módon örülök, hogy van egy sorstársam, persze annak azért nem, hogy neked is fáj. Én még nem vettem Rennie-t, de valeszeg fogok, mert néha már nem bírom. Szegény kolléganőm a múlt héten rendesen beparázott, azt hitte, Martinnal van vmi gáz, mert összegörnyedve ültem. Bármit, csak azt ne!

KépKép
catrine
 
 


[quote="kami"][ írta:kamicolor=blue]Akira[/color]! En nem hiszek a josnokben :) Mint ahogy babonas se vagyok. A dokiknak / UH-nak viszont hiszek. Mivel lattam mar Zsebi kukacat kb 4x, nem hiszem, hogy lanyom lesz. Ha te is latod ma a tied kukacat / hamburgeret, innentol ne is foglalkozz azzal, ki mit mond! Minek??? Az emberek szeretnek beszelni - na bumm. Meg se kell oket hallanod.


Ez tetszik, Kami. :) És igaziból teljes mértékben igazad van, ha az UH-n látod az a bizonyos középső vmit, akkor pont a dolog végére. ;)

KépKép
catrine
 
 


Köszi Timi, akkor én is így teszek, és vizet azért iszok.

Tényleg, csatlakozok Cat-hez, már én is kérdezni akartam, h mi lett a névkérdéssel?

Jósnőben én se hiszek, csak ultrahangban!

Szia b.lin, persze, h csatlakozz! :)

Cat, hogy nő a hasad, ha csak 2 kg-t híztál? És a melled? mert nekem szerintem csak ez a két terület kb. 5 kg-t jelent. Tegyél fel pocifotót! (nem azért kérdezem mintha ez gond volna, sőőőőt, :D , szerintem teljesen ok, embere válogatja milyen ütemben hízik, csak kíváncsi vagyok, h technikailag hogy lehet kivitelezni :) )

Kép
Kép
agiboldi
 
 


3D-4D: a negyedik "d" az ido - idoben latod, mit csinal a babad, tehat nem terbeli allokepet kapsz, hanem terbeli mozgokepet. Ennyi a trukk.
kami
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?