Új privát üzeneted érkezett!

ja és még ezt akartam, a megnevezni nem kívánt, hozzám hasonló sznob(gyanús)oknak :oops: :P

http://gyermekszoba.blog.hu/

majus3
 
 


Lorca, navégre!! akkor sikeresnek tekinthetjük a háromgyerekes létet!

Május, hűűű, csak ránéztem erre a blogra (azért, h biztos ne legyek kész a fordítással fél 6-ra, nehogy végre hazamehessek..), és megláttam a legóból kirakott konyhaszekrényt!! :lol: na ezér kell a hároméves gyes. Legközelebb nem lopom a napot, hanem nekilátok idejében!

Lora, emlékszem az érzésre a takony kapcsán, én totál ezt éreztem, h akkor ez sose fog elmúlni?! És a bölcsi első évében októbertől januárig valóban nem, azóta viszont alig taknyos, ez lehet, h a fent említett Ribomunyl kúrának köszönhető, és ugyanannyira lehet, h nem, hanem ez a természet rendje. Mindenesetre javulni fog!
Lencsilánytól és Vuk-tól én fostam mint állat, Brigó lelki társam, nem lehet megérteni, csak alkalmazkodni. Lencsilány és anyukája ketten élnek a nagy semmiben, nagyon para!!
Boldi a Süsütől fél nagyon. Menő a Micimackó és a Kisvakond és Thomas.

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Május, ez akkor nem csak egy netes bolt, hanem igazi? Hol van?

Kép
Kép
agiboldi
 
 

 
 

Helga,
Bocsánatot kérek, még nem is gratuláltam! Sok boldogságot Adél babának és nektek is. Meg kitartást a kétgyerekes léthez. :D

Ágiboldi,
Igen, úgy döntöttünk, három gyerek mellett is lehet élni. Bár a füldugó kötelező alkatrész.

Meli,
Szerintem Dénes azért döbbent le a láthatatlan répán, mert összekapcsoltad a valódival. Ha a szobában vagytok, a papucs a tűzhely és egy zsepi az asztal, biztos több kedvvel enne a répából. Azt sem csodálom, hogy amikor mandarint kért, nem lehetett átverni a levegővel. :lol:
A szerepjátékhoz ebben a korban többnyire eszköz kell, a sima képzelet nagyon ritkán elég. Az persze mindegy, mi az eszköz, mert azt a képzelete már át tudja alakítani.
Szabinak nem sok esélye van önálló szerepjátékra, Nati erősen dominál.

Ami részemről még jó hír, elkezdtem ismét tanítani. Még csak heti 1x, meg kell nézni, hogy bírja Dani az apázást. Furcsa volt majd 4 hónap kihagyás után.

Kép KépKép
lorca
 
 


Hali!!!

Azt hiszem értem már ezt a témát és most,h ki is veséztük,szerintem abban maradok így magamban,h semmi gond a D-vel,csak én vagyok fantáziátlan :lol: :lol: :lol: mert hát azt valljuk be,h ritkán jut eszembe eljátszani,h a szoba bármilyen tárgyát is átszemélyesítsem és hasonlók :oops: valamint mi nem is játszunk orvososat láthatatlan lázcsillapítóval és társaival.Szegény gyerekemtől várom,h brillírozzon,holott én sem vagyok eleresztve e téren :lol: no,nem baj,ez még majd alakulgat.Majd figyeleem és jegyzem..

Lorca,de jó,h ismét köztünk!!!!Tudom,neked sem volt afinis leányálom Danival....én is alig vároma végét,nem akarok panaszkodni,de szó szerint tankönyvszerűen jön elő nálam minden baromság...
3 gyereks lét-egykor álom számomra.Ma már nincs reális alapja :lol: alig várom,h fiaim akkorák legyenek,h újra legyen saját személyiségem :lol:
Már tanítasz???De ügyes vagy!!!

Lora,D annyira nem fél ezektől(lencsi is kedvenc)h képes lenni egész nap a youtube előtt pusztulni :D
Imádja a minimaxos gyerekdalok-mondókák repertoárt,valamint a supersimplesongs-5 little monkeys-át.Szétterül az arcán az elégedettség,nekem meg csak újakat kell indítani.....

Kedden lesz nálunk Kolompos koncert,most arra edzünk,mert nem minden dalukat ismeri..

Jó,nektek,h Boldi már túl van a taknyos részen.D majd jövőre az oviban.Beadattátok már a h1n1-t????Mesélj róla.Lehet,h én is meggondolom,mert kezdek fosni tőle.(lásd Ukrajna)
És még azt akarom kideríteni,h ha megszülök,akkor mi a szitu???Mert erről nem írnak,pedig kellene,mert az én szervezetem sem lesz topon,meg ott egy újszülött....Bár aszopi miatt szerintem nem.Le kell ülnöm a házidokimmal...Meg a gyerekorvossal is.

Május,de jó,h Kele szeme jó!Nálunk nincs szemüveges a családban(öregkori olvasó,ok)így nekem eszembe sem jutna,de nem hülyeség.Oviban szűrik majd???Vagy csak iskolában?


Na,tegnap előírtak nekem 200 g-os diétát.Nem is gáz,tök jól jóllakok vele,egyedül a kötelező pótvacsora van már most a bögyömben,mert egy szelet teljes kiörlésű kenyeret kell enni este 9-kor és aztán menni csak aludni.Nekem meg elindul még az anyagcserém és most sem aludtam nyugodtan.Mindegy,Gergő érdekében persze mindent,csak fura....

Felébredt.

Kép Kép
meli1118
 
 


Jah,még azt akartam kérdezni,h van 2,5 éves kontroll a gyerekorvosnál??Vagy csak fakultatív,h megmutatod-e?Nem mintha odavágynék most,csak kérdem...

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat, mindkét témában.

Lorca
De jó, hogy újra jelentkeztél! Örülök, hogy jól mennek a dolgok, és hogy még dolgozni is van energiád! :o Tényleg, Robi talált már melót?
Igen, tudom, hogy a Vuk még nem nekik való, de én szeretem és leadták a TV-ben. :oops: Sajnos nem tudtam végignézni...
Igazából csak csodálom, hogy mennyire nem tv/youtube stb. függő, mert bevallom én is szeretek tv-zni sajnos, másrészt még a csapatszellem se tudja magával ragadni e témában. Nyáron pl. Kövesden az összes rokon gyerek (a 2 évesek is) úgy nézték a Shrekket, mintha oda lettek volna szögezve elé. Brigi az első 5 perc után inkább a kertet választotta.

Ágiboldi
Azért örülök, hogy nem csak a lányomnak okoz gondot a Lencsi lány. Ha már lelki társadra találtál benne, ezentúl először téged kérdezlek meg hasonló ügyekben. :wink:
Egyébként nekem is az jutott eszembe, mint Lorcának, hogy a Lencsi lány fél, de a te magyarázatod az "élnek a semmiben" valahogy hihetőbb számomra, csak magamtól sose jutott volna eszembe. :)

Meli
Vagy 3x elolvastam, hogy mit is akarsz mondani az "afinis" szóval. :oops: Asszem egy kicsit fáradt vagyok... :lol:
Már igazán nem kell sokat kibírnod! Bár a neheze még hátra van. Kitartást! :wink:
Nálunk nincs semmilyen kontroll. Csak 1 éves korig volt, azóta nincs. Persze azért időnként elviszem, bár mostanság sajnos amúgy is voltunk dokinál.

Május
köszi a webcímet!
lora7
 
 


Lora,
A tv-zés szerintem nagyrészt szokásfüggő. Amikor Nati először nézett mesét, bőven elmúlt két éves. Egy cseppet sem érdekelte, unta. Azután ráérzett az ízére, de látványosan tanulta a függőséget. Eddig 2x szoktam le a tv-zésről. Hosszabb kihagyás után én is éreztem, hogy egyáltalán nem köt le, sőt idegesített, pedig előtte én is képes voltam órákon keresztül bámulni.

Meli,
Kötelező kontroll nincs, max 3 éves korban. Minket sajna alapból olyan gyakran lát a gyerekdokink, hogy akár be is költözhetne.

Kép KépKép
lorca
 
 


tv-nézés
hát sztm mi világbajnokok vagyunk, a 49 nm-en 4 tévénk van :oops: . kele vlh mégsem nézi (a verdák kivételt képez, meg esetleg ha belefutunk egy-egy thomasba). persze lehet, h még csak nem tud hosszan figyelni. bár hozzátenném, h különösebben nem aggódom, mert egész héten bölcsiben van, hétvégén meg folyton megyünk vlhova, szvl még ha nézné is, akkor se sok lehetősége lenne rá.

kontroll
nekünk egyévesen mondták, h viszlát, persze mehetünk ha akarunk, de részükről befejezték. de majd nemsokára úgyis fogsz járni gergővel, úgyh legfeljebb viszed dénest is :wink:

ágiboldi
igen, ez egy létező bolt a gyáli úton a metro áruház mellett, kocsival igazán nem ügy :wink:

szemészet
fogalmam sincs, szűrik-e? (talán a suliban?) én nem akartam addig várni, vagyis sztm jobb így megnézetni, mint amikor már egy esetleges nehezen teljesítés veti fel a kérdést, h egyáltalán lát-e?

lorca
tanítás, nem semmi! tényleg, anyósod h bírja? felvette a ritmust? :lol:

majus3
 
 


Sziasztok!

Mi is előkerültünk. Rajtunk keresztül ment egy szupi hányós vírus. Szerencsére Gergő meg Réka nem kapta el (máig sem értem, hogyan), így legalább volt aki ugráljon meg bukfencezzen köztünk az ágyban, míg mi próbáltunk életben maradni. :? Senkinek nem kívánom....

Takony-kór: Gergő pont ma kezdte megint folyatni az orrát, de gondolom csak azért, mert tegnap kértem új időpontot oltásra (bárányhimlő elleni). Lehet, h ez már pszichés? :roll: Gergő annyira fél az oltástól, h a kék (Irány az óvoda!) APG-t le sem lehet venni a polcról, mert abban szúr a drbácsi. :?

Tévé: hm...Gergő nézi a Vukot, és imádja. Elejétől a végéig MEGnézi. Nem csak szól, és játszik mellette, hanem tényleg nézi, és már egy csomó részt tud kívülről. Lelki sérülést láthatóan nem okozott neki....biztos azért, mert nincs benne cápa. :lol: A cápás meséket utálja, és követeli, h kapcsoljuk ki, ha netán felbukkan vhol/vmiben egy cápa....pedig most, h végiggondolom, nekünk nincs is cápás mesénk, csak Kisvakond van (abban meg a ráktól fél, úh azt azért nem nézzük), meg a Vuk. :roll:

Youtube: na ez az, amit kár volt megmutatni. Kb. másfél perces egy főcím zene, én meg ugrálok, h most ezt vagy azt beindítsam neki. :x Főleg szoptatás közebn isteni, imádom. :evil: Ezek közül egyébként nálunk is a Süsü főcím a kedvenc, meg a Hupikék eleje, pedig arról azt gondoltam, h félelmetes, de úgy látszik nem. :roll:

Lorca! Dani már tényleg 74-eseket hord? :o Mi még csak most kezdtük a 68-asokat hordani....mondjuk Réka még csak 6 kiló. Irigyellek Dani jó természete miatt is, nálunk Réka most kezd "elromlani", éjszaka 1-2 óránként(!) ébredt, úh egyre fáradtabb vagyok. Persze titkon remélem, h ez csak átmeneti állapot, és csak vmilyen front/fog/has stb. zavart be az utóbbi éjszakákon. :roll: Remélni lehet. :lol: Most persze alszik - ébresszem fel?

Áááá felébredt. :? Nem baj, majd alszik éjjel. Ha-ha.
Vendég
 


Meli,
még nem volt h1n1 oltás, mert asszem még csak most engedélyezték ilyen piciknek, de valamit már aláírtunk, hogy mehet, most lehet, h még többet is alá kell írni.
Én meg holnap kapom :wink: majd beszámolok ha le nem döntenek a mellékhatások a lábamról!

Tévé, Boldi túl sokat néz, minimax ill. fent említett dvdk. Nem tudok mit tenni ellene, de úgy vagyok vele mint Május, úgyis bölcsiben van. Amúgy ha nézi akkor tényleg nézi, vagyis nem lehet hozzászólni :shock:

Szemész, én ellenvéleményen vagyok, én nem viszem pedig én nagyon rövidlátó vagyok és az én oldalamon mindenki, szóval jó eséllyel neki is kell majd, de úgy vagyok vele, h még ha meg is tudják állapítani, bár Boldi ha autót lát akkor is képes krokodilt mondani ha olyanja van, na de mindenesetre a szemüveg úgyse javít rajta (én már csak tudom), annyira nincs súlya annak egyelőre, h élesen lát-e (nem közlekedik), és főleg és elsősorban egy sapkát se tudok a fején tartani, nemhogy egy szemüveget, teljesen esélytelen. Majd a suli előtt viszem ha addig nem nézik, ill. ha feltűnik, h nem lát akkor is viszem.

Tényleg Lorca, Robinak van már állása? Boldiapunak még nincs :(

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ágiboldi,
Szegény Boldiapu. :(
Robinak még nincs állása, de ez nekem nem éppen rossz hír. Ő azért már kezdi egy kicsit kényelmetlenül érezni magát. Én mindent megteszek, hogy lebeszéljem arról, hogy visszamenjen, bár jelen helyzetben esélye sincs szakmájában állást találni, ugyhogy a 'minden' kimerül abban, hogy örömmel konstatálom, hogy itthon van.
Iszonyat jó volt a nyáron, hogy itthon volt, rengeteget tudott a gyerekekkel foglalkozni. Szabi egy nagy gengszter, de emellett sokkal érzékenyebb és sérülékenyebb, mint Nati, tényleg nem jöhetett volna jobbkor az állástalanság.

Oltás:
Én is végigrágtam az összes elérhető infót és végülis addig jutottam el, hogy Robi biztos be lesz oltva. Május féle érvek miatt. A gyerekeket nem nagyon szeretném oltatni, de ha olyanokkal van körülvéve, akik nem kaphatják el, az már egy nagy lépés előre. Én szoptatok, ez elvben nem akadály, de mégis aggódok egy kicsit azzal kapcsolatban, hogy magamat beoltassam-e. A legjobb az egészben, hogy a média tele van azzal, hogy a vártnál kevesebben akarják oltatni magukat, a házidokink mégis azt mondta, hogy telefonáljunk pár nap múlva, mert jelenleg nincs vakcina.
A bölcsiben, mint ahogy Ágiboldiéknál is már megvolt az igényfelmérés. Hogy ebből mikor lesz oltás, azt nem mondták.
Az oltóanyagról érdemes tudni, hogy megegyezik azzal, amivel évek óta oltogatnak, ez egyáltalán nem új. Ennyi idő alatt nem is lehetne egy teljesen új vakcinát összehozni. Minden évben kicsit más a koktél, mert a vírus felszíne változik, így maga az oltás semmivel nem veszélyesebb mint eddig.

Pann,
A YouTube-on be tudod állítani, hogy folyamatosan játsszon le egy listát. Igy nem kell ugrálni.
Dani se sokkal nagyobb, valamivel 6,5 kg felett van, de elég hosszú. A Kengurus 68 már passzos, de azért rámegy, csak bodyból jobb a nagyobb, nem szeretem, amikor gyűri a pelust.
A lelkinyugalomhoz nálam hozzátartozik, hogy Robi jól elvan a két nagyobbikkal. Amikor egyedül vagyok itthon kettővel, az már nem olyan egyszerű. Dönci szerintem azért is olyan nyugis, mert én is teljesen kipihent és békés vagyok. Az éjszakát nem alussza végig, de egy-egy ébredés kb 2 perces program, az meg már fel sem tűnik.

Kép KépKép
lorca
 
 


Én abszolút tv függő vagyok,az voltam mindig és már így is halok meg :lol:
K nem győzi nekem letölteni a sorozatokat,CSI minden fajtája és egyebek...én simán képes vagyok órákat tv előtt lenni,D is szeretni fogja.Ettől függetlenül nem érzem butítónak,mert pl.ha nem sorozatot bámulok,akkor ismerettertjesztő filmeket és híradót még,h tájékozott legyek 8)

Nálunk a bebe van még porondon,de már nem fan,mellette eljátszik.És ő is szereti a természetfilmeket.Főleg,ha medve van benne.Egyik nap betettem neki Gryllus Vilmos Maszkabáját.Addig beraktam sülni a húst.Tök édes dvd,tele zenével és le is kötötte.Olyan szinten,h 10 perc múlva jövök a nappaliba és vígan horpaszt délelőtt 11-kor a fotelban,mint egy kis öregapó,aki elszenderedett a teleregényen :lol: felnyaláboltam,h letegyem aludni,mire felnéz,magához tér és közli:csak pihentem picit :lol: :lol:


Hát ha nem muszáj,akkor nem szorgoskodom dokihoz vinni.,igazad van,május,Gergővel úgyis megyek eleget majd.

Pann,de szerencse,h a ygerekek nem kapták el....bár mélyen együttérzek veletek,betegen 2 kicsivel otthon :x :x

Ági,ha megtennéd kérdezz már erre szülés utáni dologra,ha holnap oltanak téged!!!Egy véleménnyel több,az csak jó!!!!!

Lora,az én ismerőseim között is van olyan gyerek,aki végigülte 2 évesen a shrekket.D-t úgy veszem észre az köti le,amiben zenélnek.

Mi a youtube-ra úgy telepszünk rá,h odaülök a géphez,ő leül mellém a kanapéra és hajrá.Igen,ez a baj,h max 2 percesek :? de már mondtam K-nak,h emlékezve a maratoni szopikra,készítsen ezekből egy dvd-t,amit csak betolok és végigüli :twisted: :twisted:

Kép Kép
meli1118
 
 


Helló Lányok,

Lorca,
de jó, hogy előkerültél!
Gondolom már válogatod a képeket Daniról és tsa-iról, hogy felzárkóztass bennünket, ugye? :twisted:

TV,
nálam se kép se hang, ha megy a helyiségben a tv, ezért nálunk nincs egy db tv sem, mert akkor megállna az élet. Helyette neten nézzük meg, ami érdekel bennünket.
Sebi is transzba esik, ha tv adást lát, ill. a figyelmeztetésetek hatására a youtube-on sem mutatok neki semmit.
Így csak azt látja, amit az apja mutat neki: Magyarország legnagyobb külszíni fejtőgépéről egy műsort, Lajkó Félix koncert, hatalmas munkagép abroncsok.

orrfolyás,
a tavaszi állapothoz képest sokkal jobb a helyzet, de folyik rendületlenül.

Lencsilány,
én is majdnem sírtam, szerintem borzalmas, a dalt magát szeretjük.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Mai Dénes szösszenet:

Apa:Mit vacsoráztál a maminál??
D:Rántott húst.
A:És mit ettél még hozzá?Krumplit?
D:Nem.
A:Rizst?
D:Nem.
A:Savanyúságot?
D:Nem.
A:Akkor mivel etted????
D:Kézzel......

Kép Kép
meli1118
 
 


Meli, te kérdezted, megkérdeztem a dokit aki beoltott az imént mindkét influenza ellen, és ő spéci nagyon ajánlja szoptatós kismamáknak is, pont ma oltott egyet délelőtt.

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Köszi,Ági!Unokatesóm is szoptat,most adatta be magának!Erre a témára még ráfekszek addig.Köszi még egyszer!

Kép Kép
meli1118
 
 


Halihó!


Bejelentkezem :) Megvagyunk :) Adél továbbra is tündér, Áron lassan enged :)
Köszi szépen a gratulációkat! Lorca, Ditke jó, hogy jelentkeztetek!
Sajnálom, hogy Tomi ismét beteg, a mandulaműtét ezek szerint nem volt elég hatásos???

Meli,
Szerintem Dénes nagyon okos, olyan dolgokat lát meg, amikre csak kapkodom a fejem. Ez az utolsó szösszenet haláli :)
Nekem is az jutott eszembe, ami Lorcanak, hogy nem érdemes a láthatatlan dolgokkal kezdeni a fantáziálást, hanem inkább tárgyakat ruházzatok fel mindenfélével. pl nálunk a hűtőmágnes már annyi minden volt, fényképező, gps :)
Sajnálom a cukrot, azért nem lehet kellemes a kalória számolgatás, meg méricskélés :( Kitartás!!!!!!!!!!!!!

Május,
Köszi a szemészetes infót, az jó, hogy a színeket "még nem értik", mert úgy látom, Áron tényleg nem érti.
Mi már voltunk párszor szemészeten. Most októberben kellett volna visszamennünk, de zsúfolt volt az a hónap.......

Oltás: eddig én is ellene voltam, de annyira sikeresen pánikoltatnak, hogy elbizonytalanodtam.... Apa biztos hogy beoltatja magát, a gyerekeket nem tervezem, magammal kapcsolatban nem vagyok biztos......

Még annyi minden volt, amire szerettem volna reagálni, de ezt inkább elküldöm, Áron hisztizik.......

KépKépKépKép
thelga
 
 


Szia Helga!!!!

Nehogy azt hidd,h olyan vészes,én is azt hittem,de kifejezetten jóllakok,sőt,sosem vagyok éhes,mert gyakran kell enni.Unokatesómnak pont most írtam el,bemásolom.Ezeket eszem ált.,és semmi oylan nincs tiltva,amit szeretnék,szerencsére egyáltalán nem vagyok édesszájú,sőt.

Reggel 7h-40 g ch:2 szelet kicsi pirítós megpakolva mindenféle jóval(margarin,párizsi,tojás,cékla,retek...)

10 óra-20 g ch(pl.2 dl kefír)

12 óra-ebéd-50g ch(ma pl. nagy adag 10dkg,párolt z.ség,csirkemellel,fokhagymás tejfölöntettel és még ehettem mellé egy kis pirítóst főtt tojással,mert belefért)

15h-30 g alma,vagy 20dkg narancs,mandarin....20 g ch

17 h-vacsora 40 g ch(6dkg teljes kiörlésű kenyér pl+.2dl tej(a kenyérre bármi,amiben nincs ch-margarin,párizsi,kolbász,főtt tojás...)

21h-pótvacsora-30g ch(egy szelet pirítós pl.)

És ilyenkor mellé ehetek bármit,amiben nincs ch.Nem vészes,sőt.Simán jóllakok,a pótvacsorát már nem is kívánom
:lol:

De jó,h Áron alakul....hű,de kíváncsi vagyok D hogy fogadja majd.
Minden nap beszélünk Gergőről.Nagyon várja,imádja a hasam és főleg azt szereti,ha arról beszélünk,miket fogunk majd együtt játszani,strandra megyünk,babakocsival sétálunk,stb.De pl.egyik nap azt mondta,amikor mondtam,h a kórházban lezsek és apával majd jöttök látogatni,h -inkább apa menjen be a kórházba megszülni a Gergőt..... :lol: :lol: :lol:

Kép Kép
meli1118
 
 


Remekül bírjuk a bölcsit. :twisted: Szabi egy hétig ment, tegnap kicsit melegebb volt és elkezdett csorogni. Mára a csúcs már 39.1. Furcsa, de annak ellenére, hogy tojást lehet sütni a homlokán és kicsit fátyolos a szeme, egyáltalán nem néz ki betegnek, igy csak estére kapott egy kis lázcsillapítót, hogy azért mégse hajnali 2kor kezdjük a jaj de rosszul vagyok műsort.

Szabival ma vonatoztunk. Ez annyiból áll, hogy összerak pár vagont, amibe belülünk, azaz ráteszem a kezemet és 'beszálltam'. Dani is beszállt, persze ő csak az ágyról. Natasa? Kérdezem. Erre csúnyán rámnéz, hogy miért akarom átverni. 'Natasa óvodában van!'

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Meli, Lorca
Édesek a szösszenetek! :lol:

Nálunk a bölcsiben vannak érdekes sztorik. Pl. Brigi egyik nap azt mondta, hogy málna főzelék volt ebédre. Csodálkoztam, ezért másnap megnéztem, hogy mi is volt az ebéd. Kiderült, hogy almás cékla főzelék volt, csak a bölcsis nénik így csináltak kedvet a gyerekeknek hozzá. :)

Lorca
Szabinak jobbulást!

Youtube
Bár nálunk azért ritkán megy (akkor is főleg apával nézik), de nagy kedvenc a vonat. Van pl. egy 9 perces videó, ahogy elindul egy nagy gőzmozdony. Talán ez az egy, amit Brigó csendben, mozdulatlanul végigbámul. :lol:

Valaki régen kérte, hogy tegyek képet Brigóapu által készített kiskonyháról. Most megtettem, a közösben van.
lora7
 
 


Lora, ez marha jó konyha!! És külön vicces, h a konyhás mappában van :lol:

Szabinak gyógyulást!

Meli, én ennek a negyedét sem eszem meg egy nap (tény, h a hiányt édességgel pótolom)

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Hát tény,Ági,h ez nem diéta,hanem cukormentes diéta :lol: fogyózni ezzel bajos lenne.Ma pl.kevesebbet is ettem,mert valahogy nem kívántam.Azért már várom a vacsorát :lol: :lol:

Lora,fantasztikus!!!!De ügyes ez a Brigóapu!!!!Remélem emberem példát vesz és csinál a fiúknak barkácsasztalt majd!!!Fakopáncséknál potom 15 volt az elfogadható méretű :? felszereléssel ugyan,de ez nekem soknak tűnik.Valahogy van,amire gondolkodás nélkül adok ki pénzt(könyv)de erre neeeem....

Szegény Szasza.Azért remélem nem sütöttetek rajta tojást vacsira :lol:

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!

Vagynk mi nis, csak mire géphez jutok este, addigra kóma vagyok.Emilit altataom, de én hamarabb elalszok mint ő, utána meg már csak az ágyamig bírok elmászni...de ez nem újdonság szerintm, mindenkinek ismerős :lol:

Azért reagálnék 1-2 témára.

Tv:Emili nagyon Kisvakond függő-volt!Csak azt leste, ha a szobában voltunk, akkor is kommentálta, hogy éppen melyik rész megy, csak a zenéje alapján, tudta, hogy éppen milyen képkocka látható!Félelmetes!!!!! :shock: Aztán Tomi úgy döntött, hogy itt a vége, és este elrakta a dvd lejátszót :lol: (először a tv-t akarta, de azt mondtam, hogy azt csak a testemen kerseztül, elég lesz a dvd-t :lol: ).Reggel Emili nézné a mesét, mire közöltük vele, hoy elromlott, és a szerelőnél van... 8) :lol: :twisted: Na azóta is ott van, és érdekes módon már nem is keresei, és nagyon jól eljátszik magában is, vagy valameylikünkkel!!!!Este ha hazaérünk akkor apával játszik amig vacsit kreálok, legalább addig együtt vannak(és apa sem gépezik :twisted: ).
Egyébként nem fél semmitől,minden mesét érdeklődve néz, és ő is nagyon nézi, nem játszik közben.De mástól sem fél, sosem sírt még semmitől, mert megijjedt volna tőle.
Az a lencsi lányos videó meg képileg nagyon béna, de maga a dal az aranyos:)Ja, Emili a polipokat imádja nagyon...:?

Oltás:én összeesküvés-elmélet párti vagyok :lol: , így én csak a bizniszt látom az egészben, amit a média sem cáfol meg-naponta ellentétes hírek mennek, felfújják a dolgot.A szezonálisat sem kértem soha, n csak a mellékhatást láttam, az kézzel foghatóbb volt,mint a lehetséges fertőzés. :? Meg ott a dilemma, hogy ha beoltatjuk magunkat, és vkinek baja lesz tőle, akkor azt sem bocsájtanám meg, de ha meg elkapjuk, akkor meg azért fő a fejünk, hogy miért nem oltattunk.Szóval mindenképpen nehéz a döntés.Én most a megelőzésen vagyok, vitaminok, oscillo, homeós szerek...aztán majd látjuk.Egyébként érdekes, hogy nálunk, az egészségügyi dolgozók is alig kértek oltás, csak egy páran adatták be, és azok közül is főleg csak a szezonálisat, a h1n1-et csak kevesebben. :roll:

Látás:Emili túl jól lát, főleg olyan apró dlgokat, amiket sosem vennénk észre.Ha elveszik vmi apró dolog a lakásban, akkor vele szoktuk kerestetni :lol: :oops:
Színek:most mindenre azt mondja, hogy kék, gondolom ezt könnyű kimondani.
Viszont 10-ig számol" :lol:
És ma rajzolt egy arcot, volt haja, szeme, szája, és szép feje is :lol: Bár azt mondta rá, hogy vakondot rajzolt.:)Majd felteszem róla a fényképet is:)
pankaa
 
 


Oltás: én meg mostmár marha ideges vagyok, h miért nem adják már be a bölcsiben, hiszen még onnantól két hét hogy működjön.
Beadták már valahol?
Panka, az ukránok sztem már nem osztják a véleményedet... :wink:
Amúgy meg a gyógyszergyártóknak jobb biznisz ha kidől a lakosság fele, mert a gyógykezelés tovább tart és sokkal drágább, az oltóanyag meg le van gyártva és ki van fizetve, kutyára nem érdekli őket, h belédszúrják-e a tűt. A politikának rossz ha rájuk rohad az oltóanyag, rossz ha kidől a termelő lakosság, de még rosszabb ha gáz van a vakcinával. A gyártásához meg olyan szinten nem értünk, h kénytelenek vagyunk bízni bennük, mint az élet oly sok más területén is (pl a gyógyszer amit akkor kapunk ha mégis elkaptuk), ha azt mondják, h ez ugyanaz az oltás amit 50 éve adnak ezért nem kell tesztelni, akkor én elhiszem, mert nincs módomban ellenőrizni. És sztem nem azért érdemes beoltatni magunkat, h ne haljunk meg, hanem h ne legyen 39 fokos lázunk egy hétig egy kicsi gyerek mellett, és ne alakulhasson ki járvány, ami nyilván el van túlozva, és az időjárás és a vírus alakulásának függvénye, lehet, h nem is fog, és akkor max kaptam egy oltást, na bumm (kutya bajom se lett tőle) Azért fura látni, h hogy működik az ember, ha lett volna oltás a középkori járványok ellen, ugyanígy nem adatták volna be maguknak..

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Az a nagy baj,h valamilyen szinten Panka és Ági véleményét is osztom.És mivel mindketten jó érveket sorakoztattak fel,nagyon nehéz a döntés.Tény:a média pánikoltat.A politusok propagálnak.A gyógyszergyártóknak mindenképpen jó,ha oltóanyagot adnak el,ha gyógyszert :lol: az,h nekem mi lenne a jó kismamaként senki sem tudja eldönteni.És minden dokim ellenzi.Nőgyógy kifejezetten azt mondta,h ő a terhes feleségének semmiképp sem adatná be.A gyerekem életét is féltem.Ha megkapja,mi van,ha ő az a bizonyos %,akinél mellékhatás lép fel.Ha nem kapja meg,akkor mi van,ha nála alakul ki a legsúlyosabb szövődmény?Annyira nehéz.....

Kép Kép
meli1118
 
 


Nekünk ma reggelig kellett nyilatkozni az iskolákban/oviban/bölcsödében, hogy oltsák-e a gyerekeket. Hosszas vívódás után úgy határoztunk a férjemmel, hogy legyenek beoltva, és én is beoltatom magam (pusztán azért mert egy kontrollcsoportban szeretnék lenni a gyerekeimmel. Ha mellékhatás, legyen együtt, ha túléljük a vírust, azt is szeretném együtt :)). Ma reggel azért megkérdeztem a gyerekdokinkat, aki azt mondta, szerinte jól döntöttünk. Kértem, hogy ő oltsa a gyerekeket, mert egyikük sem szeretett volna az oszt/ovistársakkal oltódni, inkább együtt szenvednek. :). Kiderült, hogy ebben az esetben ki kell fizetni :shock: . Mindegy, nagyon keveset költünk gyógyszerre hálistennek, ez belefér, de fura, nem?
Szóval amint lesz oltás a gyógyszertárban :shock: , megkapják, majd mesélem, hogy vagyunk.

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita, ez tényleg furcsa. Mármint h akkor fizetni kell. Annál is inkább mert felhívtam a bölcsit, és még azt sem döntötték el, h a bölcsidoki oltja őket vagy ideadják a cuccot és vihetjük a gyerekorvoshoz :shock: (egyetlen rossz érzésem az oltással kapcsolatban nekem csak az egyébként, h ha a bölcsiben adják akkor nem leszek ott, h megvígasztaljam)

Meli, czeizel meg beadatná, csak h nehezítsem..

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ági, ezt én is hallottam már, van aki elkéri és beadatja a saját dokijával. Ezek szerint csak én vagyok lúzer. :)

Ige, még Maja is azt szerette volna, ha családilag oltatunk, nemhogy a bölcsiseket.. :shock: Milyenmááá

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


A mi bölcsinkben meg sem említették az oltást :roll: Holnap rákérdezek-amúgy is akarom már egy ideje, csak mindig elfelejtem :oops:
Hát igen, jól megkaravták a dolgokat, ebben az egyben biztosak ehetünk.Nem könnyű dönteni!
pankaa
 
 


Ezt én sem értem.Egy olyan kicsi gyereket miért nem szülővel ellátott helyen??Én is kikérném és leoltatnám saját dokival.

No,igen,Ági,nem könnyítetted meg,mert a Czeizel bácsit mindig nagyra tartottam....

Kép Kép
meli1118
 
 


oltás
én még mindig a nem oltatok csoportban vagyok, de szeretném hangsúlyozni, h egyáltalában nem gondolom, h az oltás veszélyes, v bármilyen gáz lenne az oltóanyaggal. a nemoltásra az összes indokom a saját kockázatelemzésem. mióta élek, minden évben volt influenza járvány (mert azért ne misztifikáljuk, a járvány az egy fogalom, a népesség százalékából számoljuk az új megbetegedők száma alapján). sosem voltam ellene oltva, így kétszer (a 35 év alatt) meg is ütöttem a bokám. tehát tisztában vagyok a kockázattal, h lehet, h idén is el fogom kapni, ugyanakkor látok arra is esélyt, h semmi bajom nem lesz. ha mégis, akkor reményeim szerint simán túlesek rajta, lévén az immunrendszerem okés és nem vagyok semmilyen kockázati csoportban. (persze, most h ezt leírtam, lehet, h otthagyom a fogam :lol: )

ugyanakkor, szintén fenti eszmefuttatás alapján ha terhes lennék (2. v 3. trimeszter) én tutira beadatnám, lévén a terhesség (az én olvasatomban) kockázati tényező, gyengíti az immunrendszert, ezért növeli a szövődmény kockázatát.

egyébként itt a mhelyemen nagyot fordult a kocka, amennyire két hete még gyak senki nem kérte az oltást, a múlt héten már sorok kígyóztak a doki előtt, szvl sztm meglesz a megfelelő oltottság-arány, csak kár azért a sok cirkuszért, ami mindezt megelőzte.

ja és a bölcsiben bárányhimlő-járvány van, a 20 gyerekből 14 beteg. kelének 2 oltása is van ellene, kiváncsi vagyok, mire lesz elég...

lora
brigókonyha fantasztikus! apuka nemdebár asztalos?! :lol:

majus3
 
 


Sziasztok!

Én ma reggel megkaptam a röfi és a szezonális influenza elleni oltásokat is... most figyelem magam!

Egy anyatársunk dobta össze az alábbi info füzetet az influenzáról:

http://www.scribd.com/doc/22233841/Informacios-fuzetek-Influenza


és különbenis:

Kép

nanica
 
 


Sziasztok!

Köszi a konyha dicséreteket! Valóban fantörpikus kis konyhát gyártott Brgióapu. 8) Szeret barkácsolni, de nem asztalos. Ez azért közelebbről szemlélve látszik is rajta (term. a konyhán, bár Brigóapun is :lol: ), de Brigit és minket ez abszolút nem zavar. Ja és hihetetlen leleményes a kicsi lányom. A sütő sokszor mosógép, ill. a kisszekrény alul, sokszor hűtő. Most Jézuskától egy mikrot kunyerál, úgyhogy kénytelen leszek ezt is belefogalmazni a karácsonyi listánkba. :D

És rákapott Brigócám a kirakós ízére is. Bár még mindig nem tudja kirakni rendesen, de rendületlenül képes akár fél órán keresztül is próbálkozni. A 3x4-es fa kirakóját már kirakja néha, bár egy kicsi segítséget szokott kérni. De azért ügyes. :D És ilyet is kért a Jézuskától. :D

Oltás
Czeizelt én is hallottam nyilatkozni erről. De most már a legtöbb orvos is támogatja az oltást. A háziorvosainkkal nem beszéltem még a legutóbbi rákérdezés óta (egyik sem javasolta), kíváncsi vagyok, hogy változott-e a véleményük.

Panka
Bölcsibe tőlünk se kérdezték az oltást. Valószínűleg Zuglóban nem oltatják intézményesen a gyerekeket.

Nanica
Jó ez a kis összefoglaló. Az már nekem is eszembe jutott, hogy egy esetleges mutálódott vírusra nem jó az oltás. Azzal is nagyon egyet értek, hogy ha már oltunk, akkor ne csak a gyereket, hanem a szülőt is.
Amúgy hogy vagytok? Legkisebbel minden okés? És Linussal? Mit érzékel a kistesóból? Kíváncsi vagyok egy kislánynál mire lehet számítani. Persze tudom, hogy minden gyerek más...
lora7
 
 


Dokim ajánlotta tegnap!!!!Azt mondta,minél előbb....most jöttem a gyerekdokitól.Beadta,remélem nem patkolok el és egyben is maradunk.....majd referálok...

Kép Kép
meli1118
 
 


Meli
A gyerekdoki adja be neked is? Vagy D is megkapta? És csak az egyiket, vagy a szezonálisat is?
lora7
 
 


Rosszul írtam,Lora.Házidokktól jöttem épp :lol: Csak azt adta be.Nem érzek semmit,szerintem megmaradok.Dénesnek is beadatom,de megint taknyol....

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!

Továbbra is várjuk a Te Történeted rovatba a szüléssel, gyermekvállalással, neveléssel kapcsolatos vicces, nevettető, megható, megkönnyeztető, tanulságos írásaitokat 1-2 oldal hosszúságban, Word dokumentumban a szerkesztőség email címére: szerkeszto@babanet.hu

A Kölökneten pedig még lehet nevezni a Mikulás-pályázatra, a legjobb történeteket remek gyerekkönyvekből álló csomagokkal díjazzák majd! Még odaérnek majd a Télapó előtt! Itt a következő mélcímre írhattok: szerkeszto@koloknet.hu

Mindenkinek további szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Hahó, na mostmár tényleg marha ideges vagyok, a bölcsinek fogalma sincs, de tegnap épp azt mondták, h nem adják be, de nem tudják indokolni. Erre felhívtam a gyerekorvost, ott a védőnő meg azt mondja - megáll az eszem - h az ántsz még nem engedi ilyen kicsiknek, ők nem tudják, hááát, ők nem vállalnak felelősséget, nincs tapasztalatuk stb, pedig:

[/url]http://www.origo.hu/tudomany/20091109-h1n1-ujinfluenza-kismamak-szulo-nok-csecsemok-kisgyerekek-oltasa.html[url]

Úgyhogy végül szerencsére a Boldi uncsitesója ma kapja saját dokibácsitól aki Boldinak is beadja.
[/url]

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ági, Peti a tesóival együtt ma kapta meg, drnő simán beadta neki, egy fél ampullát. (Azt mondta, 12 év alatt annyi elég, így a 4 gyerek 2 adagot kapott elosztva).

Most egy kicsit szorongok azért, de úgy érzem, hogy nem csináltam hülyeséget.

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Ágiboldi
Érdekes, én megkérdeztem a gyerekdokit és ő simán beadja neki. És még 14 év alatt ingyenes is. Ill. már lehet, hogy 18 év alatt is. (Ja és ő pénzt se kér érte és náluk van vakcina is, tehát megvennem se kell.) Szóval jövő héten Brigi is megkapja valószínüleg, már csak magamnak kéne beadatni.
lora7
 
 


Hali,

rosszul érzi magát? Há' egy-en egy almát! 8)


Engem ma hívtak az oviból (egyből megijedtem), hogy most rendelik az oltóanyagot, kérünk-e? Most kell eldönteni.
Kérdeztem , hogy hányan kértek. 8-10-en a 40-ből.
Mondtam, hogy valószínűleg nem kérünk. Erre az volt a javaslat, hogy rendeljem meg, max. nem adatom be, ami logikus, de a későbbi félreértések (oltások) elkerülése végett inkább nem kértem ezt sem.

Öcsémet fogják oltani a középsuliban. Anyáék Baján testületileg beoltatták magukat. A többiek itt nálunk egyelőre nem.

Nálunk most ez a helyzet.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!
A mi gyerekorvosunk nem ajánlja, 2 gyerek is lebénult az oltás után :roll:
Egyébként pedig:):
http://www.tenyek-tevhitek.hu/vedooltas ... csemo.htm#
az oldal közepén van szó konkrétan ah1n1ről.
De tényleg a neten már mindenki megtalálhatja ilyen-olyan formában a saját véleményét, mert már minden félét írnak a témában.

Emike sajnos megint beteg, asztma:( De ma már taknyos-lázas is.Éppen most jobban van egy kicsit, de éjjel nem aludtunk a köhögéstől:(Azt mondta a pulmonológus, hogy a vírus fertőzésekre ő így reagál. :roll: Hát ez van, a jövő7e megint itthon leszünk.
pankaa
 
 


Boldi megkapta, eddig nincsen semmi baj.
Sno, párszor azér át kellett futnom az almásat, h leessen a poén :lol:

Panka, szerintem az oltás mellett döntő, amúgy is zavarodott és szorongó anyukák (lásd Rita fent) nevében mondhatom, h a megalapozatlan rémhírektől kímélj meg. A saját körzetében bénult le két gyerek? Az általad csatolt szendigábor számomra a leghiteltelenebb figura jelenleg a magyar "tudományos" életben, mint tudjuk ő az aki szerint a bőrrák semmilyen formában nincs összefüggésben a napsugárzással, sőt, gyógyítja! Nem akarnám magam felbosszantani, de sajnos megtörtént. Szendigábor vs WHO kérdésben én spéci a WHO-ra szavazok.
Amúgy a pulmonológus ebben az esetben nem javasolja mégis az oltást?

Amúgy szerintem tök oké ha valaki nem oltat!, mert fölöslegesnek gondolja, vagy aggódik a mellékhatásoktól (mint mindenki), stb, engem csak ez az összeesküvéses maszlag bosszant.. na jó, meg az ilyen gyerekorvosok is :wink:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


No,voltunk tegnap a gyerkdokinál,D kapott köhögéscsill,meg köptetőt(de idióta egy szó)és felírta az oltást,ki is váltoittuk,kedden kapja,ha addigra meggyógyul.Nálam minden OK:Már megmaradok,tuti.Csak még 2 hetet kérek egyben Gergőtől.....

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!

Látom H1N1-ezünk....mi még mindig nem vagyunk beoltva, és most 2 hétig nem is lehet a gyerekeket, mivel más oltást kaptak (bárányhimlő ellenit, meg kötelezőt), úh most nem is gondolkozom rajta. Magamat esetleg oltathatnám, de kibírok két napot lázzal és köhögéssel, úh inkább nem.
Viszont (Ági és Sno figyelem!) végre-végre tettünk egy újabb lépést fütyi ügyben: a Heim Pál Kórházba mentünk, mert a netes fórumokon dr. Merksz Miklóst ajánlották, úh megcéloztuk az ő rendelési idejét. Persze pont műtéten volt (tipikus), de egy n-n kedves drnő volt helyette (dr. Sajthy Melinda), aki n odafigyelve és n óvatosan vizsgálta meg Gergőt, amiért örökké hálás leszek neki, ui Gergő tényleg nagyon-nagyon félt a vizsgálattól. Lényeg a lényeg, a Madarászban tavaly nyiszálásra ítélt fitymánk (igen, az enyém is :mrgreen: ) úgy tűnik megmenekült. Kaptunk egy krémet, amivel egy hónapig kell kenegetni, és 90% esély van rá, h ettől kitágul a mini lyukacska a megfelelő méretre. Persze szteroidos krém (Dermovate), ami nem egy öröm, de ha úgy áll a helyzet, h műtünk vagy kenünk, akkor sztem egyértelmű a válasz. Szóval most iszonyú boldogok vagyunk, h van még remény a műtét elkerülésére, aztán egy hónap múlva meglátjuk mi lesz. Ha minden jól megy, elvileg akkor is maradni fog egy letapadt rész, amit majd fájdalomcsillapító krémmel fel fognak szedni, (ezt még nem mondtam Gergőnek) amiről már most mondták, h fájni fog, de nyilván nem annyira, mint egy műtét. A lényeget felejtettem csak ki: UROLÓGIÁRA mentünk, és nem sebészetre. Úgy tűnik, tényleg más a hozzáállásuk, mint a sebészeknek, nem a szikében látják az egyetlen megoldást!

Még két mondat, mert háromfelé kéne szaladnom . Szóval sajnos Réka Gergő nyomdokaiba lépett éjszakai nemalvás témában, úh teljesen leépültem, szombatra be is lázasodtam, de aztán sikerült egyben 4 órát aludnom, és másnap de. már újra 36.6 voltam és azóta sincs semmi bajom. Valószíüleg azért, mert Réka megkímélt az utóbbi 3 éjszakán és csak 3-szor ébredt fel éjjelente. Igen, sajnos nem gépeltem el, tényleg ez a kímélő éjszaka, az előzményeket a fantáziátokra bízom. Az éjszakázást persze lehetne bírni, ha nappalra nem lenne egy másik porontyom, aki viszont már nappal igényli a jelenlétemet. Szóval nem könnyű az élet, de ennél nagyobb bajunk ne legyen!

Ja, és ma kiderült Gergő óvodai jel is : LABDA lesz! :D Sztem tökéletes. :D
Vendég
 


Pann, ez nagyon hasznos info, és épp jókor jön, mert foglalkoztat a kukidolog ismét.
Ugyanis az uncsitesó oltást beadó dokibácsija megvizsgálta a helyzetet és aggasztónak ítélte, aminek kés lesz a vége valszeg. De azt ajánlotta, h hátha még nincs veszve minden, húzogassuk. Pann, a krémmel is húzogatni kell??? És úgy könnyebb/jobban lehet húzogatni???? Namost nálunk nem megoldás semmi ami húzogatással jár, mert Boldi ordít mint a sakál ha csak ránézünk a kukijára, az egész utca hallja: "Ne nyújjjatok a kukimhoz, nem kell, nem jó nekem, ne nyújjatok hozzá a kukimhoz!" :oops: marha gáz, egyrészt várom, h mikor visz el a rendőr és ültet le mindkettőnket molesztálásért, másrészt meg pszichésen nem tudom milyen maradandó szexuális gondokat okozunk, úgyhogy hiába mondta, mi nem csinálunk semmit, csak én rettegek a műtéttől :cry:

Szegény, a nemalvás az nagyon romboló, nem véletlenül használták kínzásra. Ráadásul hiába fekszik le az ember nagyon korán ha csak darabokban alhatok az sz@rt se ér..

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy lányom van! Bár a köldökével megjártuk kissé, de úgy látom a kuki téma sokkal rosszabb.

Pann
Meg kell mondjam egyátalán nem irigyellek. Már megint nem tudom elképzelni, hogy éjjel óránként ébresszenek. Érdekes viszont, hogy amikor Brigi kicsi volt, meg többnyire jól bírtam. De már teljesen visszaszoktam az alvásra. Lehet, hogy tényleg a hormonok irányítottak akkoriban. Remélem azért neked is segítenek a hormonok, vagy valami a túlélésben...

Oltás
Mi nagyon "jól" jártunk. Végre eldöntöttük, hogy oltatjuk magunkat. Brigit is. Elvileg jövő kedden. De most derült ki a 38 éves bátyámról, hogy valószínüleg penicilin érzékeny. Az influenza oltások mindegyikében van ilyen. Na mármost mi van ha Brigi is érzékeny rá? Elméletileg örökölhette, nem? És elvileg én is az lehetek. Létezik, hogy az elmúlt 30 évben nem találkoztam penicilinnel?
lora7
 
 


Lora: A penicilin érzékenységre anno én is rákérdeztem, mert nekem a nagymamám volt az, és nekem azt mondták, hogy ez a fajta érzékenység nem öröklődik. (Remélem igaza volt a dokinak.)
Mikor én oltattam magam 2 dolgot kérdezett a doki: 1. tojásfehérjére érzékeny vagyok -e, ill 2. korábban kaptam e influenza elleni oltást, mert ha azoknál nem volt szövődmény, itt sem lesz...

nanica
 
 


Nanica
Köszi, remélem igaza van a dokidnak. Persze azért megkérdem majd a mi dokinkat is.
Amúgy mizújs veled/tek? Rég hallottunk Linusról, meg a kis Leventéről. Már neked sincs sok hátra! :D
lora7
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: