Új privát üzeneted érkezett!

A D meg hányva kelt :cry: jó a kedve,nem lázas,turbógyerek,jó étvággyal evett,iszik.Nem tudom.Most jött elrongyolok normaflort venni.Aztán meglátjuk.

Kép Kép
meli1118
 
 


Magatoknak is vegyél Normaflort :wink: nekünk ez szept végén volt, és Boldi hányt párszor, viszont ez kicsit se zavarta semmiben, mi pedig hánytunk-fostunk (bocs) egy hétig, beleértve az anyukámat, apukámat, húgomat és az ő pasiját, vagyis mindenkit aki egy méteres körzetébe került..

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Tavaly áprilisban mi is így jártunk.Hányt-fosott az egész família,D-től kaptuk el.Én ki is száradtam teljesen.Na,ez most nagyon nem hiányzik.Vettem egy nagyot,beküldtem már egyet belőle.Meg 500mg-os C-t.Az sose árt...

Kép Kép
meli1118
 
 

 
 

Sziasztok!

Én vagyok a jó hír hozó:D

Ezt írta nemrégen nekem Helga SMS-ben:

"Örömmel értesítünk Benneteket, hogy ma 11.30-kor természetes úton megszületett pici lányunk Kolláth Adél, 4090 g-al, 59 cm-el."

Gratulálok még mégegyszer!:) Jó egészséget, sok tejcsit, hasfájás mentes napokat kívánok! :wink: :D

Azárt szerintem nem olyan pici az a pici lány :lol:
pankaa
 
 


"Orommel ertesitunk Benneteket, h ma, 2009.10.16-an 11:30-kor termeszetes uton megszuletett pici lanyunk Kollath Adel. 4090g-mal, 59cm-rel.Helgaek"

majus3
 
 


Hurrrááá!!!!

Helga hatalmas gratula a családnak!!!!!!És sok tejcsit kívánunk!!!!!!

Kép Kép
meli1118
 
 


naaa, pankaaa nemér :lol:

gratula helga! szép méretek, az 56-os bodykkal nem sok gondotok lesz :wink:

majus3
 
 


Sziasztok!

Helga! Nagy gratula, és üdv idekint a kislánynak! Hát tényleg nem egy csöppség. :wink: :lol: Még szerencse, h nem hordtad túl. :mrgreen:

Nálunk egyébként elég car a helyzet, egész héten "betegállományban" voltunk, elkapott minket (Gergőt meg engem) egy torokgylladásos-orrfolyatós vírus. :? Orvosnál mi sem voltunk, úgy tűnik, mégis túléljük. Már kezdünk rendbejönni, most viszont Rékának van vmi baja, sajna egyelőre csak tippelek - talán jön a foga? Négy órája nem tudom letenni, annyira szenved, pedig már belefáradtam a hurcolászásba. Pedig letehetném, mert a kezemben is sír, és szopizni sem hajlandó, csak az öklét. :( Lehet, h már tényleg a foga? Ki emlékszik? Jöhet 4 hónaposan fog? Mondjuk az ínye sehol sincs megduzzadva, úh emiatt elég kérdőjeles a dolog. :?
Na, amíg írtam elszunnyadt az ölemben. :D Kíváncsi vagyok, meddig fog aludni, ha már 4.5 órája nem evett....biztos jó sokáig. :?
Megpróbálom ágyba tenni.
Vendég
 


Május!
De egyszerre írtuk:D

Pann!
Lehet hogy ez már tényleg a foga lesz, sajna hónapok is eltelhetnek fog nélkül, de a nyűgös előszele meg már jelentkezik:(Kitartást nektek, és jobbulást!
Emili 3 hónaposan annyira nyálzott, nem győztem átöltöztetni egész nap, patakokban fojt a nyála, és csak 10-11 hónaposan jött ki az első foga.Bár ő sosem nyűglődött emiatt, csak a nyálafolyatás volt :wink:

Meli!
Dénesnek is jobbulást!
Nagyon jó a gyerekszáj:D

Emili is dumál mostmár mondatokban, ő is néha mond olyanokat...
pl. megállít, és azt mondja:"nem mozog!" :lol: és elkezd rajtam vmit matatni:D
Vagy este kinéz az ablakon és megállapítja, hogy " semmit látok" :D

Voltunk ma dokinál is, hétfőn mehet bölcsibe:)Bár még néha köhög,meg szedi még az Ambroxolt... :roll:
pankaa
 
 


Evett és most megint sír. Hurrá. :( Már csak 3.5 óra fürdetésig....
Vendég
 


Pan,D 3 hósan kezdett el fogzani,4,5 hósan már egy kinn volt,5 hósan 2.6 hósan 6 fogú volt már.Szóval simán.Kitartás.Chamomilla.

D kicsit hőemelkedéses.Estére biztosan be is lázasodik.Most viszont pörög ezerrel.Ki érti ezt???

Kép Kép
meli1118
 
 


Helga,
Gratulálok! Áron koraszülött és császáros volt, és most Adél időre és normál szüléssel érkezett?

Adél,
Üdv idekint!

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Hurrá, Helga gratulálunk! Tényleg nem lett volna jó ötlet túlhordani :D

Pann, és az nem lehet, h most jön ki rajta is a torok-takony dolog?

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Tettem három tesós képet a picasára.

Sírás abbamaradt, rem nem is tér vissza. Most lépek fürdetni - ma egyedül vagyok kettejükre. :shock:
Vendég
 


Kép Adél és Helga! Gratulálunk a szülinaphoz! Sok tejcsit és nyugalmas napokat kívánunk!

nanica
 
 


Helga
De jó! Gratulálunk! Sok tejcsit és nyugodalmas babázást kívánok! Áronnak meg kitartást, egyszer Adél is fel fog nőni! :D

Remélem du. tudok jönni kicsit hosszabban. Nálam is beindult a meló, és mindenkit csodálok aki képes 24 órában anya, 8 órás dolgozó, feleség és háziasszony is lenni!
lora7
 
 


Pann,
nem szoktam írni a "felszabadult" hsz-eidre :) , mert csak azt tudnám bégetni, hogy szegény Pann, de sokat gondolok rátok.
Hát, mint várható volt Réka már felismerhetetlen, nem tom mér, de azt hittem, hogy ő az apuja sötét színeit fogja örökölni, és mint Gergőnél is, megint meglepődtem a szőke hajon. A nevetős képén tiszta Te. Gergő pofija is megváltozott egy kicsit.

Meli,
jól néznek ki a fiaid egymás mellett :D !

Valaki kérdezte az óvónéniket,
eddig szimpik, egy pályakezdő, de állandóan énekelgető, a másik német nemzetiségi óvónő, drámapedagógus, a harmadik, meg háromgyerekes, és valdorfos. Elég színes a paletta, ami nekem tetszik.

Sebi és a KisÁdi (másik kiscsopis) olyan szinten ölik egymást, hogy kezdik kiakasztani az óvónőket. Állítólag nem lehet őket egy helyiségben hagyni, mert egymásnak esnek :shock:

mit tanulunk az óvodában?
- basszuskilincs
- letépem a fejed, és kidobom a LEGbüdösebb kukába (ezt süvölti bele az arcunkba)
- hülllllllyeeeee

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Pann
Gyönyörű szemei vannak Gergőnek! És Réka is csodaszép! A képek alapján jó a testvéri összhang. :D Rékának bizony jöhet már a foga. Briginek a doki szerint már 2,5 hónapos korában duzzadt volt az ínye, bár fogacska csak 8 hónaposan jött. Persze ez azért sarkos, de már bőven mocoroghatnak a fogacskák. Jobbulást!

Ágiboldi, Meli
Jobbulást a gyerkőcöknek! Ez a hányós, hasmenéses vírus nálunk is járt sajnos, bár itt én voltam a fő szenvedő, Brigi elég könnyen megúszta. Viszont mióta bölcsis, gyakorlatilag állandó lett az orrfolyás, rosszabb esetben köhögés. Remélem ennél nagyobb baja nem is lesz!

Ágiboldi
Bocsi, igazad van, tényleg reagáltál az influenzás kérdésemre! Bocsi!!! Csak az maradt meg bennem, hogy voltak az abszolut nem-ek és a bizonytalanok. Ehhez képest meglepett a határozott oltunk véleményed. Szóval bocsi!!!

Panka
Jó, hogy újra itt, majd írok a gmailre is! :) (bár nem biztos, hogy még ma)
Emili asztmáját sajnálom nagyon. Azért szerencse, hogy nem súlyos mértékű, meg a kiskori asztmát legtöbbször kinövik.

Sno
Azért ez az ovis dolog jól hangzik. Érdekes, hogy nem bírják egymást a "kicsik". Nálunk van két fiú, akik után megy Brigi a bölcsis nénik szerint. Utánozza a rosszaságokat, a csúnyabeszédet stb. Egyelőre itthon próbálom ezeket kordában tartani, de nem mindig sikerül.

Nanica
Annyira ismerősen hangzik, amit írtál a hirtelen haragról. Néha nagyon nehéz visszafogni magam.

Május
A te üzeneted feltünőbb volt, úgyhogy én a tiedből értesültem a nagy hírről! Így nálam te voltál az elsődleges hírhozó. :wink: :lol:

Lin
Nagyon ügyi Gréti! Már igazi ovis! Mindig elcsodálkozom, hogy rohan az idő...
Örülök, hogy Zsoltinak változott a véleménye ketteskéről, hajrá! :lol:
Sószobáról annyit tudok, hogy asztmásoknak, légúti betegségekben szenvedőknek nagyon jó. Ill. bárkinek aki szmogos helyen él. Max. azt tudom elképzelni, hogy pont a tiszta levegő miatt fájt a feje. Nekem sokszor fáj, mikor tavasszal először megyünk ki a telekre emiatt.

Rólunk
Elkezdtem dolgozni 8 órában. Ez most elég rosszul érint, mert 6-ig dolgozom és f7-7 között érek haza. Gyakorlatilag alig látom Brigót. Viszont legalább reggel nem kell rohannunk.
Ezenkívül Brigócám folyamatosan valamiért nyafog és ha valamit el akar érni pl. egy közértben el kezd nagyon hangosan sikítani. Nem sír, vagy hisztizik, hanem megáll és torka szakadtából sikít.
A bölcsiből azért jót is tanult. Pl. már egész jól mennek a színek neki, pedig előtte talán már nekem is eszembe jutott, hogy esetleg nem is látja jól a színeket. Most meg szinte egyik napról a másikra elkezdte az autókat a márkájukon kívül a színükkel is megkülönböztetni. Látom más gyerkőcöket is érdekelnek az autók!
lora7
 
 


Éljen a kis (:) ) Adél!!!!

És éljen Helga is!


ÁÁÁÁÁÁÁÁ de jó ilyen hírre jönni! :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Ági, ok-ok, értem! :) Egyébként én is éreztem, hogy a főzőst nem feltétlen neked írom... :). Én még a mikróst is a húgommal csináltattam (nincs mikrónk...). Szóval megértem. ((Főzni sem nagyon szeretek, de ha muszáj, legalább legyen finom a végeredmény. De gyurmát...))
Nálunk napok óta két személlyel több van reggelre az ágyunkban, mint este. Nagyon helyén volt az eszünk, amikor 180 cm széles ágyat vettünk! Meg olyan romantikus is, hogy valahol a távolban, a tömegben, látni vélem a férjemet... :D

Pann, az asztmát nagyon sajnálom! A házhoz viszont gratulálok, szuper érzés az új lakás, tudom! :)

Pann, együttérzésem! A húgom kb a te cipődben jár, a nagyfia (:)) most lesz kétéves, a kicsi (:) kb 8 kg!!!) 5 hónapos. És nagytüdejű... :? Jobbulást nektek!!!

Meli, nektek is!

Nanica, igen, azt is szoktam (sólisztbe olaj), de ez a mikózott még jobb volt. :) Egyszer sikerült tökéletes zöld gyurmát készítenem, de nem emlékszem az arányokra. Azóta csak próbálkozom, mint egy alkimista.

Orsi, basszuskilincs :D.. A bölcsiben is lehet jókat tanulni, akkor is ha Valaki :) még nem beszél... Peti egyik du elkezdett köpködni, és a nyelvét öltögette. Megkérdeztem, hát ezt meg kitől láttad? P: "Gengen" (=Csenge). Hazudik! :) Cs a legédesebb és legártatlanabb kislány, akit valaha láttam. :)
De egyre jobb a helyzet, illetve elfogadta, és mivel Bernáthoz hasonlóan kiegyensúlyozott, úgy látszik eldöntötte, hogy akkor ő jólérzi magát a bölcsiben és kész. És ez jó. :)

És elkezdett "rohamosan" fejlődni (ne nevessetek, tudom, h ez a legtöbb itteni gyereknél egy éve történt...): olyan szavakat mond, amiket mostanában egészen biztosan nem használtunk: pizzzza, kesztyű, és minden nap mond egy pár új szót, amiket alkalmaz is. Nagyon jó ez az időszak! Meg annyira vicces tud lenni, olyan arcokat vág, hogy hihetetlen... Szóval élvezem. :)

((Persze a nagyokat is imádom, csak ők nem "idevalók"))

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Helló Csajok,

diszkréten felhívnám a figyelmet, hogy aki meg szeretné tekinteni Adélt Helga www-jénél megteheti 8)
Úgylátom a kezdő szettből, hogy Adél nem Áron levetett ruháit kapta :D Igazi csajos talpig rózsaszínben.

Lora,
el vagyok maradva munkahely ügyben, hol is kezdtél? f7-7 ez elég keményen hangzik elsőre, Brigi apu megy Brigiért? Mennyit van Brigi a bölcsiben? A sikítás az tényleg nem lehet egy idegnyugtató felhőjáték!
Sebi és KisÁdi aszem az Anna kegyeiért folytatnak vérre menő küzdelmet, Ádi védi a territóriumát. De ez nem biztos, csak a beszámolókból így veszem ki, majd megkérdezem a másik felet is, mármint az anyukáját.

Rita,
Na még a végén a bölcsi megoldja a nyelvét Péternek :o Akkor gondolom megbocsájtasz az intézménynek, ill. hogy be kellett adni Petit, igaz? Munka milyen? Családi logisztika hogy működik?
180-as ágyban tényleg elfér néhány betolakodó, jót mulattunk a távoli férjen :lol:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sno,köszönjük a felvilágosítást,nagyon jók a képek,Helga,ha majd olvasod,szép család vagytok!!!!
Sebi ovis szerzeményein naponta többször röhögök,sőt Dénesapunak is elmondtam,aki ezentúl egyre jobban várja,h fiacskája is a szocializáció ezen szintjére lépjen :lol:

Pann,nagyon szép gyerekid vannak neked is!Réka szerintem nagyon hasonlít Gergőre,vagy csak én látom úgy???Hogy telt a hétvégétek???

Lora,sikítás :shock: nálunk a lanyhult hiszti is vérlázító,nem még ha sikítana...kitartás a melóhoz...Nem lehet könnyű.

Rita,én is derültem és elképzeltem,ahogy a távolból nézitek egymást az ágyban....de persze nekünk is 180-as az ágyunk és semmi nincs még veszve abból,h a fiaink egyszer beférkőzzenek közénk :lol: Gratula Peti szókincséhez!!!!Látod,csak a közeg hiányzott...


Rólunk.D teljesen gyógyult,konkrétan egyszer hányt és kétszer szökött a láza 38 közelébe.Azóta maga az ördög,mert hát nem nagyon viszem társaságba,max családi összejövetel volt vas.délelőtt.Aztán tegnap délután már nem bírtuk apjábal és kivittük a gyerekeket a parkba,ahol kicsit kitombolhatták magukat(Lara a kutya a 3.gyerek,a csöpp 60 kg-os cane corso.)
Kicsit el is fáradtam,de meglepően jót tett nekem is az oxigén :lol:

Kép Kép
meli1118
 
 


Helga
Adél egy tünemény! Olyan édesek a fiúk a kiscsajjal! Mégegyszer gratulálok!!! :D
lora7
 
 


snorsi
nálam a " letépem a fejed, és kidobom a LEGbüdösebb kukába " lett az évezred káromkodása, még mindig röhögök rajta, ahányszor eszembe jut. egyszerre nemesen egyszerű, uakkor simán átjön az indulat, amivel mondja.

lora
sorstárs, írj még a munkáról! :wink:

végezetül két link
http://mindennapraegyjatek.blogspot.com/
sztm iszonyú jó ötletek vannak benne!! mondjuk én nem bírom elhinni, h vlki tényleg minden nap csinál vlmi kreatívat a gyerekeivel, amit ráadásul ilyen pöpecül dokumentál is, de ez nyilván engem minősít..

a másik egy játékbolt, amit még nem próbáltam, de n tetszik, szerszámosláda-keresés kapcsán találtam rá. sztm jó minőségűek a cuccok, nem átláthatlan a választék és nem csak fa/bio játékok vannak
http://www.jatek-makett.hu

van vlkinek egyéb tuti tippje?

majus3
 
 


Sziasztok!



Végre én is jelentkezem :)
Köszi szépen a gratulációkat, aranyosak vagytok!

Egyenlőre Adél még az eszik-alszik kategória, vele nincs semmi gondunk, nagyon jó gyerek. Áron viszont elég nehéz dió, tart a kislánytól, nem mer bejönni a szobába, ahol szoptatok, csak kívülről kiabál be, hogy anya, anyuka, gyere ki. Hát nem kellemes hallgatni :( Remélem, lassan javul a helyzet, és be tudom majd vonni Őt is a csajszika körüli teendőkbe.

Az nagyon látszik, hogy rutinosabb az ember, a szoptatás is sokkal könnyebben megy, van sebem, de nem olyan vészes, míg Áronnál kb egy hónapig szenvedtem vele. Jó sok tejem van, hála, és szép mennyiségeket szopizik Adél is, szépen hízogat, a kórházban is alig fogyott.
Nagyon örülök, hogy sikerült a természetes szülés, fájt persze nagyon, de a felépülés utána összehasonlíthatatlan a császárhoz képest.

És akkor egy-két infó a születésről:
Péntek hajnali 1 körül indultak el a fájások, elég rendszertelenül (10-20 percesek). Reggel még mindig elég össze-vissza voltak, így elég bizonytalan voltam, mi is lesz. Ráadásul pont apa volt aznap a nappali szolgálatos. Reggel elindultak Áronnal a munkahelyére, hogy lesz ami lesz, megpróbál cserélni valakivel. Közben a nagymamák is riasztva lettek, egyikük el is indult.
Reggel 9 előtt láttam, hogy még mindig össze-vissza fájások vannak, a fekvés nem segít, így nekiálltam az ebéd készítésének, akkor egyből 5 perces fájások lettek, közben apáék is visszaértek, taxi, és be az Istvánba. 10 körül megérkeztünk, a szülésznő megvizsgált, kiderült 8 cm a méhszáj. Gyorsan hívta az orvost, burokrepesztés, és 11:30-ra meglett Adél. :) Szóval villámszülésem volt. Ennek nagyon örülök. Végülis úgy alakult, hogy a férjem nem tudott bent lenni, mert ők még várták a nagymamát, de jobb is volt így nekem. Aztán ők 12 körül bejöttek megnézni, mi van velem, és kiderült, hogy már megvan a baba :)

Hétfőn jöhettünk ki, előtte pénteken éjszaka Adél infúziót kapott, mert kicsit sűrűbb a vére, de hála, azzal már nincs több teendő, a kontrollnál már mindent rendben találtak. Szívzörejt hallottak még ki, majd kardiológushoz is el kell mennünk.

Majd még jelentkezünk! További képek a www-m alatt :)

Ja igen, Sno, Áron nem volt koraszülött, hála, Ő is pont ilyen nagy babának született, mint Adél. Farfekvéses volt, ezért lett császáros szülés.

És próbálok visszakapcsolódni és hozzászólni a dolgokhoz.

KépKépKépKép
thelga
 
 


Helga, mégegyszer nagyon gratulálok!

Adél annyira aranyos baba, hogy az már veszélyes (rám nézve... de nem, nem lesz több :)), de Adél.... Igazi úrnő, már most! :)
((Külön örülök, hogy Adél, szerintem nagyon szép név :))) Mindenkit biztatnék második szülésre, most már nem csak én mondom, hogy a második villámgyors! :)


Május, a blog csúcsszuper, ráadásul egy perc alatt kb 5 további szuper oldalra találtam ezen keresztül (szakmai és anyai szemmel is szuperek) Úgyhogy nagggggyon köszönöm!

További játékbolt tippeket szeretnél? Már rendeltem a www.toystore.hu -ról, asszem tavaly is reklámoztam őket, rengeteg cucc van, nem drágán, sőőőt! És lehet választani, h személyesen v potán szeretnél-e a kiválasztottakhoz hozzájutni.

Nem ötletelünk majd megint karácsony-ügyben??

Már kezdem is :) Petinek most sok ötletem van: elemes mozdony a favonat-pályához, talán Thomas :), mágneses könyv és Adéllal közösen babaszoba-bútorokat fognak kapni. Ez tavaly is esélyes volt, végül nem lett, most viszont találtam olyat, aminek nem bírok ellenállni... (ebayen vettem, használtak, de csodaszépek...)

Orsi, munka szuper, a logosztika kulcsa egy nagynéni és egy nagymama, mindketten tökéletesek és 100% energiaszinttel rendelkeznek. Vannak kérdéseim, kétségeim a munkával meg az életünk alakulásával kapcsolatban is, de kezdünk belerázódni.
Le sem merem írni, de a bölcsire meg féltékeny vagyok...
:oops:
A beszédnek viszont örülök, csúcs hallgatni, amiket mond (mai termés: pöcök, tuuti, borz - az artikuláció term. nem tökéletes, de annál szórakoztatóbb. Meg reggel mondtam neki, h apa elmegy a nagyokkal, de mi itthon maradunk. Erre rám nézett, és megkérdezte: Anya nem bank? Nem sihuhu? Vagyis hogy nem szándékozom-e bankba menni, ill vonattal utazni. :) Hogy ez honnan jutott eszébe... Egyik sem mindennapos célpontom...)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


már én is selypegek.. pota=possssta

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


...

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Május,
nagyon örülök, hogy igazi műértőkre talált a Sebi-féle fenyegetés! :lol:

A blog tényleg nagyon jó, persze próbálok elvonatkoztatni attól a gondolattól, hogy van aki így tud foglalkozni a gyermekeivel, hogy fenntarthassam a szimpátiámat a készítővel szemben :oops: 8)

Helga,
Adélt le sem tagadhatná a család, nagyon hasonlít a férjedre. Amikor fogod a kezedben, akkor látszik hogy milyen nagy baba :shock:
Áron nagyon édi, ahogy fényképezi (működik a szerkezet?)!

Rita,
csupa jó hír!
Nálunk ajándék ötlet eddig: gyurma, böngésző

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Rita
De jó, hogy szóba hoztad a karácsonyi ötleteket! Nekem egyelőre nem sok ötletem van. Gyurma, böngésző nálunk is esélyes, amiket viszont te soroltál fel, nálunk már szinte minden van. Kivéve a mágneses könyv. Biztos csak én nem hallottam még róla, de mi az a mágneses könyv?
Örülök, hogy nálatok minden rendben a munkával és a logisztikával kapcsolatban is! :)

Rólunk
Brigi sajnos beteg. Nem nagyon, de tegnap lázas volt (38,4) ma már csak hőemelkedése volt, remélem holnap már az sem lesz. Mindenesetre most nem mehet bölcsibe. :(

Írok emilt a közösre. :)
lora7
 
 


Sziasztok!

Helga!
De nagyon cuki Adél!!!:)És már fülbevalója is van!!! Ez igen:)
Szép család vagytok!
Szuer, hogy ilyen gyorsan, és könnyen szültél, főleg császár után, ez nagy szó!!!

Sno!
Nálam is nagyon tuti befutó a "bölcsis káromkodás" :lol:

Ajándékok:
orvosi táska,mesekönyv, játék vasaló, dupló, és olyan öltöztetős baba, amit a csempére lehet "ragasztani" fürdéskor(olyasmi anyagból van,mint a habtapi), fa sínek a már meglevő bővítéséhez.Eddig ennyi, de szerintem nem is elsz sokkal több, ezt is szétosztom majd a csalédtagok között(persze mindet én veszem meg :lol: ), így mindenkitől biztosan "jót" fog kapni :wink:
pankaa
 
 


Hali!!

Mi leguóbb fedeztük fel,h a klinika tőszomszédságában van a fakopáncs,így vettünk is jópár dolgot Mikulásra,Karácsonyra.Összeilleszthető fa-makett(motor,helikopter,autó)fogas a szobájába,hűtőmágnes,puzzle.
És kinéztem neten egy tökjó dolgot,azt kapja majd májusban szülinapjára egyik nagyszülőtől.De most akciós,így megrendeljük:Ezt:
http://www.aktivsport.hu/sportszer-p-5502.html
És innen rendelünk -Karácsonyra rollert,azzal tud fenn a lakásban hasítani és megtanulja tavaszra használni.Tőlünk szülinapra kisbacajt kap,már azt is kinéztem :lol:

Helga,álomgyerek-álomszülés....kívánjatok nekem is ilyet,lécci!!!!!!!

Képzeljétek,kb egy hete,ha éjjel sokat iszik,most is,mert taknyol

:? akkor kiabál,h pisilni kell a bilibe....és aztán vissza a hálózsák,stb és alszik reggelig.Tök ügyes,csak én vagyok ki teljesen ,kialvatlanságom csak Gergő születésével lesz teljes....ha nem mostanábsn szülnék,levenném a pelust éjszakára.De úgy emlékszem Gergőnél is így volt,amikor Réka megszületett...kicsit visszaállt,nem?????

Május,tökjókat linkeltél be!!!!Köszi

Mennem kell,ébredés van!!!Szép napot mindenkinek

Kép Kép
meli1118
 
 


Nagyon cukik a képek!! Adélról és Rékáról Gergővel is :D

Sno, a Sebi-féle káromkodás annyira bejön, h én magam részéről már aktív felhasználó lettem :oops:

Május a link tuti, én egyelőre nem tudom leküzdeni az irigységgel vegyes ellenszenvemet a nő iránt :oops: a gyurmafőzéssel együtt ez már sok lesz nekem.. :lol:

Boldinak fantasztikusan megugrott a beszéde. Érdekes, h ugye viszonylag későn kezdte, de azonnal szinte teljesen tökéletes a ragozás, az egyes szám első személy, a kiejtés, nagyon érdekes, és most már olyanokat is előszeretettel mond, h 'általában', 'szerintem', 'pedig' stb.

A fantáziája pedig sokat segít nekem. Pl. a hétvégén vidéken voltunk nagyszülőknél, és én balga itthon felejtettem az alvós kisvakondot. Ő kérte, én meg bevallottam, h nincs nálunk mert elfelejtettem. Egy pillanatig tétovázott, aztán kinyújtotta a kezét a semmiért, átvette tőlem a kisvakondot "na akkor add ide!" felszólítással, "ide lefektetem a párnámra!", majd melléfeküdt és aludtak :shock: :roll:
De az autóban is volt ilyen, kezdett balhézni, h vizet kér, de nem volt mert rövid távra mentünk. meguntam, hátranyújtottam az üres tenyeremet, h benne van a víz, erre kiszürcsölte és elhallgatott.

Karácsonyi ajándék még nekem nagyon messze van, de olyat fogok amivel én is tudok játszani, mint már korábban említettem, nem akarok kisautót tologatni, ÉÉS nem akarok tűzoltókkal lenni!! :wink:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!


Köszi szépen az Adél-dicsiket :) Jól estek :) Igen, valóban egyenlőre inkább Kolláth vonások látszanak a kicsi lányon is :) (mi egyenlőre inkább anyósomat látjuk benne, nem is igazán a férjemet)
És tényleg igazi Úrnő, annyira diszkréten van jelen :)

Ágiboldi,
:shock: Döbbenet! Hihetetlen, milyen fejlett Boldi fantáziája.

Blog: hát nem semmi!

Gyurma: mi is a play-doh-t illetve egy másik hasonló gyurmát használjuk, Kid's dough a neve. Az igaz, hogy elég gyorsan morzsalékos lesz, mert kiszárad. Viszont inkább ezt használjuk, egyszer már főztem só-liszt gyurmát, hasonló recept, mint amit Rita írt, de másnapra annyira becsirísedett, hogy elment a kedvem a további próbálkozástól :(

Karácsony: vágyam ( :) ) egy Fisher Price garázs:
http://bolthely.hu/manojatek/id/00116_Garazs
az a baj, hogy horror ára van. Az ebay-en láttam már jóval olcsóbban is, de félek, hogy a postaköltség iszonyú magas lenne, nem érné meg.
Orvosi táska nálunk is szóba jön.

Meli,
Jól látom, megvan a név???? Gergőtök lesz?
Rosszul alszol? Együttérzek veled! annyira rossz volt órákon át a plafont bámulni, és várni, hogy elaludjon az ember. Vigasztaljon a tudat, hogy mára nekem már elmúlt ez az állapot :lol:

Pann,
Visszadobom a labdát, Réka egy tündér! Annyira jó kép a nevetős. De jó lesz, amikor mi is csinálhatunk ilyen képeket, Áron elfogadja a helyzetet.

Brigónak jobbulást!

Sno,
Áron fényképezője nem működik :)
Sebi féle káromkodások: :)

KépKépKépKép
thelga
 
 


Helga

Nagy gratula a "pici" lányhoz !!!!!
Gyönyörűek vagytok a fényképeken !!!!!!!! :wink:
Császár után sima szülés gyors gyógyulás jól hangzik !!! :wink:

Pann

Nagyon aranyosak a gyerkők a képeken !!!!! :lol:
Azt veszem észre, hogy a kislányok apukájukra a kisfiúk anyukájukra hasonlítanak !!!!! :lol:

Pankaa

Nagyon szép a lakás, sajna Emili betegsége miatt, de bizti kinövi, nekem is volt astmatikus légcsőhurutom de kinőttem !!!
(eszembe jutott a saját építkezésünk a konyhai hadi állapotokról, de a végeredmény nagyon szép)

Tomi ismét beteg a szokásos arcüreggyulladás, most süszler sós homeobogyóval gyógyítva, a bölcsibe már lassan meg sem ismerik olyan keveset jár !!!!

Ti még pestre jártok bölcsibe ugye csak az ovi lesz kinnt ????

Karácsonyi aji még nagyon távolinak tűnik, de bicaj nálunk is esélyes. (gyurma vonat Thomas és a többi szinte mind megvan és már elfele pakolom a játékokat az emeletre mert már nem férek be a házba tőlük) :wink:


Rita te jutottál eszembe, hogy egy gyereknek ennyi játék akkor nálatok mi lehet ???????? :wink:
Gratula Peti beszélőkéjhez !!!!

Ágiboldi

Én szivesen játszom a kisautókkal és a vonattal is !!!! :wink: :lol:
Gratula Boldi beszélőkéjéhez !!!! :wink:

Kép
kditke
 
 


Hali!!!

Bocs,régóta érlelem magamban,h leírjam-e ezeket,de mivel kinek mondanám el nagyobb biztonsággal,mint nektek itt,így megteszem.K-val már régóta sejtjük,h D nem az a hagyományos gyerek,mert rengeteg barátunk van hasonló korú gyerekkel és ő messze megelőz sokakat.De mostanában egyre azt érzem,h ez már nekem is sok.Nem akarok öntelt lenni,de azt hiszem D kivételesen okos gyerek.Vagy csak nagyon fejlett,de tudom,de példáim vannak.
Szinte magam előtt látom unokatesókat régebbről is és a mostanában születetteket(5-6 évesek)is,akiknek vígan magyaráztunk be olyan dolgokat,amiket örömmel bevettek és élvezték is.Na,ilyen nálunk nincs.d ha füllentek valamit és ő ezt nem érti meg,vagy nem fogadja el,akkor mondja és látom rajta,h TUDJA,h becsaptam.
pl.Neki van motorja.Apjának is van,nekem is van.Erről beszélgetünk,hogy én si motorozatm régen sokat,de amióta nagy a pocim,meg ő megszületett,azóta nem.Viccesen megkérdezem:szerinted a Larának is van motorja???(kutyánk)
Erre ő:nincs.És szinte sértődötten hozzáteszi,olyan hangsúllyal,h na ne már próbáljuk őt hülyére venni....-nincs is keze,4 lába van,nem tudja vezetni :shock:
Másik.El tud vonatkoztatni.A bebetv-ben van minden állatnak fogkeféje,papucsa,kisállatoknak pelusa.Ha én megkérdezem,h -Szerinted a kiselefántnak van pelusa a spekrumon?Akkor ő rávágja?Nincs, a földre pisil.Én:és a bebetv-ben miért van pelusa???Ő:mert az mese. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Minden este elmeséljük,h ki alszik már:(mami,haverok,stb.)A végén mindig kitérek az ismert kutyusokra is.A környék,szomszédok,barátaink kutyáira.
Lara,Süti is alszik már.Megvacsoráztak,megmosták a fogukat és lefeküdtek aludni.Erre ő:nem,a kutyák nem mosták meg a fogukat!
Én:de miért,a bebetv-ben is megmosták....
Ő :nem.Az udvaron nincs is fürdőszoba.A Lara nem tud fogat mosni :shock: :shock:

Ha nem a saját gyerekem lenne,el sem hinném.Tudom,h a ti gyerekitek nagyon okosak és rettentő kommunikatívak.Írjatok már ti is példákat.Szerintetek ez a normális?Az én gyerekem idén már tuti nem szopja be a Mikulásbácsit :lol: :lol: :lol:

Kép Kép
meli1118
 
 


Lora, hogy van Brigi?

Helga, Áron viselkedése tényleg zavarbaejtő, szeretgesd nagyon! Mondjuk nyilván ezt teszed :lol: , nem új ötletnek szántam!

Kditke, rég voltál, vagy csak én olvasok figyelmetlenül?

Meli, sztem nagyon okos gyerek Dénes, mert pl. ki tudja rakni a puzzle-t, ezzel szerintem is meghaladja a korát, és szuperül tud beszélni és magyarázni összefüggéseket. Viszont ami példákat leírtál, az szerintem inkább valami egyéb sajátosság, én ezt nem az okosság számlájára írnám. Én egészen biztos vagyok benne, hogy MINDEN gyerek tisztában van a dolgok valós létével, csak játszik! Eljátssza, hogy elhiszi, és ezért arra az időre tényleg el is hiszi. Mivel én csak a saját gyerekemet ismerem, csak róla tudok nyilatkozni, de ő a durva fantáziálások közben egyértelmű, hogy tisztában van vele, h valójában a franciaágyon nincsenek krokodilok és csigák, csak szereti azt játszani, hogy mi közösen elhisszük és azt játsszuk, hogy vannak, és én ebben 100%-ig benne vagyok. Vagy pl. a homokózóban a gyerekek tudják, h nem igazi sütit sütnek, de eljátsszák, és nyammognak, de ha megfigyeled nem eszik meg. Szóval arra a kérdésedre, h ez normális-e, az én válaszom az, hogy túlságosan is normális.

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ágiboldi

Én arrra írtam Boldi beszélőkéjét, hogy a fantázia alakokkal kapcsolatban. :wink: :oops:

Igen rég jártam erre mivel átmentem olvasó üzemmódban !!! :lol:

Meli

Szerintem is Dénes okos, (puzzle) , mint ahogy Sebi is a korai beszéddel versekkel és mondókákkal. Normálisságban csatlakozom Ágiboldi véleményéhez.

Szerintem kell a gyermekkorhoz az álmodozás és a játékhoz a fantázia, mint ahogy Boldi fantáziálása is !!Egyik gyerek az egyik véglet (Dénes) a másik a másik is véglet (Boldi) !!

Ne akar

Kép
kditke
 
 


Hali Lányok,

Meli,
ami nekem Dénesnél szemet szúrt, az a bicikli rajzolása volt, meg a kirakós.

Sebi mondjuk nem tudná, hogy az elefánt a földre pisil, ez pont téma nálunk is, hogy mit esznek az állatok, és nem tudja összehozni még, hogy a róka a csirkét, és az husi, mert a husi az amit mi eszünk, de még nem érti, hogy az is csirke (csak ugye a kiszerelés más). Szóval van némi vita köztünk, hogy kint az erdőben nincs főzőlap, meg takaró sem (mert ugye amikor sünik vagyunk este, és jön a téli álom, akkor miért az avarral takarózunk).

De pl. az átverhetetlenség az nála is megvan, mondjuk bennem nagyon erős a belső tiltakozás az átverése ellen, pont azért mert annyira intelligens, és nem szeretem ilyesmivel degradálni.

Az viszont tényleg érdekes, hogy Dénes nincs annyira benne a fantáziálós játékokban. Vagy ha játék, akkor oké, csak amikor "komoly" beszélgetés zajlik a témáról, akkor javít ki?

Sebi keményen nyomja, de nem hiszem, hogy zseni lenne, viszont Boldi nekem nagyon gyanús, már az első perctől fogva (pont a legutóbbi sztoriknál mondtam a Lacinak, erre tessék 1hsz múlva már fel is jött a téma).
Dénesnél a kirakó az nekem nagyon extra, szóval nem kizárt, hogy van valami.

Ágiboldi,
karácsonyi ajándék??? Átnyújtasz neki egy képzeletbeli ajándékot, ő kibontja, megmondja, hogy mit lát benne, és szépen eljátszotok vele... és aztán még szülinapjára meg is vehetitek :lol: ördögi terv :twisted:

Ditke,
üdv újra itt :D

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


ajándék ötlet,
én szinte biztos, hogy veszek Sebinek 6 e-ért egy ilyen dizájn lavórt, mert a simával (ami sajna szögletes) is mindig azt játssza, hogy katica.
http://www.kekpanda.hu/product.php?bid=BIL001&begin=0

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Köszi lányok,megnyugtattatok és mégsem....
A leírtak alapján és azóta figyelgetve azt kell,h mondjam,D túlságosan is realitásokon mozgó gyerek.Szerepjáték?Soha.Ma teszteltem,akkurátusan,mintha nem történne semmi különös,de nagyon odafigyeltem.Semmi esély,h ő beleélje magát egy akármilyen szerepbe.Pl.Délelőtt:én:kérsz mandarint???
D:igen.Jó,hozom...és hoztam akezemben a semmit.ODanyújtom,ő nagyon veszélyesen néz rám,mint egy idiótára:anya,nincs is ott semmi....
Én_:de,itt a mandarin,együnk...már hámozom(és játszom el)ő csak néz és láthatóan hülyének néz...
D:anya,Dénes IGAZI mandarint kér :?

Később,böngészőzünk,Bárány Boldizsározunk.Mondom:most te olvass nekem.
Erre ő :D nem tud olvasni,csak nézegetni a képeket.
Én:de játszuk,h te olvasod.
D:nem,nem tud D olvasni...Pont.Részéről ennyi.......

Jó ez a cucc,Orsi,de D-nek ezek után nem lenne hasznára :lol:

Kép Kép
meli1118
 
 


Meli,
ez nagyon érdekes, vajon mit jelent, hogy nem fantáziál? :o
bár fene tudja, másrészről Dénes viselkedése beleillik abba az általános tapasztalatba, hogy a gyerekek bizonyos kérdésekben végtelenül konzervatívak. De azért ennek a dolognak utánakérdeznék.

zöld bili,
lehet, hogy ez indítaná be Dénest :D no de nem tukmálom, amíg nem én forgalmazom.

Sebi egy hete mesél a postaláda szlovák nyelvű leírásából, kb. olyan komoly fejjel olvassa, mint egy agysebész, na persze nem hosszú a mese, többnyire a főbb szereplők megjelennek (ő,én,apa) azt annyi.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Ma megint teszteltem.Most főztem levest és hoztam neki répát,nyersen elropogtat ilyenkor párat.Nyújtom felé az üres tenyerem:itt van,ropogtass!!!
Nézi,nem érti...hol van???
Én:ott,a tenyeremben!
D:nem látom!
Úgy teszek,mint aki kivesz egyet és beleharap,mondom neki,h: egyél te is!!!!
Bátortalanul odanyúl,közben néz mélyen a szemembe és nem érti,mi a bajom...majd óvatosan felcsippent egy kis levegőt és a szájához emeli :lol: olyan cuki volt...amikor jóllaktunk előveszem a másik kezemből a répákat.
Ő még értetlenebb.Mondom neki:csak azt játszottuk,h eszünk répát,de az igazit eheted.
Ettől megkönnyebbül és kivesz egyet.Láthatóan csak az én kedvemért ment bele a játékba és semmi örömét nem lelte benne....akkor most szegényes lesz a fantáziája,vagy ez még alakulhat????Sebi is,Boldi is idősebb 2 hónappal,adig még alakulhat valami,nem ???
Mindegy,legfeljebb nem lesz reklámszakember :lol:
Sebi előadása édes lehet a szlovák tájékoztatóból.D még ilyesmit sosem csinált....

Kép Kép
meli1118
 
 


Meli,
látod mire nem jó egy ilyen topic, megosztod velünk, hogy szerited különleges a gyermeked, aztán egy-két nap és hsz, és már azon izgulhatsz, hogy fantáziátlan :D

Nem hiszem, hogy 2 hónapon múlna, és azt sem, hogy fantáziátlan, csak lehet, hogy nála máshogy nyílvánul meg, vagy egész egyszerűen tőletek sem látta ezt a fajta játékot, és idegen számára.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sno, hát ezen jót röhögtem, tényleg Meli, ne aggódj, nem akartunk átlendíteni a másik oldalra :lol: (sajnálhatod, így nálatok nem lehet csomagolt semmi a karácsonyi ajándék, erre az ötletre cuppantál rá gondolom, azért próbálgatod) :wink: reklámszakember meg senkiből nem lesz akinek nincs máris 10 év tapasztalata, mert ott ez a feltétel nem a kreativitás.

De azért most megcsináltam a tesztedet, mert gondoltam, h azért biztos nem működik mindig, de nálunk úgy tűnik igen. Most adtam Boldinak láthatatlan almát, és megette :wink: :lol:
Ezt valahogy tényleg ki kéne használnom gazdaságilag!!

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ágiboldi,hát ha egy kis eszetek van,ezen a vonalon indultok el ajándék ügyben :lol: :lol: így válság idején kell ennél jobb gyerek????
Azóta megint bepróbálkoztam.Csekély sikerrel.Nálunk marad a zsebbenyúlás :lol:

Magas a vércukrom,hurrá...holnap megyek a klinikára,dietetikushoz.Ria is adott egy elérhetőséget,majd kamatoztatom.Meg persze cukorszint-mérés és hasonlók....na,már nagyon várom a végét....jah,persze ismét baktérium tenyészik a vizeletben,így már megint antibiot is szedek....csak lenne már nov.vége!!!Ha akkor születik meg,már tuti!!!!!!

Kép Kép
meli1118
 
 


sziasztok!

meli
sztm is az, h d "különlegesen okos" ink a puzzlekirakásra mondható. ez a fantáziátlanság (ha egyáltalán arról beszélünk) sztm nem különleges, inkább csak az átlagostól tér el. sajnos nem vagyok otthon a témában, de vlmi rémlik nekem arról, h vlmiért fontos, hogy egy gyerek el tudjon vonatkoztatni a valóságtól. az, h d ennyire elzárkózik ettől sztm mindenképp figyelemfelkeltő, én már biztos kértem volna időpontot a korai fejlesztőbe :twisted:
aztán meg simán lehet, h csak időben még nem jött el ez a korszaka és egy fél év múlva nem győzöd adagolni a láthatatlan gyógyszert (nálunk most ez a sláger: k doktor úr megvizsgál, lázat mér, megállapítja, h "sajnos láza van" és be kell vennünk a lázcsillapítót)

ajándékok
elmentünk abba a játékboltba és n elégedett voltam. mindenkinek melegen ajánlom, h kezdje meg a vásárlást, annyira jó volt, h nem volt szinte senki rajtunk kívül, elképzeltem uezt decemberben :shock:
vettünk sztetoszkópot, mert a meglevő orvosi cuccban n gagyi van, puzzlet, takarítószettet, borotválkozókészletet, meg egy olyan összerakható autópályát, aminek van egy hordozható doboza. ez mostanában nálam elég fontos szempont lett, h a játéknak legyen saját doboza, mert kezd túlnőni rajtunk a játéktömeg.

snorsi
jó az a lavór :wink: megvenni nem merném, de mondjuk egy játszóházban szívesen megnézném, kele tud-e vlmit kezdeni vele

heti ajánló
tegnap elvittem kelét szemészhez, mert még sosem volt és mindketten szemüvegesek vagyunk az apjával. n n elégedett voltam (netszerte elismert naphegy optika dr. sényi katalin :lol: ). kb 10féleképpen vizsgálták kele látását (és a mienket is, de arról nem adtak papírt :lol: ). egy kis eltérés mutatkozik, de nem kell egyelőre szemüveg. következő kontroll 5évesen.

helga
színek miatt ne aggódj, ezt az egyet nem is vizsgálták, mert a papír szerint "még nem érti". szvl egy csomó gyerek nyilván tudja, de szemészileg még nem kell felismerni

majus3
 
 


Sziasztok!

Szerencsére Brigi elég gyorsan meggyógyult, csütörtöktől már ismét jár bölcsibe. Lázas volt 2 napig, meg a szokásosnál jobban folyt az orra. Apropó! Ez az állandó orrfolyás sose fog elmúlni? Vagy ez a bölcsis lét velejárója?

Meli
Szerintem ne aggódj D miatt. Elképzelhető, hogy Május tanácsára én felkeresnék egy hozzáértőt, bár lehet, hogy csak telefonon érdeklődnék. Tanácsot sem tudok adni, Brigi e témában olyan közepes. Sajnos nem létező ajándéknál elég okos lenne ahhoz, hogy a fejemhez vágja, de pl. a kiskonyhájában nagyon szeret főzni és mindig meg is kínál minket vele, pedig tudja, hogy nem igazi.

Május
Csak nálam nem működik a játékbolt honlapja? Vajon hogy tudom elérni másképp? Nagyon kíváncsi vagyok rá. Én is már elkezdtem nézelődni karácsonyi ajándékokat. Nagyszerű ötlet az orvosi táska is, eddig még eszembe sem jutott.

Sno
Az a lavor elég horror áron van, ahhoz képest, hogy egy gömbölyű aljú lavor! Bár annak idején a fürdető vödör árán sokkal jobban kiakadtam. :) Amúgy tetszik, de Májushoz hasonlóan én sem merném megvenni ennyiért, hogy aztán a sarokban álljon. Kíváncsi vagyok Sebinek hogy fog tetszeni.

Most mondjátok meg nekem, hogy ettől miért kezd el Brigi szó szerint sírni? http://www.youtube.com/watch?v=1kCt5tVT ... ure=browch Először még ő kérte, hogy hallgassuk meg mégegyszer, aztán a harmadiknál már elkezdett szegény sírni. Azóta ez abszolút tiltó listás nálunk, mert Brigi már az említését sem bírja. Pedig annyira aranyos sztem...
Annyira kis érzékeny tud lenni, pl. a Vukkot sem nézhetjük, mert az elején lövöldöznek, nem sokkal később Vuk elkapja Tást és itt be is fejeztük a Vukkot egyelőre. Bár nem bánom, hogy nem tévézik, semmit nem szeret a tévében szerencsére. Max. a mesék zenéjét szereti.

Erről jut eszembe, hogy még jó ajándék lehet a Cifra Palota cd (itt bele lehet hallgatni: http://www.digitalia.hu/Valogatas/Cifra_palota.digi ). Ezek egy részét Brigi már ismeri és szereti is, annyira aranyosan énekel és táncol! :D Szerencsére a bölcsiben is énekelnek velük, onnan is tanult már dalokat. Tulajdonképp ezen a honlapon elég sok cd-be bele lehet hallgatni, sok jó van köztük.
lora7
 
 


Sziasztok :)

Próbálok egy kicsit visszarázódni. A gyerek óvoda, B gyerek bölcsi, C gyerek alszik. Most egész jól állunk, az elmúlt hetekben volt egy oviszünet, kisebb betegségek, igy gyerekmentes időm elég minimálisra csökkent. Ami volt, azt meg megpróbáltam alvással és evéssel tölteni.

Szabi bölcsije meglepően jól alakult. Egy panasz szavam nem lehet a bölcsire, ami a kukacos jellememet tekintve óriási eredmény. A két gondozónő tünemény, Szöszi szeret járni, még a kaja is ingyen van. A kis aranybogárnak be nem áll a szája és járni még mindig nem tanult meg. Rohan mint a félőrült, általában kék-zöld legalább 25 különböző helyen.

Dani még mindig a tökély baba, sokat alszik, kizárólag anyatejes, amiből pont elegendő áll rendelkezésre. Kb 6,5 kg és a 74-es rucikat gyűri. Azért nem olyan nagy, mint Nati volt anno, de Szabihoz képest azért óriásbébi. Imád mosolyogni és gurgulázni. A legújabb játéka, hogy felfedezte a lapátfüleit. Jó erősen meragadja és húúúúzza, amíg ki nem csúszik a kezéből.

Nati és Szabi végre eljutott arra a szintre, hogy együtt játszik. Szabi már hajlandó elfogadni Nati játékszabályait, így csak az itthon töltött idő 50%-ban meg a hangos üvöltés és verekedés, a többi békés csapatmunka.

Lora,
Elég komolyan bele kéne magyarázni abba az énekbe, hogy valami ilyesztőt találjak. Az egyetlen, hogy amit néznek, azzal azonosulni szoktak, és a kis lencsibaba fél este, talán ezzel azonosul.
Amikor Nati ennyi idős volt, a Boribont olvastuk, és ha ismered, akkor tudod, hogy annál ártatlanabb már csak az a mesekönyv lehet, amelyikben semmi más nincs, csak kockák és körök. Mégis, van egy olyan történet, amikor Boribon nem tudja, hogy szülinapja van és mindig csalódás éri, hogy 'titok' minden. A story csúcsa, hogy bezárják az orra előtt az ajtót és sír. Na ez volt az a katartikus csúcspont, ahol Nati rendszeresen elsírta magát, pedig már kívülről tudta a mesét és tudta, hogy mi fog következni.
A Vuk szerintem még nem nekik való.

Meli,
Már majdnem a finish. :D Ezeket a fertőzéseket én is nagyon szerettem, kb havi 1x tuti volt.

Kép KépKép
lorca
 
 


lora
http://www.jatekmakettcentrum.hu/ ez az új cím, vlmiért megváltoztatták :roll:

a lencsilány hullámokban tör kelére, de volt, amikor nálunk is ki kellett kapcsolni. egyébként nálunk (a verdákon kívül, az dvd) minden youtube-on megy. a kedvencekből kelének külön könyvtára van a szám.gépen 4-5 thomas, lencsilány, vuk (főcím), süsü (főcím), és csicsi: pimpimkin :oops: :oops:

takony
sztm általános velejáró ősztől tavaszig :oops: bár én most elkezdtem kelénél a ribomunyl kúrát (ágiboldiék nyomán) és kapja az oscilococcilum megelőző adagját is (1 adag/hét), úgyh n bizakodó vagyok :lol:

lorca
hurrááá, újra itt! jóóó rég nem írtál!

majus3
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: