Új privát üzeneted érkezett!

Hali!!!

Bigsis,én is sajnálom,h így döntöttél!!!Azért néha jelezz majd!!

Helga,köszi,most jól vagyok!!!Érdekes módon sokkal több az energiám,mint a középső tri-ben,valszeg,mert már nincs nyár...
Néha vannak napok,amikor nem vagyok jó bőrben,sokat keményedek és ez aggaszt,mert pl.vas.annyira sokat keményedtem,h féle,ki is nyílt améhszáj.Nincs jele,vérzés,v egyéb,kedden megyek dokihoz és majd kiderül!!!Irigyellek,h te már ott tartasz,én is olyan szívesen lennék már a37.hétben(vagy akár a35-ben)
D tényleg nagyon ügyes puzzle-ügyben,de ezeket a 20-as,24-eseket már 1,5 éves korában is egyedül rakta ki és kb.5 perc alatt.Mostani rekordja egy 36 db-os,papírpuzzle,Európa országai képekkel.Fantasztikus és a 6 éves unokahúgomnak nem megy....


Többiek,merre vagytok elveszve????

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!

Bigsis
Sajnálom, hogy így döntöttél. Lassan mindenki így dönt, ahogy látom... :( Azért örülök, hogy megismertelek, mégha csak így virtuálisan is. :)

Május
Én is megnéztem a videót. Azt hiszem talán Kele változott a legtöbbet a gyerekeink közül. Bár nem ismerek mindenkit személyesen, de Kelét biztos, hogy nem ismertem volna fel az utcán nélkületek! :D

Helga
Azért a nyílt méhszáj a 37. héten már nem gáz! Sőt! De izgi, megint baba születik! :D

Meli
Tényleg nagy szó a 36 db-os puzzle kirakása! :o Brigi sehol sincs ilyen feladatokban. Segítséggel talán 4 db-ot összerak.

Köszi a bölcsis hsz-eket. Talán egy hajszálnyit már jobb a helyzet. Most kezd visszatérni apával a jóviszony. Egyszer talán ezen is túljutunk. Reggel sem sír már, csak hetente 1-2x kb., és ezek intenzitása is kissebb már. Szóval lassan, de haladunk. :)

Viszont újabban kis gyáva kukac lett, rosszul fogalmazva. Eddig simán fel-le mászott az ágyáról (létrás), és simán közlekedett a különböző mászókákon a játszón és most látom, hogy fél. És nem is próbálja meg. Mindenért szól, hogy anya segíts! Lehet, hogy ez is a bölcsis anyahiány miatt van?
lora7
 
 


lora
én maradok fórumtag! :wink: sztm pont ez a jó benne, h lehet sokat írni meg keveset is, mikor éppen h hozza az élet.
hát nem tudom, sztm is kész férfi lett kele, olyan nagyfiús, ugyanakkor meg olyan, mint amikor megszületett.... lehet, h attól más, h nem az idióta anyja-vágta frizurája van, hanem fodrászolt :lol:

bigsis
viszlát és minden jót! sajnálom, h nem írsz többet. én azért szertném nyitvahagyni a kérdést, hátha mégis meggondolod magad vlmelyik izgi témánál!

helga
hurrá! n jól alakultak a dolgok, h ilyen sokáig együttmaradtatok! lesz vlki, aki meghozza a hírt majd a fórumra?
áron n nagyfiú lett, nem is mondtam, amikor taliztunk (mondjuk horror volt sztm az ikea, én n elszoktam az ilyen tömegtől)

meli
puzzle?? az igen! nálunk a max a fából kivágott formák (nem tudom, mi a neve :roll: ) visszarakása.

lorca, dana, mmóni, kditke merre :?:

nálunk
kele hétvégén leesett egy bazimagas csúszdalétráról (nagyapjával volt). hát esküszöm, ez a legrosszabb az összes verzióból, amikor nem láttam, csak a bőgő gyereket kapom vissza és fogalmam sincs, h pontosan mi történt, mit üthetett meg, milyen magasról esett, stb. :shock:

megjött az első bölcsis betegség, vírusos torokgyulladás. antibiotikumot kapott, amit persze nem akar bevenni. dühömben iszonyúan rákiabáltam, mire teljesen megszeppent és szépen bevette :oops: úgyh egyrészt szégyelltem magam, mert látszott rajta, h totál beijedt, másrészt meg jó volt látni, h alapból milyen kedves lehetek :twisted:
ja és a másik pozitív felismerés: ez a gyerek szereti a bölcsit! (hurrá, hurrá) totál kétségbeesett reggel, h nem mehet, mert beteg

majus3
 
 

 
 

Én is maradok :) Csatlakozom Májushoz, néha ír az ember, néha nem, ez nekem kicsit olyan, mintha valaki elbúcsúzna érettségi után az osztálytársaitól, h na akkor nem beszélünk többet. Pedig ha úgy hozza az élet akkor igen, ha meg nem akkor nem.

De ugye nem lett baja az eséstől? Gondolom, különben nem holmi snassz vírusos torokgyusziról írnál :D

Lora, sztem nem a bölcsi. Biztos valami felelősebb életkorba lépett, esetleg már átlátja, h mekkorát eshet. Ez nálam mostnra érte el azt, h gyermekkorom játszóterén, ahol fejjel lefelé átfordulva csüngtem a vasrudakról minden veszélyérzet nélkül, fel se merek kapaszkodva lépegetni :shock: (most érzem át ahogy anyukám a konyhaablakban rágta a kefét, nézve, h betöröm-e a fejem..)

Helga, valahogy majd jelezd ha megszületett!!!

Más bölcsiben is oltanak h1n1 ellen ha engedélyezik? Nálunk kérdezték, h szeretnénk-e, és én mondtam, h igen. (mint tudjuk én oltáspárti vagyok, és kérek mindenkit, h kíméljen a bio-cikkektől amelyek a rettenetes oltásról és a gyógyszergyárak hasznáról terjengenek (pl. h nem tesztelték, ill. mikrocsippet ültetnek az oltóanyaggal az emberekbe stb) Szóval inkább csak az érdekel, hogy ez más bölcsiben is intézményesen történik-e.

Rita, és akkor már dolgozol?

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Hali!

Nagyobbikom apájával apósomnál. :? Kisebbikem nyekereg. Kicsit írok.

H1N1: mi nem, de nem is vagyunk intézmény. :lol:

Félelem: Gergő is érdekes, tegnap még gond nélkül lecsúszott a nagy kanyargós csúszdán, ma meg már egy csomót ült fönt és mondogatta, h "anya, anya", meg nyújtogatta a kezét, h fogjam meg, és csak hosszas lelkitusa után szánta el magát végül a csúszásra. Nagyon nem értettem a dolgot... :shock:

Réka: most már egyet alszik délelőtt, úh kicsit jobb a helyzet. Ma éjjel viszont fél 4-kor úgy döntött, h itt a reggel, és fél 5-ig gajdolt (friss tudomány - lehet, h ez a gyakorló idő? :shock: :lol: ), aztán fél 7-ig aludt, majd ráébredt (szó szerint), h éhen akar halni, úh jó éjszakánk volt. Ilyenkor szokta még Gergő cifrázni az éjszakát, mondjuk egy fél 6-os "pisilni kell"-el. Szerencsére ez ma kimaradt. :lol:

Baleset: tegnap sikerült Gergőnek megszereznie az első vágott sebét. Épp csak elfordultam keverni egyet a lecsón, mire Gergő már hopp, el is nyiszálta az ujját. :( Az érdekes az volt, h folyt a vér az ujjából, és közben ordított, h "de kolbászt akarok vágni!". Kb így néztem: :shock: :shock:

Na, Réka már iszonyúan sír, úh megyek. Érthető, elvégre már 9 perce fürdetés ideje van. :roll:
Vendég
 


Képzeljétek, Spanyol o-ból jöttek haza (hazaköltöztek) rokonaink, és mondták, h ott idén szeptemberben elindult az első, laptopos első osztály. Remélem azért kézzel is megtanulnak írni.... :roll:
Kíváncsi vagyok, meddig bírja egy laptop egy elsősnél. :twisted: Ill. 30 elsősnél. :lol: Nem szívesen lennék a tanító nénijük....bár lehet, h szünetben beteszik a laptopokat egy szekrénybe, aztán óra elején kiveszik. Aztán megint be és megint ki. Vagy van pénzük pótlásra, és kinthagyják szünetben is. Áh, nem ez a lényeg!

És ha van wifi, akkor akár csetelhetnek is óra alatt - ha megtanultak már írni. Gépen.

Látszik, h nem tudok elszakadni ettől a témától. Hát nem téboly? Ha mondjuk elsős gimisekről lene szó, akkor még azt mondom, h oké, van értelme, de hat éveseknek minek????
Vendég
 


Sno! Nekünk most van itthon egy pici, mégis ugyanígy aggódom, ha egy idegen babát kapok kézbe. :wink: Szóval sztem ez inkább az ismeretlenség miatt van, nem a kora miatt. :roll:

Bigsis: bohócnak? :shock:

Helga! De jó, már 37. hét! :D :D :D És két ujjnyi méhszáj? Tényleg mindjárt szülni fogsz! :mrgreen: Én ennyivel már a szülőszobán voltam, nem is a vajúdóban. :lol: Tök jó, izgulok!
megvan már a haditerv, h Áronra ki fog vigyázni ha éjjel indul be, ha de, vagy ha du? vagy csak nálunk volt ilyen bonyolult a helyzet?

Meli! Puzzle? Gergő a 6 db-ossal is alig boldogul! :shock:
Vendég
 


Hali!!

Olyan sokan megrökönyödtetek a puzzle írásom,h elgondolkodtam.Talán csak nem kivételes a képessége a kölöknek????Nem tudom,tény,h ezeket a kirakókat 1,5 évesen kezdte és most megint rákapott.Ilyenek:
http://www.tulli.hu/product_info.php?products_id=16568
http://www.tulli.hu/product_info.php?products_id=16571

Ezeket nagyon gyorsan kirakja és van 2 nagyobb,azzal elidőzik pár percet....

Pann,6 éveseknek laptop.Én is kiakadok!!!

Május,tök cuki Kele a videón.Én nem láttam még élőben,de nagyon nagyfiús.
Remélem nincs baj már ,meggyógyult!

D is elkezdett félősebb lenni.Szerintem is most alakul ki náluk a felelősségtudat(bruhahaha)
Pl.Hétfőn egy nem megszokott játszótéren játszottunk.Azelőtt ugyanott simán végighasított a magas pallón át acsúszdához.Eltelt kis idő,most olyan óvatoskodva és közben aggódóan magyarázva,h Anya lyukak vannak,Dénes kiesik
:shock: ezek ugye 2 centis repedések a fa deszkái közt.Hát meglepődtem.No nem mintha bánnám......

Kistesó jól van,tegnap voltam dokinál,méhszáj zárt,méhnyak nem rövidült,Ria mondta,h ha keményedek fogyasszak kevés v.bort.Télleg,D-vel is ittam naponta egy felest belőle,most is rá fogok szokni 8)
Úgy néz ki a nevünk Dominik lesz,ha apa nem vétóz ismét.Erre most ő is hajlik,D-nek tetszik,igaz ő Gulyás Picikebabát akart,eltelt kis idő,míg megértette,h ez nem egy igazi név :lol:

Kép Kép
meli1118
 
 


Laptop :shock: durva!

Meli, kirakó nálunk se menne, legalábbis a papír alapú kb 12 darabos csak segítséggel megy. Viszont ezek jók, lehet, h szerzünk.

Rájöttem ugyanis, h játék függő az, hogy én mennyire szívesen játszom együtt vele. Mint már írtam marhára unom az autók tologatását és a tűz oltását nénózva, viszont Debrecenben az én régi Fabuland legómmal (állatok mindenféle eszközökkel, emlékeztek?) teljesen belefeledkezve másfél órát játszottam, mint gyerekkoromban. Kár, h nem lehet már kapni, és az is kár, h a szerepjátszós játékok, pl kis bolt áruval, babaház, stb az mind PINK. Merthát azzal csak lányok játszhatnak?

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ágiboldi,ezta linket nem rég kaptam.Itt van kiskonyha,nem is pink,de szerintem el vannak szaladva az árakkal...nem szeretsz nénózni?????Nademért????

http://www.mulungu.hu/?mode=view&cat=190

Kép Kép
meli1118
 
 


Neeem! Én is nézem már egy ideje, h "érik" Gergőnek a konyhakészlet, mert a játszótéren zsákmányolt darabokkal n szeret játszani. Mintha az IKEA-ban láttam volna ilyet, (nem pinket)....
Vendég
 


Meli, ezek tök jók! Bár szem előtt tartandó, h a gyerek konyhaberendezésének ára ne haladja meg a sajátunkat :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


meli
n jó ez a kirakó, veszek én is kelének, én csak a papíralapút ismertem :oops:

ágiboldi, te is homofób :lol: :lol:
n röhögtem a pink pénztárgépen, nekem ez eddig fel se tűnt, mármint, azt láttam, h színes, de azt hittem, h csak a figyelemfelkeltés miatt

pann
n megértem a laptopos aggodalmad, én már itt az irodában is látom, h egy csomó ember szinte elfelejtett kézzel írni, annyira hozzá van nőve a szám.gépéhez. abba bele se gondolok, h mi lesz, ha meg sem tanulnak :roll: (bár halkan jegyzem meg, nyáron volt alkalmam egy igazi falusi oviba benézni, csak ámultam, arra a pár gyerekre plafonig álltak a fejlesztő játékok, lévén keret minden évben van, a játékok viszont alig kopnak. a kettes számú észrevételem a kakaóbiztos számítógép. ami persze tökjó és kele is csillogó szemmel ült előtte, de tényleg kell ezt már oviskorban?? ha rajtam múlna én kizárólag a kézműves, ill udvari rohangálós vonalat erőltetném...)

h1n1
nálunk nincs a bölcsiben ilyen kezdeményezés. mondjuk én örülnék neki, mert bár én notórius nemoltató vagyok, szeretem, ha a gyerekem lehetőség szerint olyanokkal van együtt, akik viszont minden ellen be vannak oltva :twisted: :twisted:

kele update
az esésnek hálistennek nem lett semmi következménye. a torokgyull viszont a fülére is ráment, legalábbis tegnap du n n fájlalta "n fáj a fülecském" :lol: . elvileg, ha kap antibiotikumot, annak jónak kell lenni az esetleges füllgyulladásra is, v tévedek :?:

majus3
 
 


http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/00130167

Sztem nekünk ez kéne, de lehet, h ennyiért már nagyobb készletet is lehet venni egy sima játékboltban. :roll:

Meli! az ikeában a kiskonyha felszerelés nélkül 22E! :x Persze mind a kettő túlzás.
Megnéztem a kirakót is, n tetszik! Neten rendeltétek, vagy ezt be lehet szerezni vhol személyesen is? Jó lenne Gergőnek a névnapjára. :roll: Majd egyszer talán ki is tudja majd rakni. :lol:
Vendég
 


Meli
De jó az a honlap! Nem is annyira drágák, ha azt vesszük, hogy az ikeában mennyi az a kis kiállított konyha egy db. felszerelés nélkül. És nagyon tetszik, hogy az egész fából van.

Csak hogy dicsekedjek egy kicsit, Brigiapu olyan szép kis konyhát asztaloskodott maradék faanyagból Briginek! És olyan szívesen játszik vele Brigócám. Bár még néhány felszerelés nem ártana hozzá, mert csak az a mindenhol kapható műanyag edénykészlete van. Viszont hihetetlen kreatívan Brigiapu még aventes pohárban adott neki nyerstésztát is, megkapta a régi kiskanalait, kapott kis mosogatószivacsot, meg üres mosogatóflakont stb. Tehát ha van már konyha, fillérekből be lehet rendezni. Ezt kapja Brigi névnapjára (ill. már megkapta :oops: )

Pann, Május
Jobbulást Gergő bibijének, és jobbulást Kele torkának is!

Helga
Kitartást! Remélem azért összepakoltál már! :D
lora7
 
 


Ágiboldi
Eddig a mi bölcsinkben sem jeleztek oltási akciót.
És hol voltál a véleményeddel, mikor körkérdésben h1n1-ről kérdeztem? Pedig pont azért kérdeztem, hogy mérlegelhessek. Persze így csak az egyik oldalon volt vélemény. Én biztos nem ítéllek el a véleményedért! Főleg azért sem, mert bennem is őrlődik a dolog.

De végül nem oltatok. Kikérdeztem azt a két orvost akiben megbízom és nem ajánlották.
Viszont érdekes, hogy azt is mondták, hogy ha terhes lennék, akkor az egész családot beoltatnák, hogy én (ill. a baba) ne kaphassam el. Tehát kismamát nem oltanának. De nem vagyok várandós, így oltás sem lesz senkinél.
lora7
 
 


Lora, én válaszoltam a körkérdésedre szeptember 10-én!, mely szerint bizonytalankodom de megfonolandó. Azóta kikristályosodott a véleményem, és tuti, hogy beoltatom, és magamat is (a munkahelyem jóvoltából).

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!

Jaj de jó, hogy néha feléledünk!

Május, hogy csináltátok a bölcsimegszeretést?
Elég sokszor vívódom, hogy jó anya vagyok-e, de ennyire sz*r alaknak ritkán éreztem magam, mint a bölcsiben hagyáskor. Ez irgalmatlan nehéz... :( Pedig jó kezekben van, nagyon melegszívű a gondozónője. Meg az elmélet délutánonként meg reggel tök tutin megy, mindig átismételjük, mi fog történni, bólogat bőszen, aztán amikor ott akarom hagyni, hatalmas sírásba kezd. "Anya, nem dodooooo" ÓÓÓÓÓ mintha a szívemet tépnék ki... :( Ma már rég bent voltam a nevtanban, amikor még mindig a fülemben csengett a sírása. Pedig megvártam az ajtóban, hogy ne sírjon. És azt mondják, utána nagyon jól van, játszik, eszik, és amikor eljön, akkor is nagyon vidám. Csak én viselem rosszul.

[quote="majus3"] írta:majus3h1n1
nálunk nincs a bölcsiben ilyen kezdeményezés. mondjuk én örülnék neki, mert bár én notórius nemoltató vagyok, szeretem, ha a gyerekem lehetőség szerint olyanokkal van együtt, akik viszont minden ellen be vannak oltva :twisted: :twisted:
:lol: :lol:
Ez nagyon jó, biztonságos taktika! Asszem én is ez a párt vagyok...:D

Komolyra véve a szót, a kedvedért (is), Lora, nem tudom... Azt határoztam el, hogy a drnőnket fogom megkérdezni, adok nagyon a szavára. De ő is bizonytalan egyelőre! Hát így nehéz dönteni. De most ott tartok, hogy amíg nem komoly ez a vírus, addig inkább nem. Persze lehet, hogy ha komollyá válik, akkor meg késő/nem lesz satöbbi, de most ezt érzem jó döntésnek.
Ági, hiába érzem így, én sem olvasom el sem a csakoltástne sem pedig a hülyevagyhanemoltatsz cikkeket. :evil:

Konyha: nem-nem, nem csak lány játék! Bár P éppen Adél pink konyhájában játszik nagyon szívesen (és öntögeti a vasalós gyöngyöket pohárból fazékba, nagy-nagy örömömre :roll: :) ) de tényleg nem csak pink van. Sőt éppen azt fontolgatom, hogy karácsonyra Adélnak és Petinek közös ajándékként bababútort és kis állatcsaládot veszek a babaházba. (részben politikai okokból - szeretném erősíteni a kapcsolatukat, amit még elég erőteljesen ural a féltékenység :))
ilyet: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... K:MEWAX:IT szerintem halálosak... :) (ha a gyermekeimnek nem tetszik - de fog - , majd játszom vele én... :)

Pann: jobbkedvűnek tűnsz, ennek örülök!
vágás: a mesterségek ünnepén vettem egy igazi szuper kést, P kipróbálta: beledöfte egy citromba, és megbökte a kezét. Épp csak nyögött egyet, de én most is rosszul vagyok, ha belegondolok, a kicsi kis pötty helyett mekkora sebe lehetett volna. Jajj. Ma meg kezemben P-val megcsúsztam a lépcsőn, nem estünk el, de a lehető legrosszabbak peregtek le a szemem előtt. Mindenesetre csurig vagyunk őrangyalokkal. :)
Az Ikea konyha tényleg szuperaranyos és hiperdrága. :?

Munka: igen, elkezdtem. Nagyon jó, de még rettenetesen szorongok, hogy valamit elfelejtek/elrontok/otthagyok/kihagyok... de nagyon jó alapvetően. Szokom... meg az ezzel járó élményeket, mint mosás éjfélkor, magától növekvő vasalatlan-kupac, vállamontáska-kezembenkenyér-hónomalattdosszié-hátamoniskolatáska-kezembengyerekkéz és rohanááááás...
Remélem belejövünk majd...

Ági konyha.. :D :D De amikor annyira széééép gyerekkonyhák vannak! Szerintem nálunk tuti nagyobb értékű a játékkupac, mint a konyhánk.. Érdekes lenne kiszámolni. :)

Megyek, vagy elájulok, vagy még dolgozom...

Puszi!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Hahóó!!!

Én tutira nem oltatok,magam pláne,D-t nincs értelme,nem járunk kötelezően közösségbe.

Puzzle nagyon tuti,Pann,én a neten rendeltem,de úgy,h összefogtunk 3 barátnőmmel és nagyon sokat rendeltünk a kölkeinknek,így a posta ingyen volt.A Fakopáncson van még sok jó fa puzzle,mielőtt rendelnétek nézzétek meg,ott is mindinóg vannak tökjó akciók!!!!

Lora,Brigiapu fantasztikus ötletén felbuzdulva én is barkácsoltatok Dénesapuval,de én barkácsasztalt csináltatok.....mert nálunk olyan nincs,h a D majd főzőcskézni akar.Ma is közöltem reggeli után,h én megyek mosogatni,meg főzni,jössz velem??Erre ő:addig D majd néz egy kis bebetvt :twisted: :twisted: de ha szerszámokról van szó,azonnal ott terem és levakarhatatlan....hát férfiember,no.

Tényleg,boldog Brigit előre is!!!!!

Rita,szegény,szegény te!!!De ha olyan jó kezekben van,meg jól is érzi magát,akkor semmi gond.Neked extrán szar lehet,végülis 4 gyerekkel voltál otthon,nehéz lehet az átállás...

Nemírás.Nem fogjátok elhinni,de nagyon ritkán kell már írnom kézzel.És sosem voltam gondban iskolában,stb.De azóta,ha le kell írnom egy hosszabb szöveget,komolyan mondom olyan csúnyán,összevissza sikerül,azt nem mondom,h nem jutnak eszembe betűk,mert túloznék,de aki évekig dolgozik sz.gép előtt ülve és nem kell írnia,max a nevét néha,az idővel elbutul ebben is....mint a múltkor.Angolosok,nem kiröhögni.12 éve van nyelvvizsgám.Azóta konkrétan nem használtam a nyelvet,mert nem volt rá lehetőségem,meg lusta is voltam itthon önszorgalomból.Ideig korrepetáltam ált.sulisokat,de hát az 6.osztályos angol nem nagy cucc.Erre megjelent egy új könyv,de még csak angolul,K kezdeményezte,h keressünk rá,h miről is szól....szerintetek el tudtam olvasni hangosan,folyékonyan,nem akadozva.....mondtam is neki,h szégyellem magam,de nem megy,elfelejtettem angolul olvasni.Lefordítani még ment,de a kiejtések :? :? :?

Kép Kép
meli1118
 
 


Csajok, Minimax: A következő kérdésem nem azt jelzi, hogy ennyire nincsen semmi dolgom, h ilyeneken töröm a fejem, hanem már hónapok óta megy a fülemben és segítségre szorulok: mért ijesztgeti az Alma együttes az én gyerekemet, h "Kicsi vagy, de nagyot kapsz!" :shock: vagy nem jól értem???? nyilván a minimaxnak szól valahogy, de nem tudok szabadulni tőle, h be akarnak Boldinak mosni egy nagyot (na nem mintha néha nem érdemelné meg!)

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!


Két gyerkőcöm megint együtt alszik! :D :D Gergőnek ma erősen megnehezítettem a dolgát, mert elvettem tőle a cumiját. :oops: Annyira elegem lett belőle, h egyszerűen besokalltam és nem adtam oda, amikor kérte. Mondtam neki, h már nagyfiú, nem kell az alváshoz, és ennyi. Nem sírt, csak kijött egyszer, meg énekelt az ágyában, most meg csönd van. Gondolom akkor megy a dolog cumi nélkül is, és nem okoz neki lelki sérülést, ha elhagyjuk. Kíváncsi leszek, h az esti elalvás menni fog-e nélküle. :roll:

Szegény Gergőm ellen tervezek egy komolyabb merényletet is, pontot szeretnék tenni a fütyi-kérdés végére, mielőtt elkezdjük az ovit, úh szeretném most okt-nov.-ben megműttetni, ha tényleg szükséges. Ami fellelhető volt a neten ebben a témában, azt sztem elolvastam, úh már csak lelkileg kell felkészülnöm. :( Legszívesebben nem csinálnék semmit még legalább három évig (olvastam olyat, h vkinek 6 éves korára magától rendeződött az ügy), de azt hiszem, minél nagyobb, annál rosszabb, úh inkább most essünk túl rajta! Szegénykém, jaj. :cry:

Meli! Fakopáncs jó ötlet, tudom is, h hol van boltjuk. :) Én n utálok neten vásárolni, mert szeretem kézbefogni, megnézegetni a dolgokat, mielőtt megveszem, úh ha van rá mód, akkor inkább rászánom az időt/energiát és elmegyek érte személyesen.

Dénesnek honapra boldog névnapot! (Valószínüleg holnap nem fogok géphez jutni, olyan sűrű napunk lesz.)

Angol: :lol: én Gergő születéséig folyamatosan tanultam, de nincs értelme, mivel sehol nem használom, így állandóan kopik, és újra és újra tanulom, és már egészen kezd elmenni tőle a kedvem. :?

Rita! "...vállamontáska-kezembenkenyér -..." :lol: és :shock:
Tényleg! Nálatok működik a páros-tesó dolog? Maja Bernáttal játszik, Adél meg Petivel (fog)? Az Adél-Peti viszonyról már írtál egy kicsit, de mi van, ha mondjuk Bernát meg Adél jönnek ki jól egymással, akkor Maja meg Peti hoppon maradnak, mert egymásnak nem igazán lehetnek játszótársai, nem? Vagy ez nem ennyire fekete meg fehér?
Vendég
 


Nekünk nincs "Almánk", úh nem tudom. Szövegkörnyezetből nem derül ki?
Vendég
 


Off: angol: sztem akinek ilyen problémája van, az ne görcsöljön rajta, hanem olvasson időnként angolul, vannak olyan regények pl. agatha christie, amik akár középfokú szinten élvezhetők, az a lényeg, h ne legyen tanulás jellege, vagyis NE szótárazz (csak ha érdekel valami mert mondjuk ismétlődik és nem jössz rá, h mit jelent) (amúgy ha már elkezdtem reagálni a témára, Meli, sztem a 6-os angol is nagy cucc, és egy általános iskolai szintű tananyag korrepetálása is a nyelv teljes átlátását igényli, sőt! ezért lenne lényeges, h ne fordulhasson elő, h a tanítónéni csak nyelvvizsgával rendelkezik, mert az ilyen szempontból egyáltalán nem elégséges (nem rád gondolok, hanem intézményekre)

Rita, éjfélkor mosás közben gondolj arra, h amúgy is ezt tanácsolják állítólag az egyenletes áramhasználat miatt. Vasalni meg nem kell!! :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Nem voltam rest, rákerestem a youtube-on, meg is van. Kapsz egy jó naaagy MiniMax-ot. Ez az az eset lehet, amikor muszáj írni egy számot a Minimax-nak, ha már támogatnak és ezt sikerül kikínlódni. Olyan is. :roll:

Itt van:

http://www.youtube.com/watch?v=bB6sGuBV_LA
Vendég
 


Pann, aaahhha, értem már :D (csak múlna már el a fülemből. legjobb, h mikor végre Boldit lebeszéljük a tévéről és végre nem jut eszébe, hanem játszik, akkor elkezdem öntudattalanul dúdolni és vége :( nyilván erre van kitalálva)

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ránéztem a minimax dalra és tényleg borzalmas,nem is hallgattam végig,D-nek meg se mutattam,nehohy becsempéssze magát a mindennapjainkba.

Köszi Pann,de igazándiból mi ápr.8-án tartjuk,nem is értem,miért????Jobb lenne ez a dátum,csak amikor megszületett nem tudtuk,g ilyenkor is van.Lehet,h áttesszük ide,akkor tavasszl szülinap,most névnap.
Szegény Gergő-kuki.Nem oldódik meg már magától???Biztosan műteni kell??Most áldom csak a dokinkat,akit akkor nem áldottam,amikor 6 hósan felhúzta neki,de tényleg egy fél napig csípte neki utána és azóta gond nélkül feljön,már ő húzza magának este.

Angol..hát,szerintem nekem már egy könnyed ponyva sem menne :cry: kistesó megnő kicsit,elmegyek egy gyorstalpalóra feleleveníteni,újra kedvet kapni...

Kép Kép
meli1118
 
 


Pann, mikor a tettek mezejére léptek kukiilag, minden részlet és adat/elérhetőség érdekel, illetve a javasolt megoldások, húzás, kenőcsözés, kicsit vágás ill. teljesen?? szóval mi sem ússzuk meg, csak még a szobatisztaságot muszáj megvárni..

Sno, hol vagy? együtt dughatnánk homokba a fejünket a témában!

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!



Jelentkezem :) Még egyben :)
El se hiszem, hogy idáig eljutottunk :)
Tegnap voltam ctg-n, orvosnál, uh-n. Minden rendben, a ctg méhtevékenységet nem mutatott, az orvos a méhszáj állapotában nem látott változást, az uh-n a becsült súly 3280g. A hasam még eléggé fent van, szóval elvagyunk még így egyben.
Szívesen írok majd sms-t, ha valaki megírja priviben a számát!

Pann, terv még nem igazán van, az a baj, hogy a nagyszülők vidéken laknak, egyedül tesóm lakik a közelben, neki már mondogattam, hogy a telefonja mindig álljon készenlétben.

Lora, persze, összepakoltam már. A 30. hét környékén az alap már össze volt rakva, azóta a többi dolgot is beszereztük (pl átmeneti overál a picinek).

Egyedül az a rossz, hogy Áron hisztijei visszatértek, és én nem bírom idegekkel a dolgot. Ma is sírtam miatta.

Pann,
Remélem, Gergőt nem kell majd műteni :( És szerintem is jó ötlet az ovi előtt ezt lerendezni.
Laptop-os elsős osztály???? Már leírni is sokkoló :shock:
Én már azon kiakadtam, hogy az óvodában is van számítógép......... a kiscsoportosok még nem gépezhetnek, de a nagyobbak heti egyszer már játszhatnak rajta. Hát nem örülök.... :twisted:
Ja, és már korábban szerettem volna kérdezni, hogy továbbra is főzöl magatokra, vagy rendeltek?
Az nagyon jó, ha a két gyerkőc egyidőben alszik. Csak véletlen, vagy tényleg sikerült ilyen jól eltalálni az időbeosztást?

Ágiboldi,
Meghallgattuk a szóban forgó dalt a youtube-on :) Tényleg elég meredek a szövege :) De Áronnak tetszett.
Kiskonyha: nekünk sincs még, én is a horror ára miatt nem vettem.... Most egy FP garázsra hajtok Karácsonyra :)
Bár Brigó-apa konyhájára kíváncsi vagyok :) Tudsz képet tenni róla Lora?

Lora,
Nálunk Áron mostanában lett egy picit bátrabb! :) Ő, mint korábban írtam, nagyon tartott mindentől.... pl a csúszdáktól (még a kicsiktől is) még mindig fél.

Angol: pont most indul a munkahelyemen belső angoltanfolyam. Eléggé irigy vagyok most, tök jó lesz a munkatársaimnak. Munkaidőben, szinte ingyen frissíthetik a tudásukat. Mi napi szinten használjuk.

Meli,
Szuperek kirakók, majd a fakopáncsban mi is körbenézünk, de csak valami nagyon egyszerűvel érdemes kezdenünk, abszolút nincs türelme Áronnak. Sőt még a formabedobós játékokhoz sincs türelme.

Tényleg, rajzolás, gyurmázás, festés - ezekkel hogy áll a többi gyerkőc?

Ja, és H1N1: mi nem.

KépKépKépKép
thelga
 
 


a kuki-kommandó 3. tagja jelentkezik!

engem is minden érdekel Pann, bár én most a napokban kezdtem magam meggyőzni, hogy továbbra is várjak türelemmel. Ma elkezdte magának húzgálni fürdés közben, aminek nagyon örülök, mert ő biztos érzi a határt, és hátha történik valami. Szóval Ágiboldi, továbbra is fejjel a homokba!

Ami most új jelenség (továbbra is maradva az alsógatyóban :oops: ), a fenék lyuka alatt kidudorodott egy ér, lehet ez aranyér??? Mostanában megint nagyon fél a kakilástól, pedig abszolút nem kemény, még több napi visszatartás után sem (puttony számra eszi a szőlőt). Valamelyik nap viszketett is neki :shock: De a neten utána olvasva, csak a széklet lágyítást javasolják, semmi egyebet, és azt írják, hogy gyerekkorban nagyon ritka.

Meli,
angollal kapcsolatban pont azt csinálom, amit Ágiboldi javasolt: olvasok, és csak ami tényleg érdekel, Harry Potterrel kezdtem (nem tudtam kivárni, hogy megjelenjen magyarul), az első könyvből (ami az 5. volt) még épp csak a vezérfonalat tudtam elkapni, az utolsónál már semmi problémám nem volt. Most legutóbb a Twilight sorozatot olvastam, na annak szerintem nagyon könnyű a nyelvezete, ha érdekel, akkor melegen ajánlom erre a célra.

Rita, Lora,
kitartás a beszoktatáshoz!

nálunk már új óvónő gárda van, még nem tudom, hogy milyenek lesznek, de az az érzésem, hogy a vezetőnél (aki a régi) elástam magamat, amiért hangot adtam, annak hogy szerintem a régiek nagyon jók voltak, és szomorú vagyok, hogy megváltoznak a dolgok.

Pann,
igen az lehet, hogy nem a gyakorlat hiánya teszi, hanem, hogy idegen gyerekkel nem tudok mit kezdeni.
Lehetne Rékáról egy friss képet kunyerálni a közösbe?

H1N1,
én is a lakosság minél magasabb százalékú átoltottságára szavazok, persze rajtunk kívül :oops:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


De jó ilyen cikkekkel riogatni a kismamákat, mint ami oldalt is van :(

KépKépKépKép
thelga
 
 


Hajrá Helga, tényleg szépen kivártátok a végét!

rajzolás,
most nagyon megy, zsírkrétával, tollal papírra, sima krétával az ikeás táblára. Talán ez most a fő játék. Mindig megkérdezi, hogy mit rajzoljon nekem, mindig megpróbálok minél nagyobb elvetemültséget kérni, és ennyi. Ja és nagy kedvenc a tollal a tenyerére rajzolás (én ezt mindig megengedtem), most pl. minden ujjára más-más arcot szoktam rajzolni.

festés,
mostanában nem festünk, az nem kötötte le annyira, mint a sima krétával rajzolás. Engem mondjuk jobban lekötött, de igyekszem mással elütni az időt :D

gyurmázás,
még sosem gyurmáztunk, nincs is gyurmánk (de van egy ajándék ötletünk :D )

gyerek konyha,
ami nekem eddig a legjobban tetszett, szintén az ikeában láttam: annak a lépcsős gyerek polcnak az alsó szintjére rácsavaroztak 4 fekete poháralátétet (ezek voltak a platnik), meg az elejére 4 gombot, messziről teljesen hivatalosnak tűnt, csak közel menve ismertem fel, hogy miből van. :o

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


hahó

kukitéma
muszáj hozzászólnom, bár minket egyelőre nem érint, -már csak egy kicsi letapadás van-, de én tuti nem nyúlnék még hozzá (max krémezés és szelíd hátrahúzás fürdésnél). egyrészt még simán lehet, h lazul magától, másrészt sztm ez már az életkor, amikor már kapisgálja, h mizu, viszont még akár egy félév múlva is már jobban fel lehet készíteni a dologra. ja, és ah sno is írja, érdemes a gyerekre bízni, egyrészt szívesen is csinálja, másrészt úgy tutira nem fáj, harmadrészt a fürdéshez úgyis meg kell, h tanulja.

de csatlakozom ágiboldihoz, pann írjál le légyszi minden részletet, mert lehet, h szükség lesz rá.


rita
hát a bölcsivel nem tudom, h alakult ennyire jól (és meddig tart a lelkesedés :twisted: ) de én csak uazt tudom hajtogatni, h a lényeg a szülő hozzáállásában van. én mondjuk könnyen beszélek, mert én tényleg hiszem, h jót tesz neki/jó helyen van, stb, de csak és kizárólag ilyen megnyilvánulások hagyják el a számat. a másik meg, h úgy kezeljük, h az ő bölcsije=az én munkám, úgyh egymást lelkesítjük reggelente, "anya, érezd jól magad a munkahelyeden" :lol:

festés
még nem vitt rá a lélek, pedig vettem már :oops: egyelőre ceruzával, tollal firkálás. gyurmázni nem szeret

sno
popsiluknál ér kelénél is van, pedig sose volt szorulásos gondja, sztm ez fejlődési dolog lehet. a viszketés mennyire gyakori, nem lehet, h vlmi élősködő?

alma zkr
kele n bírja a helikoffert meg a ma van a szülinapomot, ezeket nézi youtube-on. élőben is láttuk már 2x, sztm egész elviselhető. hát az a minimaxos izé mondjuk tényleg gyenge, de ami engem kiakaszt, az a szelektív hulladékgyűjtésről szól :shock:

helga
küldök számot

majus3
 
 


Május,

a viszketés ezen a héten jelentkezett először, és eddig kétszer szólt miatta.
Vajon a gyerekeknek is úgy kell adni a féreghajtótablettát, mint a kutyáknak: májkrémbe nyomkodva :twisted:

festés,
hát ezért lett nálunk linóleumos a gyerekszoba, és nagyon bevált (kb. az első nap pofára ejtettem egy kakis pelust 8) )

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Május,

Csak Helgának küldöd a számot, vagy mindenkinek aki szereti??? :lol:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!!!!!

Köszönjük a szoba dicséreteket. Gréta nagyon szeret benne lenni, nem szokott átszökdösni, csak hív hogy menjek.
Meli: Az ágyról néha leesik, de van egy puha takaró mellette, így nem esik keményre. De egyébként egyre ritkább. Szinte az éjszakát is átalussza, már csak a cumiról kellene leszoktatni és akkor teljesen oké lenne.
Pann: Igen a rácsos ágy lett átalakítva, még egy-két évig biztos jó lesz neki.
Lora: Az nem számítógép, hanem tv, de mivel ott nincs tv kábel így odaraktuk neki a dvd-t és csak azt tudja nézni, az apja már egy csomó mesét töltött le neki. Most a Pom-Pom a sláger nála és a Micimackó. Igen az ágya felett a maci az lámpa. Amikor este olvasunk az ég és ő kapcsolja le alvás előtt és nem is kapcsolom vissza mikor elalszik éjszakára.

Öcsémnek azóta megjött a papírja, 1 év jogsi elvétel és „olcsón” megúszta 120.000-rel.
A „kisasszonynak” tegnap volt az esküvője, azóta mással is beszélgettünk, például rokonával is az egész élete hazugság körülette, senki se érti mit tesz és miért, a hapsi se szimpatikus nekik, kiderítettem kb hány hetes, úgy néz ki tényleg nem az öcsémé, jobb is.
Ennyit a témáról, többet nem beszélek róla!!!


Védekezés: 6 hetes kora óta gyógyszert szedek.

Helga: Már tényleg nincs sok hátra, ezt már fél lábbal is kibírod. Drukk!

Mi meg ovisok lettünk. Mivel rengeteg pici van a bölcsiseknél most, mivel szinte mindenki aki együtt volt a Gértával átkerül az ovisokhoz, így megkérdezték, hogy áttehetik-e a Gértát is. Úgy gondolják nagyon ügyes és többet tanulhat ott, így is már sokat játszott velük. Mondtam, hogy persze. Minden mondókát, verset, rövidebb mesét kívülről tud és még ki is javít minket sokszor, ha nem úgy mondjuk ahogy az oviban tanulták.
(Amit a múltkor el is felejtettem mesélni, a fiúk is nagyon szeretik (a nagyok) huncutkodik velük, meg azt mondják ilyen kistestvért szeretnének)
Festenek, rajzolnak, gyurmáznak, tornáznak illetve most készítettek só szobát is náluk és ott is vannak foglalkozások.
A só szobáról mit hallottatok, mert volt már amikor délután kijöttek onnan mentek anyuék érte és fájt a feje, hogy esetleg ez attól lehet és miért???

És egy jó a végére.
Mivel tudjátok, hogy Zsolti nem nagyon szeretett volna másodikat, meg majd később stb. ezért meglepett a valamelyik napi kijelentése.
Későn mentem Grétától lefeküdni, nehezen aludt el. Erre Zsolti: Gréta nem hagyja, hogy kistesót csináljunk. Én furcsán néztem rá. Majd megkérdeztem miért mondja. És azt mondta, hogy mikor befejezzük a sulit (mind ketten jövőre), meg lesz a nyelvvizsgánk utána jöhet a kistesó. Tehát kb 1 év múlva neki kezdhetünk a projektnek. Nagyon-nagyon örültem, már alig várom, úgy hogy bele kell húznom, hogy minden meglegyen.

Pusz mindenkinek!!

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


Sziasztok!

Régen voltam, most is csak gyorsan:írtam a közösre, meg a blogba is, ha érdekel vkit, vannak képek is.:)

Olvasgattalak titeket, voltak jó kis témák, de este 10kor már csak ennyire van energiám.Minden nap 6kor kelünk, és csak este jutok géphez.Pedig jó lenne írni is, hiányzik a közösségetek!

Emikém asztmás lett, most a 7en itthon vagyunk, ezértis tudtam írni, meg blogolni.Szerencsére nem súlyos, én nem is gondoltam volna, hogy ez a baja, mert mindig vmi takonykórnál jött elő, és betudtuk annak.De most láztalan volt, és csak sípolt, fulladt.
Bővebben a blogban.;)
pankaa
 
 


Hahó!!!

Helga????2in1?????
Én holnap leszek 30 hetes!!!!Végre 3-sal kezdődünk :lol:

Panka,nagyon jó lett a ház,hát megértem férjed elmerengését,én is visszaidéztem az építkezési állapotainkat :? hú,de nem kívánnám most!!!Szegény Emili,az asztma nagyon gáz...

Lin,hajrá kistesó!!!!De jó,h párod így gondolja már!!!

Kuki témák.Én nem hagynám elfajulni a dolgot,van ismerősöm,akinek a kisfia 6 és 3 éve folyamatosan szenvednek,de műteni most szánták el csak magukat.Viszont az is igaz,h ahogy okosodnak,úgy lesz egyre könnyebb rávenni őket,h akár maguknak is intézzék.
Pláne,ha egyszr végre letűnik a dac...

Mit szóltok a télhez???Ez már nekem is sok,pedig a múlt héten már hidegért fohászkodtam :lol:

Kép Kép
meli1118
 
 


Halihó!


Még egyben! A front abszolút nem zavarta meg Adélt (még jóslók sincsenek), engem meg Áront annál inkább! :twisted: Még ilyen hisztis napokat!!!!!!! :twisted:

Meli,
De jó! Már csak 10 hét! Nem semmi, mennyire ideges voltam én ilyenkor, és csak azért szurkoltam, hogy bírjunk ki még együtt 5-6 hetet. Aztán jó gyorsan elrepült ez a 8 hét, és mostmár lassan azért szurkolok, hogy ne hordjam túl Adélt :)

Köszi szépen a válaszokat a rajzolással kapcsolatban. Nálunk Áron inkább gyurma párti, és esetleg még festeget, de az is inkább pacsmagolás a vízzel :twisted:
A világos szőnyegemet én is féltem :)

Még egy kérdés: a színekkel hogy álltok? Áron abszolút nincs tisztában a színekkel, pedig napi szinten gyakoroljuk, de amikor megkérdezem, ez az autó milyen színű, akkor Ő a típusát mondja meg, és nem a színét. Nem tudom, már kezdek ideges lenni, hogy látja-e ez a gyerek a színeket????

Sno,
:)

Lin,
De jó, hogy Gréta már ilyen kis ügyes, hogy ovis lehet :)
És persze az is nagon szupi, hogy a párod meggondolta magát tesó ügyben :)

Briginek utólag is Boldog Névnapot!

KépKépKépKép
thelga
 
 


Ja igen! Panka,
Tök jó, hogy jelentkeztél! Már hiányoltalak! Bekukkantottam a blogba meg a képeket is megnéztem! Szuper a kégli!!!!!!!!!!!!
Emike asztmás :( Ne mán!!!!!!!!!!!!

KépKépKépKép
thelga
 
 


Lin,
nekem eddig nincsenek negatív tapasztalataim azzal kapcsolatban, hogy Sebi ovis, szerintem Grétának sem lesz gond.
Már csak egy év, hurrá!

Helga,
milyen gyurmát gyúrtok?
biztos megvan, hogy hogy állapítják meg egy kisgyereknél, hogy látja-e a színeket, de én laikusként, még nem érzem problémának, hogy nem tudja.

Meli,
éljenek a harmincasok!

Megyek bekukkantok Pankáékhoz :)

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Panka, jók a képek nagyon!

Gyurma, apró darabokra oszlik a play dough, utálom. Az én gyerekkoromban olyan jó kis büdös csúnya színű de valahogy gyúrhatóbb cuccok voltak (persze biztos ez most biztonságosabb...)

Helga, Boldinak fogalma sincs a színekről, tudja a nevüket és teljesen random használja, mintha nem lenne jelentősége, h melyiket mondja, esetleg a piros a kivétel az autónk miatt (autómárkák nálunk is nagyon mennek, már vagy egy éve, annak bezzeg van jelentősége :shock: ) Én nem aggódom, különben az apukája színtévesztő (de ez csak anyai ágon öröklődhetne), és amúgy sem nagyon izgat :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ági, csak gyorsan, két tökéletes gyurma-recept: (idézet, azért ékezetek nélkül) Az egyik lábosban, a másik mikroban főzős (mi a mikrósat már kipróbáltuk - áll a tsz. én is próbáltam! :))

1. A kovetkezoket egy labosban kell osszekeverni:
250 g liszt
2 kaveskanal citromsav
125 g so
250 ml viz
2 kaveskanal olaj
etelfestek
Szinezni lehet temperaval, vagy fuszerekkel (kave, paprika,
kakaopor, curry, stb.)
Addig fozzuk, allando keveres mellett, amig labda formaju lesz. A
labasbol kiveve hulni hagyjuk 5 percig. Utana osszegyurjuk, hogy
egyenletes legyen. Teljesen kihulve mar hasznalhato is.
Margarinos dobozokban tartva nem szarad ki.Vigyazni kell, hogy
legmentesen zarva legyen, de nem kell peldaul a hutoben tartani.
Megjegyzes: az elejen -amikor csomosodni kezdene - a drotos
reszenel megmarkolt habverovel keverem simara, amikor mar
kemenyebb lesz, lapos fakanallal folytatom, amig elkeszul.

Erdemes egyszerre ket adagot szoktam kesziteni es ebbol ebbol 4
szint csinalunk. A szinezeken kivul egy nagy talban
osszekeverjuk az anyagokat, erdemes egy kis "szagositot" is
hozzaadni, mentakivonatot vagy valami hasonlot, nagyon kellemes
illatu lesz tole a gyurma. Ezutan kimerjuk a negyedet egy
teflonos edenybe, hozzaadjuk az etelfesteket, vagy mas
szinezoanyagot, kozepmeleg tuzon folyamatos keveres mellett par
percig fozzuk. A meleg hatasara azonnal csomosodni kezd, ezert
kell a szint hidegen hozzakeverni. Nagyon hamar elkeszul, es
kisertetiesen hasonlit a play-doh-hoz, nagyon puha, konnyen
formazhato, egyaltalan nem ragad, sokaig elall, nagyon ajanlom
mindenkinek, tuti recept.

2. 20 dkg liszt, 10 dkg só, 1ek étolaj, 1kk citromsav, ételfesték (vagy színes ételaroma). És víz 3dl
A hozzávalókat összkeverjük, majd 1000W-on a mikróba tesszük 5 percre. Közben 2-3x megkeverjük. Ha kihűlt, összegyúrjuk. Hűtőben, zacskóban hónapokig eláll.

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Tökjók ezek a gyurmareceptek!!!!Akár azt sem bánnám,ha megenné,ez aztán nem egészség-károsító....

Helga,átléptem az álomhatárt,innentől már minden rendben lesz!!!10 hetem tutira nincs már hátra,én már 7-nek örülnék leginkább,akkor már nem lenne kora és kényelmesen haza is érnénk,össze is szoknánk karácsonyra.Ez persze nem kívánságműsör,de hátha....
Túlhordás :lol: :lol: csak nem...
Dénes minden színt ismer és jól használ.Kedvence a piros,ha megkérdezzük,h milyen kesztyűt/bicajt/ruhát/zoknit,akármit vegyünk,biztosan pirosat kér.
Hidegfrontot észer sem veszem,nem keményedek többet,mint kellene...viszont amúlt heti melegfrontban úgy éreztem,h meg is szülök még aznap....

Sno,milyenek az új ovónők?Sebi megszokta őket?

Nanica,jól vagy????Rég jártál itt.


Lorca????

Dénes egyre viccesebb.Annyit röhögünk apjával és ha tehetem,írom is azonnal le,amikor beszél.
Egyik nap dögönyöztem a szőnyegen,ő kacagott,mire mondom neki:Te,én megeszlek!!!
Erre ő kicsit felháborodva:nem esz meg anya!!!Nem is finom a Dénes!!A vacsora finom....

Ma ebédelünk.Már jóllakott,csak turkál.Fennhangon énekelni kezd:Jajj,de magas,jajj,de magas......majd elhallgat,bekap egy falatot.Lenyeli,folytatja a dalt...dőljön össze,az a vendéglátás.....
azt hitttem kiesek a székből,úgy röhögtem.És mindehhez átszellemült arc és teátrális mozdulatok....halálos.

Kép Kép
meli1118
 
 


Köszi, Meli, hogy hiányoltál, olvaslak ám titeket.

Velünk nem sok minden történt mostanában - próbálom a hirtelen haragomat és a hisztit kordában tartani. Jobb napokon mindkettő sikerül. :D
Dolgozok, fáradok, keressük az utódomat, és a fiúnevet :D

nanica
 
 


Kb. 10 perces fájásaim vannak. :shock: Lehet, hogy nemsoká babázok? :lol:

KépKépKépKép
thelga
 
 


Reggelt!!!


Helga,lehet,h már nem is olvasod....izgulunk értetetk!!!!


Nanica,fiú név kell nektek is????Hát mi még mindig nem döntöttünk...Nálunk enyhült a hiszti.Igaz tegnap ismét előadta magát,de apa előkapta a jó zsaru-rossz zsaru formációnkat és most kivételesen ő volt a rossz, én a jó.Ez úgy meglepte D-t,h gondolkodás nélkül szót fogadott nekem és neheztelve figyelgette jó színész apját :lol: alig bírtam k röhögés nélkül....

Kép Kép
meli1118
 
 


rita
tökjók a gyurmareceptek, a mikrósat lehet, h kipróbálom. egyszer, majd....
de a legjobb az volt, h elképzeltem ágiboldit, amint a tűzhelynél gyurmát kavargat :lol:

nanica
és milyen fiúnév-ötletek vannak?

thelga
izgin hangzik! bár a kb és a 10 perc még nem biztosíték semmire. mindenesetre szolgálatba helyezem magam :wink: :P

majus3
 
 


Május, te mennyire ismersz!! Én is elképzeltem azt az élethelyzetet amint gyurmát kavargatok és meg kell mondanom őszintén, h meglehetősen életszerűtlen. (de Rita, ez nem jelenti azt, h nem értékelem nagyon a recepte!!, sőt majd valami mindenre képes nagymamával meg is csináltatom)

Helga, jaj de izgi, Május, azonnal írd meg ha lesz hír!

Tegnap este Boldi belázasodott, hihetetlen egy ilyen gyerek, tök jó kedve volt bölcsi után pörgött, aztán egy órán belül ez átalakult 38.6-os lázzá :shock: :( és csak bágyadtan feküdt.. aztán éjszaka megjött a takony, úgyhogy most nincs bölcsi, hanem a fiúk otthon bandáznak (ennyi előnye van a Boldiapu állástalanságának) (és nem vittük dokihoz, ugye ez rendben? takony, láz, mint mondhatna? reggel már csak 7.4 volt)

Persze éjszaka velem aludt, rémálom. Volt olyan a 350 ébredésem között, h konkrétan kitornázta alólam a lepedőt, elvette a párnámat és a takarómat :lol: majd a képembe tüsszentett

Kép
Kép
agiboldi
 
 


A 3 befutó nevünk a Vince, Nándor - az én kedvenceim, és Levente, Vendel Apáé. Hajlunk a Levente v. Nándor felé, de egyiket sem érezzük olyan erősnek mint anno a Liliannát!

Helga! Izgalmasan hangzik! :D Szorítok nektek!

Rita én a sima só-liszt gyurmát is kiegészítem néha 1-2 ek olajjal és akkor nem szárít annyira! és igen jó az állaga. Azt is lefet színezni ételfestékkel és sokáig eláll

nanica
 
 


Jaj, azért 3, mert Vendel már kiesett.

Boldinak jobbulást. Azért, ha nem javul a láza 3 napon belül, én elvinném dokihoz.

nanica
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?