Új privát üzeneted érkezett!

Ja, babaházuk is van, olyan kis bebútorozható. Én még felsős koromban is játszottam vele :oops: , itt meg üresen áll. Mások vagyunk... :D

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Hát mások!!!!Én kislányként sem szerettem babázni,mindig is inkább vonzottak az aktivitást igénylő labdajátékok és a kinti játékok csoportban.Nagyon sokan voltunk egy utcában és rengeteget tengóztunk,tollasoztunk,bújócskáztunk,vagy egyszerűen csak bunkiztunk a nagy diófa tetején.Kaptam egy barbit,mert a barátnőim is kaptak.Levágtam a haját punkra és befestettem temperával.Utána nem kaptam babát 8)
A mai napig imádok minden játékot,darts,biliárd,ping-pong,foci,kártyajátékok,társas.De nem tudnék leülni babázni,egyszerűen nem érdekel...

Kép Kép
meli1118
 
 


Hali Lányok!

Pann,
az utóbbi hsz-eid nagyon életszagúak lettek, vagy nem is tudom, hogy mondjam.

az első széria az ész érvek (nekünk sem lett semmi bajunk a bölcsitől, stb.), és rögtön rá az érzelmek (ajajajj, felvették Gergőt az oviban)...annyira átéltem veled én is a hirtelen jött gyomorgörcsöt, amikor egy ilyen egyszer majd ez is eljön dolog, hirtelen tényleg eljön. :shock:
Mondjuk, ha februárig annyit változnak a gyerekek, mint az elmúlt fél évben, akkor meg sem tudnám tippelni, hogy kb. milyenek lesznek, mire Gergő ovis lesz.
Rékának is jár némi idő kettesben veled résszel nagyon egyetértek.

Ha jó az ovi, vagy ovisnéni, akkor semmi gond nem lesz. Én totál nyugodt vagyok, akkor is ha egy hétig sírva viszem a buszhoz, mert tudom, hogy szeretik az oviban. A bölcsiben olyan sík ideg voltam, hogy állandóan egy hajszál választott el a sírástól, legszívesebben az összes gyereket hazavittem volna. (itt most nem a bölcsikkel van a gond, hanem a mi bölcsinkkel)

Ágyneműt kellett beadnunk, egy normál méretű huzatot, meg egy lepedőt adtam be, és voltak olyan kedvesek, hogy félbevágták, és megvarrták nekünk. Így most van váltás.
Nálunk az ovi nem átöltöztetős, amibe viszed abban van egész nap, és abban is hozod haza, tehát pizsi sem kellett.

kis korkülönbség: mi lett volna, ha egyből összejön a tesó??? :twisted: Lehetett volna egyszerre két gyereket pelenkázni, meg minden.

játék: nagyon kell törni a fejemet, hogy mit csináljunk, amit én is élvezek. A festést azt szeretném, de két pacsmagolás után abba hagyja, és utána zavarja, ha tovább alkotok (semmi kézügyességem). Rajzolás dettó.
A mesélés az jó, ha pihenni akarok, mert azt mozdulatlanul elhallgatja napestig.
Homokozásban elég jó vagyok, a múltkor megdicsért egy anyuka a játszón 8)
az autózásba még nem jöttem bele, vannak ötleteim, de az igazság az, hogy unom őket.
Babázni régen imádtam, és azt hiszem a fésülés, öltöztetés még most is menne.
Összegezve azt mondhatom, hogy az anya játszunk felkiáltásra én sem borzongok meg izgatottan.
Ja, és előre rettegek a kártyázástól, meg a társastól, mert arra felnőtt társaságban is nehezen veszem rá magam (pedig ha beszállok már élvezem, de valami miatt ha lehet kerülöm). Az uno még csak-csak.

Rita,
én playmobillal az Egri csillagokat játszottam. Az István a király feldolgozást azért gondolom nagy élmény látni :D

Orsi
Kép Kép
sno
 
 

 
 

lemaradt még az anyatípus:
tényleg egy önismereti tréning, én pl. rájöttem, hogy nem vagyok semmilyen típus.
Épp úgy bennem van a minden időre szoptatás után mérek, és aztán grafikont készítek az eredményekből, mint az együtt alvós, folyamatosan cicin lógós típus.
Igazából a körülmények döntötték el, hogy melyik kapott teret. Sebi az utóbbi életformára voksolt, és az apja sem preferálta a tanuljon meg magától lenyugodni, és visszaaludni ötletet, így mindenki megelégedésére, ebbe az irányba mozdultunk, és örülök, hogy bevált.
De lehet, hogy úgy járunk, mint Rókiék, és a tesó majd pont a kiságyban szeretne egyedül aludni, nyugiban.

Mostanában amin gondolkodom, hogy azok a jó programok, amiket mi, felnőttek is élvezünk, magyarán ha látja a gyerek, hogy felszabadultak, érdeklődők, stb. vagyunk. Pl. állatkertbe lehet, úgy is menni, hogy mutogatjuk a gyereknek az állatokat, közben azt lessük, hogy mit szól hozzá, fényképezzük, kamerázzuk (mi így voltunk eddig), meg úgy is, hogy odanézz apjuk nem is tudtam, hogy ekkora van a hím gorillának, gyere már ezt nézd meg közelről! :P

Ehhez kapcsolódik, hogy kezdek aggódni (itt kezdődik a probléma), hogy nem vagyok az a típus, aki az életigenlésből, életélvezetből példát tud mutatni az utódjának. Könnyen válhatok azzá az anyává (felvettem a küzdelmet ellene!), aki penge szájjal tesz vesz a rajcsúrozó családja körül, mint az élő szemrehányás. De itt is bejön, hogy nem vagyok semmilyen típus, mert tudok tök hülye is lenni, szóval van még remény.

Ez onnan jött, hogy láttam két családot (az egyiket egy esküvőn, a másikat az okmányirodában), ahol a szülők ötven fölött voltak, és a két kamasz gyerekükkel olyan vidám társaságot alkottak, hogy örök példaként fognak a szemem előtt lebegni.

Na ezt most jó hosszan kifejtettem, kifognak zárni, mert túlléptem a havi hsz keretemet.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Orsi, szerencse, hogy nincs keret, jól mulattam :) :)

Nagyon szívemből szóltál, én is néha rácsodálkozom egy-egy családra, hogy milyen jól megvannak együtt, látszik, hogy nagyon élvezik egymás társaságát. Például nagy álmom, hogy a gyermekeim kamaszon is szívesen nyaraljanak velünk (is, természetesen az aktuális táboraik, sziget... mellett).
A pengeszáj :) ismerős, néha asszem óhatatlan is. Tegnap este nekem már nem is penge volt a szám, hanem nagy :oops: , meg lefelé kornyadó, aztán rájöttem, hogy az előző éjszakai 4,5 óra alvás után ez nem csoda. Meg mostanában már nagyon nagyon érzem, hogy nem csak a kiszolgálás tölti ki a napot, hanem valóban jól tudom érezni magam a gyerekekkel (eddig is, nagyon, de ez más). Lehet velük hülyéskedni, ők is nagyon viccesek tudnak lenni, komoly beszélgetéseink is vannak, szóval klassz. :)

Állatkert :lol: Most hogy mondod, még meg sem vizsgáltam a hím gorillát! :D De valóban fontos, hogy a felnőttek is jól érezzék magukat, egyrészt, hogy a gyerekeknek ne legyen természetes, hogy mindig csak az ő kedvük szerint zajlanak a programok, másrészt lehet valóban óriási lendülettel mutogatni a zsiráf hosszú nyakát, meg hogy nézdmilyenédesazakisnyuszika, de az ál-lelkesedés úgyis átüt. Időnként olyan jól tudok szórakozni, amikor felnőtt emberek tapsikolnak mondjuk az elefánt ketrece mellett, mellettük meg a fád arcú kiskölök arcáról azt olvasom le, hadd szórakozzon az anyám is egy kicsit.
Ugyanakkor az is fontos, hogy észrevegyék a szépet, tudjanak csodálkozni, mert az is kiábrándító, amikor egy gyerek arcán más sincs, csak unalom. Múltkor autópályán jöttünk hazafelé valahonnan, éppen vitatkoztunk az apjukkal :oops: , és a gyerekek meg lelkesen ordítottak, hogy de szép az ég, milyen rózsaszín... El is múlt a rossz kedvem. :)

Na, ki lépi túl a keretet? :oops:

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Az a baj, hogy az István a királyt én csak hallgathatom, mert ha belépek a gyerekszobába szemérmesen abbahagyja. :). De majd fényképet mutatok, teljes nézőtér be van rendezve, szereplők satöbbi. És hallgatni is vicces, mert nagyon cifrázza, meg a zenekart is énekli: "...mondd, te kit váááááálasztanáááál? tududududu Valakinek holnap át kell íííírni a régi meséket... tudududu..."

Az Egri csillagokat film- vagy könyvélményed alapján játszottad? :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sno, szívemből szóltál pengeszáj kategóriában. Én ezen akkor tűnődtem el, mikor este 6-kor mentem haza, tök fáradtan a munka után, és éreztem, h totál kész vagyok, csak hevernék valahol, de semmi kedvem kipakolni kaját, elmosogatni (bár ezt Boldiapu megcsinálja, főleg mióta nincs munkája), és tuti, h egy fél hisztit se tudok tolerálni, hanem ordítani fogok mint a sakál ha nem hagynak békén, nem akarok kisautózni, teljesen sztereotíp fáradt anyuka vagyok, akinek semmi kedve játszani, és rossz arcot fog vágni ha beleragad a gyurma a szőnyegbe. És még az is bennem volt, h ez milyen helytlen, de sebaj, ez csak most van, majd később más lesz. Aztán rájöttem, hogy semmitől nem lesz más később se, én nyugdíjig nyilván dolgozni fogok, mindig fél 6-ig, stb. Szóval ez az élet, vagy képes vagyok ezt így élvezni és játszani Boldival és jó fej lenni, hogy mindannyian boldogok legyünk, vagy tényleg sztereotíp kellemetlen sárkány leszek. Törekszem az elsőre :lol: , többnyire sikerül! :wink:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Orsi
Én nagyon örülök az írásaidnak és NINCS semmilyen keret, de nem dícsérgetlek, tessék írni és mi örülünk neki! :lol:

Most különösen örülök, főleg egy mondatodnak (Rita, ezt most ne olvasd el!!!):
"Én totál nyugodt vagyok, akkor is ha egy hétig sírva viszem a buszhoz, mert tudom, hogy szeretik az oviban. "
Eddig Brigó örömmel ment a bölcsibe. Tegnap már kicsit pityergett reggel, de hamar csend lett és onnantól már nem volt semmi baj. Ma viszont már sírt itthon is és a bölcsiben meg egyenesen remegett, hogy velem akar jönni. Pedig szeretik a bölcsiben, a Klári néni is tündér, ő is szeret ott, de valahogy mégis előjött a sírás. Mióta gyerekem van nem éreztem magam ilyen sz.rul, az van bennem, hogy cserben hagytam, pedig ő bízott bennem. Pont ezért kerültem el a kiságybanhagyomsírni, majdmegnyugszík című történeteket. Persze előbb utóbb abbamarad a sírás, de az csendes beletörődés lesz. Na ezt érzem most és borzalmasan rosszul érzem magam tőle. Csak nem igazán tudom, hogy mit lehetne tenni ellene. A bölcsisnéni egy darabig hagyta, hogy vígasztaljam, de aztán elvette, hogy jobb lesz így. Hát nem tudom... Csak sajnos muszáj... :(
Írjatok valami bíztatót, hogy ez nem így van, és minden okés lesz!

Pann
Velünk otthon volt anyu. Gyakorlatilag háztartásbelinek mondható, a mai napig. Pontosan azért, mert nem tartja jó dolognak a bölcsit, ovit. Én 4 évesen mentem (már középsőbe) oviba, mert látta rajtam a játszótéren stb helyen, hogy ez nekem jó. Ő már előre sajnálta Brigót, hogy szegénynek bölcsibe kell mennie. (jelenleg én is sajnálom, nagyon)
Ezzel egyébként én nem értek egyet, mert pl. az öcsém összesen járt kb. 2 hónapot oviba, mert asztmás és egy idióta orvos azt mondta anyunak, hogy maradjon vele otthon, ha tud. Anyu persze kapott az alkalmon. Ezután az öcsém az iskola első pár hónapját végigbőgte és volt rá példa, hogy a tanítónénije engem hívott, hogy próbáljak vele csinálni valamit. (Merthogy egy suliba jártunk.) Szeretem az öcsém, de sajnos a mai napig (24 éves) nehezen ismerkedik, nehezen illeszkedik be csoportokba stb. Én ezt egyértelműen az ovi hiányának tudom be (főleg a családomat végignézve). Persze a bölcsi az más, ezt tényleg nem tartom egyértelműen hasznosnak a gyerek szempontjából. Bár én azt hittem, hogy Briginek szüksége van a gyerektársaságra, de úgy látszik, hogy az anyjára is szüksége lenne. :(

Anyatípuson is elgondolkodtam. Én pl. sokkal türelmesebb lettem, mint voltam. És direkt így írtam, mert szerintem a gyerek tanított türelemre és még sok jóra is.

Jaaaj, lányok! Kezdek megijedni ettől az új vírustól. Először a csepeli iskola, most meg az Elte tatai gólyatábora. Mit tudtok erről, és mi a véleményetek róla? Érdemes oltás után érdeklődni? A bölcsiben már most beteg a fél társaság. Még aki ott van, az is orrot fúj, köhög.

Játék
Orsi a hím gorillán én is jót nevettem! Egyszer apával pont így csináltunk, csak ott egy lónak volt tisztes mérete. :oops: :lol:

Nálam egyértelműen a homokozás viszi a prímet, azt szeretek. Ill. szaladgálni, fogócskázni is szeretek. De ezek szabadtériek.
Itthon a társasok is nyerők lesznek nálam, de ahhoz még Brigó kicsi. A babázás nem megy nekem, de ahhoz nem is igényel. Szeret babázni, etetni, altatni, babusgatni. Időnként földhöz vágni... hogy ezt kitől látta? :lol:
Nálunk apa az, akivel sokat vonatozik, legózik. Jó látni őket ahogy együtt játszanak. Itthon én a főzésbe szoktam bevonni, mindent látni akar, ő kavarja a tojást, vagy épp amit kell és persze mindent megkóstol. Amin ledöbbentem, hogy a friss fűszereket hogy szereti magában megenni. Legútobb a snidlinget és a petrezselymet már el kellett dugnom előle. :lol:
Sajno szerintem kevés az az idő, amit aktívan vele töltök. Az apja pl. szinte minden szabad percét kihasználja aktív játékra vele, főleg hétköznap. (Hétvégén azért neki is sok lenne :)) Talán ha őt nézem, akkor ha dolgozni megyek majd én is aktívabban leszek jelen a játékaiban. Remélem...
lora7
 
 


Sziasztok!

Ovi: a jövő szeptemberi kezdést gondoltam ideálisnak (3.5 évesen), de most mióta eltűntek a hasonló korú gyerekek a játszinkról és csak a totyisok maradtak, Gergő csak teng-leng, és nyüszít, h menjünk haza. Egy kis hintázás a max., amire rá lehet venni. :shock: Leginkább ezért gondolom, h fél év múlva abszolút gond nélkül fog menni az ovi és jól is fogja érezni magát a többiek között.
Tegnap tudtam meg, h a nagyobbak közé fog kerülni (vegyes csop.), ami miatt most egy kicsit aggódom - de minek?

Más: Végiggondoltam ezt az ovis ruha ügyet és most összegzem:
1. reggel felöltöztetem kinti ruhába, és elmegyünk az oviba
2. az oviban benti ruhába öltöztetem
3. kimennek játszani --> kinti ruhába öltözik (oké, lehet, h ez csak kabátot és cipőt jelent, nem teljes váltást)
4. bejönnek --> benti ruha
5. megebédelnek, ebéd után alvás --> pizsibe öltöz(tet)ik
6. alvás után vissza a benti ruhát
7. elhozom --> vissza a kinti ruhát

Nem sok öltözés ez egy kicsit egy napra? :shock:

Játék: ami megy, és még én is élvezem, az a labdázás, meg a fogócska. :lol:

Esti idegbeteg anyuka nálunk is be szokott jelentkezni. :? Tegnap pl. itt volt, mert Gergő egész du. piszkálta Rékát vagy annyira hangoskodott, h még véletlenül sem tudott elaludni, úh folyamatosan cipelnem kellett és még így is nyűglődött fürdetésig (cserébe este 8-tól reggel 5:45-ig a hangját sem hallottuk). Szerencsétlen Réka még szopizni sem tudott Gergő miatt, rá akart mászni, vagy ha rá nem lehet, akkor legalább rám, úh a végén már kiabáltam Gergővel, h menjen már innen (közben persze tudtam, h ez a legnagyobb hiba, amit el lehet követni, elzavarni a nagyot a kicsi miatt, de már nem bírtam cérnával), mert szegény Réka szívott kettőt, aztán máris érte vmilyen attrocitás, ami miatt sírva fakadt, úh tényleg sokat kell tűrnie néha szegénykémnek, pedig Gergő szándékosan soha nem közeledik felé rosszindulattal. :roll:

Ma megyünk oltásra, úh most ennyi, ráadásul "egykezes gépelés" volt, ha még emlékeztek. :wink:
Vendég
 


Pann, nálunk nincs öltöztetés, mint Sebinél, egész nap abban van amiben visszük (de ez bölcsi, azt én is hallottam, h az ovikban pizsamáznak, ez tök hüjeség, itthon se veszünk pizsamát az ebéd utáni szunyához). Van egy váltóruha arra az esetre ha valami történne. Mondjuk itt is van, aki a gyereket "szép" ruhában viszi, majd átöltözteti bölcsisbe, h a szép ruha ne koszolódjon, aztán este vissza. Nekünk minden ruhánk egyforma (szép :lol: ), és nem érdekel, h leeszi/homokozza, ráadásul a bölcsi 5 percre van, olyan rövid távon sétálok egy koszos kismalaccal 8)
Én meg a benti cipő fogalmával zavarodtam meg, mert van benti cipője, ami sokkal sarasabb mocskosabb mint a kinti, mert az udvarra abban mennek ki :shock:

Lora, szerencsés az anyukád, h megtehette, h otthon marad. Sztem kevesen gondolják konkrétan, h a bölcsi jó dolog, viszont egy fizetésből sajna nem tudnak megélni.
Amúgy meg ne aggódj, én 4 évesen mentem oviba (addig a nagyimnál voltam napközben, szuper volt, szóval bölcsis nem is voltam), és 3 évig bele voltam betegedve. Minden áldott reggel (nem túlzok) sírva ébredtem, végigbőbtem az egész utat, gyűlöltem az ovit, a nénik pedig imádtak, utáltam mindent és minden reggel cserben hagytak a szüleim mert hiába könyörögtem otthagytak (anya is sírt állítólag, csak nem láttam)! És még emlékszem az érzésre, komolyan. Mindezzel együtt ennek nyoma sincs mára, tök jó volt mindig is a kapcsolatunk, és ma már csak együtt röhögünk amikor a mai napig a szemükre hányom, h otthagytak. ) Persze emiatt extra paráztam anno, h Boldi nehogy így legyen, de ő láthatólag szereti. (Az apukám még el is filózótt rajta, h lehet, h én túl későn/rossz életszakaszban kerültem közösségbe?)

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Én ma is meginogtam anyai mivoltomban és egyre csak azt érzem,hogy a világ szemete vagyok,csak mert nem bírom már idegekkel ezt a sok nyígást,hisztit,visszafeleselést(!!!)hallgatni.Mai hisztinél 2x vertem rá a seggére és az unokatesóméknál a fűben húztam el a kerti csapig és ott lelocsoltam,mert másképp nem bírtam az örjöngő magát földhöz dobáló és rugdosó gyerekkel.Aztán amikor ő magához tért és elindultunk haza én is pengeszájjal és potyogó könnyekkel jöttem el és ő meg csak kérdezgetett és beszélgetést kezdeményezett,mintha mi sem történt volna.Ő tudja ezt.Én nem.Kell egy kis idő,amíg újra normális lehetek vele és nem csak azért,mert haragszom rá(ez hülyeség is)mert nem haragszom,hiszem gyerek...de kell idő,hogy újra nevetni tudjak.
Szóval Ági és mindenki más:ha én még a munka taposómalmát is hajtanám,tuti nem tudnék egykönnyen visszaállni rendes anyává.Így nálunk is marad néha a háziszörnyeteg és az az édes,hogy ő még így is szeret....

Kép Kép
meli1118
 
 


jujjde izgi témák, mélyrőljövő érzések! csatlakozom...

anyatípus
én is vlh keveréknek érzem magam, pl kifejezetten nem vagyok paraanyu, de pl ha kele köhécsel éjszaka, akkor kb repülőrajtban alszom, h ugorjak, nem krupp-e? és bár sose gondoltam volna, de lehet, h lennék sokgyerekes, hordozós anyuka, ha kicsit korábban észbekapok.

pengeszáj
épp tegnap vesztem össze ezen gyermekem apjával, aki azzal állt elő este, h biztosan nem vagyok boldog, mert mióta dolgozom sose mosolygok. első gondolatom persze az volt, h anyád, mosolyogjál te egy ilyen nap után :lol: , de aztán kb oda jutottam, mint ágiboldi, h ha jól megnézzük az életem nagyjából ilyen lesz ezután már, szvl lehet, h nekem kéne jó képet vágni hozzá. mondjuk este még legalább csak nem mosolygok, de reggel :oops: :oops: . pl ma, amikor kb 5 órát aludtam, azt is részletekben, mert kele állandóan fennvolt (megfázott+bölcsis stressz :lol: ), plusz háromnegyed hatkor végleg felkelt és tésztát követelt :twisted: , hát kb az egész ház tudja, mit gondolok a témáról :oops:

boldog ember minta
hát én ebben elég hiteles vagyok, kb csak olyat csinálok, ami nekem (is) jó szórakozás. úgyh én vagyok aki állandóan úton van, hétvégén pl bobozni voltunk a balatoni út mellett. tök közel van hozzánk (még busszal is el lehet menni) és n n jól szórakoztunk.

állatkert és tsai
én n n figyelek rá a kezdetektől, h minél kevesebb dologra hívjam fel a figyelmét, hanem csak a háttérben maradok és ha kell, akkor társulok. n n érdekes megfigyelni, h "irányítás" nélkül mire fókuszál elsősorban. mondjuk nem mondom, h könnyű volt szó nélkül, derűsen nézni, amikor pl drága pénzért az állatkertben kb 2 állatot nézett meg és egyébként lelkesen motorozott órákon keresztül :twisted:

lora
kb mint minden másra, a sírásra is minden verzió okés. ha sír, akkor azért jó, mert jól kötődik, ha nem sír, akkor meg okos nagyfiú/lány és érti, h mi a pálya. egyébként nekem az a tapasztalatom, h _minden_ gyerek bőg. van aki már a beszktatásnál kezdi, aztán szép lassan abbahagyja, és van aki csak később kap észbe. szvl nyugi, el fog múlni. a lényeg ezredszerre is: TE őrizd meg a nyugalmad!!

személyes megfigyelésem szerint a nagyobb társaságba való beilleszkedést meg kell tanulni és mintha azoknak könnyebben menne, akik nem az iskolában szembesülnek a khm, csoportdinamikával :lol:

h1n1
én nem tervezem beadatni.

pann
hát ezt, amit leírtál majd mindannyian átéltük, de talán te fogalmaztad meg legjobban. minden rendben lesz!

majus3
 
 


Május, és csináltál tésztát???? :lol: :lol: reggelire? :wink:

Én sem aludtam, mert :wink: Boldi köhécselt (kizárólag éjszaka), és velem aludt. Alvás helyett azon gondolkoztam, hogy aki együtt alszik/aludt a gyerekkel az hogy pihente ki magát?? Sno? Rugdosott, rámfeküdt, elvette a takarómat, féltem, h legurul, feljajgatott stb. iszonyú volt, sztem 10 perces szakaszokat bóbiskoltam.

Ja H1N1, Lora, dettó. Én is kezdek megijedni, én meg fogom fontolni ha lesz oltás, pedig magamat nem szoktam oltatni soha, de ez pont a mi korosztályunkat nyírja. (ha a gyerekorvos nem ellenzi Boldinak is esetleg, de nagyon bizonytalan vagyok)

Éljen a csoportdinamika! :D

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ja,még annyi az állatkerthez és boldog családhoz,hogy mindig is álmom volt,hogy olyan gyerekeim legyenek,akik majd igenis velem is szeretnének közös programokat nagy korukban is,nemcsak a szeretőjükkel.Aztán ugye itt jön az,hogy fiaim van/lesz/nek és én nagyon aktív ember vagyok és még vagány rocker anya típus is,szóval ezt majd biztos csipázzák :lol: ha addig el nem romlik a kapcsolatunk végleg ebben a szakaszban,mert kezdünk egy csapatként felörlődni.
Én állatkertben igenis megmutogatós vagyok,mert szerintem nem mindenre vetül ki egy ekkora gyerek figyelme és Május példáján okulva D is képes lenne órákig köveket hajigálni egy pocslyába állatnézés helyett.Ezzel szemben már tudja,h a szurikáták között élő tarajos sülnek(jászberényi állatkert) mekkora tüskéje van.Úgy elment volna mellette,ha nem nyomulok,mint a szél,így viszont azóta csak erről beszél.
De abban is van valami,amit Május írsz,mert ha véletlenül csendesebb napom van és hagyom úgymond kibontakozni,az érdekes látvány és nem feltétlenül rossz értelemben.

h1n1.Körülöttem mindnen orvos ellenzi és én sem akarnám,de fosok tőle én is.Minden esetre anyósoméknak,anyuéknak javaslom,már csak azért is,mert krónikus betegek és legalább onnan nem kapnánk meg.

Helga,régen írtál!!!!jól vagytok??????

Együttalvás.Sose menne,egyik nap délutáni alvásnál elszenderedtem mellette és már akkor is felébresztett az első nyöszörgéssel,régebben is próbálkoztunk láz,fogzás esetén.Volt,hogy még nem beszélt és ő mutogatta,h vigyem vissza a szobájába.Nem mintha bánnám(bocs érintettek,nekünk egyszerűen nem megy)

Sajnos beilleszkedésről nem tudok még írni,csak személyes tapasztalatokat,ami egyértelműen az,hogy ez is egyénfüggő.Én simán mentem oviba,rengeteg barátom volt/lett,ritkán sírtam.És azóta is rendkívül sok az ismerős körülöttem és tipikusan olyan ember vagyok,aki társaságban mindig hallatja a hangját.D ugyanilyen,akárhol vagyunk,mindig mindneki hallja a hangját és nagyon emberközpontú ő is.Szerintem ovival nálunk nem lezszgond,vagyis csak remélem.

Kép Kép
meli1118
 
 


Meli, és arra gondoltál, h vagány rocker anya ellen milyen nehéz lesz lázadni (mert lázadni kell)? :lol: bár emós még mindig lehet, egyik szeme sír, a másik haj :wink:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ági :lol: :lol: :lol: az biztos,hogy ok mindig van lázadni....hát szögezzük le,h sehogy sem lesz könnyű ez a pár év....

Kép Kép
meli1118
 
 


Lora

Nálunk a legelején még februárban az első pár hét volt ugye a legelején a sírós, de mondta a gondozónő, hogy más gyerekek akkor kezdenek elszomorodni, mikor rájönnek, hogy ide most már mindig kell járni nem pedig csak mikor kedvük van.Ezek szerint Brigi ebbe a társaságba tartozik, mi 6 hét sírást hallgatunk az elején végig, tudom nem vigasztal, de az is nagyon szörnyű volt, az volt az érzésem, hogy soha nem fog beszokni és idővel szerencsére megoldódott !!! :wink: :lol:
Ma már futva és örömmel szalad a lányokhoz, merthogy álladóan velük játszik, persze a két legrosszabb kislánnyal !!!!!! :oops:

Brigi is nagyon stram kislány bizti nem sokáig fog tartani ez a korszak !!!Kitartás !!!! :wink:

Pann

Ezt az öltöztetést már olvasni is fárasztó !!!
Fogalmazás-valahogy furcsa, már itt kezdődik a szülők bevonása ?? Azt hittem csak az isiben lesz házi feladat !!! :oops: :lol:

Örömmel olvasom, hogy azért más csimoták is viszik a prímet rosszaság ill. elevenség terén !!! :wink: :wink:

Gergő nem semmi sok türelmet és kitartást !Pont most vannak abban a korban amikor nagyon nehéz velük és szerintem most kell nekik megtanítani, hogy hol a határ de egy picivel a másik kezedben ez nagyon nehéz dolog lehet !!!Nem irigyellek ebben, de a gyönyörű Réka miatt igen !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Ágiboldi

Apuka egyszer vette mellénk Tomikát aztán soha többet, rájött hogy úgy pihenni lehetetlen és mivel neki is másnap munka van ezt nem lehet !!!!!!!!!!!Egyébként Tominak is csak addig tetszik, míg játszunk ha aludni szeretne visszakéri magát a saját kiságyába hál istennek!! :wink:
Én akkor sem tudok aludni ha pl. beteg és a saját ágyában fekszik egész éjjel fennt vagyok, hogy minden rendebn van-e nem -e lázasodik be, vagy fullad, vagy köhög. Tiszta paramami !!!!!!!!!!
:oops:

H1N1 eszemben sincs beoltatni, több szövődménye van mint hatása. Én is félek tőle mivel én nagyon közel vagyok hozzá a rendelőben, de szerncsére még ilyen betegünk nem volt !!!! :oops:

Tomika kezd visszatérni régi jókisfiú mivoltába, (hál istennek) a gyerekorvos is a műtétet mondta a viselkedésének okozójának, szerinte nagyobb stressz volt neki , mint mutatta. :oops:
:wink: Örömmel megy a bölcsibe, (pedig 5 hetes szünet volt)nem sír apuka után ma reggel az igazgatónőt elköldte a konyhába, hogy reggel 7-kor hozzon neki reggelit !!! :lol: (ami ugye 8-kor van)De mivel nagy kedvenc természetesen kapott is.Ja és úgy indult otthonról, hogy egy hatalmas banánt bevágott, nagyon jó az étvágya a drágának !!! :lol: :wink: :lol:

Kaparom a falat ugyanis fogyózom és nagyon éhes vagyok, de már valahogy csak kibirom holnapig, ebédre sült csirkét ehetek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Álmodozom róla és folyik a nyálam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép
kditke
 
 


Rita,
az előadástól még így látatlanban is kész vagyok :lol:

Lora,
nálunk, amit sikerrel alkalmaznak az óvónők, hogy ha kell egymilliószor elismétlik, az anyáért kiáltó gyereknek, hogy egy kicsit játszunk, aztán ebéd, aztán alvás, és már jön is az anya, hogy tudja mihez kötni, és meglegyenek a biztos kapaszkodók, és minél hamarabb átlássa, hogy ez tényleg így van, és nem csak a nagy idegenség, meg bizonytalanság.
Sebi kb. egy hónapig minden hazaérkezéskor euforikus hangulatban ismételgette, hogy "megint idehozt, mindig idehozt!!!", ami nagyon cuki volt, de ha belegondolunk, hogy ez azt jelentette, hogy számára egyáltalán nem volt biztos, hogy hazahozzák :(

Május,
egyetértek, hogy meg kell hagyni neki, hogy saját benyomásokat szerezzen, én az állatkertezést totál elcsesztem, meg még kitudja hány programot, azzal, hogy én diktáltam a tempót, a saját élményeimet próbáltam rátuszkolni.
Meli,
ettől függetlenül fel lehet hívni a figyelmét erre-arra, itt sincsen fehér-fekete, csak a felfedezés örömét nem akarom elvenni, csak azért mert ezen én már rég túl vagyok.

De kajában például abszolút sikerült hagynom kibontakozni, haragszom ha valaki úgy ad neki valami újdonságot, hogy ezt kóstold meg milyen finom, vagy vigyázz, mert savanyú, stb. Sebi szerintem hetente egyszer derekasan és lelkesen belenyal a sóba, mert azért a memóriája úgy látszik nem terjed ki arra, hogy már az előző tíz alkalommal sem volt jó.

Együttalvás,
Sebi nem rugdosós, vagy mert simán nem az, vagy mert pici korától együtt alszunk, és ugye a szopi miatt elég sokat lapult mellettem, mint egy kis nyuszi, mozdulatlanul.
Konkrétan most éjszaka volt egy pillanat, amikor a két fiú egyszerre fordult, apa mögém kuporodott, és megfogta a fenekem, Sebi szembe fordult, és saját megnyugtatására megpaskolta a cicimet...akkor gondoltam, hogy hát azért ez csodálatos :twisted:

Pann,
ez baromi sok öltöztetés, akkor nálatok úgy módosul a beszoktatós mantra, hogy anya tíz öltözés múlva jön :D

Meli,
akkor majd Dénes lesz az a tini, aki rászól az anyjára, hogy vegyen már fel valami normális ruhát, ne mindig a Tankcsapdás pólójába menjen a szülőire.
Nálunk is minden évben megismétlődik a jelenet a bajai halászléfőzőn, hogy a fiatal korosztály már kókadtan üldögél a sörpadnál a cuccokra vigyázva, amíg az öregek tombolnak a színpad előtt. Egyik évben kissé kapatosan táncoltam anyu férjével, és egy pörgetésnél becsapódtam a tömegbe, másnap mutatom anyunak, hogy milyen csúnyán megütöttem magam, mire mondja, hogy tudja, mert őt sikerült letarolnom.

H1N1,
alapvetően én is tartanám magam a kötelezőkön kívül semmit elvünkhöz. Bár Tata az ugye a szomszéd város...

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Rita,
a könyv alapján, a film nem hagyott bennem mély nyomot.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!


Annyira jó ilyen mélyen szántó gondolatokat, véleményeket olvasni!!!!!! Próbálok majd én is bekapcsolódni :)

Egyenlőre annyi, hogy tegnap voltam orvosnál, a méhszáj szépen tart, nem nyílt tovább, továbbra is 1 ujjnyi. Pann, visszaolvastam, és láttam, Neked is a 30. hét tájékán nyílt ki picit a méhszáj, és abszolút nem volt gond utána sem, remélem, nálunk is így lesz!!!!
Egy dologgal húzott fel az orvos, amikor emlegetni kezdte a petevezeték elkötést. :evil: :evil: Azt hittem, nyomban felrobbanok......
Ma voltunk uh-n is, úgy látszik, Adél sem lesz az a nagyon picike baba, 2817g a becsült súlya. És fejvégű, ami már ad némi reményt a természetes szülésre :)

H1N1: eddig mi sem terveztük, a média sikeresen elkezdett ijeszgetni, a csillaghegyi iskola tőlünk 5 percre van..... :roll:

Hiszti: jelentős javulás van hiszti terén. Egész jól meglehet Áronnal beszélni a dolgokat, persze vannak nehezebb meg könnyebb napok. Anyukámnak pár hete bemutatott egy fetrengős rémes hisztit egy játékbolt előtt, szegény anyu teljesen tehetetlen volt.

Nagyon rákapott Áron a dvd-zésre :( Félek, mi lesz itt a télen....Egyébként nagyon jól eljátszogat az autóival, így én csak jelen vagyok, legózáshoz, építéshez (mi is garázst gyártunk örökké :) ), rajzoláshoz, gyurmázáshoz kell bekapcsolódnom, de ezek kb 10 perces elfoglaltságok.
Személyek meg mindenféle állatok még nem "játszanak" nálunk. Boldiék öregjétől én is megijedtem volna :lol: Próbálok az ilyesmiben nem hinni, azért csak motoszkál az emberben, hogy mit/kit láthat ez a gyerek :roll: Főleg a szekrényben :)

Bölcsi: örülök, hogy így terhesen nem vágtunk bele. Valószínűleg egyébként sem fogadtak volna bennünket, de jobb, hogy megkíméltem magunkat az elválás okozta traumától.... Az ovit majd csak szeptembertől tudjuk kezdeni, erre nem igazán van évközbeni felvétel, sőt örülhetek, ha a kistesó mellett felveszik Áront.

Együttalvás: mi még mindig együtt alszunk. Gyerekágyat most keresgélünk, de lehet, hogy jobban járunk, ha Adél születésééig, sőt még utána is együtt alszunk Áronnal, egyébként is trauma lesz a kistesó.....

Na megyek aludni.... éjszakánként jópár órát forgolódok..... :roll:

KépKépKépKép
thelga
 
 


Meli! Nagyon aranyos a kisfiú! Az utolsó képen a nyelvét nyújtogatja??

KépKépKépKép
thelga
 
 


Sziasztok!

Tényleg régen jelentkeztem már. Sok minden történt velünk azóta, jó is rossz is, azért nem teljesen fejeződött be a pech sorozat ebben az évben, de már azért nem volt olyan vészes.

Nem ígérem majd, hogy később sűrűbben tudok jönni, utolsó év, szakdolgozat, nyelv vizsga stb..

Ha valakinek még nem gratulálta a picihez most megteszem. Sok-sok tejcsit! Könnyű szülést!
Sorban:

Öcsém: A bíróságon elméletileg már aug. 18-án lezárták az ügyét, de még értesítést nem kapott róla. A kis ku..vár sok minden azóta kiderült, én személy szerint nagy-nagyon-nagyon megutáltam, tiszta szívemből. 4 hónapos terhes és most szeptemberben lesz az esküvője, öcsém azt mondja nem tőle van, mert pont a körül szakítottak, de pontosan nem tudjuk hány hetes. Tehát ez a kapcsolata valószínű nem friss, átvert mindenkit. Az jutott eszünkbe még anyuval, ha nem öcsém teszi ki, akkor felneveltette volna vele a gyereket.
Öcsém sajnos még nem teljesen van jól, sokat jár el a haverokkal, de sokszor látszik, hogy letört, nagy rossz így látni őt.

Apu: Szerencsére az áprilisi műtétje óta nincs semmi gond. Viszont ahol most dolgozott nyugdíj mellett, onnan elküldték.

Munkahely: A légkör nagyon jó, szinte fiatalokkal vagyok körülvéve, a főnököm rendes, a főnök asszonyom hülye (felesége). Fizetés mondjuk aránylag jó.

Gréta: Nálunk se volt végül olyan könnyű a bölcsi, ahogy elkezdődött. Nálunk is az volt, hogy miután rájött, hogy neki mindig jönnie kell ordítások voltak reggelente jó pár hétig. Azóta nagyon szeret járni, szeret az óvónőket is és viszont, Azt mondják nagyon ügyes, gyorsan megtanul mindent és állítólag hosszú időket szoktak beszélgetni az óvónővel. Már az anyák napján, kezdés után két héttel kiáll mindenki elé és együtt mondta a verseket a többekkel.
Szobatisztánk is lettünk, nappalra kb egy hét alatt jó két hónapja, éjszakára meg kb olyan 3 hete nincs pelus. És nagyon ügyes, egy-két baleset volt csak, viszont volt egy időszak, amikor nem akart szólni, pár óra után én vittem el, ez nem tudom miért volt, de azóta vissza állt a rend.
Beszélni már nagyon ügyesen tud, igazából szinte csak a nehéz szavak illetve egy kicsit az „r” okoz egy kis problémát. Egyfolytában dumál, mesél, történeteket talál ki. Imád rajzolni, olvasni, olvastatni, festeni, gyurmázni stb. Apa hozott neki kiskutyát, aki jó nagy lesz majd (1/4 részben kaukázusi, ¾ részben bull mastif), szereti csak nagyon ugrál, játszik így nem nagyon mer odamenni hozzá. Így volt a sógoroméval is, most már nagy, lomha dög most már megsimogatja. Kb mikor Zsolti hozta akkor ideszegődött egy kiscica is, azt viszont egyfolytában nyúzza.
Egy rosszabb viszont, visszabeszél, hisztis, akaratos nagyon. Iszonyatosan nehéz vele bánni. Ha valami nem úgy van ahogy ő azt elképzelte nagyon be tud pörögni. Kis dúvad.
Egy hete kész vagyunk a festéssel idefent és a kisasszony külön szobában alszik. Szerintem nagyon szépen sikerült igazi gyerekszoba lett, majd teszek fel képet. Alvás egészen jól megy. Elolvasunk két mesét az ágyában, lekapcsolja a kisvillanyát, odafekszek egy kicsit mellé és szépen elalszik. Majd folyamatosan próbáljuk leszoktatni, arról, hogy ott legyek mellette mikor elalszik, nappal már egyedül alszik el. Az éjszakák is elég jól, nagyjából szépen végigalussza.

Egyébként próbálom azért követni az eseményeket néha, csak nem mindig sikerül.

Testvér kérdés: Én úgy gondolom nálunk kb az elkövetkező öt éves tervben van.

Együtt alvás: Nálunk előfordult, hogy együtt aludtunk, de nekem nagyon kényelmetlen volt, így amikor már elaludt rendesen akkor visszatettem a helyére.

Május: láttam Kelét a tv-ben.

Jó éjt!

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


Hahó!!!

Merre vagytok,lyányok???

Dénes 3 napja jógyerek.Nem azt mondom,h a világon minden gördülékenyen működik,de nem volt földön fetrengős műsor azóta.Talán megérkezett a 20.fog is végre????

Lin,örülök,hogy jól vagytok.Tesódat sajnálom,nem semmi a csaj :shock:
Jó,h a munka is tetszik!!!

Helga,nem értem a petevezeték elkötést.Mi indokolja???Ti terveztek 3-at egyébként?Aha,nyelvecskét nyújtogat :lol:

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!


Kár, hogy nincs időtök, kedvetek jönni mostanság :(
Dana, Bigsis, Ti is régen jelentkeztetek már.....

Meli,
Már csak 100 nap :)
Tök jó, hogy Dénes "megjavult" :) Bár nálunk az szokott a helyzet lenni, hogy amint ezt leírom, másnap megint lever egy iszonyatos hisztit :shock: :?
A petevezeték elkötést én sem értem igazán. Az orvos szerint jobb, ha nem vállalunk később újabb terhességet, de ennek van más módja is, nem ennyire drasztikus. Szerinte a méhem nem elég erős, szerintem max a méhszájjal vannak gondok.
Vágyam különben a nagycsalád, de ez majd a jövő zenéje, most először azt nézzük meg, mennyire bírkózunk meg a két csemetével.

Lin,
Úgy látom, a szappanopera nálatok még mindig folytatódik..... :roll: Szegény tesódnak nem lehet könnyű.....
Tök jó a leírás Grétáról, igazi cserfes, okos kiscsaj :) :lol:

KépKépKépKép
thelga
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép

Egy-két apróság hiányzik még, kép, polc, de majd szépen lassan.

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


Lin!!!Nagyon jó lett a szoba,igazi csajos!!!Az ágyról nem esik le??Vagy mászik le túl korán reggel???? :lol: :lol:

Helga,értem.Hát a petevez.elkötés számomra is túl végérvényes,pláne,ha szeretnétek esetleg 3. babát majd.Én spec.eldöntöttem,h megállunk a 2 fiúcskánál és nem is tudom,h fogunk majd védekezni,gyógyszerek elég jók vannak már alacsony hormontartalommal és ha egyszer mégis úgy aalkulna.....de nem hiszem,h akarnám.

Ti (akik nem szertnének már/most még)hogy védekeztek????

Kép Kép
meli1118
 
 


Hali!

Hja! Főleg kedvem nincs jönni. :lol: :lol:

Ma is csak reggel óta lóg a nyakamon a két gyerek, és még a fürdetés-altatást is egyedül kellett levezényelnem, ami elég nagy kihívás, főleg h most gyakoroljuk az egyszerre fekszenek le a gyerekek műsort, úh szinkronban fürdettem, öltöztettem, szopiztattam és meséltem. Most kb elértem a döglött béka állapotba. :? Ja, és persze az sem mindegy, h Réka negyedik napja nem alszik napközben, max a hordozóban. :( Tegnapelőtt aludt 3x10 percet, azelőtt szintén vhogy úgy (de akkor még csak azt hittem, h rossz napja van :x ) , tegnap sikerült egyszer 25, aztán 30 percet aludnia. Ma már gyakorlatilag semmi nem volt, csak vmennyi a hordozóban. Sztetek ez normális? Gergő többet alszik, mint Réka! :shock: Na ettől azért eléggé kivagyok. Leginkább az a baj, h úgy telnek a napjaink, h Réka nyűglődik, de letenni aludni nem lehet/tudom. Akkor van egy kis nyugi, ha éppen eszik, vagy az azt követő kb. 10 percben, amíg leköti a "játszótere", aztán megy a sírás vagy a hordozás. :? A sírást pszichésen nem bírom, a hordozást meg fizikailag, úh szuper. Íme a boldog, kiegyensúlyozott kétgyermekes anyuka. :cry:

Bocs, h csak a panaszra futja, de jaaaaaaaaaj........megyek, lefekszem. Most legalább csönd van. Ja, mert éjszaka legalább alvás van. Réka úgy kikészíti magát este 7-re, h fürdés és etetés után már csak be kell rakni a kiságyba, és gyakorlatilag mozdulatlan hajnalig. Mondjuk fél 6-ig. Akkortól viszont ébren van - estig. :x Na, akar vki még tesót? :twisted:
Vendég
 


Sziasztok,
Bocs, hogy már megint csak a saját problémám miatt írok.

Pann,
Mi lett a nemkakilással? Azóta is ilyen ritkán kakil? Milyen vizsgálatokat végeztek el rajta? Adtál neki valamit? (pl. én ma kamillateát)
Mi ma az 5. napnál tartunk (tudom lehet normális), de már aggódok. Egyébként kedve jó, sokat alszik, pukizik, gyarapodni is jól gyaraszik bár mérlegünk nincs, tehát napi szinten nem ellenőrzöm.
bozotka
 
 


Semmi. Nem kakil, csak mondjuk hetente egyszer. :? Kipróbáltuk a Normaflore kúrát is, amit Panka javasolt, az első adag után lett is kaki, de aztán megint sokáig semmi. Azóta megint voltunk dokinál, megvizsgálta, semmi baja, úh beletörődtünk, h ezek szerint tényleg ilyen jól emészt, úh majd akkor fogok ezen újra aggódni, ha megkezdjük a hozzátáplálást és az sem változtat a dolgokon.

Próbáltuk a kamillateát, glicerines kúpot, lázmérőt. Vizsgálatkor a hasát szokták nyomkodni, h nincs-e felfúvódva, puha-e, a kórházban pedig csináltak egy hasi uh-ot.

Hétvégén kivittük Gergőt (is :lol: ) a Hajógyári szigetre, a naaagy csúszdákhoz. Iszonyúan élvezte, úh ajánlom mindenkinek. :wink:

Helga! Pete vez. elkötés? :shock: Te jó ég! Dokiváltásra nem gondoltál? :roll:

Lin! N jól sikerült a szoba! Jók a színei! :wink: A kiságy az a rácsoságynak a rács nélküli variációja?

Együttalvás: nálam csak elvben működik. Szívesen aludnék együtt, de annyira félek, hogy ráfekszem/leesik, h egyáltalán nem tudok pihenni, úh inkább a kiságyban altatok.

Hangok: :lol: Elg sokáig tartana felsorolni, h melyik msh okoz még problémát, de a magánhangzók már jól mennek - ez is vmi. :lol:
Ezért is kezdtünk drasztikus cumi-leszoktatásba, ui. sztem az utóbbi időben visszafejlődött Gergő hangképzése amiatt, h napközben, beszéd közben is a szájában lógott a cumi. :x Most kizárólag alváshoz kap, és próbálok odafigyelni és ismételteni a rosszul képzett hangokat. :roll:
Vendég
 


Pann
Nagyon sajnálom a rossz napokat! Iszonyú nehéz lehet. Fogalmam sincs, hogy mi lehet Réka nemalvása mögött, szerencsére Brigi mindig is jól aludt (napközben). Viszont van egy barátnőm, az ő gyereke 2007 januári és idén nyáron vezette be a du-i alvást magának. Előtte max. újszülött korában aludt nappal, de majd megkérdezem, hogy kb. mikortól nem aludt egyátalán. Szóval ilyen is van, de persze ez nem azt jelenti, hogy Réka is ilyen. Lehet, hogy jön a foga, vagy fáj a pocija, vagy front van! ( :lol: bocsi, gondolom ezekkel már televan a hócipőd!)

Beszéd terén Brigi is visszafejlődik, de egyértelműen a bölcsi miatt, főleg, hogy nem is cumizik. Ott nem beszélnek még olyan tisztán mint Brigi és ő őket utánozza. Ebben is... Néha megőrülök, hogy miket csinál amiket egyértelműen ott "tanult". Ja és még az is lehet, hogy szopni fogja az ujját, mert ott is sokan szopják és egyre többet látom itthon szájában az ujjával. Ez ellen lehet tenni valamit vajon?

Lin
Nagyon szép a gyerekszoba. Már saját számítógépe is van? Az ágya fölötti maci ugye kislámpa? Ég éjjel a szobájában valami?

Illetve másnál is van olyan, hogy csal fénynél hajlandó aludni a gyerek? Ez is bölcsi óta van, fél a sötétben. Ill. szerintem csak ezt mondja, mert nem sír egyébként. Viszont a békesség kedvéért most ég a kislámpája éjjel. De ez meg az én szememből veri ki az álmot, ha be kell mennem hozzá éjjel. (Bölcsi óta minden éjjel többször is)

Bozotka
Sajnálom a kakigondot nálatok is. Amúgy hogy mennek a dolgok? Zsófi hogy jön ki a tesójával?

Meli
Védekezés nálunk gumi, mivel fogigátlót nem szedhetek.

Helga
Ez a petevezeték elkötés elég durván hangzik. Főleg, hogy csak így megkérdezte. Azért ha az a véleménye, hogy jobb lenne megcsináltatni finomabban is elő lehet ezt adni és nem ilyen durrbele módon.

Hiányzók!
Helga felsorolását kiegészíteném még Mmónikával és Lorcával! Tessék jelentkezni, legalább pár sorral, hogy jól vagytok!

Rólunk
Brigi azóta is 1-2 nap kivételével minden reggel sír. Du. meg alig akar hazajönni. Bölcsiben állítólag jó kislány, itthon viszont kisördög. Hiszti, nyafogás, "akarom, akarom", nem alvás, sírva ébredés, és rettenetes mértékben anyás lett. Szegény apa már rosszul érzi magát, mert őneki már szinte semmit sem hagy. Remélem ez mind el fog múlni hamarosan, mert elég nehéz így...
lora7
 
 


lora
tartsatok ki, el fog múlni, nálunk is ezek voltak a bölcsi elején, főleg az éjszakai ébredések, meg az "anyázás". a bölcsiben látottak utánzása ellen nem tudsz mit tenni, sztm a legjobb, ha nem teszed szóvá, akkor hátha hamarabb elmúlik az újdonság varázsa

lámpa
lefekvésnél mindig megkérdezem, h kéri-e a lámpát. ha igen, akkor mondom neki, h oké, később bejövök és lekapcsolom. úgyh nem ég egész éjszaka

pann
huhh, kemény lehet. persze az tökjó, h átalussza az éjszakát, de a nappali nemalvás... egyébként nem kötözködésből, de biztos, h nem alszik? próbáld összeírni, akár a 10-15 perces alvásokat is, hátha kijön vlmi biztató eredmény. én kelénél csináltam ezt, most beugrott, mert folyton azt éreztem, h nem alszik eleget. aztán kiderült, h összességében "csak" egy órával aludt kevesebbet, mint a többiek.
sztm ne ismételtesd gergővel a hangokat (ne irányítsd rá a figyelmet). legalábbis én úgy tudom (de majd, ha rita jön, megmondja), h nem szabad kijavítani a beszédhibákat, elég annyi, h ti tisztán beszéltek vele/hozzá. max. kérdezz vissza, h pl. a kutyust keresed?


védekezés
én gyógyszert szedek, a 6hetes kontroll óta :wink:

helga
hát kicsit együttérzőbben is felvethette volna a dokid a műtétet, ha már szerinte szakmailag indokolt. de még mindig jobban jártál, mint a csaj a porontyon, akinek konkrétan császár előtti percekben vetette fel a dokija, h csinálják meg, hamár egyszer úgyis fel kell vágni... :roll:

dvd
nálunk verdák és madagaszkár2 őrület van. (mármint én fogok hamarosan megőrülni). ha otthon van és nem eszik/fürdik/alszik éppen, akkor 80%-ban ezt nézi (és persze nem végig, csak az első 20-30 percet). azzal próbálom magam nyugtatni, h biztos ez is csak egy korszak, mint a bkocsitolás, apg volt, majd elmúlik...

majus3
 
 


Május
Köszi a bíztatást, mindenki azt mondja, hogy el fog múlni. Bízom benne, sőt tudom, hogy így lesz, csak most egyelőre nagyon nehéz ott hagyni így. Persze du. meg el se akar jönni, mert az xy se megy még... :)

Pann
Én is akartam még írni, hogy ne javítsd ki a beszédét, max. visszakérdezéssel. Brigi pl. legtöbbször visszaszól, hogy ő így mondja, meg sokszor az énekeknél nem emlékszik a következő sorra, besegítek neki, erre közli, hogy ezt most ő énekli! Szóval nálunk csak rosszat szül a javítgatás.
lora7
 
 


Pann,
még olvasva is lefáradtam, kitartás!

Jó, hogy írtátok a javítgatást, mostanában többször kijavítottam én is a Sebit, mert engem is bosszantott, hogy olyan hangokat rosszul ejt, amivel sosem volt gondja, csak az ovi miatt, de közben ott volt egy hátsó gondolatként, hogy ez nem jó, de nem tört át a tudatomba.

védekezés: óvszerrel.

Veszélyben a szuper óvódánk :cry: belső konfliktusok következtében, az óvónők el akarnak jönni, köztük a Mamink is (ez teljesen új gárdát jelentene), teljesen kész vagyok, már annyira nyugodt voltam, hogy suliig minden oké (már ha győzzük pénzzel), erre tessék...le vagyok taglózva. Sebi már olyan jól érezte magát, annyit mesél a többiekről, de ha tényleg elmennek, akkor több gyereket is el fognak vinni a szülők.

Helga, Lin,
örülök, hogy újra gépközelben vagytok!

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

Május, Kele volt a tv-ben? Ez igen! Milyen műsorban?

Pann, megértelek, nem könnyű az első időszak, de hidd el, egyre jobb lesz. Maja is ilyen volt, lecsukta a szemét és már nyitotta is, elég idegörlő. Nála az hozott megoldást, hogy (időjárástól függően, de télen is, minden nap) becsomagoltam, és kiraktam a teraszra aludni. Iszonyatosan sokáig tologattam a kocsit, de ha elaludt kinn, aludt hosszan.
Tényleg nem kell javítgatni :). Gergő még nagyon fiatal, bőven megengedheti magának, hogy ne ejtsen mindent tisztán. Ha még két év múlva is sok hangot téveszt, akkor kell vele foglalkozni. Lora nagyon jól mondta, azt lehet, hogy megismétled helyesen, de ne úgy, hogy javítás-színezete legyen. (Pl: - nézd anya, jön egy tuta! - Igen, nagyon helyes kutya... Debil a példa, bocsánat)

Lin, de jó, hogy jöttél! Nagyon sok minden történik veletek, valóban... :shock: :) De Gréta szobája nagyon-nagyon klassz lett! :)

Jó, hogy írjátok a bölcsis-beszokós tapasztalatokat, nekünk hétfőn kezdődik a tánc, nagyon kíváncsi vagyok, vagyis be vagyok..khm... rezelve.

védekezés: 4 gyerek+meló :)

Orsi, az ovi-ügy szomorú, nagyon megértelek, a mi pályafutásunk alatt is volt két ilyen törés, meg néhány kisebb. Sajnos tényleg így van, az ember megnyugszik, hogy minden oké, én sem számoltam azzal, hogy borulhat a rendszer. (Többek közt ennek köszönhető, hogy a 4 gyerek most - hétfőtől - 4 intézménybe jár...)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Hali!Rita,a ti védekezésetek nagy beválhat,de ezt hanyagolnám :lol: Lenne nekem is kérdésem.Jó,ha hangot téveszt,azt ne javítsuk ki hangzatosan.De ha pl.rosszul ragoz én ki szoktam javítani.Pl.Dénes ett almát.Én:igen.almát ettél és úgy kell mondani,h evett.Mert honnan tudná másképp,nem???Ha nincs igazam,szóljatok!!!


Pann,hát együtt érzek és hamarosan egy cipőben is járunk.Hú,de nehéz lehet!!!Kitartás!!!

Sno,Ovi :cry: remélem nem lesz drasztikus a váltás/változás.Szegény Sebi!!!

Május,a 6 hetes kontroll után cerazette??És aztán meg más gyógyszer???Milyen műsorban volt Kele???És láthatjuk valahol??

Lora,sajnálom,h Brigó még nem szokta meg teljesen a bölcsit!!Remélem már nemsokára nem fog sírni.Az meg,h anyás,hát korszakfüggő.Én néha már féltékeny vagyok(NEM)mert ha apa itthon van,akkor :
Dénes apával játszik.
Dénes apával eszik.
Dénes apával alszik ebéd után.
Dénesnek apa mesél.
De viszont borzasztóan megnyugatta,h ilyen jól kijönnek és szinte bálványozza az apját,mert én hamarosan lefarcolok a kórházba,aztán meg itt lesz a poronty és mondhatni kevés időm lesz rá.


Dénes 2 napja megint többet nyíg és a szájában turkál egész nap.-Basszus,megnéztem,2 fogcsücsök még hátravan.Nem hiszem el....
Viszont sokkal kompromisszumkészebb.Ma a piacon is csinált egy fetrengést,de 2 perc alatt letudtuk.Így bírom.
Jah és újra puzzle az isten,úgy örülök!!!!!Jön a rossz idő és beszorulunk a lakásba,csöppet sem bánom,h hosszú távon elvan egy helyben ülve.

Kép Kép
meli1118
 
 


Sno, az ovi dolog marha bosszantó..

Beszéd, szerintem sem kell javítani, Meli értem a kérdést, de szerintem az idézett esetben sem, mert onnan fogja tudni, hogy te is használod máskor, jól. Én már rá is csodálkoztam, hogy eddig rosszul ejtett hangok, ragok maguktól szinte hétről-hétre korrigálódnak. A legviccesebb az elváló igekötőkkel való brutális bánásmódja: "én nem megcsinálom", erre max annyit mondok, h "miért nem csinálod meg", aztán egyszer majdcsak jól mondja, ráér :lol:
(amúgy erről jut eszembe, h a miért kérdésre egyáltalán nem tud válaszolni, nem is tudja értelmezni sztem.. vagy csak átver?)

védekezés: gyógyszer (6 hetes kontrolltól szopi végéig cerazette, azóta mercilon)

Pann, naggyon érzékletesek a beszámolóid, hihetetlen idegrendszer! nyugi, röhögsz te még rajtunk pár év múlva, mikor a nagy korkülönbség miatt újra kell tanulnunk pelenkázni... (már feltéve, h egyáltalán lesz alkalmam elfelejteni, mert Boldi barátunk tojik a szobatisztaság témájára)

Kép
Kép
agiboldi
 
 


meli
nincs igazad :twisted:
szvl nem szabad javítani, mert azzal ráirányítod a figyelmet a hibás részre. max ismételd meg helyesen. Pl.Dénes ett almát.Én:igen.almát ettél idáig jó :lol:

gysz
úgy látom, ágiboldi a gyógyszerikertestvérem :wink: , ugyanezek a gyógyszerek voltak/vannak nálam is. emlékszem, annak idején, amikor szóba került, h van-e káros hatása a tejtermelésre a gyógyszerszedésnek (nekünk nem volt), akkor született az a mondásunk, h "inkább legyen egy tápszeres gyerekem, mint két anyatejes". ami persze egy kicsit önző hozzáállás, de mi n be voltunk tojva egy újbóli terhesség gondolatától

miért
kele sem érti. simán elmond egy sztorit, de ha közbekérdezek egy (számomra :lol: ) tökegyszerűt, pl. miért sírtál? arra nincs válasz. mondjuk az egyéb kérdőszavakat se 100% jól értelmezi (hol, mikor, stb), de a miértre nem is válaszol.

snorsi
huhh, hát ez szívás. azért adj még egy kis esélyt az új gárdának, én is kivoltam, amikor tavaly kelének egyik napról a másikra lelécelt a gnője, de aztán hosszútávon kiderült, h az új még jobb is :wink:

rita
védekezés ehhhehehe :lol:

tv
semmi extra, de elküldöm a közösre, ha vlkit érdekel :wink:

majus3
 
 


Ágiboldi,Május,értem.De pl.az ett példának ha én visszakérdezek ugye más az alakja,ettél???És akkor ő azt hiszi majd,h az evett helyett az a jó.Ja,eddig így használt mindent,azt javítottuk,most már helyesen mondja:
Én:kérsz még kefírt?
D:kérsz!
Én:de úgy szoktuk mondani,h kérek!
D:kéjek!
stb..jajj,de nehéz az élet...egyébként igazatok van,majd kialakul,valszeg észre sem venném más gyerek szájából,ha rosszul ragoz.És talán csak a saját elvárásaim nagyok....

Én is így fogok tenni gyógyszerügyben valszínű.Remélem a visszereim nem zavarnak majd be,de azt meg úgyis elinjekciózatom szopi után.Már apának mondtam,tegyen rá félre...

Május,engem érdekel!!!!

Kép Kép
meli1118
 
 


Miért??Nálunk érti és válaszol is.Pl.hiszti 2 hete unokatesóméknál.Olyan földöz vágós,fetrengős.A végén kérdés:
Én:meg tudod mondani,most miért balhéztál?
D:mert nem akartam hazajönni
Én:És ezt miért nem tudtad szépen elmondani??????!??!!?!!?
D:mert Dénes játszani szeret :) hmm

Kép Kép
meli1118
 
 


Jaja, Május :lol: a cerazettes mondás :lol:

Tényleg, kiderült végül, h miért hajtották el azt a gondozónőt? vagy nem kötötték a szülők orrára?

Meli, de ha belegondolsz amit eddig tud mondani, azt a nulláról szedte össze a kihallgatás módszerével. Bízz benne, h ez továbbra is működni fog. Ez a különbség egy gyerek anyanyelv és egy felnőtt idegennyelv tanulása között (bár ez utóbbi esetén is vannak eltérő nézetek, h kell-e javítani, ill. milyen mértékben, de ez is attól függ, h a környezet milyen, pl. esetleg anyanyelvi) És ha nem javítottátok volna a "kérni" ragozását, akkor is jól használná mostanra, mivel te magadra azt mondod, h "kérek". Ezért is csodálkoztam anno amikor Boldi magára már megdöbbentően korán azt mondta, h "én", hiszen őrá soha senki nem mondta h "én", mindenki csak magára, és képes volt ezt továbbgondolni, hogy ő is egy "én". :roll: Gáz is lett vona, ha ezt magyarázni kell, mert akkor mit mondasz?, te is én vagy ha magadról beszélsz.. :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ági,értem és igazad is van.D még mindig azt mondja magára,h D,vagy hogy h kérdezünk valamit,pl.Te is szereted?Akkor gyakran válaszol úgy,h te is.Nyilván változik majd,így is rettentő nagy a szókincse,nem hinném,h valaha le lesz maradva,vagy fejlesztére szorul majd....

Kép Kép
meli1118
 
 


Kedves Meli!

Remélem megnyugtató lesz számodra, ha a kisfiaddal közel egyidős kisfiam beszédtudásáról írok ismét néhány mondatot.

- Péter rettentő messze van attól, hogy magáról akárhogy is beszéljen. Illetve ha mégis, vadul vei a mellét, hogy ne legyen félreértés, és annyit mond: Ek. Ez lehet én is, és Peti is, tehát fogalmam sincs, egyes szám hányadik személyben beszél magáról.
- Ha megkérdezem tőle, miért balhézott, legfeljebb annyit közöl, hogy ek (ezt már tudjuk), ühühüühü - vagyis: Sírtam. De hogy miért?...
- szókincse kb 50 szó, ennek a fele csak számomra érthető.

Mindezek dacára bízom benne, hogy meg fog tanulni beszélni, helyesen ragozni :), stb.

Nyugi, olyan ügyesek!

Meg ne felejtsd el, Dénes nagyon hamar, nagyon sokat kezdett beszélni. Ettől még nem várható el, hogy helyesen is mondjon mindent.

((A módszert nem is kipróbálás miatt írtam, egyrészt ebben az esetben nincs próbalehetőség, csak helyzet :), másrészt nem a legideálisabb... :D))

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita :o :o :o köszi

Kép Kép
meli1118
 
 


Meli, ugye nem azért néztél ilyen nagyot (a smile-k segítségével), mert bunkón fogalmaztam???

Remélem, hogy csak a nagy különbség miatt, nem bántottalak meg!!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


:lol: :lol: :lol: ezt akartam,Rita!!!Dehogyis fogalmaztál bunkón,ne viccelj!!!!!

Kép Kép
meli1118
 
 


Rita,
amikor régebben kérdezték a védekezést, akkor azt válaszoltad, hogy 3 gyerek és munka? :twisted:

Még létezik Mercilon?! Nahát, valamikor én is azt szedtem, de sose jutott volna eszembe a neve.

Lora,
szegény Brigó, szegény Te, ja és szegény Apa :(

Ágiboldi,
nem túlzás a pelenkázás elfelejtése, pár napja fogtam egy picibabát, és megint ott tartottam, mint gyermektelenül, hogy "jaj, csak el ne sírja magát! Mit csinálok akkor?!"

Ovi,
márciusig nincs mit csinálnunk, addigra úgyis kiderül milyenek az újak, aztán ha nem jók, akkor nyíltnapokra fogok járni tavasszal, bár a szállítással gondban leszünk.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Orsi: :twisted: Hűű de gonosz vagy!:) Nem, nem mondtam ilyet, ezt sem szoktam mondani, csak most kitört belőlem... Különben is, az a módszer nem 100%-os, ld Petit. (((És mélyen remélem, 9 hónap múlva nem mutatok be nektek senkit, bebizonyítva, hogy a 4gyerekpluszmeló sem hatékony khmmm. :))))

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Halihó!


Még egyben :)
Múlt szerdán voltam dokinál, elmondta, hogy minden oké, megdicsért, hogy szépen kitartottunk. Kifelé menet megnéztem azért, hogy mit írt a kiskönyvbe, a méhszáj már két ujjnyira nyitva :shock: Hát csöppet megijedtem.... nemsoká szülünk!!!!!!!!!!!!

Május,
Tök jó, hogy összefutottunk az ikeában. Valahogy sejtettem, hogy így lesz :) Az kiságyat, amit vettünk, még nem állítottuk össze, lehet, hogy ez is majd Adél születése után pár hónappal lesz esedékes.

Védekezés: nálunk is óvszerrel lesz :) bár a két gyerek is majd erősen visszafogja a kedvet , ahogy Rita is írta :lol:

Beszéd: érdekes módon, mostanában elég sokat halandzsázik Áron, úgy veszem észre, túl sok mindent szeretne mondani, és emiatt jön néha ez az össze-visszaság.
Beszéd kijavítása: pont úgy csináljuk mi is, mint Május meg Ágiboldi. És tényleg úgy van, hogy idővel valahogy megtanulják önmaguktól a ragozásokat, meg az én-te különbséget.

Lin,
Szupi Gréta szobája. Tök jó, hogy olyan jó nagy szobája van.

Pann,
Hú, elég durva lehet mostanában nálatok a helyzet. Hogy bírjátok? Azóta javult valamit Réka alvása?

Meli,
Veletek minden okés? Hogy bírod?
Dénes 24-es puzzle-okat rak ki??? Döbbenet! :shock: :)
Áron még a hatosat sem tudja kirakni.

Sno,
Pont nekem is az jutott eszembe, lehet, hogy az új személyzettel még jobban is jártok. Majd kiderül.

Én elég nehezen viselem már, baromi gyorsan elfáradok........

KépKépKépKép
thelga
 
 


sziasztok Lányok!
Remélem, mindenki jól van és jól töltötte a nyarat (hol van az már?!?) Mi közben jól eltűntünk....és most elköszönni jöttem, mert várhatóan nem írok többet. (Nincs semmi extra oka, már többször fontolgattam... és hogy egy kedvenc barátomat idézzem, "öreg vagyok én már bohócnak" :lol: )
Mindenkinek köszönöm a kedves hozzászólásokat, sok segítséget kaptam tőletek és igazán jókat szórakoztam. Nektek további jó társalgást kívánok és sok boldogságot, jó egészséget és vidám gyereknevelést/babázást!

üdv: Kata
Vendég
 


Bigsis,
:( Én azért nagyon sajnálom, hogy nem jössz többet! Az előző oldalon még hiányoltalak is! Kár, hogy most nem írtál a fiúkról, jó lett volna látni pár mondatot Rólatok! Jó egészséget és vidám gyereknevelést :lol: kívánok én is!

Május,
Megnéztem a videót! :lol: Hát elég érdekes volt így hajnali háromkor :) Kele viszont nagyon aranyos volt!

KépKépKépKép
thelga
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?