Új privát üzeneted érkezett!

Panka,
az ősz a baba születését, vagy a projekt indulását jelenti? Tudsz majd dolgozni terhesen is, mert akkor akár 8 hónap is lejöhet az 1 évből, nem?
Mi sem terveztünk nagy korkülönbséget, ezért is érdeklődöm körbe, hogy miért is jó mégis hogy így alakult:-) bár még csak a kis korkülönbségről maradtunk le.

Pann,
nekem az a tapasztalatom, hogy a 7 év korkülönbség az pont az, amikor nem tudnak semmit kezdeni egymással, aztán 10 év korkülönbség felett kezd megint működni a dolog.
Gergő kitűnő eszközhasználatán kifeküdtünk a röhögéstől!

Ágiboldi,
én mindig elfelejtek szólni az óvónőknek, hogy piros riasztás van, nem tudom hogy kezelik, amikor egész nap nincs nyugta a kaki miatt. De kakilni, szinte soha nem kakil bent.

A dolgozás miatt agyalok sokat, mert igazán nem tudom belevetni magam a dolgokba, amíg még előttem van egy szülés, most átveszek egy csomó mindent a családi vállalkozásba, mire tényleg belejönnék, már adhatom is vissza, ugyanakkor meg most nagyon kéne a segítség, mert már mindenki ki van purcanva, de szerintem egyre nehezebb lesz kiszállni később :?

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Szerencsére nálunk nincs kakis gond!!!Kop-kop-kop!!!!!!!
Sajnálom hogy több gyerkőc is szenved miatta.

Egyébként nekem is lenne egy ötletem:NORMAFLOR!Emilinek 2 hónaposan dtam, mert össze-vissza kakilt, alog bírta kinyomni, kemény is volt, stb.Na beleadagoltam 10 ampullát 10 nap alatt, és azóta minden nap van normális széklete!!!!!Ártani nem árt, hasmenést nem nagyon szokott okozni,és nem is olyan drága.Szerintem egy próbát megér!PANN! Rékára is gondoltam! :wink:

Sno!
Jövő ősszel szeretnék kismama lenni:)A melóhelyemen nem dolgozhatok egy napot sem(bőrgyógyászat), max. akkor ha átmegyek másik rendelésre.Oda meg nem akarok.
pankaa
 
 


Sziasztok!!!

Dénes 2 napja megint fél 7-kor kel,leesésgátló ide,vagy oda....hiszti az egész nap,újabb kedvence,mindent földhöz/falhoz vág,passzióból és csak a maga szórakoztatására.Így lett tropa anyu telója,a távirányító,meg amit még megkaparint.Kész.

Korkülönbség.Nálunk öcsémmel 6,5 van.Kiskorunkban gyilkoltuk egymást,én utáltam,hogy mindenhová utánfutóval mentem,ő utálta,hogy anyáskodtam.Aztán 13 évesen először kijött velünk a szigetre és attól kezdva nagyon jól kijövünk,főleg,miután K bekerült az életünkbe,gyakorlatilag legjobb haverok lettek.Tudom,hogy mindig számíthatok majd rá...

Kaki:nálunk is van néha nyúlbogyózás,eltorzult arccal erőlködik a bilin,majd megkönnyebbülten sóhajt,amikor koppan...de én heti 3x beiktatok egy totális támadást házi szilvalekvár és nagy halom gyümölcs formájában,így rendben vagyunk.Minden nap van,de néha kőkemény.

Pann,ha beépül,akkor minden OK :lol:

Sno,munka.Hát igen,ha nagyon belefolysz,utána nehéz lesz téged is nélkülözni és neked is visszarázódni.

Kép Kép
meli1118
 
 

 
 

Sno
Én 4-6 évig terjedő korkülönbséget preferálok. Főleg mivel Brigi lány. A környezetemben azt látom, hogy egy kislánynál jó a több év, kisfiúnál meg a kiskorkülönbség a jó. Persze ez azért nem ilyen fekete-fehér. Egyébként meg nálunk is az a fő ok, hogy muszáj költözni ha tesót szeretnénk. Ráadásul ez a válság sem tett jót a terveinknek, de ez már egy külön történet.

Ágiboldi
5 év körkülönbség, vagy 5 év múlva?

Kakigondosok
A Normaflor sztem is megér egy próbát. Én is hallottam, hogy meg tud oldani ilyen problémákat, és nagy előnye, hogy csecsemőnek is adható.
lora7
 
 


Pankaa

Nálunk a Normaflortól volt szorulása Tomikának, mivel február óta iszonyú sok AB-t kapott ezt javasolták mellé és ettől közel 6hétig míg ezt kapta addig szenvedtünk !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tehát nálunk pont az ellenkezőjét váltotta ki, illetve hasmenésnél is hallotam hogy ezt ajánlja a gyerekorvos másnak . :wink:

Szomorú vagyok, mert nem tudlak benneteket olvasni, mivel elfelejtettem a jelszavamat és így nem tudok felmenni az oldalatokra !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :oops: :x

Kép
kditke
 
 


Ditke,ezt nem értem...akkor most hogy írtál????És ha regisztrálnál más néven?

Normaflore szerintem azért jó hasmenésre és kakikicsalogatásra is mert alapvetően a bélflórát állítja helyre.Mint az alma,csak nagyban...és utána meg már mindenkinek alakul az igények szerint :lol:

Dénes elég nagyot aludt ma délután,így ki tudunk menni este a Kárpátia koncertre a parkba....úgy várom,hetek óta,ő is várja,mert lesz sok ember,hangos zene,sok magyar zászló....rocker szülőknek rocker gyereke....

Kép Kép
meli1118
 
 


Hali,

Lora,
ebbe még bele sem gondoltam, hogy lánynál-fiúnál hogy van, de lehet benne valami.

Meli,
szerintem Ditke Panka oldalának jelszavát felejtette el.
amikor Sebinél volt ez a hajigálás, az tényleg veszélyes volt emlékszem. De legalább gyorsan lefutott, reméljük Dénesnél is így lesz.

Panka,
és akkor első perctől táppénz? Ez elég hátrányosan érinti a TGYÁS-odat, nem?

Lin,
nagyon régen nem jelentkeztél. merre vagy? (bevallom őszintén, hogy Meli hsz-ében volt egy szó, amit elsőre blin-nek olvastam :oops: , és akkor nyilalt belém, hogy már száz éve nem hallottunk felőled, pedig a vizsgaidőszak már véget ért)

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Ditke!
Küldtem neked is egy meghívót,de még úgy látom nem léptél be vele.Egyébként pedig a közös jelszóval is be tudsz lépni;)
Noprmaflor:igen 2 élű fegyver, hasmenésnél is, és szorulásnál is szokott nálunk segíteni;):)
De Meli jól megfogalmazta a lényeget:)

Írtam a közösre egy levelet:)
pankaa
 
 


Meli

Nem erre az oldalra nem tudok feljönni, hanem oda ahova az emailcimem jelszavát is meg kell megadni ugyanis egyszer beírtam és megjegyeztettem a géppel azóta sem használom, így elfelejtettem. :oops:

Ha valakinek valami ötlete lenne rá megköszönöm előre is !!!!
(az emailen kapott jelszavas regisztrációt ezer éve kitöröltem) :twisted:

Panka

Megpróbálom a közössel hátha az sikerül !!!!!! :oops:

5 bölcsis nap után Tomi ismét beteg, most már kezd egy kicsit elegem lenni, azt hittem a mandulaműtétnem eredményeképp nem futunk bele az első körbe a betegek közé !!!! :twisted: :evil:
Holnap jün anyukám a jövő hétre babázni !!!!!! :wink:

Kép
kditke
 
 


Ditke,jah,értem....
Sajnálom,h Tomi megint beteg!!!Nehéz ügy ez,nálunk meg majd ovisan,kistesóval....hát az sem lesz egyszerű...

Sno és a dobálózós Sebi után milyen Sebi jött???Mert nálunk minden olyan tankönyvszerűen be van ütemezve:vizet kiöntős-mindent széttépős-földhöz vágós....kíváncsi vagyok,mi lesz a következő fázis....

Ma megyek 4d-re,olyan izgatott vagyok,remélem minden rendben lesz!!!!Szép napot mindenkinek

Kép Kép
meli1118
 
 


Meli,
nehéz kérdés, most így nem tudnám megmondani, majd ha valakinél előjön valami, akkor beugrik, hogy ilyen nálunk is volt, vagy pont fordítva. :)

Na mi volt?
képet, képet, képet!!!

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

Jelentem mi is bölcsisek lettünk. Most kezdtük kedden, és már aznap nem akart hazajönni. Ott akart aludni és le se t..ta a fejem. Ja és szépen eszik mindent. Az időbeosztás sem okoz neki gondot. Annyira elfárad de. a bölcsiben, hogy du. is szépen alszik és este is korábban le akar feküdni, ennek megfelelően reggel is korábban ébred. Úgyhogy nagyon örülök ennek is. Szerencsére nagyon aranyos bölcsisnénit fogtunk ki, elégedett vagyok mindennel egyelőre. (Kívéve az anyagi vonzatokkal: ebédpénz, ágynemű pénz, csoport pénz, havonta a tisztasági csomag is pénzbe kerül, és még ki tudja mi lesz, de hasonló gondolom mindenhol van) Szóval Brigó jól veszi az akadályokat, csak én vagyok olyan bolond, hogy szomorkodom. Egyik szemem sír, a másik meg nevet...

Meli
Tessék jelentkezni, mi volt az uhun! Ne csigázz itt minket, mert még aggódni kezdek!
lora7
 
 


Lora, ezzel én is így leszek... Teljesen lelkibeteg vagyok a bölcsödétől, pedig Peti szerintem jól meglesz majd. Ő csak szept. végén kezdi, majd beszámolok. De azért inkább abban bízom, hogy P is ilyen simán veszi majd az akadályokat, mint Brigó. :)

((Költségek: iskola: ebéd, oszt.pénz, színház, kirándulás, egyenpóló, köpeny, iskolaudvarrendbetevőpénz; ovi: ebéd, tisztasági csomag, csop.pénz, rajzpénz, különtornapénz; bölcsi: ebéd, csoportp, ágynemű, tisztasági csomag. Ezen kívül tanszerek, bérlet a sulisoknak és a 3 nagynak a sport. Még nem írtam le így magamnak soha, ez most engem is meglepett. :shock: ))

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Igen, Meli, én is várom azt az infót az uhról.

Lora, nem nem 5 év múlva, inkább csak 5 év különbség, vagy 6, de több azért ne.. (feltéve, h lakást tudunk cserélni dehát addigra csak összejön)

Jelentem a 8. kerületben a lakosoknak, mint Boldizsár barátunk, a bölcsi ingyenes, tökéletesen ingyenes. Csak tisztasági csomagot kéne vinni havonta, de mivel mindig elfelejtem :oops: még az se számít. Én meg pont ezen csodálkoztam, és furcsállom is, és nem is értek vele egyet, dehát végtére is elég sok adót fizetek :shock: (kár, h a pelenkát nem ők adják :lol: )

Más gyerek is nagyon fantáziál? Én irtóra élvezem, h mi a lakásban időnként békákat, csigabigákat gyűjtünk/cipelünk/kergetünk/eszünk, ill. van egy "öregbácsi" is, akit néha Boldi lát és "kapjuk el!" felszólítással megkergettet. :roll:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Hali!!

bocsi,vagyok ám én,csak senki sem jött.én sem :oops: de minden rendben van!!!
770g(+-10%)méretei megfelelőek és kicsit nagyobb ugyan a koránál,pár nappal,tehát nem is foglalkozunk vele,de a dok szerint rendkívül formás baba.Nagyon alapos volt(nosza-12 e ft-ért majdcsak...)megnéztük a veséket,a jól működő hólyagot,a szívet,májat,gyomrot és a köldökcsinórt persze.Tüdő is fejlődik szépen.Gerince nagyon szép,bordák is.Agya barázdálódik.Méhszáj zárt.Magaztvíz átlagos.Magyarán minden szép és jó.Mostmár csak ne legyen kora.Más nem is érdekel.És 100% fiú.Ma még teszek fotót is,ha apa kivágja advd megfelelő részeit.

Lora,szerintem ne sírjon az egyik szemed,legfeljebb szontyolodj neki néha,mert ez ritka nagy kincs.Ennél simább beszokást kívánni sem lehet :lol:

Rita,azta,vannak ám akkor költségek!!!!És akkor még nem is beszélünk a luxusról,gondolom...

Orsi,kezd múlni a dobálózás,vagy csak csitul???Nem tudom,de nem mellesleg olyan hisztis,hogy tegnapelőtt kis híján agyoncsaptam :roll:

Kép Kép
meli1118
 
 


Ági :lol: :lol: Dénesen ilyen típusú fantáziákat nem veszek észre,de egyik nagyon kis tudálékos barátnőm szerint(aki szentül állítja,hogy ő boszorkány) :shock: szóval szerinte ha egy gyerek embereket lát,azok ott is vannak szellemként,merthogy a kisgyerekek még látók mind :lol: :lol: faggatsd csak kicsit Boldit...jah,valszeg nem lesz Boldizsár,apa vétózott ismét :twisted:

Kép Kép
meli1118
 
 


Ágiboldi
:lol: Én is hallottam már, hogy a gyerekek látók? Mi volt annó nálatok? Mező, erdő? Lehet a bácsi egy erdész, vagy egy vadász. :lol:
Brigi ritkán talál ki dolgokat, de többnyire később kiderül, hogy annak is van némi valóság alapja. Ellenben azt olvastam/halottam valahol, hogy az ilyen nagy fantázia (feltéve ha az! :lol: ) jót jelent.

Meli
De jó! Remek hírek! És legközelebb tessék írni, legalább egy minden ok-t!
És a Boldizsár néven kívül van más ötlet?

Rita
Igen, a ti költségeitek igen sz.rul hangzanak finoman szólva.
Egyébként nem is ezen voltam kiakadva, hanem azon, hogy ez már a bölcsiben elkezdődik. És ez évről évre rosszabb lesz. Arról, hogy ez még sokszorozódik a gyerekek számával már nem is beszélek.
Peti is könnyen fogja venni az akadályokat! Azért azt is jó látni, hogy élvezi a törpe. Brigó már nagyon szeretett volna menni, már mindennap kérdezte, hogy mikor megyünk. :)
Te végülis mész dolgozni? Elfogadtad azt az álláslehetőséget? Nagyon nem irigyellek, hogy nagyon sok év otthonlét után most kezdesz dolgozni. Plusz fel kell dolgoznod, hogy a gyerekek élik a maguk kis bölcsis, ovis, sulis életét...
lora7
 
 


Gyerekek, ne csináljátok! Én semmi ilyesmiben nem hiszek, marhára racionális vagyok :lol: De rámhozzátok a frászt, az "öregbácsi" leül velünk a kanapéra tévét nézni, Boldi szerint "kosz van rajta", és "anyához szalad, mert őt szeretei", őt (Boldit) "sajnos nemszereti". :lol: nade a rengeteg csigabiga és béka az ágyon meg a róka csak nem lehet mind szellem :lol:

Meli, szuper, várjuk a képet!

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ja, és a bácsi az én ruhásszekrényemben lakik, aminél rosszabb helyet keresve sem talált volna, mert oda egy gombostű se fér be :lol: :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Lora, ne is mondd... Egy hete 3-4 órát alszom éjszakánként, mert nem bírom feldolgozni, hogy ennyire megváltozik az életünk. Félek tőle, meg zúgolódik a lelkiismeretem. Az állás csak holnap derül ki, de elég valószínű.
Az bánt nagyon, hogy nem vagyok valami nagy játszós anya, vagyis ritkán ülök be a gyerekszobába, de legalább jelenvoltam. Nem nagyon hiszek/hittem ebben a minőségi idő-dumában, szerintem egy gyereknek (főleg kis korában) nem elég, ha napi egy-két órát iszonyújól játszik vele a számára legfontosabb személy, de egyébként nincs jelen. Nem biztos, hogy a gyereknek is akkor van kedve játszani, mikor a szülője ideje engedi - véltem ezt eddig. Ez főleg akkor igaz - az én esetemben is - ha az anyának is lételeme az otthonlét (nem a semmittevés azért! :D).
Ugyanakkor mélyen elgondolkodtat, hogy amikor itthon vagyunk, a gyerekek játszanak, én meg teszek-veszek-jövök-megyek-netezek, mindent kicsit, szakaszosan, valamennyire. És simán lehet, hogy ha a délelőttjeim gyerektelenek lesznek, ezeket SOKKAL hatékonyabban el tudom intézni, és délután meg a munka után nem zavar majd a velüklevésben, hogy még teregetni kell, meg koszos a tükör vagy mittudomén.

Lám, Ági, te mindig olyan víg együttlétekről írsz Boldival, szóval az elméletem dülöngél. :) Szerintem én messze nem játszom ennyit Petivel, igaz, játszik (veszekszik, nevetgél, beszélget stb) ő mással. :)

Nem tudom. Tök nehéz. :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Meli, éljen a szép kisfiú!!! :) :) :)

Ági, ez szenzációóóóóós!!! :D :D :D

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Na, akkor segítsetek értelmezni Petit:
Amikor megyünk az utcán, és látunk egy számára szép tárgyat (markoló, daru, vonat, ilyesmi...), akkor magára mutat, mondja, hogy én... Kérdezem, tetszik? P: neeeem. Én: Te vagy a daru? P (ragyogó szemmel) Igen!! Mit hozna ki ebből egy látó??? :D
(((A nagyok minden mesében leosztják, hogy ki melyik szereplő. Lehet, hogy ez a forrás...)))

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Meli,
Mi az hogy senki nem jött? Itt tobzódtunk, és vártuk a híreket!
Gratula ezekhez a tökéletes adatokhoz! És amúgy hogy telik mostanában a kismama lét? A vonalzódra pillantva megdöbbentem, hogy már hol tartasz, egyik rokonunk elmélete, hogy más terhessége olyan gyorsan telik, de igaz!

Lora,
ez nagyon szuperül hangzik, főleg hogy a napirend is magától beállt!
Munkahely?

Rita,
Kitartás neked, nálunk tavasszal volt ez a nagy váltás, hogy az egyik héten még szoptatva, terhesen, otthon, a másikon meg már dolgozni jártam, Sebi az oviban. Pszichésen elég megterhelő volt, de nálunk elég jól sült el, ahhoz képest mennyire féltem tőle. Ez az előnye megvan a negatív várakozásoknak, hogy nagyobb esélyed van pozitívan csalódni :wink: Minden oké lesz!!!

Fantázia,
Sebi csak nagyon ritkán saját maga, vagy kisnyuszi/kutya, ilyenkor nem engedi magát felöltöztetni, mert van szőre, stb. Vagy a földön csúszik, mert csiga/giliszta, meg ilyenek, ha madár, akkor elég sokáig tart, amíg a csőrével felcsipegeti a vacsoráját.

A legpraktikusabb rész, hogy képes teljesen eszközmentesen játszani pl. ő is akar fúrni, hol a fúrója? ekkor a kezébe adom a semmi, hogy tessék, itt van, vigyázz mert nehéz, és ő boldogan átveszi, és fúr vele.

A harmadik fajta, hogy játék közben folyamatosan párbeszédekben beszél, kérdez, és válaszol magának pl. a két lábfeje beszélget, és hasonlók.

Ágiboldi,
jelentsétek be az öreget magatokhoz, hogy legalább valami haszna legyen, Boldi szórakoztatásán kívül, több gázártámogatást kaptok :twisted:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


[quote="sno"]
írta:
snojelentsétek be az öreget magatokhoz
:lol: :lol: :lol:

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


fantázia (?)
kele is beszél egy néniről és egy bácsiról, általában a szobájában vannak. igazság szerint nekem kicsit feláll a hátamon a szőr a gondolattól, úgyh nem n szoktam feszegetni, h miért vannak ott és mit is csinálnak tulajdonképpen

munka gyerek mellett
hát minden elismerésem annak, aki már rég csinálja, én hulla vagyok, pedig ma volt a 3. napom. a munkát magát n élvezem, de totál kimerülök nap végére. bízom benne, h bele fogunk rázódni, de egyelőre rita pártján vagyok, n n hiányzik a sok idő, amit együtt töltöttünk kelével, főleg, mióta ilyen okos nagyfiú, h kifejezetten szórakoztató vele lenni. én azzal tartom magamban a lelket, h a lehetőségekhez képest (és ha anyagilag nézzük, akkor kicsit azon túl is) a lehető legtovább itthon voltam vele, de egyszerűen nem lehet tovább, muszáj dolgozni.

bölcsi
jövő héten kezd kele, addig apukájával bandáznak itthon. egyébként az volt a rázós a beiratásban, h én már előrelátóan 2008 tavaszán beirattam kelét 2009 szeptemberétől és ugye járt is folyamatosan az időszakos bölcsibe heti két napot. tavasszal, amikor ki volt írva a beiratkozás, akkor rákérdeztem a vez.nőnél, h kell-e vlmit csinálnom, de mondta, h nem, mert már be vagyunk írva az előző beiratás óta, sőt meg is mutatta a füzetet, ahol kele 28. volt a sorban. mondta, h fel van véve, csak nem kapunk majd értesítést. ehhez képest a bölcsizáráskor kérdezte a gondozónő, h kele nem fog járni szeptembertől, mert nincs a listán?! lementem a vezetőnőhöz (aki nem volt benn, természetesen) és hosszas huza-vona, telefonálgatás után oda jutottunk, h letagadta az egész beszélgetésünket és kötötte az ebet a karóhoz, h én nem erősítettem meg a beiratási szándékomat, mert az ő kockás füzetében nincs kele neve mellett pipa! :evil: halálosan kiakadtam, én még ilyet felnőtt embertől nem tapasztaltam, h simán letagad egy beszélgetést. sajnos a legrosszabb modorom is előkerült és mondtam, h márpedig ez így volt és szeretném, ha még egyszer utánanézne, ne kelljen nekem a jegyzővel végignézetnem, h ki az aki fel van véve és kelénél jobban jogosult a helyre (kerületi lakos, másfél éve jelentkezett, nincs kistestvére, akivel itthon lennék, ráadásul dolgozni megyek). aztán visszahívott, h "jól van, akkor felveszem 31-diknek", de kb az volt a lényege, h menjek az anyámba. n nehezményeztem az esetet, mert a legnagyobb jóhiszeműséggel jártam el egész végig és mégis én lettem a bunkó. na mindegy, fátylat rá, végülis felvették...

bölcsiktgek
nálunk év elején kell beadni egy papír-/írószer csomagot, meg minden hónapban tisztasági.
csoportpénz??? mégis mire? kirándulás, ballagóruha, tablókép???

mi-micsoda mégegyszer
a bátortalanok esetleg azzal acélozzák magukat, h ink egy egyenes válasz a kínos kérdésre, mintsem később kiröhögjék a bölcsis/ovistársak amikor előáll a sziklaszilárd (elvégre anya mondta!) meggyőződésével, h pl a tampont az orrunkba dugjuk.

snorsi
más terhessége olyannyira gyorsan telik, h amikor egyik barátnőmnek meséltem a másikról, h megszületett a gyerekük 4 héttel korábban, akkor azt mondta, h nem is tudta, h terhes :lol: (pedig igen)

tesó
hát ugye, kis korkülönbséges gyerekünk már úgyse lesz :wink: , úgyh kb innentől mindegy :lol: . komolyra fordítva, 35 leszek idén, úgyh kb egy ötéves tervbe fér bele, azon belül, meg ah alakul, de egyelőre semmiképp. most kezdtem a munkát + nekünk ez most is jól látszott, h muszáj egy komolyabb tartalékot (=pénz) gyűjteni gyerekvállalás előtt.
egyébként mostanában mindenkit kérdezgetek, h jön ki a tesójával és hány év köztük a korkülönbség (nekem nincs testvérem) és n érdekes sztorikat hallok. röviden nem n van összefüggés a jó testvérség és a korkülönbség között...

meli
gratula a szép méretekhez!

helga
h vagy? ha más nem, időként a férjed jelentkezhetne :wink:

majus3
 
 


Hali!!

Kész vannak a képek és apa úgy elrakta valami mappába,hogy nem találom.Ma meglesz :lol:

Ági és Május :lol: :lol: hát én sem lennék önmagam,ha D közölné,hogy egy ember él a szobájában....de reménykedjünk,hogy valóban csak fantázia szüleménye és nincs igaza a boszorkány barátnőmnek :lol:

Dénes tegnapi hisztije után én is esküdnék a viszonylag nagy korkülönbségre....eső után köpönyeg....majdcsak túlélem valahogy.

Sno,igen.Más terhessége piszok gyorsan telik.Tul.képp enyém is,mert rohannak a hetek,de mégsem elég gyorsan.Valójában még élvezném is,ha nem lennék bálna és nem izzadnék állandóan,ha végre szexelhetnék és nem lenne gombás fertőzésem hetek óta.Ha nem égne a gyomrom és ha nem lennék pattanásos kiskamasz.Mindent egybevetve,várom a karácsonyt nagyon :lol:

Én őszintén becsülök minden dolgozó anyukát,mert nekem nem menne most(jójó pocak nélkül talán)de én élvezem az együtt töltött időt és sokszor,mint ma is,amikor egész délután anyóséknál lesz,én meg intézem a dolgaim,szóval még hiányozni is fog az a kiesett 3-4 óra.Kicsit majomszeretet ez a miénk...

Kép Kép
meli1118
 
 


Rita :lol: :lol: Dénes még sosem volt daru,ő Dénes kizárólag.De szórakoztató lehet és biztosan összefügg a nagyoktól hallottakkal.És Sebi,Boldi,Kele esete is ilyesmi lehet,azért amikor sok gyerek között vannak,hallanak olyan dolgokat,ami megragadja a fantáziájukat és elrugaszkodnak,nem???Dénes tőlem nem hallja,hogy kanál vagyok....Tegnap eljött Bogi,a kis szerelme és együtt játszottak.Bogi egy hete ovis és teljesen más habitusú lett ennyi idő alatt.És Dénest piszkálta éskántált hozzá valami számomra érthetetlent és D-nek ez nagyon tetszett,jól elröhögcséltek.Teljesen megváltozott a kapcsolatunk attól,hogy Bogi más lett kicsit.Pedig rengeteget találkoznak,de talán tegnap játszottak életünkben először ketten együtt veszekedés nélkül.Szép volt látni....

Kép Kép
meli1118
 
 


Itt van kistesó!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép Kép
meli1118
 
 


Meli,
remek profilja van az uriembernek (remélem tényleg az látszik a képeken :oops: )!
Én szoktam kanál lenni 8) Már kisebb korában is a gyerekmarkoló markolta fel és vitte mindenhová Sebit, szóval ez tőlünk (is) jön.

Május,
így már érthető, hogy nem volt sima a beíratás, az egészben az a legbosszantóbb, hogy nem is lehet szabadjára engedni az igazságérzetünket, mert nem akarjuk, hogy a gyerekünk legyen, a "tudod, a problémás anyukáé".

A minőségi idő elméletet én sem tudom alátámasztani, este én is pihenésre vágyom, de szerencsére 15 h-tól együtt vagyunk, úgyhogy jut idő az együtt teszünk-veszünkre, ami nálam inkább a minőségi együtt lét, mint a kampány-szerű játék.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sno,a pofija :lol: :lol: :lol: más testrészről nem sikerült jó felvétel....

Én is jobban díjazom a minőségi együttlétet,pléne,h D-t mostanában jobban leköti egy jó beszélgetés(nem egyoldalú,olyan fura...)mint hogy játszunk.Észrevettük,hogy pl.már nem szeret puzzle-lal játszani :cry: ez bánt,másfél évesen 3 perc alatt rakta ki a 24 db-os fa kirakókat és most meg már nincs hozzá türelme....én sajnálom,annak ellenére,h ez a fejlődésével jár és már inkább mozgékony,mint molyolós,de néha elkeserít a türelmetlensége.Gondolom a dobálózás is egy ilyen tünet.
Viszont rákattant a Bárány Boldizsárra,minden nap olvassuk :lol:
Ami még nagyon leköti az a böngésző,most meg is fogom neki rendelni az őszit,éjjelit.A télit meg kistesó hozza neki a kórházból :lol: remélem télen születik meg és nem ősszel :lol:

Kép Kép
meli1118
 
 


Jah,még valami.D-t az istennek nem tudom rávenni(na ez hülye szó,mert nem erőszakoskodok)arra,h ott legyen velem a konyhában....hát szakács tuti nem lesz...egyszerűen próbálom neki magyarázni,h most mit főzünk,mit pucolunk,stb.de rekord idő alatt hagy ott.Bezzeg ha előkerül apja szerszámosládája.Csak ezt hallom:Apa ez mi?.........És mit csinál?.....És ez mi?.....És ez ???...Akkor most Dénes ezzel szerel.Dénes lecsavarozza.Dénes megfúrja....stb....stb..stb...

Kép Kép
meli1118
 
 


Meli,

na jól van akkor validáltnak tekintem az uh-néző képességemet :D

Bárány Boldizsár, jeeee, akkor ezek szerint tényleg képes lekötni egy ilyen korú gyereket, és nem csak az én archaikus rajongásomnak köszönhető, hogy nálunk annyit ment.

Sebi sosem rakott ki egy darabot sem a kirakóból, nálunk már az eredmény, hogy a tecsós fasíneket össze tudja illeszteni. Ez nem panasz, csak mint összehasonlítás.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Jjjaaajjj. Tudom, hogy Peti ifjú, de Dénesnél éppen nem sokkal fiatalabb. A beszédet már nem is mondom, még mindig szavaknál tart, kb 40-50. De kirakós...! :shock: 12 darabos maximum.
Lehet, hogy a testvérei miatt, de egész másokat játszik: a favonat az mindig, akármennyit, meg golyópályázik, vagyis végülis épít.. Böngésző forever, meg Annapeti de ez is mint minden mese inkább csak böngésző-stílusban.
Bár emlékszem, Maja nagyon ügyes volt a kirakósban, vele üldögéltem egy csomót, Peti mellett kevesebbet. :(

És velem van egész nap, a nyomomban a sarkamban, akárhol (mindenhol... :? ), ez hamarosan megváltozik... :(

Meli, nem baj, ha nem szakács lesz, vagy erre hajtottál? :)
Nagyon szép az öcskös! :)

Május: "n n hiányzik a sok idő, amit együtt töltöttünk kelével, főleg, mióta ilyen okos nagyfiú, h kifejezetten szórakoztató vele lenni. én azzal tartom magamban a lelket, h a lehetőségekhez képest (és ha anyagilag nézzük, akkor kicsit azon túl is) a lehető legtovább itthon voltam vele, de egyszerűen nem lehet tovább, muszáj dolgozni. " - HÁT EZ AZ!!! :( :(

Május, elég vad ez a bölcsi-sztori :shock: , Ettől egy kicsit én is tartok, hogy Petit majd úgy tartják számon, mint a hátszeles gyereket.

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!!!

Lehet,h D nagyon jó verbálisan és rendkívül ügyes a kirakósban és már ügyesen lépcsőzik,létrázik egyedül és nagyon szépen eljátszik néha egyedül is....de úgy érzem,simán agyoncsapom,ha kikapok még egy olyan hisztit,mint tegnap este.Komolyan olyan kemény volt,hogy szó szerint kétségbe estem.Már megint én is bőgtem,pedig megfogadtam,hogy nem idegesítem vele magam terhesen,de nem lehet kibírni,olyan veszélyes volt.Egy órás.És közben,meg utána úgy keményedtem,meg görcsöltem,h azt hittem kórház lesz a vége(na jó,a székelykáposzta is dologozott....)
szóval kérek tanácsokat,nyugtassatok meg,hogy nem pszihiátriai eset a gyerekem és majd hamarosan elmúlik,vagy csak csillapodik.Még van egy fél foga hátra 20-ból,addig van mire fognom,utána marad a habitusa....pedig azt aztán nem lehet mondani,hogy ingerszegény és érzelmileg szűkös környezetben nőne fel......

Kép Kép
meli1118
 
 


Meli, megnyugtatlak: nem pszichiátriai eset a gyermeked!
Peti nem jó verbálisan, de néha én is kiborulok tőle.:wink:

Majd leírom a múlt pénteket, de most rohanok.

Nyugi! :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Meli, mi volt a hiszti tárgya? (ha volt egyáltalán, mert nálunk még az se kell hozzá) :wink:

Lassan tényleg pocsék anyának érzem magam ahogy olvasom a fórumot. Én mentem vissza legkorábban dolgozni (1 éve!), bőgtem az elején 2 hétig minden reggel, de amúgy még jól is esik, és nem is látom hogy a gyermekem károsodna, annak ellenére, h kevés időt töltök vele, minőségi vagy nem, ha egyáltalán van ilyen kategória. Tény, hogy abban az életszakaszban, amikor ketten voltunk otthon, akkor nem volt olyan amit Rita úgy fogalmaz, hogy "jelenvoltam". Boldival nem lehetett jelenlenni, hanem folyamatosan aktív részvételt igényelt. Most is nyilván, csak a többi gyerek ezt biztosítja a bölcsiben. Persze én is az anyagi okok miatt mentem olyan hamar dolgozni, ugyan nem haltunk volna éhen, de a gyedhez képest lényegesen több a fizum, és kell a lakáscsere a kövi gyerekhez. De bevallom, h a munka/emberek is hiányzott. Remélem nem voltam kárára Boldinak.

Sno, én is voltam már kanál :lol: meg oroszlán meg ló, stb. :lol:
Most az öregbácsi nem jelntkezik, hanem a mi lakásunkban mindenhol víz van, amibe Boldi időnként belesik/beleveti magát, és jajgat, h húzzam ki :D ill. a lábunkat is belelógatjuk a kanapéról. Ha így folytatjuk nem is kell majd porszívózni 8)

Kép
Kép
agiboldi
 
 


ÁÁÁÁÁÁ,nem volt tárgya...vagyis nem derült ki!

Ágiboldi,dehogy vagy rossz anya!!!!Hiszen minden az ő érdekében történik.És szerintem jót tesz neki,Dénesnek is lehet,hogy ez segítene.De nálunk nincs bölcsi.ÉS oviba sem vennék fel,ha meglátnának méretes hasammal.

Köszi Rita megnyugattatok!!!Várjuk a sztorit.Hadd ítéljem meg,van-e hasonlóság.És időtartama egy-egy hisztinek mennyi???Mert egy óra az maga a rémálom....

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a "nyaralásból"! Futotta még egy hét Balcsira a szabiból, úh kihasználtuk a szept-i jó időt. :D Hál' Istennek szépen kiürültek a strandok, úh kicsit könnyeb volt mint legutóbb, de így is holtfáradtan jöttünk haza, úh most n jó itthon lenni és kipihenni a nyaralást. :lol:

Bölcsi-ovi: ha lehetne, én beadnám Gergőt, mert annnnyira érzem, h kezdek neki kevés lenni. :( Megpróbálom kicsit sűríteni a programjainkat, és lehet, h megkérdezem az egyházi ovinkat, h nem vennék-e fel februártól, ha betölti a hármat. Nem adnám be, csak ebéd utánig, de nekem is könnyebb lenne (eltekintve az utazástól), Rékának is lenne "csakanyás" időszaka, meg Gergőnek is jót tenne. :roll:
Egyébként érdemes visszagondolni/rákérdezni, h minket mikor adtak bölcsibe/oviba. Én pl. most szembesültem vele, h 3 hónapos koromig voltam otthon, aztán bölcsi. :shock: Mégsem érzem/éreztem magam érzelmileg labilisnak, és kifejezetten jó a kapcsolatom a szüleimmel. :roll:
Ja, engem n felbosszantanak a "ha ezt és ezt csinálod, akkor aztán lőttek a gyerek kötődésének" c. cikkek, gondolatok. Amikor Gergő született, hónapokig lelkibeteg voltam, h a szülészeten nem úgy alakultak a dolgok, ahogy azt a Kismama és egyéb magazinokban súlykolták. Nem evett kolosztrumot, tehát egy életre tönkretettem a bélflóráját, születés után nem hagytak vele kettesben, úh lőttek a kötődésnek, és utána még két hétig külön voltunk, úh már tényleg nem számíthattam SEMMI jóra a baba-mama kapcsolatban. Kb. ez volt az újságok üzenete, csakhogy ez nem így működik! És nem hiszem azt sem, h egy bölcsi tönkre tudna tenni, meg tudná ingatni az anya-gyerek kapcsolatokat, vagy vissza tudná vetni a személyiségfejlődést. Persze jó, ha otthon tud maradni a baba, de a "minél tovább, annál jobb"-ban sem hiszek. :roll:

Játék: Gergő süt-főz láthatatlan eszközökkel. Általában vaníliás sütit és kávét (egyikünk sem kávézik és vaníliás sütit sem sütöttem sztem még soha :lol: )
Egyébként ahogy Rita is írta, a Böngésző-APG párossal lehet még lekötni, na meg persze a Kisvakond DVD-vel, ami az utóbbi időben - bevallom - egy kicsit a fejünkre nőtt. :oops:
Láthatatlan személyeket még nem jelentett be. :lol:

Korkülönbség: én most nagyobbra szavaznék, mint ahogy sikerült, mert iszonyú fárasztó egy hisztis meg egy nyűgös egyszerre, de lehet, h egy év múlva azt fogom mondani, h igen, ez így szuper. Ki tudja....

Felébredtek. De miért EGYSZERRE????
Vendég
 


Pann,de jó,hogy ezt írtad,én is mindig kikészülök az ilyenektől,hogy azért nem lesz a gyerekem jó/egészséges/kötődő és egyebek,mert nem lehetett velem a kezdetektől.Nálunk detto úgy volt,mint nálatok,születés után 4 nap inkubátor után foghattam először a kezemben,de nem érzem,hogy emiatt lenne a mi kapcsolatunk szegényes.2 hét múlva hazajöttünk és bepótoltunk mindent.

Én is nagy korkülönbségre szavazok jelenleg.... :lol: :lol: de hát késő bánat,vagy ahogy barátnőm mondaná:ezt most akkor szívtad :D

Kép Kép
meli1118
 
 


Ági, jajjajajjaj! Félreértettél! Én éppen dicsértelek! :) Olyan jókat írsz mindig, miket játszotok Boldival... Csak azt írtam, én miért érzem rossz anyának magam, amiért elmegyek dolgozni. Végülis nekem 9 év után változik most nagyot az életem, egyelőre az előnyeit nem tudom (vagyis egyet: igazad volt, munkahelyen muszáj öltözködni, ezért tegnap jóóóól bevásároltam - igaz, csak az angolturkeszban, de nagggggyon jólesett. :D) szóval az előnyeit nem látom, csak azt tudom, mit veszítek. Szóval ezért kesergek magamban meg nektek, közben persze vonz is a dolog nagyon. A jelenlevés szerintem több gyerek esetén már óhatatlan, hiszen nem tudsz mindig mindegyikkel aktívan lenni. Meg némi tennivaló is akad néha :? . Egy szó mint száz: nemhogy kárára nem voltál Boldinak, hanem csak előnyére vagy, egyfolytában.

Pann :lol: . Igen, a kisbabás újságok egy kissé merevek tudnak lenni. De neked is mondom, nem ezek miatt, nem az elvárások miatt... stb, hanem egyes-egyedül a saját kis sajgó lelkem miatt vagyok oda az elválástól. Nem hiszem komolyan, hogy valami visszavonhatatlan személyiségkárosodást okoznék bennük, csak... :( (((Ja, és gyerekkor: hát ez az! Az anyukám a húgom iskoláskoráig otthon maradt velünk. Pedig akkor építkeztünk, vagyis ment a lóvé kifelé szépen, anyukám is szerette a munkáját, és mégis... szóval nekem ez is nyomja a lelkemet. Hogy ő megadta nekünk, én meg nem adom meg nekik. :( )))

Meli: Hát melyiket is meséljem? :shock: Van mostanában fetrengős hiszti bőven. Komolyan, ENNYIRE kizökkenthetetlen gyerekem nem volt még... Tegnap a játszótéren azon borult ki, hogy visszavetettem vele a cipőjét. Értem én, ha egész nyáron pucér lábbal szaladgált, most miért nem szabad... De azért 15-20 percen át magából kivetkőzve ordítani emiatt... :shock: :shock: JAJJ. Ültünk a padon, jóóóóóó sokan voltak a játszótéren, néhány gyerek oda is jött megnézni, hogy ki ez az oroszlán.. Én közben minden taktikát bevetettem (azon kívül, amit legszívesebben tettem volna, csak az nem szalonképes: mondjuk felkötni magam az első fára...) negligáltam, szépen beszéltem, figyelemeltereltem, lelkére beszéltem, vicceltem... nothing. És akkor jött a megmentőm: egy középkorú hölgy egy kisgyerekkel meg egy plüssteknőssel, elkezdett beszélni Petihez, és ez a kis disznó persze abbahagyta a bőgést. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ (((De miért, amikor én is beszéltem hozzá??? Ez a nő egy varázsló volt! Pedig először el akartam hajtani, hogy köszönöm, de úgysem használ semmi. És az a fura, hogy a barátnőm is beszélt hozzá, ő sem volt feszült, P mégsem hagyta abba. Csak ennek a nőnek. Ha látom még, elkérem a telefonszámát... :))

Hát így. De az utóbbi napokban volt hiszti azért, mert nem ehetett még egy süteményt (másokéból), mert nem fekhetett a bátyja ágyába este, mert az autóban nem vehette kis Bernát kezéből a könyvet... Nagyon gáz. :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita, persze tudom :D

Pann, egyetértek!

Meli, további nyugtatásként ma reggeli hiszti: indok nélküli, bal lábbal kelt, 5-kor átjött az ágyunkba, 7-kor felkelt és dührohama volt, az apukáját "lebutázta" mert oda mert feküdni a saját párnájára, az éjjeliszekrényemről az órát és két pohár narancslét csak azért nem vágott a falhoz mert megmentettem, majd kiment a nappaliba, magától bekapcsolta a tévét, és aztán értelemszerűen nem hagyta magát felöltöztetni, és elindulni se lehetett, be kellett kötni a babakocsiba, h egyáltalán el tudjuk hagyni a lakást, mindeközben végig ordított és csapkodott mint valami eszelős.

Továbbá, ismét balhés az esti fürdés. Eddig szerette, most meg nem hajlandó beleülni (rossz élményről nem tudok, nem meleg, seb nincs amit csípne, stb.). Úgyhogy ez garantált hiszti. Esetleg megoldás ha én is beleülök vele. (Vicces: vetkőzök, h beleüljek, látom, h áll és nagy sugárban belepisil, sebaj, nem zavar. Erre ülök befelé, megkérdezi: nem koszos a lábad?) :roll:

Rita, kérjük a nő telefonszámát!

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, tegnap kaptunk egy e-mailt, h van még néhány hely az egyházi ovinkban. :shock: Hát mi ez, ha nem egy JEL??? Már fel is hívtam őket, elvileg mehet, ha betölti a hármat, de kettőkor még lesz egy beszélgetésem a vezetőóvónővel. Jaaaaj.....kezdek őrlődni, h tényleg jó lesz-e ez nekünk, de legrosszabb esetben abbahagyjuk....húúú....izgulok.

Hiszti ok: nálunk eddig a legviccesebb a "MOST edd meg ezt a rágót" hiszti.

Kádbapisilés: nálunk is mindig. :( Miért, és meddig? HIába mondjuk el minden alkalommal, hogy a wc-be, semmi haszna. Szóval szobatisztának szobatiszta, de nem kádtiszta. :lol:

Cumi: már csak mi bajlódunk vele? :?:

Meli! De édes ez a baba! Ebből látszik, h tegnap milyen fáradt voltam, mert hiába néztem, nem láttam a képeken a babát. :oops: :shock: Szorítok nektek, h most ti is elkerülhessétek az intezívet!
Tényleg, milyen nevek vannak még versenyben?
Vendég
 


Ágiboldi,olyat nevettünk apával,közben kicsit talán meg is nyugodtam...bocs....a nem koszos a lábad mindent visz,akkorát röhögtem...

Rita,megvan már a telószám???

Pann :o nyugi,leszek még én is ilyen fáradt!!!Hajrá ovi!!!!!Ma látta egy jó barátnőm Dénest,3 hónapja nem találkoztak és közölte,hogy kellene neki egy kis ovi/bölcsi energialevezetésnek....jó vicc,shol semmi jövő szeptemberig,pedig esküszöm úgy vinném :oops:
Nevünk nincs még.Ha rajtam múlna lenne,de egy sem jön be apucinak :twisted: Se Boldizsár,se Donát,se Dorián,amik az én befiutóim....most épp GergelyGergő van versenyben.Vagy majd kiderül...

Kép Kép
meli1118
 
 


Júúúúúj, most megyünk beíratni Gergőt az oviba! :shock: Februártól mehet....
Vendég
 


Pann, az még olyan nagyon soká lesz, addig elkezd kamaszodni és már épp elege lesz belőled :wink:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Nnnakéremszépen. Minden el van simítva, Gergőt várják februárban. Kicsit megizzadtam, mire megírtam a fél oldalas "Miért ezt az ovit válsztottuk" fogalmazást, miközben Réka pont "nemalszomdeordítok" napot tartott, Gergő meg a feje tetejére állította a házat, de ez is kellett a jelentkezéshez. :shock:
Kaptunk egy listát, h mit kell bevinnünk, pénz és tisztasági ez+az nincs rajta, de pl. kell pizsi(!) az alváshoz, meg ágyneműhuzat. :shock: Ez máshol is így van?

Ágiboldi! ....és viszont. :lol:

Meli! A Gergő jó név! :wink: Bár ahogy hallom jártunkban-keltünkben, meglehetősen gyakori. :? Olyan "minden osztályban van egy Gergő" gyakoriságúnak tippelem...sajna.

Rita! Azért ezen a "Anyukám othon volt velünk az iskoláig" dolgon mélyen elgondolkoztam. Ő hogy bírta? Mivel tudott lekötni titeket? Vagy ti elszórakoztattátok egymást? Nekem pl. n nehezemre esik leülni és pl. várat építeni Gergővel. Bizos vmi genetikai defekt, de egyszerűen max. negyed órát tudok vele játszani, de azt is úgy h közben nézem az órát. :oops: Úgy látszik, nem vagyok az a szuper-mami típus, akivel együtt lehet játszani. :? ....jó kis önismereti-tréning ez a babás időszak, egy csomó mindenre most döbbenek rá, h nem is vagyok olyan, mint amilyennek képzeltem magam....pl. nem vagyok 5 gyerekes, kendős ősanya-típus, pedig régebben azt hittem az leszek. :roll:

Ennyi mára, Réka elaludt, úh villámgyorsan csatlakozom hozzá, mert már felhalmozódott néhány óra alváshiány az utóbbi napokban.
Vendég
 


Pann, nem anyukám kötött le minket, nem ő épített velünk várat, hanem mi magunk. Mint nem is olyan régen kideült, ezért őt is bántotta a lelkiismeret, hogy ritkán játszott velünk. :) De ez teljesen természetes volt nekünk, ő tette a dolgát, mi meg játszottunk. Ha valami volt elmondhattuk, az ő főztjét ettük, ha a tanulásban megakadtunk segített... Jó volt, hogy ott volt. ((Ezt értettem az alatt, hogy jelenvolt.)
"Nekem pl. n nehezemre esik leülni és pl. várat építeni Gergővel. Bizos vmi genetikai defekt, de egyszerűen max. negyed órát tudok vele játszani, de azt is úgy h közben nézem az órát. Embarassed Úgy látszik, nem vagyok az a szuper-mami típus, akivel együtt lehet játszani. Confused ....jó kis önismereti-tréning ez a babás időszak, egy csomó mindenre most döbbenek rá, h nem is vagyok olyan, mint amilyennek képzeltem magam." - ezt mintha rólam írtad volna, vagy én magamról.... Nekem is legtöbbször nehezemre esik, én sem vagyok... :) Illetve most már a társasjátékok nagyon szórakoztatóak tudnak lenni, a felolvasott sztorik is, meg néha belemelegszem a sínépítésbe, de egyébként ugyanilyen csalódott vagyok a saját anti-szuperanyaságom miatt.

De lehet, hogy nem is ezen múlik. :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita, én is türelmetlen vagyok ezekhez a játékokhoz (nézem az órát :) ). És a lánygyerek??? Mindig azt gondolom, h bezzeg ha babát öltöztetnénk akkor jobban elememben lennék. Olyan klassz babaházakat lehet kapni, én meg tologatom a 47 darab kisautót :twisted: Bár a legózás az jó, csak ne kéne mindig ott is garázst építeni..
Velem anno mindig az apukám játszott, az anyukám tette a dolgát, max mesét olvasott. Az apukám viszont totál elmerült a játékban, pont mint én. És most is Boldival :D

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Hehehe,én meg inkább autózok!!!!Én nem szerettem lányként babázni sem(bocs lányos anyuk...)

Dokinál minden OK!!!!Majd még jövök,rohanok...

Kép Kép
meli1118
 
 


A lányaim nmagyon kevéssé babázósak. Illetve most a hatalmas gyerekszobájukban van egy sarok konyhával, ágyikóval, szekrénykékkel, de ott is plüss oroszlánt meg nyulat nevelgetnek. :) A fő kedvenceik most az iciripiciri barátok :) meg a ponyville pónijai, nézzétek meg és borzadozzatok... :) Barbizni is szoktak, meg bungikat építenek, meg balettoznak, előadásokat szerveznek. Bernát pl idén nyáron tíszer adta elő playmobil figurákkal a teljes István a királyt, amit kívülről tud. B még szeret legózni, vonatpályázni, autópályázni, Adél meg napi 20 rajzot készít minimum. Úgyhogy játszani leginkább tényleg csak társasjátékot kell velük, azt meg szívesen, a többiben csak zavarok. Meg Petivel, ugyanazt, mint nektek... :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?