Új privát üzeneted érkezett!

Helló Lányok,

Jöttem lejelentkezni.

2 ismerős baba is született az elmúlt egy hétben mifelénk, teljes a nosztalgia roham...

Most töltjük a 2 hetes ovi szünetünket, ezen a héten itthon tetvészkedünk, jövőhéten pesti látogatásokat teszünk. Ezt leszámítva dolgozunk, és ovi.

Szobatisztaság: éjszakára van pelus, meg ha olyan helyre megyünk, ami necces pisilés szempontjából, akkor oda. Szerencsére az oviban nagyon együttműködőek voltak, ők szóltak, hogy ne adjak rá, majd odafigyelnek (ezt lehet, hogy már írtam, de szita az agyam).

Igazából semmi említésre méltó nem történik velük, ezért is vagyok csöndben. Persze Sebi folyamatosan szórakoztat bennünket, de az meg már túl részeletes lenne.
Most nagyon szeretgetős időszakát éli "jajjjj, de szeretlek anya!", puszi, ölelés, szorítás. Ezzel elég jól elvagyok :D

Kérdés: fiús anyák, fütyi visszahúzás mindenhol rendben van?

Ditke,
javulást Tomikának, mind egészségügyileg, mind magatartásilag :D !

Pann,
akartalak is kérdezni, hogy idén is a Balcsin töltitek a nyár nagyrészét, csak immár Rékával bővülve?

Május,
miért volt ennyire keserves felvételt nyerni a bölcsibe?

Lorca, Pann,
lehet látni valahol újabb képeket a babákról?

Helga,
gratulálunk a lányhoz!

Meli,
gratulálunk a fiúhoz! Valahogy így vagyok vele én is, mint te, hogy jó lenne ha lenne egy lányunk is, de igazából a már jóideje meglévő fiúnevünkön nevezzük a leendő tesót magunk között, pont mint a Sebinél (már a fogantatása előtt évekkel úgy beszélgettünk, hogy Sebi ezt meg azt fogja itt csinálni, stb.)

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Hahó, csak gyorsan, Sno, most jól eszembe juttattad a fütyi bizniszt. Meg se moccan, semmennyire se megy hátra, szóljatok ha tudjátok a megoldást! Egyelőre a Pann (dokija) féle ejj, ráérünk arra még politikát folytatjuk. Mások?

Május, gratula a bölcsihez! Mi volt? jegyzőhöz is mentél?

Szobatisztaság sehol. (egyetlen jele, h foglalkoztatja a dolog, h az általa költött improvizált dalban valami béka bilibe pisil, kakil) Boldi szerint bilibe/wc-be pisilni "butaság" :shock: ez ellen nem nagyon tudok mit mondani..

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sno,
Vannak újabb képek. A fényképezőn. :oops:

Fütyi kérdés:
Szabi egyáltalán nem hagyja, hogy arrafelé kotorásszak, úgyhogy nálunk azt sem tudom igazán, hogy mi a helyzet. De ahogy magának néha tépi, arra gondolok, hogy csak moccant valamit a helyzet.

Szobatisztaság:
Szabi a múlt héten úgy döntött, hogy nem kell a pelus. :roll: Igy ha nem alvás, autó vagy hasonló necces hely, akkor picinaci. Balesetek nemigen vannak, bár pár napja elsírta magát, hogy a bugyi nem jó. Egy pici becsurrant és nagyon nem tetszett neki.

Kditke,
"próbálnánk ülve ill. egy helyben tartani?"
Ne próbáld. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pann,
"Hess Réka, hess!"
Biztos te mondtad neki, hogy LÉGY JÓ KISLÁNY! :twisted:

Nati-Szabi között 21 hónap van. Játszira kendőben vittem a pár hónapos Szabit, kocsiban Natit. Visszafelé Szabi kocsiban, Nati kézben. De ez csak pár száz méterig működött, többnyire úgy, hogy Natit fogó kezem a babakocsin volt, így azon volt a súly is. Meg azért legtöbbször ott volt anyós vagy anyukám, aki egy idő után leváltott a játszin.

Közlekedés:
Próbálom úgy megoldani, hogy Robi vigye őket. :D Egyedül eddig csak Danit vittem, a három gyerekkel ott volt Robi is. Babakocsit elég régen használtunk, távokat nemigen teszünk meg, max negyed óra, annyit kibír. Ha több kéne, akkor ott van Robi és a nyakába ülteti Szabit.

Újabb gyerek:
Szerintem ez egy kötelező kérdés, mindegy hány poronty van otthon. :roll:

Május,
Miért volt huza-vona a bölcsiben?

Kép KépKép
lorca
 
 

 
 

Na sziasztok!!!!

Május,mi holnap tesszük D-t át a másik szobába,új ágyra,nagyon rem.nem lesz átmászkálás,jövés-menés.Kele azóta is ott????

Köszi mindenkinek a hajfestős hsz-eket,azt hiszem döntöttem,hennával csinálom.Egy jó ismerősöm most próbálta először,gyönyörű lett és 330ft-ből megúszta.És még természetes is .

Óvszer,tampon=>melyiket vennéd?????hehehe…

Pann,hát ez tök vicces,mert engem is folyton ezzel bombáznak,pedig nálunk még csak másfél gyerek van,de ilyenek mindennaposak:és ez (!!!)is fiú(sajnálkozó tekintet)nem baj,majd a következő…..tegnap majdnem keményen beszóltam,de csak az tart vissza,h ismernek sokan,nem akarom rosszaltatni magam,már gondolok arra is,h nem csak rám üthet vissza…
Szegény hess,RékaJ

Rita,te miért is nem szeretnél 5-et???Nem is értelekJJJ
Felvilágosítás:tampon,tudod,amikor anyának vérzett az orra,akkor ezt használta…vagy valami hasonló…aztán idővel a helyszín-luk majd változik….

Ditke,ezen topikon igen sokan küzdünk hisztis,”rossz”gyerekkel,szerintem jobb,ha nem kérsz ilyen tanácsotJvagy csak lehet,h ez Tomika valódi arcaJbocsi,csak vicc…

Sno,de jó,h jelentkeztél!!!!Ez érdekes,Dénest már évekkel ezelőtt én is fiúnak tituláltam magamban(nálunk neve nem volt,de éreztem,h első gyerekem fiú lesz.)most lányt éreztem,de nem vagyok tévedhetetlen….
Fütyköst nálunk doki visszahúzta 6 hósan,akkor átkoztam,már áldom,mert azóta minden este 2x felhúzzuk teljesen neki,a makk legszélén az alján van egy 1mm-s lenövés,de az majd feloldódik idővel.Viszont mindenütt azt mondják,h nem gáz,ha nincs 3-4 éves koráig viszsahúzva.Nem tudom,tény,h istentelen mennyiségű faggyú volt alatta.D egyedül húzza már a kádban és rettentő büszke magára…

Boldi-bili-butaságJJJJJJJ


Nekem is van kendőm,D-vel nem használtuk,csak kengurut,mert későn kaptam és nem szerette.Most biztosan fogjuk,mert ahogy D most utálja a babakocsit,úgy fog visszaülni,ha a tesót úgy látja(barátnői tapasztalat)csak azt nem tudom,h fogok nanduzni februárban?????

Érdekes szösszenet szobatisztaság ügyében.Dénes sokszor bekakilt(ha több időm lesz,írok erről egy vicceset)de a pisi össz 2x csurrant be.Erre majd’2 hónappal a kezdés után szerdán annyira el volt merülve a dolgozásban,h nekem kellett észrevennem(!!!)ahogy átöleltem,érzem,h pisis a gatya….Hát azóta nagyon vigyáz,de érnek még meglepetések úgy látom…..

Kép Kép
meli1118
 
 


jó reggelt!

Fütyi,
hát nálunk se meg se mozdul :cry: annak ellenére, hogy ugye mi használtunk egy szteroidos krémet tavaly nyáron, amikor annyira felgyűlt alatta az anyag. akkor annyira kitágult, hogy ki tudott tisztulni, aztán a krém elhagyása után visszanyerte eredeti állapotát.

Minden hozzászólásnak örülök, ami arról szól, hogy várjunk szép türelmesen, csak azért érdeklődöm, hogy nehogy a várakozás végén azt mondják a sebészeten, hogy "ó egy évvel ezelőtt még meg tudtuk volna oldani egy kis kellemetlenséggel, de most már csak nagy műtéttel" vagy valami hasonló.

Lorca,
akkor majd felugrom megnézem a fényképezőgépeteken :twisted:
gondold meg, szerintem jobban jársz, ha megosztasz egy-kettőt :D

Meli,
ne lepődj meg, ha egy jó akaratú ismerős félre hív, és kicsit feszengve elkezdi neked magyarázni a helyes tampon használatot.

ezt csak azért mondom, mert mi már megbeszéltük a férjemmel, hogy csak olyan dolog hangozzon el a gyerek előtt, amit szeretnénk megosztani az óvónőkkel (nyilván semmi realitása). A vezető mesélte, hogy egy kislány közölte velük, hogy "anyának levették a spirált, jöhet a gyerek!"

Sebi a héten az okmányirodai ügyintézőnővel folytatott beszélgetésünket szakította félbe hangos "néni, néni!" kiáltásokkal, majd amikor sikerült mindenki figyelmét magára vonni a helységben, akkor közölte hogy "én anya pocakjából bújtam ki!" :shock:
Kis csönd után az ügyintéző biztosította róla, hogy ez volt a nap legörömtelibb infórmációja, és folytattuk a papírkitöltést, de a mondat kezdetétől a végéig végig futott pár verzió a fejemben, hogy mi lesz a nagy kinyilatkoztatás témája :oops:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


óvszer,tampon,
ez még lemaradt az előzőről

én is az "az ami" pártján állok, függetlenül attól, vagy pont azért, mert tudom, hogy nem marad köztünk, ill. képtelen vagyok meséket kitalálni, mármint hogy van bennem egy belső tiltakozás pl. nem tudom lelkesen képviselni a mikulás hozza az ajándékot és társait :?

Szóval tampon: S-nek vannak alap menstruációs ismeretei, látott már vért és betétet is, úgyhogy szerintem egy ugyanarra jó, mint a betét elegendő magyarázat lenne

óvszer: ha a felnőttek éppen nem szeretnének kisbabát, akkor használják, vagy valami ilyesmi

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sno, :lol: :lol: :lol: jófej fiad van és az ovis társ is jól fel van világosítva :lol: :lol:
Ügyintézés :lol: :lol: Dénes az utcán mindenkit lesziáz és közli:Vettünk piszkét meg ájfonyát az Ibolya néninél.....

Kép Kép
meli1118
 
 


Meli

Csakhogy eddig NEM volt egyáltalán SEM hisztis (egy alkalommal fordult elő a 2,5 év alatt) és rossz SEM, szófogadó udvarias kedves, nagy mozgásigénnyel rendelkező kisfiú volt. Minden elfogultság nélkül írhatom. A bölcsibe amikor járt a fő-fő kedvencek közé tartozott mivel soha semmi gond nem volt vele, a konyhás néninek kinyitotta előre az ajtót pl. :wink:

Tehát EDDIG nem fordult elő ez a viselkedés nálunk !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bár egyre több ismerős az első pár napi mozgás korlátozásra fogja amit én követtem el ellene, mivel ezt modta az őt operáló gégész ill. anaeszteziológus a bevérzések elkerülése miatt !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:twisted:

Lorca
De most már 8 nap elteltével belenyugodtam, hogy lehetetlen visszafogni a mozgását !!!!!! :wink:

Ágiboldi
Fütyivisszahúzás nálunk édesapa dolga 8-10 hós kora óta gyönyörűen visszahúzható.

Szobatisztaságról még annyit, hogy Tomika rendszeresen bejelenti, hogy kakilni kell és most elvonul, de még ragaszkodik a sarokba történő szertartásos kakiláshoz !!!

Tomi a pisit is bejelenti hol előtte hol utána én nem eröltetem soká lesz még a jövő szeptemberi oviba íratás !!!!!!!
Próbáltam siettetni, de majd ha ő rászánja magát !!!!! :wink:

Május

Ennyire nehéz volt a bölcsibe íratás ???

Én jelenleg ovi és isi kérdéssel foglalkozom épp !!! :oops:
Ha már oviba megy akkor onnan van az ovinak saját isije ahova ugyanaz a társaság megy így nem lesz nagy törés , hogy újra egy új közösséget szokjon meg.
Mellesleg apuka munkahelyéhez egy sarokra van így szemmel is tudja tartani mind az oviban mind majd az isiben !!!!!! :wink: :lol:

Sno

Gratula Sebi szobatisztaságához !!!! :lol:
Nem semmi ovi a tiétek csak ámulok és bámulok ismét !!!!!!! :wink:

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!

Én is jelentkezek röviden!

Helga: gratulálok a kislányhoz! Nevetek van már?

Meli: Neked meg a kisöcsihez :D

Lora: én sem szoktatnám a korai kelésre, inkább a lefekvést próbáld előbbre hozni, akár egy délutáni alvás kihagyásával. Egyébként max 1 hét alatt belerázódott a Linus is. Ott korábban van a délutáni alvás is, igy estére is jobban kimerül, nem gond a korai fekvés, korai kelés... nekünk is vissza kell majd szoknunk, mert a 3 hetes bölcsiszünet utolsó hetét kezdjük hétfőn.

SNO: spirálos anyuka :D :oops: Én addig nem gondoltam erre, míg kb 3 hete oda nem jött a bölcsisnénik és megkérdezte, hogy Linusnak tényleg jön a kistesója? Mondom igen, ... Akkor tényleg nem hazudott a Linus! :shock:

Ditke: elő a kötél idegekkel. Inkább most legyen egy kis düh-roham, mint egy lázadó kezelhetetlen kamasz!!! Most kaptam egy tippet egy ovónéniknek szóló szakirodalomból a hiszti lekezelésére. Annyira egyszerű, hogy vertem, a fejem a falba, hogy miért nem alkalmaztam eddig hasonlót... (a nem odafigyelés nálunk nem jött be...)
Szóval ha elkezd hisztizni, vagy dühös, ne foglalkozz vele, kezd el valamelyik kedvenc tevékenységét (gyurma, vonatozás) és hagyd, hogy bekapcsolódjon. Ne is tegyél említést a hisztiről, majd, ha megnyugodott és mielőtt új dologba fognátok, akkor bezséld meg vele, hogy miért hisztizett, miért volt dühös, és hogy hogyan kellett volna, kellene nyugodtam a szitut megoldani, kezelni.
2 napja használom a módszert és csodálatos :D

Rólunk:
Hazaértünk a nagyiktól. Megértük először, hogy 3 éjszakát külön töltöttünk a Linustól, elmentünk apával Debrecenbe. (Ágiboldi, gondoltam rátok! Nagyon szép a város! ) Minden percben azt néztük, ez hogy tetszene a Linusnak is... de azért sikerült kikapcsolódnunk. Pl első este moziztunk, két filmet egymás után, és közben megéreztem a kistesót! (13 hetesen) és azóta is érzem :D - olyan jó.

Linussal semmi gond nem volt a pár nap alatt, azóta viszont nemalvással, illetve el nem akarok aludni-val sztrájkol, már lassan 1,5 hete. Nem tudom, érdemes e beszélnem vele, hogy, ha elalszik, anya nem megy el megint.... pedig reggel mentünk el, és rendesen elmondtuk, hogy hova megyünk,mikor jövünk...

Szobatisztaság. Mostmár csak éjszakára kap, autóban, utcán sem kap pelust. nekünk is a bölcsisnéni azt javasolta, hogy ne adjunk rá, mert csak megzavarja. Gyakorlatilag már hetek óta reggel is száraz a pelusa, csak még nem voltam elég bátor, hogy azt is levegyem róla. És képzeljltek, azon kívül, hogy egyik reggel, arra a kérdésemre, hogy bugyit kér vagy pelust, az előbbit választotta, nem erőltettem semmit. Volt ugyan pár pisis balesetünk, de nem volt olyan vészes a "szoktatás", mint gondoltam. Gyakran elviszem olyankor is pisilni, mikor még nem szól, de sejtem, hogy televan... és igy a köztes időben meg rendesen szól!

nanica
 
 


Sziasztok!



Délelőtt voltam nőgyógyásznál, sajnos kinyílt a méhszáj :( Szigorú fekvés :( Eléggé el vagyok keseredve, mert Áron mellett ezt nem tudom kivitelezni :(
Pann, Te hogy bírtad? Gergőt pl hogy levegőzetted? És a háztartás?

Bocsi, hogy nem reagálok semmit, megyek vissza az ágyba pihenni. :(

KépKépKépKép
thelga
 
 


Sziasztok innen Balatonszárszóról !!!!!!!! :lol:

Igen a hétfői kontrollon a dr bácsi mindent rendben talált így engedélyezte a balcsit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bár mikor ideértünk kiadták az elsőfokú viharjelzést és alig éreztük a 27 fokot, mivel olyan szél volt, de mire a szálláshoz értünk átöltözni addigra lecsendesült egy kissé.

Tomikának a hajók és a vizibicajok nagyon tetszettek, de megjegyezte, hogy ez a víz koszos és különben is mi van az alján nem lehet lelátni. :oops: Szóval ezt nem nekünk találták ki, édesapja szerint a hullámok miatt ijedt meg, remélem holnap már nem lesz szél !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avagy keresnünk kell valami aquaword-öt a Balaton mellett !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Hú de ciki !!!! :oops: :oops: :oops:
Negyedóra után erősen elgondolkodtam a hazafele menetelen, otthon száz ágra sütött a nap, medencében tiszta meleg víz, keleti kényelem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :oops:
Aztán győzőtt a NYARALÁS !!!! 15 perc pancsolás szigorúan aqpuka nyakába kapaszkodva, napközben játszótér keresés este (odahaza az udvaron minden amit szeret) este étteremben rosszalkodás !!!!!Biztos ilyennek kell lennie egy nyaralásnak ?????

Nanica

Köszi az ötletet kipróbálom veszteni valóm nincs.
De jó már érzed a kistesót !!!!!!!!!!!! :)
Ja igen apuka jelenleg éjszakai horgászaton van úgyhogy kettecskén a pici fiammal aki a másik szobában horpaszt !!!!!!!! :wink:

Helga

Pihenj sokat, de hamar eltelt ez a 30 hét !!!
Legalábbis nekem így tűnik !!!!!!! :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép
kditke
 
 


Helga,
kár, hogy így alakult, de látva az elődök sikerét, biztos nem lesz gond. A barátnőm a múlt héten szült a 38. hétben, és már a 20. környéke óta szigorú fekvésre volt ítélve, nála mondjuk első baba volt, az igaz. Remélem találtok valami megoldást, hogy tudd tartani a fekvést!

Ditke,
kitartást a nyaraláshoz :twisted:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Szabi döntése, hogy márpedig ő bugyikész, egész jól alakul. Csak a víz és wc papír fogyasztásunk ugrott meg jelentősen. Eddig már többször beleesett a wc-be, volt, hogy nadrágostól-pelenkástól, mivel éjjelre azért kap. Itthon még nem volt tócsa, de Robi ex munkahelyén már megtisztelte a bőrkanapét és egyszer egy boltban is kellett felmosót kérni. Szerencsére én csak az itthoniakért felelek, úgyhogy részemről remekül alakul. A délutáni alvás már többször volt alsónaciban és az éjjeli pelus is száraz napok óta. Azért annyira nem vagyok bátor, hogy egy szál fütyiben aludjon.

Kditke,
Hurrá, nyaralunk! :lol: Mi nem is véletlenül ülünk itt a pesti belvárosban. Mire leérnénk valami kellemes kis helyre, én már tuti jönnék haza. Csak apa járkál el kirándulni a nagyobbakkal.

Helga,
Vigyázz magatokra. :( Nekem az a 30 hét volt a határ, hogy csak azon legyek túl. Azután meg a 40-en is túl voltam (nem éppen pikk-pakk)
Remélem, most már táppénzen vagy...

SNO,
A fényképezőgép vár, hogy megnézd a képeket. :wink:

spirál :lol: :lol: :lol:

Nati már megint beteg. :? Az orrtükrözés csak annyit mutatott, hogy a mandulája visszanőtt, de nem olyan vészes, mint volt. Ami jó hír, hogy a hallásvizsgálat rendben volt, tavaly azért kellett a műtét elsősorban. Nem hiszem, hogy allergia, de azt hiszem, az ősszel megyünk egy tesztre. Már csak egy allergológus kéne. Szerintetek hova érdemes menni?

Kép KépKép
lorca
 
 


Helga,nagyon remélem,hogy jól vagytok!!!!!Ha lesz időd,jelezz!!!!!De én is azt mondom,amit Lorca,nálam is 30 hét a bűvös határ,azon túl már nem lesz gond!!!!Pihenj!


Nanica,én is 13 hetesen éreztem őt tutira,előtte szerintem csak emésztettem,de akkor már biztosan ő volt.Én sem adok pelust csak éjszakára,ha olyan helyre megyünk,kibírja wc-ig.Nekem nem egyszerű,de megoldjuk...


Dénes szombat óta nagyágyban alszik,új szobában.Rettenetesen élvezi,de a tanulság:ne tegyétek át csak úgy,felelőtlenül,leeségátló nélkül.....D amint megébred,már startol is kifelé,legyen az 6 óra,vagy fél 6....aztán egész nap egy merő kín.....mi fenn voltunk szerdán PEsten és jól kics....sztünk vele,mert a brendonban vettünk leesésgátlót,olyan,mint egy rácsos ágy így és nem jön ki belőle egyáltalán.Még alszik :twisted: :twisted:

Képzeljétek szerdán látogattunk meg unokatesómékat,ahol Blanka 5 hete született és amikor megfogatm egy kicsit a babóm annyira rugdosni kezdett,h azt hittem kimászik az oldalamon.És megindult a tejelválasztásom....nagyon nosztalgikus érzés egy olyan pici és olyan fura,h olyan pici és könnyű(pedig már 5 kiló)de D-hez képest ég és föld...

Amúgy jól telnek a napjaink,amíg még jól tartom magam :lol: :lol: csinálgatok ezt-azt,barackot és körtét főzök be és nagy adag kajákat főzök ebédre,h a maradékot lefagyaszthassam.

Dénes száj.Mamáéknál játszik a kertben és rosszalkodik.Mondja:Dénes megdobja a papát a labdával.Eldobja és csalódottan:Ó...5 méterrel mellément......

Kép Kép
meli1118
 
 


Lorca, Pann
Egy gyors kérdés. Ti lemondtátok a GYES-t. Mert most azzal szembesültem, hogy visszamenőleg már nem lehet lemondani és akkor nem vagyok jogosult TGYÁS-ra, csak attól a dátumtól amitől lemondom a GYES-t. Jól értem? Buktam már több mint egy havi különbözetet? :(

KépKép
bozotka
 
 


Bozotka,
Jól érted. Robi lemondta a gyest, én meg attól a naptól igényelhettem a Tgyást. Addig én táppénzen voltam. Ha jól veszem ki a szavaidból, akkor sajnos te voltál Gyesen. :? Sajna sokkal többet buktál, mint egyhavi különbözet a Gyes és a GYed között.

Szobatisztaság:
Előre léptünk. :D Már egyáltalán nincs pelenka, éjjelre sem és eddig nem volt baleset éjjel. Na jó, tudom, hogy lesz azért, de most egy kicsit örülök magunknak.

Fütyi dolog:
Most, hogy beszéltünk róla, ismét tettem egy meddő kísérletet arra, hogy megnézzem. Szabi persze nem engedte, hanem rám kiáltott: Nem! Enyém!

Kép KépKép
lorca
 
 


Jó reggelt!

Helga kiatartás, már mindjárt 31 hetes vagy, nincs olyan sok hátra. Sikerül megoldani a pihenést?

Lorca, :lol: :lol: fütyi :lol: na majd 15 év múlva vm kiscsajnak nem ezt mondja.. :?

Kérdés: Boldi 2-3 hete csak apró golyókat vagy semmit nem kakil (bocs) ill. irtó keményet, ha nagyobb akkor szenved zokog sír bújik fél napokig, attól félek szétszakad stb nem részletezem. Micsináljak? (azon kívül, h sok folyadék, rostos kaja, gyümölcs, lekvár) hajtsam vmvel? Soha nem volt még ilyen probléma, mindig napi két tökéletes volt. Most örülök, h nem kezdtünk még szobatisztaság témába, biztos megijednék, h amiatt van.
Sno, Sebire emlékszem, mi lett a megoldás? Sztem vissza is tartja mert meggyötörte az egyik alkalom.
Bölcsisnéni szerint ebben a korban ez gyakori, h megváltozik és problémás.

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!



Megvagyunk, anyósom már múlt kedden jött segíteni, anyukám meg a héten váltja, szóval nem lehet panaszom :)
Próbálom tartani a pihenést, de muszáj nap mint nap kicsit kimennem sétálni, nem bírom a folyamatos bezártságot, fekvést. Nem csodálom, hogy Tomika sem bírt magával bent a szobában.

Sno,
Sajnos, nem újdonság ez számomra sem, Áronnal még a 22. héten kinyílt a méhszáj, akkor be is varrták. Úgy emlékszem, akkor a 30. hétig tudtam is tartani a folyamatos fekvést, aztán fel-fel keltem hosszabb rövidebb időszakokra, és Áron a 39+1 héten született meg programozott császárral, magyarul még akkor sem indult meg a szülés. Remélem, most is ki tudjuk húzni Adéllal (remélem Rita, nem gond a név :lol: ) a 37-38. hétig.

Lorca,
Most szabadságon vagyok. Ha az letelik (október elején valamikor), akkor TGYÁS-ra megyek.
Nagyon fájt az orrtükrözés Natinak?

Fütyi: a mi doktornénk a régi elveknek megfelelően a születés utáni húzogatást pártolta, azóta sincs gondunk vele.

Ágiboldi,
Szegény Boldi :( Nálunk ilyen nem volt még, hála, én is Sebiékre emlékszem.
Talán a természetes hashajtó levek (azt hiszem, a répalé ilyen) alkalmazása enyhíthet a dolgon?

Szobatisztaság: még ráülni se akar a bilire. Ha már kérdezzük, egyből nem a válasza. Szerintetek erőltessük, vagy inkább pihentessük a dolgot?

KépKépKépKép
thelga
 
 


Ágiboldi

Szorulás nálunk is egy időben (sok antibiotikum után) sok problémát okozott a megoldás nálunk a parafinolaj volt pár csepp citromlével, reggel éhgyomorra 4 ml. Tuti biztos megoldás, hosszú távon nem szabad tehát éveken keresztül, de kb pár hétig nagyon jó !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kúp-fájdalmas és félelemhez köti a kakilást nem kakilást, nálunk ez vált be és kb 2-3 hét múlva ha ezzel segíted a lazább székletet elfelejti a fájdalmas emléket, nálunk Tomikánál ez volt, de a kúpot amit az elején kezdtünk adni a mai napig emlegeti !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja egyébként ismét itthon balatoni nyaralás véget ért 2 nap után és idehaza saját medencében udvaron folytatódott !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ez az igazi nekünk idehaza, balaton egyenlőre felejtős nesze neked babaúszás és színtiszta kékvíz Kép Annával a szobatársal [ Kép Balatonparton édesapával Kép Az új autóm apával a volánnál

Kép
kditke
 
 


Köszi!! Helga, már a természtes cuccokon túl vagyunk, mit sem ér (bár még aszaltszilvát nem próbáltam :wink: ) Répa sztem pont hogy fog.

Bilivel hasonlóan állunk azaz sehogy, rá se ül, vagy ráül magától, majd 1 mp után felpattan, mondván, h kész pisilt, de még sose.. :lol: én nem erőltetem.

Kditke, köszi a tippet, kúpot próbáltam glicerinest, de B szerint is fáj :shock: (sztem nem fáj, csak érzi, h fura), veszünk paraffinolajat! (de attól ugye nem fogja összef@sni magát, csak laza lesz?)

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ágiboldi, Bernátnak is volt egy nehéz korszaka, őt minden nyaralás vagy nagyobb változás különösen megviselt etéren. Nem volt valami mostanában? Aszaltszilva jó egyébként, az aktíviát esetleg próbáltátok már? Van valami szirup is, ami hatásos, vagy lekvár? gyógyszertárban lehet kapni, asszem laevolac a neve, mindjárt utánanézek (megnéztem, igen. :))

Helga, kifejezetten örülök, hogy Adél lesz a kislányotok neve! :) Mindenesetre figyelmeztetlek, hogy a jelentése 'úrnő', ez nagyon illik a mi Adélunkra. Úrnő a javából. :D

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!


Ági! Én is Laevolac-ot akartam írni, minden "szorulós" fórumon ezt ajánlják. Sajna tudom, mert Réka végül is a 13. napig húzta kakilás nélkül, úh volt időm nézelődni. :? 4. nap szóltam a védőnőnek, 8. nap látta a saját dokinénink, 12. napon telefonon tanácskoztunk, és 13. napon bementünk a Madarászba. Nem volt kemény a pocija és felfúvódva sem volt, ennek ellenére addig matatták szegénykémet, míg nem sikerült kakit-fakasztani. :cry: Ezután(!) átküldtek uh-ra, és megállapították, h minden rendben van, én meg azóta is lelkibeteg vagyok. Réka meg azóta sem kakil. :? Az viszont biztos, h én többet nem viszek gyereket a Madarászba. Eddig sem voltam oda érte, de ezek után mindent meg fogok tenni, h elkerüljük. Semmiről nem tájékoztattak azzal kapcsolatban, h mire készülnek Rékával kapcsolatban, és nem is kérték hozzá a beleegyezésemet, pedig úgy gondolom, h mindehhez JOGOM lenne. Ha egy kicsit agresszívabb (asszertívabb?) lennék, akkor mennék panaszra a betegjogi képviselőhöz. Na mindegy.

Szóval fütyi: szintén Madarász. Ott voltunk 2 évesen, ahol azt mondták, h várjunk 3 éves koráig. Azóta annyit változott a helyzet, h én egyre idegesebb és dühösebb vagyok, mert javulás nem történt, bizti, h vmilyen beavatkozásra lesz szükség, Gergő viszont sokkal értelmesebb lett tavaly óta, úh jó eséllyel nagyobb traumát fog neki okozni a beavatkozás, mintha tavaly túlestünk volna rajta. Arról nem is beszélve, h kis terhesen még jóval egyszerűbb lett volna kórházazni, mint egy csecsemővel. :?

TGYÁS: Ahogy Lorca írta, minél előbb le kell mondani. Mi 12 napot csúsztunk vele, úh durván félhavi tgyást buktunk, ráadásul még se híre se hamva a Tgyásnak, mert a MÁK meg az OEP még "lelevelezik" egymás közt, h a családban ki mit vesz fel, mit és mikor mondtunk le, stb. :?

Tesófellépő: gondoltunk rá, de a helyi terepviszonyokat sztem nehezen tolerálják a fellépők kisméretű kerekei, úh egyelőre nincs.

Balcsi: egyszer voltunk egy hetet, meg majd szeptemberben megyünk még egy hetet. Kisprücsök jól bírta, köszöni szépen, végül is neki még mindegy, h hol fekszik a mózesében. Ilyen szempontból még könnyebb is, mint 2 éve a Gergővel volt, akinek a nyári időszak pont a hempergős korszakába esett. (Na vééégre találtam egy pozitívumot a nyári születésben! :lol: )
Gergő és a Balcsi: nagy a szerelem, ki sem lehet rángatni, az a klasszikus már remeg a szája, de még mindig maradni akar szituáció szokott előállni. :D
Ditke! Én már feladtam a nyaralásról alkotott elképzeléseimet. A gyerek nyaral, nem mi. Nekünk ez tényleg uakkora vagy rosszabb esetben még nagyobb meló, mint otthon lenni. :? ...talán majd pár év múlva....vagy? Rita?

Helga! És mennyire nyílt ki a méhszáj? Ha nem túl indiszkrét a kérdés...
Feküdni persze nem lehet egész nap, de ha nem emelgetsz (Áront sem! :wink: ) és amikor tudsz pihizel, akkor azért csak-csak lepörög az a pár hét, ami még hátra van! Szorítok nektek!
És nem mellesleg, te jó ég, így repül az idő?!? Már 31. hét! :shock: Adél: szép név, én fel is dobtam itthon annak idején, de nem jött össze. (És senki ne mondja, h majd legközelebb! :lol: :x )

Na most ennyi, elküldöm, csoda, h eddig nyugi volt. A Kisvakond tényleg csodákra képes. :lol:
Vendég
 


A kisvakond, gyerekek, egy pszichedelikus csoda, sztem totál elszállt az egész, főleg a zenéje, meg hogy valamelyikben nem beszél, de Boldi is bekómázik és hason fekve órákig! képes nézni (ha hagyjuk) éljen a kisvakond!

Mostmár van itthon Laevolic, paraffin olaj és kúp! :lol: csak jöjjön haza a bölcsiből, lesz a kakáknak nemulass! (amúgy külön kérdés, h hogyan tudjuk meg, h a bölcsiben volt-e termés, mivel a délelőttös nincs ott délután, és gyakran 5-kor már a délutános sincs, és ennyire nem megoldott az intézményen belüli infoáramlás.. legjobb ötletünk, h a gyerek hátára ragasztunk egy kérdőívet "kérjük jegyezze fel, ha kakiltam, és milyet" - még nem valósítottuk meg)

Szegény Réka, 13 nap :shock:, de legalább csak anyatej.

Kuki, dettó, itt sem lesz elkerülhető a bavatkozás.

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ágiboldi,én még hozzácsatolok egy probiotikus joghurtot,amit a lidlben lehet kapni és az öcsém konkrétan fogyókúrának használja,úgy fosat.Én is kipróbáltam,nagyon durva,úgyhogy én most terhesen nem merem.Nevét nem tudom,de valami sajátmárkás.
Amúgy ha nem haragszol,nálunk meg lehet,hogy játszik a Boldizsár...

Rita,én is kivi lennék!!!Később könnyebb lesz,ha nagyobbak a gyerekek???

Ditke,nem mondod???Tényleg hazajöttetek???Mi kitartottunk,pedig mi nyaralásunk sem éppen álomként kezdődött,de D azóta is visszasírja.Szerintem elhamarkodtátok!

Szegény Réka!!!!!Madarászhoz csak egy szösszenet:unokatesóm 2 hetes kislánya balázasodott pár hete.Madarászban minden vizsgálat és előzetes figyelmeztetés nélkül meg akarták lumbálni.Amúgy nem túl alvós,jól szopizó gyerek,csak lázas volt.Hajni saját felelősségre eljött és átment másik kórházba.Ma ment hozzájuk a gyivi,a kórház ráküldte őket a felelőtlen anyára :shock: Én ezek után tuti kizárom lehetséges helyek közül,ahová valaha is viszem a gyerekeim.

Helga,de jó!!!!!!!Úgy örülök,h jól vagytok!!!!!Én nem is tudtam,h Áronnal ilyen mizéria volt!!!!És már a 31.hetet töltöd!!!!Már nem lesz gond!!!Szép a nevetek nagyon!!!!

Bozótka,visszamenőleg nem fizetik ki????Merthogy alanyi jogon járna.

Kép Kép
meli1118
 
 


Meli,
Elég érdekes ez a Madarászos dolog. :shock: A másik kórházban milyen diagnózis állítottak fel? Egy ilyen után, lehet, hogy a kórház vezetőségéhez fordulnék a másik zárójával.

Eddig sem jártunk arra, de most már nem is fogunk, az biztos.

A Tgyás nem jár alanyi jogon, csak a Gyes.

Ágiboldi,
Remek, hogy ilyen informatív a bölcsi. Sok bölcsiben van üzenőfüzet, nálatok nincs?

Pann,
Hivatalosan minden beavatkozáshoz nagykorú beleegyezését kéne kérni. Na ja...

"És senki ne mondja, h majd legközelebb!"
???? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Helga,
Lehetsz táppénzen addig, amíg ki nem jössz a kórházból. A Tgyás meg jobb, mint a Gyed vszínűleg, úgyhogy a különbség az nyereség.

Az orrtükrözés nem fájt Natinak. Sírt egy kicsit, de inkább csak nem szerette, hogy matattak az orrában. Ha fáj, üvölt, mint a fába szorult féreg. Kapott érzéstelenítő vattákat az orrába előtte.

Bilit erőltetni sztem semmiképp. :wink: Tudom ajánlani a 2x bevált módszerünket: Vedd le róla a pelust.

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca,nem taláktak végül náluk semmit.Kósza vírus lehetett,mert 2 napra rá volt egy kis hasmenés...na de lumbálni azonnal egy 2hetest???nanemá..

Ja,azt hittem az jár mindenhogy.Akkor szívás.

Bilit én sem erőltetném.Nálunk is bevált a pelust el mozgalom.

Kép Kép
meli1118
 
 


Hali,

Ágiboldi,
Na mire ideértem, már megszületett a válasz: nálunk is a laevolac működött. Sebi mindig is szorulásos volt, a 13 napot talán nem döntötte meg, de kitartóan nem kakilós, és nagyon szenvedős. Tehát rendelkezünk, a már anyatejen szorulásossággal, és erre jön rá a valamikori sérülésből adódó fájdalom miatti pánikba kakilás.
Sebi folyamatosan szedi a laevolacot, most nyár közepén mertem leállni vele, mert olyan mennyiségű gyümölcsöt eszik, és nem akarom elkiabálni, de mostanában nyugisabb a helyzet.

Helga,
Adél nagyon szép, és lehet majd Lédának is hívni Ady után, ami szintén tetszik.
Semmiképpen sem erőltetném, ne foglalkozz vele.

nyaralás,
szerintem kisgyerekkel pihenni menni csak úgy lehet, ha egy nagyszülőt is csomagol az ember az útra.

fütyi,
én sem látok semmi esélyt a változásra, de amíg élünk remélünk.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Meli, hajrá legyen Boldizsár! :lol:

Lorca, üzenőfüzet van, csak nem mozog a szülő és a bölcsi között, hanem az elején kitöltöttem Boldi adatait, azóta ott van, kutya se nézni. Először üzenőfalnak olvastam amit írtál, és felcsillant a szemem, az jó ötlet lenne! :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Nyaralás: Mosolyogtam magamban, ugyanezt éltem át néhány éve: Olyan frusztrált voltam az első kisgyerekes nyaralások alatt, visszasírtam a napon fetrengős egész nap olvasós-rejtvényfejtős-sokatalvós (andalgós...:)) nyaralásokat.
Most nyáron asszem először voltunk "csak" hatosban kétszer 1-1 hetet nyaralni, eddig mindig vagy barátokkal vagy anyukámmal vagy a nagy családdal voltunk. És: NAGYON jó volt. :) Akkora élmény volt, hogy ketten tudjuk biztosítani négy gyerek önfeledt nyarát, pedig nem volt allinkluzív, vagyis igen, a gyerekeknek, általunk. :) És rengeteg minden belefért, egész napos balatonozás, nagy túrázás, István a király a cseszneki vár alatt, társasjáték... Persze, tök nagy strapa, de nekem pl felüdülés volt a szünidő többi napjához képest, hogy ketten vagyunk a négyesre. Meg tényleg nagyon jó volt együtt lenni velük.
Volt egy nagy családi nyaralás is, az meg azért volt jó, mert a felnőttek száma meghaladta a gyerekekét. :)

Egy szó mint száz, nagyon megértem az érzést, egyrészt emlékszem, másrészt közelről is látom, a húgom a beletörődés fázisában van. :) (Pann: másfél éves és két hós gyerekkel :)). De jobb lesz, egyrészt nőnek a gyerekek, másrészt, és szerintem ez a lényegesebb: a szülők egyre messzebb kerülnek az idilli nyaralás emlékétől, és egyre lejjebb esik az igényszint. Ha van a közelben víz, a szálláson nincs egér, de a közelben van egy bolt az már rossz nem lehet. Ha egy fagyizó is, az már szuper. :)

Ja és még egy eszembe jutott: asszem meséltem, Maja kétéves, Bernát nyolc hónapos volt, az Őrségből átruccantunk Grazba, és egész nap (esőben) várost néztünk a két gyerekkel. Akkora élmény volt, ez volt az első olyan érzésem, hogy a gyerekekkel is lehet a felnőtteknek szép nyári napjuk. :) (A titok: két babakocsival nyomultunk)

Szobatisztaság: Jövő héttől három gyerekem intézményesül, én balga, azt gondoltam, milyen klassz alklom a pelust-le elkezdésére. Azt felejtettem el, hogy ez minimum napi három elmenetelt jelent majd itthonról... Na mindegy, azért azt hiszem belevágunk.

Pann: nem mondom. Most már soha nem fogok ilyet mondani senkinek. És nekünk sem lesz ötödik.

Jajj Meli, ez jó, ezt a joghurtot kipróbálom, naggyon szeretnék fogyni. :)

Nem tartom magam nagyon bunkónak, van három diplomám, de most kétszer is meg kellett nyitnom az idegen szavak szótárát babanetezés közben :D (asszertív, pszichedelikus). Ha legközelebb a férjem megjegyzést tesz a babanetre, ezt elmesélem neki. :)

Peti ma kisvakondozott először, eddig a Pettson és Finduszt és Thomast ismerte, de ő is kikerekedett szemmel nézte. :) Zdenek tudott valamit. :)

Pann, továbbra is reklámozom a tesófellépőt! Nagyszerű találmány, és hidd el, terepviszonyok errefelé is vannak. Tök egyszerű kezelni, le lehet venni ha nem kell, el lehet adni, ha nagyon nem kell... szerintem jó!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sno, és mennyit adsz neki így folyamatosan naponta? És ez nem f@sat csak lazít?

Kisgyerekkel pihenés, khmm. Nekünk a "nászutunk" volt Boldival Sopronban most júliusban. (mint már írtam ezért kell előbb házasodni aztán gyereket csinálni)

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Na, ez kicsit rosszul hangzik: nem ÚGY mosolyogtam, nem lenézően, vagy mi, hanem nosztalgikusan. Értitek? :oops: :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Jó Ágiboldi, azért azt én sem írtam, hogy ezek a kisgyerekes nyaralások nászutak! :) Mint említettem lejjebb esik az igényszint. Úgy értem, hogy JÓVAL lejjebb... :D

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita, az öreg Zdenek sztem nemcsak tudott valamit hanem szívott valamit! :lol: :lol: 8)

Kép
Kép
agiboldi
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Elképzeltem, ahogy szív, majd vakondot rajzol.... :lol: :lol: :lol:

(((De tkp lehet h nem is lenne rossz, ha mindenki aki szív, ilyesmit rajzolna, nem?)))

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


:lol: :lol: Jaja, most eszembe jutott mikor félnek a rókától és össze-vissza szürreális színűre festik magukat. durva! attól még én is parázok, bár Boldi nem..

Kép
Kép
agiboldi
 
 


A nyuszimamás részt láttátok már? Na abban minden benne van, hogyan lesz a kisnyuszi, miként születik, szülési fájdalmak... :shock: Csak bevállalós szülőknek!!! 8)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Nekem az a kedvenc részem. :wink: Nyuszimama altestén akkora lyuk tátong az első nyuszi születése után, hogy az már vicc, de ha az ember belegondol a saját szülésébe, akkor rájön, h ez nem is akkora túlzás. Lehet, h Zdenek is vállalt egy apás szülést, csak az ágy "rossz" végére állt. :roll: :lol:

Mondjuk engem jobban meglepett a "Kisvakonnd álmodik"-ban a pucéran rohangáló pasi. :lol:

Tesófellépő: Rita! Ha te mondod, elhiszem. :wink: Akkor megpróbáljuk.
Vendég
 


Boldizsár ma reggel vigyorogva ajánlotta, h belepisil a pohár narancsléjébe... elutasítottam, szerintetek ez már az első lépés a szobatisztaság felé, én meg beléfojtottam a kezdeményezést?

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ágiboldi,aha,belefojtottad :lol: :lol: :lol:

Nyusziszülés...atomdurva,apával izgultuk végig múltkor jutyubon,de az sem volt semmi,amikor a magyar népmesék egyik részében a juhász meghágja(!!!Így mondják)a leányt,akinek csillag takarja a melleit és a lába közét is :lol: Nálunk még mindig BEBE van :lol: :lol: és nem én intézem így...

gyerekes nyaralás,örülök,hogy van remény,de valójában és jól éreztem magunk most is!Kicsit(nagyon)strapás,de én is rájöttem,hogy alább kell adni az igényeket...

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!

Vagyunk mi is, csak keveset netközelben. :)

Köszi mindenkinek az ébresztős kérdésre a választ. Nem keltegetem, de igyekszem korábbra tenni a lefekvést. Nem sok sikerrel egyelőre, mert hiába teszem le, ő el van az ágyában is, aztán a szokott időben elalszik. Mindegy, sztem hamar át fog állni, mert kénytelen lesz.

Köszi az óvszer, betét stb. hsz-eket is, jót vigyorogtam némelyiken, azonkívül használhatót is találtam köztük.

Helga
Kitartást!
A szobatisztasággal ne törődj sztem. Az erőltetés és Adél születése sztem sok volna neki egyszrre. Majd ha túl van a testvéremszületett sokkon.

Tényleg Pann, Bozótka, Lorca, Bigsis (ill. akit kihagytam a kistesós sorból)
Sehol sincs testvér féltékenység? Vagy furcsa, új szokások a kistesó óta?

Kditke
Sajnálom a nyaralást, bár ahogy olvaslak, te nem annyira! :D Legalább otthon már megszünt a hiszti?
Egyébként köszöntelek a dackorszakos gyerekek anyukáinak klubjában. Brigire is rájött. Mindenre nem, nem adom, enyém, stb... a válasz.
Pl. eddig szépen köszönt mindenkinek a házban. Most miután elment mellettünk, de még bőven hallóttávolságon belül van a szomszéd, Brigi közli velem, hogy "Nem köszöntem, anya!"
Hasonló szitú: megyünk a játszóra, Briginél van egy maci. Elmegy mellettünk egy néni, Brigi visítva közli a csodálkozó nénivel, hogy "Az én macim, nem adom neked!" És szegény néni köpni-nyelni nem tud, hogy mi ütött a gyerekbe. Hát én sem... (Anyu szerint ez a dackorszak Brigónál)

Pann
Sajnálom ezt a Madarász mizériát! Remélem nem lesz több kórházi élményetek sosem! (Egyik bébivel sem!)

Ágiboldi
Remélem Boldinál hamar megoldódik ez a probléma. Briginél hasonló a hozzátápi kezdetén volt csak. Ill. mostanság is előfordul pár nap mentesség, mert sajnos idegen hely fóbiája van, mint az anyjának. De szerencsére eddig ez nem volt olyan súlyos, hogy bármit is tennem kellett volna. (Kiv. az első esetet, de azt is megoldottuk gyümivel)
Narancslébe pisilés: :lol: Hááát, nem hinném. Legalább tényleg pisilt, nem tudod?

Kisvakond
Meg mondom őszintén én alig emlékszem rá gyerekkoromból és Brigi sztem még egy részt sem látott. Hozzátenném, hogy őt egyelőre semmi nem köti le a tévében, a Thomasnak és a Hupikék törpikéknek megörül ha látja, de megy is tovább játszani. Dédinél az összes gyerek (a többi 2 éves is) tátott szájjal bámulta a Shrekket pl., de Brigó addig mással foglalkozot. Sztem ez így jó, én örülök neki. Persze jó volna alvásidőn kívül is foglalkozni bizonyos dolgokkal, de ez van... :)

Rólunk
Pelust már egy jó ideje csak éjjelre kap. Az utazásokat is kibírja. Nagyon ritka a baleset. Viszont reggelre mindig tele van a pelus, így este még marad. Igaz az is, hogy sokat iszik éjjel. De amíg ilyen meleg van, addig nem is bánom. Majd télen lejön az esti pelus is róla. :)
Beszédügyileg nagy fejlődésen ment át. Majdnem tökéletesen mondja az "R" betűt! Hosszan pörgetni még nem tudja, de már egész jó. Ki tudja mondani a nevét! És olyan édes, ahogy igyekszik és odafigyel rá! Majd megzabálom... :oops: :D Főleg a szavak elején (vagy mint a Brigiben) tiszta, a szavak közepén még elég viccesen hangzik. De látom rajta minden alkalommal, hogy igyekszik formálni a nyelvecskéjét!
lora7
 
 


Ágiboldi,
így a mérce nélkül nehezen tudnám megmondani, talán 20 ml, ha az kb. olyan felénél van a mércének.
Sebinél nem csinált hasmenést, éppen annyi volt, hogy nem volt durva szorulása.
A narancsba pisilést viccnek szánta? Mert Sebi néha bedob egy ilyen jellegű viccet, és együtt röhögünk rajta.

Lora,
most a második nyaralás utáni oviba visszatéréstől nagyon féltem, mert az előző nagyobb hisztivel járt, mint a beszoktatás, erre most nem volt semmi gond. Az összes különbséget abban látom, hogy most jóval előbb ébred, és még van idő játszani, kényelmesen elkészülni.
Tehát valamiképpen előre kell hozni az alvást, csak nem tudom én sem hogy hogyan, az előző nyaralásnál igyekeztünk minél később kelni, hogy mi is pihenhessünk, és így csúsztunk el, most a másodiknál csak akkor keltünk későn, amikor a nagyinál voltunk, és vele a Sebi időben kezdhette a napot.
Lehet, hogy a korábban kelés/keltés segít, mert a korábban fektetés önmagában nálunk sem használt.

A nyuszi szülést mi könyvben kaptuk meg, belelapozás után azonnal a könyvespolc 18 karikás szektorába került, majd talán a kistesó születése környékén...bár akkor meg van elég sokk enélkül is:twisted:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Meli

Tényleg hazajöttünk, lehet, hogy túl gyorsan feladtuk erre én is gondoltam, de idehaza annyira jó volt !!!!!!! :wink:

Ágiboldi

Nálunk a Laevolacra meg sem mozdult a kaki ezért kellett paraffinra cseréllni !!!!Van KAKA ?????????????????????????????
Én minden nap adtam paraaffint a Laevolacot akár 1 évig is lehet adni !!!!! :wink:

Egy időben Tomika is a muskátli locsoló kannámba szerett volna minden áron pisilni (halkan jegyzem meg anyukám engedte is neki és kevésbé) :oops: .

Pann

Balaton igen talán később ha már rájön az ízére csak ehhez kell a mi kitartásunk is !!!! :wink:
Most már egyáltalán nem irigylem a balatoni nyaralókat, mert ez tényleg hatalmas munkát és időt igényel. :wink:
(a téli és a tavaszi elő és utó ház körüli munkáról nem beszélve, annak aki társas vagy panelban lakik biztos kikapcsolódás, de aki családi házban lakik annak plussz munka) :wink:

Sno

A legutóbbi anyósos látogatás óta inkább az északi sark, mint anyóssal együtt nyaralni !!!!!!! :twisted:

Anyukámmal inkább el tudnám képzelni az együtt nyaralást !!!!! :wink:


Lora

Igen de azt hittem ez nálunk kimarad. Mármint a dackorszak !!!!
Ez csak vicc volt !!! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Kép
kditke
 
 


Ágiboldi,
A Laevolac nálunk is segített, és kb. 1 kiskanállal adtunk. Ha kritikus volt a helyzet, akkor reggeli előtt. Ettől függetlenül néha kúpot is kellett neki adni, az mindig rögtön hatott, de nem örült neki :? .
Egy csomó ideig csak 3-4 naponta volt széklete, viszont mostanában mióta bugyikában van és bilibe pisil, mindig eszébe jut, hogy kakil is, így nálunk a szobatisztaság pont fordított irányban hatott.

Lora,
Zsófi is múltkor szaladt a motorja után, hogy az az övé, pedig ilyesmit régebben még véletlenül sem csinált. Lehet, hogy most kezdődik...
Testvérféltékenység, "anyumániában" nyilvánult meg, pár napig nagyon-nagyon durván (de nem az első napokban, hanem kb. 1 hét Nimród itthonlét után). Mindent csak "anyu" ... Még most is tart, de elviselhető szinten.
bozotka
 
 


Ágiboldi,
megnéztem itthon a mércét, és inkább a 10 ml van ott, ameddig tölteni szoktam. Reggel éhgyomorra egy "napos jokiba" (actimel) bele, de lehet, hogy simán is megissza. Azért vagyok ilyen bizonytalan, mert júli eleje óta nem adtam.

Talán mintha nálunk is a pelus elhagyás pozitív irányba mozdította volna a dolgokat, bár ma spec nem volt hajlandó kakilni, pedig kb. 3-szor kellett szaladni, de mindig "visszahúzta". :roll:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Ja, még akartam kérdezni, hogy a nagyobb korkülönbségre voksolók hány évet is szeretnének várni a tesóig? Ágiboldi, Május, Lora, Panka?

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sno!
Mi jövő ősszel szeretnénk.Bár én eleinte nem voksoltam a nagyobb korkülönbségre, de végül így alakult :? :roll: Most ugye muszáj dolgoznom a megváltozott gyes/gyed stb. miatt min. 1 évet, de inkább többet. :twisted: :x Eredetileg én idén ősszel szerettem volna, dehát... :(
pankaa
 
 


Kisvakond:na én is ezen a két részen vagyok kiakadva(nyuszimama-pucér pasis)Kora felvilágosítás :lol: Nagyon meg is lepődtem mikor először láttam, de Emilit nem zavarta, szerintem nem is tűnt fel neki
:roll:
pankaa
 
 


Köszönök minden kakis infot, igen, 2 napja volt egy normális, azóta megint semmi, úgyhogy tegnap kapott néhány aszaltszilvát, ma reggel pedig egy pálinkás pohár narancslébe rejtett 5 ml Laevolacot. Roppant kíváncsi vagyok mi lesz a hatás (a bölcsisnénik örömére, de szóltunk, h van a gyerekben időzített bomba) Ha nem lesz semmi emelem a dózist :lol:

Sno, hát mondjuk 5 év (addig lakást is kell cserélni, meg én ezt a dolgozás dolgot elég komolyan gondolom, i.e. nem hagynám őket sem cserben, meg élvezem is nagyon, ráadásul Boldiapunak most nincs állása, kár, h nem tud ő szülni, pont ráérne, és Boldi is elég energiaigényes gyerek, nehéz mellé elképzelni egy másikat) Ha 6 év lenne az se gáz, a húgommal nekünk nem volt gond, csak én már öreg leszek :(

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!


Rita! Megvettük a tesófellépőt, szuperül működik, tolom vele Gergőt hegyen-völgyön át, n elégedett vagyok. :D :D :D Így pl. ma már két program is belefért a de-be, piacon és játszótéren IS voltunk, ami nagy szó, mert a piac jobbra, a játszótér meg balra van tőlünk, úh a kettő együtt nagy táv, de így fellépővel már simán vállalható! :D :D

Kaki: Réka a 8. napnál tart. :? 4. vagy 5. nap kapott egy negyed glicerines kúpot, és sikerült egy borsószemnyi nagyon folyós kakit (bocs!) produkálnia, de ennyi. Egyszerűen nincs benne több. :shock: Tök fura ez a nem kakilás, de most már nem izgatom magam rajta, mert teljesen puha a kis hasa, jó kedélyű és látszik h teljesen rendben van. Tegnap egy hirtelen ötlettől vezérelve feldobtam a mérlegre, és majdnem hanyatt estem, 5.5 kg-nál tart a kisasszony, úh megvan az a kaki, csak tényleg beépíti. :D
Más: Gergő elment wc-re, majd mikor kijött, tájékoztatott, h kakilt is. Mondom neki, h jó, akkor menjünk vissza, és töröljük meg a popsiját. Erre közölte, h "Van nekem ilyen!" és mutogat az alsónacijára. Kérdezem tőle, h mire gondol, az alsónadrágra? Erre csak mutogat és hajtogatja, h "Van nekem ilyen!" Na tettünk így még néhány kört, mire rájöttem, h vmi van az alsógyatyóBAN. Lehúztam, és mit látok? Oda van ragasztva egy fekete(!) tisztasági betét a fenekére! :lol: :lol: :lol:

Korkülönbség: köztünk a húgommal 8 év van. Ez már gyakorlatilag áthídalhatatlan, legalábbis nekünk nem sikerült az elmúlt 23 év során, pedig abban reménykedtem, h ha majd mindketten "felnőttek" leszünk, akkor vhogy összerázódunk, de sajna még mindig nem jött össze. :cry:

Felébredt az "ordiba".
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?