Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Evés: Mi reggel tápszerezünk utána gyümi, a következő zöldség husival és a 4.-5. hami változó(attól függ hogy mikor kel fel reggel),de a védőnő nekem is azt mondta hogy 2husis kaja. Ezért vagy husis kaja vagy tejpép. És még egyszer pancsi után tápszer.

Mászás: Sajnos én ezzel egyáltalán nem értek egyet ha kimarad valami akkor gondok lesznek később.Régen ezzel miért nem foglalkoztak???? Akkor mindenki hülye???Mert most majdnem minden gyerekre(de ez régebben is így volt) ezt lehetne mondani. Kristóf nekem nem kúszott,de nem gondolom hogy ezért lesz valami gondja később. Testvérem semmit nem csinált hanem 8hónaposan felállt és még sem hülye és nem volt semmi problémája a tanulással. És érdekes én annó csináltam mindent mégis gondok voltak a tanulással,mert nem maradt meg semmi sem,kivétel a matek(az volt a kedvencem).Meg persze utáltam is tanulni (mint minden gyerek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ).

Kép

Kép
kbeya
 
 


Bea: ha valakinél kimarad a mászás, nem jelenti óhatatlanul azt, hogy pl. diszlexiás lesz, de a lehetősége fennáll... Van egy csomó olyan magatartási, szocializációs apróság, ami ide vezethető vissza a kutatások szerint.
Mindig voltak olyan gyerekek, akik kihagytak egy-egy lépcsőfokot, de a világ is más azóta: a mai gyerekek többet ülnek Tv előtt, számítógép előtt a rohangálás, porban fetrengés helyett... Gyorsabban érnek a mi gyerekeink, mint 50 évvel ezelőtt pl. első menstruáció 15-16 éves kor helyett 11-13 éves korra már megvan - ez az akkceleráció.
Arról nem beszélve, ha régen valakinek nem ment a tanulás, azt mondták rá hülye, ma, ha jó helyre kerül megvizsgálják és lehet, hogy más módszerű oktatással lényegesen többet lehet kihozni belőle.
Szerencsés vagyok: mindig jó tanáraim voltak - olyan is volt, aki azt mondta: "Ha valakit lehülyézek, mondja vissza rám nyugodtan" (!) Én is normális gyereknek tartottam magam attól, hogy szerettem tanulni, és elég jó eredményeim voltak.
Ha valaki azt mondogatja magáról: ez nekem úgysem megy - így is fog történni. Ez az önmagát beteljesítő jóslat.


Sem Bálint, sem Dávid nem kúszott - ők mászni kezdtek egyből. Benedekkel még nem tudom mi lesz. De nem hunyom be a szemem, odafigyelek :wink:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Tünde: Bencus fütyijét vagy kamilla főzettel, vagy betadinos oldat higításával kellene tisztogatni - a patikában lehet kapni pici fecskendőt 5ml-es asszem. A fecskendő végére óvatosan húzd rá a bőrt, és átöblíted neki. Pár nap alatt szűnik a pirosság, és nem lesz gond :wink: a sebészeten tanították nővéremnek :wink: minden fiúnál volt, mikor alkalmaztam én is :wink:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 

 
 

Tünde: az előbb kimaradt, hogy legalább 3* egy nap
bfkrisztina
 
 


Na, Kriszti leírta, amit én is akartam, hogy nem feltétlenül gáz, ha kimarad valamelyik mozgásforma, de hajlamosító bizonyos dolgokra. És régen tényleg nagyon sok minden más volt, ezért is nem szoktam hasonlítási alapnak venni. 100 éve még az átlagéletkor is csak 50 év volt (sőt, nálunk még ennyi se), dédnagyanyám mégis 90 évet élt :lol:

Csöre: aztaaaaaaaa! :o :lol: :lol:

Eztet alkottam Kristóf ajtajára (csak még le kell festeni az ajtót, mert most fehér, de gesztenyeszínű lesz):

Kép

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!
Gabi: jó a tábla, én is terveztem hasonlót a gyerekek ajtajára, vagyis inkább csak betűket....
Megyünk mázsálni :) majd jövök bővebben.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Persze egyetértek hogy minden más mint régen,de azt nem értem hogy miért kell a szülőket (nálunk a mamát) megijeszteni,hogy mivel hogy kimaradt a kúszás ezért majd gondok lesznek majd később (100%)???????? :twisted: :twisted: :twisted:

Gabi: Nagyon jó a tábla!! Hol szerezted be a betűket???

Csöre: Várjuk a mázsálás eredményét!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
kbeya
 
 


Bea: hát, ez a 100% dolog tényleg baromság és felesleges ijesztgetés meg különben is, dévényes nénim azt mondta, hogy nem a kúszás a lényeg, hanem a mászás. :roll:
A táblához minden hobbiboltból van.

Csöre: és te milyen formában és hogy vezeted majd be a gabonát?
Mázsálásra én is kivi vagyok...

Ja, és ezt vettem az előbb:
http://www.teszvesz.hu/show_item.php?item=699870909

Szerintem király és csak 5 kiló :)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Hello!

Megjártam tegnap a nőgyógyászt és megint elhatároztam magamban,hogy nem oda akarok járni. Röpke 45 percet vártam az időpontomhoz képest,a dokiból megint "tele volt érdeklődéssel és élettel", a kenetvétel meg még soha nem fájt ennyire, véreztem is utána... :?
A mászáshoz kicsit visszatérve csak annyit,hogy a mozgásfejlődés az alapja mindennek, és diszes gyereket vizsgálva gyakran találnak kimaradt mászást csecsemőkorban. Abból indulnak ki,hogy minden mozgásfejlődési szakasznak megvan a szerepe az idegrendszer fejlődésében,ezért pl. diszes gyerek fejlesztésekor gyakran alkalmazzák a mászást,kúszást abban a formában,hogy le kell mozognia a betűket,hogy térben is megélje, így könnyebben fel tudja majd ismerni a b-t és a d-t,aminek a hasa más irányban áll,mert ugye sokszor egy téri orientációs zavar fordul elő,így téveszt.
Egy mozgásterápia kifejezetten erre alapoz,hogy visszavezetik a gyerekeket a kimaradt szakaszokra és újra kell nekik járni a lépcsőfokokat,így az hat az idegrendszerre.
Vagyis nem okoz tanulási zavart,de gyakran megfigyelhető,hogy kimaradt.
Bocsi az eszmefuttatásért,de szakmai ártalom. :oops:
:roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
bumburka
Budapest IX. kerület
 
 
 
 


Gabilany! Nagyon jó a tábla!!! 8)

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
bumburka
Budapest IX. kerület
 
 
 
 


Gabi: szupi a tábla 8)
És a babakocsi is!!! Ugyanilyenem volt Dáviddal (csak más színű) és imádtam!!!! Biztos bejön majd nektek :D Mi anno 8E-ért vettük :wink: jó üzlet :D

Bumburka: mi a foglalkozásod? Tök jó, amit írtál:D Sokat olvastam róla én is, csak nehéz lett volna így megfogalmaznom :D

Csöre: várjuk az eredményt :wink:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Ja a lényeget nem is dicsekedtem el 8)

Apróságom kúszik !!! :D :D :D :D :D és már fordul a másik irányba is :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Köszi! :oops: Gyógypedagógus vagyok pszichopedagógus szakiránnyal, a tanulási zavarok és a magatartászavarok a fő szakterület, és inkább diagnosztika.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
bumburka
Budapest IX. kerület
 
 
 
 


bfkrisztina írta:Ja a lényeget nem is dicsekedtem el 8)

Apróságom kúszik !!! :D :D :D :D :D és már fordul a másik irányba is :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Gratulálok!!!!!!!! :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
bumburka
Budapest IX. kerület
 
 
 
 


Lenne egy kérdésem: Mesinek van hajlama ekcémára,ami nála nem száraz bőrt jelent,hanem inkább érzékeny bőrt. Amióta nővérem kislányával játszattok a Balatonon (egymás játékait nyalogatva,ami elkerülhetetlen volt), a szája felett egyik oldalon egy kis pirosas,nem túl erős folt van,ami majd halványul, száraz lesz,aztán megint belobban. A védőnő szerint ekcémás folt,szerintem is, de a szteroidossal nem akarom kenni. Ez megy 3 hete...elhalványul szinte teljesen,majd visszajön. Volt vmelyik gyerkőcnek ilyen? Ötlet,hogy mit csináljak vele?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
bumburka
Budapest IX. kerület
 
 
 
 


Bumburka: ilyet még nem tapasztaltam... vagyis nekem volt, de sima krémre elmúlt, az okát nem ismerem... próbáltál babakrémet kenni oda?

Mázsálás: 7220 g és 67 cm :D Híztunk kemény 280 grammot :D Én is, és a védőnéni is nagyon elégedett :D Azt mondta, hogy ennyi nyüzsgés mellett simán elégeti azt, amit megeszik :) És hát nyüzsi az van :roll: :lol: :lol: :lol: Ja, a mozgását is nagyon megdícsérte :)
(Mesi meg 148 cm... lassan utólér, pedig még nincs 9!!!)

Kriszti: gratula a kúszáshoz!

Gabona: védőnéni azt mondta, ráér még... szóval egyelőre sehogyan nem vezetem be. Aztán azt gondoltam, pár hónap múlva a gyümölcsöket turbózom majd gabonapelyhekkel, mert Sacinak tisztán túl ízes :roll: nem szereti; majd jöhet a keksz... ennél tovább nem gondolkodtam. A keksz azért érdekes, mert majd megőrül, hogy úgy egyen, mint mi, az, hogy ő teszi a szájába, az nagyon fontos.

Kriszti: erről még nem is hallottam, hogy régebben később volt az első mensi a lányoknál... akkor ahhoz képest extrém korán szültek :roll:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


megint elszállt, amit írtam-vajon miért vagyok ilyen béna,????

bumburka- nekünk is hasonló foltjaink szoktak lenni - 1. gyógyszertári testápoló, ha nem jön be 2. Lypobase 3. Halicar kenőcs (homeopátiás)
A Halicarral nekem nagyon jó tapasztalataim vannak.

kimerítően értekeztem még egy csomó mindenről, de most sajnos nem tudom újra kifejteni...

Dóra
edede
 
 


edede - kár hogy elszállt amit írtál :evil:

Csöre: grat a szép gyarapodáshoz :) nagyon ügyi a leányzó
Ezt a mensis dolgot még középiskolában tanultuk :oops: (eü szakközépben érettségiztem) volt olyan tantárgyunk pl, hogy egészségtan - azt hiszem ott emlegettük :roll:

bumburka: de jó :wink: és pont diagnosztika - biztos lesznek még kérdéseink hozzád
:)
esetleg sudocrem? azon is rajta van, hogy ekcémás bőrre :oops: én popsikenőcsnek csak ezt használtam az érzékeny bőrű Dávidomnál (meg most is Benedeknek)

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kép
Ezt a táskát már az iskolakezdéshez készülődve vettük tegnap Bálintnak, és tök jó ára volt (1490 ft) egész erősnek tűnik... Bálint választotta :)

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Bumburka: Hű, akkor te nagyon képben vagy ezekben a dolgokban. :)
Esküszöm, én is azt akartam írni, hogy Sudocrem, de Kriszti megelőzött :D

Edede: én is jártam így párszor, és a fene majd' megevett, azóta ha hosszabb mondanivalóm van, leírom wordben és bemásolom. Velem nem szúr ki a babanet :twisted: :lol: :lol:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

Remélem senki nem araszolt ma sem az M7-esen,sem a 7-esen...na mert mi igen, oda is és vissza is. :? A barátnőmnél voltunk Fehérváron és Agárdon. Durva volt,de Mesi most jól bírta.
Köszönöm az ötleteket. Sudocream-mel kezdtem,az szárítja,de megint visszajön, most éppen Halicar-ral próbálkozom. Ha az sem,akkor a Lipobase,azt még nem ismertem.
A diagnosztikát azért írtam,mert sajna a fejlesztés nem a kompetenciám. Igyekszem segíteni,ha tudok,de kamasz lányokkal foglalkozom már évek óta, és ott azért más jellegű problémák vannak.
Megyek altatni. Jó éjt!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
bumburka
Budapest IX. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az etetéses hozzászólásokat - okultam belőlük. :)
Kíváncsi lennék, ti hogy álltok azk? Nálatok hogy működik? Nekem megint sikerült elakadnom ez ügyben... Annak idején a kisebbik fiam minden éjjel másfél-kétóránként kelt és cicit akart. Köztünk nem volt hajlandó aludni, így minden éjszakám négyütemű fekvőtámaszozáshoz hasonlított :lol: vagy inkább :cry: . Végén olyan voltam, mint egy zombi, két éves koráig tarott, amíg abba nem hagytuk a szopizást.
Most hármaska szintén kezd kicsit cicifüggő lenni- ha olyan passzban van, félóránként újra kéri fektetés után.(cicin alszik el) Van esetleg valami ötletetek?

bumburka: megkérdezhetem, hogy mia a véleményed arról, h a hatévesem igen rossz százalékot kapott (18!!!) a szenzomotoros teszten, amit a védőnő csinált (lehet, h hülyeséget írtam a tesz nevét illetően, ezt lestem le a tesztlap tetejéről...)De azóta ezen töröm a fejem. Voltak egyensúly gyakorlatok, nem sikerültek jól(nem állt elég ideig féllábon) de semmmi gondja a két keréken biciklizéssel. Ritmusgyakorlatok voltak, de szerintem is túl hosszú, bizonytalan ritmusokat kellett volna visszaadnia. Precízen, lendületesen beveri a szöget, soha nem volt elesős. Befolyásolhatja ennek a gyakorlatnak az eredményét, ha mondjuk szorong, netán nem hall jól? (erre is gyanakszom, rajta vagyok az ügyön) A védőnő egyébként a HRG-t ajánlotta, azt mondta, szerinte mindenképpen egyéni fejlesztésre lesz szükség, meg így soha nem fog megtanulni úszni :shock: stb... Én azért ennyire vészjóslónak nem látom a helyzetet...

Elég rémes ez a hozzászólás, megint a nyavalyáimmal traktállak titeket. Bocs! Köszönöm!

Dóra
edede
 
 


Gabi- remek a tábla!

Kriszta_ nálunk a fütyiügyeket a hígított Betadinoldatos öblögetés oldotta meg. Gratulálok a kúszáshoz! Szuper a táska!

Csöre-szépen növöget Saci!Gratulálok. Én egyébként már adtam a Csöppnek kiflit, nem sok fogyott belőle, de egyetlen étekkel sem csapott akkora műsort, mint a kiflivel. Élvezettel csócsálta, megvizgálta, csócsálta hosszú ideig. (Valahol azt olvastam egyébként, hoy a kicsikkel 4-6 hónapos kora között kell megismertetni a gluténtart ételeket kis mennyiségben - ha nem is igaz, akkor is, ha valamiről ennyi félét írnak, akkor olyan nagyon nem árthat. Persze a családban nem volt lisztérzékeny)
edede
 
 


Dóra: nem tudom, a gluténhoz szerintem egy 4 hós baba kicsi... mindegy, azzal csak nem ártok, ha várok 1-2 hónapot :roll:
Köszi a gratulát :D
Csócsa: ma kapott Saci kölesgolyót :D Na, hasonlót produkált, mint Gyermeked :D Nézegette, egyik kezéből a másikba tette, piszkálta, majd a szájába tette, de úgy, hogy kézzel még tartotta, ott nyalogatta, majd kivette, és újta előről :D Addig, amíg rá nem ragadt a golyó :lol: :lol: :lol:
Miért csinált a védőnéni tesztet? Nálunk is lehetett ilyen? Sajna nem tudom, mert nem tudtam elvinni Zazát a 6 éves kontrollra :roll: :oops: Papa vitte el, nem mondott semmi ilyesmit. De Zazának volt 2 iskolaérettségi tesztje is, ott is csináltak hasonlókat.
Kriszti: hű, de előre vagytok az iskola témában :shock: nekünk még nincs táska, de sajnos Mesiét is le kell cserélni idén, mert ez a fazon, ami Bálintnak van, de nem egy tágas darab, és egyébként is, az én 148 cm-es lányom hátán elég viccesen néz ki már :roll: szóval egy függőleges fazont szerzünk be, és Zazának is, mert hasonló méret, mint Mesi, egyszerűen túl széles hozzá a háta. Viszont a kisebbeknek ez jobb :wink: Eddig a füzetcsomagot szereztük be. Könyv pár hét múlva lesz.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Edede: Hát, ez így nekem kevés infó,mert fogalmam nincs,hogy milyen tesztet használnak a védőnők...egyáltalán felmerül a kérdés,hogy diagnosztizálhat-e egy védőnő,másrészt egy teszteredmény önmagában semmit nem jelent.
Befolyásolhatja-e a szorongás???? NANÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Vannak gyerekek,akiket "debilizál" a szorongás,ezért a feladathelyzetekben sokkal rosszabb eredményt tudnak felmutatni,mint amit a képességei engednének.Gondolj csak bele,hogy ettől a megfelelési kényszertől (védőnő teszteli) mennyire szétesik a koncentrációja,kapkod, szétszórt,esetlen lesz az amúgy ügyes gyerek. A hallását tényleg minél hamarabb vizsgáltasd ki, mert sok baj okozója lehet,ráadásul ha szorongó alkat,akkor azt is tovább mélyíti. A ritmusgyakorlatok nem túl jó eredménye lehet a szorongás miatt is, kvázi nem tudta megjegyezni,hogy mit kellett volna visszaadnia a stressz miatt,leblokkolta,akadályozta a rövidtávú memóriáját.
Bocsánat,kicsit hosszú lettem,de a védőnők amúgy is a bögyömben vannak,állandóan riogatják az anyukákat feleslegesen. A szakmaiságukról meg inkább hallgatok....nem fog megtanulni úszni...baromi hozzáértő.
:x
Ettől függetlenül nem árthat neki az egyéni fejlesztés,de ne ő ítélje meg....

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
bumburka
Budapest IX. kerület
 
 
 
 


Csöre: nem akartalak idegesíteni a táskával... még májusban a szülőin kaptunk listát, hogy mit kell beszerezni a pálcikától az ollóig, füzetekig, úgyhogy elég szorgalmasan nekiláttunk a beszerzésnek, mert látni szerettem volna a végét :wink: már csak a tornafelszereléshez hiányzik piros nadrág és atléta :roll: Istenem miért nem lehet bármilyen ruhában tornázni?? Mindig utáltam, míg általánosban ilyen hülyeségekkel jöttek... Középiskolában pedig elég volt egy arra rendszeresített póló - nadrág... Komolyan jobban szerettem a középiskolát, annyi mindenben korrektebb volt :wink:

6 éves státusz szerintem csak súly, magasság, oltás - ezért nem mondott szerintem bővebbet róla a Papa

Oviban nálunk is csináltak diszlexia tesztet, iskolaérettségi tesztet.

Különben a neten találtam olyat, hogy ingyenes diszlexiateszt :
http://www.diszlexiateszt.hu/
Itt a szülő értékeli a gyerekét a megadott kérdések alapján, és akkor van valami tájékoztató képünk :wink:
Feliratkoztam a hírlevelükre (elvileg Bálinttal nem vagyunk érintettek) mert érdekel a téma, és amellett, hogy a csomagjukat reklámozzák időnként (30 E körül van) sok érdekes játékötletet is írnak, ami bárkinek hasznos lehet.

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok!!

Na jól belehúztatok!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Glutén: Nekem Kristóf 5hós kora óta kap háztartási kekszet a gyümibe és 6hótól ugye kapja a gluténtartalmú tejpépeket és plusz mindennap megeszik egy babapiskótát vagy egy fél kiflit és mostanság kap egy kis vajas kenyeret felkatonázva (ezt a védőnő mondta). Már eszünk tésztákat is.


Szombaton megvolt az első hajvágásunk!! :lol: :lol: :lol: :lol: Nagyon jól bírta Kristóf,pedig már nyűgös volt de mégis csak már a végén kezdett el egy kicsit sírni,de azt is azért,mert nem látta a gépet,meg hát hogy egy helyben kellett ülni és ez neki nem igazán megy!!

Vettünk autósülést végre!!!Kb. 2-3hete keresem a megfelelőt! Ahány üzletben voltam mindig mást mondtak hogy milyet vegyek!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Na így döntsön az ember!! :lol: :lol: Végülis vettem egy közép ár kategóriásat és ami már végig jó lesz! Igaz hogy 9-36kg-ig van,de még ez is dönthető úgyhogy emellett döntöttem :
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=37

Kép

Kép
kbeya
 
 


Sziasztok!

Egy pár napig nem leszek,mert Anyum itthon van! :D :D

Tegnap voltunk a keresztelőn!Le a kalappal Bence előtt,nagyon jól viselte a 40 fokos melegben. 8)

Most lépek,mert itt üvölt az ajtóban :x :lol: Nem tud átjönni a küszöbön a komppal :lol:
tünde733
 
 


Kriszti: ó, nem idegesítettél, inkább figyelmeztettél :wink: nálunk sötét nadrág fehér póló a tornacucc, elvileg sötétkék, de nem mindig kapni... igaz, könnyebb, mint pirosat :roll: pólót én decathlonos kék terméket szoktam venni, ami olyan bordás anyagú, jó strapabíró, kényelmes. Nálunk gimiben is volt egyenruha tornára: a gimi logójával ellátott póló, évfolyamonként eltérő színben. Én a piros évfolyamba jártam :lol: Öcsém a kékbe :D

Bea: gratula a hajvágáshoz!
Gyerekülés: én is gondolkodom... Sacinak végigér a lábacskája. De még amúgy elég tágas neki.

Dóra: Zaza a ritmustesztnél: gyógypedagógus elmagyarázza, mi a feladat, elkezd tapsolni... Zaza megkérdi (idézem): "Márti néni, amíg tapsolsz, én nem csinálhatok valami mást?" na ezek után képzelheted :roll: :lol: szóval csak azt akarom mondani, nem biztos, hogy nem tudta a fiad, lehet, hogy csak nem volt kedve :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Na hol van már megint mindenki? Nyaralgatunk, nyaralgatunk? :D :D

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre: én itt vagyok:) kihúzták ma egy bölcsességfogam :cry: teljes a letargiám, mostmár csak 31 fogam van - azt mondta a doki, nem lett volna érdemes tömögetni, olyan kicsike volt (letört belőle) ráadásul így 2 etetést ki kellett hagyni...

Gyerekülés: már mi is átvariáltuk a gyerekeket :roll: Benedek is 9-36 kg kategóriájúban ül :roll: a súly megvan már hozzá :D
Így Bálint hátul középen ül, még 120 cm sincs, remélem nem lesz belőle gond... egyszerűen abszurd lenne, ha most 1-2 év kedvéért lecserélnénk a Feliciát (bár egy sharan-nak vagy egy zafirának örülnék - de eszméletlen árai vannak)

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok,

Egész sok a termés... nem győztem visszaolvani.

Nálunk Dani nagyon mászni szeretne, a forgások nagyon mennek neki minden irányba. Ami viszont szörnyű, hogy egészen borzasztó módon nem szeret feküdni, neki állandóan fel kell emelkednie mászás pozicóba, ami persze nem megy neki, ettől idegeges lesz és sírni kezd és ezt egész nap bírja művelni. nagyon szertene mászni és én is szeretném, de még nem megy neki, ami tök normális ennyi idősen, csak az nem, hogy ilyen mérges legyen miatta. A másik, hogy folyton állni akar.... na most elkezdtem parázni, hogy nehogy kimaradjon néhány mozgásforma... :-)

Hozzátápi: Dani nem fogad el semmit, főleg nem ami kanállal jönne... :-) Viszont a legnagyobb szomorúságomra kiderült, hogy kevés a tejem, igy kap tápit.. Nagyon nagyon szomorú voltam, de legalább nem sír állandóan. nehezen fejtettem meg, de ez is az egyik baj volt nála.

Jaj ébredés van, jó éjszakát mindenkinek.

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Sziasztok!

bumburka- pszichomotoros állapotfelmérést csinált és van hozzá képesítése. Gondolom, nem riogatni akart, csak én nem voltam felkészülve. Én mondtam neki annak idején, hogy bizonyos dolgok miatt aggódom a suli miatt, és akkor ajánlotta fel, hogy megcsinálja a vizsgálatot. azóta beszéltem egy barátnőmmel, akitől szintén nem idegen a gyógypedagógia - nehezen kezelhető gyerekeket tanít, és ő rendet tett a fogalomzavarban. Mondta is, hogy egy kis fejlesztés nem árt, össze fogja fésülni a dolgokat. A drágám valószínűleg azért szétszórt, és figyel nehezen, mert bizonyos dolgok teljesítéséhez neki többszörös energiára van szüksége, hogy kompenzálja a hiányosságokat. Bejelentkeztem, szeptember elején megyünk a H rg-hez. Majd beszámolok.

Csöre- Zaza :-)
Kicsike 7,5 hónapos, nem csaltam sokat a gluténnel...
Képzeljétek, meg van őrülve a kutyáért...a gond csak az, hogy a mi kutyánk vadász fajta(beagle), többnyire kerti kutya (időnként beszökik) és az izgalmas "illatú" dolgokba szeret belehemperegni. Nem vagyok boldog, amikor Kicsikét képen nyalja...ő annál boldogabb! :lol:

Mikortól kell vacsorára is főzeléket adni? Mi egyelőre 5-kor uzsonnázunk gabonapépet+ gyümit (kompromisszum) aztán már csak szopizunk...

Autósülés- utálja már a hordozót, én kb. szeptemberre tervezem, hogy átültetem menetiránynak szembe. Remélem, akkor megszűnik a nyűglődés, mert lesz látnivaló. Nekünk maxi cosi priorink van, az első kettő nagyon szerette.

Jó éjt mindenkinek!

D.
edede
 
 


Sziasztok!!

Vagyunk mi is,csak nem mindig tudok idejutni a géphez :oops: :oops: !!

Dóra: Nekem kb. 2hónapja mondta a védőnő hogy most már két főzelék legyen husival. És azelőtt is főzeléket "kellett" adnom neki uzsira csak husi nélkül. De valamikor én is tejpépet adok neki,mert bevásároltam multkor belőle a DM-ben (amíg 279.- volt) és kidobni meg nem akarom. Meg azóta kaptunk is úgyhogy azt is szoktam neki adni,de többször kap főzeléket. De ugye mi elég hamar kezdtük a hozzátápit és mi elég gyorsan ki váltottuk a három étkezést mivel hoyg már nem igazán jön be neki a tápszer.

Kutya: Ez ismerős!! Csak én engedem hoyg körbenyalja (azért utána megmosom Manót) de anyum nagyon haragszik érte. Annyi a különbség hogy nálunk 6kutya van(anyuméknál).1beagle, 1puli és annak most van két kiskölyke(3hetesek) és 2közép ázsiai kiskutya (akik 3hónaposan 22kg-om nyomnak). Én azért vagyok így a kutyákkal,mert szerintem olyan kutyamániás embert mint én nem találtok még egyet. :) Persze egy idegen kutyához csak óvatosan engedném én is (vagy nem engedném ez kutya függő).

Fogdoki: Már nekem sem ártana elmenni. :lol: :lol: :lol: De utálom :lol: :lol: :lol:

Most ennyire telt az időm,mert Manóka nyűglődik,mert eléggé nagyot huppant a popójára :lol: :lol: :lol: :lol: .

Kép

Kép
kbeya
 
 


Edede: Akkor jó,ha van képesítése...bocs,csak néhány védőnő nem túl felkészült. :? Kötött már ki ismerősöm konduktornál megriadva,mert a védőnő szerint nagyon el van maradva és jellemző a lábtartása(tipikus,ahogy fogalmazott,az anyuka meg halálra volt rémülve)...a vége az lett,hogy el kellett menniük egy két várossal arrébb lévő rendelésre,ahol több,járni nem tudó gyerek között várakoztak 1 órát a 40 fokban. A szakember meg ki volt akadva,hogy miért küldték el őket,mert a kislány 2 hónappal minimum előbbre tart a koránál. No comment! :x

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
bumburka
Budapest IX. kerület
 
 
 
 


Kriszti: nekem alapból csak 29 fogam van :D egy bölcsesség nőtt csak ki :D
Gyerekülés: nálunk Mesinek és Zazának csak magasító van, Mesinek jövőre az sem kell, 4 cm híján 152 cm... MAjd nálunk is pörgetni kell, mert Mesi 0-18-asa Öcsém lányánál van... a 9-18-asunk sógornőméknél... de nekik talán még kicsi a másik. Szóval nemtom... Lehet, venni kell még egyet.
Kutya: Saci óvatos duhaj, nézi, de nem akar közelebb kerülni hozzá. A macskának viszont megfogta a farkát. AZt meg nem kéne...
Johanna: sajnálom a tejcsi fogyást, remélem, hamar sikerül rávenni Danit a hozzátápira. Saci nagyon kis lelkes, persze kb 4-5 kanálig... ezt napi 3x eljátszuk, ez nálunk a hozzátápi. Meg a kölesgolyó, amit maga gyűr a szájába. Illetve, mivel már van foga, kapott egészben barackot, szilvát, paradicsomot, persze úgy, hogy én fogtam. Lehet, érdemes lenne így próbálni, hogy csak szopogassa, szokja az ízeket. Lehet, hogy bejönne neki.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Vacsira főzelék? Ezt még nem hallottam :roll: Baráti körben láttam, hogy sokáig tápi ment, aztán meg már rendes vacsi... :?

Fogdoki: sohaaaaaaa! Fééééélek! Nem is, rettegek! :oops: :P :lol:

Engem meg az érdekelne, hogy szerintetek más husit a csirkén kívül mikortól? Eszembe jutott a máj is, azt szívesen megpróbálnám, mert mi nagyon szeretjük.
Ja, és a lényeg: a hal????? Mindenhol mást olvasok (szokás szerint), egyik helyen azt írják, hogy akár már mehetne hetente 1x, máshol meg hogy csak 1 éves kor után... Bár a kiskönyvben pölö a köles is egyéves kor utánra van írva :roll: nem értem én ezt... Most megint bizonytalan vagyok kicsit a hozzátápiban, hogy mit mikor, de majd elmúlik...
És még fogunk sincs....

Kobi is lassan kinövi a hordozót, de ahogy nézegettem, a mienk elég nagy, szóval amíg nem tud magától ülni, addig nem kell autósülés, úgyis csak olyan lehetne, ami háttal is beköthető...

Tünde: tudtál vért adni?


Katica! Rég voltál! Hogy vagytok?

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi: szerintem hal is mehet, meg a máj is.... a marha mehet legkésőbb, főleg, ha tejes cuccot még nem adsz, mert állítólag az is kiválthatja a tejallergiát.
Nem lehet kölest adni? Miért? Na, majd rákeresgélek... nem mintha olyan giga mennyiség fogyna nálunk, de azt pl már ettünk. Meg paradicsomot is, és azt is későbbre ajánlják.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre: köszi, jövő héten kipróbáljuk a májat :) nem tudom, kölest miért nem lehet a kiskönyv szerint, de ettől függetlenül én is adok neki, azzal turbózom fel az uzsi gyümölcsöt rizzsel váltva.
Tejet még nem, de tejterméket (joghurt, túró) már eszik, az nagyon ízlik neki gyümivel, és eddig nincs tőle baja (kopp-kopp). Lassan rakok a főzibe kis reszelt sajtot. Bár a kiskönyv szerint az is csak 1 éves kor után, de ahogy néztem, sokminden eléggé el van túlozva. Viszont gabonaféléket, péksütit, kenyeret, tésztát meg 7 hós kortól írja. Fene se érti... :?
Paradicsomot Kristóf is eszik már régóta (míg nem volt szabadföldi, addig bébiételeset), az is nagyon bejön neki.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

Hozzátápi: Én emiatt nem olvasok inkább semmit,mert mindenki mást mond! Nekem Manó már régóta eszik marhahusit és már bárányhusit is evett!Én úgy vagyok vele hogy ami a bébikajában van azt adom neki és eddig szerencsére semmi baja! Én mindent adok neki!! :shock: :shock: A tejjel vagyok egyedül úgy hogy azzal megvárom az egy évet. Halat már 5hónaposan kapott,mert apája véletlenül egy olyan bébikaját bontott fel ami 6hótól van és semmi baja nem lett,persze ez is gyerek függő és szülő függő. :oops: :oops:

Kép

Kép
kbeya
 
 


Tény, hogy hozzátápi kapcsán mindenki mást mond :roll:
Szerintem keresni kell egy forrást, akiben vagy amiben megbíztok, és csak arra hallgatni :wink: A kiskönyvben szerintem nagyon eltúlozták az időket!
Régebbi Kismama (újság) naptárak hátuljában voltak jó kis táblázatok, én azt szoktam betartani :wink: Egy 2007-es évjáratú van még meg nekem:
Ennek alapján Gabi:marhahús, sertéshús, csirkemáj - heti 1 alkalommal már adható 8 hónaposnak :wink: (pulykahusit is adhatsz, azt már 7 hós kortól írja)
8 hós kortól a táblázat szerint mehet a kefír, natúr joghurt, túró, sajt -kis mennyiségben, és csak akkor ha a családban nem fordult elő allergiás megbetegedés ---- úgyhogy minden amit adsz, az tökéletes egy Kristóf korú babának 8)

Bébiételek: érdemes válogatni belőle - még ha jól fel is van dolgozva, nem tudom mi szüksége egy 4 hónaposnak málnára
:shock: meg trópusi gyümire:mangó, ananász :shock: Ezektől kiakadok, de főleg a málnán, mivel az aprómagvas, csak másfél -2 éves kor után adható!!!

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk mérekezni: 8200g és 69cm.Tehát 3hét alatt 300g. Szerintetek elégedett volt a védőnő???? :lol: :lol: :lol: :lol: Hát NEM!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Na ez már tényleg nevetséges!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bébiétel: Trópusi gyümit még nem adtam neki,mert azt egy kicsit én is érdekesnek tartom,pedig kaptunk már de majd később megkapja (mert kidobni meg nem fogom).A málnát igaz hogy nem lehetne,de Manóka imádja! Az az egyik kedvence!! Azért nem gyakran adom azt neki,mert tudom hogy nem lehetne,de ezért mondom hoyg ez szülő és gyerek függő is.Ugye most azért elég sok gyümi van ezért nem üvegeset kap gyümiből,maximum ha megyünk valahová. De főzelékekből van olyan (marhahusi,bárányhusi,halas dolgok) amit én nem fogok csinálni ezért olyat üvegeset kap.

Kép

Kép
kbeya
 
 


Bea: ez a védőnő nagyon gááááz. Mit mondana Sacira? Múlt hó 140 g, mostani 280 g.... és a védőnénink elégedett...
na, most többre nem futi, majd jövök mégh.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Bea: mondom én, védőnéni arra gyúr, hogy karira levágjátok Kristófot :twisted: :twisted: :twisted:
Tényleg gáz az a nő!
Na, én meg adok neki trópusi gyümit, mert imádja :lol:, bár legtöbbször csak a friss gyümihez öntök, ha nagyon savanya (meggy, sárgabari), hogy kicsit édesítse.
Üveges kajánál dettó, én is akkor adok, ha megyünk vhová vagy ha olyat nem csinálnék neki (pölö sütőtök, azt utálooooom :P)

Aprómagvas bébiételben: ezt meg tudják ám az okos lobbisok magyarázni! Speckó eljárással kivonják a sok aprómagvat, mert igazából az allergizál :wink: :lol: :lol:

Kriszti: köszi! :D

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Na, én még a tejjel is várok, mert APus unokaöccsei tejallergiások voltak... szóval Sacikám majd csak pár hó múlva eszik tejterméket. Viszont ma kapott csirkemellett :D Úgy bevágott 30 ml-t alma-krumpli-szilva-csirkemell kombinációból, hogy csak néztem :D Még kérte is :lol: :lol: :lol: egészen 30 ml-ig, aztán szájzár. De végülis ez az adagja, amit beállított magának, mert emellé még befér a két cici 8)
Trópusi és málna: hát, mivel még annyi minden van, amit nem kóstolt, és egyébként ehetné, ezért ezeket sem adtam. De pl a hipp-es csomagban, amit a kórházi pakkban lévő kuponra váltottam ki, trópusi gyümölcsös cucc van. Van még egy év szavatossága, majd megkapja pár hónap múlva.
Én is minden nap pepecselek a kajcsival, eddig 1 db üvegeset evett meg, amikor nyaralni voltunk. Ott is pacsáltam a kajával, kivéve, amikor kirándulós napunk volt. Na, akkor evett sütőtököt almával :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Csöre - Kriszti: Nekem is csak 29 fogam van gyárilag! Egyetlen bölcsességfoggal megúsztam. :D

Nálunk is kb. 30ml a szilárd adag, de tegnap és ma alig eszik. A fiúk a Nagyival vannak a Balatonon, Apa meg elutazott :( . Tegnap este Kicsike nagyon nehezen aludt el, nyújtogatta a nyakát, kereste a többieket. Szokatlan nvolt a csend.

Én főleg üvegeset szervírozok mostanában, furdal is a lelkiismeret, de egyedül a hárommal nem fér bele a pepecs (lehet, hogy ma főzök valamit) Egyébként mi is főleg szopizunk.
edede
 
 


Sziasztok!

Hát...,régen voltam,de hogy mennyit írtatok!!! :D :D
Csak ezt az oldalt tudtam átfutni,és annyi mindenhez hozzászólnék......,de a 3/4-ét el fogom felejteni... :(

Gabilány:
Nagggyon jó a tábla!!! :D :D Ügyi vagy!!!
Nálunk 2 gyerekszoba van,az egyik a lányszoba,a másik a fiú..,de abban még csak a Peti lakik. A lányszoba ajtaján van egy kis koszorú,egy aranyos kis virágtündér lógatja a lábát középen,és van egy tábla is rajta,arra írtam a két csajszi nevét.A fiúszobain még gondolkodok.
A babakocsi is jól néz ki. Nekem egy bajom van ezekkel,180cm vagyok,és az esernyős babakocsik nekem nagyon alacsonyak :roll:

Bumburka:
Woww,na,most már tudom,kihez fordulhatok,ha nem tudok valamit!! Ez tök jó!!! :D :D :D (Én elvileg.. óvó-és tanítónő vagyok,de speciális képzést persze nem kaptam.. )
Azt hiszem,te kérdezted azt az ekcéma szerű foltot?
Igen,szerintem is az ekcémás folt. Hát én sem vagyok oda az Elocom-ért (ha jól emlékszem,ez a szteroidos krém neve),de nagyon hatásos. Az a lényeg,hogy CSAK a sebre-foltra kend,hajszálvékonyan,és gyakorlatilag elég 1x kenni. Vannak olyan bibik,amiket hiába kentem a felírt speciális testápolval is pl...,nem használt. Ez a krém meg igen. De nem kentem annyit,amennyiszer felírták,csak 1x....

Tudjátok,az az igazság,hogy nem igazán tudom,mit is adjon az emberfia a gyereknek az anyatej után..
Merthogy Napsugárnak anno gyümölcsöt kezdtem adni,és a múlt héten kiderült,hogy gyümölcscukor felszívódási zavara van.
Petikémnek a tejpép ment napi 1x,mert egyszerűen imádta (mint ahogy most a Tomi),Peti ekcémás.......
És hát nem tudom,hogy mennyi ebből a "hajlam",és mennyi az ételek okozta gond.....

Tomit a múlt héten mérték. 9 kiló 20 deka volt :D :D :D Jelenleg az 1 éves méretű ruhákat hordjuk........ :roll: Hát,a párom közölte,hogy "gazdaságtalan" gyerek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Le a kalappal azok előtt,akik saját kaját gyártanak a bébiknek!!!!
Én megmondom őszintén,bár minden nap főzök a családnak...,1 éves,vagyis inkább kb 10 hónapos korig üveges főzit-gyümit adok a bébijeimnek.
Annyi cikket olvashat vagy láthat az ember túl-vegyszerezett zöldségekről,gyümölcsökről a zöldségeseknél..,meg ilyenek.. Én úgy vagyok vele,hogy a bébiételeket legalább NÉMILEG bevizsgálják. Legalábbis én ettől nyugodtabb vagyok...

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Wáááááááá! :shock: Alig győztem vissza olvasni,annyit írtatok! :P

Szóval nálunk zajlik az élet :x Vért sajnos nem adhattam :? Dokinénim azt mondta,hogy hogy gondolok Én ilyesmit?Egy ilyen szülés után??Sok vért veszítettem,lesz még rá alkalom,hogy vért adjak. :roll:
Tegnap mi is voltunk a védő nőnél.Bár ne tettem volna! :x Szerinte szeptember,októbertől kezdjem elválasztani Bencét :twisted: Ne adjak neki tízóraira joghurtokat,mert elveszi az étvágyát.Azt nem tom mitől???A cicitől??

pill valaki jött.
tünde733
 
 


Na itt is vagyok! :)
Szóval,mondott még sok ilyen okosságot :x Közöltem vele,hogy Bence nem az első gyermekem és az előző 3 gyerkőc is evett joghurtot és semmi bajuk nem volt tőle.Hjaa és addig szoptatom ameddig csak Bence szeretne.
A másik dolog az nálunk is Ádám 6 éves "állapot felmérése" :x Ez annyiból állt,hogy megmérte kg,centi...Mondtam a védőnőnek,hogy ha valamit kérdezek tőle,Ádámtól,sokszor visszakérdez,hogy tessék,nem értem.Legyen szíves nézze már meg a fülét.Bevitte az egyik szobába,és hallás vizsgálló kütyüvel megnézte.Mikor kijött azt mondta,hogy a bal fülére abszolút nem hall a gyerek,a jobb fülére is csak a magasabb frekvenciájú hangot hallotta! :shock: Totál kész voltam!Mondtam neki,hogy ezt nem hiszem el.Azt mondta,hogy lehet egy kicsit szétszórt is,elkalandoznak a gondolatai :shock:
Úgyhogy most kértem egy beutalót a fül-orr-gégészetre :shock:
A sztorihoz tartozik,hogy este eljött a barátnőm és meséltem neki,hogy mit mondott a védőnő.Azt mondta,hogy az utcájukban egy kisfiúra ugyanezt mondta. :shock:
Nem baj,Én azért még ovikezdés előtt megnézetem Ádámot,hogy minden rendben van-e a hallásával.
tünde733
 
 


Tünde: szerintem is inkább nézesd meg, és ne legyen semmi gond :wink: még egy gáááz védőnéni :shock: komolyan mondom, ez egy olyan pálya, ahol jobban kéne szelektálni!!!
Én is addig fogok szoptatni, amíg Saci kéri :wink: Joghurt: én nem is értem :roll: tényleg, mitől venné el az étvágyát?

Barbamami: szvsz semmi köze a nagyok allergiájának ahhoz, hogy mit kaptak cici után... inkább hajlam kérdése. Nincsenek a családban allergiások? Én pont ezért (családi hajlam) vagyok óvatos a gluténnel és a tejjel, bár amit Kriszti a gluténnel kapcsolatban írt, az elgondolkodtató, utána olvasok egy kicsit.
ÉN mindegyiknél gyümölccsel kezdtem, semmi bajuk... azaz Zazánál csak kezdtem volna, ő kicsit felülírta. A tejpépekről azt gondolom, ha van tej, minek ilyet adni?

Na, röviden ennyit, mert Saci gépezni akar :roll: :lol: persze nem adom :wink:

Dóra: na, akkor ugyanakkora a fogsorunk :wink:
üveges kaja: ha nem lenne rá időm, én is azt adnám, ne érezd magad rosszul miatta :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: