Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Megneztem babakat, Pszi-Balazst is, es Betti-Adamot is, szepekKép

Detti, udv kozottunkKép Olvastalak az "E es tarsai" topicban, egy oraig memorizaltam es emesztgettem az irasod, koszi.
Azt mibol gondolod, hogy a tapszer mar nem eleg neki? Az en Rekam mar lassan 3 hete eszik mast, de kb. fel uvegnyi babakajanal, vagy fel szem krumplinal tobbre nem jutottunk egymassal. Es semmivel se hizik tobbet, mint eddig, pedig azt hittem, na majd most beindul.. ebbol is latszik,
foloslegesen aggodtam a szopik miatt, nem azert nem gombolyodik, mert keves, hanem mert nem ehes. Jol nyugtatom magam, mi? Na majd a kov. gyereknelKép

Panda,
ne vigyorogjKép Megkerestelek a tablaban, ugy nezem, hamarosan arcodra fagy majd a mosolyKépKép

Lefenykepeztem, hogy aludt el Reka most delutan, felteszem a profilomba.

Jo talizast, varjuk a kepeket:
-AfonyaekKép

ui: Beszti, annyira jo a tablicsku, hogy tobb mas topic is belelkesult toleKép
afonya
 
 


Kedves Áfonya!

Hááát, igen, azt hiszem megfogtál. Az ember hajlamos a gyermeke helyett gondolkodni beszélni. Valójában lehet, hogy félreértem Lorka reakcióit, és neki pont jó és elég a tápszer. Azért gondoltam másképp, mert 12 hetesen áttért a napi öt étkezésre.Átlagosan 150 ml tápszert evett meg egy-egy alkalommal, de néha becsúszott 210 ml is. Így naponta 750-850 ml tápszert és 200 ml gyógyteát fogyasztott el. Nagyon szépen növekedett, este 9-kor elaludt és 6 óra körül kért elõször enni. Az utóbbi egy hétben azonban három óránként ( sokszor még gyakrabban) kér újra enni, még éjszaka is. 210 ml-t megeszik, ami után három óra múlva újra enni kér, akkor megeszik például 100 ml-t, két óra múlva újra éhes, akkor már csak 70 ml fér belé. Persze sokszor túlcsordul, s a fölösleg visszafolyik. Próbáltam teával kitolni az evést, de nem sikerült. A vége az lett, hogy szinte folyamatosan eszik. Még mielõtt azt hihetné bár ki is, hogy ellustultam, s zavar, hogy éjszaka is gyakran eszik újra, nem ez a problémám. Attól félek, hogy így nem "pihen" az emésztõrendszere, s állandóan dolgozik. Sõt talán nyûgösebb is lett. Valamint szeretnék lassú ütemben áttérni a darabos ételre, s itt a lassún van a hangsúly. Most pár hétig csak gyümölcslével próbálkozom, majd pár hétig gyümölcspéppel, azután zöldség lével, majd 6-7 hónapos korára szeretnék elõször fõzeléket adni. Sajnos õ tápszeres baba, így kevés információ áll rendelkezésemre ez ügyben, s mindig is nagy problémát csináltam az etetésébõl. Most ott tartunk, hogy tegnap megevett 820 ml tápszert ( 120, 150,100,150,150,150 ), 30 ml mandarinlét, 35 ml narancslét, 35 ml almalét és 120 ml gyógyteát. Szívesen fogadom jótanácsaitokat!

Üdvözlettel: Detti
Detti
 


Áfonya!

Jó poziciót talált a lányod!Kép Én is várom, hogy Ádám elaludjon valahol, de neki csak a kezemben jó ma.

Betti

Kép

Betti
fodbetti
 
 

 
 

Sziasztok!
Elkezdtem olvasni már a múlthét keddnél tartok. Szép apránként majd csak behozom a lemaradásomat.

A Petra ma 5 hónapos!
Nem tudom, hogy mi van vele ilyen még soha nem volt de. másfél órán keresztül csak üvöltött. Sehogy sem tudtam megnyugtatni. Szopizni sem akar, már 6 órája nem evett. Lehet, hogy a foga? Én megnéztem neki de nem látom, hogy be lenne duzzadva. Most szerencsére elaludt de kb. negyedszerre sikerült leraknom mert mindig felsírt. Adtam neki egy kis tejet pohárból, hogy ki ne száradjon. Mit csináljak ha nem akar enni?

Panda
Elvileg ha befejezem a sulit akkor közgazdász leszek, még van egy évem. Gratulálok, hogy Ádámka megfordult.

Ilke
Már én is csak este fejek mert reggel már nem annyira tudok meg már eléggé unom. 5 hónapja mindig csak a fejés. Én szóltam is a tejeseknek és hozzám már csak egy héten kétszer jönnek. Ezt azért kértem meg mert aki most jár hozzám van amikor csak 13-14 között jön én meg addig várakozok, a közértbe sem tudok lemenni.

Kataa
Az úszoda a Nagytétényi út 35.-ben van közvetlenül a Campona mellett. Ez egy müvelõdési ház. Tel:226-0559
4000.-/hó.

Viki
Az a naptár mekkora?
Mi még szedjük a K vitamint. Nekem azt mondta a doktornõ, hogy addig kell amig nem kezd el rendesen enni fõzeléket és gyümölcsöt.
Írtam neked egy e-mailt, mert nem akartam ide írni.

Áfonya
Minek kell a sapka? Miért nem szárítod inkább meg a haját?

Csics
Jár már a Petike úszni?

Kata007
Köszi, hogy feltetted a képet és megkaptam a jelszót.

Petra
petra2
 
 


Próba
petra2
 
 


Ilke
SIKERÜLT!!!!
petra2
 
 


Szia Ági! (Ugye a kislányod a Petra?!)
Lemértem: a naptár 83cm X 32cm, felsõ felén van a kép, az alsón a hónapok és a napok.
Mélt nem kaptam...Kép
Viki
vikici
 
 


Szia Detti!
Hát már hogy utasítanánk el????? Sõt, nagyon örölünk Neked!Kép Sajnos nem tudok tanácsot adni etetés ügybenKép.

Áfonya!
Az igaz, hogy Ádám alig pár nappal fiatalabb Rékánál, de õ egy kis lusta mackó! A lenykád Noémire emlékeztet, aki 2 hónaposan megfordult, 3 hónaposan már oda-vissza forgott, 7 hónaposan kezdett mászni, rá 2 hétre felállt, újabb 2 hét múlva kapaszkodva elkezdett lépegetni. 10 hónaposan egyedül járt, az elsõ szülinapján pedig szaladt. Szóval, ez vár Rád körülbelülKépKépKép. Ja, és Noémi se beszélgetett picinek, de 10 hónaposan elkezdett szavakat mondani, 1,5 évesen pedig mondatokban beszélt. Na, ezek azért nem rossz kilátások, ugye?Kép Hidd el, annak ellenére, hogy tudod, hogy az azonos korú babák eltérõen fejlõdnek, olyan büszke leszel Rékára, hogy csak na!!!KépKépKép Gondolom, már most is az vagy...

Na, megyek, mert az én lusta kis medvém már nagyon brummog...

Panda

panda
Halásztelek
 
 


sasha!
Kíváncsi voltam a "halacskáitokra", így megnéztem. Nem fogod elhinni, nekünk pontosan ilyen van (csak kicsit színesebb, vannak benne piros halak is). nem akarlak elkeseríteni, de nemsokára a kicsi fiad nemcsak nézegetni fogja... KépKépKép anno mi sem hittük el, Levi is csak megbûvülve nézegette, aztán rájött, hogy rángatni sokkal jobb. Most már van, hogy a földrõl szedem fel a halacskákat, mert pillanatok alatt letépkedi szegényeket (a repülõ halból partra vetett hal leszKép). És alig lehet onnan elrángatni (nálunk a csillár egyik ágára van felakasztva, és ha ölben van, simán eléri) majdnem kiugrik az ölünkbõl, ha a halak felé sétálunk. szóval - bár eredetileg biztosan nem erre találták ki - gyerekjátéknak szuper jó.
Viki
vikici
 
 


Sziasztok,
Kiderult miert eszik kevesebbet Alex,kepzeljetek csoda tortent a cickomban 50ml tej van!!!!Az eddigi 30helyett,persze hogy igy mar sok volt a tapszer,lanyok en ugy orulok ,nekem ez is nagy eredmeny ennyi szenvedes utan.
Altalaban 140-et eszik napi 6*.Szerintetek ez jo ???
Mondjuk eddig havonta 1kg-ot hizott.Az erdekes az hogy mar regota nem tudom emelni az adagjat ,mert nem keri.

Pszi,
En is setaltam ebben a nagy hoban,nehol nem volt egyszeru de legalabb nem volt az a vad hideg.

Ilke,
Na megvolt a kaki project,vegre.

Mano,
Hat ez erdekes,nekem mindig ugyanannyit evett tapszerbol is es anyatejbol is.Maximum anyatejjel nem birja ki a 3 orat.
Es nekem hanyszor eszik Emma baba?
Mi is karacsonra megyunk hosszutavra anyuekhoz es aludni is.Majd ird meg nektek hogy ment a hetvegen.
En is itt tartom a kezemben es felkezzel irok mert amint megerzi hogy leraktam reklamal.J)))

Detti,
Nagyon aranyos volt a bemutatkozasod.Udv itt koztunk,gyere gyakran!!
Hat en is tudom milyen az ha az ember lanyanak nincs teje,vagyis nincs eleg.Sajnos en sem tudok neked segiteni elso babas leven eves ugyben.Az viszont biztos hogy ket oranal rovidebb idon belul nem jo adni enni mert attol fog fajni a pocijuk hogy nem tudjak megemeszteni.

Agi,
Koszi a cimet!!!

Meseljetek milyen volt a tali!!!!
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sajnos nem tudtam elmenni a találkozóraKép, Lili fél 2-kor volt hajlandó elaludni, addig nyüzi volt. Nagyon gyakran eszik továbbra is, ha nem javul a helyzet (megjegyzem kb. 3 hete szinte minden éjszaka felébred és eszik 1-2x vagy töbször is) akkor kénytelen leszek arra gondolni, hogy már nem elégszik meg a tejcsivel. Hiába eszik a fürdés után rendesen, ha 3-4 óra múlva felébred és éhes. Szóval nem tudom, pedig annyira szerettem volna még várni az egyéb kajcsikkal. Több gyermekes mamik nektek mi a véleményetek? Nagyon kíváncsi vagyok, hogy nektek mik a tapasztalataitok. Ja és tudjátok nálunk allergia veszély van, ezért a mindent minél késõbb elvet kell követnünk.
Majd meséljetek a találkozóról és ha készültek képek, majd küldjetek ám!

Detti,
Üdv itt nálunk! Jó hogy írtál, csak azt sajnálom, hogy nem tetted meg ezt korábban. Gratulálok Laurához, igazán szép súllyal született. Majd mesélj, hogy hogy sikerül a hozzátáplálás.

Petra2,
Gratulálok a profilhozKép! Esetleg a képet lehet kisebbre venni, ha gondolod megcsinálom és elküldöm mailben a kisebb változatot.
Pont múlt héten gondolkodtam én is azon, hogy áttérek a heti kétszeri tejcsileadásra. Egyrészt már alig van amit ki tudok fejni (Lili egyre többet és egyre gyakrabban eszik), másrészt nekem is nagyon nyûg már ez az egész. Ismerõs ez a várakozás, tényleg olyan rossz, hogy az egész napunkat ehhez kell igazítani, ami mondjuk nem is lenne baj, de mostanában hozzám is nagyon rendszertelenül jönnek. Van, hogy 2-3-óra csúszással. Így hogy tervezzen az ember bármit is? Na most jól kidühöngtem magam. Egyébként nem akarok rosszat mondani róluk, mert nagyon kedvesek, aranyosak de azért csak 4 hónapja ez van.

Kataa,
Szuper, hogy több a tejcsi!
Hogy sikerült a kaki? Én ma tervezek egy kis masszázst.

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Kataa: szupeeeeeeeeeeeeeeeer!! Nagyon örülök, látod, megmondtam hogy lesz ott több is, csak ki kell várni!!!! Éljenéljen!!!! Nekem Julus 4 hónapos korára lett annyi, hogy majdnem elég (csak már annyira nézgelödik a drága, hogy napközben alig cicizik).
Ja, és hidd el, hogy annyit eszik, amennyi kell neki Kép Van esze nekie Kép

Detti: én egy nap csak egyféle lét adnék neki, de abból többet (Julus most kb. 1,5 lét iszik meg). És nem adnék neki citrusféléket (citrom, narancs, mandarin), mert allergizálHATnak. Persze mindenkinek a saját gyereke, de nem szoktuk javasolni 1 év alatt (lehet hogy túlzás, de akkor se).

zsani
zsani
 
 


A tali nagyon jó volt, tök jól éreztük magunkat. Hazafelé kicsit nehezen fértünk fel a metróra, és bezsebeltem pár megrovó pillantást is (ugyanmár mitkereselitttehülyp.... ezzelababakocsival??!!), de végül épségben hazaértünk. Juli végig durmolt.

A képeket megpróbálom felrakni, csak megvárom mig hazaér az uram, mert az ö gépén van a szoftver, amivel le lehet szedni a gépröl.

zsani
zsani
 
 


Zsani,
Örülök, hogy jól sikerült a találkozó. Annyira sajnálom, hogy nekem nem jött most összeKép.

Zsuzsa,
Köszike, el is felejtettem szólni, hogy kicseréltem.
A receptet küldöm.
Mi is most nézegetjük, hogy hol és milyen lehetõségek vannak, szeretnénk ha Lilinek is lenne honlapja. Szólj ha esetleg találtatok valami könnyen kezelhetõ helyet.

Várom ám a képeket!Kép

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Lányok,
Ezt nézzétek meg! Egy kis télapós játékKép.

[url=http://www.rancon.co.uk/sober/index.html" TARGET="_top]http://www.rancon.co.uk/sober/index.html[/url]

Puszi
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Kedves Lányok!

Köszönöm szépen a barátságos fogadtatást. A kislányom túl van a mai hetedik evésén is, s így háromnegyed11 felé el is aludt, bár hõsiesen küzdött ellene.
Köszönm a citrusfélékkel kapcsolatos jótanácsot is, logikus, hogy a hazánkban õshonos gyümölcsökhöz szokott hozzá évszázadok alatt a magyar ember szerevzete. A védõnõm és a doktornéni is narancs-alma-mandarin keveréket ajánlott. Nem vagyok túl jó véleménnyel a bébiételekrõl ( szinte mindegyik tartalmaz citromsavat-E 330, s a legtöbb déligyümölcs alapú), de a nagy mosolygós, lehetetlenül tökéletes almák és körték sem nyugtatnak meg. Nem voltam elég okos, le kellett volna fagyasztanom néhány nyári gyümölcsöt.
Az ismerjük meg egymást fórumra felrakok náhány képet a kislányomról (Horváth Laura Anna), mert a profilkészítésbe belebuktam.

Nagyon nyugodt éjszakát kívánok mindnyájatoknak!

Detti
detti
 


Sziasztok!

MA voltam bulizni, 7-9-ig, remekul kimulattam magamKép Munkahelyi nevnapozas, es mivel mindenki dolgozik holnap, igy hamar vege lett.. jellemzo, ez a formam. Engem is nyomaszt ez a tel, a hangulatom is olyan. Aptya ejjelekig dolgozik, csak a gyerekhez tudok szolni. Eddig legalabb lehetett jonni-menni, de ebben a hulye idoben a gyereket nem tolhatom ki-be a melegbe. Ezt az idot pedig regebben imadtam, de most masok a szempontokKép Nah de majd penteken is lesz buli, majd akkor mulatok rendesen.

Detti,
tapszer ugyben nincsenek tapasztalataim, sajna nem tudok segiteni. En is azt olvastam, hogy a citrusfelek allergizalhatnak, igy nem javallottak 1 eves kor elott. MEghogy a babaknak meg nem igenyuk a valtozatos kaja, sot, ha izlik nekik valami, akkor ragaszkodnak ahhoz, igy lehet napokig ugyanazt a kajat adni nekik.
A profilod szerintem azert nem sikerul, mert nem vagy regisztralva. legalabbis ide nem ugy irsz.

Agnes!

Valahol azt olvastam, hogy a felnottek hajhagymainak sem tesz igazan jot a meleg levego, amit a hajszarito szuszog, ezert eszembe se jutott, hogy a gyerkocnek szaritsam. Nomeg nalunk furdes utan nincs kecmec, gyors oltozes, kajcsi es csendespiheno.. egeszen 11-igKép De komolyan: furdes utan mar nem jatszunk, nem vihancolunk, a hajszaritas pedig nem lenne egyszeru mutatvany egy ilyen ordogfiokavalKép

Panda,
buszkeseg: tapasztalat?Kép Egyebkent meg a kismackod is egyszer elomaszik a barlangjabol, csak nem hagyja ki a maszast o sem, s majd akkor n vigyorgok. Mikozben soprom ossze a kinai vazatKép

Viki, Sasha,
nekunk papirhalaink vannak ilyenek, hat egy aldas meg a mai napig is, ugy le tudja kotni a gyereket. Bar ujabban, ha fujom oket, mar engem nez, mit bohockodom, nem az elefantokatKép

Kataa, gratKép

Zsuzsa,
eljeneljenKép Meg a kis evfordulos isKép

Ilke,
Lili igazi kis holgy a kepenKép

Jo ejt mindenkinek:
-Afonya
afonya
 
 


Kedves Áfonya!

Most regisztráltattam magam, s elkészült aprofilom is.( Sajna a kapott jelszót nem tudtam, hogy mindig be kell írni-mûködött az írás anélkül is.)

Köszi a figyelmeztetést.

Detti
detti
 
 


Jo reggelt
Detti
üdv közötünk Kép
ahogy áfonya irta a babáknak van izlése tehát ha valami izlik neki akor ad neki. melesleg az E-betüvel jelzet dolgok sem károsak az E betü anyit tesz mint engedélyezet adalék és szinezõ anyagok de a bébiételekbe nincsenek mert rájuk szigorubb elõirás vonatkozik de ha enyire agodsz akor azt ne vedd meg .

Petra
még nem járunk uszni .

Kataa
az uj modszer alvásra nem a fürdetés hanem hogy nem hagyom aludni 16órátol igy elalszik könyeben este a fördés és kaja után .

Lányok
a tali jó volt csak petikével nem lehet még sajna egész napra elmeni mert akor biztos hogy alig eszik Kép mert jóbban érdiklik az ujdolgok mint az evés ugy hogy nem lehet vele csak 2-3órára Kép még akor is ha van nálunk ennivalo

Pusz Csics és Petike
csics
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
A honlapot egyszerû szövegszerkesztõvel írtuk. (editplus)
Szolgáltatót pedig a [url=http://ingyenweb.lap.hu/" TARGET="_top]http://ingyenweb.lap.hu/[/url] oldalról választottam. ( [url=http://www.ultraweb.hu" TARGET="_top]http://www.ultraweb.hu[/url] , de ott van még sok másik is).
A képszerkesztõ listáját nem írom le, mert elég sokkal próbálkoztunk... (lehet, hogy van olyan, amelyik mindegyik funkciót tudja, de én nem tudom, hogy melyik Kép )

Lányok!
A tali szerintem is jól sikerült.
Kicsit fáradt vagyok, mert 3 óta nem nagyon aludtam. Nem Balázska miatt, mert õ durmolt, hanem a férjem supportált, így 3 után sokszor hívták, illetve járkált...
Én persze mindenre felébredek.

Pusszancs
Pszi és Balázska
pszi
 
 


Detti: az E200=citromsav=C-vitamin
A HIPP bébiételek nem tartalmaznak semmi adalékot, és a legtöbb cukrot sem. Egyébként pl. simán csinálhatod, hogy mondjuk hétfö: alma-banán, kedd:alma-körte, szerda: répa-alma, csüt.: alma-banán, péntek: sütötök-alma, szo: sütötök-banán, vas.: körte-banán. Ezt csak példának irtam, de almát, körtét, banánt (vigyázat, fog), sütötököt simán adhatsz többször is egy héten, répát és céklát pedig 1x egy héten (ugye, Beszti?KépKépKép), és ezeket jól lehet variálni. Én ezeket variálom most (mondjuk még csak a répa, alma, a körte és a banán volt kipróbálva), és Julibulinak tetszik. Én kicsit felhigitom anyatejjel (vagy forralt vizzel), hogy a cumisüvegböl kijöjjön (a kanál még nem nyeröKépKép).
Aztán majd adhatsz neki üveges fözeléket, azokból szinte kimerithetetlen a választék.

Na, itt irok oldalakat, mikor csak azért jöttem, hogy a képeket megmutassam. A tegnapi tali képeit [url=http://kep.tar.hu/szalaijulia/index.phtml?aid=27543627" TARGET="_top]itt[/url] nézhetitek meg. Bocs, némelyik homályos, mert új a gép, és még nem ismertem, hol kell közelire állitani (de tegnap a férjem ugye megmutatta KépKép

Most mennem kell, mert reklamál a jányom.

zsani
zsani
 
 


Sziasztok!

Afonya!
Gondolom hulla fáradt vagy a pakolástól... KépKépKép
Mármint elpakolni Réka elõl. Kép

Én már a gondolattól elfáradok, pedig Dóri egy lusta kutya. Kép Õ még csak forog. Már felnõtt plédeket fogtam be neki, azokra teszem a földre, hogy mégse a szõnyegen legyen, ugyanis a saját játszószõnyegét már kinõtte. Kép
Még így is állandóan legurul róla, nem gyõzöm visszahúzogatni, de mászni nem akar. Az ülés az akár 10 percig is megy, de különben lustácska a lelkem. Kép

Ja, és pénteken kibújt a 2. foga is. Olyan édes amikor nevet, mert az elsõ már egész nagy, és ott virít a szájában ilyenkor. Kép
Kétszer már jól megharapta a cicimet, remélem nem csinál belõle rendszert. Kép
Eszembe jutott, hogy azt mondják a tapasztalt anyukák, hogy ilyenkor nem szabad felkiálltani. Hát ha valaki szó nélkül elviseli amikor a baba ráharap a cicire úgy istenigazából azzal az éles kis fogával, hát azelõtt én megemelem a kalapom. Kép Én ugyanis felkiáltottam, hogy még a párom is megijedt. Szerencsére Dóri nem igazán. Kép Azóta figyelek rá, nem bambulok el szopi közben, hogy lássam mikor készül harapni...

Pusssz! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok LÁnyok!

Bocsi hogy idetolakodok, tudom hogy a téma sem idevaló, de a ti gyerköcötök korosztályához passzol. Költözés miatt eladó egy 1x1m-es fajáróka papírokkal, alig használt, 10.000Ft.ha valakit érdekel beke@hdsnet.hu

Köszi mindenkinek és szép napot nektek!

Tikk
tikk
 
 


Kedves Zsani!

Az E 330 a citromsav. Ezt természetesen nem citromból vonják ki az élelmiszeriparban, hanem mesterségesen ipari úton állítják elõ. A C-vitaminhoz nincs sok köze, savanyúságszabályozóként, étkezési savként, antioxidánsként használják. A törvény megedgedi, hogy az adalékot vagy E-számmal vagy saját kémiai nevével tüntessék fel. Az E számos topikban írtam errõl egy elég hosszú hozzászólást (szakmámba vág), ha kiváncsi vagy rá, olvasd el ( Nem iszonyodom betegesen az E-számoktól).
Köszi az étkezéshez a hozzászólást, ki is próbálom, mert jónak tûnik.
( Nestlés bébiétel a tettes: -banán-alma-narancs ital C-vitaminnal)
Köszönettel: Detti
detti
 
 


Detti,
szep nagy szemu Laurad vanKép

Zsani, megneztem a kepeket, jokKép Jo volt a hely, nem? Legalabbis ahogy nekivetkoztetek, gondolom, kenyelmesebb volt. Az a kep tetszik nagyon, ahol 3-an gruppenelnekKép Meg az orronjaras is joooo, ezt azert emelem ki, mert alakul ott is a maszas, ugy neztem. Karorvendes ronda, tudomKép Hallod, Kata?Kép
Egyebkent nem pakolok, csak egyszer, reggel. Aztan olyan a lakas, mint ahova bomba esett, mert mindent korbebastyazok. Parnak, takarok, stb es remenykedek, hogy nem jon senki varatlanulKép
Fogunk tovabbra sincs, bar nagyon nem is engedi megnezniKép Mondjuk, ettol a harapastol en is tartok, raer az a fogKép

Na, megyek oszibarackot enniKép

-Afonya
afonya
 
 


Afonya!

Hallottam! Kép
A bomba robbant szitu nagyon is ismerõs nálunk is mostanság...KépKépKépKépKép

Minden körbe van párnázva a környéken ahol éppen vagyunk. Most is megyek barikádozni, mert vasalni akarok.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Detti!
Üdv köztünk!
Tündéri a kislányod! KépKépKép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Detti
Üdv itt KépNagyon helyes Laura!

Áfonya
Nagyon édes a rácsok között a pici lány Kép

Petra
Látom, sikerült a profilod! Kép

Pszi
Klasssz Balázska honlapja Kép

Ilke
Én is pont azon rágódom, hogy hanna visszafelé fejlõdik alvás ügyben. Eddig azért jobban aludt, de most már van, hogy fél 11-kor megébred, s utána még legalább kétszer éjszakánként. Igaz, ma kivétel volt, mert félc 1-ig aludt (negyed 8-tól), de én sem értem, miért nem eõre fejlõdik.

üdv,
bringa és hanna (16+5)
bringa
 
 


Kedves Bringa!

Az én Lorkámnak az utóbbi egy hétben még ha 9 óra felé sikerül is elaludnia, 11-körül felébred, s legközelebb 3-4 között hajnalban. Pedig két hete 9-kor elaludt és 6-7-ig aludt, mint egy kisangyal. Talán már sokkal több ingert fog fel a külvilágból, s ezért alszik nyugtalanul? Vagy van a 3.hónap után valamilyen feljõdési ugrás, amikor hirtelen több eszire van szüksége? Fogalmam sincs.

Tudnátok tanácsot adni nekem oltás ügyben? Egy hete kaptuk meg a 3 hónapos oltást. Nem volt semmi komoly probléma ( egy kis hõemelkedés), bár nekem elõtte két nappal már hasmenésem volt a félelemtõl, hogy mi lesz ( áááá...nem vagyok kicsit sem pánikolós). Itt találtam ötletet a melltartóbetét+zokni borogatásra (nagyon ötletes), de a csomó még mindig óta van a lábikójában. Õt nem zavarja, csak engem. A négy hónapos oltásnál mire lehet számítani?

Köszi a segítséget!

Detti és Lorka (15+3)
detti
 
 


Detti,
csomo Rekanak is lett a lababan, de a kov. oltasra elmult, pedig en nem is borogattam, mert kulonosebb gyulladast nem lattam rajta, fajlalni nem fajlalta. Doki mondta, ha arra jarok, mutassam meg azert, mert nagyon szelsoseges esetben fel kell vagni, ha nem tud magatol eloszlani. Azutan szep lassan elmult, a tobbi oltasnal ilyen nem tortent.

-Afonya
Névtelen
 


Detti: az E330-cal kapcs. igazad van, közben utánanéztem. Én sem szeretem az E betüs dolgokat, föleg nem a gyereknek, bár én már vagy 10 éve szörnyen egészségesen élek KépKép

Fejlödési ugrás: igen,van a 3. hónap után, ezt hivatalosan is mondják, de az enyémnél, és még pár ismerös babánál a 4. hónapban is volt egy, amikor többször kértek enni.

Oltás csomója: lehet masszirozni, borogatni, jegelni (csak max. 10 percig jéggel simogatni, masszirozni), árnika v. körömvirág krémmel kenegetni. Juli másfél hónapja kapta a 3 hónaposat, de még mindig van egy picike csomó. Szoktam kenegetni körömvirág krémmel, de igazából nem zavar, mert ez "természetes" velejárója az oltásnak, és neki nem fáj.

A 4 hónapos oltásnál két oltást kap, egy olyat mint amit 2 hónaposan kapott, és egy olyat, amit 3 hónaposan. Lehet töle láz, kúpot célszerü adni, lábat borogatni.
Kapni fog még Sabin-cseppeket (OPV), úgyhogy vigyetek kiskanalat is magatokkal.

Hozzánk holnap jön a dokinéni oltani Julust, remélem jól viseli majd :I

Ja, alvás: (úgy látszik ma szájmenésem van...) Juli még most sem fix idöpontban ébred, hanem 5 és 7 között valamikor. Mondjuk én nem is eröszakolom, hogy mondjuk x idöpontig nem kelek fel hozzá... Nem tudom, másnál hogy van, de nálunk J. mintha érezné, hogy aznap mikor kell ébredni, hogy a napi programokba jobban illeszkedjen (lehet hogy kinevettek, de meggyözödésem, hogy valamilyen titkos csatornán olvassa a gondolataimat). Tegnap pl. mikor fülészetre kellett mennem, muszáj volt korán ébrednie, mert az apja maradt vele itthon addig mig én orvosnál voltam, és neki idöben kell indulnia dolgozni. Juli 5-kor ébredt, kényelmesen megszoptattam, aztán felöltöztem és elbattyogtam az orvoshoz. Az apája meg idöben indulhatott dolgozni, mert fél 9-re már otthon is voltam. És ilyen már többször is elöfordult...

Egyébként nekem jobban is tetszik, ha 5-kor ébred, mert akkor még visszaalszik kb. 9-ig Kép Ha meg 7-kor, akkor már nincs szivem visszatuszkolni a kiságyába, mert teljesen felébred, úgyhogy akkor már kezdödik is a nap :=(

zsani
zsani
 
 


Sziasztok!

Mostanában ki sem látszom a karácsonyi készülõdésbõl. (csak ilyenkor tûnik fel mekkora ez a lakásKép )

Szia Detti, jó hogy idetaláltál. Nekünk is a 3 hónapos oltás után volt az a csomó, a többinél megúsztuk. Kb 3 hét alatt mult el. Én semmit nem csináltam vele, Lilit nem zavarta.

Inkább a nagyobb babák anyukáitól, vagy a több gyerekesektõl kérdezném: szerintetek mikortól lehet a babákat olyan kicsi, csak ûlõ kocsiba(azt hiszem ezt hívják esernyõbabakocsinak)tenni? Ugyanis nálunk mostmár olyan gond a kimozdulás. Amíg kicsi volt addig szuper volt a babazsák, de overál, nagykabát...stb. nem megy. A "rendes" nagy babakocsi, amit most használunk, összecsukva sem fér be az autóba, szoval nem tudom... Mi kinn lakunk a városból, kb 6 km-re, egy kertvárosi,elõvárosi, vagy hogy is mondjam övezetben, szoval innen csak valami busszal lehetne bejutni, ott meg még 1-2 busz, ehhez nincs erõm, kedvem. Ahhoz, hogy autóval menjünk, ahhoz meg ötletem nincs. Mert mibe tegyem miután kivettem az autóból? Adjatok már ötletet, Ti hogy csináljátok? Ügyintézés, vásárlás, stb.

Sikerült az elmult hónap alatt 30 dkg-ot híznia Lilinek. Kép

Zsani! Jók a fotókKép

bera
berka
 
 


bera!

Nekem Dóri már jó két hete ülõkocsiban van. Nekünk 3 funkciós kocsink van, úgyhogy én már félretettem a mózeskosarat. Csak akkor viszem abban, ha tuti aludni fog.
Õ már egyszerûen nem maradt el feküdve ha sétáltunk. Az ülés viszont nagyon tetszik neki, nézelõdik, beszélget.

A mi csomagtartónkba sem fér bele a babakocsi, úgyhogy én kenguruzok, ha többet kell sétálnunk. Ha csak vásárolni megyünk akkor semmit nem viszek, mert Dóri már megül a bevásárló kocsi gyerekülésében és még élvezi is.
Viszont én is gondolkodom rajta, hogy venni kellene egy olyan pár ezer forintos, csak ülõ kocsit neki.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok,

Na nalunk megint 2-ig volt kukorekolas : ))))
Bar ketszer is elaludt fel orakra ugy hogy cumi be a szajbe es en simogattam homlokat jo sokaig.Aztan persze 9-kor ebredt es evett.
Jaj ma annyira bena voltam mert a krumpifozelekbe erospaprikat tettem veletlenul.Olyan szinten eros hogy dobhattam ki : (((
Annyira jo hogy esik a ho!!!!

Lanyok ,
Elhet hogy hulye kerdes de azert megkerdezem,
Nem csak 6 honapos kortol kell adni gyumolcslevet es pepeket a babaknak????????
Vagy aki tapszerezik annal maskepp van????
JA es a masik kerdesem hogy mikor lehet elhagyni a 11 oras evest???

Ilke,
Hat a kaka magatol sikerult 2* is : ))))
En emg nem hassznaltam semmi eszkozt mert nem igazan erzek hozza batorsagot,tudom hogy hulyen hangzik de a kupot is felve adtam be nemki eddig.
De lehet hogy a kammil tea segitett.A 3. napon mindig adok neki egy kicsit.
Lili nagyon cuki baba,es annyira hasonlit rad : ))))


Zsani,
koszi edes vagy.Pedig mar nem is szamitottam ra hogy tobb lesz J))A lenyeg hogy meg jo sokaig megmaradjon.

Detti,
Nagyon helyes Laura baba : )))

Csics,
Hat ezt en is csinalom de neha ugy bealszik hogy csak na,es keptelenseg felkelteni pedig ketoldalrol csevegunk a fulebe.

Kataa es a 10 hetes Alex

Kép
Kép
kataa
 
 


Köszi Kata, remélem mi is lépünk elõre ûlés tekintetében, de nekem eddig olyan távolinak tünt, hogy beültethetném Lilit a bevásárlókocsi ûlésébe. Lehet, hogy csak ki kellene próbálni? Annyira félek, hogy hamarabb ültetem, mint szabadna....pedig sokmindent megoldana.
Õ inkább a négykézlábraállást próbálgatja, mint az ûlést.
Ha felültetem, meglát egy játékot és már dõl is el, hogy elérhesseKép

bera
berka
 
 


ZSANIKép

Kikhérhem mhagunkhnakh!Kép (kikérem magunknak!Kép)
Az utolsó elõtti képen Gábor láthatóKép
Tényleg nagyon jó volt a tali, én is élveztem. Gábor is, úgy láttam, mert nagyon nézegette a babákat! Jó volt megismerni Téged!Kép

Lányok! Csics, Edina, Pszi, Beszti, Zsani,Kép
Öröm volt titeket megismerni! Mikor megyünk legközelebb? Igérem elõtte legalább reggelizek!Kép
Utána még beugrottam a páromhoz a Ferenc körútra és ettem egy Gyrost. De mint kiderült, nem haza mentünk még, hanem egy haverpároshoz számitógépet szerelni. Mármint szerencsétlen párom ott szivott a gépekkel én meg elvoltam a kicsivel. Aztán 9-kor hazahozattam magunkat, mert már nagyon nyafi volt a kicsipasim, hosszú volt a nap, na! Itthon aztán aludt 23 óráig. Én meg tegnap elfelejtettem a bal mellembõl szoptatni, volt is este 10-kor meglepi, mikor én is átöltöztem és lekerült a melltartó! Azt hittem leesik a mellem a helyérõ! Ha hozzáértem a mellemhez már folyt ki belõle a tej, pedig soha nem csinált még ilyet. De most legalább láttam élesben is, hogy milyen a vizestej a cici "elejében"Kép Majdnem átlátszó!Kép

Na puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok

Tudom, hogy ez nem éppen ennek a topiknak a témája, de Erazmusztól és a vérzés szülés után topikból sem kapok választ. Három és fél hónapja szültem, a várandóságom utolsó hetét a kórházban töltöttem toxémia gyanúja miatt. Nagyon vizesedtem( 32 kg-ot híztam), magas lett a vérnyomásom, s az utolsó napokban napi 5 Corinfar tablettát kaptam. Sajnos szoptatni csak három hétig tudtam a kisbabámat, a tejem -ami igazán soha nem jött meg-elapadt teljesen minden erõfeszítésem ellenére. A szülés után október 24-én jött meg a menstruációm, ami a szokásos 5 napig tartott. Pontosan két hét (november 07.) múlva újra sötétbarna-rozsdavörös színû "vérzés" jelentkezett nálam, ami 8 napig tartott(november 15.). A nõgyógyászom mindent rendben talált, azt mondta, hogy valószínûleg a méhem nyálkahártyája nem regenerálódott még teljesen, ez okozta a két vérzést. Felírta a Meliane nevû fogamzásgátlót (ezt szedtem régen is). December 5-én jelentkezett a menstruációm (erõsebb vérzés kíséretében, mint a várandóság elõtt), ami egy hét után szintén egy sötétbarna, csekélyebb mennyiségû vérzésbe ment át. Ez a mai napig is tart. December 5-én elkezdtem szedni a fogamzásgátlót. A szülés óta 24 kg-ot fogytam. Nagyon aggaszt ez a számomra elég "gyakori és hosszú" vérzés, mert várandóságom elõtt soha nem volt ilyen jellegû problémám, de orvosomat az ünnepek alatt és jelenleg sem tudom elérni, s az interneten és a könyvekben hosszú keresgélések után sem találtam errõl információt. Nektek hogy tért vissza mindez a normális kerékvágásba ?

Detti
detti
 
 


szisztok
Kataa
azt szokták mondani hogy az anyatejes babáknak csak 6Hónapos korban adjanak mást is de a tápis babáknak lehet adni már korábban is 4hónapos korban is adni gyümölcsöt ,pépet is de minden pépen rávan irva mikortol lehet adni de a pépeket és a gyömölcsöket is 4hónapos kortol lehet csak adni és ha lehet akor elöbb Hipoalergén pépet kérjél majd megelözés véget és azt még mindig dusithatod almával mert azal szoktak kezdeni .de akor én kérdezek egy hülyét nem értem ezt a 11órai evés elhagyás-nem hagyás kérdésedet Kép

Sasha
szerintem csak januárba kaja miatt ne aggodj én sem etem sokat tegnap csak egy pizza szeletet talielöt Kép

Zsani
nagyon jok letek a képek Kép hasamat fogtam a nevetéstöl Kép nekem is az tetszik ahol nátán oron mászik meg amelyiken 3 vanak a képen Kép

Puszant Csics és Petike Kép
csics
 
 


Zsuzsa,
huhh, akkor valamit nagyon elirhattam, mert epp azt akartam vele mondani, hogy semmi problemat nem jelent az a csomo.

bera,
hat, en is ezzel vagyok gondban. Szerencsere mi ugy vettuk a babakocsit, hogy vittuk az autot es beleprobaltukKép Viszont buszra még nem mertem felszallni vele /nem az autoval, a babakocsivalKép/ De az ules nalunk olyan tavolinak tunik meg, szerintem csak akkor fog ulni, ha majd magatol fel tud kaszalodni ulesbe. Olyat, hogy bevasarlokocsiban uldogeljen, meg csak elkepzelni sem birom, annyira nem ul. Babakocsiban, ha kicsit feltamasztom, itthon pillanat alatt lecsuszkal, seta kozben csak azert nem, mert moccani se bir a sok ruha miattKép
Esernyobabakocsi, hat, abba meg nagyon fel kell oltoztetni, ha nem autozol. Nekem az a gondom, hogy akkor ha bemegyek egy boltba, megizzad, ha kimegyek, megfazik, ezert gyerekkel most nem is tudok nagyon maszkalni, ugyintezniKép
Ha talalsz valami jo modszert, majd aruld elKép

detti,
menses ugyben en nem tudok hozzaszolni, meg erosen szoptatok.

Kataa,
hozzataplalas/elvalasztas ugyben megoszlott a kozvelemenyKép Manapsag 6 honaptol ajanljak az egyeb kajak bevezeteset. De sok anyuka ugy erzi, a babajanak mar nem eleg a tej. Sokan egyszeruen kivancsiak, etetnenek mar. Azt is mondja egyik tabor, hogy tapszeres babakat elobb lehet hozzataplalalni, a masik azt mondja, hogy epp eleg megterhelo szamukra a tapszer, az egyeb boven raer 6 honaptol. A bebietelgyartok persze megint egesz mast mondanak. Van, aki a hust minel kesobbre javasolja, mas velemenyek a vaspotlas miatt koran /6-8honap/. Szoval mindenki sajat meggyozodese szerintKép

Profilvaltas: némi sutotok mogott felfedezheto a lanyom isKép
afonya
 
 


Sziasztok

Úgy néz ki meggyógyultam...kop..kop. Azért csúnya lázas-hasmenéses nyavalya volt ez...Kép

Szerencsére Manónak semmi baja. Csak nemsoká kapja az 5 hónapos szurit...brrr.
Az angol õsök egyébként el voltak ájulva.Kép Persze a napirend össze-vissza borult, és még azóta is kusza egy kicsit, dehát ez van.

Ja, Petra2

Gratula az 5 hónapossághoz!Kép igy utólag is.
Lehet hogy nekem is Nyuszi2-re kéne változnom, hogy tudjak profilt csinálni?
Egyébként és is közgazdász vagyok.Kép

Ilke

Emilia is zabál mostanában.Bár lehet, hogy csak kevesebb a tejem, mivel hasmenésem volt napokig.És már megint fogytam egy kilót...Kép...lassan elfogyok.
Mi már ettünk almás-körtét, almás-banánt, és vegyeszöldséget. Persze még nem nagy mennyiségeket eszik meg, de haladunk. Elég hamar türelmetlen lesz a kanáltól...a cumisüveget meg nem fogadja el, de nem is adnám neki.Tök aranyos, mikor kanállal eszik, dörmög, dorombol közben, mint egy kiscica.Kép
Ja, a sárgarépa mivel jön ki???Kép

Kép

puszi
Nyuszi és az 5 hónapos Emília
Nyuszi
 


Áfonya!

Ha lesz ötlet megosztom, de egyenlõre maradunk a fenekünkön. Mert ahogy írtad ez a bemegyünk-megizzad kiviszem-megfázik probléma is megoldhatatlannak tûnik a mibenvigyem-en kívül. Csak a téli depresszióm(amit eddig nem ismertem) növekszik ettõl a bezártságtólKép rendesen.... még jó, hogy a gyerek sokat vigyorog, kacagKép

Detti!
Sajnos én is megismertem ezt a problémát, amirõl írtál. Soha nem volt semmilyen vérzésproblémám ezelõtt. Ez hormonálisan van. Én az elsõ mensestõl(6 hétre megjött) 3 hónapig kínlódtam vele (alig volt a hónapban néhány nap, amikor ne véreztem volna egy picit), amikor azt mondta a doki, hogy szedjek fogamzásgátlót és majd ettõl megoldódik. Loette-t írt fel, soha nem hallottam elõtte róla, igaz nem is szedtem és nem is akartam most sem, de úgy gondoltam még mindig jobb, mint valami hormonkezelés. Megpróbáltam a jó oldalát nézniKép
Szoval most telik majd le a 3 hónap, amit javasolt elsõ körben. Eredmény: a vérzések teljesen elmultak. Annyira, hogy az elsõ ciklus után nem is jött meg...a második után rendesen, a 3. ezután lesz. Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy mi lesz, ha abbahagyom, mert én nem akarok folyamatosan fogamzásgátlót szedni. Ez januárban lesz, akkor már okosabb leszek...

bera
berka
 
 


Helló!

Detti!
Üdv itt! Olvasom a kispapás topikot, bár Tatacsi kicsit eltünt, biztos neki is sok a dolga, mint az én párocskámnakKép
Vérzés ügyben sajna nem tudok segiteni. Én a szülés után kereken 6 hétig vérezem. Azóta se hire, se hamva a mensesnek. Ha nagyon aggódsz, akkor szerintem keress fel egy másik orvost, akár az SZTK-ban is.

Csics!

Ha olvastad valaha is a szopis topikot ahol a szopi-szakik adnak tanácsokat, akkor azt is iszonyuan sokszor olvashattad volna, hogy pontosan a tápszeres babákok azok akinél késõbb kéne kezdeni a hozzátáplálást, mivel a kis emésztõrendszerük fejletlenebb az anyatejes babákénál. A tápszerbõl ugyanis hiányzik nagyon sok emésztést segitõ mittomén micsoda amit az anyatejjel kisziv a baba. De ha pontosabban szeretnéd tudni utánaolvashatok a szopis topikban, de csak ha tényleg érdekel, elvégre ki vagyok én hogy beleszóljak?!Kép

puszi
sasha és a holnap 10 hetes Gábor.

Kép
sasha
 
 


sasha: ezer bocs, kijavitom nemsokára.

Detti: ez ismereteim szerint biztosan nem normális, szerintem vizsgáltasd meg magad valakivel.

Zsuzsa: gratula a hónapfordulóhoz KépKép Remélem máskor is ide megyünk, mert a babusoknak (legalábbis az enyémnek) biztosan jobb volt itt, még ha fizetni kellett is érte.
Megmosakodtatok a hóban? És tetszett neki? Én azt gondoltam, hogy ilyenkor még nem érdekli öket. De akko én is leviszem Julust ha felébred, kicsit ismerkedni a hóval (az erkélyre nem fér ki a kocsi a fenyöfától).
Nálunk is késön jön a papa haza :=( Bevállaltak valami naaaaaaaagyon fontos projektet, és lehet hogy szombaton is bemegy. Brrrrrrrr. Munkamániás pasiktól ments meg, uram, minket KépKép

Kataa: igazság szerint ha a baba anyatejet kaphat, akkor addig kapjon, amig jól fejlödik töle. De ha valamilyen ok miatt nincs v. nem fejlödik jól, akkor meg lehet kezdeni a hozzátáplálást. Én 4 hónaposan gyümölcslével kezdtem, és most egy étkezésre kap anyatejjel higitott vegyes gyümölcspépet. ! hónapos kor alatt szerintem nagyon nem ajánlatos elkezdeni, de mindenkinek a saját gyereke ugyibár Kép (nem rád gondolok persze, nem hiszem hogy te már adni akarnál neki, hanem megint a házunkban lakó lányra, aki már 2 hónaposan adott neki fözeléket)
Szóval: ameddig lehet, anyatej, de ha kell, akkor szerintem nem bün elkezdeni, persze _neki való_ ételekkel. Tegnap a védönö aszongya, mikor töltöm neki az almalét: "ugye Julinak nem ebböl adsz?" Köpni-nyelni nem tudtam, hogy ilyen hülyének néz, úgyhogy bizonyitékul felmutattam a HIPP bébiitalos üveget...

zsani
zsani
 
 


sasha: nem vitatkozni akarok, és szentül hiszem, hogy a szopis topicban mindenkinek igaza van (bár néha kissé vaskalaposnak és túlzottnak és bántónak érzem -szoptatásért küzdökét- az ott elhangzó dolgokat).
Viszont szerintem a tápszer mellé azért jobb a hozzátáplálás, mert vannak olyan babák, akik akkora mennyiséget esznek tápszerböl, hogy sokkal jobban megterhelik a gyomrukat, mint esetleg egy kalóriadúsabb fözeléket, amiböl kevesebb is elég. Mondjuk ha tápszerböl kell neki 250 ml, akkor az az ö kis gyomruknak még nagyon sok (tudom, hogy vannak nagyobb kalóriaértékü tápszerek is, de én most extrém esetröl beszélek), és ha ezt kiváltja mondjuk 1 üveg bébiétel, akkor szvsz azzal jobban járnak.
De ez tényleg szerintem Kép És mivel az én gyerekem, hát...

zsani
zsani
 
 


Bocs, megint én.

Áfonya: te jó ég, tényleg mekkora haja van KépKép

zsani
zsani
 


Na ebben a nagy hoban Alex is csak a teraszig jutott a babakocsiban.
En meg itt varok mert szegeny anyukamek Munchenben rekedtek a repteren a sztrajk miatt,talan estere hazaernek.Na akkor mar pont 24 oras ut lesz mogottuk.
EN ilyenkor mikor esik a ho mindig elmondom hogy hala istennek nme kell autoba ulnom.Nem vagyok az a vadorzo az utakon,foleg hoban nem.

Nagyon jok a talis kepek.Esa sok kis pasi es Juli…..

Detti,
Nekem 4 hetig volt verzes a szules utan.Utana meg amikor elkezftem a fogamzasgatol valami barnas dolog jon mar masfel hete.Mindenki szerint normalis bar en mar nagyon unom.Gondolom a hormonhaztartasunk igyekszik helyre allni.
Baren szoptatos gyogyit szedek ugyhogy meg is johet meg nem is feltetlenul.Na ezen igazodjunk i.

Csics
Koszi a tippeket.Azt hiszem en azert varok 6 honapos koraig.
Olvastam valahol hogy majd leszokik a kes esti evesrol a baba es ugy fogja ataludni az ejszakat hogy 9-reggel 7 ig kb.Nem tudom hol de valamelyik okos konyvemben : ))))))))

Afonya
Hat en is igy gondolom hogy eleg lesz neki a tapszer.

Bera,
En is ugy vagyok vele hogy ilyenkor nem lehet bemennia boltba mert akkor ott kiszedni a zsakbol korulmenyes.En ugy oldom meg ha nagyon muszaly a szomszed kismamaval megyek es ghol en hol O marad kint a babakkal.

Zsani,
Hat persze csak tudod ilyen elore gondolkodo leven kerdeztem meg ezt is.
Es a gyumilevel kivalottal egy etetest rogton ??Vagy hanyszor adtal.
Azert vagyok ilyen ertetlen mert semmilyen konyven ez nincs benne es a vedonom meg aztan nem kompetens semmiben : ((((
Majd megnezem a hozzatapalalas topicot is csak jobb ha direktbe itt kapok valaszt .

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Zsani!

Teljesen egyetértek veled hozzátáplálás ügyben, de - én megnéztem, mert kíváncsi voltam rá - a tápszer több kalóriát tartalmaz, mint egy átlagos bébiétel. És hamarabb is megéhezik tõle. Én pl. azért kezdtem el szintén 4 hónaposan a gyümilevet, majd gyümölcsöt, s lassan 1-2 fõzeléktípust, mert a székletét rendben tartják. Kezdett nagyon nehezen kakilni. Szoval szerintem is mindenki maga ismeri a babáját - persze nem szélsõségekrõl beszélek - , hogy mikor mit és miért. (És én is bántónak érzem néha a szopitopicotKép )
berka
 
 


bera: legföbb hibám, hogy pongyolán fogalmazok Kép Nem a kalóriára gondoltam igazából, hanem telitésre. Na, ezt most jól elmondtam, de nézzetek csak hülyénekKépKép (a tegnapi piros zoknim miatt úgyis biztos annak tüntem, dehát én szeretem a bolondos dolgokatKép)

Kataa: nálunk most az történt, hogy Juli nem akart szopni (kb. 4 napig, most koppkopp, megint megy napközben is), azért lett az ebéd az anyatejes gyülömcscucc. Az ivólét csak szopi után kináltam, és most vizzel 50%-ra higitva inni (tea helyett, mert azt nem issza meg) adom neki.

Úgy látszik, ma a lányom szabadnapot ad nekem, mert egyfolytában alszik (legalábbis magához képest Kép) Ha nem fájna a fülem, egész jól érezném magam.

Tegnap már kérdeztem, de nem válaszolt senki. Nem tudtok olyan helyet, ahol jó minöségü plédeket lehet kapni? Olyan finom puhára gondoltam valakinek Karácsonyra, de nem tudom babakocsival végigjárni a várost.


zsani
zsani
 


Zsani
Hanna is egész nap durmol. Mi van a levegõben? Kép
bringa és hanna (16+5)
bringa
 
 


Sziasztok!
Kigyönyörködtem magam a talis és egyéb (profil) képekben. Csodaszépek! Remélem, a hangulat is olyan jó volt, mint ahogy aképek sikerültek!

Zsani!
Pléd-ügyben nem tudok segíteniKép. A fülednek viszont jobbulást!!!

Nyuszi!
De jó, hogy meggyógyultálKépKépKépKép! Én 5 hónapos terhesen voltam ugyanilyen beteg -az egész családdal együtt-, fogytam is 3 kilót. De igyekeztem a jó oldalát nézni: spóroltunk egy csomót, mert az egész família elvolt 2 csomag ropin egy hétigKép.
A sárgarépa bármilyen mosószerrel kijön. Legalábbis úgy emlékszem. Ami nagyon fog, az az õszibarack. Na, attól csak hypóval lehet megszabadulni, arra vigyázz!!!

Áfonya!
Jól gondoltad, a büszkeség tapasztalatKép.

Bera!
Ha a babakocsi nem fér az autóba, akkor vigyél magaddal kengurut. Bár ez csak akkor megoldás, ha nagy bevásárlókp.-ba mész, mert tényleg nehézkes a mozgás 40 réteg ruhával az emberen. Felöltözteted a babát, autóval elmész, az áruházban levetkõzteted (már szinte mindenhol van pelenkázó helység), bele a kenguruba, ha végeztél akkor ugyanez visszafelé. A háti hordozót próbátad már? Nekünk van, bár sosem használtam, de láttam, hogy azzal télen is közlekednek, mert simán lehet úgy viselni, mint egy hátizsákot. Sajnos, más ötletem nincsKép.

Jó hír: a férjem itthon van pár napigKépKépKép. Igazándiból szabira akart jönni, de valami miatt nem akarták kiadni neki a tavalyi napjait, ezért, mivel úgyis beteg, eljött betegállományba.

Rossz hír: ma megint katasztofális éjszakánk voltKépKépKép. Reggel már sírtam, mert 3/4 6-tól vagy egy órán keresztül nem tudtam Ádámot visszaaltatni, és elõtte is már számtalanszor felkelt. Végül mérgemben kivittem a babakocsiba, a férjem utánamjött, és beküdött aludni. Bezzeg neki 2 perc alatt elaludutKépKépKépKép!

Ma begyúrtam a mézeskalácsot, ha minden jól megy, holnap megsütöm.

Itt még mindig esik a hó!

Panda

Kép

panda
Halásztelek
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: