Új privát üzeneted érkezett!

Anett!

Remélem nem haragszol,hogy kiváncsiskodtam! Remélem nem bántottalak meg! Egyébként én is csodálkoztam hogy benne vagyok, de nem a telefonkönyvben hanem a tudakozónál. Sőt meglepetésemre a mobilszámommal együtt, amit felettébb furcsállottam.
Én Budán dolgozom a Bartók Béla úton egy könyvesboltban. Sajnos 10-18 óráig ami számomra borzasztó. Főleg mert így nagyon keveset vagyok a gyerekkel. Én nagy valószinűséggel nem fogok ide visszajönni. Szeretnék valami olyan munkát ahonnan már 4-5 óra felé otthon vagyok.
A gyümikkel én is nagyon jóban vagyok. Főleg az őszibarackkal és a zöldalmával.És jön a málna.
Te hogy állsz a súlyoddal? Én már elkezdtem gumis derekú kényelmes nyári nacikat venni. Úgy félek, hogy megint úgy járok mint az első gyerkőccel. Nem akarok 20 kilót hízni!!! De ha egyszer állandóan éhes vagyok.
Tényleg Ti mit szeretnétek? Kisfiút vagy még egy kislányt?
Már megint sok voltam.

Na puszi mindenkinek. Vigyázzatok pocaklakóra!!!

Sys
9+5
sys
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van, üdv az újjaknak.
Pénteken elmondtam a munkahelyemen , hogy babát várok a főnökeim nem igazán örültek neki de hát ez van. A munkatársnőm nagyon örült neki.
Voltam az orvosnál minden eredményem jó, csak egy kicsit magas a vérnyomásom. Jövő héten csütörtökön megyek a 12. hetes UH már nagyon várom hogy lássam a picurt.

Mostanában nagyon fáradt vagyok csak aludnék.

Mindenkinek jó pocakosodást.
Andi
10+5

Andi
andrea79
 
 


Sziasztok!
Úgy látom jól lemaradtam, igyekeztem mindent végigolvasniKép Ki lakik Lőrincen? Mi nemsokára oda költözünk, most a XIII kerben lakunk, de augusztus végére kész lesz a lakásunk és végre költözhetünk. Hol kell majd a védőnőt keresni? Minden kerületben máshol rendelnek, hol SZTK-ban hol pedig gyerek rendelőkben...
Én sokat szenvedek a nadrágokkal, sajnos nekem márcsak 1 maradt ami jó, úgy látszik növésben van a gyerekKép
Ti mikor kezdtek el vásárolni a picúrnak?
Üdv,
Manós 14+5
manós
 
 

 
 

Sziasztok Csajok!
Csá Barátnőm!
Na most értem haza a dokitól.
Minden ok.Láttam a kis virgoncot.Kép
Amikor megakartuk nézni a nemét,mindig hasra
fordult.KépSzégyellős.
Nem csoda,hogy sokat fájt a hasam,3hét alatt
több mint 10cm nőtt.Kép Most 164mm.
Jun 29.-én megyek AFP-re,és Jul 14.én 18 hetes UH.
Manós!
Én már sok rucit kaptam a nővéremtől a kicsinek,
de én kb 7hónaptól gondoltam,hogy majd vásárolok neki.
Andi!
Timi és Panna holnap jön reggel és itt lesznek
vasárnapig.Kép Hurrá!!Pusz.Dia.14+6

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Szia Rékacs!

Jaj, de jó már most van szobatársam? Te jan.7., én jan.8. annyira egybevág, hogy tuti együtt fogunk még vajudni is figyeld meg! Én fizetős szobába akarok majd lenni, te is? Garamvölgyi dokihoz járok a fszt.-re, ő az igazgató de az Arnord dokit is ismerem , mert nála szült 05.27.-én a sogórnőm. Vagyis majdnem nála, mert 27-től szabira ment és így átadta valaki másnak. Mondjuk ez nem nagyon tesztett nekik, mert a szülés elött 2 nappal szólt, hogy nem lesz. A sogornőm meg 26-ra volt kiírva, be is ment mert vajudott, akkor még vele volt, de éjszaka már átadta. Ettől függetlenül nagyon dicsérték Arnold dokit.

Andi
Szerintem te Rékacsra gondoltál amikor nekem címezted, de nem baj, nekem is jól estek a jókívánságaid.

Böbe
Üdv közöttünk. Gratulálok!!!

Anett
Biztos, hogy jó ötlet az eper lefagyasztás? A ribizli ok, az tökéletes lesz, de én kipróbáltam az epret és a barackot is és förmedvény lett belöle.
A munkával kapcsolatban mikorra gondoltad, hogy előbb fejezed be? Én jan.-ra vagyok kírva, ügye a szülési szabi az dec.-től van,így úgy gondoltam, hogy okt.-nov. körül már otthon leszek. Habár majd kiderül, hogy hogyan fogom tudni elviselni, ha majd jön a kánikula?

Esbib
Gratulálok, üdvözöllek közöttünk.

Manós
A védőnőt ott ahol laksz, ott kell keresni. Ha most a XIII. ker. laksz, akkor oda bejelentkezel és majd augusztusban amikor kiköltöztök, átjelentkezel a XVIII.-ba, mert a baba oda fog születni. Erzsébeten vagyok az anyukámékhoz bejelentve, de a páromnál lakom Szigethalmon, így nekem halomra kellett bejelentkeznem.
Azt szokták mondani a régiek, hogy babonából nem szabad venni előre semmit a babának, de szerintem úgy a vége felé már jó azért ha minden megvan, készvan a nagy érkezésre. Én szívem szerint már most tudnék vásároni, de szerencsére mivel téli baba lesz, nem tudok venni semmit mert csak nyári cuccok vannak most.

Megyek holnap a 12. hetes UH-ra, annyira várom. Holnap után jelentkezem, hogy mekkora a drágaság.

Mindenkinek jó sok gyümievést és nagy pocakodást!
Puszi mindenkinek:
Márti
11+2
hajdum
 
 


Lldicsi!
Biztos hogy 14+6 hetes vagy?
A méret alapján sokkal több vagy.
Találtam egy táblázatot amibe fel vannak tüntetve alapértékek.Persze attol lehet kissebb vagy nagyobb a babó.A kolléganőm 17 hetes neki a picimanó 110mm.Nem számolták el neked?Kép
Én már csak a héten dolgozok,hál istennek.Bár én benzinkutasként dolgozom,12 órázok,és éjszakázok is.De már csak 3 napot kell mennem Kép
Pusz mindenkinek vigyázzatok aa pocaklakókra

bea
beatron
 
 


Elküldöm hátha valaki 2 uh között meg akarja nézni mennyit nőtt a babókája.Ez a cim http://www.inetcom.hu/andrea/babasmamas/adatok.htm

bea
beatron
 
 


Szia Hajdum!
Köszi, valahogy én is így vagyok a tartózkodással. 17 kerbe vagyok bejelentve még anyuékhoz, a férjemmel 13-ban lakunk és költözünk 18-ba és oda mind a ketten átjelentkezünk márKép
Ezek szerint akkor a 18-ban majd az SZTKban kezdek kérdezősködni.
Végülis igazad van nem is nagyon lehet vásárolni, az én kismanóm is téli baba, dec. 18, így most semmi aktuális nem is kapható.
Lldicsi!
Tényleg elég nagy bubukád vanKép Nekem 12 hetesen volt 8 cm. Egy barátnőmnek pont ekkor 12 cm volt. A különbség kettőnk között, hogy én nem szedek Elevitet a barátnőm meg igen. És azóta is elég nagy a babája, nem is tudják a mai napig megmondani a szülés várható idejét.
Amúgy egy időben fogunk szülniKép) AFP-re én július 2.-án megyek.
Együnk sok gyümölcsöt, én cseresznyével támogatom meg a pocakomKépmeg a kismanót!
Üdv,
Manós
manós
 
 


Szia Beatron!
Hát most elbizonytalanitottál!Kép
A doki nem mondta,hogy mennyi,de a fényképen ennyi van.
Manós!
Én szedek elevitet,magne b6-ot,600mg kálciumot,
folsavat.Pusz.DiaKép

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Lldicsi!
Ne ijedj meg,ha nem mondott a doki semmit akkor nincs baj.Ha nagyon nagy lenne akkor mondaná.
11+5 hetes voltam amikor voltam uh-on és mondták hogy nagy a babó igy valoszinűleg 1 héttel idősebbek vagyunk.1.5 hét mulva vissza kellett mennem és ugyanolyan ütemben nőtt.A fejméret rajta van( Bpd) a leleten,az a mérvadó.Annak jonak kell lennie.Ne izgulj azonnal szolnak,ha gáz van.Nem akartalak elbizonytalanitani,csak nagynak tűnt a babód.Én is szedem az elevitet és a mg b6-ot.
pusz

bea
beatron
 
 


Engem az bizonytalanit el egy kicsit ,hogy nem nagyon akar nőni a pocakom.A kolléganőm aki 17 hetes(mi 15 hetesek vagyunk)akkora hasa van már most,egyértelműen látszik rajta hogy kisbabát vár.Persze egy picike van nekem is Kép,mondjuk nem vagyok egy nádszállvékony alkat.Ő meg az.Jo neki Kép na pusz mindenkinek

bea
beatron
 
 


Én sajnos elég testes vagyok és a hasam is nagy.
De nagy is volt ezért nem tudom megállapitani,
hogy nőt-e.Kép
Szerintem a vékony csajokon jobban látszik.


Azt nem is irtam,hogy hogy felhúztam magam a kórházban.
Elsőre azon,hogy 1/2 óra alatt 4 dohányzó kismamát láttam a nőgyógyászat előtt.Kép
Aztán meg azon,hogy minden kismama olyan mogorva,
morcos volt.Csak méregették egymást.
És sajnos ez nem az első eset volt,hogy észre vettem.Milyen más lenne úgy várakozni,hogy beszélgetnénk,ismerkednénk.
Nektek milyen tapasztalataitok vannak ilyen téren?Pusz.DiaKép

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Beatron, ne izgulj a pocaknövekedés miatt, ritka, hogy a 15. héten már látszik, másrészt mindenkinél máskor kezd látszani a pocak. Szerintem igazán a 18.-19. héttől ismerhető fel a kívülálló számára ránézésre, ha valaki babát vár, és kb. a 22. héttől kezd rohamosabban növekedni a pocak.

Ldicsi, dohányzó kismamák a nőgyógyászat előtt? Te jó ég, ez tényleg borzasztó látvány lehetett. El se hiszem. Hogy lehetnek ennyire önzőek???

Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Szia Beatron!

Ne aggodj én 17 hetes múltam és senki nem látja rajtam, és még semmit se híztam(pedig normál vagy vékony alakom van) De a leleteim és az ultrahangok alapján állítólag minden rendben van. A dokit és a védőnőt is kérdezgetem jól van e ez így ,és ők azt mondják ráérek még hízni. Hát nem mondom hogy megnyugtatnak, de ők tudják. Kedden megyek az AFP utánai genetikai ultrahangra ha ott minden oké akkor megnyugszom.
kriszti29
 
 


LIdicsi!

Lehet, hogy nem pontos CRL-t mértek, mert éppen kinyújtotta magát a babó. Igazán ne aggódj. Nekem 13+0 korában volt 7 cm. Az orvos azt mondta, hogy a heti 1 cm ilyenkor a normális. Ha meg nem akkor kosaras lesz belőle! Kép
Pocaknövekedésről annyit, hogy nekem már látszik egy kicsit, bár ha lengén öltözöm, még senki nem veszi észre. Sajnos ez leginkább a háj, amit eddig be tudtam húzni és most már nem megy! Kép
Barbara
babar
 
 


Liv!

Majd meglátod, hogy a kórházban a szülészeten még sokkal különb dolgokat is látni fogsz. Hihetetlen dolgokat művelnek egyes anyukák. Nálunk előfordult olyan, hogy kihozták a babákat szoptatásra és az anyukának nem volt kedve, otthagyta a gyereket az ágyában és kiment cigizni. De ez csak egy a sok közül, amit személyesen megtapasztaltam.

Sajnos én nem room-in-gin szobában voltam, mert a császár miatt nem javasolták, de a második babámnál azért szeretném majd megpróbálni, bár biztos nem lesz könnyű.

Ti gondolkodtatok már azon, hogy a babával szeretnétek-e lenni szülés után?
Szoptatásról gyűjtitek az információkat?

Én ma délután megyek dokihoz. Most nem lesz UH, csak vizsgálat. Remélem minden rendben lesz. Hétfőn kellene mennem, de aznap lesz az államvizsgám és ráadásul pont délután, amikor a dokim is rendel. Jó lenne már mindegyiken túllenni.
Vigyázzatok magatokra!

Csilla
spectro
 
 


Hahóka babaváró lánykák!Kép

Az én pocaklakóm 8cm-esre nőtt....nagyon édi, szépen dobogott a kis szivecskéje, és mozgolódott...elraktam a róla készült első felvételt, amin még csak négy mm...hát szépen megnövesztette magát a kis gombócKép
Egyébként én azt tervezem, hogy olyan szobát kérek majd, ahol három óránként hozzák be a babát, mert azt gondolom a szülés után egy kicsit azért jó lesz pihenni, meg otthon úgyis null 24 órában együtt leszünk, addig meg még mindketten felkészülünk...aztán lehet hogy nem így érzem majd két hónap múlva...majd meglátjuk...no, puszik, eszti+pocaklakó
jaj, és jövő héten lesz az esküvőnk...nagyon izgi, csak egy a bökkenő, hogy a menyecske ruhám már nem jó, még nem látszik annyira babóka, de valahogy szűk, szóval múlthéten átszabták, azóta viszont a cicim nőtt meg és most a fölsője nem jó, már kész vicc az a ruha, nem tudom mi sül majd ki belőle,...
esztyx
 
 


Sziasztok!

Spectro!
Én az első babámmal non-stop room-in-ben voltam. Késő délután szültem, akkor még nem lehetett velem éjszaka, de másnap reggel rögtön hozták és amíg haza nem mentünk végig velem volt. Mellettem aludt az ágyban, és akkor szopizott amikor csak akart. A csecsemősök állandóan kérdezték, hogy elvigyék-e éjszakára, de egyszerűen nem volt szívem odaadni.
Csak délelőttönként vittem be az újszölött osztályra megfürdetni, meg orvosi vizitre. Nekem egyáltalán nem volt megterhelő vagy fárasztó.

Az előkészítő tanfolyamon előadók azt hangsúlyozták, hogy adjuk be minél gyakrabban a babát, hogy tudjunk pihenni, mert fáradtak leszünk a szülés után. Én szülés után nem is tudtam aludni, csak vártam a reggelt, hogy újra láthassam a kisfiamat.

Esbib
esbib
 
 


Eszti!

Előszőr is gratulálok az esküvőhőz!
Úgye Te is a Schöpf Méreiben fogsz szülni?
Voltál már ott a szülőszobán vagy elmondták neked hogyan zajlik ott a szülés, milyen szobák vannak. Én érdeklődtem a dokinál de azt mondta ráérünk erre még. Viszont tudom, hogy csak egy szülőszoba van a többi 3 vagy 4 ágyas és függönnyel választanak el a többi szülő kismamától, és igazából az érdekelne itt is bent lehet e az apuka. mert mindenképp apás szülést szeretnénk de ha foglalt lesz az egyetlen egyágyas szülőszoba nem tudom mi lesz?

Lányok,

nekem egyik ultrahangnál se mondta meg a doki, hogy hány centis, le tudom valahogy olvasni az ultrahangon kapott fotokról?
kriszti29
 
 


Sziasztok!

Üdv minden új kismamának! (és "réginek" is!)

Tegnap volt egy aranyos story: 26 hónapos kislányomnak tanította az apja, hogy ha lány lesz a kistesója, Horváth Panna lesz. Mire elém állt a lányom, és a kérdésre, hogy hogy fogják hívni a kistesót, azt mondta: "Horváth Kanna", és olyan jóízűt nevetett, hogy ő milyen humoros gyerek, hogy én is majd' betojtam tőle!

Esbib!
Hát, neked biztos nem lesz könnyű, 2 pici gyerekkel, de ez szerintem az embertől függ. Én nem merném bevállalni, így is félek, pedig majdnem 3 év lesz köztük. De ismerek olyan anyukákat, akik szuperül helytállnak 2 picivel is, és ha te bevállaltad, akkor valószínűleg te is ügyes leszel! És örülj neki, elfoglalják majd egymást, jókat játszanak együtt.

Andi!
Én is álmoska vagyok, a férjem emlékszik (! ez nála nagy szó), hogy az első gyereknél is ilyen voltam, majd elmúlik. A főnökeiddel ne törődj, próbálj meg felhőtlenül örülni a babócádnak!

Manós!
Én Lőrincen lakom. Hova költöztök? A telefonkönyvben benne vannak a védőnők, szerintem bármelyik kerületit felhívod, megmondja, hogy kihez tartozol vagy hova telefonálj, ahol tudnak segíteni.
Ruhánk nekünk is van az első gyerekről sok, csak kérdés, hogy mit fogunk tudni használni: lesz köztük 2,5 hónap.

Sys!
Dehogy haragszom! Remélem, majd személyesen is fogunk találkozni és eszmét cserélni! Még egy "hülyeséget" találtam: előző munkahelyem a Budafoki úton volt, az ott van a Bartók B.mellett!

A súlyom?! Hát, engem könnyebb átugrani, mint megkerülni, én annyi kiló vagyok, mint itt egyes vékony kismamák cm-ben... De most viccen kívül: sajnos, 5-6 kiló volt rajtam alapjáraton, de megfogadtam, hogy a második gyerek után fogyi 1000-rel! Én az elsővel 15 kilót híztam, ami viszonylag jól lement, csak aztán rászoktam a nasikra, amivel jött is vissza rendesen. A nődokim meg is jegyezte, az első viziten, hogy : nem hízott maga egy kicsit? Na, mondom, kösz szépen. Utána mondta is, hogy vigyázzak, ne hízzak sokat a terhesség alatt. Megint kösz. Elkezdte mondani, hogy van paciense, aki olyan magas, mint én, 2 gyereket szült, és 45 kiló. És az egyáltalán nem sovi, pont jó. Én meg mondtam neki, hogy annyi nem szeretnék lenni, én 55-60 kilóval is kiegyeznék.
Mit csináljak, imádok enni, 1X élünk!

A férjem most örülne egy kisfiúnak, nekem mindegy, de tényleg. Talán lány abból a szempontból, hogy olyan ruháink vannak. Valahogy "lányos" érzésünk van, jó lenne minél előbb megtudni. És ti?

Mindenkinek puszi:
Anett
9+6
anettka
 
 


Szerintem az nagyon jó ha az anyuka a szülés után folyamatosan a babájával lehet, de mindenki maga érzi, hogy mit bír.
Ismerek olyan császárost, aki bevállalta a room-in-gin-t és egyszerűen nem bírta. Császár után az ágyról felülés kb. 15 perc. Na, ha a kislánynak valami baja volt, akkor is ennyi időbe telt, mire az anyukája fel tudott hozzá ülni. stb.
Ráadásul nálunk a baba-mama szoba tényleg olyan, hogy ha egyszer kiviszik a gyereket, már nem viszik el többet. Éjjelre sem viszik el, nem fürdetik meg és a vizit is ott van a baba-mamás szobában. Szóval így azért tényleg elég fárasztó.

Anett!

Nekem is kislányom van (2 éves) és nálunk is a férjem most kisfiút szeretne. Engem egyáltalán nem érdekel, hogy kislány vagy kisfiú. Szívem szerint meg se kérdezném, de a férjem hallani sem akar róla. Azt mondta, hogy mindenképpen szeretné tudni még a szülés előtt.

Csilla
spectro
 
 


Szia Anett!

Már hiányoltalak! Nálunk is úgy áll a helyzet, hogy jól jönne egy kisfiú. Mondjuk Apa azt mondja, hogy mindegy, de tudom hogy szive mélyén kukist szeretne. Nekem egy picit inkább a lány felé billen a mérleg nyelve. A baráti társoságunkba is fiút várnak tőlünk, mert eddig csak lány van. Már én is nagyon szeretném megtudni. Tudod azt mondják, hogy ha az első terhességnél nem volt hányinger és a másodiknál meg van akkor ellenkező neműek. Hát kiváncsi leszek, mert nekünk eszerint megint lányunk kell hogy legyen, ugyanis sem most sem az előzőnél nem voltak ilyen rosszullétes problémáim. Pedig lehet hogy jobb lett volna és akkor nem híztam volna 20 kilót. Most is ettől félek.
Jövő héten megyek dokihoz, gondolom megint küld uh-ra. Már alig várom, hogy megint láthassam Picurkát.
A mi kicsi lányunk is nagyon várja kistesóját.Ő váltig állitja hogy fiú lesz és Robinak fogják hívni. Csodálkozom, hogy nem Bencét mond, mert az a szerelme a bölcsiben. Kis drágám már azt is kitalálta, hogy venni kell neki egy emeletes ágyat, hogy vele legyen a baba.
Hogy állsz az orvos kérdéssel?
Te már szóltál a munkahelyeden? Én holnap tervezem.
Ma vittem megint vizeletet. Remélem most már rendben lesz a vesém.

Andi!
Én is hihetetlenül álmos vagyok. Általában dél körül jön rám és nagyon tudok szenvedni.

Most befejezem mert megint sok voltam.

Mindenkinek pusszancs!Kép

Sys
9+6
sys
 
 


Sziasztok!
Anettka, a Thököly útra költözünk, ha tudod merre van a Pogány Frigyes szakközép, vagy az SZTK vagy a kéttannyelvű gimi, na oda. Végülis nem is annyira a kisruhákra gondoltam ,mint inkább babakocsi, abból is milyet. Meg ami a babáknak kell, kiskád, bútorok, bár inkább csak egy pelenkázóra és egy kiságyra gondolok. Szóval ezeket ráérünk ezek szerint 7-8. hónap körül intézni. De olyan izgatott vagyok, nem akarok én baldahinos ágyikót, na de mégis... Ő lesz az első utódunkKép
Rajtam se látszik semmi se, vagyis ezt mondják, magamhoz képest eléggé kigömbölyödött a hasam, meg persze engem szorítanak a régi nadrágjaim... be se tudom gombolni azokat, na mindegy. Végülis a 7. hónaptól tutti látványosabb lesz és lehet még vissza fogom kívánni ezt az időszakotKép)
Érdekes nekem se az orvosom se pedig a védőnőm nem mondta az Elevit szedését, többször rákérdeztem, de mondták annyira példa értékűen jók a leleteim, hogy nem látják szükségesnek. Gondolom nem csak kimondottan ezért szokták szedni a kismamák, azért én magánszprgalomból mostmár be szoktam szedni 1-2 szem Magne B6-ot.
Viszont nekem a párommal van gondom, nagyon örül a babának, de valahogy nem érzékel belőle semmit ami vele jár. Pl. hogy sokkal fáradékonyabb vagyok, hogy hangulatváltosabb vagyok mint szoktam lenni... És szinte menekül el otthonról, én így érzem ő pedig nem látja amit én látok. Sajnos este fél 10 körül teljesen ki vagyok már ütve, ez rossz neki mert szerinte semmit sem lehet már velem csinálni. Így hétvégente valamelyik este szinte rendszeresn elmegy haverokkal találkozni, pedig a terhesség előtt egyáltalán nem jártKép
Na nem panaszkodok tovább, esetleg van valakinek hasonló tapasztalata, hogyan tudta megoldani?
Csáó, Manós
manós
 
 


Sziasztok!

Lányok! Lehet, hogy nem ugyanazokkal az adatokkal dolgoznak a dokik, ezzel engem is megkevertek már! Kép Van amelyik a tényleges hosszát mondja, van amelyik az ülömagasságot! Azért a kettö közt van egy kis különbség! Lehet, hogy nálatok is ez az eltérés oka! Bocs, nem akarok senkit butának nézni, csak arra gondoltam, lehet hogy egy félreértés miatt aggódtok! Ekkora babáknál még nem lehet nagy különbség! Ja, és a tapasztalatok alapján a vitaminok sem növelik meg (jelentösen) a babát!

Hizás: szerencsére még nem hiztam semmit Kép(max.1 kg-ot), pedig már a 21. hetet kezdtem. Annak idején a lányommal kb. 26 kilót szedtem fel, ezért most is nagyon féltem a súlygyarapodástól! Most persze sokkal többröl indultam, mint akkor, de szerencsére nem abban az ütemben "fejlödök"! Kép
A hasam nekem is csak a 16. hét után kezdett látszani, de azóta szépen növöget! Kép Mostmár ugy nézek ki, mint egy kismama, nem csak a duciság látszik! Kép

Jó pihizést mindenkinek!
Marica
marica69
 
 


Ja, és itt a táblácskánk is! Ha valamelyikötök még véletlenül nem került fel, vagy hiányos, hibás adatokat irtam, akkor lécci szóljatok!! Javítom!

<pre>
Anyuka neve Kora Szülés várható ideje baba s.sz. Neve Kórház neve
Marica 34 nov. 9. 2 Róbert/Mariann Szeged/ Klinika
Kriszti 29 nov. 28. 1 Zsombor/ Luca Bp./ Schöpf-Mérei
Eszti dec. 1. 1 Laci/ ? Bp./ Schöpf-Mérei
Feketebárány dec. 8. Bp./ Szent István K.
Beatron 27 dec. 12. 1 Milán/Viktória Miskolc/ Szentpéteri K.
Diána 28 dec. 15. 1 Dominik/Csenge Bp./ Szent István K.
Barbara 28 dec 16. 1 Dániel Tamás/ Szonja Barbara Bp./ Szent István K.
Csilla 29 dec. 16. 2
Hulcsi 28 dec. 16. 1 Nándor/ Dorottya Bp./ Szabolcs u. Klinika
Manós dec. 18. Samu/ Lili Bp./ Szent Imre K.
Claudia 26 dec. 31. 1 Roland/ Claudia Bp./ Szent Imre K.
Judit 30 jan. 5. 1 László Dániel/Zsófia Csenge Bp./ Szent István K.
Tüni 28 jan. 6. 2 Bp./ Máv K.
Márti 28 jan. 6. 1 Bp./ Schöpf-Mérei
Rékacs jan. 7. Bp./ Schöpf-Mérei
Fabrika jan. 2
Andi 25 jan. 13. 1 Gyöngyös/ Bugáth P.K.
Brigi 30 jan. 18. 3 Bp./ Bajcsy K.
Sys 29 jan. 21. 2 Szabina, Petra
Anettka 27 jan. 22. 2 Bp./ Jahn Ferenc K.
Kátya 29 jan. 26. 2 Gergely/ Anna v. Sára Bp./ Kútvölgyi K.
Vica jan/febr. ? 3
Böbe febr. 24.</pre>

Ezt egy másik topikban találtam, lehet, hogy segít egy kicsit az eligazodásban:

<pre>
hetek CRL(mm) BPD(mm) suly(g) hossz(cm)
7. 10
8. 15
9. 19
10. 26
11. 34
12. 48
13. 62
14. 76 29
15. 90 32
16. 100 35
17. 110 38
18. 120 42
19. 128 46
20. 135 49
21. 52
22. 55
23. 58
24. 61
25. 64 800 31</pre>
marica69
 
 


Marica!

Nekem is Ird be légyszi a Jáhn Ferencet.

Sys

A nagytesóról akartam felrakni képet, de nem sikerül. Tudja valaki hogy kell?
sys
 
 


LIdicsi!

Szerintem ne aggódj a gyerek mérete miatt, legfeljebb kosaras lesz vagy szobafestő-mázoló! Kép
Biztos összekevertéke a CRL-t (ülőmagasság) és a teljes hosszt. Lehet, hogy a babóca épp nyújtózkodott!
babar
 
 


Sziasztok!

Márti! én is fizetősbe szertnék menni, naná, ahogy ott elnézegetem a közönséget, mármint a Söfibe, inkább fiztek, ja és teljesen elégedett leszek veled mint szobatárs.
Te nem tudod véletlenül, hogy van e ott gyerekosztály. Mert a barátnőm tegnap szült Eszetrgomba és volt valami kis szívzöreje a babának és felszállították pestre és most nem győz utána jönni. Csak ő meg császáros volt, szóval bonyolult és jó volna tudni a Söfibe mit csinánk ilyenkor. És van ott olyan születés felkészítő. Ha igen akkor menjünk már el, benne vagy?

Na, mindenkinek szép napot!

Ja, Marica köszi, hogy felvettél a táblicskuba, a korom 30, első babab és nem tudjuk a nevét.

Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


RékacsKép
Bocs, hogy belepofázok a topikba, de a Schöriben van szülésfelkészítő. Az AFP utáni genetikai UH-n fogják az időpontjait beletűzni a kismamakönyvedbe. Nyáron most szünetelnek, de szeptemberben újra indul.
Ja és nagyon jó a koraszülött ellátás is ott, szuper gyerekorvosokkal. Bár ne legyen rá soha szükség. Na és anyatejleadó állomás is van, így ha beindul a tejtermelés, akkor nagy fejőgéppel leszívják a cicit, hogy ne fájjon annyira. Sajnos a betegközönség olyan amilyen, ezért érdemes fizetősbe menni, csak azokat jó előre le szokták foglalni.

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!
Szoval akkor nem aggódom a pocaknövés miatt.De olyan jo,hogy vagyunk itt egymásnak Kép és nyugtatjuk egymást!
Esztyx!
Sok sok boldogságot kivánunk mi is!
pusz mindenkinek

bea
beatron
 
 


Sziasztok!

Marica légyszi engem is vegyél be a táblázatba.
Az adataim:
Esbib, 30 éves vagyok, szülés: jan.12, baba: 2., Nevek: Ákos/Flóra, Kórház: Bp./Bajcsy K.

Köszönöm
Esbib
esbib
 
 


Esbib: Üdv köztünk. Látom egy kórházban fogunk szülni. De jó. Neked ki a dokid? Nekem Knerczer László. Az én fiam augusztus 2-án lesz 1éves.

Brigi
bombomanyu
 
 


Sziasztok!
Köszi csajok a biztatást.Kép
Most azon izgulok,hogy a nővérem kislánya beteg
/köhög/és nehogy el kapjam tőle.
A nővérem szerint nem fertőző de én attól félek!
Barátnőm!
Légyszi ird be az adataidat Maricának!Pusz Dia 15

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltam dokinál, és sajnos gombafertőzést állapított meg...nem mondom nagyon megijedtem,rögtön el is sírtam magam, de megnyugtatott,hogy ez sok kismamánál előfordul és felírt kúpot meg kenőcsöt...remélem nem lesz baja a picurinak!!
Képnincs túl jó kedvem....nem!!!akarom elveszíteni a babót...
pusz, eszti

u.i-beatron kösziKép!
esztyx
 
 


Sziasztok!

Márti!
Én azon filózom, hogy novemberben szabit veszek ki (19 munkanap), és akkor még arra normális fizut kapok, és decembertöl meg kiíratom magam betegállományba a szülésig. Azt akarnám, hogy minél késöbb induljon a GYÁS,mert annál tovább tart, annál tovább van kicsit több pénz. A háziorvos azt mondta, hogy minden további nélkül kiír így, csak nekem nem egyértelmü, hogy mikor maradhat szülésig a nö betegállományba, és mikor muszáj 4 héttel a szülés elött megkezdeni a GYÁS-t. Ezt meg is kérdeztem az "Iránytüben", de nem értem a választ. Az jött le, hogy ha a terhesség veszélyeztetett, akkor 4 héttel elöbb kezdödik a GYÁS, de ha te vagy "veszélyeztetett", akkor szüléstöl indulhat. Érti ezt valaki?

Manós!
Hogyne tudnám,hol van, az SZTK-ba tartozunk "helyileg", a dokim is ott van, oda járok UH-ra, vérvételre stb, és anyósom is ott dolgozott, mint fönövér, most már nyugdíjas. Nézegettük azokat a házakat, a legfölsö emeleti, hatalmas teraszosokat nagyon elfogadnám!
Tudok a környékünkön nagyon szuper gyerekturkit, majd megadom a címét. Én sokmindent vettem már ott.
Az tény, hogy a férfiak máshogy élik át ezt a dolgot, mint mi, nök, és talán te is érzékenyebb vagy így, másállapotban. Próbáld neki mondani, hogy te most így érzed, ö is legyen türelmesebb, esetleg dugjál az orra alá könyvet, amiben erröl van szó. (Mindenkinek ajánlom: Prof.Rákóczi István: Gyermeket várunk c. könyvét, én most, a második gyerekkel is ezt bújom, szerintem szuper)Ha gondolod, ki is másolok belöle neked részeket, és feladom postán vagy elfaxolom. Van apára vonatkozó rész is.

Sys!
Akkor teljesen hasonló a bébi "neme" iránti érzésünk IS. Én is jövö héten, hétfön megyek a dokihoz, reménykedem egy közeli UH-ban.
Én sem vagyok rosszul, úgy, ahogy Petránál sem, ez is közös bennünk. Lehet, hogy mind a kettönknek megint lányunk lesz?!
A dokival várakozó állásponton vagyok. Miután lement a levelezés a kórházas topic-ban, hétfön hívtam is, mondtam neki, hogy mi van a leletemen. Leintett, hogy azzal ne is törödjek, semmi veszélyt nem jelent. Azért még hétfön beszélek vele erröl.
Munkahelyemen közvetlen kolleganöm tudja, de ö most el is megy tölünk. Ezt a héten jelentette be, gondoltam, nem borzolom a fönöknöm idegeit, hogy én meg szülni megyek megint. De tegnap jött egy alkalmas szitu, amikor humorizálgattunk egymás között, és mondta, hogy na, akkor ketten maradunk. Erre mondtam, neki, hogy én meg mindjárt elmegyek szülni. Rákérdezett viccesen, hogy ez már konkrét? És miért nem szóltam? Mondtam neki, hogy még nem volt alkalom, és majd megbeszéljük. Hát, most keddig nincs bent, úgyhogy majd akkor visszatérünk rá. Nem is baj, legalább addig is leesik neki a tantusz.

Nálad hogy fogadták?
Meddig dolgozol?
Ti már elmondtátok a családban?
Nálunk szinte még csak anyósom tudja, kellett a protekció az SZTK-ban a vizsgálatokhoz, hogy ne kelljen órákat várnom pl. a vérvételen.
És a legjobb barátnömnek mondtam meg, mert szegényeknek 1 éve nem jön össze a baba, és úgy gondoltam, hogy nem szeretném titkolni elötte sokáig, mert úgysem tudom megkímélni, tudom, hogy így is, úgy is fáj neki, hogy nekik miért nem sikerül.

Na, kicsit lehangoló lett a vége, de azért mindenkinek csókjaimat küldöm:
Anett
anettka
 
 


Esztyx!
Ha a doki azt mondta akkor igaza van nem lesz semmi gáz a bébivel,én is olvastam más fórumokba hogy sokaknak van fertőzése és semmilyen gondot nem okozott.Nyugi!

Hozzátok is kijár minden hónapban a védőnő?Nálam már megint bejelentkezett!
pusz mindenkinek

bea
beatron
 
 


Szia Marica!

Légyszíves engem is írj be a táblázatodba.
Adataim: Tandi, 29 éves vagyok, első babám, dec. 31-ére vagyok kiírva, ha fiúcska akkor: Tamás, ha kislány akkor: Enikő
A Szent István kórházban fogok szülni.

Köszike, szia: ANDI
tandi
 
 


helló Kispocakos Barátosném!

No mizujs Pannával?
Rosszalkodik még ez a gyermek? Hogy van?
Nagyon vigyázz magatokra, hogy el ne kapd bár reméljük nem fertőző.
Tudod már nagyon zavar, hogy itt bennt a melóhelyemen mindenki bámulja a pocakomat, marhára irritál, azt hiszik nem is vagyok terhes.
Képzeld már szinte mindenkinek mutogatom az ultrahangos felvételemet, mert rosszul esik, hogy néznek és megjegyzéseket tesznek, hogy nem is vagyok terhes, vagy biztos nem vagyok három és fél hónapos mert az nekik már látszott.
Tudod rosszak az emberek, kihasználják, hogy egy terhes nő érzékeny és gyenge lelkileg és sok támogatásra lenne szükségem, ahelyett, hogy idegesítenek, és tudod mindenki nézi, hogy éppen milyen ruha van rajtam, meg megkérdezték, hogy miért fogom kiíratni magam hét hónapos terhesen?
Az öreglányok itt azzal jöttek nekem, hogy a terhesség csak egy állapot, persze hogy az, ez igaz is, de hát könyörgöm itt szüljek meg ezek között a banyák között, tudod annyira utálok már bejárni, hogy ha belegondolok reggel hogy hová jövök, hát állítom attól hánytam ennyit.
Itt rengeteg a régimódi ember akik még a régi idők szerint éltek. Megkérdezték miért szedem az Elevitet, minek azt, mert ők nem szedtek régen semmi ilyet még is egészséges babákat hoztak a világra. Mondtam, hogy régen nem volt ennyire szennyezett a Föld és a levegő és azért születik ennyi egészségtelen baba, mert régen még lehetett szülni ezek nélkül a gyógyszerek nélkül, ma már elengedhetetlen a terhesség része. Sajnos.
De jó lesz ha már nem leszek itt, próbálok nem foglalkozni velük, de amikor reggel arra jössz be, hogy bemész egy irodába leteszel egy anyagot, és megszólal a kolléganőd, hogy "jajj szia Andi fordulj ide" és bámulja a hasam, hát rögtön kirohantam a szobából.
A nyári szandimból is ez folyik már itt.

Na jó elég a panaszkodásból, csak kezdek nyűgös lenni, de csak a melóhelyemre.
Tudod irigyellek, hogy ezt nem éled át.
Majd jó lenne már találkozni, átmennénk hozzátok valamelyik hétvégén.
Timcsit meg Pannát pusszantyúzom, jók legyetek, ne emelgesd Pannát és vigyázz az egészségedre.
Na jó majd még te is írj.
Írtam Maricának hogy felvegyen a táblázatba.
Puszi: ANDI
Ja valószínűleg augusztus utolsó két hetében leszünk szabin.
Azt hiszem Tomi is.
Majd egyeztetünk aztán pihizhetnénk együtt, ha gondoljátok.
tandi
 
 


Szia Manós!

Neharagudj, hogy beleszólok.
Az én tapasztalatom először az volt, hogy a párom rettenetesen örült amikor megtudta, de tudod ahogy telnek a hónapok és kezdek fáradtabb lenni, tulajdonképpen ugyanazt élem át amit te. Este fél tízig meg nem állok. Én Csepelen lakom és másfél óra reggel és másfél este mire hazaérek. Tehát napi három órát utazom. Zuglóban dolgozom.
Délután negyed ötkor kijövök a munkahelyemről és hazafelé cipelek, vásárolok, főzöm. A párom olyan 6-fél 7 felé ér haza, addigra általában kész a kaja. De mire elmosogatok, meg mindent elrendezem, kidőlök, 9-1/2 10 felé használhatatlan vagyok. De tudod mi a legszebb, hogy ő ezt valamilyen szinten megérti, de ő is fáradt tehát az, hogy egymással foglalkozzunk, hát őszínte leszek talán másfél, kéthetente egyszer. Szörnyű dolog, bár ő nem jár el, inkább számítógépezik, én meg addig mellette tévét nézek. Neked azért rossz, mert amikor végre együtt lehetnétek hétvégén akkor meg ő megy el.
Az igazat megvallva neharagudj, hogy ezt írom, de nem igazán fogja fel, hogy benned mi zajlik le.
Amit tehetsz, leülsz vele és elmondod neki, hogy neked jelen pillanatban nem erre van szükséged, hanem inkább kétszer annyi törődésre mint ezelőtt.
Próbáld meg azt, hogy ő hívja át a haverjait, csinálj valami finomságot nekik, nézzetek jó kis vígjátékokat, tehát, hogy ne érezze azt, hogy neki, most kötelező lesz innentől minden.
Valószínűleg megijedt, ez egyébként ne lepődj meg, de a legtöbb pasinál természetes reakció.
Büszkék, örülnek, és híresztelik az egész világnak, hogy nekik gyermekük lesz, miközben jókat isznak és természetesen nézik a még lapos jó nőket.
Ne félj ettől sem, talán még nálad is jobban várják, hogy az a bébi, akit ők gyártottak büszkén a karjukra emelhessék és akkor fogják fel csak igazán, hogy te min mentél keresztül.
A másik hogy mindent beszélj meg vele, melyik nap mit érzel, hagyd hogy megfogja a hasad, sőt kérd hogy megérintse, mutasd meg neki az UH-os képeket, ha kell vidd be magaddal hogy ő is láthassa a monitoron.
Tudod ha mindketten ezt akarjátok, akkor neki igenis ki kell vennie a részét mindenből, persze ezt finoman szépen vezesd fel neki.
Neharagudj, ha nyers voltam, de ha most nem állsz a sarkadra, később sem fog megváltozni, később is el fog járni, főleg a gyerek sírásánál.
Tehát ezt azért próbáld meg.
Vegyél magadnak nagyon kis szexis aranyos fehérneműket, és igenis akarjál vele, mert egy idő után a pasi azt fogja érzékelni, hogy tényleg nem vagy semmire sem használható, valahogy szedd össze magad és dobj be mindent.
Hát ez az én tanácsom. Ha megfogadod, akkor nagyon örülök és tessék beszámolni arról hogy mire jutottál. Minden lépésről, én drukkolok neked, azért mert én is egy picit lelkileg ezeken a dolgokon megyek keresztül, de tudod manapság nagyon nehéz megtartani a férjeket, azért mert nem a férfitől kell félni, hanem a mai fiatal nőktől, sajnos. Tisztelet a kivételnek.
A nők sorsa az, hogy mindent maximálisan teljesítsenek, nem elég a házi munka, gyermeknevelés, de még azon is törjük a fejünket, hogy újból és újból hogyan hódítsuk meg a férjeinket, párjainkat. Szörnyű.
Szóval fel a fejjel és légy büszke, jó kedvű sokat nevess, és ne szomorkodj, nem kell mindig mindenkinek megfelelni, inkább beszélj a bébidhez és ő megnyugtat hidd el.
Ne hagyd, hogy ezt a csodálatos érzést bárki és bármi elrontsa!
Hisz ez egy életre a tiéd! Meg persze a Párodé! No ezt olvasgasd neki, talán egyszer megérti!
Nagyon sok puszi és sok sikert!
ANDI
tandi
 
 


Beatron!

Hozzám nem jár a védőnő mert azt mondta amíg dolgozom nem akar zavarni, így megállapodtunk, hogy 2 havonta benézek hozzá. Nekem ez tökéletesen megfelel.

Eszti!

Nem lesz semmi baj. Mi alapján mondta a dokid, melyik leletből? Mint már említettem egy kórházba járunk és a babáink is kb egy idősek, nekem a vízeletem üledékéből állapítottak meg hasonlót. Ha akarod összehasonlíthatjuk a leleteket.
kriszti29
 
 


Sziasztok mamik!

Voltam tegnap 12. heti UH-on és picurka popsitól-fejbúbig 5,8 cm. Annyira rugkapált, hogy Apa azt mondta, hogy tuti focista lesz belőle. Azt még nem tudták megmondani, hogy milyen nemű, még korai. Szerencsére a tarkóredőjével mindent rendben találtak és ügy eddig tiltva voltam apától, mert nem volt biztos, hogy hol tapadt meg a placenta, de most már látszott, hogy a hátsó falon. Így minden rendben. Felvetettük videóra és olyan jó sikerült, pedig fekete-fehér, hogy még este vagy 6-szor megnéztük.

Esztyx
Esküvődhöz sok boldogságot kívánok!!! És ne gondolj egyből rosszra, nekem is fertőzést állapítottak meg, de kamillázni és Canesten kenőccsel kellett kenni és 3 nap alatt elmúlt. Ez valóban majdnem minden kismamának van, attól függ, hogy mennyire vagy érzékeny.

Kriszti29
Én is a Shöpfibe fogok szülni, de később mint te. Hogy-hogy nem mondták meg az UH-on, hogy hány centi a babuci? Nem a fszt.-en csinálják neked? Nekünk kimondottan szóltak is, hogy most a 12. hetesre hozzunk videókazit is és mindent részletes elmondott, hogy mit lát. Én fényképet nem is kaptam, hanem nagyon jó minőségben csinálták a videóra a felvételt. A szülőszobát nem láttam, de látom abból jól informált vagy. Vannak fizetős szobák is, az 1 ágyas: 6000.-, a 2-3 ágyas: 4000.- Ft-ba kerül. Ha gondolod leírom holnap, hogy mikor van tanfolyam nap és tel.szám a jelentkezéshez. Nem tűztek neked a kiskönyvedhez tájékoztatót a kórház szolgáltatásairól? Ja, és az apuka bent lehet végig akár császárnál is.

Marica69
Írd át légyszi nekem a jan.6.-ot jan.8-ra, mert a védőnővel kiszámoltuk és a 8.-ka jó.

Rékacs
Nagyon örülök, hogy meg vagy elégedve velem, mint szobatárssal!!! Mehetünk a tanfolyamra. Neked sem csatoltak a kiskönyvedhez tájékoztatót? Cat-nek igaza van, nagyon jó kezekbe került a pici, mert szívzörejjel és minden problémás újszülötett a Shöpfibe visznek csak.

Már megint sokat írtam, de hát szeretek p...ni!
Puszi mindenkinek
Márti
12+0
hajdum
 
 


Szia Anett!

Ma vallottam főnökömnek. Hát nem repesett az örömtől de nem harapta le a fejem és még gratulált is. Remélem miután kijöttem tőle nem azon kezdett el gondolkozni hogy hogy rugjon ki.
Nálunk már mindenki tudja a családban és nagyon örültek neki. A barátnőm pedig már akkor tudta amikor még csak terveztük. Igazából az ő hatására jöttem rá, hogy nekem is kell még egy picurka (szeptemberben születtet a második kislánya),meg sokat segített ebben az elhatározásban a szülőszoba cimű műsor. Ugyanis én egy fél évvel ezelőtt még azt mondtam, hogy dehogy kell nekem még egy gyerek és ez nagyon megfelelt a páromnak is. Aztán szegénnyel egyszer csak derült égből villámcsapásként közöltem, hogy alkossunk még egy gyönyörűséget. Hát beletelt egy hónapba mire elhatározta magát úgyhogy február elején abbahagytam a gyógyszert és 3 hónap alatt sikerült a dolog.
Én egyébként úgy tervezem, hogy ezt az évet végig dolgozom. Főleg azért mert karácsony előtt nem nagyon nélkülözhetünk embert egy könyvesboltban. Aztán tudod ember tervez pocaklakó végez.

Esztyx!
A barátnőmnek is volt fertőzése a terhesség alatt és semmi gond nem volt szeptemberben született egy gyönyörű kislánya.

Beatron!
Nem neked kell menni a védőnőhöz? Ő jár hozzád?
Nekem az első bébinél csak az utolsó hónapba jött ki egyszer környezettanulmányra.

Puszi mindenkinek!!!

Sys
10
sys
 
 


Sziasztok!
Nálunk házhoz jár Kép a védőnő,minden hónapban egyszer.
Persze terhesgondozásra járok,ott is ott van a védőnő,de ott csak rögziti a kiskönyvbe a dolgokat.Amugy már most unom hogy járkál hozzánk,de hát nincs mit tenni Kép
Mennem kellene a háziorvoshoz mert még nem voltam.
Jövőhéten erőt veszek magamon és elmegyek.
pusz mindenkinek

bea
beatron
 
 


Márti!

Az ultrahangot mindig a nőgyógyász csinálta és csak képeket adott. Kedden megyek a 18 hetes genetikai ultrahangra, remélem ott mindent megtudok és kapok ismertetőt. De ha megtennéd, hogy megirod az időpontokat azt megköszönném.
kriszti29
 
 


Sziasztok!
Márti!
Mennyibe került a videó felvétel?Mert az Istvánba
8eft.
Barátnőm!
Légyszives ne cipekedj!Mindig engem féltesz,de
magadra nem gondolsz.Kép
A nyanyákkal ne foglalkozz,gondolj arra,hogy már
nem sokára megszabadulsz tőlük!És 6 évig nem látod őketKép
Panna nagyon rossz volt ma.Voltunk 2x a játszótéren.Na ott is olyan bumburnyák anyukák
voltak mint a védőnőnél.
Buda 10.én jön dolgozni,ma vettünk parketát.
Mi júli vége agusztus eleje leszünk nyaralni.
De hétvégére azért együtt is elmehetünk.OK?Kép
Timi is puszil.
Holnap is irj!Puszi.Dia.15+1Kép

Kép
Kép
lldicsi
 
 


LIdicsi!

Honnan veszed a 8eFt-os árat. Amikor én voltam, mondta a doki, hogy annyit fizetek amennyit gondolok! Én adtam 2000 Ft-ot!
Lehet, hogy a különböző dokiknak külön tarifájuk van?

Miért fontos, hogy hol tapad meg a méhlepény? Nekem a leletre azt írták, hogy a mellső falon van! Ez gond?

Barbara
babar
 
 


Sziasztok!

Délután hazafelé teljesen meg voltam rökönyödve: egy 7-8 hónapos kismamának senki sem vette a fáradtságot, hogy átadja a helyét a buszon. Reggel a buszon én adtam át egy elég nagy pocakos kismamának a helyet, csak pár megálló után vettem észre, hogy kismama (addig nem láttam a hasát)! Egyszerüen hihetetlen, hogy milyen érzéketlenek az emberek. Legközelebb nem leszek rest, és be fogok szólni, hogy: emberek, valaki emelkedjen már fel!

Sys!

Ne haragudj, hogy már megint ilyennel jövök, de én is akkor, azaz február elején hagytam abba gyógyszert, mint te.

Terhesen nem rúghatnak ki, a munka törvénykönyve hál' istennek, ilyentöl azért megvéd minket.

Tegnap beszéltem nevelöanyámmal telefonon, mondta, hogy biztos, hogy terhes vagyok, mert csak olyankor szoktam colát inni, az elsö gyereknél is akkor kivántam, és ez feltünt neki hétvégén. Szóval már ök is tudják.

Egy kis közszolgálati:
A La Halle-ban elég nagy leértékelések vannak, többek között a kismamacuccokra is!

Én az Europarkban lévö Babaház bababoltban vettem meg magamnak az elsö ruhadarabomat: egy farmer halásznacit. Nagyon kényelmes, 6000 forint volt. Az eladók is nagyon kedvesek, és láttam jó áron bodykat, napozókat. (6-700 ft)

Puszi mindenkinek:
Anett
anettka
 
 


Lldicsi!

A Schöpf Méreiben 1200 Ft a videó felvétel, a kazettát neked kell vinned
kriszti29
 
 


Anett!

Ez már tényleg hihetetlen, hogy ennyi közös van bennünk. Mindenképpen találkoznunk kell. Esetleg Balatonon összejöhetnénk majd családostól ha gondolod. Én már nagyon várom a nyaralást. Csak azt sajnálom hogy akkor nem leszek internet közelben. Belegondolok, hogy 3 hét alatt amig szabadságon leszek mennyi minden fog történni itt mindenkivel.
Neked már látszik valami pocak?
Ugye nem tegnap este voltál az Europarkban?

Egyébként a "kedves" emberekre rátérve. Ez velem is így volt az első terhességem alatt. Metróztam minden nap és általában ha átadták a helyet akkor többnyire az idős emberek voltak azok.

Szerintetek milyen idő lesz a hétvégén? Vasárnap strandra szeretnénk vinni a nagytesót. Mondjuk ha nincs túl jó idő akkor meg állatkertbe megyünk.

Puszi
Sys
10+1
sys
 
 


Sziasztok!

Marica! Rosszul írtam le az előbb a szülés várható időpontját, febr.12-re várható a kisbabám.

Bombomanyu!
Úgy látom nagyjából egy időben fogunk szülni a Bajcsyban. Remélem találkozunk. Én a dr. László Ádámhoz járok, tavaly július 3-án született nála a kisfiam. Ismerem a dokidat, nagyon szimpatikus ember és nagyon jó orvos. Sokat beszélgettem vele amikor NST-n voltam a szülőszobán, meg aztán vajúdás közben is.
Jártál előkészítő tanfolyamra? Mert akkor biztos találkoztunk már.

Halihó
Esbib
esbib
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: