Új privát üzeneted érkezett!

Dia: vettünk végül zizegős fogkefét a gyerkőcöknek :) Zaza foga egy pillanat alatt gyönyörű lett, és Mesié is szépen alakul. A fogínye is rendbejött szépen, végül tantum verde pasztillát kaptunk, de teljesen jó volt. Hát, úgy tűnik, nem néztem eléggé a körmükre fogmosás témában :(
Sajnos a fogdokihoz most nem jutottunk el, mára kaptak időpontot oltásra, de megoldjuk mindenképpen, mert szeretném, ha szakember látná.
Köszi az ötleteket!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre, igazán nincs mit, örülök, hogy rendeződik a fogínyügy.:)

Borissal sem jutottam még el a fogdokihoz, mert azért még utolsó körben, mikor már senki sem beteg, ő sikeresen benyalta az influenzát.

Jövő héten megyünk mi is kullancsoltásra, csak előtte felíratom az Encepur-t, a dokink helyette a drága FSME-ről adott receptet.

Többiek, kivel mi van? Hogy telt a tavaszi szünet?
dia
Budapest
 
 
 


Dia!
Jobbulást Borinak! Szegééééééény!!!

Csöre!
Éljen a fogkőmentesítés!!!

Benianya!
Az mit jelent, hogy Blani látása 50%-os? :oops:


Mi:
Andris benyalt egy náthavírust, rá egy bakteriális fertőzést, úgyhogya negyedik napi 39 fokos láz után antibiotikumot kapott - megint. (persze én is elkaptam tőle, nekem a hörgőmnél szoktaki kikötni ezek a baéfgér vírusok).
Közben nem is jól hallott. Illetvealapban nem túl jólhall, mert el van dugulva a füla és fülmosásra kéne menni, csak várunk egy betegségmentes hetet. És most erre még rájött, de most már a régi kerékvágásban mennek a dolgok.

Lilivel a jövő héten kell mennünk torokváladékmintavételre. Akkor begyűjtöm a beutalókat a következő rendelésekre: Andrisnak orrfülgége, Lilinek ortopéia (lúdtalp) és gasztroenterológia (szerintem refluxos). Ezenkívül Lilit még magánban elviszem bőrgyógyászhoz. Van az orrán egy piros folt egy éve, értágulatnak diagnosztizálták, de szeretném, hamegnézné anagyon profi bőrgyógyászom is. illetve megyünk fogszabályzásra, ami szintén egy kisebb vagyon lesz. A szomszédunk pont ezzel foglalkozik.

Kórházhíradó vége.

Amúgy kitelepültünk a kertbe. Nagyon szép az idő, amióta az eszemet tudom, nem volt ilyen meleg Húsvét. A Nyúl hozott kisebb játékokat - kártyát, logikai játékot, kézműves cuccot, úgyhogy jól szórakozunk. Nálunk az egész hét szünet lesz.

Apőánkkal kettesben még moziba is eljutottunk, láttuk a Gettómilliomost, nekünk nagyon tetszett.

ayse
 
 

 
 

Csajok!

Azon röhögök itt magamban, hogy bakker, tisztára olyanok vagyunk, mint valami ÖTYE-klub, itt fáj, ott fáj, azt mondta az orvos. Igaz, hogy a gyerekekkel kapcsolatban.:)

Nyuszi nálunk csokit, könyvet, cerkát és csecsebecsét hozott, szintén a kertbe, pontosabban a függőágyba tojt idén (is). Boriéknak ma már suli volt, és már jelentem - csak hogy ÖTYE legyek -, meggyógyult, úgyhogy mennie kellett.

Fú, nagyon rég nem voltam felnőtt filmen moziban. A Gettómilliomosról eddig csak jót hallottam, nekem még a Vicky Barcelona van tervben hónapok óta, de lehet, hogy téka lesz belőle.

Viszont most, hogy már van egy szép nagy winchester is a gépemben, elkezdtem zenéket letölteni, itt tobzódom a jobbnál jobb muzsikákban. A repertoár elég széles: Elvistől Duffy-ig, egy kis Cesario Evora és Buena Vista, Suzanne Vega, Amelie, Faith No More, Chillout, kész vagyok, ennyi zenét rég hallgattam. De nagyon jó. Lehet, hogy könyvtárba is be kéne iratkoznom? Könyvet venni manapság luxus...
dia
Budapest
 
 
 


Dia!
Én könyvtártag vagyok. Nálunk szupi a könyvtár, új könyvekkel, nagyon jókat szoktunk kivenni. A gyerekeknek is.

A húgomék Cesaria Evora, a barátaink Buena Vista koncertjegyet kaptak tőlünk Karácsonyra. :wink:

ayse
 
 


Ayse, mondjam, hogy mikor van a szülinapom?:)

Nálunk is jó a könyvtár, csak én olyan birtokló fajta vagyok, legalábbis könyvek terén... Amit szeretek, az legyen csak itt nekem a polcon.:)

Ráadásul a kedvenceimet évente egyszer tuti újraolvasom, ez külön perverzióm.:) Pl. Vonneguttól egy-kettőt, meg a Téli Mesét, olykor Mika Waltari is beficcen, és a lengébbek közül Joanne Harris meg Harry Potter. Utóbbit lassan együtt olvassuk Borival.:) Amiben csak az a vicces, hogy mikor anyám elkezdte venni neki a könyveket, még csecsemő volt.:)
dia
Budapest
 
 
 


Ja, és mindezek mellé még meglehetősen link is vagyok határidős dolgokban, szóval, nálam a pár hetes késés normálisnak mondható. Magyarázkodni és büntetést fizetni viszont utálok.:)
dia
Budapest
 
 
 


Hű, jobbulást a gyerkőcöknek!
Jelentem: nálunk mindenki egészséges :) Bár, Ayse, jó, hogy írod a piros foltot Lili orrán. Majd írd meg lécci, mit mondott a doki. Sacinak és Mesinek is van, Zazának meg a szeme alatt.
Oltás: mi Encepurt kaptunk. Mesinek kicsit fáj a karja, Zazának kutya baja. Őt 3-anm fogtuk le :( Mesi nagylány volt.
Olvasás: nekem most a Holdséta van tervben... de sajnos régóta figyel a polcon olvasatlanul... 3 gyerkőc és a kert mellett esélytelen :( Mesi viszont elkezdte a könyvet, amit a nyuszitől kapott :D
Nyuszi: nem mertük a kertbe tenni a macskák miatt... ezért a tetőtéri szobájuk küszöbén volt (még lent laknak)
Mesi: könyv, édesség, ruha, apróságok, dvd, Zaza: mini egér (szgépes, a nagyot csak 2 kézzel tudja kezelni, nem mintha kicsi lenne a keze), autóverseny, ruha, édesség, Saci (a rend kedvéért) ruha, babajáték.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Hű, az Encepurról jut eszembe: most még nem hiánycikk, ha valakinek aktuális, gyorsan írassa fel a dokival, és spuri a gyógyszertárba. Én ma spejzoltam be belőle a két oltásra valót.
dia
Budapest
 
 
 


Jajaja, és csajok, ez most itt a gátlástalan hirdetés helye: nem hiányzik valakinek az életéből egy 16"-os Mali bringa vagy egy Playstation 2.? :D
dia
Budapest
 
 
 


Dia!
Engem érdekelne a bringa!

Én is simán csúszok pár hetet, de itt nem veszik szigorúan. (most egy kisregényt írhatnék arról, hogyan tiltottak ki a Goethe Intézet könyvtárából :oops: :lol: ) És én is birtoklófajta vagyok könyvek tekintetében, de pont ez is a jó a könyvtárban, hogy ha olyanra akadok, akkor megveszem, ha viszont annyira nem tetszett, akkor nem dobtam ki rá a pénzt. Eddig mondjuk egy olyan volt, amit meg is vennék.
Persze ttől függetlenül vannak olyankönyvek, amiket birtokolnom kell, és ezt tudom is előre, úgyhogy törzsvásárló vagyok a könyvesboltokban is.


Csöre!
Akkor visszatért Mesi mesekedve!! (olvasás). Éljen! :P

ayse
 
 


Könyvtár: ezer éve nem voltam :roll: mindig kölcsön kapom, ami érdekel, vagy megveszem... tavaly nagy mértékben bővítettem a sci-fi gyűjteményem :lol: :lol: :lol: (egy részét még a nagyapámtól örököltem)
Bringa: mi már 24-esnél tartunk (mindkét gyerkőc) :) Mesi azt is lassan kinövi :? jaj, Lányok, a héten összemértük a lábunkat... fél cm a különbség :roll: mi lesz itt????

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Ayse!

A bringáról gyorsan: 16"-os, újszerű állapot (pár matrica van rajta, de azokat leszedem, ha kell), pótkerék, masszív, mint állat, de nem nehéz. Van rajta két duda is (az egyik békás), és adok hozzá ajándékba egy Bell bukósisakot. Ha szeretnéd, küldök fotót.

Könyvtár: igazad van, de tényleg nem vagyok a rendszeresség embere - bár próbálom ránevelni magam -, szóval, én nem csak heteket tudok ám csúszni.:)

Csöre! Sci-fi, imádom.:) Milyen könyveid vannak? Egyébként kölcsön én is szoktam kapni-adni, még ha olykor ráfázós is: volt már olyan, amit nem kaptam sosem vissza. Olyan is, amit háromszor vettem meg és adtam kölcsön, és mindig lába kélt.:)

Jesszus, most vagy te vagy kicsi, vagy a gyerekek állati nagyok.:) Bori lába még csak 33-34-es, a vállamig ér (uszkve 135 centi), de így is hatalmasnak tartja a környezetem.:) Mesi mekkora?
dia
Budapest
 
 
 


Dia: mindkettő: Mesi 143 cm és 36-os lába van :) ő a legnagyobb az osztályban, én 163 cm és 37-es lábam (tehát inkább kicsi, mint nagy) :lol: Zaza 137 cm és 34-es lába van :)
Sci-fi: a legújabb szerzeményem Asimov sorozata volt (Szukits 8 részese) + ajándékba kaptam a The Complete Robot-ot szintén tőle, angolul. A Kozmosz fantasztikus sorozatból van olyan 40 db nagyon vegyes, régi kiadások (sok magyar és kelet európai szerzők), sokat olvastam belőle, Douglas Adams, sok Lem (de nem az új kiadás, arra is gyúrok), Verne, a Galaktika sorozat első 30-40 száma (hiányosan), hú, nem is tudom, mit írjak még... sok, de még van hová bővülni :lol:. Tervben van a Clark sorozat is :)
Ó, én is nagyon sok könyvet adtam kölcsön úgy, hogy nem kaptam vissza :( de vannak nálam könyvek, amiket én nem adtam vissza, igaz, tudom, hogy kinek kéne :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Dia!

Nagyon jól hangzik a bringa leírása. Kér dolog érdekelne még: a színe (kisfiú is használhatja?), illetve az ára. :oops:

ayse
 
 


Csöre/Dia!
Eszméletlen nagyok a gyerekeitek! :shock:
Mondjuk Lili sem alacsony, olyan 132 körül lehet, de a lába csak 30-as. Mondjuk ő még csak most lesz 8 éves. Mivel április végi, így teljesen a korosztály végén van (a május 31-i fordulónapo figyelembe véve), főleg hogy sok gyerek 7-8 évesen megy suliba, úgyhogy az osztályban ő mindig a kicsik között van.

ayse
 
 


Ja és Dia!
Irígyellek a nagy tárhely miatt. A mi gépünkre ki lehetne tennia "Megtelt" táblát és mivel 7 éves, már ezen nincs mit újítani... :oops: :oops: ...de hogy mikor lesz új????? :?:

Dia!
A bringáról írhatsz priviben is!

ayse
 
 


Ayse: Zaza is csak most kezdi az elsőt, pedig áprilisi, mehetett volna, de nem ajánlották. És nem ő lesz a legidősebb az osztályban (de jó eséllyel a legmagasabb). Szóval értem, miről beszélsz. Mesi osztályában egyetlen gyerek van, aki fiatalabb nála, pedig ő októberi.
Lili egyáltalán nem alacsony, Mesi osztálytársait elnézve... van, akinél Mesi több, mint egy fejjel magasabb. Majd megnőnek :wink: Egyébként enyém gyerekek Apusra ütöttek, ő 190 cm... és 46-os a lába. Remélem, Mesi megáll 42 környékén :roll: Jobban örülnék, ha 40-ig sem jutna el, de nem sok esélyt látok rá az eddigiek alapján :( Anyukám lába is 39-40-es, és Mesié az ő lába formáját követi...

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Ayse! Az én otthonim is 8 éves, azt mégis lehetett bővíteni: volt benne procicsere, RAM bővítés és most bedobtuk az eredeti 20 gigás winchi mellé az újat. Így most 180 gigán gazdálkodhatom, vagyis inkább garázdálkodhatom.

A bicó sárga, 15 ezret szeretnék érte (nem titkos, azért ide), adunk hozzá dudát meg Bell sisakot ajándékba. Most van rá egy komolynak tűnő érdeklődő a Babaszobán, szóval, ha érdekel, szólj, mert akkor tartom neked.

Nálunk is magas az Apa, 196 centi, 44-es lábbal. No meg öcsém sem volt kisdarab, a maga 204 centijével és 48-as lábával. Úgyhogy Boris is magas lesz, de remélem, nem apjaméret, hanem annál azért kisebb. Az osztályában egyébként vannak nála sokkal magasabb lányok is, pedig nem idősebbek nála.

Csöre, akkor ha azt mondom, 42?:)
dia
Budapest
 
 
 


Dia!
Szeretném megvenni a biciglit. Éreztem, hogy sárga :wink:

ayse
 
 


Dia: :lol: :lol: :lol: értem én :wink:
Na, akkor Borinak is van kitől örökölnie a magasságot :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Ayse! Na, bakker, közben a csaj szólt, hogy holnap el is jönnének a bringáért, mert apa náluk nagyon beizgult rá... Na, most mi legyen...
dia
Budapest
 
 
 


Dia!
Hát Neked kell dönteni, mi Lili szülinapjára keresünk egy ilyen bringát. Ha a másik vevőnek adod, szólj, mert akkor tovább kell keresnem.

ayse
 
 


Ayse: nem akarok beleszólni, de nem lehet, hogy a 16" kicsi Lilinek? Zazának már tavaly 24-est vettünk, akkor volt akkora, mint Lili most.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Mivel Lili egyáltalán nem tud biciglizni, úgy gondolom, hogy a 20-as nagy lenne tanulókerékpárnak. Ráadásul nekünk ott van Andris, aki megörökölheti.
Egyelőre az a cél, hogy biztonságban érezze magát a nyeregben és az egy kisebb méretűvel fokozottabban igaz. Ha már jól megy, kap egy megfelelő méretűt.

ayse
 
 


Értem, Ayse, akkor tényleg a 16" az ideális.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Ayse, ne haragudj, asszem ez most tipikusan annak az esete, hogy elkapkodtam a dolgot és megkevertem a kakát rendesen... Egyelőre abban maradtunk a másik csajjal, hogy holnap mindenképp eljönnek délután megnézni és kipróbálni. Szólok, hogy mi volt, és bocsánat, bocsánat, bocsánat - ne haragudj -, de későn olvastam az üzeneted.
dia
Budapest
 
 
 


Méretdologhoz meg csak annyit, hogy mindenképp úgy kellene választani, hogy az ülésen ülve lábujjheggyel elérje a földet. Ha ennél kisebbet veszel neki, utálni fogja a bringázást, mert nagyon nehéz lesz tekernie, a térde meg állandóan zavarni fogja a kormányzásban. Ha meg túl nagyot veszel, akkor valóban bizonytalanul fogja érezni magát.

Borinak most a 20-as a megfelelő méret, tavaly ezen már rettenetesen szenvedett, utálta. (És ezt most nemcsak azért mondom, hogy mentsem az irhámat. :oops:)
dia
Budapest
 
 
 


Tavaly tanítottam Mesi barátnőjét biciklizni (sikertelenül, de ő egy külön történet, méretre meg majdnem akkora, mint Mesi, súlyra több is, kellett hozzá kondi :roll:): valóban verte a térde a kormányt a 16"-oson, viszont a nagyobb bicajokra rá sem nézett. Ezt is úgy használta, hogy bukósisak, térdvédő, könyökvédő, mert így érezte magát biztonságban. Igaz, nekünk nincs 20"-osunk, az a méret kimaradt. Lényeg, hogy lehet, hogy kezdetben kell, hogy ilyen pici legyen a bicó, de amint megtanul egyedül tekerni, nem érzi jól magát rajta. Zaza 12"-oson tanult meg bicajozni, pedig akkor már bőven a 16" volt a mérete. Amint biztonsággal tekert, váltott.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Dia!
Semmi baj, ha mégsem vinnék el, akkor kérjük. Én is gyorsan el tudom hozni :wink:

Azért lenne jóa 16-os, mert Lili amúgy is tériszonyos, tipikus Bika (föld jegyű), kell nekia biztos talaja lába alatt.

Csöre köszi a leírást, megnyugtattál. :wink:

ayse
 
 


Ayse, jöttek - gyerekkel együtt -, és vitték. A kisfiú totál rákattant, főleg a béka-dudára. Sajnálom, remélem, nem haragszol rám...

Viszont infóval tudok szolgálni - mondtad, hogy jársz errefelé -, a Mi a Szöszben, a Németvölgyin múlt héten láttam egy 16-ost kitéve, asszem 14-et kértek érte. Jónak tűnt, bár most a márkája nem ugrik be. Ha nem jársz erre, meg tudom lesni neked jövő héten.
dia
Budapest
 
 
 


Dia!
Köszi az infot, holnap megnézem.

ayse
 
 


Lányok, hogy állnak a lányaitok a fülbevaló témával? Mesinek azt mondtuk, hogy ő majd eldönti, hogy akar-e, és mikor. A héten pironkodva elénk állt, hogy rászánta magát :shock: annyira nem örülök neki, mert legalább akkora csibész, mint én voltam, csak kevésbé ügyes :roll: huh, remélem, ezt nem olvassa :roll: pedig csak arról van szó, hogy a nyurga végtagjaival nehezebb, mint nekem volt. Kimászik a kerítés alatt (10 cm rés), fára mászik, szóval szerintem balesetveszélyes, de annak idején én is megúsztam, szóval olyan bizonytalan vagyok :?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre!

Nálunk pont ez az ábra, mint Nálatok.
Csak Lili még nem szánta rá magát. Pont úgy van vele, mint Alice Csodaországban a gyermekfelügyeletért járó fizettséggel, a lekvárral: Lekvár van mindig holnap, de sohasem ma. (úgyhogy mindig jövőre lesz fülbevalója de most még nem).

Viszont én nem aggódnék a fülbevaló ésa kúszás-mászás összefüggése miatt.

ayse
 
 


Nálunk volt fülbevaló, de nem lett jó vége - de nem azért, amiért te tartasz tőle, Csöre!

Azúgyvolt, hogy Bori a 6. szülinapjára kapta - ő akarta - belövés, tekergetés, és utána pénzhiány miatt húztuk a lógósra való cserét - maradt az átszúrós. Az viszont észrevétlenül úgy megszúrta mindkét füle mögött, hogy egyszercsak két brutál méretű gennyes tályog lett a füle mögött, aminek két műtét és totális fülbevaló undor lett a vége.

Amit nagyon sajnálok, de megértem, és kár, mert annyira jól állt neki.

Ja, Borigyerek köztudottan nem az a csendben merengő, sarokbanülős fajta, sőőőt, nonstop hiperaktívnak volt címkézve, de tevékenységei közben sosem tett kárt a fülében.

Szóval, szerintem, ha a gyerek akarja, használd ki, lövessétek ki, hat hét után pedig cseréljétek olyan lógósra, ami nem nyúlik túl a fülcimpáján. Remélem, átmegy, mire gondoltam.:) A későbbiek során ugyanis egyre inkább csak félni fog tőle - magamból kiindulva -, és sokkal nehezebben fogja rászánni magát a kilövésre.

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Köszi a hozzászólásokat Lányok! Ok, akkor nem paramamizok, kilövetem neki. Mesi kapott az öcsémtől keresztelőre egy pici karikát, úgyhogy a csere megoldva. Jó, hogyírtad, Dia, hogy a belövős mit okozhat. Ez eszembe sem jutott.
Nekem egyszer az öcsém kitépte a fülemből a fülbevalót, amikor egy párnával jól fejbevágott :( szerencsére a fülem állt ellen, és a fülbevaló kapcsolódott ki. Én nagyon régóta nem hordok, nem is tudom, miért. Egyetlen kütyü rajtam a jeggyűrűm, de azt sem szeretem, mert kipirosodok tőle. Na ez a másik, hogy mennyire lesz Mesi bőre érzékeny, de majd meglátjuk.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Dia!
Ó szegény Bori, mik vannak! :shock: :D

Megvettem a bicajt, végül is 20ast, mert jobbnak találtam. :D
Hallod Dia? :wink:

ayse
 
 


Ayse! Huhh, puff, nagy kő le.:) Milyet vettetek? Borisnak is most nézegetjük, bár ő természetesen ismét Malit nézett ki, az Orchid típust. De annak nincs váltója. A tiéteknek van? Lili mit szólt?

Á, én sem hittem volna, hogy előfordulhat ilyen - fülbevalós eset -, de nálunk zajlik mindig az élet, és a legvadabb álmaink is valóra válnak. Ez olykor mák, máskor meg szívás, de erősen.:)

Csöre, én fülbevalós vagyok, hatévesen lőtték ki, de mivel alapvető tűundorom van, rettenetesen féltem és évekbe telt, mire rávettek. Na, egyébként szerencsémre, mert egy szép fülbevalóért ölni tudnék, kisujjal.:)
És nem aranyat hordok - sokáig csak ezüst volt a fülemben, mert az aranyat utálom, de a bizsuktól meg begyulladt. Aztán tanultam egy aprócska, ám roppant hasznos trükköt: a fülbevaló bedugós részét le kell kenni színtelen körömlakkal. Száradás után nyugodtan hordhatod, nem allergizál már. Lehet, hogy jegygyűrűre is alkalmazható, ha netán fémallergiád van.
dia
Budapest
 
 
 


Dia!
Azta de jó ötlet!!!
Én ezüstfülbevalós vagyok!!!!

Kisski Zoltánt ismered? gyönyörű fülcsiket csinál.

Montana-t vettünk, 12 sebességes, szülinapja kedden van. Mivel aznap fél tízre érek haza, jövő hétvégén köszöntjük fel - a napján megvalamijelképeset kap, illetve nem iy annyira jelképeset, szoktam venni neki könyveket, amiket eldugok, és lassan adagolom, amikor szükséges (mert a régieket már kiolvasta), vagy szükségvan rá (ünnep, fájdalomdíj stb.) Most 3 van a raktáron, majd választok :)

ayse
 
 


Sziasztok!!!Blaninak pici kora óta van fülbevalója. Szeretjük, Az egyik felét csak szerettük,mert egyszer kiesett és elhagyta! A kutya belekapott mamánál és nem vette észre. Azóta túrjuk a földet mert 12 ezer volt, arany- kő berakással. ÚÚgy sajnálom!!!!!!
Visszatettem neki a belőttet az egyikbe. Úgy döntöem csak 8-os ballagásra kap újat. Addig felemás. :cry:

Más! Dia! Olvastam az anyák robotolnak irást.
Bevallom indulatokat váltott ki belőlem.Nem az irás, :P hanem a téma.
Felháboritónak tartom,hogy ma még van ilyen. Mármint,hogy az apa nem csinál semmit vagyis nem csinál mindent! Nálunk és az ismeretségi körünkben is természetes, hogy ahogyan a gyerek genetikai állománya 50-50 %, úgy a meló is! Mindenben!!!!!Nálunk apa főz,mosogat, takarit, tereget, vasal, játszózik, fürdet, hajat gumiz, öltöztet,úgy mint én, és ő ül be a gyerkőkkel hűtőfürdőzni ha lázasak.
Én is szögelek, autót mosok, takaritok, tankolok stb. (Jó többször nagytakaritok, de csak azért mert klasszisokkal jobban és gyorsabban csinálom. A zölsdéget is megpucolom neki előző este,mert nem birom ahogy teszetoszáskodik, bénázik vele.)
Mi lennénk a szerencsések? Nálunk és az ismerőseinknél ez természetes.
Egy kolléganőm esik be hétfőnként hulla fáradtan, mert hogy ki kell szolgálni a családot. Meséli a férje úgy áll fel az asztaltól, hogy nemhogy nem mosogat el,még a tányérját is otthagyja,sőt a székét is kitolva hagyja maga után.
Többen mondtuk neki egyszerre:hár anyukám te cseszted el még az elején. Elismeri.
Én pl.még a gyerekek előtt leszögeztem imádok főzni és nagyon jól főzök, de sajnálom a konyhában tölteni a délelőttöt amikor kirándulhatnánk is, mióta gyerekek vannak meg egyenesen hülyeségnek tartom nem velük elszórakozni a délelőttöt hétvégén. Ezért apa főzi az egyik fogást,én a másikat. (vagy nem főzünk)Este megpuceválom a zöldséget, reggel feltenni a levest nem tart tovább 10 percnél. Soha nem rántunk stb. csak sütőben egytálételeket összedobálunk stb. Most bábszinházban voltunk,mig lassan rotyogott a gulyásleves itthon. Tésztát,pizzát mindig apa gyúr, süt, főz.
Szóval egyszerűen nem értem miért panaszkodik az, aki a játékszabályokat nem fektette le időben. De ilyenkor hihetetlenül nézek szét, jéé tényleg van még olyan, hogy egy apa, férj nem segit otthon? Lehet,hogy tényleg a mi ismeretttségi körünk a különleges?
Ti hogy látjátok ezt?

Szem: Nem tudom mi az, hogy 50 százalékos a látása,olyasmi, hogy a feét látja annakamit én. De akkor miért 1-es a szeme? :shock:

Blani 137 cm, 34-eslábbal. A magasakközé tartozik!!!

Minden betegnek jobbulást!!!!!

Könyvtár! Imádjuk, mind a 4-ünknek van tagságija. A bábszinház is ott volt, Blani kivett 3 könyvet( az egyik a szemüveg és fogszabályzó cimet viseli-szerző Tomas Brezna) és el is olvasott 7végén kettőt!!!200 oldal!!!!!!Ja, fogszabályzija is lesz, csak meg kell várni a két felős kettest!

Olvaslak ám benneteket, csak keveset tudok irni.
Üdv mindenkinek. :lol:

benianya
ákosbenianya
 
 


Ákosbenianya!
Olvasva a hétvégi progitokat felmerült bennem, hogy nem ugyanabban a faluban lakunk? :wink:

Háztartás:
Szerintem Ti szerencsések vagytok.
Most több médiumban is téma volt, hogy a magyar a legmaszkulinabb társadalom Európában (megjegyzem, a 90es évek elején nekem Törökországban esett le, hogy olyan állati büszkék vagyunk az emancipációnkra, de lényegében nem különböznek a magyar nők lehetőségei az igencsak hagyományápoló törökéktől).
No szóval azért ez nem olyan egyszerű szerintem, hogy a házasság elején lefektetjük a szabályokat és azok majd működnek. Nevelés, évezredes hagyományok, családi minták..ezzel nagyon nehéz tusakodni adott helyzetben.

Az én férjem egyre többet segít itthon, sokmindent csinál, a gyerekek körül is, ha kell főz is, de neki egáltalán nem ez volt a mintája.
És bevallom, én is szívesebben megfőzöm az ebédet, minthogy autót mossak. Szóval nálunk azért vannak felosztott feladatok, de persze mindketten tudunk mindent csinálni, ha az élet úgy hozza.

Amúgy vállaltan feminista vagyok és már a "segít" szótól is feláll a szőr a hátamon....(és az egyik szakdolgozatomat ebből a témából írtam).

ayse
 
 


Hol vettetek Montanat, Ayse? Apusnak néztem tavaly (neki nincs biciklije), de igazán a teljes palettát sehol sem találtam.

Köszi a tippet, Dia! Nem tudom, hogy fémallergiám van-e, mert régen bármit kibírtam, a bizsu sem okozott gondot a fülemben, mostanában jött ki ez a dolog. Öregszem :(

Munkamegosztás: a cikket nem olvastam (most sem lesz rá időm, de ha újra gép elé kerülök, megkeresem), de egyetértek Benianyával. Nálunk is mindent csinál Apa, amit szükséges, nyilván én több mindent, mert én vagyok otthon, de amikor én is dolgoztam, teljesen kiegyenlített volt (most azért rendezetebbek is a viszonyok itthon :)). Persze van munkamegosztás, azért 15 év alatt kitapasztaltuk, melyikünk miben ügyesebb, de tudjuk egymást helyettesíteni :) (Ja, biciklit pl. csak én szerelek, mert ahhoz állítólag én értek, kocsit meg Apus rendezi.)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre!
A Montanát a babaszobán találtam, használtan.

ayse
 
 


Köszi Ayse. Akkor tovább keresek. Mert gondolom, xxxl-es bicajt a babaszobán nem találok :( Az a helyzet, hogy azért ezt keresem, mert ennek elég nagy a váza, és nem férfivázas.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Rég voltam... De a virtuális kapcsolatot tartom veletek, mi is vettünk zizgős fogkefét (a 4 db szép kiadás volt! :shock: Már csak én sikálok a családban, mindenki zizeg. :))

Húsvét: nálunk csak csoki volt, meg egy-egy mese (vagy nekik való) dvd.

Könyvtár: Sokkal többet költök könyvtárra, mint könyvre... :oops: Nagyon nagy késő vagyok, de sokat kölcsönzök, a gyerekekkel már régen voltam, de ha megyünk nagyon szeretik. Kicsi koruktól tagok, szerintem ez nagyon jó dolog. Az olvasás szeretetén kívül annyi mindenre megtanít!

Elolvastam a cikket (kerestem egy darabig... :)) és... hát nem tudom, lehet, hogy túl sokáig ültem itthon, vagyis tkp egész életemben (egyetemről mentem szülni, tehát most vagyok pályakezdő :oops: ) tehát nekem alapvetően semmi bajom a szereposztással. Sőt, sokszor mondom a férjemnek, hogy ne csinálja meg a dolgomat, mert akkor nekem még ennyi sikerélmény sem jut, hogy a lakást én tartom rendben. Mert azért nagy mázlim van, sokat segít, reggel viszi a gyerekeket (ha nem úszik :)), takarítani segít, rendet rak a konyhában, időnként tereget, nagyon időnként főz és a gyerekekkel kapcsolatos dolgokban mindent megcsinál (a többi az enyém), de nekem néha ez is sok, hiszen itthon vagyok egyelőre, többnyire, sokkal kevesebbet dolgozom mint ő, egyelőre ez a fő elfoglaltságom. Igaz, a gyerekek mellett nagyon nehéz a rendet/tisztaságot/vasalást/főzést naprakészen tartani, nem is megy, éppen ezért nagyon frusztrál, ha hazajön és elkezd pakolni, azt érzem, én nem voltam elég ügyes, és nem akar szemrehányni, inkább megcsinálja. De ez nekem felér egy szemrehányással. Ő állítja, hogy csak segít, amit el is hiszek, de mégis rosszul érzem magam tőle.
Ugyanakkor vezetni pl csak ő tud, tehát minden fuvar "férfimunka" nálunk. Vagy a lakásfelújítást teljes egészében ő vezényelte le (részben a szakmája miatt is természetes volt), egy szó mint száz, én asszem híve vagyok a munkamegosztásnak.
Persze TELJESEN más a helyzet, ha mindkét szülő 8 órában van a munkahelyén, de asszem, ha eljön ez az idő, én akkor is az enyémnek fogom érezni a "családi tűzhelyünket", Zs meg csak halásszon-vadásszon :D. Kőkorszaki vagyok, mi?? :)

Csöre, a teszveszen nem nézted a biciklit?

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!

Tyű, örömmel látom, hogy mit váltott ki a cikk.:) Rita, nyilván nem vagy kőkorszaki, ha ez így neked megfelel, ha ez a munkamegosztás számodra jó, akkor a cikk sem 100 százalékig neked szól. A gond az, hogy napi 8 óra meló és gyerek mellett már nem feltétlen tartható az eredeti felállás, illetve az, hogy ha egy anya otthon van a gyerekkel, azt valahogy alig tekintik MUNKÁnak, nincs respektje, magától értetődő, hogy akkor minden ház körüli teendő az asszonyé. Ami addig rendben is van, míg a nő bírja és elégedett, ám ha nem, akkor legtöbbször nem segítséget kap, csak elítélést és lecseszést.

Amellett pedig tényleg azt gondolom, hogy a mai - megváltozott szerepekkel működő - világban a pasiknak igenis ki kell venniük otthon is a részüket a terhekből. Lehetőleg külön kérés nélkül.

Ákosbenianya! Sajnos, az a kisebbség, akinél a fenti munkamegosztás működik. A legtöbb helyen nincs így. Mama reggel korábban kell, mint a többiek, uzsonna, reggeli készítés, gyakran rá marad a gyerekek ide-oda hordozása, aztán meló, aztán rohanás, különóra, bevásárlás, haza és az még a jobbik eset, ha otthon már nem kell foglalkoznia a vacsorakészítéssel.
Szerintem az is meglehetősen gyakori, hogy az esti szertartás is a mamára marad: fürdetés, ágybadugás és mese. És viszonylag kevés pasinak jut eszébe önállóan, hogy olykor-olykor (legalább pénteken és szombaton mondjuk) ő is kelhet egy babához, vagy ő is megnyugtathatja a félős ovist.

Csöre, babaszobán szoktak lenni felnőtt bringák is, de annak idején én a bikemag oldalán, az apróhirdetések között találtam meg a párom mostani drótszamarát.
dia
Budapest
 
 
 


Hahó, csajok, sehol senki?

Mit csináltok a hosszúúúúú hétvégén?
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Dia! Én bizom benne,hogy egyre több az erős,bátor nő,akik magától érthetődőnek veszik,hogy apa viszi a meló felét.

Ha jól belegondolok,még a reggelit és uzsit is apa csinálja,sőt nekem is,mert ő korán elindul és én kinlódok a 2 gyerekkel oda is vissza is.

Egyébként én beirom a naptárba minden napra kié a bevásárlás, a sulijárat a különóra oda-vissza, az esti fürdetés stb. Igy leirva látszik, hogy anya vagy apa van-e többször irva a naptárba. Na, jó,még igy is anya szerepel többször, de nálunk olyan 45-55% az arány,és ez nagyon jó szerintem.

Most is itt sürgölődik, késziti a reggeli tojásrántottát, aztán indulunk a majálisra, sergőzni, ugrálóvárazni. Este szinházba megyünk , utána egy ismerős házaspárhoz lakásnézőbe.Csemeték mamáznak.Vasárnap egy közeli kis faluba megyünk gazdanapra, ahol Benikét igazi bazi nagy traktoron megtraktoroztatják-ez meglepi.Meg lesznek lovak stb.
Tegnap egy barátnőmmel voltunk ir sörözőben, már megy a mosógép, tegnap hazaugrottam kitakaritani ebédidőben. Igy egy nap a pihié lesz. Szerintem nekünk a szombat,a gyerkőknek is,mert mamánál nagyobb a szabadság.

Jajj,és még tanulni is kéne egy csomót,mert jövő héten jönnek az év végi témazárók.
Rá kell figyelni a csajra,mert bár valamilyen szinten bevált,hogy nem telepszem ráés önálló, de igy most elhagyta az uzsonnását, 3 óráranem pakolt be, elfejeltette, lapra irta az órai munkát,beirták a piros füzetbe-ó jajj, javitani akartunk a félévi négyes után, erre rontás lett.
Elfelejtette felirni a házikat stb. Jajj, annyira nem az az a preciz fajta ,mint az anyja. Laza,de nagyon. Ő nem lesz az aki önállóan leül tanulni ha hazajön, szerintem még 5.ben is oda kell ülni mellé. :cry:

Nálatok van év végi hajrá???
Mit csináltok a hosszú hétvégén?

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya!

Munkamegosztás: mi váltott műszakban élünk, apa heti 3-4 alkalommal déltől éjjel 1-ig dolgozik, ilyenkor evidens módon ő nem nagyon csinál semmit. Régebben ezen kívül sem nagyon csípkedte magát, ma már a szabadnapjain tevékenykedik itthon: mosogat, rendet csinál, hajtogat.

A mosás, fürdőtakarítás mindig az enyém, de nem gond, ezeket szeretem is csinálni. Főzni is én szoktam gyakrabban, de apa is nekiáll, mert szereti. A nagyobb takarítást ketten csináljuk, gyorsabban kész van. Vásárolni meg én szoktam munkából jövet, illetve kéthetente egyszer apámékkal kimegyek egy hipermarketbe, aztán telerakom a kocsit úgy két hétre. Így tulképp csak kenyérre van szükség hétközben, illetve zöldségre, mert azt nem a hiperbe veszem.

Borit felváltva hordjuk, 2-3 nap/hét felosztásban, és amikor a párom itthon van, ő megy el érte. Ez így most tök jó. Kellemesen elég teher.:)

Hosszú hétvége: ma Bori barátnőzik, én fordítok, du. lesz egy kertiparti, meg kimegyünk a Margitszigetre - talán a Tabánba is. Apa dolgozik.
Holnap jönnek a barátok, mi tartunk kertipartit, lecsót főzünk bográcsban. Vasárnap kertet rendezünk, megnőtt a gyom rendesen, az bezzeg bírja a fenyők alatt elsavasodott földet. Takarítani meg akkor fogunk, ha van még kedvünk, energiánk.:)

Na, megyek is, jó lenne már a végére érni a fordításnak.

Szép napot Mindenkinek!
dia
Budapest
 
 
 


Dia!
Mit fordítasz?

Benianya!
Azt kívánom én is, amit Te: legyen egyre több az érdekeit érvényesíteni tudó nő. De ez nem csak rajtuk múlik!!!! A felelősség nem egyedül az övék/miénk!!! Az egész társadalomnak kell szemléletet váltania, nőknek, férfiaknak egyaránt.
A múltkor hallgattam a rádióban egy pszichológusnő gondolatait a témában. Azt fejtegette, hogy azokban az országokban, ahol a férfiak jobban részesei a családi életnek, tovább is élnek, és egyenes arányosság áll fennt a két dolog között (minél - annál).
Szóval nálunk ez is az oka a borzasztó halálozási mutatóknak a férfiak között. (otthon nem aktívak, viszont a családfenntartás gondjait a szívükre veszik - ami egyébként sztem meglepő, mert azért nálunk szép számmal dolgoznak a nők, hiszen egy fizetésből ugye....)

Hétvége:
ma elvileg takarítunk, gyakorlatilag családilag passzívan pihenünk -ránkfér.
Holnap Lili szülinap.
Vasárnapra pedig kérték a gyerekek, hogyvalamilyen érdekes helyre menjünk el. Még nem tudom, mi lesz az.

ayse
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: