Új privát üzeneted érkezett!

Nem volt szerencsém... :wink: Próbálkozok még :wink: :lol:

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Jippijókájé, sikerült!!! :lol: :lol: :lol:

Edith!
Billentyűzetre fel!!! :P :lol: :lol: :lol:

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Ja, és az utolsó felszólítás nem csak Edithnek szól!!!! :lol: :lol: :lol:

Én tisztességgel visszaolvastam, de írni most nem tudok többet, vár egy Himalájányi vasalnivaló, és Tücsök mindjárt ébred... Pedig most aludt el...

Írjatok!

Szép napot mindenkinek!!!

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 

 
 

Meli!!!!!!!!!!!!!!!
Köszi szépeeeeeeeeen!!!!!!!!!!! :D :D :D :D
NA, és akkor most a "chiffre", mármint a kód megfejtése, hoyg Meli miért várta annyira azt a laptetejj-t!
Nálunk sokszor nem jelenik meg a hozzásólásablak, csak amikor új oldal indul. :shock: :roll: Aztán mire megtelne az oldal, megunja, hogy kiadja. Hogy miért, nem tudom. :roll: NAgyon régóta szerettem volna írni, de mivel senki, vagyis nagyon kevesen írtatok, nem akart telni sehogysem az oldal. :roll: :roll:

NA, mindegy, most már tudok írni. Igaz, hoyg MOST, per pillanat nem fogok mindent pótolni és reagálni sem, mert valahogy úgy vagyok, mint Meli a hajtogatni és vasalnivalóval meg a Himalájával :D , de aztán estefelé/este remélem, tudok jönni. És Kriszta most alszik el, azalatt még valami ebédfélét is kell kotyvasztanom. Valami francia lecsófélére gondoltam, mert van két vinetám (amit most nem akarok mesütni és kikavarni, mert már unjuk) és vagy 4-5 paprikám. Más ütletem nincs. És hogy egytálétel is legyen. :oops:

Na, megyek kuksizzam meg a leányzót! :wink: HA meg elaludt, takarjam is be. :)

Puszi mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok, ismét itt...
De... nem leszek hoszzú, mert már egy hullával vetekszem bizonyos szempontból, ma még kismamatornán is voltam. :)

Azért mutatok néhány képet krisztáról és Tündéről, ugyanis abban az örömteli és megtisztelő élményben volt részünk, hoyg vasárnap meglátogattak Meliék!!!!!!!!!!!!!!! És nagyon jól éreztük magunkat, a csajok is, csak sajnos, rövid volt az idő. :( Bár szerintem ha reggeltől estig dumáltunk volna, most úgyis azt mondanánk, hoyg rövid volt az idő, ugye, Meli? :wink: :wink: :wink: :roll: :roll:

Szóval a csajok:
Kép Közös labdalovaglás
Kép Harctér csata után :D :wink:
Kép Értekezés az olvasás fontosságáról és a szőlőben lévő vitaminokról. :D :P
Kép Búcsúpuszi

Na, most kb. ennyi, majd esetleg még Meli is tesz fel, mert én nem tudom feltölteni azokat, amiket ő átküldött. Nem tudok kicsinyíteni. :(

Jó éjt! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Végre nem csak a régi hozzászólásokat olvasom, amikor rálépek az oldalra. A napokban meg meg sem néztem, mert valahogy nem mertem remélni, hogy valaki irt.... :roll: De örülök, hogy tévedtem.

Meli, a ház gyönyörű lett....és biztos vagyok benne, hogy teljes beköltözés után még fognak változni a dolgok :D :D Gratulálok!

Edith, tiszteletreméltó, hogy neked jut időd és energiád is terhestornára járni. Nálam ez túl nagy luxus lenne, mivel elég nehéz megoldani, hogy valaki vigyázzon Jankára. Egész nap együtt vagyunk, néha meglátogatjuk édesanyámat az üzletben, és utána a nagyszüleimet. Pedig nekem is igazán jól fogna legalább egy kis elbeszélgetés a hasonló "esetben" levőkkel. :lol:

Ami a ház rendbetartását és az ételkészitést illeti......általában én sem igazán érem utól magam, :? sőt mi több...... az utóbbi időben energiám is alig van mindenre. Az éjjeli alvás is már sokszor kész kin. Ha netalán megébredek (és mostanában egyre gyakrabban ébredek pisilni :? ) nehezen alszom vissza, sokszor egy órát is forgolódok. A tévé sem igazán köt le, és amúgy is éjjel nem találok semmi érdekeset az adások közt.....Most kezdem érezni, hogy a terhesség kezd "teher" lenni. Már naponta számolgatom, hogy mennyi is van még hátra..... :roll: Igaz, hogy kissé izgulok, hogy milyen is lesz majd két babával.......és a Zsuzsa leirásából itélve valószinű, hogy nehezebb lesz mint mostanig. De akkor sem bánom!!!!Majd csak kialakul minden.

A héten átestünk Jankának az első megfázásán. Láz nélkül, csak orr és könnyfolyással megusztuk, és aránylag hamar (2 nap alatt) el is mult.

Edith,beleolvastam a "babanevek" topikba, láttam, lehet, már láttad is, hogy irtam oda.....sikerült nevet találni Mütyürkének?

Most megyek aludni, mert már éjfél is elmúlt.....de hát ilyenkor nyugodtan irhatok, mert legalább alszik mindenki. Még pocaklakó is.... :lol: Ő csak akkor szokott nagy rugkapálásba kezdeni, amikor végignyúlok az ágyon, és én készülnék aludni...

Holnap még jelentkezem, mert holnap megyünk UH-ra. De érzem, hogy minden rendben van a babával. :wink:

Jó éjt nektek!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Sziasztok!

Mi van veletek?Merre jartok?

Mi sajna betegek voltunk meg nem ment a szamitogep kepernyo sem es orulok, hogy kozben irtatok de latom mar eleg reg volt!

Edith Meli nagyon jok a kepek edesek a babak!!!

Emese, hogy vagy mar kozeledik a nagy nap nem sok van mar hatra! :D

Es a tobbiek merre vannak?!

Egy kep Jazminrol!
Kép

Pusz

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Szia Ági!

Sajnos nagyon le van állva itt a menet, nem tudom, hol lehetnek a többiek. Ennyire el lennének foglalva a babaneveléssel? :roll:

Látom Jázmin is nagy előszeretettel telefonozik. Janka is ugyanezt teszi, amikor csak elkaphatja a telefonomat. :lol: Sőt, most már a könyvben is felismeri a telefont. Na persze, más tárgyakat is felismer, és meg is nevezi az ő nyelvén....

A nagy nap közeledik, de valahol már váromis, mert igy egyre nehezebb nagy pocakkal bármit is csinálni. A legnagyobb óhajom, hogy végre hasra fekhessek. :D :lol: :wink: De minden a maga idején.

Remélem most már nem lesz gond a gépetekkel, és gyakrabban fogsz jelentkezni....legalább te.

Puszi

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Hello!

Na vegre irt mar valaki!

Emese,
hat igen ugy nez ki a tobbiek elfoglaltak!De hatha jonnek majd ok is!

Elhiszem, hogy nehez mar a pocak es alig varod mar a veget es az oledbe tarthasd a picurkat!!! :D

Jazmin most reggelizett es egy olyan huncut kiscsaj, hogy el sem hiszem es nem nagyon halgat ram sajnos!
Es egesz nap ugy kialt utanam, hogy Agiiiiiiii es persze mindenki utan!
De ha valami nagyon fontosat akar tolem mint peldaul cicizni akarna akkor ugy szolit Anyi!
Es a szopizasrol meg mindig nem tudom leszoktatni, annyira fuggo!
Akarmilyen tejet adok cserebe nem fogadja el sehogyan sem!

Na ennyit roviden most mert megyunk ki setalni egy kicsit!!!
Pusz es gyertek ti is!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Én hülye, nem vettem észre, hoyg írtatok! :oops:
Csak annyit láttam, hoyg Emese írt utoljára, és az hittem, a régi hozzászólása.

Hát az úgy van, hoyg talán lenne időm néha írni, de valami másba kezdek, és akkor mégse jut.
Emese, neked is akartam válaszolni, mégis elmaradt. A nevekkel továbbra is sehogysem állunk, most már nekem sincs olyan 100%-osan kedvenc nevem, bár a Boróka az továbbra is tetszik. :) De ezt csak másodikként. Tudja fene, valahogy úgyanúgy szeretném, mint Krisztánál: az első név kétszótagos, a második 3. Persze, nem kötelező a két név, de nekem valahogy mindig is kettessével jöttek a nevek.

Tényleg, te már szörnyen a vége felé jársz. :D Úgy örülök, hoyg a sok itt fáj-ott fájt leszámítva jól vagytok! :) Mikorra is vagy kiírva pontosanM? (HA már írtad bocs', de nem emlékszem. :oops: )

Mi is jól vagyunk, bár nekem is már elkezdődött minden lifisz-ló... (bocs'), hl a derekamat nem bírom, mintha karót nyeltem volna, hol szúr, de nagyon a hasam, hol a szeméremcsontom fáj annyira, hoyg csak totyogok, pedig még jócskán van időm a végéig! Hű, de jól leírtad! Annyira szeretnék már hason aludni egyet! :) Pedig majd a "dinnyék" miatt sem lehet egy ideig! :P :oops:

Ági, nagyon kis édes Jázmin! Tényleg látszik Rajta, milyen huncut! :wink: kriszta is úgy szólít engem, hogy AnucikaEdit, István meg Ihháapuka. :lol: :lol: :lol: És mindenkinek tudja a nevét a tágabb családból, meg egy csomó szomszédét.
Szerintem még ne nagyon erőltesd az elválasztást, kb. másféléves koráig ráérsz lassanként leszoktatni. Neki szerintem nem a tej kell, hanem az a biztonság és melegség, amit hozzád bújva érez csak. :) Ne foszd meg ettől mindenáron! :)
Kriszta szerencsére nagyon szereti a tejet minden formában. Néhány hónapja már a házi tehéntejet issza, pasztőrözöttet csak nagyon ritkán adok, általában vasárnaponként, amikor már nem szeretem a pénteken hozott tejnek az ízét. :roll:

Ami most haladás nálunk, az a bilizés. Pl. ma 2x volt kaki és 4x pisi bilibe. A kaki mindig ébrdés után volt, úgy, hoyg ráültettem és ő belenyomta, 2 pisi déli és esti lefekvés előtt ugyanúgy, mint a kakival, és 2x pedig úgy pisilt, hoyg ő szólt előre, és nem eresztette bele a pelenkába. :D Szóval olyan büszke vagyok rá! És örülök, hoyg nem erőltettem semmit, hanem most, amikor a kis értelmével már felfogja a dolgokat, már magától kezdi a testének a kontrollálását is. Bár a szobatisztaságtól úgy érzem, messze vagyunk még, azért még van reményem arra, hoyg majd csak 1 gyereket kell pelenkáznom! :roll: :D

Na, azt hittem 2 szóra jövök, dehát mit csináljak, ha így tudom fosni a szót.

Zsuzsa, majd még a te írásodra is reagálok, csak na, le kell üljek, és elkezdjek írni. Most viszont már megyek lefeküdni, mert IStván reggel korábban indul Zilahra, majd néném jön mamával, mert orvoshoz kell menjenek, úgyhogy meglesz a programom holnapra. ja, és addig ki tudja, még milyen lesz az éjjel? :roll: :roll: :roll:

Puszilok mindenkit! Jó éjt! :)

JAj, Képzeljétek, Levágtuk Krisztának a haját. Egészen fiúsra. Ilyen kiskópé most :) :

Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Szóval mégis van remény, hogy nem halt ki teljesen az élet....

Tényleg nincs sok már hátra......november 7 a terminusom, de én október végére már számitom, mert Janka is sietett jó 10 nappal. De attól még lehet, novemberi baba lesz. :lol: Nekem is már jó ideje nyilaldozik itt-ott, ami ujdonságnak számit, mivel Jankával aránylag könnyebb volt minden annak idején. De hát már érezhetem én is, hogy nem ma született bárány vagyok, miután már átestem egy szülésen. :lol: :roll: A fő gondom most, hogy eléggé sztresszes vagyok, habár okot nem találok rá. Ja, az bizti jól esne, ha végre kipihenhetném magam, vagy legalább egy fél napra lennék meg Janka nélkül...de ez egyelőre nem lehetséges. Sőt, mintha minden ez ellen fordul, mivel most nem elég, hogy a krumpliszedés is zajlik javában (tehát mindenki azzal van elfoglalva), hanem ma még az egyik kiárusitónőnk is cserben hagyott, tehát nemcsak édesanyám, de a férjem is jobban le lesz kötve az üzlettel. Nem marad más hátra, mint Jankával ketten töltsük a napot, ami mostanbában eléggé kifáraszt, főleg, hogy ujabban délután már nem is akar aludni, hanem csak délben alszik egy órát. Nem is tudom, hogyan birja ki estig, hiszen ma is délben aludt 12-től 1 -ig, aztán meg semmi. Már nem is kinozom a délutáni altatással, mert igy legalább este alszik el korábban, és nekem van időm a felszusszanásra.... :lol: :lol: :lol: 8)
Edith, nem sajnáltátok levágni Kriszta fürtjeit? Én még egyelőre nem tudnám rávenni magam, hogy annyira rövidre vágjuk Janka haját...habár egyéves kora után már röviditettünk egyes helyeken, és most is már kezd a szemébe lógni. De még nem vészes.

Na, de most már megyek, mert csak jobb vizszintesen lenni..... :wink:

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Szisztok!

Na orulok, hogy irtatok meg!
Edit
Igen en is ugy gondolom, hogy a cicizes neki inkabb a megnyugvast jelenti!
Az mar nagy dolog ha mondja mikor kell neki pisilni nagyon ugyi!Csak igy tovabb!
Jazmin ordit ha rateszem a bilire mintha nem is tudom en mi tortenne vele!Ughogy en egy ideig hanyagolom ezt az ugyet nala!
Jo a haja Krisztanak es maglatod majd igy, hogy meg erosodik neki!Mi is levagtuk neki egy evesen nagyon sajnaltam!
Itt egy kep elotte
Kép
eS HAJNYIRAS UTAN!
Kép
De azota megnott eleg jol1
Viszont a csatot mar nem viseli ugy el a hajaban mint azelott!Ugyhogy a bretonjabol megint vagtunk azota hamar viszanott!

Emese szoval november 7 hat az mar nem sokara itt van! :)
Ugye ertesitesz majd valahogy minket is?!
Az alvas nalunk is ugyanaz eddig aludt ketszer is de mar leszokott errol de viszont aludt 2-3 orat delben egy huzamban de a tegnap meg az eleott felo orakat es akkor egesz delutan meg sir mert faradt!
Most Jazmin alszik ugyhogy megyek csinalni en is valamit itthon!
Pusz

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Szia Ági!

Természetesen értesitlek titeket, ha netalántán szülnék. :lol: :wink: Ha nem is én, de a férjem fog irni ide...

Ma meglepő dolog történt. A bilit ugyanis már régebbtől megvettül Jankának, de nem erőltettem a dolgot, sirt amikor ráültettem, utána csak a babáját ültettük, majd ő tette rá a babát, macit. MA délután mikor felkelt, gondoltam, ráteszem pelenka nélkül, és mondogattam neki, hogy mutassuk meg a babának, hogy pisilik Janka a bilibe. Meglepetésemre nem csak hogy pisilt, de kakilt is. Annyira meglepődütt, amikor feléllt és meglátta, mi van a biliben, hogy egész délután csak azt hajtogatta, hogy "kaka", ha meglátta a bilit. Kezdetnek szerintem nem rossz, csak én kell még megszokjam, hogy ezentul nem csak egyszerűen összehajtom a pelenkát és eldobom, hanem ki is kell mosni a bilit. Igy nagy hassal mintha méág jobban undorodnék ettől. Pedig csak jó lenne leszoktatni a pelusról.

Most megyek is, mert ismét nagyon fáj a hátgerincem. Egész délután virágdiszekkel foglalkoztam egy holnapi eskűvőre és keresztelőre. Valahogy nem tudom visszautasitani a rendeléseket, mivel szeretem csinálni.

Akkor jó éjt nektek!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Sziasztok!

Ági, biliügyben nem tudom, miylen tanácsot adjak, Kriszta mindig is szeretett ráülni, bár sosem erőltettem. Nem játszottunk vele, nem ültettem rá ruhástól, mindig a fürdőben van, ezek azok a dolgok, amiket úgy hirtelen el tudok mondani a saját "praktikáinkról". Azért még nem tartunk ott, hoyg mindig bilizünk, és mondom, a szobatisztaságtól nagyon messze vagyunk.
JAj, és Jázmin így is úgy is, mármint hosszú és rövid hajjal is ugyanolyan szép (volt). :)
Egy nő a lépcsőházból majdnem sírva kérdezte, hoyg Miért vágtuk le azt a széééééép haját! :shock: :shock: :shock: Nafene, hát megnő!

Emese, gratulálok Jankának is a bilibekakiláshoz! Kriszat is meg volt lepődve legelőször. De ezt talán a saját javatokra fordíthatjátok! :) Én nem utálom a kakit (a gyerekemét) és a bilivel sincs igazán gond. Amíg van rajta valami, addig öblítgetem, aztán meg kimosom, amikor már "tiszta".

Kriszta mára betaknyosodott és köhög. :( És állandóan tüsszent. Egyelőre még a természetes alapú készítményeknél tartunk (Imunogrip, Stodal szirup a köhögésre, + C-vitamin), és remélem, nem is lesz nagyobb gond belőle. Különben mindketten szedjük már több, mint 1 hónapja az Oscillococcinumot megelőzésre. Azért remélem, hoyg emiatt nem is fogja nagyon levennia lábáról! :) Múlt szombaton délután is kezdődött valami, de vasárnap reggel már kutyabaja nem volt. Hátha így lesz most is. :)

Megyek, mert alszik, és valami paprikt kell még tisztítanom-vágnom a savanyúsághoz. :roll: De annyira nincs kedvem hozzá! :oops: :oops:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!
Nincs idom irni, igy csak a beigert kepet kuldom.
Szep napot mindenkinek!
Zsuzsa
Kép

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik ez az orrfolyásos időszak. Először én kezdtem kb 2 hete, de hamar el is mult. Majd Janka folytatta, neki is elmult akkor. Most Levi kászolódik ki belőle, és Janka ismét nekifogott. A reggeltől tüsszög és folyik az orra. Én is a természetes készitmények pártján állok. A multkor kapta az Imunogrip juniort most meg az Imunorezistant kezdtük meg. Közben meg csipkebogyó tea, homoktövis szirup.... Nem vagyok szokva, hogy follyon az orra...de úgy látszik, mindennek van egy kezdete. :roll:

A pelenkában én sem utálom a saját gyerekem kakiját, de a biliben valahogy még meg kell szokjam..... :?

Valami lehet a levegőben, vagy mi...mert ma pocaklakóm szinte egész nap "lábmunkázott". Lehet érezte ezt a hidegfrontot. :lol:

Zsuzsa, elég gyakran eszembe juttok, hogy valószinű a gyerekek miatt nem tudsz túl gyakran irni......mi vár rám?! :roll: :? :lol: :o Egyébként annyira aranyos a kép amit feltettél. Általában igy viszonyul Andris a babához? Azért még néha irjál pár sort!!!!

Edith, sikerült annyi lelkierőt gyűjteni, hogy megvágd a paprikát? :D

Ma voltunk vásárolni, és többek között (nem tudtam megállni) vettünk a pocakmanónak egy cumit. :D Baboba ide vagy oda, most én akartam választani, hogy milyen legyen, mert annakidején Jankának akkor szaladtunk venni, amikor már itthon voltunk a kórházból, és az első kézbe akadt cumit megvették (Levi vagy édesanyám, már nem is tudom), és csak zöld volt...Az is szép volt, de jobban szerettem volna valami lányosabbat. Most végre sikerült.

Akkor tűnök is. Jó éjt nektek!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Jó reggelt! :)

Emese, képzeld, sikerült az a lelkierőgyűjtés :D és eltettem a káposztát paprikástól mindenestől! :) Aztán már sokat nem csináltam tegnap, de apróságok mindig akadnak.
Kriszta estére jobban volt, legalábbis nem folyt annyit az orra, de elalvása után nem sokkal olyan köhögésbe kezdett, hogy csak. És éjjel 1-kor is nagyon köhögött. Mindkétszer kapott Stodalt, és aztán szerencsére reggelig már nem volt gond. Amióta felkelt egyet tüsszentett eddig. Én is írtam, miket adok, és azokon a készítményeken kívül mi is csipkebogyóteáztunk tegnap (mind a ketten), mézet, citromot kapott, sőt, a vacsora is diós-mézes laska volt. NAgyon finom lett, ilyet még nem ettem én sem.

Zsuzsa, nagyon aranyos a kép. Ebből nekem úgy tűnik, hoyg Andris szereti a testvérkéjét, és nagyon finoman nyúl hozzá. :) Biztos csak rosszabb pillanataiban ellenszenves neki vagy agresszív iránta, gondolom, nem az a meghatározó. Meg aztán a drága rokonok meg még az orvos :shock: is olyanokat tudnak mondani, hoyg megáll az ész. :roll: Pl. mi sosem kérdezzük Krisztától, hoyg kié vagy vagy kit szeretsz (inkább úgy, hoyg mije vagy Apunak, anyunak, illetve hogy szereted, hoyg öleled meg apukát?) erre meg jön néném és elvárta volna, hyog azt mondja, hoyg őt szereti. :roll: Na, mindegy. :roll:

Meli, még nem költöztetek át? Jó lenne, ha írnál néhány sort! :) Vagy még nincs net ott? Már olyan kíváncsi lennék a kész lakásotokra! :)

Többiek is írjatok! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 



Sziasztok!
Igyekszem ezentul gyakrabban jönni. A napokban sajnos rossz okok miadt van időm jönni: a "nagy fiam" pénteken belázasodott, tegnap is volt láza, ma már hála Istennek nincs láza, de még mindig rengeteget alszik. Oscillococcinum-ot adtam neki és láz ellen paracetamol kuppot (a nurofent kihanyta), majd máskor mást adok majd neki láz ellen, Katóca ajánlott homeopátiás gyógyszert. Enni alig evett, csak egy kis pirítóst meg édesítetlen Babycalm teát kapott, mert pénteken az almalé meghánytatta. Ilyen körülmények között tegnap is csak a leányzóval voltam sétálni délelött (sokkal rövidebben mint máskor), délután meg ki sem mentünk, hanem száraz leveleket ragaszgattunk Andrissal.
A másik baj az, hogy tegnap délután óta elkezdett Margó köhögni tüsszögni. A legidegesítöbb az, hogy nem tudom orvoshoz vinni, mert itt sajnos az a gyakorlat, hogy ha sürgősségre viszed a gyereket, minimum 3 napig bent tartanak ha kell, ha nem. A korházban meg rossz körülmények vannak, meg a hozzáálás sem a legjobb (pl. kiraknak amikor a gyerektől vért vesznek,inekciót adnak, mintha nem lenne így is elég stresszes e gyerek számára egy ilyen helyzet, még a biztonságot jelentő anyukától is megfosztják), meg Andris miadt is (nem lenne kivel hagyni hétközbe). Így holnapig rágom a körmöm és reménykedek, hogy nem fog rosszabbodni a helyzet. A hab a tortán az, hogy tegnap este óta folyik az orrom...tehát én is jól meghültem.
Most, hogy olvasom a soraitokat, olyan távolnak tűnik az, hogy állapotos voltam....Az érdekes az, hogy most úgy tűnik, hogy sokkal gyorsabban telik az idő, mint amikor Andris ekkora volt (ezt más két gyerekes anyukától is hallottam).
Kitartást Emese, Edith, utólag majd valószínűleg nektek is úgy fog tünni, hogy gyorsan eltelt az állapotosság (peddig mennyire cammogott az idő amikor túlhordtam...).
Emese ti cumiztok? Én úgy hallottam, hogy az első hetekben nem szabad adni nekik, mert a kis buták ha a szopási igényüket kielégitették mással, kevesebbet ehetnek. Andrisnál annak idején kipróbáltuk pár hetesen, de nem volt oda érte, így elmaradt, főleg, hogy azt olvastam, hogy ha hagyod, hogy egy evésnél legalább fél órát szopizzanak egy alkalommal, akkor nem szoknak rá késöbb az ujjukra sem. Andrisnál bevált.
Minden elismerésem Emese, hogy még dolgozol....egy kicsit irigyellek is, nekem is már annyira hiányzik, hogy valami mással is foglalkozzak, ami nem házimunka és nem a gyerekekkel kapcsoltatos. Ti hogy vagytok ezzel? A baj az, hogy soha nem jutokk a házimunka végére, mindig el vagyok maradva, és lelkiismeretem nem engedi meg, hogy így mással foglalkozzak (na meg időm sincs).
Edith minden elismerésem, hogy még te télire is elteszel savanyúságot. Nagyon aranyos Kriszta (mint mindig) rövid hajjal. Már fáj a szeméremcsontod? Nem semmi...
Gratulálok a bilizésegért, mi sajnos még nem tartuk ott, az egyik baj, hogy én sem próbálkozom (szerintem) elégszer, de egyszerüen mindig rohanok, olyan gyorsan telik az idő...egy kicsit úgy érzem magam mint a nyuszi az "Alice a csodaországban"-ból.
Ági, nagyon aranyos Jázmin, kép alapján idősebbnek tippelném mint amekora. Nem semmi, hogy már mondogat is.
Andris mostanában egyre többször kimutatja szeretetét Margó iránt (de még mindig sajnos néha még mindig durvul, ekkor szólunk neki, hogy inkább hogy bánjon vele...ezutén mindig simogatja). Inkább az az érzésem, hogy egyszerünem csak unja magát amikor szopiztatok azért tör ki, na meg könnyebb hirtelen mozdulatokat tenni, mint ovatosan bánni valamivel (néha a játékaval kapcsolatban is tapasztalom). Ma pl. a képeskönyvét mutatta végig Margónak amikor Margó hason volt a nagy ágyom.
Margó így kacag:
Kép

Ők hárman:

Kép

Így bábozott magától Margónak (sajnos nem látszanak jól):

Kép

Bocsánat, hogy egy kicsit hosszú voltam.
Szép hétvégét!
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Ez igen vegre ujra be indul a topik!!! :D

Zsuzsa a kepek nagyon szepek a gyerekek pedig nagyon szepek!!!Es az mosoly! :)

Edith,
hat igen sajna ez van a biliugyben hatha egyszer majd o is mondja en nem eroltetem!
Nalunk is volt olyan szomszed aki szinte sirva kerdezte miert vagtuk le a hajat! :o Ugy van visza no majd!
Emese,
talan a sok `labmunkazas` azt jelenti mar ki szeretne jonni?!
Amugy most hasznald ki a szabd idodet es pihenj sokat!Nem semmi vagy, hogy meg dolgozgatsz is minden elismeresem!!!

Ezt az oscilococcinum-ot honnan lehet venni ez immun erosito ugye?!Fel kell iratni?Vagy hogy?

Kepzeljetek masfel oraba telt amig Jazmint ma delben el tudtam altatni!Mert ugye o csak a cicivel szeret el aludni es ma ki probaltam mi van ha anelkul alszik el!Hat ki keszultunk mind a ketten!!!

Megyek le dolok en is egy kicsit amg o alszik!!!

Puszi nektek!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Ági, az Oscillococcinumot a legtöbb gyógyszertárban árulják, lehet immunerősítőként is használni influenzamegelőzésre, vagy ha már kész a hűlés, akkor is. Ez egy homeopátiás gyógyszer, tehát tulajdonképpen nem is gyógyszer, mert természetes kivonat.
Megelőzésre októbertől márciusig hetente kell venni belőle mindig ugyanazon a napon, a már kiütött betegség esetén pedig ahogyan a prospektus írja.
Megelőzésre azért nem úgy, mert a homeopata orvos szerint fölösleges és pazarlás egy egész tubussal bevenni egyszerre. Úgy ajánlotta, hogy Krisztának egy olyan pici kupakkal adjak, amelyik a tubuson van, én pedig kettővel vegyek be. (Én kivágtam a kupak belsejében levő kis plasztiknyelvet, hogy mégis több férjen bele :oops: ) Kijelölsz egy napot és minden héten ugyanazon a napon adod-veszed be. Különben így már nagyon elfogadható az ára, mert egy dobozban 6 tubus van, és az olyan 13-15 lej között mozog. Mi már több, mint egy hónapja szedjük hetente, és most kezdtem meg a 4. tubust, pedig legelőször egy-egy egészet vettünk be, mert csak utána beszéltem az orvossal.
Még azt is mondta, hoyg amikor lejár egy ilyen dobozzal, akkor lehet egy szünetet tartani belőle, azalatt pedig Echinaceás kúrát csinálni, amit Imunogrip vagy Imunorezistan néven lehet megkapni. ebből van gyermekeknek (junior) és felnőtteknek való is. A junior nagyobb kiszerelésű és olyan 22-23 lej körül van (nem éppen olcsó), a felnőtteké kisebb üveg, de az csak tizen valamennyi lej.

NA, ne haragudjatok, ha hosszas voltam, de csak így tudam leírni.

Jaj, Ági, az a fontos még, hoyg a homeós szerek bevétele ELŐTT és UTÁN legalább félórát nem szabad enni vagy más gyógyszert bevenni. A bogyócskák nem szabad fémkanálhoz érjenek, nem szabad kézzel sem megfogni őket, és pl. fogmosás előtt és után sem szabad közvetlenül bevenni, mert a mentol semlegesíti a hatásukat.

Én, mindenesetre, nagyon mellettük vagyok (mármint a homeós szerek mellett) és szerencsére nálunk be is vált eddig mindegyik.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith!
Koszi nagyon szepen az infokat!Holnap en is megyek es veszek!
Es koszi, hogy ilyen reszletesen leirtad aranyos vagy!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 



Ma kiderült, hogy Margónak hörhurutja van (bronsita).Margó szegény a körülményekhez képest elég jól van, csak az orvosságok beadása után mindig nyügös, kell egy picit aludjon ahhoz, hogy szopizni tudjon. Sajons kap antibiotikumot is, azonkívül gyuladás csökkentőt és köhögtető szirupot . Összesen csak 8 ml este és reggel az antibiotikummal együtt, délbe 5 ml, de nagyon édesek (Andris éppen ezért mindig nehezen vett be gyógyszert), lehet, hogy elveszik az étvágyát.
A másik rossz, hogy mivel meg vagyok hülve, kell maszkot hordjak amikor vele vagyok....olyan rosszul esik, hogy nem mosolyoghatok rá, és nem mellesleg idegesítő is. A másik baj, hogy Andris is elkezdett köhögni :'( . Mi holnap megyünk orvoshoz....
Ja nem is meséltem, az orvoshoz menés végük 1-től 5-ig elhúzodott, mert a háziorvosunk nem volt ott, és aki délután szokott lenni az sem...Követtkezett egy csomó telefonálás, magánklinikára (ott szabadságon voltak), az ismerősünk jó orvosához, hogy még a rendelőben van-e véletlenűl (nem volt). Isteni gondviselés, hogy összefutottam azzal a doktornővel, aki délután kellett volna legyen, ő visszaküldött a rendelőbe, hogy adjon az asszisztensnő küldőpapírt a poliklinikára. Ekkor már Andris nagyon nyűgös, fáradt volt (ez 2 felé volt). A taxiba a poliklinika felé Andris elaludt, szegény olyan nyűgös volt amikor kiszáltunk.
A poliklinikán megszoptattam a huzatos folyosón Margót (már muszály volt), olyan fura volt mert egy anyuka két tizenéves gyerekkel be akart furakodni elém, csak akkor adta fel, amikor befejeztem a szoptatást (ami csak 5 percnyi szopizásból és sok nyűgölődésból állt, valahogy nem szeret a leányzó idegen zajok közt szopizni, mindenre felriad). Utánna nem tudom mit, de a gyerekek mind viháncoltak rajtunk, és a kedves anyuka rájuk sem szólt :@ .
Utánna meg jártuk a patikákat, mert egy bizonyos hatóanyagú gyógyszerből csak egy jó, mert a többitől hánynak a gyerekek.
5 körül értünk haza...Andris aludt majdnem 2 órát (szegény olyan fáradt volt, hogy alig fejezte be Margó a sírást , el is aludt- ekkor kapta szegény Margó az első adag gyógyszert).
Andris mikor felkelt olyan fáradt volt, hogy mindenért sírt, több mint egy órán keresztűl mind hisztizve sírt (ki nem akart menni, de amikor a férjem egyedül elment akkor is tovább bőgött, ha öltöztettük az volt baj, ha vetkőztettem akkor is tiltakozott, ha táncolni próbáltam vele az sem volt jó, ha ollóval vágtam az sem tetszett, de ő sem akart vágni, ha eltettem az ollót akkor is tiltakozott, ha felhivtam a férjem, hogy beszéljen vele, akkor lökte el a telefont, utánna meg mind a telefont mutatta és mondta, hogy "apa"). És az alatt az óra alatt nem tartott egy kis szünetet, csak mikor hangosabban, mikor halkabban sírt, nagyon megtépázta az idegeimet az biztos. Szerintem a fáradtság volt, mert 2 felé aludni szokott már, de nem volt honnan tudjam, hogy így el fog húzódni. Ti tapasztaltatok ilyent? Vagy valaki hallott ilyenről?
Olyan rossz anyának és olyan tehetetlennek éreztem magam:( . Az a baj, hogy Margó születése óta úgy megváltozott, olyan daccos lett. A férjemet sokszor az őrületbe tudja kergetni, én jobban bírom, és jobban sikerül hatni rá. Vagy ez lehet csak véletlen egybeesés is? Vagy az is közrejátszothat, hogy mostanában (húsvéttól) sokat vagyunk egy olyan társaságba ahol sok a gyerek, többek között van két verekedős...ettől is agresszívebbé válhat? Eltanulhatja a barátnőm lányától a hisztit? (eddig is velük sétáltunk naponta, de akkor nem volt ilyen hisztis, de amióta a szülők gyakran hagyják a nagyszülőkkel, míg ők nyaralnak, utaznak, azóta neki mindent szabad, mindig visít).
Vagy mégis az lenne a gond, hogy tesvérke született, és kevesebb időm van rá (+ a férjem áprilisig otthonról dolgozott, meg szülés után is még 2 hétig, és amikor állapotos voltam, akkor is nagyon megviselte, hogy nincs mindig itthon, még ha meg is szokta, hogy nem szabad zavarni). Az a helyzet, hogy rengeteg időt töltöttünk rég együtt, ha főztem, akkor soha nem nyaggatot, hogy játszak vele, de mindig ott lábatlankodott és "segített". Az a helyzet, hogy én is hiányolom azokat a pillanatokat, mert szerettem volt vele dolgozni, látni a lelkesedését, örömét ha sikerült valami. Sajnos mostanába este főzök, amikor már alszanak...sajnos az alvásidőmből megy le. Ma eldöntöttem, hogy megpróbálok hordozókendővel főzni, mind a két gyerekkel...hátha bejön :).
Bocsánat, hogy egy regényt írtam, de amikor fáradt vagyok akkor eléggé beszédessé tudok válni :$ , fóleg amikor szobafogságon vagyok :'( , mert csütörtökig Margót nem szabad kivigyem, akkor megyünk vissza az orvoshoz. Már így is úgy hiányzik a társaság, hogy a hétvégén Andrist nem vihettem ki...Peddig annyira szeretek emberek közé járni, beszélgetni, meg hallgatni a másokat..apropó. Hol van mindenki?
Írjatok!
Na befejezem a regény írást! Jó éjt!
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is, csak már iszonyú késő van, éppen csak két szót irok.

Zsuzsa, sajnálom, hogy beteg a kicsi. :cry: Tényleg annyira rossz az orvosi ellátás felétek? Nem mintha máshol sokat különbözne a helyzet. :?
A cumizással az a helyzet nálunk, hogy Janka csak teával hajlandó elaludni (vagy már irtam ezt?), és éjjel is kéri az üveget. Jobban mondva megkeresi ő. Annakidején mig szoptattam, nem volt nagyon lelkes a tej láttán. A mellemet elfogadta, de voltak pillanatok, mikor úgynabból a mellből egyik alkalommal akart szopni, máskor meg mintha undorodott volna tőle. Éppen ezért nem volt nehéz leszoktatni a szotatásról, viszont annyira rákapott a teára, hogy most az üvegen csüng. A jó az, hogy csak éjjel teszi ezt, nappal nagyon jól iszik pohárból is. Néhány napos kora óta szopi után rendesen kikövetelte a teaadagját is, hanár akkoriban nem is édesitettem, hogy amiatt kellett volna neki. A másik cumitól hamar megvállt, sőt, a tegnap este elővettük neki kiváncsiságból, hogy hogyan reagál. Valahogy úgy nézett ránk, hogy "ti normálisak vagytok?". Közelitette a szájához, majd hirtelen a másik kezével mintha mocskot szedett volna le a nyelvéről, úgy törölgette a nyelvét. Vicces volt!

Mára ennyi, mert tényleg összeesek. Holnap majd folytatom.

Jó éjt!

A tegnap egész nap a kinti virágokat rendezgettük, mert az éjjel fagyra lehetett számitani. VÉgülis nem volt túl nagy hideg, de legalább mi nyugodtabban aludtunk.

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Zsuzsa, sajnálom, hyog így megjártátok azt a dokilátogatást! :( Gyors gyógyulást Margónak, olyan rossz érzés az anyának, amikor beteg a gyereke! Én most, ennyi idő után sem vagyok jól, amikor Krisztának bármi baja van! :roll: :( Hörghuruttal már nem is lehet játszani, ilyenkor szerintem is muszáj az antibiotikum, mert könnyen tüdőgyulladásba mehet át. és az még rosszabb.
Nem tudom, mit mondjak Andrissal kapcsolatban. Sok lehetséges okot felsoroltál, szerintem az összesből egy-egy kicsi közrejátszik az agresszivitásban. No meg ez a kor már a dackorszak, és ezt sem szabad figyelmen kívül hagyni. Szerintem csakis a türelem és sok türelem segíthet rajta, és persze a következetesség. A férfiaknak szokása, hoyg hamarabb beadják a törülközőt a türelem terén, de mégiscsak helyt kell állniuk valahogy. Istvánnál még nincs baj, de mi még nem dackorszakozunk. MAjd meglátom, mi lesz, amikor már nálunk is meglesz a tesóka. :)
Csak annyit tudok mondani, hoyg kitartás és fel a fejjel! Én úgy gondolom, hoyg majd a mikor a kiskamasz- és a kamaszidőszak problémáival kell szembenéznünk, akkor a mostani időszak oylan szépnek és egyszerűnek fog tűnni. Persze, ez sovány vigsz, tudom, de mégis próbálj pozitívan gondolkodni. Ami pedig a beszédességedet illeti, gyere csak és írd le nyugodtan, mert az sokat tud segíteni, ha megoszthatod a gondjaidat valakivel. És ha tudunk segítünk, de ha érdemben nem is, akkor is lélekben, gondolatban melletetd vagyunk, főleg, hogy hamarosan a nyomdokaitokba is lépünk. :)

Emese, te mindig ilyen éjjelibagoly voltál/vagy? :D Próbálj meg kicsit korábban lefeküdni, mert azért az éjszakai alvás nagyon fontos. persze, a napközbeni pihenés is, de az nehezebb. :roll:

Mi tegnap voltunk az orvosnál! :) Nos, a babával minden rendben. :) És velem is minden rendben. Mikor mondtam, hoyg elég gyakran és hosszaasan keményedik a hasam a doki attól tartott, hoyg nehogy meg legyek nyílva, de szerencsére szó sincs róla.
Mütyürke meg jól érzi magát. Befordult fejjel lefelé, aminek nagyon-nagyon örülök, a jobb oldalamon van a háta-gerince (pont mint Kriszta anno ) bár a pozíciót még megváltoztathatja.
A fejátmérője, a BPD: 75,9 mm, a combcsontja pedig 57,5 mm, ezek az adatok szerint Kismanóm már 29 hetes és pár napos (szóval pont annyi, mint ahogyan számontartom). A becsült súlya pedig 1465 g, ami a doki szerint tökéletes. Nincs semmi vizsgálat amit most csinálnom kell, semmi újat nem kell szednem, csak továbbra is a magzatvédő vitamint. Házi feladatként naponta 2-3 órás fekvőpihenést kell beiktatnom :roll: és ismét no-szex. :oops:
És ennyi. :D
Ez a két és fél hónap már féllábon is lejár! :wink: :D

Mutatok két képet is róla, de nem lehet ki tudja miket mutatni már ebben a korban. Túl nagy, hoyg ráférjen a képre. :)
Az egyiken profilból az arca eleje, az öklöcskéje és egy kicsi a lábából látszik, a másikon meg állítólag ismét a "lánysága". Én valóban, látok ott egy erősebb csíkot, valószínű, az az :D :
Kép
Kép
És itt egy mai kép rólam is :) :
Kép

Puszilok mindenkit! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Edith, látom te is szépen gömbölyödsz:) Próbálok én is még egy utolsó képet késziteni a pocakomról, de mind elfelejtem. Talán holnap, napvilág összejön. Az jó, ha jól fejlődik a baba, és minden rendben van. Nálam is jobb oldalamon van a háta, a balon meg a lábait érzem.
Ami az éjjeli bagolyságot illeti, szinte mindegy, hogy mikor fekszem, mert ha 11 körül fekszem le, akkor éjjel 3x ébredek, ha pedig később, éjjel fél 1 körül, akkor lehet hogy meguszom csak egyszeri ébredéssel. Aludni már úgysem tudok jól, pedig igazán jól fogna egy belevaló alvás. Csak egyelőre semmi kilátás, és ezentúl talán még ennyire sem. :? :roll:

Zsuzsa, Edith annyira jól megfogalmazta a mondanivalóját, hogy én is csak jóvá tudom hagyni. Mindenból egy kicsi hozzájátszik Andris viselkedéséhez. Ezzel most engem is elgondolkodtattál, hogy nálunk is fennálhat ilyen helyzet..... Irjál nyugodtan a bajaidról, hiszen azért vagyunk itt, hogy segiteni próbáljunk. :!:
Remélem Margó már jobban érzi magát!!!!!!! Gyógyulást!

Na megyek én is aludni....ha sikerül :roll:

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Reagálni nincs időm, de kiváncs vagyok a véleméntyetekre...
SEGÍTSÉG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pénteken kapja meg a párom unokatestvére a doktori címet, így szolt az anyósom, hogy ha már a városba lesznek az egész nagy család belép hozzánk. Nem örültünk neki, hogy meg se kérdezik, hogy jöhetnek-e, de arra gondoltunk ez van, legyen.
Közben kiderült, hogy Margó hörhurutos, így ma megmondta Béci az anyujának, hogy ne jöjjenek, nehogy elkapjanak a gyerekek valamit (az anyósom asszisztensnő, az egyik tesója, aki jönne orvosnő, így sokat vannak betegek között). Féltünk, hogy nehogy betegségre kapjanak egy újabbat, meg attól is, hogy épp kigyógyultak és újból kezdjük (egyébként most mind betegek vagyunk, Andris kivételével mindenki antibiotikumot kap, de ő is kap gyógyszert, csak neki elcsíptük pont a betegsüg kezdetét).
Erre a drága anyós válasza az volt, hogy de akkor is jönnek...meg hogy annak idején őket se kérdezte senki, hogy mikor mehetnek látogatóba, hanem csak jöttek...meg hát a tesója doktornő csak tudja, hogy mikor szabad és mikor nem jönni (persze a tesója még nem is tudja, hogy betegek vagyunk, de máris meg van győződve, hogy muszály jöjjenek így is). A tesójárol azt kell tudni, hogy falusi orvos, és sok fura dolgot csinált az unokáival pl. 1 hónapos kórtol már kaptak gyümölcslevet, sőt már azt is láttam, hogy a férjem unokatesója a szegény gyereknek 6 hetesen szénsavmentes gyümölcs ízesétésű hűsítőt töltött a cumisüvegébe...
Sajnos a betegségeket sem veszi komolyan. Mikor Andris pici volt, volt olyan, hogy tudta, hogy egy bizonyos komoly betegség ellen még nem kaphatott oltást Andris, de akkor is muszály volt látogatóba jönnie, és mosolyogva elmondania, hogy pont olyan járvány van náluk (más városba laknak), és milyen sok kisgyerekes ilyen esetük volt...én meg kaptam a frászt, hogy nehogy hordozza a bacikat.
Most mi a fenét csináljunk? Nincs valami jó ötletetek?
Az a baj, hogy eléggé elképzelhető, hogy pénteken tényleg jönnek, ha akarjuk, ha nem...sajnos ilyen idióta helyzetbe már hozta magát (és minket) az anyósom, de ez durvább. A multkor húsvétkor volt. Előre szoltunk, hogy ne hozzon csokinyuszit Andrisnak, mert még nem adunk neki csokit...erre amikor adja át a csomagot a gyereknek, észreveszem, hogy benne lapul egy hatalmas csokinyuszi. Gyorsan kikaptam a csomagból (nem szerettem volna, hogy szegény Andris később rosszúl érezze magát, mert elvesszük tőle), és szóltam az anyósomnak, hogy "nem megegyeztünk". Az eredmény az volt, hogy megsértődött, sírt a fürdőszobába, meg persze mi voltunk a rosszak, hogy így reagáltuk le, mert hát az mese, hogy Andrist az élénkíti (na persze, így téávolból el is tudja dönteni), meg, hogy csak játszodjon vele, meg mások adnak (ezzel nagyon meg tudnak őrjíteni, hogy nekik mindig az a fontos, hogy más hogy csinálja, meg mit szól, nem szabad másnak lenni, csak olyannak mint az ismerősei :x ).
Félek, hogy most is megcsinálja...csak azért is, hogy mégis úgy legyen ahogy ő mondta :cry: . Az a sz@r, hogy az édesanyja annak idején nagyon beleszólt a dolgaiba, és úgy voltak a dolgok ahogy az anyukája akarta, és ezt nagyon utálja, most meg ugyanezt szeretné velünk csinálni.
Mit tegyünk? Nem őgy érzem, hogy a megbeszélés müködne. Béci (a férjem) válalta, hogy akkor ő felhívja a rokonokat, hogy ne haragudjanak, de nem tudjuk fogadni őket, de ekkor ki volt akadva az anyósom, nehogy felhívjuk.....de lehet, hogy ez lesz, hogy felhívjuk, de akkor így is meg lesz a harag.
Ha jönnek mit csináljunk? Ne engedjük be őket? Valahogy be se engedném őket, hogy az anyósonmak sikerélménye legyen, hogy uralkodik rajtunk. Vagy túl gonosz vagyok? Rosszúl fognám fel a dolgot?
Mi az őszinte véleményetek?
Szép napot!
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Szia Zsuzsa,

Én a helyedben valószinű a drasztikusabb megoldást választanám, főleg, hogy a gyerekeimről lenne szó. Ha sehogyan sem érti meg anyósod, hogy jobb, ha máskorra hagyják a látogatást, akkor inkább csináld úgy, hogy "ne legyetek otthon".Vagyis szerintem bátran megteheted, hogy ne engedd be őket, főleg, hogy figyelmeztetted, hogy ne menjenek. Ne vedd számba, hogy ezelőtt milyen szokások voltak, hogy bejelentés nélkül mehettek látogatóba....az akkor volt, most ez van, és elvégre a ti életetek, és szerencsére még ti dönthetitek el, hogy hogyan éljétek azt. Mintsem utána lelkiismeretfurdalásod legyen, hogy emiatt lesz valami a gyerekeiddel, akkor inkább az anyósód sértődjön meg, és sirja ki magát valamelyik sarokban.
Ami a csokoládét illeti, mi sem adtunk még Jankának, de látogatóban voltunk, és ott el volt képedve anéni, hogy hogyhogy nem kinálhatja meg csokival? Én is megmondtam nyiltan, hogy még nem adtunk neki, és ameddig lehet, még nem is fog kapni. Családtaggal (anyós, após) egy kicsit más a helyzet, de akkor is a gyerek van az első helyen.

Én apósommal vagyok elég fura viszonyban, de neki a betegsége miatt is van, vagyis megvan az ő világa, amiből nehezen lehet kimozditani. Szerencsére ő nem szól bele az életünkbe, de nem is igazán tudna, mert nagyon ritkán találkozunk. Ő ritkán jön (egy évben kb kétszer, de akkor marad egy-egy hetet, kettőt :roll: ), nekünk meg nincs időnk menni.

Kiváncsi lennék Edithnek is a véleményére, de valószinű, hogy ma már nem fog irni, ha eddig nem tette.

Csak azt tudom tanácsolni, hogy legfőképpen a belső hangodra halgass!!!!!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Jó reggelt! Csak gyorsan írok pár sort, mert már hallom Kriszta hangját. :) tegnap nem neteztem, mert nagyon nem voltam toppon! :roll:

Szóval, Zsuzsa, úgy tegyél, valóban, ahogyan a szíved diktálja. És ahogyan ti szoktátok.
Én megmondom őszintén, nem vagyok híve a túlzott óvatoskodásnak, mert a gyerek bárhol, bármikor, zárt ajtókkal a házban is megbetegedhet, nem kell ahhoz látogató. DE... nem tudhatod, hoyg valóban nem beteg-e valaki közülük (mert asszem, épp lennének egy páran) és akkor nálam se jöhetne szóba egy látogatás, bármennyire is megharagudna valaki.
Szóval, azért most már másképp működnek a dolgok. Bizony, kérjenek engedélyt, ha menni akarnak! :P Én is gondoltam arra, hoyg ne legyetek otthon épp akkor, de beteg gyerekkel hová elmenni? Talán az orvoshoz kontrollra. :D

Csoki: Kriszta sem tudja még mi az. Szerencsére a családban nálunk nincsenek ilyesmiről viták, mert pl. anyósomék, akikkel mondhatom Kriszta több időt van egyedül is, nem igazán érvényesítik akaratukat. NAgyon tisztességesen bánik vele Anyu, ha otthagyom, és mindig úgy volt, hoyg csak azzal etette, amivel akkor éppen szabad volt. Még most is sokszor megkérdezi, hoyg akkor pl. paszulyt ehet, vagy ilyesmi? Persze, vannak más nézetei, azokat általában el is mondja, de ha nem egyeznek az enyémmel, nem veszi zokon. :) Én nem nagyon mondhatok rosszat - szerencsémre - az anyósomról.

Na, mentem.... MÉg jövök, ha tudok...

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Most én sem maradok sokat, csak éppen a pocakos képet akartam feltenni. A háttér és a blúzom szine miatt kicsit elveszik a lényeg..... :lol: Kép

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Sziasztok!

Hat Zsuzsa, sajnalom, hogy ennyire nehez a felfogasa anyosodeknak!
Szerintem is azt tedd ami neked a legfontosabb ha megsertodnek annyival maradnak majd kiengesztelodnek!

Csokit en sem szoktam adni neki es nem is akarok, anyosom mindig felhiv mikor nagy ritkan erre teved es megkerdi mit vigyek Jazminnak vehetek egy csokit?!En meg erre `ne csokit ne tessek venni mert nem szoktam adni neki ,akarmi mast mondom, de kulonben tessek hagyni ne tessek ra kolteni!Es errefel jon nem hoz semmit es magyarazza Jazminnak, hogy nem hoztam csokit neked mert anya nem engedte`!Szoval en is imadom!

Edith,Emese a kep szuper!

Mi sajna megint megvagyunk fazva rendesen ma delutan megyunk dokihoz addig meg Nurofent adtam neki, az orra is annyira csorog en meg porszivozom neki, de mikor latja mar szalad ki a szobabol!

Hetvegen raadasul lagziba kell menjunk a hugomnak, szoval nem tudom mi lesz en akartam vinni ot is!Na de igy?!

Na jo most megyek mert szalad a haz!
Puszi!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

Kép
kajla
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk Uh-n. Állitólag minden rendben, de a baba már tényleg készül kifele. Nagyon elfogyott a magzatviz is, meg valami lennebb, vagy elébb került a méhszájnál. Pontosan nem értettem, mi az, mert nem a méhnyak rövidült. Meg a medencém környékén is fájdogálnak a csontjaim, és néha, amikor többet ülök, elég nehezen tudok megindulni, sántikálok mint egy hadirokkant. Ja és ez nem mostani helyzet, csak mind elfelejtettem emliteni, hogy a jobb mellemből annyira szivárog az előtej, hogy néha már úgy érzem, mintha szoptatnék, és túlfolyás van. Állitólag ez is normális, lévén szó, hogy már a második terhességnél vagyok.

Ági, gyógyulást Jázminnak! És remélhetőleg csak jól szórakoztok majd a lagziban is!!!!!

Janka ma egész délelőtt járkált fel s alá a szobában, és nagyon élvezte. Nem fogadta el a segitségemet sem, mint ahogy mostanig tette, vagyis egyáltalán nem akarta fogni a kezem. Sőt, mi több, a tévében zenét hallott és táncikálni is kezdett. Nagyon jól kialakult már az egyensúlya. Azért fura érzés, hogy már ennyire nem kell segiteni neki a menésben, :? :cry: valahogy úgy érzem, hogy "csúszik ki a kezemből". De hát ez az élet rendje! Hozzá kell szokni. :lol:

Jó éjt!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Sziasztok!

Hát, lányok, bizony az utóbbi napokban csakis ágyban feküdtem, ugyanis kórházban voltam. Szerencsére nincs semmi baj, továbbra is zárt vagyok, pár napig tartott a megfigyelés (péntek este utaltak be) tegnap jöttem haza.
Mivel szinte csak feküdtem, szombaton délelőtt volt az utolsó fájdalmas keményedésem, de utána is már csak 1x vagy 2x keményedtem be. Ahogy már többet voltam lábon tegnap, miután hazajöttünk, már ismét sűrűbben keményedtem, de szerencsére nem fájdalmasan. Szóval, maximális pihenés kell. Egy gyors kaja, a ház összeszedése és vissza az ágyba. Kriszta körül is a szükségesek, azonkívül pedig, remélem, eljátszik mellettem, bár persze, együtt is tudunk játszadozni! :)

Tegnap itthon hatalmas meglepetés ért, ugyanis IStván, anélkl, hoyg bármit is mondott volna, kifestette egyedül a konyhát, megmosta a kávéskészleteket meg poharakat, meg a mi a szekrényeken volt, letörölte a falakat, felmosott, szóval, ki volta akadva. Neke csak vissza kellet volna tenni a készleteket a helyeikre, mert arra nem vállalkozott (nem tudta, mi hol volt ), de azt meg megcsinálta a húgom.
Szóval, most mindenki kímél, mert nagyon megijedtünk...
Kb. ennyi magamról/magunkról, ha nincs semmi gond addig, akkor a dokimmal a soron következő látogatáskor találkozunk, nov. 19-én.

Puszilok mindenkit, a betegek, remélem, meggyógyultak már! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith, vigyázz magadra!!!! Egy részből tudom, miről beszélsz, mert engem is inkább csak ilyenkor kimélnek, amikor valami nagyobb baj ér. Mostanig én is kétszer gondoltam már, hogy szülni fogok, utána hagytam alább a munkával, de Janka cipelgetését valahogy csak nem tudom megúszni...... Tehát tényléeg pihenj sokat, mert ebben az esetben az segit a legjobban.

Elképesztő, mit tudunk kihozni a férfiakból, igaz?! :lol: Levi is szerencsére nagyon jól rendezi itthon a dolgokat. Én csak az éjjeli alvástól tartok, vagyis ameddig én a kórházban leszek, akkor lesz a gond. Úgyanis ő annyira mélyen alszik, hogy nem ébred fel, amikor Janka nyöszörög éjjel..... :? :roll: De majd megoldják valahogy.

Most megyek én is pihenni, mert ez az esős idő teljesen kikészit.

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Csak pár szó...

Hát igen, Emese, nem panaszkodhatok igazából IStvánra, mert a maga módján mindig segít szinte mindenben, de vannak "rossz pillanatai" :roll: A meglepetéseket is tudja szépen, pont jókor "adagolni" :wink: . De mondom, összességében véve, örülök, és boldog vagyok, hoyg ő a férjem és a ygerekeim apja! :) :D

Te már 38 hetes vagy. Már bármelyik pillanatban szülhetsz!!!!!!! :D :D :D :D :D Olyan jó!!!! Gondolom, már ti is várjátok, mindenféle szempontból! :)
Elküldöm mindjárt priviben a számomat, hoyg írhass egy sms-t, amikor kibújt Kismanó! :)
Már végleges a neve? :D

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Sajnos csak most tudok írni, pedig már az este kaptam az sms-t:
Tegnap 19 órakor megszületett MÁTÉ ZSELYKE 3940 g-mal. :D :D :D :D :D :D :D :D

[b]Emese, még egyszer gratulálok, sok erőt, egészéget kívánok, és boldog együtt töltött perceket az egész családnak!!!!!!!!!!! [/b]

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Köszi Edit, hogy irtál ide. Már itthon is vagyunk, pedig csak ma este lesz két napos a baba. :D De szerencsére minden rendben vele is és velem is. Csak néhány képet teszek, majd máskor bővebben, most még nincs energiám gondolkodni sem. :roll: :lol: Annyir irhatok, hogy neked is legalább ennyire könnyű szülést kivánok!!!! :lol: :wink: Kép Kép Kép

Janka is meglepően jól fogadott, remélem igy is marad.

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


ISTEN HOZOTT ZSELYKE!!!
Nagyon gyonnyoru baba Emese, Isten eltesse eroben egezsegben!!!
Kép

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Szia Emese!

Csak véletlenül néztem be ide, és nagyon kellemes meglepetés volt itt látni.
Bár Űnitől tudtam, hogy újra babát vársz, azt nem tudtam, hogy mikorra. Mi múlt héten voltunk szüleimnél, legközelebb már hármasban megyünk, én január 30-ra vagyok kiirva.
Gratulálok a két kislányhoz, és a gyönyörű nevükhöz is.

Judit

Kép
vjudyt
 
 


Ági, köszönjük a gyönyörű virágkosarat!!!!
Mi van veletek? Látom te sem irtál túl gyakran mostanában.

Jutka!!!Hogy milyen kicsi a világ!!!!

Örömmel olvasom, hogy te is babát vársz. Még van egy kicsi a szülésig, de nagyon hamar el fog repülni az idő. :) Saját tapasztalat....... :lol: Használd ki ezt az időt legfőképp pihenésre, mert utána nem sok marad erre.

Ha még van kedved és időd irhatsz ide, csak lehetséges, hogy ritkábban tudok majd válaszolgatni..... :wink:


Kellemes estét!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Látom nem maradtam le semmiről.... :lol: Hova vagytok eltűnve????

Én már megirtam, úgyhogy csatolom a szüléstörténetet.....

Csütörtök éjjel 2 körül arra ébredtem, hogy görcsölget a hasam. Reggel fél 8-ig még jónéhányszor éreztem, aludni már nem tudtam. De nem volt szabályos és túl erős sem a fájás. Fél 8-tól majdnem 10-ig erőteljesebb görcsök kezdődtek. Beszéltem az orvosnővel, aki azt ajánlotta, hogy vegyek be egy No Spa-t, és egy óra mulva hivjam vissza, hátha csak falcs fájások. De én valahogy éreztem, hogy nem lehet téves riasztás. Végül még reggelit készitettem Jankának, sétálgattam, összecsomagoltam, amit a kórházba kellett vigyek.....Tehát nem voltak akkora fájdalmaim, hogy csak arra kelljen figyeljek. A férjem viszont már nem mert egyedül hagyni.
Délben 2-kor még átmentünk nagymamámhoz, de már csomaggal, és azzal a gondolattal, hogy Jankát ott is hagyjuk nála, ha véletlenül menni kell. Továbbra is fájogattam, de én még mindig vártam, hogy rendszeresebb és erőteljesebb legyen. Volt mikor 5-6 percenként jelentkezett a görcs, de aztán 20 percig semmi. Majd 10 perc mulva ujabb görcs, aztán 5 perc mulva...tehát teljesen szabálytalan volt. Végül ismét beszéltem az orvosnővel, és mondta, hogy 5 körül hivjam fel ismét, hátha addig rendszereződik. Végül nem vártunk addig itthon, hanem elindultunk azzal a gondolattal, hogy majd a klinikáról felhivjuk, hogy legalább vizsgáljon meg, tudjam, hogy is állunk. A klinika előtt fel is hivtuk, de azt mondta, hogy most a rendelőjében van még fél 7-ig, és nem tud eljönni, csak, ha tényleg szülök. Megkért, hogy menjünk addig, nézzen meg ott. Hát zért volt mit menni addig, szerencse, hogy autóval voltunk. Ott is várni kellett, mert bent volt valaki. De még ott sem voltak kibirhatatlan fájdalmai, annyi, hogy talán gyakrabban jelentkeztek. Akkor már délután 5 óra után volt valamikor......Mikor bekerültem, és megvizsgált, láttam az arcán egy meglepődést, meghökkenést..nem is tudom, mit, de csak annyit kérdezett, hogy autóval vagyunk-e, mert akkor gyorsan menjünk vissza a klinikára, és ő is jön mindjárt. Errefel telefonált is a klinikára, hogy fogok menni, és sürgösen készitsék el a beutaló papirokat. Én még megkérdeztem, hogy mégis mennyire vagyok tágulva......mire az ő válasza mosolyogva csak annyi volt, hogy....”izé, menjenek gyorsan a klinikára, és jövök én is.”
A klinikán már vártak, és ott is megnézett egy orvos, ameddig megérkezett az orvosnőm. Az is csak azt hajtogatta mindenkinek, hogy siessenek. Nekem meg csak annyit mondott nagy nyugisan, hogy egy óra mulva a kezemben lesz a baba........Még mindig nem voltak kibirhatatlan fájdalmaim, habár én még vártam azokat a fájdalmakat, amiket az eslő szülésnél átéltem.
Még borotváltak, amikor megérkezett az orvosnőm, és nagyon rászólt a nőre, aki borotvált, hogy ne babráljon annyit velem, hanem jobb, ha siet. Végül burkot repesztett, mert a magzatviz még nem ment el. Akkor kérdeztem meg tőlem hogy talán ezután lesznek még erősebb fájdalmaim......? Mire nevetni kezdett, és azt mondta, hogy miért várom az erősebb fájásokat, amikor már 7 centire vagyok tágulva a 10-ből. Akkor tudatosult bennem, hogy tulajdonképpen én végigsétáltam az egész vajudást, és egyáltalán nem volt annyira kibirhatatlan, mint ahogy féltem tőle.
A burokrepesztés után egy naaaagyon nehéz fél óra vagy óra (nem is tudom) következett. A tolófájások alatt éreztem, hogy végem lesz, rosszul vagyok. De ugyanakkor az orvosnőt figyeltem végig, aki remekül lebonyolitotta az egész szülést. Talán az segitett a legjobban, hogy annyira nyugodt volt végig, és folyton mondta, hogy éppen mit csináljak. Jankával nem volt ebben részem, ott sok ápolónő volt körülöttem, meg az orvos is csak velük beszélgetett inkább, még néha néha rámkiáltottak, hogy nem jól veszem a levegőt.....de azt éppen elfelejtették mondani, hogy hogyan kell jól csinálni.....
A lényeg, hogy este 7 órakor Zselykét az ölemben tartottam, miközben az orvosnő az utolsó öltéseket végezte. Vágást ejtett, mert tudta, mert nagy babára számitott, és félt, nehogy magától repedjen.....Hát tényleg nagy baba lett: 3980 g, 51 cm. Úgy orditott, hogy a gyerekorvos, aki tisztogatta meg is jegyezte, hogy „ez igen! Kire hasonlit, hogy igy tud kiabálni? „
Aznap éjjel nem volt velem a baba, de nem igazán tudtam pihenni sem. Még mindig hihetetlen volt, hogy átestem a szülésen. Még másnap reggel is csak az forgott a fejemben, hogy hamarosan kell szüljek, kell készülni a szülésre. Két nap kellett elteljen, hogy a tudatomig jusson, hogy tényleg lehetséges ilyen hamar is szülni. Pedig az első szülésem sem volt túl nehéz (az utólagosan hallott szüléstörténeteket hallva).......

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Emese, drága, megkönnyeztelek. :) Hát, tényleg gyorsan ment ez az egész, akkor. De nagyon örülök értetek, hoyg ennyire hamar és mondhatni fájdalommentesen történt minden. :)
Miután írtál, hoyg már itthon is vagytok, azon gondolkodtam, hoyg hol, Brassóban szültél, hoyg ilyen hamar hazaengedtek? Ez nagyon jó, szerintem, bár nekem még igazán reményem sem lehet a gyors távozásra, a Kriszta születése után történtek miatt (nem tisztult ki rendesen a méhem és belázasodtam), úgyhogy, mi biztos "leüljük" a kötelező 5 napot még akkor is, ha minden rendben van. Kicsit tartok az ünnepektől olyan értelemben, hogy nem tudom, mennyire lesznek törődőek majd akkor. Gondolom, a minimális személyzet van olyankor. Az orvosom nem garantálja 100%-osan, hoyg bent lesz, bár azt mondta, hoyg a kollégái értesítik majd, ha mennie kell. HA meg nem tud jönni, akkor a lehető legjobb kezekre bíz. NAgyon remélem, hoyg így is lesz. Én nem tartom feltétlenül szükségesnek, hoyg ott legyen, Krisztát is az ügyeletes rezidenssel szültem, és nem volt semmi baj, de azért megnyugtatóbb lenne, ha ott lenne, az biztos. NA, majd meglátjuk! :)

Azóta hogy vagytok? Hogy telnek a napjaitok? Eszika pici? Janka hogyan viszonyul hozzá? Szóval, írjál, ha tudsz, van időd-kedved, tudod, hoyg minden érdekel. :)
Továbbra is sok-sok egészséget kívánok nektek! :)
Puszi:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Hahóó lányok!

Néha be szoktam nézni hozzátok is (én is Erdélyből származom) : a tegnap is ez történt. Elolvastam sikee szüléstörténetét, és képzeljétek, azt álmodtam az éjjel, hogy megszületett minimanó! És sikee: szinte az általad leírt módon! Vártam a szülési fájdalmakat, hogy mikor erősödnek és egyszer csak meglett babó!!! Hát nem hihetetlen?? Annyira elevenen él még most is bennem! Reggel, mondtam is a páromnak, hogy mit álmondtam. Csakhogy az álomban, nem találtam babót, hiába kerestem, hiába néztem be mindenhová. És a kórház két lakrészből állt, ahová jó sok mama-baba volt bezsúfolva (lehet, hogy ez a Gyurcsánymellékhatás! hihi)

Bocsi, hogy belepofáztam, de úgy éreztem, muszáj ezt leírnom nektek.

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


szia fanetta!

Annyira megnevettettél!! Nem hittem volna, hogy ekkora hatással leszek valakire a történetemmel....Örülök, hogy leirtad. Ha még erre tévedsz, bátran irj magatokról, mert most már én is szeretném tudni a te szüléstörténeted!!!!!!

Többiek hol vagytok?

Edith, ne szóljam el magam, de egyelőre könnyebb minden, mint annakidején Jankával volt. Nem hasonlit a két gyerek, nem csak külsőre, hanem a természetükre sem. Zselyke már első perctől nagyon jól szopizott, (a tejem is hamarabb jött meg), és olyant tesz elég gyakran, amit Janka csak hónapokkal később kisérelt meg. Vagyis 3 és fél, illetve 4 óránként ébred enni. Ez nála sem törvény, de gyakori jelenség, és sokszor éjjel is többet lehet aludni emiatt. Aztán vannak olyan éjjelek is, amikor szinte óránként felnyekken, olyankor aztán csak találgatni lehet, hogy most mi a baj. De szterencsére sokkal jobban birom a fáradtságot mint Jankával.
Janka elég jól elfogatda, nem is hittem volna. Most már vannak pillanatok, amikor Zselykének adja a babát vagy a maciját, esetleg megtalálja a cumit, és teszi a pici szájához (nem meri a szájába tenni). Megmutatja, hogy hol van a baba szeme, szája, orra, füle, és sokszor megsimogatja a haját. De amikor elege van belőle, akkor egyszerűen megmutatja a mózeskosarat, és mondja, miközben mutat a kosár felé, hogy "baba kas", "oda". Ami egyértelműen azt jelenti, hogy most már ebből ennyi elég. De azt elfogadja, ha legalább egyikünk vele foglalkozik, vagyis ha Levi a babát tartja, akkor én kötelezően Jankával kell foglalkozzak, mert esetleg sirni kezd. Ezt főleg az esti lefekvésnél tapasztaltunk. De még nincsenek szigorú törvények, lehet hogfy másnap este még aszt is elfogadja, hogy Zselyke mellette legyen az ágyon.

Remélem veletek is minden rendben, és szépen növögettek. Már nincs sok hátra!!!!!!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Hát sikee arra még legalább 3 hónapot kell várnom nekem is (mármint a másodikra)! Legalább is remélem, hogy addig nyugton marad Ödönke.

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Sziasztok lányok! :D

Végre-végre-végre van internetünk!!! :D :D :D Több mint egy hónap után alig akartam elhinni, hogy most semmi nem jött közbe és ma délután tényleg bekötötték :D

Szörnyen le vagyok maradva mindennel, épp csak átfutottam, amit írtatok, és bocsi, de most csak Emesééknek reagálok :D

NAGYON-NAGYON ÖRÜLÖK, HOGY ILYEN SIMÁN ÉS KÖNNYEN MENT MINDEN! KICSI ZSELYKE, ISTEN HOZOTT EZEN A SZÉP VILÁGON! ÉDESANYÁDNAK, ÉDESAPÁDNAK ÉS NŐVÉRKÉDNEK TISZTA SZÍVBŐL GRATULÁLUNK!!! :D :D :D

[color=orange]

Rólunk pár szóban:

Minden OK, a házikót nagyon szeretjük, hihetetlenül hamar megszoktuk, Tünde mintha ide született volna :D
Jó, hogy van helye szaladgálni bent is, mert az udvaron 2 szál fű nem sok, annyi sincs, ezért esős időben nem nagyon tudtunk kint lenni. Sajna Tücsök a havat is csak bentről élvezhette egyelőre, mert tegnapelőtt este óta jön-megy a láza a foga miatt. Még mindig az utsó kettő kínozza, az egyik félig kint van, a másiknak meg most bújtak ki a csücskei. Szörnyű volt ez a két nap, teljesen lefáradtam tőle. Szerencsére ma este már nem volt láza, sőt hőemelkedése sem, úgyhogy nagyon remélem, hogy egy ideig megint nyugi lesz :D

Egyébként tündérbogár, mostanában kezdett próbálkozni "beszéddel", hát, nem viszi túlzásba, de alakul a dolog. Inkább megmutatja, vagy megcsinálja, vagy odahúz és mutogat, stb. Időnként iszonyat akaratos, ha valamit a fejébe vesz, annak úgy kell lennie, nem is figyel oda, ha azt mondom, nem lehet. :D

Még teszek egy-két képet, aztán elteszem magamat holnapra, mert hosszú volt a mai nap (is).

Kép Copfosan :D

Kép Fiiiinom!!! :D

Kép Tánci-tánci :D

Kép Napszemű :D

Kép Mosoly :D

Na, léptem.
Jó éjt mindenkinek, szép álmokat!!! :D

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Szia Meli!

Végre jelentkeztél! Már hiányoztál!

Köszönjük a gratulációt!

Örülök, hogy jól vagytok, és főleg azért, hogy van internet. Kérünk képeket a házról!!! Hogy alakulnak a dolgok?

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Kedves Édesanyák, Édesapák!

Pszichológus, családkonzulens édesanya vagyok. Négy éves ikergyermekeim egyike súlyos fejlődési rendellenességgel született, az ő fokozott ápolása, gondozása miatt munkámat itthonról végzem. Így elmondhatom, hogy elméleti tudásomat ugyan az egyetemen szereztem, de ikergyerekeim és a betegséggel járó teendők sok mindenre megtanítottak a gyakorlatban.

Gyerekneveléssel, családi gondokkal, párkapcsolati nehézségekkel, személyes jellegű problémákkal küzdő személyek bizalommal keressenek fel egy e-mailben, segítek megtalálni a jó megoldást és kivitelezni azt. Akinek egy kis bátorításra, problémáinak megoldásában segítségre lenne szüksége, de a távolság miatt, vagy bármi más okból kifolyólag nem tud személyesen keresni fel egy szakembert, annak ideális megoldás lehet az e-mail-en át történő konzultáció (pszichotanacs@freemail.hu). Lásd még: www.pszichologia.mlap.hu

A www.pszichologia.multiply.com oldalon ingyen letölthető anyagok várják a kicsiket és a nagyokat egyaránt: babazenék, gyerekzene, kifestők, rajzfilmek (angol, magyar), oktatóprogramok, könyvek, zene minden kornak... A feltöltés folyamatos, érdemes többször benézni.

üdvözlettel, Nisreen
nisreen
 
 


Sziasztok!

Jól elijesztettem mindenkit... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :(

Emese!
Köszi! :)
Nálatok/veletek mi újság? Ha írni nem is tudsz - amit nem csodálok a két gyerkőc mellett - de néhanapján mutass képeket róluk, oooolyan jóóóó nézegetni... :D :D :D

Én is "hoztam" fotókat a házról, igaz, nem a legfrissebbek... :oops: A költözésünk másnapján este készültek, azóta változott sokminden, de nagyjából ilyen :D A napokban készítek majd újakat is. :D

Előszoba:

Kép

Kép

Nappali:
Kép

Kép

És egy friss, Apa készítette a héten:

Kép

Konyha:
Kép

És egy friss, itt már látszik a csempe egy része is, amit múlt héten rakott fel Apukám.

Kép

Kamra: nem sokat változott, majd ha meglesz a fiókos szekrényem! :D

Kép

A fürdővel nem nagyon dicsekszem, mert tiszta ugyan, de elég kopott, sajna nem maradt pénzünk felújítani, majd jövőre.

A hálónk sokáig ilyen raktárféle volt, csak a héten gyűjtöttem erőt a könyvek kipakolásához. Most már hangulatosabb, majd azt is megmutatom. :D

Kép

A gyerekszoba a kedvencem: :D Itt már szinte semmin nem változtattunk, ez volt a vesszőparipám, hogy mire beköltözünk legyen teljesen kész. :D

Kép
Kép

Hát ennyi egyelőre. :D

Lassan megyek aludni, mert mindjárt ébreszt a kiskakasom. :D

Holnap este remélem, másról is tudok írni, nem csak magunkról... :wink:

Jó éjt mindenkinek! :D

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Szia Meli!

Hát tényleg nem tudom, mi lett a többiekkel....

Annyira jó lett a ház!!!!Ezt már csak azért is mondom, mert tudom (képek alapján), hogy milyen volt....Hát és s föld a különbség! Gratulálok a munkátokhoz!!!! 8)

Időm az éppen kevés van, de néha amiatt is szakitok annyi időt, hogy leüljek a gép elé, mert legalább ilyenkor kikapcsolok egy keveset. Nincs okom panaszra, mert elég jók a gyerekek, (már amennyire jó gyerek lehet :D :lol: ). Zselyke is a korához képest tűrhetően alszik, eszik.....vagyis nem ordit, bömböl ha kell ha nem. Ma egész nap mértem a szopások előtt és után, hogy lássam, mennyit eszik, elége-e neki, mert szopi után néha elég sokszor kell megemelni a kiságyából, mert vagy böki jön, vagy visszahány. Hát a mérések azt igazolták, hogy tényleg van miért hánynia, mivel a könyv szerinti ajánlott 75 g sopihoz képest ő 100-120g-ot eszik meg egyszerre.. :shock: Ma ete megmértük a súlyát is, hát 4770 g. A három hét alatt elég jól fejlődött. Állitólag én is ilyen étkes voltam annk idején....valakire kell hasonlitson az örökös is....

Képeket most nem tudok tenni, mert sietek ágyba bújni, amig alszik. Hamarosan bepótolom!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: