Új privát üzeneted érkezett!

Fogár!

Üdv! Jankád nagyon édes lányka, kis kópé :)

Ludmilla!
Én is így jártam tegnap :twisted:
Emma nagyon jól elüldögél, épp most is, egyre kevesebbett igényli a társaságom, amikor nem fája foga, vagy nincs egyéb kínja.

Egy hete nagyon sokat van hason, amikor csak teheti, hasra fordul. Lehet, hogy azért, mert feladtam, hogy valaha is kúszni, meg mászni fog ? :lol:
Már pelenkázáskor sem tudom a hátára fektetni, csak cirkuszolt, így megtanultam gyorsn hason pelenkázni, meg öltöztetni. Elég mókás :)

A hónap végén megyünk Amsterdamba. Már nagyon várom. Későbbre terveztünk csak hosszabb utazást, de mostanában annyira imád csavarogni, hogy nem félek tőle.

Délelőtt túráztunk egy nagyot, mert anyagot kellett beszereznünk, ugyanis nincs a babakocsi téliesítve, csak a mózes van hozzá, abba meg nem tehetem.

Lépek játszani Manócskámmal, aztán remélem alszunk egy jó nagyot.

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!

Fogár!
Üdv kis családunkban! :D Gratulálok a kislányodhoz. :D
Ne aggódj, nincs lekésve semmiről. :) Majd csak elkezd neked is térdelni, meg mászni, és akkor gyorsan behoz majd mindenkit! :wink:
Képet úgy tudsz felrakni, ha az írómező aláján rányomsz a melléklet feltöltése gomba, és ott a tallózásnál kiválasztod a képet. Arra kell figyelni, hogy max 600*600 pixeles lehet, a nagyobat nem rajka fel. :!:
A vonalzót úgy tudod berakni az aláíráshoz, hogy ha kész a vonalzó, akkor a róla kapott kódot beilleszted az aláírásodba. Azt meg úgy, az oldal tetején lenyitod a segédletek ablakot, és ott bemész a profilodba, megkeresed az aláírás rész, és oda bemásolod. Ja, és a mezőbe, ahová a hozzászólást írod, alatta van egy ilyen rész, hogy aláírás hozzáadása. Ezt pipáld ki, és akkor mindig automatikusan be fogja rakni. :!:
Remélem, értelmesen sikerült leírnom, és nem bonyolítottam túl. Ha valami nem tiszta, szólj nyugodtan, és segítek!! :wink:
Várjuk a képeket a királylányról!!! :)
Ja, és ha jössz rendszeresen, beteszlek téged is a táblázatunkba, amin áttekinthető, hogy ki mikor született (mármint a babáink :) ), mekkorának, stb. :roll:

Ludmilla!
Nekem is van, hogy a fiatalember megtréfál azzal, hogy hamarabb felébred, mint ahogy számítotam, és még nem vagyok kész mindennel. Főleg a babanetes hsz-kal nem. :D :wink:

Dzsú!
Igen, elég érdekes hason öltöztetni, de találékony anyuka vagy megoldja, vagy hallgatja a hisztit, és végig küzdi az összes pelenkázást-öltöztetést. :lol:
Amszterdam? De jó neked! :D Most irigykedek ám rendesen!!! :?

Maki tegnap este 9-től fél 11-ig csinálta a balhét az alvás körül. De csak sikerült nagy nehezen, hogy ne vegyem ki, és elaludjon. Már téptem a hajam. Anyu segített. Már nem a hajtépésben, hanemaz altatásban. :lol:

Most délben pedig 3/4 óra alatt aludt el, de nem volt akkora ordítás, csak pityergés. :)
1 óra alvás után megébredt, mert csöngetett valaki :twisted: , de úgy néz ki, sikeülr vissza simogatni.... :)


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol:
Úgy néz, ki sikerülni fog!!!!!!!!!!!!
Tegnap az első, legnehezebb napot anyu csinálta végig. Délben is meg este is 1,5 óra kemény ordítás volt. :twisted: :twisted: Én nem bírtam volna végig csinálni, az biztos.
De a mai nap az enyém volt. :roll: Kora délután 3/4 óra, volt sírás, de nem olyan kemény ordítás, mint tegnap. :? Megébredés után pár perc alatt visszaalvás simogatással, csöndben! :D A következő alvás kora este (kicsit elcsúszott) 20 perc alatt. Csak pityergés volt, de odamenni nem kellett!!! :D Most este pedig fél óra volt. Volt egy sírás időszak, de ez sem volt vészes. :D :wink:
:lol: :lol: :lol:
Viszont elmaradhatatlan kellék a cumisüveg. :roll: :!: Kende nem tudott cumisüvegből inni, csak pohárból, meg üvegből (műanyag flakonból). :) Nem is erőltettem. Minek. :?: Még rákap az ízére, és elfelejt pohárból inni.. :roll: Nehogymár visszafelé fejlődjünk!!! :? De jókat játszott vele. :) Addig-addig, míg azt vettem észre, hogy tud belőle inni. :roll: Alváshoz is először azért kapta meg, mert a sok sírástól köhögött. Na, az lett a vége, hogy azzal szokott aludni. :? Cumi nem kell, csak szórakozik vele. :lol: Kiveszi, megforgatja, beteszi, kiveszi... stb. Viszont a cumisüveget addig nyalogatja, míg megnyugszik, és elalszik vele. Most is már alszik, de két kézzel fogja, öleli maga mellett. El se tudnám venni. :D Hmmm. Hamar feladja az ember az elveit. :roll: :oops:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Ja, azt elfelejtettem leírni, hogy amikor most este letettem Kendét az ágyába egy jóéjt puszival, elfordultam, léptem 5 lépést, és olyan fura helyről jött a sírós hangja, mintha nem is feküdne. Megfordultam, és már ott térdelt az ágy szélénél. :) Majdnem felállt. Illetve az egyik lábán állt, a másikon még térdelt. :shock: :lol: Gyorsan villany felkapcs, és lefilmeztem. :)


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukkantás megint, mert náthás lett a Manócskám, bármikor felébredhet :cry: . Rémes éjszakánk volt, mire elaludtunk volna, őt felébresztette az orra, és csak negyed 3 körül aludt el, persze köztünk. Nem vagyok túl fitt, le kéne feküdnöm, de mindeig eszembe jut vmi tennivaló :x .

Fogár!
Nagyon aranyos Jankád! :P Pár képet gyorsan megnéztem! Szerintem az ücsörgés meg a kúszás is szép teljesítmény, a többivel sincs még nincs elkésve!

Szilpa!
Ügyes Kende az alvással! Cumisüveg! :lol: Nem olyan nehéz leszoktatni róla, ne aggódj! Ádám az anyatejet is cumisüvegből kapta kezdettől fogva, mégis elég hamar (1 éves kora után ) át tudtam szoktatni csőrös pohárra, aztán pohárra. Barátnőm kicsit elrontotta: a fiai 7-8 hónapig szopiztak, aztán kaptak csak cumisüveget, és a mai napig használják! :shock: (4 ill. 2,5 évesek). Ez volt a nyugtatójuk cumi helyett, most meg már nehezebb leszokni róla!

Dzsú!
Amszterdam, de klassz! Biztos jól fogjátok érezni magatokat! Varrsz a babakocsiba bélést, vagy vmi zsákot?

Hason öltöztetés-pelenkázás nálunk is van! A legjobban a fürdés utáni öltöztetést utálja, Apa mondja is neki, hogy milyen lány az, aki ennyire nem szeret öltözni! :lol:

Végre visszaadhatom a szülés utánra kölcsönkapott gatyákat, kifogytam mindből! :lol:

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 



Sziasztok!

Ismét jól elmaradtam... Én nem tudom, hogy nálunk mikor lesznek végre normális napok, sőt már azt sem tudom, hogy milyen egy normális nap. :) Mióta Ricsi rájött, hogy két lábon állva érdekesebb a világ, azóta itthon káosz van. Nem hajlandó mást csinálni, egész nap azt figyeli, hogy mikor és hol állhat fel újra. Érdekes, mert ülni nem tud segítség nélkül. Éjszakánként, amikor sírásra megyek át hozzá, áll a kiságyában és rázza a rácsot két kézzel. Imádom a kis pizsamásomat, olyan édes olyankor. Éjjel még mindig 2-3x ébred, pedig régebben már átaludta az éjszakákat.

Azon csodálkozom, hogy más babák hogyan alszanak együtt a szüleikkel, mert az tuti, hogy Ricsivel nem lehetne! Ő egyszerűen nem tud úgy elaludni, ha mellette fekszem, pedig délutánonként néha jó lenne. Bármilyen fáradt, ő azonnal játszani akar, húzgálja a hajam, felmászik a hasamra, hátamra és nagyokat vigyorog. Képtelen így elaludni. Amúgy is elég felszínes a nappali alvása, a légyzümmögésre is képes felébredni.

A pelenkázás (hason sokkal izgalmasabb!) és az öltöztetés külön művészet, a kis textilcipőjét annyiszor veszi le, ahányszor ráadom. Tegnap egy járókelő hozta utánunk az utcán, mert látta, amint Ricsi kidobta a babakocsiból. :D A sapkát pici kora óta utálja és most már simán leveszi a fejéről.

Mi azt vettük észre, hogy neki majdnem mindegy, hogy ki foglalkozik vele, csak ne legyen egyedül. Szombat este életében először a nagyszülőknél aludt és tündéri, vidám baba volt, normálisan aludt-evett, nem sírt. Én nagyon féltem, hogy mi lesz, úgy beszéltük meg, hogy ha nagyon sírna, akkor megyünk érte, de nem volt gond. Engem jobban megviselt, hogy nem volt kihez felkelnem éjszaka. :D Már el sem tudnánk képzelni nélküle az életünket. (szívecske emotikon) :D :D :D

Nem tudom, hogy olvasta-e valaki közületek A suttogó titkait. (két részes, az első csecsemőkről, a második kisgyerekekről szól) Van benne egy teszt a kicsik vérmésékletéről. 5 lehetőség van: Kisangyal, Mintababa, Mimóza, Talpraesett, Morcos. Ricsi hamisítatlan Talpraesett, minden egyes kérdésből ez jött le. Nagyon jó ez a könyv, mert minden típusről külön ír, hogy hogyan kell kijelölni számukra a határokat, hogyan kell közösségbe szoktatni őket, mozgásra, beszédre tanítani. (Ez nem a reklám helye, csak most épp ezt olvasom. :D )

Ricsinél az akaratosság olyan méreteket ölt, hogy egyre nehezebb kezelni. Egy 8 hónaposnak nem magyarázhatom el, hogy mit miért nem szabad, vagyis megtehetem, de valószínűleg még korai. :D A lakásunk már annyira bababiztos, amennyire csak lehet, de így is a TV állványra a legérdekesebb felkapaszkodni és a zsinórokat valahogyan elérni. Lehet itt millió játék, csak a telefonok, a távirányítók, a zsinórok és a vasaló számíthat érdeklődésre. :D Olyan sincs ám, hogy játék a járókában vagy a kiságyban, csakis a padlón, más szóba sem jöhet, különben egetrázó ordítás következik.

Nem is írtam, hogy feltettem a Ricsi fotóit a bebinfo.hu babafotó pályázatának oldalára, de rájöttem, hogy nagyobb hülyeséget nem is csinálhattam volna. :D Semmi célom nem volt vele, csak jó érzés az én kicsi babámat is a többiek között látni, de tuti, hogy bunda az egész, máskülönben nem lehetne 1 nap alatt 140-150 szavazatot összegyűjteni, amikor egy emailcímről csak egy szavazatot lehet leadni... No mindegy, úgysincs semmi értelme. :)

Puszi minden babának és anyukának, a kis betegeknek mielőbbi gyógyulást, Lillának pedig fel a fejjel, nem lesz semmi gond!!

Kép Kép Kép

Kép

Kép
diverse
 
 



Sziasztok!

Fogár!
Üdv! Márk szintén jan. 10-én született.:)

Nos, megjött a várva-várt lelet, minden OK. Közben jártunk az operáló orvosnál is, megbeszélni a műtétet. Márkkal minden rendben, akár holnap műthetnék. A magyar egészségügy viszont haldoklik, bezárják a fül-orr-gégészeti osztályt a Madarász utcában, a Heim Pálban fognak műteni valamikor :x . Okt. közepén tudnak csak időpontot mondani. :cry: Hát ennyi.


Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!
Nem is írom, mit gondolok, nagyon bosszantó, ami veletek történik :( Annak természetesen nagyon örülök, hogy minden rendben :)

Ricsi nagyon ügyes :) Nekem nem jött be a Suttogó, igaz, csak az elejét olvastam.

Ludmilla!
Kocsizsákot, vagy bundazsákot (nem tudom pontosan melyik) varratok anyósommal, így nem kell télen takarókkal szenvednem, meg annyira beöltöztetnem. Van két mintám, azok alapján kiötlöttem egy jót, ha megyünk vásárolgatni, nem kell szenvedni az öltözéssel, meg vetkőzéssel, legalábbis nem annyit, mint zsák nélkül.


Lehet, hogy mászni fog a lánykám. Azon agyal, hogyn tudna a tiltott helyekre is eljutni, ott pakolászni. Nagyon édes, kicsit kúszogat, meg a kutyázással is próbálkozik. Jól felcserélte a sorrendet :)

Jó éjt!

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!

:arrow: Képzeljétek, Kende ma rendesen ment. :) Fogtam a két kezét, és kimentünk a szobából a konyhába (5m). 8) 8) Eddig csak pár lépésszerűt tudott produkálni, azt is úgy, hogy vagy sikerült a lábát rakni, vagy csak húzta, vagy ugyanazzal próbált újra lépni :roll: , de látszott, hogy nem igazán lehet sétának nevezni. De ma normálisan lépkedett. :!: :D :D Igaz, néha sikerült a magasabbra emelni a lábát, mintha lépcsőzne. :lol:

Tegnap esti filmezésem:
Sajnos az esti felvételek elég sötétek, ha csak 1 lámpa világít a szobában. :( :( :( Azt hittem pedig, hogy sikerült átállítani. De utólag láttam, hogy nem. :evil: :evil: De azért feltöltöttem. Hátha látszik valami... :roll:

http://www.send2u.hu/get/?f=oLnGeum2iwAm4VOpGRby

A sötét videó helyett itt van két kép, ami tegnap készült, amikor feltérdelt: :roll:

Kép

Kép

Már egy fokozattal lejjebb tettük az ágyát, de ha így halad, akkor a napokban már teljesen le kell tennünk. :roll:

Ludmilla!
Sajnálom a náthát. :( Remélem, ma jobb éjszakátok lesz!
Köszi. :oops:
Az a baj, hogy Kende is nyugtatónak használja a cumisüveget. :( Remélem, nem lesz majd szenvedés a leszoktatás. :roll: De egyelőre csak arra az egyre koncentrálunk, hogy menjen az egyedül alvás. :) Majd utána jöhet a következő lépés. :wink:
Gratulálok a fogyáshoz! :D :D

Diverse!
Sajnálom, hogy ennyire káosz van otthon a sok állás miatt. :( Kende is egyre többször próbál felállni, így már mindenbe kapaszkodik fel, amit elér négykézlábról. :shock: Asztalterítő, kartondoboz tetején található rajztábla, stb. :roll: Szal minden, ami mozdulhat, és ezáltal ő eleshet, vagy magára ránthat valamit. :roll: De még egyébként is labilis, a fix tárgyak mellett is képes elcsúszni felállás közben :? , és akkor van nagy kopp- nagy ordítás. :cry: Szegény. Úgy sajnálom, de csak így tanulhatja meg. A kiságyrázás, mint a kép mutatja, ismerős. :) Meg az éjjeli kelések is, pedig Kende is régen simán végig aludta az éjszakát 12 órán keresztül!! :shock: Mit nem adnék most is érte!! :roll: :oops: :oops:
Együtt alvás: Nekünk is csak akkor megy, ha már elaludt, és úgy teszem oda, hogy mellé férjek. De reggel, ha szopizik, és nem alszik közben vissza, akkor nálunk is műsor van. Hajtépés, anyám mászókázás, ugrálás, :x :shock: stb. Ha kifárad, ami kb másfél óra, akkor elalszik valahogy. Ha nem, akkor hiszti, cici követelés, sírás, és társai. Szóval ébresztő!!!!!!!!!!!!!! :twisted:
Textilcipő eldobás. :lol: :lol: :lol:
Kendének is mindegy, ki foglalkozik vele. Csak akkor nem, ha rákattan a cicire. Akkor viszont nehéz elterelni a figyelmét, de ha sikerül, és megjelenek, meglát, és eszébe jut megint, jöhet a hiszti. :cry: Sokszor zavar egyébként, hogy nem tudok vele 10 percnél többet játszani, mert mindig ide lyukadunk ki. :( :?
Én elkezdtem olvasni a Suttogót, de nem volt hozzá türelmem, így nem jutottam el sokáig benne.
Ricsi nagyon édes azokkal a kék szemeivel!!! :P :P

Boeske!
Na végre! :!: Örülök, hogy megvan a lelet, és minden jó lett! :D :D
Viszont elég szomorkás vagyok az egészségügyi helyzetek miatt. :( Ez már botrányos! :x De nekünk most az a lényeg, hogy minden okés lesz a műtétnél!!! :wink: :D

Dzsú!
Ellőre is gratulálok a mászáshoz! :P Remélem, már sikerült azóta Emmának!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Eltűntek! :!: :!: :shock:
Hol vagytok? :?: :?: :?:

:?: Bea78? Bótika? Fosolya? Kishannika? L_marcsi? nercsi? Rika07? Sudi? Szandi81? Udt19? :?:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Nercsi!
Elnézést a kisbetűért! :!: :!:
Nem volt szándékos. :oops: :oops: :oops:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szilpa!
Nem tudom megnézni a videót :(
Kende nagyon szép fiú, egyre jobban hasonlít rád :) Gratulálok neki a járáshoz. Biztos hamarosan rohangálni fog.
Emmám olyan édes, amikor gyorsabban szeretni szaladni, mint ahogy a lába bírja :)

Ludmilla!
El is felejtettem gratulálni a fogyásodhoz :oops: Nagyon kitartó vagy.

Mennem kell vasalni, pedig rettentően utálok :evil:

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a jókívánságokat, sokkal jobb éjszakánk volt! :P Most nem is folyik annyira az orra, meg el is aludt simán.

Boeske!
Örülök, hogy eddig minden rendben! Akkor most kitartást kívánok a várakozáshoz, tényleg pocsék a magyar egészségügy! :cry:

Diverse!
Tündéri Ricsid! :P Én írtam annak idején babanaplót Ádámról is, most megnéztem:" Kedvenc játék 8 hónaposan: távirányító, telefon, számológép, azaz minden, ami nem játék" :lol: Ehhez jött 9 hónaposan az ajtócsapkodás! :lol:
Hát igen, az állás mindig megelőzi a leülést, ez nem könnyű időszak a mamáknak sem! És azt is meg kell tanulni, hogy mi az, ami nem fog felboruni, ha belekapaszkodnak! :wink: Örülök, hogy problémamentes volt az első külön éjszakátok! Ez azért megnyugtató, szerintem ettől mindenki fél egy kicsit, milyen lesz!
Ádám egy időben csak úgy tudott eleludni, ha a hajamat csavargatta! Bölcsi előtt megküzdöttünk, hogy egyedül is elaludjon! :roll:

Szilpa!
Köszi!
Kende nagyon ügyes, jól belehúzott! Persze, a cumisüvegről leszoktatással ráérsz, lehet, hogy magától is elhagyja! Tényleg hasonlít Rád!
L-marcsiék költöznek, nem? :?:

Dzsú!!
Köszi Neked is! Utoljára egyetemistaként volt ennyi a súlyom, ez segít a kitartásban! De már csak 12 nap van hátra a 3 hónapból! :) A párom is nagyon értékeli az eredményt! :wink:
Ha kúszik meg kutyázik Emma, tuti mászni is fog! :P Úgy azért sokkal könnyebb eljutni némelyik izgalmas helyre! Ádám időnként még akkor is mászott, amikor már önállóan járt! Ha gyorsan akart eljutni valahová, akkor mászott, mint a villám! :)
Nekünk van egy szétpatantozható zsákunk, aminek a felsőrésze önálló télikabátként hordható. Remélem, még egyben is jó lesz Annára a télen! Kisebb, mint Ádám volt, úgyhogy valószínűleg igen.

Jó sűrűre csináltam a keddünket: reggel gyerekorvos, délben neurológus (Budán), du. ortopédia (itt Gödöllőn). Remélem, bírja majd a csajszim. Így túlleszünk mindenen.

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Dzsú!
Köszi. :oops:

Ludmilla!
Köszi. :oops:
Igen, azóta rájöttem, hogy Marcsi azért nem jön, mert átköltöztek, és csak hó végén lesz net az új házban. :roll: Milyen rossz lehet most ez az 1 hónap elvonás neki. Nem? Az is igaz, hogy biztos akad most dolga bőven, van mivel elfoglalja magát. De ez akkor is egyfajta kikapcsolódás lenne szegénynek. Na, mindegy. reméljük, hamarosan jön.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


:arrow: Éjjeli alvás Kendénél nem sikerült igazán. :twisted: Még néztem is este, hogy telihold van, lesz-e alvás. :roll: Hát, nem igazán volt. Most majd megfigyelem, hogy a hold közrejátszik-e. Mert fáradt volt, az biztos, tegnap alig aludt napközben. Ebéd után aludt 35 percet, utána csavarogtunk a városban egyet, találkoztunk apával, és együtt jöttünk haza. Az ő kezében aludt egyet a bkv-n még, és ennyi volt a napi alvás mennyisége. Estére elég nyűgöske lett. Este fél 10-kor elaludt, éjfélkor már fent volt. :evil: Meg utána 2 óránként. :evil: Nem hiszem, hogy jönne a következő fog, végig tapiztam meg néztem az ínyét, nem látszik sehol semmi.

:arrow: Szegény Kendusz akkorákat esik már. :cry: :( Főleg, ha megpróbál felállni és kapaszkodik felfelé, egyszer csak megindul a föld, és koppppppppppppp. :x :x Jajj, a szívem facsarodik. Remélem, hamar megtanul esni. De nem is muszáj felállnia hozzá. Elég, ha mászik. Beleéli magát, gyorsítani akar, de a keze még nem megy olyan gyorsan, mint ő :roll: , és a feje elhúzza oldalra, és kopppppppp. :evil: :evil: Meg van, hogy könyököl az egyik kezén, de az nagyon maga alatt van, nem teszi kijjebb, viszont a másik kezével felnyúl valamiért :roll: , és a feje oldalra, és koppppppppppppppp. :evil: :evil:
Ma eddig csak ezekért volt sírás. Azért haladunk, mert amúgy sírás nélkül elvan már magában, nem úgy, mint nyaralás után, amikor elkényeztették a haverok.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Tudtok olyan hirdetős oldalakat, ahol kereshetek használt babakocsit? Kinéztem magamnak egy fajtát, amilyet szeretnék. Eddig amiket tudok: babanet/társalgó/ keres-kínál, babanet/piactér, babaszoba, babaapró. Ha tudtok még mást, légyszí írjátok meg!!! Kösszencs


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 



Sziasztok!

Szilpa, nagyon édes Kende a képeken! :D Ismerős ez a "nem akarok aludni!" szituáció! :D Ricsi is nagyokat esik, sajnálom is olyankor, de mindenki nyugtat, hogy meg kell tanulniuk esni, ez kihagyhatatlan és az ő érdekük. Egyébként egyre ügyesebb, már kevesebbet koppan a buksija, mint eleinte és néha már sikerül állásból visszaereszkednie a földre, ami sokáig nem ment. (olyankor sírni kezdett, hogy valaki segítsen neki) Ma nagyon jó baba volt, 4 órát sétáltunk (rekordidő!), mert nagyon sok elintéznivalónk volt. Ő mindenkire mosolygott az utcán, a boltban és mindenhol.

A videot sajnos én sem tudtam megnézni, kell hozzá egy program, Apa megígérte, hogy holnap beállítja.

Ludmilla, jó ötlet ez a babanapló, eszembe juthatott volna hamarabb is, később jó lesz majd elővenni. Ádám most mennyi idős? (bocs, ha már írtad) Elméletileg tervezünk egy másik babát is (4-5 év múlva), de Apa azt mondta valamelyik nap, hogy Ricsit mindennél jobban imádja, de egyelőre gondolni sem akar egy másik ilyen kis akarnokra, mert nem bírnánk kettővel. :D Remélem, hogy ennyi év alatt még megpuhítom, akkor Ricsi már úgyis kész nagyfiú lesz! :D :D :D

Boeske, örülök, hogy jók lettek a leletek!! Remélem, hogy gyorsan túl lesztek a műtéten és csak egy kellemetlen emlék marad az egész! Az azért nem semmi, hogy csak október közepén mondanak időpontot...

Dzsú, ne aggódj, Emma hamarosan kúszni-mászni-állni fog és akkor még visszasírod ezeket a nyugodt, békés napokat! :D :D :D A pelenkázás-öltöztetés nálunk is külön művészet. :D

Lilla, mi újság munka fronton? Remélem, egyikőtök sem érzi rosszul magát az új helyzetben és könnyen, gyorsan megszokjátok a változásokat!

Kép Kép Kép Kép



Kép

Kép
diverse
 
 


Sziasztok!

Roncsi ma elaludt már 8-kor, úgyhogy gyorsan kihasználom az alkalmat, hogy írjak. Mostanában, ahogy egyre többet mozog, előbb fárad el, úgyhogy a fürdést előrehoztuk 7 órára.

4 napja dolgozom, és már alig várom, hogy végre hétvége legyen, hogy végre normálisan legyen időm Roncsival lenni. Reggel általában 7 körül kelt minket (előtte 6 körül bekéredzkedik hozzánk), aztán kicsit játszunk, én meg ¼ 9-kor elindulok dolgozni. Ma volt az első nap, hogy 5-ig bent voltam, különben eddig mindig leléptem előbb. A munkába nem olyan nehéz belerázódni, ismerős a terep, csak utána kell néznem, hogy mik történtek, meg mi hogy áll. Szerencsére van bőven mit csinálnom, így az idő gyorsabban telik, de 3 körül már nézegetem az órámat, hogy mikor mehetek végre haza.

Hát nagyon szörnyű, hogy alig tudok vele lenni. Ma 1/26 felé hazaértem, kicsit játszottunk, aztán még falatozott egy kicsit. Utána fürdés, cici és alvás. Éjjelente általában továbbra is 2x felébred, úgyhogy én már ½ 11-kor aludni szoktam, hogy bírjak dolgozni, bár így is ásítozok.

Szerencsére Roncsi sokkal jobban viseli a távollétemet, jól eljátszik az apjával meg a pótnagyinkkal. Persze nekem nagyon örül, ha hazaérek, de ugyanolyan jókedvű napközben, mint mikor otthon voltam.

Fürdés terén ma úgy tűnik, hogy megtaláltuk a megoldást: Vettünk neki egy kádba rakható ülést, így nem félt ma egyedül a kádban. Sőt tetszett neki a dolog, hogy az ülőkén csavargathatja a virágokat.

A bébik nagyon édesek, lehet, hogy januárban születnek a legszebb babák?

Kiko, Roncsi is egész sokáig jól eljátszik magában, de ha ott vagyunk a közelben, nyújtogatja a kezecskéit és nyöszörög, hogy húzzuk fel. Aztán a segítségünkkel felhúzza magát ülésbe, már nem kell sokat segíteni neki, aztán állásba, és büszkén körbenéz, hogy milyen peckesen áll.

Szilpa, gratula Kendének a járáshoz!

A szúnyogok ellen vettünk egy ultrahangos, szúnyogriasztós éjjeli fényt, ami nálunk jól bevált, tudom nektek is ajánlani, ha esetleg nem ismernétek. Meg állítólag van valami krém is, amit kifejezetten csecsemőknek fejlesztettek ki a szúnyogok ellen. Azért mi sem úsztuk meg egy-két csípés nélkül, ami Roncsin is felduzzadt, de azért nem olyan nagyra, mint írod.

Roncsival mi is rengeteget sétálunk, a kertben, a faluban, és hetente többször is talizunk a szintén kisbabás barátainkkal itt az utcában. Hétvégén meg mindig vendégjárás van, mi megyünk, hozzánk jönnek a barátaink. Talán ezért van az, hogy Roncsi nagyon szeret ismerkedni, mindenkivel incselkedik, beszélget, elvan az ölében, bár lehet, hogy akkor látta először. Ennek nagyon örülök, remélem megmarad ilyen kis barátkozósnak.

Roncsi is hamarosan mászni fog, egyelőre villámsebességgel kúszik hátrafelé, forog a pocakján, és próbálkozik a fenékemeléssel. Bővítettük is a játszószőnyegének a területét, hogy ne másszon le róla egy perc alatt.


Az altatással kapcsolatban nálunk is van, hogy Roncsi nem akar elaludni, és nekiáll balhézni. Egy párszor még meg szoktam próbálni elaltatni, de ha látom, hogy nagyon nem megy, akkor le szoktam vinni magunkhoz a nappaliba. Kicsit nézeget, szövegel, picit játszunk, aztán mikor látom, hogy elálmosodott (kb. negyedóra), akkor felmegyünk és általában jöhet az alvás. Nálunk ez bevált, sokkal tovább tartott az elaltatása, ha nem vettem ki az ágyból.

Ludmilla, gratula a leadott kilókhoz. Meggyógyultatok?

Roncsi is folyton állni akar, amióta rájött, hogy ezt is lehet, bár még ülni sem tud magától. De nagyon tetszik neki, hogy így minden más, és a két kezével meg pakolni tud közben. Már látom előre, hogy nagy pakolóművész lesz, úgyhogy rejthetünk el előle minden nem neki valót.

Öltözködni Roncsi is utál, énekelni szoktam neki, akkor kicsit jobban viseli. Nem tudom mit fog szólni hozzá, amikor télen sokkal több ruhába kell majd belebújnia.

Fogár, üdv a csapatban! A kúszás és a hasonpörgés nálunk is a menő dolog mostanság.

Dzsú irigyellek Amszterdamért! Hogy mentek és hány napra?

Diverse, én is most olvasom a Suttogó 2. részét, mert az 1. is nagyon tetszett és egy csomó jótanács volt benne, ami nálunk is bevált. Olvastam, hogy most jelent meg a 3. része is, azt is le fogom vadászni. Roncsi a Kisangyal kategóriába tartozik, bár ő is egyre akaratosabb, és többször dühöng, ha valami nem sikerül neki, mint korábban.

Boeske, örülök, hogy jók az eredmények, és borzasztó, ami itt az egészségügyben zajlik. Mi is megyünk a Heim Pálba, mert Roncsinak még mindig nem múlt el a vesetágulata, amit elvileg már ki kellett volna nőnie. 6 hetente járunk a MÁV-ba kontrollra, de beutaltak egy alaposabb vizsgálatra a HP-ba.

Üdv:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!!!
Jó sok itt a termés!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
MInden baba még mindig gyönyörűűűű!!!
Szilpa látod Kende is beindul!!
Geryt nem lehet leállítani! Imád állni! A pelenkázás és öltöztetés kész gyötrelem!!! Fürdés közben is felállna! Na amit meg fürdés elött művel az valami vicc, fel is vettük videóra! Megnézhetitek Gery honlapján! 2 kisvideó a fürdés elötti nehézségekről. Vicces............ Kép
[color=blue]Tegnap voltunk mérésen is, 7100gramm és 70centi.

Ja és a legjobb móka a szájjal-fingás!!! Bocsánat PUKIZás! De persze a legangyobb tömegben! A spar kasszasorán, amikor ezren vannak. Olyan szinetn hangosan és élethűen csinálta a fiam!!! Már most lejárat minket!
Mi csak röhögtünk a párommal, már mindenki minket nézett, Gery meg csak pukizott és pukizott a szájával!!!!! Kép
Hát ezt is túl kell élni, remélem azért majd a nyaraláskor az étteremben nem fogja eljátszani!!!!!! Ott azért lehet cinkesebb lenne...... :shock: :?
Most csak ennyi, megyek aludni, hulla vagyok!!!
[/color]
Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Pusziiii mindenkinek!!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


:arrow: Kende már áll. :D Szombat este belém kapaszkodva sikerült neki először. :D Azóta párszor felállt már egyedül belém kapaszkodva úgy, hogy nem segítek. De ma már sikerült neki úgy is, hogy nem belém kapaszkodott, hanem a járóka rácsába. :D Persze kívülről, mert itt kolbászolt a szobában. És ott állt egy pár percig, kapaszkodva a rácsba. :D Olyan édes volt. :oops: Nagyon örült magának, de gondolkozott, hogy is kell visszaülni. :roll: És vágta a pofákat hozzá. :lol: :lol: Majd megzabáltam. :oops: Fel is vettem a fényképezővel. Legalábbis azt hittem. :roll: Még rá is zoomoltam a szájára. :lol: Amikor megnyomtam, hogy vége, akkor kapcsolódott be. Áááá, nem voltam ideges egyáltalán!!!! :twisted: :twisted: Így csak az állás végét, meg a borulást sikerült rögzíteni. :roll: De szerencsée nem esett nagyot, mert apukám ott ült mögötte, és elkapta. Kende már elkezdett sírni :cry: , de szerintem csak az ijedtségtől, aztán rájött, hogy nincs kopp, és hirtelen abbahagyta, majd nézett nagy meglepett szemekkel. :shock: Kis édes, már előre sírt. :lol:

Ma biztos horror éjszakánk lesz. :shock: Este felé már tiszta hiszti volt, ugyanis úgy néz ki, megint jön a foga. :x Be van duzzadva, meg keményedve az ínye, és nyálzik, meg rág ezerrel. Nagyon nyűgös volt. :evil: Ja, és hogy biztos legyen a dolog, amikor lementünk késő délután, jól bekentem szúnyogriasztóval, jó büdös is lett (nem bírom a szagát ennek a vacaknak :( :roll: ). Viszont mégis megtaláták azok a szemét dögök. :twisted: :twisted: A homlokán, orrnyergén van 1-1 csípés, a jobb alkarján 3, meg a tarkóját 4 (!!!) óriási hólyag! :twisted: :twisted: Ilyenkor a viszketéstől egyébként is tiszta nyugtalan. Most a kettő együtt biztos csúcsszuper lesz. :evil: :twisted: Már előre félek. :roll: Szegénykém. :(


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Diverse!
Gratulálok a hosszú sétához. :D
Igen, sajnos meg kell tanulniuk esni, akármilyen fájdalmas is. :( Csak nekünk a szívünk fáj közben sajnos.
Én is írok babanaplót már az elejétől fogva. :) Mondjuk én a terhességről is írtam. :oops:
Hidd el, ha jönne a következő akarnok trónbitorló, apa nem mondana nemet, és biztosan imádná. :wink: Persze ezzel nem akarlak buzdítani, mert akkor a legjobb, ha megbeszélitek, és mindketten akarjátok. Csak azt akartam mondani ezzel, hogy ne félj, szerintem nem lenne nehéz meggyőzni apát. :)
Ricsi gyönyörű!! :P

Lilla!
Örülök, hogy ilyen jól veszitek a munka miatti változásokat. :) De én biztos nem tudnék még ennyi időre elszakadni tőle. :oops:
Most nem értem pontosan. Apa otthon van vele egész nap? :?:
Igen! Januárban születnek a legszebb babák!!! :oops: :P :D 8)
Nekem a szúnyogok ellen valami pumpás Bio spray-m van. Eddig használt is, ha bekentem, mindig elkerülték. De ma?!?!?! :shock: :roll:
Kende is barátkozós. Mi minden nap lemegyünk, és itt a lakótelepen sok embert ismerünk, meg a haverokhoz mindig odamegyünk. Szóval ő is sok embert lát minden nap. Mindenkinek meg is engedem, hogy kivegye, megfogja, játsszon vele. Meg is látszik rajta, ezt mondják többen is. Sokkal barátságosabb baba, mint a korabeliek szoktak lenni. :D Bár ma a nyűgösség miatt mindig visszakérezkedett (kéreszkedett, kéreckedett..?) hozzám. Meg a legújabb, hogy ha kedvesen szólnak hozzá, elfordítja a fejét oldalra, mintha elbújna, de közben mosolyog, mint a vadalma. :D Majd visszasandít, hogy nézik-e. Ha megint hozzászólnak, kezdődik elölről. :D Most így játszik. Ma apjával is ezt csinálta, amikor megjött. :lol:
Amit írsz az altatásról, én is próbáltam. A végeredménye lett a múltkor a földön elalvás. :roll: :oops: Addig fárasztotta magát, míg egyszer úgy maradt. De ez a játék, mászkálás, fárasztás akkor 2,5 órát tartott kb. De legalább viszonylag csend volt, csak halk nyávogás volt. Ennél gyorsabb volt az ágyban elalvás, viszont sokkal-sokkal hangosabb. :shock: Már nem az! :D :oops: :roll: :wink:
Kende sem tud még egyedül ülni.
Fúúú! És a sok ruhás öltözködéstől én is előre félek. Nálunk is mumus az öltözés. :evil:

Sudi!
Jó, hogy végre jöttél te is! :D
Gery szépen megnőtt már! :D Gratula, hogy már így áll. Kende is feláll mostanában fürdés közben. Persze nem egyedül.
Pukizás is édes lehet! :lol: :lol:
Kende is csinál valami hasonlót, de nem olyan élethűen. Meg köpi a levegőt. Pöhhh-pöhh. Van hosszú pukiszerű, de nem úgy, mint Gerynek. Meg pár napja berreg, mint egy kisautó. 8) 8)
Neked is szépséges kisfiad van! :P


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Próbálok gyors lenni, mert közben főzök...

Lilla!
Ez nagyon jó hír, hogy legalább Roncsit nem viseli meg az elválás. Tudom, hogy Neked nagyon hiányzik, meg talán valahol rosszul is eshet (bár ez lehet, hogy hülyeség :oops: ). Nem csodálmo, hogy az órát nézed! Én mikor bölcsibe adtam Ádámot, eleinte egész nap azon agyaltam, vajon mit csinál a kisfiam?
Kilókhoz köszi a gratulációt! :oops: Igen, már javul Anna náthája, csak 1 nap volt nagyon durva (meg 1 éj).

Diverse!
Igen, jó elővenni a babanaplót néha! Kb. 10-11 hónapig írtam naponta (na persze nem kisregényeket, csak pár szót, meg a kajákat), aztán csak 2 havonta, hogy éppen mit tud, hogy alszik, milyen szavakat mond stb. Ádám egyébként nov.-ben lesz 4 éves.

Szilpa!
Ézek a dög szúníogok! :twisted: Szegény Kende!
Jól teszed, ha sokat viszed emberek közé.
Alvás: nekem az a tapasztalatom, hogy ha nappal jól ki tudják pihenni magukat, akkor az éjszakai alvás is nyugodtabb! És ezt már mástól is hallottam. Persze nem minden gyerek egyforma ebben sem.

Sudi!
Édes lehet Gery! :lol: Videót majd megnézem, most rohanok a főzelékemhez!

Sziasztok, jó pihenést hétvégére! Mi megyünk Anyuékhoz, ott lesz Ádám köszöntése is (most tartjuk a névnapját, nem Karácsonykor).
Nővérem az új barátjával holnap jön haza Horváto.-ból, kíváncsi vagyok, hogy érezték magukat? :wink:

Ludmilla és

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Ludmilla!
Örülök, hogy Anna már jobban van. :)
A nappali-éjszakai alvás kapcsolatáról én is ezt vettem észre. :?
Jó pihenést neked is. :)


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 



Sziasztok!

Diverse!
A második gyerekek szerintem sokkal alkalmazkodóbbak, (főleg, ha kicsi a korkülönbség). Legalábbis én így tapasztaltam. Szóval csak puhítsd Apát!

Lilla!
Örülök, hogy zökkenőmentes volt a munkábaállás.
Mikor mentek a kórházba?

Sudi!
Márk is mindig csak állna. Kötöttfogású birkózásban már jó lennék. Minden öltöztetés jó edzés hozzá.

Szilpa!
Gratulálok az álláshoz!
Hányadik foga jön Kendének?

Ludmilla!
Boldog névnapot Ádámnak!

Bocsánat, ha valakit kihagytam, de sietek.

Rólunk: Az OEP októbertől csak 30%-osan finanszírozza a betegellátást, vagyis csak életmentő és sürgős műtéteket végeznek, a tervezhetőeket halogatják. Most megpróbálunk egy német klinikán műtéti időpontot kérni Márknak. Igaz sokba fog kerülni, de sokkal jobb technikával műtenek, és egyszerre több dolgot megcsinálnak, ami itthon 3-4 műtét lenne. Már sokan kivitték a gyerekeiket műteni, és egyikük sem bánta meg. Remélem mi sem fogjuk. (Már ha kijutunk.)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!
Bizony itt nálunk is mennek a bírkózások eg yegy pelenkaváltás alkalmával. Pedig már az Up&Go-t használjuk, de azt is elég nehét ráadni!!!! :evil: :evil:
Képzeljétek ma már teljesen egyedül ült a kisfiam! Egyenes háttal, kissé törökülésben és így játszott ma már többször is! Olyan kis ügyes! Imádom!

Kép Kép
Meg az állás reggelente az ágyban :
Kép

Ezek a szúnyogok elég bosszantóak lehetnek! Szerencsére nálunk nincsenek, egész nyáron nem is voltak!! :lol: :lol:
A fogacska, Geryt már egy hónapja gyötri a harmadik, negyedik fog, a két felső. Állandóan be van neki duzzadva, fájlalja sokszor, nyáltenger van és mindent harap. Legfőképpen engem. És ez az alsó két fogával bizony baromi fájdalmas!!! :? :roll:
Pedig "annó" :lol: , az alsó két fogacska olyan könnyen kijött......... ezek mikor jönnek már ki???????????? :twisted: :twisted:
Boeske, ne haragudj, tájékozatlan vagyok és nem nagyon van időm visszaolvasni, de miért is kell nektek műtét? Mi a baj? Elég komplikáltnak tűnik ahogy írod.............. :cry: :cry:


Na még egy pár kép, friss, mai :
Kép Kép
Kép Kép
Kép

Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Ja, a horror éjszakánkat, meg a hasonló mai napunkat le sem írtam:
Este alvás előtt Dentinox, meg a csípéshólyagokra Fenistil, majd elaludt 21,45 körül. :) Utána azt hittem aludni fogunk, mert csak 1.20-kor ébret fel. Gyors szopi, dentinox, 10 perc múlva már aludt, Eddig kb oké. :D (Persze jobb, ha fel sem kel, de ezt már megszokom.) És innen vége. Ébredés 2.15-kor. :shock: Nyugicici nem vált be, nem akart vissza aludni. :( Hiába Fenistil, dentinox (bár nem volt sírás, hogy fájna, viszketne). Kúszás-mászás, dumálás, anyán torna, stb. 4-kor aludt el. :x Elég felszínesen aludt, így várnom kellett vagy jó 20 percet, míg elmélyül, csak utána tudtam átrakni a helyére bízván abban, hogy akkor most reggelig K.O. . :roll: Ekkor már majdnem fél 5 volt, én eddig csak 1/2 órát pihentem. Végre alvás. :) Majdnem. :? Felébredt 3/4 6-kor! :evil: Szopi. Alvás 6.10 körül. Felébredt 7-kor. :evil: :evil: Kapott cicit, hogy végre alhassak, de csak bekapta, nem evett belőle. :roll: Na, ekkor már nem volt erőm vissza rakni a saját ágyába, mellettem alhatott. :? :oops: Aludt is negyed 8-tól negyed 9-ig. Csak. :evil: :twisted: Na, ekkor feladtam, hogy alszunk, tehát felkeltünk. :( Én olyan voltam egész nap, mint a mosott sz..r. :cry: És hogy megkoronázzuk, reggel onnan folytatta, ahol este befejezte. :( Folyamatos sírás, és ez még a jobbik eset volt. Sokszor sikerült annyira beleélnie magát, hogy fejhangra váltott. :shock: :x Hol használt a fenistil, hol a dentinox, hol egyik sem. :(
Nappali alvás: Mivel hulla fáradt volt ő is, dél körül végre elszundított. :) Gyorsan befejeztem a teregetést, meg ezt-azt, és megpróbáltam lefeküdni. Én kb 10 percet alhattam, ő fél órát, és felébredt. :twisted: Persze fejhanggal. :cry: :shock: Úgy fél 4 körül, kaja után sikerült megint elaludnia. :) Kajált, kivettem az etetőszékből, és beraktam a kiságyba, mert láttam, hogy leragad a szeme. Mire összecsuktam az etetőszéket, meg elpakoltam magunk után, már el is aludt egy hang nélkül! :) Ez kb 3 perc volt. :D Végre! :D Na, most nem mertem lefeküdni, mert ha megint csak 10 percet alhatok, az rosszabb, mintha le sem feküdnék. Úgy is volt dolgom bőven. Aludt egy órát. :D Utána végre nyugisabb baba volt. :D 8) Fél 5-től tehát volt egy kis nyugi. Persze így is csimpaszkodott, és nem tűnhettem le mellőle, de legalább az alapsírás nem volt. Olyan jó volt egy kis csönd!!! :roll: :oops: Persze 7- fél 8 körül, mire apja jött, addigra már újra előjött a délelőtti hangulata. :( Apa is hiába foglalkozott vele, neki csak anya kellett, és csak úgy, ha visíthat a fülembe, miközben ölben van. :twisted: Pedig apját is imádja. Azért sem vettem fel, apa nyugtatta. Valahogy el is csöndesedett, én közben megvetettem az ágyat, elpakoltam, fürdővizet csináltam, stb. Na, mikor kész lettem, apa elindult haza, és átadta nekem feltűnően csöndes Kendét. Átvettem, erre belém karolt :oops: , hozzám bújt :oops: , és el is aludt a kezemen ülve! :oops: :) Annyira jól esett ez a mozdulata. :oops: Be is raktam a kiságyba, én fel nem keltem csak azért, hogy fürödjön, meg vacsizzon. Úgyis fölkel, ha akar. Végre nyugi!!! :D 1 óra múlva felébredt, gyors fürdés, mert látszott, hogy álmos. Siettem, nehogy nagyon felfrissüljön a vízben. Utána szopi, és el is aludt. :) Azóta horpaszt. :)

És hogy jó is legyen a napban: már a harmadik napja, hogy minden nap volt kaka, ráadásul ma 3 is!! :D Ilyen talán újszülött korában volt utoljára. Nem volt híg, hanem elég kemény (gyurma), de volt. :)

Ja, amíg ma vacsiztunk addig odaraktuk magunk mellé az etetőszékben, és hogy elfoglalja magát, kapott egy almát egészben, meghámozva. Hát amit művelt vele! :lol: Nagyon bejött neki. Két kézzel fogta, szívogatta ki belőle a levet, meg a két alsó fogával reszelt le magának róla darabokat, és nagyon jóízűen ette. :) Olyan lendülettel rágcsálta, jó volt nézni. Nagyon tetszett neki. :D Az ínyét is masszírozta vele.
Amikor mi befejeztük, neki is eljött a kajaidő, de az almával úgy lekötötte magát, hogy észre sem vette. :? Elkezdtem neki adni az üveges sütőtököt. Majdnem minden 2.-3. kanál után nyammogott kicsit az almából is. :roll: :) És így is elfogyott egy egész üveg kaja. :shock: :!: Utána még mindig jól elszórakozott az almájával, ott is hagytam a székben még 15 percet. Utána akart csak kiszállni.
Le is van filmezve, meg fotózva az almaevés közben, majd holnap feltöltöm, ma már nincs rá energiám. :?

Ebéd közben is ott ült mellettünk. Amíg mi ettünk, ő kapott főtt krumplit felkockázva. Olyan élvezettel passzírozta át a markában az ujjai közt 8) 8) , végig nevettük az ebédet. :lol: Persze közben próbálta enni is, csak nem mindig sikerült ott bekapni a kezét, ahol a krumplimoszat rajta volt. :roll: :oops: :oops:

Jó ez a szék, ott kajával mindig le lehet foglalni. :D
Mindig enne, ha tehetné. :oops:

Megyek is végre aludni én is, most nem maradok fent netezni, meg ilyenek. Kihasználom, míg alszik. :) Ki tudja, ma megint mi vár ránk. :roll:

Ahh, most nézem, ez a kisregény kicsit hosszúra sikeredett. :?
Bocsi!!!!!!!!!! :oops: :oops: :oops: :oops:
De olyan jó volt kiírni végre magamból, mintha ezzel kicsit kitörölnék az élményből. :?
De tőlem ez már úgyis megszokott. :roll: :oops:

Jó éjt! :wink:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Boeske!
Kettő már van alul, most a harmadik-negyedik (vagy csak egy) jön elvileg felül. :roll:
Nagyon drukkolok, hogy sikerüljön a német klinikán műtetni!!!!!!!!!!! :wink: :wink:

Sudi!
Gery nagyon cukorfalat! :P
A mai képek közül a legelsőn olyan csibészese néz! :wink: De a többi pofavágás is nagyon jó! :lol: :lol: És gratulálok az egyenes üléshez is!! :P


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Szilpa nem semmi az éjszakátok!!! :shock: :shock: Én tuti kidőltem volna már!! Figyu esetleg nem próbálod meg azt, hogy ha éjjel felkel, akkor csak csitítgatni próbálod, meg a hátát vagy pociját simogatni? Vagy esetleg csak egy kis vizet adsz neki szomjoltásként? Vagy ezeket már próbáltad? Mert lehet nagyon hozzászokik Kende, hogy mindig kikapod az ágyból és ezért nem alszik rendesen.?? :shock: Nem okoskodni akarok, csak segíteni próbálok, szeretnék..... :) :lol:
Az ilyen alvási könyvek is azt írják, hogy próbáljuk a babát hagyni kicsit, meg az is fontos, hogy ne a kezedben aludjon el, hanem a kiságyában, mert amikor felébrednek a kisbabák, ugyanazt szeretik elvárni ami lefekvéskor volt velük, tehát ha megébred és nem a te öledben van akkor ezt zokon veszik és hangját is hallatják! Nem tudom ez csak tipp, de nálunk nagyon bevállt!! Tudom eleinte nem önnyű, meg pláne éjszaka nem jó ha üvölt a gyerek, de ez van. Pl Gery már a kiságyán kívül nem is nagyon tud elaludni. Meg éjjel is 1x max. 2x ha felébred, akkor is cumit rakok a szájába, vagy kap egy-két korty vizet. és alszik is tovább.Este 9-től reggel 8-ig alszik. de van hogy még tovább is szokott. Próbáld talán kicsit leszoktatni, hogy csak a cicitől nyugodjon meg. Várj egy kicsit, ne menj egyből hozzá, és akkor se kapd ki egyből, beszélj neki, simogasd. Mástól is olvatsam, megpróbálta és pár nap után gyökeres változásokat ért el vele, megérte. Próbáld meg esetleg ha gondolod. Remélem segítettem. :lol: :lol: :lol:
Az etetőszék nálunk is jól bevállt! Néha játszani is szoktam hagyni Geryt. Meg ha főzök, akkor is van, hogy kiültetem a székébe Geryt hozzám. Jól elvan és nézi mit csinálok. :lol: :lol:
Te kiflit próbáltál már adni Kendének? Én igen, csak még sokszor fuldoklik tőle, úgyhogy most a teéjéba áztatva kapja. Így nagyon ízlik neki. Meg piskótát szoktam neki adni. :lol:
Na megyek.

Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 



Sudi!
Márk ajak- és szájpadhasadékkal született. (Közismert néven farkastorok és nyúlszáj, de a hasadékos gyerekek szülei nem szeretik ezeket az elnevezéseket.)
Ált. 4-5, néha 10-12 műtétre is szükség van, mire elfogadhatóan rendbe tudják hozni. Márk csak az elsőn van túl. Ha sikerül Németországban elintézni a köv. műtétet, azzal 3 itthonit "úsznánk meg", és jó eséllyel az évekig tartó logopédiai foglalkozásokat is. (Mivel más a műtéti technika.)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!
Látom itt nem sok változás történt a hétvégén. Nem baj ilyenkor első a család!! :-))
Boeske, köszi, hogy leírtad mi van Márkkal. Nem lehet könnyű, de a lényeg hogy mindent megpróbálsz azért hogy minnél jobb legyen a kisfiadnak. Remélem sikerül összehozni azt a No.-i műtétet!!!

Képzeljétek szombaton voltunk egy játszótéren és ott volt olyan hinta mibe iígy bele kell bújtatni a lábait a gyerkőcnek. Mint egy óriás pelenka, csak kemény gumiból. Na Geryt beletettük és megvolt élete első HINTÁZÁSA!!!!!! :lol: :lol: Nagyon élvezte!!! Mindent nézett, mi elötte álltunk apával és együtt nevettünk sokat!! Jó volt nagyon! :lol: :lol: :lol:

Szép hetet mindenkinek!

Kép Kép Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 



Sziasztok!

Egy gyors kérdés! Nálatok van fix napirend? Én tényleg nagyon igyekszem, de képtelenség összehozni... Az esti fürdésen kívül nálunk semmi sem biztos. Kiszámíthatatlan, hogy mikor mennyit akar enni és aludni. Az evés még nagyjából rendben van, de tegnap például 3,5 órát (!!!) aludt délután, ma pedig még semmit. Éjszakánként visszafelé fejlődünk, most is vagy 5x keltem fel éjfél és reggel 7 között. Pár korty tea, kiesett cumogó, begyűrődött pizsama, mindig van valami, pedig pár hónapja már olyan szépen aludt este 9-től reggel 7-ig! Este fél 8-8 között van fürdetés, utána vacsora, de éjfélkor és 2 között még felébred enni, pedig ilyen sem volt régebben. Ma éjjel egyik alkalommal éles sikításra ébredtem. Rohantam át a babaszobába, Ricsi édesen alszik. No, meghülyültem - gondoltam. Visszabotorkáltam, majd újabb sikítás. Újra vissza Ricsihez, aki ekkor már ülve vigyorgott. Hajnal 3 körül... Nem értem én ezt! :D

A hétvégénk elég zajosan telt, minden rokon épp ünnepelt valamit (névnap, szülinap), így jól kifáradtunk, mire végigjártunk mindnekit. Szombat este babamentes szülinapi buliban voltunk, egyik barátnőm nagy szomorúan ünnepelte a 30-at, mi pedig mentünk jókedvet csinálni. :) (az egyik csaj még egy chipanddale pasit is "rendelt" neki :D ) Addig az egyik nagymama vigyázott Ricsire. Este 11-kor már otthon voltunk és megállapítottuk, hogy mi már kinőttünk a bulizós korból, pedig régen elég jól bírtuk. :D nem tudom, ki hogy van vele, én már jobban értékelek este egy jó filmet, kényelmesen elnyúlva a kanapén a párom és egy csésze tea társaságában. :D Biztos öregszem. :D :D :D

Sudi, jó lehetett a hintázás, szerintem Ricsi is szívesen kipróbálná, de felénk csak nagyobb gyerekeknek való hinták vannak. Ilyen pelenkaforma hintáról még nem is hallottam! Véletlenül nem fényképezted le Geryt hintázás közben? :) Szívesen megnézném, édes lehet. :)

Boeske, őszintén szólva én sem tudtam pontosan, hogy mi miatt kell műteni Márkot és nem is nagyon mertem rákérdezni... Régebben ismertem egy kislányt, ő is így született és nagyon szépen megcsinálták neki. Részleteket sajnos nem tudok, mert már elköltöztek, csak annyira emlékszem, hogy nekik is elég sokszor kellett menni és a végeredmény nagyon jó lett!! Nagyon szorítok, hogy sikerüljön Németországban elintézni a következő műtétet!

Szilpa, nálatok se semmi egy-egy nap! :D Nálunk is hasonló állapotok uralkodnak, leszámítva a cicizést, mert az nálunk már nincs. Ügyesek vagytok, én néha úgy érzem, hogy már nem is lenne hozzá türelmem a sok minden más mellett. Őszinte elismerésem!

Lilla, Örülök, hogy Roncsi gyorsan megszokta és jól viseli az új helyzetet! Mindenhol azt hallottam/olvastam, hogy a bébiszitter/bölcsi/ovi kezése sokkal jobban megviseli az anyukákat, mint a gyerekeket. Biztos nem egyszerű összeegyeztetni a dolgokat, de biztos hamar belejöttök! Egy Kisangyallal nem is lehet sok gond! :) (Én is most láttam, hogy megjelent a Suttogó 3. része, de még nem vettem meg)

Ludmilla, nálatok hogy sikerült a névnapozás?

Már nem emlékszem, hogy ki írt az ultrahangos szúnyogriszatóról. Szeretném megkérdezni a nevét, mert ilyenről még nem hallottam.

No megyek, ha jól látom, Ricsikém épp most szedett szét egy felfújható békát. :D

Kép Kép Kép



Kép

Kép
diverse
 
 


Sziasztok!!!

Még nem olvastam vissza, örülök, ha be tudom fejezni ezt is.
Mostanában egyszerűen nincs időm leülni a géphez.
Napközben alig óhajt aludni Kende. Ha végre elalszik, 15-20 perc múlva felkel. Még az ebédemet sem tudom normálisan megenni. Ha le merek ülni a géphez, azonnal jön, és mászik rám, visít, csíp, mar, kapaszkodik, miegyéb. De mást sem csinálhatok. Mindig jön utánam és folyamatosan sír, nyávog. Csak vele lehet foglalkozni, de az sem jó, ha leülünk játszani. Csak ölben. Állni, sétálni sem akar a végtelenségig. Egyszerűen levegőt sem vehetek, és mindezt hangos nemtetszések közepette.

Éjszakáink egy hete olyan horrorisztikusak, mint amit legutóbb írtam. Óránként-másfél óránként ébresztő, és semmi nem nyugtatja meg. Se cumi, se inni, se ringatás, se simogatás, se séta. Csak anya és a cicije. Valamelyik este próbáltuk, hogy anyu jön át megnyugtatni, nem én kelek fel hozzá. Fél éjszaka bírta anyám, utána megint én jöttem, és hát ha már ott vagyok, tépi le rólam a hálóinget, és keresi a tejcsit. Szal ez így lósz…t sem ért. Már nagyon kivagyok.

Persze azért szombat este fél éjszakát nem voltam itthon. Haveroknak volt egyben tartva a szülinapjuk. Este elmentünk jó sokan vacsizni. Addig egyszeri etetésre anyu adott neki főzeléket. Hazaértem fürdés után, esti szopi. Mondta anyum, ha jól éreztem magam, nyugodtan menjek el még a többiekkel bulizni is, majd ő itt lesz a manóval, csak csináljak egy adag kajcsit, ha felébredne. Hát, nekem sem kellett többször mondani. Megcsináltam egy adag tejpépet. Kende egyszer kelt csak fel, nem kellett a víz, cumi, kaja, igazából csak a szelek bántották. Kipukizta magát, utána megnyugodott, és visszaaludt. Nem is kellett neki a tejpép. Furcsállottam is, hogy anyu nem hív telcsin, hogy jöjjek haza. Direkt olyan helyre mentünk, ahonnan kocsival negyed óra alatt otthon lehetek. Így jól kitáncoltam magam. Nagyon rég nem tánciztam már ennyit. Bezzeg, mikor hazaértem. Amint beléptem a lakásba, azonnal megérezte, hogy ott vagyok, hiába mentem csendben. Sírás, és ott folytatta, ahol előző este abbahagyta. Óránként ébresztő. Másnap nagyon zombi voltam. És már nappal sem hagy aludni.

Persze most is bejöttem ebédből, és amint ideültem, ő már megébredt, és most épp itt verekszünk a billentyűzet birtokjogáért.

Mindenhol feláll, csak olyanba kapaszkodik, ami biztos, hogy nem biztos pont. Tehát nagyon jókat lehet zuhanni, ami után fájdalmasan lehet sírni, hogy anya felvegyen vigasztalni.

Az én drága kicsi fiam nagyon elromlott, nagyon hisztis lett. Persze biztos közrejátszott az a jó édes anyja is. Most meg tépem a hajam, de valahogy biztos helyre billentem, csak az elég nehéz lesz mindkettőnknek. Meg hangos is a sok sírástól.

Egyébként voltunk szemészeten, mert sokszor bebandzsít. Főleg a fényképeken látszik. Eléggé parázok, hogy jó legyen a szeme, mert én is, meg az egész családom szemüvegesek vagyunk. De szerencsére semmi baja a szemének. Nem is bandzsa, teljesen jó a szeme. De mivel mi rossz szeműek vagyunk, évente - másfél évente e kell vele menni kontrollra. Most azért megnyugodtam.

Most ennyi, mert ezt is másfél óra alatt írtam meg, Kende meg végig itt ugrált.
Már tiszta ideg vagyok, mert folyamatosan hisztizik, nem tudok mit csinálni már vele. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Majd megpróbálok még jönni.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Boeske!
Ádám köszöni a névnapi köszöntést! :P
Remélem, sikerül a Németországi műtétre mielőbb időpontot kapnotok! Szuper lenne, ha ezzel elkerülhetne pár műtétet!Szörnyű állapotok vannak már a hazai egészségügyben! :cry:


Sudi!
Nagyon szépen ül Gery! :P Hintázás nagyon jó dolog, az élvezeten kívül még hasznos is: fejleszti az egyensúlyérzéküket. Nekünk is ajánlotta a neurológus, az ülés-gyakorlás miatt.

Diverse!
Köszi, jól sikerült a névnapozás! Ádám örült az ajándékoknak, és ami még eddig nem volt: utána számba vette, hogy kitől mit kapott! :wink: Hiába, növöget a fiatalúr!
Nálunk elég jó napirend van, evések-alvások viszonylag fixek. De néha nagyon korán felkel, megetetem és többnyire alszik még kicsit: ilyenkor délelőtt bejön 1 plusz kaja (tízórai), ami egyébként nincs, mert olyankor alszik.
Éjszakai felsírások nálunk is vannak, pedig nem eszik-iszik olyankor, csak a cumi kell. De néha teljesen felébred és ordít: na, ez gázosabb, mert Ádámmal alszik, ilyenkor át kell hozni magunkhoz.

Szilpa!
Tudom, hogy nem nyugtat meg, de nálunk is hasonlóan telnek a napok (kivéve cicizés)! Szerintem egyszerűen ilyen korban vannak. Majd eljön az önállósodás ideje is, addig kitartás! Anna amíg nem tudott felállni, elvolt a járókában, de most ha beteszem, azonnal feláll és a rácsba kapaszkodva ordít. Persze ha kívülről kapaszkodhat bele, az jó! :roll: És ehhez délután hozzájön Ádám, és a közelben 1 db rokon sincs! De tudom, hogy ez átmeneti, mindig ezzel vigasztalom magam, ha már nagyon kiakadnék! :wink:

Kedden sűrű napunk volt: reggel elvittük Annát egészséges rendelésre (8120g, mozgolódik a többi fogacska is). Aztán Ádámot elvittük oviba, meg ha már ott voltunk, a bölcsiben is megmutattuk Annát. Aztán mentünk Budára neurológushoz: minden OK, de az önálló ülést kicsit erőltetni kell, ne csak álljon. Ha nem indul el 1 éves koráig, akkor vissza kell vinni, egyébként csak 1,5 évesen kontrollra.
Aztán bementünk kicsit az IKEA-ba, mert még korai volt Ádámért menni. Hazafelé pedig még ortopédiai kontrollra mentünk (ezt már itt Gödöllőn, a ferde nyak miatt), ott is rendben tatálták, stabil járáskor kell még 1x visszamenni. Anna egész nap tündér volt, pedig kevesebbet aludt, mint szokott. Mindenhol mindenkire nagyokat mosolygott :D .

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Majdnem úgy tudok már állni, mint apa:
Kép

Céklát eszem. Ugye nem is látszik? :wink:
Kép

Beburkolva: (Jó ha van egy fodrász a háznál, akinek van festő beterítője. Legalábbis céklázásnál)
Kép

A kedven "kisautóm":
Kép

Játszani csak kényelmesen lehet:
Kép Kép Kép

Szia kutyus! Megtéphetlek???
Kép Kép Kép

Van már 2 fogam!
Kép

Folyt köv.....


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Na, hurrá! Ezt megszereztem. (Anya: A lábujját érdemes figyelni! :lol: )
Kép

És egy láb:
Kép

Imádom a tükörbabát!
Kép

És megyeeeeeeeeeeeeeeek!!! :lol:
Kép

Hogy is kell ezt levenni??? :roll: :?:
Kép

Így szeretem hallgatni a zenémet: (Közben nézi a monitoron futó színes mintákat)
Kép Kép Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Ez a lavór-tutaj nagyon jóóóóó!!!!!! :lol:
Kép

Bezártak! :evil: Korlátozzák a személyi szabadságomat! :twisted: Ilyen korán... Remélem, nem kell ehhez hozzászoknom! :roll:
Kép

Yessssssssssss! Megy ez egyedül is! 8)
Kép

Na, bepótoltam a lemaradást!
Bocsi a mennyiségért!

Majd megpróbálok visszaolvasni, és válaszolgatni is, de már nagyon fáradt vagyok.

Eldugultammmmmmmmm... :wink:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Gyorsan szakítok egy kis időt a munkámból, mert otthon bedöglött a laptopunk. Ez a 2. hetem, viszonylag gyorsan visszaszoktam, de nagyon rossz, hogy Roncsit alig látom hétközben. Szerencsére ő jól megvan az apjával meg a nénivel. Csak onnan érzem, hogy hiányzom neki, hogy a hajnali szopi után, úgy 5 felé bekéretőzik hozzánk az ágyba (korábban reggelente beraktuk magunkhoz), és nem hajlandó elaludni, hanem szövegel, meg csavargatja az orromat.

Mostanában iszonyú gyorsan fejlődik, már térdel, kutyázik, és bármelyik pillanatban elkezdhet mászni, úgyhogy hétvégén alakítjuk bababiztossá a házunkat, amennyire lehet. Lassan az ülés is már magától fog menni neki. Folyton hempereg, egy pillanatra nem marad nyugton, úgyhogy a pelenkázón fogni kell, hogy le ne essen.

Szerencsére megjött az étvágya is, a szopi is csak reggel meg este kell neki még, bár már csak az összebújás kedvéért, mert előtte sok tejpépet szokott enni.

Ja, és beleszeretett a hangjába teljesen, ezért a nap nagy részében sikítozik. Úgy visít, hogy apukám rohant fel valamelyik nap, hogy miért nyúzzuk a gyereket. Pedig csak nagyon tetszik neki, hogy ilyen nagy hangja van.

Édesek a bébik, és egyre nagyfiúsabbak-nagylányosabbak. Mostanában megfigyeltem, hogy Roncsi is akkorát változott külsőre is, már egyáltalán nem olyan picibabás.

Sudi, gratulálok Gerynek az üléshez. A szájpukizás Roncsinak is nagyon megy, nagyon jókat szoktunk röhögni rajta.

Szilpa, hát nem irigyellek az éjszakákért!! Már abba belefáradtam, hogy végigolvassam, nemhogy ezt végigcsinálni. Remélem ennél már csak jobb napjaitok meg éjjeleitek lesznek a jövőben! Bár én is kelek általában 2-3-szor, de azért általában vissza szokott aludni.
Roncsival általában az apukája van otthon, de ha valamilyen dolga van, akkor Margit néni vigyáz rá. Általában 2-3-szor egy héten délelőtt vagy délután, hogy Roncsi szokja, hogy később vele lesz egész nap.

Boeske, szörnyű, hogy kénytelen vagy külföldre menni, hogy Márkot normálisan meg tudják műteni. Sikerült időpontot kapnotok? Mi még nem tudom mikor megyünk a Heim Pálba, mert a doktornő csak jövő héten jön vissza a szabadságáról.

Diverse, nálunk is csak a fürdés a biztos pont a napirendben, bár próbáljuk Roncsit ugyanakkor etetni, sétálni menni vele, de hát ez nem mindig jön így össze. Nálunk is teljesen változó, hogy mikor mennyit eszik vagy alszik. Nagyjából tudom, hogy mikor fog aludni meg enni, de azért ez változhat. Pl. tegnap egész nap nem aludt napközben semmit, ma meg délelőtt 2 órát szundított.

Én írtam az ultrahangos szúnyogriasztós éjszakai fényről. A Brendonban vettük, kb. 2300 Ft-ért. Lehet sima éjszakai fényként is használni, és lehet úgy is, hogy közben riogatja a szúnyogokat. Nekünk elég jól bevált, Roncsit a szobájában nem csipkedték meg a szúnyogok, az udvaron sikerült egy-két csípést begyűjtenünk, pedig a házban nem használtunk idén riasztót, csak a szúnyoghálók védtek bennünket.

Az éjszakai bulizással én is így vagyok. Még pocakosan is hajnalig roptam, most meg örülök, ha 11-ig fenn bírok maradni. Pedig most szombaton muszáj promóciót ellenőriznem egy dizsiben, úgyhogy nap közben muszáj lesz egy kicsit szundiznom, remélem Roncsi is így gondolja majd.

Ludmilla, szerencsések vagytok, hogy Anna megmarad a járókában. Nálunk Roncsi úgy hozzászokott, hogy egész nap hempereghet a játszószőnyegén, meg kint kocsikázik az udvaron, hogy egy percig nem marad nyugton a járókában, rögtön balhézik, hogy vegyük ki. Most még nem olyan baj, de később nem tudom mi lesz, ha elkezd mászni.

Na visszatérek a munkához.

Üdv:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!!!!!!
Szilpa nagyon jók a képek! És nagyon ügyes Kende!! Már Ő is egyre ügyesebben áll. Gery már tök egyedül ül. Állásmeg gyakorlás, gyakorlás!!
Van itt a házunk melett is olyan hinta amit mondtam, csak egy kicsit nagyobb mint a csepeli. De azért lefotóztam!! :lol: :lol: Én csak gumi-pelus-hintának hívom. :-)))
Hétfőn utazunk a Balcsira!
Addig is puszi mindenkinek!!!!!

Kép Kép Kép Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Szegény Kendusz is lebetegedett. :cry: Eddig picit szipogott, meg mintha köhécselt volna. Dokinéni tegnap azt mondta, semmi baja, csak picit náthás. :? Este alvás előtt kapjon orrcseppet, ennyi. Na, ma délutánra extra nyűgös lett :cry: , nem is tudott normálisan aludni, csak pihengetett, de állandóan felriadt. De olyan furcsán, így nem szokott. Mintha hirtelen megijedne, vagy nem is tudom. Úgy hirtelen összekapja a kezét. :shock: (Persze anyósnak is hiába mondtam, amikor még simán el tudott volna aludni, hogy ne nyüstölje, hagyja aludni, de az meg csak gügyögött neki :twisted: , meg eltolta egy házkörre, hogy aludjon el, de messziről figyeltem, hogy folyamatosan bent lóg a kocsiban :evil: , és szórakoztatja, meg mindenkinél leáll unokát mutogatni. :twisted: :twisted: Aztán meg csodálkozik, ha morgok, és legközelebb nem engedem neki, hogy eltolja, meg elhozom tőle, ha álmos a gyerek. Ki érti ezt?) Haza is jöttünk a sétából, itthon amikor kivettük a kocsiból, akkor vettük észre, hogy picit meleg. :shock: Persze hőemelkedése volt. Szegény fürdés közben is olyan kis gyenge volt, hogy állandóan el akart aludni. :( Én úgy éreztem, folyamatosan megy feljebb a láza, így kapott kúpot, hogy éjjel ne legyen gond. Már le is ment neki. Utána élénkebb lett, ekkor meg már nem akart elaludni. Most sikerült végre elaltatni. :? Kíváncsi vagyok, hogy lesz ma este.

Tegnap fél 2-kor kelt először, majd 4-kor, fent volt 5.15-ig, utána ébresztő 7-kor. :evil: Megint nem tudom, mi lelte. Hogy vajon hogy bírja??? :roll: :shock: :?:

Sudi!
Gery nagyon cukorfalat! :P És milyen ügyesen elvezetgeti az a nagy autót! :wink:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Ma megjártuk az ügyeletet. :twisted: Bár nem volt magas láza Kendének, 38-38,3, de nem igazán akart neki lejjebb menni. :evil: Szegény tiszta nyűgös, sírós volt. :cry: Elkapott valami vírusfertőzést. Vírusos torokgyulladás. Itt a környékben jó pár gyereknek van (ezt is az ügyeleten tudtam meg :( ).
Egész éjjel nem aludtam, küzdöttünk azzal a hülye lázzal. Még csukló-boka-homlok hidegborogatás is volt, így leküzdöttük 37,5-re, ezután tudtam pihenni 20 percet. :shock: Ennyi volt az éjszakám. Utána folyt köv. Délután doki után aludt manó 1,5 órát, akkor én is aludtam vele. :? Ez volt tegnap reggel óta az össz alvás. Így most ezt gyorsan befejezem, és megyek is, ha nem megy fel addig megint a láza.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Szilpa!
Szegény Kende! :cry: De remélem azóta sokkal jobban van, és csak azért nem írsz, mert pihensz! Annának volt már vírusos náthája, amitől hőemelkedése volt egy darabig, de szerencsére hamar rendeződött, a dokinénivel is csak telefonon kellett konzultálnom. De olyan kis elesettek ilyenkor! :(
A képek, amiket korábban felraktál szuperek! :) Főleg a lábujj-terpesztős!
Anyós! :evil: Látom, nem javul!

Lilla!
Jó hallani, hogy minden rendben Veletek! :P Ezek szerint Roncsi kihasznál minden időt, amit Anyával tölthet! :lol:
Hát igen, ideje lesz akkor a biztonságossá tételnek, ha így ügyesedik Roncsi! Nálunk a kedvenc a hibiszkuszlevél-tépegetés, és a babakocsikerék fogdosás! :roll: :evil: És ezeket már nemigen tudom áthelyezni. De bízom benne, hogy minden csoda három napig tart, és hamarosan nem fogja érdekelni Annát!
A járókában maradás sajnos csak múlt időben írtam, mióta áll nem jó már neki ott! Bár az utóbbi napokban, ha felrakom a Meseház CD-t, akkor ottmarad egy darabig sírás nélkül. :wink: Be kéne szerezni a többit, meg néhány Kalákát, mert én már kezdem unni. :oops: A Halász Juditot meg a 100 Folk-ot még nem értékeli őnagysága! :lol:

Milyen volt a dizsi-ellenőrzés? :shock:

Sudi!
Jó pihenést! :P (Bár már valószínűleg elindultatok.)
Látom, Gery nagy autós lesz! :wink:

Mi hétvégén anyóséknál voltunk. Most egy kis gyomorpihentető diétát tarok, ugyanis a 2 nap alatt pl. füstölthúsos bableves, dödölle, töltött paprika, fűszeres fasírt volt a menü. Anyósom nagyon örült, hogy már nem fogyózom, az én gyomrom viszont kikészült. :roll: Így ma gyümölcsöt meg egy kis zöldséglevest fogok csak kajálni.

Na megyek vasalni, most már nem foghatom a kánikulára, hogy nincs kedvem! :?

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Végre hazajöttünk a nagyis-dédis túrából. Nagyon jó volt, de már vágytam haza.

Emma végre eszik, méghozzá nagyon ügyesen. A bébikaják nem mennek, ma is húslevest evett sült csirkével és rizi-bizivel, a vacsi pulykamellsonka paprikával, de evett már halászlét is :)

Adtam neki laktózmentes sajtot, állítólag aztlehetne, de kiütéses lett tőle. Az a szerencsém, hogy nem viszket neki, csak ronda.

Már nagyon ügyesen járkál kapaszkodva, és néha álldogál is, minden támaszkodás nélkül.

Az éjszakáink ismét szörnyűek, de most az elalvással is gond van.

Szombaton jól kitoltam magunkkal :( anyuéknál főztem kávét, és nem a koffeinmentesből. Már a terhességem vége felé átszoktam a mentesre, most meg négy adagot ittam meg egyben (kicsit kávéfüggő vagyok, még akkor is, ha mentes), úgyhogy semmit nem aludtam, és szegény Emma is végig forgolódott, meg alig tudott elaludni. Még szerencse, hogy csak másnap jöttem rá, mi volt a gond, amikor ismét kávét akartam főzni.

Sajna nem tudok visszaolvasni, de holnap pótolok.

Jó éjt!

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!

:arrow: Elmentünk ma dokinénihez, megmutattam Kendét, meg elmeséltem a hétvégét, meg hogy mi volt ügyeleten. Megnézte ő is a torkát, azt mondta, már nem piros :) , meghallgatta, stb. Összességében azt mondta, hogy már nincs gond, szerdáig szedjük az antibiotikumot.
:arrow: És képzeljétek! Tegnap fél egykor még beadtam neki egy láz-kúpot, azóta nem volt láza!! :D Ma már viháncolt, egyre energikusabb, tehát láthatóan jobban van. :D :D
Viszont most majd kezdhetem elölről az ágyban egyedül alvás-szoktatást, meg hogy le lehessen rakni egyedül játszani, stb... Már olyan szépen haladtunk. (A nyaralás után nehéz volt a földre szoktatni az ölünkből.) Muszáj volt felvenni, olyan kis elesettke volt. :( Meg nem is lehetett sírni hagyni, mert attól még feljebb ment a láza. :( De ez legyen a legnagyobb gondom. Inkább, minthogy beteg legyen.
:arrow: Éjjel már kész voltam a sok szopitól. :roll: :oops: Ugyebár csak vizet szokott inni, de most azt sem fogadta el. Ilyenkor ugye láznál kell a sok folyadék, hát maradt az anyatej. De ennyi??? :shock: :shock: Háromnegyed- egy óránként kelt fel enni-inni (vagy csak úgy a szájában tartani :roll: ). Ahhoz képest, hogy fél 1-kor kapott kúpot, 1 óra alatt lement a láz, és fél 2-kor evett, utána végre pihi. Következő szopi 5-kor, majd 8-kor, 9-kor. :shock: Így is 21-től 9-ig 12 óra alatt 8-szor (!!!!!! :shock: :!: ) szopizott. Már nagyon kivoltam. :oops: És ilyenkor lelkiismeret furdalásom volt rendesen, hogy nem szabadna ezt éreznem, hiszen a manónak ezzel kell most segítenem. :roll: :roll: :? :oops:

Kende egy zabagép! :D Akár kaja után is képes benyomni jó sok főtt répát (husilevesből). Ma szopi után leültünk vacsizni, az ölembe ültettem, és hogy ne nézze ki a szánkból, gondoltam, kap 1-2 darabka főtt répát. Hát! Szerinted? Nem tudtam enni tőle, olyan gyorsan követelte a következő falatot! Tátogott, és hangosan kiabált, hogy adjam a következőt. Pedig már a hasa akkora volt, hogy szét akart durranni! :wink:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Még pár kép:.

Ha elalszom közben, akkor is megeszem!!! :wink:
Kép

Csak kényelmesen:
Kép

Én is imádok anyán aludni:
Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Végre volt erőm elolvasni az egy hetet, ami eddig kimaradt nekem. :roll:

Sudi!
Az a baj, hogy éjjel hiába próbálom csak csitítgatni, vagy vizet adni neki. Megérzi rajtam a tejszagot, és akkor egyre jobban beleéli magát a sírásba. :cry: Akár 1-2 órán keresztül is képes sírni. :evil: A végén vörös, és alig kap levegőt. Ha vizet akarok adni, még jobban felhúzza magát. :twisted: A ringatás meg egyenesen lehetetlen. Máris mászik rá a cicire, ha hozzám ér. :x Próbáltuk, hogy ha anyu jön be ilyenkor, akkor néha neki sikerül elcsendesíteni, de jó sokára, és csak az esetek 30%-ában. De anyura sem szólhatok rá mindig, hogy igenis jöjjön be, és foglalkozzon vele ő. :roll: Ha felajánlja, akkor jó, de ennyi. Ezért lenne jobb, ha velünk lenne apa. Akkor minden este itt lenne, és sok türelemmel csak sikerülne leszoktatnunk együtt. :roll: De ez van. Most ajánlottak egy könyvet, majd abban hátha találok valami okosat erre a problémára. :) (Problémára? :?: :roll: ) Egyébként nappal már általában a kiságyban aludt el. Most ez a betegség miatt ugye felborult. De esténként mindig elaludt mellettem az esti szopi közben (fekve szoptatok). Most ébresszem fel, mielőtt átrakom? :?: Akkor lenne igazán csak ordítás, hogy végre elalszik, én meg felkeltem.
Tudod, az a baj, ha elkezd ilyenkor sírni, akkor minél tovább sír, annál jobban felébred, és annál nehezebben és annál később alszik vissza. :x
Gery édes lehet, ahogy élvezi a hintázást!! Képen aranyos. :P
Köszi a dicséreteket! :oops:
Balcsihoz jó pihenést! Utána kérünk beszámolót, meg képeket!! :)

Diverse!
Ne aggódj, nálunk sincs napirend, csak az esti fürdés biztos pont a napban. Változó, mikor kelünk fel, ezért változó, hogy mikor eszünk, és változó, hogy ezután mennyi idő múlva kér megint enni (bár a 3 órát nagyjából próbálom tartani) :? . Meg attól is függ, merre mászkálunk, mikor érünk haza, milyen az idő, milyen a hangulat, meg talán még attól is, hány éves a szomszéd bácsi unokatesójának a kismacskája... :lol: :lol:
Éjjel sikítós Ricsi édes lehet. :P Direkt sikongat, hogy bemenj, vagy rosszat álmodott, és csak azért vigyorgott, mert végre meglátott??? :shock:
Ricsi aranyos a képeken!! :P Tiszta apja.

Ludmilla!
A hintázást, mint egyensúlyfejlesztés, ülés-gyakorlást már akkor is el lehet kezdeni, mielőtt rendesen ülne? :?: Mert Kende még nem tud egyedül ülni. Még egyenesen sem igazán. :? Az etetőszékben is lecsúszva ül. :( Lehet, hogy akkor még nem is szabadna ültetni, csak a hordozóba??? :?:
Lehet, hogy írtad már, és én maradtam le, bocsi, de miért kell neurológushoz hordani Annát?
Anyós nem javul. Sőt!! Egyre rosszabb lesz. Már ha rá gondolok, is kivagyok. Ez van. :x :?
Kende meg pont a Halász Juditot szereti hallgatni :) , meg néha a 100 Folk Celsiust. Viszont a Kalákától hidegrázásom van. Nem bírom egyszerűen. :( Főleg, mióta hallottam egy-két érdekesebb számot tőlük. Nem is tudom, hogy lehet ilyet hallgattatni gyerekekkel! Pl. lenyeltem 3 meggymagot, hívjatok papot, mert meghalok :twisted: , stb.. még ezt fokozták. :twisted: :twisted: Ja, meg volt egy olyan, hogy milyen erős vagyok, mert betörtem egy ablakot! :shock: :shock: Hát kérdem én, ezzel nem azt sugallják a gyerekeknek, hogy törjenek, zúzzanak, mert akkor lesznek erős, ügyes, nagyfiúk :?: ? Iszonyú. :evil: :evil: Azonnal kikapcsoltam, és ki is töröltem a gépből! :twisted: :twisted:

Lilla!
Minden tiszteletem, hogy már dolgozol! Én tuti nem bírnám még otthon hagyni Kendét. Tudom, hogy te sem szórakozásból teszed, nem is irigyellek! Nagyon sok erőd van! :)
Édes lehet, ahogy Roncsi hajnalban csavargatja az orrodat! :lol: :lol:
Milyen promót ellenőrzöl egy diszkóban? :shock: Érdekes munkád lehet! :)

Dzsú!
Örülök, hogy hazajöttetek, és jól éreztétek magatokat. :D
Képeket kérünk!!!!
Ez igen! Gratulálok Emmának a nagy evésekhez! :D :D

Akkor most bepótoltam a lemaradást, és visszamenőleg is reagáltam mindenkinek. Bocsi, ha már valami nem aktuális. :oops: :)


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Nekünk az eső meghozta a pihenős éjszakát, úgy aludt az egész család, mint a bunda. :) Anna is csak 2x kérte a cumit (fél11, fél6), egyébként 8-tól reggel 7-ig aludt. El tudnék viselni néhány ilyen éjszakát! :lol: :wink: Tegnap délután egyébként Anna iszonyú nyűgös volt, úgyhogy rosszabra számítottam.

Szilpa!
Örülök, hogy jól van Kende! :) Nem semmi az étvágya! :shock: Majd csak sikerül az ágyába szoktatás, ne aggódj! Ádámmal nekünk sem volt egyszerű. Ő az első hónapokban a kiságyban aludt, később mégis közénk szokott (egy időre). Anna viszont nem is tud máshol könnyen elaludni meg jól aludni, csak a kiságyban! Szerencsére! :wink:
:arrow: A neurológust még régebben írtam, a téli topicba (azt most már nem tudom követni :oops: ). Annának ferde nyaktartása volt, emiatt gyógytornára hordtuk + az izmai feszesek voltak, főleg a karjában és bal oldalon. ( koponya CT-n is voltunk.) Ezért kell a neurológus, de most már csak ritkán járunk, kontrollra.
Igen, a hinta jót tesz, akkor is ha még nem ül szépen. Nekünk kifejezetten ajánlotta. Kapaszkodik, és tartja magát (egyensúlyoz).
Egyébként Anna most már megül egyedül, egész egyenes háttal rövid ideig. De nem erőltetem, nem kell minden gyerkőcnek ilyen korban még ülni. Én pl. nem is sétáltatom kézen fogva, pedig a fél napot állva tölti. Így is nagyon szépen közlekedik a bútorok mentén. Ádámmal is így csináltam, és 11 hónaposan egyedül járt.
:arrow: Ezeket a Kalákákat nem ismerem, amit említesz :shock: . Nekünk csupa állatos van, és Anna a furulyaszóra teljesen beindul! :)

Dzsú!
Úgy látszik, Emma is olyan baba, aki kivárja, hogy a családi kajákból ehessen! :lol:
Sajnálom, hogy a sajttól pöttyös lett. :( Én is néztem, hogy sajtot, joghurtot, túrót már kaphatnak 8-9 hós kortól. Valamelyiket én is megpróbálom a napokban. Nálunk kisebb a rirzikó, mert Anna tápis, talán nem lesz annyira idegen a szervezetének a tejtermék. :?:
Hétvégén a csirkemájat kóstolta meg, ízlett nagyon! (Ezt nem tőlem örökölte, én nem szeretem!)
Már megáll egyedül? Nagyon ügyi! :shock: Elkezdett végül mászni?
Kávé! :roll: Nekem a fogyókúra alatt a tejeskávé hiányzott leginkább! (csak 4 naponta lehetett tejet inni) De most egész leszoktam róla! De majd ha újra dolgozom, úgyis visszaszokom, mert azt mindig megiszom indulás előtt. De az még min. 1 év múlva lesz csak!

Ludmilla és

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Szóval Kende már jól van teljesen. Néha még elköhhinti magát. Viszont tegnapra a mellkasa, meg a dereka környéke, füle mögött tele lett apró piros kiütéssel. Ma levittem dokihoz, és teljesen megnyugtatott, hogy ez 99%, hogy a vírustól van. Lement a láz, most itt vannak a kiütések. De már ez nem fertőz, meg semmi gond nincs vele. :D :D Már rosszalkodik is rendesen. :) Szétszedi az idegeimet. :roll: Nagyon hozzászokott a pátyolgatáshoz, és ezt most már gyógyultan is szeretné kikövetelni, különben azt csinálja, amit tilos. (ajtó becsukogatás, habtapi felszedés, doboz borogatás, cd szétpakolás papánál, stb… van még pár nagyon érdekes dolog) :wink:

Ludmilla!
Örülök, hogy végre volt egy jó éjszakátok. :) Remélem, a többi is legalább így sikerül. Annának nagy gratula! Ügyes kislány! :)
Ma újra elkezdtük az ágyba szoktatást! :shock: Hát, volt üvöltés rendesen :shock: , de korántsem annyi, mint a múltkor az elején. Úgyhogy reménykedek, hogy hamarosan visszaáll a rend, amit épphogy sikerült kicsikarnunk. :roll:
Igen, így hogy írod, már emlékszem, hogy Annának ferde volt a tartása. De örülök, hogy már minden oké vele. :D


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


:arrow: Kende délutáni alvása elég rövidkére sikeredett, így este hipernyűgös volt :evil: . 8-kor el is aludt szopi közben. Pedig 9-kor szokott fürdeni, vacsizni. Gondoltam, míg alszik, netezek egyet, meg e-mail-ezek, stb, majd ha felébred, megágyazok, fürdés, meg az esti szokásos műsor. 10-kor kelt fel. :shock: Na, tisztába raktam, szopi (fürdés törölve), hátha hamar vissza alszik. :roll: Na, persze! :roll: Ahogy azt anya képzeli mi? Hát nem. :evil: Itt vandálkodott mellettem. Fél 12-kor kezdett fáradni. Akkor mégis fürdés, mert ez hozzá tartozik az esti rituálékhoz, hátha erősíti az éjszaka=alvás érzetét, majd szopi, és alvás. Negyed 1-kor aludt el. :roll: Remélem, hogy max 1* fog felébredni az éjjel!!! Kíváncsi leszek.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 



Sziasztok!
Éljen! Végre kaptunk időpontot a műtétre. Nov. 23.
A doki még szállást is foglalt nekünk.
Most néztem a repjegyeket, szerencsére 30000Ft-ból megússzuk (fapados).

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


BOESKE!
NAGYON ÖRÜLÖK!
EZ NAGYON JÓ HÍR!!!!
DRUKKOLOK!!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: