Új privát üzeneted érkezett!

catrine :) Szerintem valamit elnéztél, mert Kami írta, hogy ő nem akarja adni a Réka nevet, mert van egy ilyen nevű csaj, akit nem szeret. Én meg csak szimplán Réka vagyok. :)

Nálunk ha kislány lesz, akkor valszín Luca, mert én már kb. 12 éves koromban elhatároztam, hogy így fogják hívni a lányomat. Akkor egy úszótársamnak (8 évig úsztam versenyszerűen) született húga, és őt Lucának hívják. De a kiscsajt nem láttam még akkor, mikor beleszerettem a nevébe. Nem ismerek más Lucát sem. :) A páromnak még nem álltam elő az ötlettel, neki a Rita a kedvence, viszont az nekem nem tetszik. Érdekes mondjuk a Luca azért is, mert a párom selecta (DJ) haverjának, akivel egy sound systemben játszanak, tavaly ősszel született kislánya, aki szintén Luca. A nagyobbik lánya meg Anna, ami nálunk szintén esélyes...úgyhogy vicces a dolog. :D Ha véletlen ikrek és csajok, akkor lesz egy Lucánk és egy Annánk, mint a Balázsnak. :D Na jó, abbahagyom az idióta sztorizást. :)
De én a nevekkel kapcsolatban sosem azonosítok, csak azt nézem, hogy tetszik-e. Pl. van egy Marci nevű ismerősöm, akivel összevesztem már párszor, de lehet, hogy mégis Marci lesz a gyerek, ha kisfiú. :) Igaz ő Marcell, a miénk viszont Márton lenne. :)
Vendég
 


Látom a nevekről megy a dumcsi! :)
Nálunk nagyon különbözőek az elképzelések. Le is töltöttünk a netről egy több ezer fiú és lánynevet tartalmazó táblázatot, amit lehet küldön apának és anyának osztályozni. Aztán a közöseket megnézzük. Nekem fiú nevek közül a Boldizsár, lányok közül igazából még nincs semmi... A Luca nagyon aranyos! :D A Réka nekem sem jön be, de csak azért, mert a legelső munkahelyemen a főnöknőmet, aki kb 3 évvel volt idősebb nálam, Rékának hívták és nagyon szemét volt! :wink:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Catrine,
Igen, a pénteki uh-n az fog kiderülni, hogy jó helyen van(nak)-e illetve, hogy hányan vannak.

Lányok,
Ha már a neveknél tartunk. A lány név nálunk is az Anna, a fiúnév pedig a Benedek, de persze ez még változhat és hát, lehet, hogy ikrek lesznek:)

Móni
móni23
 
 

 
 

Sziasztok!

Móni
Üdv közöttünk! Drukkolok nagyon! Nem semmi amin keresztül mentetek a babáért. Igazából ezért már ráadás jár! :D Mondjuk egyből 2! :D (könnyú nekem más f..-val verni a csalánt, mi? :oops: )
Egy barátnőm félútig eljutott, és teljsen kikészült ő is, és a párja is (meg a pénztárcájuk is :( ) úgyhogy most pihi van, és várják a csodát. :(

Lányok!
Egy napig nem vagyok gépközelben, és nem győzlek visszaolvasni titeket?!?!?! :D Hogy is van ez?!??! :lol: :lol:

Nevek
NOs, nálunk lánynévnél az Eszter és a Kitti a befutó. Viszont fiú név nincs egyáltalán. Pedig mint már mondtam nagy esélye van a fiúnak, úgyhogy ez elég gáz.
Amikor Palikával voltam terhes volt 1000+1 kiválasztott fiú nevem, ami persze az apukának nem tetszett, mert ő mindenképpen Pál-t akart (a saját nevét). kemény 8 hónapos munkájába telt mire elérte, de jól is tette, mert Palika annyira hasonlít rá, hogy másképpen nem is lehetne hívni!!! :lol:

Nagyon drukkolok mindenkinek, aki még nem volt Uh-n, hogy minden rendben legyen.

Réka
Szerintem is akkor érdemes komolyan foglalkozni a dologgal, ha erősödik. Meg kell említeni a dokinak, de ha nem rendszeres szerintem nem fog vele foglalkozni.
Beszéltél vele végül is?

Nos, jó éjt mindenkinek. Életem értelme szeretné bitorolni a gépet, nem tartóztathatom fel tovább. :lol:

pusz

Niki

KépKép

KépKép
lukacsniki
 
 


Sziasztok!
Na elköszönni jöttem. Hnap korán reggel induluink, és hétfőn este lezsek netközelben legközelebb. Legyetek jók, vigyázzatok a babákra, és nagy-nagy kalappal azoknak, akik dokit látogatak ezidő alatt!
Én most kicsit parában vagyok, mert ma annyira rosszul lettem, hogy azt hittem ottmaradok. Valahogy egyik pillanatról a másikra elkezdtem görcsölni, de nem a méhem, nem mint mikor meg akar jönni, hanem inkább a gyomrom környékén, meg talán a hasam...de semmiképp sem lejjebb a babánál. Meg ott legalul is görcsbe rándultam, talán a végbél környéke. (bocsi attól, aki nem szeret ilyeneket olvasni) Szóval ezt éreztem...mozdulni sem tudtam egy ideig, éppen leültem krumplit pucolni, mert össze akartam dobni egy paprikáskrumplit....de úgy ahogy ott ültem, az egyik kezemben a krumpli, másikban a pucoló, totál lemerevedtem egy 10 percre, mozdulni sem tudtam. Szörnyű volt!!! Utána valahogy eljutottam az ágyig, és egy fél óra múlva jobban lettem. Akkor viszont elkapott a hányinger, de annyira, hogy már bőgtem tőle. Semmit nem tudtam letuszkolni a torkomon, egy kis idő múlva letoltam egy kis dinnyét, ami talán jól esett, utána meg egy lekváros kenyeret...azon már csak nyammogtam, nem esett jól. Ja és a legfontosabb, hogy a rosszullét után jött egy kis vér...több, mint idáig a rózsaszínezés...és még mindig jön néha. Jajj, úgy félek, hogy most ez micsoda, vetélés lesz vagy minden rendben? De akkor már görcsölnék, de tapogatom lent a hasam, semmi. Na meg az a hányinger este...brrr, tutira nem fogom túlélni, ha ez még hat hétig így fog kínozni. Azt hittem megúszom, de ez a bűvös 6 hét tényleg hozza magával. :(

Na bocsi, hogy iylen sok voltam. Reggel 6-7 körül indulunk, előtte még benézek. De utána csak hétfőn tudom hozni a híreket. :(

Mindenkinek pusza! Réka
Vendég
 


Réka!
Bár már ezt nem olvasod, vigyázz nagyon magatokra! Én mondom, hogy nem játék a barnázgatás! Remélem több gond nem lesz, érezzétek jól magatokat! :)
Niki!
Neked sincs semmi tüneted? Mert nekem se sok, csak annyi, hogy majd leszakad a cicim! :D Sanszos vagyok egy fiúcskára? :wink:
Többiek! Vica, Rokica, Tontica, Kami, Sági! (és akit még kihagytam)
Gyertek már! :)
Délután fél 6 körül megyek uh-ra, szorítsatok, hogy minden rendben legyen! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!

Kisördög, Kami: ne haragudjatok, hogy kevertelek titeket! :oops: Igazából tisztában voltam vele, hogy kinek írok, csak mégsem úgy írodott, ahogy gondoltam. :) Ne haragudjatok!
Szóval Kami: téged értelek meg.

Kisördög: nekem tetszik a Réka név, pláne, hogy az egyik barátnőm tündéri pici lánya is Réka. Zabálnivaló kis csajszi, 7 hónapos.

Kisördög: nagyon sajnálom, hogy ilyen rosszul voltál. :( Remélem, az egy hét alatt ilyen nem lesz. Vigyázz nagyon magatokra, érezzétek jól magatokat!

Timocska: gondolok rád 6-kor!! :) Képzeld, beszéltem a dokival, hogy nem tud-e korábbi időpontot adni, mert hétfőn elutazunk. Mondta, hogy pont van egy "lyuk", holnap 10-re mehetek. Úgyhogy most mégjobban izgulok.

KépKép
catrine
 
 


Hey Cat, semmi gond, annyi level van, nem lehet rendesen kovetni, ki mit irt, csak ha visszaolvasod, ami nem egyszeru... En ilyenkor mindig azt irom "valaki irta, hogy..." es igy elkerulom a felreertest :)

Timoooo, itt vagyok! Szoritok neked az UH-ra, mostmar latnotok kell a terhessegi gyurut meg az embriot, picike lukteto szivvel! Nekem aug 20 korul kell visszamennem, nyaki redore - allitolag mar jo nagy lesz a baba, vagy 5 centi! Tesom (neki mar 2 van meselt tegnap egy csomot, pl hogy az elso babat mar a 14. heten erezte mozogni, ha a hatara fekudt, a masodikat meg a 12. heten!!! Tok jo volt hallgatni...

En nemsoka indulok az okmanyirodaba a jogsimat megujittatni. Remelem gyorsan megkapom es vezethetem Bubukat, az uj autonkat! :) Hetvegen pedig anyuek foglaltak nekunk szallast a Balcsin, ok mar ott vannak egy hete, ugyhogy csaladi nyaralas lesz :) ha csak egy hetvege erejeig is...
kami
 
 


Niki,
Köszi a kedves fogadtatást. Hát igen én is úgy voltam vele, ha ez nem sikerül, akkor egy jó időre abbahagyjuk, már teljesen ki voltam lelkileg és persze a pénztárcánk sem bírta volna már.

Kisördög,
Sajnálom, hogy ennyire rosszul voltál :( . Vigyázz nagyon magadra a hétvégén és jövőhéten mindenképpen menj el dokihoz.

Timocska,
Nagyon drukkolok este 6-kor, aztán várjuk ám a beszámolót :)

Catrine,
Akkor már csak egyet kell aludni :D Biztosan minden rendben lesz!

Kami,
Biztosan nagyon jó lesz a hétvége. Mi most voltunk 1 hétig a Balcsinál, bár nekünk könnyű, mert én is és a férjem is Balatoni, így mi oda járunk haza :D Ott sokkal könnyebb volt elviselni ezt a meleget, mint itt Pesten.
móni23
 
 


Hello

Réka
Én ahogy olvastam, amit írtál, eléggé megijedtem. Biztos nincs semmi komoly baj, de szerintem mielőtt elutazol kéne legalább beszélned a dokiddal. A legjobb az lenne, ha megnézne, de legalább mondjon telefonon valami nyugtatót. Nagyon nagyon vigyázz magatokra!!!!

Timi
Nekem is csak a cicim érzékenyebb, és persze ha éhes vagyok (és nem veszem észre), akkor ég a gyomrom. De más nekem sincs. Fiúcska! :D :wink:
Szorítok az UH miatt, gyere majd, és meséld el mi volt!!!

Kami
Olyan irigy vagyok! :lol: Én is úgy mennék már nyaralni valahová.

Jajaj! Megyek majd jövök. Nagy a sírás

KépKép

KépKép
lukacsniki
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy belekotyogok, én a téliekhez írok, ott viszonylag hátul vagyok, januárra várjuk babócot, de Titeket is olvaslak....
Szóval Rékának írnék, bár lehet, hogy már nem olvassa, hogy azért nem játék a barnázgatás. Én is vérezgettem az elején, és ugyan nem lett semmi baj, de rögtön mentem dokihoz, és 6 hétig feküdtem, és kaptam progeszteronpótlást, szóval tényleg lehet, (sőt, valószínű) hogy nincs baj, de PIHENNI kell....... ez a legfontosabb és a legtöbb amit ilyenkor tenni lehet...
No mindegy, drukkolok, hogy ne legyen semmi baj....
A vérzésnél meg ha barna, az valszleg nem gáz, az élénkpiros rosszabb, de még az sem tuti gáz (nekem is volt), ha alvadtas, meg görccsel társul, akkor viszont azonnal doki!

Na, bocsi, hogy bepofátlankodtam, de kicsit aggódom, és remélem, hogy nem lesz semmi baj!

További jó pocakosodást nektek,

winnie

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Kisördög
Ezt már biztosan nem olvasod.Félelmetes amit írtál.Nagyon vigyázz magatokra és mihamarabb beszélj az orvosoddal!!! Na és persze érezzétek jól magatokat!!!

Timocska
Szorítok neked este!!!Húúú ha meglátod és meghallod a szívdobogását....annyira jó érzés lesz,majd meglátod! :D
Na és várjuk az élménybeszámolót!

Balaton :roll: !!!???De jó is lesz nektek Kami.
Biztos írtad már,milyen az új autó?

Tegnap mi is vettünk egy "új" autót.Van benne klíma,baromi jó dolog!Este 1-2 órát autóztunk is,annyira élveztem.
Olyanok voltunk mint a gyerekek... :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak! :) Móni, Catrine, és esetleg ha valakit kihagytam.

Timocska, köszi a hiányolást. E hét az utolsó munkahetem, ezután már valószínűleg kicsit több időm lesz írogatni. Olvasni azért szoktam!

Velünk nincs sok minden. Tegnap mentem be a kórházba vérvételre (röhej hogy minden terhességnél külön meg kell állapítani a vércsoportot, nem?), és annyira de annyira megviselt hogy reggeli nélkül kellett menni, hogy az már gáz. A metrómegállóban majdnem hánytam, és hiába ettem hazafelé egy péksütit, egész napra olyan voltam ezután mint a mosott rongy. Délelőtt kellett volna mennem a védőnőhoz, aki hetente 2 órát van bent a helyén, hogy megcsináltassam a kiskönyvem, hát pont addigra sikerült Zsuzsát lenyomni aludni, én is melléfeküdtem, és egy hallatlan 2 órát aludtunk együtt, amit SOSE szokott. Természetesen a védőnőt pont lekéstük. Felhívtam, azt ígérte, csütörtökön benéz hozzánk és hoz egy kiskönyvet kitölteni, de annyira zavaros szegény néni, hogy őszintén nem veszem tutira, hogy tényleg jön. Zsuzsa születése után egyszer volt nálunk látogatóba, mondjuk nem is baj, mert semmi újat nem mondott, de azt jó hosszasan.

Réka! Remélem jól megy a nyaralás, azért ha ennyire rosszul vagy, szerintem is érdemes megnézetni magad a dokival. Hozzáteszem, hogy e terhességnél nekem is a legkellemetlenebb eddigi tünetem a hasmenés, bélgörcsök, puffadás, stb, napi rendszerességgel. Zsuzsával a második trimeszterben voltak olyan gyomorgörcseim, hogy azt hittem, epekövem van, meg is ultrahangoztak. Szóval sajna belefér hogy az emésztőrendszered ilyen rosszul reagál a terhességi hormonokra, de mindenképpen érdemes lenne orvoshoz fordulni vele. A legkevesebb, hogy megnyugtat, és talán tud ajánlani valamit, amivel enyhíteni tudod a tüneteidet.

Én is augusztus 1-én megyek vissza a dokihoz, most szeretnék kipasszírozni belőle egy UH képet, mert múltkor nem adott. A tarifaismertetés miatt biztos megfeledkezett róla. :evil:

Tünetek:

Nekem is érzékeny a mellbimbóm, úgyhogy egyre kellemetlenebb a szoptatás. Most már ezt az 1 hónapot kihúzom Zsuzsa első szülinapjáig a szopival, de aztán lehet elválasztom. :( Ami t sajnálok, mert szerettem volna, ha saját magát választja el mikor ő jónak érezte, de egész egyszerűen fáj a szoptatás. Biztos nem iszom elég vizet, az az igazság, émelygek a csapvíztől, az édes löttyöktől meg egy-két pohár után csömöröm van. Pedig Zsuzsával 3 l vizet is lenyomtam naponta. Most tuti nincs meg ennyi.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Kép
sadmin
 


Én is! Én is! Én is!!! :D

Táblázatba az adataim:
meglepetés baba, 12+2, 2006. április 26., 27 év, Palika 1 éves, 07.17. CRL 4,5 cm, 2007.01.31, SOTE I.

KépKép

KépKép
lukacsniki
 
 


Terhességi kor: 13+0 :oops:

KépKép

KépKép
lukacsniki
 
 


Sziasztok ismét!
Pár napja beáztunk és nem volt net. Kész elvonási tünetek! Ma voltam uh-n. 13mm és dobog a szíve ezerrel. Doki kérdezgette, hogy vérezgettem-e, mivel vmi viszerek vannak, tehát nem csak progeszteron hiány lehet. Jól megrémültem, de mire magamhoz tértem, hogy megkérdezzem, mit is jelent, már ott volt a következő páciens az asztalon és szépen kisunnyogtam a rendelőből.

Móni,
Üdvözöllek én is, gratulálok a terhességhez!
Nekem ez a második terhesség, az előzőt Natasának hívják és 14 hónapos. Most pont játszizik apucival. Terhességi tüneteim kevésbé vannak, mell kimaradt, mivel még most is szoptatok, és ez alapban erre készít fel, hányinger pedig még nincs. Az előzőnél végig volt, remélem már letudtam.

Réka,
A MagneB6ot nekem rosszullét ellen írták fel, nem múlt el, de a mg az fontos, de van mindkettő az elevitben.
Nem a 12. hétig kell dönteni, mert az már a betöltött, és akkor már nem végeznek el semmit. Plusz még a családsegítőn is át kell jutni, ami tán két alkalom és nem adnak egymást követő napokra időpontot, így is próbálják húzni. Továbbá a kórházba is pár nap kell a beutalóhoz. Persze remélem, hogy erre semmi szükség nem lesz.
Rosszullétről bőven tudnék mesélni sajna. Volt olyan előzőleg, hogy felhívtam apucit, aki percekig csak azt hallgatta a telefonban, hogy hüppögök, mert még meg sem tudtam szólalni. Túléltem. A baba egyáltalán nem sínylette meg, csak az én lelkivilágomat törte egy kicsit darabokra. És nincs biztosíték arra, hogy majd elmúlik, csak nagy esély. A szülés az egyedüli tuti ellenszer:(

Kami,
Nekem is nagyon fontos, hogy a név, amit találunk, kire emlékeztet. Mivel egy suliban dolgozom, ahol rentgeteg embert megismerek, gyakoribb név nincs is, amihez nekem ne tartozna egyértelműen egy személyiség. Az meg zavarna. Nem véletlen, hogy a leányzóm Natasa, az elég ritka, nincs ilyen nevű ismerősöm.

Cat,
A félreirogatást megpróbálom úgy elkerülni, hogy pár szót leírok a név mellé, ha már több, mint egy oldal van az előző hozzászólás óta és nincs alul a válasz box. ha még ott vagyok, végig írok, miközben olvasok. Persze ez arra jó csak, hogy kb annak írjak, aki kérdezett, de próbálkozok:)

Rokica,
Nekem is eléggé tud fájni a szoptatás, próbálom váltogatni. Fekszem az egyik oldalán majd átmegyek a másikra. Kap vizet is előtte, ha elfogadja. Eszében sincs leszokni, pedig már többször elmagyarázam neki :? Tény, hogy rosszabb, amikor kevés a tej.

Niki,
Van már dokid? Nati is Sotés baba volt.

Táblázatba: UH 08.26. baba 13mm (7-8 hetes terhes)
lorca
 
 


Lorca: köszi a tippet, próbálkozom majd nem félre írni. Mentségemre szolgáljon, hogy tudtam, hogy a párom fél másodpercen belül itton lesz, nem akartam a gép elől üdvözölni. :)

Szuper, hogy a babának erősen a dobog a szíve, örülök, hogy minden oké. :)

A Natasa név nagyon szép, nekem nagyon tetszik, jó választás volt.

Móni: bizony, már csak egyet kell aludni, holnap ilyenkor már tudni fogom, hogy terhes vagyok-e, vagy sem. Remélem, az előző.

Táblázatba majd én is szeretnék felkerülni, de csak akkor, ha már 1000+1 % lesz, hogy van baba.

Timocska: szerintem már elindultál, vagy ki tudja, lényeg, úgy érzem, ma már nem fogunk összefutni itt, úgyhogy nagyon drukkolok neked, hogy azt mondja a doki, valaki lakik a pocakodban!!! DRUKK!!! ++++++ Aztán majd számolj be.

KépKép
catrine
 
 


Ja, lemaradt:

Lányok: tökre tetszik, hogy elneveztetek "Cat"-nak. :) De tényleg. Köszi az új név-tippet nekem. ;) :lol:

KépKép
catrine
 
 


Rokica, Lorca,
Köszönöm az Üdvözlést!
Nekem a mellfeszülés az egyetlen tünetem, bár tegnap vacsira halat sütöttem és annak a szaga eléggé felkavarta a gyomromat :(

Timocska,
Már biztosan a dokinál vagy és látod a kis picurt. Várjuk ám a beszámolót!

Cat,
Én is úgy vagyok vele mint te, én is szeretnék bekerülni a táblába, csak az uh-t mindenképpen szeretném megvárni. Bárcsak már péntek lenne :D
móni23
 
 


Sziasztok!
Megjöttem az uh-ról! Már dobogott a szive a babámnak és hallottuk is! A párom is ott volt velem, láttam rajta, hogy nagyon meghatódott, mikor meghallottuk a dobogást! :) Kicsit visszaminősítettek korban, az uh szerint 6+3 napos a bébi és 6,3 mm-es! :)
Most nagyon-nagyon boldog vagyok! :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Ja, és mennem kell vérvételre hétfőn, aztán EKG, védőnő, háziorvos stb.
Honnan tudom ki a kerületileg illetékes védőnő?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timocska:

Hívd fel a gyerekorvosi rendelőt és ott kérdezd meg. Én Újpesten lakom, és egyszerűen megnéztem a honlapon, milyen gyerekorvosi rendelők vannak, kinéztem a legközelebbit, felhívtam őket és ott megmondták, kihez tartozom. Sajnos védőnőt nem lehet választani, se váltani, csak lemondani róla. De ha lemondasz róla, akkor igazolás kell a dokidtól, hogy minimum négyszer megjelentél terhesgondozáson, ez kell majd a juttatásokhoz, a TGYÁShoz meg miegymáshoz.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy eltuntem de vendegek vannak nalunk es nagyon sok dolgom van.
Amugy minden szep es jo, nincsenek rosszulleteim egyaltalan, meg annyi se mint a fiammal, igazabol nem is erzem magam terhesnek mert annyira szepen megy minden de mar latom hogy no a pocim.
Jovo heten megyek ultrahangra, lenne mar jovo het!!! :lol:

UDV AZ UJJAKNAK ES GRATULALOK NEKIK A POCAKLAKOHOZ!!!

Hetvegen mar majd tudok jonni tobbet, addig se felejtsetek el legyszike! :lol:

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok, jó reggelt, Kismamák!

Timocska: ez szupi, tiszta szívből gratulálok!!! Nagyon örülök, hogy kiderült, hogy van baba, meg annak is persze, hogy dobogott a szíve. ;) Még szebb pillanat lehetett, ha a pároddal együtt éltétek át. Gratulálok még egyszer!

Móni: most én mondom neked: már csak egyet kell aludni, és már meg is fogod tudni, hogy mi van. Hányra mész? Szorítani fogok!

Tontica: de jó neked, hogy nincsenek rosszullétek. Én is ilyen terhességet szeretnék. Biztos jó lesz a jövő heti UH, addig pedig már nincs sok.

Jaj csajok, én úgy izgulok a mai nap miatt. Majd gondoljatok rám. :)

KépKép
catrine
 
 


Sziasztok! :)
Köszi a gratulációkat, tényleg nagyon jó érzés volt! Hiper boldog vagyok! :D Ja, és apa is! :)
Cat!
Mikor kell érted izgulni? Biztos minden rendben lesz. Hogy is lehetne másként? :wink:
Rokica!
Köszi a tippet a védőnő kapcsán! A net-en már megpróbáltam nézegetni, de nem találok semmit, úgyhogy marad a telefon.
Tontica!
Nem felejtünk el, ne aggódj, várunk vissza! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timocska: nagyon örülök, hogy ilyen boldogok vagytok mindketten. :)

4-re megyek, akkor kel izgulni. Örülök, hogy azt írod, rendben lesz minden, nagyon remélem. Már tiszta izgalom vagyok. Pedig még jó pár óra van addig, amíg eljutok... És ha belegondolok, hogy csak hétfőn mentem volna. :shock: Huhh.

Te egyébként mennyinek számoltad magad, hogy azt mondod, a doki visszaminősített korban? Biztos nem sok az eltérés. ;) Ezzel kapcsolatban is kíváncsi vagyok, hogy annyi vagyok-e, amennyinek számoltam magam.

KépKép
catrine
 
 


Cat!
5 nap az eltérés... én számításom szerint 7+2 lennék, de az uh alapján csak 6+4. Inkább hiszek neki, mert a mensim sosem volt pontos, így csak kb-re tudom mikor lehetett a fogantatás. Úgyhogy belefér az 5 nap! :)
Neked mindig pontos volt? Te tudod, hogy most ennyi vagy? Magándokihoz mész? Az uh-n biztos látjátok már llegalább a petezsákot! :)
Te amúgy mit csinálsz?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timocska: nekem általában pontos a menszi, én így számoltam, de majd konkrétabbat tudok, miután a doki megnézett. Lehet, hogy van pár plusz, minusz, nem tudom, nem vagyok benne 100% biztos. :)

Nem magándoki. Szóval azt mondod, hogy petezsák lesz. :) Az már jó! Mekkorára számíthatok kb? Bocsi, befejezem az ilyen idijóta kérdéseim feltételét. :D

Igazából titkárnő vagyok, de éppen most töltögetem a 2 hetes szabimat, azért tudok ennyit irkálni. :) Ha megtudják bent, hogy terhes vagyok, lehet, hogy hazaküldenek. Úgyhogy nem is tudom, hogy elmondjam-e, vagy sem, hogy baba van (ha van), de mindegy, mert kb. 1 hét még van.

KépKép
catrine
 
 


Én ma mondtam meg a közvetlen főnöknőmnek, nagyon örült.. mondta, hogy ő már sejtette, csak nem akart rákérdezni! :) Tök jó, kicsit megkönnyebbültem! :)
Petezsák: hát nem is tudom. Nekem első alkalommal, kb annyi idős lehettem, mint te 6mm-es volt. De lehet kisebb vagy nagyobb is. Aztán lehet, hogy már idősebb is vagy és mást is lehet látni! De majd délután kiderül! Aztán gyere beszámolni! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timocska: jaj, szuper, hogy megmondtad a főnöködnek, meg az is, ahogy reagált rá, jófej lehet!

Köszi a választ! Persze, jövök majd, hogy mi volt. :)

Most viszont kicsit elköszönök, a barátnőmmel megyünk vásárolni, a párját Szabolcsnak hívják és holnap lesz ugye a névnapja. Meg aztán elmondom neki is, mert a családból és a baráti körből még senki nem tudja, hogy mi is a helyzet a házunk tájékán... ;) (Várni akarok az UH-ig a közléssel.)

Majd sztem jövök még ma, mielőtt indulunk is, addig is mindenki nagyon vigyázzon Magukra! :)

Pusza

KépKép
catrine
 
 


Timocska
Gratulálok és nagyon örülök,hogy minden rendben van!!! :P
Ugye milyen fantasztikus érzés hallani a szívdobogását?!!
Ha beírod a neten a www.eski.hu-t,ott a szakellátáson belül megtalálod a védőnői szolgálatot,majd a körzet szerintit választod és onnan már település és kerület szerint kitudod választani hoyyád tartozót és ha azokat felhívod,megmondod a pontos címed és ők megmondják,hogy névszerint kihez tartozol.Húú,ezt érdekesen írtam le...

Cat
Már csak 4 óra :D
Szurkolunk nektek!
Vendég
 


Nem is mondtam de ha minden igaz perceken belül megérkezik hozzánk a védőnő.Legalább megtudom,hogy mit is akar ilyen korán nálunk. :?
Vendég
 


Kedves Mindenki!

Vagyis inkább kedves Babások, és (még) nem Babások!
Már hónapok óta olvasom a Babanetet, és nagyon sok mindenkit szinte ismerek az olvasottak alapján. Most éreztem úgy, hogy nagyon jó lenne közétek tartozni. És amennyiben nem baj, csatlakoznék hozzátok. Nagyon sokat tanultam már az itt, illetve más topicokban leírtakból. Gratulálok minden pocakosnak, kicsinek és nagyobbnak is. :D

Kedves Timocska: ha minden igaz, akkor kb. Veled vagyok egy idős, ami a babókát illeti. 6+1-et éállapítottak meg ma az UH-on, bár én is többnek számoltam magam. De sebaj!

Üdvözlet Mindenkinek! Mia
miaa
 
 


Nna, itthon vagyunk, barátnőm szép ajándékot vett a párjának, bizti tetszeni fog neki. ;) Végigjártunk 4 boltot, mire találtunk, de sztem megérte.

Sági: már csak 3 és fél. :D De most telik leglassaban az idő, annyira szeretnék már ott lenni. Persze lehet, hogy miután kijövök, nem ezt fogom mondani... Csak úgy árad belőlem a negatívum, tudom, de nagyon izgulok és félek, majd UH után sokkal jobb lesz.

Mia: bár még mindig nagyon új vagyok én is, azért szeretettel üdvözöllek a topikban! :) Gratula a babához!

Kicsit írhatnál magadról ha gondolod, hány éves vagy, mióta próbálkoztok, stb.. :)

KépKép
catrine
 
 


Sági!
Köszi megtaláltam! Van 5 védőnő a körzetünkben, vajon mindegy kihez megyek? Na, mindegy, majd felhívom őket és kikérdezem!
Cat!
Tegnap hozzád hasonlóan én is számolgattam az órákat visszafelé! :) Mindjárt itt van! :)
Miaa!
Üdv közöttünk! Mesélj kicsit magadról! Mit mondtak tegnap az uh-n? Mekkor a baba? Aztán csinálhatnál te is vonalzót magadnak!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timocska: jajjjj, csak már lenne tényleg! :) Nagyon várom.

Akartam már írni neked, csak folyton elfelejtettem: nagyon aranyos az avatarod. :)

KépKép
catrine
 
 


Ő életem párja és szerelme! :) A képtáramban van több kép is rólunk!
A tiéd is aranyos, bár az arcotokból nem sok látszik! :wink:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timocska:

Kép

:)

KépKép
catrine
 
 


Cat
Ha ez vigasztal nekem 4x kellett mennem egy hét alatt uh-ra és minden alkalommal nagyon izgultam és nagyon féltem,de minden alkalommal jót mondott a doki.Úgyhogy nyugi,minden rendben lesz!!!!És már csak 3 óra :D

Timocska
Az orvosod az uh-t a rendelőjében vagy a kórházban csinálja?Csak azért,mert most tudtam meg,hogy a kórházban ha viszel videókazettát felveszik az összes uh-t ha kéred.Na aztán valószínű,hogy ezt minden gép tudja csak esetleg nem reklámozzák.

Mia
Üdv közöttünk,a legjobb helyen vagy itt "minálunk"!
Te már akkor sokat tudsz rólunk,ha van kedved akkor írj egy kicsit magadról.

Jut eszembe.Lehet,hogy én nem követtem elég figyelmesen a dolgokat,de olyan sokat mi sem tudunk egymásról.Mi lenne ha mindenki írna magáról pár mondatot?
Vendég
 


Sziasztok!

Cat
Már csak 3 óra!!! Drukkolok nagyon, és várlak a jó hírekkel együtt!
Mi az, hogy ha elmondod bent a munkába, akkor hazaküldenek? Ugye nem arra gondolsz, hogy kirúgnak? Mert azt tilos! A munka törvénykönyve kimonja, hogy nem rúghatnak ki!!!!
Én egyébként vártam a 12. hét betöltéséig, vagyis inkább az akörüli Uh-val. Ott minden rendben volt, és jöhetett a nagy bejelentés! :) A mostani babát viszont nem tudom, hogy mikor jelentsem be. Kell tudniuk egyáltalán? :shock:

Timi
Nagyon nagyn örülök, hogy minden rendben van veletek!!!
Az a legegyszerűbb, ha felhívod a védőnőket, és elmondod hol laksz. ők már tudni fogják ki az illetékes. Annak idején én is így csináltam.

Mia
Üdv közöttünk! Gratulálok a babához! Írj magatokról!!! :)

Sági
Védőnő?! Ilyen korán?! Kíváncsi vagyok én is!! :lol:

Lorca
Örülök, hgoy veletek is minden rendben van!!! :) Nagyon szép neve van a lányodnak!!!
Dr. Ádám Zsolthoz járok a Sote-ra. Palikát is nála szültem. Te is ott fogsz szülni?

Velünk minden ok. Megvannak a vérvétel eredmények, minden rendben. Közérzetileg is rendben vagyok, azt leszámítva, hogy mostmár egyre nehezebben viselem ezt a rohadt hőséget. Azt hiszem tele van a papucsom vele!!! :roll:

pusz

KépKép

KépKép
lukacsniki
 
 


Hali Timo + Cat,

Nekem az legelso ultrahangon a petezsakom 16 mm volt (!) es meg csak terhessegi gyuru volt benne, de nagyon picike. Aztan julius 4-en visszamentunk - ekkor volt a baba elvileg 5 hetes, a doki ezt mondta es irta le a papirra), a baba 5mm volt es mar volt szive, dobogott ezerrel. Szeritnem ilyen indurpindur allapotban eleg nehez beloni a baba korat, mert mindenkinel mas a meret-kor arany, szoval tuti a doki is csak saccol. Ezert nem nagy szam szerintem, ha pl valaki 5 hettel korabban szul - lehet, hogy igazabol csak 3 hettel szul korabban, de mivel az elejen ugy hataroztak meg a kort, igy hivatalosan 5 het. Ez csak egy pelda volt. Szoval Timo, semmi aggodalom a meret-kor miatt, a lenyeg, hogy dobog a szive es hogy a kesobbi vizsgalatokon is minden OK legyen.

Cat: nem kuldhetnek haza, ha terhes vagy, miert tennek? Ha bizponyitottan terhes vagy, orvos altal, akkor tuti nem rughatnak ki. Ha meg mar fizetniuk kell, miert kuldenenek haza??? Ettol ne felj!

En mar vagy 3 hete elmondtam a kozvetlen fonokomnek, mert epp arrol beszeltunk, mennyire szamit ram januartol (uj rendszer bevezetese miatt), en meg bologattam, mint a hulye es kozben tudtam, hogy decemberben mar nem szeretnek dolgozni. Nem ereztem fair-nek, ezert elmondtam neki. De lassacskan a tobbiek is megtudjak, van aki tolem, van aki mastol... mostmar nem akarom titkolni. Nagydobra sem verem persze, de ha valaki kerdezi, hogy igaz-e a hir, nem fogom letagadni...
kami
 
 


Sági!
Az uh-t a kórházban csinálja! :) Majd ha nagyobb lesz a baba és majd integet, akkor lehet, hogy megkérem, vegyék videóra! :)
Akkor kezdem én a sort a meséléssel: 5 éve vagyunk együtt a párommal, 2004. szeptember 25-én volt az esküvőnk. Van saját lakásunk, ahová várjuk a babát. Tavaly november óta próbálkozunk. A bogyó abbahagyása után rendszertelenül jött meg, aggódtam is kicsit, hogy mi lesz. De most már minden rendben van. Én egy rendezvényszervező cégnél dolgozom, nagyon szeretek itt lenni, jó kis csapat vagyunk! :) Mit írjak még? Szeretek olvasni, kirándulni stb.
Ti jöttök! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Kami!
Én is úgy vagyok ezzel a munkahelyen elmondással, hgoy soha nem csináltam titkot belőle, hogy kisbabát szeretnénk, úgyhogy nagyon meg sem lepődtek, mikor elmondtam, hogy útban van. Nagyon örültek, de egy részről sajnálják, hogy elmegyek. Nagyon jól esett, hogy azt mondták, hogy mindig helyem van a cégnél és visszavárnak! :D Úgy szeretem őket!!!
Nagydobra én sem verem, még a barátnőim sem tudják, csak a család és a munkahelyem.

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!

Timocska,
Gratula a dobogószívű babóhoz :D . Ugye mondtuk, hogy nem lesz semmi gond az uh-n. Nem kaptál képet a babóról?

Cat,
Már nem kell sokat várnod neked sem az uh-hoz. Drukkolok!!!
Én holnap 11-re megyek, ha hazaértem megírom mi volt.

Sági,
Mit akart ilyen korán a védőnő?

Mia,
Bár én sem vagyok itt túl sok ideje, de üdv köztünk és gartula a pocaklakóhoz :D

Niki,
örülök, hogy minden eredményed rendben van, és hogy jól érzed magad :D

Magamról: Mi hat és fél éve vagyunk együtt a párommal és 2 éve volt az esküvőnk. Mint már írtam elég régóta próbálkoztunk, és most lombikkal sikerült. Most júniusban végezet az egyetemen építész karon és ugyan az egyetem végén már dolgoztam, de most sajnos nincs munkám. Nem tudom, hogy babásan sikerül-e találnom valamit, de bőszen küldözgetem az önéletrajzomat. Szerintetek ha behívnak meghallgatásra, akkor elmondjam a babót, vagy akkor nem marad semmi esélyem a munkára?
Én is nagyon szeretek olvasni, vitorlázni (ezt 12 évig versenyszerűen csináltam) és a szalvétatechnikát.
Mire vagytok még kíváncsiak?

Móni
móni23
 
 


Sági: köszi, aranyos vagy. :) Hogyhogy 4x kellett menned egy héten? Ez azért nem semmi? És már csak 2 óra! :D

Niki, Kami: bocsi, hülyén fogalmaztam. Nem a kirúgástól tartok, hanem attól, hogy túlaggódják a dolgot és kiírnak terhesszabira, vagy ilyesmi. Mert nem tudom, hogy mit tudnék csinálni itthon. No persze itt a fórum. ;) Úgy viszont szívesen kiegyeznék velük, hogy hamarabb hazajöhetek, mint amúgy, de ilyen bizti nem lehet.

Niki: lehet, hogy én is csak a 12. hét, a biztos pont után fogom bejelenteni a dolgot, biztos ami zicher. Vagy ki tudja. Nálunk a főnök kikérte magának, amikor az egyik csajszi nem mondta el, hogy terhes. De csak mert annyira jófej!

Kami: 16 mm volt? Wow, az tök jó és nem semmi. A szívdobogást már nagyon szeretném hallani. De tudom, hogy valszeg addig megint eltelik némi idő. Kis telhetetlen vagyok. :D

Móni: én is nagyon drukkolok neked holnap! Én is szeretnék íri még ma, de nem biztos, hogy össze fog jönni. Lehet, hogy csak holnap mesélek, mert a párom azt mondta, hogy tervei vanak az UH után, de hogy mi... Nem tudom, meddig tart a meglepi. :)

Szalvétatechnika? Én iiiis! :D Te eddig miket csináltál belőle? Tárgyakat szoktál dísziteni gondolom, ugye? Mi volt a legnagyobb alkotás? Bocsi, hogy ennyire faggatlak. Nem tudsz vmi jó könyvet ajánlani, amiben sok szép és érdekes tipp van? Az a falyta, amiből még rengeteg más (üvegfestés, gumifigurák, cserép, stb.. - nem tudom, mi a neve, nem jut eszembe), az megvan. Vagy te is csak spontánötletből dolgozol? Én általában igen, és úgy lesz a legjobb. ;)

Vitorla 12 évig versenyszerűen? Azta, nem semmi. Gratula. Miért hagytad abba, ha nem titok? A babaprojekt miatt, vagy ennek nem volt hozzá köze?

Lassan kezdek készülődni, most pl. elmegyek zuhanyozni. Egyre izgatottabb vagyok, jájj... :)

KépKép
catrine
 
 


Jesszus, bocsi a fatális hibámért: falyta=fajta!!! :oops: :oops:

KépKép
catrine
 
 


Cat,
Sajna nincs semmi könyvem róla. Általában azt csinálom amihez kedvem van. De van itt a babaneten is egy fórum, ahol a lányok nagyon jó ötleteket adnak. A legnagyobb dolog talán egy gyümölcsös tál volt, amit eddig csináltam.
A vitorlázást azért hagytam abba, mert az egyezem miatt Pestre kerültem és elég ritkán tudtam volna edzeni. Most már csak hobby szintem űzöm.
Már csak 1,5 óra!
móni23
 
 


Na elment a védőnő.
Rendes volt,itt járt a szomszéd házban és csak átjőtt,hogy megkérdezze hogy vagyok,van e valami kérdésem...
Ennyi volt,aztán ment is tovább.

Cat
Azért vizsgált két naponta a doki,mert a ciklusomhoz képest kicsi volt a petezsák és kiváncsi volt,hogy növekszik e normálisan vagy esetleg nem lesz benne semmi.De szerencsére egy hét múlva megjelent a babó dobogó szívvel!
Most már tényleg nincs sok hátra... :D és utána még egy meglepi is...jól hangzik.! :lol:
Várjuk az élménybeszámolót!
Vendég
 


Cat, jaja, 16 mm petzezsak. Az UH-n csak egy nagy fekete folt volt, aminek az egyik sarkaban volt egy kis gyuru. Meg abban egy picike "mag". A masodik UH-n a petezsak nekem ugyanakkoranak tunt, viszont itt mar hatarozottan nagyobb volt a gyuru es a "mag" 5mm, es az luktetett, lehetett latni. Meg a doki picit bekapcsolta a hangot es hallani is lehetett :) Fura volt, az biztos!!!

Magamrol kicsit: en egy naaaagy multicegnel dolgozom, az ellatasi lancban, konkretan pedig gyartasi mennyisegeket tervezek es kajakat importalok. Az emberemmel meg csak 1.5 eve vagyok egyutt es nem is a ferjem meg, de en mar egyszer elvaltam, szoval nem rohanok megint ferjhez menni. Majd eccercsak... vegulis nem ez szamit. A babat mindketten akartuk es szerencsere nem is kellett sokaig varni ra (meg is lepodtunk!). Marcius ota lakunk sajat lakasunkban es most vettunk kocsit. Szep felkeszulten varjuk Norikat :) Lehet hogy erezte is, ezert jott ilyen gyorsan :)
kami
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: