Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Rendben megérkeztünk Szekszárdra és olyanokat hallok a barátomról, hogy majdnem elsírom magam, de örömömben. Egyelőre minden rendben, főleg, mert egy ideje kimentek a házigazdával vadászni.

Chello !
Millió puszi és nagy-nagy drukk, hogy ne legyen semmi gáz, holnap hajnalban is gondolni fogok Rátok! Ne idegeskedj, érzem én, hogy nem lehet semmi baj! Ráadásul örömmel jöttem rá, hogy Veled még a szülés időpontja is stimmel, ott is három nap van köztünk. Talán mégis sikerül egyszer úrrá lennem a káoszon.

Pocakos!
Én ma vagyok 9+0 és már van pocim, pedig nem híztam, csak 1 kg-t és a melleim nőttek két számot. Én elég vékony vagyok amúgy és pont ezért látszik már most a hasam. Végre nem esik be a két csípőm közé a hasam! Kép

Lehet, hogy a kiskönyvek színe havonta más? Mert én még novemberben kaptam. De asszem, ezt már nem kérdezem meg a védőnőtől, mert így is egy négyéves gyereket teljesítek túl kérdések szintjén.

Puszi mindenkinek. Chello, Neked külön szorítok!
Kinga
nyinike
 
 


Chello!

Nyugodj meg nekem is volt, írtam is nektek, nekem 2-szer volt már barnásozás, egyszer , mikor meg kellett volna jönni, aztán rá 2 hétre. A doki azt mondta, hogy a szervezet hormonálisan teljesen meg van ilyenkor zavarodva, ezért lehetett, de lehet méhszájsebtől is.
Különben az első terhességemnél, véreztem, az igazi piros vérzés volt, ez sokkal veszélyesebb, akkor kaptam 1 hétig gyógyszert és elmúlt. És a profilomban láthatod a kislányomat, szóval, nem jelent semmit a barnásozás vagy a vérzés. Vannak ilyen típusú nők, jobb egy picit odafigyelni, többet pihenni, de ez nem azt jelenti, hogy beteg vagy. Nyugodj meg!!!!KépKépKép Nincs semmi baj! De a dokidat mindenképpen értesítsd, hátha felír egy kis biztonsági hormont. Én különben azért is mentem csak most a dokihoz, mert megakartam várni, hogy vége legyen a barnásozásomnak, reméltem, hogy csak hormonális, mint Dorkánál volt.

Pocakos: nekem már 7 hetesen kiszúrták a barátaim egy feszülős ruhában a pocakot, de ugye én a második babámat várom! Az elsőnél is rögtön kiszúrták, de én nagyon vékony voltam, így látható volt a pocakosodás. (milyen érdekes, hogy férfiak vették észre előbbKép)
Akinek szélesebb a csipője, annak jobban elfér a pocakja, ezért nem látszik annyira, szerintem.

Süncsi: külföldön teljesen természetes, hogy saját védőnőd, azaz szülésznőd van, mindneképpen élj a lehetőséggel, mert nagyon sokat segíthet neked és sokkal felkészültebbek, mint itthon (egyzserűen technikailag is). Én is majdnem Németországban szültem, ha maradtunk volna, akkor biztosan választottam volna szülésznőt ill. védőnőt.

Leginkább szülésznőt válasszatok, az a legfontosabb a szülés során! Érdemes a dokit megkérdezni kit ajánl és a szülés előtt párszor találkozni vele, előre megbeszélni, hogy mit vársz a szüléstől, mit szeretnél, mitől félsz.

Sztk-s dokinál jobb rákérdezni, hogy szülést vállal-e, mert nem mindegyik vállal vagy tud vállalni! Akkor jobb, olyan dokihoz menni, akinél biztosan szülhetsz.

Nekem elmúltak a rosszulléteim, csak éppen torokgyuszim van és nátha, teljesen bevagyok tojva, hogy mi lesz a babával, hiszen most alalkulnak ki a szervei.
Szerencsére más kismamák megnyugtattak, a lányeg, hogy semmi gyógyszert nem vettem be (csak homeos bogyókat és gyógyteát). A torma tényleg nagyon jó!!!Kép

Székrekedésre: joghurt, sütőtök, aszalt szilva vagy szilvalekvár, müzli. Valamelyik csak bejön!Kép

na megyek fürdetni, már késésben vagyok!

Kislányom különben rettenetesen csibész lett, az egész játszóteret ő uralja!KépKép De már tudja, hogy a pocakomban van a tesója és nem szabad bántani és ő vele fog játszaniKép

Holnap megyek védőnőhöz, különben csak jövőre tudna fogadni!

Üdv: zsuzsi
zsu26
 
 


Kinga!

Örülök, hogy rendeződik a pároddal a helyzet!
Szurkolok, hogy minden rendben legyen!Kép

Használjátok ki, hogy még nincs olyan nagy pocakod, mert igen nehéz lesz nagy pocakkal házas életet élni!Kép

Üdv: zsuzsi
zsuzsi
 

 
 

Barbara-
Tegnap én is nekigyürkőztem végre a kazettának...és tornásztam egy fergetegeset Kép Kép
Elég vicces látványt nyújthattam, viszont tényleg jó kemény a torna. Nekem a négykézlábas lábemelgetések utolsó harmada már nem esett olyan jól, abba is hagytam mert picit megfájdult a hasam.
Egyébként tök jó volt végre mozogni vlaamit.

Chello - hogy vagy?
babanyúl
 
 


Sziasztok!

Terhestornához csak annyit, hogy ne vigyétek túlzásba! Azt hiszem én inkább eljárok majd a sportházba tornázni, de csak a 12.hét után.
Egyébként jobban vagyok, reggel kidobom a taccsot, utána elég elviselhetö a napom.
Este megyek UH-ra, nagyon kiváncsi vagyok mekkora a kis Pocok.Kép
Senki nem ért a táblázatgyártáshoz?

Egcsi
egcsi
 


Épp most próbálok összehozni egy táblázatot!
Milyen adatok legyenek benne?
Név, Kor, Lakhely, Szülés várható időpontja, Kórház

Kell még valami?
babar
 
 


Barbara!Kép
TErhesseg kora!Az a lenyeg...tudod het+napKépSzerintem...
Egcsi!Kép
Drukkolok...mar szep nagy lesz...
En reggel jol vagyok,a napom elviselheto,este rosszul leszek es kidobom a taccsot.Nem is ertem miert hivjak reggeli rosszulletnek.
szoszi
8+4
szoszi
 
 


Kedves Lányok,
nagyon köszi amit írtatok, megnyugodtam. Babanyúl, akkor mi egyidősek vagyunk. Te mikorra vagy kiirva? Gondolom június 29. Hol szülsz?
pocakos
 


Sziasztok Lányok !

Mindenkinek köszönöm a sok drukkot, úgy látszik bejött !! Minden rendben a babával, mozog, jó a szívműködés stb... 1 héttel nagyobbnak látszik a koránál de ez nem baj. Legközelebb karácsony előtt kell mennem 22-én, akkor már nyaki redőt is fog mérni a doki és Apuci is ott lesz mert délután megyünk a magánrendelőbe.:-))) A barnásozásra azt mondta a doki, hogy ha ilyen kevés volt mint nekem akkor az nem gond de ha megint lenne többször akkor mindenképp feküdni kell vele. Szerencsére azóta nem volt semmi így megnyugodtam.

pusz,
chello 9+4 (uh szerint 10+3 !)
chello
 
 


chello!Kép
Ez jo hir...akkor megnyugodtal?
szoszi
8+4
szoszi
 
 


Chello- örülök, ez akkor jó hír. Szurkoltunk nagyon.
Pocakos-Kép a Szent Imrében. és Te?
babanyúl
 
 


Chello- örülök, ez akkor jó hír. Szurkoltunk nagyon.
Pocakos-Kép a Szent Imrében. és Te?
babanyúl
 
 


Kép Kép Kép
bocsi lányok!!!!!!
babanyúl
 
 


Szöszi, Babanyúl, köszi ! :-))) Igen, most már megnyugodtam !!

Kinga, örülök, hogy Papinak megjött az esze. Lehet, hogy a végén Te fogsz hamarabb szűlni, ezek a dátumok csak megközelítő jellegűek.

Pocakos, jelentem nekem is van már pocakom, a farmer alig jön már rám.

Barbara, de jó, hogy csinálsz táblázatot, már nagyon ránkfér.

Zsuzsi, azért ijedtem meg ennyire mert eddig semmi ilyen nem volt, még egy csepp sem a 9 hét alatt. Ráadásul nem is esett egybe a menstruáció időpontjával.

puszi,
chello
chello
 
 


Sziasztok!

Csicsoka, Evici, Pocakos!
Gratulalok és üdv a topikban! Olyan jo, hogy mar ilyen sokan vagyunk!

Zsuszi!
Köszi a valaszt! Tegnap voltam a dokinal is kikérdeztem védönöügyben. A doki két klinikat ajanlott, ahol szülni lehet, mindkettöt fel lehet barmikor kereseni, és a szülésznöket is meg lehet ismerni. Ezért lehetöségem lesz idöben valasztani egyet, aki a szülésnél ott lesz.
Utana pedig egy klinikatol független védönöt lehet a szülés utanra valasztani, aki kijar az ujszülötthöz. Nagyon tetszik a megoldas, mar nem vagyok olyan bizonytalan.
Jobbulast kivanok!


Chello!
Nekem is volt egy pici barnazasom a 8.hét körül, rohantam is rögtön a dokihoz, de nem volt semmi baj. Egy hét fekvésre azért kiirt. Örülök, hogy Nalad is minden OK!! Elhiszem, hogy izgultal, én is nagyon ideges lettem.

Egcsi, Barbara!
Tényleg jo lenne egy tablazat, szeritnem jok azok az adatok, amit Barbara irt.
En is ugy döntöttem, hogy a 12. hétig pihentetem a tornat, de mire hazaértem, mindig olyan faradt voltam, hogy nem is jutott volna eröm tornaszni. Mar elmultam 12 hetes, de még mindig nem kezdtem el. Azért probalok sokat sétalni, az jol esik.

Szöszi!
Hogy van a megfazasod? Jobban vagy mar?

Kinga!
Kispapival hajra!

Csajszik!
En tegnap olyan de olyan boldog voltam! Lattuk Dömperkét! 7 cm-es és ö is egyfolytaban mozgott, rugkapalt és a kezecskéivel az orraval jatszott (ezt a doki mondta, én azt hittem integetKép)
A nyaki redö vizsgalat is megvolt, minden OK, legközelebb 5 hét mulva megyek.
Tegnap egész délutan fülig ért a szamKép Kép Kép

Borcsa!
Hol jarsz?

Dömperkéröl megprobalom minél elöbb feltnni a képet a profilomba (ma este remélem sikerül). Olyan szépKép

Puszi
Süncsi
13+1
süncsi
 
 


Süncsi, gratula Dömperkéhez !! Nagyon klassz lehetett látni ahogy ennyit mozog. Én is várom már hogy meglegyen a nyaki redő vizsgálat. Ki adta neki ezt az édi nevet?
chello
 
 


Chello!

Köszi. A férjem talalta ki a nevet. Gyorsan csinalt még a rendelöben fénymasolatot az UH képröl és vitte a munkahelyére mutogatni. Nagyon büszke, de ugy örülök, hogy ö is igy örül! Megbeszéltük, hogy mostantol nyilvanossa tesszük a terhességet, bar mar sokan tudtak a környezetünkben, az ö munkahelyén még senki.

Pusz
Süncsi
süncsi
 
 


Chello!

Örülök hogy minden rendben, pihengess azért, az a lelkednek is jót tesz!
Egcsi, lányok!
Reggel voltam UH-n , a cisztám eltűnt Kép, a baba másfél centi és jó életjelenségeket mutat! Kép Kép Szóval minden rendben, most először tudok örülni a dolognak, hogy elmúltak a félelmeim a méhenkivüli gyanuval kapcsolatban..
Tünetem SEMMI, se hányinger, se pisilés,semmi!!
Csak a cicim fájdogál, és a doki szerint nem gond hogy nem érzek semmit a terhesség élő.
Most jön a védőnő, házidoki, stb.
Ti ilyenkor mit mondtok a munkahelyen hova mentek?

Lyányok!
Ti férjhezmennétek pocakkal vagy várnátok a baba utánig? Eljegyzés már decemberben lesz. A környezetemben meglepően sokan mondják hogy előtte legyen , de én nem értem sokan miért ilyen régimódiak. Abszolút megbizom a páromban, baba nélkül persze én is előbb szeretném, csak hát közbejött ez és vidéken lenne nagy macerával, akkor inkább jövő májusban tartanám...
Évici

Éva
Évici
 
 


Sziasztok!
Chello!Örülök, hogy minden rendben.

Sajna, gáz van. haza kell jönnünk azonnal, mert fogtam magam és elájultam. Megyek is ,majd gondolok rátok, ha nem leszek netközelben.
Puszi, Kinga 9+1
nyinike
 
 


Évici!

Az egyik barátnőm is 5 hónapos terhesen ment férjhez. Nagyon szép menyasszony volt. Teljesen jól bírta az estét, csak hajnali 4 körül dőlt el teljesen.
Igazából ezt ti döntitek el, de az 5 hónap közepéig még rendes menyasszonyi ruhát is fel tudsz venni.
Nálunk a család nagyon konzervatív, így nálunk szóba sem jöhetne ilyen. Bár mi már 2 éves házasok vagyunk.
Igaz ami igaz egy esküvő megszervezése nem kis macera és május különben is egy gyönyörű hónap.

Süncsi!

Nálunk a kutyusomat hívják Dömpernek. Ö egy 90 kilós bernáthegyi.KépÉn imádom ezt a nevet!
Remélem nem haragszol emiatt!

Barbara
babar
 
 


Évici, örülök, hogy eltűnt a cisztád és hogy végre megnyugodtál és tudsz örülni ennek a pici babának. A tüneteket meg ne hiányold, a lényeg, hogy minden rendben.

Az esküvőt szerintem akkor tartsátok amikor Nektek a legjobb.
chello
 
 


Kinga!

Pihenj sokat. Ez nem jelent semmi rosszat. Az anyósom hetente elájult a terhessége alatt. Természetes, hogy mindenkinek leesik a vérnyomása. Ha eleve is alacsony fordulaton ketyegtél, akkor ilyenkor nagyobb az esély az ájulásra.
Aludj sokat!
Barbara
babar
 
 


Kinga, pihenj sokat, biztos nem lesz semmi baj. Jelentkezz ha tudsz lécci mert nagyon ízgulunk Értetek !
chello
 
 


BarbaraKép

Nem haragszom, de most hogy mondod, eszembe jutott, hogy az egyik baratnöm vizslajat is igy hivjakKép
A mi Dömperkénk akkor kapta ez a nevet, mikor még 2.5 mm-es voltKép

Kinga!
Pihengess és jelentkezz, amint tudsz! Gondolok Ratok!

Évici!
Örülök, hogy végre nyugodtabb vagy!
(Tüneteket eleinte én is hianyoltam, aztan a 7. héten szépen megjelentek...)
Esküvö ügyben Chello véleményét osztom, én akkor tartanam, amikor én ugy érezném, hogy jol elö tudok ra készülni.

Süncsi
süncsi
 
 


Sziasztok Lányok!

Csicsóka, Évici, Pocakos!
Üdvözlet az új kismamáknak, érezzétek jól magatokat, és ne bánkódjatok amiatt, hogy nincs tünet. Remélem még sokat fogunk találkozni ebben a topikban.

Évici! Olvastam a férjhezmenéssel kapcsolatos kérdesédet. Nekem az a véleményem, hogy ne hagyd magad befolyásolni. Ha TE és a párod összeakartok házasodni nyugodtan tegyétek meg, de ha így is jól érzitek magatokat akkor nyugodtan várhattok is vele. Közhely ugyan, de tényleg nem a papír tartja össze a párokat. Egyébként én személy szerint házasság párti vagyok, és az egyik legszebb élményem az esküvőnk volt. Annak idején (13 éve) úgy éreztem, hogy valóra vált akkor mindem álmom, persze lehet, hogy túl fiatal is voltam még és naívabban láttam a világot. De a legfontosabb szerintem, hogy igazán akarjátok ezt a dolgot, és nem a szülők, a rokonok, vagy a gyerek miatt, hanem ÉRTETEK!

Egcsi, Barbara!
Szupr ötlet a táblázat! Remélem minden adatomhoz hozzáfértek a topikból.

Szöszi!
Remélem már jobban vagy és kezdesz kikászálódni a megfázásból. Gyógyulj gyorsan, és vigyáz magatokra!

Kinga!
GRATULA a pocipapához! Te is vigyáz magadra, próbál meg pihenni. Lehet, hogy csak nagyon izgatott voltál, s akkor jött ki rajtad az elmúlt időszak minden nyűge-baja.

Sünci! Biztos csodaszép lehetett a gyerek az UH-n. Én is imádok UH-ra járni. Az olyan érzés mintha már itt is lenne velünk a kis szemünk fénye. Jó a név is. Kisfiút szeretnétek?

Chello!
Örülök, hogy jól vagy. és hogy nem komoly a dolog. Igazán izgultam érted.

Kérdés:
Hallottatok-e dr. Raffai Jenő (baba-mama) kapcsolatanalízis tanfolyamáról? Van-e valakinek valamilyen információja, tapasztalata.
Mi rádióban hallottunk róla. Most be is jelentkeztünk, hogy kipróbáljuk. A jövőhéten megyünk először és írtó kíváncsi vagyok milyen lesz.

Puszi mindenkinek!

Vali
9+4
C.Vali
 


Szia Vali!

Én nagyon baba-mama kapcsolatanalízis párti vagyok. Dr. Raffainak megjelent két könyve is a "Megfogantam, tehát vagyok" és a "Lelki köldökzsinór". Mindkét könyv nagyon érdekes, bár a Lelki köldökzsinór inkább érthető, a másik nagyon szakmai.
Én úgy tudom, hogy a 4 hónaptól érdemes járni. Én is úgy tervezem, hogy február elejére jelentkezem majd be először.
Ne lepődj meg nagyon sok ellenzője van a dolognak, de aki már részt vett benne, aszerint fantasztikus.
A most terhes barátnőm is járt Raffaihoz, csak idő közben abbahagyta. Szerinte fantasztikus élmény volt az egész, mivel ő születési traumás volt, ezért neki először a saját születését kellett feldolgoznia.
Az árak a saját meghatározásod szerint változik. Rákérdez a család jövedelmére és ettől függően 3000-8000 Ft között van egy vizit.
Írd meg, hogy milyen volt mert nagyon kiváncsi vagyok.

Barbara
babar
 
 


Barbara!

Elvileg a jövőhét szerdára adott időpontot. De mindenképpen beszámolok róla, hogy mi történt.

Vali
C.Vali
 


SüncsiKép
Nagyon ari lehet a kislurkó,gratula!Kép

BarbaraKép
Te vagy a topik megmentője táblázatilag!Kép

ÉviciKép
Nagyszerű!Kép Nagyon irigyellek a tünetmentesség miatt, ha tapaszataltot akarsz szerezni, egy napra igazán átengedem az enyéimet!Kép
Szerintem lagzi ráér baba után, de ahogy nektek a legjobb!(És nem a falu lakosságának!)

Voltam dokinál, 12mm emriót látott és ami megnyugtatott,pulzációt is!KépSzóval minden OK!Kép
Nagyon rendes dokim van, nem érdekli, hogy tömve a váró, addig foglalkozik veled amíg kérdésed, óhajod-sóhajod van!Kép

Egcsi
(6+4)
egcsi
 


Sziasztok Kismamák,

Szia Süncsi, kedves Pocaktársam,
nagyon jól esett, hogy hiányoltál! Sajna az elmúlt napokban megint nagyon felerősödtek a rosszullétek, megint sikerült elájulnom, és rengeteget hánytam, a nyelőcsövem teljesen ki van készülve, főleg a sav miatt. A fejfájásokat pedig egyszerűen már nem bírom kezelni. Nem vehetek be Algopyrint minden nap, más meg nem jó rá!
Lányok, ki az, aki hiányolja a terhességi tüneteket?! Én már kezdek nagyon kifáradni lelkileg ebben a dologban, már túl vagyok a 12.héten, most kapaszkodom abba az információba, hogy a 14.hét is lehet vízválasztó...Nagyon félek, hogy az sem jön be nálam, elvesztettem a hitem, pedig az lenne a legfontosabb!

Kinga,
az ájulás sajnos elég gyakori az első trimeszterben, én gyakorolom is bőszen, a férjem már kezd hozzáedződni. Most pl. a piacon sikerült, bár teljesen nem lobbant ki a tudatom, valami kapcsolatom maradt a külvilággal. Szerencsére a férjem szinte folyamatosan mellettem lehet.

Az esküvő-témához csak annyit tennék hozzá, hogy engem 8.hónaposan állított anyakönyvvezető elé a párom, rajtunk kívül csak a két tanú volt ott. A szüleim végigzokogták a munkahelyükön azt az időt, amikor tudták, hogy éppen az"oltár" előtt állunk. Nem ilyenről álmodtam én sem lánykoromban, de a férjem kérése volt, és meg tudtam alkudni önmagammal. (Egyébként életem egyik legnagyobb megalkuvása volt ez, de megérte, így, sok év után már biztosan tudom. A két legközelebbi barátnőmnak pl. eget verő nagy lakodalma volt, seregélyesi kastély, agyongyertyázott templom, millió vendég - nagyon csúfosan ért véget mindkét házasság.)

A táblázatban van valaki, aki meg tud engem előzni? ( Nem az elkészítésére gondolok...)

Bori
12+4
drbusborbala
Budapest, XX.
 
 


Süncsi,
Bocsánat, hiszen te előbbre jársz...
Mikor volt meg utoljára a "havi bajod", és pontosan mikorra vagy kiírva?
Én szept. 5 és a terminus június 20-ra szól, mert később estem teherbe az UH-gép szerint, mint az normál esetben szokott lenni. Ezt a baba nagyságából állapította meg az orvosom a 6.héten. (A menzesz-számítás szerint ugye június 12-e lenne az időpontunk a nagy találkozásra.)

Néztem a profilodat, de nem sokat írtál önmagadról. Hány éves vagy? Mióta élsz kint? Milyen gyakran jössz haza?
(Elnézést, ha a kérdéseimre a válaszok már megvannak a leveleidben, a memóriám rettenetes, amióta nem dolgozom...)

Szia

Egyébként is szia minden kismamának

Bori
drbusborbala
Budapest, XX.
 
 


Köszi Vali, én is örülök, hogy nem volt
komoly.:-)))

Egcsi, gratulálok a kis embrióhoz és a dobogó szivecskéjéhez. Legközelebb majd látni fogod ahogy izeg-mozog, olyan édes. Hány hét múlva kell menned megint?

chello
chello
 
 


Sziasztok!

Most Apa (mármint az én apukám)laptopjáról írok, mert itt maradtam a kórházban. Ma már azért szeretnék hazamenni, itt nem tudok tanulni. Amúgy úgy tűnik, minden rendben van, nagyon alacsony a vérnyomásom, de valszeg tényleg lelki oka volt, hogy kiborultam. Az volt rossz, hogy bár utána már magamnál voltam, nem igazán tudtam kommunikálni, meg felfogni, hogy ki van velem, vagy ki mit csinál körülöttem.
Viszont Apa éppen elkapta, amint a párom valami durvát, bántót mondott nekem, már bent a kórházban, erre fogta és kidobta. Megkérte, hogy lehetőleg a közelembe ne jöjjön. Úgyhogy asszem, megvárom, mit hoz az idő. Semmit nem akarok elsietni. Ráadásul most a baba, a karácsony és a vizsgák a legfontosabbak, ebben a sorrendben.

Nálatok milyen színű lesz a karácsonyfa díszítése? Nálunk idén piros-arany lesz a fa, és a nappali, az ebédlő pedig lila.

Ja, és megvan, milyen színű lesz a babaszoba, meg milyen lesz a díszítése. Már alig várom, hogy nekiálljanak a festésnek. Tiszta lökött vagyok. Kép Kép

Bori!
Érdekes, arra nem is gondoltam az elején, hogy ez vele járhat. Pedig, ha végig gondolom, elég logikusnak tűnik. Mindenesetre nem irigyellek a gyakori ájulásért, engem teljesen összezavart. Mindegy, nézzük a jó oldalát: már egy ájulástársam is van. Leszel az ájulástársam, a közeli javulás reményében? Kép

Chello, Pocaktársam! Kép
Nagyon jól esett, hogy gondoltál ránk, elmondtam a Zsebibabának is. Ő amúgy tegnap is teljesen jól volt. Kép Olyan jó, hogy nem sérül meg olyan könnyedén. December 28-án megyek tarkóredő mérésre. Te ugye, még karácsony előtt? Legalább már az ünnepeket nyugiban töltheted! Kép Nem fárasztó még a munka?


Most megyek, megint megmérnek és el is fáradtam abban, hogy itt egyensúlyozom a géppel.

Puszi mindenkinek, Kinga
nyinike
 
 


Most kellenek az adatok mindenkiről:

Név
Kor
Terhesség kora
Szülés várható időpontja
Kórház
babar
 
 


Kép
babar
 
 


Kinga, nagyon örülök, hogy jelentkeztél. Remélem ma hazamehetsz és a hétvégét már otthon töltheted.

Nálunk ezüst színű lesz a karácsonyfa. A babaszobáról viszont még nincsenek ötleteink. Mesélj, Te milyenre gondoltál? Festve lesz v. tapétázva? Milyen színű lesz a fal és a bútorok?

Én 22-én megyek tarkóredő mérésre, olyan messze van még. Fárasztó a munka főleg így hogy még holnap is be kell jönni. Ráadásul Apától elkaptam a bacikat mert elkezdett fájni a torkom, remélem nem fogok belázasodni.

Vigyázz Magadra és a Babára!!

Puszi,
chello, 9+5
chello
 
 


Barbara, egyszerűen csodálatos a táblázat amit csináltál. Hogy lehetsz ilyen ügyes?

Akkor itt vannak az adataink:
chello, 34, 9+5, 2004. júl. 11, Schöpf-Mérei

Köszi a fáradozásodat !
chello
 
 


Sziasztok Kismamak!

Elöször is köszönöm szépen mindenkinek a gratulat a 7cm-es Dömperkéhez!

Barbara! Ez a tablazat tényleg nagyon szép lett! De ügyi vagy! Ime az adataim:
Süncsi, 26, 13+2, 2004. jun. 16, korhazat még nem tudom, egyelöre annyit, hogy Zürich
Köszi

Vali!
En a kapcsolatanalizisröl nem sokat hallottam, de ha hazamegyek, mindenképp megveszem az egyik könyvet. Majd szamolj be, milyen volt! Nagyon kivancsi vagyok!
Teljesen mindegy, hogy fiu lesz vagy lany. De a nevekkel bajba vagyunk, nem nagyon van egyelöre öteltünk.(mégsem lehet egész életében DömperkeKép) Nektek van mar ötletetek?

Egcsi!
Gratulalok a kicsi dobogo szivecskéhez! Olyan jo érzés latni, ugye?Kép

Bori!
Nekem az utolso mensim szeptember 10-én volt, igy junius 16-ra jött ki a szülés datuma. Azota a méret alapjan nem valtoztatott az idöponton a doki. Fuuuuu, en vagyok az elsö...
Rolam röviden annyit (bocs, akik mar ismerik a történetem), hogy 2 éve vagyok kint, a férjem magyar, Mo-on ismertem meg, de mar régota (10 éves kora ota) Svajcban él. Eleinte gyakran jartam haza, de amiota dolgozom, a kevés szabi miatt nem megy. Azt tervezem, hogy a babaval gyakrabban hazamegyek. Nagyon hianyzik a csaladom, szüleim, testvérem és egy-két barat.
Legközelebb karacsonyra megyünk haza, egy hét mulva indulunk, mar nagon varom!!!
Ne add fel a reményt! A 12. hét csak kb-re van megadva! Meglasd hamarosan jobban leszel. Nekem is rossz még reggel, amint eszem elmulik és aztan egész nap farkasétvagyam van, de ez kb csak 4 napja. Es egész nap hatarozottan jobban vagyok.

Es tegnap észrevettem, hogy van egy ici-pici pocim!

Kinga!
Még én sem tudom milyen lesz a babaszoba, azt tervezem, hogy karacsony utan elkezdek nézelödni és gyüjtöm az ötleteket.
Jobbulast!

Chello!
Ooo, Téged is elért a baci! Altalaban nem jar lazzal, remélem meguszod Te is! Vigyazz magatokra!

Tegnap egy nagy lusta voltam, nem tettem fel a képet, ma délutan mindent megteszek az ügy érdekében.

Puszi mindenkinek és jo hétvégét!

Süncsi
süncsi
 
 


Süncsi, várjuk a képet !! Én is megpróbálom feltenni.

Remélem megúszom láz nélkül. Kimentem valami torokfájós cukorkáért és sajnos semmit nem adtak így kénytelen voltam valami pemetefű cukorkát venni aminek borzasztó íze van.:-(((

chello
chello
 
 


Sziasztok!

Barbara, nagyon gyönyörű a táblázat, angyalka vagy! Kép
Az adataim: Kinga, 9+2, 2004.július 14., Keszthely Városi Kórház. De szerintem elég, hogy Keszthely, mert itt úgysincs több Kép
Viszont tök aranyosak itt, hogy megengedték, hogy netezzek, nem?

Chello Kép
Este írok majd többet, mert hazamehetek és nem akarok itt az agyukra menni, hogy ennyit netezeK, akkor leírom, milyen lesz a babaszoba. Addig is vigyázz magadra, a bacikkal szemben. Azt nemtom, milyen a pemetefű cukorka, de a neve elég vicces. De égő, agrárra járok és nemtom, milyen a pemetefű.Kép

Egcsi! Tökjó, hogy már Te is láttad a pici szívét!

Miért Süncsi?Tökjó név a Dömperke. Dr Süncsibaba Dömperke Vezérigazgató, vagy főorvos, vagy nemtom. Kép Aranyos lenne.
Az én Zsebibabámat Éva Johannának vagy Bendegúz Jánosnak esetleg János Bendegúznak fogják hívni. Legalábbis mostani adatok szerint.

Puszi mindenkinek, itt kisütött a napocska, remélem, felétek is és mindenkinek szép napja lesz. És szép hétvégéje.
Kinga 9+2
nyinike
 
 


Barbara-
Ez nagyon nagyon szép lett!!!!!
Az adataim:
Név: Babanyúl
Kor: 26
Terhesség kora: 11+5
Szülés várható időpontja: 2004.június 29.
Kórház: Szent Imre
Nálunk a baba Dorka vagy Gergő. Bár megérzésem szerint Gergő. Kép Kép Kép Aztán legfeljebb tévedek. Kép
babanyúl
 
 


Ez nem ér, csak én vagyok ilyen öreg ???
chello
 
 


Nálunk már régóta megvannak a nevek. Ha kislány lesz, akkor Szonja Barbara, ha kisfiú akkor pedig Dániel Tamás.
babar
 
 


Na eddig így állunk!Kép
babar
 
 


Sziasztok!

Chello!
Örülök hogy minden rendben!

Kinga,
nagyon sajnálom ami a kórházban történt, hogy fajultak idáig a dolgok?

Barbara!
Nekünk van a babaneten a legszebb táblánk! Kép
Ime az adataim:
Név: Évici
Kor: 25
Terhesség kora: 7+1
Szülés várható időpontja: 2004.július 29.
Kórház: Szent Margit, Budapest

Lányok, lehet hogy a rosszul lét nálam csak most fog jönni?

Évici

Éva
Évici
 
 


Évici, köszi !

Az lehet hogy csak most jönnek a tünetek. Mit érzel? Én most majdnem hánytam ebéd után. (bocsi) Szörnyű !
chello
 
 


Chello!
Hát néha olyan furcsa érzés van a gyomromban, de nem mondanám hányingernek... csak ha üres. Kép

Éva
Évici
 
 


Nekem először gyomorégésem volt és utána jött a hányinger. Most mind a kettő van. :-(((

Hogy kell a vigyori és a többi jelet csinálni?
chello
 
 


Chello,

Vigyori jel : ) csak szoköz nélkül
Nevetös jel : O szoköz nélkül

a szomorut nem mutatom, meg, hogy ne tudd hasznalniKép (de ugyis rajössz)
Sajnalom a taccsot, de kitartas, nemsokara elmulik!

Evici, nekem a 7. hét utan jött a hanyinger. Keveset hanytam, inkabb folyton émelyegtem.

Kinga!
Igazad van, lehet, hogy maradunk a DömperkénélKép
Különben valami olyan név kellene, ami németül is megy, vagy legalabb kiejthetö a németek szamara is. Es persze emellett szép is.
(eddigi lehetöségek, de még egyaltalan nem biztos: Julia, Andras)
Mar nagyon varom, hogy irj a gyerekszoba-ötleteidröl!

pusz
Süncsi
süncsi
 
 


Süncsi, köszi, kipróbálom ! Kép Kép
chello
 
 


Sziasztok!

Chello Kép
A jelek oldalt, a formázás menüben, alatta a spec.jelek, alatta index és ott fel vannak sorolva. Most leírok egyet, sok szóközzel, úgy talán nem mossa össze: \ clipart { crazy }
Talán sikerül.csak hagyd ki a szóközöket.

Én meg a legkisebb vagyok. Kép Pont ezért jó, hogy Pocaktársak vagyunk. Kép És nem is vagy öreg, két legjobb barátnőm ennyi idős, az egyikkel jóban-rosszban együtt vagyunk.

A babaszoba olyan barackos színű lesz, de annál kicsit élénkebb, meg talán sárgásabb is, és a szegélyminták zöld macik lesznek. A kiságy baldachinja ugyanolyan színű lesz, mint amilyenek a függönyök, a sötétítő pedig egyszínű zöld. Ágyneműket még nem találtam, mert egyik sem ment színben, de majd keresek. Az ablakokat pedig a húgaim és én fogjuk macikkal, nyuszikkal, ilyesmikkel díszíteni, üvegfestékkel. A lámpabúrát is cserélem olyanra, amin egy színes ruhás kis zenélő bohóc ül. A fürdőszoba is ki lesz pingálva üvegfestékkel, bár ott a csempéket azért nem cserélhetem le, sajnos. Azért valami díszítő elemet majd beszerzek. Most csak ennyi jut eszembe. Ja, a szőnyegnek eddig egy krémsárga tetszett legjobban, de aztán lehet, hogy hagyom a rongyszőnyegeket, vagy patchworközök valamit.
Majd még írok, ha eszembe jut valami, egyelőre lerajzolom. A képeket meg egyik nagynénim festi/festette, ő festőművész, gyönyörű oroszos.misztikus meserajzai is vannak.

Évici!
Lehet, hogy rossz hír, de nálam is így kezdődött. Én is panaszkodtam, hogy semmi tünet, aztán jött a fura érzés a gyomromban, most már agyba-főbe hányinger.

Puszi mindenkinek, jó éjszakát! Kép
Kinga 9+2
nyinike
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: