Új privát üzeneted érkezett!

Jaj, Dóri! Kép

Én idéztem a cikkből! De egyszerűen nem bírtam megállni, annyira bántó volt nekem!
Gergőnek jobbulást!
Te meg szemtelenül fiatal vagy ám! KépKép

Mea!
Nekem szerencsém van Zitával, idegen helyen is elalszik. Leteszem, aztán húzza a lóbőrt. Én az elejétől kezdve sokat mentem vele itt városon belül, így ezt szokta meg. Kocsiban is pillanatok alatt bevágja a szunyát.
Vendég
 


Azt hiszem tényleg jobb, ha nem piszkájuk a témát, mert darázsfészek.

Inkább teszek fel egy képet.

Emi eddig nem emelte a fejét, már gondolkoztunk, hogy megnézetjük gyógytornásszal.
MA volt a védőnő, én meg mondtam neki, mi a helyze.
MOndta, tegyem hasra, megnézi.

Hát, jól beégetett a kisasszony, de nagyon örültünk nekiKép!

Vagy 2 percig tartotta így magát.
Kép

Uxi
Emi 11+3

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Ma kipróbáltuk a meggyet, nagyon ízlett neki. Igaz, banánnal ettük, hogy ne legyen túl savanyú, és nem is adtam olyan sokat.
De nem fintorgott, csak úgy cupogott a kanálon, meg tátotta a száját a következő falatért.

Íme két kép, így néz ki Gergő a meggy hamikázása közben:
Kép

Kép

Kép
kuha
 
 

 
 

Sziasztok,
Íme a táblink első formájában Kép

Elég foghíjas még, pótolom, amint külditek a beleírnivalót Kép

Ja és bocsi, ha valakit kihagytam, vagy szerpel benn valaki, aki nem szeretne Kép


Kép
pankata
 
 


JDóra! Persze, hogy vannak kikerülhetetlen helyzetek. De ezek a folyamatok csak nagyon ritkán visszafordíthatatlanok. Saját tapasztalatom is van ilyenről, de nem írom le, nem akarok okoskodni.

Gabuska! Nem feltételezek rosszindulatot senkiről, az újságírókról sem. Ez születési hiba valószínűleg nálam. De hidd el, hogy ott ahol édesanyámék laknak (nem a világ vége, hanem egy Pest megyei kisváros), rengeteg olyan család él, akikről az a hír járja, hogy mindenki szoptat úton-útfélen. Ehhez képest alig valaki. Mert sokan azt gondolják közülük, hogy az üvegből táplálás magasabb rendű, mint szoptatni. Ha velük beszélgetsz, a kevésbé kézzel fogható érvek a szoptatás mellett nem nagyon hatják meg őket, de az anyagi előnyök már jobban elgondolkoztatják. Még Ádámmal való terhesgondozásom alatt, akkor még oda tartoztam, volt módom néhány ilyen beszélgetésre. És sajnálom, ha valakinek a tünde által idézett rész plusz fenékberúgást jelent, vagy annak éli meg, de van olyan ember is, aki ennél a mondatnál eszmél csak pocakosan, mert eszébe sem jutott szoptatni a fent leírtak miatt. Persze az OEP őket sem hatja meg. Kép Remélem, kihámozható amit írni akartam.

Tünde! Már értem a HA-s dolgotokat. Sajnálom, hogy nálatok ennyi pénzbe került a szoptatás.

Dori-bp! Gergőnek gyors gyógyulást! Csak annyit szeretnék mondani, hogy sosem bántottam a tápszerező, vagy tápszert is adó anyukákat. Ezt, azt hiszem, az itt fórumozók is megerősítik.

Kuha, Uxi! Nagyon aranyosak Gergő és Emi is.

Elnézést, most másodszorra nem itt akartam reagálni, de csak Tündének volt e-mail a profiljában, és másnak is szerettem volna válaszolni arra, amit nekem írt. Szóval elnézést az idő és a hely elrablásáért.

Jó babázást!

Zita
pzita
 
 


Pankata!

A hiányzó adatok:
2005. 08. 16. István K., 2510 g, 52 cm, hozzátáplálás 6 hetesen, tesó nincs.
Köszi, hogy betettél!Kép

Pzita!
Lehet, hogy nekem meg ez a születési hibám, de nem tudsz meggyőzni arról, hogy a cikk írója nem nézi le és ítéli el a tápszert adó anyákat.
Azt azért tudd, hogy nem személy szerint neked szánom, amit írok, csak a véleményemet írom meg. Szóval azért nincs harag, ugye?Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Pankata!

Nagyon szupi lett a táblázat! Profi vagy nagyon!

Köszönjük!

Kép
kuha
 
 


PZita!

Érdekes, amit írtál.
Nekem az eszembe sem jutott, hogy valaki nem akar szoptatni.

Vagyis hallottam már ilyet, de még nem találkoztam ilyen anyukával.

Én végig úgy készültem, hogy természetes, hogy szoptatni fogom a babát,elolvastam egy csomó kiadványt, honlapot, se cumisüveget, se cumit, semmit nem vettünk.

Talán azért is készítettem ki magam az elején, mert túlzottan is akartam szoptatni, és nem tudtam nem idegeskedni emiatt.(És emiatt csak még rosszabb lettKép)
Sírva adtam neki az első adag tápszert.

Valamennyire azért sikerült, szoptatok, megmaradt a tejem, most is annyi, mint az elején. Talán kicsit több is, napi 3-400 gramm összejön.(2-3 szor fejek, és 6 szor szoptatok egy nap).

Majd a következőnél sikerül...
RemélemKép.

Jó lett a táblázat.
Nálunk még nincs hozzátápi, majd csak áprilistól tervezem.

Uxi
Emi 11+3

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi!Kép

Tök ügyi vagyKép

Nálunk már elutasítja a cicit, pedig volt még egy kevéskeKép

Pankata!Kép

Szupi a tábliKép

Mea
mea
 
 


inkább Kép de hülye vagyok ( a szopi miatt)

Kuha!Kép
Mikor mehetnénk???Kép
Már meggyógyultunkKép

Mea
mea
 
 


inkább Kép de hülye vagyok ( a szopi miatt)

Kuha!Kép
Mikor mehetnénk???Kép
Már meggyógyultunkKépÍrj mailtKép

Mea
mea
 
 


Pankata!

A táblába: hozzátápi 15 hetesen, a 6 hét a tápszer. Bocsi.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Kata,
Szupi a tábli! Akkor mi mégis 5 hósan kezdtük a hozzátápit.

Uxi,
Ez már kész fekvőtámasz!

Kuha,
Húúú, a meggy már maszatol rendesen! Még a hasiját is simizi, úgy ízlik neki! Nekünk ez még messzebb van, de alig várom, hogy napokig áztathassam a pelust és az előkét. He-he. Aztán ha megy, meggy.

Pzita,
belátom szopi ügyben sokkal tapasztaltabb vagy nálam. Viszont én tényleg úgy gondolom, hogy túl nagy a nyomás. Anyukám idejében alig pár hónapig szopiztattak átlagban a mamák, tudom, hogy ez a babuknak nem volt jó, de a mamák sokkal könnyebben feldolgozták. Én is sokat izgultam, lesz-e, marad-e, Anyukám meg nem értette, mit parázok ennyit. Nagyon jó, hogy tájékozottabb vagyok e téren, mint Õ volt, de tudom, hogy a mai média mellett nagyon nehezen tudtam volna feldolgozni, hogy másfél hónapig szopiztassam Nórit, mint Õ engem.
De lelőttem magam a témában.

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Jdora!

Én is alig vártam, hogy kivakarhassam a meggyet a ruhából. Ja, és jelzem, jól mutat a fehér szőnyegünkön is!!! Kép Kép Kép

Kép
kuha
 
 


jaj, nagyon aranyosak vagytok, hogy dicsértek, de ez még csak a kezdet KépKépKép
Holnap pótolom a dógokat, mert ilyenkor nálunk már nagy a nyüzsi és "fiúzok" mindjárt ezerrel Kép

Uxi,
édes a sztori Kép Ennél nagyobbat ne égessen! Kép

Kuha,
Jó ötlet a meggy, majd mi is kiptóbáljuk, most jöttem rá, hogy azt még nem is kóstoltuk.

Lányok,
Én Ádival megéltem azt, amit most Ti, itt ezen a topikon, nagyon nehéz időszak volt. És mégis, én nem is azzal az elhatározással vágtam neki a következő babócának, hogy na majd most sikerül, hanem sokkal inkább azzal, hogy nyugodtabban fogadjam el, ha esetleg pótlás, vagyis tápi kell. A legfontosabb az volt most, hogy Dávidra figyeljek, ha elég a tejcsi, akkor oké, ha nem elég és tápi kell, akkor is oké.
Igaz, nekem elég ránéznem a gyönyörű, okos, makkegészséges Nagyfiamra, akivel imádjuk egymást és azt mondom, mindent jól csináltam Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


ja, Jdora,
még neked akartam írni, hogy mit kapott ma uzsira Mini? CSOKIS-kukoricapelyhes tejberizspépet, merthogy van ilyen is, 6 hós kortól adható Kép

bocs, csak rád gondoltam, amikor kavargattam :KépKép
pankata
 
 


Zita!

Ma volt a védőnő, és megkérdeztem a HA-s tápszerről, beleültetted a bogarat a fülembe. Nem teszek rosszat, hogy már nem ezt kapja, mert semmi nem indokolja a HA-s adását, ahogy már fent is leírtam. Csak a szopi miatt volt.

Uxi!
Emike nagyon ügyi!

Kuha!
Gergőn jól mutat a meggy! Kép Kép Kép
Bébihordozóban eteted?
Vendég
 


Szép Jó Reggelt!

Táblicsku, javítva Kép

Kép
pankata
 
 


Szép Jó Reggelt!

Táblicsku, javítva Kép
pankata
 
 


Bocsi, bénáztam Kép


Dóri_bp Kép
Boldog Szülinapot! Kép
pankata
 
 


PankataKép

szupi a tábliKép
A hozzátápit mi 15 hetesen kezdtükKép

Mea
mea
 
 


Dóri
Én is boldog szülinapot kívánokKépKépKép

Mea
mea
 
 


Mea, Pankata! Kép

Köszi, öregszem. Kép És ma oltjuk a lányt, szegény jó kis napja lesz... Remélem nem lesz gáz utána. Gergő rendszeresen hőemelkedéses volt+iszonyat nyűgös még másnap is. Bízom az új oltásban, hátha ez jobb, mondjuk gyereke válogatja... Van aki meg sem érzi, és utána sincs nyűgösködés.

Dóri
Vendég
 


Dóri,
Nekünk a dokinéni mondta, hogy ennél az új oltásnál tényleg minimális a hőemelkedés meg a fájdalom, szal nem kellett kúp sem megelőzés céljából, mint anno Ádikánál.
Mininek sem volt semmi baja utána Kép
pankata
 
 


Sziasztok!

Dóri!

BOLDOG SZÜLINAPOT!!! Kép Kép Kép

kuha és Gergő (19+3)

Kép
kuha
 
 


Sziasztok!

Dóri! Kép
Kép

Zita nem kap 2 napja éjjel enni, így ma hajnali 7kor kelt, 1/4 9 helyett. Kép
De kaja utána 1/4 11-ig szunyáltunk, apa helyén mindig olyan jóóó nagyokat alszik. KépKépKép
Tegnap egész nap kinyújtott nyelvvel volt. Nem csak a hegyét dugta ki, hanem úgy rendesen, ahogy csak kifért. Kép Másnál is volt ilyen?

Tünde & Zita 4hó-6nap
Vendég
 


Kuha! Kép Köszi, aranyos vagy! Kép

Tünde! KépNeked is köszi!

Viki is nagy nyelvnyújtogatós. Férjem mindig le is kiskígyózza. KépKép

Dóri
Vendég
 


Tünde!

Igen, hordozóban etetem Gergőt, a foggantyúját a leghátsó állásba állítom, és arra támasztom.
(na, ezt jól megmondtam).
Így nem billeg, de mégiscsak valamivel függőlegesebb helyzetben van, mint amikor csak sima állásban, beleteszem.
Addíg, amíg nem tud rendesen, egyedül ülni, addig nem látom értelmét az etetőszéknek.

Egyébként az ülésről jut eszembe: szerintetek hogyan fognak megtanulni maguktól ülni? Először azt tanulják meg, majd megtanulnak felülni is?
Azt is hogyan tanulják majd meg? Még csak elképzelésem sincs!
Ja, és kb. mikorra várható ez?

kuha

Kép
kuha
 
 


Dóri!

Apa szótára:
nyelv= meztelen csiga
száj= lepcses
láb= virgácsok

Szegény Zita, közösségben ha hallja, h száj stb., nem tudja majd, hogy miről van szó! Kép

Karácsonykor az unokatesói mondták Zitának, hogy mondja hogy cseresznye, aztán hogy mondja, hogy fa. A kisebbik gyerkőc hallani vélte, amint Zita kimondta hogy a fa. Kép Na, ez azóta is rajta maradt Zitán! Éhes, és elkezd sírni, apja mondja neki: Mond azt, h cseresznye, és akkor tudjuk, hogy éhes vagy! Vagy: mond azt, h fa, és akkor tudjuk, hogy jól érzed magad!
Mi persze tök jókat röhögünk magunkon, Zita is, bár sejtésem szerint ő még nem mindig tudja, minek is örül annyira.
Vendég
 


Kata,
CSOKIS tejberizspép! Alig várom! Remélem, akkor is lesz maradék!

Dóri,
nálunk sem volt egyáltalán semmi az új oltás után.

Tünde,
nálunk kimaradt a nyelvlógatás.

Kuha,
ha olyan etetőszéket szeretnétek, aminek dönthető a háta, akkor szerintem már érdemes beszerezni. Mi már előbb kezdtük használni, mint kanállal enni, mert Nóri imádja, amikor egy asztalnál ül a család.
Nóri egyébként állni szeret! Nem ülni, bár ülésbe felhúzni magát azt azért csípi. Tényleg, mikor lehet majd kitámasztva ültetni?

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Tünde,
Unokatesóknak nálunk is mindig jut produkció. Nóri még nem volt 2 hónapos, amikor 4 éves Zsófira már "rákacsintott és megsimogatta". Ja és meg is fogta a játékait, amiket Zsófi mindig módszeresen odahalmozott.

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Jdora!

Érdekes, Gergő is állni szeret. Ha fekvő helyzetben megfogom a két kezét, és elkezdem magam felé húzni, akkor nem felül, hanem kifeszíti a lábait, és feláll.
És hangosan kiabál, tetszik neki nagyon!

Kép
kuha
 
 


Jdora!

Nórika nagyon tünemény, meglestem a profilodban!
Mekkora volt, amikor először etetőszékbe tetted?

MINDENKI ilyen tapasztalata és véleménye érdekel!
Vendég
 


Zitának ízlett a mai menü (sütőtök burgonyával):
KépKép

Itt meg kellett zabálnom. Bekentem a homlokát Neogranormonnal, mert nagyon száraz a bőre. A nyelve meg hááát... többet van kint, mint bent:
Kép
Vendég
 


Tünde!

Nagyon édes a kis Zita! Gergőnek is vannak ilyen "nyelves" napjai, amikor egész nap kifelé dugdossa... Kép


Mea!

Nyugodtan gyertek, amikor csak Nektek jól esik!

Mi van Lívikével? Régen láttunk már képet róla Kép

Kép
kuha
 
 


JDora,
Készülj fel lelkileg, de maradék csak addig lesz, amíg kóstoltatsz Kép Sztem is nagyon fincsi ez a tejpép Kép

Tünde,
Ez nagyon jó, ez a nyelvnyújtogatás Kép Nálunk ez kimaradt, viszont brümmögünk továbbra is ezerrel Kép
Ja, etetőszék, én 3 és fél hósan betettem, igaz a miénk dönthető és állítólag 2 hós kortól beletehető a babóca (bár érdekes lehet benne egy 2 hós babát szoptatni Kép)

Kuha,
Sztem is először ülnek, mert ülteted, talán 6 hós kortól már kitámasztva lehet kicsit ültetni (javítsatok ki, ha hamarabb???) és azt tudom, hogy magától Ádika pl. 8 hósan ült fel. megjegyzem, állni már tudott...


Lányok, ha tudnátok, ma mit ettünk!!! nasiztunk ebéd után, 2 és fél deci főzelék becsusszant mint a pinty és után pár falat margarinos kenyeret! Pici apró kockákra vágtam és megkóstoltuk. Nem az én ötletem volt, de nagyon bejött. és RÁGTA, vagyis úgy tett, de persze még csak az ínyével!
pankata
 
 


Kuha!
Sokszor előbb állni tanulnak meg, aztán amikor lehuppannak a popsijukra, rájönnek, hogy ülni is lehet.Kép

Én is a hordozóban etetem Lívit vagy a pihenőszékben.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Na, "kiolvastam" a szakirodalmat Kép Támasztás nélkül 6-7 hós korra ülnek (ált. 5 hós kortól lehet "ültetni") és előbb felállnak, ahogy Gabuska írja, majd lehuppanva ülnek. Fekvésből ülnek fel a legkésőbb, kb. 8-10 hósan, vagy még később.
pankata
 
 


Húúú, Kata, én mernék margarinos kenyeret etetni Zitával!
Vagyis nem tudom. Búza is, meg tejtermék is...
De józan paraszti ésszel nekünk sincs semmi bajunk, pedig tuti, hogy fél évesen nyakaltuk a tejet + kenyeret!
Vendég
 


Eláruljam, ki adta az 5letet???
Egy védőnéni ismerősünk...
És tulképp rájöttem, hogy Ádika is rágcsált már ennyi idősen, igaz akkor már 4 foga kint volt.
pankata
 
 


Sziasztok!

Ez ma készültKép.
Kép

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!Kép

Jól vagyunk csak új kép még nincsen LívirőlKép

Kuha!Kép

Na már megint esik a hóóóóó, nem igaz.
Utálok hóban vezetni....

Havtünde!Kép

Lívinek már régóta állandóan kint van anyelvecskéjeKépKépKép

Uxi!Kép
De édiKép
Nekünk is van ilyen rugink, tök ari.
Nagyszülőktől kaptuk kariraKép

Lassan haladok kifelé a hülye náthából.
Most már 2 hete benne vagyok.

Lívi már jobban van, picit köhög mégKép

De sokkal jobb a kedve isKép

Lányok!

Segítsetek!
mit adjak enni Lívinek, már unjuk a répát, krumplit, sütőtököt stb.

Meg eddig én még nem váltottam kia déli hamit teljesen, az baj???
Mert Lívi egy nap csak 4x eszik tápszert.
akkor hogy csináljam, váltsam le a délit és csak 600 ml tápit kapjon???
Nálatok hogy van???

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Mea!
sajna én ebben nem tudok segíteni, de kíváncsi vagyok én is a válaszokra!
Talán főzeléket már adhatnál Lívikének, elég régóta kapja már a hozzátápit.

Tünde
Vendég
 


Mea, mi is karácsonyra kaptuk.

Akkor váltott 62-es méretre, de már kezd kicsi lenni.

Sajnos nem tudok segíteni, nálunk még nincs hozzátápi, majd csak 5-6 hós kortól, de amit ajánlottam könyvet, abban vannak jó receptek.

Itt a babaneten nincs hozzátápis topik? (AHol receptek is vannak?)

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szia Mea!

Hogy őszinte legyek, mi is unjuk egy kicsit ezt a 3-4 fajta kaját, de ez van. Szerintem ez egy ilyen időszak, amikor még mást nem nagyon lehet adni nekik.
Én mondjuk kipróbáltam a meggyet, az ízlett nagyon Gergőnek, sőt, tegnap a barackot is, az is nagyon bejött neki, pláne, hogy jó édes volt.
Én azért próbálom variálni a dolgokat, pl. holnap a fincsa, édes sütőtökbe fogok tenni neki meggyet. Legalább nem banánnal kell édesítenem,
mert úgy veszem észre, hogy nagyon megfogja Gergőt, ráadásul mindig pöttyös lesz tőle az arca Kép
Úgyhogy a banánt visszafogtuk egy kicsit.

Egyébként van egy kis problémám,nem tudom ti hogy vagytok vele:
Szóval, mint tudjátok, Gergő már az elejétől fogva elég székrekedéses volt, volt, hogy 3 hétig nem kakilt, csak hőmérővel.
Aztán szépen kialakult a dolog, igaz, hogy 1 nap csak 1-szer! kakilt, de legalább nem szenvedett tőle, és nem volt kemény.
Most viszont, kb. 1 hete azt veszem észre, hogy nagyon-nagyon küszködik szegény megint.
Ráadásul napi 4-5 kakija is van, de mind olyan, mintha egy dió lenne a pelusban, és jó kemény.
Most azzal trükközök (olvastam valahol), hogy teszek a tápszerbe 3-4 csepp citromlevet, de csak hogy az ízén ne érződjön.
És ettől tényleg kakil egy normálisat, de a következő megint csak szenvedés, és kemény.
PEdig nem lenne szabad, mert a sok gyümi meg zöldség inkább meg kéne, hogy hajtsa. Nem?
Szerintetek mit csináljak?

kuha és Gergő (19+4)

Kép
kuha
 
 


Mea!

Egy kis változatosság: Cékla!

Kép

Kép
megann
 
 


Szia MEgann!

Jól "elvesztél" innen is, és a másik topicról is!!! Kép

Mi van veletek? Hogy vagytok?

Amúgy céklát tényleg lehet már adni? És milyen formában, azaz hogyan? Megveszem a sima céklát, megpárolom, és kész?

Kép
kuha
 
 


Kuha!

Köszönjük jól, 4hós szurin túl, 6200 grammal, már csak tápszeren és jelenleg almapürén vagyunk..

Cékla:pont ahogy leírtadKép+pépesítés, turmixolás, kinek hogy tetszik...
Vigyázat, ha bukik a baba resszkessetek, azzonnal beáztatni a partedlit...

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Kuha,
a céklás kérdésedre: igen!

Mióta főzelékezünk meg gyümölcsözünk, nálunk is van néha kemény kaka, sírva nyomja ki szegénykém. Több folyadék, vagy mondjuk hígabb főzelék segíthet rajta. Nekünk ez jött be. Meg persze ki kell tapasztalni, hogy mitől lesz székrekedése.
A banántól Lívi is pöttyös lesz, igaz, ő a popsiján.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Megann, GAbuska!

Köszi lányok,ki fogom próbálni. Álmomban sem gondoltam volna, hogy céklát már lehet adni.
Van még valami a tarsolyotokban esetleg, amiról nem tudunk?

Gabuska,
a helyzet az, ahogy amúgy is elég hígra csinálom a dolgokat, tehát emiatt nem lehet.
Most jóval többet adok neki inni is, és víz helyett most édeskömény teát kap, hátha segít rajta.
(Megjegyzem, eddig még nem segített) Kép

Kép
kuha
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: