Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Jó hallani, hogy a rókáktól eltekintve mindenki jól van!KépKép
én most vagyok túl egy félévzáró értekezleten, kész...totál kivagyok . Ágyat!Azonnal!
Reggel picit bepánikoltam, mert picit halványrózsaszíneztem, de úgy döntöttem, hogy ez még belefér, mert hasfájás csak délután volt egy pillanatra. Nektek volt /van ilyenetek?

Piró, az is lehet, hogy ismerjük egymást! Esztergomból gondoltam a pázmányt! igen egyszerre be tudtam fejezni az angolt is meg a latint is, de nagyon húzós volt...Kitartás neked!

üdv minden kismamának és fórumlátogatónak, az újaknak különösen!
Kriszti
3+(ha én azt tudnám...Kép)
Vendég
 


Evee:

Zsuzsa 4 és fél hónapos... szeptember 7-én született, tehát február 7-én lesz 5 hónapos.


Bujka:

Igen, mostanra van jó sok tej, több is mint kéne. Annyira mély nyomott hagyott bennem amikor 3 hetes volt és nem volt elég tejem, és napokig óránként szopott én meg már támolyogtam a fáradtságtól, mert nem tudtam aludni, hogy azóta inkább azt mondom, több tejem legyen... ezért fejek mellé. De az emésztése meg kényelem szempontjából az volt a legjobb, amikor nem fejtem, hanem igény szerint szopott, akkor pont annyi tej volt, amennyi kellett, és pont olyan arányban kapta a híg első tejet és a dús hátsó tejet ahogy kellett. Mikor elkezdtem szaporítani és hirtelen arányosan több híg tejet kapott, akkor szerintem csináltam neki egy kis hasmenést. :-/ Azóta figyelek, hogy néha fejés után rakjam mellre, hogy ne csak a híg "levest" kapja. Kép

Tök jó, hogy terhesen is tovább szoptatsz, én is ezt szeretném majd. Aztán meglátjuk, hogy sikerül.


Pitypalatty!

Egyetértek veled vetéléssel kapcsolatban... viszont szerintem az, aki már évek óta, esetleg sok vetélés után esik teherbe, az még a legkisebb veszélyforrást is kerülni akarja, és a méhösszehúzódások azok tényleg veszélyesek lehetnek... Ezzel együtt mi sem álltunk le a szexről mikor terhes voltam, csak annyit vettem észre, hogy egy ideig orgazmus után olyan húzó, szúró érzés volt a méhemben. De csak az első hetekben, aztán elmúlt. Ja, és nekem a második trimeszter szörnyű volt, nem kívántam jobban a szexet, pedig annyira vártam, hogy meglóduljon a szexuális étvágyam, de ha lehet, még kevésbé kellett. Ugye az első trimeszterben állandóan fáradt voltam, vagy émelyegtem. A másodikban a gyomrom/epém fájt kegyetlenül, emésztési problémáim voltak, ez volt az egész terhesség legkellemetlenebb tünete. Aztán a harmadikban tök jó volt. Kép Pont amikorra mindenkinek elege lesz az egészből, én tök virgonc lettem (már amennyire 16 kg plusszal az ember virgonckodik) és aktív, szexuálisan is. Mi végig szeretkeztünk... na MOST lett jó pirulós a téma. :D


Étrend:

A kolbász tilalom gondolom azért van, mert a kolbász tkp nyers hús, csak füstölve van, tehát elvileg lehet benne olyan kórokozó mint bármely nyers húsban. Ebből a terhesek és babák számára a toxoplasma az, ami igazán veszélyes, és nemcsak a macskaalomból lehet elkapni, hanem sokkal gyakrabban a nyers húsból (pl szusi, tatár beefsteak, stb). Az nem tudom konkrétan, a kolbászban lehet-e toxoplasma, de megkérdezném a dokit.

Ezzel együtt hozzáteszem hogy pláne a terhességem végére, én ettem mindent, még egy kis bort is ittam egyszer-kétszer. Én úgy voltam vele, hogy addigra egy csomó irodalmat végigolvastam, és rájöttem, hogy minden orvos mást tilt, és minden országban mást tiltanak az orvosok... és hogy a terhesség alatt tiltott kaják listája abszolút kultúrfüggő! Szerintem a mértékletesség határain belül szinte mindenből lehet fogyasztani, főleg a terhesség vége felé.

Jó pocakosodást mindenkinek!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Piró
Milyen az az internetes tanár?

Étrend
A dietetikus barátnőm szerint túlzásokba esnek sokan terhesség és szoptatás alatt...
Vendég
 

 
 

Sziasztok Lányok!
Rokica
Én is úgy gondolom, hogy azt kell enni, ami jól esik, persze a mértékletességet figyelembe véve. A nyers dolgokról nekem azt mondták, hogy nagyobb a szalmonella veszély pl. nyers tojás, lágy sajtok, nyers húsok stb..., de ezeket sem tilos enni, csak veszélyforrás. Én a gyomromra hallgatok, és próbálok úgy élni, mint eddig, természetesen, hiszen a várandós állapot nem betegség. Persze azért jobban figyelek én is, hogy kicsivel több vitamin és hasznos dolog kerüljön be.

Pitypalatty
talán a legdöntőbb dolog tényleg a pozitív hozzáállás. Én elég aggódós típus vagyok, de most félretettem minden rossz gondolatot, és én is úgy érzem, hogy ennek a babának meg kell születnie.
Bár bevallom nagyon várom, hogy elteljen már a legkritikusabb három hónap...
Mi építkeztünk pár éve, ha tudok, majd én is segítek tanáccsal, de látom már mindenki adott jó tippeket.

Lányok
Jó, hogy mindenki ilyen bizakodó és sugárzik, ez még több erőt ad nekem is!!!
A környezetemben szinte mindenki most szült vagy vár babát, ez is olyan jó érzéssel tölt el, húzóerőnek érzem - szinte úgy érzem pont olyan a szitu, mint amikor a lányok úgy összeszoknak, hogy még a menzeszük is egymáshoz idomul...
Főleg azért vagyok nagyon boldog, mert az előzetes hormonvizsgálat alapján magas a nőhormonom és nehezen esem teherbe... 2005 szeptembere óta próbálkoztunk, és nem gondoltam, hogy ilyen hamar sikerül. Az első próbálkozás után persze minden tűnetet éreztem, rohantam tesztért. Semmi... aztán novemberig csak mindig megállapítottam, hogy na fájnak a melleim, holnap megjön...
És az ünnepek alatt egyáltalán nem foglalkoztatott a babakérdés, ajándékok, rokonlátogatás, pihenés, kirándulás stb...
Januárban aztán egyik reggel mikor felébredtem, azon kezdtem gondolkodni, hogy napok óta fáj a mellem de mikor is kell megjönnie? Akkor visszaszámolgattam és ledöbbentem, hisz már meg kellett volna jönnie. Sosem késett még...
Szóval így történt. Remélem nem baj, hogy regényt írtam róla, de olyan jól esett megosztanom Veletek.
Arról nem beszélve, hogy a páromon és a pótmamimon meg egy barátnőmön kívül (aki 2 héttel előrébb tart, mint én így tőle gyűjtök mindig infót) senki sem tudja még, bár már nagyon szétkürtölném...

ÁKata
igyekszem pihenni, bár sajna még melózom és hát fél hatkor kelek, legjobb esetben pedig este fél hatra érek haza, de az a nagy szerencsém, hogy egyáltalán nem érzem magam fáradtnak vagy álmosnak, sőt az az érdekes, hogy szinte kicsattanok...amit persze nem bánok

Angel
Nem szeretnék negatívan hozzáállni, de a pöttyözgetés nagy óvatosságra intő jel! Persze az is lehet, hogy a menzesz utolsó jelei...
Sógornőm még vérezgetett is, befektették megfigyelésre, és semmi baj nem lett, két szép gyerkőce is van már. Fontos viszont az ágynyugalom és a stersszmentes közérzet.

Még benézek, mindenkinek hasonló jókívánságokat, mint amiket kívántatok, szép napot!!!!

Kép
kriszkrosz
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy egy kicsit elhanyagoltalak Benneteket, de Ákos elég beteg, minden percem leköti. Garatgyulladása van, naponta többször szívom az orrát és ezzel együtt sírok vele. Tök nyűgös szegénykém. Aludni sem nagyon bír.
A rosszulléteim egyre durvábbak, már-már elviselhetetlen. Ott tartok, hogy egy falat sem megy le a torkomon. Azért a vitaminokat beszedem... Tényleg! Ti szedtek valamilyet? Elevit, Materna...stb. Mi a véleményetek róla?
Sajna le kell lépnem. Ákos sír. Kép
evee
 
 


Sziasztok, Kismamik!

Evee
én Elevitet és folsavat szedek, valamint magnézium pezsgőtablettát. Szerencsére nincs hányingerem az elevittől, de mástól se... Rosszulléteidről az orvos mit mond? Ákosnak jobbulást!

Kriszkrosz
jó neked, hogy kicsattansz, én irtó fáradékony vagyok, napi 14 órát alszom (persze nem egyszerre), és sokat fexem... pedig még vitaminokat is szedek, lásd fent.

Angel
szólj az orvosodnak, hátha ad hormont (én is szedek), és pihenj sokat! Állítólag a menstruáció idején előfordul vérezgetés. Nekem is voltak barna pöttyeim azon a héten, mikor elvileg megjött volna. Ilyenkor kevesebb sárgatesthormon termelődhet, de ez nem szükségszerű persze. A legfontosabb: ne stresszelj miatta! Úgy hallottam, nagyon sok mamának volt ilyen várandós korában.

Puszi nektek!

Kép
Ákata
 
 


Evee
Jobbulást nektek...

Én Elevitet szedek már október óta. Mikor bejelentkeztünk a lombikra, akkor javasolta a doktor...
Vendég
 


Evee:

Az elevitben (és a többi terhesvitaminban) a vas tud hányingert okozni! Próbáltad máskor bevenni az elevitet, esetleg kaja után (ha van ilyen pillanat, amikor van valami a gyomrodban de nem émelyegsz)... vagy kérdezd meg a dokit, van-e csökkentett vastartalmú készítmény.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Én is elevitet szedegetek, mást még nem merek, amíg doki nem látott.
Barátnémnek elevit+magne B6-ot kell szedni, neki azt mondták a folsavat csak indokolt esetben szabad szedni (vérszegénység...), mert egyébként kis mennyiségben az elevitben is van.

Evee
én is kívánok gyors gyógyulást, igazán sajnálom, hogy ilyen rossz mellékhatásokkal küzdesz. Remélem hamar elmúlik...

Ákata
hát irigyellek, hogy ennyit tudsz aludni én sajna sosem voltam jó alvó, persze mikor melóba kell jönni, akkor tudnék horpasztani, de hétvégén mindig kivet az ágy...

Jövő hét csütörtökön megyek először dokihoz. Remélem csupa jó hírrel szolgál majd...

Kép
kriszkrosz
 
 


Sziasztok kismamák!
Már pár napja olvasgatom ezt a topikot, de csak most jutottam oda, hogy írjak is rá.
Nagyon hasznos infókat kaptam Tőletek több témában is.
Még nagyon félve állok a kérdéshez, de legszívesebben az egész világnak kikiabálnám: Végre sikerült!! Összejött a CSODA... (Mi a férjemmel elég sokat vártunk rá, ezért még jobban féltem őt, ezt a még alig pár hetes pici pocaklakót)
Sajnos a meddőségi előzmények miatt én is itthon vagyok és a néhai hasfájások mellett, tegnap éreztem először tipikus "terhes" rosszullétet.
Szed valaki közületek Duphastont? Szeretném tudni meddig kell szedni. Ha valakinek vannak vele tapasztalatai nagyon megköszönném, ha válaszolna rá!
Kívánok mindenkinek boldog pocakosodást!

Üdv Nektek!
J.E.
macifülke
 
 


Kriszkrosz
ne irigyelj annyira, mert szinte átalszom a napot, és kóválygok akkor is, ha ébren vagyok. A két baba, úgy látszik, elszívja az energiámat. De szívják csak nyugodtan, majd regenerálódok :-)))

Macifülke
Elször is gratulálok a babához!
Ismerem a szert, én szedtem régebben, most viszont Utrogestant kapok. Asszem, nagyjából ua. a kettő. Az utro-t a 12. hétig kell szednem, utána fokozatosan csökkenteni. Hogy kell-e helyette majd valami más, azt nem tudom.

Kép
Ákata
 
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.19 22:40-kor.
Vendég
 


Macifülke
Én Utrogestant dugdosok...
Ezeket 12 hetes korig kell alkalmazni... fokozatosan csökkentve szabad abbahagyni...
Vendég
 


Gigaboszi
Kúpban kapod (dugdosás)? Én tablettában szedem. 4x2-t - ez nagyobb dózis, mint a megszokott, az ikrek miatt.

Visszanézegettem a topic archívajait. Nagyon sokan eltűntek január eleje óta. Remélem, nem azért, mert gond van...

Te is fexel, ugye, Gigaboszi? Hogy bírod? Én elég jól, főleg, hogy folyton alszom... Délelőttönként pedig az ágyban dolgozgatok.

Kép
Ákata
 
 


Ákata
Igen... 3x3 most még...az elején volt napi 2x Progesteron injekció...

Nem fekszem... az ET után egy hétig volt fekvés, azóta élem az életemet... Ha nem 3 műszakban dolgoznék diplomás ápolóként, akkor nem is lennék itthon...
Vendég
 


Sziasztok!

Gigaboszi Kösz az infót!

Simigabi Neked meg a gratulát!

Ákata Neked meg mindkettőt Kép)-ilyenkor mindig félek, hogy elkiabálok vmit.
Nagyon tetszik, hogy ikreket vártok!! Irigylésre méltó! Kép Kétpetéjűek? Bocs a kérdésért, de ezt a hírt nem találtam meg olvasgatás közben.


Az az igazság, hogy elég mennyből a pokolba indult az én terhességem, ezért nem tudtam a választ a gyógyszerkérdésemre. 2 pozitív teszt után-amit persze el sem mertem hinni- 10 centivel a föld fölött lebeggve érkeztem meg a dokimhoz a meddőségi centrumba, mert a görcseim miatt azonnal behívott. Az UH után közölte, hogy sajnos elképzelhető, hogy méhen kívüli, mert nem látszik és 1-2 jel erre utal. 4 napig feküdtem benn a kórházban teljes bizonytalanságban. (Az ellenségemnek se kívánnám azt a lelkiállapotot)
Aztán jött a kimond6atlanul jó hír, hogy méhen belül a petezsák. Örömömben csak sírtam, és a 628 kérdésemből egy se jutott eszembe. Februárban 7.-én megyek elvileg a 8 hetes kontroll UH-ra, akkor majd egy könyvi kérdéssel megyek. Kép)
Már most izgulok, mert állítólag azért kell akkor visszamenni, mert akkor már hallható a baba szívhangja?! Remélem minden rendben lesz!! Próbálok nem stresszelni..Hihetetlen élmény lehet. Vajon látszik is valami, vagy csak hallani lehet... Az első UH kép méltó helyet foglal el az íróaszalon, de folyamatosan barátkozom a gondolattal, hogy abban a sötét "micsodában" van a mi babócánk. Kép

Üdv Nektek!
J.E.
macifülke
 
 


Sziasztok!

Itt vagyom ám, nincs semmi gond!
Azt hiszem, most nem írok név szerint, mert totál fáradt vagyok és holnap elutazunk, egy-két dolgot pedig még be kéne pakolnom.
A lényeg, ma voltunk dokinál, meglestem Ketteskét és járt keze-lába, alig hittem a szememnek. Nagyon édes volt. Fejétől popsijáig 35 mm. Ma töltöttem be a 10. hetet (hála az Égnek, ezen is túl vagyok Kép).

Látom vannak újak is! Üdv Nektek és nagy-nagy gratula! Ígérem beraklak Titeket is táblába!

Evee!
Ákosodnak jobbulást! Gyógypuszik mennek!

Vasárnap jövök és olvasok ezerrel, töltöm és javítom a táblát újult erővel!

Mindenkinek sok-sok puszi! Szép hétvégét!
Melinda (9+6)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Gigaboszi
Bocs a nagyon hülye kérdésért, de nem csúszik ki? Tőlem megkérdezte a gyógyszerész, hogy melyíket akarom, és a pirulát választottam, fentiektől való félelmemben... A kúp jobb? Mert akkor áttérek...

Macifülke
Az első UH-n azt mondták, hogy kétpetéjűek.
Én a 7. hét legelső napján voltam UH-n, és hallottam és láttam is a szívhangokat. Tán nem vagyok mérvadó olyan szempontból, hogy pár happal rövidebb a menstruációs ciklusom, ezért lehet, hogy pár nappal előrébb is tartok... De mindenképp a 7. hét volt. A 12. héten megyek újra, nagyon várom :-))))

Sziasztok!

Kép
Ákata
 
 


Macifülke
Átérzem a helyzetedet... nekem volt 2 méhen kívüli terhességemKépKépKép

És most spontán lett a babád, vagy valamilyen rásegítéssel?
Vendég
 


Melinda!
Gratulálok! Bár már itt tartanék... mármint a 10. héten. Jó utat Nektek, és azért pihenj.
Jó éjt és jó csomagolást.

Kép
Ákata
 
 


Ákata
Nekem ezt ajánlotta a doktor... nem csúszik ki... általában dugás után úgyis kicsit fekszem...
Vuk miatt biztonságosabb...
Vendég
 


Hoppá... rossz helyre írtam...

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Gigaboszi
Nálam szerencsére nincsenek émelygések, de megkérdezem majd a dokit, lehet, hogy jobban fel is szívódik.
Még1x bocs az intim kérdésért...

Jó éjt mindenkinek, húz az ágy, hajnalban vérvétel. Még rubeolára is szűrnek, pedig az már volt kölyökkoromban. Érdekes viszont, hogy toxoplazmám nem volt (2x megnézettem régebben kiváncsiságból), pedig kutyák-macskák vesznek körül évek óta. Ahogy én látom: az kapja el, aki semmilyen állatot nem tart...

Kép
Ákata
 
 


Jó reggelt, sziasztok!
Ákata
Már vissza is vontam, hogy milyen jó neked, mármint az alvást illetőleg.

Simigabi
Köszönöm szépen.

Macifülke
én is új vagyok itt és elég friss kismama...hát rögös volt az utad idáig... de innen már minden megy majd, mint a karikacsapás!

Bujka
Klassz a tábla nagyon. De jó, hogy ennyi mindent láttál az UH-on. Olyan hihetetlen, hogy ilyen parányi és már izeg-mozog. Ez már hasi uh volt vagy még hüvelyi?

Gigaboszi
ne hari, múltkori levelemben elfelejtettem viszonozni köszöntésedet. Egy műszakban is vacak, nem hogy háromban...hozzá lehet szokni valaha?

Lányok!
Nagyon szép napot mindenkinek mára is!

Kép
kriszkrosz
 
 


Sziasztok!

Örülök az újaknak, és hogy hellyel közzel mindenki jól van és kismamáskodik.
Én is, ezért nem tudok sokat írni. (mindig émelygek és álmos vagyok - főleg a mobiltól)

Mindnekinek írom!
Nem tudom milyen az internetes tanár gyakorlatban, mert a munkahelyemen most vezetik be. Először az angolt meg anémetet indítják, annak mármegvan az anyaga, és az alapján fogjuk mi olaszosok (2-en) kidolgozni az olasz részt. Van egy program, meg headset is lesz, meg skype.
Negyon kíváncsian várom.

Hellyel közzel leszerveztem a költözést, meg afelújítást. Reményeim szerint mire beköltözünk, kész lesz minden, apukám fogja odavinni a mester embereket, és sikerült egy kicsit megnövelni a ráfordítható keretet. Úgyhogy ez szupi!

Angel Kriszti
Tutira ismerjük egymást! Milyen kicsi a net!
Én magyar olaszon kezdtem - 1999-ben, 2001-ben váltottam magyar helyett németre.
Viszont eleinte (míg ki nem rugtak), a Szent Péterben laktam, ahol egy két csoporttársad is élt.
Például tutira ismered a Jacz. Évit (angol - latin), a Jak. Gabit (latin - töri) vagy a Schif. Renit (angol - magyar) és az Annát. (kicsit lerövidítettem a nevüket, bár szerintem ők nem járnak erre.)
Jó helyen kapizsgálok?

Én akkor a lánykor nevemen futottam még (Ágoston), sztem miután férjhez mentem nem ismerkedtünk meg.
Viszont a férjemet még abból a korszakból ismerheted, amikor én nem ismertem őt. (2002 előtt).

megyek, mert émelygek!
puszi
Piró
pitypalatty
 
 


Szió Kismamák!

Pedig azt hittem, már megúszom; de nem. Egyre inkább produkálom azokat a tüneteket, mint Ti. Folyamatos émelygés, iszonyú álmosság-még 8-10 óra alvás után is, és én az örökmozgó, semmihez sincs erőm! De sebaj ez legyen a legnagyobb bajom, főleg, hogy amúgy is itthon vagyok.

Gigaboszi

Iszonyúan sajnálom..!! Teljesen meg tudom érteni mit érezhettél!! DE A LÉNYEG, hogy már benned is ott a pici Csoda és most már csak ez számít!!! Kép
Nálatok hogy jött össze, mennyi idő után?

Majdnem 2 éve akarunk babát, de csak tavaly nyár elején derült ki, hogy nálam vannak a gondok. Több vizsgálat után egyértelműen megállapították, hogy PCOS szindrómám van. Kép Azaz policystás ováriumok; no mensi; no peteérés. Először gyógyszerrel kezeltek, majd kiderült, hogy olyan előrehaladott, hogy meg kell műteni a további kezelések előtt. Októberben megműtöttek és azt mondták, hogy olyan szépen sikerült rendbe rakni, hogy még a spontán terhességre is van esélyem. És ez nem is várt gyorsasággal be is következet. Kép)) Csak mivel ez hormonális rendellenesség gyogyit kell szednem.

Ákata

Te mázlista! Kép) Az egyik bartnőmnek vannak 3 éves ikrei, hát valami tünemények ráadásul 1 fiú, 1 lány; így egyből megvan a 2 gyerek. Kép

Nem akarok beleszólni, de Gigaboszinak abban igaza van, hogy ha Téged is látogat Vuk, akkor szerencsésebb a kúp. (Ha hozzám is gyakran benézne, akkor kénytelen lennék megbeszélni a váltást a dokival.)

Kriszkrosz

Legyen igazad. Szerintem kb. ugyanannyi idősek a babáink, mert elvileg a dokim nekem legutóbb szept. 18-at mondott.

Mindenkinek szép 7végét kívánok; csak hétfőn tudok újra jönni, mert 7végére elutazunk!

Rosszullétmentes, vidám napot!
puszi: J.E.
macifülke
 
 


Sziasztok, lányok!

Először is megosztanám veletek mai szép élményemet. Akár Alice Tükörországban... Vérvételre mentem reggel a SOTE II-re, avagy a Klinikákon levő női klinikára. Gondoltam, negyedóra alatt lezavarom a dolgot. Azt már tudtam, hogy a felvételi részleg a büfében van (elég megdöbbentő módon), így a csepp helyiségben nagy a tumultus. Hát ma is az volt. Útbaigazítottak: vérvétel az UH-ból nyíló folyosón. Már az UH sem egy emberbarát folyosó, de a laboros egyenest rémálom: nincs rendes mennyezete, csak kerékvastagságú csövek, és vasakon négyszögletes neonok lógnak. A hely huzatos, vagyis ilyentájt mínuszfokos, úgyhogy a kabátot akkor se vetnéd le, ha lenne hová. A szűk helyen osztálynyi ember nyomorog (köztük kismamák), és hármasával hívják be a vizsgálandókat. Kifelé azonban alig szálingózott valaki, ha mégis, egyik kezében a vattát szorítva, másikban a kabátját egyensúlyozva. Nagy nehezen bejutottam - mintegy háromnegyed óra múltán (éhgyomorra, persze). Ott ért a sokadik megdöbbenés: mindössze egy nővér veszi a vért. Õ pont az ajtóban ült, a fogas mellett, így a belépőnek őt kellett kerülgetni - meg a vérvételest. A másik nővér a beutalókat rendezte, és az ampullákat osztotta. Nekem szám szerint nyolcat, amitől majd' elájultam (szerintem ez rengeteg mennyiség). Miután lecsapoltak (és mégse ájultam el), jött a vizeletvizsgálat: ki kellett vennem egy fedeles pohárkát a dobozból, megkeresni a cseppnyi női mellékest, pohárkára az ott heverő tollal ráírni a nevem, majd a produkcióval együtt belerakni a klotyó előtt heverő bevásárlókosárba, a többi mellé. A dolog szépsége az volt, hogy az egyik klóban nem volt villany (ablak se, csak töksötét), a másikban viszont bokáig állt a víz. Karomon a kabáttal bűvészmutatvány volt megoldani az egyébként nem túl nehéz helyzetet. Kiborulva távoztam, miután egy órát töltöttem el eme alap laborvizsgálatokkal, és a tervbe vett másik rendelésre (ami egy másik kórhában van) a nagy csúszás miatt már el sem jutottam. Engem ez az egész mélyen felháborított, mert ugyan nem vagyok egy kiemelt tébéfizető, de perkálom, amit kell, és úgy érzem, többet érdemelnék - a többi delikvenssel és az orvosokkal, ápolókkal egyetemben.Tudom, ennél vannak rémesebb sztorik is, rosszabb kórházak stb., stb., de mégis, a kórházi kultúra valahol ott kezdődik, hogy nem vágóhídi marhaként érzed magad egy egészségügyi intézményben. (A dokikra, nővérekre egyébként abszolút semmi panaszom, nagyon-nagyon kedvesek.)

Gigaboszi,
neked ápolóként lehetnek jó(?) tapasztalataid a kórházakról...

Macifülke,
kösz, mi is örülünk nagyon, és drukkolok, hogy fiú-lány páros legyen... De ha más lesz az összetétel, az sem baj. Kíváncsi vagyok, tényleg kétpetéjűek-e, ahogy az első UH-n mondták. Hányni meg nem hányok, úgyhogy egyelőre tablettázok. Erről a PCOS szindrómáról még nem is hallottam, de örülök, hogy megoldódott. Nekem is voltak/vannak hormonális gondjaim (pajzsmirigy-alulműködés és több tejhormon), előbbire gyógyszert szedek, utóbbi pedig láthatóan nem zavarta a petesejt(jeim)et és a spermiumokat az egyesülésben :-))))

Piró,
örülök, hogy ilyen jól álltok a költözéssel-felújítással. Lényeg, hogy ne stresszelj rajta, inkább kalandként fogd fel :-)))) Mi az a skype?

Irdatlan hosszú lett ez a levél, ember legyen a talpán, aki elolvassa, így most zárom soraimat.
Sziasztok, kellemes napot - Kata

Kép
Ákata
 
 


Ákata
Kihasználom mindig a helyzeti előnyömet... valami jó is származzon abból, hogy eü-ben dolgozom...

Macifülke
Az első lombik eredményes volt...KépKép
Vendég
 


Gigaboszi,
igazad van, és jó neked :-))) Gratulálok a lombikhoz, még nem is hallottam, hogy elsőre sikerült valakinek :-))))

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok Lányok!

Macifülke, hasonló cipőben járunk, én is PcO-s voltam, no mensi, csak gyógyszerrel, de mi már 2004 októbere óta küzdünk. Közben felfeltam egy raklapnyi hormont, serkentőt, növesztőt, beállítót, leállítót, eredmény semmi. ja, és 7 hónap után jutott eszébe egy dokinak, hogy talán el kéne mennem vérvételre...így derült ki a PCO. Most októberben besokalltam, leálltam a gyógyszerekkel, elmentem egy talpmasszőrhöz, és januárban spontán összejött! Most kb. 4 hetes (maga a tehesség, a plusz két hét nincs hozzáadva, vszinüleg a ciklus 31. napján jött össze_szilveszterkor...Kép)
Gratula neked!

És minden új pocakosnak is gratulációhegyek!

ákata, olyan jó olvasni az ikrekről! ne törődj az eü. helyzettel, tudom, hogy kellemetlen, meg lelombozó, de sajna ez van. Azt a két apróságot odabenn meg nem izgatjaKép! Pihenj sokat!

Piró!
Évát és Gabit ismerem, csoporttársak voltunk!!!A másik két lányra nem emlékszem.
A németesektöl Kord. Katival tartom a mai napig is a kapcsolatot.
Én nem voltam koleszos, bejártam pestről. A vezetékneved nem rémlik, de szerintem arcról felismernélek, szinte tuti, hogy álltunk sorba együtt a büfénél!!Kép

Ma egy nagyon pici barnásozás volt, de nem piros...fene tudja mi ez...valahogy az az érzésem, hogy nem kell megijednem tőle. Ez fura, mert amúgy nagy pánikművésznő vagyok, de most mégsem. Nem görcsölök, csak álmos vagyok, és ez a mellfeszülés...
Vuk még sehol, de még Karak, meg Szmörre se...(emlékzetek a Nils Holgersson-ra?Kép)
lehet, hogy hülyének néztek, de egyszer, csak egyszer szeretnék vukozni, hogy el merjem hinni...
általában a terhesség hányadik hetétől szokott kezdődni? már akinek van, persze.

Na, puszi mindenkinek, pihenjetek sokat!

Kriszti
Vendég
 


Megint itt vagyok!

Ákata, ne haragudj, nem direkt írtalak kisbetűvel!
köszi a barnázós infót! A dokim tudja a hormonális káoszomat, de nem adott hormont, mert szerinte, ha ezek után spontán teherbe tudtam esni, akkor rendbejöttem. Bízom benne, hogy így van.

Macifülke, félreolvastam, már 2 éve próbálkoztatok, hosszabb idje, mint mi. Te is folyton csináltad a teszteket? Én állandóan, ha kimaradt...eredménytelenül. Most, két hete dühömben csináltam, hogy nem igaz, hogy ennyire szerncsétlen legyek, nekem semmi sem sikerül, stb. lelkiállapotban. Erre pozitív lett! azt hittem, elájulok, csak dadogtam, meg raktam a férjem orra alá, hogy ugye ő is látja??? persze látta, vigyorgott is erősen...Kép

Na most már tényleg irány az ágy!

puszi: Kriszti
Vendég
 


Csak nem nyugszom...bocsi...Kép!

Amikor azt mondjátok, hogy 8, 10, 7 hetesek vagytok, akkor az a terhesség kora, vagy az utsó mensi első napjától számított idő?
általában, aki 8 hetes az igazából 6 hetes, plusz a két hét.
Én elvileg 8 hetes vagyok, mert dec. 1.jén jött meg utoljára, de a doki szerint a baba hétfőn volt 3 hetes, 5mm. Úgyhogy most kellőképpen meg vagyok zavarodva...

puszi:
Kriszti
Vendég
 


Sziasztok!
Nem is tudom, hogy merjek-e írni nektek még + teszt nélkül, de annyira izgulok, és nálatok frissebb kismamikat nem találtam. Szóval 3 napja késik a mensim, de tesztet csak holnap reggel csinálok. Minden reggel volt pici görcsölésem, de vérzés semmi. Ma reggel egy picikét erősebb volt a görcs és lett egy csepp barnám. Lehet, hogy mégis megjön? Annyira félek, már 1,5 éve próbálkozunk, és jó volna ha már összejönne.
Szorítsatok nekem, jó?Kép
Jó pocakosodást mindenkinek!
Puszi: Vica (ex Babát szeretnék topik lakó)

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Angel
Hivatalos számítás az utolsó mensi 1. napjától...
Én ez alapján vagyok 10+1...
Gigi
Vendég
 


Sziasztok!

Jelentkezem Debrecenből! Rájöttem, hogy Húgoméknak is van netjük, így nem hagyhatom ki a lehetőséget és pár sort írok.

Kriszti!
Első körben a dokik is a legutolsó mensi első napjától számítják a terhességet, de ezt általában korrigálják az uh. alapján felmért korral. Marci pl. kb. 2 héttel fiatalabb volt így az uh alapján. A legelején a babák ugyanolyan mm-es adatokat produkálnak, amiből jobban meg lehet határozni a tényleges korukat.

Kata!
Nem semmi volt ez a vérvétel Kép Én az érdi SZTK-ba járok, persze ott is kell várni rendesen, de legalább normális körülmények között és a személyzet nagyon kedves. Ja és általában 3-an veszik a vért. Vizeletet például én otthonról viszek, az elsőből és középsugárból (ez kell, legalábbis engem így világosítottak fel), hogy ne kelljen ott zsonglőrködni.

Piró!
Ügyes vagy, hogy már ilyen tutin leszervezted a felújítást és a költözést! Kép

Kriszkrosz!
Ez még hüvelyi volt, mert rákerestünk a cisztámra is, ami még meg van, de nem nőtt. Egyébként simán hasit csinált volna.

Csajszik!
Annyira szomorú olvasni, hogy sokatoknak volt már vetélése, és milyen küzdelmek kellettek, hogy ott legyen a baba a pocakban. Kép Minden tiszteletem a Tiétek!

Vica!
Szorítok,hogy ne jöjjön meg és itt üdvözölhessünk köztünk! Kép Drukkolok!

Akit kifelejtettem, vagy nem válaszoltam valamire, akkor bocsi. Marci szétszedi húgomék lakását, húgica pedig rendületlenül rohangál utána Kép

Puszi: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Bujka
Isten hozott Debrecenben...KépKépKépKépKépKépKép
Vendég
 


Sziasztok!

Angel,
nekem dec. 4-én jött meg utoljára, és az ultrahangos papírra idestova két hete hétfőn már 7. hetet írtak (annak legelején jártam akkor egyébként). A babák pedig pár nappal nagyobb méretűek voltak, 9-9 mm-eresek, mint a 6+1. napon szokásos... Barnázással feküdj sokat! És szerintem ne kívánj hányni. Én se hányok, mégis elhiszem :-)))) Főleg, ha az orvos is mondja.

Melinda,
nem tudtam, hogyha nem ide járok orvoshoz, akkor is mehetek az érdi sztk-ba... Egyébként azt se tudom, hol van :-))) Érezzétek jól magatokat Debrecenben!

Vica,
nagy drukk neked! Látod, én alig mertem megcsinálni a tesztet - hogy a felesleges izgalmaktól megkíméljem magam, mikor észrevettem, hogy késik a vérzésem, adtam magamnak egy hetet még, hogy megjöjjön, és csak akkor csináltam meg a tesztet, mikor ez a hét is eltelt vérzés nélkül. A teszt egy pillanat alatt dupla csíkot mutatott, másnap az orvos kézzel ki tudta tapintani, és alig egy hétre rá már voltam is UH-n. Amint észrevettem, hogy elmaradt a mentstruációm, tudtam, hogy terhes vagyok, de így, hogy még egy hétig "lebegtettem" a dolgot, nem izgultam át az első periódust. (Annak idején volt 1 nagyon korai vetélésem, az 5-6. hétben. Akkor már a 28-30. napon volt pozitív tesztem.) Ettől függetlenül azt is mondják, hogy minél hamarabb csináljon az ember tesztet, menjen orvoshoz stb.

Most megyek, takarítgatok egy kicsit, mindannyiótoknak jó hétvégét! (A mai napot egyébként gyakorlatilag átaludtam, most kezdek magamhoz térni.)

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Gigaboszi!
Köszönöm az üdvözletet Kép

Kata!
Én sem az SZTK-s orvoshoz járok, rosszat nem akarom magamnak. Pesti a dokim, de az ő beutalóját is simán elfogadják, hisz a tb finanszírozza nekik. De sokszor a védőnő által adott beutalókat használom. Az SZTK a Felső utcában van, azt hiszem a 39. szám, mi az Alsó utcai bejáraton keresztül szoktunk bejárni. Az Alsó utca a Városháza utcája Kép Tessék venni egy érdi térképet és megismerni a várost Kép Kép Kép Mióta laktok egyébként itt, mert nem emlékszem, hogy írtad volna.
Jó takarítást! Jól teszed, hogy sokat pihensz!
Jól érezzük magunkat Debrecenben. 4-től fél 6-ig sétáltunk egy jót, rendesen lefagytunk! Sajna holnap már indulás haza Kép

Mindenkinek további szép napot: Melinda (10+2)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok!

Vica, drukkolok nagyon!! Várunk ide kétcsíkosként!

Gigi, akkor én most elvileg 8+4 vagyok, a doki szerint meg 3+5...két hét múlva megyek uh-ra, kíváncsi leszek....Kép!

Melinda, akkor neked rendesen középidőben volt peteérésed Marcival, nem? Az pont kiadja a két hetet.

Ákata, köszi az infót meg a tanácsot! Tegnap annyira akartam rókát látni, hogy ma majdnem sikerült...egész nap pocsék volt a gyomrom, kétszer majdnem hánytam, de sikerült erőt venni a liftezésen. Ja, és a húsra rá sem bírok nézni...úgyhogy visszavonom tegnapi áhítozásomat a vörösbundások után, egyáltalán nem jó élmény... inkább elhiszem én is.

vszínüleg azért barnázok, mert ma vagyok a ciklus 59. napján, és már a 2. mensi lenne esedékes. ilyenkor még a petefészek néha szokott egy kicsit vérezgetni, de ez nem kóros. Nekem inkább halványbarna, mint piros. (bocs a részletekért...Kép)
A hasam meg nem görcsöl, úgyhogy nem aggodalmaskodom, azzal csak árthatok.
Azért igyekszem pihenni, bár sokat nem tudok a munkám miatt...

puszi mindenkinek, jó pihenést!!

Kriszti
Vendég
 


Szia Mindenki!

Remélem Mindenkinek kellemesen telt a 7vége! Leszámítva az egyre gyakoribb émelygést, nekünk nagyon klasszul sikerült. Egerben voltunk a párom szüleinél és testvéreinél, akik a 2 nap alatt csak a "mi" kívánságainkat lesték. Kép Nagyon fura volt, de jól esett!

Piró! Gratula és reménysugár. (ezek szerint el lehet jutni a végére Kép )Mi is éppen egy építkezés közepén állunk, és most kezdjük érezni, hogy szorít az idő, mert jó lenne beköltözni a kicsi születéséig, így most mindent próbálunk gyorsítani, de nagyon nem könnyű. Persze nem panaszkodom, mert ha kész lesz, akkor az valami hihetetlen érzés lesz! Már csak azért is, mert már több, mint 1,5 éve a szüleimnél lakunk, mióta elkeztük az építkezést, hogy ne keljen albit fizetni; és igaz, hogy szuperül kijön velük a férjem is, de hát azért mégis, na...

Angel (Kriszti) Hát a próbálkozás első évében a Kispesti gyógyszertár belőlem élt; álandóan teszteket vettem. Csak miután éreztem, hogy nagyobb a gond és orvosról orvosra jártam, nem csináltam már teszteket.Aztán megtaláltam egy fantasztikus orvost a Nyírő meddőségi centrumban, és akkor csináltam újra tesztet. Egyet még műtét előtt: biztos, ami biztos..de a második teszt most januárban meghozta a hihetetlen csodás eredményt! Kép
Amúgy én is járok már nyár óta talpmasszázsra, pedig eleinte nem hittem benne! De szerintem mindketten jó példák vagyunk, főleg te, hogy működik! Kép UH-n Nálad nem látták, hogy PCO-s vagy? Amúgy teljesen megértem, hogy nem tudod a fogantatás pontos dátumát,(legfeljebb érzed) mert bár nekem dec. 11-én volt az uccsó mensim, nálam sem a 14. napon volt peteérés! Ilyen ez a PCO Kép Jól olvastam, Te a Szent Istvánban szülsz?

Ákata Nagyon sajnállak a labor-procedúra miatt, de amellett, hogy állítólag nagyon jók az orvosok és a műszerezettség a női I-esen, minden más elég gyenge. A sógornőm is ott szült tavaly. Mégis szt mondja 2.zor is oda menne, mert valamit valamiért. Bár főleg nagy pocakkal majd, mikor drága ikreid már mondjuk 30 hetesek lesznek..tuti, hogy érdemes lesz protekciót szerezni, vagy viszgálati helyet váltani Kép

Gigaboszi! Hát ez nem semmi! Gratula, javítod a statisztitkát! Kép Bár én 1 embert ismerek, aki első lombikos és most már 7hónapos egy kislánnyal Kép Debreceni vagy? Hát ez klassz, több jó barátunk is onnan származik, bár munka miatt fenn maradtak Pesten.

Jesszus, már megint egy csomót írtam. Kép

Egyenlőre ennyi, szép napot!

J.E.
macifülke
 
 


U.I. Bocsi, azért a két helyesírási hibáért..Kép
macifülke
 
 


Sziasztok!

Nincs időm rendesen visszaolvasni, pedig szívem szerint mindenkinek írnék valamit.
Reggeltől hányásig émelgyek, aztán alszom, aztán kezdem előlről. Úgy érzem magam, mint egy zombi.
És nagyon be vagyok lassulva.

Ha egy kicist összeszedtem magam, majd jövök.
Puszi mindenkinek!
Piró
pitypalatty
 
 


Macifülke
Én ismerek több olya embert is, akinek sikerült már az első lombik...

Én eredetileg pesti vagyok, de 14 éves korom óta Debrecenben élek... (volt közben 4 év, mikor visszamentem Pestre...főiskola miatt)
Vendég
 


Sziasztok!

Csak egy frissített tábla erejéig ugrottam fel. Sajna az elmúlt napokban eléggé lemaradtam, épp hogy bele-beleolvastam az írottakba és egy kicsit összekeveredtek nálam az infok. Próbálok rendesen visszaolvasgatni...

Mi jól vagyunk Kép

Mindenkinek sok puszi és kellemetlen tünetektől mentes estét kívánok: Melinda (10+4)

Kép

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok, Kismamák!

Tegnap óta nagy a csend, úgy látom, ma én vagyok az első. Örömmel jelentem, hogy már csak minden második napomat alszom át :-)))

Macifülke,
én a női II-be járok (Klinikák). De az I-esről is jókat hallottam... Azért ide jöttem, mert a sógornőm is itt szült, és nagyon elégedett volt - persze nem a várakozási idővel. Azt hiszem, ez nálam alkati dolog - ha már öt percet kell várni a buszra, füstölgök magamban. Holnap megyek a laboreredményekért, ill. a dokihoz, könyvet viszek :-)))
Mi most estünk túl egy építkezésen, fél évig laktunk Anyunál, úgyhogy ismerem a szitut... irdatlan sokat utaztunk, egy csomó időnk ráment, pénzről ugye nem is beszélve - de most, hogy már bent lakunk, megérte :-)))

Bujka,
mi még csak két hónapja lakunk itt, van már egy szép Érd-térképem, utcanevekben elég jó vagyok, meg sok helyre odatalálunk, de SZTK-ra szerencsére még nem volt szükség :-))) Szoktatok járni a Pataki cukrászdába? Télleg olyan jó, mint a híre? (Hű, de ennék most valami finomat...)
Szép a táblázat!
Remélem, hamarosan pontosíthatom a kiírási időpontot (ezt ugyanis én számoltam, nem az orvos), szerintem a bébik nagyobbak, mint 8+2, a 7. heti UH ugyanis nagyobb méreteket mutatott, mint amekkora aznapra "előírt".

Lányok, ti nem tapasztaltátok, hogy többet álmodtok most, mint régen? Lehet, nálam azért van, mert irdatlan sokat alszom (úgyhogy tudom, mit érzel, Piró...), de a szakirodalom is említi ezt. Ráadásul valahogy sose szép és jó álmokat álmodok, hanem mindenféle agyament baromságot. Pedig milyen jó lenne a már megszületett, aranyos, egészséges babákkal álmodni :-))))

Szép estét mindenkinek!

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Kata!
Látom, Te tartod itt a frontot Kép De most azért egy kicsit csatlakozom Hozzád!
Tényleg friss érdiek vagytok, hogy csak két hónapja laktok itt. Nekem is időbe tellett mire eligazodtam Érden, hogy mi milyen irányban van, városrészek körülbelüli helye, majd utcanevek.
A Patakiba inkább nyáron jártunk, gyakran úgy, hogy Marcit sétáltattuk és volt valami cél előttünk Kép Az igazat megvallva nem sűrűn mentünk oda, mert szerintem elég drága. Oké, hogy nagyon finomak a süteményeik, de azért átlagban 280-300 forint egy szelet átlagos torta, és ez még az alsó árkategória. Mi a Cora-ba szoktunk hetente bevásárolni járni és ott is nagyon fincsi dolgok vannak, és nagyon jó áron. Persze a kínálat nem olyan széles. Apropó, már én is nagyon kívánok valami sütit, úgyhogy a holnapi nagybevásárláson kerül egy kis süti is a kosárba Kép De azért a Patakit mindenképp próbáljátok ki!

Álmodás? Most elgondolkoztattál. Én általában sokat álmodok, nem vettem észre különbséget. De ha megnyugtat, mostanság én is agyament dolgokat tudok összehordani. Tegnap épp egy barátnőm kisbabáját mosdattam álmomban??? Hogy miért nem az enyémet, azt ne kérdezd Kép

Piró!
Nagyon sajnálom, hogy ilyen nehézre fordultak a napjaid. Kitartást Neked! Egyszer végeszakad és csak a szép dolgok jönnek, mint pl. pocaklakó ficánkolása a pocakban... Kép

Macifülke!
Építkezés miatt nem nagyon írigyellek. Mi áruljuk a házunkat és Párom szívesen építkezne, de én a gondolatától is rosszul vagyok. Az a sok utánajárás, rohangálás egyébként sem egyszerű, nem majd két pici gyerkőccel. Kitartást Nektek a szüleidnél lakáshoz, gondolom, hogy nem lehet egyszerű. Hol építkeztek egyébként?
A Nyírőben is fogsz szülni?
Eger miatt irigy vagyok. Mi a május 1-jei hétvégén tervezünk egy hosszú hétvégét Eger környékére, most is azt vizslatom a neten.

Kriszti!
Nem középidőben sikerült Marci, hanem a mensi megjövetele előtt közvetlenül. A dokis számítás igaz, hogy az utolsó mensi első napjától számítja a heteket, de úgy tekinti, hogy a baba a ciklus félidejében készült. Nem tudom érhető-e. De pl nálam az utolsó mensi november 11-én volt, így a 11. hétben vagyok, de a dokik is úgy tekintik, hogy a baba "csak" 9 hete figyel a pocakban.

Most olvastam vissza és ezt Te is pont jól leírtad, csak egyszerűbben mint én Kép : "általában, aki 8 hetes az igazából 6 hetes, plusz a két hét."

Remélem a barnázás elmúlt.

No megyek, Marcit csutakolni Kép

Pusz: Melinda (10+5)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok Lányok!

beindult az émelygés, szakaszosan, és a nap bármely részén előjön, tök jó... válogatott hülyeségeket eszem össze.

Macifülke,
nálam fél év után szúrták ki a pco-t, addig én is bősz tesztvásárló voltam. Azán okt.ben találtam meg a talpmasszőrt, aki rendbetette a hormonrendszeremet. Amikor a petefészkek meg a méh területét masszírozta, vonyítottam a fájdalomtól. Aztán egyre kevésbé fájt, elkezdett megjönni, és most itt a baba...ha nekem ez vki egy éve megmondja, kinevetem.
A dokim az Istvánban "szül", +ott van rooming-in, amit nagyon szeretnék.
barnásozásom elmúlt, tényleg csak a petefészkem gondolta, hogy nosztalgiázik egyet..

Melinda, nekünk a 31. nap lehetett a nagy nap...mostantól 6+1 nek számolom magam...

puszi mindenkinek, pihenjetek sokat!

Kriszti
Vendég
 


sziasztok, száz éve nem jelentkeztem. megfáztam, azzal szenvedtem, aztán most meg folyamatosan émelygek, iszonyú. nem tudom milyen lenne, ha hánynék is, de most úgy tűnik, legalább megkönnyebbülnék, így viszont folyton csak mintha...
mellette iszonyú álmos vagyok folyton. szegény kislányom, nem igazán érti, h mi van velem.
múlt hét hétfőn már láttunk egy petezsákot, gondolom, azóta már szívhang is van. majd a héten elmegyek egy uh-ra, h minden ok.e.
üdv az újaknak, kitartást mindenkinek az első hetekhez!
mirmurr (kb. 7)
mirmurr
 
 


Sziasztok!

Most vált aktuálissá, hogy én is csatlakozzam hozzátok, hiszen 2006. aug. 31-re várjuk a babánkat. Õ már a harmadik lesz a sorban Kép Most vagyok 9 hetes és 6 napos, és még a Mirmurr által leírt "émelygek-néha hányok-folyton aludnék" korszakomat élem.

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Lányok!
Remélem, az én rókicáim költöznek hozzátok...KépKép
Jubi
Üdv! Mekkorák a csemetéid?
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?