Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Hello, tényleg nagyon szupi a kép a babóról.
Én későbbre tervezem egy 3 vagy 4D-s uh-t csináltatni, de valószínüleg erre a helyre megyek, amit írtál, mert nekem ez szinte a szomszédban van. Két éve a Praxisban csináltattuk, ott is nagyon szupi képeket csináltak, de csak 3D-ben láttuk a fiamat, mert minden noszogatás ellenére nem moccant meg...

jó éjt,
Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!
Ha minden okés, akkor mi kb. a 25. hét körül megyünk majd el 4D UH-ra. Azt még nem tudom, hogy itt helyben vagy más városban...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Ma annyira, de annyira rosszul vagyok, hogy legszívesebben csak bőgnék (és rókáznék). A munkahelyemen képtelen vagyok bármihez is jópofit vágni, olyan lehetek, mint egy 3 hónapos lópokróc.
Nálatok minden ok? Nem lehet, hogy jön valami front? Kép

Hello Kép
Köszi a címet!

Nekem amúgy mind1, hogy kapok-e képet, vagy sem (persze azért örülök, ha kapok), engem valahogy az is megnyugtat, hogy ha már úgyis XXI. század és van rá lehetőség, nézzük meg, hogy megvan-e minden, ami kell, stb...

Ja, hogy valami jót is mondjak, azt álmodtam, hogy megszületett a Tarhonya (akit akkor már valahogy máshogy fogunk hívni) és egy annyira kis aranyos kispasi volt, hogy nem is mertem hozzá nyúlni, csak néztem csodálkozva, hogy tényleg az enyém... Kép
tarhonyanya
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Lehet hogy van valamilyen front, mert ma én sem vagyok olyan formában , de az bíztat, hogy ma még dolgozni kell de holnap pihi.

Nagyon boldogok vagyunk. Tegnap este voltunk 4D UH-n és mindene rendben a babónak és nyaki redője is jó lett teljesen. Állítólag 3mm alatt jó, ha van, de az átlag 1,4-1,5 mm. Nekünk még alacsonyabb lett 1-1,2 mm, de az jó teljesen. Hihetetlen élmény volt. Először végignézte hogy mindene rendben van e, koponya, hasüreg, szíve, köldökzsinor, placenta jól helyeszkedik e el stb. Majd megszámoltuk az ujjacskákat is. Még nem tudni kislány vagy kisfiú de nekünk mindegy is csak egészséges legyen.
Ha tudtok menjetek el lányok! Sajnos nem olcsó de megéri.
Nemcsak a látvány (nem vagyok egy sírós, de potyogtak a könnyeim közben:-), hanem elsősorban megnyugtató is, hogy minden rendben van odabent:-)

Remélem mindenki jól van és pocaklakója is szépen növöget.

Judit78 voltál végül a Shöpfibe UH-n? Minden rendben volt?

Szép napot és nagyon jó hétvégét Nektek!
Kari

ui: ha be tudom varázsolni akkor berakom a képet is.
kari
 
 


Üdv!
Nekem csak sima 2D-s lesz a nyaki redős UH-gondolom én-de nekem az is jó, ha minden rendben lesz babócával.
Nekem ma sincs semmi bajom... Kép Komolyan, nem is érzem, hogy terhes vagyok. Jó, persze örülök ennek, de azért jó lenne érezni!
Sebaj, már csak 5 nap és láthatom!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!
Na ma is eltűntünk egy kis időre. De immáron én is eltettem kedvencekbe ezt a topicot, tehát már velem sem tudnak kitolni! Kép Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok

Régen voltam nálatok, de megvagyok. Éppen most kezdtem el vizsgázgatni a fősulin, még három vizsgám van, és nagyon nehezen megy most a tanulás.

Nem tudom ki hogy van az émelygéssel, de nálam is ez iszonyú. Nem tudok bemenni pl.: bevásárló központba, vagy egy általános ABC-be, mert a szagoktól rosszul vagyok. Mindenkineka szájszagát, testszagát érzem, és ami a legfájdalmasabb, a férjemtől is elhúzódok, mert őt sem bírom, sőt az érintését sem, a gyerekemet alig tudom tisztába tenni, mert öklöndözök attól is, nem bírom a tápszer, tej illatát. Egyszerűen szörnyű!!!!!!!!!!! Érdekes, mert a kisfiammal is így voltam, és kereken egy hónapig tartott. A hordóskáposztát kilószámra eszem és állandóan azt ennék. A kisfiammal imádtam az ananaászt, az ananászlét, most ki nem állhatom.

Voltam terhesgondozáson, veszélyes terhességet tüntettek fel a papíromon, de nem tudom miért. Nekem is kell mennem a vérvételre és a dokim azt mondta, hogy az UH-n elszámolták, mert most 9-10 hetes lehetek.

Alig várom, hogy mehessek megint UH-ra és láthassam a Picinyünket!

Hello

Szerintem is "zacsinak" néz ki a Babócád lába között, a kisfiamnak is így volt.

Verus

Õszinte elismerésem. Minden gyerkőccel volt hányingered, rosszulléted?

Sziasztok

Zsuzsa
nzsuzsa
 
 


Sziasztok!
Én os eltűntem de olvasni olvastalak titeket csak betegeskedtem egy kicsit láz, torokfájás stb...elég rosszul érzetem magam.Az émelygés nálam változatlanul elviselhetetlen néha úgy érzem élni sincs kedvem de tényleg....olyan lelkiismeretfurdalásom van amiatt, hogy jelenleg sok pozitívumot nem találom az állapotomban, elég szánalmas de így van.Állandóan csak szenvedek a hányingertől és már alig bírom elviselni magam.....
Én csütörtökön megyek orvoshoz és állítólag utána fog elküldeni a különböző vizsgálatokra de nekem ez még csak a 8. hét.Én is szeretnék majd 4 D Uh-ra menni a kislányommal is voltunk o9lyan nagy élmény volt de vele csak a 24. hét körül.Lehet hogy most a 12. körül megkísérlemKépNincs valakinek ötlete hogy lehet elviselni a hányingert?Nekem a magne b6 vitamin semmit nem ér...segítsetek!!!
Kriszti
babszem27
 
 


Sziasztok!
Végre valakik. Egész nap lestem a topicot...
Zsuzsa, az én vérvételes papírjaimon is veszélyes terhesség volt, mondjuk én tudom, hogy miért. Kép Az érdekes, hogy valakit el lehet számolni az UH alapján! Azért egy UH-s orvos csak nem tévedhet olyan sokat...szerintem.
Én jövő héten megyek 12. heti UH-ra, majd meglátom, hogy akkor mit mondanak babócára.
Kriszti, hányinger ügyben sajnos nem tudok tanácsot adni, mert nálam még így a 11 hét vége táján sem jelentkezett-ezek után már talán nem is fog. 4D-re mi a terveim szerint csak a 24-25. hét táján fogunk menni, addigra szerintem a férjem számára is "láthatóbb" lesz.
Egyébként a magne b6 nem görcsölés ellen van???

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok

Kriszti! (és a többiek, akik szenvedtek a hányingertől) ha ez vigasztal, én is hasonlóan levert vagyok mint te. Nem azt mondom, hogy nem vagyok boldog mint a fene, de azért nem semmi a nap 24 órájában hányingerrel küszködni és ráadásul nekem még ez párosul egy jó kis gyomorégéssel.
viszont egy valami segíthet, ha nem hagyod hogy kiürüljön a gyomrod, minding legyen a kezed ügyében egy kis rágcsálni való, korpovit keksz, vagy háztartási keksz, mert nálam a legrosszabb hullámok akkor jönnek, amikor már szinte korog a gyomrom. Amúgy most vagyok a 8. hétben, és eddig minusz két kilónál tartok.
Azért persze próbálok pozitívan hozzá állni, főleg, hogy az orvos is megnyugtatott, hogy most ez olyan hányinger aminek örülni kell...
Szóval, kitarást!
veraa
 
 


Sziasztok Lányok!

Én már teljesen túl vagyok a hányingeres időszakon, pedig én is iszonyúan szenvedtem tőle az első 12 hétben, semmi sem segített, de mostanra teljesen elmúlt!!! Ez vígasztaljon titeket is, hogy csak pár hét (tudom, most soknak tűnik), de utána olyan jó lesz!! Kép Eleinte én is csak szenvedtem a gondolattól, hogy terhes vagyok, most viszont minden percét élvezem, hát még mióta láttam is a babát! Szóval: KITARTÁS, tényleg el fog múlni most már hamarosan!

Zsuzsa: nekem meg fenyegető vetélés állt a papíromon, miután először voltam a dokinál a 12. héten! Azt hittem, rosszul látok, miután mindent rendben talált és mégis ezt írták rá. Utólag megtudtam, hogy mindenkinek ezt írják rá, mert ez a kód valamiért jobb a kórháznak.

Exdeus! Szerintem Neked azért nincs hányingered egyáltalán, mert szemtelenül fiatal vagy Kép Kép Az első fiamat 20 évesen vártam, és vele soha nem volt nekem sem hányingerem! A másodiknál már 32 voltam, most meg 34, és nagyon nehezek voltak az első hetek. Persze ez csak egy tipp, biztos van, aki meg tudná cáfolni! Kép

Üdv, Hello
hello
 
 


Sziasztok!
Köszi a bíztató szavakat próbálok kitartaniKép
Exedeus!
A hányingerre is szoktákl ajánlani a magne B6vitamint de én nem érzem hogy segítene, párszor bekapok egyet kínomban de semmi.
Veraa!
Nekem is van gyomorégésem de azt még jobban elviselem mint ezt a fojtogató hányingert ettől egyszerűen már megőrülök...
Nem tudom hogy fogom kibírni mikor éhgyomorra kell majd vérvételre mennem az a lányomnál is maga volt a pokol majd összehánytam magam tiszta gáz volt az egész.Na mindegy valahogy majd csak túlélem a dolgot.
Egyébként ti hol fogtok szülni?én az uzsokiban a lányomat is ott szültem és nagyon pozitv élmény volt minden tekintetben.Tényleg a 2. szülés vajon milyen lehet az elsőhöz képest?Akinek van tapasztala megosztjha velem?Kíváncsi vagyok!
Most megyek aludni sziasztok!
babszem27
 
 


Sziasztok,

lányok a MagneB6-ban csak 5 mg a B6 vitamin van.
A "sima" B6 vitaminban 20 mg. Én ebből szedek. Nekem -talán emiatt- "csak" fáj a gyomrom. Hányni még egyszer sem (kopp-kopp) hánytam. Pozitívuma még, hogy kicsi tablettaKép
Ezért is ajánlgattam már régebben, szerintem érdemes kipróbálni.
Magne-t a legelején szedtem, mikor a hasam görcsölgetett/fájogatott (a magnézium meg görcsoldó).

Üdv:
Verus

Kép
verus
 
 


Jó reggelt Lányok!

Hányinger téma: már 3 hete hányok minden reggel, egész nap rosszul vagyok, de hányás "csak" napi 1 van. Kép Már kicsit unom. Kép Kép Előtte 4 hetig émelygés volt. Estére totál hulla vagyok, mellem fáj már a kezdetek óta. Derekam is szokott fájni. Nagyjából ennyi. Néha kicsit kiborulok, hogy miért nem bírom jobban a megpróbáltatásokat, de aztán elmúlik. Kép

Betti
10+3 (11+4 mensi szerint)

Betti
betti73
 
 


Szia Mindenki!
Kari, voltam kedden uh-n, csak eddig nem jutottam a géphez, h megírjam!Kép
62 mm, 12 hetesnek megfelelő, nyaki redő 1,8 mm.KépSzóval minden ok!
Te csak 4D-re mentél, a kórházi uh-ra egyáltalán nem?
Hányósok és hányingeresek, kitartás!! Nekem 11 hétig tartott és szépen apránként el is múlt.KépMár nincs sok hátra és az tuti, h hamar elfelejtődik majd!Kép
Szép napot!
J. (13+0)

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Sziasztok Csajszik!

Ha idekeveredik egy leendő kismama, valószínű nem mi hozzunk meg neki a kedvet a terhességhez. Kép Ez itt a hányós, émelygős topic, szerintem ilyen néven kellene futnunk. Kép
Pénteken voltam dokinál, de még annyira korai a terhességem, hogy UH-n, csak a petezsák látható. Ez alapján 5 hetes lehetek. Örülök neki, mert mikor az ovulációmnak kellett volna lennie, volt egy kis hüvelyi problémám amire szedtem gyógyszer is. Mivel viszont elcsúszott a peteérésem, tuti, hogy még megtermékenyülés előtt abbahagytam. Kép
Két hét múlva kell visszamennem a dokihoz, akkor már remélem verni fog a kicsi szive. Kép
Egyébént, csak hogy ne maradjak ki, én is nagyon szarul vagyok. Kép A tünetek megeggyeznek az előző terhességem idején észleltekkel. Fáj a gyomrom, ami csak akkor lesz jobb ha magamba tömök valamit, és leaszakad a derekam. Csak az vígasztak, hogy már egyszer végig csináltam és tényleg a 12 hét környékén megszűnik. Kép Az viszont lehervaszt, hogy ebbe még a Karácsony benne lesz.Kép

Pusszancs

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Sziasztok Kismamák!

Bocsánat, de egy kicsit örülök, hogy majdnem mindenkit gyötör a hányinger. Már kezdtem azt hinni, hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen és biztos csak hiszti az egész, ha a többi kismama ilyen jól bírja. Kép
Nekem most speciel Veraa-val írtak jön be a leginkább: vagyis egy kicsit mindenképp egyetek, még akkor is, ha nehezetekre esik! Utána ha nem is lesz jobb, legalább rosszabb sem. Bár nem tudom, hogy pl. a tegnap estémnél mi lehetett volna rosszabb. Pedig papíron már 12+4-ek vagyunk.

Van egy barátnőm, akik szegények már 1 éve lombikoznak, és amikor vele találkozom, vagy csak beszélünk, akkor mindig úgy elszégyellem magam, mert ő mindig azt mondja, hogy aki terhes, az hányjon vidáman, emelt fővel. És tudom, hogy mindenét odaadná, ha ő is ilyen sz-ul lehetne, mint mi...
tarhonyanya
 
 


Sziasztok,
Már egyszer írtam ....még akkor nagyon az elején voltam, most mát 14 hetesen azt mondom, hogy kezdem visszanyerni az energiámat és a hányinger, émelygés pedig múlóban van...már csak néha-néha.Voltak olyan napok, hogy egyszerűen nem bírtam erőt venni magamon, hogy felkeljek....de egy egyéves mellett ezt persze nem lehetett megtenni. A pelenkázás pedig nálam is maga a gyötrelem....végig öklendezem....persze most szuper jó az emésztése, napi 3-4 kaki és persze leginkább amikor a férjem nincs itthon.
De egyébként mindemellett természetesen repkedek az örömtől és nagyon várom a kistesót!!!!
acer
acer
 
 


Sziasztok!

Gratula az új kismamiknak.
A többieknek meg kitartás hánykolódás ügyben.
Szégyellem kimondani, de engem elkerült ez a probláma. A mellem viszont borzasztóan feszül.

Szép napot mindenkinek

Andi 14+5
clair
 
 


Sziasztok Lányok!

Kitartást és tényleg elmúlik!!! Most vagyok 13+0 és már szinte nincs is hányingerem. Na jó a szagokat megérzem, meg sokat aludnék de az már semmi.
De enni egyetek valamit ha van hányingeretek akkor is, mert a babónak szüksége van rá. Vagy bent marad amit ettetek vagy nem de kevésbé ég a gyomor. Nekem legalábbis így volt.

Judit örülök, hogy minden rendben volt nálatok is:-)
Nekem 60mm-es volt 12+3-nál,és a nyaki redő is jó volt teljesen. Voltunk rendes UH-n is, de egymás után nézték meg a két géppel. AFP-re majd 16.-héten tudod már mikor mész a korházba?
Nekem a doki a 15.héten mondja majd meg, hogy mikor menjek, így majd dec 5.-én megírom. hátha együtt megyünk:-)

Mindenkinek szép hetet és vigyázzatok a hóesésben, csúszós úton magatokra!
Kari
kari
 
 


Sziasztok!
Nekem már zabszem van a popómban, remélem, minden rendben lesz szerdán babócával.
Tarhonyanya, az tény, hogy akinek nehezen lehet, az akár a világ végére is elmenne egy kis émelygésért. Nekem tényleg nincs bajom, még a melleimet sem érzem-mondjuk alig van valamit. Kép
Hello, tegnap elszállt az üzim, a lényeg annyi, hogy ismerek nálam fiatalabb 2. gyerekét váró anyukát, aki rosszul van-nem is kicsit, pedig már bőven elmúlt 12 hetes. De azért köszi a bókot. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Kitartás Kismamák!

A Kispapám épp most beszélt egy barátunkkal, aki elmondta, hogy náluk az 5. hónapig mindennapos volt nemcsak a hányinger, hanem rókakoma is. Kép

Szóval drukkoljunk magunknak, hogy mi nem leszünk ennyire kivételezettek és hamarabb is átléphetünk a hőn áhított édes, problémamentes kismama korba! Kép

Ja, azt hiszem, beiratkozom egy intim torna tanfolyamra, az egyik fő mumus, a gátrepedés elkerülése miatt. Majd beszámolok róla.
tarhonyanya
 
 


Sziasztok!

Kitartás azoknak a Kismamáknak, akik a hányingertöl és a hányástól szendvednek. Hamarosan elmúlik. Szerencsére nekem ebben nem volt részem.
Kérdezném töletek, hogy van rajtam kívül más is aki nagyon igényli az alvást? Én képes vagyok egy egész délelöttöt átaludni. Normális ez? Félek, hogy legyengít.

Ancsa
14+3

KépKép
pannamari
 
 


Sziasztok!
Ha minden ok. én is jönnék!
5+5 vagyokKép, szóval nagyon új, még dokinál sem voltam.
Van már egy 4éves fiunk és egy 2,5éves kislányunk.
Szép álmokat mindenkinek!
(Engem még nem terített le az álomkórKép)

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok,
megint megpróbálok írni valamit, de már kétszer nem sikerült "karbantartás" miatt...
Üdv minden bátor újnak, akiket valóban nem rémiszt el ezen topik émelygős hangulata Kép
Nálam is megvan még, pedig elmúltunk 12 hetesek. A védőnő szerint amíg meg nem érzem a mocorgását, addig lesz émelygésem. Utána nem tudom mit találnak ki Kép
Én is szerdán megyek uh-ra, ami a genetikai uh is lesz. Előtte meg EKG-ra.

Jó éjt,
Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!

Doren! Hogyhogy már a genetikai uh-ra mész? Hány hetes leszel szerdán? AFP-n is voltál már? Merthogy azt a 16. héten veszik le, és az megelőzi a 18-20. héten végzendő genetikai uh-t. Remélem, nem valami probléma miatt hozták előre!
Ez a mocorgásos-émelygéses dolog ez nem tudom honnan jön a védőnődnek, de sztem nem sok tudományos alapja van... Kép Addig van hányinger, amíg a terhességi hormon (HCG) szintje emelkedik, az pedig ált. a 12. hét környéke. Utána is lehet persze, de semmi köze ahhoz, hogy érzed-e már a babát rugdosni, vagy sem. (Gondolj bele, a legtöbb kismamának azért mégiscsak elmúlik ilyenkor, pedig ők sem érzik még a babát a 12-13. héten!)

Amica! Üdv és gratulálok, újabb 3. babás kismama köztünk! Kép Hajrá nagycsalád! Kép

Hello (13+0)
hello
 
 


Sziasztok!

Amica! Kb. egykoruak vagyunk, már úgy értem, hogy én is kb. 5+? lehetek. Nekem is van egy 2,5 éves kislányom.
Visszatérve az hányingerre és az émelygésre. Szerintem ez annyira változó. Van aki megússza, van akinek tart a 12. hétig, de olyanról is hallottam, aki szinte végig szenvedett. Reménykedjünk, hogy mi 12 hétig szenvedősök közé tartozunk. Kép
Most kicsit dologzom.

Sziasztok kismamik.
Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Sziasztok!
Én is kétszer próbáltam tegnap Ancsának válaszolni, talán harmadjára menni fog. Szóval az nem baj, ha fáradt vagy, pont az ellenkezőjét szolgálja, tehát hogy ne gyengülj le! Az meg külön jó, hogy megengedheted magadnak, hogy aludj... Kép Persze ettől függetlenül azért egyél, igyál rendesen, az is fontos.
Hello, a 12. heti nucha szűrést is genetikai UH-nak mondják! Legalábbis nálam ez volt, ebből adódott is némi félreértésem egy másik topicban. Kép
Hányinger: nekem valaki azt mondta, hogy a 12. hétig tart, mert addigra a szervek kifejlődnek. Valahonnan viszont a másik verzió jutott a fülembe, tehát émelygés, amíg meg nem mozdul. Remélem, én nem ezután fogok "rászokni"....

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Több gyermekes kismamáktól kérdezném, hogy elvben mikor kéne érezni már a babót?
Olvastam sok mindent de valahol 15-16. hetet írnak, valahol meg csak 18-19. hetet.
Ti mikor éreztétek?
Tudni lehet hogy ez már az és nem csak fáj a pocak vagy húzódik?
Annyira kíváncsi vagyok!:-)

További szép napot!
Kari
(13+1)
kari
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltam UH-n (9+5) mocorgott, keze-lába járt. 27 mm-es és egyenlőre minden rendben.
Én továbbra is nagyon-nagyon jól viselem a terhességet, egyáltalán semmi bajom nincs. Már ami a hányást, émelygést illeti. Aluszékony vagyok, folyton tudnék aludni, minden helyzetben.
A kisfiammal végig hánytam az egészet. Nem múlt el még akkor sem, mikor a baba megmozdult.
Jó, hogy most nem így van és szó szerint élvezhetem a terhességet Kép

Jár valaki a Szent Imrébe?

wanga
 
 


Wanga, végre valaki, aki hasonló "tüneteket" produkál. Kép
Kari, nekem ez az első babám, de szerintem a többgyerekesek is hasonlóakkal szolgálnak: szóval a baba megmozdulása babafüggő. Van aki már a 16. héten érzi, de van, aki csak a 20. hét után. Mindegyik normális! Hallomásból úgy tudom, hogy azt lehet érezni, mintha belülről mozognának a szerveid (szebben nem ment, bocs). Tudni elsőre szerintem nem lehet, mert csak később esik le, hogy jé, ez a baba volt! Kép Kivétel talán a második-harmadik-sokadik gyerekes anyukák, akik már tudják, hogy mire várjanak... Kép
OFF. Nálatok havazik? Itt Szegeden a jóelőbb szakadt. Én olyan hepi vagyok! Imádom... ON.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Szia Exdeus! Nálunk Sopronban reggel óta esik!!!!!!!!!!!!!!! Azért olvad is, de a házetők fehérek!

Kari én az elsőnél a 16hetes vérvétel napján éreztem meg a kádban pihiztem éppen, a másodiknál már vártam, de csak a 19. héten voltam benne biztos.

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Üdv Mindenkinek!

Ma azt hallottam, hogy a 12 hetes nyaki bőrredő vizsgálatot csak 3D-s gépen csinálják, mert a hagyományoson nem látszik. Most sikerült megint jól bepánikolnom, mert szerintem a doki magánrendelőjében, ahova csütörtökön megyünk, tuti nincs ilyen hi-tech. Segítsetek! Ugye látszik sima UH-n is a redő?
Hálás köszönet!

T.
tarhonyanya
 
 


Szia Tarhonya!

Szerintem nyugodtan nyugodj meg!! Kép Amíg nem voltak ezek a hiper-szuper gépek, addig is mindig meg tudták mérni a nyaki redőt a sima 2d-s uh gépeken!!! Hol hallottad ezt a dolgot? Mindegy, szerintem bizti nem érdemes ezen rágódnod!

Ági! (Exdeus) Ha így van, akkor bocs! Én már "öreg motoros" vagyok a témában (tudod, 14 éves a nagyobbik fiam), és az eddigi gyakorlatban a 18-20. hetes uh szűrő vizsgálatot nevezték genetikai uh-nak! Ha ez az új módi, akkor bocs Dorentől is! Kép

Üdv, Hello
hello
 
 


Tarhonyaanya!!
Szerintem ne ijedj meg...én a második gyerkőcömet várom és nála is meg a bátyuskájánál is a kórházban nézték a bőrredőt egy olyan gépen ami ugyan átváltható 3d-s üzemmódba, de a normál 2d-n nézik. Egyébként ezeken a 3-4 d-s rendeléseken is először az értékeket 2 d-n nézik meg és csak a "mozizáshoz" váltják át 3-d-re.
Egyébként az én dokim magánrendelőjében egyáltalán nincs uh, úgyhogy a vizsgálatokra mindig a kórházba kellett és kell mennem.....szóval így nekem nincs is havonta uh. Egyébként hol úgy érzem, hogy ez még jobb is, hol pedig alig bírom kivárni, hogy legyen már újra. Az első babánál el is mnetem 3d-re, de nem volt szerencsém, jól bepánikoltattak, hogy nem mozog rendesen, meg alig van magzatvíz, meg mintha kicsi is lenne, úgyhogy javasolták, hogy járjak gyakrabban,2-3 hetente kontrollra. Az orvosomnak elmondtam, aki rögtön behívott a kórházba, megvizsgáltak és persze minden ok volt....csak valószínűleg azt akarták, hogy még menjek vissza egyszer kétszer ugyebár.....szóval nem lehet, hogy ez is csak ilyen "reklámfogás" hogy csak ilyen gépen lehet nyaki redőt nézni.
Szerintem ne izgulj, de hogy megnyugtasd magad azért mondd el az orvosodnak, abból baj nem lehet.
acer
acer
 
 


Sziasztok,

Hello, lehet nem jó rá a kifejezés, de a doki is így mondta, hogy genetikai uh, és valóban, ahogy Exedus is írta, a nyaki redőt nézik. Most 13+3 a "korunk".
A doki azt mondta, hogy korábban ezt nem ilyen korán vizsgálták. Nem emlékszem a fiamnál mikor milyen konkrét paramétereket néztek az uh-k alkalmával, a fejkörfogat, hosssz., stb. mellett.

Tarhonyanya, tényleg nyugodj meg. 2D-s uh-n a doki ugyanolyan jól meg tudja állapítani, mint a 3D-n. Nekem anno elmagyarázták, hogy tulajdonképpen a 3D-s gép is 2D-s, csak a számítógép technikailag hozzávariálja a harmadik D-t. Kép És ebből áll össze olyan kép, ami számunkra is élvezetesebb, és nem csak a szakavatott dokik látnak mindent pontosan. Bocsi, hogy nem voltam túl tudományos, ennyi, számomra fontos infot hámoztam ki az egész magyarázatból.

A babamozgás meg tényleg nagyon változó, hogy mikor érzitek meg. A másodikat állítólag már hamarabb megérezni, mint az elsőt.
A másik, hogy addig tart a hányinger, amíg meg nem mozdul, én is úgy gondolom, hogy marhaság, csak hát ezekkel próbálják számomra érzékelteni, hogy egyszer csak vége lesz (gondolom) Kép

A hóesésnek én most még annyira nem örültem, mert építkezünk, és még nincs tető a házon, ill. a falak felett...

Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Kedves Hello Kép Acer Kép és Doren Kép

Köszi az infókat, sejthettem volna, hogy ez is csak egy újabb kacsa! Kép

Mindjárt le is morzézom Tarhonyának, hogy ne aggódjon, 2-d-n is megvizsgálják a bőrredőjét, úgyhogy húzza be, amennyire csak tudja, hogy szép kicsi legyen! Kép
tarhonyanya
 
 


Mindjárt le is morzézom Tarhonyának, hogy ne aggódjon, 2-d-n is megvizsgálják a bőrredőjét, úgyhogy húzza be, amennyire csak tudja, hogy szép kicsi legyen!--> Én ugye holnap megyek, majd addig valahogy én is leüzenek. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok Lányok!
Köszönöm szépen a válaszokat. Akkor majd nagyon figyelek 16.hét után hogy mikor jelez a pocaklakó.
Remélem mind a kettőtöknek minden rendben lesz az UH-n.

Aranyos volt amit írtatok, hogy "húzza be a nyakát" szegényke már most komoly feladatokat kap:-)

Mindenkinek szép napot!
Itt Bp-en süt a nap, de nagyon hideg van. Vigyázzatok Magatokra!
Kari
kari
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak hogy eloszlassan a félelmeket.

Íme egy szakember véleménye a 2D, 3D, 4D UH-ról. Orvosi szaklapból idézek.

"A 4D készülék egyben egy nagyon jó 2 dimenziós ultrahang is. A hagyományos síkmetszetekből a gyakorlott szakember ugyanúgy meg tudja állapítani a rendellenességeket.
Ennek az új fajta képalkotásnak inkább pszichológiai jelentősége van. 2 és 3 D Uh-val is pontosan meg tudja állapítani egy gyakorlott szakember a jelentős rendellenességeket."
kari
 
 


Sziasztok,

a több D-s uh-oz még egy kis hozzászólás:
amikor a fiammal elmentünk 4D-re a 29-dik héten, teljesen nyugiban volt, "aludt" és a doki semmiféle bűvöletére, még a pocak-bögdösésére sem volt hajlandó felébredni és megmoccanni. Így közölte velünk, hogy bár 4D lenne, de mivel nem mozog így csak 3D! Kép

Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!
Íme a legfrissebb adataink:
Ülőmagasság: 60 mm, BPD: 24/27 mm, femur és humerus egyaránt 8,8 mm, orrcsont: 3,6 mm (szerintem az apjára ütött, nekem nagyon kicsi az orrom). Méhlepény tapadása: mellső fali, normál mennyiségű magzatvíz, élénk mozgás, szabályos szívműködés (frekvencia 150/min), nyaki redő: 1,3 mm.
Az UH szerint 12,5 hetesek vagyunk az én számításaim szerint 12+2, tehát viszonylag jók vagyunk.
Tehát hallgatott rám babóca, összehúzta magát. Kép
Sima 2D-s hüvelyi UH-val nézték!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ági/Exdeus, Kép gratula a szép eredményekhezKép

Ja, nekem olyan népbutításnak tűnt sokáig ez a 4D. Én ui. úgy gondolkodtam, hogy a 2D a sík, a 3D a térbeli, a negyedik D-t pedig az időnek gondoltamKép Vicces mondjuk, hogy a mozgástól lesz 4D..(akkor tul.képpen animált 3D a 4D, nem?)
De szőke vagyok, szóval legyetek elnézőekKép

Babamozgás: nekem először olyan érzés volt, mintha szódabuborékok lennének a pocimban. Én ált. a 15-17. héten éreztem a babát. De még a 20. hét sem "késő", szóval senki ne pánikoljon!!Kép

Nálunk (Pécs mellett) ma is hófehér minden: ezt imádom, az viszont, hogy sarkvidéki szelek fújnak, ki nem állhatom.

Verus

Kép
verus
 
 


Verus, jól gondolod, a 4D is 3D, csak látod, ahogy mocorog a baba, tehát a 4.D az idő (ugye a folytonos mocorgás miatt). Kép
Nálunk már elolvadt a hó, csak némely zárt területen (pl. udvar) van bemutató belőle. Kép Hideg szél itt is van! Mondjuk én ma nem fáztam annyira, mint tegnap.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


ÁgiKépKép

Kép
verus
 
 


Sziasztok.

Én is csatlakoznék, ha még van tagfelvétel. Kép Igaz a tavasz legvégére várjuk a picit, de látom ez itt nem gond. Kép
Most 14+4-ek vagyunk, 1. baba, a MÁV-ba járok, no hányinger. 29 éves vagyok.
Látom, van itt ismerős.
Szia Betti, Amica, Kamilla. Kép

Ági
potter_76
 
 


Szia Potter!
Üdv itt isKép Igaz én is még csak épp bejelentkeztem.
Még dokinál sem voltam, majd talán a jövő héten eljutok. Már elfelejtettem milyen is émelyegniKép, jaj és szülni isKép
Olyan hangulatember lettem, annyira dolgoznak bennem a hormonok!!!!!!!!!!!!
Vacakul is érzem magam, de émelyegtem a nagyokkal is.

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok,

mi is megnéztük a babát. Nincsenek olyan konkrét adataim, mint Exdeusnak, de a mienk is behúzta a nyakát! Kép
A doki annyit mondott, hogy a 13 hétnek megfelelő, mindene megvan, rendben van. Három hét múlva megyek AFP-re és laborra. Mert a védőnő nem küldött sehova, és állítólag a 20. hétig kell a labort megcsináltatni.

Üdv Potter, a tagfelvétel folyamatos Kép És én örülök, hogy egy kicsit idősebbek vagytok nálunk. Viszont, azt, hogy nincs hányingered, azt irigyelem Kép

Jó éjt,
Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Szia Potter-Ági! Kép

Üdv. itt! Kép

Lányok!

Remélem, hogy jövő péntekre nekem is összehúzza a nyakát a kis Maszat. Kép

Exdeus!

Gratulálok a szép méretekhez!

Betti
10+6 (12+0) remélem, hogy jövő pénteken most már pontosodik Kép

Betti
betti73
 
 


Sziasztok!
Nálunk szakad a hó!!!!!!!!!!!!!!!
Émlygésre is jó!!!!!!!!!!!!!!!!! (remélem)

Kép
Kép
Kép
amica
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: