Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Kati! Már meglepõdtem, hogy örültél annak, hogy Kitti elsíta magát anyukádtól. de aztán... Lili már 5 hónaposan sírt anyósoméktól, mert idegenek neki, rtikán látják. Akkor õ már akkor szeprálódott??? KépKépKépKép

Én sem menstruálok, ellenben ma olyan rosszullétem volt, ami a koraterhességemben. A szivem majd kiugrott a helyérõl és pocsékul éreztem magam. Gyengeség és szédülés. Holnap én is veszek egy tesztet. mellesleg a hüvelyi váladék is sokkal több. Lehet, hogy inkább menstruálni fogok hamarosan?

Krisztina! Én emlékszem hát persze, de szerintem te ezt nem olvasod el, mert ritkán jutsz gép elé. Azért leírtam. örülök, hogy jól vagytok. Katáról azóta sem tudunk sokat, de jó téged olvasni. Még emlékszem amikor a 30. hétben voltál...

Évi! együtt leszünk kismamák? most én sem szeretnék még, de ha jön, hát jöjjön. KépKépKép Ha olyan lesz mint Lili akkor még kettõ, ha rosszcsont, akkor egy.

Figyusztok nembaj, ha ma nem írok mindenkinek. Fáradt vagyok, nehéz éjszakánk volt és sejtésem szerint ma is az lesz.

Puszi:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy hiányoltatok, megvagyunk, csak kicsit összetorlodtak a dolgok, azért olvaslak Titeket kétnaponta, csak válaszolni nincs idõm. EL vagyunk kicsit keseredve, mert elvittük az autót szervizbe és potom 200 000 Ft amit állítólag rá kellene költeni, ez nekünk iszonyú sok, a kertes házba való költözésük úgy tünik november végére tolodik, ráadásul sok-sok munkám lene, és a Kinga nem nagyon akar elmaradni mással. Na jó ez a lelekemnek jól esik, de a pénztárcánknak nem. Na jó nem panaszkodom, ráadásul a taliról is lemaradtunk,de a képeket megnéztem, úgy fáj a szívem, hogy nem lehettünk ott, de majd legközelebb!!!

Zsóka!
Gratula a férjed díjához!!!

Snoopy!
Hétvégén Avon futásra nem jöttök ki? Esetleg találkozhatánk, ha jöttök!

Dia!
Úgy látszik volt valami múlt héten a levegõben mi is nagyon összekaptunk a párommal, de azóta minden rendben. Kép

Geri!
Köszi a dicsérete a Kinga nevében is. Sajnos mi is szopizunk éjjelente min. 1-szer, de inkább kétszer, és a Kinga 23.-án 10 hónapos lesz. Sajnos õ egyébként sem alszik túl sokat a Lili hozzá képest hétalvó, biztos azért mindig jókedvû a lányod.

Magdi!
Mi is Zuglóban lakunk, az IKEA-tól nem messze az Ond vezér parkban.

Na jó most elszaladok, és küldök képeket akinek még em tettem meg!

Sziasztok!

KingAndi
KingAndi
 


Sziasztok!

Csak így káposan:
A dög gép most tüntette el amit eddig beírtamKépKépKép
Anikó!
Evey milyen Zsombit kapott? Azt a pasisat, amit mi is? Azt persze köszi, ha eddig nem tettük volna. Nekünk a hét elsõ három napján jó lenne a tali, csak kettesben, mert Kedvesem dolgozik. Természetesen 16-án a házassági évfordulónkon 24 órázik Kép. Szerdán nem jönnek az anyatejért, a többi nap 3/4 12 körül. De megoldható...

Evey!
Ez a hétközbeni nap jó esetleg? Ha nem sofõrözöl, akkor szeretettel látunk benneteket, legalább egy parkolásra, hogy innen együtt szerencsétlenkedjük el az ifjúságot a szigetre 106-ossal és kacagás közepette.

Évi!
Hogy van a kezed?
Remélem azt fogja mutatni a teszt amit szeretnél. Reméljük az eredményrõl értesítesz bennünket...Kép

Verus!
Gyógypuszik szálltak, mielõtt elolvastam volna, hogy minden rendben. Tegyétek el õket késõbbre. Még jól jöhetnek...

Kati!
Valóban nem dolgoztam már akkor, de jányod olyan nagynak tûnik!
A hölgy aki szúrta fiatal, vagy még fiatalabb? Testalkata? Haja? Kiváncsi vagyok!
És a szülésznõ részletei?

Találkozócskák, képcserék... Kicsit elhanyagolva érezzük magunkat Kép

Snoopy
snoopy
 

 
 

Gabi!

Ha a mentõben alakult ki, akkor a négy óra a várakozással a kórházban korántsem lehetett kellemes. Szakmailag pedig természetesen elfogadhatatlan. A mentõsök be sem vitték a vizsgálóba az apósodat???

Verus!
Gratula a tapsikoláshoz!
Jancsi már a talin is döbbenetesen ügyes volt!

Andi!
Dehogynem megyünk!
Hogyan találkozzunk?
A 10-esre megyek, volt koleszos barátnõmmel és egy mostani kolléganõmmel. Úgy tûnik, hogy még Zsombit is lesz aki tologassa. Persze az apja dolgozik.

Madárka!
De jó neked! Két hétig majdnem meghaltam a gátseb miatt. Aztán jobb lett. Majd begyûlt az egyik bennem nem felszívódott felszívódó fonal, amitõl ismét nagyon fájtam.

Adri!
Mint egy felnõtt ember! Amennyit Leevi eszik és amennyit a kutyátok kakil Kép

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok LÁnyok!

Szia Krisztina, csak, hogy idetaláltál. Mit is kérdeztél? Ja, én Pankát leszoktattam a cumiról 4 hónapos korában de azóta az ujját szopja. Az miért baj? És azóta MINDEN éjszakát átalszik este 1/2 8-reggek 6-ig, majd 8-ig. Ha érdekel hogyan csináltam megírom. Bár Anikó és Évi is tudja. Kép

Evey! OK. Cimet küldöm e-mailbe kérem a cimedet. És tök jó, hogy eljöttök. Akkor ki fog vezetni? Vagy a párod id dzivesen jön hozzánk?

Anikó! Szerintem ne aggódj terhesség ügyben, bár te tudod mennyire megbízhatóan védekeztek, de mi igen és nekem is volt most 3 olyan napom, hogy az ellenségemnek nem kívánom. /szédülés, hányinger, hasmenés, fáradtság /Anyósom szerint mivel szoptatunk elég keményen -naponta én vagy 10x, de te és Évi is gyakran- és mivel nem vagyunk kövérek, nincs feleslegünk, ezért egyrészt vashiányunk lehet, mert nem eszünk elég gyümit, másrészt a tejtermelén sok kalóriát emészt fel és így a szervezetünk kimerülõben van. Ha belegondolsz ebben lehet valami igazság, de azért ha gondolod teszteljKépVárunk ám benneteket nagyon és az Ilcsi nénis cuccot majd megbeszéljük elõtte. A tali OK. nekem is jobb ez a dél körüli idõpont, különben nagy rohanás az egész. Jó idõt mondanak.

Dia! Munka után is jöhettek talira, megvárunk BenneteketKépKép

Kingandi! Húúúú, te is nagyon hiányoztál. Még mindig nem rendezõdtek az alvás dolgok? Gyere a talira és akkor elmesélem nekünk mi vált be. Ha rossz a kocsid akkor most én viszlek el BenneteketKép

Zsóka! Gratula a férjednek/hez. Ez a kimozdulás dolog nekem is hiányzik, mondom is itthon, hogy akkor most elmegyek és 1 napig nem is láttok, de aztán rájövök, hogy akkor ki fogja Pankát szopizatni és akkor lehiggadok. De ha nagyobb lesz, tervezem, hogy mwgyünk ide-oda. Jobbulást!

Kati! Én is erre gondolok, hogy lusti a csajszim, mert ha felültetetm õ is a polómba kapaszkodva húzza fel magát, de hason ha el akar érni valamit nem kúszik, hanem kiabál, hogy adjam odaKép

Magdi! Mi meg a XVI. kerületben lakunk, az Õrstöl 5 percre, össze kellene Andistól jönni egy kisebb sétáltatásra. Mit szólsz hozzá? És te AndI?

Gabi1! Gyógyító puszi BettinekKépKép

Verus! Örülök, hogy Jancsi baba jobban van. Megtaláltad Pankát?

Pele! Én is tudok egy nagyon jó dokinénit, ha érdekel megírom a paramétereket. a SOTE-n van, nem tudom mennyire van az messze. Hogy élted túl a mai napot? Milyen volt akiállítás?

Panka adatai: 66 cm, 8 hónapos és 6888 g.

Akkor tali? Írjatok, mert az már közel van. De lehetne a 3 napos ünnep valamelyikén is, hogy a vidékieket is megismerhessük végreKép

Üdv mindenkinek!

Pankamama


Évi! Szoptatás során a hormionháztartás labilis, ezért össze-vissza jön meg az embernek és ilyen barnás trutyi ovuláció alatt szokott lenni, ugyhpogy most vigyázzatok!!!!!KépKépKépKépDe azért tesztelj csak te is Kép
PM
 


Sziasztok,
Lassan már jegyzetelnem kell, hogy el ne felejtsek reagálni mindenkinek Kép.
magdi, de jó, hogy újra látlak! A júliusi tali óta nem is hallottam rólatok! Járni fogsz rendszeresen? Remélem! KépKép Hogy vagytok?
Ne haragudj, biztros nagyon fáj a fejed, de akkorát nevettem azon, hogy egy csomag pelus esett a fejedre... Egy kismamánál ez abszolút stílusos... Kép és: Kép

Evey,
nálatok milyen az alvászavara Kikkónak? Felébred, aztán visszaalszik? NMert néha Ábelnél van úgy, hogy felébred hajnali 3-4-kor, és csak reggel 6-7-kor (!!!) alszik vissza. Pelével beszélgettem már errõl, valószínûleg az az oka, hogy délután nem mindig tudom letenni, és a bioritmusa megkavarodik. De ilyenrõl, amit Ábel mûvel, még sose hallottam. A "hüveygolyókat Kép" a nyelv alá kell akni, nem elszopogatni kell, hanem majd maguktól (hamar) elolvadnak-feloldódnak.

Ancsa,
hüvelygolyókról neked isKép: nem tudom hol laksz, pl. a VIII kerben az Auróra utcai SZTK-ban levõ gyógyszertárban is van (állítólag) homeopátiás orvosság. Ami biztos, hogy homeop. patika, az a Teréz krt-on (jajjaj, nemtom, hány szám) - szóval ahgy leszállsz az Oktogonon, a JOBB oldalon mész a Nyugati felé, és ha jól rémlik, a mûásodik sarkon van. Vagy a hamradikon... De szvsz az arany oldalakban is megnázheted, hogy mely gyógyszertárak forgalmaznak homeop. gyógyszert.

Köszi mindenkinek a gratulációkat a párom sikeréhez! Én is nagyon boldog vagyok! (Sõt õ is, mert sdikerült idõben elkapnom õt Kamcsatkán, és emilben meg tudtam írni neki).

Képzeljétek, mire riadtam fel reggel KépKép. Éjjel Emese felébredt, szopizott, mint rendesen, és hát mindketten belealudtunk a szopiba. Szegény nagyon sokat forgolódik, és sikerült leforognia az ágyról Kép. Egy nagy huppanásra riadtam fel... Szegéyn, annyira sírt... Kép Nem hiszem, hogy a féjdalom miatt, inkáébb az ijedtség miatt - nem lehet jó érzés az embvernek szép álmából ilyenre ébredni... De nem volt semmi baj, meg is tudtam nyugtatni (cicivel, mi mással Kép).

Én most búcsúzom, ha taliztok, akkor jó talizást minsdenkinek! Mi holnap elutazunk, 23-án v. 22-én jövünk vissza. Most már az én torkom is fáj Kép, Emesének folyik az orra (még ha megtörölni akarom, már attól is üvölt, nem még a porszívótól...). Ábel nagyxon ügyíesen fújja az iorrát, de alig tudott elaludni, annyira köhögött KépKép.
Drukkoljatok, hogy 23-áig szép idõ legyen, gyakorlatilag azért megyünk le (na meg anyukáméknál sajna rossz idõben nem túl jó bent lenni, nagyon apró a ház).
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Szia Mindenkinek!

Dia! Pont lepattantál a chat-rol, mire a nyavalyás gépem hajlandó volt feltölteni a válaszomat. Tehát: szaggatott a le és felgördülés, ezer évig tart, mire le és feltölt valamit, az agyamra megy. És mindezt kizárólag a Babaneten és a Kölökneten muveli. Azt hiszem, azóta, mióta ez a kopogós muki itt vakerál a képernyo tetején.

Anikó. Gyakorlatilag megválaszolták már a többiek, amit kérdeztél a tejcsivel kapcsolatban, nem nagyon tudok hozzátenni semmit. Ja, én is siratom a telt kebleimet már egy ideje. Kép

Gabi! Próbáltál már váltogatott pozíciókat? Lehet a fogzás, füle, vagy cumizavar. Esetleg hasfájás. Ilyen feszítos esetekben gyakran beválik a félálomban szopiztatás.

Pele! De jó, hogy buborékol a kis Babszem!

Madárka! Az elso babámmal én még 24 órát sem töltöttem bent a kórházban a szülés után, úgyhogy meg tudlak érteni.

Ma nem írok mindenkinek, bocs, megyek aludni.

Ja, még valami. Csak semmi sértodés, ha valkit látszólag nem hiányolunk. Tudjátok, hogy legalább 20-an írunk ide?!!

Jó éjt.
Iboly
Iboly (iboly)
 


Sziasztok!

Evey!
Milyen táblázatra gondolsz? Ha a Babanetes családokra, akkor ott benne vannak a gyerekek.
Niki 10 éves múlt, Miki pedig 9 és fél hónapos, 8 kiló körül van.
Zuglóban lakunk a Népstadion metrómegállótól 2 saroknyira.

Verus!
Nincs harag. A Manót január 3-án szültem és elõtte minden nap órákat chateltem, de akkor Te még nem jártál erre, legalább is nem emlékszem rá.
Mielõtt babáztam bérügyi elõadóként dolgoztam.

Krisztina!
Én emlékszem rád, még emileztünk is pocakos korunkban. Kép

Pankamama, Andi!
Szerintem is összeugorhatnánk. Mikor?

Zsóka!
Igyekszem sûrûbben jönni, de amig jó idõ volt, addig a páromnak állandó mehetnékje volt és örültem, ha este beestem az ágyba. A pelusos dolgon elõször én s csak nevettem, de estére jött a fejfájás.

Nekem még nem jött meg, de a Nikinél is csak másfél év múltán volt mensim, amikor abbahagytam a szoptatást.

Talira mi is szivesen mennénk, de nem valószinû hogy odaérnénk délre. Meddig maradtok és merre lesztek a szigeten?

Mindenkinek jó babázást, sziasztok
Magdi
gallainemagdi (gallainema
 


Sziasztok, Lányok,
gyakran olvasgatlak titeket, ha nem bánjátok, most írok is.
Az én csepp fiacskám 5 hónapos múlt, még nincs foga, viszont nagyon készülödik. MENNYI IDEIG TART MÉG?! Nagyon nyügös az utóbbi néhány napban...
Gyönyörü idö van, szedjétek össze a családot és gyertek el Esztergomba, nagy buli van a híd avatása alkalmából, még vasárnap estig (kézmüves vásár, lovasbemutatók meg minden).

Iboly! Te nem esztergomi vagy véletlenül?

Keresem azokat a babákat, akik az én fiammal kb. egy idöben születtek: 2001. május 9.

sziasztok:
Jamina
Jamina
 


Sziasztok!

Nem veszetem ám el, csak most ne volt idõm jönni! Most már meg sem próbálom felvenni a fonalat, annyira lemaradtam, ezt más nem lehet behozni, úgyhogy most lehet már nem leszek aktuális, de azért írok ezt-azt.

Évi! Gratula az új autóhoz, mi is most nézünk körben autóügyben, mert le szeretnénk cserélni a 12 éves autónkat egy frissebbre és mi is Peugeot-ot néztünk ki, csak mi a 307-es típust. A Boci csoki papírokkal is lehet nyerni, Peugeot-t, én már fel is adtam a postán, hátha! Nem volt nehéz összegyûjteni a papírokat, tekintve az egy hétre esõ csoki-fogyasztásunkat…

Pele! Meggyógyultál már? Olvastam korábban hogy elkapott valami csúnya baci! Vigyázz magadra nagyon, meg a pindurira a pocakodban!

Snoopy! Megkaptam a képeket, nagyon szépek vagytok, de az apás kép nem jött át valamiért, csak egy X van a helyén! Megpróbálnád még egyszer? Én nem tudom miért képzeltelek téged szõke, nagyon hosszú hajúnak? Bár Gerirõl meg korábban azt gondoltam, gogy olyan vállig érõ fekete hajú… Engem is érdekelnének az EDA-s történetek, ha van kedved írj róla nekem!

Madárka! A 3D-s UH-ról is kapok majd képeket?

Geri! Nagyon várom azt a szegedi talit! Végre én is találkozok valakivel! Küldtem emilt a címemmel és a telefonszámommal!

Juca! Gabi! Én is kérek képeket!

Kriszta! Látom te is olyan gyakran jössz, mint én….

Evey! Jázmin friss adatai: 8320 gramm és 73 centi!

Többieknek akiknek nem írtam sok puszi!

Jázminmama
Jázminmama (jázmin
 


Sziasztok!

Még valami el szerettem volna mondani: idõnként felmerült az a téma, hogy kinek hogy mozog a babája, miért nem hasal, ül, áll, jár már.

Az én fiatal anyuka ismerõseim között, most az a menõ, hogy kinek a gyereke kezdett el hamarabb ülni, mászni stb. Biztos ti is találkoztatok ilyennel. Ne hallgassatok rájuk! Mindenkinek a saját ütemében kell hogy fejlõdjön a gyereke, nem szabad gyakoroltatni semmit azért, hogy késõbb lehessen büszkélkedni. Ne ültessétek a babákat, majd felülnek ha elég érettek rá, és nem úgy hogy napjában 20-szor felhúzkodom, beállítom a lábait,kitámasztom hogy el ne dõljön hanem MAGUKTÓL! Jázmin tegnap emelkedett elõször négykézlábra (most 8 hónapos) és önmaga gyakorolja felülést. Az oldalára fordul, egyik lábát emelgeti fel, a lenti karjával meg tolja ki magát, ez a menete a felülésnek. Pár hét múlva teljesen egyedül fel fog ülni, anélkül, hogy én beleavatkoznék. Olyan jó érzés nézni ezt a próbálkozást (nagyon jó a gyerkõcnek is), ne avatkozzunk bele, hagyjuk hogy tegye a dolgát!
Nem szabad megfosztani õket a mozgás tanulásának örömétõl! Ne állítsátok fel õket, ne vezetgessétek még ilyen pici korban. Ha eljön az ideje, majd õ felkapaszkodik valamibe és rettentõ boldog lesz, hogy ezt õ csinálta egyedül. Ha leteszitek a szõnyegre játszani, tegyétek a hátára, hagyjátok, hogy õ maga forduljon hasra ha akar. Nincs más dolgunk csak megfelelõ környezetet biztosítani neki és figyelni ahogy megtanulják ezeket a dolgokat egyedül! Olyan nagy csoda ez, nem szabad beleavatkozni.

Azoknál a gyerekeknél akiknél a gyakoroltatás van, valóban hamarabb felülnek, felállnak, ám késõbb gyakrabban megütik magukat, esetlenebbül mozognak, izmaik kevésbé kidolgozottak lesznek.

Ne haragudjatok, hogy így rátok zúdítottam ezt, lehet, hogy valaki nem is ért vele egyet, de muszáj volt elmondanom! Én sem vagyok profi elsõ gyermekes lévén a gondozásban-nevelésben, de gyógypedagógiát tanultam és tanulok a fõiskolán és ezt nagyon szerettem volna elmondani nektek.

Köszi, hogy meghallgattatok! Most már tényleg igyekszem sokszor jönni Kép Kép Kép!
Jázminmama
Jázminmama (jázmin
 


Sziasztok!

Elõször is: Csonginak végre kibújt az ELSÕ FOGA! Ez most már tuti érzem a recéketKép

Jamina, mi is kb. 5 hónapos kora óta fogunk mindent a fogzásra! Csongi szerdán volt 7 hónapos!
Mai napig nem tudom, tényleg a foga piszkálta, vagy valami más baja volt!

Jázminmama, a 307-es az szupi, de nekünk arra nem futottaKép Irigy.Irigy.Irigy.
A hozzászólásodhoz lenne egy kis megjegyzésem. Csongi már 4 hónaposan imádott üldögélni. Ha fogtam az ölembe, húzta fel magát derékszögbe. Én úgy gondolom, hogy nem én erõltettem, és nem is gyakoroltatásnak fogtam fel. Most állandóan rúgja ki magát állásba, ha úgy hozza a helyzet.
Magától felülni még nem tud, de ha leteszem ül, mint a cövek. És mint már említettem mászik.
Mellesleg én is utálom, ha versenyt csinálnak ebbõl az anyukák.

Ma megcsináltam a terhességi tesztet. Negatív lett. Én örülök jelen pillanatban ennek.

Most megyek, mert leragad a szemem.

Sziasztok

Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!
Hü, a nemjóját... csak gyözzek válaszolni! Jó, hogy újra elökerültél, Jázminmama! Nem baj, hogy ránk zúdítottad mindezt, sok igazság van benne... nekem pl. már égnek áll a hajam az olyanoktól, hogy na, jár már? (tegnapelött kérdezte egy ismerös, ja, Leevi 16.-án lesz 8 hónapos) Erre én jól megmondtam, hogy nem, söt, mégcsak nem is kúszik, se nem mászik, totál retardált szegény. Erre jól befogta. Èn nem siettetem, Leevi körbe forog a pocakján, meg rendszeresen betolat a kanapé alá, aztán onnan sír. Mi meg vigyorogva kikotorjuk. Kép Viszont én ültetem, nem azért, mert siettetem, hanem mert imád ülni, stabilan és párnák nélkül, fekve csak sír, ülve viszont jót játszik. Felülni még nem tud egyedül. PM! Leevi is pipán kiabál, ha nem ér el valamit, de utánamenni totál lusti. Majd, idövel...
Kati! Milyen lett a fogszabályzó? Hogy viseli a kisasszony?
Magdi! Fejed fáj még? Még jó, hogy "csak" pelus volt... én anno a Metroban láttam, amint egy fagyasztóláda zuhan le a tárolópolc tetejéröl. Még szerencse, hogy nem volt alatta senki. Azért szerintem odafigyelhetnének a Tescoban is az ilyesmire.
Evey! Kistesó remélem majd jön, de ha lehetne, azért kicsit késöbb! Kép Ha nem, akkor nyáron megen szülünk Kép.
Verus! Jancsi Kép Szerintem majd eszik mást, amikor akar! Még ugye senki sem vette át a diplomáját két szoptatás között, vagy Iboly, ilyen is van? Kép
Tényleg, Iboly! Most naponta kb. 4-5 ször szoptatok, de van úgy, hogy néha csak 3szor. Így is megmarad a szükséges tejmennyiség, vagy megint süritsek kicsit szerinted?
Krisztina! Persze, hogy emlékszem! De hogy Domi is már ekkora... nálunk Leevi még mindig cumizik, de csak elalváshoz meg amikor totál ko. Én nem akarom egyelöre leszoktatni, nekünk a fogdoki azt mondta, inkább a cumi, mint az ujj, mert 1. cumiról mikor le akarod szoktatni, egyszerüen elveszed (persze ez gondolom nem ilyen egyszerü, erre sok prakrikát hallottam) 2. nem deformálja a fogakat. Állítólag ha valaki nagyon ujjszopós, arról elég macera a leszoktatás, mert az ugye mindig kéznél van. És az a felsö fogakat kifelé deformálHATJA. Szóval nem mindenkinél lesz kapafog, de nekem pl. egy jó barátnömnél nagyon az lett, nagyon ujjszopi miatt, szóval én próbálom nem rákapatni a kiskrapekot. Ettöl még másnak lehet ez a jól bevált Kép. Ja, nálunk csak a Calgel a nyerö a fogzáshoz, a Dentinox nálunk meg se kottyan.
Gabi1! Jobbulást Bettinek! Remélem ma már jobban volt!
Évi! Gyümit én du. adok, uzsira, elöbb gyümi, aztán cici. Nálunk a kaja a köv. : reggel 6-8 között: cici; 10körül:fözelék; 1körül:fözelék+csibehús; 4körül:gyümi+cici; fél8:gyümölcsös zab v. rizskása; 9körül cici. Van úgy, hogy ebéd meg tízóraihoz is cici. Söt, ha jobban belegondolok, általában. Lányok! Szerintetek lehet egy babát túletetni? Olyan étvágya van az én kis Babarkámnak... de arra gondoltam, csak nem tátogna vadul, ha nem lenne kajás. Szerintetek?
Anikó! Teszt? Bevallom, nekem is így jött meg, elöször gyanakodtam, aztán meg megjött.

Ja, még a szaunás romantikáról... hát, jó kis vicces esténk lett! Bevonultunk a szaunába, elözöleg ráraktuk a kis kolbikkal, hagymával meg paradicsommal telepakolt zacsinkat a kövekre. Szóval mire bementünk, az egész lakásban kellemes kolbi illat terjengett, meg sült hagyma... aztán mikor bementünk, kilukadt a zacsi, párom meg gondolta, akkor vegyük le, ez már úgyis kész. Na ja... a zacsi erre totál tropára ment, hagyma leesett a földre, a paradicsom kifolyt, csakúgy, mint a kolbik leve, mindez a forró kövekre, így jó kis füst lett. erre secpec bekapcsolt a gyerekszoba elött levö tüzriasztó, mi pucéran futkostunk, hogy összeszedjük, lekapcsoljuk, felmossuk... szerencsére kis Bubóka nem ébredt fel minderre. Ablakokat, ajtókat kinyitottuk, fürdököpenyben megvacsiztunk, addig a szauna is kiszellözött, aztán mentünk szaunázni... Ja, a kiskutyánk még ma is a szauna meg a fürdöszoba járólapjait nyalogatta . Kép Viszont ennyit már tök régen nem nevettünk! Elkezdtük tervezni a karácsonyi ajándékokat is.
Akkor mára eldugulok, te jó ég, hát van, aki el bírja ezt olvasni????
Puszi mindenkinek, és mindenki, aki nem ír, csak olvas épp minket, az írjon, mert hiányolom!
Adri
KAdri
 


Évi!
Látom, közben írtál! Nagyon gratula a fogacskához! Szerintem is tarthat sokáig a fog kibújása, nálunk is az elsö másfél hónapig tartott!
Adri
KAdri
 


Sziasztok!

Folyton folyvást rohanok. Rengeteg mindent kellene írnom, gondolatok rajzanak a fejemben, DE a legfontosabb, hogy kedden jönnek hozzánk az ablakszerelõk. Legkésõbb 13h-kor és állítólag 1.5 óra lesz, amíg restaurálják a lakótelepi minõsíthetetlen ablakunkat. Le kell szedniük az ablakpárkányt is. Kiváncsi vagyok. Meddig maradtok? Megvártok?

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok!
Jázminmama! De jó, hogy elökerültél! Szerintem tök igazad van abban, amit a mamák versenyzéséröl írtál. Engem a doktor néni állított le, amikor aggódva mentem hozzá a 2. gyerköccel, hogy miért nem jár még, az 1. ennyi idösen rég ment. Ö meg mondta, hogy csak ne hasonlítgassak, EZ EGY MÁSIK GYEREK, másképp fejlödik, mozog, mint az elözö!!! akik meg versengenek ebben, azokra rá se fitty!

Ja! A csokipapírokról meg annyit, hogy én is úgy döntöttem, hogy nyerek egy autót (aug-ban, ásványvízzel), persze, nem nyertem. Egy ismerös viszont mesélte, hogy ö akkor szokott le a beküldözgetésekröl, amikor nyert egy thaiföldi utat, pedig nem is küldött be semmt. Úgy történt, hogy a barátnöje annál a cégnél dolgozott, amelyik szervezte az egészet, és amikor jött a sorsolás, akkor ezt a lányt megkérdezték, hogy ugye, megteszi, hogy öt húzzák ki a kalapból, és elutazik. Na, megtette, boldogan. De ha így megy az ilyesmi, akkor nem nagyon érdemes hinni benne. Nem lehangolásnak szántam, bocs!

Adri! Klassz lehetett a romantikus este! Jó is az, amikor néha ilyen röhögösre sikerül a dolog!
Leevi képei megjöttek, nagyon klassz kis srác, büszke lehetsz rá!!!

Snoopy! A második küldemény megérkezett. Nem tudom, az elsö, hol keveredett el, nálam nincs. Ennek ellenére Zsombi nagyon tetszik!

Lara! Nem tudom, hol vagy, lehet, hogy már kettöben? Töled is megjött a kép, igaz, jó régen, bocs, hogy csak most írok! Az egyiken nagyon jól játszik a picur arca! Kíváncsi vagyok, igaziból milyen lesz, majd küldd zat is, jó? Köszi!

PM! A letolást vettem, nagyon igyekezni fogok, hogy a talin ott legyünk!!! Rettegek az irgum-burgumoktól! Igaz, hogy ez a déli idöpont elég húzós, mert épp akkor alszik Lili, de megpróbálom... Bár jó ötlet a hétvégi tali is, igazán gondolhatnánk a távoliakra is!! Jázminmama pl. a múltkor szentül megígérte, nem?

Zsóka! Már biztos nem olvasod, de azért leírom: jó utat, jó pihenést Nektek, töltödjetek föl a nagyinál rendesen!!!

Kingandi! Neked is köszönöm a képeket! Van egy barátnöm, ö is Kinga, hát, a Te lányod is igazi "Kingás"! Nagyon jófej kislány, nekem nagyon tetszik! (Küldtem én már Neked magunkról?)

Pele! Gratula a kis Buborékhoz! Annnnyira imádtam, amikor már érezni is lehetett, hogy bent van, nemcsak tudni!

Na, eldugulok, meg el is alszom. Jó éjt mindenkinek, igyekszem holnap is jönni! Ezer bocs, ha valakinek nem írtam!!!
Emese
Emese (emese)
 


Kedves PM!

Hát persze, hogy érdekel, hogy csináltad az éjszaka átalvását! Megtennéd, hogy e-mailben írod meg nekem, a krisztinyka@ivillage.com címre, merthogy nem tudom, mikor fogok tudni újra nethez jutni. Elõre is köszönöm!!!!

Egyébként köszi mindenkinek, aki még emlékszik rám! Kivételesen sikerült most sûrûbben nethez jutnom.

Kedves Gabi!

Amikor Dominik nem akart szopizni, mert neki is volt egy ilyen rövid idõszaka, én a szájába dugtam a cumit, amikor elkezdett sírni, aztán amikor megnyugodott, újból mellre tettem. Jó darabig eltartott így, amíg végre jóllakott, vagy hogy egyáltalán elindult a tej, de egy idõ után minden visszatért a megszokott kerékvágásba.

Drága Zsóka!

De rég hallottam már rólad!!! Olyan klassz a babanapló, amit tõled kaptam - folyamatosan vezetem bele Domi fejlõdését!

KAdri! Rólad is jó hallani! Cseri Csilla már kérdezett rólad nemrég, de akkor még nem tudtam mit mondani.

Ezer puszi mindenkinek!

Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Sziasztok Lányok!

Merre vagytok? Élvezitek a jó idõt és elmentetek kirándulni? Tali ügyben mi a helyzet, inkább hétvégén?

Mi tegnap az összes virágunkat átültettük, bár a " tük " az túlzás met a férjem anyukája csinálta a 2/3-át és utána az erkélyemet és a szekrények tetejét is rendbe rakta. lehet, hogy néha hülyeségeket beszél de amúgy egy segítõkész és aranyos Valaki. Ezt is meg kellett nektek írnom, nemcsak ha haragszom rá. Én meg fõztem, A férjem meg is jegyezte kajánul a gyereknek, hogy jól nézze meg mit csinálok, mert ezt ritkán fogja látniKép

Ma meg potenciális helyeken néztünk építési telkeket a Pilisben... hát van egy -két szupi hely

Most etetés jön, majd folytatom nemsokára
PM
 


...na itt vagyok ismét. szóval a gyerek ült a természetben a fûben mi meg szedtük a sok kökényt tök jó volt. Du. vendégek jöttek volna de lemondták , így maradt a felemelõ vasalás.


Adri! Halálra röhögtem magam a szövegeden. Nem lehetett semmi az az este.

Evey! Megkaptad az SMS-ben a címemet?

Zsóka! Jó pihenést!

Évi! akkor megnyugodhatsz. Hidd el a szoptatástól van ez az össze-visszaság.

Anikó?Kép

Kingandi! Köszi a képeket, nagyon szép még mindig Kinga és alig várom, hogy talizzunk. Magdival már megbeszéltem tõled is kérdezem van kedved hatosban sétálni a patak mentén Rákosfalván valamikor? Tök jó lenne. Kép

Magdi! O.K. Mikor?

Na most már lement a nap, gyertek írni.

Üdv:Pankamama
PM
 


Sziasztok!

Bocsi most csak röviden.

Pankamama, Magdi igen , ige talizzuk, nekük elvileg bármikor jó, úgyhogy egyeztessetek!

Pakamama! Én is várom az ötleteket az éjszaka átalvására, majd személyesen remélem elmeséled. Nekünk Az aludj jól gyermekem könyv alapján sajos nem jött be.

Most rohanok, sziasztok, jó hétkezdést!

Emese! em, tõled még em kaptam képeket!

KingAndi
KingAndi
 


Sziasztok,

én is élek ám még, csak úgy éreztem ,annyira lemaradtam, hogy már nem is érdemes jönnöm.. de láttam, hogy hiányoltatok, és nagyon jól esett. Szóval velünk minden rendben, csak kicsit idõhiányban szenvedek állandó jelleggel. ÉS állítólag ez még csak rosszabb lesz Kép
Képzeljétek, találtam egy szimpi nõcit, aki hetente 2x5órát vigyázna a gyerkõcre, de 700 ft-os órabért kér.Szerintetek ez sok? VAgy ennyi ma egy babisitter?

Jamina, az én lányom máj. 1-én született!

PM, engem is nagyon érdekel az átalvás, lszi küldd el nekem is! drjehn@interware.hu
Többre sajnos megint nincs már erõm, úgyhogy jó éjszakát!
JA: Pötyi 5,5 hónapos pont ma, 7,5 kg, és 67,5 cm.
Egyébként már adok neki délben bébihamit ,de még fél üvegnél többetsosem evett meg. PErsze sk. kaját is kap, csak annak a menniységét nem tudom lemérni.

Sziasztk, jó lenne már tényleg egy tali, nekem pl. a csüt. jó lenne!!! De tkp. a szerda is.

Kriszta
Kriszta
 


Sziasztok!

Nagyon nyomi napom volt ma, úgyhogy csak rövidenKép
Nem mondok biztosat a keddi talira, mert amennyire a múltkor kimaradtunk a szórásból, tegnap du. Hanna lázasan ébredt, ami azóta is tart kisebb-nagyobb megszakításokkal, és nagyon nyûgös. Plusz Áronnak is hõemelkedése volt és megy szegénynek a hasa. Úgyhogy nincsenek nagy reményeimKép

Pankamama!
Érdekelne a dokinénitek a SOTÉ-n! Nagyon jó lenne, ha meg tudnád írni a paramétereket.
Áron most taknyos, szerintetek megvárjam, amíg meggyógyul, és akkor vigyem el hallásvizsgálatra, vagy lehet így is?

Bocs, hogy nem írok most másnak, de mindenkit rengetegszer puszilok, és azért még reménykedem, hogy eljutunk a talira...

Jó éjszakát: Pele
Pele
 


Sziasztok!

Még mi is élünk.

Ha már így tetszik a naplóstílus, akkor ebben folytatom... Hátha egyszer olvassa majd 20 év múlva a kiscsaj is..Kép

Szóval:

Csütörtök: Semmi különös.

Péntek: Kaptam egy nagyon jó állásajánlatot. Sok pénzzel járna, nagyon sokkal, de 8 órában kellene dolgozni. Én meg nagyon sokat vívódtam, de azt hiszem, nem szabad elfogadnom. Borinak szüksége van még rám. Jól jött volna a pénz, de nem tudnám megbocsájtani magamnak, ha a gyerek szenvedne ettöl bármiféle hátrányt.

Szombat: hajnalban keltem, mentem dolgozni, aztán jöttem haza. Bori mikor elmentem, éktelenül üvöltött, és még sírt utána 3 órát. Szegény párom alig bírta megnyugtatni. Aztán elaludtak, és a párom arra ébredt, hogy a kisasszony elszedte a barikádot az ajtóból, kiment a konyhába, leszedte a hütö tetejéröl a párizsit, és a köre ülve eszegette. Amikor meglátta az apját, tele szájjal sziázott neki...Kép Este meg suttyomban rápisilt a paplanomra, teljesen eláztatta...Kép Ja, és ma a nagymaminál fügét evett, de nem ám aszaltatt, hanem igazit!

Vasárnap: A délelött elég zürös volt, én ideges voltam, nem tudom, miért, de szegény Borival is türelmetlen voltam. Ö is elég nyügi volt.
Aztán délután aludtunk egyet, egész másképp ébredt fel, mint amilyen hangulata volt délelött. Elmentünk találkozni a barátainkkal a Bambiba, jó kis szocreál maradvány a Frankel Leó utcában. Bori nagyott alakított, minden rosszarcú alkoholistával lekokettált, egy sajtos rudat annyira mohón tömött a fejibe, hogy ki is hányta. Aztán elintézte a tözsdei ügyeit egy pár mobiltelefonhívással, mi meg majd megszakadtunk a röhögéstöl..Kép Meg bekommandózott a pulthoz, és verte a pultot a sütikért. Aztán hazafelé beugrottunk a Mammutba, a Quick-be kajálni. Borika evett egy kis sültkrumplit. Jó sós volt, de egyszer nem lehet tõle baja. Viszont kapott tojássárgát, életében elöször. Ízlett neki, egyelöre nincs is töle baja.
Most meg már édesdeden alszik, remélem rendesen.

Adri! Ez a szaunás sztori!!! HÁT, nem semmik vagytok!Kép A veszekedés sajna sokszor elöfordul, asszem a fáradtság, a fásultság, stb. Meg ugye az ember az idegességét nem az ö kis drága magzatára borítja, hanem valaki másra, és ki van ott? Naná, hogy a párja... Sajna. Meg fordítva is igaz. Ök meg a melóból származó vackokat hozzák haza. Remélem, egy idö múlva azért már okosabban fogjuk tudni kezelni ezeket a dolgokat, de még azért elég új egy élethelyzet az, hogy gyerek van, akkor is, ha Bori már 16 hónapos lesz. JESSZUSOM!!! Hogy megy az idö!

Andi! Igen, sokszor olyan, mintha a levegö tehetne a feszültségröl...Kép De komolyan, vannak olyan napok, hogy jobb lenne, ha egyáltalán nem is szólnánk egymáshoz, mert különben tuti összekapunk.

Jázminmama! Én sosem eröltettem Borinál a mozgást, de már 5 és fél hónaposan magától felállt. Ezt a versengés dolgot én is rühellem, van egy ismerösöm, aki állandóan azzal jön, hogy az ikrei már járnak, stb. meg hogy ezt esznek, azt esznek, amazt esznek. Már négy hónapos korától hozzátáplálta öket, pedig teje 6 gyerekre volt, aztán csodálkozott, hogy nem akartak szopni, meg, hogy elment a teje, meg hogy a gyerekek úgy 1 évesen nem voltak hajlandóak mást enni, csak borsót. Amúgy a gyerekei egy hónappal idösebbek Borinál, de állandóan méricskéli öket. Na, nem is hívom mostanában, hogy mi van velük.

Iboly! Bocs, csak mennem kellett aludnom. Nekem nincsenek hasonló gondjaim a babanettel. Esetleg egyszer gyere be a chatre késö este, és beszélj apával, aki az ügyvezetö vagy mi a szösz... Ö talán tud segíteni.

PM! Nem tudom, hogy alakul a keddünk, majd meglátjuk. Ha nagyon fáradt leszek, biztos nem megyünk. Ha megyek, akkor is csak úgy 3-4 óra körül tudnék menni.

Puszi mindenkinek:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Drusza! Munka ügyben megértem a vívódásodat, én már 3. hete nem alszom egy hasonlóan jó ajánlat miatt! Végül úgy döntöttem ahogy Te, de úgy érzem a férjem " nem ezt várta ".Az elsõ szülésem után jobban törtettem vissza dolgozni, de akkor még inkább voltunk szorulva. Lényeg a lényeg úgy döntöttem, hogy ezen már nem múlik semmi maradok még egy évet, jövõ õsszel már két éven túl lesz Hannám,akkor talán már egyszerûbb.

Lányok, a szigeten hol szoktatok találkozni?

F. Dia
fd (fd)
 


Krisztina!

naná, hogy emlékszem!!!!

Örülök, hogy most sûrûbben jutsz nethez, jó lenne, ha ez hosszútávon így lenne!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Kriszta,
éljenek a májusi babák!
Nyitottam egy topicot a Gyerekek fórumban Májusi babák címmel, ha gondolod, írd meg oda bõvebben, milyen is a te májusi csemetéd!
Jamina
Jamina
 


Sziasztok!

Akkor mi lesz a talival??????

ÉN KÉSZÜLÖK, ill, mi készülünk holnapra!!!! Lányok??????

Anikó
Gerianikó
 


Halihó!

akkor holnap déli 12-kor talizunk a Margitszigeten az autó parkolóban, mert oda a busz is bemegy és az autósoknak is jó. Mi a KingAndival megyünk. Minden kedves topiclakót várunk és babakocsit hozzatok, hogy tudjunk sétálni. Szép idõ lesz, fényképezõt viszünk.

a holnapi viszlátra! Pankamama
PM
 


Most olvastam Pele, szóval a dokinéni: Krasznai Magdolna, tel:334-2384/2399 vagy a fül-orr -gége osztályt kérd. Reggel 1/2 9-kor vagy du. 1 után tudod hívni. Szerintem most vidd el az ambulancián reggel 8-10 ig van rendelés, mert a nátháját is meg tudja nézni, aztán majd visszamentek.

Üdv:Pankamama
PM
 


Sziasztok!
Pankamama! Tényleg jól eltünt mindenki vasárnap, de érthetö is, a jó idö miatt senki nem ült a gép elött.
Mi is Állatkertben voltunk, nagyon jól sikerült. Láttunk pingvin-, fóka- és mosómedve-etetést, voltunk a játszótéren, megnéztünk minden apróbb-nagyobb állatot. Dani végighajszolt minket az egész Állatkerten, minden állatnál állt kb. 20 mp-ig, aztán megkérdezte, hogy mikor megyünk már a következöhöz. ennek ellenére (asszem) mindet láttunk.

Geri! Úgy tünki, megyünk!!!
Igaz, hogy én elöször szerdára készültem (fogalmam sincs, miért), de most gondosan lemondtam minden keddre valót, úgyhogy ott leszünk. Katival megyünk, majdcsak megtaláljuk egymást valahogy.
És ismét csak egy db gyereket viszek (pedig van még kettö, nem hazudok ám Kép), mert az oviban holnap események lesznek, nem szeretnének kimaradni belöle. Ezért viszont korán haza kell majd indulnom, mert 3/4 4 körül jelenésem van a város másik végén az óvodában. Bocsi érte!

Na, holnapig sok virtuális puszi mindenkinek:
Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!
Nem gyozlek olvasni benneteket. Micsoda forgalom! A mult héten nagyszuloknél voltunk pár napot. Teljesen elbuvolte Zsofika a nagyiékat.Mivel a férjem egyke fiu, nagyon vágytak kislány unokára. Hát megkapták. Tényleg igaz lehet, hogy 3 honap utan megváltoznak a babák. Zsofi sokkal nyugisabb, eljátszik hason a kiságyában, sokat gugyog. Olyan édi.
Szoptatással kapcsolatban kérdezném, hogy szerintetek a continuin gyogyszernek van e negativ hatása a tejtermelésre? Az egyik ismerosom, sot a kozos gyerekorvosunk mondta,hogy bizony a gyogyszer is állhat annak hátterében, hogy csokkent a tejmennyiség. Volt már valakinek hasonlo tapasztalata?
Verus, a kocsiulést mi is megvizsgáltuk, kicsit állitottunk a vállpánton. Zsofi Egerbol hazafelé nem is sirt. Lehet, hogy ez volt a baj? No, azért még figyelgetem, hisz egy fecske nem csinál nyarat. Gratuálok Jancsi fogához, nem tudom ez nálunk hogy fog zajlani, de Zsófi már nagyon nyáladzik és tömi az ujjait a szájába.
PM, ha nem probléma, kérlek kuld el nekem is, hogy csináltad az éjszaka átalvását… a.gaal@matavnet.hu. Elore is koszonom.
Szilvi
Szilvi (szilvii)
 


Sziasztok!

Most csak sietõsen, mert már aludnom kéne.

Magdi! Lenne egy kérdésem Hozzád, mint bérügyi elõadóhoz, meg egy 10 éves iskolás anyukájához. Volt most valami alanyi jogon járó iskoláztatási támogatás? Tudsz ilyenrõl? Volt egy kis kavarodás a kiegészítõ családipótlék, gyes kiegészítés ügyben, és még mindig nem tiszta az eset. Hátha Te esetleg tudsz valamit.

Pethes Ildi! Mert ugye Te végül nem választoltál a másik topicbanKép Egyébként miért nem csatlakozol hozzánk rendesen? Mostanában egyre ritkábban tudom olvasgatni a többi topicot, és így Téged is ritkán olvaslak. Szóval idõnként azért leírhatnád mi van VeletekKépKépKép

Évi! Csongi fogához gratulálok! Az ültetés meg nálunk is úgy alakult, Te, meg KAdri írtátok.

Verus! Jancsi fogához is gratula!

Dia! Vasárnap du. nagyon tecccett!KépKépKép

KAdri! Fogszabályzója még nincs Alexnak, csak beutalót kaptunk a fogorvosunktól. Az is lehet, hogy csak akkor fog kapni fogszabályzót, ha már kint lesz az összes foga (most elég hiányos a fogazataKép) Szóval még nem szól semmit, de szerintem ebben a korban még nem olyan gáz (remélem!).

Szilvi! Megkaptam a képeket, nagyon köszi! Holnap írok majd, de most el kell tennem magam holnapra. Jössz a talira?

Pele, Snoopy, Evey, Magdi, Ancsa, Kriszta remélem végül el tudtok jönni holnap.
A késõbb jövõknek itt egy telcsi szám, hogy rá tudjatok kérdezni, hogy éppen merre vagyunk 30/306-1294

Jójcakát!
Kati
Csőre Katalin (cskati)
 


Sziasztok!

Druszám! Hát, nálunk is elöször úgy éreztem, hogy a párom azt szeretné, ha elfogadnám. Így nemcsak én gondolkodtam rajta, de másokat is megkérdeztem. Aztán összeszedtem minden érvet mellette és ellene, és úgy döntöttem. Aztán felsoroltam az érveket az én drágámnak, aki így már teljesen egyetértett vele. próbáld meg, hátha.

A mai nap elég sûrû volt. Lévén közeledik a tél, elmentünk ruhát turkálni. Bori elég jól türte, söt az egyik helyen tevékenyen be is segített anyucinak szortírozásban.
Aztán kutyáztunk, gesztenyéztünk, evett lekváros buktát, az egész arca totál piros volt, de még a füle mellett is. Mára csak ennyi jutott. Viszont ma reggel negyed nyolcig aludt! Hat-fél hét helyett!!!

Ja, és elfelejtettem mesélni, hogy tegnap a kertben szólt, hogy kaki. Én meg csak ostobánazt hittem, hogy biztos véletlenül mondja. Aztán úgy tíz perc múlva odajött hozzám, és éreztem, hogy tényleg kaki van. Azóta lesem, hátha megint jelzi...Lehet, hogy elindultunk a szobatisztaság rögös ösvényén???Kép

Szilvi! Én szedtem a Continuint, de csak a vérzésemre volt hatása, arra viszont katasztrófális. Kb. két hetente megjött töle, abba is hagytam.

Jamina! És aki júniusban született???Kép

Puszi mindenkinek:

Dia
Dia
 


Dia,
aki júnisuban született, biztosan ugyanolyan aranyos Kép, az én fiam is júniusi lett volna, ha nem sietett volna annyira.
Talán nyiss egy júniusi topicot...
Jamina
Jamina
 


Sziasztok!

De irigy vagyok én a Ti talitok miatt? Nem akartok Szolnokra is jönni?

Csongi tegnap nagyokat alakított. El sem hiszem, hogy csak egy hete mászik. Tegnap kijött utánam a konyhába, rálelt a fikusz alatti földre és kezdte kiszedegetni, az ágy szélébe kapaszkodva feltérdepel, és vigyorog állandóan.
Sikeresen összetörte az elsõ keze ügyébe kerülõ porcelántányért. Ja és befalt egy nagy adag sóskát (elsõre).
Viszont éjszaka még mindig ébred. Holnap apa elutazik 5 napra, jön a PM módszere, mert már nagyon tropa vagyok!

Nem tudom, de nekem a tejem egyre kevesebb. Bár gondolom, hogy viszonylag ez normális, mivel már kétszer mást (is) eszik. Azért nem fog "elfogyni" ugyi? Lefekvéskor már alig volt tegnap. Iboly?

Most más nem is nagyon jut eszembe. Itt marha nagy köd van, remélem délig azért feloszlik.

Sziasztok Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

Cs.Kati, ime itt vagyok.
Mostanában sok a meló idebent (még kb. két hétig) így örültem ,ha olvasni gyõztem. Velünk meg olyan sûrûn érdekes, változatos dolgok nem történnek. Ami a fogszabályzást illeti, júli óta nekünk is van egy beutalónk, de nyáron a gyerek nem volt itthon és nem ért volna rá elmenni, most meg én vagyok állandóan tele, de lassan muszáj lesz. Õ ugye 8 éves, nem vészes a dolog, de a fogdokink szerint minél hamarabb megyünk, annál nagyobb az esély , hogy még elég legyen a kivehetõs. Én olyat, ami állandóan rajta van, nem szeretnék, túl az esztétikai részén, kétségeim vannak a tisztítással kapcsolatban is (és rém ronda, mikor evés után a drótok között ottmarad a kaja, suliban meg nem igazán megoldott a rendszeres fogmosás).
Suli, ovi megyeget, alkotnak a gyerekek. Bálinték a héten állandóan mennek valahova, tegnap erdei tanulmányi kirándulás volt, pénteken valami mûsorra mennek, szombaton meg oszt.kir. az Állatkertbe.
Ami velük leginkább foglalkoztat, a suli kérdése, mert nem vagyok teljesen elégedett a tanítónénikkel ill a suli kilátásaival, de a közelben még mindig ez a legjobb. VIszont februárban a kicsiket is jelentkeztetnem kell, ki kell találnom, melyik tanítónénihez. Ami rémes, szomszédasszonyom mesélte, neki itt 7.es a lánya, hogy két gyerek is megpróbált menni 6 oszt. suliba, és nem a legbutábbak természetesen, és elvéreztek a felvételin, meg hogy tavaly angolból kénytelen volt magántanárt fogadni, most úgy néz ki, matekból is kell (azon véreztek el azok a gyerekek), mert amit a suli nyújt, az kevés a felvételihez. Na, szép remények.

Az én gyerekeim rákok, mind a hárman. Ja, Jamina, bár ez a másik topic, szóval az ikrek totál egy idõben születtek, épp egy perc difivel, de azért van különbség bõven köztük!

Sziasztok:

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

Hát én megint lemaradtam errõl a taliról! Kép Tegnap délután voltam fönnt utoljára, meg most és addig ti itt szépen megbeszéltétek, hogy lesz tali. Irgum-burgum. Pedig mentünk volna. Kép
Most már én is ideírom a számomat, hogy legközelebb ne emiatt maradjunk le. Valaki rám csörög majd ugye? 20/3449-487

Nálunk, most elég nyugi van, bár Tominak néha vannak, hisztis idõszakai, de most egész biztos a foga miatt van, látszik már a 3. és a 4. fogacska is, már nem sok kell, hogy áttörjenek.
Rájöttem arra is, hogy amikor kisfiam keveset eszik miért van. Mert nincs benne alma! Kép Amikor nem rakok bele, néhány kanálnál többet nem eszik meg, ha van benne, akkor viszont eszméletlen mennyiséget el tud tüntetni. Úgyhogy most mindent almával eszik. Kép

Többet most nem tudok írni, mert Tomi felébredt, megpróbálok este is jönni.

Sziasztok

Ancsa
anyanyanya (anyanyanya)
 


Szia mindenki!
Na, talisok, jót sétáltatok??? Irigy, irigy, iriiiiigy!!! Pécs??????
Mi jól, asszem megvan a 4. fog, azért csak asszem, mert nem engedi a kis Törpeharcsa megtapogatni, a vizuális benyomás alapján akár kint is lehet. Párom szerint kint van, én nemtom.
Most épp tök finom tortillás vacsit ettünk, fiúk játszanak, én meg persze netezek... Képzeljétek, ma totál egyedül kitakarítottam, azaz Leevi segített. Vittem magammal porszívóstól, addig mindig beleültettem a kiürített szennyeskosárba, és minden szobában más játékot nyomtam a kezébe. A legjobban a melegítönacim zsinórját szerette, üdv a drága játékgyártó cégeknek! Kép
Most akkor megyek játszani én is a palikhoz, olyan jó, hogy most már tényleg igazán lehet játszani a Leevivel, cinkos kis mosolyokkal meg miegymás. Nagy cuppogós csókok mindenkinek, és aki nem ír sürgösen, annak irgumburgum meg hiányolás! Ja, és apóka ma megint be akarja cibálni a mi kis ártatlan fiókánkat a szaunába (kolbászmentesbe). Brrrrr... elöre félek, hogy sírás lesz, de mivel közölte, hogy (jó eséllyel) ö is a szülöje, nem csak én, így igenis van beleszólása. Ha most se tetszik, akkor tényleg megvárhatjuk az 1 év feletti kort... háát, kíváncsi vagyok!
Akkor tényleg abbahagyom, sziasztok!
Adri
KAdri
 


Sziasztok!

Lám megint itt vagyok! Nagyon igyekszem! Fõleg hogy lenne egy nagy kérdésem: mikor nõ be a babák kobakján a kutacs? Jázminnak még van, szokta a doki mondani, hogy mekkora, de bevallom elfelejtettem. Nálatok is nézi a gyerekorvos? Eddig nem is izgatott a dolog, de mostanság mindig mondják a tanácsadáson, hogy adjak neki joghurtot, majd sajtot. Úgy voltam vele, hogy természetesen 1 éves koráig elég az tejnek amit tõlem kap, de a múltkor szöget ütött a fejembe, hogy lehet, hogy azért ajánlgatja a tejterméket mert jó volna a több kalcium a csontoknak? Nem mondta, hogy valami gond lenne a kutacs-mérettel, csak valahogy mindig utána jött ez a tejes dolog és én összekapcsoltam. Szerintetek? Nagyon megköszönném ha leírnátok a ti tapasztalataitokat, mert kicsit izgulok, nehogy gond legyen. Egyébként még 6 alkalommal szopizik egy nap.

Jázmin mostanában úgy alszik csak el, hogy elõtte mesélek neki. Ma vásároltam is neki egy Minden napra egy mese könyvet, alig találtam meg a sok Disney-köny között. Nem mintha utóbbiakkal nagy bajom lenne, csak borzasztó drágák, én nagyon kevés mese van bennük inkább csak képek. Õ meg direkt azt élvezi most hogy olvasok neki (nézi nagyon a számat). Bár bevallom tényleg jobban szeretem a Futrinka utcát és a Mazsolát. A Pom Pom-ról nem is beszélve. Vettem még egy mondókás-verses könyvet is, Szeret engem a világ a címe, itt a neten ajánlották és tényleg nagyon jó. Harmadiknak meg megvettem magamnak Janikovszky Éva : Örülj, hogy lány címû könyvét. Nagyon szerettem volna ezt ajándékba kapni a szülés után csak nem gondolt rá senki, így megvettem én. Ha tudtok valami jó könyvet ajánlani, azt szívesen fogadom. Aztán a kasszánál picit elrettentem, mert jó sokba került. Peddig annyi jó könyv van…


Sziasztok!
Jázminmama
Jázminmama (jázmin
 


Sziasztok!
Hát jól lemaradtunk erröl a taliról! Milyen volt?
Én nem tudom, hogy van ez az ovis dolog, de Kikkó már megint beteg. Igaz, hogy tegnap elmentünk a barátnömékhez és ott nagyon hideg volt a lakásban. Szerintem ott fázott meg. Most megint itthon lesz. Szegényke soha nem szokik be az oviba.
Én nem tudom, hogy csináljátok, hogy ilyen gyakran jöttök netezni, én örülök, ha feljutok néha. Remélem lesz ez így se! Este, amikor már alszanak, én már olyan hulla vagyok, hogy muszály lefeküdnöm.
Látom, hogy sokaknak probléma a homeopatás gyógyszerek beszerzése. Van egy patika: Aranysárkány Patika, III. ker. Lajos u. Ez kimondottan homeo patika.
Nem tudom letölteni, amit írtatok, valamiért nem sikerül, ezért is nehezebb olvasni.
Mindenkinek gratula a fogakhoz, mozgásokhoz, stb.
Mindenkinek jobbulást, aki beteg!

Zsóka!
Kikkó felriad, keres, majd amikor bemegyek mellé az ágyába, visszaalszik hamar. Nem marad fent tartósan.

Snoopy!
Átküldöm Zsombi képét!

fDia!
Azért legközelebbi talira mehetünk együtt?

Jamina!
Adrián május 28-i.

Andi!
Köszi a képeket, nagyon aranyos kislány Kinga! Magadról is küldjél!

Magdi!
Saját táblázatunk van, ahhoz kellenek az adatok!
Ancsa elküldte a régit, azt újítgatom majd fel, amikor tudom!

Szia Krisztina! Én nem ismerlek, de örülök, hogy újra itt vagy!

Larával mi lehet? Biztos babázik már!

Bocs, ha valamire nem válaszoltam!
Ahogy tudok, jövök!
Puszi, Evey
Evey
 


Sziasztok!

Betti már szerencsére meggyógyult.

Próbálom ülve szoptatni Norbit,fekve elsõ perctõl kezdve nem szopott. Foga valószínû hogy jön, nagyon rág és folyik a nyála.Hasa nem fáj, soha nem is fájt még szerencsére.

snoopy: azt mondták a mentõsök apósomnak hogy adja oda a tb kártyáját mert akkor így elõnyben részesül, így kellett várni 4 órát Gondolhatod ha nem mentõvel megy mennyit kellett volna várni.

Sziasztok most megyek aludni.

Gabi1
gabi1 (gabi1)
 


Sziasztok!

Megjelentem megint. Most vidéken voltunk a szüleimnél kicsit kikapcsolódni. Ha tudtam volna, hogy Zsókáék is erre jönnek, szervezhettünk volna egy mini találkozót...

Ezek a fogak jól rám ijesztettek! Vilinek ugyanis egy hete hõemelkedése van, hol jobban, hol kevésbé. Mivel se köhögés, se tüsszögés, se nátha, ráfogtuk a fogára. Nos otthon az egyik reggel benéztem a szájába (mert még biztosan aludt félig, azért engedte) és egy fekete dudort láttam a várt fog helyén. Rögvest elemlámpa, és kb. hármn próbáltunk benézni újra. Kiderült, hogy nagyon feldagadt ott az íny és egy vénás ér van a fog útjában, azt is nyomta elõre, az volt az a "fekete". A legvadabb horrorfilmeket megszégyenítõ jelenetek jutottak eszembe, hogy mi lesz, ha megsérül az az ér. Na, másnapra megoldotta a természet, a dagadás felére csökkent és nem is volt fekete. Most még egy kis piros hólyag van az ínyén, remélem hamarosan rendbe jön és akkor elõbújhat az a fránya 10. fog.

Snoopy, Jázminmama! Képek mentek, a többieknek nem mertem küldeni... Kép

Pele! Köszönöm a válaszodat, ma is ugyanez az egymás mellett játszás történt, de ez akkor normális. Megnyugtató.

Egy kérdés: Valaki írta, hogy vacsora után még játszanak a gyerekek. (Talán Adri, ha jól emlékszem és korábban is volt a vacsora) Hogyan tudjátok akkor ágyba parancsolni Õket? Merthogy nálunk még úgy megy, hogy fürdés, vacsora és alvás. Mindez nyolc órakor. Enni pedig este 7 után nekem már nem volna illõ... Kép

Üdv: Juca
Juca (juca)
 


Sziasztok!
Hát, hazaértünk a Szigetröl!!! Meddig maradtatok még? Jött még valaki? Meséljetek!
Hazafelé Lili elaludt még a parkoló elött, olyan mélyen, hogy azt hittem, hazáig aludni fog. Ehhez képest 1/2 óra múlva (kb. a Deák téren) felébredt, ami a szokásos 3 órájához képest igencsak kevéske. Idöben odaértünk a (nem is létezö Kép) fiaimért az oviba, aztán elcipeltem öket úszni, addig Lilit apa megpróbálta rávenni, hogy aludjon már egy kicsit, persze, nem sikerült neki. Amikor hazaértünk a kiscsaj nagyon feldobott volt, szerintem totál túl volt pörögve. A ruha fordítva rajta, apja adta rá, azt mondta, neki így volt egyszerübb, mert így nem hátul kellett patentolniKép. Most viszont elzuhant, mint a zsák, kíváncsi vagyok, meddig alszik reggel.

Evey! Sajnálom, hogy nem jöttetek!!!
Az oviban az elsö év általában úgy telik, hogy egy hetet jár a gyerköc, egy hetet beteg. Minden bacit összeszed, amit bárki behordoz az oviba, úgyhogy egyáltalán nem biztos, hogy a hideg lakás a ludas. A második gyereknél már jobb a helyzet, ö mindenen elöbb esik át, amikor a nagyobb hazahozza az oviból, így nála már simább lesz a kiscsoport is. Kép
Larától épp ma kaptam egy emilt, még egyben van, pedig mára volt kiírva.

Jázminmama! Nem vagyok ugyan eü-s, ezt ök majd biztos alaposabban meg tudják magyarázni, de úgy tudom, hogy ez a kutacs dolog (is) egyéni. Ismertem olyat, akinek még 2 évesen is puha volt a búbja.

Adri! Azóta már biztos vígan szaunáztok! Kíváncsi vagyok, Leevi hogy bírja a meleget (meg az apai nyomástKép)! A takarítás miatt gratulálok (remélem, Te is olvasod a "Hogyan NE legyünk tökéletes..." topicot)!

Ancsa! Tényleg kár, hogy nem jöttetek! Nagyon szép idö volt, szép babákkal és kedves anyukákkal! Legközelebb ki ne hagyjátok, mert kaptok majd Ti is Pankamamától irgum-burgumot! Kép

Évi! Örülhetsz a kis tevékeny Csonginak! Nyugi, lesz ez még vidámabb is! (A sóskához minden elismerésem, én nem bírom megenni, pedig nagyon egészséges.)

Ildi! Már én is akartalak hiányolni, de Kati megelözött. Jó, hogy itt vagy megint!Kép
Na, igen, az iskola nagy kérdés, alaposan nézz körül tanító néni ügyben! Te is 6 osztályosba szeretnéd (majd) vinni öket? Bálintot is?

Írjatok, még visszanézek, addig is puszi:
Emese
Emese (emese)
 


Juca! Nekem merjél képet küldeni, légy szíves! Kép
Köszi: Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!

Nahát, az elõbb írtam egy csomót, aztán elszálltKép Most meg már nincs erõm újrakezdeni.

Gyerkõcök nálunk is rajtaütésszerûen elaludtak, de nagyon jól éreztük magunkat mindnyájan!

Na majd holnap bõvebben.

Jó éjszakát: Pele
Pele
 


Sziasztok csajok!

Olyan jó, hogy ilyen sokan írtatok direkt nekem Kép. Köszönöm.

Komlyan ilyen késõn értünk volna a szigetre, hogy addigra már a fele népnek meg kellett szöknie?
Persze azért így sem akadozuott a társalgás.
Dia nyugodtan jöhettél volna késõn is, Pankamamával 5-ig tartottuk a frontot, az alvó gyerekek mellett egészségügyi horrortörténetekkel szórakoztattuk egymást.

Adri!
A Törpeharcsa elnevezés szenzációs. Zsombi most kezdett el harapni a csupasz, kemény állkapcsával, szívesen elkoboznám a becézést Kép

Gabi!
No comment.
Magasból esett, mentõ szállította betegnek rögvest az ambulancián a helye. Még mielõtt a mentõsök kilépnek a kapun. Honnan jöttek, nem tudod? Vörösváron dolgoztam-ozom, a szentendreiek közül is ismerek egy pár mentõst...

Evey!
Köszi.

Jamina!
Lecsapok a májusi baba topicra Kép

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok,
Sajna a talira mi még nem nagyon merunk elmenni,kocsi nincs, a tomegkozlekedést babakocsival pedig még nem probáltuk. Mostanában gyakoroljuk itthon a kenguruzást, de 5-10 perc után elkezd nyafogni Zsofika.Remélem azért egyszer megszokja.
Jázminmama,
képzeld amikor Zsofit elhoztuk a korházbol, a postaládánkba volt bedobva az Orulj,hogy lány c. konyv. Csak hetekkel késobb derult ki, hogy az egyik barátunk idozitette ugy,hogy pont akkor kapjuk meg amikor Zsofikát hozzuk haza. Bár ezt inkább a férjemnek szánták, mert o kisfiut szeretett volna.De amiota Zsofi megszuletett, egyszer sem mondta,hogy miért nem fiu és csak olyanokat tud mondani,hogy: gyonyoru kislányom. Olvadozik tole, pláne miota elkezdett gagyogni.
Cskati,
megjott az emil, a képen anyukám láthato,de majd kuldok olyat ahol én is rajta vagyok.
Most mennem kell, felébredt a kisbabám...
Szilvi
Szilvi (szilvii)
 


Sziasztok!

Ovi kezdés-bacik dologhoz egy jó tipp: broncho-vaxom. Ez egy immunrendszer erõsítõ kúra. Kicsit drága, de nálunk nagyon bevált. Kapszulás. Egy doboz 30 db, és a teljes kúra 2 dobozt jelent. Elõször 30 napig kell napi egyet, majd 30 nap szünet. Ezután 10 napig, majd 20 nap szünet, megint 10 nap szedés , 20 szünet, végül még 10 nap szedés. Mi ezt nyáron kezdtük, így mire mentek oviba (na persze, csak az ikreknél, nálunk is volt tanulópénz), egy dobozon túl voltunk. A hatásmechanizmus az oltásokéhoz hasonló, légzõszervi megbetegedések legyakoribb kórokozóival. Kb. két-három év múlva egy ismétlés is jót tesz.
A gyerek ellenállóbb lesz, elkapja ugyan a betegségeket, de sokkal könnyebben és gyorsabban (mondhatni lábon) túlesik rajta.

Emese: hat vagy nyolcosztályos gimiben gondolkodom, de még nem néztem körül a konkrét kínálat ügyében. Persze az is kell hozzá, hogy a gyerek alkalmasnak tûnjön rá!

Sziasztok!
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok Lányok!

Már régen írtam és sajna most sem leszek bõszavú.

Nagyon jól éreztem magam tegnap, rövid volt, de nagyon jó. Szívem szerint minden héten találkoznék veletek. Csak macerás, meghát nem túl olcsó felmenni. De amikor tudok megyek.

Verus mi van veled? Nem jöttél sétálni és nem tudtuk a számodat. jelentkezz!!!!!

Képzeljétek Lilivel lehet beszélgetni. Mondunk neki vmit, mondjuk, te-te-te v. da-da-da és úgy válaszol. És egyfolytában mondja a magáét. be nem áll a szája. (tiszta anyja) Most is az apukájával kokettál. Vettem neki tegnap a Corában egy édes sárga kertészgatyót 12 hónaposat és alig jó rá. Éppenhogycsak. Méretei: 8,52kg és 74 cm. Azt mondták 1 éves babák ekkorák. Hát Lili is a maga 7 hónapjával.

Snoopy! Kár, hogy nem találkoztunk, a következõben remélem nem így lesz.

Beszéltünk róla, hogy a 4 napos ünnep valamelyikén kéne talizni. Akkor a vidékiek is fel tudnának jönni. De mi lesz, ha rossz idõ lesz? Azért kéne konkrétizálni vmi idõpontot és mindenki megírja, hogy jó-e neki.

NOV. 3 SZOMBAT?????

Most puszi mindenkinek:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!

Most csak annyit, hogy mindent rendben találtak a kis BabszemnélKépKépKépKép!!!!!!

Majd késõbb még jövök, ha alszanak már a gyerkõcök.

Puszi: Pele
Pele
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?