Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Most jöttem a doktornénitől, úgy néz ki minden rendben van, az uh szerint ugyan csak 8+4 vagyok pedig elvileg 9+0, de mindegy. Képzeljétek azt mondta kettőnek indult, de az egyik baba kb. két hete nem nő, úgyhogy ott még tulajdonképpen magzat sem volt, s vagy felszívódik vagy kilökődik, ez utóbbi esetben szigorú nyugalom ajánlott.
Kaptam beutalókat, s most már ideje lenne elmennem a védőnőhöz is, úgyhogy most egy hétre elmegyünk a férjemmel síelni. minden már majd februárban.
Addig is vigyázzatok magatokra és a pocaklakóitokra.
Sziasztok
Ancsimama
ancsimama
 
 


Csillam!

Bocsi, én itt vagyok, csak annyira beleszerelmesedtem a Közgazdaságtan könyvembeKép, hogy nem birok megválni tőle egy percre semKép.
Egy frászt....útálom már nagyon de muszály levizsgáznom mielőtt elutazunk az USA-ba.

Lányok!
Kezdek nagyon izgulni!
Mindenki szagallergiás, ételutálós, émelygős, kivános, alvós (szerintemKép), csak én nem....
Mi van velem...lehet hogy már nem is él a babámKépKép
Ma a cicim is kevésbé fájt, a hasam meg egyáltalán nem.. csak egy kicsit álmos vagyok..
Mostmár csak napok vannak az uh-ig, és én egyre idegesebb vagyok, hogy minden rendben van e, képzeljétek, annyira parázom hogy az én repjegyemre még stornobiztositást is kötöttem, hogy ugye ha nem mehetek, mert kórház stb...
Jaj lányok mondjatok valamit amitől megnyugszom, kedden akarok menni a dokihoz.
Ma vagyok 6+5, kedden leszek 7+2...

Egyébként én is most randiztam barátnőimmel(10 éves barátság a miénk) és én is alig birtam megállni, hogy ne mondjam meg.
Az egyik barátnőmmel meg jót nevetgéltünk, hogy alig várjuk hogy tehesek legyünk, hogy akkor indokoltan nőhessen a popsink...
Hát volt lelkiismeretfurdalásom rendesen....

Ancsimama!
Jó utat neketek!
Várunk titeket vissza, vigyázzatok nagyon!!!

Kép

Kép
megann
 
 


MegannKép

Ne izgulj,biztos,hogy él a babád!
Csak nagyon megkímél téged!
Biztos nem akar zavarni a tanulásbanKép és alig várja ,hogy levizsgázz!
Aztán már repülhettek is!(Okos gyerkőc! Én sem zavarnám azt ,aki ki akar vinni az USA-ba)Kép

Utána bepótolja majd,szerintemKép
Nálam is a 8-9.-héttől vannak jobban ezek a tünetek!
2-hét múlval te is itt fogsz "panaszkodni,, maj meglátod!Kép


AncsimamaKép

Jó sielést! Érezzétek nagyon jól magatokat!
És VIGYÁZZ!!KépKép


Csilla
csillam
 
 

 
 

Sziasztok!

Gratula minden kismamának!
Negann! Az, hogy nem produkálod a terhesség kellemetlen tüneteit, annak örülj. Én úgy hordtam végig , a most 8 hónapos kislányomat, hogy soha nem émelyegtem, az utolsó pillanatig tudtam aludni és csak a vajas pop-corn volt az az étel, amit le kellett miattam venni az étlapról.
Bár nem egy kellemes dolog az aggódás, de ha kétségeig vannak és ez már egy pár napja tart, és nincs mellette semmiféle fizikai fájdalom, akkor szerintem minden renben van. De inkább menj el orvoshoz a megbeszélt idő előtt, így nem aggódsz feleslegesen. (Mi 2003-ben elvesztettünk egy babát a 12.héten, azt az érzést nem lehet összetéveszteni semmivel. Nem vagyok orvos, de úgy tudom, hogy a testből kilőkődik az elhalt magzat, így védve az anyát a fertőzéstől.)

És hát amiért meglátogattam ezt a topikot az az, hogy tegnap a terhességi tesztem pozitív lett.
:-))) És úgy számoltam, -amennyiben minden jól megy- október eljén fog megszületni második gyermekünk.

Kellemes babavárást mindenkinek!

Böbe
böbike
 
 


Szia Böbike!

Sajnálom, hogy volt negatív élményed(vetélés)Kép
Ez olyan szörnyűKép
De látom, hogy a sors kegyes volt hozzátok és kárpótólt titeket egy Képsőt kettőKépKépcsöppséggel is. (csak az egyik még olyan mini hogy senki nem látjaKép)Gratulálok a teszedhez....KépKép
Nagyon jó hogy jöttél, te legalább már tudsz nekünk kis "zöldfülűeknek" segíteni...

Szerencsére már a kapkodásnak semmi értelme, hiszen a jövő héten kellett volna mennem amúgy is az első uh-ra.A hét vége felé akartam menni, mert vasárnap elutazunk 2-3 hétre és nyugodtan akartam menni, de aztán végigongoltam és talán jobb, ha a hét elején megyek, hogyha esetleg gond lenne, akkor még a héten orvosolható legyen(de nem így leszKép)Úgyhogy én a keddet szemeltem ki...KépMár nagyon izgulok!
Sajnos amit írtál nem mindenkire igaz, azaz pontosabban nem tudom... Az egyik barátnőmnek az x. heti(8 vagy 10) uh-ján megállapította az orvosa, hogy nem dobog a baba szíve, ezért műtéttel fejezték be a terhességét. Nem tudom, hogy egyről beszélünk-e, mert a jelek szerint van vetélés, meg van elhalás vetélés nélkül...Kép

Egyébként nekem semmi bajom a világon...tegnap óta a hasam sem fájt már egyáltalán, ezek szerint ez is teljesen rapszodikusan változik...
Rosszul nem vagyok, kicsit náthás vagyok(láz nélkül szerencsére) de én szinte egész télen fújom az orrom..KépKép Egyéb semmi, úgyhogy nagyon bizakodom!
Remélem én is olyan szerencsés kismama leszek mint te voltál(hánykolódás ügyileg).
Sose gondoltam volna magamról....általában olyan finnyás vagyok szagokra stb...hogy meg mertem volna esküdni, hogy a terhességem első napjától rosszul leszek...Úgy látszik nem így lettKépKépCsak el ne kiabáljamKépKépKép

Megann 6+5

Ja én is októberi születésű vagyok ám, jó hónap.... garantálomKépKépKépKépKép

Kép

Kép
megann
 
 


Csillám!

Jaj, olyan ari vagy...KépKépKép
Már most úgy dícsérgeted az én babámat....KépKépKép
Bízom benne, hogy tényleg ilyen kis empatikus toleráns lesz a mamájával végig....KépKépKép
Remélem neked sem fognak erőssödni a kellemetlen tünetek....vagy ha igen, akkor az én kis toleráns babámat ráuszítom a tiedre, hogy térítse jobb belátásra és kedveskedjen neked néhány tünetmentes nappalKépKépKép

Kép

Kép
megann
 
 


én az elején nem tudtam aludni, és csak a 6. héttől lettem rettentő álmos. (mondjuk ma se tudtam reggel rendesen alukálni)

viszont bizonyos dolgoktól úgy megundorodom, hogy na!
mamapoc
 
 


Sziasztok,
becsatlakozhatok?Kép

Egyelőre inkognitóban maradnék, mert törzstag vagyok egy másik topicban, de még annyira fiatal a terhességem, hogy nem akarom elkiabálni...volt mostanában néhány szomorú eseményKép Úgy értem nem nekem, hanem másoknak, és így óvatosabb vagyok.

Úgyhogy egyelőre csak annyit, hogy 2. baba lesz, ha minden igaz, dec 21-én volt meg utoljára, azaz kedden kellett volna megjönnie, tehát tényleg nagyon picike még.
A kisfiam most 19 hónapos, és már szept óta próbálkoztunk kistesóval, minimum 2 évet azért akartam köztük, de az első kölk is pont 5. hónapban sikerült, és most a kistesó is.
Ahogy számolgattam kb. szept 27-re várhatóKép

Nem akartam ilyen korán írogatni, de olyan aranyosak vagytok itt az aggódó kérdéseitekkel, hogy nagyon feltámadt bennem a nosztalgia, hogy milyen volt előszörKép Most ugye itt van K.(KisfiamKép) biztos nem lesz ugyanolyan, de azért nagyon jó lesz újraélniKép

És akkor így rögtön kérek egy kis drukkot, hogy megmaradjon a pocibaba, bár azt hiszem ez mindnyájunknak jól jön így az első harmadbanKép

üdv
Penna
penna
 
 


Ja, még 1.
Nem tudjátok, hol van olyan kínai naptár, ami a fogamzás és az anya kora alapján megmondja, kisfiú lesz v. kislány?
köszike,
üdv
Penna
penna
 
 


BöbikeKép PennaKép


Sziasztok!
Gratulálok nektek!Kép
Nagyon jó ,hogy két tapasztalt kismami is csatlakozik hozzánk!

Igaz lányok?Kép

Megann!

KépKépKépKépKép


Írtad ,hogy a barátnődnek az uh-n nem dobogott a baba sziveKép Ez az első uh volt,vagy második-harmadik...??
Szóval! Azt akarom tudni ,hogy előtte már látták dobogni a szivecskét? és legközelebb nem,vagy egyáltalán nem is kezdet el működni!KépKépKép

Tudod,még én is parázok! Pedig nálam már látták ,de mégis!
Legközelebb meg jövőhét szombaton megyek dokihozKép
Olyan soká van még! Éppen ma mondtam a férjemnek,hogy legszívesebben minden nap járnék vizsgálatra! Akkor nem izgulnék folyamatosan!Kép


Mivel én már nem járok dolgozni,elég furcsa lett az alvási szokásom! Reggel 10-előtt nem bírok felébredni! Este meg még éjfélkor is fent vagyok!
Viszont ,ha valami miatt mégis korábban kell kelnem,akkor délután muszáj aludnom!

A melleim folyamatosan fájnakKép-nőnekKép
Az étvágyam ,hálistennek alább hagyott!Kép
(Már nem kapok hormonokat)
Nagyon érzékeny vagyok ,továbbra is!
Bármiért eltudom bőgni magam!
Most néztünk egy vígjátékot( Apja Lánya)A film elején a főszereplő felesége belehal a szülésbe...!
Vagy negyed óráig bőgtem-zokogtam! Alig tudott megvígasztalni a férjem!
De amúgy aranyos film..Kép

Csilla
csillam
 
 


Én nem tudok csak ilyet.: Kép
meg ilyet :Kép

A többit hogy kell??????
csillam
 
 


Penna,
az eggyel feljebbi topikban volt téma nemrég ez a kínai naptár. Többet is felraktak, mert nem volt egyforma a számolási mód.
Szóval sztem nem kell hinni ennek 100%-osan vagy legalábbis jól körül kell járni a témát, mert a kínaiak vhogy nem úgy számolják a hónapokat, mint mi.
Kicsit keresned kell majd, mert már nem emlékszem mikor volt ez pontosan...

Lányok, én is félek még. Kedden voltak azok a furi szurkálások, szerdán csak a méhem egyik oldalán fáj egész nap, azóta semmi. Persze apának már bejelentettem, hogy nem tudok várni a 12. heti UH-ig, hanem elmegyek a Praxisba egy vagyonért megnézetni a jövő héten, hogy jól van-e a magzatunk.
A mellem egyszerűen nem nő, nem érzékeny, nem feszül... Sorstársat keresek újfent!

Böbike, Megann,
sajnos tényleg van olyan, hogy nem vetél el azonnal minden érintett, ha leáll a bba fejlődése. Hallottam sok olyanról, hogy a 8. héten még volt szívhang, a 12. héten meg azt lehetett megállapítani a méretből, hogy 2-3 hete megállt a magzat a fejlődésben és elhalt...
Ezzel nem akartam sokkot okozni, de tudni kell, hogy bizony sok ilyen van!

Megann,
ne aggódj,én tudom, hogy minden OK lesz a babáddal!

F.
9+2
falina
 
 


Jah,
azt akartam még, hogy képzeljétek, nekem csak fekve nem fáj a méhem. Ha ülök, állok, sétálok egyből megérzem és elkezd tompán fájdogálni.
Nektek? Sztetek ez normális?
F.
falina
 
 


Csilla
kettőspont és nagy O Kép
Nekem még van egy pár, azokat a babaszobáról töltöttem le, ott vannak elég jók:
KépKépKép

meg vannak a smilecentral.com meg hasonló oldalak (asszem az animacio.lap.hu -n találsz többet is) onnan lehet letöltögetni:
KépKépKép

Falina,
köszi, azért megnézem, még ha nem is 100%, de érdekel.
köszi!

üdv
Penna
penna
 
 


Falina,
megnyugtatásul: az első-második harmadban én is éreztem ilyesmit, és azt mondta a dr, hogy nyúlnak a méhszalagok, ahogy nő a méh, és ezt érezhetem egy kicsit. Nekem logikusnak tűnt, úgyhogy megnyugodtam.

A cicim pedig összvissz annyit változott az első alatt, hogy a mellbimbók nagyon sötétek lettek.

Egy tünet sem szentírás, mindenkinek máshogy reagál a szervezete, örülj, ha a tied ilyen jól megbírkózik a megváltozott állapottalKép

üdv
Penna
penna
 
 


Sziasztok!

Tudja valaki, hogy milyen lázcsillapitót szabad szedni terhesség alatt?

Ma reggelre 37,7 volt a lázam, elmentem ügyeletre, ahol egy borzasztó unott, nálam fiatalabb doki nem tudta nekem megmondani, hol az a határ ami felett már ajánlott lenne a lázcsillapitó, és végül az algopyrint ajánlotta, de annak az ismertetőjébe az van irva, nem ajánlott a szedése terhesség alatt. Még nem akarok gyógyszert bevenni, próbálkozom a hideg fürdőkkel, de szeretném tudni, mit lehetne bevennem ha esetleg felmenne a lázam.

Tudtok segiteni?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Szia Rokica!

Lázas vagy?
Az bizony nem jó...szerintem ha nem tudod levinni hűtőborogatással stb mindenképpen menj el mondjuk a Nőgyógyászati Klinika sürgősségire, mert ez nem játék...Nem akartalak megijeszteni, de ha nem múlik tényleg kell rá valamit szedni, de hogy mit azt sajna én nem tudomKépKép

Penna!
Ha már úgyis kutakodsz, akkor megkérhetlek, hogy felvilágosítassz majd minket, hogy hol találtad (melyik napi archivba?)meg a kínai számítást???Engem is nagyon izgat a baba neme...KépKépKép
Előre is köszi!

Falina!
Szerintem tök normális a pociszurkálásod, nekem is volt olyan amikor egész nap csak az egyik oldal szurkált. Immár 2.3. napja viszont sehol nem szurkál, nem fáj, remélem minden ok lesz....

Csillám!
KépKép
Szeretnék megnyugtatót írni neked, de sajnos a barátnőmnek először kimutatták a dobogó szívű babát, aztán a következő uh-n már nem látták, hogy élne...KépKépKép
Tehát sajnos semmire sincs garancia, tudom nem ezt akartad hallani, de nem hazudhatok!Kép
De látod, Falina is így tudja...KépKépSajnosKépKép
De te legalább már láttadKép, én meg nemKép
De azért ne idegesítsd magad ilyeneken, sem olyan témájú filmeken, amiket néztél...
Semmi értelme magunkat kicsinálni időnap előtt....

Lányok!
Vizsga:5-ös!KépKépKép
Étvágy: javuló
Közérzet: közepes
Cici:közepesen fáj
Poci:egyáltalán nem fáj
Hányinger továbbra is nuku...

Összességében jól vagyunk épp ma 7+0, mint Mea!
Apropó!
Mea, remélem hamarosan tudsz jönni megint!!!KépKépKép

Puszi: megann

Kép

Kép
megann
 
 


MegannKép

Gratulálok,ügyes vagy! Kép

Köszi a választ! Bár ,most még jobban izgulokKép
De nem miattad!
Sajnos ez mindenkinek benne van a pakliban!
De én bízom benne ,hogy mi kivételek leszünk mindannyian!
NEM LESSZ SEMMI BAJ!Kép
DOBOGNI FOG AZ ÖSSZES PICI SZIVECSKEKép ÉS KÉSZ!

Rókica!

Nekem egy szülésznő ismerős azt mondta,hogy vehetek be algopyrint fejfájásra!
Vettem is be ! Remélem nem csináltam hülyeségetKép

FanilaKép

Nekem is volt pociszurkálás a 8.-hétig kb.
Mondtam is az orvosnak.Ő azt mondta ,hogy nem baj ,ez normális!Kép

Lányok!

Ma reggel olyan fura érzésem volt: Olyan ,mindha a gyomrom korogna.De nem a gyomromba hanem lent a hasamban! Mindha a baba mocorgott volnaKép
De én úgy tudom ,hogy ilyenkor még nem lehet érezni ,ha mocorog(10+2)
De akkor mi volt az???


Engem is érdekelne a baba neme! De biztos kislányKép


Csilla
csillam
 
 


Egyet megtaláltam a kínai táblik közül:

<!--attachment: K_nai_fogamz_snapt_r-148771.doc*mime_msword.gif*application/msword*105.0**K_nai_fogamz_snapt_r%2edoc --><center><pre>
Kép
K_nai_fogamz_snapt_r.doc (105.0 k)</pre></center><!--/attachment-->

F.
falina
 
 


Csilla,
amúgy én is pont ezen parázom kedd óta. Akkor volt szívhang, azóta szúrkálások, fájdogálások miatt -amik előtte nem voltak-, totál kivagyok. Ráadásul még 16 napot kell várnom a köv. vizsgálatig. Alig telnek a napok...
Nekem még hozzájön a barnázgatás a 6. héttől, ami igen csak megnöveli a vetélés esélyét. Nem beszélve a korábbi 2 angyalkámról.
Éppen ezért ennek a magzatnak már meg kell maradnia, mert ennyire nem bánhat el velem a sors!
Ha jól emlékszem te nem rendelkezel ilyen "fényes" múlttal, mint én, szóval ne aggódj! Minden rendben lesz!
(Én tudom a legjobban, hogy könnyű ezt mondani.)

F.
9+3
falina
 
 


Csilla!
Hoppá, most olvastam vissza, hogy azért neked sem volt könnyű összehozni a babát. Bárcsak jól emlékeztem volna...
Nah, de ha nincs barnázás, akkor tényleg kevesebb az ok az aggodalomra!!! Kép
F.
falina
 
 


Sziasztok!

Bocs a betolakodásért, én a 2005 tavaszi babásoknál vagyok "topiclakó", és ajánlanék kínai naptáras weboldalt.

www.chinagold.com/survery.asp

Igaz, hogy angolul van, de használható, bár nekem a második babánál rosszul "jósol". Kép

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Na mégegyszer, mert az előbb rosszul írtam be.

www.chinagold.com/survey.asp
beatrix28
 
 


FanilaKép

Hát igen,négy év próbálkozás után nekem lombikkal sikerült! DE SIKERÜLT!
Nekem is volt barnázgatás is ,de utána látták a szívhangot!
Én még mindíg használom az utrogestant a 12.-hétig. Neked nem írták fel?
Még mindíg van barnázás?

Csak megnyugtatásul: A sógornőm szinte végig vérezgette a terhességet!( mindíg a mensi idején)
Igaz koraszülött lett a kislány ,de amúgy minden rendben volt vele! Már 8.-os ,nagyon okos -szép "kislány,,


Két vizsgálat közt ,tényleg nagyon lassan telnek a napokKép
Nekem azért közelebb van ! Még 6 nap!
Utána biztos nyugottabb leszek!
Csak lenne már 29.-e!Kép


Csilla
csillam
 
 


Csilla!
4. héttől szedem az Utrot, én is a 12. hétig fogom.
Nekem a barna független a mensi esedékes napjaitól, szal nem állok túl jól... A legkülönbözőbb napokon jelentkezik. Hol egymás után 3 napon keresztül, hol 3-4 napig semmi, aztán csak 1 napig.
Neked hány hetesen múlt el?

F. 9+3
falina
 
 


Falina!

Nekem a beültetés után 10-nappal volt!
Talán másfél napig tartott!

Azóta nálam nem volt!

Sajnálom ,hogy neked ez miatt is idegeskedni kell!
De ez ,állítólag progresteron hiány. Ezért pótolják az utrogestannal!
Viszont nekem azt is írták ,még a másik topikban: Hogy az utrogestan is válthat ki barnázást,mert feláztatja a méhnyakat.Ahol megpattanhatnak hajszálerek,és ez távozik minimális barna formában!

Lehet ,hogy a mostani barnákat ,már pont ez okozza neked is!

Ne izgulj! Volt szívhang ! És lessz legközelebb is!Kép
A barnázás meg el fog múlniKép

Csilla
csillam
 
 


Csilla,
köszi a bíztatást! Kép
Nálam valszeg a méhnyakfelázástól lehet a barna, mert a méhben nem látszódott bevérzés.
Azért már búcsút inthetne nekem!!! Elég volt ez a 3 hét!!!

Én elkezdtem olvasni a felettünk lévő topikot a kezdetektől. Sok hasznos infót lehet belőle leszűrni! Ők már túlvannak a mi mostani nyűgjeinken, kitárgyalták ezeket, sz'al ajánlom nektek is olvasásra.

F.
falina
 
 


Sziasztok,
na, én is azt a naptárt találtam, amit Falina belinkelt. Ott az elsőre fiút mondott (ami igaz) és mostanra is kisfiút jósol.
Az angol nyelvű viszont elhibázta a már meglévőt, de ő is fiút jósol.

Falina és Csilla
akkor nektek extra drukkadagot küldökKép

Csila, sajna az elsőnél elég valószínütlen, hogy a babót érzed, az még legalább 6 hét, 16-18 a legkorábbi, de én a 20. héten éreztem először K-t. (Állítólag a 2.nál már korábban)Ezek valszeg bélmozgások amik amúgy is vannak, csak most "ki vagyunk hegyezve" az ilyesmire, jobban feltűnik.
Nyugi, épp eleget fog rugdosni a 20-40. hét közt!!!Kép

Na, megyek mert K.reklamálKép
üdv
Penna
penna
 
 


Sziasztok!

Na ez a tuti!
Az egyik módszer szerint lányom lesz, a másik módszer szerint fiam!Kép
Mi lesz ebbőlKépKép???
Nagy becsapás az egész, szerintem!!!!KépKépKépKépKép
(Ja visszanéztem tesóm 2 gyerekét, egyse jött beKépKépKép)Bocsi attól aki hisz benne!!!

Kép

Kép
megann
 
 


Nekem kislányt jósolt!

Én elhiszem,mert azt szeretnékKép
csillam
 
 


nem tudom Rokica, hogy vettél-e be csillapítót, de 38-ig nem kell, addig hasznos a hőemelkedés!

Csillam! nem érezheted még a picit, de azt igen, hogy púznod kell Kép, és mozognak a kis belecskéid!!! bocsi, de sajnos ez van. állítólag a terhességi hormontól ellazulnak a belek is, ezért a sok puki termelődik, és ott mocorog! Kép

Falina! menj el a praxisba, aztán tudd le. az idegesség csak árt mindkettőtöknek! ne félj, minden okaj lesz! én is drágállom a 4D-s UH-t, de én is arra megyek,mert a nőgyógyimnak csak az van, és ő kérte külön, hogy most arra menjek, mert nyaki redőt néz.

a terhesség első 12 hetében óvakodjunk bármilyen gyógyszertől! bármilyentől! okaj? amúgy lázra (38 felett) Rubophent szoktak adni. fejfájásra csak végszükség esetén. Aspirint SEMMIKÉPP! még orrcseppet se lehet használni ilyenkor!

én 6 hetesen voltam dokinál, se UH, se semmi, de azóta tök nyugis vagyok. nem tudom miért, de úgy érzem minden okaj. itt fekszik bennem a kőc, aztán elvan. holnap meg megnézik majd UH-n is Kép

Ancsipancsi
10+3
mamapoc
 
 


Sziasztok!

Hétvégén nem voltam net közelben, meg agy kicsit pihiztem, bár ebből mára nem sok maradt meg! Kép Továbbra is úgy érzem hogy napok óta nem alszom!

Anikó,
Nem tudom olvasod e még? A hátrahajló méhről nekem azt mondta a doki, hogy a méhet tartó szalagok rövidebbek az átlagnál, és sokkal nagyobbat kell nyúljanak, mint normál esetben,. és ezért fájhat a hát és a derék jobban!

Pénteken voltam védőnőnél, nagyon aranyos volt, 1 órát dumáltunk, meg megkaptam a kiskönyvet. Aztám voltam ultrahangon, és most láttam először, hogy dobog a kis szive! Érzésem szerint fiúnk lesz, ezt a táblázat is megerősítette.

Csajok, mi az a praxis? Hol van mit csinálnak ott? Még nagyon az elején vagyok az infóknak! Kép

Enikő

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Rokica és mindenki...
én az első terhességem alatt ismerkedtem meg a homeopátiával, és nagyon bejött. A kisfiamat is átvittem olyan orvoshoz, aki ért hozzá, így csak akkor kap gyógyit, ha nagyon-nagyon muszáj (20 hó alatt 1x egy köhögéscsillapítót) meg persze a lázat, azt csillapítani kell náluk is.

De nagyon klassz szerek vannak émelygésre is, a baba befordítására (majd ha aktuális leszKép) a tágulás elősegítésére, aztán szülés után a mielőbbi felépüléshez, tejserkentés(nekem 1x apadozott a tejem, és 2 nap múlva megint soksok lett a bogyótólKép)...de persze orrfolyás, meg minden egyéb nyavaja kezelhető a homeobogyókkal.

Na, nem akarok hittéríteni, de nézzetek utána a neten, nekem is van egy rakat könyvem, és a terhesség-szoptatás alatt, sőt, már egész kicsi babáknak is semmilyen káros hatása nincs.

Enikő
a Praxis egy magánrendelő, aho kb 10e-ért csinálnak 4D uh-t a babádról. Én ott 14 hetesen voltam az elsővel, de akkor még csak 1 kis "bábu" látszott: törzs, fej, végtagok, ahogy ott mocorog. Kép
Aztán a 34. héten voltam a Hattyúházban, bár a Praxis is jó, de ez utóbbi nekem jobban tecc, 35 percet nézegethettem a babát, a dr. végignézte hogy minden oké-e, van róla videó + cd-n képek...
Jaj,csajok majd meglátjátok, ez az egész egy csoda!KépKépKép

Szép napot mindenkinek, mi megyünk játszóházbaKép
üdv
Penna
penna
 
 


Köszönöm Penna!

Elérhetőégeket is tudnál adni a rendelőkbe!?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Penna! foggyulladásra tudnál vmi homeobogyót ajánlani? most gyökérkezelték, de éjjelente fáj, és tudom, ha nem lennék terhes, már régen szednék valami gyulladáscsökkentőt, csak így nem akarok.
mamapoc
 
 


Szia Mamapoc!

Nem tudom merre laksz, de a legtöbb gyógyszertárban kapható (ingyen), homeopátiás kis tájékoztató könyvecske! Abban te magad is megnézheted, mi a legmegfelelőbb! Mert nem minden fogfájás egyforma és nem is ugyan az a bogyó van rá!

Lehet, hogy ami Penna tüneteire jó az neked nem!

Szerintem, ha tudsz nézz utána! később is hasznát veszed a könyvecskének!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


oké, nekem úgyse maga a fogam fáj, hanem a gyökér gyulaldtsága miatt az egész képem Kép
mamapoc
 
 


Sziasztok!

Hát nem mondhatom, hogy nem pörög a topik, kicsit gyakrabban kell benézzek, mert így lemaradok egy csomó dologról.
A lázzal kapcsolatban én a nőgyógyászt kérdezném mégis csak ő tud a legtöbbet a magzatról, és ő kísér végig az egész terhesség alatt, valószínüleg ő az az ember akiben megbízol, és a végén olyan helyzetben lát, ahogy kevesen. :-)
(Én nem tudok happy face-t rajzolni, bocsi, mért?)
Sajna ohatatlanul is felmerül mindenkiben, hogy a picivel talán valami baj van, de azt nem szabad szerintem engedni, hogy ez az érzés elhatalmasodjon, mert az aggódás sem a babának, sem az anyának nem tesz jót.
a homeopátiás szerekről: Nem tudom, ki melyik kórházban fog szülni, én a Kútvülgyiben tettem ezt és ezen a jó szokásomon nem szeretnék változtatni, de ott pl. a szülés alatt is kaptam homeopatias bogyókat és a szülést követően sem méhösszehúzó injekciót döftek a seggembe, hanem bogyóket szedtem vérzés ellen, és méhösszehúzódásra(persze ott sem minden orvos támogatja ezt). Azt nem tartom túl jó ötletnek, ha valaki magát gyógyítgatja, szerintem legalább 1* menjen el valamilyen homeopatias tanácsadásra (bár én még nem voltam) nekem a szülésznőm volt egyben a képzett tanácsadóm.
A gyerekek neméről én azt hallottam, hogyha valaki érzi az ovulációját (én sosem éreztem), vagy pontosak a ciklusai és ezért könnyen kiszámítható, ott "elég könnyen" lehet befolyásolni a dolgot. Ugyanis az x kromoszómát rejtó kis gazfickók lassabbak, az y-osoknál, akik ezáltal gyosrabban úsznak és hamarabb elérik a várakozó petesejtet. A spermium akár 2-3 napig is életképes a női szervezetben, azért, ha az ovuláció környékén van szex, akkor valszeg kisfiú lesz, ha előtte 2-3 nappal, akkor kislány.

Ennyit az okoskodásból, bocsi, ha unalmas volt

És helyzetkép rólunk:
Még nem jelentkeztünk be orvoshoz, még várok 2-3 hetet, mert nem szeretném, hogy ne lássam a kis dobogó szívát, ami úgy tudom 6. hát körül kezd dobogni.
Émelygés nincs
Fáradság van
Fenék nő
Kivánósság nincs

Szép gömbölyödést!
Böbe
böbike
 
 


Hali!

Azért megnéztem a kínai fogamzásnaptárt, az első gyereknál stimmel, a mostani, ha megbízható a dolog, akkor fiú.

Böbe
3+3 :-))))
böbike
 
 


Hali!

Az angol oldal szerint is fiú, majd meglátjuk.

Böbe
böbike
 
 


Sziasztok,

Megann úgy tűnik egyidősek vagyunk Kép (Ma én 7+1)

Én is megnéztem a kínai fogamzásnaptárat, mindkét verzió szerint lány lesz. Na erre kiváncsi leszek Kép

Nekem a nőgyógyász doki azt mondta, hogy végszükség esetén (pl. lázra) algopyrin.

Alig-alig várom a szerda reggeli vizsgálatot. Szívhangot akarok !!!
kgina
 
 


A kínai szerint fiam lesz...de én is ezt érzem, meg valahogy a fiú nevek közül egyből megtaláltuk ami tetszik mindkettőnknek, a lányét mai napig sem tudjuk eldönteni... Lehet hogy a fiú név sürgősebb...?!

Böbike,

Hol van az angol oldal?
a vigyorgó emberből hagyd ki a -kötőjelet! Kép

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Prüntyi Így gondoltad?
Kép

ez így tényleg jobb!

Köszi
Böbe
www.chinagold.com/survey.asp
böbike
 
 


Köszi, és hogyan kell használni?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


én megvárom a 16. hetet, akkor úgyis megyek genetikai UH-ra, 4D-sre, ahol (ha mutatja a kis gazfickó) megláthatjuk a nemét.

a hőemelkedés természetes a terhesség elején, erre nem kell lázcsillapítót beszedni.
mamapoc
 
 


Ha jól csináltam akkor aszerint kislány...?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Mamapoc,

Genetikai UH-ra mindenki mehet? Ha nem küld el a dokinőm, akkor van magán ahol megcsinálják?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


szerintem mindenkit elküldenek genetikai UH-ra. én az SZTK-ba akartam menni, de a doki kérte, hogy két fontos UH nála legyen, a nyaki redő, meg a genetikai UH. náluk meg jó drága 4D-s uh gép van. úgyhogy majd téged is el fognak küldeni. ez annyi, hogy megnézegetik a gyereket rendesen az UH-n. előtte - úgy tudom - lesz még egy AFP vérvétel is. (valami értéket néznek a vérben)
mamapoc
 
 


tényleg kihez jársz? Hol fogsz szülni?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Mamapoc,
amit Prüntyi írt, az igaz, bár azért nagyon sok szer áltaános, sokszor használt, pl Chamomilla (kamilla), körömvirág stb, amiket egy kicsit jártasabb laikus is bátrabban használhat.

Ismerkedj a dologgal itt:
http://homeopatia.lap.hu/

Olvass utána, én így 2 év után nagyjából tudom mihez kéne nyúlni 1-1 dologgal...De igaza van Prüntyinek, mivel ez nem tüneti kezelés, hanem az egész szervezetre ható dolog, fogfájásból is sokféle lehet, és itt fontos a többi "tünet" is: közérzet, mire javul-rosszabbodik a helyzet, mi esik jól, mi nem...

Foghúzás utáni fájdalomra amúgy ált. Arnica Montana 15 ch 5 granula a fájdalmas rohamok szerint, ez a szer a sebgyógyulást is segíti, de ahhoz elég 5ch 3x5 golyócska.
(Ezt egy homeokiadványból nézem ám, nem fejből nyomomKép)

Ja, vagy nem használtok Aloe Verát? Van az Aloe First spray, hát az egy csodaszer, gyerek mellé alapdolog sztem, Mindenféle horzsolás, seb, csípés, szúrás, torokgyuszi, (torokba kell sprézni), pörsenés, pattanás, afta a szájban...(én még "alulra" is szoktam fújni, ha úgy érzem valami nem stimmel,viszket vagy folyik vmi, bár szerencsére nem nagyon vannak ilyen jellegű bajaim)
Na, szóval azt is fújhatnál a szádba, ha ismered (boltban nem, csak terjesztőktől lehet venni, jelenleg 4400,-/fél lityó).
Ez is természetes szer, nagy tisztaságú Aloe Vera.
Na, ez itt a reklám helyeKép

De komolyan: mióta gyerekem van, sokkal jobban odafigyelek az ilyen dolgokra elég sz*rt eszünk meg a felvágottal, vagy akármivel, ha nem muszáj szintetikusat enni, akkor inkább ne. Meg terhesség alatt jól is jönnek az ilyen természetes vagy természetközeli dolgok.

üdv
Penna
penna
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: